Kova Burcu Yıllık Yorumu

OCAK AYLIK YORUMU

Ocak ayında sizleri neler bekliyor?

Ocak ayının hemen başında duygularımız bizi her konuda hassas tepki vermeye yöneltiyor. Sağlığımız, işimiz, ailemiz, değerlerimiz kutsal ve onları koruma arzumuz bir hayli yüksek. Hani dokunsalar ağlarız. Yorgunuz ve dinlenme arzumuz yoğun. Biraz sorumluluklar ağır basacak. Hani konuşmak falan istemeyiz. Ancak çok can ciğer olduklarımızla yan yanayız. Ay sonuna doğru, enerjimiz yükseliyor. Yeni gelişmeler, sosyal hayat, girişimler moralimizi yükseltecek. Kabuğumuzdan sıyrılıp, hayata olumlu bir ruhla katılacağız.

1-7 OCAK HAFTASI

Sevgili Kovalar, 2 Ocak saat 05:24 itibariyle Yengeç burcunda oluşacak Dolunayda, istediğiniz yönde ilerlemeyen her şey sizde hassasiyet yaratır. Değer görmediğinizi, işinizde veya ilişkilerinizde güvenle ilerlemediğinizi düşünürsünüz. Ancak yine de, meselelere bir daha bakmak yerinde olacaktır. Çünkü bugün duygularımız bir hayli baskın. Bu Dolunayda, zorunluluklar hayli ön planda. Bir bakıyoruz hayat akıp gidiyor. Sabah işe, akşam eve dönüş. Çalışmıyorsak, sabah kalkış ev telaşı, çocukların sorunları veya aileyi bir arada tutma mecburiyeti. Bütün bunları yaparken, belki kimse sırtınızı sıvazlamayacak. Aferin demeyecek. Hatta siz yüklendikçe başkaları bir sürü angarya çıkartacak. Bunları hoş görmek de size düşecek. Ancak böyle oluyor diye, pes etmek yerine, gücünüzü aşan, vaktinizi çok fazla alan, hatta stres yaratan angaryaları da lütfen tespit ediniz. Gerekli olanla olmayanları ayırt ederseniz, size fazlasıyla zaman kaldığını göreceksiniz.

8-14 OCAK HAFTASI

11 Ocak saat:08:09-31 Ocak saat:16:39 tarihleri arasında Oğlak burcunda ilerleyecek Merkür, hem geçmişte yaşanılanları ciddi bir şekilde düşünmenizi  hem de yarınlarınızı garanti altına alabilecek hedefler belirmenizi sağlayabilir. Merkür Oğlak burcunda öncelikle disiplinli düşünmenin işaretçisidir. Bir Kova için bu durum pek keyifli değildir. Çünkü özgür düşünmenin önüne geçer. Kişiyi, kurallar çerçevesinde hareket etmeye, durumunu ele almaya zorlar. Ancak olumlu tarafları da var. Bir iş veya planlamanın yapılması, bir yol belirlenmesinde yararlıdır.

15-21 OCAK HAFTASI

Sevgili Kovalar, 17 Ocak saat 05:17 Oğlak burcunda doğacak Yeniay, bir yanıyla iş ve ilişki konularına ciddiyetle bakmamızı sağlarken diğer yanıyla psikolojik ve bedensel anlamda toparlanmak gerektiğini gösteriyor. Aile meseleleri de işin içine girince sorumluluklar bilhassa sizi yoruyor. Aslında bu Yeniay, sağlık tedavilerinin de işaretçisidir. Kişi kendini yenilemek için geriye çeker ve durumuna bakar. Yeni bir tedavi yöntemi denenebilir. Eğer mesleğiniz gereği insanlara rehberlik eden bir kişiyseniz, bu Yeniay işinize fazlasıyla odaklanmanın göstergesidir. Yeni ve alternatif tedavi yöntemlerini araştırır ve başarılı olmak için yoğun çalışırsınız. Bu Yeniay size yepyeni bir pencere açacaktır. Bunca yorgunluğa değermiş diye düşüneceksiniz.

18 Ocak saat:04:43-11 Şubat saat:02:19 tarihleri arasında burcunuz üzerinde ilerleyecek Venüs dönemi genel olarak çevresel ilişkilerde, aşk hayatınızla ilgili konularda, paylaşım ve yenilik anlamındaki gelişmelerde şanslı bir zamanın işaret eder. Özgürlüğünüz, bireylik duygunuz, insanlarla olan irtibatınız, kendinizi güçlü bir şekilde dışa yansıtmanız mümkündür. Arkadaşlarınızla paylaşım, çevrenizle temasınız bu süreçte ön plandadır. Fikir paylaşımlarında bulunmak, sosyal medyada güçlenmek, değişime açık bir yüreklilikle katılmak sizin için kolaydır. Yeni biriyle tanışabilirsiniz. Sürpriz fırsatlarla karşılaşırsınız. İdeallerinizi gerçekleştirmek arzunuz yoğunlaşır. İnsanlar sizi ilgiyle takip ederler. İlgi çekici bulunursunuz. Düşünülmemiş, sıra dışı işler, uğraşılar, hobiler, kültürel faaliyetler, çocuklarla ilişkiler bu dönemde etkilidir.

20 Ocak saat:06:09-18 Şubat saat:20:18 tarihleri arasında burcunuzda ilerleyecek Güneş, süresince yeniliklere hevesli olursunuz. Özgür olmak istersiniz. Sadece kendiniz için değil, bütün insanların yararına olacak şekilde düşünürsünüz. Haksızlıklar karşısında dayanamazsınız. Eskiyi geride bırakmak istersiniz. Çevre ilişkileri, girişimler, bilgilenme, haberleşme gibi alanlarda sizi ön saflarda görebiliriz. İş fırsatları bu devrede etkilidir. Özellikle insanları farklı kimliğinizle, giyim tarzınızla, yeteneklerinizle etkileyebilecek güce sahipsiniz.

22-31 OCAK ARASI

Sevgili Kovalar, 31 Ocak saat 16:30 itibariyle oluşacak Aslan burcunda oluşacak Tam Ay tutulması, ilişkinize netlik kazandıran, yepyeni bir kararla ciddi bir ilişkiye başlamanızı sağlayan kadersel bir gelişmedir. Bazen de uzun süredir sorunlu olan bir ilişkiye bitirmenin işaretçisidir. Çünkü ortaklaşa yaşam zorlaşmış, ilişkide denge bozulmuş, sevgi-saygı-güven sona ermiştir. Bu Tutulma bu sancılı beraberliğe son verir. Bu sizin için yepyeni bir sayfanın hayatınızdaki açılışı olur. Şunu diyebiliriz ki, bu Tutulma sizin tüm ilginizi kendiniz kadar bir başkasına odaklamanızdır. İster istemez ilginiz bir başkasına yönelir. O kişi, size ayna tutar ve sizi geliştirir. Zararlı veren, açıkça size düşmanlık eden bir kişiyle olan bağınızı koparmanızda bu tutulma etkili olur. İş ortaklıklarına girmenizde, bundan böyle bir başkasıyla yolunuzu çizmenizde ışık olabilir. Pazarlıklar, anlaşma ve sözleşmeler bu zamanda etkilidir. Mahkeme veya her türlü davada, hakkınızı korumak için mücadele edersiniz. Sıradan yaşamınız bir partnerle tanışarak farklı bir şekil alabilir. Başkalarına önderlik edersiniz. Sizin tecrübeniz diğerlerine örnek olur.

26 Ocak saat:15:56-17 Mart saat:19:40 tarihleri arasında Yay burcunda ilerlemesini sürdürecek Mars, hedefinizi gerçekleştirmek, inançla çalışmak, aktif hareket etmek, cesaretle ilerlemek yönünde sizin için olumlu bir süreçtir. Sosyal faaliyetler, arkadaşlarınızla olan ilişkiler, grup faaliyetleri, organize işler, yetenekli olduğunuz konularda liderliğinizi göstermek kolaylaşır. Yabancılarla temas veya yabancı ülkelerle bağlantılı şirketlerde görev alma, güçlü insanlarla işbirliğinde bulunma ve onlardan destek görmek mümkündür. Ben bu dönemi sizler açısından faydalı buluyorum. Başkaları tarafından tanınmanızı sağlıyor. Girişimde bulunma yönünde heveslilik verir. Dikkat edilmesi gereken yönlerine gelince,  fanatik davranmaktan sakının, tevazu gösterin. Sadece kendi doğrularınız çerçevesi içinde hareket etmeyin. Başkalarının önerilere açık olun. Bilgi sahibi olmayı, kendinizi geliştirmeyi merkez alın.

31 Ocak saat:16:39-18 Şubat saat:07:28 tarihleri arasında burcunuzda ilerleyecek Merkür, aşk hayatımızda iletişimin öncüsü, insanları etkilemede gücümüzün doruk noktasında olduğunu gösteriyor. Sözlerimizle nasıl da arkadaş canlısı olduğumuzu göstereceğiz. Görüş yapımız, ileri düşünce tarzımız, modern yaşam biçimimiz, kültürel etkinliğimiz bizi diğerlerinden farklı kılıyor. İlişkimizde her şey karşılıklı anlaşmaya dayalı olacak. Kafa dengi arkadaşlığa, beraberliğe önem vereceğiz. Anlaşılmaz, huysuz, dediğim dedik kişilerden hoşlanmayacağız. Bu geçişte, parasal krizlerimizi aşabilmek amaçlı düşüneceğiz. Kimlerden ne gibi destekler görebiliriz, nasıl para kazanabiliriz bunları daha dikkatli şekilde gözden geçireceğiz. Kısaca yenilenmek arzumuz, rahat yaşama isteğimiz yüksek olacak.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 8-9-12-13-18-19-22-23-27-28
Zayıf Enerjili Günler : 3-4-10-11-25-26-31
Aşkta En Şanslı Günler : 27-28
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 20-21

Yeniay : 17-18-19
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 3-4-5-30-31
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

ŞUBAT AYLIK YORUMU

ŞUBAT ayında sizleri neler bekliyor?

Bu ay, evimiz, ailemiz, sevdiklerimiz söz konusu oldu mu, para harcamaktan çekinmeyeceğiz. Paramızı lütfen dikkat edelim. Burcunuzdaki tutulmanın görünümleri hesabı bilmenin, çıkarlarınızın farkında olmanın yararını gösteriyor. Hesapsız davranamayız. İş koşulları, özel hayatınızla ilgili meselelere gerçekçi bakmalısınız. Bu ay, sosyal ilişkileriniz, özel hayatınızda olumlu gelişmeler yaşanır. Bir arkadaşınızdan güzel bir haber alabilirsiniz. Dikkatinizi çeken biriyle tanışabilirsiniz. Partnerinizle uyumunuz gayet olumludur.

1-11 ŞUBAT ARASI

11 Şubat saat:02:19-7 Mart saat:02:45 tarihleri arasında Balık burcunda ilerleyecek. Bu süreç, mali konular üzerinde, özellikle evimizle ve ailemizle ilgili konularda kazanç durumumuza bakmamızı gerektirir. Sevdiklerimiz söz konusu olduğunda parayı pek önemsemeyiz. Hoşumuza giden bir şey varsa, kendimizi iyi hissetmemizi sağlıyorsa onu alırız. Parayı sorun yapan insanlardan hoşlanmayız. Evimizi güzelleştiren özellikle sanatsal eserler, güzellik ve bakımla ilgili kozmetik malzemeleri, kısa seyirli seyahatler, tatile çıkmak anlamında harcamalarda bulunabiliriz. Bu geçişte huzur duygusunu önemsemek, kendimizi rahat hissetmek için hareket edeceğimiz ulvi bir enerji denebilir. Sanatla uğraşanlar, yaratıcı becerileri olanlar, insanların kendilerini hoş ve olumlu hissetmesini sağlayan danışmanlar,  kozmetik sektöründe görev yapanlar ve mistik faaliyetlerde bulunanlar için kazanç getirici olabilir. Benim tavsiyem geleni doğru anlamda kullanmayı bilmek, rehavete kapılmamaktır. Yeteneklerimize güveneceğiz. İdeallerimize sahip çıkacağız. Kime güveneceğimizi bileceğiz.

12-18 ŞUBAT HAFTASI

Sevgili Kovalar, 15 Şubat saat 23:52 itibariyle burcunuzda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, çalışma hayatınızı, ilişkilerinizi, maddi konuları ve sağlığınızı doğru ve başarılı şekilde yeniden düzenlemenizi sağlayacaktır. Önümüzdeki aylar boyunca bu gelişmeler etkili olacak. Bir şekilde Temmuz ayında neticelenecek. Bu tutulmada, özellikle parasal konularda dikkat etmek gerekiyor. Çünkü Tutulmanın görünümleri hesabı bilmenin, çıkarlarınızın farkında olmanın yararını gösteriyor. Hesapsız davranamayız. Tutulma burcunuzda oluşacağı için, haritanızla olan etkileşimi çok önemli. Sağlıklı yaşam, iş koşulları, özel hayatınızla ilgili meselelere gerçekçi bakmalısınız. Olur, halledilir demek ne kadar yanlışsa, aşırı endişeli ve sanki her şey ters gidecekmiş gibi düşünmek de yanlış olur. İlişkilerinizi sağlam temeller üzerinde inşa etmelisiniz. Güvence içermeyen, soru işaretleri olan her şey bu Tutulmada öne çıkacak. Bir yanlış varsa ve siz bunu sürdürüyorsanız, önümüzdeki süreçte epeyce uğraşırsınız.

18 Şubat saat:07:28-6 Mart saat:10:34 tarihleri arasında Balık burcunda seyrini sürdürecek Merkür, parasal kazançlarınız başta olmak üzere parayı harcama şeklinizle de yakından ilgilidir. Ayrıca aşk evinizin yöneticisi olması sebebiyle, aşka bakış açınız, aşkın hayatınızdaki önemi üzerine düşünmenin de belirtecidir. Ancak akılcı düşünmenin önüne geçebilir. Hassasiyeti yükseltir. Detaylar göz ardı edilir. Üzerinde analiz yapılmadan, araştırılmadan verilen yatırım kararları, borç alımları, kredi ve harcamalar problem çıkarabilir. Bu nedenle alacağımıza vereceğimize dikkat etmeli, borçlarımızı zamanında ödemeliyiz. Mistik çalışmalar, sanatla alakalı işler, şifa, danışmanlık gibi alanlardan para kazanabiliriz.

18 Şubat saat:20:18-20 Mart saat:19:15 arasında Balık burcunda seyredecek Güneş süresince parasal konularda aklımız başımızda olsun. Bütçenizin şartlarına göre hareket etmek, yatırımlarda piyasanın durumuna bakmak, alışverişlerde hesabınızı bilmek, borç alacak konularında gözünüzü dört açmak gerekir.  Güneş-Balık süresince de, üç beş kuruşumuz her ihtimale karşı bir kenarımızda bulunsun. Bu dönem, mistik ve şifalı alanlarda çalışanlar,  edebiyat veya yaratıcı meslek sahipleri için kazanç sağlayıcıdır.

19-28 ŞUBAT HAFTASI

Sevgili Kovalar, 19 Şubat tarihinde hem sosyal ilişkileriniz hem de özel hayatınızda olumlu gelişmeler yaşanır. Bir arkadaşınızdan güzel bir haber alabilirsiniz. Dikkatinizi çeken biriyle tanışabilirsiniz. Partnerinizle uyumunuz gayet olumludur.

21 Şubat tarihi maddi alacak ve borçlarınızla ilgili dikkat ve tedbiri ihmal etmeyelim. Her görünen kişiyi dost sanmayalım. Hesabımızı bilelim. Güvenmediğimiz insanlara borç vermeyelim.

25 Şubat tarihi, para kazanmak amaçlı yeni fikir ve denemelerin göstergesidir. Bunlar tabii ki olumludur. Ancak böyle bir günde, isteklerimize mani olamayıp, para harcamamız mümkündür. Buna dikkat edelim.

27 Şubat tarihi, finansal konularda çok dikkatli hareket etmeyi gerektiriyor. Çünkü fazladan para harcamaya, sonra da pişmanlık duymaya neden olabilir. Bir de parasal alışverişlerimizde güvenilir yerleri ve kişileri tercih edelim.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-10-14-15-19-20-23-24
Zayıf Enerjili Günler : 6-7-21-22-27-28
Aşkta En Şanslı Günler : 23-24
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 16-17

Yeniay : 13-14-15-16
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-27-28
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

MART AYLIK YORUMU

MART ayında sizleri neler bekliyor?

2 Mart tarihindeki Dolunayda hesabımızı bilmeyip açıldıysak sıkışırız. Birilerine güvendiysek zorlanırız. 6 ve 7 Mart tarihlerinde zihin hızlı çalışıyor. Ulaşım, haberleşme, bilgi aktarımı, merak edilenlerin öğrenilmesi kolaylaşıyor. Bir yolculuk esnasında önemli biriyle tanışabiliriz. Yeni bir aşka yelken açabilirsiniz. Ancak unutmayalım 23 Mart sonrası Merkür gerileyecek. Bu kişiyi iyice gözlemleyin. Kimdir, neyin nesidir? Girişimler, görüşmeler, yakın çevrenizle olan iletişiminize dikkat edin.

