Elektrik Faturası Haberleri

Elektrik faturası tutarını azaltan yöntem! Çamaşır makinesine 1 kaşık ekleyin, farkı görün

Yükselen enflasyon, faturalar ve harcamalar birçok kişiyi maddi açıdan zorlayabiliyor. Havaların soğuması ile birlikte çamaşır makinesi kullanımı arttı. Ev eşyalarının kullanımında dikkat edilen ufak detaylar elektrik faturalarında hatırı sayılır miktarda düşüşe neden oluyor. İşte elektrik faturası tutarını azaltan o yöntem...

Kadin 16-11-23 09:25

Elektrik faturasını yarı yarıya düşürmek mümkün! Bu yöntemler ile cebiniz rahat edecek

Kira, faturalar ve mutfak masrafları derken evinizin giderlerini düşürmek için bazı taktikler deneyebilirsiniz. Evinizdeki tasarrufa elektrik faturalarından başlayabilirsiniz. Birçok tüketicinin bilmediği bazı yöntemlerle elektrik faturanızı yarı yarıya düşürmek mümkün. İşte elektrik faturanızı düşürmenize yarayacak bazı yöntemler...

Kadin 07-11-23 08:37

Elektrik faturası sorgulama: Elektrik faturamı nasıl öğrenirim?

Aylık olarak hesaplanan elektrik faturaları hem kağıt faturalar ile hem internet üzerinden hem de mobil uygulamalar aracılığı ile takip edilebilir. Teknolojinin her geçen gün biraz daha günlük hayata girmesi ile faturalar dahil tüm ödeme işlemleri otomatik olarak yaptırılabilmektedir. Elektrik faturası sorgulamak ya da kesilmiş olan elektrik faturasını ödeyebilmek için çeşitli yollar bulunur.

Haber 16-10-23 15:58

Elektrik faturasına zam mı geldi? Resmi Gazete kararı sonrası EPDK’dan flaş açıklama: ‘Vatandaşın faturalarına yönelik…’

EPDK, Elektrik üreticileri ve tedarikçi şirketler için referans fiyat olan piyasa takas fiyatı (PTF) tavan fiyatının 2600 TL/MWH’den 2700 TL/MWH’ye yükseltildiğini açıkladı. Bu haberle geçtiğimiz hafta Temmuz ayında tüm abone gruplarında sabit bırakıldığı duyurulan elektrik faturalarına zam geleceği yönünde algı oluşunca EPDK’dan açıklama gecikmedi. Resmi Gazete’de yer alan kararın vatandaşların faturalarına yönelik bir artış olmadığı bildirildi.

Finans 04-07-23 11:27

EPDK'dan elektrik faturası kararı! 1 Temmuz'dan itibaren geçerli olacak: Tarife tablosu değişti

Elektrikte tüm abone gruplarının 1 Temmuz'dan itibaren geçerli olan tarifeleri belirlendi. EPDK tarafından yapılan açıklamaya göre konutlarda ilk kademede bulunan aboneler için kilovatsaat fiyatı 134,1070 kuruş olarak açıklandı. Ticarethane abonelerinin tarifesinde ise elektriğin kilovatsaat fiyatı 233,2299 kuruş oldu.

Finans 24-06-23 09:47

Elektrik faturasını düşürmenin kolay yolları! Tasarruf için yapmanız gereken...

Elektrik faturaları hem mevsim en çok gelen faturalar arasında yer alıyor. Elektrik faturasını düşürmek için etkili çözümler aranıyor. Evde yapılan ufak müdahaleler ile elektrik faturasını düşürmek mümkün olabiliyor. İşte elektrik faturasını yarıya indirecek tasarruf yöntemleri...

