Öğretmen Haberleri Ve Son Dakika Öğretmen Haberleri

Öğretmen Haberleri Ve Son Dakika Öğretmen Haberleri

Öğretmen, toplumdaki bireylere, uzmanı olduğu alan hakkındaki bilgileri aktaran ve bu bilgilerin doğruluğunu belirli aralıklarla yaptığı sınavlarla kontrol eden kişilere denir.

Belirli sayıda öğrenciye, okul içerisindeki sınıflarda ders aktarımı yapan öğretmenler, farklı alanlardaki uzmanlıkları ile öğrencilere bilgilerini aktarırlar. Çocuk yaşlardan itibaren bir öğretmen gözetiminde eğitim alan kişiler, sevdikleri bilim ya da sanat dalı hakkında fikir sahibi olabilir ve gelecek planlarını bu fikirler doğrultusunda oluşturabilirler.

Anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversitede değişik yaşlarda birçok kişiye eğitim veren öğretmenler, üniversitelerde öğretim görevlisi ünvanı ile bilinmektedirler. Kıdem arttıkça doçent, profesör olarak ilerleyen branş, öğretim elemanları başlığı altında toplanabilmektedir.

24 Kasım, her yıl Öğretmenler Günü olarak kutlanmakta, bu mesleği icra eden kişileri onurlandırmak için bir teşekkür olarak sunulmaktadır.

Öğretmen Haberleri

İlkokulda öğretmene iğrenç taciz! Müdür, müdür yardımcısı ve bir öğretmen görevden uzaklaştırıldı: 'Gördüğü yerde Azer Bülbül şarkısı söylüyor'

Kahramanmaraş'ta bir ilkokulda yaşanan taciz skandalı akıllara durgunluk verdi. Okulda görevli öğretmen A.M., müdür N.S. tarafından hem Whatsapp'ta hem de okulda sözlü tacizlere uğradı. Şikayetçi olan öğretmene tacizler daha da arttı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne şikayet edilen müdür daha sonra olayla alakalı olan müdür yardımcısı ve bir öğretmenle birlikle görevden uzaklaştırıldı. Mağdur öğretmen, müdürün kendini gördüğü her yerde Azer Bülbül'ün 'İlle de sen' şarkısını söylediğini de belirtti.

Haber 19-02-2024 15:24

Amasya'da kalp masajıyla öğrencisinin hayatını kurtaran öğretmene başarı belgesi verildi

Amasya'da okul bahçesinde kalbi duran 13 yaşındaki Çetin Çelebi'yi, kalp masajıyla hayata döndüren öğretmen Hüseyin Aktaş'a, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in imzaladığı başarı belgesi verildi.

Yurthaber 13-02-2024 14:41

Yüz binlerin gözü Kabine'deydi, beklenen karar çıkmadı! Şimdi kulisler bunu konuşuyor: Moraller biraz bozulabilir

Kritik kararların alındığı Kabine toplantısı dün akşam gerçekleşti. Cumhuriyetin 100. yılına özel 100 bin atama bekleyen öğretmen adaylarının beklediği haber çıkmadı. Milli Eğitim Bakanlığı sayıyı yüksek tutup süreci hızlandırmak istese de son söz Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın olacağı için henüz netice alınmadı. TGRT Haber Müdürü Ahmet Sözcan ise merak edilen kulis bilgilerini, 'Biraz moraller bozulabilir' diye paylaştı. İşte detaylar...

Finans 13-02-2024 10:05

Batman'da bir öğretmen okulda tartıştığı kişi tarafından bıçaklandı

Batman'da okulda tartıştığı kişi tarafından bıçaklanan lise öğretmeni kolundan yaralandı.

Yurthaber 12-02-2024 14:37

Öğretmen ve mühendis emekli maaşlarını kıyasladı! 'Bu garabetin düzelmesi lazım' diyerek tepki gösterdi: Rakamlar adeta haykırıyor

2024 yılının en çok konuşulan konularından biri emekli maaşları olmaya devam ediyor. SSK ve Bağkurluların emekli maaşı ardından en düşük emekli maaşı derken milyonlarca insan yeni maaşlarını öğrenmiş oldu. Ancak yeni tabloda maaşlarından memnun olmayanlar da ortaya çıktı. Bir öğretmen ve bir mühendisin emekli maaşı karşılaştırıldı. Ortaya çıkan tablo emekli mühendisleri üzdü. Arada çıkan fark için, "Bu garabetin düzelmesi lazım" denildi. İşte detaylar...

