Bozkurt Haberleri Ve Son Dakika Bozkurt Haberleri

Bozkurt Haberleri Ve Son Dakika Bozkurt Haberleri

Bozkurt, Türk, Moğol ve Altay mitolojisinde yer alan kutsal bir hayvan ve semboldür. Boskord veya pusgurt olarak da söyleyiş tarzları bulunur. Bozkurt, Türk ve Moğol boyları için yol gösterici bir totemdir. Bazı Türk ve Moğol boyları soylarının bu varlıktan türediğine inanırlar. Soyun bir kolu Gökkurt’tan diğer kolu ise Gökgeyik’den gelmektedir. Gökkurt, kurt sürülerinin başında bulunan kurtlara denilir.

Bozkurt gökyüzünü temsil eder ve Türklerin ulusal bir sembolüdür. Tarih öncesine dayanan dönemlerden beridir kutsal sayılmıştır. Bunun nedeni bir bozkurtun soyundan geldiklerine inanmalarına dayanır. Bozkurt, Türk milliyetçiliğinin bir sembolüdür. Atatürk tarafından da ulusal sembol ilan edilmiş ve Cumhuriyet’in ilk yıllarındaki paraların üzerine bozkurt resmi baılmıştır.

Bozkurt Haberleri

Göktürk Devleti ne zaman ve nerede kuruldu, kaç yıl hüküm sürdü? Göktürk Devleti kurucusu, hükümdarları ve tarihi nedir, hangi boya mensuptur?

Göktürk Devleti tarihte “Türk” adını ilk defa kullanan devlet olmasıyla dikkat çeker. Ayrıca Göktürk Devleti Orta Asya bölgesinde en geniş sınırlara ulaşan devlet olma özelliğine sahiptir. Uzun süre bağımsızlığını sürdüren devlet “Köktürk” adıyla da bilinmektedir. Türk diline ait en eski yazılı kaynaklara da Göktürkler döneminde rastlanır. Göktürk Devleti'nin tarihi ve özellikleri nedir?

Egitim 24-03-23 16:42

Kastamonu'da devrilen kamyonun sürücüsü öldü

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde devrilen taş yüklü hafriyat kamyonunun sürücüsü hayatını kaybetti.

Yurthaber 09-03-23 08:37

Kastamonu'da çıkan yangında 2 ev kullanılamaz hale geldi

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde çıkan yangında 2 ev kullanılamaz hale geldi.

Yurthaber 26-12-22 13:32

Selin vurduğu Bozkurt yeni meydanına kavuşuyor

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde yaşanan selde yaklaşık 7 metre rüsubatla kaplanan Türk Tarih Meydanı, yeni görüntüsüne kavuştu.

Yurthaber 23-12-22 11:32

Sel felaketinin yaraları sarılıyor! Bozkurt'taki son faaliyetleri Bakan Kurum paylaştı: Aralıkta ilk anahtarları teslim etmeye başlıyoruz

Geçtiğimiz yıl büyük bir sel felaketiyle karşı karşıya kalan Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca yapılan çalışmalarda sona gelindi. Bakan Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Bozkurt'taki faaliyetlerin yer aldığı bir video yayımlarken "Aralık ayında ilk anahtarları teslim etmeye başlıyoruz!" ifadelerine yer verdi.

Finans 27-11-22 12:34

Karadeniz'de palamut bolluğu

Karadeniz'de bu sezon yaşanan palamut bolluğu, balıkçıların ve tüketicilerin yüzünü güldürmeyi sürdürüyor.

Haber 29-10-22 10:53

Sel felaketini yaşayan Bozkurt ve Abana ilçeleri doğal gaza kavuştu

Sel felaketini yaşayan Bozkurt ve Abana ilçeleri doğal gaza kavuştu

Haber 27-10-22 11:27

Kayalıklara oturan tekneden denize atlayan balıkçıların zor anları görüntülendi

Kayalıklara oturan tekneden denize atlayan balıkçıların zor anları görüntülendi

Yurthaber 23-09-22 18:04

Kastamonu'da balıkçı teknesi karaya oturdu

17 mürettebatlı tekne sürüklenerek barınağın girişinde karaya oturdu

Yurthaber 22-09-22 18:14

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, Kastamonu'daki kura çekimine video konferansla katıldı:

"Henüz bir yıl bile dolmadan 220 gün gibi çok kısa bir sürede Bozkurt ilçemizde 2 fabrika ile 52 iş yeri, Abana ilçemizde ise 40 iş yeri olmak üzere toplam 2 fabrika, 92 iş yerimizi tamamladık" - "Kastamonu Bozkurt, Sinop Ayancık ve Bartın'da afetzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte sağlıklı ve güvenli 1196 konutumuzun ve köy evlerimizin inşası artık tamamlanıyor"