1-11 MART ARASI

Sevgili Kovalar, 2 Mart saat 03:51 Başak burcunda oluşacak Dolunay, başkalarına parasal konularda akıl ve destek verdiğimiz halde, kendi kazancımızı doğru değerlendirmemek yanlış olur. Elimizin açıklığı veya hesap kitap yapmamak bizi bu Dolunayda çelişkide bırakabilir. Birileri iyi niyetimizi kullanabilir. Aslında buna biz de sebep olabiliriz. Bütçemizin dengeli olması gerekir. Bu Dolunayda, paraya sıkıştığımız için hayıflanırız. Bazen başkalarını, çokça da kendimizi eleştirebiliriz. Şöyle bir faturalara baktığımızda harcamaların yüksekliği, sınırı aştığımız gerçeği bizi rahatsız eder. Peki bu dolunayı nasıl güce dönüştürebiliriz. En azından bundan sonra gerekli olanla olmayanı ayırt ederek. Nerede yanlış yaptığımızın farkına vararak. Paramıza sahip çıkarak. Hesabımızı bilerek. Tabii ki her Kova aynı durumda değil. Kimileri, paraya fazla düşkünlüğü, her şeyi inceden inceye hesap etmeyi, sürekli para konusunda endişe etmeyi sürdürerek kendine eza cefa çektirebilir. Bu da yanlış olur. Gereğinden fazla her şey abartıdır. Bundan kaçınalım. İhtiyaçlarımızı elimizden geldiğince uygun bir bütçe çerçevesinde düzenleyelim. Ödemeleri geciktirmeyelim. Tutarlı ve dengeli olalım. Gereksiz borçlar altına girmeyelim. Borcu borçla kapatmaya çalışmayalım. Birkaç gün sonra Merkür-Koç burcunda ilerleyecek. Yeni girişimler için zihnimiz hızlanacak. Çözüm yolu bulmamız kolaylaşacak.

6 Mart saat:10:34-23 Mart saat:03:19 tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Koç geçişini eğitim, iş, mali konular, çevresel değişimler yönündeki durumlar için olumlu buluyorum. Zihin hızlı çalışıyor. Çözümler de bir o kadar hızlı tespit edilebilir. Ulaşım, haberleşme, bilgi aktarımı, merak edilenlerin öğrenilmesi anlamında işinize yarayabilir. Ancak trafik kurallarına uyalım lütfen. 23 Mart-15 Nisan tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda gerileyecek. Yakın çevrenizdeki insanlarla olan iletişiminize dikkat ediniz. Yolculuklara çıkmadan  önce güvenliğiniz konusunda önlemci olunuz.

7 Mart saat:02:45-31 Mart saat:07:53 tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Çevre değişimi, ailevi anlamda yeni kararların alınması, yolculuklar, yakınlarınızla olan ilişkileriniz, kardeşlerinizle ilgili gelişmeler yönünde destekleyicidir. Ancak bir parantez açayım. Özellikle ev değiştirmelerde, satın alma gibi durumlarda iyi düşünün. Acele etmeyin. Yenilikler bir hayli çekecektir. Heveslilik bir hayli yüksek olduğundan, hiçbir şeyden çekinmeden her türlü rekabette ön sıralarda sizi görebiliriz. Değişimlerin birçoğu aslında iki yıl önce düşünülmüş olabilir. Hayır diyorsanız, siz iki yıl önce adım atmamış Kovalardan birisi olabilirsiniz. O zaman şimdi buyurun değişime, yeni sayfadan hayata  merhaba demeye. Başkalarından akıl almaya gerek yok. Sizin aklınız size yeter.

12-18 MART HAFTASI

Sevgili Kovalar, 17 Mart saat 16:12 itibariyle Balık burcunda doğacak Yeniay, her konuda kendimizi, hayatımızı gözden geçirmemiz, sorunlarla baş edebilmek için önce kendimize inanmamız gerektiğini söylüyor. Biz ne kadar kaçmak, yüzleşmek istemesek de, duygularımız bizi bu Yeniayda ele verir. Parasal konularda hassas düşünürüz. Sevilmek, ilgi görmek, aranılmak isteriz. Kontrolümüzü kaybetmemize neden olan durumlardan kurtulmaya çalışırız. Kazançlı çıkacak işlere yöneliriz. Bu Yeniayda Mars-Oğlak geçişi etkili olacak. Sabırla çalışmak ve azimli olmak lazım. Bir şeyler sizi zorlasa da, siz bunları aşabilecek güçtesiniz. Bir hedef belirleyiniz ve bunu elde edeceğinize dair kendinize söz veriniz. Ancak öyle fazla da kendinizi yıpratmayın olur mu?

17 Mart saat:19:40-16 Mayıs saat:07:55 tarihleri arasında Oğlak burcunda ilerleyecek Mars, hedeflerinizi tespit etme, çevresel konularda düşünme, amacınıza uygun şekilde nasıl hareket edeceğinizi belirleme anlamında etkili olup, sabır, kararlılık, direnç kazandırıcıdır. Endişelerinizi mantıklı bir şekilde çözümlemenizde size destektir. Şimdi durun, düşünün, disiplinli hareket ederek hedefinize odaklanın. Kimsenin ne dediğine bakmayınız. Engelleri, şanssızlık olarak değil aksine sizi hedefinize götürecek atlama taşları olarak görünüz. Amacınızı belirlemek, bastığınız yeri bilmek, hedef belirlemek ve mevcut işinizle ilgili konularda ne yöne gideceğinizi tespit etmek anlamında ben bu geçişi sizler için olumlu buluyorum.

19-25 MART HAFTASI

Sevgili Kovalar, 20 Mart saat:19:15-20 Nisan saat:06:12 tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Güneş size hem girişimde bulunma gücü sağlıyor hem de kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebilmenizi sağlıyor. Devam eden ilişkinizde ve genel olarak hiç kimsenin sizi etkilemesinden hoşlanmazsınız. Genç ruhlu veya genç yaşta kişilerle daha iyi anlaşabilirsiniz. Enerjinizin yüksek olduğu bu devrede, oldukça hevesli ve coşkunsunuz. Kovalar için özgürlük kavramı oldukça yoğun. Ancak Merkür, 23 Mart tarihinde geriliyor. Bizim de aceleci olmamamız, her yönüyle kararımızı gözden geçirmemiz gerekiyor.

23 Mart saat:03:19-15 Nisan saat:12:21 tarihleri arasında Koç burcu üzerinde gerileyecek Merkür, yeni bir karar vermek ve uygulamak tabii ki pek kolay değildir. Eğitim hayatında olanların özellikle dersleriyle alakalı konularda düzgün notlar almalarında yarar var. Çünkü öğrenmek ve öğrendiğini hemen uygulamaya koyma isteği, aceleci hareket etmek, sabırsız davranmak sorun yaratıcı olabilir. Sözcüklerinizi çok iyi tartmak lazımdır. Karşınıza bir fırsat veya yeni bir karar vermenizi gerektiren bir teklif çıktığında lütfen iyi düşününüz. Yakın çevrenizdeki insanlarla olan iletişiminize dikkat ediniz. Yolculuklara çıkmadan  önce güvenliğiniz konusunda önlemci olunuz.

GERİ HAREKET SÜRESİNCE TÜM BURÇLARIN DİKKAT ETMELERİ GEREKEN NOKTALAR

Diyelim ki, önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve verilen süre ne yazık ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. Bu her ne olursa olsun herhangi bir konu için de geçerli olabilir. O zaman yapmanız gereken çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Ama dediğim gibi her şey kılı kırk yaracak derecede incelenmelidir. Bunun dışında yaşamınızla ilgili önemli konularda, örneğin bir ilişki, iş veya her ne ise, bir mesele üzerinde düşünme, etüt etme anlamında yararlıdır. Ayrıntıları, aksaklıkları gayet net bir şekilde tespit edebilirsiniz.

Ancak Geleceğinizi yakından ilgilendiren meselelerde düşünmeden, üzerinde inceleme yapmadan, yeni bir girişimde bulunmamak gerekir. Diyelim ki bulundunuz, aksamalar ve gecikmeler oluşabilir. Birdenbire karşınıza çıkacak bir teklifi kabul etmek veya yeni bir teklifte bulunmak, hiç düşünmediğiniz halde ev kiralamak, satın almak veya başka bir şehre yerleşmek daha sonra problemler yaşanmasına sebep olabilir. Yapılması gereken, araştırarak, soruşturarak, net bilgi sahibi olmaya çalışmaktır. Yani neyin üzerinde yürüdüğünüzü mutlaka iyi biliniz. Tedbirli olmalı, işi şansa bırakmamalısınız.

Merkürün gölgeli günleri(başlama tarihinden bir hafta öncesi) 16 Mart tarihinden başlamak üzere, planlarınızı, projelerinizi gözden geçirmeli, eksikler var mı kontrol etmelisiniz. Rutin hayatınızı sürdürünüz. Geri hareketi dünyanın sonu gibi düşünmeyiniz. Sadece biraz yavaşlayacağız. Bunu bir onarım süreci gibi görünüz. Uygulamak istediğiniz yenilikleri,  gölgeli günlerinin bitim tarihi (bitiş tarihinin bir hafta sonrası) 22 Nisan  tarihinden itibaren yürürlüğe koymalısınız.

26-31 MART ARASI

Sevgili Kovalar, 31 Mart saat 15:37 Terazi burcunda oluşacak Dolunay, önemli konularda aceleyle karar vermeye ve uygulamaya pek elverişli bir zaman değil. Siz hangi konuda ilerlemek, öğrenmek, tecrübe sahibi olmak istiyorsanız bunu sürekli tekrar ederek geliştirmelisiniz. Bu Dolunay size araştırmanızı, idealleriniz için farklı ülke, kültür ve bilgileri öğrenmenizi söylüyor. Sadece kendi bildiğinizin doğru ve yeterli olduğunu düşünmeyiniz. Aynı alan veya konularda etkili isimleri, dergileri, yayınları takip ediniz. Sizinle bağlantı kurabilecek, sizinle yazışarak, konuşarak birlikte öğreneceğiniz kişilerle tanışabilirsiniz. Bu özel bir yakınlaşma da olabilir. Tanışacağınız kişi, dikkatinizi çeker. Merkür şu aralar Koç burcunda geriliyor. Bu nedenle bu bahsettiğim tekrarlar, durup iyice sindirmeler, eğitim, girişim, yenilikler belki yavaşlıyor ancak özü kuvvetleniyor. İnsan daha fazla öğrendikçe deneyim kazanıyor. Kazandığı deneyimleri çevresiyle paylaşarak, başkalarının da bilgilenmesini sağlıyor. Ancak aceleyle karar verilmemeli. Dolunayın yöneticisi Venüs-Boğa burcunda bugün seyrine başlayacak. Ailemiz, evimiz, maddi-manevi güvencemiz kıymetlenecek. Biz yapmak istediğimiz yenilikleri daha sağlam bir şekilde düzenleyeceğiz. Şimdi beklemede olsak da, başkalarıyla temasımız güçlendiğinde, doğru bir karar vermek, hem ilişki hem diğer konularda faydalı olacaktır.

31 Mart saat:07:53-24 Nisan saat:19:40 tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Çoğu zaman hayatın koşturması içinde sevdiklerimize vakit ayıramıyoruz. İşte bu süreç onlarla maddi-manevi anlamda ilgilenmemizi sağlayıcıdır. Sağlamlık, uzun ömürlülük, güvence ve seçkinlik gibi önemli kriterlerin baş tacı yapılacağı zamandır. Ev sahibi olmak, geleceğimizi garanti altına almak için planlar yaparız ve artı ve eksileriyle gözden geçirdikten sonra uygularız. İhtiyaçların belirlenmesi, yatırım yapılması, ekonomik hareket edilmesi yönünde en uygun zamandır. Konforlu, rahat, huzurlu, sağlam, üretime dönük, fayda getirici ve insanın kendini doyumlu hissedeceği Venüs-Boğa geçişinde kurulan yuvada bereket daim olur.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-8-9-13-14-18-19-22-23-31
Zayıf Enerjili Günler : 6-7-20-21-27
Aşkta En Şanslı Günler : 22-23
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 16-17

Yeniay : 13-14-15
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-26-27-28
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

NİSAN AYLIK YORUMU

NİSAN ayında sizleri neler bekliyor?

Yolculuk, kısa süreli gidip gelmeler tekrarlanabilir. Bir işi halletmek için, görüşmeler de aynı şekilde yinelenir. Evraklar, dokümanlar, bilgisayarımız, cep telefonumuz bunların 1-8 Nisan haftasında mutlaka iyi korunması şarttır. Ben öyle söylemedim dememek için, ağzımızdan çıkanı kulağımızın duyması gereken vakitteyiz. 15 Nisan tarihinde, eğitim, iş, mali konular, çevresel değişimler yönündeki durumlar için olumlu buluyorum. Zihin hızlı çalışıyor. Çözümler de bir o kadar hızlı tespit edilebilir. 16 Nisanda, işlerin şimdi hızlıca bitirilmesi mümkündür. Yolculuklar tekrarlanabilir. Görüşme trafiğiniz artabilir. Yakınlarınızla iletişiminiz düzelmeye başlar. 20 Nisan tarihinde, pratik düzenlemeler ev veya ofis hayatında çalışanlar için uygundur. Aileden kalan bir mülkün satışı gibi meseleler gündeme gelir. 24 Nisan tarihinde, aşk her an kapıyı çalabilir.

1-8 NİSAN HAFTASI

Sevgili Kovalar, 1-8 Nisan haftası tüm burçlar için gerileyen Merkürün önemli görünümlerine ev sahipliği yapıyor. Durum böyle olunca, bizlerde çevremize karşı, aşk hayatımızla ilgili konularda, finansal kararlarda gerginiz. Hani hemen olsun diyoruz ama bir şeyler yolumuza taş koyuyor. Hesapsız işler, daha önce alınmış yanlış kararlar bizi yoruyor. Birileri de buna neden olabilir. İşimiz gücümüz vardır, gelir angarya çıkarırlar. Yolculuk, kısa süreli gidip gelmeler tekrarlanabilir. Bir işi halletmek için, görüşmeler de aynı şekilde yinelenir. Evraklar, dokümanlar, bilgisayarımız, cep telefonumuz bunların mutlaka iyi korunması şarttır. Ben öyle söylemedim dememek için, ağzımızdan çıkanı kulağımızın duyması gereken vakitteyiz. Psikolojik ve beden sağlığımıza önem vermemiz lazım. Sözgelimi dişlerimiz, dizlerimiz, kemiklerimiz bunlara ait sıkıntılar ihmale gelmez. Mutlaka baktıralım. Yayıncılık, yazı ve söze dayalı işler, nakliye, kargo, ticaret, alış-satış gibi mevzularda yine aklımız başımızda olmalı. Öncelikli ve yerine mutlaka ulaştırılması gerekenlerin takibi yapılmalı. Çevrenizdeki insanlarla bağlantınızda yanlış anlaşılmaların yaratabileceği gerginliği unutmayalım. Söz ağızdan bir kere çıkar ya, biz çıkarmadan önce on kez düşünelim. Hesap hatalarına parasal konularda düşmeyelim. Hukuki paylaşımlarda hakkımız olanı koruyalım. Düşünmeden evraklara imza atmayalım.

9-15 NİSAN HAFTASI

15 Nisan saat:12:21-13 Mayıs saat:15:40 tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda düz ilerleyecek. Eğitim, iş, mali konular, çevresel değişimler yönündeki durumlar için olumlu buluyorum. Zihin hızlı çalışıyor. Çözümler de bir o kadar hızlı tespit edilebilir. Ulaşım, haberleşme, bilgi aktarımı, merak edilenlerin öğrenilmesi anlamında işinize yarayabilir. Ancak trafik kurallarına uyalım lütfen.

16-22 NİSAN HAFTASI

Sevgili Kovalar, 16 Nisan saat 04:57 Koç burcunda doğacak Yeniay, tüm dikkatimizi çevremiz, çalışma hayatımız, sağlığımız, ilişkimizle ilgili konulara çevirir ve ilgilenmemizi sağlar. Değişiklik, yenilik ihtiyacı bir hayli vurgulanır. Yeniayın Uranüs ile yapacağı görünüm, olumlu fırsatların, sürpriz ancak tatmin edici girişimlerin, gelişmelerin işaretçisidir. Merkür geri hareketi sona erdiği için, daha önce adım attığınız, üzerinde düşündüğünüz işlerin şimdi hızlıca bitirilmesi mümkündür. Yolculuklar tekrarlanabilir. Görüşme trafiğiniz artabilir. Yakınlarınızla iletişimde yaşanan sorunlar veya önemli konular şimdi tekrar gözden geçirilir ve bir adım atılır. Mars-Oğlak burcunda henüz karar verilmemiş, sıkı çalışılması gereken işlerin göstergesidir. Disiplinli çalışma sizi biraz yorsa da, bu Yeniayın özündeki temkinlilik aslında son derece faydalıdır. Böylece yanlış kararlar verilmez. Yeniayın vurgulayacağı bir başka durum, ev içindeki huzur ve aileyle ilgili güvence olgusudur. Dışarıda mücadele eden kişi, bunları bulduğunda daha başarılı olacaktır.