Kadin 20-06-23 10:07

Çamaşır makinesini bu saatte kullanmayın! Elektrik faturasını ikiye katlıyor

Çamaşır makinesinin kullanımı faturayı oldukça etkileyebiliyor. Hem elektrik hem de su faturası için tasarruf yöntemleri arayanların çamaşır ve bulaşık makinelerinin kullanımına dikkat etmeleri gerekiyor. Uzmanlar çamaşır makinelerinin yanlış saatlerde kullanımının faturaları katladığını açıklıyor. İşte faturayı düşürmek için etkili yöntemler...

Kadin 27-04-23 11:25

Bu hata elektrik faturasını iki kat artırıyor! Elektrik faturasını düşürmek için...

Elektrik faturası en yüklü gelen faturalar arasında yer alıyor. Her mevsim bütçeyi zorlayan elektrik faturalarının cep yakmasından şikayetçiyseniz farkında olmadan yaptığınız hatalara dikkat ederek elektrik faturasını düşürebilirsiniz.

Kadin 19-04-23 14:30

Son dakika: Elektrik faturalarına yüzde 14,75 indirim: EPDK'dan tavan fiyat güncellemesi: 1 Nisan'dan itibaren...

Son dakika haberi... EPDK elektrik tavan fiyatında yüzde 14,75 indirime gitti. Buna göre EPDK serbest piyasada elektrik tavan fiyatını 1 Nisan'dan itibaren 3050 TL/mwh'den 2600 TL/mwhy'ye düşürdü. Ayrıca AUF mekanizmasının Ekim ayına kadar uygulanmasına karar verdi.

Finans 30-03-23 13:50

Son dakika elektrik indirimi açıklaması! Elektrik faturalarında indirim mi yapılacak? Elektrik indirimi ne zaman olacak?

Elektrik indirimi ile ilgili gelişmeler merak edildi. Elektrik faturalarında indirim yapılıp yapılmayacağını merak eden kullanıcılar araştırmalarını sıklaştırdı. AK Parti Grup Toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuya dair açıklamalarda bulundu. Rahatlatma adına alınan önlemler vatandaşın yüzünü güldürüyor. Peki elektrik faturalarında indirim mi yapılacak? Elektrik indirimi ne zaman olacak? İşte detaylar...

Finans 29-03-23 13:20

Onlar sayesinde faturalarda düşüş 'Enerji dedektifleri' diyorlar! Öğrenciler sınıfa girdikten sonra...

Samsun'un Atakum ilçesinde uygulanan "Enerji Dedektifleri Projesi" sayesinde okullarda tasarruf sağlandı. Projede, o günün nöbetçi öğrencileri, diğer öğrenciler sınıfa girdikten sonra koridorları ve lavaboları dolaşıp açık lamba ya da musluk varsa kapatıyor. Projeyle öğrencilere çevre bilinci aşılamayı ve tasarruf sağlamayı hedeflediklerini söyleyen Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet İrfan Yetik, "Faturalara yansıdığını görüyoruz" dedi.

Finans 27-03-23 14:44

Son dakika! Deprem bölgesi için yeni kararlar! Evi orta ve ağır hasarlı olanların elektrik ve doğal gaz borçları silindi

Son dakika haberine göre, deprem bölgesiyle ilgili yeni kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Kararnamesiyle, evi, iş yerleri ağır ve orta hasarlı depremzedelerin elektrik ile doğal gaz borçları silindi. Söz konusu fatura borçlarına yönelik dava ve icra takipleri de kaldırıldı. Deprem bölgesindeki bazı il ve ilçelerde ise 6 Şubat'tan sonraki faturaların ödemesi 31 Mayıs'a ertelendi. Diğer yandan Afet Yeniden İmar Fonu'nun kurulmasını öngören kanun da yürürlüğe girdi.

Haber 21-03-23 01:16

Farkında değilsiniz ama elektrik faturasını ikiye katlıyor! Elektrik faturasını düşürmek için...

