KADIN

Kova Burcu Yıllık Yorumu

KOVA

Sevgili Kovalar 2017 yılında,

-Bekar Kovalar aşk evliliği yapacaksınız.

-Problemli evlilikler sona erecek.

-Kimsenin üstünüzde baskı kurmasına izin vermeyeceksiniz.

-Sizi destekleyici yeni ve güçlü bir ortaklık kuracaksınız. Eski bir ortaklık bitecek.

-Hırslı, kararlı ve amaca yönelik şekilde çalışacaksınız.

-Alanınızda lider olacaksınız.

-Analiz yeteneği, derinlikli düşünme, odaklanma gücüyle, fırsatları doğru şekilde kullanacak, rakiplerinizi saf dışı bırakacaksınız.

-Yaptığınız işte uyguladığınız yeni taktikler ilgi uyandıracak. Önemli bir projeniz kabul edilecek.

-Bu zamana kadar sıradan bir konumda görev yaparken, önemli bir teklif alacaksınız. Sorumluluklarınız artacak.

-Yaratıcı ve doğru çözümler, dürüstlük, ve güvenilirlik ilkelerini önemsediğinizde, iş hayatında huzurlu, başarılı, sevilen ve örnek alınan bir kişi olacaksınız.

Dikkat edilecek Tarihler:

10 Nisan-3 Mayıs tarihleri arasında evinizle ilgili işler (tadilat, dekorasyon, müteahhitlik, bakım v.b) -aileyi ilgilendiren mal mülk alış-satış meseleleri, aile ilişkilerinin huzur, maddi ve manevi konfor, güvence ve rahatlık anlamında yeniden ele alınmasında, gözden geçirilmesinde yarar var.

13 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında, muhasebeyle ilgili evraklarınızı mutlaka gözden geçiriniz. Hesap hatalarına dikkat ediniz. Bankaya yatırdığınız paraya, elden aldığınıza, verdiğinize iyi bakınız. Makbuzsuz iş yapmayınız. Üretime dönük düşününüz. Başkalarının sizin hakkınızı gasp etmemesi gözünüz açık olsun. Siz de başkalarına karşı aynı özeni gösteriniz. Vergilerinizi zamanında ödeyiniz. Ödenmemiş bir borç gündeme gelebilir. Evraklarınızı iyi muhafaza ediniz.

3-23 Aralık tarihleri arasında, tanımadığınız kişilerden gelen mailleri açmayınız. Sosyal medyada paylaşımlara dikkat ediniz. Plan ve projelerinizi tekrar gözden geçiriniz. Bilmediğiniz kişilerle iş yapmayınız. Söze değil, belgeli işlere önem veriniz. Araç ve gereçlerinizi kontrol ediniz. Görüşmeler tekrarlanabilir veya gecikmeler olabilir. Bir iş bitti derken, eksikleri çıkabilir. Eski bir arkadaşınızdan haber alabilirsiniz. Ansızın karşınıza çıkan kişi, iş veya tekliflere dikkat ediniz. Araştırmadan soruşturmadan kimseye inanmayınız. İnternetinizi, bilgisayarınızı, belgelerinizi koruyunuz.

OCAK AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-8 OCAK ARASI

Sevgili Kovalar 3 Ocak (saat 10:46)-3 Şubat (saat 18:51) tarihleri arasında Balık burcunda ilerleyecek. Bu süreç, mali konular üzerinde, özellikle evimizle ve ailemizle ilgili konularda kazanç durumumuza bakmamızı gerektirir. Sevdiklerimiz söz konusu olduğunda parayı pek önemsemeyiz. Hoşumuza giden bir şey varsa, kendimizi iyi hissetmemizi sağlıyorsa onu alırız. Parayı sorun yapan insanlardan hoşlanmayız. Evimizi güzelleştiren özellikle sanatsal eserler, güzellik ve bakımla ilgili kozmetik malzemeleri, kısa seyirli seyahatler, tatile çıkmak anlamında harcamalarda bulunabiliriz. Bu geçişte huzur duygusunu önemsemek, kendimizi rahat hissetmek için hareket edeceğimiz ulvi bir enerji denebilir. Sanatla uğraşanlar, yaratıcı becerileri olanlar, insanların kendilerini hoş ve olumlu hissetmesini sağlayan danışmanlar, kozmetik sektöründe görev yapanlar ve mistik faaliyetlerde bulunanlar için kazanç getirici olabilir. Benim tavsiyem geleni doğru anlamda kullanmayı bilmek, rehavete kapılmamaktır. Yeteneklerimize güveneceğiz. İdeallerimize sahip çıkacağız. Kime güveneceğimizi bileceğiz.

Not: 3 Nisan-15 Nisan tarihleri arasında Venüs-Balık burcunda gerileyecek. Her burç mensubu yukarıda yorumunda sözü edilen konularda iç gözlemde bulunacak. Bu meseleleri tekrar ele alacak, üzerinde düşünecekler. Bütün bu gözlemler iç ve dış dünya arasındaki dengenin sağlanmasında, gerekli ile gereksizlerin tespitinde yardımcı olacaktır.

4 Ocak 2017 (saat 17:17)-8 Ocak 2017 (saat 12:43) tarihleri arasında Yay burcunda gerileyecek Merkür etkisinde, sosyal ilişkiler, yolculuklar, arkadaşlarınızla aranızdaki meseleler, projeleriniz, eğitim, iş ve ticaretle ilgili işler ve faaliyetler, grup ilişkileri, liderlik çalışmaları, pazarlama, hukuki konular, davalar, marka tescili, akademik girişimler, aşk hayatınız, kariyer hayatınızla ilgili konuları yeniden gözden geçiriniz. Yeni bir karar almamalı, dikkatli olmalısınız. Hedeflerinizi gözden geçirmelisiniz. Durumunuzu risk altına almayınız. Gelişim, büyüme, verimlilik esasına dayanmayan, zaman kaybettiren ilişkilere karşı dikkatli olmakta yarar var. Dostluklara, arkadaşlıklara, cinsel hayatımıza, kısa süreli flörtlere, yolculuk ve görüşmelere gerçekçi bakalım. Size yardımcı olan kişiler, mesleğinde uzman mı, yetkisi var mı diye inceleyiniz. Bu konularda, gecikme veya zorluklarla karşılaşma riskini göz ardı etmeyiniz. Aşkta, ilişkilerde, çocuklarımızla ilgili konularda, şartlar çerçevesinde gözden geçirmemiz gerekiyor. Kimlerle ilişkimiz var, geleceğe ait ne gibi umutlarımız var, aşkta beklentimiz nedir, yatırım konularına nasıl bakıyoruz, girişimlerimizde neyi merkez alıyoruz bunları incelemek vaktidir.

Tüm burçlar için önemli Not:

Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 29 Aralık 2016itibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 15 Ocak 2017 kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

8 Ocak saat 12:43-12 Ocak saat 17:03 tarihleri arasında Merkür Yay düz geçişinde, sosyal ilişkilerin önemi ve gücü yükseliyor. Yeni dostlarımız veya tanıdıklarımızla fikir paylaşımında bulunmak, bilgi dağarcığımızı genişletmek, ortaklaşa bir şeyler yapmak zamanı. Sosyal becerilerimiz, bilgilenmek amaçlı girişimler gelişimimiz açısından değerli olacaktır. Tecrübemizi, gücümüzü, bilgimizi ortak hedefler için yönlendirebiliriz. Bir projede yer alabiliriz veya bir işi organize edebiliriz. Ekip halinde bir işe gönül verebiliriz. Birilerine destek olabiliriz. Pozitif düşüncelerimizi, sıra dışı fikirlerimizi, yenilikçi görüş açımızla, dışa yansıtmaktan hoşlanacağız. Ancak dinlemeyi de bileceğiz. Başkaları ne düşünüyor, neler yapıyor, neler ortaya koyuyor onları da gözlemleyeceğiz. Yazışmak, haberleşmek, düşündüklerimizi sevgilimizle paylaşmak bizi mutlu edecek. Yetenekli olduğumuz el becerilerimiz, mistik faaliyetler, beden ve vücut sağlığı çalışmaları, bu konularda bilgilenme, gelişme, belli bir öğreti edinme, bildiklerimizi başkalarına sunma, onlara eğitmenlik yapma gibi faaliyetlerimiz de yoğun olacak.

9-15 OCAK ARASI

Sevgili Kovalar 12 Ocak saat:14:34 tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, çalışma ortamında veya günlük yaşantımızda insanlara destek olmanın, rehberlik etmenin, acılarına, sorunlarına şifa olmanın güzelliği kadar zorlukları olduğunu da hissettiriyor. Yorucu ve zahmetli olan bu yolda ilerlemek kolay değil. Belki şu anda mecburen bunlara katlanıyorsunuz belki de bir tercihte bulunmak üzeresiniz. Tabii ki, zevk almadığınız bir ortamda, sevmediğiniz bir işi yapamazsınız. O nedenle durumunuzu gerçekçi şekilde gözden geçirmelisiniz. Merkür-Oğlak burcunda bugün seyrine başlıyor. Bir şeyler sizi fedakarlıkta bulunmaya veya bir tercih yapmaya zorlayabilir. İşten ayrılmak veya mevcut işinize devam etmek gibi. Kimi Kovaların durumu daha farklı olabilir. Sağlık şikayetleri veya önemli bir probleminiz olabilir. Siz bunu ihmal ettikçe ileride çok daha önemli sorunlarla karşılaşmanız mümkündür. Görünümlere baktığımızda, gerek iş gerek ailevi veya gerekse sağlığınızı ilgilendiren konulara gerçekçi şekilde bakmanız gerektiğini işaret ediyor. Kendimize karşı sorumluluğumuz olduğunu unutmayalım. Endişelerimizi gidermenin yolu, kararlı ancak karamsar düşünmemekle mümkündür. İş kararı verecekseniz, kişisel gelişiminiz, hedefiniz ve yeteneklerinize göre hareket etmelisiniz. Sağlık şikayetleriniz için farklı kişilere, uzmanlara danışmalısınız. Kendinizi bir alanda geliştirmek istiyorsanız bilgiyi, insanlarla iletişimi, farklı yerler görerek, bağlantılar kurarak tecrübelenmeyi merkez almalısınız.

12 Ocak-7 Şubat tarihleri arasında Oğlak burcunda ilerleyecek Merkür, hem geçmişte yaşanılanları ciddi bir şekilde düşünmenizi hem de yarınlarınızı garanti altına alabilecek hedefler belirmenizi sağlayabilir. Merkür Oğlak burcunda öncelikle disiplinli düşünmenin işaretçisidir. Bir Kova için bu durum pek keyifli değildir. Çünkü özgür düşünmenin önüne geçer. Kişiyi, kurallar çerçevesinde hareket etmeye, durumunu ele almaya zorlar. Ancak olumlu tarafları da var. Bir iş veya planlamanın yapılması, bir yol belirlenmesinde yararlıdır. Bu süreç Merkür geri hareketinin sona ermesi nedeniyle 19 Aralık 2016-4 Ocak 2017 tarihleri arasındaki işlerin, meselelerin tekrar gündeme gelmesi ve yürürlüğe konması, işlerlik kazandırılması, halledilmesi yönünde etkili olacaktır.

16-22 OCAK ARASI

20 Ocak-18 Şubat tarihleri arasında burcunuzda ilerleyecek Güneş, süresince yeniliklere hevesli olursunuz. Özgür olmak istersiniz. Sadece kendiniz için değil, bütün insanların yararına olacak şekilde düşünürsünüz. Haksızlıklar karşısında dayanamazsınız. Eskiyi geride bırakmak istersiniz. Çevre ilişkileri, girişimler, bilgilenme, haberleşme gibi alanlarda sizi ön saflarda görebiliriz. İş fırsatları bu devrede etkilidir. Özellikle insanları farklı kimliğinizle, giyim tarzınızla, yeteneklerinizle etkileyebilecek güce sahipsiniz.

23-31 OCAK ARASI

Sevgili Kovalar 28 Ocak saat 03:07 tarihinde burcunuzda doğacak Yeniay, geleceğinizi her konuda önemsemenizi, ailevi, çevre, eğitim ve iş hayatınızla ilgili meseleleri de yenilikçi ve cesur tarzda ele almanızı sağlıyor. Sizin için gayet olumlu bir Yeniay diyebilirim. Şu aralar kazanç ve hedef anlamında biraz zorlanıyor olabilirsiniz. Ancak bunlar da, bu Yeniay sayesinde yoluna girecektir. Değişim, gelişim, özgürlük gibi olgular sizin için şu sıralar o kadar önemli ki, Yeniayın etkisini hesaba katınca bunlar olmazsa olmazımız haline geliyor. Bir şeyler sizi kısıtlıyorsa, bu Yeniayda onların hepsinden kurtulmak adına karar verebilirsiniz. Ayrıca Yeniayın oluştuğu bugün Mars-Koç burcunda seyrine başlayacak. Böylece girişim, cesaret, fikirlerinizi açıklamak, isteklerinizi kabul ettirmek ve hedefinize varmak daha kolaylaşacak. Birkaç gün sonra Venüs-Koç burcunda seyrine başladığında ilişkide ipi elinde tutan taraf siz olacaksınız. Yeni bir yere taşınmak, bir işi başarmak, bir meseleyi çözüme kavuşturmak, özgüvenli ilerlemek mümkün oluyor. Mars, hakkınız olanı almanızı sağlıyor. Yeniay, kararlı olmanızı ve ben her türlü güçlüğün üstesinden direnerek gelebilirim sözünü rehberiniz yapıyor.

28 Ocak saat 08:39-10 Mart saat 03:33 tarihleri arasında, Mars-Koç burcunda ilerleyecek. Cesaret ve girişim anlamında güçlendirici ve yenilikleri hevesli bir şekilde kabul etmenizde destekleyicidir. Hangi alanda ilerleyeceğinizi biliyorsanız o alanda Mars yanınızda olacaktır. Eğer bilmiyorsanız enerjiniz boş yere akıp gider. İki yıl sonra size enerji, aktivite, cesaret sağlayıcı olan Mars geçişini lütfen iyi değerlendiriniz. Bir amacınız, hedefiniz olsun. İşinizde atak olun. Etrafınızdaki dünyayı inceleyin. Hangi alan size daha cazip geliyor. Ne gibi atılımlarda bulunmak istiyorsunuz. Bunları tespit edin. Kazanç sağlayabileceğiniz işlere, yeniliklere yönelin. Yeteneklerinizi belirleyin. Kazandırıcı olana yönelin. Becerilerinizi güvenle sergileyebileceğiniz alanlara yönelin. Çevrenizle ilişkinizi önemseyin. Kendinize güvenin. Sizi görsünler. Özelliklerinizi fark etsinler. İmajınız önemli. Kendinizi nasıl göstermeniz, ifade etmeniz gerektiğini bilin. Oyunu kuralına göre oynayın.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-5-6-9-10-18-19-23-24-28
Zayıf Enerjili Günler : 7-8-13-14-20-21
Aşkta En Şanslı Günler : 9-10
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 3-30-31

Yeniay : 1-2-27-28-29 (Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 13-14-15 (Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

ŞUBAT AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-5 ŞUBAT ARASI

3 Şubat (saat 18:51)-4 Mart (saat 12:09) tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Çevre değişimi, ailevi anlamda yeni kararların alınması, yolculuklar, yakınlarınızla olan ilişkileriniz, kardeşlerinizle ilgili gelişmeler yönünde destekleyicidir. Ancak bir parantez açayım. Özellikle ev değiştirmelerde, satın alma gibi durumlarda iyi düşünün. Acele etmeyin. Yenilikler bir hayli çekecektir. Heveslilik bir hayli yüksek olduğundan, hiçbir şeyden çekinmeden her türlü rekabette ön sıralarda sizi görebiliriz. Değişimlerin birçoğu aslında iki yıl önce düşünülmüş olabilir. Hayır diyorsanız, siz iki yıl önce adım atmamış Kovalardan birisi olabilirsiniz. O zaman şimdi buyrun değişime, yeni sayfadan hayata merhaba demeye. Başkalarından akıl almaya gerek yok. Sizin aklınız size yeter.

Not: 4 Mart-3 Nisan tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda gerileyecek. Her burç mensubu yukarıda yorumunda sözü edilen konularda iç gözlemde bulunacak. Bu meseleleri tekrar ele alacak, üzerinde düşünecekler. Bütün bu gözlemler iç ve dış dünya arasındaki dengenin sağlanmasında, gerekli ile gereksizlerin tespitinde yardımcı olacaktır.

6-12 ŞUBAT ARASI

7 Şubat-26 Şubat tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Kova burcu geçişi, aşk hayatımızda iletişimin öncüsü, insanları etkilemede gücümüzün doruk noktasında olduğunu gösteriyor. Sözlerimizle nasıl da arkadaş canlısı olduğumuzu göstereceğiz. Görüş yapımız, ileri düşünce tarzımız, modern yaşam biçimimiz, kültürel etkinliğimiz bizi diğerlerinden farklı kılıyor. İlişkimizde her şey karşılıklı anlaşmaya dayalı olacak. Kafa dengi arkadaşlığa, beraberliğe önem vereceğiz. Anlaşılmaz, huysuz, dediğim dedik kişilerden hoşlanmayacağız. Bu geçişte, parasal krizlerimizi aşabilmek amaçlı düşüneceğiz. Kimlerden ne gibi destekler görebiliriz, nasıl para kazanabiliriz bunları daha dikkatli şekilde gözden geçireceğiz. Kısaca yenilenmek arzumuz, rahat yaşama isteğimiz yüksek olacak.