Finans 12-02-2024 12:25

Otizmli öğrenciye öğretmeninden dayak iddiası! Sopayla dövdü, boğazımı sıktı, bacağıma vurdu

İstanbul'da bir otizm spor okulundaki zihinsel engelli bir öğrenci, öğretmeni tarafından darbedildiğini iddia etti. Öğrencinin annesi öğretmenden şikayetçi olurken, olayın detaylarını zihinsel engelli Kadir A. anlattı.

Haber 08-02-2024 16:25

Ortaokulda skandal! 11 yaşındaki öğrencisini sınıfa kilitleyerek cinsel tacizde bulundu... Yasak aşkı mesajları ifşa etti

Rusya'nın Leningrad şehrinin Toksovo bölgesinde öğretmen olarak görev yapan 25 yaşındaki Anna Plaksyuk isimli bir kadın 11 yaşındaki bir öğrenciye saldırmakla suçlandı. 11 yaşındaki öğrencisini sınıfa kilitleyerek cinsel tacizde bulunduğu ifade edilen kadın 20 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kaldı.

Trend 06-02-2024 08:49

Öğretmen ilk görev gününde müdür yardımcısının odasında veli tarafından vuruldu! Gönül ilişkisi detayı dikkat çekti

Yarı yıl tatilinin sona ermesiyle okullarda ikinci dönem resmen başladı. Kayseri'de tayini çıkan ve ilk görev günü olan bir öğretmen, müdür yardımcısının odasında bir veli tarafından silahla vurularak yaralandı. Öğretmen hastaneye kaldırılırken şüpheli kadın gözaltına alındı. Saldırganın, öğretmenin eski görev yaptığı okuldaki öğrencilerden birinin velisi olduğu belirlenirken aralarında gönül ilişkisi olduğu iddia edildi.

Haber 05-02-2024 15:53

Yaşları 13 ila 14 arasında değişen üç öğrencisine cinsel tacizini itiraf etti! Kocası boşanma davası açtı

24 yaşındaki Cassidy Kraus isimli bir öğretmen yaşları 13 ila 14 arasında değişen üç öğrencisiyle yasak aşk yaşadığı gerekçesiyle tutuklanmıştı. Devam eden soruşturma kapsamında Kraus üç erkek öğrencisinin özel bölgelerine dokunduğunu itiraf etti. Öğretmenlik mesleğinden men edilen Kraus 30 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya.

Trend 03-02-2024 10:19

Emekli ilkokul öğretmeni hakkında şoke eden suçlama! 50'den fazla öğrenci cinsel taciz suçlamasında bulundu

Amerika Birleşik Devletleri'nin Long Island bölgesinde yaşayan emekli bir ilkokul öğretmeni hakkında eski öğrencilerinden cinsel taciz suçlaması geldi. 76 yaşındaki emekli öğretmen Thomas Bernagozzi'nin yıllar içinde kendisini taciz ettiğini iddia ettiği 56 öğrencisini hakkında suç duyurusunda bulundu. Bernagozzi hakkındaki suçlamaları kabul etmezken soruşturmanın devam ettiği ifade edildi.

Trend 01-02-2024 09:01

Ağrı'da Kirvem Öğretmenim projesi kapsamında 19 öğrenci sünnet edildi

Ağrı'da Valilik koordinesinde Hamur Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce başlatılan "Kirvem Öğretmenim" projesi kapsamında 19 öğrenci sünnet edildi.

Yurthaber 31-01-2024 13:27

Öğretmenin sakız cezası ülkeyi karıştırdı! Sakız çiğneyen 36 öğrencisinin dudaklarını çengelli iğneyle deldi

Tayland'ın Samut Prakan eyaletinin Mueang bölgesindeki bir ilkokulda öğretmenin 7 ila 8 yaşındaki 36 öğrencisine verdiği ceza çok konuşuldu. Öğrencilerinin çiğneyerek yere tükürdüğü bir sakızın üzerine bastığı için sinirlenen öğretmen, sakız çiğneyen tüm öğrencilerin dudaklarını çengelli iğne kullanarak deldi. Cezanın ortaya çıkması üzerine öğretmenin yaptığı savunma 'pes' dedirtti.