Elektrik faturalarını düşürmek için çeşitli yöntemler aranıyor. Oldukça yüklü gelen elektrik faturaları cepleri zorlayabiliyor. Evde, ofiste hayatımızı kolaylaştıran ev aletlerinin yanlış kullanımı elektrik faturasını ikiye katlıyor. Enerji uzmanları sıklıkla yapılan ve elektrik faturasının çok gelmesine neden olan o hatalara karşı uyarıyor.

Kadin 17-03-23 16:12

Hemen deneyin! Çamaşır makinesine bir kaşık eklemek elektrik faturasını anında düşürüyor

Elektrik faturasını düşürmek için çeşitli yöntemler aranıyor. Kullanılan ev aletleri faturanın çok daha yüklü gelmesine sebep oluyor. Ancak bir çamaşır makinesi tüyosu elektrik faturanızın daha düşük gelmesini sağlayabiliyor. İşte elektrik faturası tasarrufu için yapmanız gereken o yöntem...

Kadin 24-02-23 15:47

Buzdolabını bu şekilde kullanıyorsanız dikkat! Elektrik faturasını ikiye katlıyor

Elektrik faturasını düşürmek için çeşitli yöntemler aranıyor. Evde kullanılan aletlerde gözden kaçan ufak hatalar elektrik faturanızın oldukça yüklü gelmesine sebep olabiliyor. Enerji uzmanları elektrik faturanızı ikiye katlayan buzdolabı hatasına karşı uyarıyor.

Kadin 22-02-23 16:05

Elektrik faturasını düşürecek en etkili yöntem! Tasarruf yapmak için...

Elektrik faturası kış aylarında çok daha yüklü geliyor. Elektrik faturasının her ay giderek artması bütçeyi zorluyor. Faturaları düşürmek için yapılması gereken ufak ipuçları bulunuyor. Elektrik faturasından tasarruf etmek isteyenler aşağıdaki yöntemleri deneyebilir.

Kadin 19-02-23 15:35

Elektrik faturasını anında düşürmenizi sağlayacak alışkanlıklar! Hiç farkında değiliz ama etkileri şaşırtıcı

Elektrik faturaları en yüksek gelen faturalar arasında yer alıyor. Bütçeyi oldukça zorlayan elektrik faturalarını düşürmek için tasarruf yöntemleri aranıyor. Ev ekonomisine katkı sağlamak istiyorsanız yaşamınıza katacağınız bazı alışkanlıklar elektrik faturanızı gözle görülür şekilde azaltabilir.

Kadin 22-01-23 10:46

Elektrik faturalarına yansıyacak! EPDK Başkanı duyurdu: İade süreci başladı

EPDK sisteme aykırı fiyat hareketleri tespit edildiğini açıklamıştı. Bu haberin ardından 40 şirketin 11 milyar TL'yi geri ödeyeceği öğrenilmişti. Azami Uzlaştırma Fiyat (AUF) mekanizması ile ilgili şirketlerin geri ödeme süreci başladı. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, şu ana kadar şirketlerden toplam tutarın 1 milyar TL’ye yaklaşan kısmının tahsil edildiğini açıkladı.

Finans 19-01-23 10:12

Elektrik faturalarına iade edilecek! Dikkat çeken karar: 40 şirket 11 milyar TL'yi geri ödeyecek

Hem arz güvenliğini sağlamak hem de tüketicileri yüksek maliyet artışlarından koruyabilmek amacıyla hayata geçirilen azami uzlaştırma fiyat mekanizmasında usulsüzlük yaptığı EPDK tarafından tespit edilen aralarında Limak ve IC İçtaş’ın yer aldığı 40 şirket, gerçek dışı beyanlarla kasasına koyduğu 11 milyar lirayı tüketicilere iade edecek ve bu bedel doğrudan tüketicilerin faturasına iade olarak yansıyacak.