Sevgili Kovalar 11 Şubat saat 03:45 Aslan burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, sizin ilişkiler yoluyla büyümeniz, gelişmeniz ve hayatınıza yeni bir sayfa açmanız yönünde etkilidir. Şimdi merkezde beraberlikler önemli. Tek başınalıktan ziyade, biriyle yol almak, hayatı kurmak, kendinizi ifade edebilmek, güçlenmek vaktidir. Önümüzdeki 6 aylık süreçte, bir ilişki başlar, ilerler, ileriye dönük karar verilir. Bir iş ortaklığı yapılır, hedefler belirlenir, projeler gündeme gelir. Fırsatlar karşınıza çıkar. Problemli evlilikler tekrar gözden geçirilir. Uzun yıllardır bekar hayatı yaşayan Kovaların evlenmesini, farklı yönlerinizi, özelliklerinizi karşı cins üzerinde etkin şekilde göstermenizi sağlayan bu tutulmanın görünümleri de bunu işaret ediyor. Karşımıza çıkan kişi veya kişiler hayatımızı olumlu yönde değiştirirler. Bireysel ve toplumsal anlamda bizi büyütürler. Benliğimizi ve içimizde saklı duran güzellikleri ortaya çıkarırlar. Yüksek eğitimden, ticari hayata ve özel yaşamımıza kadar bir yenilik ve değişim söz konusu. Farklı bir pencereden ancak gayet olumlu yönde bir gelişime doğru yol alıyoruz. Bunlar yavaş yavaş hayatınızda belirlemeye başlıyor. Bir başka ülkeye veya şehre evlenerek, okumak için, iş amaçlı, akademik çalışmalar, projeler vasıtasıyla gidebiliriz, yerleşebiliriz. Bu Tutulmayı, arzularımızı, ideallerimizi oluşturmak olarak yorumlayınız. Tutulmanın bir başka özelliği, maddi konularda daha dikkatli ve titiz analizlerin işaretçisi olmasıdır.

13-19 ŞUBAT ARASI

18 Şubat-20 Mart arasında Balık burcunda seyredecek Güneş süresince parasal konularda aklımız başımızda olsun. Bütçenizin şartlarına göre hareket etmek, yatırımlarda piyasanın durumuna bakmak, alışverişlerde hesabınızı bilmek, borç alacak konularında gözünüzü dört açmak gerekir. Güneş-Balık süresince de, üç beş kuruşumuz her ihtimale karşı bir kenarımızda bulunsun. Bu dönem, mistik ve şifalı alanlarda çalışanlar, edebiyat veya yaratıcı meslek sahipleri için kazanç sağlayıcıdır.

20-28 ŞUBAT ARASI

Sevgili Kovalar 26 Şubat saat 17:54 tarihinde Balık burcunda oluşacak Halkalı Güneş Tutulması, Merkür-balık geçişiyle örtüşüyor. Finansal konularda tabii ki hesabı bilerek, dağılmadan ne aldığınıza ne ödediğinize dikkat ederek hesaplamakta yarar var. Bütçemizin dengede kalmasına özen gösterelim. Bu Tutulma biraz hassasiyet yaratıyor olabilir. Ancak fikirlerimizi ortaya koymamız, bir değişim, yenilik için harekete geçmemizi sağlayıcı niteliği de bulunmakta. Tutulmanın etkili olduğu bugün Venüs ve Mars-Koç burcunda ilerlediği için, yeni bir çevre, yeni ilişkiler, yeni kararlar gündeme geliyor. Bunlar yakın bir zamanda yerli yerine oturabilir. Kazanç anlamında bizi şu sıralarda zorlayan şartları geride bırakmak için girişimde bulunmaya çalışacağız. Hedefimiz, daha aktif olabilmek, kendimizi en iyi şekilde ifade etmek ve arzuladığımız adımları atabilmek olacaktır. Size tavsiyem, akıllıca hesabınızı yapmanız, aceleci olmamanız. Hangi mesele olursa olsun bunun artı ve eksilerine bakalım. Bu bir çevre değişimi olur, parasal anlamda bir yatırım olabilir, birilerine destek veya kişisel bir istek olabilir. Ancak biraz önce belirttiğim gibi hesabımızı bilmeliyiz.

26 Şubat-14 Mart tarihleri arasında Balık burcunda seyrini sürdürecek Merkür, parasal kazançlarınız başta olmak üzere parayı harcama şeklinizle de yakından ilgilidir. Ayrıca aşk evinizin yöneticisi olması sebebiyle, aşka bakış açınız, aşkın hayatınızdaki önemi üzerine düşünmenin de belirtecidir. Ancak akılcı düşünmenin önüne geçebilir. Hassasiyeti yükseltir. Detaylar göz ardı edilir. Üzerinde analiz yapılmadan, araştırılmadan verilen yatırım kararları, borç alımları, kredi ve harcamalar problem çıkarabilir. Bu nedenle alacağımıza vereceğimize dikkat etmeli, borçlarımızı zamanında ödemeliyiz. Mistik çalışmalar, sanatla alakalı işler, şifa, danışmanlık gibi alanlardan para kazanabiliriz.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-5-6-14-15-19-20-24-25-28
Zayıf Enerjili Günler : 3-4-10-16-17
Aşkta En Şanslı Günler : 5-6
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 26-27

Yeniay : 23-24-25-26 (Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 9-10-11 (Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

MART AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-5 MART ARASI

4 Mart (saat 12:09)-3 Nisan (saat 03:25) tarihleri arasında Koç burcunda gerileyecek Venüs, yakın çevreniz, oturduğunuz yer, eğitim, yolculuklar ve başkalarıyla ilişkinizin yeniden iç gözlem yoluyla ele alınacağı ve gözden geçirileceği zamandır. Eğer eğitimle ilgili bir karar sürecindeysek, yeteneklerimize göre bir tercih yapmalıyız. Eğer vaktimiz varsa bu karar verme işini biraz daha bekletebiliriz. Yeni bir yere taşınmışsak, alışma süremiz biraz uzayabilir. Eski çevremizi ararız, oradaki insanları unutmayız. Nereden geldim buraya diye düşünürüz. Ben Haziran ayına kadar sabırlı olmanızı tavsiye ediyorum. Kardeşlerimizle aramızdaki sorunları agresif tarzda çözemeyiz. Şöyle bir içimize yönelip, nedenlerini tarafsızca ele almalıyız. Çabuk sinirlenmek, birilerine laf dokundurmak, kimseyi beğenmemek, aceleci konuşmak, yazmak, bir yerden başka yere seyahatlerde trafik kurallarına dikkat etmemek, tanıştığımız insanlar hakkında önyargılı düşünmek daha sonra pişmanlık uyandırabilir. Bilgimizi çoğaltmak, yarım kalan işlerimizi bitirmek, çevremizle ilişkimize dikkat etmek, her şeye çabuk tepki göstermemek, içimize atıp öfkelenmemek doğru davranışlardır. Bir yere taşınacaksak, gidip yeri görmek, etrafa bakmak ancak hemen karar verip uygulamamak gerekiyor. Aklımıza gelen veya birilerinin söylediği bir fikre kapılıp uygulamak yanlış olabilir. Üzerinde düşünelim. Bu dönemde kimi Kovalar dışarıdan ziyade kendi içlerine dönebilir. Gezmek yerine sakinliği, konuşmak yerine sessizliği tercih edebilirler. Biz çevremizle nasıl bağlantı kuruyoruz, yanlışlarımız var mı diye yüzleşmek, sonrasında ilişkilerimizi verimli hale getirebilir.

Önemli Not: 28 Nisan-6 Haziran tarihlerinde Venüs düz seyirle Koç burcunda ilerlediğinde, yukarıdaki konu ve alanlarda yaşanan gecikme, yanlış anlaşılma veya aksamalar yoluna girmeye başlar. Geri hareket esnasında karşınıza çıkan fırsatları, işleri ve yeniden ele alıp düzenlediklerinizi yürürlüğe koyabilirsiniz.

6-12 MART ARASI

10 Mart saat 03:33-21 Nisan saat 13:32 tarihleri arasında Mars-Boğa burcunda ilerleyecek. Bu dönem genel anlamıyla, ailenizi ilgilendiren meseleler, eviniz ve geleceğinizle ilgili konularda sağlamlık, güvenirlik, fiziksel rahatlık, konfor, finansal açıdan doyurucu bir yaşam sürme arzumuzun, istekliliğimizin işaretçisidir. Kişi bunlarla ilgili mücadele eder. Kendini garantiye almak ister. Kazandırıcı olana yönelir. Toprağa yatırım yapar, ev satın alır, evinin güvenliğini önemser. Bir amacı vardır, sabırlıdır. İki yıl sonra bu konular öylesine önemlidir ki, hedefimizi bu doğrultuda çizeriz ve kolay kolay kararımızdan dönmeyiz. Ancak Mars-Boğada ilerlerken onun yöneticisi Venüsün gökyüzündeki hareketi asla göz ardı edilmemelidir. Venüs-Koç burcunda 4 Mart itibariyle, Merkür de yine Boğa burcunda 31 Mart tarihinde gerileyecek. Bu durumda, sizler yerleşim yerinizi değiştirme, yeni bir çevreye taşınma, ofis açma, kiralama, satın alma gibi konularda mutlaka iyi düşünmelisiniz. Aceleyle, bireysel arzularla düşünülmeden böyle işlere kalkışırsak sonunda pişman olabiliriz. İyice araştırmalı, sorup soruşturmalı, uzman kişilere danışmalı ve fikir almalıyız. Artı ve eksi yanlarıyla duruma bakmakta yarar görüyorum.

Sevgili Kovalar 12 Mart saat 17:54 Başak burcunda oluşacak Dolunay, kişisel ve ortaklaşa iş veya özel ilişkilerimizde hak ve hukukun gözetilmesi son derece önemlidir. Bir tarafın diğerinin iyi niyetinden istifade ettiği durumlar söz konusu olabilir. Bunun için güven olgusunu mutlaka önde tutalım. Gerektiğinde takibini yapalım ve muhasebemizi doğru tutalım. Tabii ki, ortada bir şey yokken endişeli olmak gerekmez. Ancak bu Dolunayın yöneticisi Merkür-Balık burcunda ilerlediği için, hesap hataları bizden veya başkasından kaynaklanabilir. Maliye, vergiler, iş feshi, krediler, ödemeler gibi konuların takibini iyi yapalım. Görünümlere baktığımızda, harcamalar özellikle mercek altında tutulmalı. Nereye para yatırdığımızı, kime verdiğimizi veya alacaklı olduğumuzu, bu kişilerin güvenilir olup olmadığını, sözlerinde durup durmayacaklarını kontrol edelim. Görüyoruz ki, beklediğimiz bir para umduğumuz şekilde gelmeyebilir, birisi tamam der, sonra tam tersini söyleyebilir. Biz kazanç elde edeceğimizi düşünmüşüzdür, fakat tam da öyle olmayabilir. Kısaca maddi konular veya diğer meseleler ciddiye alınmalıdır.

13-19 MART ARASI

14 Mart-31 Mart tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Koç geçişini eğitim, iş, mali konular, çevresel değişimler yönündeki durumlar için olumlu buluyorum. Zihin hızlı çalışıyor. Çözümler de bir o kadar hızlı tespit edilebilir. Ulaşım, haberleşme, bilgi aktarımı, merak edilenlerin öğrenilmesi anlamında işinize yarayabilir. Ancak trafik kurallarına uyalım lütfen.

20-26 MART ARASI

20 Mart-20 Nisan tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Güneş geçişi bu yıl, Venüsün iki ayrı burçtaki gerilemesi ve Mars-Boğa geçişiyle örtüşüyor. Yakın çevremizle olan ilişkimizi, yenilikleri, organizasyon, girişim, eğitim, yolculuk ve iletişim konularını dikkatli şekilde gözden geçirmemizde yarar var. Aceleci değiliz. Evet belki bir şeyler çabucak olsun, fikrimizi hiç çekinmeden dile getirelim, planlarımızı yapıp uygulayalım istiyoruz ama Mars-Boğa geçişi, aile hayatımız, evimizle ilgili konuları ciddiyetle ve tekrar bir gözden geçirerek ele almamızı sağlıyor. Hani bir yenilik yapacaksak, bunun uzun ömürlü olmasında yarar var. Eğer bir çevre değişimi düşünüyorsak, bunun artı ve eksilerine bakmak gerekiyor. Bir ev almak, yatırım yapmak, bir yuva kurmak, evimizde değişiklik yapmak istiyorsak mali anlamda şartlarımıza bakmamız gerekiyor. Zaten bu yılki Güneş-Koç geçişi ister istemez bunlara önem vermemizi sağlıyor. Bütçemizin dengesini şaşırmamak veya açılmamak lazım.

27-31 MART ARASI

Sevgili Kovalar 28 Mart saat 05:57 tarihinde Koç burcunda doğacak Yeniay, Venüs geri hareketiyle aynı zamana rastlıyor. Geçtiğimiz Şubat başında yakın çevremizle ilişkimizden karşımıza çıkan kişilere kadar iletişimle ilgili her yenilik, girişim veya konu tekrar gündem maddemizde yer alabilir. O günlerde başladığımız işler şimdi istediğimiz kıvamda ilerlemese de, bunu yeniden gözden geçirme olarak görürseniz, bu Yeniayı olumlu yönde değerlendirirsiniz. Sakin ve anlayışlı olmak, sabırsız davranmamak gerekir. Bu Yeniayın yöneticisi Mars-Boğa burcunda ilerliyor. Önümüzdeki Nisan ayında Merkür gerileyecek. Eğer bir çevre değişikliği düşünüyorsanız, bir ev veya ofis açmayı planlıyorsanız öncelikle bunun maddi anlamdaki artı ve eksileri üzerinde durmakta yarar var. Belli bir zaman aralığında düşününüz. Yavaş yavaş yerleşebilirsiniz. Tam olarak işler bitmediği içindir bu. Daha önce baktığınız bir yerden haber gelebilir. Burayı tekrar inceleyiniz. Kardeşiniz, bir yakınınızla alakalı tekrarlanan yolculuk veya meseleler olabilir. Bunları halletmek size düşebilir. Belki evleniyordur veya başka bir yerdedir veya aranızda halledilmesi gereken eski bir mevzu olabilir. Biriyle tanışmış olabilirsiniz. Tam ciddiye dönüşürken, anlaşmazlık yaşanabilir. Tekrar düşünülmelidir. Ofis yerinizi değiştirmek isteyebilirsiniz. Konum ve şartları, getiri-götürü hesabı yaparak ele almanız yararlı olur. Kısa bir tatil veya dinlenme molası Bu yeniayda size iyi gelebilir.

Sevgili Kovalar 31 Mart-10 Nisan tarihleri arasında düz seyirle Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, aşk hayatınız, finansal işleriniz ve ortaklıklarınız, ailevi yaşamınız, yuvanızla ilgili konularda güvence, istikrar ve huzurun daha fazla önemsenmesini sağlıyor. Bir düzenleme, konforlu hale getirme, sağlamlaştırma yönünde düşünceleriniz varsa, bunları geri hareket başlamadan yapmanızda fayda var. Gölgeli günlerini de merkez alırsak 3 Nisan tarihine kadar halledilebilir. Taşınmak, kiralamak, ofis açmak maddi güvence elde etmek amaçlı planlarınızı yeniden gözden geçirmeniz yararlı olur. Merkür-Boğa geçişlerinde insan, huzuru bilhassa önemser. Dış dünyanın karmaşası, yoğunluğu içinde bunalan kişi için evi, güvenli sığınağı gibidir. Burada kendini emniyette hisseder. Belki çok hızlı veya istediğimiz gibi değişiklikleri uygulamamız kolay olmaz. Ancak şu var ki, gözden geçirilen, analizini yapılan her şey başarılı şekilde gerçekleşir.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-5-13-14-18-19-23-24-28
Zayıf Enerjili Günler : 3-9-10-16-17-30
Aşkta En Şanslı Günler : 5
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 26

Yeniay : 23-24-25 (Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 8-9-10-11 (Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

NİSAN AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-9 NİSAN ARASI

Sevgili Kovalar, 3 Nisan (saat 03:25)-15 Nisan (saat 13:18) tarihleri arasında Venüs-Balık burcuna geriliyor. Bu süreçte, özverili davranmak, sevdiklerimize aşırı bağlılık göstermek, duygusal kararlar vermek mümkündür. Geçtiğimiz Ocak-Şubat tarihlerinde üzerinde düşünülmüş veya uygulanmış finansal kararlar tekrar gündemimizde yer alabilir. Bazen bu durum, zararın neresinden dönersen kardır cümlesine uygun düşecek şekilde yeni gelişmeleri işaret edebilir. Tam tersi bir durum da söz konusu olabilir. O tarihlerde bir fırsat karşınıza çıkmıştır ancak olmamıştır. Şimdi bundan yararlanacak başka bir olanak önünüze çıkar. Ben bu süreçte yatırım konusunda dikkatli olunması gerektiğini, piyasanın gelir geçer etkilerini uzman kişilere danışarak öğrenmenizden yanayım. Yine bu süreçte birilerine yardım edeceğim diye kendinizi zor duruma düşürmemenizi tavsiye ediyorum. Siz de aynı şekilde destek alıyorsanız lütfen iyi düşününüz. 22 Nisan tarihine kadar (gölgeli günlerin bitimi) lütfen harcamalarınıza, bütçenize dikkat ediniz. Ev-ofis-ailevi giderleriniz için kredi çekimlerinde uygulanan faizi, ödenecek toplam tutarı, taksitleri iyice gözden geçiriniz.

