Kilo Haberleri

Sekiz yaşındayken 190 kiloydu! Günde 10 bin kalori yiyen “Dünyanın en şişman kızı” tamamen değişti... Görenler tanıyamıyor

Bir zamanlar “Dünyanın en şişman kızı” olarak dünya basınındaki yerini alan Jessica Gaude henüz 8 yaşındayken 190 kiloydu. Kilosu nedeniyle hareket etmekte zorlanan ve gideceği yere yuvarlanarak varan Graude, yıllar içinde büyük bir değişiklik yaşadı. Şimdi onu görenler tanımakta dahi zorluk çekiyor.

Trend 18-11-22 08:38

Fiyatı dudak uçuklatıyor! Dünyanın en pahalılarından... Kilosu 100 bin liradan alıcı buluyor

Dünyanın en pahalı bitkileri arasında yer alan safranın kilogramı 100 bin liradan alıcı buluyor. 80 bin çiçekten ise sadece yarım kilogram üretiliyor. Öte yandan Isparta'nın Aksu ilçesinde safran yetiştiriciliği 3 dönümlük araziye yükseltildi. Safran baharat, boya maddesi, ilaç ve kozmetik sanayinde kullanılıyor.

Finans 15-11-22 21:19

Prof. Dr. Canan Karatay uyardı: Sakın yemeyin! Metabolizmayı mahvediyor

Prof. Dr. Canan Karatay'ın sağlıklı beslenme hakkında yaptığı açıklamalar gündem yaratıyor. Sık sık yediğimiz ve faydalı sandığımız bazı besinlerin oldukça zararlı olduğunu belirterek asla yememiz gerektiğini vurguluyor. İşte tiroidleri ve metabolizmayı bozan o tehlikeli yiyecek...

Haber 10-11-22 13:36

Doktorlar yaşamaz demişti! Bir somun ekmekten daha hafif doğan bebek yaşam mücadelesini kazandı

Gebelik ve doğum süreci anne adayları için heyecanlı olsa da oldukça stres yaşamalarına neden olabiliyor. Anne adayları bebeklerinin doğumunu beklerken bebeklerinin sağlığı hakkında endişe duyabiliyor. İngiltere'de 23 haftalıkken doğan bebeğin kilosu görenleri şaşırtıyor.

Kadin 10-11-22 09:51

Resmen eridiler! Yıllar boyunca yaşadıkları değişimi gösteren 9 kişi

Görünüşümüz yıllar içerisinde birçok değişim yaşayabiliyor. Tanıdığımız insanları uzun zaman sonra gördüğümüzde onları tanımakta zorluk çekebiliyoruz. Verilen kilolar, yapılan ufak müdahaleler tüm görünüşü değiştirebiliyor. İşte yaşadıkları efsane değişimleri gösteren 9 kişi..

Kadin 04-11-22 10:34

İncecik olmak hayal değil! Bu yollarla kilolarınızdan kurtulun

Kilo vermeye çalışmak oldukça uzun, yıpratıcı bir süreç gibi görünebilir. Ancak doğru adımlar izlendiğinde ve moral de yüksek tutulduğunda kilo vermek oldukça kolaylaşır. Sağlıksız yiyecekleri hayatınızdan çıkardıktan sonra uygulayacağınız düzenli beslenme programıyla neler olacağına siz de şaşıracaksınız...

Haber 03-11-22 15:38

Vücut kokunuz sağlığınız hakkında uyarıyor! Dört ölümcül hastalığın belirtisi

Vücut kokuları kişiden kişiye göre değişiyor. Herkes terliyor ancak bazı kişiler çok daha uzun süre kokmazken bazıları duştan çıktığı an kokmaya başlıyor. Genellikle önemsiz görülen vücut kokuları hem kişinin sağlığını hem de çevresini etkiliyor. Araştırmalar vücut kokularının ölümcül hastalıklar hakkında uyardığı belirtiyor.

Haber 10-10-22 14:52

Her 9 kişiden biri risk altında! Meme kanseri bu kadınlarda daha fazla görülüyor

Kanser çağımızın en tehlikeli hastalıkları arasında bulunuyor. Kansere yakalanan kişi sayısında her geçen gün artış görülüyor. Kanserin tehlikeli etkilerinden korunmak için özellikle risk altında olan kişilerin düzenli olarak muayene olması gerekiyor. Diğer kanserlerde olduğu gibi meme kanserinde de erken teşhis hayat kurtarıyor.

Kadin 30-09-22 10:42

Çocuklarına daha fazla vakit ayırabilmek için tüp mide ameliyatıyla 58 kilo verdi

Konya'da yaşayan 3 çocuk annesi Suna Torun: - "Onlarla (çocuklarla) parka gidemiyorsunuz. Kilolardan dolayı bir aktivite bile yapamıyoruz. Çalışıyorum, ayaklarım tutmadığı için direkt eve gidiyorum ve uzanma ihtiyacı hissediyordum. Vücut yoruluyor, ayaklarım çok ağrıyordu. 'Çocuklarım için yapmalıyım.' dedim" - Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Şahin: - "Suna hanımın kilo vermek için çabasına, eşlik eden hastalıklarına baktık. Alımı kısıtlayan bir yöntem olan tüp mide ameliyatına karar verdik. Suna hanım 116 kilo olarak girdiği ameliyat sonunda bugün yüzde 50 kilo kaybı ile 58 kiloya ulaştı. Artık istenen kilo düzeyine oturmuş oldu"

Yurthaber 26-09-22 11:12

Fare rögar kapağına sıkıştı, vatandaşlar imdadına koştu! Şaşkına çeviren görüntü

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde şaşkına çeviren bir olay yaşandı. Rögar kapağından dışarı çıkmak isteyen fare, fazla kilosundan dolayı rögar kapağındaki deliğe sıkıştı. Fareyi o halde görenler önce hayretler içinde kaldı, sonra yardımına koştu. Fare daha sonra kendi imkanlarıyla sıkıştığı yerden çıkarak gözden kayboldu.

Haber 05-09-22 09:40

Şu sıralar herkes onu konuşuyor! Ünlü olmak sağlığından etti...

Ukrayna doğumlu Amerikan YouTuber Nikocado Avocado sosyal medyada viral oldu. Şu sıralar herkes onu konuşuyor! Mukbang videolarıyla tanınan ve yıllar içerisinde kilo almaya devam eden Nikocado Avocado, son haliyle gündem oldu.

Magazin 02-09-22 12:28

Önemsiz görmeyin! Akciğer kanserinin yaygın belirtisi

Öksürük ve ses kısıklığı toplumda en sık karşılaşılan rahatsızlıklardan. Boğazda istenmeyen durumlara yol açan bu rahatsızlıklar oldukça can sıkıcı olabiliyor. Genellikle boğazın soğuk içeceklerden dolayı tahriş olmasından ve enfeksiyonlardan dolayı olsa da geçmeyen öksürükler ve ses kısıklığı akciğer kanserinin belirtisi olabilir.

Haber 22-08-22 15:04