Finans 14-01-23 10:30

Elektrik faturasını şişiriyor! ‘Yaklaşık 90 TL’ Sürekli prizde takılı olan şarj aleti… İşte prizdeki adaptörün harcadığı elektriğin maliyeti

Elektrik faturalarının daha düşük gelmesi için vatandaşlar farklı tasarruf yöntemleri aramaya başladı. Uzmanlar tarafından özellikle kullanılmadığı zaman dahi prizde bırakılan şarj cihazlarına dikkat çekiliyor. Üstelik bu adaptörlerin elektrik faturasına ek maliyeti inanılmaz. Televizyon için de benzer bir nokta vurgulanıyor. Peki, prizde bırakılan şarj aleti elektrik harcar mı, ne kadar harcar? İşte elektrik faturasını şişiren prizden takılı şarj aletlerinin maliyeti ile ilgili detaylar...

Finans 11-01-23 11:18

Elektrik faturanızı anında yarıya indirecek tüyolar! Tasarruf yapmak için uzak durmanız gerekenler

Elektrik faturası hem yazın hem de kışın cebi en çok zorlayan faturalar arasında bulunuyor. Kışın doğal gaz faturalarının da eklenmesiyle birlikte göze batan yüklü elektrik faturasını düşürmek için etkili yöntemler aranıyor. Enerji uzmanları elektrik faturanızı düşürecek basit tüyoları paylaştı.

Kadin 09-01-23 14:15

Elektrik ve doğal gaza zam var mı? Bakan Dönmez açıkladı: “İlk değerlendirmelere göre…”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’den elektrik ve doğal gaz faturalarına ilişkin son dakika açıklaması geldi. Bakan Dönmez ‘elektrik ve doğal gaza zam var mı’ sorusuna yanıt vererek, “İlk değerlendirmelere göre zam yapılmayacak” dedi.

Finans 21-12-22 14:07

Elektrik faturaları Meclis gündeminde! 1,6 milyar liraya 36 ay taksitli yapılandırma: Hane borçları silinebilir...

Meclis, bütçe görüşmelerinin ardından yoğun bir haftaya başladı. En önemli gündem ise ekonomi olacak. TBMM Genel Kurulunda, ekonomiye ilişkin "torba" kanun teklifi görüşülecek. Bu kapsamda 2006’da elektrik dağıtım bölgelerinin özelleştirilmesinin ardından o dönem tahsil edilemeyen 1,6 milyar TL’lik borç için yeni bir yapılandırma geldiği öğrenildi. Yapılandırmanın anapara üzerinden 36 ay taksitle tahsis edileceği ifade ediliyor.

Finans 19-12-22 14:33

Elektrik faturasının yüksek gelmesinin en büyük suçluları! Dört tanesini kapatarak faturanızı düşürebilirsiniz

Harcanan enerjilerin ay sonunda faturaya yansıması oldukça can sıkıcı olabiliyor. Elektrik faturaları en yüklü gelen faturalar arasında bulunuyor. Özellikle kış aylarında artan doğal gaz faturalarıyla birlikte elektrik faturalarında da artış görülüyor. Vatandaşlar elektrik faturalarının neden bu kadar yükseldiğini anlayamıyor. Uzmanlar elektrik faturalarının yüksek gelmesine neden olan 4 suçluyu açıklayarak elektrik faturanızdan tasarruf yapabilmeniz için önerilerde bulunuyor.

Kadin 17-12-22 13:00

Fatura borçları için ikinci hamle! Çalışmalar başladı: 1,6 milyar liralık elektrik borcuna yapılandırma geliyor

Fatura kaynaklı iki bin liranın altındaki icra borçlarının silinmesine ilişkin torba yasanın geçtiğimiz gün Meclis’ten geçmesinin ardından AK Parti kurmaylarının ikinci bir hamle için çalışma başlattığı öğrenildi. Bu kapsamda hazırlanan yeni enerji paketinde 2006’da elektrik dağıtım bölgelerinin özelleştirilmesinin ardından o dönem tahsil edilemeyen 1.6 milyar TL’lik borç için yeni bir yapılandırma geliyor.