Trend 30-01-2024 13:40

Emekli öğretmen, evinin terasında beslediği kuşlarla katıldığı yarışmalardan madalyayla dönüyor

Bursa'da yaşayan emekli eğitimci Uğur Uzun, uğruna evini değiştirdiği kuşlarıyla katıldığı ulusal ve uluslararası yarışmalarda onlarca kupa ve madalya kazandı.

Yurthaber 26-01-2024 11:04

7 yaşındaki dört öğrencisini taciz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! Polisleri bir anda karşısında görünce bayıldı

Tayland'ın Pathum Thani eyaletindeki uluslararası bir okulda çalışan bir dil öğretmeni, yaşları yedi ile sekiz arasında değişen dört okul çocuğu taciz ettiği iddia edilerek tutuklandı. İsmi sadece David olarak açıklanan öğretmen polisleri karşısında görünce panik yaşayarak yapıldı. Olay yerine sağlık ekiplerinin çağırılması ve müdahale edilmesinden öğretmen tutuklandı.

Trend 26-01-2024 09:17

Bodrum'da öğretmen ve öğrenciler Filistinli çocuklar için klip çekti

Muğla'nın Bodrum ilçesinde öğretmenler ve öğrenciler, Filistinli çocuklar için bestelenen şarkıyı söyleyip klip hazırladı.

Yurthaber 24-01-2024 13:26

Emekli öğretmenin evindeki manzara şaşkına çevirdi! Yerden tavana kadar...

Avcılar'da kendisinden haber alınamayan emekli matematik öğretmeni Hasan Ergin'in evinden gelen ağır kokular üzerine ekipler, savcılık izni ile kapıyı kırdı. Daireye girdiklerinde, yerden tavana kadar atık giysi ve eşyalarla karşılaşan ekipler, 'çöp ev' haline gelen dairede kimseyi bulamadı. İşte görenleri şaşkına çeviren o görüntüler...

Haber 22-01-2024 11:50

İlkokulda skandal! Yaşları 14 ila 16 arasında değişen öğrencileriyle ilişki yaşadı... Evine davet edip hediyeler verdi

Amerika Birleşik Devletleri'nin Kentucky bölgesindeki bir ilkokulda görev yapan 38 yaşındaki Ellen Phillips, yaşları 14 ila 16 rasında değişen öğrencileriyle ilişki yaşamakla suçlandı. Öğretmeninin evinde düzenlediği partilere öğrencilerini davet ettiği ve onları hediyeler vererek susturduğu ortaya çıktı. Olaya ilişkin soruşturma devam ederken Phillips'in görevinden uzaklaştırıldığı belirtildi.

Trend 19-01-2024 09:16

Kocaeli'de öğrencisine hakaret edip darp etmişti! Sosyal medyada gündem olan olayla ilgili karar

Kocaeli'de bir öğretmen öğrencisini dersi dinlemediği ve düzeni bozduğu gerekçesiyle hakaret edip darp etmişti. Sosyal medyada gündem olan görüntüler sonrasında öğrencinin ailesi, öğretmenden şikayetçi olmuştu. Olayla ilgili görülen davada "basit yaralama" suçundan 3 bin TL para cezası verilen öğretmen, "yavşak" diyerek işlediği öne sürülen "hakaret" suçundan ise beraat etti.

Haber 18-01-2024 17:43

15 yaşındaki kız öğrencisiyle cinsel ilişkiye girdi! Susması için ailesiyle tehdit etti... 'Gizli sevgililik' teklif etmişti

Amerika Birleşik Devletleri'nin Pensilvanya eyaletindeki bir lisede öğretmen olarak görev yapan Emily Lehneis isimli bir kadın, 15 yaşındaki öğrencisiyle zorla birliktelik yaşama suçundan tutuklandı. Hamile olan öğretmenin kız öğrencisine 'gizli sevgililik' teklifi ettiği ve yaşananları anlatmaması için onu tehdit ettiği ortaya çıktı.

Trend 17-01-2024 08:08

Öğretmenin sosyal medyadan yaptığı cinsellik tavsiyeleri başına bela oldu! Kendisini 'enerji ve seks terapisti' olarak tanımlıyordu... Görevine son verildi

Avusturya'nın Yukarı Avusturya eyaletinde ilkokul öğretmeni olarak görev yapan 47 yaşındaki Monika Rahel Ring, sosyal medyadan yaptığı cinsellik tavsiyesi niteliğindeki paylaşımlarıyla dikkatleri çekti. Kendisini 'enerji ve seks terapisti' olarak tanımlayan Ring paylaşımlarının ifşa edilmesinden sonra öğretmenlik görevinden uzaklaştırıldı.

