Dolar Düşüyor Haberleri

Bitcoin'un çöküşü, kripto parayı yasallaştıran El Salvador'u nasıl etkileyecek?

Son günlerde Bitcoin dahil birçok kripto para biriminde sıra dışı şekilde değer kaybı yaşanıyor, her birinin değeri milyarlarca dolar düşüyor. Bu kriz, Bitcoin'i yasal para birimi olarak kabul eden Orta Amerika ülkesi El Salvador hükümetinin de üzerinde baskı oluşturuyor. Bitcoin ile neredeyse her şeyi satın alabildiğiniz El Salvador'un geleceği ne olacak?

Haber

Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu'nun geçici olarak görevden alınmasıyla ilgili CHP'li Faik Öztrak'tan flaş iddia! Günler süren elektrik sorunu yaşanmıştı

Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu'nun geçici olarak görevden alınmasıyla CHP Sözcüsü Faik Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar geldi. Isparta'da günlerce süren elektrik kesintisinin faturasının Vali Ömer Seymenoğlu'na kesildiğini belirten Öztrak, "Isparta’da elektrik dağıtımını bu şirkete şehrin valisi mi verdi? Laf aramızda söyleyeyim, korona geçirme gerekçesiyle görevden almalar başlarsa bu iş yol olmaya başlar. Demedi demeyin." diye konuştu.

Haber

Manipülasyon İddiasıyla 21 Kişi Hakkında Suç Duyurusu

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) aralarında siyasetçi, ekonomist, gazeteci ve sosyal medya kullanıcılarının yer aldığı 21 kişi hakkında sosyal medya üzerinden manipülasyon yapma iddiasıyla suç duyurusunda bulundu

Haber

Son dakika: Bakan Nebati'den açıklama geldi! Kurdaki düşüş fiyatlara yansıyacak mı?

Son dakika haberine göre, dolar kurundaki hareketlilik sonrası gıda fiyatlarında artış yaşanmıştı. Kur fiyatlarının düşmesinin ardından market fiyatlarında da indirim bekleniyor. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den, kurdaki düşüşün fiyatlara yansımasıyla ilgili son dakika açıklaması geldi.

Finans

Dolar Düşüyor

Dolar Düşüyor Hakkındaki Haberler Mynet'te. Dolar Düşüyor Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Son dakika: AK Parti'den açıklama geldi! Fiyatlarda düşüş olacak mı?

Dolar kurundaki hareketlilik sonrası gıda fiyatlarında artış yaşanmıştı. Kur fiyatlarının düşmesinin ardından market fiyatlarında da indirim bekleniyor. Özellikle gıda fiyatlarında dövizdeki yüzde 30'luk düşüşün yansıması talep ediliyor. Konuyla ilgili AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ve Ticaret Bakanı Mehmet Muş'tan gıda fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması geldi.

Finans

Kılıçdaroğlu: Sanki ben devleti yönetiyorum, beyefendi muhalefet, beni eleştiriyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı. Kılıçdaroğlu, "Siz 19 yıl memleketi yöneteceksiniz 10 milyonu aşkın işsiz çıkacak, sorumlu kim 'CHP zihniyeti'. Allah aşkına ne yaptık biz? Sanki ben devleti yönetiyorum, beyefendi muhalefet, beni eleştiriyor. Beni eleştirmene gerek yok" ifadelerini kullandı.

Haber

Merkez Bankası'nın sabit faiz kararı sonrası dolar/TL düştü: İşte dolar/TL'nin yeni fiyatı!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) yaptığı açıklamayla faiz kararını sabit tuttuğunu duyurdu. Peki TCMB sabit faiz kararı sonrasında dolar/TL ne kadar oldu? İşte piyasalarda son durum...

Finans

Dolar düşüyor mu? Müjde öncesi dikkat çekici hareketlilik! Dolar düşecek mi?