Yurthaber 12-09-22 21:33

Kastamonu'da Bozkurt ve Abana esnafı, selin ardından yeni dükkanlarına kavuştu

Kastamonu'da Bozkurt ve Abana esnafı, selin ardından yeni dükkanlarına kavuştu

Yurthaber 12-09-22 20:27

'Bozkurt Kemal' sloganı gündem yarattı! CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu böyle karşılandı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da katıldığı bir etkinlikte ‘Bozkurt Kemal’ sloganlarıyla karşılandı. CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan'ın paylaştığı görüntüler sosyal medyada hızla yayıldı.

Haber 12-09-22 08:17

Bozkurt ilçesindeki selin nedenleri ve alınabilecek tedbirler araştırıldı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Osman Salih Yılmaz: - "Özellikle sel gibi can ve mal kaybına neden olan afet bölgelerinde taşkın duyarlılık haritalarının üretilmesi, yönetim ve stratejik planlama açısından oldukça önemli. Bu haritalar erken uyarı sistemleri, taşkınlara hızlı müdahale, güvenli alanların önceden belirlenmesi, gerekirse barınakların tasarlanması, taşkından korunma için önem taşıyor"

Yurthaber 07-09-22 12:01

Bozkurt'ta balıkçılar gece yarısından itibaren vira bismillah deyip denize açılacak

Bozkurt'ta balıkçılar gece yarısından itibaren "vira bismillah" deyip denize açılacak

Yurthaber 31-08-22 23:54

GRAFİKLİ - Kastamonu, Sinop ve Bartın'ı vuran selin üzerinden bir yıl geçti

Karadeniz Bölgesi'ndeki üç il 11 Ağustos 2021'de şiddetli yağışlar sonrası sel felaketini yaşadı - Köprülerin ve binaların yıkıldığı, yolların çöktüğü, heyelanların meydana geldiği, araçların sürüklendiği, insanların çatılardan helikopterlerle kurtarıldığı sel nedeniyle 97 kişi hayatını kaybetti

Yurthaber 11-08-22 11:01

Sinop ve Kastamonu'da sel felaketinde hayatını kaybedenler anılacak

Sinop ve Kastamonu'da sel felaketinde hayatını kaybedenler anılacak

Yurthaber 10-08-22 16:44

Selde yıkılan dükkanının inşasında işçi olarak çalışıyor

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde 11 Ağustos 2021'de Ezine Çayı'nın taşması sonucu iş yeri su altında kalan Şaban Demir, dükkanların inşaatını üstlenen taşeron firmada işçi olarak görev yapıyor - Şaban Demir: - "Allah devletimizden, milletimizden razı olsun. Şu anda mevcut dükkanımız yapılıyor. Bütün dükkanlar yapılacak. Eskisinden daha iyi olacak"

Yurthaber 10-08-22 13:36

Bozkurt'ta sel felaketinin izleri siliniyor

Kastamonu Valisi Avni Çakır: - "Böyle bir afetin bir daha yaşanmaması, can kayıplarına sebep olmaması noktasında 11 Ağustos gününün gecesinden itibaren devletimiz, yoğun bir çalışma içine girdi"

Yurthaber 10-08-22 13:27

Aile mesleğinin devamı için selde kaybettiği eşinin yerine tezgahın başına geçti

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde 11 Ağustos 2021'deki sel felaketinde eşini kaybeden, kayınpederi de 6 ay sonra yaşamını yitiren Özlem Keşepli, 6 kuşaktır yaptıkları mesleği sürdürmek kuyumcu dükkanını yeniden açtı - Özlem Keşepli: - "Kayınvalidemle 'Bu yol devam edecek' diye yedinci nesil için bu yola birlikte baş koyduk. Açılışını en nihayetinde yapabildik"

Yurthaber 10-08-22 11:08

Eğlence mekanının bahçesinde oğlunun darbedildiğini gördü! Babadan pompalı tüfekle dehşet: 1 ölü, 3 yaralı

Dehşete düşüren olay, Denizli’nin Bozkurt ilçesinde yaşandı. Bir baba, eğlence mekanının bahçesinde oğlunun darbedildiğini gördü. Bunun üzerine baba, yanında getirdiği pompalı tüfekle ateş açtı. Kan donduran olayda saçmaların isabet ettiği garson hayatını kaybederken, mekan sahibi ile 2 çalışanı da yaralandı. Olay sonrası baba ve oğlu karakola giderek teslim oldu.