Trend 16-01-2024 13:35

Hizmet yılı krizi: Öğretmene eksik maaş yattı, itiraz üzerine çözüldü

Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK), emekli bir öğretmenin hizmet yılının yeniden hesaplanarak, aylığının artırılmasını sağladı.

Finans 14-01-2024 15:11

Okulda öğretmen dehşeti! 6 yaşındaki çocuklara yaptıkları 'pes' dedirtti

Antalya’da bir ilkokulda, spor eğitmeni A.U.'nun öğrencilere yaptıkları 'pes' dedirtti. A.U., sınıfta konuşan 6 yaşındaki çocukları karanlık odaya kapattığı, ders boyunca duvara döndürüp beklettiği şikayeti üzerine görevden alındı. İşte detaylar...

Haber 12-01-2024 14:40

Öğretmenliği bırakıp OnlyFans fenomenliğe soyundu! Her paylaşımı başka bir olay oldu... Sosyal medya onu konuşuyor

Öğretmenlik işinden ayrıldıktan sonra OnlyFans'ta kendisine ait bir profil oluşturan Courtney Tillia paylaşımları sayesinde kısa sürede fenomene dönüştü. Tillia müstehcen paylaşımları sayesinde gelirinin bir anda altı haneli rakamlara ulaştığını dile getirince tepkilerin odağına yerleşti.

Trend 12-01-2024 14:26

Lisede korkunç skandal! Öğretmen 15 yaşındaki kız öğrencisine salatalıkla cinsel saldırıda bulundu... 'Yılın öğretmeni' dahi seçilmişti

ABD'nin Teksas eyaletinde yaşanan bir olay ülke gündemine yerleşti. 30 yaşındaki Brandyn Martin Hargrove isimli İngilizce öğretmeni, 15 yaşındaki ismi açıklanmayan kız öğrencisine salatalıkla tecavüz etti. Skandalın ortaya çıkmasından sonra öğretmen öğrencisiyle aralarında bir ilişki olduğunu söyleyerek kendisini savundu.

Trend 12-01-2024 08:26

Öğretmenden öğrencisine cinsel istismar! Savunması 'pes' dedirtti: 'Suç olduğunu bilmiyordum'

Bursa’da özel okulda yabancı dil öğretmeni olarak çalışan S.Y. (38), sınavından 100 tam puan aldığı için ödül olarak kahve ikram etme bahanesiyle evine davet ettiği kız öğrencisi Ö.K.'ya (14) cinsel istismarda bulundu. Ö.K.'nin ailesi, S.Y.’nin kızlarına cinsel istismarda bulunduğunu, cinsel içerikli fotoğraflar gönderdiğini belirledi. S.Y., ‘cinsel istismar’dan 10 yıl, ‘hürriyeti yoksun kılma’ suçundan ise 2,5 yıl olmak üzere toplam 12,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. İşte detaylar...

Haber 11-01-2024 10:59

Engelli çocuğu olan öğretmen idareciliği bırakıp hayatını engelli çocuklara adadı

Diyarbakır'da serebral palsi hastası oğlu olan beden eğitimi ve spor öğretmeni 53 yaşındaki İsmail Teyhun, 15 yıl sürdürdüğü idareciliği bırakıp, hayatını engelli çocuklara adadı.

Yurthaber 09-01-2024 11:45

Ortaokulda skandal! 13 yaşındaki öğrencisiyle cinsel birliktelik yaşamak için para ödedi... 'Hamilelik' mesajı gerçeği ortaya çıkarttı

Amerika Birleşik Devletleri'nin Teksas eyaletindeki bir ortaokulda Adriana Mariel Rullan isimli bir öğretmen 13 yaşındaki ismi açıklanmayan öğrencisiyle ilişki yaşamakla suçlandı. Öğretmenin 18 Ağustos ile 19 Kasım tarihleri ​​arasında okul sırasında en az 12 kez çocukla 'cinsel ilişki/cinsel temas' yaşadığı ortaya çıktı. İsmi açıklanmayan öğrencinin babasının 13 yaşındaki çocuğun cep telefonunda bulduğu mesajlar gerçeği ortaya çıkarttı.

