Kural Haberleri

Çiğ sütte özel hijyen kuralları için uyum süresi uzatıldı

Çiğ sütün işlenmesine yönelik bazı özel hijyen kurallarına uyum konusunda süre 31 Aralık 2028'e uzatıldı. Karar Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Finans

O trafik kuralına uymayana ceza yağdı!

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri tarafından il genelinde uygulanan yaya önceliği ve güvenliği denetiminde 67 araç ve sürücüsüne 120 bin 716 TL idari para cezası uygulandı.

Haber

Süper Lig'de yeni sezon öncesi yepyeni kurallar! Artık penaltı verildiğinde...

TFF tarafından Riva'da düzenlenen Merkez Hakem Kurulu Yaz Semineri kapsamında oyun kuralları bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilirken, yeni sezonda uygulanacak kararlar da duyuruldu. İşte detaylar...

Spor

Yeni sezonda futbol değişiyor! Ofsayt sonrası penaltı ve uzatmalar için de yeni karar...

Dünya futbolunda hemen her gün yeni bir gelişme yaşanıyor. Getirdiği kurallarla futbolda sık sık değişime giden FIFA ve IFAB, ofsayt kuralının ardından şimdi de penaltı ile gol sevinçlerine el attı. IFAB, uzatma süreleriyle ilgili kararı da yürürlüğe soktu. İşte detaylar...

Spor

Kural

Kural Hakkındaki Haberler Mynet'te. Kural Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Seks uzmanı cinsel ilişkide değiştirmeniz gereken tabuları açıkladı! Eski sevgilinizle yatarak...

Cinsel ilişkiye olan bakış açıları kişiden kişiye göre değişiklik gösteriyor. Bir seks uzmanı cinsel ilişkideki tabuların yıkılması gerektiğini belirterek şaşırtıcı önerilerde bulundu. Eski sevgiliyle çıkmanın etkili orgazm yaşamak için güvenilir olduğunu paylaşan uzman, tartışmalara neden oldu.

Kadin

Futbolda devrim gibi kural! FIFA kabul eder mi?

FIFA, futbolda zaman kaybına son vermek için top oyundan çıktığında saatin durduğu yeni bir 'oyun saati' kuralını ciddi olarak düşünüyor.

Spor

Deprem anında yapılması gerekenler nelerdir? Deprem sırasında uyulacak kurallar

Geçtiğimiz gün Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki deprem ve takibinde deprem olan diğer illerdeki durum Türkiye'yi yasa boğdu. 'Deprem anında yapılması gerekenler neler?' sorusunun yanıtı gündeme geldi. AFAD'ın (Afet ve Acil Durum) internet sitesinde, deprem anında yapılması gerekenler yer aldı. Peki deprem anında yapılması gerekenler nelerdir? İşte deprem sırasında uyulacak kurallar...

Haber

41 yaşındaki kadının 20 yaş genç gözükmesini sağlayan yarayan üç basit güzellik kuralı

Yaşıtlarına göre daha genç gözüken kadınların bakım sırları ve hayat alışkanlıkları oldukça merak ediliyor. Gün içerisinde fark etmeden yaptığımız basit davranışlar daha erken yaşlanmamıza sebep olarak cildimizi kırıştırabiliyor. 41 yaşındaki bir kadın olduğundan 20 yaş daha genç gözükme sırrını paylaştı.

Kadin

Ebeveynliği tartışılıyor: Çocuklarımın kum yemesine izin veriyorum, kahve içiriyorum

Çocuk büyütmek oldukça fazla sorumluluk gerektiriyor. Çocuk büyütürken yapılan ufak hatalar çocuğun tüm karakterini ve hayatını etkileyebiliyor. Her ebeveynin kendine ait kuralları bulunuyor. Bu kurallar diğer ebeveynler tarafından eleştirilebiliyor. 29 yaşındaki Mara Doemland, kendi çocuklarına uyguladığı yöntemleri açıkladı.

Kadin

''Türkiye'ye özel yeni futbol kuralı'' En az 20 dakika...

Tüm dünyada aynı kullanılan devre arası 15 dakika olmalı kuralı Türkiye'de sınıfta kaldı. Neredeyse her hafta takımların en az 20 dakika ara yapması sosyal medyada taraftarların dikkatinden kaçmadı. Dün oynanan Beşiktaş-Fenerbahçe maçında takımların 21 dakika sonra sahaya çıkması kuralın sorgulanmasına neden oldu.

Spor

Futbolda kural değişiyor! Gol atmak artık çok daha zor olacak...

Futbolda yine bir kural değişiyor. Yıllardır tartışılan ofsayt mekanikleri yeniden değişmek üzere... Hücum oyuncusunun pasında top rakibe çarpıp gole yakın oyuncuyla buluştuğunda ofsayt verilmeme kuralı tarihe karışıyor. Artık yeni kuralda, hücum oyuncusunun pası, kime çarparsa çarpsın gole yakın oyuncuyla buluşursa ofsayt verilecek.

Spor