Piyasalarda gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın cuma günü yapacağını söylediği müjde açıklamasına çevrildi. Herkes müjdenin açıklanacağı saati beklerken dolarda dikkat çekici gelişmeler yaşanıyor. Şimdi herkes dolar düşüyor mu sorusunu soruyor? Peki, dolar neden düşüyor? Dolar ne kadar oldu? İşte detaylar…

Finans

Palandöken: “Motorinde indirim için fazla beklenmemeli”

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Motorinde indirim için fazla beklenmemeli” dedi.Petrol fiyatlarının uluslararası piyasalarda 59-60 dolar seviyesine geldiğini, doların ise 5.65-5.66 seviyesinde seyrettiği bir ortamda motorin fiyatlarına indirim yapılmasında geç kalındığını ifade eden Palandöken, “Ham petrolün varil fiyatı 59-60 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Haber

(Özel) Dolar düşüyor, fiyatlar düşmüyor

Dolar kurundaki düşüşün raflara yansımaması vatandaşın tepsine sebep oldu.

Haber

Her milli meselede kenetlenmeliyiz

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu: - "Milli bir duruşa ihtiyaç var. Milli konularda milli beraberliğimizi sağlamlaştırmalıyız. Her milli meselede kenetlenmeliyiz. Bunu lafta değil, özde yapmalıyız. Özde yapmak için ön yargıları kırmamız lazım. Ön yargılar nasıl kırılır? Siyasi partileri ayrım gözetmeksizin ziyaret ederek olur" - "Son dönemde Sayın Cumhurbaşkanımızın besteci piyanist Fazıl Say'ın konserine gitmesini fevkalade olumlu bir adım olarak değerlendiriyorum"

Haber

Hububatta 2023 hedefimizi aşacağız

İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Haluk Okutur: - "Hububat birliği olarak 13,7 milyar dolar olan 2023 yılı hedefimizi tutturacağız, hatta bu hedefi aşacağımızı ümit ediyorum" - "İhraç ettiğimiz tüm ürünleri markalı hale getirmemiz gerekiyor. Ayrıca ürünlerimizin katma değerini yüksek hale getirirsek hem ülke ekonomisi hem ihracatçı firmalarımız açısından istediğimiz hedeflere varacağımızı düşünüyorum"

Haber

AK Parti belediyeciliğinin temeli Erdoğan belediyeciliğidir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal: - "AK Parti belediyeciliğinin temeli Recep Tayyip Erdoğan belediyeciliğidir. O yüzden biz insanımızın, mutlu, müreffeh, huzur ve güven içerisinde yaşamasına önem veriyoruz" - "Ana muhalefet partisi, bu milletin oy verdiği parti 'dolar 10 lira olsun' diye alkış tutuyordu. Onlara kanıp, 'dolar 10 lira olacak' diyerek ülkesine güvenmek, ülkesinin ekonomisine güvenmek yerine gidip dolar alanların halini görüyoruz. Dolar düşüyor. Dolar yükselirken sosyal medyayı ayağa kaldıranlar, dolar düşerken neredeler"

Haber

AK Parti'li Ünal: Ekonomi bu kadar saldırıya rağmen güçlenmeye başladı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Türkiye'nin ekonomisi bu kadar saldırıya rağmen toparlanmaya ve güçlenmeye başladı.

Haber

DHA YURT BÜLTENİ 16

AK PARTİ'Lİ ÜNAL: EKONOMİ BU KADAR SALDIRIYA RAĞMEN GÜÇLENMEYE BAŞLADI AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Türkiye'nin ekonomisi bu kadar saldırıya rağmen toparlanmaya ve güçlenmeye başladı.

Haber

AK Parti'li Ünal: Ekonomi bu kadar saldırıya rağmen güçlenmeye başladı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Türkiye'nin ekonomisi bu kadar saldırıya rağmen toparlanmaya ve güçlenmeye başladı.

Haber

Kuyumculardan kredi ve teminatta indirim beklentisi

Piyasada 10 Ağustos’ta başlayan döviz kaynaklı sıkıntıların ardından bankaların kredi faiz oranları ve teminat miktarlarını artırması, yurt içi satışlarının yanında ihracat ağırlıklı bir üretim yapılanmasına sahip kuyumculuk sektörünü de olumsuz yönde etkiledi.