Trend 09-01-2024 07:55

Veliler okulu bastı, öğrencilerin gözü önünde öğretmenleri dövdü! O anlar kamerada

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde veliler, okulu basıp çocukların gözü önünde 2 öğretmeni darp etti. O anlar saniye saniye kaydedilirken, hem velilerin hem de darp edilen öğretmenlerin birbirlerinden şikayetçi olduğu öğrenildi. İşte detaylar...

Haber 29-12-2023 14:59

Karabük'te 36 yıllık öğretmen, mesleğine gözyaşlarıyla veda etti

Karabük'ün Eskipazar ilçesinde öğrencilerin ve meslektaşlarının alkışları eşliğinde emekliliğe ayrılan 36 yıllık öğretmen gözyaşlarını tutamadı.

Yurthaber 28-12-2023 13:49

Öğretmenleri taşıyan servis minibüsü devrildi! 9 kişi hemen hastaneye kaldırıldı

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde öğretmenleri taşıyan servis aracı devrildi. İlk belirlemelere göre kazada 9 kişi yaralandı.

Haber 22-12-2023 16:45

Korku dolu anlar kamerada! Okulda kalbi duran öğrenciyi, öğretmeni hayata döndürdü

Amasya’da 13 yaşındaki Çetin Çelebi, okul bahçesinde oynarken bir anda yere yığıldı. Kalbi duran öğrenciye, ilk müdahaleyi nöbetçi öğretmen Anıl Şenol Torbacı yaptı. Olayı görüp gelen Fen Bilgisi Öğretmeni Hüseyin Aktaş, katıldığı ilk yardım eğitiminde öğrendiği kalp masajı ve suni teneffüs ile öğrencisini yaşama bağladı. Korku dolu o anlar saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı. İşte detaylar...

Haber 22-12-2023 09:55

Öğretmen ve 14 yaşındaki öğrencisinin ilişkisi ifşa edildi! Cinsel içerikli mesajlaşmaları ortaya çıktı... Babası oğlunun telefonunda çıplak fotoğrafları buldu

Amerika Birleşik Devletleri'nin Florida eyaletindeki bir ortaokulda drama öğretmeni olarak görev yapan 33 yaşındaki Brittiny Lopez-Murray'ın 14 yaşındaki adı açıklanmayan öğrencisiyle ilişkisi ifşa edildi. Yasak aşka ilişkin detaylar öğrencinin cep telefonundan çıktı.

Trend 20-12-2023 10:15

Veliden hamile öğretmene sınıfta öğrencilerin önünde saldırı! O anlar kamerada... Öğretmen baygınlık geçirdi

Başakşehir’de bir okulda, hamile öğretmeni darp eden ve polis ekiplerince gözaltına alınan veli, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Velinin öğretmene saldırı anı ise güvenlik kameralarına yansıdı. Öğretmenin olay yerinde kısa süreli baygınlık ve şok geçirdiği öğrenildi. Öte yandan öğrencinin gelişim ve eğitim süreçlerinden kaynaklı veli ile öğretmen arasında süregelen bir anlaşmazlığın olduğu anlaşıldı.

Haber 19-12-2023 19:32

Hem hamile öğretmene saldırdı, hem güvenlik görevlisinin burnunu kırdı!

İstanbul'da akılalmaz olay! 13 Aralık çarşamba günü Başakşehir'de zorla okula girmeyen bir öğrenci velisi adeta terör estirdi. Hamile bir öğretmene hakaret edip saldıran veli, güvenlik görevlisinin de burnunu kırdı. Öğretmen ve güvenlik görevlisi saldırgandan şikayetçi oldu.

Haber 18-12-2023 16:40

Durumundan şüphelenen anne adım adım oğlunu takip etti! Arabada öğretmeniyle cinsel ilişki yaşarken yakaladı

Amerika Birleşik Devletleri'nin Kuzey Carolina bölgesinde yaşayan ismi açıklanmayan bir anne oğlunun öğretmeniyle yakın ilişkisinden şüphelendi. Oğlunun garip davranışları üzerine cep telefonuna bir takip uygulaması indiren kadın oğlunun ragbi antrenmanı yerine başka bir yere gittiğini görünce onu takip etti. Sonunda ise oğlu ve öğretmenini arabada bastı.

Trend 15-12-2023 08:22

Anaokulu öğretmenin feci sonu! Çatı katından atladı…

Trabzon’un Akçaabat ilçesinden gelen bir haberde dehşete düşürdü. 7 katlı binanın çatı katından atlayan ve psikolojik sorunları olduğu öne sürülen 28 yaşındaki anaokulu öğretmeni Merve Z. hayatını kaybetti.