20 Nisan saat:06:12-21 Mayıs saat:05:14 tarihleri arasında Güneş-Boğa burcunda ilerleyecek. Bu süreç, aile bağlılığı, birbirinizin değerlerine önem verme, geleceğin garantisi önemsenir. Yarınlarımız garantide olsun isteriz. Aile dayanışması önemlidir. Birbirinizin düşüncelerin önem verme, huzuru önemseme, konfor, kalite, mal sahibi olmak, toprakla haşır neşir olmak, sağlıklı yaşam kıymetlidir. Pratik düzenlemeler ev veya ofis hayatında çalışanlar için uygundur. Aileden kalan bir mülkün satışı gibi meseleler üzerinde düşünebilirsiniz. Çocuklarınızın geleceği, çocuk sahibi olmak ve finansal açıdan rahata kavuşmak gibi konular da yine bu dönemin içeriğinde yer alır.

23-30 NİSAN HAFTASI

24 Nisan saat:19:40-19 Mayıs saat:16:10 arasında Venüs-İkizler burcunda ilerleyecek. Bu süreçte uyumu gözettiğimiz kadar, fikirsel anlamda paylaşımları da önemseyeceğiz. Sadece güzellik, yakışıklılık bize yetmeyecek. Aklımıza da hitap edebilmeli diye düşüneceğiz. Genel olarak Venüs-İkizler geçişinde aşk her an kapıyı çalabilir, sosyal ilişkiler genel olarak etkilidir. İlişkide iletişim sizin için gayet önemlidir. Sözünün arkasında duran, sıcacık, güçlü, güven dolu ve sevdiğini koruyan, kollayan kişileri eş olarak tercih edersiniz. Sizin için kafaca anlaşmak kadar tensel uyum, çekicilik, dış görünüş de önemlidir. Sevgilinizin, eşinizin girdiğiniz ortamda beğenilmesi gururunuzu okşar.

Sevgili Kovalar, 30 Nisan saat 03:58 Akrep burcunda oluşacak Dolunay, sizin kariyer hayatınızla ilgili konuları gündeminizde en baş sıraya ekliyor. Tabii ki ailenin geleceği, bir yuvanın kurulması veya sizin kendiniz için düşündüğünüz yaşam için, kontrolü elinize alma vaktiniz geldi. Maddi-manevi anlamda kazanç elde etmenin yolu, mücadeleden geçiyor. Son zamanlarda belki ihtiyaçlarınız arttı. Belki evliydiniz yollarınız ayrıldı. Bugüne dek sürdürdüğünüz düzen şimdi farklı bir şekle büründü. Şimdi bu yeni karar, birkaç ay içinde yerli yerine oturmuş, işlerlik kazanmış olacak. Jüpiter şimdilerde Akrep burcunda geriliyor. Bu sizin iş hayatınızla ilgili kararlarınızı yeniden düşünmenizi sağlayacak. Gerçekten ne istiyorsunuz, neler yapmayı planlıyorsunuz, şimdi bunları daha ciddi şekilde ele alacaksınız. Dolunayın yöneticisi Mars-Oğlak burcunda ilerliyor. Bir iş planı yapmak için, yarım kalan işleri bitirmek adına, cesaretinizi ve gücünüzü toplamak için iyi bir zaman. Venüs-İkizler burcunda size iletişim, bağlantı, görüşme, inceleme, iki yönlü düşünme, ilişkilerinizi dizayn etmede yardımcı olacak. Belki destek görmeniz kolay olmayacak. Belki bazıları veya şartlar yolunuza engel koyacak. Ancak inandığınız bir yol varsa orada yürüyün. Temmuz sonrası şansınız açık.

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-4-5-9-10-14-15-19-27-28
Zayıf Enerjili Günler : 2-3-17-23-24-29-30
Aşkta En Şanslı Günler : 19
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 12-13

Yeniay : 9-10-11
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 22-23-24
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

MAYIS AYLIK YORUMU

MAYIS ayında sizleri neler bekliyor?

1-6 Mayıs haftası, ilişkinin geleceğe dönük şekilde ve gelişim anlamında ele alınmasıdır. Bu enerjinin desteğiyle beraberlikteki problemler gözden geçirilir veya atılacak adımlar ölçüp tartılır. 13 Mayıs tarihi aşk hayatınız, finansal işleriniz ve ortaklıklarınız, ailevi yaşamınız, yuvanızla ilgili konularda güvence, istikrar ve huzurun daha fazla önemsenmesini sağlıyor. 15 Mayıs tarihi hedefe odaklı azmin, kararlılığın ve başarılı olmak için kendinize verilen bir söz, bir yemin gibidir. Her ne olursa olsun yaptığınız işe damganızı vurursunuz. 16 Mayıs tarihi sosyal hayatın canlanması anlamına geliyor. Ayrıca iş hayatınızla ilgili konulardaki girişimlerin, yeniliklerin, değişim arzusunun da ön planda olduğu bir zaman. Özgür ve sıra dışı projeler, ekip çalışmaları gündemde yer alıyor. 19 Mayıs tarihi aile üyelerinizin sağlığı, psikolojik durumu, iş hayatı, eğitim yaşamlarıyla yakından ilgilenebiliriz. 21 Mayıs tarihinde, aşk hayatımız canlanıyor. 29 Mayıs bir fırsat sayesinde uzun vadeli bir kazanç elde edebiliriz. 19 Mayıs tarihi, romantik aşkların göstergesidir. Yüreğimizin kapılarını sevgiye, sevgiliye açık tutarız. Yeme-içme, aile işleri, emlak, danışmanlık, ev alım satım kiralama gibi alanlarda kazanç elde edebiliriz.

1-6 MAYIS HAFTASI

Sevgili Kovalar 1-6 Mayıs haftası, ilişkinin geleceğe dönük şekilde ve gelişim anlamında ele alınmasıdır. Bu enerjinin desteğiyle beraberlikteki problemler gözden geçirilir veya atılacak adımlar ölçüp tartılır. Olumlu bir etki olup, ortak hareket edebilecek kıvama gelinmesini sağlayabilir. 6 Mayıs tarihindeki görünüm, hedef+Kararlılık=Güç denklemini işaret eden bir enerjidir. Bu güç nasıl elde edilir? Kişi kendi dünyasında sağlam bir hedef üzerinde kararlı bir şekilde ilerlediğinde, aslında ne kadar güçlü olduğunun farkına varıyor. İşte bu görünüm hem değerli olanı korumanızı hem de ideallerinize sıkı sıkıya yapışmanızı sağlıyor. Hayallerinizin uzakta değil, bir adım ötenizde durduğunu, isterseniz en doğru adımı atabileceğinizi işaret ediyor. Ruhsal anlamda sevginin ne kadar şifa verici  bir olgu olduğunu, sevgiyle yol almanın insanın en büyük zenginliği olduğunu işaret ediyor. Sevginin emek ve sabır olduğunu, zor kazanılan çabuk kaybedilmemesi gerektiğini söylüyor. Kendine inan ki, arzu ettiğin senin olsun diyor.

7-13 MAYIS HAFTASI

Sevgili Kovalar 13 Mayıs saat:15:40-30 Mayıs saat:02:49 tarihleri arasında Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, aşk hayatınız, finansal işleriniz ve ortaklıklarınız, ailevi yaşamınız, yuvanızla ilgili konularda güvence, istikrar ve huzurun daha fazla önemsenmesini sağlıyor. Merkür-Boğa geçişlerinde insan, huzuru bilhassa önemser. Dış dünyanın karmaşası, yoğunluğu içinde bunalan kişi için evi, güvenli sığınağı gibidir. Burada kendini emniyette hisseder. Belki çok hızlı veya istediğimiz gibi değişiklikleri uygulamamız kolay olmaz. Ancak şu var ki, gözden geçirilen, analizini yapılan her şey başarılı şekilde gerçekleşir. Bu geçişin yöneticisi Venüs, 19 Mayıs itibariyle Yengeç burcunda ilerleyecek. Ailemiz, sağlığımız, iş ilişkilerimizde hassas olacağız.

14-20 MAYIS HAFTASI

Sevgili Kovalar, 15 Mayıs saat 14:48 itibariyle Boğa burcunda doğacak Yeniay, hedefe odaklı azmin, kararlılığın ve başarılı olmak için kendinize verilen bir söz, bir yemin gibidir. Her ne olursa olsun yaptığınız işe damganızı vurursunuz. Ailenizle olan ilişkiniz, işinizde başarı sizin için olmazsa olmazınızdır. Bu yüzden hırslı ve bir o kadar tutkulu olacaksınız. Bu Yeniayda sizi zorlayan meseleleri yine siz kendi içinizde çözebilecek güçtesiniz. Bazen sessizlik, kimi zaman sevdiklerinizle dertleşmek kaygılarınızı giderecektir. Özellikle mesleki alanda hırs bir hayli yoğun olacaktır. Bu sizi başkalarıyla karşı karşıya getirmesin. Siz işinize sarılın, başarılı şekilde yapın. Gerisi gelir merak etmeyin. Bu Yeniay, Venüs yönetiminde olduğu için, cumartesi günü Venüsün Yengeçte ilerlemesiyle, çocuk sahibi olmak isteyenler için bir umut taşıyor. Aile sağlığı da aynı şekilde önem taşıyor. Yorgunluk, fazla çalışma veya bazı duygusal sorunlar sizi etkileyebilir. Böyle durumlarda uykunuza, kısa molalar vermeye, stresten uzak durmaya çalışırsak Yeniaydan olumlu yönde yararlanırız.

15 Mayıs 2018-7 Temmuz 2025 tarihleri arasında yöneticiniz Uranüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Bu her burç için oldukça uzun bir süre. Yorumda yazdığım gelişmeleri, olasılıkları geniş bir zaman aralığında düşünmek gerekiyor. Sözgelimi, öyle durumlar olur ki, hani o asla değiştirmem, asla yapmam, olmaz dediğiniz ve ısrarla reddettiğiniz ne varsa onu şimdi esnek, inatsız ve makul şekilde ele alırsınız. Belki de hiç ummadığınız bir yerden elinize geçen para ile evinizi satın alırsınız. Asla terk etmem dediğiniz mahallenizden başka bir yere taşınırsınız. Bir miras, mal, mülk paylaşımı yüzünden yaşanan ailevi kırgınlıklara son verebilirsiniz. Kimi Kovalar, bu dönemde paranın, sahip olmanın, elde tutmanın aslında ne kadar anlamsız olduğunu fark edebilirler. Hayatta hiçbir şeyin garantisi yok cümlesine uygun şekilde kişisel bakış açılarını değiştirebilirler. Baskı altında olduğunuz, hiç istemediğiniz halde mecbur kaldığınız olguları geride bırakabilirsiniz. Belki yaş alarak belki de artık uğraşmaktan sıkıldığınız ne varsa, hayat şimdi onları yeni bir anlayışla görmenizi sağlayacak. Bütün bunları okurken olumsuzmuş gibi görenleriniz olabilir. Ancak bu dönem farkındalık yarattığı için, bu gelişmelerin aslında ne kadar gerekli olduğunu sürenin bitiminde anlayacaksınız.

16 Mayıs saat:07:55-27 Haziran saat:00:04 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Tabii ki aktif bir dönem ve sizler için sosyal hayatın canlanması anlamına geliyor. Ayrıca  iş hayatınızla ilgili konulardaki girişimlerin, yeniliklerin, değişim arzusunun da ön planda olduğu bir zaman. Özgür ve sıra dışı projeler, ekip çalışmaları dönemin etkileri arasında yer alıyor. Bireysel hareket etmek, kendini öne sürmek isteyenler olsa da, bu süreçte başkalarıyla etkileşim içinde olmak en doğrusudur. İnsanlara ulaşmanın yollarından biri de internettir. Bu yolla çalışmalarınızı paylaşabilirsiniz.

19 Mayıs saat:16:10-14 Haziran saat:00:54 tarihlerinde Venüs-Yengeç burcunda ilerleyecek. Beslenmemize dikkat etmeliyiz. Sağlığınız olmak çalışma hayatınız, hizmet verdiğiniz insanlarla olan ilişkiniz, ayrıca eğitimden akademik yaşamınız, hayat görüşünüz ve ailevi yaşamınıza kadar her konu önemli hale gelecek. Bu dönemde hem eski tecrübelerinizi göz önüne alarak durumumuzu inceleyeceğiz hem de yeniliklerde bulunmak neler yapacağımızı düşüneceğiz. Aile üyelerinizin sağlığı, psikolojik durumu, iş hayatı, eğitim yaşamlarıyla yakından ilgilenebiliriz.

21-31 MAYIS ARASI

21 Mayıs saat 05:14-21 Haziran saat:13:07 arasında Güneş-İkizler burcunda seyredecek. Aşk hayatımız canlanıyor.  Kendimizi ifade gücümüz ön planda. Aklımız, parlak zihnimiz bize ışık. Kovalar bu dönemde seyahatten, bilgilenmeye kadar geniş bir alanda gayet güçlüler. Dilimiz iyi laf yapıyor ve insanları ikna gücümüz gayet yüksek. Bu süreci yöneten Merkür, 29 Mayıs tarihinde İkizler burcunda seyrine başladığında, çabucak karar verip uygulamak isteyeceğiz.

Sevgili Kovalar, 29 Mayıs saat 17:20 Yay burcunda oluşacak Dolunay, dikkatinizi dış dünyaya, sosyal ortamlara, insanlarla bağlantıya çeviriyor. Kendi beceri ve yaratıcı çalışmalarınız şimdi test ediliyor, görücüye çıkıyor desek yeridir. Bunların beğenilmesi, size başarı olarak geri dönüşü çok önemli. Bu yüzden heyecan verici diyebiliriz. Uzun vadeli bir kazanca dönüşmesi de aynı derece memnun edici olacaktır. Tabii ki bu Dolunayda yenilikçi olmak, farklı fikirleri almak, kendi alanınızda trendleri takip etmek de bir o kadar önem taşıyor. En iyisini ben yaparım, bilirim tarzında bir yaklaşım yanlı olur. Eleştiriler, beğenmeyenler, karşıt görüş bildirenleri normal karşılamak lazım. Merkür-İkizler burcunda ilerliyor. İletişim çok önemli. İnsanlarla kurulan güçlü bağlantılar, görüşmeler, yolculuklar, bir araya gelinen gruplar gayet faydalı olur. Hatta yeni biriyle tanışmanın, iş ortaklığının da işaretçisidir. Mars, burcunuzda ilerlediği için, bu Dolunay arzu ettiğiniz hedefe varacağınızı gösteriyor. Cesaretiniz yükseliyor, geleceğe yönelik projeler için güç kazanıyorsunuz. Doğru zamanda doğru hamleyi yapmak mümkün gözüküyor.

30 Mayıs saat:02:49-12 Haziran saat:22:59 tarihleri arasında Merkür-ikizler burcunda ilerleyecek. Bu enerji etkinliği, aşkta aktif bir dönemi işaret ediyor. Konuşmak, yazışmak, haberleşmek ön plandadır. Akıcılık, ilişkinin zorlanmadan sürdürülmesi, gerginlikten uzak durulması, sabırlı olunması zamanıdır. Çok yönlü düşünen, becerikli kişilere ilgi duyarsınız. Birbirinizi sözlerinizle teşvik edersiniz. Dinlemek önemlidir. Genelde çok konuşan ancak bazen sizin söylediklerinizi duymayan yapıda bir partneriniz varsa sıkılabilirsiniz. Yeni biriyle tanışmak, aşkta iletişimi öne almak, konuşmak kadar dinlemek de bu dönemde önem taşıyor.

MAYIS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-7-8-12-16-17-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 14-15-20-21-27-28
Aşkta En Şanslı Günler : 16-17
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 9-10

Yeniay : 6-7-8-9
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 20-21-22
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

HAZİRAN AYLIK YORUMU

HAZİRAN ayında sizleri neler bekliyor?

1-10 Haziran tarihleri, aşk hayatımızı canlandırıcı, iletişimi güçlendirici ve bizi harekete geçiricidir. Yeni biriyle tanışabiliriz. Mevcut ilişkimizde güzel bir zaman geçirebiliriz. 12 Haziran tarihinde, iş hayatı, aşk yaşamı, maddi konularda belirsizlik yaşıyorsak, bunları gerçekçi bir şekilde ele alacağız. Geçmişte yaşanmış problemlerin etkisi altında kalmayacağız ve bunların bilinçaltımızda yarattığı baskılarla hareket etmeyeceğiz. 13 Haziran tarihinde, yeni biriyle tanışabilirsiniz veya eskiden tanıdığınız biriyle tekrar bir araya gelirsiniz. Aynı işte veya projede yer aldığınız kişiyle aranızda bir sıcaklık oluşabilir. Bir hobinizi işe dönüştürmeyi düşünebilirsiniz. 27 Haziranda Mars-Kova burcunda geriliyor. Sağlığınıza özen gösteriniz. Kontrollerinizi yaptırınız. Bir iş girişiminde, toplantı veya görüşmelerde, başlangıç anlamı taşıyan plan ve projelerde temkinli olmak, enine boyuna incelemek yararlıdır. Daha önceden adım atılmışsa şimdiki yavaşlama, gecikme veya problemler, aslında durumu daha iyi görmeniz, eksikleri tespit etmeniz yönünde faydalıdır.