Finans

Kuyumculardan kredi ve teminatta indirim beklentisi

Piyasada 10 Ağustos'ta başlayan döviz kaynaklı sıkıntıların ardından bankaların kredi faiz oranları ve teminat miktarlarını artırması, kuyumculuk sektörünü de olumsuz etkiledi - İstanbul Kuyumcular Odası (İKO) yönetimi, önde gelen 6 bankanın yöneticisiyle bir toplantı yaparak faiz ve teminat tutarı indirimi istedi - İKO Başkanı Mustafa Atayık: - "Son zamanlarda piyasalara bakıyorsunuz dolar düşüyor, akaryakıt fiyatlarında da art arda indirimler yapılıyor. Aynı indirimi bankacılık sektöründen de bekliyoruz" - "İKO'nun referans vereceği kuyumculara 1-3 kilograma kadar indirimli faiz oranlarının uygulanacağı özel altın kredisi verilebilir"

Finans

GÜNDEM / 28 Kasım 2018

ANADOLU AJANSI

Haber

Türkiye'ye güvenenler kazandı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal: - "13 Ağustos'ta Türkiye kur atağı yediğinde biz ne dedik? 'Bu kur atağını bertaraf edeceğiz.' Ne dediler? 'Dolar 10 lira olacak, Türkiye çöküyor.' Dolar kaç lira? Dolar düşüyor, düşecek. Daha ben size söyleyeyim? Türkiye'ye güvenenler kazandı"

Haber

İran'da doların ani iniş çıkışının ardında hükümet ve meclis var

İran Ez-Zehra Üniversitesi İktisat Fakültesi Öğretim Üyesi Hüseyin Ragfer, ülkesinde son günlerde dolar kurunun ani iniş-çıkış göstermesinin ardında Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani hükümeti ve İran Meclisi'nin olduğunu iddia etti

Haber

İran'da halk dolar bozdurmak için sarraflara hücum etti

İran'da serbest piyasada 1 ABD dolarının 17 bin tümenden 10 bin tümen seviyelerine gerilemesi üzerine halk, yastık altındaki dolarlarını bozdurmak için sarraflara hücum etti.

Finans

İran'da halk dolar bozdurmak için sarraflara hücum etti

İran'da halk dolar bozdurmak için sarraflara hücum etti

Haber

AK Parti aday listesi belli oldu

AK Parti 1 Kasım'daki seçim için milletvekili aday listesini YSK'ya teslim etti. Ali Babacan'ın başvuru yapmamasına rağmen aday olması herkese çok büyük sürpriz oldu.

Haber

Piyasalar toparlandı

Borsa İstanbul (BIST), hızlı alımlarla yükseldi.

Finans

Gelecek için şimdiden biriktirmeye başlayın

Sermaye piyasalarının duayen ismi Attila Köksal, yarının büyükleri için önemli tavsiyelerde bulundu.

Finans

Obama: Cumhuriyetçiler ideolojik savaş başlattı

ABD'de Kongre'de bütçe planı üzerinde anlaşmaya varılamaması nedeniyle bazı kamu hizmetleri askıya alınırken, Başkan Barack Obama krizden Cumhuriyetçileri sorumlu tuttu.

Haber

Afganistan: Uyuşturucunun da bağımlılığın da başkenti

Dünyadaki afyonlu uyuşturucuların yüzde 90'ını üreten Afganistan'da 'yeni bir terörizm başladı' diyen uzmanlar, Afganların nasıl sokaklarda sürünen uyuşturucu bağımlıları haline geldiğini anlatıyor.

Haber

Piyasalarda kâr satışlarına dikkat!

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB), son günlerde yaşadığı yükseliş sonrasında güne hafif düşüşle başladı.

Finans

Piyasalar moralli! İşte ilk rakamlar

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB), global borsalarda yaşanan yükselişin etkisiyle güne alımlarla başladı. Dolarda parite kaynaklı düşüş sürüyor.

Finans

Piyasaya devlerden can simidi

Piyasalara dolar likiditesi sağlamak üzere, Avrupa Merkez Bankası, Kanada, ABD, İngiltere, Japonya ve İsviçre merkez bankalarıyla anlaştı.

Finans

Piyasalar kritik güne temkinli başladı

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB), güne temkinli bir başlangıç yaptı.

Finans