10-16 NİSAN ARASI

Sevgili Kovalar 11 Nisan saat 09:08 Terazi burcunda oluşacak Dolunay, kendimizi geliştirmek, bildiklerimizi paylaşmak amaçlı kurulan ilişkilerin, yapılan veya düşünülen girişimlerin tekrar gündemimizde yer almasını sağlıyor. İstiyoruz ki, bir sonuç alalım, bir gelişme olsun ve biz arzu ettiğimiz yolda ilerleyelim. Bu Dolunayın yöneticisi Venüs-Balık burcunda gerilediği için, henüz netleşmeyen durumlar var. Doğal olarak cepten harcıyoruz, belki işlerimiz sonuçlanır diye umutlanıyoruz. Fakat hayalci düşünemeyiz. Evet belki bir adım attık veya atacağız. Ancak sabırlı olacağız. Bir şeylere güvenip nasılsa gelir diyerek açılmayacağız. Merkür de Boğa burcunda geriliyor. Yerleşmek, satın almak, kiralamak, ofis açmak gibi planlarımızı tekrar düşünmemiz lazım. Bu bizim için ne kadar yararlı olur, bize ne kazandırır diye bakacağız. Bu geri hareketler aslında bir şeyin olgunlaşmasını, bize faydalı hale gelmesini sağlayıcı olabilir veya gelişmelere göre oturulur üzerinde düşünülür. Görünümlere baktığımızda, bir yenilik, özgürlük arzusu, farklı bir şey yapmak isteği, baskıya gelememe hali yoğun. Özel, iş, eğitim amaçlı girişimlerimizi geri hareketleri göz önüne alarak bir daha gözden geçirirsek, önümüzdeki Mayıs ortasındaki gelişmeler sizi harekete geçirici olabilir. Onun için şimdi biraz sabırlı olmak, bilinçli hareket etmek, şöyle etraflıca düşünmek lazım.

Sevgili Kovalar 10 Nisan(Saat 02:14)-20 Nisan (Saat 20:37) Merkür-Boğa burcunda geriliyor. Bitmemiş, hazırlanmamış hangi işiniz varsa bunları şimdi tekrar gözden geçirebilirsiniz. Zihninizi rahatlatma, sağlıklı yaşamla ilgili konulara eğilirsiniz. Beslenme düzeninize mutlaka özel önem vermelisiniz. Çünkü huzurunuz bununla da ilintilidir. Ev sahibi olmak fikri bu dönemde kafamızın içinde canlanır. Maddi güvence anlamında işler üzerinde düşünülür. Kaliteli, konforlu, ihtiyaçlara göre ne gibi düzenlemeler yapılacağı tespit edilir. Satın almadan önce, bir ürünün kalitesine, uzun vadeli kullanımına, garanti belgesine mutlaka bakılmalı, gerekirse bunu geri hareketin bitiminde yapmalısınız. Aile sağlığınıza bu süreçte önem veriniz. Kilerinizi kontrol ediniz.

Tüm burçlar için önemli Not:

Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 3 Nisanitibariyle etkili olmaya başlar.Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 10 Mayıs tarihine kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

15 Nisan (saat 13:18)-28 Nisan (saat 16:13) tarihleri arasında Balık burcunda ilerleyecek. Bu süreç, mali konular üzerinde, özellikle evimizle ve ailemizle ilgili konularda kazanç durumumuza bakmamızı gerektirir. Sevdiklerimiz söz konusu olduğunda parayı pek önemsemeyiz. Hoşumuza giden bir şey varsa, kendimizi iyi hissetmemizi sağlıyorsa onu alırız. Parayı sorun yapan insanlardan hoşlanmayız. Evimizi güzelleştiren özellikle sanatsal eserler, güzellik ve bakımla ilgili kozmetik malzemeleri, kısa seyirli seyahatler, tatile çıkmak anlamında harcamalarda bulunabiliriz. Bu geçişte huzur duygusunu önemsemek, kendimizi rahat hissetmek için hareket edeceğimiz ulvi bir enerji denebilir. Sanatla uğraşanlar, yaratıcı becerileri olanlar, insanların kendilerini hoş ve olumlu hissetmesini sağlayan danışmanlar, kozmetik sektöründe görev yapanlar ve mistik faaliyetlerde bulunanlar için kazanç getirici olabilir. Benim tavsiyem geleni doğru anlamda kullanmayı bilmek, rehavete kapılmamaktır. Yeteneklerimize güveneceğiz. İdeallerimize sahip çıkacağız. Kime güveneceğimizi bileceğiz.

17-23 NİSAN ARASI

20 Nisan (Saat 20:37)-3 Mayıs (Saat 19:33) Merkür-Koç burcuna geriliyor. Yeni bir karar vermek ve uygulamak tabii ki pek kolay değildir. Eğitim hayatında olanların özellikle dersleriyle alakalı konularda düzgün notlar almalarında yarar var. Çünkü öğrenmek ve öğrendiğini hemen uygulamaya koyma isteği, aceleci hareket etmek, sabırsız davranmak sorun yaratıcı olabilir. Sözcüklerinizi çok iyi tartmak lazımdır. Karşınıza bir fırsat veya yeni bir karar vermenizi gerektiren bir teklif çıktığında lütfen iyi düşününüz. Yakın çevrenizdeki insanlarla olan iletişiminize dikkat ediniz. Yolculuklara çıkmadan önce güvenliğiniz konusunda önlemci olunuz.

20 Nisan-20 Mayıs tarihleri arasında Güneş-Boğa burcunda ilerleyecek. Merkür geri hareketini göz önüne alırsak, bu süreç, aile bağlılığı, birbirinizin değerlerine önem verme, geleceğin garantisi önemsenir. Yarınlarımız garantide olsun isteriz. Aile dayanışması önemlidir. Birbirinizin düşüncelerin önem verme, huzuru önemseme, konfor, kalite, mal sahibi olmak, toprakla haşır neşir olmak, sağlıklı yaşam kıymetlidir. Pratik düzenlemeler ev veya ofis hayatında çalışanlar için uygundur. Aileden kalan bir mülkün satışı gibi meseleler üzerinde düşünebilirsiniz. Çocuklarınızın geleceği, çocuk sahibi olmak ve finansal açıdan rahata kavuşmak gibi konular da yine bu dönemin içeriğinde yer alır.

21 Nisan saat 13:32-04 Haziran saat 19:16 tarihleri arasında Mars İkizler burcunda seyrine başlıyor ve Merkür geri hareketi gölgeli günleriyle birlikte 10 Mayıs tarihine kadar etkili oluyor. Yeniden bir bakmak lazım her şeye. Evet yeni tanışmalar gibi, eski bir ilişkinin de tekrar kendini hatırlatması mümkün gözüküyor. Böyle durumlarda, hem bugünü hem geçmişi akıllıca bir gözden geçirmek lazım. Oldu bittiye getirmeyelim. Çiftlerin birbirini iyi dinlemesi, anlaşılır tarzda konuşması, sadece yüzeyde olan görünene değil, görünmeyen durumların da olabileceğini düşünmek lazım. Özellikle yeni tanışmalarda veya problemli bir ilişkide aklımızın başımızda olması gerekiyor. Fiziksel güce dayalı aktiviteler, yolculuklar, yeni yerler görmek arzusu bu dönemde etkilidir. Belki bir projeniz var ve bunu yürürlüğe koymak istiyorsunuz. Belki, çocuk sahibi olmayı düşünüyorsunuz. Hangisi olursa olsun, her meseleyi çok yönlü şekilde ele almamızda faydalı olacaktır.

24-30 NİSAN ARASI

Sevgili Kovalar 26 Nisan saat 15:16 Boğa burcunda doğacak Yeniay, evimiz, ailemiz, içinde yaşadığımız her yeri, güven olgusu çerçevesinde gözden geçirmemiz anlamındadır. İsteriz ki, burada huzur olsun, maddi-manevi anlamda şartlarımız yerinde olsun ve geleceğimiz garanti olsun. Merkür gerilediği için, öncelikle bir yere taşınmak, ofis açmak, iş veya eğitim, yakınlarımızla ilgili konular üzerinde tekrar iyice düşünmeden aceleyle karar vermek yanlıştır. Zaten bu meseleler uzun zamandır bizim gündem maddemizde yer alıyor. İletişimin önemi büyük. Yolculuk, iş girişimi veya farklı bir konuda bir değişiklik, yenilik yapılacaksa bunlara her yönden bakalım. Ne kazandırır, ne kadar gereklidir diyerek hesabımızı bilelim. Sözgelimi bir ofis açmayı, tek başımıza çalışmayı veya evimizi ofis gibi kullanmayı düşünürsek piyasa ve bütçemiz şartlarına göz atalım. Yeniayın görünümleri bize, fikirlerimizi, projelerimizi ciddi anlamda ele almamızı sağlıyor. Girişkeniz, cesuruz. Fakat tam manasıyla anlamalı, araştırmalıyız. Özellikle ev satın alımı, kiralama veya kredi çekimi gibi konuları mutlaka uzman kişilere danışarak gözden geçiriniz. Bundan sonraki yolunuzda başkalarıyla işbirliği yapmak veya özel ilişkilerimizi geliştirmek yönünde ilerleyeceğiz. Bunu da şimdiden belirtmiş olayım.

Sevgili Kovalar, 28 Nisan 2017-16 Kasım 2018 tarihleri arasında Aslan-Kova burç aksı üzerinde etkili olacak düğüm geçişleri, ilişki konularında yöneten taraf olmayı arzu etmemize neden olabilir. O özgür, o mesafeli halinizden eser kalmaz. Karşınıza çıkan kişiye veya hayatınızda olan insana bağlanırsınız. Bugüne dek yaşadıklarınızdan farklıdır bu beraberlik. Kişisel gelişiminizde önemli bir etki yaratır. Buna aşk evliliği diyebiliriz. Hiç kimseye bağlanmam diyen siz, öyle bir bağlanırsınız ki. Bu dış görünümünüze bile yansır. Değişirsiniz. Aşk için buna değer dersiniz. Bu gelişmeler yavaş yavaş kendini hissettirir. Önce kabul etmezsiniz kendinizdeki değişimleri. Bağlanmak istemediğiniz halde, bir şey sizi ona çeker, yöneltir. Uzun yıllardır bekarlığı tercih etmiş Kovalar, nikah masasına otururlar. Kimi Kovalar bu süreçte problemli bir evlilikten kurtulmak adına mücadele verir. Üstünde baskı kuran veya çoğul ilişkilere açık olan partnerden ayrılarak kendi yoluna gidebilirler. Belki de uzun süredir ertelediğiniz bir karardır bu. Bu kişi yavaş yavaş yormuştur, değiştirmiştir, farklı hale getirmiştir sizi. Aynaya baktığınızda ben bu hale nasıl geldim dersiniz. İşte bu süreç, kendinize zaman ayırmak, toparlanmak halidir. Ne çok ödünler vermişsinizdir ve yorulmuşsunuzdur. Sonunda bu ilişkinin sizi kendinizden uzaklaştırdığını fark edersiniz. Zaten bu fark ediş bundan böyle bilinçli seçim yapmanızı sağlar. Bu süreçte bir başka önemli husus, kişinin gerek ilişkilerinde gerekse hedeflerini belirlemede bireylik duygusundan taviz vermeden seçimlerini yapabilmesi ve kendinin farkında olarak, kendini bilerek, birileri onu sevsin diye değil, gerçekten samimi duygularla insanlara yönelmesidir. Gelişim yolumuz budur.

28 Nisan (saat 16:13)-6 Haziran (saat 10:26) tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Çevre değişimi, ailevi anlamda yeni kararların alınması, yolculuklar, yakınlarınızla olan ilişkileriniz, kardeşlerinizle ilgili gelişmeler yönünde destekleyicidir. Ancak bir parantez açayım. Özellikle ev değiştirmelerde, satın alma gibi durumlarda iyi düşünün. Acele etmeyin. Yenilikler bir hayli çekecektir. Heveslilik bir hayli yüksek olduğundan, hiçbir şeyden çekinmeden her türlü rekabette ön sıralarda sizi görebiliriz. Değişimlerin birçoğu aslında iki yıl önce düşünülmüş olabilir. Hayır diyorsanız, siz iki yıl önce adım atmamış Kovalardan birisi olabilirsiniz. O zaman şimdi buyrun değişime, yeni sayfadan hayata merhaba demeye. Başkalarından akıl almaya gerek yok. Sizin aklınız size yeter.

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-10-11-15-16-20-21-24-25-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 5-6-12-13-26-27
Aşkta En Şanslı Günler : 1-28-29
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 22-23

Yeniay : 19-20-21 (Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 5-6-7 (Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

MAYIS AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-7 MAYIS ARASI

3 Mayıs saat 19:33-16 Mayıs saat 07:07 tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda düz ilerleyecek. Eğitim, iş, mali konular, çevresel değişimler yönündeki durumlar için olumlu buluyorum. Zihin hızlı çalışıyor. Çözümler de bir o kadar hızlı tespit edilebilir. Ulaşım, haberleşme, bilgi aktarımı, merak edilenlerin öğrenilmesi anlamında işinize yarayabilir. Ancak trafik kurallarına uyalım lütfen.

8-14 MAYIS ARASI

Sevgili Kovalar 11 Mayıs saat 00:42 Akrep burcunda oluşacak Dolunay, iş hayatınız, ilişkiniz, finansal konular ve projeler üzerinde odaklanma ve bu meseleleri yakından takip etmenizde etkilidir. İş-ev arasındaki dengenin sağlıklı bir şekilde düzenlenmesi şarttır. Sizin öncelikle görevinizin, üzerinize düşenlerin, iş ortamındaki ilişkilerinizin farkında olmanız ve bunları düzenlemeniz gerekiyor. Tabii ki, dışarısı kolay değil, iş, güç, insanlarla uğraşmak, onlara bir şeyleri ifade etmek zordur. Bizler de doğal olarak evimizde huzur ararız, orayı güvenli buluruz. Fakat bu bir çözüm müdür? Dolunayın yöneticisi Mars-ikizler burcunda ilerliyor. Aşk hayatımızda bir canlanma, gönlümüze hoş gelen aktivitelere yönelme hali etkili oluyor. Biz de işin stresinden, yorgunluğundan ziyade dışarıya yöneliyoruz. Farklı bir şeyler yapmak isteyebiliriz. Ancak ben, iş ve ilişkilerde biraz daha dikkatli düşünmenizden yanayım. Özellikle zevke düşkünlük, fazla para harcamanıza yol açabilir. Hesabınızı şaşırmayınız. Karşınıza iyi bir proje, yeteneğinize uygun bir iş veya bir fırsat çıkarsa, getirisi yüksek bile olsa, her yönüyle bakmanızı yararlı buluyorum.

15-21 MAYIS ARASI

Sevgili Kovalar 16 Mayıs saat 07:07-7 Haziran saat 01:15 tarihleri arasında Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, aşk hayatınız, finansal işleriniz ve ortaklıklarınız, ailevi yaşamınız, yuvanızla ilgili konularda güvence, istikrar ve huzurun daha fazla önemsenmesini sağlıyor. Merkür-Boğa geçişlerinde insan, huzuru bilhassa önemser. Dış dünyanın karmaşası, yoğunluğu içinde bunalan kişi için evi, güvenli sığınağı gibidir. Burada kendini emniyette hisseder. Belki çok hızlı veya istediğimiz gibi değişiklikleri uygulamamız kolay olmaz. Ancak şu var ki, gözden geçirilen, analizini yapılan her şey başarılı şekilde gerçekleşir.

20 Mayıs-21 Haziran arasında Güneş-İkizler burcunda seyredecek. Bu geçişi yöneten Merkür-Boğa burcunda ilerliyor. 7 Haziran tarihine kadar, aşk hayatınızda huzur, güvence, kalite sizin için önemlidir. Yuvanızda rahatlık, konfor ve arzularınızın doyması, kafanızın rahat olması sizin için kıymetlidir. Çocuklarınızla ilgilenirsiniz, çocuk sahibi olmayı ciddi şekilde düşünebilirsiniz. Eğer bir şeyler sizi üzüyorsa, rahatsız ediyorsa, bu süreçte aşktan pek zevk almazsınız. Ta ki, o sorun çözülene kadar. 7 Haziran sonrası, iletişim gücünüz aşkta, çocuklar ve hayatın genelinde sizin en önemli gücünüzdür. Fikirlerinizi paylaşmaktan, konuşmaktan, yazışmaktan hoşlanırsınız. Kafanıza uygun kişilerle olursunuz. Flörtçü yanlarınız ön plandadır. Aklınıza eseni yaparsınız, kimseyi pek takmazsınız.

22-31 MAYIS ARASI

Sevgili Kovalar 25 Mayıs saat 22:45 tarihinde İkizler burcunda doğacak Yeniay, size keyif verebilecek, yenilenmenizi sağlayacak ilişkilerin, aktivitelerin, iletişimin işaretçisi oluyor. Şöyle bir ferahlamak, canlanmak isteyeceksiniz. Yorulan bedeninizi, zihninizi dinlendirmek amaçlı gezilere çıkabilirsiniz. Aşkta keyiflendirici bir Yeniay bu. Aktif olmak istiyorsunuz. İki aşk arasında tercihte bulunmanız mümkün. Çocuklarınız varsa onlarla birlikte aktivitelerde bulunabilirsiniz. Sözgelimi spor, iletişime ve zihni geliştirici oyunlar gibi. Yeniayın yöneticisi Merkür-Boğa burcunda ilerliyor. Ailemizle ilişkimizde ve evimiz alanı içinde huzur en önemli kriterimiz oluyor. Bu Yeniayda, sağlam temelli bir geleceği kurmak ve sürdürmekten yanayız. Hem faal bir kişiyiz hem de değerlerimize sahip çıkan bir insanız. Bizim için hayat yaşanmaya değer ve gereksiz inatlaşmalara gerek yok. Zihnimizi rahatlatmak istiyoruz. Yeniayın görünümleri hayatın güzel yanlarının keyfini birlikte yaşayacağımız bir ilişkiye ihtiyacımızı açıkça vurguluyor. Bu bizim gelişim yolumuz. Partnerimizle gurur duymak. Böyle güçlü birini istiyoruz. Evet aşka açığız ancak istediğimiz kişiyle karşılaştığımızda bu arayış sona erecek. Bir diğer görünüm, özgürlüğümüzün kısıtlanmasına, endişelere, baskılara tahammülümüz yok.