Finans 05-11-22 07:37

Yüksek elektrik faturalarına dur diyebilirsiniz! Bu yöntem kimsenin aklına gelmiyor: Yüklü elektrik faturalarını ortadan kaldırın!

Yüksek elektrik faturaları hayat pahalılığı nedeniyle vatandaşı zorlayabiliyor. Bilhassa kış aylarında doğalgaz ve elektrik faturasını düşürmek için yapılacak yöntemler vatandaşlar tarafından arama motorlarında sorgulanıyor. Ev ekonomisine katkı sağlamak ve elektrik faturasını düşürmek için bazı basit yöntemleri uygulayarak etkili sonuçlar elde edilebiliyor. İşte yüklü elektrik faturalarını ortadan kaldırmak için birkaç ufak püf noktası...

Kadin 03-11-22 14:01

Hepimiz evlerimizde bunu yapıyoruz! Şarj aletini prizde takılı bırakmanın elektrik faturasına TL olarak yansıması... Test edilip hesaplandı, 1,5 milyon izlendi

Şarj aletini prizde takılı bırakanların belki de en çok merak ettiği sorunun yanıtı belli oldu. "Prizde şarj aleti bırakmak elektrik harcar mı? Şarj aletini prizde bırakırsak aylık kaç TL fazla elektrik faturası öderiz?" soruları yüksek gelen elektrik faturaları sonrası daha bir önem kazanırken, internette yayılan bir video adeta viral oldu. Prizde bırakılan bir şarj aletinin günlük ve ay sonunda harcadığı elektrik ve faturaya yansıması hesaplandı.

Haber 03-11-22 08:03

İkinci bir kiraya dönüştü! Durum AVM'lerde daha kötü: Tam 2 katı

Dünyada artan enerji maliyetleri ve döviz kurunda yaşanan artış sonrası esnaf, yüksek elektrik faturalarından şikayetçi. Esnaf, kira kadar elektrik faturaları ödediklerini belirtirken cadde dükkanlarındaki enerji tüketim bedeli, AVM'lerde 2 katına çıkıyor. Birçok dükkan kepenk kapatırken esnaf kara kara ne yapacağını düşünüyor.

Finans 30-10-22 09:00

Elektrik faturasından ve zamandan tasarruf edin! Ütü derdinden kurtulmak için alternatifler

Herkes kıyafetlerinin jilet gibi dümdüz görünmesini istiyor. Ancak günlük koşuşturmacanın içerisinde ütü yapmak oldukça can sıkıcı olabiliyor. Ütü yapmak hem elektrik faturasını oldukça yüklü getiriyor hem de zamanınızı çöpe atıyor. Uzmanlar ütü yerine kıyafetlerinizi düzleştirecek çözüm önerileri sunuyor. Bu yöntemler ile elektrik faturasını düşürebilir, zamanınızı daha aktif hale getirebilirsiniz.

Kadin 26-10-22 15:28

Fark etmeden yapılan bu hata elektrik faturasını ikiye katlıyor! Elektrik faturasını düşürmek için yapmanız gerekenler oldukça basit

Faturalar özellikle kış aylarına girerken çok daha fazla yüklü geliyor. Elektrik faturası en yüksek gelen faturalar arasında bulunuyor. Bu nedenle elektrik faturası tasarruf yöntemleri dikkat çekiyor. Birçok kişi elektrik faturasını düşürmenin yollarını arıyor. Ev ekonomisine katkı sağlamak ve elektrik faturasını düşürmek için aşağıdaki yöntemleri uygulamak etkili sonuçlar sağlıyor.

