Durum Haberleri

Çorum'da gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırılan 8 çocuk taburcu edildi

Çorum’da yaşları 4 ila 17 arasında değişen 8 çocuk gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

Yurthaber

Vaziyet eş anlamlısı nedir? Vaziyet kelimesinin eş anlamlıları ile örnek cümleler

Türkçe kelime dağarcığı açısından oldukça geniş bir dildir. Bunun en büyük sebebi Türkiye’nin coğrafi konumu ve farklı uluslarla bir arada geçirdiği zamanın önemli bir rolü bulunur. Bu yüzden pek çok kelime türemiştir. Türkçede bulunan, başka dillerden alınan bu kelimelerin zamanla eş anlamlı karşılıkları da türemiştir. Vaziyet kelimesi de kökeni başka bir dil olan ve dilimizde eş anlamı bulunan bir kelimedir.

Egitim

Yıllardır yanlış biliyormuşuz: Araştırmalar şaşırttı! Bunu yapan insanlar sanılandan daha zeki

Günlük hayatta kullandığımız kelimeler tüm sosyal çevremizi etkileyebiliyor. Bazen duygularımız ve kelimelerimiz arasında farklılıklar yaşanabiliyor. Küfür etmek oldukça kötü durumlara yol açabiliyor. Bugüne kadar küfür eden insanların zeka seviyesinin düşük olduğu düşünülüyordu. Ancak bilim adamları bu durumun tam tersi olduğunu belirtiyor.

Haber

Senin psikolojini tanımlayan ifadenin ne olduğunu söylüyoruz

Herkesin kendine has takıntıları vardır. Seninkinin ne olduğunu daha önce düşünmediysen yanıtlayacağın bu sorular senin nasıl bir psikolojide olduğunu söyleyecek.

Trend

Durum

Durum Hakkındaki Haberler Mynet'te. Durum Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Durum eş anlamlısı nedir? Durumun eş anlamlısı kelime ve cümle içinde örnek kullanım

Türkçede hem öz Türkçe olan hem de dilimize farklı dillerden gelmiş olan birçok kelime vardır. Her kelime de birden fazla anlam barındırır. Bir kelimenin eş anlamlısı olan kelimeler de bu sebeple farklılık gösterir. Durum kelimesi bu özelliklere sahip bir kelimedir. Tavır, hal, konum gibi anlamlara gelir. Durum kelimesinin eş anlamlısı nedir? Durum eş anlamlısı ve cümle içinde kullanım örnekleri...

Egitim