MAYIS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 7-8-12-13-17-18-22-26
Zayıf Enerjili Günler : 2-3-9-10-24-30
Aşkta En Şanslı Günler : 26
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 19-20

Yeniay : 16-17-18-19 (Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 2-3-4-29-30-31 (Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

HAZİRAN AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-11 HAZİRAN ARASI

04 Haziran saat 19:16-20 Temmuz saat 15:19 tarihleri arasında Mars-Yengeç burcunda ilerleyecek. Bu dönemde, çalışma hayatımızla ilgili konularda hassas düşüneceğiz. Etrafımızdaki insanların zaman zaman tuhaf halleri, alınganlıkları veya bizim böyle hallere sabretmekte zorlanışımız fiziksel ve bedensel sağlığımızı tehdit edebilir. İşlerimizi verimli bir şekilde yapmamız zor olabilir. Ancak asıl şimdi gücümüzü anlarız. Deriz ki, ben çabuk sinirleniyorum, sabırsızım, dayanma gücüm düşük, toparlanmam lazım. Kendinize ne kadar gerçekçi bakabilirseniz, o kadar rahatlarsınız. İnsanız tabii ki, bazen insan bir şeylere anlayış göstermekte zorlanıyor. O zaman gelin bu dönemde, enerjimizi yükseltici aktivitelere önem verelim. Doğru beslenelim, egzersiz yapalım, negatif görüşte olan insanlardan uzak duralım. İşlerimizi planlı, belli saat aralıklara yayarak halledelim. Molalarımız olsun. Tatile çıkalım. Dinlenelim, enerjimizi yükseltelim. Eğer sağlık anlamında şikayetlerimiz varsa, bunları ihmal etmeyelim, doktora gösterelim. Çay, kahve, sigarayı aşırı tüketmeyelim. Mümkünse bırakalım. Aile sağlığımıza önem verelim. Doğum yapacaksak, iyi bir hastane bulalım. Uzman doktorlarla çalışalım.

6 Haziran saat 10:26-5 Temmuz saat 03:11 tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Çoğu zaman hayatın koşturması içinde sevdiklerimize vakit ayıramıyoruz. İşte bu süreç onlarla maddi-manevi anlamda ilgilenmemizi sağlayıcıdır. Sağlamlık, uzun ömürlülük, güvence ve seçkinlik gibi önemli kriterlerin baş tacı yapılacağı zamandır. Ev sahibi olmak, geleceğimizi garanti altına almak için planlar yaparız ve artı ve eksileriyle gözden geçirdikten sonra uygularız. İhtiyaçların belirlenmesi, yatırım yapılması, ekonomik hareket edilmesi yönünde en uygun zamandır. Konforlu, rahat, huzurlu, sağlam, üretime dönük, fayda getirici ve insanın kendini doyumlu hissedeceği Venüs-Boğa geçişinde kurulan yuvada bereket daim olur.

7 Haziran saat 01:15-21 Haziran saat 12:57 tarihleri arasında Merkür-ikizler burcunda ilerleyecek. Bu enerji etkinliği, aşkta aktif bir dönemi işaret ediyor. Konuşmak, yazışmak, haberleşmek ön plandadır. Akıcılık, ilişkinin zorlanmadan sürdürülmesi, gerginlikten uzak durulması, sabırlı olunması zamanıdır. Çok yönlü düşünen, becerikli kişilere ilgi duyarsınız. Birbirinizi sözlerinizle teşvik edersiniz. Dinlemek önemlidir. Genelde çok konuşan ancak bazen sizin söylediklerinizi duymayan yapıda bir partneriniz varsa sıkılabilirsiniz. Yeni biriyle tanışmak, aşkta iletişimi öne almak, konuşmak kadar dinlemek de bu dönemde önem taşıyor.

Sevgili Kovalar 9 Haziran saat 16:10 Yay burcunda oluşacak Dolunay, yeni hedeflere, projelere, kendinizi geliştirmeye ve eksik bilgilerinizi tamamlamaya yönelmeniz halinde çok daha olumlu adımlar atabileceğinizi işaret ediyor. Tabii ki sosyal ilişkilerde her şeyi kendi merkezimizde görmemeli, en iyi bilen kişi olduğumuzu düşünerek büyüklük taslamamalısınız. Çünkü öğrenmenin sonu yoktur. Kaldı ki, bu Dolunayda karşınıza çıkacak fırsatlar sizi rahatlatıcı ve güçlendiricidir. Hoşgörülü, başkalarına destek vererek, yardımlaşarak hareket ederseniz daha fazla sevilirsiniz. Jüpiter bu Dolunayın yöneticisi olarak sizi yeni insanlarla tanışmanızda, eğitim, ticari ve akademik yönde gelişmenizde destekleyicidir. Burada önemli olan mücadele azminiz ve insanlarla güçlü diyalogunuzdur. Ortaklaşa bir hedef, çalışma, ekip ve işbirliğinde bulunmakla kazançlı çıkarsınız. Kendinize güveniniz, araştırınız, keşfediniz, bilginizi, yeteneğinizi daha fazla geliştiriniz. Dolunayın bir başka görünümü, hem ailenize hem de başkalarına sağlıklı ürünler, sağlıkla ilgili çalışmalar, rehberlik etmek, destek vermek yönünde destekleyici oluşudur. Günlük yaşantınızı, işlerinizi, yapılacakları iyi bir ajanda tutarak düzenlerseniz dağılmazsınız, verimli işler çıkarırsınız.

12-18 HAZİRAN ARASI

Sevgili Kovalar bu haftaki enerjiler, ilişkilerin güçlenmesinde, iletişimin önemini vurguluyor. Eğlenelim, coşalım tamam da, birbirinize karşı sorumluluklarınız olduğunu da unutmamak lazım. Bir taraf buna değer verirken, diğeri umursamıyorsa problem büyüyebilir. Buna dikkat etmek lazım. Bu görünüm, çocuk sahibi olmak, çocuklarla alakalı meselelerin de bir hayli etkili olduğunu gösteriyor. Ayrıca toplumla birebir ilişkilerde, farklı görüşlere saygı göstermenin önemini vurguluyor. Bu hafta meseleleri aklımızın rehberliğinde yerli yerine oturturuz. Maneviyatımız da güçlü. Hayatı kendi akışına bırakarak, lezzetine varmakta yarar var. Yaşam tek düze değil. Sürekli farklı insanlarla, olaylarla karşılaşıyoruz. Ancak kendinden emin insan, panik olmuyor. Duruma uygun çözümler yaratabiliyor. Haftanın genelinde, yolculuklar, çevrenizle ilişki, iletişim, ticaret, bilgi işlem, teknolojik gelişmeler, eğitim hayatı aktif şekilde ilerliyor. Yeniliklere açık yüreklilikle evet dediğiniz sürece kendinizi daha iyi hissedeceğinizi biliniz.

19-25 HAZİRAN ARASI

Sevgili Kovalar, 21 Haziran-22 Temmuz tarihleri arasında Yengeç burcunda seyrine başlayacak Güneş ciddi ilişkiniz veya çoktan bitmiş beraberliğiniz bu dönemde kafanızın içinde zincirleme düşüncelere sebebiyet verebilir. İçinde bulunduğunuz hayatın sorumluluk dolu rutini içinde, saygınlığınızı sağlamak, yeniden hayatınızı kurgulamak ve bir düzen kurabilmek için tek gücünüz yine azimli olmanız ve sabırla yol almanızdan geçecektir. Değişen koşullara uyum sağlamak için bir yandan geçmişin izlerini silmeye çalışırken, diğer yandan geleceğin bilinmeyenleri arasında tercih yapmakta zorlanırsanız bilin ki çok bunalırsınız. Çalışma hayatınız ve birlikte iş yaptığınız insanlarla olan ilişkinizden tutun da, sosyal güvenceniz, iş geliştirme becerinize kadar olan bu geniş yelpazede aileniz, eski dostlarınız, eski ilişkiniz ve geçmişe ait ne varsa, hiçbir şeyin sizi yenileştirmekten alıkoymasına izin vermeyiniz. Eğer bir şey sürmüyorsa, hüzün ve mutsuzluk yaşatıyorsa bu iş olsun özel ilişki olsun öncelikle kendinizi düşününüz. Eğer sizin yanlışlarınız dolayısıyla bu noktaya gelindiyse gerekirse düzeltmek adına büyüklük siz gösterin, karşınızdaki kişi neden olmuşsa o zaman önünüze bakın. Size artık dert tasayla uğraşmak değil, mutluluk yakışır bunu lütfen unutmayın.

21 Haziran saat 12:57-6 Temmuz saat 03:20 tarihleri arasında, Yengeç burcunda ilerleyecek Merkür, aşk hayatınız, ortaklaşa gelirler, çalışma ve sağlıkla alakalı meseleler bir hayli hassas ele alınır. Kişi hem kendi hem de değer verdiği insanların ihtiyaçlarına öncelik tanımak hem de kendisiyle alakalı meselelere eğilmek durumundadır. Ancak duygular, mantığımızın önüne geçmemelidir. Tamam yardımcı olacağız, başkalarına destek çıkacağız ama kendimize dikkat edeceğiz. Eğer iş hayatı, aşk yaşamı, maddi konularda belirsizlik yaşıyorsak, bunları gerçekçi bir şekilde ele alacağız. Geçmişte yaşanmış problemlerin etkisi altında kalmayacağız ve bunların bilinçaltımızda yarattığı baskılarla hareket etmeyeceğiz. Önümüzdeki duruma bakacağız. Nasıl çalışıyoruz, nasıl ilişki yaşıyoruz, kimlerden destek görüyoruz ve kimlere hizmet ediyoruz. Bunları ele alacağız.

Sevgili Kovalar 24 Haziran saat 05:31 Yengeç burcunda doğacak Yeniay, çalışma hayatınızda veya genel olarak insanlara yardımcı olmak amaçlı günlük faaliyetlerin işaretçisi oluyor. Bu Yeniayın özünde, duygusal hassasiyet, değerlerinize, önem verdiklerinize karşı kendinizi sorumlu hissetme hali bir hayli etkili oluyor. Şimdi beraberce Yeniayın görünümlerini inceleyelim. Ay-Merkür kavuşumu, işimiz gereği veya duyarlı bir kişi olmamızdan dolayı günlük hayatta insanlardan çabuk etkileniyoruz ve onların sıkıntılarını anlamaya çalışıyoruz. Bakmak, beslemek, doyurmak, annelik etmek istiyoruz. Venüs-Pluto görünümü, bu Yeniayda ailemiz, oturduğumuz yer, bizim için değerli olan her şeyi önemseyeceğiz. Niye şöyle niye böyle değil demek yerine, elimizde olanın kıymetini bilmek vaktidir. Olayları, durumları mantıklı şekilde ele almalıyız. Ay-Mars kavuşumu, sağlıklı yaşamak adına bedenimize, ruhumuza gereken özeni göstermeliyiz. Kendimize iyi bakmalıyız. Ay-Jüpiter görünümü, bu Yeniayda fırsat buldukça bizi keyiflendirecek, moralimizi yükseltecek seyahatlere çıkalım. Sözgelimi izine ayrılmak veya tatile çıkmak gibi. Şu üstümüzdeki ağırlıktan kurtulalım. Ay-Neptün görünümü, kişisel bakım, sağlıklı yaşama ayrılan bir paranın göstergesidir. Bu Yeniay kendimize zaman ayırmamız, her şeyi kafamıza takmamamız, kendimize özen göstermemiz gerektiğini söyleyen bir ses gibi. Bu sese kulak vermekte yarar var.

26-30 HAZİRAN ARASI

Sevgili Kovalar, hafta başında etkili olacak görünüm, finansal yöndeki beklentilerinize uygun şekilde işlerin karşımıza çıkmasında destekleyicidir. Güven içinde yaşamak, çalışmak isteyen birey, kafasının içindeki hedefe uygun işlere girişebilir, başvuruda bulunabilir, kazanç elde edebilir. Nicedir beklediğiniz bir teklif, konum veya gelişme, yarınlarınızı güven altına almanızı sağlayabilir. Ailenizin size arka çıkması mümkündür.

HAZİRAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-8-9-13-14-18-19-22-23
Zayıf Enerjili Günler : 6-7-20-21-26-27
Aşkta En Şanslı Günler : 22-23
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 16

Yeniay : 13-14-15 (Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 26-27-28 (Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

TEMMUZ AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-9 TEMMUZ ARASI

5 Temmuz saat 03:11-31 Temmuz saat 17:54 arasındaVenüs-İkizler burcunda ilerleyecek. Bu süreçte uyumu gözettiğimiz kadar, fikirsel anlamda paylaşımları da önemseyeceğiz. Sadece güzellik, yakışıklılık bize yetmeyecek. Aklımıza da hitap edebilmeli diye düşüneceğiz. Genel olarak Venüs-İkizler geçişinde aşk her an kapıyı çalabilir, sosyal ilişkiler genel olarak etkilidir. Bu süreci yöneten Merkür-Aslan burcunda ilerleyecek. Yeni bir ilişkiye, aşka adım atabilirsiniz. Devam eden beraberliğinizde iletişim sizin için gayet önemlidir. Sözünün arkasında duran, sıcacık, güçlü, güven dolu ve sevdiğini koruyan, kollayan kişileri eş olarak tercih edersiniz. Sizin için kafaca anlaşmak kadar tensel uyum, çekicilik, dış görünüş de önemlidir. Sevgilinizin, eşinizin girdiğiniz ortamda beğenilmesi gururunuzu okşar.

6 Temmuz saat 03:20-26 Temmuz saat 02:41 tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan burcu seyir süresince, partnerinizle iletişime önem veriniz. Farklı dilden mi konuşuyorsunuz yoksa aynı şeyleri mi düşünüyorsunuz? Nasıl anlaşıyorsunuz veya neden anlaşamıyorsunuz bunları tespit ediniz. Bu süreçte sözler süslü ve sadece etkileme amaçlı söylenebilir. Bazen bir taraf baskın olmaya çalışır. Yeni tanışanların özellikle iletişimde doğru ile gerçek arasındaki ayrımı iyi yapması gerekir. Merkür-Aslan burcu geçişi, maddi konularda yapılacak işbirliklerinde karşılıklı çıkarların tespitinde önem taşıyor. Sözgelimi sadece bir proje için bir araya geliniyorsa ücret konusunda pazarlık yapılabilir. Ancak devamlı bir iş yapılacaksa şartlara, iş yaptığınız kişiye, ortama ve işin niteliğine göre bir fiyat belirlemek lazım. Sizi tercih ediyorlarsa ve siz de bu insanlarla çalışmak istiyorsanız karşılıklı çıkarların gözetilmesi lazım. Sözleşme yapmadan sadece söz ile yola çıkmayınız. Banka kredileri, miras, nafaka, konularında yasal haklarınızı biliniz. Merkür ileri geri hareketiyle Aslan burcunda 31 Ağustos-5 Eylül arasında gerileyecek. Yukarıdaki konular o tarihlerde tekrar gündemimizde yer alacak.

Sevgili Kovalar 9 Temmuz saat 07:07 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, iş projeleriniz, dinlenme veya bir nedenle dışa karşı mesafeli duruş anlamına gelir. Hani bazen insan, bir meseleyi kendi içinde gözden geçirmek ister. Bu nedenle geri çekilir ya, bu Dolunayda onun göstergesidir. İllaki olumsuz düşünmeyelim. İşlerimizi bitirmek, tedavi olmak, bir proje üzerinde düşünmek için bu Dolunaydan yararlanabiliriz. Ancak kimi Kovalar için biraz daha zorlayıcı olabilir. Sözgelimi güvensizlik, ne yöne gideceğini bilmemek, ailenizle ilgili bir mesele, çocuklarla alakalı bir konu gibi. Böyle durumlarda soğukkanlı, bilinçli şekilde meseleyi mercek altına alarak, çözüme yatkın şekilde düşünmek, kendinize de yüklenmemek, molalar vermek iyidir. Bu Dolunayın yöneticisi Satürn-Yay burcunda ilerliyor ve doğal olarak sosyal çevremizle anlaşmakta, bir şeyleri tam olarak içimize sinerek bitirmemizde, insanlara ulaşmamızda zorluk yaratıyor. Doğal olarak biz de bazen pes ediyoruz. Bu Dolunay da biraz onun göstergesi. Yorgunluk diyebiliriz. Görünümlere baktığımızda, maddi konular biraz kafamızı karıştırıyor. Nereye ne verdik ne alacağız veya şu andaki mevcut işlerimizi nasıl halledeceğiz. Bunu gözden geçirmekte yarar var. Bir de sağlık giderleri gündemde olabilir. Bunların halledilmesi için paraya ihtiyaç duyabilirsiniz. Ben özellikle stresten uzak durmanızı ve aşırı duyarlılık nedeniyle her şeyi kafanıza takmamanızı tavsiye ediyorum. Çünkü bu Dolunayda gereksiz bazı meseleleri çok fazla irdeleyerek kendinizi yorabilirsiniz. Bunlara dikkat ediniz.