1-10 HAZİRAN ARASI

Sevgili Kovalar, 1-10 Haziran haftası aşk hayatımızı canlandırıcı, iletişimi güçlendirici ve bizi harekete geçiricidir. Yeni biriyle tanışabiliriz. Mevcut ilişkimizde güzel bir zaman geçirebiliriz. Düşüncelerimizi insanlara etkili tarzda ifade ederiz. Zihnimiz işlektir, her şeyi anında öğreniriz, harekete geçeriz ve merak ettiğimiz konularda bilgileniriz. Özellikle etkileyici özelliklerimiz, aklımız, duruşumuz, tavrımız karşı cins üzerinde bir hayli etkili olacak. Girdiğiniz ortamlarda çabucak dikkat çekebilirsiniz. Bu hafta iş konularında biraz dikkatli olmak, aşka hayatımızda yer verirken, sorumlulukları da ihmal etmemek gerekiyor. İletişime dayalı meslek sahipleri için verimli bir haftadayız. Fakat yanlış anlaşılmalar da olabilir. Bir işi insanlara beğendirmek için dilimiz epey laf yapar. Söz veriyorsak yerine getirmeye özen gösterelim. Sağlığımıza dikkat edelim. Güvenilirlik olgusunu hem aşkta hem işte önemseyelim.

11-17 HAZİRAN HAFTASI

12 Haziran saat:22:59-29 Haziran saat:08:16 tarihleri arasında, Yengeç burcunda ilerleyecek Merkür, aşk hayatınız, ortaklaşa gelirler, çalışma ve sağlıkla alakalı meseleler bir hayli hassas ele alınır. Kişi hem kendi hem de değer verdiği insanların ihtiyaçlarına öncelik tanımak hem de kendisiyle alakalı meselelere eğilmek durumundadır. Ancak duygular, mantığımızın önüne geçmemelidir. Tamam yardımcı olacağız, başkalarına destek çıkacağız ama kendimize dikkat edeceğiz. Eğer  iş hayatı, aşk yaşamı, maddi konularda belirsizlik yaşıyorsak, bunları gerçekçi bir şekilde ele alacağız. Geçmişte yaşanmış problemlerin etkisi altında kalmayacağız ve bunların bilinçaltımızda yarattığı baskılarla hareket etmeyeceğiz. Önümüzdeki duruma bakacağız. Nasıl çalışıyoruz, nasıl ilişki yaşıyoruz, kimlerden destek görüyoruz ve kimlere hizmet ediyoruz. Bunları ele alacağız.

Sevgili Kovalar, 13 Haziran saat 22:43 İkizler burcunda doğacak YENİAY, ilginizi çalışma hayatı, ilişki, ailevi konularda yoğunlaştırır. Sözel ve yazı anlamında paylaşımlar bir hayli etkili olur. Yeni biriyle tanışabilirsiniz veya eskiden tanıdığınız biriyle tekrar bir araya gelirsiniz. Aynı işte veya projede yer aldığınız kişiyle aranızda bir sıcaklık oluşabilir. Bir hobinizi işe dönüştürmeyi düşünebilirsiniz. Bu Yeniayda ben gelişmelere, kararlara çok yönlü açıdan bakılmasını tavsiye ediyorum. Çünkü geri hareket ve tutulmalar yakın bir zamanda etkili olacak. Onun için sağlıklı, işlerliği olan, hakikaten yararlı ve uzun vadeli olana yönelmek lazım. Görünürde olanla yetinmemek gerekiyor. Biraz hesabi düşüneceğiz bazen de aman bir şey olmaz diyeceğiz. Fakat çok daha rahat davranmamak en doğrusu olacak.

14 Haziran saat:00:54-10 Temmuz saat:05:32 tarihleri arasında partner evinizde etkili olacak Venüs-Aslan burcu seyri karşı cinsle olan her türlü temasınızda dengelerin yerli yerine oturtulması anlamında bir test dönemidir. Venüs bu alanda gayet etkili ve yönetici bir güçtür. Ancak Aslan burcunda ilerlemesi nedeniyle ilişki anlamında karşı tarafın ilgi ve takdir görme arzusu, pohpohlanma isteği, beraberlikte ipleri elinde tutma arzusu, sizin hayata bakış açınızla örtüşmeyebilir. Kovalar özgürlüklerine son derece önem veren kişilerdir. Ancak bu üzerlerinde denetim uygulanması veya partnerin beraberlikteki baskınlığına göz yummaları anlamına gelmez. İlişki niteliklerine göre süreci değerlendirdiğimizde, sorunlu beraberliği olan Kovalar için zorlayıcı bir süreç olabilir. Partnerinizin hükümran tavırları, egosunu tatmin etme arzusu, gururlu tepkileri veya talepleri can sıkıcıdır. İlişkisi olmayanlar açısından döneme baktığımızda, ilginizi epeyce çekecek bir kişinin hayatınıza girmesi anlamı taşır. Bu kişi sizden farklı biridir. Ancak hayattan zevk almasını bilir ve yoğun tutkularıyla cinsellikte sınır tanımadığı gibi, kendini eşsiz biri olarak görebilir. Egosu güçlü biri dersek doğru bir tanımlamada bulunmuş oluruz.

18-24 HAZİRAN HAFTASI

Sevgili Kovalar, 21 Haziran saat:13:07-23 Temmuz saat:00:00 tarihleri arasında etkili Güneş-Yengeç süresince, çalışma hayatınız, sağlığınız, sosyal güvenceniz sizin için önemli olacak. Bu konular gündem maddenizde yer alacak. Benim tavsiyem başta aileniz, eski dostlarınız, eski ilişkiniz ve geçmişe ait ne varsa gerçekçi olmanızdır. Eğer bir şey sürmüyorsa, hüzün ve mutsuzluk yaşatıyorsa bu iş olsun özel ilişki olsun öncelikle kendinizi düşününüz. Eğer sizin yanlışlarınız dolayısıyla bu noktaya gelindiyse gerekirse düzeltmek adına büyüklük siz gösterin, karşınızdaki kişi neden olmuşsa o zaman önünüze bakın. Çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız tıbbı kontrollerden geçin. Aile mesleğini sürdürüyorsanız ve sorunlarınız varsa bunları karşılıklı konuşun veya ailenizle ortak bir iş sürdürüyorsanız sözleşmelerde akrabalık ilişkisi bile olsa profesyonelce düşünün.

25-30 HAZİRAN HAFTASI

Sevgili Kovalar 27 Haziran saat:00:04-13 Ağustos saat:05:14 tarihleri arasında Mars, burcunuzda geriliyor. Gölgeli günleriyle birlikte 20 Haziran-20 Ağustos tarih aralığında mücadele gücünüz içe yönelik tarzda çalışabilir. Hani dışarıda uygulamaya dökmek yerine, kendi içinizde gözden geçirmek mümkündür. Bu sizin için, hayati karar vermeden önce aslında gayet olumludur. Hızlı gidip, uygulayıp, sonra pişman olacağımıza, bekleyip görmek pekala faydalıdır. Kendinizle ilgili dış görünüş anlamında yapılacak yeniliklerde bir daha düşününüz. Çünkü sonrasında beğenmeme veya tekrarlama riskiniz var. Sağlığınıza özen gösteriniz. Kontrollerinizi yaptırınız. Bir iş girişiminde, toplantı veya görüşmelerde, başlangıç anlamı taşıyan plan ve projelerde temkinli olmak, enine boyuna incelemek yararlıdır. Daha önceden adım atılmışsa şimdiki yavaşlama, gecikme veya problemler, aslında durumu daha iyi görmeniz, eksikleri tespit etmeniz yönünde faydalıdır. Benim tavsiyem karar değişikliği gerektiren bir durum olursa, yine de varabileceği sonucu önemseyelim. Bugün uygundur, yarın sorun çıkartabilir. Ekip çalışmaları kıymetlidir. Yaptığınızdan emin olmadığınız bir konuda lütfen danışınız. Nasıl göründüğünüz tabii ki önemlidir. Ancak sürekli bir şeyleri takıntı haline getirmeyin. İnsanları hemen ilk görüşte yargılamayın. Göründükleri gibi olmayabilirler.

Sevgili Kovalar, 28 Haziran saat 07:53 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, birileri için kendimizden vazgeçmemiz, onlara destek ve hassasiyetle yaklaşmamız kadar, sorumlulukların bazen bizi yorabileceğini, bizim de kendimize önem vermemiz gerektiğini vurguluyor. Bu Dolunayın yöneticisi Satürn Eylül ayına kadar geriliyor. Bu gösteriyor ki, kendi içimize kapanma, korku ve kaygılarımıza mazeret bulma halindeyiz. Bu oldukça yanlıştır. Bilakis kendimizi motive etmek, hayatımızdaki gereksiz şeyleri tespit etmek, hatalarımızla yüzleşmek vaktidir. Bu bizi arındırır ve rahatlatır. Ayrıca vesveseden kurtarır. Benim tavsiyem bu Dolunayda enerjinizi boş yere engellemeyin. İşinizi gücünüzü sorumluluklarınızı ihmal etmeyin. Neler yapmalı, bilgi ve tecrübemizi nasıl geliştirmeli, nasıl bir iş düşünmeli ve ilerlemeli, bunlara bakmalıyız. Mars burcunuzda Eylül ortasına kadar gerileyecek. Tabii ki yepyeni projeler, keskin değişiklikler vakti değil. Ancak daha önce adım atılmış, düşünülmüş, her yönüyle gözden geçirilmiş işleri yürürlüğe koyabiliriz. Mars geri hareketi sizi biraz beklemeye, gözlemde bulunmaya çağırıyor. Keşfetmeye çalışın, bilginizi, hedefinizi, sosyal ilişkilerinizi projelerinizi geliştirin. Yarım kalan işlerinizi bitirin. Trendleri takip edin. Bu durumu hayattan alınmış bir ek süre gibi düşünün. Göreceksiniz o kadar ilginç tespitlerde bulunacaksınız ki, daha önce farkına bile varmadığınız, bilmediğiniz birçok değişimin tanığı olacaksınız.

29 Haziran saat:08:16-26 Temmuz saat:08:02 tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan burcu seyir süresince, partnerinizle iletişime önem veriniz. Farklı dilden mi konuşuyorsunuz yoksa aynı şeyleri mi düşünüyorsunuz? Nasıl anlaşıyorsunuz veya neden anlaşamıyorsunuz bunları tespit ediniz. Bu süreçte sözler süslü ve sadece etkileme amaçlı söylenebilir. Bazen bir taraf baskın olmaya çalışır. Yeni tanışanların özellikle iletişimde doğru ile gerçek arasındaki ayrımı iyi yapması gerekir. Merkür-Aslan burcu geçişi, maddi konularda yapılacak işbirliklerinde karşılıklı çıkarların tespitinde önem taşıyor. Sözgelimi sadece bir proje için bir araya geliniyorsa ücret konusunda pazarlık yapılabilir. Ancak devamlı bir iş yapılacaksa şartlara, iş yaptığınız kişiye, ortama ve işin niteliğine göre bir fiyat belirlemek lazım. Sizi tercih ediyorlarsa ve siz de bu insanlarla çalışmak istiyorsanız karşılıklı çıkarların gözetilmesi lazım. Sözleşme yapmadan sadece söz ile yola çıkmayınız. Banka kredileri, miras, nafaka, konularında yasal haklarınızı biliniz. Merkür 26 Temmuz-19 Ağustos tarihlerinde gerileyecek. Yorumunuzda dikkat edilecek noktaları tekrar gözden geçiriniz.

HAZİRAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-8-9-12-13-21-22-25-26-30
Zayıf Enerjili Günler : 10-11-16-17-23-24
Aşkta En Şanslı Günler : 12-13
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 6-7

Yeniay : 3-4-5-30
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 16-17-18
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

TEMMUZ AYLIK YORUMU

TEMMUZ ayında sizleri neler bekliyor?
13 Temmuz Yengeç burcundaki Kısmi Güneş Tutulması, Önümüzdeki bir yıllık süreçte, güven vermeyen, eğreti duran, yoran hiçbir şeyi hayatımızda tutmamamız gerektiğini anlayacağız. Verimsiz işlerden, ilişkilerden, gereksiz yere üzüldüğümüz meselelerden hayat bizi uzaklaştıracak. Buna bizim de gönüllü olmamız gerekiyor. Çünkü direndiğimiz ve bazen direttiğimiz her ne varsa ve bizi kendimizden uzaklaştırıyorsa ona bağımlı kalmaya devam etmek bizi bedenen ve ruhen hasta edebilir.

26 Temmuz tarihindeki Merkür geri hareketi, problemli bir ilişkimiz varsa, durum zordur. Siz baskınsınızdır o da bundan şikayetçidir. Bazen de tam tersine o hakimdir siz bunalırsınız. Böyle durumda ayrılmaya karar vermek, aceleyle hareket etmek, aşırı gururlu davranmak yerine konuşmalısınız. Evet karşılıklı şu gururu bir yana bırakıp konuşmalısınız. Yeni tanışmalardan söz etmiştik. Bu çiftlerin de aniden evlilik kararı almaları yanlış olur. Henüz birbirinizi tanımadan bunu yapmayınız.

27 Temmuz burcunuzdaki Tam Ay Tutulması, Sizi kısıtlayan veya diğer tarafı rahatsız eden hatta zaman zaman gururlu tepkilere neden olan durum, bu geri hareketle farklı bir yöne kayabilir. Barışırsınız veya tamam buraya kadar dersiniz. Fakat bunları da Eylül ayına kadar net olarak görmek mümkün değil. Çünkü ne olacağı biraz da zamanla belli olacak. Ancak şu var ki, Mars her iki tarafı da ilişki konusunda zorluyor. Uranüs, şu aralar Boğa burcunda ileri-geri hareketleriyle Tutulmaya eşlik ederken sizin iç dünyanızda alışagelmiş hayat şeklini değiştiriyor. Artık yerleşik düzenle ilgili fikirleriniz değişiyor.

1-8 TEMMUZ HAFTASI

Sevgili Kovalar 1-8 Temmuz haftası, ilişkide kendi fikirlerini öne alan ve sadece kendine göre düşünenler sorun yaşayabilirler. Bu siz de olabilirsiniz veya eşiniz de. Ben haklıyım diyerek egosal tavırlar içine girmek, beraberlikte çatışmaya, fikir tartışmalarına neden olur ki, sonradan pişmanlık duyarız. Mars gerilediği için, sizin kimsenin nazını niyazını çekecek haliniz yok. Sizin de toplum içinde bir konumunuz var, sizin de kendinize göre düşünceleriniz, planlarınız var. Haklısınız. O zaman benim size tavsiyem, köprülere atacak şekilde değil, oturup karşılıklı konuşacak tarzda bir ılımlı ortam yaratmanızdır. Henüz yeni biriyle tanışan Kovalar, sevgilisinin kendine has bakış açısı, fikir ve tavırlarından etkilenebilirler. Özel birine benziyordur. Ancak unutmayalım ki, bu kişi hakkında bir karar vermek için, en azından Eylül ayına varmalıyız. Acele etmeyelim.

9-15 TEMMUZ HAFTASI

10 Temmuz saat:05:32-7 Ağustos saat:02:27 tarihleri arasında Venüs-Başak burcunda ilerleyecek. Yuvanızı, ailenizi ilişkilerinizi, birbirinize yaklaşım tarzınızı, ortaklaşa mal mülk paylaşımını tümüyle gözden geçirebilirsiniz. Eğer bir takım sorunlar varsa bunların çözüme kavuşması için titizleneceğiz.  Sözgelimi burs almak, evlenmek, ofis açmak, ev almak, yuva kurmak için kredi çekmeyi düşünüyorsak, bunun geri ödemeleri ve şartlarına bakmak gerekiyor.