Kadin 18-10-22 21:44

Ev aletlerini bu şekilde kullandıkları için para ödenecek! Elektrik faturasını yarıya indirir

Faturalar oldukça yüklü masraflara neden oluyor. Özellikle evin içerisinde kullanılan ev aletlerinin ay sonunda elektrik faturasına yansıması bütçeleri zorlayabiliyor. Birçok kişi elektrik faturasından tasarruf etmenin yöntemlerini arıyor. Uzmanlar doğru saatlerde kullanılan ev aletlerinin faturada oldukça düşüş sağlayabileceğini belirtiyor. İngiltere'de bu kış başlayacak uygulama ile ev cihazlarını yoğun olmayan saatlerde kullananlara para ödenecek.

Kadin 07-10-22 09:31

Erdoğan duyurmuştu: Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor! Elektrik ve doğal gaz desteği için kritik tarih belli oldu…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm işveren ve çalışanları ilgilendiren müjdeleri duyurdu. 2023 Nisan ayı sonuna kadar çalışanlara yapılacak elektrik ve doğal gaz, desteklerinin 1000 liraya kadar olan kısmının vergi kesintisinden muaf olacağını açıkladı. Bakan Nebati de vergi yükünün kış boyunca rafa kaldırıldığını söyledi. Karar sonrası, 'Doğal gaz yardımı kime ne zaman ne kadar verilecek?', 'Elektrik desteği kimlere verilir, şartlar nelerdir?' soruları merak edilirken kritik tarih ortaya çıktı.

Finans 26-09-22 14:21

1 Ekim’de başlıyor: Enerji faturalarına yansıyacak: İngiltere’den ‘sınırlama’ kararı

Avrupa’nın bir numaralı sorunu haline gelen enerji faturaları için İngiltere yeni bir karar aldı. Hane halkı enerji faturalarına sınırlama getirilmesinin ardından şimdi de işletmelere sınırlama getirildi. Uygulama 1 Ekim-31 Mart tarihlerinde geçerli olacak. Karar ile işletmelerin batmalarını durdurmak, istihdamı korumak ve enflasyonu sınırlamak amaçlanıyor.

Finans 21-09-22 11:55

Son dakika | Elektrik faturaları için devletten 260 TL destek! İşte başvuru şartları...

Son dakika: Yazın geride kalmasıyla vatandaşlar şimdi de kış aylarında gelecek doğal gaz ve elektrik faturalarının endişesine kapıldı. Gelecek faturaların yüksekliğinden endişe eden ve ödemekte zorlanacak olan vatandaşlar için devletin destekleri ise devam ediyor. Vatandaşlara geçtiğimiz yıl verilen 1150 liraya kadar olan devlet desteği bu yıl da devam edecek. Bunun yanında 260 liraya kadar elektrik desteği de verilecek. Destek tutarlarının artırılması da gündemde. İşte detaylar...

Finans 19-09-22 07:30

Elektrik faturasını düşürmek için sadece bir kaşık dökmeniz yeterli! Faturayı yarı yarıya indirecek

Faturalar ev bütçesini oldukça sarsabiliyor. Özellikle bir ay boyunca kullanılan ev aletlerinin elektrik faturalarına yansıması dehşete düşürebiliyor. Ev ekonomisine katkı sağlamak isteyenler faturayı düşürecek tasarruf yöntemleri arıyor. Elektrik faturanızı düşürmek için yapmanız gereken çok çeşitli tasarruf yöntemleri bulunuyor. Oldukça şaşırtıcı olan tasarruf yöntemleri faturanızın çok daha düşük gelmesini sağlayabiliyor.

Kadin 18-09-22 07:44

Her yerde o kadını arıyor! Fatura parasını iade edecek: Lütfen benimle iletişime geçsin

Adana’da yaşayan esnaf Doğan Olgun, 6 aydır 5 bin 800 liralık elektrik faturasını ödeyen kadını bulup ona parasını vermek istiyor. Kendi elektriğinin başkası tarafından ödendiğini öğrenen Olgun, parayı vermek için kadını her yerde arıyor. kimsenin hakkının kimsede kalmaması gerektiğini belirten 37 yaşındaki adam, "Biz 6 ay boyunca fatura ödememişiz bu kadın ödemiş. Lütfen bizi izlerse benimle iletişime geçsin ben bu parayı ödemek istiyorum” şeklinde konuştu.