10-16 TEMMUZ ARASI

Sevgili Kovalar bu haftaki enerjiler, bir yandan kendi isteklerinizi elde etmek, diğer yandan sorumluluklarınızla baş etmek arzunuzu işaret ediyor. Hassasiyet özellikle ailevi ve duygusal meselelerde bir hayli yoğundur. Geri planda ruhunuzu güçlendirici, kendinizle buluşmanızda yardımcı psikolojik telkinler, tedaviler, ritüeller gayet iyi gelebilir. Böylece psikolojik ve ruhsal yönden rahatlayabilirsiniz.

17-23 TEMMUZ ARASI

20 Temmuz saat 15:19-05 Eylül saat 12:35 tarihleri arasında Aslan burcunda ilerleyecek İpleri elinde tutmak isteyen partnerin baskın davranması mümkündür. Henüz yeni böyle bir kişiyle tanışmışsanız onu dikkat çekici bulabilirsiniz. Kararlı, kendine bir hayli güvenen, gösterişli biri olduğu için hoşunuza gidebilir. Jestleri, cömertliği, çekiciliği bir hayli ilgi uyandırır. Eğer bu dönemde siz de bu durumdaysanız keyfini sürün derim. Fakat problemli bir ilişkiniz varsa, partnerin baskı tavırları canınızı sıkabilir. Mars-Aslan sürecinde, sizin arzunuz ilişkiyi yönetmektir. Bunu yapmadığınızda sinirler gerilebilir. Her iki taraf eğer ilişkiden memnunsa buna takım olmak denir ki bu gayet olumludur. Çiftler birbirine güç verir ve güç alırlar. Aşırı gururlu tepkiler dönemin özünde vardır. Sözgelimi boşanmış bir kişiyseniz, nafaka sorunlarıyla mücadele ederken, eski eşinizle burun buruna gelebilirsiniz. Bu dönem iki yıl sonra etkili olduğu için, ilişkide test dönemi diyebiliriz. Sağlam olan kalır, olmayan bitebilir. Bazen de aşk öylesine galip gelir ki, bir anda aşık olup kendinizi nikah masasında bulabilirsiniz. Devamı belki mümkündür, belki de değil. Ancak şunu söyleyeyim ki, cinsellik ve güç bu ilişkinin özünde vardır. Fakat bir zaman sonra özgürlük arzusu baskın gelebilir. Gördüğünüz gibi ateşli bir süreçte, insanın ilişkideki mücadele arzusu ve çabası bir hayli etkili olacaktır.

22 Temmuz-23 Ağustos tarihleri arasında Güneş-Aslan burcunda ilerleyecek. Evlilik, uzun seyirli beraberlik, bir ilişkide aradığınız kriterler üzerinde durma zamanıdır. Partnerinizi tarafsız adil bir şekilde gözden geçirmeniz, birbirinizden farklı özelliklerinizi bir çeşni gibi düşünüp, ortak bir noktada buluşabiliyor musunuz bunlar üzerinde duracaksınız. Problemli bir ilişki yaşıyorsanız, partnerinizin kendini beğenmiş, inatçı tavırlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu durum bazı çiftler için alışılagelmiş bir hal olup sorun yaratmazken, sorunlu çiftlerde çatışmalara yol açabilir. Yeni başlayan ilişkilerde, her iki taraf da birbirinin tavırlarını, bakış açılarını, eğilimlerini gözden geçirmelerinde yarar var. Beraberlik yeni olduğu için, onun bu güçlü duruşu, size cazip gelse de, bu durum uzun vadede sorun yaratır mı diye düşünmelisiniz. Evlenmeye karar verenler veya evlilik teklifi alanların iyice düşünmelerinden yanayım. Bu yıl ki, Güneş-Aslan geçişi, gölgeli günleriyle birlikte 7 Ağustos itibariyle Merkür geri hareketiyle örtüşüyor. Bu tarih sonrası, finansal yatırım, kredi, miras, hukuki konuların tekrar ele alınması gerekecek. Ortak veya eşler arasındaki samimiyet, açıklık ve dürüstlük çok önemlidir. Bu dönemde borç-alacak konularında dikkatli olmakta yarar var.

Sevgili Kovalar 23 Temmuz saat 12:46 Aslan burcunda doğacak Yeniay, güçlü bir ilişkinin ve partnerin göstergesidir. Sizi olumlu yönde etkileyecek fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Kendinizi beraberlik ve ortaklaşa çalışmalarda en iyi şekilde ifade edersiniz. Kararlısınızdır ve kendinizden eminsinizdir. Neyi seçeceğini, kimi tercih edeceğinizi bilirsiniz. Şimdi Yeniayın görünümlerini gözden geçirelim ve daha geniş bir açıdan duruma bakalım. Ay-Uranüs görünümü, insanlara destek amaçlı aktivitelerin, yardımların, çalışmaların göstergesidir. Bu yolla para kazanmayı teşvik edicidir. Kişisel gelişim, aile veya kişi merkezli sağlık, yaşam koçluğu ve eğitmenlik konuları bu Yeniayda gündem maddenizde yer alıyor. Ay-Mars kavuşumu, ilişki meselelerine partnerin davranışları, sizin duygularınız, ilişkinin niteliği gibi olgular gayet önemlidir. Lider özelliklerinde ve genel olarak baskın kimlikte olan kişileri kendinize çekersiniz. Bazen her ikiniz de kendi isteklerinizi, hedefinizi kabul ettirmeye çalışırsınız. Bekar Kovalar bu Yeniayda, bu özellikte biriyle tanışabilirler. Sorunlu bir ilişkiniz varsa, ortaklaşa bir hedef tayininde bulunmak gayet olumludur. Seyahat, sosyal medya, iş veya bir etkinlikte bu kişiyle karşılaşmak mümkündür. Bu Yeniay, liderlik özelliklerinizi özellikle beraberlikte merkez almanızı sağlayabilir. İş ortaklığı veya işinizle alakalı görüşmeler gündeme gelir. Öğrenmeye, gelişmeye, kendinizi göstermeye hevesli olunuz. Ancak başka kişilerle iş veya özel anlamda bir durum söz konusuysa, ortaklaşa düşünmeye çalışınız. Bu işlerinizi daha güçlü şekilde organize etmenizi sağlar.

24-31 TEMMUZ ARASI

26 Temmuz saat 02:41-13 Ağustos saat 04:00 tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek. Bu start ile birlikte biz de, görünen ardındaki gerçeklere, detaylara bilhassa önem vereceğiz. Özellikle finansal konularla ilgili işlerimizde titizlenme vaktimiz. Nasıl bir yatırım düşünüyoruz, ne gibi ödemelerimiz var, kimlerle aramızda bir bölüşüm söz konusu ve durumumuz nedir, buna bir bakacağız. Gelir-gider dengemizi bir muhasebeci gibi hesaplamamız, kendi müfettişimiz gibi vergilerimizi ihmal etmememiz, parasal ilişkilerimizi kontrol etmemiz gerekiyor. Piyasanın durumu çok önemli. Eğer bir alım-satım işimiz varsa, bunu hafife almadan, akıllıca yönetmek lazım. Merkür geri hareketi 13 Ağustos-31 Ağustos arasında etkili olacak. Yukarıdaki konular tekrar gündem maddemizde yer alacak.

31 Temmuz saat 17:54-26 Ağustos saat 07:29 tarihlerinde Venüs-Yengeç burcunda ilerleyecek. Beslenmemize dikkat etmeliyiz. Sağlığınız olmak çalışma hayatınız, hizmet verdiğiniz insanlarla olan ilişkiniz, ayrıca eğitimden akademik yaşamınız, hayat görüşünüz ve ailevi yaşamınıza kadar her konu önemli hale gelecek. Bu dönemde hem eski tecrübelerinizi göz önüne alarak durumumuzu inceleyeceğiz hem de yeniliklerde bulunmak neler yapacağımızı düşüneceğiz. Aile üyelerinizin sağlığı, psikolojik durumu, iş hayatı, eğitim yaşamlarıyla yakından ilgilenebiliriz.

TEMMUZ Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-5-6-10-11-15-16-20-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 3-4-17-18-24-30-31
Aşkta En Şanslı Günler : 20
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 13-14

Yeniay : 10-11-12 (Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 23-24-25 (Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

AĞUSTOS AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-6 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Kovalar, 4 Ağustos tarihinde ikinci kez oluşacak Jüpiter-Pluto görünümü, idealleriniz, inancınız, kişisel gelişiminiz, kültürel aktiviteleriniz, eğitiminiz, işiniz, başkalarıyla ilişkiniz, fiziksel ve ruhsal sağlığınız, gizli saklı acılar veya zevkleriniz, alışkanlıklarınız gibi geniş bir alanda etkili olup, tutkularınızı, bağımlılığınızı ve kendinizi sorgulamada önem taşıyor. Yıllardır belki de, kendinize dikkat etmediniz, sağlığınızı önemsemediniz, zamanınızı boş yere tükettiniz veya yeteneklerinizi körelttiniz, bastırdınız. Mesleki anlamda, özel hayatınızda belki kimse sizi anlamadı, başarınızı görmedi veya siz gösteremediniz. Şimdi bu görünümün etkisinde, artık dış dünyaya açılma, hem başkalarına hem kendinize yararlı olacak işlere yönelme zamanınızdır. Hala, zararlı alışkanlarınızı sürdürmeye, ıssız biri olmaya, boş işlerle vaktinizi tüketmeye, duygularınızı bastırmaya, başkalarından üstün veya altta olduğunuzu düşünmeye devam ederseniz, kendi kendinize haksızlık yaparsınız. Kimseyi suçlamaya da hakkınız olamaz. Farklı ve sıra dışı yeteneklerinizi geliştirin, öğretin, öğrenin ve dünyaya açılmaktan, kendinizi ifade etmekten çekinmeyin.

7-13 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Kovalar 7 Ağustos saat 21:22 tarihinde burcunuzda oluşacak Kısmi Ay Tutulması, 21 Ağustos tarihindeki Güneş tutulması öncesi, iç dünyanızın kıpırdanışı, değişim arzusu ve yenilenme ihtiyacıdır. İlgiyi üzerinize çekmek istersiniz. İlişkide sorun varsa, canınız da bir şeylere fena sıkılmışsa, şöyle bir yenileneyim, kendime geleyim diyerek saçınız, makyajınız, kıyafetlerinizde değişime gidersiniz. Belki bu geçici bir çözüm gibi durabilir. Ancak insanın dışa karşı aldığı bir tavırdır bu. Kimi Kovalar için bu kendine bakış hali, sağlık nedeniyle olabilir. Diyete başlanabilir. İşe başlamış olabilirsiniz. Bu da bir değişim ve toparlanmak adına kendinizde yapacağınız yenilikler olabilir. Ay Tutulmaları ruhsal olarak insanı bir hayli etkiler. Belki yeni bir ilişki başlamıştır. Bu sizi canlandırır, kendinize getirir. Biz bu Tutulmada, Mars etkisi nedeniyle kendimizde bir huzursuzluk hissedebiliriz. Çabucak tepki gösteririz. Bizi sinirlendiren insanlara mesafe koyabiliriz. Ani bir kararla bir ilişkiye başlayabiliriz. Ruhumuza iyi gelen, bizi enerjik kılacak çalışmalar yaparız. Yoga, meditasyon, egzersiz gibi. Bunlar bizi rahatlatır, gerilimi azaltır. Eşimiz veya sevgilimiz bizi eleştirebilir. Bir şeyimizi beğenmez, söylenebilir. Buna fena halde içerleriz. Soğuk davranırız ve ona bir ders vermek isteriz. Sosyal ilişkilerde bireysel kimliğimizi ortaya koyarız. Biz bunları yaparız da, insanlar nasıl karşılar diye de düşünmeden edemeyiz. Bu Tutulmada keskin kararlar vermeyiniz. Bir şeyleri değiştireyim derken, yanlışlık yapabilirsiniz. Özellikle fiziki yeniliklerin uzman kişilere yaptırılmasında yarar var. Hani bir atasözü vardır. Papaza kızıp oruç bozulmaz diye. Bir şeylere sinirlenip, başka bir şey yapayım derken güzel olan bir şeyi de bozmayalım. İlişkilerde gerilim yüksek. Birbirimize gerektiğinde tolerans gösterelim.

Sevgili Kovalar 13 Ağustos (saat 04:00)-31 Ağustos (saat 18:28) Merkür-Başak burcunda geriliyor.

-Cinsellikle alakalı olan her şey (seksüel tecrübeler)
-Kanuni işler, örgütlenmek, kalıcı değişiklikler(yaşamınızla ilgili yapmayı düşündüğünüz),
-Bitişler ve yeni başlangıçlar, mistik konular, hayat ve sağlık sigortası, gizli işler,
-Merak ettiğiniz konularda iz sürme ve öç alma gibi kavramlar,
-Cinselliğin duygusal tatmin ve değişik amaçlarla kullanılması, hırslar, yüksek idealler
-İlişkinizdeki paylaşımlar, birbirinizle olan bütünlük duygunuz.
-Tutkularınız, duygusal bağımlılıklarınız

- Bankalarla alakalı kredi işlemleriniz ve her türlü maddi konu
- Sigorta, vergi, miras, nafaka, hisseli paralarla ilgili mevzular
-Eşinizin parası veya iş ortaklarınızla alakalı her türlü para konusu

Merkür Geri Hareket süresince yukarıda belirtilen alanlarda:

- İletişimde hoşgörülü tarzda, birlik beraberlik ruhu içinde hareket etmeli.
- Durumunuzu riske atacak faaliyetlerde bulunmamalı, dikkatli olmalı.
-Bu süreç içinde yukarıdaki konularda baskılarla, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız halinde ani kararlar vermemeli, karar değişikliklerine gidilmemeli, elinizden geldiğince sakin olmaya çalışmalı.
-İletişim kurmakta zorlanacağınız için, olayları kendi akışı içinde değerlendirmeye çalışmalı.
-Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar. Bunlar üzerinde gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz.

- Geri hareket esnasında gelen yeni bir teklifi, karşınıza çıkan bir kişiyi, durumu ve olayı dikkatlice gözden geçiriniz. Özellikle planlamanız dışında bir seçenek karşınıza çıksa bile durup bekleyiniz, hesabınızı yapınız, enine boyuna düşününüz. Bunları geri hareketin bitim tarihinden bir hafta sonra yani gölgeli günlerin sonunda 12 Eylül itibariyle uygulayabilir, işleme koyabilirsiniz.

-Geri hareketin başlama tarihinden bir hafta öncesi(gölgeli günlerin başlangıcı) yani 6 Ağustos tarihinden önce enine boyuna düşündüğünüz, planladığınız, her türlü şekilde gözden geçirmesini yaptığınız, sağlam olduğuna karar verdiğiniz konuları yürürlüğe koymanızda sakınca yoktur. Çünkü bunlar zaten planlarınız arasında yer almaktaydı.

14-20 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Kovalar haftanın enerjileri, bir yandan iş, aşk, para veya herhangi bir konuda, duyarlı ve sorumluluk duygusuyla hareket ederken diğer yandan sınırlamalara, kurallara karşı çıkabiliriz. Baskı altına alınmaktan hoşlanmayız. Bu sizin gibi özgür düşünmekten yana olan kişiler için gayet doğal. Ancak unutmayalım ki, ihtiyaçlarımızı karşılamak ve yaşamak zorundayız. Dünya ile savaşmayı bir yana bırakmalıyız. Hiçbir şey önümüze altın tepsiyle gelmeyeceğine göre gereken yerde oyunu kuralına göre oynamamız lazım.

21-31 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Kovalar 21 Ağustos saat 21:26 karşıt burcunuzda oluşacak Tam Güneş Tutulması, Merkürün iki ayrı burçtaki geri hareketiyle nedeniyle dikkatli bir şekilde incelemeyi gerektiriyor. Bunu yorumun altındaki Not bölümünde içerik ve tarihler olarak bulacaksınız. Şimdi gelelim, bu Tutulmanın işaret ettiği noktalara. İlişkiler son derece önemli ve gelişim aşamamızda bundan sonra gündem maddemizde baş sırayı alıyor. Özellikle bekar Kovalar için bu Tutulma, evlilik, boşanma veya iş ortaklığı konularında yeni bir dönemi başlatıyor. Eş kriterlerinizi artık daha dikkatli ve doğru biçimde yapmanız mümkündür. Karşınıza çıkan kişinin bireysel anlamda güçlü, özgüveni yüksek, size hayatın güzelliklerini yaşatabilecek ve yeri geldiğinde sizin arkanızda bir dağ gibi durabilecek kişi olması gerekiyor. Bu kriterlere sahip değilse evlenmek yanlış olur. Evli Kovalar da aynı şekilde ilişkilerini gözden geçirecekler. Eğer uyumsuzluk varsa, eş pasif veya tam tersine fazla baskınsa, güven, sevgi ve saygı üçlüsü bozulmuşsa, bu beraberliğin sürdürülmesi mümkün değil. Bu Tutulma, yakın çevreniz, bir arkadaşınız, başka bir şehir veya ülkede yaşayan kişiyle evlenilmesi, karşılaşılmasında etkin oluyor. Yolculuk, iş ortaklığı, kişisel gelişim, danışmanlık, rehberlik gibi aktiviteleri de işaret ediyor. Bir ortakla yürütülen çalışmalar, her iki kişinin de söz sahibi olduğu bir projenin hayata geçirilmesi de, bu Tutulmanın etkileri arasında yer alıyor. Bu ortaklığın en başında her şeyi konuşmakta yarar var. Kim söz sahibi olacak, kim hangi bölümde etkin olacak, bunları mutlaka belirleyin. Önümüzdeki süreç, yorumunuzda yer alan bu gelişmelerin işaretçisidir. Sizin de gelişiminiz bu konularda olacaktır.