Haber 14-12-2023 13:55

Kızlarının telefonunu inceleyen aile fotoğrafları gördü... Sapık öğretmenin savunması şoke etti! 15 yaşından büyük sanmış, 'ödüllendireceğim' demiş

İğrenç olay Bursa'da meydana geldi. Özel bir okulda yabancı dil öğretmeni olarak görev yapan 38 yaşındaki S.Y.'nin., sınavdan 100 puan aldığı için ödüllendireceğini söylediği kız öğrencisi Ö.K.'ye (14) cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıktı. Aile, kızlarının cep telefonuna bakmasıyla cinsel içerikli fotoğrafları görürken, öğretmenin otomobilinin camlarını kırıp lastiklerini patlattı. 22 yıl istemiyle açılan davada tutuklu öğretmen S.Y., "Öğrencimin 15 yaşından büyük olduğunu düşünmüştüm" dedi.

Haber 13-12-2023 12:24

Yılın öğretmeni seçilmişti! İki ortaokul öğrencisiyle ilişkisinin olduğu ortaya çıktı... Müstehcen fotoğraflar yasak aşkı ele verdi

Amerika Birleşik Devletleri'nin Kaliforniya eyaletindeki bir okulda görev yapan 35 yaşındaki Jacqueline Ma, geçtiğimiz yıllarda "Yılın öğretmeni" seçilmişti. 35 yaşındaki öğretmenin 12 yaşındaki iki ortaokul öğrencisiyle yaşadığı yasak aşk ise büyük bir şaşkınlık yarattı. Ma'nın tüm suçlamalardan suçlu bulunması halinde 165 yıla kadar ömür boyu hapis cezasıyla karşı karşıya kalacağı belirtildi.

Trend 13-12-2023 09:21

Müstehcen içerikleri nedeniyle açığa alınan öğretmen son pozuyla da olay oldu! Mağazada üstsüz poz verince sosyal medyanın gündemine yerleşti

Sosyal medyadan yaptığı müstehcen içerikli paylaşımlarının veliler tarafından fark edilerek şikayet edilmesi üzerine açığa alınan öğretmen Megan Gaither, bir mağazanın soyunma kabininden müstehcen bir video yayınlayarak herkese meydan okudu. Sosyal medyadan yaptığı içeriklerini savunan eski öğretmen bir kez daha gündeme geldi.

Trend 12-12-2023 07:54

Skandal görüntüler! Sınıfta kendini teşhir etmek için pantolonunu indirdiği iddia edilen öğretmen tutuklandı... O görüntüler paylaşıldı

Kaliforniya'daki altıncı sınıf öğrencileriyle dolu bir sınıfta pantolonunu indirdiği ve çıplak kalçasını ve cinsel organını gösterdiği iddia edilen öğretmen 32 yaşındaki Stephen Canciani tutuklandı. Öğrencilerin şikayeti üzerine öğretmenin tutuklandığı ve okuldaki görevlerine son verildiği ifade edildi. Öğrencilerin sınıfta öğretmenin müstehcen hareketlerini belgeleyen cep telefonuyla görüntüler çektiği ve bu görüntülerin mahkeme dosyasına eklendiği belirtildi.

Trend 08-12-2023 08:37

Öğrencinin sınıf annesiyle 'sanki dünyanın ağası' diyerek tartıştığı anlar gündem olmuştu! MEB yazı gönderdi: O uygulama yasaklandı… Sosyal medyada yorum yağdı ‘Helal olsun sana, devrim böyle yapılır’

Türkiye genelindeki okullarda 'sınıf annesi' uygulaması yasaklandı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Valiliklere gönderilen uyarı yazısında, bu kişilerin zaman zaman para topladığı ve derslere müdahil olduğu yönündeki şikayetlere dikkat çekildi. Yaşanan bu gelişmenin ardından, daha önce bir sınıf annesiyle tartışan küçük bir çocuğun sosyal medyada yayılan görüntüleri yeniden gündem oldu. O videodaki çocuk için çok sayıda yorum yapılırken "Helal olsun sana, devrim böyle yapılır" denildi.

