Hata Haberleri

Bu hatalardan kaçının! 20 yaş büyük görünmenize neden oluyorlar

Kadınlar güzellikleri için saçlarını ve ciltlerini çeşitli bakımlara sokuyorlar. Ancak bu bakım uygulamaları ve makyaj teknikleri her zaman istenilen sonucu vermeyebiliyor. Bir makyaj uzmanı kadınları olduklarından çok daha yaşlı gösteren teknikleri paylaştı. İşte uzak durmanız gereken o basit hatalar...

Kadin 03-02-23 10:21

Sakın bu hatayı yapmayın! Soğanın sadece bir dilimi bile zehirliyor

Soğan yemeklerin ve salataların vazgeçilmezleri arasında bulunuyor. Mutfağın demir başı olarak görülen soğanın faydası saymakla bitmiyor. Ancak yemek yaparken fark edilmeden yapılan bir hata soğanın ölümcül etkiler yaratmasına sebep olabiliyor. İşte soğan yaparken asla yapmamanız gereken o hata...

Haber 17-01-23 16:09

Uzmanı paylaştı: Sizi en az 10 yaş yaşlı gösteren kaş hatası! Bu hatayı sakın yapmayın

Her sene değişen kaş trendleri oldukça şaşırmamıza neden olabiliyor. Yüzümüzde tüm ifademizi, görünüşümüzü ve yaşımızı değiştirebilen kaşlara gerekilen önem verilmiyor. Kaş uzmanı Sarah Amelia Fogg, sizi olduğunuzdan çok daha yaşlı gösteren kaş stillerini paylaştı.

Kadin 15-01-23 13:32

Yanlışlık eş anlamlısı nedir? Yanlışlık kelimesinin eş anlamlıları ile örnek cümleler

Türkçede kök ya da gövde durumundaki kelimeye farklı ekler ekleyerek yeni türetilmiş kelimeler oldukça fazladır. Türetilen bu kelimeler, kullanılan eke göre asıl anlamını kaybetmeden, organik bağıyla türetilen kelimelerdir. Ancak kimi zaman türemiş kelimeler eski dilde karşılıklara sahiptir yalnızda güncel kullanım için dilde yapılan sadeleşmeyle kullanıma tekrar gelebilir. Yanlış kelimesinden türetilen yanlışlık kelimesinin eş anlamlısı nedir?

Egitim 30-12-22 17:03

Yüzlerce kişi kalp krizi geçirmeden önce aynı hatayı yaptığını belirtti! Kalp krizi riskini dört kat artırıyor

Kalp krizi ve kalp hastalıkları nedeniyle her yıl milyonlarca insan hayatını kaybediyor. Sağlıksız koşulların kalp krizi riskini artırdığı biliniyor. Bu konuda yapılan araştırmalara göre yemek düzeniniz kalp krizi riskini dört kat artırıyor. Kalp krizi geçiren yüzlerce kişi krizden önce aynı şeyi yediklerini itiraf ettiler. İşte sağlığınız için çok dikkat etmeniz gereken o risk faktörü...

Haber 05-12-22 08:37

Tüylerim alındıktan sonra anında çıkıyor diyorsanız sebebi bu hata olabilir! Ağda işleminde dikkat edilmesi gerekenler

İstenmeyen tüyler oldukça can sıkıcı olabiliyor. Tüyleri almak için birçok yöntem bulunuyor. Lazer epilasyonlara göre daha uygun fiyatta olan yöntemler arasında jilet ve ağda bulunuyor. Ağda tüylerin daha geç çıkmasını sağlasa da bazı kadınlar ağda yaptırdıktan sonra da tüylerinin hızlı uzadığını iddia ediyor. Ağdadan sonra tüylerinizin erken çıkmasının nedeni bu yaygın hata olabilir.

Kadin 19-10-22 10:16

Boşuna inkar etmeyin! Bilime göre aşık olduğunuzu gösteren 9 işaret

Aşk tüm hayatı değiştiren olaylardan. Yaşamı çok daha çekilebilir bir hale getiren aşk doğru kişiyle yaşandığında oldukça mutlu edici sonuçlar sağlasa da yanlış kişiye aşık olmak zorlayıcı durumlar meydana getirebiliyor. Kimse yanlış kişiye aşık olmak istemese de buna engel olmak zor oluyor. Birçok kişi aşık olduğunu inkar ediyor. Ancak bilime göre aşık olduğunuzu gösteren 9 işaret bulunuyor.