Haber 07-09-22 10:52

Elektrik ve doğal gaz zammı çok tartışılmıştı! Bakan Dönmez’den açıklama geldi: Yüzde 80 sübvansiyon devam ediyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih dönmez elektrik ve doğal gaz zammının ardından kritik açıklamalarda bulundu. Şu anda hükümetin doğal gazda yüzde 80, elektrikte birinci kademede yüzde 50 sübvansiyon yaptığını söyleyen Dönmez, “Geçen yıl 100 milyar lira civarında bir sübvansiyon bedeli ortaya çıkmıştı. Bu sene bu rakam neredeyse ikiye katlanabilir. Küresel anlamda yaşanan fiyat artışlarından vatandaşımızın en az etkilenmesi için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Finans 06-09-22 13:15

Antalya'da yaşandı! Otelde konaklayan müşterilere elektrik faturası şoku... İsyan ettiler

Antalya'nın Manavgat ilçesindeki 4 yıldızlı otelin elektriği, 300 bin liralık fatura borcu nedeniyle kesildi. Otelde konaklayan müşteriler büyük şok yaşarken bazıları tesisten ayrıldı, bazıları ise sorunun çözümü için işletme sahibiyle görüştü.

Haber 03-09-22 14:22

Meral Akşener çiftçiye gelen elektrik faturasını görünce şoke oldu!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Şanlıurfa'da bir çiftçiye gelen elektrik faturasını görünce gözlerine inanamadı. 1 milyon 146 bin liralık elektrik faturasını gösteren çiftçiye Akşener, “Diyorsunuz ki bizi DEAŞ’tan kurtarın” ifadelerini kullandı.

Haber 02-09-22 20:23

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan elektrik zammı çıkışı! Yok arkadaş yok

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından elektrik zammı ile ilgili bir paylaşım yaptı. Açıklamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenen Kılıçdaroğlu "Elektrikte yeni bir zammı aklından bile geçirme" ifadelerini kullandı. Paylaşımdaki "Yok arkadaş yok" çıkışı da dikkat çekti. Kılıçdaroğlu'nun paylaşımından saatler sonra elektriğe ve doğal gaza art arda zam yapıldığı açıklandı.

Haber 31-08-22 23:00

Elektrik faturasını yarı yarıya indiren yöntem: Çamaşır makinesine 1 kaşık ekleyin

Tasarruf etmek isteyenlerin sayısı son dönemde bir hayli arttı. Yaz aylarıyla birlikte çamaşır makinesi kullanımı arttı. Terden kirlenen tişörtler, deniz kenarında kirlenen plaj havluları ve daha fazlası çamaşır makinesi kullanımı artırıyor. Elektriğe gelen zamlar daha dikkatli olmamıza neden oldu. Elektrikli ev eşyalarının dikkatli kullanımı elektrik faturalarında anlamlı bir düşüşe neden oluyor. Elektrik faturasını yarı yarıya düşürmek için çamaşır makinesine 1 kaşık eklemeniz yeterli.

Kadin 13-08-22 07:04

Elektrik fiyatına zam gelecek mi? EPDK'dan açıklama geldi: Temmuz ayında...

Son dakika haberine göre EPDK elektrik fiyatlarına ilişkin flaş bir açıklamada bulundu. Vatandaşlar elektrik fiyatlarına zam gelip gelmeyeceğini merak ederken kurumdan yapılan açıklama ile konu netliğe kavuştu. Peki elektrik fiyatlarına zam gelecek mi? İşte son dakika haberinin detayları...