Not: Şimdi gelelim tüm burçlar için dikkat edilecek tarihlere. Merkür bu Tutulma esnasında iki ayrı burçta geriliyor. Sadece 13 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında, finansal anlamda ortaklıklarınızı, evlilik veya boşanmayla ilgili meseleleri, kredi, bölüşülecek mal mülk işlerinizi, yatırımlarınızı kısaca başkalarıyla olan her türlü bağlantınızı dikkatlice takip ediniz. Hukuken sözleşme maddelerini gözden geçiriniz. Karşınıza bir fırsat çıksa dahi, bunun artı ve eksilerini mutlaka gözden geçiriniz.

23 Ağustos-22 Eylül tarihleri arasında, etkili olacak Güneş-Başak burcu süresince, iş veya özel ilişkilerinizi dikkatli şekilde gözden geçiriniz. Ortaklaşa işler, finansal bölüşümler, kredi, vergi, borçlar, iş ortaklıkları, mal ve kazançlar, bizi zorlayan veya aklımızı kurcalayan hesaba dayalı plan ve projeler üzerinde şöyle bir hesaplamada bulunalım. Muhasebemizi iyi yapalım. Artı ve eksileriyle gözen geçirelim. Yatırım konularında piyasanın durumuna bakalım. Eğer bir sıkışıklığımız varsa bu krizi aşalım derken, sonradan zorlanacağımız riskler altına girmeyelim.

26 Ağustos saat 07:29-20 Eylül saat 04:15 tarihleri arasında Venüs-Aslan burcunda ilerleyecek ve ardından aynı alanda 31 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında Merkür gerileyecek. İlişkimizde iletişimin içe dönük geliştiği, her iki tarafın da hislerini açıklamak yerine, sessiz kalmayı tercih edecekleri bir dönem olabilir. Aslında tavırlar gayet sıcaktır. Fakat söze dökülmez. Kimi zaman da ego yüksektir. Partner kendine güvenen, çabuk teslim olmayan yapıdadır. İlişki devam eder ancak ne düşünmektedir bunu tam olarak anlamak zordur. Bütün bunlar yeni başlayan beraberlikte heyecan verici olabilir. Ancak problemli bir ilişkimiz varsa, durum zordur. Siz baskınsınızdır o da bundan şikayetçidir. Bazen de tam tersine o hakimdir siz bunalırsınız. Böyle durumda ayrılmaya karar vermek, aceleyle hareket etmek, aşırı gururlu davranmak yerine konuşmalısınız. Evet karşılıklı şu gururu bir yana bırakıp konuşmalısınız. Yeni tanışmalardan söz etmiştik. Bu çiftlerin de aniden evlilik kararı almaları yanlış olur. Henüz birbirinizi tanımadan bunu yapmayınız. Görünen o ki, 12 Eylül Merkür gölgeli günleri bitene kadar ilişkide Venüs-Aslan seyrinin bonkör ışığından yararlanıp olgun davranmak, sözün bittiği yer dediğimiz gönülde buluşmak en doğrusudur. O tarih sonrası ilişkide olumlu ve iletişim açısından tatmin edici durumlar görülmeye başlar.

Sevgili Kovalar 31 Ağustos (saat 18:28)-5 Eylül (saat 14:29) Merkür-Aslan burcuna geriliyor.

- Evlilik veya uzun süreli ciddi ilişkiler
-İlişkilerin ciddiyete dönüşme aşaması
-İlişkide dengelerin yerine oturtulması adına her türlü konu
-İlişkilerde görüş farklılıklarının saptanması aşaması
-Yeni bir ciddi ilişki kararı alma veya boşanmaya karar verilmesi
-Karşıt görüşteki insanlarla olan iletişiminiz
-Birebir ilişkilerdeki bağlılık ve ciddiyet

-Yeni yapılacak kontratlar(iş-ev veya v.b)

-Yasal konular
Merkür Geri Hareket süresince yukarıda belirtilen alanlarda:

- İletişimde hoşgörülü tarzda, birlik beraberlik ruhu içinde hareket etmeli.
- Durumunuzu riske atacak faaliyetlerde bulunmamalı, dikkatli olmalı.
-Bu süreç içinde yukarıdaki konularda baskılarla, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız halinde ani kararlar vermemeli, karar değişikliklerine gidilmemeli, elinizden geldiğince sakin olmaya çalışmalı.
-İletişim kurmakta zorlanacağınız için, olayları kendi akışı içinde değerlendirmeye çalışmalı.
-Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar. Bunlar üzerinde gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz.

- Geri hareket esnasında gelen yeni bir teklifi, karşınıza çıkan bir kişiyi, durumu ve olayı dikkatlice gözden geçiriniz. Özellikle planlamanız dışında bir seçenek karşınıza çıksa bile durup bekleyiniz, hesabınızı yapınız, enine boyuna düşününüz. Bunları geri hareketin bitim tarihinden bir hafta sonra yani gölgeli günlerin sonunda 12 Eylül itibariyle uygulayabilir, işleme koyabilirsiniz.

-Geri hareketin başlama tarihinden bir hafta öncesi(gölgeli günlerin başlangıcı) yani 6 Ağustos tarihinden önce enine boyuna düşündüğünüz, planladığınız, her türlü şekilde gözden geçirmesini yaptığınız, sağlam olduğuna karar verdiğiniz konuları yürürlüğe koymanızda sakınca yoktur. Çünkü bunlar zaten planlarınız arasında yer almaktaydı.

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-7-8-11-12-16-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 14-20-21-27
Aşkta En Şanslı Günler : 16
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 9-10

Yeniay : 6-7-8-9 (Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 19-20-21 (Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

EYLÜL AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-10 EYLÜL ARASI

05 Eylül saat 12:35-22 Ekim saat 21:29 tarihleri arasında Mars-Başak burcu seyrinde sürdürecek. Bu süreçte, başkalarının hayatımızdaki yeri ve önemi üzerine bir hayli titizlikle duracağız. Cinsel yaşantımızdan, ilişkilerimize, iş hayatımızdan maddi konulara kadar her meseleyi partnerimiz, çevremizdeki insanlar, işimize göre düşünmek ve gözden geçirmek gerekecek. Öyle özgürce, ben böyle istiyorum, böyle olmalı dememiz mümkün değil. Kimlerle ne paylaşıyoruz, hangi alışverişlerde bulunuyoruz? Bu insanlarla aramızdaki ilişki kuvvetli mi? bir bakmak gerekiyor. Sadece cinsellik mi paylaşıyoruz. Bizi bir arada tutan karşılıklı çıkarlarımız mı? Sözgelimi partneriniz eleştiriyle yaklaşan birisiyse, bu dönemde birbirinize muhalif olmanız mümkün. Parasal anlamda iş ortağınız sürekli kendi çıkarını mı düşünüyor? Bu nedenle tartışabiliriz. Patronumuz hakkımız olanı vermiyor mu? Destek görmeden, kendi ayaklarımızın üzerinde durmaya mı çalışıyoruz. İşte bütün bu meseleler bu süreçte zorlayabilir bizi. Diğer önemli mesele, kredi borçlanmaları, vergiler, miras ve bölüşümlerle ilgili durumumuzu ele almak gerekecek.

5 Eylül (saat 14:29)-10 Eylül (saat 05:52) tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan burcu seyir süresince, partnerinizle iletişime önem veriniz. Farklı dilden mi konuşuyorsunuz yoksa aynı şeyleri mi düşünüyorsunuz? Nasıl anlaşıyorsunuz veya neden anlaşamıyorsunuz bunları tespit ediniz. Bu süreçte sözler süslü ve sadece etkileme amaçlı söylenebilir. Bazen bir taraf baskın olmaya çalışır. Yeni tanışanların özellikle iletişimde doğru ile gerçek arasındaki ayrımı iyi yapması gerekir. Merkür-Aslan burcu geçişi, maddi konularda yapılacak işbirliklerinde karşılıklı çıkarların tespitinde önem taşıyor. Sözgelimi sadece bir proje için bir araya geliniyorsa ücret konusunda pazarlık yapılabilir. Ancak devamlı bir iş yapılacaksa şartlara, iş yaptığınız kişiye, ortama ve işin niteliğine göre bir fiyat belirlemek lazım. Sizi tercih ediyorlarsa ve siz de bu insanlarla çalışmak istiyorsanız karşılıklı çıkarların gözetilmesi lazım. Sözleşme yapmadan sadece söz ile yola çıkmayınız. Banka kredileri, miras, nafaka, konularında yasal haklarınızı biliniz.

Sevgili Kovalar 6 Eylül saat 10:03 Balık burcunda oluşacak Dolunay, finansal konularda bütçenin kolayca dağılmasına neden olabilir. Onun için lütfen, hesabınızı düzenli tutunuz. Çünkü bugünlerde böyle bir problem yaşamanız mümkündür. İhtiyaçlarınızı öncelikler olarak belirleyiniz. Şu acil önemli, bu beklese de olur gibi. Böyle yaptığınızda, çok sevdiğiniz bir şey olsa dahi, kendinizi tutarsınız. Belki de yakın bir zamanda almadığınız ürünü, bir fırsat reyonunda görürsünüz. Bu Dolunayda, bağımlılık olgusu belirginleşiyor. Her zamanki harcama şekliniz ne ise, onu sürdürürsünüz. Dikkat ediniz. Önemli olan, üretime dönük, hakikaten uzun vadeli olanı tercih etmektir. İki hafta sonraki Yeniay bu yönde olumludur. Şimdi finansal konularda problem yaşamamak için dikkatli olacağız. Dolunayda önemli bir görünüm öne çıkıyor. Jüpiter-Kuzey düğüm fırsat enerjisi, sizi kültürel aktivitelerde bulunma, ideallerinizi gerçekleştirme, sanatın her kolu, eğitim, akademik kariyer ve uzmanlaşma yolunda karşınıza güçlü ortaklar, insanlar çıkartıyor. Ayrıca özel anlamda beraberliğin, ilişkinin, evliliğin müjdesini veriyor. Önümüzdeki zaman diliminde böyle biri karşınıza çıkabilir. Sizler bu Dolunayda, ekip çalışmasına yönelmeli, hem kendiniz hem takımınız için gelişime önem vermelisiniz. Şimdi dikkat edilecek husus, maddi konularda hesabı şaşmamak, bilinçli olmak, ekip çalışmasını önemsemek, eğitime önem vermek ve sosyal ilişkilerinizi güçlü tutmak olmalıdır.

10 Eylül (saat 05:52)-30 Eylül (saat 03:42) tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek. Bu start ile birlikte biz de, görünen ardındaki gerçeklere, detaylara bilhassa önem vereceğiz. Özellikle finansal konularla ilgili işlerimizde titizlenme vaktimiz. Nasıl bir yatırım düşünüyoruz, ne gibi ödemelerimiz var, kimlerle aramızda bir bölüşüm söz konusu ve durumumuz nedir, buna bir bakacağız. Gelir-gider dengemizi bir muhasebeci gibi hesaplamamız, kendi müfettişimiz gibi vergilerimizi ihmal etmememiz, parasal ilişkilerimizi kontrol etmemiz gerekiyor. Piyasanın durumu çok önemli. Eğer bir alım-satım işimiz varsa, bunu hafife almadan, akıllıca yönetmek lazım.

11-17 EYLÜL ARASI

Sevgili Kovalar, bu haftaki enerjiler arkadaşlık veya ciddiyet içersin fark etmez, ilişkilerimizi güven ilkesi, sadakat ve sorumluluk çerçevesinde gözden geçirmemizi sağlayacak. Amacımız aynı mı, yolumuz aynı mı diye bir bakacağız. İş hayatında da ailevi ilişkilerde de, yuvamızı ilgilendiren konularda da bu olguları önemseyeceğiz.

18-24 EYLÜL ARASI

Sevgili Kovalar 20 Eylül saat 08:30 Başak burcunda doğacak Yeniay, her meseleyi detayları önemseyerek derinlemesine analiz ettiğimiz bir zaman dilimini işaret ediyor. Finansal konularda, alacağımız vereceğimizi iyice muhasebe edeceğiz. Hesabımıza uymayan bir şey varsa tedbiri elden bırakmadan üzerinde akıllıca duracağız. Bugün Venüs-Başak burcunda ilerliyor, Merkür ileri-geri hareketlerinden sonra düz seyrini devam ettiriyor. Bu önemli geçişler gösteriyor ki, siz bu Yeniayda, finansal yöndeki işlerinizi, ilişkilerinizi analiz edeceksiniz ve artı-eksi yönüyle ele alacak, ona göre bir yol izleyeceksiniz. Tabii ki biraz endişeli olabilirsiniz. Sonuçta insan yanılmak istemez. Yeniayın önemli bir görünümü var. Zaten bu görünüm de, size öyle aceleyle kararlar vermemeniz gerektiğini söylüyor. Kredi çekimi, kredi kartları, iş hakları, bir iş ortaklığında karşı tarafın durumu, eşinizin mali işleri masraflar, alacaklar, ödemeler anlamında her şeyin gayet iyi muhasebe edilmesinin önemini vurguluyor. Hayalci düşünmemek, sağlam olanı tercih etmek lazım. Yeniayın bir başka özelliği, karşınıza çıkabilecek fırsatların göstergesidir. Bu maddi getirisi olan bir destek de olabilir veya özel anlamda sizi etkileyecek bir kişinin de işaretçisidir. Bilgi ve tecrübenizi, sosyal medya, basın, yayın veya güçlü kişiler aracılığıyla ifade edebilirsiniz. Ben sizin bu Yeniayda sadece harcamalarınız konusunda hesabınızı yapmanızı istiyorum. Geleni tutmak, hakkınız olanı bilmek, muhasebenizi iyi yapmak sizi rahatlatacak, yanlış bir karardan veya durumdan koruyacaktır.

20 Eylül saat 04:15-14 Ekim saat 13:11 tarihleri arasında Venüs-Başak burcunda ilerleyecek. Yuvanızı, ailenizi ilişkilerinizi, birbirinize yaklaşım tarzınızı, ortaklaşa mal mülk paylaşımını tümüyle gözden geçirebilirsiniz. Eğer bir takım sorunlar varsa bunların çözüme kavuşması için titizleneceğiz. Sözgelimi burs almak, evlenmek, ofis açmak, ev almak, yuva kurmak için kredi çekmeyi düşünüyorsak, bunun geri ödemeleri ve şartlarına bakmak gerekiyor.

22 Eylül-23 Ekim tarihleri arasında Güneş-Terazi burcunda ilerleyecek. Bu dönemde yeni insanlar tanıyacak, yeni yerler keşfedeceğiz. Finansal açıdan duruma bakacağız. Hani bir destek bulursak veya şu andaki sıkışıklığın üstesinden gelirsek gayet iyi olacak. İdeallerimiz önemli. Seçimlerimizi yaparken bunun bize artısı ne olur diye bakacağız. Eğitim, akademik çalışmalar, yabancı ülke, şehir veya farklı kültürleri inceleyeceğiz. Amacımız işe yarar bir şeyler yapmak olacak. Belki özel biri hayatımıza girecek ve bize ışık olacak. Belki de, hukukla ilgili önemli bir dava için koşturacağız. Eğitime, iş hayatına önem vereceğiz. Hedefimiz olacak. Politik tarzda davranacağız. Bu dönemde iş birliğinde bulunabiliriz. Sanatsal ortamlar, sergiler, davetler, trend olan her şey, ilişkiler, yolculuklar, organizasyonlar, eğlenceli geziler, turlar, insanları bir araya getirici her şey hoşumuza gider. Yenilik ve değişik ihtiyacınız bu süreçte bir hayli yüksektir.

25-30 EYLÜL ARASI

30 Eylül (saat 03:42)-17 Ekim (saat 10:58) tarihleri arasında Merkür-Terazi burcunda ilerleyecek. Yeni arkadaşlıklar kurabilir, çevremizde bulunan kişilerle bağlantımızı güçlendirebiliriz. Kendimize güvenimiz artar. Bilgi ve tecrübelerimizi çeşitli etkinlikler yoluyla insanlara sunabiliriz. Bu dönemde eğitimden kültür hayatına, sanatsal çevrelerden iş hayatına kadar geniş bir alanda birçok kişiyle irtibatta bulunuruz. Merkür-Terazi geçişi, iş hayatımızla ilgili konularda da etkilidir. Sanat, halkla ilişkiler, organizasyonla ilgili mesleğimiz varsa, bu dönemde kurulan bağlantılar, yapılan yolculuklar faydalar getiricidir. Bilgimizi hem iletişim hem de insanlarla tanışmak amacıyla ifade edeceğimiz bir dönemdir. Maddi konularda da etkili olan Merkür-Terazi geçişinde ortaklaşa iş yapma şeklinde teklifler gelebilir. Ayrıca belirli bir dönem için işler alırız.