Egitim 06-12-2023 09:14

Öğretmen öğrencisiyle arabada cinsel birliktelik yaşarken veli tarafından basıldı! Çocuğunu fark eden anne durumu polise haber verdi

Amerika Birleşik Devletleri'nde öğretmenlik yapan bir kadın ismi açıklanmayan öğrencisiyle cinsel birliktelik yaşadığı sırada velisine yakalandı. Çocuğunun davranışlarından şüphelenerek takip etmeye karar veren anne, oğlu ve öğretmenini park halindeki bir aracın içinde cinsel birliktelik yaşarken yakaladı. Veli durumu anında polise bildirerek suç duyurusunda bulundu.

Trend 05-12-2023 08:07

Ünlü şarkıcı Melike Şahin konserini iptal etti! Tepkiler gecikmedi: Hani pusulam rüzgar diyordun?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, öğretmenler için konser düzenledi. Konserde sahne alacak sanatçılardan biri de Melike Şahin'di. Ancak Şahin rüzgarı bahane ederek konsere çıkmadı. Saatlerce bekleyen öğretmenler ise bu duruma tepki gösterdi. Olayın ardından İBB'den Şahin'in açıklamalarının aksi yönde bir duyuru yayınlandı.

Magazin 03-12-2023 11:15

Evli lise öğretmeni 11 yaşındaki öğrencisiyle yasak aşkının ifşa edilmesinden sonra tutuklandı! Sık sık arabamda buluşup cinsel ilişkiye giriyorduk

Amerika Birleşik Devletleri'nin Connecticut eyaletindeki bir lisede görev yapan 42 yaşındaki Alyson Cranick öğretmenin ismi açıklanmayan 11 yaşındaki öğrencisiyle yaşadığı yasak aşk ifşa edildi. Yasak aşkın ortaya çıkmasından sonra öğretmenlik görevinden uzaklaştırılan Alyson Cranick, 11 yaşındaki çocukla sık sık arabasında buluşarak cinsel birliktelik yaşadığını itiraf etti.

Trend 02-12-2023 09:53

Öğretmenin müstehcen fotoğrafları veliler tarafından ifşa edildi! Okul bölgesi cinsel eğitim panelinden kovuldu

Amerika Birleşik Devletleri'nin Teksas eyaletindeki bir okul bölgesinde cinsel eğitim öğretmeni olarak görev yapan 38 yaşındaki Ashley Ketcherside, müstehcen görüntülerinin veliler tarafından ifşa edilmesinden sonra görevinden uzaklaştırıldı. Öğretmenin daha öncesinde 2012-2016 yılları arasında fuhuş operasyonunda tutuklandığı ortaya çıktı.

Trend 29-11-2023 11:39

Ortaokulda skandal! 14 yaşındaki öğrencisine cinsel organının fotoğraflarını gönderen öğretmen tutuklandı... Müstehcen mesajları tek tek ifşa edildi

30 yaşındaki öğretmen Katylann Barnes, 14 yaşındaki bir öğrencisine sosyal medya üzerinden cinsel organının fotoğraflarını ve videolarını göndermekle suçlandı. Öğrencisine gönderdiği müstehcen mesajları ifşa edilen öğretmen görevinden uzaklaştırıldı.

Trend 25-11-2023 10:02

Milli Eğitim Bakanı Tekin’den öğretmen ataması açıklaması! Sayı böyle belirlenecek…

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin canlı yayında soruları yanıtlarken öğretmen atamaları ile ilgili beklentilerle ilgili de konuştu. Bakan Tekin açıklamasında atamalarla ilgili "2024 bütçesi TBMM'de onaylandıktan sonra Hazine ve Maliye Bakanlığımızla koordineli biçimde atama için bize tanımlanacak sayıyı belirleyeceğiz. Sonra da Bakanlıkta oturup, hangi branşa ne kadar öğretmen alacağımızı belirleyeceğiz" dedi.

Haber 25-11-2023 07:22

Okulu basıp öğretmenleri darbettiler! Saldırı anları kamerada

Şanlıurfa’da bir okulda öğretmenlerin yangın merdiveninden inmemesi konusunda uyardığı öğrencinin yakınları, okulu bastı. Müdür ile 3 öğretmeni darbeden 4 şüpheli gözaltına alındı. Saldırı anları ise cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı. İşte detaylar...

Haber 24-11-2023 14:45

Van'da 23 bin 116 öğretmene kitap hediye edildi

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kentte görev yapan 23 bin 116 öğretmene kitap hediye etti.

Yurthaber 24-11-2023 11:32