Bıttım Sabunu Haberleri

Bıttım sabunu yüz için kullanılır mı? Bıttım sabunu ciltte nasıl kullanılır?

Bıttım sabunu son yıllarda doğal cilt bakım ürünleri arasında popülerliğini artıran harika bir doğal sabun türüdür. Bu sabunun cilde sayısız faydası vardır ve bu nedenle birçok insan tarafından tercih edilmektedir. Bıttım sabunu cilt temizliği ve bakımında doğal bir seçenek olarak öne çıkar. Bıttım sabunu cilt için nemlendirici ve besleyici bir etkiye sahiptir. Özellikle kuru ve hassas ciltler için ideal bir tercih olarak kabul edilir.

Kadin 27-09-23 16:47

Bıttım sabunu nedir, nasıl kullanılır? Bıttım sabunu kullananlarda ne işe yarar, saç çıkarır mı?

Bıttım sabunu, Türkiye'nin güneydoğusunda yetişen ve menengiç olarak da bilinen bitkiden elde edilir. Bu bitki, zeytin ağacı gibi yağlı bir meyve verir. Bu meyve, yağlı özelliğinden dolayı yüksek oranda oleik asit içerir. Oleik asit, antioksidan özelliğiyle doğal nem dengesini korumaya yardımcı olur. Bıttım sabununu, faydalı kılan da bu meyve tohumunun oleik asit içeriğidir. Meyveden elde edilen sabun hem saçlarda hem de vücudun temizliğinde kullanılır. Bıttım sabunu faydaları nelerdir?

Haber 10-04-23 14:45

Bıttım sabunu faydaları nelerdir, ne işe yarar, yüze nasıl kullanılır? Bıttım sabunu nedir, nasıl kullanılır, saç çıkarır mı?

Bıttım sabunu son yılların en popüler doğal ürünlerinden birisidir. Genellikle cilt bakımı ve saç bakımı için tercih edilen bu sabun, özellikle Doğu Anadolu bölgesinde yetişen bıttım ağacının meyvelerinden elde edilir. Bıttım sabunu içeriğinde bulunan yüksek miktarda antioksidan ve vitaminlerle cildi ve saçları derinlemesine temizler, nemlendirir ve yeniler. Ayrıca içeriğinde bulunan doğal yağlar sayesinde ciltteki sivilce ve diğer problemleri önlemeye yardımcı olur. Bıttım sabunu faydası nedir?

Haber 17-03-23 16:41

15 TL'ye satılıyor, Araplar kapış kapış alıyor! Kelliğe ve saç dökülmesine çözüm

Bıttım sabunu saç dökülmesini ve ağarmasını önlediği için birçok kişinin talebiyle karşılaşıyor. Uyuz, egzama, sedef ve mantara da iyi geldiği bilinen bıttım sabunu, doğal yollarla üretiliyor. Satıcılar, Türkiye'ye tatile gelen Arap turistlerin de ilgisini çeken bıttım sabununu alanların 1 tane değil, 3-5 paket alarak dükkandan ayrıldıklarını söylüyor.

Haber 17-11-21 10:32

Bıttım Sabunu

Bıttım Sabunu Hakkındaki Haberler Mynet'te. Bıttım Sabunu Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Fiyatı altınla yarışıyor! 1 yılda 100 lira arttı

Fiyatı altınla yarışan bıttımın hasadına başlandı. Siirt'te geçen yıl 300 liradan satılan bıttımın, bu yıl kilogram fiyatının 400 lirayı bulması bekleniyor. Bu farkın sebebinin ise kuraklık ve ürün azlığından kaynaklandığı açıklandı.

Haber 19-10-21 12:18

Faydaları saymakla bitmiyor, fiyatı el yakıyor

Mardin’de yetişen, hem çerezlik hem de ilaç olarak tüketilen, astım, bronşit, soğuk algınlığına iyi geldiği, saçları besleyici özelliğe sahip olduğu bilinen bıttım, kilosu 150 liradan alıcı buluyor.

Finans 26-05-21 14:15

Tesadüfen başladı, 14 çeşit sabun üretiyor

Samsun’un Alaçam ilçesinde yaşayan girişimci bir çift, tesadüfen sabun üretti. Taleplere yetişemediğini söyleyen Batı çifti zeytinyağlı, lavanta, aleo vera ve kestane ballı sabun başta olmak üzere 14 çeşit sabun üretiyor.

Finans 09-03-21 10:38

Bıttım sabununun faydaları

Siirt'e özgü bir sabun olan bıttım sabunu faydaları saymakla bitmiyor. Saç dökülmelerini, saçın yağlanmasını engelleyen birçok hastalığa iyi gelen bıttım sabununun faydalarını sizin için derledik.

Haber 20-07-15 15:41