EYLÜL Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-8-12-13-21-25-26-30
Zayıf Enerjili Günler : 10-16-17-23-24
Aşkta En Şanslı Günler : 12-13
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 5-6

Yeniay : 2-3-4-5-30 (Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 16-17-18 (Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

EKİM AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-8 EKİM ARASI

Sevgili Kovalar 5 Ekim saat 21:40 Koç burcunda oluşacak Dolunay, sağlıkla ilgili işler, çalışma hayatınız, ilişkiniz ve finansal konularda önemlidir. Birbiriyle ilintili olan bu işlerin hem dikkatli takibi hem de iyice analiz edilmesi gerekecek. Bazı belgeler sizden istenebilir, bir yerden bir yere nakil gerekebilir, kurs veya eğitimle alakalı sağlık raporu, nüfus işlemleri, kredi için evrakların tanzimi gibi, yerine ulaştırılması, evlilik veya iş ortaklığıyla alakalı dosyaları bunların arasında sayabiliriz. Bu nedenle koşturabilirsiniz. Eğer önemli bir konuda karar vermeniz gerekiyorsa ben tekrar bir düşünmenizden yanayım. Kararsız kaldığınız bir nokta var mı diye bakınız. Özellikle iş sözleşmenizi, parasal konuları, kimlerle görüşeceğinize dikkat edin. Son anda bir sorun çıkmaması için bu dikkat önemlidir. Dolunayın yöneticisi Mars-Başak burcunda ilerliyor, Venüs ile kavuşum yapacak. Mantıklı düşünmek, tutarlı ve üretime dönük şekilde parasal meseleleri ele almak lazım. İşimiz görülsün diye, birileri bizden istifade etmeye kalkışmasın. Hangi işiniz olursa olsun bir uyum süreci gerekebilir. Aceleci olmayın. Kendinize güvenin. Çok yorulacaksınız ancak başarılı bir sonuç alınacaktır. Önümüzdeki 19 Ekim tarihindeki Yeniayda, kendinizi iyi hissedersiniz. Bugünkü yorgunluğunuza değer olduğunu görürsünüz. Uzak şehir, yurtdışı, hukuki, iş veya eğitim amaçlı görüşmelerde sizin kararlı duruşunuz önemli. Söyledikleriniz tutarlı olmalı, çelişkiler taşımamalı. Belki de iki hafta içinde hallolacaktır bu işler. Duruma göre işlerinizi planlayın, takip edin.

9-15 EKİM ARASI

Sevgili Kovalar 10 Ekim 2017(saat 16:20)-8 Kasım 2018 (saat 15:38) tarihleri arasında Jüpiter-Akrep burcunda seyrini sürdürecek. Bu süreç, hırslı, kararlı ve amaca yönelik şekilde çalışmanın işaretçisidir. Kişi hem zirveyi hedefler hem de maddi anlamda tatmin olmak adına tercihte bulunur. Alanında lider olmak için çabalar ve bunun için ne gerekiyorsa yapabilir. Analiz yeteneği, derinlikli düşünme, odaklanma gücüyle, fırsatları doğru şekilde kullanabilir. Sorumluluk bilinci ve dayanıklılık hiçbir şeyden yılmadan ilerleme bu sürecin olumlu etkileri arasında yer alır. Bazen aşırı hırs, insanın gözünü karartabilir. Rakiplerinizi saf dışı bırakmak için başka insanları etkilemeye, manipüle etmeye çalışmak, sonrasında yaşanması muhtemel sorunlara yol açar ki, buna lütfen dikkat ediniz. Bu dönem güçlü bir projede yer almak, önemli işleri organize etmek, araştırma yapmak, liderlik etmek, krizleri aşıp yeniden zirveye çıkmak gibi olumlu gelişmelerin göstergesidir. Bu zamana kadar sıradan bir konumda görev yaparken, karşınıza çıkan önemli bir fırsat sizi üst noktaya, konuma yükseltebilir. Dikkat edilecek önemli bir noktayı belirtmek isterim. Aşırı hırstan söz etmiştik. Hani insanın gözünün bir şeyi görmemesi halinden. İşte bu dönemde öyle büyük bir tutkuyla hedefe odaklanırsınız ki, aslında kendinize ne kadar yüklendiğinizin, hayatınızı ne kadar zorladığınızın farkına varmazsınız. İllaki sahip olmalıyım, illaki orada olmam, o konumda, o alanda yer almam gerekir diye düşünürken ailevi, ilişki ve sosyal yaşamınızı ihmal edersiniz. Bu belki size muazzam bir kariyer getirir ama zirvedeki yalnızlık pek de güzel değildir. Jüpiter astrolojik olarak maddi anlamda zenginliği ve şansı yönettiği için, Akrep burcunda başkalarının gücünden yararlanarak yükselmeyi, kazançlı çıkmayı işaret edebilir. Fakat bu kazanç bir o kadar da sorumluluk yükleyicidir. Onun için, iş hayatıyla özel yaşamı iyi dengelemek mutlaka şarttır. İş ilişkilerinize bu dönemde dikkat ediniz. Gücünüzü başkalarının yararına veya bütünün hayrına yönlendirmeyi biliniz. Yaratıcı ve doğru çözümler, dürüstlük, ve güvenilirlik ilkelerinin iş hayatında huzurlu, başarılı, sevilen ve örnek alınan bir kişi olarak görülmenizde kıymetli olacağını biliniz.

14 Ekim saat 13:11-07 Kasım saat 14:38 tarihleri arasında Terazi burcunda seyrini sürdürecek Venüs, görüşleri, dili, inancı bizden farklı olsa da, nezaket ve uzlaşıya açık bir bakış açısıyla ilişki kurduğumuz zaman dilimidir. Bu bakış açısı sizin gibi hümanist özellikte olan burç mensupları için daima kolay olmuştur. İşte bu dönemde, hem kültürel hem özel anlamda yakınlaşmalar meydana gelir. Yeni insanlarla tanışmak, onlarla paylaşımda bulunmak, birbirimizi tanımak hoşumuza gider ve bizi mutlu eder. Bazen karşımıza çıkan kişi özel bir yakınlaşmanın işaretçisi olurken bazen de sürpriz bir aşkın kahramanıdır.

16-22 EKİM ARASI

17 Ekim (saat 10:58)-5 Kasım (saat 22:19) tarihleri arasında Merkür-Akrep burcunda seyrini sürdürecek. Mesleki konular üzerinde yine düşüneceğiz. Eğer, çıkarlarımız başkalarıyla işbirliğini gerektiriyorsa bu süreçte iyice düşünmeden riskli kararlar vermemek lazım. Suyun akışına gitmek iyidir. Ben bu dönemde hedeflerinizi tekrar gözden geçirmenizden yanayım. Ayrıca aşk hayatınızla ilgili olarak da düşünmekte yarar var. Bu süreçte bazı kişilerle aranıza mesafe koymayı tercih edersiniz. İş hayatınızla ilgili konularda bazı sorulara cevap ararsınız. Benim hedefim ne, işimden memnun muyum, beklentilerim nedir, şu andaki mevcut durum beni tatmin ediyor mu diye düşünürüz. Yapıcı olmayan eleştiriler bizi çileden çıkarabilir.

Sevgili Kovalar 19 Ekim saat 22:12 Terazi burcunda doğacak Yeniay ve yöneticisi Venüsün Terazi burcundaki seyrini göz önüne aldığımızda görüyoruz ki, kişisel tüm özel yönlerinizle ön planda ve gayet dikkat çekici olacaksınız. Bir değişiklik, yenilik arzusu hayatınızda belirgin şekilde yükseliyor. İletişim, bilginin sunumu, görüşmeler, yeni ve güçlü bağlantılar sizin gelişiminizde olumlu bir anlam taşıyacak. Şimdi birlikte görünümleri gözden geçirelim ve Yeniayın etkilerini detaylarıyla görelim. Öncelikle bu Yeniayda sizin geleceğiniz adına bir hedef belirlemeniz çok önemli. Siz bu hedefi gerçekleştirmek için mücadele etmelisiniz. Sorumluluk almalısınız. Bu benim için doğru bir hedef ve ben bunu gerçekleştirmek için azimliyim, kararlıyım, hazırım demelisiniz. Bu Yeniayın önemli ve olumlu görünümleri size bu anlamda destektir. Yeniliklere, değişime açık olmanız halinde, karşınıza olumlu fırsatlar çıkacaktır. Dünyadaki trendleri, gelişimleri, kültürel faaliyetleri takip ediniz. Sosyal ilişkiler ağınızı mutlaka kurunuz. Çünkü insanlar sizi ancak böyle tanırlar ve yaptığınız işten haberdar olurlar. Bu Yeniay sizi geliştirici, sürpriz değişimlerin, kararların işaretçisidir. Sizi canlandırıcı ve teşvik edicidir. Yeter ki siz, bir hedef belirleyin ve onun üzerine gidin. Başarılı olacaksınızdır.

22 Ekim saat 21:29-09 Aralık saat 11:59 tarihleri arasında Mars-Terazi burcunda ilerleyecek. Bu dönemde Popülerlik gücünüz yükselecektir. Toplumsal aktivitelerde birçok insanla tanışabilir, ortak amaçlar için hedefler belirleyebilirsiniz. Burada önemli olan, kişisel çıkışlarda bulunmak yerine, herkesin yararına olacak şekilde hareket etmektir. Bu güç birliği size çok kazanç getirebilir. Adil davranmalı, ancak sizi kimsenin kullanmasına da izin vermemelisiniz. Tartışmacı olmanıza neden olan durumlarda nezaketle bunu bertaraf edebilmelisiniz. Böylece hedefinize varırken çok zorlanmazsınız. Bu süreçte bir başka şehir veya ülke ile bağlantısı olan kişilerle tanışabilirsiniz.

23-31 EKİM ARASI

23 Ekim-22 Kasım tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Akrep burcu seyri olumlu kararlar, girişim, yeniliklerin uygulanması, diğer planların gözden geçirilmesi yönünde olumludur. Eskiye boş ver, yeniye yer aç deme vaktidir. -Değişmeliyim ve dönüşmeliyim sözlerini sürekli tekrarlayabilirsiniz. Tabi ki dışarıdan yine müdahalede bulunmak isteyen güçler karşınıza geçerek, -Yapamazsın dur, beceremezsin diyerek yıldırmaya çalışabilirler. Sizler ise bu dünyaya geliş hedefinizin olan Kova burcu sürecini gerçekleştirmek zorunda olduğunuz bilincinden bir an bile uzaklaşmadan hedeflerinize kilitleneceksiniz. Kapıları zorlayacak ve ne olursa olsun hiç çekinmeden defalarca çalacaksınız. Mars ve Venüs-Terazi geçişleri size oldukça yarayacaktır. O yüksek zekanız ve yeniliklere açık ruhunuzla bu dönemi olumlu geçirecek burçların başında geliyorsunuz.

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-5-6-9-10-18-19-23-24-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 7-8-13-14-20-21
Aşkta En Şanslı Günler : 9-10
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 3-4-30-31

Yeniay : 1-2-27-28-29-30 (Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 13-14-15 (Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

KASIM AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-5 KASIM ARASI

Sevgili Kovalar 4 Kasım saat 08:23 Boğa burcunda oluşacak Dolunay, ailevi yaşam, yuvamız, geleceğimiz, büyüklerimiz, çocuklarımızla ilgili konuları vurguluyor. Güvence, sorumluluk, geçmişte yaşananlar ve bugünkü duruma bakıyoruz. Ev-iş hayatı, aile-sorumluluklar derken, insan farklı bir şeyler yapmak istiyor. Dış dünya ile temas etmek, yeni yerler, yeniliklerde bulunmak gayet olumludur. Yeni biriyle tanışabiliriz. Bu ilişki bize iyi gelebilir. Ayrıca iş veya eğitim için kısa bir süreliğine bir yere gidebiliriz Oradaki şartlara bakarız. Başkalarıyla kurulan diyaloglar, yazışma, haberleşme, bilgi paylaşımı bize yeni kapılar açabilir. Dünyaya bir bakmak gerekiyor. Bir kısım Kovalar, yeni bir yere yerleşebilir, çevre değişiminde bulunabilir, ilgilendiği alanda dünyaya açılabilir. Bir grup, ekip veya takım içinde tecrübe edinebilir. Burada önemli olan sizin alıştığınız çevreden biraz uzaklaşarak, yeni bir pencereden hayata bakmaya açık olmanızdır. Hem kendi kimliğinize sahip çıkarak hem başkalarının farklı yönlerini keşfederek, ufkunuzu genişletebilirsiniz. Bu Dolunayın yöneticisi Venüs-Terazi burcunda ilerliyor. Siz sadece kendi fikirlerinizi değil, diğer insanların da görüşlerini ortak bir potada buluşturmaya açık olursanız insanlar sizin özel biri olduğunuzu fark edeceklerdir. Bu fark ediş sayesinde işinizi geliştirebilir, yenilikler katabilir, kendinizi mutlu ve doyumlu hissedebilirsiniz. Bir şeylere takılıp kalmak yerine değişime açık olunuz. Bu bakış açısıyla hareket ettiğinizde ev-iş arasındaki dengeyi sağlam şekilde kurabilir, önceden sorun ettiğiniz şeylere şimdi farklı gözle bakabilirsiniz.

05 Kasım saat (22:19)-03 Aralık saat (10:34) tarihleri arasında Merkür Yay geçişinde sosyal ilişkilerin önemi ve gücü yükseliyor. Yeni dostlarımız veya tanıdıklarımızla fikir paylaşımında bulunmak, bilgi dağarcığımızı genişletmek, ortaklaşa bir şeyler yapmak zamanı. Sosyal becerilerimiz, bilgilenmek amaçlı girişimler gelişimimiz açısından değerli olacaktır. Tecrübemizi, gücümüzü, bilgimizi ortak hedefler için yönlendirebiliriz. Bir projede yer alabiliriz veya bir işi organize edebiliriz. Ekip halinde bir işe gönül verebiliriz. Birilerine destek olabiliriz. Pozitif düşüncelerimizi, sıra dışı fikirlerimizi, yenilikçi görüş açımızla, dışa yansıtmaktan hoşlanacağız. Ancak dinlemeyi de bileceğiz. Başkaları ne düşünüyor, neler yapıyor, neler ortaya koyuyor onları da gözlemleyeceğiz. Yazışmak, haberleşmek, düşündüklerimizi sevgilimizle paylaşmak bizi mutlu edecek. Yetenekli olduğumuz el becerilerimiz, mistik faaliyetler, beden ve vücut sağlığı çalışmaları, bu konularda bilgilenme, gelişme, belli bir öğreti edinme, bildiklerimizi başkalarına sunma, onlara eğitmenlik yapma gibi faaliyetlerimiz de yoğun olacak. 3-23 Aralık tarihlerinde Merkür Yay burcunda gerileyecek. Tüm burçlar, yukarıda belirtilen konulardaki işler tekrar gündem maddemizde yer alacak.

6-12 KASIM ARASI

07 Kasım saat 14:38-01 Aralık saat 12:14 tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Venüs, toplumsal hayatta kurulan ilişkiler başta olmak üzere yönetici-işveren konumundaki kişilerle olan paylaşımlarınız ve ailenizle aranızdaki sevgi alışverişi anlamında etkili bir süreçtir. İşinizden, ilişkilerinizden emin olmak, geleceğinizi garanti altına almak arzusu bu dönemin özünde var. Siz Kovalar işinize ve bu anlamda ilişkilerinize önem vermeniz gerekiyor. Aşırı gurur, kıskançlık, hırsların terbiyesi şart. Benim tavsiyem dönemi olumlu yönde geçirmek için, sorumluluk bilinciyle hareket etmeniz ve neyi hedefliyorsanız o yolda dürüstlükle işinizi yapmanızdır.

13-19 KASIM ARASI

Sevgili Kovalar 18 Kasım saat 14:42 tarihinde Akrep burcunda doğacak Yeniay, iş hayatımızdaki kararlılığın, işimize olan saygımızın, maddi-manevi anlamda doyma arzumuzun işaretçisidir. Evet işimi önemsiyorum, ancak kazancımı da önemsiyorum diyerek duruma bakarız. Tabii ki bilgimizden, emeğimizden ve kalitemizden ödün vermeyiz. Başarıyı önemseriz. Hırslıyıdır. Fakat bu birilerini ezip geçmek için değil, farkımızı göstermek içindir. Bu Yeniayın yöneticisi Mars-Terazi burcunda ilerlediği için, birçok kişiyle kurulan bağlantıların özünde, ulaşmak istediğimiz hedefin gerekleri vardır. Bizi bu hedefe kim veya kimler ulaştıracaksa biz ona yöneliriz. Bu gerçekten takdire şayandır. Çünkü boş, anlamsız, bir amacı olmayan zaman kayıplarının önüne geçer. Bu Yeniayda hangi alanda kendimizi göstermek istiyorsak, hedef belirleriz. Eksik bilgimizi tamamlarız, önemli kişilerle bir araya geliriz, kendimizi ifade ederiz. İnsanlar tanırız, ortamlara gireriz, kimler ne gibi yenilikte bulunuyor, trendlere bakarız, sosyal medyada tanıtım yaparız, farklı kişilerle temasa geçeriz. Bütün bunlar bizi asıl hedefimize ulaştıracak araçlar olacaktır. Bu sayede karşınıza fırsatlar çıkar, işler gelir, olanaklar elde edersiniz. Şimdi bu Yeniayın bir başka özel etkisi, sosyal ilişkileri güçlendirici yanıdır. İnsanlarla olan olumlu temaslarınız, fikir ve tecrübeleriniz, bilginiz, duruşunuz, farklı yanlarınız birçok kişi tarafından beğenilir. Yenilikler, değişim ve akıllıca kararlarınız size maddi-manevi kazanç getirici bir iş ve kariyer edinmenizde, yükselmenizde faydalar sağlar.

20-30 KASIM ARASI

22 Kasım-21 Aralık tarihleri arasında etkili Güneş-Yay burcu geçişi, geçtiğimiz yıl olduğu gibi yine Satürn-Yay geçişiyle ile örtüşüyor. Bu da gösteriyor ki, sadece kendimizle alakalı değil, arkadaşlık ve dostluklarımızda da sorumluluklarımız bulunmakta. Biz bunu iş-özel-grup faaliyetleri yoluyla öğreneceğiz, deneyimleyeceğiz. Farklı görüşte olsa da, insanları dilleri, dinleri, renkleriyle yargılamamayı, önce kendimize bakmayı, kendimizi geliştirmeyi bileceğiz. Şimdi sosyal ilişkilerde test zamanımızdır. Ahlaki anlamda olsun, rehberlik etme yönünde olsun, katı prensiplerle dış dünyaya yanaşmayacağız.