Finans 30-06-22 12:58

Vatandaşı üzecek haber! Elektriğe en az yüzde 30 zam geliyor

Elektrik fiyatlarına bir zam daha geliyor. Elektrik dağıtım şirketlerinin yöneticileri ve Enerji Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez geçtiğimiz günlerde bir araya gelmişti. Yöneticiler, Bakan Dönmez'den yüzde 50 zam talebinde bulundu. Son gelişmelerle birlikle 1 Temmuz'dan itibaren elektrik fiyatlarında en az yüzde 30 zam yapılması konusunda anlaşmaya varıldığı bildirildi.

Haber 20-06-22 17:07

EPDK Başkanı’ndan flaş elektrik fiyatları açıklaması: Mümkün olduğunca…

Tüm dünyada yaşanan enerji krizinden Türkiye de etkilenirken EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz’dan konuya ilişkin açıklama geldi. Bu süreçte tüketicinin yaşananlardan en az şekilde etkilenmesi için devletin her türlü imkanını kullandığını belirten Yılmaz, maliyet artışlarını gerekçe göstererek yatırım yapmayanlara yüklendi. Yılmaz, “Bizim için kesinlikle kabul edilemez bir durumdur" ifadesini kullandı.

Finans 16-06-22 14:42

Elektrik faturasını gördü dükkanı kapattı: Soygun bu başka bir şey değil

İstanbul Esenyurt'ta bir kebapçı elektrik faturasını görünce hayatının şokunu yaşadı. 5 bin TL kira ödediğini belirten kebapçı 44 bin lira elektrik faturası geldiğini belirtti. "Artık bıktık, kapatıyoruz, hırsız var" pankartı açan esnaf duruma tepki göstererek yetkililerden yardım istedi.

Haber 15-06-22 20:14

Enflasyona karşı 3 büyük hamle geliyor! Düşük faizli krediden sonra şimdi de elektrik faturaları...

Vatandaşın enflasyona karşı korunması için atılan adımlara bir yenisi daha ekleniyor. Son olarak gayrimenkul sektöründe yaşanan sorunların çözümü için düşük faizli kredi desteği sunan hükümet bu kez de tarım sektörü için harekete geçti. Çiftçinin elektrik faturasının hafifletilmesi için üç önemli çalışma yapılacağı kaydedildi. Elektrik faturalarının 6 aylık periyotta ödenmesi, sulamada kullanılan elektriğe yüzde 50 indirim yapılması ve temel girdilere daha yüksek destek verilmesi söz konusu.

Finans 18-05-22 08:07

Her duyduğunuza inanmayın! Elektrik faturasından tasarruf etmek için asıl yapmanız gereken...

Başta çamaşır makineleri, bulaşık makineleri olmak üzere klasik bir evin elektrik faturasının yaklaşık yüzde 10'dan fazlasını bu aletlerin kullanımları oluşturur. Son yıllarda artan fatura maliyetlerine karşı herkes tasarrufa yönelirken uzmanlarda da özellikle çamaşır makinesinde çamaşır yıkarken enerji tasarrufu yaparak elektrik faturasında fark yaratmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları paylaştı.

Kadin 17-05-22 08:18

Bilmeden yüzlerce lira fazla ödeniyor! Elektrik faturasına 270 liralık yük…

Kullanılmadığı halde fişi sürekli prizde takılı olarak bırakılan elektrikli aletler elektrik faturalarına en az 270 liralık yük bindiriyor. Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Elektrik-elektronik mühendisi Kerem Çilli, aylık olarak rakamların küçük gibi görünse de toplama vurulduğunda maliyet oluşturduğunun altını çiziyor. Peki hangi cihazlar, ne kadar elektrik harcıyor? İşte haberin detayları…

Finans 13-05-22 07:26

Görüntüler hafızalara kazınmıştı! Kılıçdaroğlu, elektrik faturasını ödedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, elektrik faturasını ödediği, bu sabah elektriğinin açıldığı belirtildi. Kılıçdaroğlu, faturalara gelen zamlara tepki göstermiş ve faturasını ödemediği gerekçesiyle elektriği kesilmişti.

Haber 28-04-22 11:59