Sevgili Kovalar, 13 Temmuz saat 06:01 Yengeç burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, sağlıklı yaşam ve sağlıklı bir ilişkinin hayatımızdaki önemini vurguluyor. Bize can olana, aynı şekilde derman olana yönelmek gerekiyor. Önümüzdeki bir yıllık süreçte, güven vermeyen, eğreti duran, yoran hiçbir şeyi hayatımızda tutmamamız gerektiğini anlayacağız. Verimsiz işlerden, ilişkilerden, gereksiz yere üzüldüğümüz meselelerden hayat bizi uzaklaştıracak. Buna bizim de gönüllü olmamız gerekiyor. Çünkü direndiğimiz ve bazen direttiğimiz her ne varsa ve bizi kendimizden uzaklaştırıyorsa ona bağımlı kalmaya devam etmek bizi bedenen ve ruhen hasta edebilir. Belki de bu Tutulma, bütün bunları görerek fark ederek kendinize gelmenizi sağlayacak. Tutulmanın haritanızdaki yansıması önemli. Bu yorumda sözünü ettiğim gelişmeler haritanıza göre anlam kazanacak. Bugünlerde ilişki ve ailevi konularda gerçekçi olmamız gerekiyor. Kendimizi ifade edebildiğimiz, keyifli hissettiğimiz ilişkilere önem vermeliyiz. Böylece mutlu olabiliriz.

16-22 TEMMUZ HAFTASI

23 Temmuz saat:00:00-23 Ağustos saat:07:08 tarihleri arasında Güneş-Aslan burcunda ilerleyecek. Evlilik, uzun seyirli beraberlik, bir ilişkide aradığınız kriterler üzerinde durma zamanıdır. Partnerinizi tarafsız adil bir şekilde gözden geçirmeniz, birbirinizden farklı özelliklerinizi bir çeşni gibi düşünüp, ortak bir noktada buluşabiliyor musunuz bunlar üzerinde duracaksınız. Problemli bir ilişki yaşıyorsanız, partnerinizin kendini beğenmiş, inatçı tavırlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu durum bazı çiftler için alışılagelmiş bir hal olup sorun yaratmazken, sorunlu çiftlerde çatışmalara yol açabilir. Yeni başlayan ilişkilerde, her iki taraf da birbirinin tavırlarını, bakış açılarını, eğilimlerini gözden geçirmelerinde yarar var. Beraberlik yeni olduğu için, onun bu güçlü duruşu, size cazip gelse de, bu durum uzun vadede sorun yaratır mı diye düşünmelisiniz.

23-31 TEMMUZ HAFTASI

Sevgili Kovalar 26 Temmuz saat:08:02-19 Ağustos saat:07:25 Merkür-Aslan burcuna geriliyor. İlişkimizde iletişimin içe dönük geliştiği, her iki tarafın da hislerini açıklamak yerine, sessiz kalmayı tercih edecekleri bir dönem olabilir. Aslında tavırlar gayet sıcaktır. Fakat söze dökülmez. Kimi zaman da ego yüksektir. Partner kendine güvenen, çabuk teslim olmayan yapıdadır. İlişki devam eder ancak ne düşünmektedir bunu tam olarak anlamak zordur. Bütün bunlar yeni başlayan beraberlikte heyecan verici olabilir. Ancak problemli bir ilişkimiz varsa, durum zordur. Siz baskınsınızdır o da bundan şikayetçidir. Bazen de tam tersine o hakimdir siz bunalırsınız. Böyle durumda ayrılmaya karar vermek, aceleyle hareket etmek, aşırı gururlu davranmak yerine konuşmalısınız. Evet karşılıklı şu gururu bir yana bırakıp konuşmalısınız. Yeni tanışmalardan söz etmiştik. Bu çiftlerin de aniden evlilik kararı almaları yanlış olur. Henüz birbirinizi tanımadan bunu yapmayınız.

TÜM BURÇLAR İÇİN ÖNEMLİ NOT

-Geri hareketin başlama tarihinden bir hafta öncesi (gölgeli günlerin başlangıcı) 19 Temmuz tarihinden önce enine boyuna düşündüğünüz, planladığınız, her türlü şekilde gözden geçirmesini yaptığınız, sağlam olduğuna karar verdiğiniz konuları yürürlüğe koymanızda sakınca yoktur. Çünkü bunlar zaten planlarınız arasında yer almaktaydı.
-Geri hareket esnasında gelen yeni bir teklifi, karşınıza çıkan bir kişiyi, durumu ve olayı dikkatlice gözden geçiriniz. Özellikle planlamanız dışında bir seçenek karşınıza çıksa bile durup bekleyiniz, hesabınızı yapınız, enine boyuna düşününüz. Bunları geri hareketin bitim tarihinden bir hafta sonra yani gölgeli günlerin sonunda 26 Ağustos itibariyle uygulayabilir, işleme koyabilirsiniz.

Sevgili Kovalar, 27 Temmuz saat 23:22 burcunuzda oluşacak Tam Ay Tutulması, içten gelen bir dürtüyle, özgürlüğün ne kadar kıymetli olduğunu söylüyor size. Sizin de farkınız bu işte. Özel ve sıra dışı olmak. Bugünlerde zorlanıyorsunuz biliyorum. Mars, iki ayrı burçta geriliyor. Burcunuzdaki gerileme, plan ve projeleri, yapmak istediklerinizi hızlıca uygulamanın önüne geçse de, ben bunu ilişki ve kişisel tüm kararların tekrar ele alınması yönünde bir şans görüyorum. Bazen gözümüzden kaçanlar, böyle zamanlarda görünür hale gelir. Daha önce adım atılmış, karar verilip yürürlüğe konmuş her türlü değişiklik şimdi tekrar ele alınır ve belki de hatalı bir gidişin önüne geçilir. Bu açıdan bakmak yararlı. İlişkinizle ilgili olan bitenler, yaşananlar veya mevcut durumlar bu Tutulmada hızlı bir karar vermeye neden olmasın. Sizi kısıtlayan veya diğer tarafı rahatsız eden hatta zaman zaman gururlu tepkilere neden olan durum, bu geri hareketle farklı bir yöne kayabilir. Barışırsınız veya tamam buraya kadar dersiniz. Fakat bunları da Eylül ayına kadar net olarak görmek mümkün değil. Çünkü ne olacağı biraz da zamanla belli olacak. Ancak şu var ki, Mars her iki tarafı da ilişki konusunda zorluyor. Uranüs, şu aralar Boğa burcunda ileri-geri hareketleriyle Tutulmaya eşlik ederken sizin iç dünyanızda alışagelmiş hayat şeklini değiştiriyor. Artık yerleşik düzenle ilgili fikirleriniz değişiyor. Sözgelimi başka bir yere yerleşme kararı, kimseye bağımlı olmadan tek başına yaşamak arzusu gibi. Bunlar zamanla hayatınızda belirecek. Onun için kişisel kararlarınızı ilişki veya diğer konularda sakince gözden geçirmek, aceleyle hareket etmemek lazım.

TEMMUZ Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-5-6-10-11-18-19-23-24-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 8-9-14-15-20-21
Aşkta En Şanslı Günler : 10-11
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 3-4-30-31

Yeniay : 1-2-27-28-29-30
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 13-14-15
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

AĞUSTOS AYLIK YORUMLARI

AĞUSTOS ayında sizleri neler bekliyor?

11 Ağustos Aslan Burcunda Kısmi Güneş Tutulması, Merkür ve Mars geri hareketiyle örtüşüyor. İlişkide aceleyle karar vermek, gurur meselesi yapıp sadece kendinizden yana hareket etmek yanlış olur. Öncelikle bir sakin olalım. Bakalım sorun nedir, bu soruna neden olan noktalar hayati anlamda önemli midir, beklenebilir mi, acil olarak mı halledilmelidir. Bu sorgulama size farklı bir pencereden bakmayı sağlar. Hem rahatlatır hem de yeni bir çözüm bulmanızda rehberlik eder. Ay sonu itibariyle durum netleşir, ona göre ilerlersiniz. 13 Ağustos Oğlak burcuna gerileyecek Mars, kendi kendimizi engellememize, planlarımız ve projelerimiz yönünde cesaretimizin sınanmasına neden olabilir. Yavaşlamak gerekiyorsa evet yavaşlıyoruz. Ama bu pes etmek değil, sadece yapılacakların yeniden ele alınışıdır. 19 Ağustos tarihinde Merkür düzeliyor. Şimdi planlarımız üzerinde yeniden düşünüp, verdiğimiz kararları uygulayacağız. Ancak miras, nafaka, konularında yasal haklarınızı korumaya geri hareket bitse bile özen gösteriniz. Sözgelimi 26 Ağustos tarihinde, parasal sorunlar sizi biraz zorlayabilir. Bütçenizi aşmayınız, hesabınızı biliniz. 27 Ağustos tarihinde Mars düzeliyor. Daha önce gözden geçirdiğiniz, karar verdiğiniz işlerinizi yürürlüğe koyabilirsiniz.

1-5 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Kovalar, 1-5 Ağustos tarihindeki özel bir görünüm, sizler açısından çok daha önemli. Çünkü burcunuzda gerileyen Mars, amaç ve hedeflerin, yenilik ve değişimlerin gözden geçirilmesini gerektiriyor. Belki daha önce bir adım attınız, bir karar verdiniz ve uyguladınız. Şimdi Eylül ayına kadar biraz yavaşlayacağız. Ancak bu olumsuz görülmemeli. Belki de daha önce farkına varmadığınız birçok noktayı tespitte faydalı olacak. Diyelim ki, uzun süredir düşündüğünüz bir proje var ve siz bugünlerde bunu yürürlüğe koymak istiyorsunuz. O zaman lütfen tekrar duruma bakınız. En azından Eylül ayına kadar araştırınız. Bu haftanın zorluk yaratabilecek bir başka yanı, değişim arzunuzun ev ve ailevi konularda da etkili olmasıdır. Belki de artık aynı yerde, aynı düzende yaşamak yerine farklı bir şeyler yapmak istiyorsunuz. Uzun zamandır bekarsanız, evlilik düşünebilirsiniz. Epeydir sorunlu olan bir evliliği bitirebilirsiniz. Ancak bütün bunların dediğim tarihe kadar tekrar ele alınmasında yarar var. Tam karar vermek için bu süre önemli gözüküyor.

6-12 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Kovalar, 11 Ağustos saat 12:47 Aslan Burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, evlilik, iş hayatı, boşanma, yeniden bir araya gelme, fiziksel ve ruhsal sağlığımız gibi geniş bir alanda etkili olup, bu meseleleri tekrar gözden geçirmemizi sağlıyor. Bir tür yüzleşme hali diyebiliriz. Merkür ve Mars gezegenlerinin bizzat siz Kovaları zorladığı bugünlerde, aceleyle karar vermek, gurur meselesi yapıp sadece kendinizden yana hareket etmek yanlış olur. Bir yanıyla ilişkiyi ayakta tutmak için direniriz diğer yanıyla kurtulmak isteriz. Kişisel anlamda bize en uygun olduğunu düşündüğümüz bir karar veririz. Ancak bu kararın doğruluğundan şüphe ederiz. Bu iki arada bir derede vaziyetler, dengemizi bozar. Peki ne yapmak gerekiyor? Öncelikle bir sakin olalım. Bakalım sorun nedir, bu soruna neden olan noktalar hayati anlamda önemli midir, beklenebilir mi, acil olarak mı halledilmelidir. Bu sorgulama size farklı bir pencereden bakmayı sağlar. Hem rahatlatır hem de yeni bir çözüm bulmanızda rehberlik eder. Ay sonu itibariyle durum netleşir, ona göre ilerlersiniz.

7 Ağustos saat:02:27-9 Eylül saat:12:25 tarihleri arasında Terazi burcunda seyrini sürdürecek Venüs, görüşleri, dili, inancı bizden farklı olsa da, nezaket ve uzlaşıya açık  bir bakış açısıyla ilişki kurduğumuz  zaman dilimidir. Bu bakış açısı sizin gibi hümanist özellikte olan burç mensupları için daima kolay olmuştur. İşte bu dönemde, hem kültürel hem özel anlamda yakınlaşmalar meydana gelir. Yeni insanlarla tanışmak, onlarla paylaşımda bulunmak, birbirimizi tanımak hoşumuza gider ve bizi mutlu eder. Bazen karşımıza çıkan kişi özel bir yakınlaşmanın işaretçisi olurken bazen de sürpriz bir aşkın kahramanıdır. Ancak şunu da unutmayalım. Mars, 13 Ağustos tarihine kadar burcunuzda gerileyecek. Benim tavsiyem, yenilik anlamındaki her şeyin gözden geçirilmesinde fayda var.

13-19 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Kovalar, 13 Ağustos saat:05:14-27 Ağustos saat:17:05 tarihleri arasında Oğlak burcuna gerileyecek Mars, kendi kendimizi engellememize, planlarımız ve projelerimiz yönünde cesaretimizin sınanmasına neden olabilir. Bazen de tam tersine içimizde bir öfkenin biriktiği, aşırı mücadele sonucunda yorgun düşmenin göstergesidir. Bu iki durum da dönemin yanlış şekilde ele alınması halidir. Oysaki böyle zamanlarda, psikolojik ve fiziksel sağlığımız için, bir mola süreci olarak görüp, kendimizi rahatlatmaya, toparlamaya çalışmalıyız. Biraz işten güçten uzaklaşmak, tatil yapmak, dinlenmek iyi olur. Böylece yorulan bedenimiz rahatlar, kendimize geliriz. Ben buna güncelleme olarak bakıyorum. Geçtiğimiz sürece göre ayarlanıyoruz. Yavaşlamak gerekiyorsa evet yavaşlıyoruz. Ama bu pes etmek değil, sadece yapılacakların yeniden ele alınışıdır. Böylece zararımıza olandan uzaklaşıp, yararlı olanı görebilir, tespitlerde bulunarak daha sonra gereken hamlede bulunabiliriz.

19 Ağustos saat:07:25-6 Eylül saat:05:38 tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan burcu seyir süresince, partnerinizle iletişime önem veriniz. Farklı dilden mi konuşuyorsunuz yoksa aynı şeyleri mi düşünüyorsunuz? Nasıl anlaşıyorsunuz veya neden anlaşamıyorsunuz bunları tespit ediniz. Bu süreçte sözler süslü ve sadece etkileme amaçlı söylenebilir. Bazen bir taraf baskın olmaya çalışır. Yeni tanışanların özellikle iletişimde doğru ile gerçek arasındaki ayrımı iyi yapması gerekir. Merkür-Aslan burcu geçişi, maddi konularda yapılacak işbirliklerinde karşılıklı çıkarların tespitinde önem taşıyor. Sözgelimi sadece bir proje için bir araya geliniyorsa ücret konusunda pazarlık yapılabilir. Ancak devamlı bir iş yapılacaksa şartlara, iş yaptığınız kişiye, ortama ve işin niteliğine göre bir fiyat belirlemek lazım. Sizi tercih ediyorlarsa ve siz de bu insanlarla çalışmak istiyorsanız karşılıklı çıkarların gözetilmesi lazım. Sözleşme yapmadan sadece söz ile yola çıkmayınız. Banka kredileri, miras, nafaka, konularında yasal haklarınızı biliniz.

20-26 AĞUSTOS HAFTASI

23 Ağustos saat:07:08-23 Eylül saat:04:54 tarihleri arasında, etkili olacak Güneş-Başak burcu süresince, iş veya özel  ilişkilerinizi dikkatli şekilde gözden geçiriniz. Ortaklaşa işler, finansal bölüşümler, kredi, vergi, borçlar, iş ortaklıkları, mal ve kazançlar, bizi zorlayan veya aklımızı kurcalayan hesaba dayalı plan ve projeler üzerinde şöyle bir hesaplamada bulunalım. Muhasebemizi iyi yapalım. Artı ve eksileriyle gözen geçirelim. Yatırım konularında piyasanın durumuna bakalım. Eğer bir sıkışıklığımız varsa bu krizi aşalım derken, sonradan zorlanacağımız riskler altına girmeyelim.

Sevgili Kovalar, 26 Ağustos saat 14:56 Balık burcunda oluşacak Dolunay, parasal konularda sizi biraz zorlayabilir. Hele hesapsız alışverişler, başkalarına güvenme veya gereğinden fazla yapılan iyilikler gibi. Hani etimiz ne budumuz ne derler ya. Sizin de kendi bütçenizi aşmamanız, biraz hesabınızı bilmeniz gerekir. Eğer bir yatırım düşünüyorsak bu Dolunayda artı ve eksileriyle gözden geçirmeliyiz. İş tercihinde bulunurken, ne kazanacağımızı nasıl bir ortamda çalışacağımızı incelemeliyiz. Ödemeler ihmale gelmez. Sağlık, özel veya işle ilgili harcamaların muhasebesi tutulmalı. İlişkinizde veya ilişki tercihinde bulunurken sadece para merkez alınmamalı ancak aşk da gözümüzü kör etmemeli. Bir şeylerin değişmesini, sağlamlaşmasını, kalıcı olmasını istiyorsak, o zaman gerçekçi olacağız. Bu Dolunayda insanların bize ne kadar yakın ve samimi olduklarını sorgulayacağız. Dolunayın son derece etkili bir görünümü var. Artık bir şeylerin değişeceğini söylüyor. Yöneticiniz Uranüs, sıkı sıkıya yapıştığınız her şeye yeni bir form getiriyor. Bu en fazla aile yaşamınızda, oturduğunuz yer, geleceğinizi yeniden dizayn etmenizde görülüyor. Sözgelimi uzun yıllardır oturduğunuz yerden ayrılabilir, başka bir yere taşınabilirsiniz. Farklı bir şehirde yaşamanızı sürdürebilirsiniz. Değişim arzusu ve dönüşüm kolay değildir. Ancak gelişmeler yeni bir yolu karşınıza çıkarıyorsa, bu tesadüf olmayacaktır.