KASIM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-6-14-15-19-20-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 4-10-17
Aşkta En Şanslı Günler : 6
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 27

Yeniay : 23-24-25-26 (Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 9-10-11 (Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

ARALIK AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-10 ARALIK YORUMLARI

1 Aralık saat 12:14-25 Aralık saat 08:26 tarihleri arasında, Venüs-Yay burcunda ilerleyecek ve 3 Aralık itibariyle Merkür-Yay burcunda gerileyecek. Sosyal ilişkiler, yolculuklar, arkadaşlık ilişkileri, ortak projeler, eğitim, iş ve ticaretle ilgili kurulacak bağlantılar, grup ilişkileri, aşk hayatınız, kariyer hayatınızla ilgili konuları yeniden gözden geçiriniz. Yeni bir karar almamalı, dikkatli olmalısınız. Hedeflerinizi gözden geçirmelisiniz. Durumunuzu risk altına almayınız. Gelişim, büyüme, verimlilik esasına dayanmayan, zaman kaybettiren ilişkilere karşı dikkatli olmakta yarar var. Dostluklara, arkadaşlıklara, cinsel hayatımıza, kısa süreli flörtlere, yolculuk ve görüşmelere gerçekçi bakalım. Kimlerle ilişkimiz var, geleceğe ait ne gibi umutlarımız var ve aşkta beklentimiz nedir, yatırım konularına nasıl bakıyoruz, girişimlerimizde neyi merkez alıyoruz bunları incelemek vaktidir.

Sevgili Kovalar 3 Aralık saat 18:47 İkizler burcunda oluşacak Dolunay, Merkür geri hareketiyle örtüştüğü için, beklentilerimizi toplumsal şartlar ve hedeflerimiz doğrultusunda gözden geçirmemiz gerekiyor. Aşkta, ilişkilerde, çocuklarımızla ilgili konularda, şartlar çerçevesinde gözden geçirmemiz gerekiyor. Kimlerle ilişkimiz var, geleceğe ait ne gibi umutlarımız var, aşkta beklentimiz nedir, yatırım konularına nasıl bakıyoruz, girişimlerimizde neyi merkez alıyoruz bunları incelemek vaktidir. Çünkü biriyle tanışırız, hayatımızın merkezine alırız. Severiz, bağlanırız veya ilginç buluruz. Sözleri, tavırları, halleri bizi etkiler. Sonradan anlarız ki, yanlış, yalan dolan veya biz çok yüksek beklenti içindeyizdir. Bir misyon yükleriz, olmayacak kişilere. Bunlara dikkat edelim. Söylenen sözlere, söylediklerimize bakalım. Geleceğe dönük düşünmek gerekiyor. Gruplara girmek, sosyal medyayı takip etmek, bir ekip içinde yer almak, takım çalışması yapmak, kişinin kendini göstermede etkilidir. Ancak bunların çok iyi seçilmesi, gerçekten bize fayda veya zararının tespit edilmesi önemlidir. Bu Dolunay, bizim sosyal ilişkilerimize ışık tutuyor. Gelişim, büyüme, verimlilik esasına dayanmayan, zaman kaybettiren ilişkilere karşı dikkatli olmakta yarar var. Profesyonel anlamda düşünmek hem yeteneğinizi uygun alanda değerlendirmede hem de maddi kazanç sağlamada önem taşıyor. Dostluklara, arkadaşlıklara, cinsel hayatımıza, kısa süreli flörtlere, yolculuk ve görüşmelere gerçekçi bakalım. Size yardımcı olan kişiler, mesleğinde uzman mı, yetkisi var mı diye inceleyiniz. Siz de yetki alanınız olmayan işlere kalkışmayın. Jüpiter-Neptün arasında faydalı bir görünüm oluşacak. Bu hem mesleki hem de kazanç anlamındaki işlerin kararlılık, azim ve dikkatli şekilde belirlenmesinde yardımcıdır. İdealist düşünmek, sizi yanlış yönde etkilememeleri için gerçekçi bir hedef belirlemeli, çok çalışmalısınız. Ona göre dostlar, gruplar içinde yer almalısınız. Dağınık değil, bilakis planlı çalışmalısınız. Tüyolar alarak değil yatırım konusunda uzmanlara danışmalısınız.

Sevgili Kovalar, 3 Aralık (saat 10:34)-23 Aralık (saat 04:51) tarihleri arasında burcunuzda gerileyecek Merkür etkisinde, sosyal ilişkiler, yolculuklar, arkadaşlarınızla aranızdaki meseleler, projeleriniz, eğitim, iş ve ticaretle ilgili işler ve faaliyetler, grup ilişkileri, liderlik çalışmaları, pazarlama, hukuki konular, davalar, marka tescili, akademik girişimler, aşk hayatınız, kariyer hayatınızla ilgili konuları yeniden gözden geçiriniz. Yeni bir karar almamalı, dikkatli olmalısınız. Hedeflerinizi gözden geçirmelisiniz. Durumunuzu risk altına almayınız. Gelişim, büyüme, verimlilik esasına dayanmayan, zaman kaybettiren ilişkilere karşı dikkatli olmakta yarar var. Dostluklara, arkadaşlıklara, cinsel hayatımıza, kısa süreli flörtlere, yolculuk ve görüşmelere gerçekçi bakalım. Size yardımcı olan kişiler, mesleğinde uzman mı, yetkisi var mı diye inceleyiniz. Bu konularda, gecikme veya zorluklarla karşılaşma riskini göz ardı etmeyiniz. Aşkta, ilişkilerde, çocuklarımızla ilgili konularda, şartlar çerçevesinde gözden geçirmemiz gerekiyor. Kimlerle ilişkimiz var, geleceğe ait ne gibi umutlarımız var, aşkta beklentimiz nedir, yatırım konularına nasıl bakıyoruz, girişimlerimizde neyi merkez alıyoruz bunları incelemek vaktidir.

Tüm burçlar için önemli Not:

Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 27 Kasım itibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 30 Aralık kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

09 Aralık saat 11:59-26 Ocak 2018 saat 15:56 tarihleri arasında etkili olacak Mars-Akrep burcu döneminde eğer bir şeye karar verdiyseniz mutlaka yaparsınız, bir şeyi gözünüze kestirdiyseniz mutlaka elde edersiniz. Mesleki gelişim için bilginizi, tecrübenizi geliştirme sürecindesiniz. İşyerinizde patronunuz, çevrenizdeki insanlarla veya toplumla birebir bağlantınızda kimseyle tartışmadan, akıllıca hareket ederek, vadesi çoktan dolmuş, artık geçerliliğini yitirmiş, size pek bir faydası dokunmayan eskiyle alakalı her şeyi devreden çıkarak yeni bir sayfadan hayata bakabilirsiniz. Bu dönem, güçlü ortaklıkların göstergesidir. Gördüğünüz gibi bu süreçte, dikkat edilecek noktalar olduğu faydalı yönleri de bulunmakta. Benim bu dönemde size tavsiyem alanında güçlü ve deneyimli insanlarla çalışmanız, bir araya gelmeniz ve yeteneklerinizi mutlaka değerlendirmenizdir. Yapılandırma sürecindesiniz. Kendinize yeni bir hedef koyabilirsiniz. Zirveye emin adımlarla ulaşabilirsiniz.

11-17 ARALIK YORUMLARI

Sevgili Kovalar bu haftaki enerjiler sizi yeniliklere, sosyalleşmeye ve öğrenmeye, canlanmaya çağırıyor. Farklı bilgiler, ilginç yöntemler, insanlarla birebir temas içinde bir hayatı arzulatıyor. Ancak bu arzunun arkasında, sağlıklı yaşam, finansal ve cinsel doyum arzusu da bir hayli yoğun. Ve diyoruz ki, özgürlüğün bedeli ağır galiba. Bu görünüm, size yeni işler araştırmanız, eğitim görmeniz, bildiklerinizi diğer insanlarla paylaşmak için sıkı çalışmanız gerektiğini de hatırlatıyor. Bu çalışmalar sizi geliştirecek ve birçok insanla temas kurmanızı sağlayacak. Fakat Merkürün geri hareketini de es geçmeyelim. Sosyal ilişkiler, yolculuklar, arkadaşlarınızla aranızdaki meseleler, projeleriniz, eğitim, iş ve ticaretle ilgili işler ve faaliyetler, grup ilişkileri, liderlik çalışmaları, pazarlama, hukuki konular, davalar, marka tescili, akademik girişimler, aşk hayatınız, kariyer hayatınızla ilgili konuları yeniden gözden geçiriniz. Gelişim, büyüme, verimlilik esasına dayanmayan, zaman kaybettiren ilişkilere karşı dikkatli olmakta yarar var. Dostluklara, arkadaşlıklara, cinsel hayatımıza, kısa süreli flörtlere, yolculuk ve görüşmelere gerçekçi bakalım. Size yardımcı olan kişiler, mesleğinde uzman mı, yetkisi var mı diye inceleyiniz. Bu konularda, gecikme veya zorluklarla karşılaşma riskini göz ardı etmeyiniz. Aşkta, ilişkilerde, çocuklarımızla ilgili konularda, şartlar çerçevesinde gözden geçirmemiz gerekiyor. Kimlerle ilişkimiz var, geleceğe ait ne gibi umutlarımız var, aşkta beklentimiz nedir, yatırım konularına nasıl bakıyoruz, girişimlerimizde neyi merkez alıyoruz bunları incelemek vaktidir.

18-24 ARALIK YORUMLARI

Sevgili Kovalar 18 Aralık saat 09:30 tarihinde Yay burcunda doğacak Yeniay, Merkür geri hareketiyle aynı döneme denk geliyor. Ancak bu olumsuz değil, bilakis hedefinizi, yolunuzu, becerilerinizi, kimlerle temas edeceğiniz, grup ve sosyal faaliyetlerinizi yeniden gözden geçirmek için gayet olumludur. Ancak hedefi olmayan, yaprak misali rüzgarda savrulanlar için zorlayıcıdır. Bu Yeniayın yöneticisi Jüpiter-Akrep burcunda ilerliyor. Tabii ki iş hayatı ve sorumlulukları zordur. Ancak Jüpiter bilgiye, güce odaklanmak, insanın kendini geliştirmesi, kuvvetlenmesi için akrep seyirleri gayet olumludur. İnsan bir hedef belirler ve o hedefe nasıl varacağının hesabını yapar. Siz de şimdi bu Yeniayda yapmak istediklerinizi, planlarınızı gözden geçiriniz. Yeniayın görünümleri, bazı önemli işlerin yenilikçi tarzda ele alınması, değişime açık bir yüreklilikle adım atılması yönünde etkilidir. Tabii ki geri hareket dönemindeyiz. Zaten fırsatları ve durumu inceleyici, araştırıcı bir zihinle ele alacaktık. İşte bu gayet iyi olur. Bu Yeniayın bir başka yönü, 20 Aralık tarihinde Satürn-Oğlak burcunda ilerleyecek. 2,5 yıllık uzun bir deneyim, test dönemi bu. Hayallerimizi gerçeklik sınırları içinde ele alarak çalışmak ve sağlam temelli projeler üretmek anlamı taşıyor. Bu yönde 13 Ocak 2018 tarihinde karar alabilirsiniz. Dünyadaki gelişmeleri takip ediniz. Verimli, üretime dönük düşününüz.

Sevgili Kovalar, 20 Aralık 2017-17 Aralık 2020 tarihleri arasında Satürn-Oğlak burcunda seyrini sürdürecek. Bu dönem sizler için ruhsal ve fiziksel anlamda kendinizi yeniden yapılandırma, güven duygunuzu, hayatınızı, iç dünyanızı gözden geçirerek hangi temeller üzerinde yaşamınızı inşa ettiğinizi veya etmeniz gerektiğini, nelerin size dayatıldığını veya nelere dayandığınızı anlama dersidir. Buna ders diyorum ancak güven duygusu yüksek bireyler için bu süreç, önemli projeler hazırlamanın, bilginiz, bilge duruşunuzla destek olmanın haklı gururu olabilir. Kişi, kendini birilerine veya bir şeylere karşı aşırı sorumlu hisseder. Görevi, mesleği, misyonu veya içten gelen bir dürtüyle yardımcı olmaya çalışır. Ancak aşırıya kaçtığınızda zor duruma düşen kişi siz olursunuz. Eğer bir şeyler üzerinizde yük oluşturmuşsa ve siz nefes alamayacak hale gelmişseniz, fazla yükünüzü boşaltmanız hafiflemeniz gerekir. Yoksa kendi kendinizi kısıtlarsınız. Bütün bu yaptıklarınızın karşılığını alamadığınızda, başarısız olduğunuzu düşünür, kendinizi dışarıdan soyutlamaya başlarsınız. Bütün bunlar psikolojinizi bozar. Onun için, ne fazla yüklenin ne de gamsız, sorumsuz bir insan gibi davranın. Umursamazlık, hiçbir sorumluluk yüklenmemek, dış dünyadan uzaklaşıp kendi iç aleminize dalmak, kendinizi soyutlamak ve bunda aşırıya kaçmak da bu dönemin olumsuz etkisidir. Tabii ki işinizi, görevinizi, sorumluluklarınızı ihmal etmemelisiniz. Bir ideale, bir misyona, bir hedefe kendinizi adayabilir, içinizden geliyorsa yardımcı olabilir, inandığınız yolun gereklerine uygun çalışabilirsiniz. Bunu birileri takdir eder veya etmez. Siz kendinizle barışık mısınız, bu yolda ilerlerken huzurlu musunuz bu önemli. Dinlenmeyi, kendinize zaman ayırmayı, yaptıklarınızdan mutluluk duymayı biliniz. Hayatın doğal ritim ve akışına güvenin. Onun size sunacağı güzelliklere güvenin.

21 Aralık-20 Ocak 2018 arasında Oğlak burcunda seyrini sürdürecek Güneş, iş hayatınız ve ilişkinizle alakalı konuların gözden geçirildiği, biraz sessizliğin, ciddiyetin, disiplinin baskın olduğu zamandır. Bu süreçte işiniz veya projeleriniz için geriye çekilerek öğrenmek veya öğretmek amaçlı çalışmalara daha fazla önem verdiğiniz görülür. Benim tavsiyem bu tarih aralığında mutlaka işlerinize, duygularınızı karıştırmadan sorumluluklarınıza, görevinize odaklanmanızdır. İlişki anlamında da, sözüne güvenilir, dürüst, kendinden emin, uzun vadeli düşünen insanı tercih etmenizdir. Sizi geriye çeken değil ileriye götüren kişiyi yöneliniz. Gizli saklı işler çevirenleri değil, açık ve net bir şekilde kendini ifade edebilen insana değer veriniz.

23 Aralık saat (04:51)-11 Ocak 2018 saat (08:09) tarihleri arasında Merkür Yay düz geçişinde, sosyal ilişkilerin önemi ve gücü yükseliyor. Yeni dostlarımız veya tanıdıklarımızla fikir paylaşımında bulunmak, bilgi dağarcığımızı genişletmek, ortaklaşa bir şeyler yapmak zamanı. Sosyal becerilerimiz, bilgilenmek amaçlı girişimler gelişimimiz açısından değerli olacaktır. Tecrübemizi, gücümüzü, bilgimizi ortak hedefler için yönlendirebiliriz. Bir projede yer alabiliriz veya bir işi organize edebiliriz. Ekip halinde bir işe gönül verebiliriz. Birilerine destek olabiliriz. Pozitif düşüncelerimizi, sıra dışı fikirlerimizi, yenilikçi görüş açımızla, dışa yansıtmaktan hoşlanacağız. Ancak dinlemeyi de bileceğiz. Başkaları ne düşünüyor, neler yapıyor, neler ortaya koyuyor onları da gözlemleyeceğiz. Yazışmak, haberleşmek, düşündüklerimizi sevgilimizle paylaşmak bizi mutlu edecek. Yetenekli olduğumuz el becerilerimiz, mistik faaliyetler, beden ve vücut sağlığı çalışmaları, bu konularda bilgilenme, gelişme, belli bir öğreti edinme, bildiklerimizi başkalarına sunma, onlara eğitmenlik yapma gibi faaliyetlerimiz de yoğun olacak.

25-31 ARALIK YORUMLARI

25 Aralık saat 08:26-18 Ocak 2018 saat 04:43 tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Dış seslere, kurallara kulaklarınızı kapatıp, yüreğinizle baş başa kalmak vaktidir. Geleceğinizle alakalı konularda, güven olgusunun önemi kendini hissettirir. Sadakat kıymetlidir. Kendinizi emniyette hissetmek istersiniz. Siz talep etmedikçe, bana gerekli demedikçe, birilerinin akıl vermesini istemezsiniz. Siz, yaşadığınızı, şu andaki mevcut durumunuzu en iyi bilen kişisiniz. Gönlünüzle, tüm ruhunuzla, aklınızla, olan biteni gözden geçirirseniz sorunlara çözüm yolu bulabilirsiniz.

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-11-12-16-17-21-22-26-27-31
Zayıf Enerjili Günler : 1-2-7-8-14-15-28-29
Aşkta En Şanslı Günler : 3-4-31
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 24-25

Yeniay : 21-22-23 (Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 6-7-8-9 (Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Okuyucu Yorumları1 yorum
  • 4 Oy
    elleriniz dert görmesin sizi tanımadan seviyorum akıl hocamsınız ..sevgiler..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Aşk Uyumu

Yükselen Burç