Haber 08-08-22 21:30

Kastamonu Barosu sel felaketinden etkilenenlere beyaz eşya yardımında bulundu

Kastamonu Barosu sel felaketinden etkilenenlere beyaz eşya yardımında bulundu

Yurthaber 02-08-22 13:19

Kastamonu'da inşaat vincinin devrilmesi sonucu bir kişi öldü

Kastamonu'da inşaat vincinin devrilmesi sonucu bir kişi öldü

Yurthaber 29-07-22 12:10

Bozkurt'taki Ezine Çayı'ndan yaklaşık 2 milyon metreküp rüsubat taşınacak

Kaymakam Murat Atıcı: - "Rüsubat temizlik işlerini çayın her bölgesinde yapıyoruz. Ezine Çayı'nın yaklaşık 20 kilometrelik hattında araçlarımız çalışıyor. Karadeniz'e kadar giden bölgede çalışmalar sürüyor" - "Çay yatağının üzerine yapacağımız terslik bentleri ve temizlik bittikten sonra bölgede hiçbir aksama olmayacak"

Yurthaber 24-07-22 11:07

Çay yatağının genişletilmesi Bozkurt'u felaketten korudu

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde 11 Ağustos 2021'de şiddetli yağışların ardından taşan Ezine Çayı'nda alınan önlemlerle 27 Haziran'daki sel daha az hasarla atlatıldı - Bozkurt Kaymakamı Murat Atıcı: - "27 Haziran'da 11 Ağustos'tan daha hızlı ve güçlü bir yağış düşmesine rağmen ilçemizde herhangi bir can kaybı olmadı"

Yurthaber 23-07-22 11:19

Sel felaketini yaşayan Bozkurt ve Abana ilçeleri bu yıl doğal gaza kavuşacak

Kastamonu Valisi Avni Çakır: - "Vatandaşımıza verdiğimiz sözün arkasındayız, kışın Bozkurt ve Abanalılar doğal gazını kullanmaya başlayacak. Şu aşamada en ufak geciken, aksayan işimiz bulunmamakta"

Yurthaber 22-07-22 11:02

Selin vurduğu Bozkurt'ta öğrenciler sporda önemli başarılar elde etti

Kaymakam Murat Atıcı: - "Bütün spor tesislerimiz, okullarımızın eklentileri selde zarar görmüştü. Bizler de bu süreçte geri kalmasın diye öğrencilerimizi Abana ve İnebolu ilçelerindeki saha ve spor tesislerine götürdük. Gençlerimiz eksiklerini tamamladı" - "Öğrencilerimiz 15 dalda il birinciliği, il ikinciliği, bölge birincilikleri elde etti. Hatta bilek güreşinde Türkiye şampiyonluğu kazandılar"

Yurthaber 19-07-22 11:06

Sel felaketinin yaşandığı Bozkurt'ta hayat yeniden normale döndü

Bozkurt Kaymakamı Murat Atıcı: - "11 Ağustos'tan daha hızlı ve daha güçlü yağışa rağmen tedbirleri almamızdan dolayı ilçemizde can kaybı olmadı" - Bozkurt Belediye Başkanı Muammer Yanık: - "Sel, çayın iki yakasında içme suyu, yağmurlama, kanalizasyon sistemlerinde hasara yol açtı. İnşallah onlar da bir ay içinde çalışır hale getirilecek"

Yurthaber 17-07-22 11:02

Kastamonu'da selin ardından yürütülen çalışmalar sürüyor

Kastamonu'da selin ardından yürütülen çalışmalar sürüyor

Yurthaber 12-07-22 20:36

Kastamonu'da selin izinin silinmesi için Kurban Bayramı'nda da çalışmalar sürüyor

Kastamonu'da selin izinin silinmesi için Kurban Bayramı'nda da çalışmalar sürüyor

Yurthaber 10-07-22 18:17

Türkiye'nin dört bir yanından gelen AFAD gönüllüleri Bozkurt'u yeniden temizledi

Geçen yıl 11 Ağustos'taki selin ardından yaraların sarılmasında görev alan AFAD ekipleri, bu yılki selden sonra da ilçenin temizlenmesine katkı verdi - Gönüllü Zeynep Ebrar Alaybeyoğlu: - "Geçen yıl da Bozkurt'a geldim. Bu yıl da afet olunca yine geldik. Devlet-millet el ele çalıştık"