27-31 AĞUSTOS ARASI
Sevgili Kovalar 27 Ağustos saat:17:05-11 Eylül saat:03:56 tarihleri arasında Oğlak burcunda ilerleyecek Mars, hedeflerinizi tespit etme, çevresel konularda düşünme, amacınıza uygun şekilde nasıl hareket edeceğinizi belirleme anlamında etkili olup, sabır, kararlılık, direnç kazandırıcıdır. Endişelerinizi mantıklı bir şekilde çözümlemenizde size destektir. Şimdi durun, düşünün, disiplinli hareket ederek hedefinize odaklanın. Kimsenin ne dediğine bakmayınız. Engelleri, şanssızlık olarak değil aksine sizi hedefinize götürecek atlama taşları olarak görünüz. Amacınızı belirlemek, bastığınız yeri bilmek, hedef belirlemek ve mevcut işinizle ilgili konularda ne yöne gideceğinizi tespit etmek anlamında ben bu geçişi sizler için olumlu buluyorum.

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-6-7-14-15-19-20-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 4-5-10-11-17-18-31
Aşkta En Şanslı Günler : 6-7
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 26-27

Yeniay : 23-24-25-26
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 10-11-12
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

EYLÜL AYLIK YORUMLARI

EYLÜL ayında sizleri neler bekliyor?
6 Eylül tarihinde, gelir-gider dengemizi bir muhasebeci gibi düzenleyelim. Parasal ilişkilerimizde aklımız başımızda olsun. Yatırımlarda piyasanın durumu çok önemli. Eğer bir alım-satım işimiz varsa, akıllıca yönetmek lazım. 9 Eylül tarihinde, toplumsal ilişkiler yönetici-işveren arasındaki diyaloglar, ailenizle iletişim olguları önemlidir. Duygusal düşünmeyeceğiz. Fırsatlar karşınıza çıksa bile, uzun vadeli oluşuna bakacağız. Ekonomik düşünürsünüz ve ona göre ihtiyaçlarınızı alırsınız. 11 Eylül tarihinde projeler, ekip çalışmaları bir hayli önemli. 22 Eylül tarihinde yeni arkadaşlar edinirsiniz. Çevrenizle bağlantınız güçlüdür. Kendinize güvenimiz artar. Eğitimden kültür hayatına, sanatsal çevrelerden iş hayatına kadar geniş bir alanda birçok kişiyle irtibata geçeriz. 23 Eylül, sanatsal ortamlar, sergiler, davetler, trend olan her şey, ilişkiler, yolculuklar, organizasyonlar, eğlenceli geziler, turlar, insanları bir araya getirici her şey hoşumuza gider. 25 Eylülde, evlilik veya iş ortaklığı gibi hayati kararlar bilinçli şekilde ele alınır, gözden geçirilir. Önemli bir haber alabilirsiniz.

1-9 EYLÜL HAFTASI

6 Eylül saat:05:38-22 Eylül saat:06:39 tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek. Bu start ile birlikte biz de, görünen ardındaki gerçeklere, detaylara bilhassa önem vereceğiz. Özellikle finansal konularla ilgili işlerimizde titizlenme vaktimiz. Nasıl bir yatırım düşünüyoruz, ne gibi ödemelerimiz var, kimlerle aramızda bir bölüşüm söz konusu ve durumumuz nedir, buna bir bakacağız. Gelir-gider dengemizi bir muhasebeci gibi hesaplamamız, kendi müfettişimiz gibi vergilerimizi ihmal etmememiz, parasal ilişkilerimizi kontrol etmemiz gerekiyor. Piyasanın durumu çok önemli. Eğer bir alım-satım işimiz varsa, bunu hafife almadan, akıllıca yönetmek lazım.

09 Eylül saat:12:25-5 Ekim saat:22:04 tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Venüs, toplumsal hayatta kurulan ilişkiler başta olmak üzere yönetici-işveren konumundaki kişilerle olan paylaşımlarınız ve ailenizle aranızdaki sevgi alışverişi anlamında etkili bir süreçtir. İşinizden, ilişkilerinizden emin olmak, geleceğinizi garanti altına almak arzusu bu dönemin özünde var. Siz Kovalar işinize ve bu anlamda ilişkilerinize önem vermeniz gerekiyor. Aşırı gurur, kıskançlık, hırsların terbiyesi şart. Benim tavsiyem dönemi olumlu yönde geçirmek için, sorumluluk bilinciyle hareket etmeniz ve neyi hedefliyorsanız o yolda dürüstlükle işinizi yapmanızdır.

Sevgili Kovalar 9 Eylül saat 21:02 Başak Burcunda doğacak Yeniay ve yöneticisi Merkürün gücü gayet olumludur. Bu size iş hayatında, toplumla birebir ilişkinizde faydalar sağlar. Titiz çalışmak, seçici olmak, görev duygusu ve sorumlulukla hareket etmek gerekir. Kovalar özgür olmayı severler. Fakat bu Yeniayda sıkı çalışmak gerekiyor. Finansal çıkarlar özellikle iş hayatında veya özel yaşamda bir hayli önemsenir. Mantık öylesine etkilidir ki, duygularla karar verilmez. Fırsatlar karşınıza çıksa bile, uzun vadeli oluşuna bakılır. Çizdiğiniz sınırları kimsenin aşmasına izin vermezsiniz. Ekonomik düşünürsünüz ve ona göre ihtiyaçlarınızı alırsınız. Sizin için bir ilişkide güven kadar önemli olan bir başka olgu, sevdiğiniz kişinin size bağlılığıdır. İş hayatında garanti ve sağlamlık kadar, başkalarını geçmek, önde olmak, başarıya ulaşmak sizin için bir tutkudur. İş yerinde veya işle alakalı bir ortamda önemli birisiyle tanışabilirsiniz. Bu kişi sizde farklı hisler uyandırır. 16 ve 21 Eylül tarihlerinde parasal konularda atılacak imzalara, verilen sözlere dikkat edin. 23 Eylül sonrası işleriniz hızla yoluna girer. Bir yolculuk, görüşme gerçekleşir.

10-16 EYLÜL HAFTASI

Sevgili Kovalar 11 Eylül saat:03:56-16 Kasım saat:01:21 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Tabii ki aktif bir dönem ve sizler için sosyal hayatın canlanması anlamına geliyor. Ayrıca  iş hayatınızla ilgili konulardaki girişimlerin, yeniliklerin, değişim arzusunun da ön planda olduğu bir zaman. Özgür ve sıra dışı projeler, ekip çalışmaları dönemin etkileri arasında yer alıyor. Bireysel hareket etmek, kendini öne sürmek isteyenler olsa da, bu süreçte başkalarıyla etkileşim içinde olmak en doğrusudur. İnsanlara ulaşmanın yollarından biri de internettir. Bu yolla çalışmalarınızı paylaşabilirsiniz.

17-23 EYLÜL HAFTASI

22 Eylül saat:06:39-10 Ekim saat:03:40 tarihleri arasında Merkür-Terazi burcunda ilerleyecek. Yeni arkadaşlıklar kurabilir, çevremizde bulunan kişilerle bağlantımızı güçlendirebiliriz. Kendimize güvenimiz artar. Bilgi ve tecrübelerimizi çeşitli etkinlikler yoluyla insanlara sunabiliriz.  Bu dönemde eğitimden kültür hayatına, sanatsal çevrelerden iş hayatına kadar geniş bir alanda birçok kişiyle irtibatta bulunuruz. Merkür-Terazi geçişi, iş hayatımızla ilgili konularda da etkilidir. Sanat, halkla ilişkiler, organizasyonla ilgili mesleğimiz varsa, bu dönemde kurulan bağlantılar, yapılan yolculuklar faydalar getiricidir. Bilgimizi hem iletişim hem de insanlarla tanışmak amacıyla ifade edeceğimiz bir dönemdir. Maddi konularda da etkili olan Merkür-Terazi geçişinde ortaklaşa iş yapma şeklinde teklifler gelebilir. Ayrıca belirli bir dönem için işler alırız.

Sevgili Kovalar, 23 Eylül saat:04:54-23 Ekim saat:14:22 tarihleri arasında Güneş-Terazi burcunda ilerleyecek. Bu dönemde yeni insanlar tanıyacak, yeni yerler keşfedeceğiz. Finansal açıdan duruma bakacağız. Hani bir destek bulursak veya şu andaki sıkışıklığın üstesinden gelirsek gayet iyi olacak. İdeallerimiz önemli. Seçimlerimizi yaparken bunun bize artısı ne olur diye bakacağız. Eğitim, akademik çalışmalar, yabancı ülke, şehir veya farklı kültürleri inceleyeceğiz. Belki de, hukukla ilgili önemli bir dava için koşturacağız. Eğitime, iş hayatına önem vereceğiz. Hedefimiz olacak. Politik tarzda davranacağız. Bu dönemde iş birliğinde bulunabiliriz. Sanatsal ortamlar, sergiler, davetler, trend olan her şey, ilişkiler, yolculuklar, organizasyonlar, eğlenceli geziler, turlar, insanları bir araya getirici her şey hoşumuza gider. Yenilik ve değişik ihtiyacınız bu süreçte bir hayli yüksektir.

24-30 EYLÜL HAFTASI

Sevgili Kovalar, 25 Eylül saat 05:52 Koç burcunda oluşacak Dolunay, Mars gezegeninin burcunuzda ilerlemesiyle etkili bir anlam kazanıyor. Bir hedefin, işin, projenin, isteğin, görüşmenin mutlaka halledilmesi arzunuzu yükseltiyor. O yüzden heyecanlısınız, arzulusunuz. Sabırsızlık da görülebilir. Sözgelimi bir belgenin, evrakın yerine ulaştırılması, bir sözün yerine getirilmesi, beklenen adımın atılması, startın verilmesi hayati bir önem taşıyabilir. Bunlarda yaşanabilecek gecikmeler, ertelemeler sizi rahatsız edebilir. Oysaki önümüzdeki 9 Ekim Terazi Yeniayı size yardımcıdır. Umutsuz düşünmeyiniz. Farklı bir yol, yöntem ve çözüm bulunur mutlaka. Bugünkü Dolunayda, yapmak isteyip yapamadıklarınız, söyleyip anlatamadıklarınız, koşturup yetişemedikleriniz, bunlar sizi yorar. Oysaki her zorlukta bir kolaylık var sözünü unutmayalım. Ayrıca bunların telafisi olur. Önemli olan sizin can sağlığınız diyelim. Dolunay bunların yanı sıra olumlu işaretleri taşıyor. Örneğin, ilişkideki sorunlar konuşularak halledilebilir. Evlilik veya iş ortaklığı gibi hayati kararlar bilinçli şekilde ele alınır, gözden geçirilir. Dikkatinizi toplamanız, odaklamanız halinde yanlışları, eksikleri görmeniz mümkün olur. Uzaklardan önemli bir haber gelmek üzeredir. Sizi engelleyecek tek şey, umutsuzluk ve sabırsızlık olur. Unutmayalım ki, doğan her yeni gün, bir mucizenin işaretçisidir.

EYLÜL Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-11-12-15-16-20-21-25-26-30
Zayıf Enerjili Günler : 1-7-13-14-27-28
Aşkta En Şanslı Günler : 3-30
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 23-24

Yeniay : 20-21-22
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 6-7-8
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

EKİM AYLIK YORUMLARI

EKİM ayında sizleri neler bekliyor?

Venüs, Akrep/Terazi burçlarında gerileyecek. 5 Ekim-16 Kasım tarihleri arasında iş hedeflerimizi, plan ve projelerimizi, insanlara yaklaşım biçimimizi derinlikli olarak gözden geçireceğimiz zamandır. İnsanların bize yaklaşımını her yönüyle tartarız. Çıkarı için mi, bizimle ilişki kuruyor, yoksa gerçekten iyi niyetli mi diye takıntı yaparız. Öyle herkese güvenmeyiz. Tabii ki gerektiğinde işbirliğinde bulunuruz. Fakat bu belli bir mesafeye dayanır. Bu geri hareket geçtiğimiz bir iki ay öncesi olan gelişmelerin tekrar önünüze gelmesi anlamı da taşır. O sıralarda başlayan bir ilişkiniz varsa ve bu ilişki evliliğe doğru gidiyorsa, gerek ailevi ve gerekse yuva şartlarınız açısından olabilecek değişimler analiz edilir. Başka bir şehre veya ülkeye yerleşim olacaksa oradaki koşullar ele alınır ve olabilecek artı ve eksiler hesaplanır. Bu tarihler arasında başlayacak bir ilişki hakkında kesin karar vermemek beklemede kalmak, öncelikle incelemede bulunmak gerekir.

1-7 EKİM HAFTASI

Sevgili Kovalar, 5 Ekim saat:22:04-31 Ekim saat:22:42 tarihleri arasında Akrep burcunda gerileyecek Venüs, iş hedeflerimizi, plan ve projelerimizi, insanlara yaklaşım biçimimizi derinlikli olarak gözden geçireceğimiz zamandır. İnsanların bize yaklaşımını her yönüyle tartarız. Çıkarı için mi, bizimle ilişki kuruyor, yoksa gerçekten iyi niyetli mi diye takıntı yaparız. Öyle herkese güvenmeyiz. Tabii ki gerektiğinde işbirliğinde bulunuruz. Fakat bu belli bir mesafeye dayanır. Eğer bir iş yapılacaksa, payımıza düşeni önemseriz. Geri hareket süresince, daha önce farkına varmadığımız ancak bize pek de iyi niyetli yaklaşmamış kişileri tespit ederiz. İlişki konularına gelince, bu dönemde beklentiler yüksektir. İnsan tutku, ilgili, güç arzular. Bu yoksa eğer, karşınıza çıkan kişiye de, hayatında olan insana da, öyle çok sıcak davranmaz. Görmek ister, yaşamak, hissetmek ister. Oyunlara gelemez. Gizli saklı işler yapan bir kişiye dayanamaz. Henüz yeni bitmiş bir ilişkide ise, geçmiş hesaplar görülmeden veya bu ilişkinin neden olabileceği riskler göz önüne alınmadan verilecek bir kararın uzun ömürlü olmasını beklemek yanlıştır.
Not: Venüs geri hareketi, 5 Ekim-31 Ekim Akrep ve 31 Ekim-16 Kasım tarihleri arasında Terazi burcunda olmak üzere iki burç üzerinde gerçekleştirecektir.

8-14 EKİM HAFTASI

Sevgili Kovalar, 9 Ekim saat 06:47 Terazi burcunda doğacak Yeniay önümüzdeki bir aylık süreçte, eğitim hayatınızı ilgilendiren yeni kararlar, hazırlık aşamasında olduğunuz plan ve projeler, ailevi ilişkiler, hukukla ilgili davalar, kazanç anlamındaki girişimler tümüyle mercek altına alınır, artı ve eksileriyle gözden geçirilir. Yeniayın yöneticisi Venüsün iki ayrı burçtaki geri hareketi nedeniyle koşullar değişebilir, bize uygun şekilde olmayabilir, beklememiz gerekebilir. Bunlar terslik gibi dursa da, aslında sıkıntıların, engellerin, yavaşlamanın ardındaki nedenleri araştırmış oluruz. Sözgelimi yolculuk planları ertelenebilir veya birkaç kez tekrarlanır. Bir işi halletmek, bir projeyi yürürlüğe koymak, tam emin olmak için Kasım ortasına kadar sakin olmamız gerekir. Dış şartlar ilerlemenin önünde zorluk yaratabilir. Bizim dışımızda gelişen durumlar şimdilik kaydıyla işlerimizi yavaşlatabilir. Daha önce başlanan işlerle ilgilenmek gerekebilir. Ancak tamamen büyük bir sorun, bir çıkmaz veya halledilemez bir durum değildir. Zaman ve şartlar, geri hareket sonrası, Kasım ortası gibi değişir, yenilenir, yoluna girebilir. Yeniaylar zaten bir pişme süresidir. Bu arada oluşan geri hareketler ise, bu pişme süresinin uzamasıdır. Ancak olumsuz değil, bilakis asıl lezzete ulaşmak adına eksikleri tamamlama, olgunlaşmasını bekleme zamanıdır. Bu açıdan ele alırsak, en sağlıklı kararı verecek kıvama geliriz. Aceleye, olumsuz düşünmeye gerek yok.