Kadin 17-10-22 09:45

Msvcr100 dll hatası neden olur? Msvcr100 dll hatası nasıl çözülür?

Bir bilgisayarda ya da herhangi bir cihazda yüklü olan programlar ya da oyunlar bazı hatalara sebep olabilir. Kullanıcıların en çok karşısına çıkan hatalardan birisi de msvcr hatasıdır. Bu hata genel olarak program ya da oyun kurulduktan sonra çalıştırma sürecinde ortaya çıkar. Bu hatayı çözebilmek için bazı yöntemler vardır. Msvcr100 dll hatası neden olur, çözümü nedir?

Haber 12-10-22 09:38

Steam_api64 dll dosyasının en son sürümü nedir, nasıl kurulur? Steam_api64 dll hatası nedir?

Steam_api64 dll hatası, Steam oyunlarını oynamayı engelleyen bir sorundur. Eksik bir dosya nedeni ile ortaya çıkan bu sorun, oyunseverler tarafından can sıkıcı olabilir. Steam_api64 dll hatası nedir, nasıl çözülür?

Haber 12-10-22 09:34

Valorant Van 1067 hatası nedir, neden olur? Valorant Van 1067 hatası çözümü nasıl yapılır?

Son zamanlarda oyun meraklıları tarafından sevilen oyunlardan bir tanesi Valorant’dır. Riot Games tarafından piyasaya sürülen Valorant, çoklu oyunculu bir FPS oyunudur. Oyun sırasında kullanıcılarına yaşattığı görsel zevk nedeni ile adından sıklıkla söz ettirmektedir. Bazı durumlarda oyuncular, Valorant Van 1067 hatası ile karşılaşmaktadır. Valorant Van 1067 hatası nedir, nasıl çözülür?

Haber 10-10-22 18:57

xinput1_3 dll hatası nedir, neden olur? xinput1_3 dll hatası çözümü nasıl yapılır?

Her bilgisayar kullanıcısı, günlük kullanım sırasında farklı nedenlerden kaynaklanan ve sıklıkla kolay çözümlere sahip hatalar ile karşılaşmaktadır. Farklı alanlarda çalışan her uygulama, xinput1_3 dll gibi bir hata verebilmektedir. xinput1_3 dll hatası nedir, neden olur ve nasıl çözülür?

Haber 10-10-22 18:57

iPhone bu aksesuar desteklenmiyor hatası nedeni ve çözümü nedir? iPhone bu aksesuar desteklenmiyor olabilir hatası nasıl çözülür?

Gün geçtikçe teknolojinin hayatımızdaki önemi azımsanamayacak dereceye gelmiştir. Gerek iş ortamında ihtiyaç duyulan belgelere erişim sağlamak için gerek ise boş zamanlarımızda yazılı basınları takip etmek ve müzik dinlemek için akıllı telefonlara başvururuz. Bu akıllı telefonlardan arasından en çok kullanılanlardan bir tanesi olan iPhone cihazlarda kimi zaman çeşitli hatalar ile karşılaşılabilir. Bu hatalardan biri olan iPhone bu aksesuar desteklenmiyor hatası neden olur, nasıl çözülür?

Haber 10-10-22 18:57

Seks uzmanı paylaştı: Sık yapılan hatalardan uzak durmak aldığınız zevki zirveye taşıyacak

Cinsel ilişki sizin ve partnerinizin oldukça zevk almanızı sağlasa da yapılan ufak hatalar büyük sorunlara dönüşebiliyor. Toplumda çeşitli cinsel ilişki sorunları bulunuyor. Bu sorunların çözülmemesi ilişkinin birçok açıdan bozulmasına yol açabiliyor. Seks uzmanına göre en yaygın yapılan 8 hata bulunuyor. İşte o hatalar...

Haber 16-09-22 08:10

Tiktok’ta paylaştı: Yaygın yapılan 6 hata! Deodorantı, şampuanı yanlış kullanıyormuşuz

Temizlik ve bakım için kullanılan çok çeşitli ürünler bulunuyor. Her geçen sene yeni çıkan bu ürünleri kullanma şeklimiz yanlış olabilir. Tiktok’ta paylaşım yapan güzellik uzmanı doğru uyguladığımızı sandığımız hataları belirtti. Kısa süre içerisinde birçok izleyiciye ulaşan bu video ezber bozdu.

Kadin 02-09-22 11:20