Yurthaber 10-07-22 13:27

Bozkurt'ta selin izleri silinmeye çalışılıyor

Bozkurt'ta selin izleri silinmeye çalışılıyor

Yurthaber 07-07-22 17:30

Kastamonu'da selde kaybolan gencin bulunması için çalışmalar devam ediyor

Kastamonu'da selde kaybolan gencin bulunması için çalışmalar devam ediyor

Yurthaber 07-07-22 11:43

Bozkurt'ta selin ardından temizlik çalışmaları devam ediyor

Bozkurt'ta selin ardından temizlik çalışmaları devam ediyor

Yurthaber 06-07-22 17:34

Bozkurt'ta binalarla caddeleri temizleme çalışmaları sürüyor

Bozkurt'ta binalarla caddeleri temizleme çalışmaları sürüyor

Yurthaber 04-07-22 16:38

Komandolar sel bölgesinde buldukları Türk bayrağı ve Atatürk posterini temizledi

Komandolar sel bölgesinde buldukları Türk bayrağı ve Atatürk posterini temizledi

Yurthaber 03-07-22 22:06

İçişleri Bakanı Soylu, Kastamonu'da sel bölgesinde incelemede bulundu

İçişleri Bakanı Soylu, Kastamonu'da sel bölgesinde incelemede bulundu

Haber 02-07-22 17:13

Bozkurt'ta selin izlerini silme çalışmaları devam ediyor

Bozkurt'ta selin izlerini silme çalışmaları devam ediyor

Yurthaber 02-07-22 10:58

Bozkurt'ta selin izlerini silme çalışmaları devam ediyor

Bozkurt'ta selin izlerini silme çalışmaları devam ediyor

Yurthaber 01-07-22 11:29

Bozkurt'ta selin izlerini silme çalışmaları devam ediyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, ilçeye bağlı İlişi köyünde incelemelerde bulundu

Yurthaber 30-06-22 12:14

Bakanlar Kurum ve Kirişci, Kastamonu'da afet değerlendirme toplantısına katıldı

Bakanlar Kurum ve Kirişci, Kastamonu'da afet değerlendirme toplantısına katıldı

Yurthaber 29-06-22 23:15

GÜNCELLEME - Kastamonu'da sele kapılan genci arama çalışmalarına ara verildi

RÖPORTAJ VE ARAMA ÇALIŞMALARINA ARA VERİLMESİ EKLENDİ

Yurthaber 29-06-22 22:31

DSİ Genel Müdürü Akca, Bozkurt'ta sel öncesi alınan tedbirleri değerlendirdi:

"Bozkurt'un daha büyük bir sel afetiyle karşılaşmasını önlemiş olduk. Arkadaşlarımızın 70 makineyle aldığı basit tedbirler çok işe yaradı"

Yurthaber 29-06-22 20:33

Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, selden etkilenen Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde:

"Geçtiğimiz yıl derenin genişliği 28 metreydi, şu an 72 metreye ve servis yollarıyla beraber 85 metre genişliğe çıkarılmış durumda" - "En kısa sürede Bozkurt'taki çalışmalarımızı bitirmiş olacağız"

Yurthaber 29-06-22 18:51

Sağanak sonrası çökme yaşanan Kastamonu-Ankara kara yolunda çalışma yapılıyor

Sağanak sonrası çökme yaşanan Kastamonu-Ankara kara yolunda çalışma yapılıyor

Yurthaber 29-06-22 12:35

Bakan Kurum, Batı Karadeniz'de yaşanan selle ilgili yürütülen çalışmaları anlattı:

"259 binada, 1554 bağımsız bölümde hasar tespit çalışmaları yapılmıştır. Bu çerçevede 16 binada 37 bağımsız bölümün ağır hasarlı veya yıkık olduğu tespitini yaptık"

Yurthaber 28-06-22 22:25

Bozkurt ve İnebolu'da selin izlerini silme çalışmaları sürüyor

Bozkurt ve İnebolu'da selin izlerini silme çalışmaları sürüyor

Yurthaber 28-06-22 19:31

Bakanlar Kurum ve Karaismailoğlu, Kastamonu'daki selden etkilenen bölgelerde inceleme yaptı

Bakanlar Kurum ve Karaismailoğlu, Kastamonu'daki selden etkilenen bölgelerde inceleme yaptı

Yurthaber 28-06-22 18:56

Jandarma Bozkurt'taki selin yaralarını sarmak için yeniden sahada

Geçen yıl 11 Ağustos'ta yaşanan sel felaketinin ardından canla başla çalışarak ilçenin temizlenmesi için mücadele eden jandarma ekipleri, bu yıl da binaların balçıktan arındırılmasında görev alıyor

Yurthaber 28-06-22 17:17

Sağlık ekipleri Kastamonu'da selin ardından 55 kişiyi kurtardı

Sağlık ekipleri Kastamonu'da selin ardından 55 kişiyi kurtardı

Yurthaber 28-06-22 16:47