10 Ekim saat:03:40-31 Ekim saat:07:38 tarihleri arasında Merkür-Akrep burcunda seyrini sürdürecek. Mesleki konular üzerinde yine düşüneceğiz. Eğer, çıkarlarımız başkalarıyla işbirliğini gerektiriyorsa bu süreçte iyice düşünmeden riskli kararlar vermemek lazım. Suyun akışına gitmek iyidir. Ben bu dönemde hedeflerinizi tekrar gözden geçirmenizden yanayım. Ayrıca aşk hayatınızla ilgili olarak da düşünmekte yarar var. Bu süreçte bazı kişilerle aranıza mesafe koymayı tercih edersiniz. İş hayatınızla ilgili konularda bazı sorulara cevap ararsınız. Benim hedefim ne, işimden memnun muyum, beklentilerim nedir, şu andaki mevcut durum beni tatmin ediyor mu diye düşünürüz. Yapıcı olmayan eleştiriler bizi çileden çıkarabilir. Merkür 1-7 Aralık 2018 tarihleri arasında kısa süreli Akrep burcunda gerileyecek. Yorumunuzda dikkat edilecek hususlar o tarihlerde tekrar üzerinde duracağımız noktalar olacak. Onun için lütfen bir daha gözden geçiriniz.

15-21 EKİM HAFTASI

Sevgili Kovalar, 15-21 Ekim haftası iş hayatımız ve kazancımızla ilgili konulara tutkuyla eğileceğiz. Ne yapıyorsak bunun karşılığı tatmin edici olmalı diye düşüneceğiz. Tabii ki herkesin düşüncesi, görüşü farklı olabilir. Bizim burada önemsediğimiz nokta, kimsenin kimse üzerinde baskı kurmasın. Başarı varsa alkışlansın, gereken yapılsın. Tabii ki kıskançlıklar, türlü oyunlar iş dünyasında, etrafımızda bir hayli etkili. Biz de bunu hiç sevmiyoruz. Toplumsal aktivitelerimizde, başkalarıyla ilişkimizde hep birlikte bir şeyler yapılsın derken, bazı kişilerin kendini merkeze alması canımızı sıkıyor. Bu hafta arka planda Venüsün geri hareketi bir hayli önem taşıyor. Belki önemli bir görünümü yok. Ancak yine de bizim etrafımızdaki insanlara dikkat etmemizde, derinlikli düşünmemizde yarar var.

22-31 EKİM HAFTASI

23 Ekim saat:14:22-22 Kasım saat:12:01 tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Akrep burcu seyri olumlu kararlar, girişim, yeniliklerin uygulanması, diğer planların gözden geçirilmesi yönünde olumludur. Karşınıza zorluklar çıkabilir. Ancak kendinden emin ve hedefinin farkında olan kişiler bunlarla baş etmeyi bilirler. Kapıları zorlayacak ve ne olursa olsun hiç çekinmeden defalarca çalacaksınız.

Sevgili Kovalar, 24 Ekim saat 19:45 Boğa burcunda oluşacak Dolunay etkisinde, evimiz-ofisimiz içinde uyum ve konfor arzumuz, rahat bir yaşam özlemimiz, bizim değerlerimize önem verilmesi ihtiyacımız yoğunlaşır. Gerek dışarıda veya içeride her şeyin emrimize amade olmasını isteriz. Buna göre ilişkiler kurarız, bunları belirleyici unsur kabul ederiz. Ailemiz biz önem veriyor mu, ofiste insanlar bize değer gösteriyor mu, maddi-manevi yönden doyuyor muyuz? Hepsi bizim için kıymetlidir. Ancak Venüsün, bu Dolunayın yöneticisi olarak iki ayrı burçtaki geri hareketi, öyle her istediğimizi kendimize göre elde edeceğimiz anlamına gelmiyor. Başkalarının bize bakış açısı, yaşanılan toplumun şartları, içinden geçtiğimiz sürecin gerekleri önemini hissettiriyor. Aralık ayına kadar, şöyle bir içe yönelip duruma her iki yönüyle bakmak lazım. Hem iş hem özel hayatımızı gerçekçi şekilde gözden geçirerek, neler yapabiliriz, nasıl ilerleyebiliriz, hangi konularda zorlanırız bunlara bakmak gerekiyor. İşlerimiz yoğunlaşabilir, ailemiz, çocuklarımız veya ilişkimizle ilgili sorunlar ortaya çıkabilir. Hani rahatlık istiyoruz ama tek başımıza değiliz. Sorumluluklarımızı göz ardı edemeyiz. Dış aktiviteler yerine iç gözlemde bulunma vaktimiz. İsteklerimizi almak için diretmek zamanı değil. Sağlıklı ve hayırlı olanı istememiz gerekir. Bazen çok arzuladığımız bir şey sonradan pişmanlık yaratabilir.

31 Ekim saat:07:38-17 Kasım saat:04:33 tarihleri arasında Merkür Yay geçişinde sosyal ilişkilerin önemi ve gücü yükseliyor. Yeni dostlarımız veya tanıdıklarımızla fikir paylaşımında bulunmak, bilgi dağarcığımızı genişletmek, ortaklaşa bir şeyler yapmak zamanı. Sosyal becerilerimiz, bilgilenmek amaçlı girişimler gelişimimiz açısından değerli olacaktır. Tecrübemizi, gücümüzü, bilgimizi ortak hedefler için yönlendirebiliriz. Bir projede yer alabiliriz veya bir işi organize edebiliriz. Ekip halinde bir işe gönül verebiliriz. Birilerine destek olabiliriz. Pozitif düşüncelerimizi, sıra dışı fikirlerimizi, yenilikçi görüş açımızla, dışa yansıtmaktan hoşlanacağız. Ancak dinlemeyi de bileceğiz. Başkaları ne düşünüyor, neler yapıyor, neler ortaya koyuyor onları da gözlemleyeceğiz. Yazışmak, haberleşmek, düşündüklerimizi sevgilimizle paylaşmak bizi mutlu edecek. Yetenekli olduğumuz el becerilerimiz, mistik faaliyetler, beden ve vücut sağlığı çalışmaları, bu konularda bilgilenme, gelişme, belli bir öğreti edinme, bildiklerimizi başkalarına sunma, onlara eğitmenlik yapma gibi faaliyetlerimiz de yoğun olacak. Merkür-Yay burcunda 17 Kasım-1 Aralık tarihlerinde gerileyecek. Yorumda sözü edilen mevzular üzerinde tekrar duracağız. Onun için lütfen yorumunuzu bir daha gözden geçiriniz.

Sevgili Kovalar, 31 Ekim saat:22:42-16 Kasım saat:13:51 tarihleri arasında Terazi burcuna gerileyecek Venüs uyum, paylaşım, anlayış, sevgi ve hoşgörü gibi olguların hayatınızdaki önemi ve yerini gözden geçirmeniz anlamındadır. Burada önemli olan sizin ilişki kurma biçiminiz, düşünceleriniz, hayata bakış açınız ile diğerleri arasındaki farklılığın tespit edilmesidir. İnsanca, eşit haklar çerçevesinde düşünülmesi ve terazilerin kefelerinin iyi ayarlanması lazımdır. İşte Venüsün başta özel ilişkiniz olmak üzere yakın uzak çevrenizle aranızdaki ilişkinin niteliği gözden geçirilir. Bu geri hareket geçtiğimiz bir iki ay öncesi olan gelişmelerin tekrar önünüze gelmesi anlamı da taşır. O sıralarda başlayan bir ilişkiniz varsa ve bu ilişki evliliğe doğru gidiyorsa, gerek ailevi ve gerekse yuva şartlarınız açısından olabilecek değişimler analiz edilir. Başka bir şehre veya ülkeye yerleşim olacaksa oradaki koşullar ele alınır ve olabilecek artı ve eksiler hesaplanır. Bu tarihler arasında başlayacak bir ilişki hakkında kesin karar vermemek beklemede kalmak, öncelikle incelemede bulunmak gerekir.

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-8-9-13-14-18-19-22-23-27-28
Zayıf Enerjili Günler : 4-5-10-11-25-26-31
Aşkta En Şanslı Günler : 1-27-28
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 20-21

Yeniay : 17-18-19
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 4-5-6-31
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

KASIM AYLIK YORUMLARI

KASIM ayında sizleri neler bekliyor?

16 Kasım tarihine kadar etkili olacak Venüs geri hareketi, başta özel ilişkiniz olmak üzere yakın uzak çevrenizle aranızdaki bağın durumunu gözden geçirmede etkilidir. Paylaşım, uyum, ortaklaşa hareket, hak ve hukuk gözeterek duruma bakmalısınız. Başkalarının da buna önem verip vermediklerine bakmalısınız. 17 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında Merkür gerileyecek. Arkadaşlıklar, yolculuklar, işinizin durumu, partnerinizin sosyal çevresi, projeleriniz, eğitim, iş ve ticaretle ilgili konular, hukuki haklar ve davalar, bir ürünün marka tescili, akademik çalışmalar, aşk hayatınız ve kariyer gibi geniş bir alanda önem taşıyor. Bütün bunlarla ilgili olabilecek yeni gelişmeler dikkatle takip edilmelidir. Aceleyle karar verilmemelidir.

1-11 KASIM ARASI

Sevgili Kovalar, 7 Kasım saat 19:02 Akrep burcunda doğacak Yeniay, iş hayatında en yükseğe, toplum içinde en güçlü konuma, maddi açıdan garantili bir yaşama olan özlemin işaretçisidir. Odaklanan alan burasıdır. Çalışma hayatı, ikili ilişkiler, finansal konular, yenilikte bulunma arzusu ön plandadır. Bu Yeniay, geri hareketlere denk geldiği için, tabii ki olumsuz bakmayacağız. Ancak dikkat etmemiz gereken noktaları es geçmeyeceğiz. Böylece zamanı yararlı şekilde kullanarak, iyi bir adım atabileceğiz. Venüsün geri hareketi, hayatımıza giren kişilere, gelişmelere biraz daha dikkatli bakmayı, hemen olur yanıtı vermemeyi, tekrar incelemeyi gerektiriyor. Bu özel bir ilişki, bir görüşme, eğitim veya iş girişimi bile olsa, karşılaştığımız insanlara dikkat edelim. Merkür de bu Yeniay sürecinde gerileyecek. Bu durumda, anlaşma-sözleşme-görüşmeler yeniden ele alınacak. Aceleye getirilmeyecek. Yarım kalan işler bitirilecek. Yeniayın yöneticisi Mars-Balık burcunda seyrini sürdürüyor. Bu durumda, bütçemizin açık vermemesi için hesap hatası yapmamalıyız. Alışverişlerde ürünün kalitesi, garantisi önemli olmalı. Önümüzü görmediğimiz işlere, harcamalara kalkışmamalıyız. Bu noktalara önem verirsek, Yeniayın etkili olduğu bir aylık süreci yararlı şekilde değerlendiririz. En azından yanlış kararlar vermeyiz.

Sevgili Kovalar 8 Kasım 2018 - 2 Aralık 2019 tarihleri arasında Jüpiter-Yay burcunda seyrine başladığında dünyayı farklı güzellikleriyle kucaklayacaksınız. Uzun vadeli her türlü hedefe kolaylıkla ulaşacağınız bir süreçtesiniz. Siz kendi çabanızla veya birileri sizi keşfederek adınızdan söz ettirebilirsiniz. Jüpiter keşiftir, araştırmadır, bilgilenmedir, derinlikli düşünmedir. Yay burcunda ilerlediğinde bütün bu olumlu gelişmeler sizin hemen yanı başınızda belirir. Eğitimde yükselmek, araştırmak ve bulduklarınızı bir alanda kullanmak, bilgilenmek ve bildiklerinizi topluma sunmak vaktidir. Yayıncılık, iletişim, haberleşme, yolculuklar bu sürecin verimli etkileri arasındadır. Gidersiniz, yerinde görürsünüz ve başkalarına bir eser, çalışma, ürün veya sunumla ifade edersiniz. Takdir edilirsiniz. Sosyal medya ve yayıncılık alanında sizi görsel anlamda seyredebiliriz, takip edebiliriz. Güzel ve iyi niyetli dostlar kazanırsınız. Çevreniz sizinle el birliği, gönül birliği yapar. Önemli kulüplere üye olabilirsiniz. Liderlik ve popülerlik gücünüz yükselir. İdeallerinizi gerçekleştirmek kolaydır. Öyle fırsatlar karşınıza çıkar ki, insanları ortak bir amaç etrafında toplarsınız. Yol gösterici olursunuz. Kapılar önünüzde açıldığında, fırsatları değerlendirmek biraz da sizin elinizde. Gözünüz açık gönlünüz de açık olsun sevgili Kovalar. İşte size olumlu bir enerji, iş-eğitim-toplumsal alanda sizlerin eserlerini, çalışmalarını merakla bekliyoruz.

12-18 KASIM HAFTASI

Sevgili Kovalar 16 Kasım saat:01:21-1 Ocak 2019 saat:05:20 tarihleri arasında Mars-Balık burcunda ilerleyecek. Para konusunda bir hayli duyarlı davranmamıza yol açar. Canımız mı sıkkın, bizi mutlu edecek harcamalarda bulunuruz. Kafamız mı bozuk, parayı kafamıza daha fazla takarız. Pek sabırlı olmayız. Ancak mücadele edip zorlukları güce dönüştüreyim demek aslında çok daha faydalı olmasına rağmen, biz elimize geçene kızar, kazanmak için adım atmayız. Benim para konusunda size tavsiyem bütçenizin dengesini korumanızdır. Geldiğinde tutmayı bilseniz, aslında hiç sıkılmazsınız. Genel olarak bu süreçte dikkat edilmesi gereken nokta, kimlerle parasal alışveriş içinde olmamız gerektiğini bilmek ve kazancımızı akıllıca değerlendirmektir. Birilerine güvenip de yola çıkmayalım. İyi niyetimizi kullanmalarına izin vermeyelim. Söz ile değil sözleşme ile işlerimizi bağlayalım. İş, girişim ve finansal konularda önümüzü tam net görmeden, hayali umutlar içine girmeyelim. Burcunuzda gerileyecek Merkür, zaten olan durumlara yeniden bakmak vakti olacak. Hem kişisel hem de mali anlamdaki hedeflerimizi gözden geçirirsek tedbirimizi almış oluruz.

Sevgili Kovalar Ay düğümleri, 16 Kasım 2018-4 Haziran 2020 tarihleri arasında Yengeç-Oğlak burç düzleminde etkili olacak. Sizler bu dönemde, sorumluluk almalı, işlerinizi planlı ve programlı şekilde düzenlemelisiniz. Kişilere, ailelere danışmanlık ve rehberlik yapabilirsiniz. Aile ve kişi sağlığıyla ilgili konularda görev alabilirsiniz. Ev-emlak, satış, ailelere yönelik çalışmalar, araştırmalarda bulunabilirsiniz. Kendi sağlığınızı fazlasıyla önemsemeli ve şikayetlerinizi göz ardı etmemelisiniz. Sağlıklı bir zihin ve beden başarılarınızın kaynağı olacaktır. Bir kurs verebilir veya bir kurs aracılığıyla bir işi ayrıntılı şekilde öğrenebilirsiniz. Uzun zamandır çektiğiniz önemli bir problem şifaya kavuşabilir. Başkalarını korurken, onları desteklerken, yardımcı olurken siz de sağlığınızı gözetmelisiniz. İşiniz gereği insanlara bedenen ve ruhen yardımcı olurken, yarınlarınız adına sosyal sigortanızı mutlaka yaptırınız. Bu süreçte istemediğiniz sorumluluklar üstünüze yüklenebilir. Buna gerektiğinde itiraz ediniz. Çalıştığınız yerin iş anlaşmanıza uygun olup olmadığına bakınız. Eğer bir iş yeri açmayı düşünüyorsanız, çalışan kişilerin haklarını koruyunuz, kollayınız. Ekmeğiniz için çabalayınız. Yan gelip yatmak vakti değildir. Başkalarından bekleyip kenara çekilemeyiz. Aynı şekilde başkaları da size yüklenmemeli, herkes görevini, yapması gerekenleri bilmelidir. Sizi üzmelerine de izin vermeyiniz.

16 Kasım saat:13:51-2 Aralık saat:20:01 tarihleri arasında Terazi burcunda seyrini sürdürecek Venüs, görüşleri, dili, inancı bizden farklı olsa da, nezaket ve uzlaşıya açık  bir bakış açısıyla ilişki kurduğumuz  zaman dilimidir. Bu bakış açısı sizin gibi hümanist özellikte olan burç mensupları için daima kolay olmuştur. İşte bu dönemde, hem kültürel hem özel anlamda yakınlaşmalar meydana gelir. Yeni insanlarla tanışmak, onlarla paylaşımda bulunmak, birbirimizi tanımak hoşumuza gider ve bizi mutlu eder. Bazen karşımıza çıkan kişi özel bir yakınlaşmanın işaretçisi olurken bazen de sürpriz bir aşkın kahramanıdır.

17 Kasım saat:04:33-1 Aralık saat:14:12 tarihleri arasında Yay burcunda gerileyecek Merkür: Hedeflerinizi gerçekleştirme, sosyal ilişkiler, yolculuklar, arkadaşlarınızla aranızdaki meseleler, iş yerinizin mali durumu, eşinizin sosyal ilişkileri, projeleriniz, eğitim, iş ve ticaretle ilgili işler ve faaliyetler,  grup ilişkileri,  liderlik çalışmaları, pazarlama, hukuki konular, davalar, marka tescili, akademik girişimler, aşk hayatınız, kariyer hayatınızla ilgili konularda etkilidir. Yorumunuzda söz edilen konularda: Yeni bir karar almamalı, dikkatli olmalısınız. Hedeflerinizi gözden geçirmelisiniz. Durumunuzu risk altına almayınız. Burcunuzun yorumunda belirtilen alanlarda  baskılarla, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız halinde ani kararlar vermemelisiniz ve karar değişikliğinde bulunmamalısınız, bilinçli davranmalısınız. Abartılı düşünmemeli, sabırsız olmamalısınız. Yukarıdaki konularda  çok önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve karar vermek için süre ne yazık ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. O zaman yapmanız gereken dikkatli incelemek, analiz etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket etmekte yarar var. Rutin işlerinizi, hayatınızı, görevlerinizi yapmanızda sakınca yok. Bu süreçte, her meseleyi kendi içinizde ele alarak, durumunuzu gözden geçirebilirsiniz. Daha önce verilmiş bir kararı tekrar ele alabilirsiniz.

19-30 KASIM HAFTASI

22 Kasım saat:12:01-22 Aralık saat:01:23 tarihleri arasında Yay burcunda ilerleyecek Güneş hedefimize varma, yenilikte bulunma hevesimizi yükseltiyor. Mevcut durumundan memnun değilsek, bunları değiştirmek isteyeceğiz. Kişi enerjiktir, canlıdır, hevesli ve girişkendir. Arkadaşlık ilişkileri bir hayli etkili olmaya başlar. Yeni yeni dostlar edinir. Kovalar bu dönemde ilginç fikirlerini, yetenekli oldukları bir alanda gösterme hevesindedirler. Buna göre bağlantılarda bulunurlar. Yeni bir değişim Kovaları bir hayli heyecanlandırır. İş veya özel görüşmeler, mali konuların konuşulması ve bilgilenme anlamındaki aktivitelerde bulunmak bu dönemin olumlu tesirleri arasında yer alır. Ancak unutmayalım, 17 Kasımdan bu yana Merkür-Yay burcunda ilerliyor. Yeni bir iş veya mevcut işimizi değiştirmek istesek de, aksamalar görülebilir. Eski sorunlar yine karşımıza çıkabilir. Her şeyi yeniden gözden geçirmemizde yarar var.

Sevgili Kovalar, 23 Kasım saat 08:39 İkizler burcunda oluşacak Dolunay, bildiklerimizi yeterli bulmamıza, bilmediklerimizi öğrenmekten kaçmamıza neden olabilir. Şu andaki mevcut durum olumsuz ise, sanki değişmeyecekmiş gibi düşünerek kendimizi üzmenin anlamı yok. Aşk hayatımızdan gelecekle ilgili hedeflerimize kadar, her şeyin yeniden ele alınması, taraf tutmadan, amaca yönelik ve çözüme yatkın şekilde gözden geçirilmesi gerekiyor. Bu Dolunayın yöneticisi Merkürün Yay burcundaki geri-ileri hareketleri Ocak ayına kadar etkili olacak. Bu da gösteriyor ki, hangi konu bizim için önemliyse, onun üzerine eğilmek, araştırmak, bilgilenmek doğru olacak. Dağınıklık, karar değişikliği, aceleyle start vermek, oldu bittiye getirmek vakti değildir. Aşık olabilirsiniz veya bitmiştir tekrar başlatabilirsiniz. Yaptığınız şey yanlış mı doğru mu, uzun vadeli olur mu sorularının cevabı için zaman faktörü önem taşıyor. Dediğim gibi epeyce süre var. Böyle sanıyordum, öyle sanmıştım cümlelerini daha sonra kullanmamak için, şimdi durumları iyi kavramak, yanlış anlaşılmalara meydan vermemek lazım. İkizler-Yay Dolunay zamanlarında bilgi çarpıtılır. Her şeyi bildiğini sananlar veya biz gerçeğin böyle olmadığına şahit oluruz. Şimdi yapılması gereken amacımız nedir, bu amaca nasıl ulaşılır iyice bakmaktır. Görüşmeler, tanışmalar, toplantılar, plan ve projeler zamanla ivme kazanabilir, tekrarlanabilir. Tamam demek henüz erkendir. Giden sevgili geri dönebilir, kendini aşka kaptıran kişinin gözü hiçbir şey görmeyebilir, söylenen sözler gerçeği çarpıtabilir. Biz akıllı olmalıyız. Başkalarıyla ister özel ister farklı bir konuda egomuza yenilmemeliyiz. Önce dinlemeli, anlamaya çalışmalı, kimsenin bizi üzmesine de izin vermemeliyiz.

KASIM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 5-9-10-14-15-19-20-23-24
Zayıf Enerjili Günler : 1-7-8-21-22-28
Aşkta En Şanslı Günler : 23-24
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 16-17

Yeniay : 13-14-15-16
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-2-27-28-29
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

ARALIK AYLIK YORUMLARI

ARALIK ayında sizleri neler bekliyor?

1-7 Aralık tarihleri arasında Merkür-Akrep burcunda gerileyecek. Bu kısa süreçte, iş veya ailevi sorumlulukları ele alırken, derinlikli bir analizde bulunacağız. Aylardır bu geri hareketler hepimizi farklı konularda etkiledi. Belki adım atamadık, belki yavaşladığımız için yorulduk, yanlış anladık veya anlaşıldık. Ancak bir şey var ki, böyle zamanlarda pek görülmez, dikkate alınmaz ama, geri hareket süreçleri insanın bir çok meselenin iç yüzünü görmesinde, tedbir almasında, detayların farkına varmasında son derece olumludur. 7 Aralık sonrası tekrar bir bakarız duruma kararımızı veririz. 13 Aralık sonrası Merkür-Yay burcunda ilerleyecek. Jüpiterin desteğiyle bundan sonrasında yenilikler, fırsatlar bize ışık ve rehber olacak. 22 Aralık sonrası Güneş-Oğlak geçişinde önümüzdeki bir aylık süre bir hazırlığın, sunulacak bir işin, önemli bir adımın hazırlığı olacak.

1-9 ARALIK HAFTASI

Sevgili Kovalar, 7 Aralık saat 10:20 Yay burcunda doğacak Yeniay, önümüzdeki haftalar içinde, ileriye dönük bazı plan ve projeler için sıkı çalışmanın işaretçisidir. Kazancınızla ilgili meseleler son zamanlarda sizi zorluyor. Şimdi bilinçli şekilde bu meseleye odaklanmalısınız. Har vurup harman savurmak vakti değil. Her kuruşun bir önemi var. Bazen iyi niyetimizden, hesap kitap bilmemezlikten hatalar yapıyoruz. Sonra da zor durumda kalıyoruz. O zaman bu Yeniayda, bütçemizin dengesini ayarlamak, ona göre hareket etmek gerekir. Zaten bu Yeniay da bu olumlu kararın alınmasında yardımcıdır. Gerçeği görmemizi sağlar. Bağımlı olduğumuz alışkanlıklar, gereksiz yere harcanan paralar, bizi yanıltan dostlar, hesapsız alışverişlere bir set çekilir ve ona göre bir ayarlamada bulunulur. Yeniayın çok önemli bir görünümü var. Bu sizin, ek kazanç elde etmede yeteneklerinizi daha iyi kullanmanızı sağlayacaktır. Yazarlık, tiyatro, spor, görsel sanatlar, mistizm, rehberlik, danışmanlık gibi alanlarda eser verebilirsiniz. Bu alanlarda gösteri, sunum veya seminer düzenleyebilirsiniz. Önümüzdeki bir aylık süreçte seyahat, görüşme, yenilikleri sergileme, farklı gruplara katılma, yeni insanlarla tanışma yönünde enerjiniz yükselecektir.

Sevgili Kovalar 1 Aralık saat:14:12-7 Aralık saat:00:22 tarihleri arasında Merkür-Akrep burcunda gerileyecek. Bu süreç kariyer hayatınızı ilgilendiren astrolojik yaşam alanında birebir etkilidir. Ayrıca, aşk hayatınız ve maddi konularda da yansımalarını ilgili bölümlerinde ele aldım. Bu süreçte mesleki durumunuzu hem konum hem mali hem de otoritelerle ilişki anlamında ele almak gerekiyor. Amacınız, hedefiniz, kazanç ortaklığı anlamındaki işler, kurmak istediğiniz iş gibi geniş bir alanda inceleyiniz. Ancak beklemede kalınız. Ani kararlar vermeyiniz. Bu süreç, aşk hayatınızla ilgili konularda da etkilidir. Çünkü Merkür aşk evinizin yöneticisidir. Şimdi bu süreçte aşka bakış açınızı ciddi ve derinlikli bir şekilde gözden geçirmelisiniz. Sadece eğlence bölümü değil, tutarlılık yönünde de ele almak lazım. Yaratıcı becerilerinizi, yetenekli olduğunuz konuları dış dünyada sergilemek tabii ki toplumsal ilişkilere de bağlıdır. Bunları gözden geçiriniz, piyasanın durumuna bakınız. Derinlemesine inceleyiniz. Geri hareket dönemini mali konularda da ele alırsak,  eş-iş ortağıyla kazanç getirici bir iş kurmak veya sonlandırmak, mali açıdan iş ortaklığınızı tescil ettirmek, vergileriniz, hissedarlığını yaptığınız şirketin dış piyasadaki durumu, şirket kurulması, yeni bir şube açmak gibi konuları bu altı günlük süreçte ele alınız, gözden geçiriniz. Kararınızı veya durumunuzu derinlikli bir şekilde ele alınız.

02 Aralık saat:20:01-7 Ocak 2019 saat:14:18 tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Venüs, toplumsal hayatta kurulan ilişkiler başta olmak üzere yönetici-işveren konumundaki kişilerle olan paylaşımlarınız ve ailenizle aranızdaki sevgi alışverişi anlamında etkili bir süreçtir. İşinizden, ilişkilerinizden emin olmak, geleceğinizi garanti altına almak arzusu bu dönemin özünde var. Siz Kovalar işinize ve bu anlamda ilişkilerinize önem vermeniz gerekiyor. Aşırı gurur, kıskançlık, hırsların terbiyesi şart. Benim tavsiyem dönemi olumlu yönde geçirmek için, sorumluluk bilinciyle hareket etmeniz ve neyi hedefliyorsanız o yolda dürüstlükle işinizi yapmanızdır.

7 Aralık saat:00:22-13 Aralık saat:02:42 tarihleri arasında Merkür-Akrep burcunda düz seyirle ilerleyecek. Mesleki konular üzerinde yine düşüneceğiz. Eğer, çıkarlarımız başkalarıyla işbirliğini gerektiriyorsa bu süreçte iyice düşünmeden riskli kararlar vermemek lazım. Suyun akışına gitmek iyidir. Ben bu dönemde hedeflerinizi tekrar gözden geçirmenizden yanayım. Ayrıca aşk hayatınızla ilgili olarak da düşünmekte yarar var. Bu süreçte bazı kişilerle aranıza mesafe koymayı tercih edersiniz. İş hayatınızla ilgili konularda bazı sorulara cevap ararsınız. Benim hedefim ne, işimden memnun muyum, beklentilerim nedir, şu andaki mevcut durum beni tatmin ediyor mu diye düşünürüz. Yapıcı olmayan eleştiriler bizi çileden çıkarabilir.

10-16 ARALIK HAFTASI

13 Aralık saat:02:42-5 Ocak saat:06:40 tarihleri arasında Merkür Yay geçişinde sosyal ilişkilerin önemi ve gücü yükseliyor. Yeni dostlarımız veya tanıdıklarımızla fikir paylaşımında bulunmak, bilgi dağarcığımızı genişletmek, ortaklaşa bir şeyler yapmak zamanı. Sosyal becerilerimiz, bilgilenmek amaçlı girişimler gelişimimiz açısından değerli olacaktır. Tecrübemizi, gücümüzü, bilgimizi ortak hedefler için yönlendirebiliriz. Bir projede yer alabiliriz veya bir işi organize edebiliriz. Ekip halinde bir işe gönül verebiliriz. Birilerine destek olabiliriz. Pozitif düşüncelerimizi, sıra dışı fikirlerimizi, yenilikçi görüş açımızla, dışa yansıtmaktan hoşlanacağız. Ancak dinlemeyi de bileceğiz. Başkaları ne düşünüyor, neler yapıyor, neler ortaya koyuyor onları da gözlemleyeceğiz. Yazışmak, haberleşmek, düşündüklerimizi sevgilimizle paylaşmak bizi mutlu edecek. Yetenekli olduğumuz el becerilerimiz, mistik faaliyetler, beden ve vücut sağlığı çalışmaları, bu konularda bilgilenme, gelişme, belli bir öğreti edinme, bildiklerimizi başkalarına sunma, onlara eğitmenlik yapma gibi faaliyetlerimiz de yoğun olacak.

17-23 ARALIK HAFTASI

22 Aralık saat:01:23-20 Ocak 2019 saat:11:59 arasında Oğlak burcunda seyrini sürdürecek Güneş, iş hayatınız ve ilişkinizle alakalı konuların gözden geçirildiği, biraz sessizliğin, ciddiyetin, disiplinin baskın olduğu zamandır. Bu süreçte işiniz veya projeleriniz için geriye çekilerek öğrenmek veya öğretmek amaçlı çalışmalara daha fazla önem verdiğiniz görülür.  Benim tavsiyem bu tarih aralığında mutlaka işlerinize, duygularınızı karıştırmadan sorumluluklarınıza, görevinize odaklanmanızdır. İlişki anlamında da, sözüne güvenilir, dürüst, kendinden emin, uzun vadeli düşünen insanı tercih etmenizdir. Sizi geriye çeken değil ileriye götüren kişiyi yöneliniz. Gizli saklı işler çevirenleri değil, açık ve net bir şekilde kendini ifade edebilen insana değer veriniz.

Sevgili Kovalar, 22 Aralık saat 20:49 Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, sizin için anlamlı olmayan, güven vermeyen ve kazandırıcı olmayan işlere, ilişkilere, şartlara karşı bir duruştur. Canımız öyle pek sıkılmaya gelmez. Yenilikler isteriz, değişim isteriz veya hayatımızda güzel bir şeyler olmasını bekleriz. Tabii ki beklemek tamam da, hiç kimse size altın tepsiyle bir şeyleri sunmayabilir. Yine bunları düzenleyecek, hale yola koyacak kişi sizsiniz. Sözgelimi parasal konularda sevdiklerinizi memnun edeceksiniz diye fazla açılmayınız. Çocuklarınızın masrafları artabilir, giyim-kuşam v.b giderler sizi zorlayabilir. Planların akla mantığa uygun şekilde düzenlenmesi gerekir. Çalışma hayatında olan Kovalar, bu Dolunayda sorumlulukların baskısı altındalar. Bir işin bitirilmesi, bir projenin teslim edilmesi, sözlerin yerine getirilmesi gerekecek. İyi niyet güzeldir de, kimsenin sizi zor duruma sokmasına da izin vermeyiniz. Dolunay, Mars-Balık seyriyle örtüşüyor. Bu da bize önünü görmediğin aşktan, ödemekte zorlanacağın borçtan uzak dur diyor. Hani demiştim ya biraz önce, değişim arzumuz yoğun diye. Bu aşkta epeyce etkili. Belki de aklımız ve yüreğimiz aşkla beslenir ve büyür. Bu aşk bize iyi gelebilir. Uzun süreli midir? Pek öyle gözükmese de, heyecanı bile güzel gelecektir. Tabii ki aklımız devre dışı kalmasın.

24-31 ARALIK HAFTASI

Sevgili Kovalar 24-31 Aralık haftası yeni bir yıla adım atmadan önceki son tarih aralığıdır. Önümüzde yepyeni bir gelecek ve henüz açmadığımız bir yeni sayfa var. Buraya şimdi neler yazabiliriz, ne gibi hedefler koyabiliriz, bunları nasıl gerçekleştiririz bu önemli. Önceliklerimiz, sağlıklı bir yaşam ve güven duygusuyla çevrili bir hayat olmalıdır. Nelere tepki verdiğinizi, nelerin sizin için önemli olduğunu, gerek duygularınızı gerekse zayıflıklarınızı en iyi bilen kişi siz olmalısınız. Hiç kimse, sizin kadar sizi düşünmez ve sizi tanıyamaz. Hem başkalarına yürekten desteğinizi sunmalı, onları cesaretlendirmeli hem de kendinizle barışık bir yaşam sürdürmelisiniz. Bu hafta maddi konularda hesabımızı bilmenin önemi büyük. Bakınız yeni bir yıla adım atıyoruz. İlerisi adına düşünmeliyiz. Gelir geçer, nasılsa halledilir diyemeyiz.

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-6-7-11-12-16-17-21-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 4-5-19-25-26-31
Aşkta En Şanslı Günler : 21
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 14-15

Yeniay : 11-12-13
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 24-25-26
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler