KADIN

Boğa Burcu Yıllık Yorumu

BOĞA

Sevgili Boğalar 2017 yılında

-Öyle birisi karşımıza çıkar ki, sizi yenileştirir, farkındalığınızı yükseltir.

-Ev sahibi olmak, evlenmek, ailenizle sıcak ilişkiler kurmak, yeni bir yere taşınmak bu yıl gündeminizde yer alıyor.

-Yeteneklerinize göre iş, eğitim tercihinde bulunacaksınız.

-Hayata dört elle sarılacak, hedefiniz için çabalayacaksınız.

-Sevdiğiniz işi yapın, sevdiğiniz bir yaşamı kurun, dış dünya ile iç dünyanızı dengede tutun.

-Yalnızlık veya birilerinin himayesinde yaşamak zor geliyorsa, şikayet etmek yerine çözüm bulmaya çalışın.

-İşinizde yenilikleri takip edin, teknolojiden yararlanın.

-Dijital ve sosyal medyayı iyi kullanın.

-Barışçıl olun, insanlara destek verin fakat kendinizden taviz verme düzeyine getirmeyin.

Dikkat edilecek Tarihler:

10 Nisan-3 Mayıs: Her şeyin merkezine parayı koyabilir ve buna göre hayatı, insanları, geleceği ele alabilirsiniz. Oysaki hangi şartta olursa olsun yaşamın bir armağan olduğunu unutmayalım. İnsan önce kendisiyle barışık olmalı ve dış dünyadan kopmadan problemlerine çözüm bulmayı bilmeli. Bu tarihlerde kendinizi çok fazla kasmayın.

13 Ağustos-5 Eylül: Önceden başlanmış proje üzerinde çalışabilirsiniz. Eksikleriniz varsa tamamlayabilirsiniz. Aşk hayatınızda eleştirel bakış açınız, karşı cins tarafından yanlış değerlendirilmeye neden olabilir. Bunun ayarını iyi yapınız. Her şeyde bir kusur aramak hali, bu dönemde etkilidir. Mükemmel olmadığı için bir ilişkiyi bitirebilirsiniz. Fakat geri hareketi bitiminde tekrar geri dönebilirsiniz. Onun için dikkatli düşünün. Yeni bir ilişkiye başlamak veya eski sevgiliye geri dönmek gibi kararlarınızı gerçekçi analiz ediniz. Bu dönemde yazmak, el sanatlarıyla uğraşmak, bir işi detaylı şekilde gözden geçirmek, araştırmak gibi çalışmalara ağırlık verebilirsiniz. Çocuklarınızın iş veya eğitim hayatıyla ilgilenirsiniz. Çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız önce sağlık kontrollerinizi yaptırınız.

3-23 Aralık: Maddi-manevi anlamda önemli olan her konuda sağlamlığa önem veriniz. Banka kredileri, yabancılarla yapılan işler, ortaklıklar, eşinizle alakalı her türlü meseleyi dikkatlice gözden geçiriniz. Hukuk dışı uygulama, iş veya ortaklıktan kaçınınız. Bağınız olan kişilerin de güvenilir olmasına özen gösteriniz. Boşanma aşamasında olanlar için nafaka konusu önemli. Bu devrede gecikme veya ödemelerin aksaması mümkündür. Hukuki anlamda takibinizi iyi yapınız, önceden verilmiş kararınızı değiştirmeyiniz.

OCAK AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-8 OCAK ARASI

Sevgili Boğalar 3 Ocak (saat 10:46)-3 Şubat (saat 18:51) tarihleri arasında etkili olacak Venüs-Balık burcu geçişi genel olarak, ilişkilerde verici, ılımlı, şefkatli yaklaşımların göstergesidir. Güzel olan duygular, dostluklar, çalışma hayatımızda ve genel olarak arkadaşlık ilişkilerinde öne çıkar. Zaman olgusu kıymetli. İyi niyetle başlanan bir ilişki daha sonra karşı tarafın hayatındaki sıkıntıların, sorumlulukların çokluğu nedeniyle bitebilir. Devam eden ilişkinizde, sorunlar varsa bunlar bir yana atılsa da, bir müddet sonra öyle yürümeyeceği anlaşılabilir. Bilinçli olmak, gerçekleri göz ardı etmemek gerekiyor. Bu süreç, iş hayatımızda ılımlı, duyarlı, başkalarına yardım etmekten zevk alacağımız bir dönemin de göstergesidir. Sanatsal, mistik alanlara duyulan ilginin de göstergesi olacak. İş başvurusunda bulunacaklar mutlaka iyice durumu gözden geçiriniz. Yanlış bir tercih, gözden kaçan bir ayrıntı veya sorunları umursamamak yanlış olur. Karşımıza çıkan fırsatları onaylamadan önce üzerinde düşünelim.

Not: 3 Nisan-15 Nisan tarihleri arasında Venüs-Balık burcunda gerileyecek. Her burç mensubu yukarıda yorumunda sözü edilen konularda iç gözlemde bulunacak. Bu meseleleri tekrar ele alacak, üzerinde düşünecekler. Bütün bu gözlemler iç ve dış dünya arasındaki dengenin sağlanmasında, gerekli ile gereksizlerin tespitinde yardımcı olacaktır.

4 Ocak 2017 (saat 17:17)-8 Ocak 2017 (saat 12:43) tarihleri arasında Yay burcunda gerileyecek Merkür: Miras, kredi, beklediğimiz destekler, ortaklaşa mal-mülk-paralar konusunda hayale kapılmadan, her şeyin olur ve olmazlarını hesaba katarak düşünmekte yarar olduğunu gösteriyor. Ortağımız, eşimiz veya beklentimiz olan kişiler bir müddet bizi oyalayabilir. Kredi alınarak borca girmek veya şuradan şu gelecek diye harcama yapmayalım. Borç vermemiz, kefil olmamız sakıncalıdır. Elde edilmiş kazanç varsa bunların mutlaka güvence altına alınması şarttır. Önümüzü görmeden, ileri adımlar atamayız. Bir yakınımızı kaybettiysek, mirasla ilgili açılan veraset davaları, soyadımız nedeniyle mirasçımızdan kalan borçlar, vergiler veya bazı meselelerle uğraşabiliriz. Verilen sözlere inanmadan önce aslını astarını iyice bilelim. Kazanılmış paranın vergisini ödeyelim. Karşımıza biri çıkabilir. Bize güven verebilir. Biz de kalkıp kendisine bir para vermişizdir. Şimdi bunu almak pek kolay olmaz. Borçların ödenmesi için sıkıştırılırız. Bir kredi alayım da şunları kapayım deriz. Ancak gecikme olabilir. Yüksek faizli borç altına girmeyelim.

Tüm burçlar için önemli Not:

Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 29 Aralık 2016itibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 15 Ocak 2017 kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

8 Ocak saat 12:43-12 Ocak saat 17:03 tarihleri arasında Merkür-Yay burcu düz geçişinde, ortaklaşa kazançlar, mali konular, vergiler, çıkar ilişkileri, yatırımlar gibi konular üzerinde düşüneceğiz. İyi niyetin sınırlarının mutlaka gözden geçirilmesinde yarar vardır. Kredi çekmek, bir borcun altına girmeden önce iyi düşünelim. Bu geçiş, ortaklıklarla ilgili görüşmeler, iletişimde bulunma, bir araya gelmeler gibi konularda etkili olacaktır. Çok fazla açılmadan, zihnimizi doğru anlamdaki işlere yönlendirmek gereklidir. Hem finansal hem de ilişki anlamındaki paylaşımların üzerinde mutlaka düşünülmesi, abartıya kaçılmadan gerçekçi bir şekilde ele alınması gerekir. Bazen öyle iş ortaklıkları kurulur ki, her iki taraf da kendi bildiğince hareket eder, payına düşeni gözetir. Ancak bu sağlıklı bir ilişki olmaz. Bazen de yaşanan problemler sonucu ortaklıkta kriz dönemi yaşanır. Bu kriz nedeniyle taraflar birbirlerine karşı pek hoş düşünmezler. Kimi zaman da, yaşanan kriz bizi büyütücü ve geliştiricidir. Kişi bu kriz sayesinde kendini keşfeder. Bütün bunlar Merkür-Yay burcu geçişinin etkileri arasında yer alabilir.

9-15 OCAK ARASI

Sevgili Boğalar 12 Ocak saat:14:34 tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, yakınlarımızla veya çevremize olan duyarlılığımızdır. Bu sözümüzde, yazımızda, görüşmelerimizde ön plandadır. Derdimiz varsa anlatırız, derdi olan varsa dinleriz. Bazen de içimize atarız susup bekleriz. Bir yandan gerçekçiyizdir, diğer yandan duygusalızdır. Bu Yengeç Yeniaylarının öz niteliğinde vardır. Çünkü güvence olgusu gayet kıymetlidir. Görünümlere baktığımızda sağlıklı, verimli ilişkilere ihtiyacımızı vurguluyor. Çalışma hayatında veya genelde hem ciddi projeler peşindeyiz hem de en iyisi olsun istiyoruz. Ancak ne olursa olsun görülür, elle tutulur ve hakikaten işe yarar olmasına dikkat etmeliyiz. Daha önce adım atılmış veya karar verilmiş işlerde bile, şartları tekrar gözden geçirmek yararlı olur. Sözgelimi yurtdışı, eğitim, çalışma hayatımız, sağlığımızla ilgili konuları ciddiye alalım. Yeteneklerimize uygun mu, maddi açıdan doyurucu mu bir bakalım. Bugün Merkür-Oğlak burcunda seyrine başlıyor. Hedefimize uygun şekilde planlı düşünmenin işaretçisidir. Siz tercihlerinizi gerçekçi şekilde yapabilirsiniz. Bu tabii ki olumludur. Bir mesele üzerinde uzun uzun düşünmeyi sağlar. Böylece Dolunayın işaret ettiği güvencene dikkat et, bazı şeyleri göz ardı etmeye meyillisin ama zihninde hesap kitap yaparak garantisi olana yönelirsin diyor. Bize de aklımızı başımıza almak düşüyor. Tabii ki karşımıza gerçekten sağlam bir iş, fırsat çıkmışsa, uzun vadeli ve güvence taşıyorsa, sırf duygusal düşünüp onu da elden kaçıramayız. Bakacağız duruma göre, inceleyeceğiz. Ani çıkışlar, sabırsızlık göstermeyeceğiz.

12 Ocak-7 Şubat tarihlerinde Merkür-Oğlak burcunda ilerleyecek. Ciddi bilgi edinme ve gerçekçi düşünme sürecidir. Hiçbir işi yarım bırakmaz, mutlaka bir sağlam temel üzerine oturtmayı tercih edersiniz. Dürüstlük, netlik ve sağlamlık sözlerinize yansır. Eğitim, iş hayatında başarılı girişimlerde bulunmak, bağlantılar kurmak, görüşmeler yapmak için uygun bir zamandır. Kazandırıcı olan işlere öncelik tanırsınız. Bu süreç Merkür geri hareketinin sona ermesi nedeniyle 19 Aralık 2016-4 Ocak 2017 tarihleri arasındaki işlerin, meselelerin tekrar gündeme gelmesi ve yürürlüğe konması, işlerlik kazandırılması, halledilmesi yönünde etkili olacaktır.

16-22 OCAK ARASI

20 Ocak-18 Şubat tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Kova dönemi iş hayatımızla ilgili konularda yenilikçi düşünülmesi, etrafınızdaki insanlarla ilişkilere önem verilmesi gereken zamandır. Şöyle bir kendinizi gözden geçiriniz. İşinize nasıl heyecan katabilirsiniz, nasıl yeniliklerde bulunabilirsiniz bunlar üzerinde mutlaka durun. Otorite konumundaki kişiler veya soluklandığınız dünya sizden farklı bir şeyler bekleyecektir. Siz de yaratıcı yönlerinizi öne çıkarırsanız orijinal olana yönelirseniz değişik yöntemler keşfedebilir, dikkatleri üzerinizde toplayabilirsiniz.

23-31 OCAK ARASI

Sevgili Boğalar 28 OCAK saat 03:07 KOVA BURCUNDA doğacak Yeniay, geleceğe dönük şekilde düşünmenin, yeni bir proje üzerinde çalışmanın, kimseye eğilip bükülmeden özgürce yaşamanın karar ve isteğimizi vurgulayacak. Sizi harekete geçirici ve şu andaki sıkıntılarınızı aşabilmeniz adına destekleyicidir. Ancak tabii ki sizin de mevcut işiniz, hayatınız, maddi şartlarınız ve kendinizi gerçekçi şekilde gözden geçirmeniz gerekir. Kimi Boğalar bu Yeniayda farklı bir proje üzerinde belli bir süre çalışmayı ve hazırlanmayı düşünürler. Kimi Boğalar ise, sağlık veya farklı bir sebeple belli bir süreliğine dinlenmek toparlanmak amaçlı karar verebilirler. Yeniayın gerçekleştiği bugün, Mars-Koç burcunda ilerleyecek. Cesaretin ve girişimde bulunmanın astrolojik ifadesi olan Mars, sizin bu Yeniayda bazı geçmiş konuları, sorunları irdeleyeceğinizi gösteriyor. Bu irdeleme iş, sağlık, mali konular nedeniyle olabilir. Oysaki yapılması gereken, geçmişe takılmak yerine kendinize bir hedef belirleyip onu elde etmek adına hazırlık yapmaktır. Bu Yeniay bu anlamda size destek veriyor. Sizi zorlayan ne varsa onu geride bırakmanız için itekliyor. Yeniayın oluştuğu bugün, başka bir görünüm etkisi, hem hedefleriniz hem de başkalarıyla olan maddi-manevi ilişkileriniz yönünde sizi test ediyor. Kredi, yatırım, borçlanma gibi konularda hesabı bilmekte yarar var. Sağlığınıza önem veriniz. Enerjinizi, yeniliklerde bulunmak, hazırlanmak, kendinize özen göstermek yönünde kullanınız.

28 Ocak saat 08:39-10 Mart saat 03:33 tarihleri arasında, Mars-Koç burcunda ilerleyecek. Bu dönemi, bilinçaltınızda yer etmiş bir takım sorunlarla, bağımlılık, korkularınızla yüzleşmek yönünde baskı yaratabilir. Kendinizi bazen haklı görmek bazen de tam tersine haksız görüp gerginleşmeniz mümkündür. Mars astrolojik olarak her burç mensubu için enerjimizi uygun biçimde yönlendirdiğimiz alan ve konuların işaretçisidir. Siz öncelikle bu süreçte takıntılı davranabilirsiniz. Size göre olması gerekenler ama bir türlü olmayanlar gerilim sebebidir. Şu niye böyle, bu neden şöyle demek yerine, ne yapabilirim demek çözüm bulmanızı sağlar. Hayata olan direncinizin yükselmesi için, geçmişte yaşanan anıları, olayları veya durumları sakin bir şekilde gözden geçiriniz.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-7-8-11-12-15-16-25-26-30-31
Zayıf Enerjili Günler : 1-13-14-20-21-28
Aşkta En Şanslı Günler : 15-16
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 9-10

Yeniay : 6-7-8-9 (Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 20-21-22
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

ŞUBAT AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-5 ŞUBAT ARASI

3 Şubat (saat 18:51)-4 Mart (saat 12:09) tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Venüs, bencil isteklerin ön planda olması demektir. Durum böyle olunca, Boğalar ilişkide -Ben haklıyım tarzında davranışlar gösterir veya bu yönde bir alışverişte bulunmayı tercih ederler. Ayrıca bu seyir, erotizm duygusunu yoğunlaştırır. İlk bakışta aşk dediğimiz ancak gizli sürdürülen, temelinde cinsellik olan ilişkiler yaşanabilir. Birlikte olduğunuzu kişiyle aranızdaki ten uyumu beraberliğin özünde büyük bir yüzdeye sahiptir. Sorunları çözme biçiminiz veya ilişkinizi sağlam bir temele alma ihtiyacınız bu paylaşıma bağlı gibidir. Sorunlu bir ilişkiniz olsa dahi, eğer birbirinize karşı tutkuluysanız beraberlik devam eder. Bu enerji Boğa gibi cinsellik konusunda gayet güçlü bir burcun, ilişkideki problemleri bu dürtü çerçevesinde değerlendirmeye alması mümkünse de, ben Boğaların yine de ayakları yere basacak şekilde düşünecekleri kanaatindeyim.

Not: 4 Mart-3 Nisan tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda gerileyecek. Her burç mensubu yukarıda yorumunda sözü edilen konularda iç gözlemde bulunacak. Bu meseleleri tekrar ele alacak, üzerinde düşünecekler. Bütün bu gözlemler iç ve dış dünya arasındaki dengenin sağlanmasında, gerekli ile gereksizlerin tespitinde yardımcı olacaktır.

6-12 ŞUBAT ARASI

7 Şubat-26 Şubat tarihleri arasında etkiliMerkür-Kova burcu geçişi, iş hayatında bilginizi tecrübenizi yenilikçi tarzda ve yaratıcı şekilde ortaya koymanız gerektiğini gösterir. Zekanız, iletişim beceriniz, gruplar içindeki etkinliğiniz, dış dünya ile güçlü temasınız ilerlemenizde yararlıdır. Mali konularda kazandırıcı işlere yönelmeyi sağlayıcıdır. Bir proje veya bir etkinlik yoluyla para akışını simgelediği gibi, işsizlik sorunumuzun çözülmesi sonucu bir akışın sağlanması yönünde de etkilidir.

Sevgili Boğalar 11 Şubat saat 03:45 Aslan burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, içgüdüsel bir şekilde değerlerinize sahip çıkmanızı, aileniz-eviniz-geleceğiniz söz konusu olduğunda aslan kesilmenizdir. Siz takdir edilmek, beğenilmek, alkışlanmak istersiniz. Bu öncelikle en yakınınızda bulunan kişilerce kabul edilmelidir. Bu kendinizi gösterme çabanız, dış dünyada farklı ve yepyeni projelere yönelmenizi sağlayabilir. Görünümlere baktığımızda, önümüzdeki 6 aylık süre içinde, çalışma hayatınızı, sağlığınızı, ailenizi güçlendiricidir. Belki yeni bir eve taşınacak, yeni bir işe adım atacak, ofis açacak, iş ilişkilerinizi geliştireceksiniz. Önemli olan, her şeyin merkezinde kendinizi sanmamanız, ev içinde ve iş hayatında hükmedici tavırlardan uzak durarak, yapıcı çözümlere açık davranmanızdır. Maddi konularda gerçekçi olmalısınız. Yatırım, borçlanma, miras, hukukla ilgili işlerinizi iyi takip ediniz. Bu Tutulma gayet olumludur. Ancak bu saydığım noktalara dikkat edilmesi halinde iş hayatınız yenilenir, farklı teknikler, yöntemler kullanarak başarılı işlere imza atarsınız. Bedeninize iyi bakınız. Çünkü bu sizin verimli ilerlemenizde en önemli kriterdir. Bu Tutulma, çocuk sahibi olmak, evlat edinmek, çocuklarınız varsa onların geleceğini düşünerek planlar yapmak yönünde olumludur. Ayrıca aşk hayatınızda doğru tercihlerde bulunmanız için destekleyicidir.

13-19 ŞUBAT ARASI

18 Şubat-20 Mart arasında Balık burcunda seyrini sürdürecek Güneş, duygularımız, hayallerimiz, duyarlılığımız ön plandadır. Sanatsal konulardan, mistik faaliyetlere kadar geniş bir alanda soyut çalışmalara yönelebiliriz. Balık burcu geçişleri iki yönlüdür. Bazıları kendinden ödün verir, sınırlarını çizemediği için başkalarının kurbanı olur ve en ufak bir zorlukla karşılaştığında kadere küser. Kimileri becerilerini, yeteneklerini hayal gücüyle birleştirerek hayata sunar ve duygularının esiri olmadan yolunda ilerler. Tabii ki Boğalar, maddi ve manevi değerlerinin gayet bilincinde olan toprak insanlarıdır. Öyle bilmedikleri sularda yüzmeyecekler ve ne yapmak istediklerini tespit ederek dönemi olumlu yönde değerlendireceklerdir.

20-28 ŞUBAT ARASI

Sevgili Boğalar 26 Şubat saat 17:54 tarihinde Balık burcunda oluşacak Halkalı Güneş Tutulması ve bugün başlayacak Merkür-Balık burcu geçişi, gerçeklerle teması yitirmeden ideallerinize sahip çıkmanın önemini vurguluyor. Bu anlamda dostlukların da önemi var tabii ki. Sizin gelişiminizi isteyen ve bu yönde sizi destekleyen kişilere ihtiyaç var. Arkanızdan kuyu kazan veya işi düştüğünde sizi arayan kişilere karşı dikkatli olmayı sanırım öğrendiniz. Çünkü bu Tutulma aklımızı başımıza toplayarak, bize söylenenlerin aslını astarını öğrenmeden inanmamak gerektiğini söylüyor. Aynı şekilde sizin de kendinizden eminliğiniz önemli. Gelişime önem vermek, boşu boşuna zaman kaybetmemek, bir hedef belirlemek ve bunun için ne gerekli tespit etmek vaktidir. Şu aralar Mars ve Venüs-Koç burcunda ilerlediği için, bir proje üzerinde çalışmak, zamanı iyi değerlendirmek yerinde olacaktır. Bu Tutulma sizin vizyon sahibi birey olarak kendinizi yenilemeniz, geliştirmeniz anlamında önem taşıyor. Bunun farkında olan Boğalar zaten kimsenin etkisi altında kalmadan ilerleyecekler. Çünkü onlar ne istediklerini bileceklerdir. Çocuklarınız, yaşamınız, size kendinizi iyi hissettiren ne varsa her şeyi ciddiye alarak düşünürseniz, hedefinizden şaşmadan o arzu ettiğiniz güzelliklere ulaşabilirsiniz. İlişkilerinize dikkat edin. Gerçekten yararlı ile yararsız olanları birbirinden ayırt edin ve mutlaka sağlığınıza önem verin. Kilo sorunlarınız varsa, egzersiz ve diyetinizi ihmal etmeyin.

26 Şubat-14 Mart tarihleri arasında Balık burcunda seyrini sürdürecek Merkür, hedeflerinizi gerçekleştirme anlamında fazla iyi niyetli düşünmeye, durumları net bir şekilde görememe, dostunuzu, düşmanınızı ayırt edememe gibi durumlara yol açabilir. Yardımlaşma hissiniz bir hayli yüksektir. Ancak bunun ayarını bilemediğiniz zaman kendinizden çok başkalarının işine yararız. Aklınızla, mantığınızla durumunuzu gözden geçirmeyi unutmayınız. Duyguların sizi yanıltmasına, tanımadığınız kişilerin sizin iyi niyetinizi kullanmasına izin vermeyiniz. Belli bir mesafe koyarak karşınızdaki kişiyi test ediniz. Mesleği sanat ve mistik çalışmalar, yardımlaşmayla alakalı olan kişiler bu süreçte değerli çalışmalarda bulunabilirler. Aşk hayatınız ve parasal konular üzerinde düşünmemiz yerinde olacaktır.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-7-8-12-13-22-26-27
Zayıf Enerjili Günler : 10-16-17-24-25
Aşkta En Şanslı Günler : 12-13
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 5-6

Yeniay : 3-4-5 (Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 16-17-18
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

MART AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-5 MART ARASI

4 Mart (saat 12:09)-3 Nisan (saat 03:25) tarihleri arasında Koç burcunda gerileyecek yöneticiniz Venüs süreci, kişinin bencil davranması, duygularını ifade etmekte zorlanması ve bazen de toplumdan kendisini soyutlayarak yalnızlığı tercih etmesi, güvenmediği, istemediği hiç kimsenin kendisine ulaşmasına izin vermemesi halidir. Gizli ve kaçamak ilişkiler, cinselliğe dönük beraberlikler bu dönemde etkili olsa da, kişinin bilinçli şekilde bunları gözden geçirmesinde fayda var. Bir başka olasılık, tutkulu bir ilişkiniz vardır fakat bu aşk sizi üzmektedir. Bu dönemde duygularınızı yeniden gözden geçirirsiniz. Belki de bitirmeye veya aynen sürdürmeye devam edersiniz. Benim tavsiyem yeni bir karar vermek yerine duruma mantıklı şekilde bakmanızdır. Gerileme süreci geçmişi hatırlatıcıdır. Kişi takılıp kalır ve sanki bir adım ileriye gidemiyor gibi hissedebilir. Oysaki bu dönemde iç gözlem öylesine kuvvetlidir ki, birçok meselenin iç yüzünü öğrenmeniz, daha önce fark etmediğiniz noktaları keşfetmeniz mümkündür. Geri hareket sonrası

Önemli Not: 28 Nisan-6 Haziran tarihlerinde Venüs düz seyirle Koç burcunda ilerlediğinde, yukarıdaki konu ve alanlarda yaşanan gecikme, yanlış anlaşılma veya aksamalar yoluna girmeye başlar. Geri hareket esnasında karşınıza çıkan fırsatları, işleri ve yeniden ele alıp düzenlediklerinizi yürürlüğe koyabilirsiniz.

6-12 MART ARASI

10 Mart saat 03:33-21 Nisan saat 13:32 tarihleri arasında Mars burcunuzda ilerleyecek. Tabii ki kişisel ihtiyaçlarımızı elde etme ve yarınlarımızı garanti altına alma arzusu bir hayli etkili olacak. Öylesine veya gelir-geçer tarzda değil, süreklilik önemli olacak. Hedefsiz, amaçsız hareket etmeyeceğiz. Süreklilik kıymetli olacak. Kişisel girişimler riskten uzak şekilde düzenlendiği için, fırsatlar karşımıza çıksa dahi enine boyuna inceleyeceğiz. Bu geçişin yöneticisi Venüs-Koç burcunda 4 Mart itibariyle geriliyor. Aynı zamanda Merkür de gerileyecek. Bu durum, planlarımızı, ilişkimizi, arzularımızı gizli saklı yaşamanın, sürdürmenin, bencil ve dürtüsel hareket etmenin göstergesidir. Kimse bilmez ama öylesine ihtiraslıyızdır ki, kazanmak için her yolu normal görürüz. İçimizde bir yerlerde başaracaksın, elde edeceksin, hadi dene, yap, korkma diyen bir ses vardır. Bu yoğun duygular dış dünyada doyuma ulaşmadığında psikolojik ve fiziksel anlamda strese neden olur. Sağlığımıza mutlaka özen gösterelim.

Sevgili Boğalar 12 Mart saat 17:54 Başak burcunda oluşacak Dolunay, sizin becerikli olduğunuz konularda çalışmanız, üretmeniz, hayallerinizi gerçekleştirmeniz, pratik kazanmanız yönünde destekleyicidir. Bu ürünleri, bu çalışmaları, grup içinde-sahnede-bir alanda topluma sunabilir, beğeni kazanabilirsiniz. Bu Dolunay çalışmanın önemi kadar, dinlenmenin de kıymetini vurguluyor. Aşk hayatınızda titizlik gösterdiğiniz gibi, zihniniz bazen sizi yanıltıp, bir anda aşkın kollarına da atabilir. Görünümlere baktığımızda, farklı yerler görmek, keşfetmek, yeni insanlar tanımak arzumuz da yükseliyor. Yurtdışı, başka bir şehir, yabancı kültürler, sanat, edebiyat, mistik çalışalar, eğitmenlik gibi konulara da merak salabilirsiniz. Çocuklarınız varsa onların geleceğini sağlam temeller üzerine inşa etmeleri adına planlar yapabilirsiniz. Maddi-manevi açıdan artı ve eksileriyle duruma bakmak, getiri-götürü hesabını iyi yapmak, ona göre karar vermek gerekir. Bu Dolunay, ideallerimiz, hayallerimiz, geleceğimiz için her türlü özveride bulunmaya açık olduğumuzu işaret ediyor. Size bir tek tavsiyem, eğer bir iş yapacaksanız, bir ortaklık kuracaksanız, birileriyle el sıkışacaksanız veyahut bir hayaliniz varsa, bunun uygulanabilirliği hususunda gerçekçi olunuz. Eğer her şeye değiyorsa, o zaman sabırlı ve planlı çalışarak o hedefe varınız.

13-19 MART ARASI

14 Mart-31 Mart tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda ilerleyecek. Bu geçiş bazı günler gerginliğe neden olabilir. Boğa'ların olumlamalarda bulunmalarını, stresten uzak durmalarını, zihinlerini daha güzel şeyler için kullanmalarını tavsiye ederim. Kolayca gerginleşebiliriz veya bir şeyleri düşünürken sadece kendi işimize gelecek şekilde ele alabiliriz. Buna dikkat etmek lazım.

20-26 MART ARASI

20 Mart-20 Nisan tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Koç burcu geçişinin yönetici gücü Marsın burcunuzdaki seyri ve Venüsün iki ayrı burçtaki gerileyişini hesaba kattığımızda, aslında geriye çekilmiş değiliz. Bilinçsiz şekilde ona buna öfkelendiğimiz de yok. Geçmişte yaşanmış problemlerin nedenleri üzerinde düşünüyoruz. Ne yapacağımızı planlıyoruz. Birçok meseleyi içten içe gözden geçiriyoruz. Bize nelerin zarar verdiğini, verebileceğini saptamaya çalışıyoruz. İsteklerimizi elde etmek için uygulanacak yol ve yöntemler üzerinde duruyoruz. Dikkatsizce hatalar yapmamak için, tutkularımızı frenleyip, asıl duygularımızı yüreğimizde ve aklımızın içinde oturtuyoruz. Mars bize güç katıyor. Venüs gerilemeleri, meseleleri doğru tahlil ederek karar vermemiz için bir mola süreci gibi işliyor. Ailevi ilişkiler, eviniz, yerleşim yerinizle ilgili konuları şimdi tekrar ele alıyoruz. Ben şu işin üstesinden gelemem, ben başaramam yerine, neler yapmalıyım sorusuna cevap bulmamız için bizi itekliyor. Bu açıdan bakarsak ve bu yazılanları göz önüne alırsak, bu yıl ki Güneş-Koç geçişini gayet olumlu değerlendirebiliriz.

27-31 MART ARASI

Sevgili Boğalar 28 Mart saat 05:57 tarihinde Koç burcunda doğacak Yeniay, yöneticiniz Venüs geri hareketiyle aynı zamana denk düşüyor. Geçtiğimiz Şubat ayından bu yana çalışma hayatınız, sağlık başta olmak üzere kişisel yönden birçok meseleyi gözden geçirmeye başlamıştınız. Şimdi yöneticiniz gerilediği için bu Yeniayda bunlara tekrar bir bakacağız. Sizi durduran, hala düşündüren ve bazen gergin hale getiren konular yine gündemdeki yerini koruyor. Bu Yeniayda önemli olan, güven olgusudur. Hangi konuda olursa olsun güvenilir mi değil mi, değer mi diye meselelere bakalım. Beden ve ruh sağlığınıza önem veriniz. Sırlarınızı, planlarınızı ve durumunuzu çok güvenmedikçe kimseyle paylaşmayınız. Bu Yeniayın yöneticisi Mars, burcunuzda ilerliyor. Yukarıda da belirttiğim gibi, eğer meseleleri güvenilirlik anlamında gözden geçirirsek, nasıl bir yol izleyeceğimizi, nelere dikkat etmemiz gerektiğini biliriz. Bilmemiz de gerekiyor. Çünkü önümüzdeki Nisan ayında Merkür de gerileyecek. Doğal olarak aklımız başımızda olmalı. Ben sağlık kontrollerinizi ve çalışma hayatınızla ilgili meseleleri bilinçli bir şekilde ele almanızdan yanayım. Geri hareketlerin etkili olacağı bir dönemdeyiz. Her konuda bastığımız yeri bilelim.

Sevgili Boğalar 31 Mart-10 Nisan tarihleri arasında Merkür-burcunuzda düz seyirle ilerleyecek. Kişisel özelliklerimiz, hayatı ele alış biçimimiz, yeteneklerimiz, sağlığımız, fiziksel rahatlığımız gibi konular üzerinde zihnimiz sağlamlığı, uzun vadeliliği önemseyecek. Bu zaten Boğalar için her zaman geçerli olgulardır. Yaş tahtaya ayak basmaktan hoşlanmadığı için dikkatli ve tedbirli düşünmeye çalışırlar. İletişiminiz gayet kendinizden emin şekilde olacağı için, kimsenin kafasında soru işaretleri bırakmazsınız. Aynı şekilde de bunu insanlardan beklersiniz. Sakin ve pratik şekilde durumunuza bakarsınız. 10-20 Nisan arası Merkür-Boğa burcunda gerileyecek. Busüreçte tedbirli olalım. Üzerinde düşünmeden karar vermeyelim veya karar değişikliğinde bulunmayalım. Gerçekçi olmamızda yarar var. Neyin ne olduğunu anlamak için güvenilir olup olmadığına bakalım.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-7-11-12-21-22-26-30
Zayıf Enerjili Günler : 9-10-16-17-23-24
Aşkta En Şanslı Günler : 11-12
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 5

Yeniay : 2-3-4-29-30-31 (Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 15-16-17-18
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

NİSAN AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-9 NİSAN ARASI

Sevgili Boğalar, 3 Nisan (saat 03:25)-15 Nisan (saat 13:18) tarihleri arasında Venüs-Balık burcuna geriliyor. Bu süreç, işlerinizi-ilişkilerinizi-ideallerinizi tekrar gözden geçirme vaktidir. Geçtiğimiz Ocak-Şubat ayında başlanan işlerin tamamlanması mümkündür. O dönemde ilgilendiğimiz konular şimdi gündemimizde tekrar yer alabilir. O süreçte hayatımıza giren kişiyle berabersek ilişki şimdi testten geçebilir. O zamanda katıldığımız grup veya çevreyle alakalı yeni gelişmeler olabilir. Hislerimizin bizi yanıltmaması için, geri hareket dönemleri içe yönelip duruma bakmak olduğuna göre bizler de bu süreçte güvenilirliğe önem vermeliyiz. Şefkat duygumuz oldukça yükselebilir. Zayıf, aciz ve çaresiz insanlara yardımcı olabilir, rehberlik yapabiliriz. Bazen bu duruma öyle kaptırırız ki, kendimizden ödün verdiğimizin farkına bile varmayız. Birileri de iyi niyetimizden yararlanabilir. Dikkatli olmak gerekiyor. Bu dönemde sanatsal çalışmalar, esinlenmeler, ilham gücümüz yükselir. Önemli eserler, tasarımlar, projeler oluşturabiliriz. Eski dostlarımız, daha önce yardımcı olduğumuz kişilerden destek görebiliriz.

10-16 NİSAN ARASI

Sevgili Boğalar 10 Nisan(Saat 02:14)-20 Nisan (Saat 20:37) Merkür burcunuzda geriliyor. Bu süreçte tedbirli olalım. Üzerinde düşünmeden karar vermeyelim veya karar değişikliğinde bulunmayalım. Gerçekçi olmamızda yarar var. Neyin ne olduğunu anlamak için güvenilir olup olmadığına bakalım. Maddi düşünüyoruz. Ancak bu olumsuz değildir aslında. İnsan kazanmak ve geleceğini teminat altına almak ister. Durum böyle olunca etrafındaki dünyayı iyi gözlemleyerek, nereden ne geleceğini tespit etmeye çalışır. Bu dönemde kişisel bakımımız, sağlığımızla ilgili konularla yakından ilgilenelim. Belki de onca koşturmaca içinde birçok şeyi göz ardı ettik. Şimdi ilgilenme vaktimiz. Çiçek ekelim, toprakla haşır neşir olalım. Sevgiyi üretelim, güzelliklerin kıymetini bilelim. Ömür gelip geçiyor, şöyle bir kendimize çeki düzen verelim.

Tüm burçlar için önemli Not:

Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 3 Nisan itibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 10 Mayıs tarihine kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

Sevgili Boğalar 11 Nisan saat 09:08 Terazi burcunda oluşacak Dolunay, yöneticiniz Venüs geri hareketiyle örtüşüyor. Bu nedenle çalışma koşulları, sağlığımız, projelerimiz ve finansal işlerimizde duraklama olabilir. Hayallerimizi gerçekleştirmek tabii ki istiyoruz. Fakat bazı endişelerimiz söz konusu olabilir. İyi niyetli düşünürüz fakat bunun ölçüsünü bilmek lazım. Geçtiğimiz Ocak ayından bu yana yaşanan gelişmelere bir bakmak gerekiyor. Merkür de burcunuzda geriliyor. Böyle olunca sağlamlık ve güvenlik olgularını es geçemeyiz. Ayağımızı bastığımız yeri bilmekte yarar var. Bu nedenle biraz da durgunuz veya meseleleri bazen fazlasıyla gergin ele alıyoruz. Sağlıklı bir ilişki ve güvence dolu bir hayatın peşindeyiz. Mevcut işimizdeki şartlar, psikolojimizin inişli-çıkışlı olmasına yol açıyor. Alternatif planlara ihtiyaç var. Hani bu olmazsa, öbürünü yaparım gibi. İşte bu gerileme döneminde zaten yapılması gereken de budur. Böylece hem kendinizi yormamış hem de duruma gerçekçi şekilde bakmış olursunuz. Şu sağlığınız konusu gerçekten önemli. Bir şeylere sürekli kafanızı taktığınız için, doğal olarak sıkılıyorsunuz. Gecikmeler, zorluklar sizi çabuk yıldırıyor, umutsuzluğa itiyor. Fakat bunlar önümüzdeki 26 Nisan tarihinde burcunuzda doğacak Yeniay ile tekrar ele alınıp çıkış yolları bulunabilir. Onun için şimdi beklemede kalıp, gerilmeden, sakin ve bilinçli şekilde duruma bakmak, hayati kararlar vermeden önce iyi düşünmek faydalı olacaktır.

15 Nisan (saat 13:18)-28 Nisan (saat 16:13) tarihleri arasında etkili olacak Venüs-Balık burcu geçişi genel olarak, ilişkilerde verici, ılımlı, şefkatli yaklaşımların göstergesidir. Güzel olan duygular, dostluklar, çalışma hayatımızda ve genel olarak arkadaşlık ilişkilerinde öne çıkar. Zaman olgusu kıymetli. İyi niyetle başlanan bir ilişki daha sonra karşı tarafın hayatındaki sıkıntıların, sorumlulukların çokluğu nedeniyle bitebilir. Devam eden ilişkinizde, sorunlar varsa bunlar bir yana atılsa da, bir müddet sonra öyle yürümeyeceği anlaşılabilir. Bilinçli olmak, gerçekleri göz ardı etmemek gerekiyor. Bu süreç, iş hayatımızda ılımlı, duyarlı, başkalarına yardım etmekten zevk alacağımız bir dönemin de göstergesidir. Sanatsal, mistik alanlara duyulan ilginin de göstergesi olacak. İş başvurusunda bulunacaklar mutlaka iyice durumu gözden geçiriniz. Yanlış bir tercih, gözden kaçan bir ayrıntı veya sorunları umursamamak yanlış olur. Karşımıza çıkan fırsatları onaylamadan önce üzerinde düşünelim.

17-23 NİSAN ARASI

20 NİSAN (Saat 20:37)-3 MAYIS (Saat 19:33) Merkür-Koç burcuna geriliyor. Öfke, gerginlik hali üzerinizde hakimdir. Elinizde olmadan en ufak bir şeyi kafanıza takarak tepkilerde bulunabilirsiniz. Ancak bu tepkiler dışa değil hem kendi içinizde kendinize yöneliktir. Bu yüzden de verimli çalışmakta zorlanmalar görülebilir. Maddi konularda görüştüğünüz insanlara dikkat etmekte yarar vardır. Gizli işler, gizli görüşmelerden kaçınmakta yarar var. Parasal sırlarınızı kimseye vermeyiniz. Karar vermeden önce hangi konuda olursa olsun beklemede kalınız, incelemelerde bulununuz. Sağlığınıza dikkat ediniz.

20 Nisan-20 Mayıs tarihleri arasında Güneş-burcunuzda ilerleyecek. Merkür geri hareketini de göz önüne alırsak, kendimizi garanti altına almak, riskten uzak durmak gayet önemlidir. Maddi güvencemiz üzerinde dururuz. Sahip olduklarımız kadar, olmayı düşündüklerimizi de önemseriz. Güven duyduğumuz insanlara yöneliriz. Kişisel anlamda, huzurlu bir ortam ve sürekliliği olan işleri, ilişkileri kıymetli buluruz. Fiziksel anlamda sağlıklı görünmeyi, kendimize dikkat etmeyi, toplumsal ilişkilerimizde güven ve saygınlık uyandırmayı başarırız. Biraz kilo almaya meyilli olabiliriz. Kendi bildiklerimizi kabul ettirmekten hoşlanırız. Ne kadar zor durumda olursak olalım, iyi durumda olduğumuz görüntüsü veririz. Çözümden yanayızdır.

21 Nisan saat 13:32-04 Haziran saat 19:16 tarihleri arasında İkizler burcunda ilerlemesini sürdürecek olan Mars, parasal konular başta olmak üzere, ilişki ve iş ortaklığı gibi meseleler üzerinde gayet etkilidir. Hem bu meselelere eğileceğiz hem de ne kadar güvende olduğumuzu sorgulayacağız. Miras, mal, mülk taksimi, ortaklar arasındaki bölüşümlerde tabii ki dikkatli olunmalıdır. Bir de kazandığımız ile ödemelerimiz arasındaki dengenin yerli yerinde olmasına özen göstermemiz gerekir. Yapacağımız akıllı incelemeler, geleceğimizi garanti altına almak içindir. Yaş tahtaya ayak basmak istemeyiz. Sağlam kararlar için, aceleci olmamak gerekir.

Mars-İkizler burcunda birden fazla alanla uğraşmak ve para kazanmaya dönük hareket etmek, hedef belirlemek demektir. Ancak bunun sınırı, getiri ve götürü hesabının iyi yapılması lazımdır. Bazen beklenmedik masraflarımız olabilir. Bunları halletmemiz gerekebilir. Böyle durumlarda eşimizden, iş ortağımızdan destek görüyor muyuz yoksa tek başımıza mı uğraşmak zorundayız bu çok önemli. Bir de unutmadan bir hatırlatmada bulunayım. Bu geçişi yöneten Merkür geriliyor. Gölgeli günleriyle birlikte 10 Mayıs tarihine kadar da etkili olacak. Sağlamlık, güvenilirlik yine önemi koruyor.

24-30 NİSAN ARASI

Sevgili Boğalar 26 Nisan saat 15:16 Boğa burcunda doğacak Yeniay, kendiniz adına yeni bir şeyler ortaya koyma arzunuzu işaret ediyor. Bir şeyler olmalı, mevcut durumda yaşanan sıkıntıları giderecek bir şeyler yapılmalı diye düşünüyoruz. Bazen bu parasal durumumuza yeni çözüm yolu aramak bazen de aşk hayatımız, çocuklarımız, becerilerimizi geliştirme anlamında bizi itekliyor. Yeniayın yöneticisi Venüs-Koç burcunda ileri-geri hareketinden sonra yoluna devam ediyor. Ancak Merkür geri hareketi devam ediyor. Bütün bu gerilemeler bizi durduruyor veya engelliyor gibi. Ne yapmak istediğimizi biliyoruz da, nasıl yapacağımızı tam olarak tespit etmemiz kolay olmuyor. Tabii ki ben geri hareket dönemlerini düşünmek, analiz etmek ve en azından yanlış karar vermemek için bir mola gibi gördüğümden, sizin de bu açıdan bakmanızı tavsiye ediyorum. Yeniayın görünümleri, finansal ortaklıklar, kredi, borçlanma, hukukla konularında mutlaka iyi bir analizin şart olduğunu söylemekte. Zaten siz de böyle düşünüyorsunuz. Hani yaş tahtaya ayak basmayacak kadar akıllı insanlarsınız. Fakat ister istemez, keşke biraz daha rahatlayabilsem, biraz daha destek bulabilsem diye düşüneceksiniz. Yeniayın bir başka görünümü, aşk hayatınız, çocuklarınız ve kişisel becerilerinizi geliştirme, düzenleme yolunda size yardımcıdır. Zaten bundan sonraki süreçte ev, aile, yerleşim yerinizle ilgili yeni gelişmeler gündeme gelecektir. Bunu da şimdiden belirteyim. Gelişim anlamında bu konular gündemde yer alacak. Ancak bu Yeniayda, sorunlu bir ilişki hakkında epeyce düşünceliler. Ancak lütfen iyi düşününüz.

Sevgili Boğalar, 28 Nisan 2017-16 Kasım 2018 tarihleri arasında Aslan-Kova burç aksı üzerinde etkili olacak düğüm geçişleri, evimiz-iş hayatımız, ailemizle ilişkimiz-toplumsal rolümüz, kendi isteklerimizle-sorumluluklarımız arasındaki dengeyi kurmanın ve geliştirmenin işaretçisidir. Bu süreçte hedefimiz, ailemiz-yuvamız-güvencemizdir. Bu konularda mutlu ve doyumlu olmadan dışarıda başarılı olmamız zordur. Toplumun size dayatmaya çalıştığı kurallar ve roller yerine, önce kendinizi tanımalı ve birey olarak ortaya koymalısınız. Kendinizden emin değilseniz başkalarının sizi yönetmesine izin verirsiniz. Yeteneklerinizi keşfetmeli, bilgi ve tecrübe sahibi olmalı, asıl arzu ettiğiniz yolda ilerlemelisiniz. İçiniz başka söylüyor, dışınız başka kararlar veriyorsa çelişkidesiniz demektir. Kendinizi yetiştirmelisiniz. Ben biliyorum dediğiniz zaman, gelişimin önüne duvar örersiniz. Bu süreçte ailevi ilişkiler, anne ve babanızla olan iletişim, güven dolu bir yuvada yaşamanın önemini kavrayacaksınız. Sadece dışarıya endeksli bir hayat yaşayıp, bunları ihmal etmek yanlış olur. İnsanlar sizi başarılı bulmadıklarında, değişimler sizi tatmin etmediğinde, gelişmeler canınızı sıktığında hayattan mı uzaklaşacaksınız. Birileri destek olmadığında, hedefinizden mi vazgeçeceksiniz. Bu yanlıştır. Bilakis hayata sarılacak, amacınıza ulaşmak için çabalayacaksınız. Siz kendinizden emin olacaksınız. Gönlünüz ve aklınız arasında çelişki olmamalıdır. Başarının kriteri, mesleğinizde zirveye ulaşmak, başkalarının gözünde ne kadar bulunmaz biri olduğunuzu görmek midir. Peki, evinize döndüğünüzdeki yalnızlık, güvensizlik, tatminsizlik ne olacak? Her şey dengede olmalıdır. Sevdiğiniz işi yapın, sevdiğiniz bir yaşamı kurun, dış dünya ile iç dünyanızı dengede tutun. Ailenizle ilişkinize önem verin, yuva kurmak, yuvanızda huzur bulmak, aile olmak, yarınlara güvenle bakmak istiyorsanız, etrafınızdaki gelişmelerin farkında olun. Yuvanızdaki sorunları sevgiyle, birbirinize ilgiyle çözebilirsiniz. Ben diyerek kendinizi merkeze koymayınız. Yalnızlık veya birilerinin himayesinde yaşamak zor geliyorsa, şikayet etmek yerine çözüm bulmaya çalışın. İşinizde yenilikleri takip edin, teknolojiden yararlanın. Dijital ve sosyal medyayı iyi kullanın. Barışçıl olun, insanlara destek verin fakat kendinizden taviz verme düzeyine getirmeyin.

28 Nisan (saat 16:13)-6 Haziran (saat 10:26) tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Venüs, bencil isteklerin ön planda olması demektir. Durum böyle olunca, Boğalar ilişkide -Ben haklıyım tarzında davranışlar gösterir veya bu yönde bir alışverişte bulunmayı tercih ederler. Ayrıca bu seyir, erotizm duygusunu yoğunlaştırır. İlk bakışta aşk dediğimiz ancak gizli sürdürülen, temelinde cinsellik olan ilişkiler yaşanabilir. Birlikte olduğunuzu kişiyle aranızdaki ten uyumu beraberliğin özünde büyük bir yüzdeye sahiptir. Sorunları çözme biçiminiz veya ilişkinizi sağlam bir temele alma ihtiyacınız bu paylaşıma bağlı gibidir. Sorunlu bir ilişkiniz olsa dahi, eğer birbirinize karşı tutkuluysanız beraberlik devam eder. Bu enerji Boğa gibi cinsellik konusunda gayet güçlü bir burcun, ilişkideki problemleri bu dürtü çerçevesinde değerlendirmeye alması mümkünse de, ben Boğaların yine de ayakları yere basacak şekilde düşünecekleri kanaatindeyim.

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-7-8-17-18-22-23-26-27-30
Zayıf Enerjili Günler : 5-6-12-13-20-21
Aşkta En Şanslı Günler : 7-8
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 1-28-29

Yeniay : 26-27-28 (Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 12-13-14
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

MAYIS AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-7 MAYIS ARASI

3 Mayıs saat 19:33-16 Mayıs saat 07:07 tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda düz ilerleyecek. Bu geçiş bazı günler gerginliğe neden olabilir. Boğa'ların olumlamalarda bulunmalarını, stresten uzak durmalarını, zihinlerini daha güzel şeyler için kullanmalarını tavsiye ederim. Kolayca gerginleşebiliriz veya bir şeyleri düşünürken sadece kendi işimize gelecek şekilde ele alabiliriz. Buna dikkat etmek lazım.

8-14 MAYIS ARASI

Sevgili Boğalar 11 Mayıs saat 00:42 Akrep burcunda oluşacak Dolunay, ilişkimizi ilgilendiren konular üzerine odaklanarak eşimiz, iş ortağımız veya başkalarıyla aramızdaki dengeyi sağlamamız gerekiyor. Burada inatlaşmalar, birbiriniz üzerinde hakimiyet kurmak yerine duruma iyi bakmak gerekiyor. Bu Dolunayın yöneticisi Mars-İkizler burcunda ilerliyor ve maddi açıdan da duruma bakmak gerekiyor. Hele ki konu, iş ortaklığı ise bu çok daha etkili diyebilirim. Çünkü bağlar koparsa veya bir taraf diğerini yanıltacak şekilde hareket etmişse veya siz hesabınızı bilmemişseniz, bu Dolunay çiftleri ve ortakları karşı karşıya getirebilir. Sözgelimi ortağınız veya eşiniz sizin işinize karışabilir veya şunu şöyle yapalım diyebilir. Siz de aynı şekilde kendi isteklerinizi dayatırsınız. Sonuçta bir gerilim yaşanabilir. Oturup konuşmak yerine, inatçı davranmak huzur kaçırır. Bu Dolunay karşıt burcunuzda oluştuğu için, karşılıklı güven ve çıkarların gözetilmemesi hali söz konusudur. Evlilik, boşanma, miras, yatırım veya hukuki davalarda tarafların birbirine kızgınlıkla, yanıltıcı veya hakimiyetçi sözler sarf etmesi mümkündür. İlişkilerde, çiftlerin birbirine dürüst davranmaları, gizli saklı hareket etmemeleri gerekir. İki hafta sonra İkizler burcunda oluşacak Yeniay, maddi konuları öne çıkartıcı ve meseleleri halletmek için harekete geçiricidir.

15-21 MAYIS ARASI

Sevgili Boğalar 16 Mayıs saat 07:07-7 Haziran saat 01:15 tarihleri arasında Merkür-burcunuzda ilerleyecek. Kişisel özelliklerimiz, hayatı ele alış biçimimiz, yeteneklerimiz, sağlığımız, fiziksel rahatlığımız gibi konular üzerinde zihnimiz sağlamlığı, uzun vadeliliği önemseyecek. Bu zaten Boğalar için her zaman geçerli olgulardır. Yaş tahtaya ayak basmaktan hoşlanmadığı için dikkatli ve tedbirli düşünmeye çalışırlar. İletişiminiz gayet kendinizden emin şekilde olacağı için, kimsenin kafasında soru işaretleri bırakmazsınız. Aynı şekilde de bunu insanlardan beklersiniz. Sakin ve pratik şekilde durumunuza bakarsınız.

20 Mayıs-21 Haziran tarihleri arasında, Güneş-İkizler burcunda seyrini sürdürecek ve bu geçişi yöneten Merkür, 7 Haziran tarihine kadar burcunuzda ilerleyecek. Bu aslında gayet iyidir. Maddi kazanç-kayıp ilişkisini gayet olumlu şekilde ayarlarsınız. Artı ve eksileriyle duruma bakarsınız. Bir karar vermeden önce olur ve olmazları ölçüp tartarsınız. Kafanızı bir şey karıştırmaz. Garantili, belgeli uzun ömürlü ürünleri tercih edersiniz. Alım-satımda hem piyasanın durumuna bakarsınız hem de uzun vadeli düşünürsünüz. Kime ne vereceğiz kimden ne alacağız kontrolünü iyi yaparsınız. 7 Haziran sonrası iki ayrı yerden kazanç getirici fırsatlar karşınıza çıkar. Elinize geçenin bir miktarını ayırınız diğeriyle ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz. Zeki ve kurnaz şekilde paranızı yönlendirirsiniz.

22-31 MAYIS ARASI

Sevgili Boğalar 25 Mayıs saat 22:45 tarihinde İkizler burcunda doğacak Yeniay, maddi açıdan tutarlı ve dikkatli şekilde hareket etmenin önemini vurguluyor. Para kazanmak amaçlı düşüneceksiniz. Dışarıda bir girişimde bulunurken aklınızda hep garanti olgusu yer alacak. Çünkü Yeniayın yöneticisi Merkür, burcunuzda ilerliyor. Her ne kadar inişli ve çıkışlı bir bütçeniz olsa da, bugünlerde her şeyi hesaplıyor ve attığınız adıma, konuştuğunuz insanlara dikkat ediyorsunuz. Çünkü artık ne alacağınızı ne vereceğinizi bilmekten yanasınız. Evet belki harcama meyliniz var. Ancak yerine koyabileceğiniz paraya göre hareket etmeyi bilmektesiniz. Bu Yeniay size bu konularda destek veriyor. Yeter ki, mantıklı düşünmeyi bilelim. Ek kazançlar bu Yeniayda mümkündür. Yeniayın görünümlerine baktığımızda, ev satış-alış, kiralama, ailenizin ihtiyaçları, kültürel aktiviteler, okumak, bilgilenmek, görmek, gezmek, keşfetmek amaçlı harcamalar olabilir. Bu biraz da kendinizi iyi hissetmek, moralinizi yükseltmek içindir. Ancak yine de, nereye ne verdiğinizi ve elinizdekini nasıl değerlendireceğinizi çok iyi biliyorsunuz. Dünyanın türlü hali var cümlesi bu Yeniayda Boğaların dilinde olacak. Yeniayın bir başka görünümü, özellikle enerjinizi doğru anlamda kullanmanın, gizli saklı davranan kişilere karşı dikkatli olmanın ve sağlığınıza özen göstermenin gerektiğini vurguluyor. Sizi sinirlendiren, yoran, mantığınıza, hayat görüşünüze uygun olmayan kişiler nedeniyle yalnızlığı tercih etmektesiniz. Bu Yeniayda kendinize özen gösteriniz. Çünkü hiç kimseyi değiştiremeyiz.

MAYIS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-5-14-15-19-20-24-28
Zayıf Enerjili Günler : 2-3-9-10-17-18-30
Aşkta En Şanslı Günler : 5
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 26

Yeniay : 23-24-25 (Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 9-10-11
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

HAZİRAN AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-11 HAZİRAN ARASI

04 Haziran saat 19:16-20 Temmuz saat 15:19 tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Mars, yakın akrabalarınız ve aynı çevrede yüz yüze geldiğiniz kişilerle olan ilişkinizde kendi düşüncelerinizi, isteklerinizi, size göre uygun olanları kabul ettirmeye çalıştığınız bir süreçtir. Ancak bu baskının nedeni koruma içgüdünüzden kaynaklanabilir. Benim istediğim gibi davranırlarsa, güvende olurlar veya olurum diye düşünürsünüz. Tüm gücünüzle de, bunun böyle olması yönünde baskı uygularsınız. Ancak evdeki hesap çarşıya uymaz misali, çevrenizdeki kişiler buna pek izin vermeyebilirler. Gücünüzü, enerjinizi nasıl idare etmek istediğinizi bilmekte yarar var. Yoksa eşiniz, kardeşleriniz veya birileriyle karşı karşıya gelebilir, yok yere stres çekebilirsiniz. Bir de lütfen, bu süreçte trafikte dikkatli olunuz. Güvenliğiniz adına kurallara uyunuz. Arabanızın sigortasını yaptırmayı unutmayın. Trafik muayenelerini ihmal etmeyin. Ehliyetsiz araba kullanmayın.

6 Haziran saat 10:26-5 Temmuz saat 03:11 tarihleri arasında Venüs, burcunuzda seyrine başlıyor. Venüs burada güçlü bir yönetici olduğu için, Boğalar bu dönemde ilişkilerini ölçüp tartmada, çalışma hayatı ve sağlığınızla ilgili konularda sağlam, uzun vadeli ve gayet başarılı kararlar verebilirsiniz. Venüs, size cazibe kazandırıyor, güçlü karakteristik özelliklerinizi ilişkilerde sergilemenizde ışık oluyor. Güven arıyoruz ve sahip olduğumuz değerleri önemsiyoruz. Ailemizi, sevdiklerimizi kolumuz kanadımız altına alma arzumuz yoğun. Eğer bekarsak, hali vakti yerinde biriyle olmayı tercih edebiliriz. Kilo alımına mutlaka dikkate ediniz. Yeme-içme konusunda dozu kaçırmayınız.

7 Haziran saat 01:15-21 Haziran saat 12:57 tarihleri arasında, İkizler burcunda ilerleyecek Merkür, finansal girişim ve aktivitelerde iletişim anlamındaki hızlanmanın işaretçisidir. İş veya özel anlamda görüşmelerde bulunabiliriz. Kazancımızı önemseriz. Başka fırsatlar karşımıza çıkabilir. Onları önemseyerek, artı bir gelir elde etmek isteyebiliriz. Çocuklarımızla ilgili alışverişler, kendi ihtiyaçlarımızla ilgili olarak teknolojik aletlere para yatırabiliriz. Biraz hızlı para harcama görülebilir. Ayarımızı bilirsek sorun çıkmaz. Akıllıca bütçemizi yapmalıyız. Yazı, söz, iletişim, haberleşme, satış-pazarlama, medya yayıncılık, el yetenekleriniz, emlak, muhasebe, edebiyat, sanat ve bankacılık bunlar arasında sayılır.

Sevgili Boğalar 9 Haziran saat 16:10 Yay burcunda oluşacak Dolunay, finansal konularda kendi bakış açınızı önemsediğinizi, daha fazla gelir sahibi olmayı istediğinizi, mevcut durumun sizi tatmin etmediğini görüyoruz. İstiyorsunuz ki, şartlar biraz daha iyileşsin, bir kazanırken on kazanın ve rahata kavuşun. Dolunayın yöneticisi Jüpiter-Terazi burcunda ilerlediği için, burada önemli olan, abartıya kaçmadan, şartları, durumu gerçekçi şekilde görmek ve ona göre bir yol izlemek olmalıdır. Görünümler de bunun işaretçisidir. İşinizde gelişimi, verimli çalışmayı, sağlığınıza özen göstermeyi, paranızı doğru değerlendirmeyi tercih edeceksiniz. Birilerine güvenerek değil, kendinize inanarak, hesabı iyi yaparak, yetenekli olduğunuz alanlarda girişimde bulunarak maddi açıdan güçlenebilirsiniz. Bir de önemli husus, her şey sadece ne kazandığımız, ne kaybettiğimiz üzerine kurulu olmamalıdır. Fiziksel ve ruhsal anlamda sağlığınızı mutlaka gözetmelisiniz. Bu Dolunay, sosyal ilişkilerin bir amaca yönelik gelişimini, güvenli bir gelecek ve dikkatli tercihte bulunmanın kıymetini vurguluyor. Siz, güvenilir olanla olmayanı ayırt ederek ayaklarınızı sağlam yere basacak çözümlere açıksınız. Hangi kişinin, hangi işin doğru ve yanlış olduğunu bilecek kadar tecrübelisiniz. İşinize, kazancınıza önem vereceksiniz.

12-18 HAZİRAN ARASI

Sevgili Boğalar haftanın enerjileri, ailemizin veya kendimizin ihtiyaçlarını karşılama yönünde paramızı dikkatli ve bilinçli şekilde kullanmanın önemini vurguluyor. Araştırmak, soruşturmak, piyasanın durumuna bakmak ve akıllıca hesaplamalarda bulunmak doğru gözüküyor. Gelir-gider dengemizi iyi kurmamız gerekiyor. Başkalarına değil, kendimize güvenmemizde, elimize bakmamızda yarar var. Eskimiş her şeyden kurtulmaktan yanasınız. Gerekirse her türlü mücadeleye hazır gibisiniz. Para kazanmak adına harekete geçiren bu haftaki enerjiler, sizi farklı arayışlara yöneltebilir. Daha fazla kazanmanın yollarını araştırırsınız. Ancak akıllıca hareket etmek gerekiyor. Uzun vadeli olana yönelelim. Eğer amacımız kalıcı bir kazançsa, piyasanın durumuna ve her bir detaya dikkat etmemiz iyi olur. İş girişimlerinde ve kendimize yeni bir yön belirlerken gerçekçi düşünelim.

19-25 HAZİRAN ARASI

Sevgili Boğalar, 21 Haziran-22 Temmuz tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Güneş süresince, maddi- manevi güvencemiz önemlidir. Sevdiklerinizi korur ve gözetirsiniz. Ailenize ait sırları kimseyle paylaşmazsınız. Sevdikleriniz yanınızda huzur bulur, onları kanatlarınız altına alırsınız. Eğer bir sorun varsa, kayıtsız kalmaz onu çözmek istersiniz. Eğitime önem verirsiniz. Kardeşlerinizle bağınız güçlüdür. Kimseye bir şeyinizi belli etmezsiniz. Fakat size şefkatle, sevgiyle yaklaşan kişilere destek olursunuz, onları önem verirsiniz. Mars bu süreçte Yengeç burcunda ilerleyecek. Bu durum bir yandan aktif şekilde hedefe varma arzusu ancak bunu yapmakta zorlanma şeklindedir. Tabii ki duygularımız burada devreye girer. Tatil programı bu dönemde yapılır. Daha önce gidilmiş bir yer tercih edilir. Sevdiklerinizle beraber olma arzunuz yoğundur.

21 Haziran saat 12:57-6 Temmuz saat 03:20 tarihleri arasında Merkür Yengeç burcunda ilerleyecek. Bu geçiş, parasal ve aşk hayatınızla ilgili meseleleri gündeme getirdiği gibi, bunları yakın çevrenizde güvendiğiniz insanlarla paylaşmanız anlamında etkilidir. Genel olarak bağlantıda olduğunuz kişiler kardeşleriniz, çocuklarınız, partneriniz, eski tanıdıklarınızdır. Tanımadığınız kişilerle zaten pek konuşmazsınız. Güven olgusu sizin için gayet önemlidir. Bu yüzden de sırlarınızı, yapacaklarınızı pek kimseyle paylaşmazsınız. Sevdikleriniz söz konusu olduğunda hassasiyetiniz yüksektir. Onların gelecekleri, barınma ve ihtiyaçlarını önemsersiniz. Eğer tek başınıza yaşıyorsanız tümüyle kendinize dönük, iç dünyanızla temas halinde, size huzur veren ortamları tercih edersiniz.

Sevgili Boğalar 24 Haziran saat 05:31 Yengeç burcunda doğacak Yeniay, sevdiklerimize olan duyarlılığımızın işaretçisi oluyor. Bu nedenle hassas düşüneceğiz. Yakınlarınız, yaşadığınız çevre, karşılaştığınız insanlara elinizden geldiğince destek olursunuz. Sahiplenme duygunuz yükselir. Size karşı da aynı şekilde yanaşılmasını istersiniz. Bu Yeniayın özünde, kendinizi değerli hissetme arzusu, sağlık ve çalışma hayatınız, eğitim veya yerleşim yerinizle ilgili meseleler de önemli hale geliyor. Yeniayın görünümlerine baktığımızda etkileri çok daha net görmemiz mümkün olur. Ay-Merkür kavuşumu, bilginizi, duygularınızı, güvendiğiniz insanlarla paylaşımın işaretçisidir. Venüs-Pluto görünümü, kendinizden emin ve kararlı bir şekilde hedefinize kilitlendiğinizi, inandığınız bir yoldan asla vazgeçmeyeceğinizi, risk almadan, bilinçli anlamda işinize gücünüze sahip çıktığınızı işaret ediyor. Bu ilişkilerinizde de bu şekilde olacaktır. Ay-Mars kavuşumu, çevrenize karşı hassasiyetin ve bir haksızlık olduğunda onları kanatlarınızın altına alacağınızın göstergesidir. Vefa duygunuz gayet yüksek. Ay-Jüpiter görünümü, çevremizle iletişime verdiğimiz önemi işaret ediyor. Özellikle çalışma ortamı ve günlük sohbetlerde, işlerimizde bize karşı nazik davranılmasını istiyoruz. Çünkü biz buna dikkat ediyoruz. Ay-Neptün görünümü, dostlarımıza verdiğimiz önemin belirtisi. Hayallerinizi gerçekleştirme arzunuzun yüksek olacağını işaret ediyor. O hayallere ulaşmak için her şeyi göze alırsınız.

26-30 HAZİRAN ARASI

Sevgili Boğalar, hafta başındaki görünüm, istediğiniz gelişmelerin işaretçisi olarak olumludur. Kardeşleriniz, arkadaşlarınızla ortak niyet bütünlüğüyle el ele verebilirsiniz. Bunun anlamı birlikten güç doğar sözüdür. Başkalarıyla ortaklaşa hareket ettiğinizde eğitimden, iş hayatına kadar her alanda gücünüz yüksek olacaktır.

HAZİRAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-11-12-16-20-21-24-25-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 6-7-13-14-26-27
Aşkta En Şanslı Günler : 1-2-28-29
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 22-23

Yeniay : 20-21-22 (Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 5-6-7-8
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

TEMMUZ AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-9 TEMMUZ ARASI

5 Temmuz saat 03:11-31 Temmuz saat 17:54 tarihleri arasında Venüs-İkizler burcunda ilerleyecek. Parasal konularda bir hayli aktif gelişmeler yaşanabilir. Ancak ben yine de yapılan işlere, finansal konulara, yatırımlara, kazançlara, kısaca paranıza dikkatli bir şekilde sahip çıkmanızdan yanayım. Olur, olmaz işlere kalkışmamak, bilinçli hareket etmek, kararlar vermek lazım. Bu geçişi yöneten Merkür Aslan burcunda ilerlediği için, maddi-manevi anlamda isteklerimizi elde etmek, ailemiz, evimizle ilgili konularda güçlü olmak, başarılı bulunmak arzumuz yoğun olacak. Ev satın almak, kiralamak, yatırım yapmak için uygun bir zamandayız. İki seçenek arasında hangisinin daha yararlı olduğunu, kendimizi hangi ortamda ve hangi koşulda rahat hissedeceğimizi bu dönemde tespit edebileceğiz. Aile bağımız güçlenecek. Evimizle ilgili harcamalar yapabiliriz. Tatile çıkabiliriz.

6 Temmuz saat 03:20-26 Temmuz saat 02:41 tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan burcu seyir süresince, aile içinde iletişimin önemi büyük. Evde Sözünüz dinlensin, onaylansın istersiniz. Yalnızsanız tamam da, biriyle yaşıyorsanız sürekli baskın olmak, abartılı konuşmak can sıkabilir. Ayarı bilelim. İş anlamında karşınıza bir fırsat çıktığında analizde bulunmak yararlı olur. Sağlam ve uzun ömürlü düşünmek gerekiyor. Hele iş ortaklıklarda bu daha da önemlidir. Bu dönemde, evin ihtiyaçları, yazlığınız varsa oraya ait giderler, ev satışı veya alışı gibi konular, sezonluk bir yeri kiralama giderleri, tatil masrafları bir hayli ön plandadır. İş veya iş ortağınızla mali konularda anlaşmazlık veya gereksiz çıkışlar rahatsızlık uyandırabilir. Merkür ileri geri hareketiyle Aslan burcunda 31 Ağustos-5 Eylül arasında gerileyecek. Yukarıdaki konular o tarihlerde tekrar gündemimizde yer alacak.

Sevgili Boğalar 9 Temmuz saat 07:07 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, iş veya eğitim amaçlı seyahatler, bilgilenme ve bildiklerimizi hedefe yönelik ciddi şekilde ele alma, yerleşim gibi meselelerin ciddiyetle ele alınmasında önem taşıyor. Bu Dolunayın yöneticisi Satürn-Yay burcunda ilerlediği için, biz neden gelişime, bilgilenmeye, farklı bir şeyler yapmaya gayret ediyoruz? Çünkü finansal borç, yatırım, iş ortaklığı, eşimizin mali durumu, kredi, miras ve hukukla ilgili işlerimizi sağlama almak zorundayız. Bütün bunları yapabilmemiz için, tabii ki yeni hedefler belirlememiz, işimizi bilmemiz, farklı bir şeyler yapabilir miyiz diye de bakmamız gerekiyor. Yorucu belki ama geleceğimiz burada önemli. Görünümlere baktığımızda hassasiyetimiz yüksek. Bunun sebebi, hayallerimizi gerçekleştirme arzumuz. Bu yönde toplumsal ilişkileri güçlü tutmak yararlı olacaktır. Çalışma hayatımızı, sağlığımızı önemsememiz gerektiğini işaret eden bu Dolunay, verimli-düzenli bir şekilde çalışmanın, işimizi bilmenin, iş konularında insanlarla ilişkimize dikkat etmenin gerektiğini vurguluyor. Demek ki, bu konuları hafife almamız gerekiyor. Eğer rahat etmek istiyorsak atılacak adımların, verilecek kararların mutlaka sağlam olması gerekiyor. Alıştığınız düzenden başka bir yere gitmeyi, yerleşmeyi düşünüyorsanız veya yerleştiyseniz o zaman sabırlı olmak lazım. Şartlar şu anda elverişli gibi durmasa da, yılsonuna doğru sıkıntılar aşılabilir.

10-16 TEMMUZ ARASI

Sevgili Boğalar bu haftaki enerjiler, çevrenizle ilişkinizde, yakınlarınızla olan bağlantınızda, eğitim, yerleşim ve gündelik hayatınızda değerlerinize sıkı sıkıya bağlı olduğunuzu işaret ediyor. Ancak burada dikkat edilecek nokta bu bağlılığın, gelişiminizin önüne duvar örmemesidir. Çünkü yaşamak sadece kendi kabuğumuz içinde saklanmak değildir. Bilgilenerek, dışa açılarak, hayatın farkına varmamız lazımdır. Böylece hem içeride hem de dışarıda keşiflerde bulunarak büyürüz.

17-23 TEMMUZ ARASI

20 Temmuz saat 15:19-05 Eylül saat 12:35 tarihleri arasında Mars-Aslan burcunda ilerleyecek. Ev içinde bir hareketlenme, kendimizi, isteklerimizi öne sürerek kabul ettirme anlamında enerjimiz bir hayli yüksek. Planlarımızın tıkır tıkır işlemesini istediğimiz bir zaman dilimi. Ancak bu hemen adım atmak, hemen yürürlüğe koymak şeklinde değil de, biraz daha düşünmek, artı ve eksileriyle gözden geçirmek şeklinde olursa çok daha olumludur. Bu tarih kimileri için, uzun zamandır yapmak istediğimiz işlerimizi halletme yönündeki girişimlerin işaretçisidir. Evimiz satılmışsa, ev alınmışsa, biz de taşınmayı düşünmüşsek şimdi harekete geçebiliriz.

22 Temmuz-23 Ağustos tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Aslan burcu seyri ev hayatınız, ailevi ilişkileriniz ve duygusal yaşamınızda etkili bir süreçtir. Kendinizi güçlü bir şekilde ifade ettiğiniz bu dönemde, sizin için önemi olan her şeye sahip çıkarsınız Evinizin kral ve kraliçesi sizsiniz ve buna saygı gösterilmesini istersiniz. Kimseye taviz vermezsiniz. Duygusal ve fiziksel anlamda gururunuzu okşayan her insan sizin için değerlidir. Size ne kadar çok sevgi, ilgi, saygı gösterilirse kendinizi o denli mutlu, huzurlu ve güven dolu hissedersiniz. Onurlu bir yaşam sürmek, güçlüklerle mücadele etmek, engellerin üstesinden gelmek isteğiniz yoğundur. Size zarar verilmesi veya umursamamaları halinde tepki gösterirsiniz. Ailenizle alakalı her konu sizin için önem arz eder. Bu dönemde, emeğinizin karşılığını almak istersiniz. Ailenizin veya partnerinizin sıcak, ilgili, sadık ve güvenilir davranmasını beklersiniz. Genelde sakin ve sessiz bir insan olmanıza rağmen bu dönemde özellikle hassas olduğunuz konularda sesinizi çıkarırsınız. Son bir yıl içinde yaşadıklarınızı tekrar gözden geçirmekte yarar vardır. Evinizde değişiklikler yapabilirsiniz. Mobilya almak, tadilat yapmak, gösterişe önem vermek gibi. Ancak ailevi ilişkilerde aşırı gurur, bencil yaklaşımlar, kibirli tavırlardan uzak durmakta yarar vardır. Mümkün oldukça ılımlı davranmaya çalışınız. Bu yıl ki, Güneş-Aslan geçişi, gölgeli günleriyle birlikte 7 Ağustos itibariyle Merkür geri hareketiyle örtüşüyor. Bu tarih sonrası aşk hayatınız veya çocuklarınızla alakalı konularda aceleci kararlar vermemeniz tekrar gözden geçirmenizdir.

Sevgili Boğalar 23 Temmuz saat 12:46 Aslan burcunda doğacak Yeniay, ailemizin varlığını her şeyden özel görmemizi, yeni bir eve satın alınması veya taşınılması, bütün değerlerimizi önemsememizi ve kararlılıkla isteklerimizin üzerine gitmemizi sağlayıcıdır. Yeniayın görünümleri, yaşanması muhtemel gelişmelerin işaretçisidir. Şimdi birlikte gözden geçirelim. Ay-Uranüs görünümü, bazı kişilerle yol ayrımına gelmemize neden olabilir. Sözgelimi kardeşimizin bir yanlışı veya uzun zamandan beri devam eden yanlış hareketleri bizi içten içe öfkelendirir. Yeniayda bizi bu konu bir hayli ilgilendirici gözüküyor. Çünkü bizim önem verdiğimiz ve gayet duyarlı olduğumuz meseleler var. Bunlardan taviz vermemiz mümkün değil. Bu görünüm, hiç kimsenin aklına bile gelmeyen fikirlerin, projelerin de göstergesidir. Bu Yeniayda bizim için ailemize ait olan her türlü mesele kıymetlidir. Yeniayın özünde zaten aileye ait yerleşim, taşınma, kiralama, satma, bir yer alma türünde işler etkili olacağından, bunları bildiğimiz şekilde halletmek isteyeceğiz. Ancak yakınlarımızla ilişkimize dikkat edelim. Beraberce ortak bir çözüm için konuşalım. Ay-Mars kavuşumu da söz sahibi kişi olma arzunuzu işaret etse de, fikir alışverişinde bulunmak yararlıdır.

24-31 TEMMUZ ARASI

26 Temmuz saat 02:41-13 Ağustos saat 04:00 tarihleri arasında Merkür-Başak burcunda seyrini sürdürecek. Aşkta her ayrıntının dikkate alındığı, bütünden ziyade detayların önemsendiği bir süreç başlıyor. Ailevi konular üzerinde zaten durmaktayız. Bir de aşkta böylesi titizlik göstermek, hayatı saat modunda yaşamaya benziyor. Şurada şu saatte, burada bu şekilde olmalı, neden şunlar aksıyor tarzında düşünmek, aşkın tadını bozuyor gibi. Bu geçişte öyle bütünün güzelliğinden ziyade, detaylara bakacağız. İlişkimiz güzel gidiyor diye konuşsak da, eğer bir şeyler canımızı sıkıyorsa pek rahat etmeyiz. Bunun mutlaka düzeltilmesi gerektiğini düşünürüz. Çocuklarımız, işimiz, aşkımız mercek altında diyebiliriz. Merkür geri hareketi 13 Ağustos-31 Ağustos arasında etkili olacak. Yukarıdaki konular tekrar gündem maddemizde yer alacak.

31 Temmuz saat 17:54-26 Ağustos saat 07:29 tarihleri arasında Venüs-Yengeç burcunda ilerleyecek. Sakinleştirici ve değer verdiğiniz her şeyi koruma altına almanız yönünde olumludur. İş hayatınızla ilgili konularda kendinizi yönlendirebilme gücüne sahipsiniz. Evet, duyarlısınız belki de bir hayli hassassınız. Ancak bunun nedeni size güven veren, istikrarlı, düzenli bir iş hayatı arzunuz nedeniyledir. Biraz endişelenirsiniz. Ancak yine de işiniz söz konusu olduğunda sıcakkanlı davranabilirsiniz. Bu süreçte geleceğinizi garanti altına almak istersiniz. Eskiye ait meseleleri gözden geçirerek bundan sonrası adına hayatınızı köklü bir temel üzerine oturtmayı fazlasıyla arzularsınız. Günü birlik geziler, şehir dışında bir eviniz varsa, aileyle bir araya gelmek, daha önceden gittiğiniz bir yere yolculuk, dinlenmek isteyebilirsiniz. Çevrenizdeki insanlar genelde bildiğiniz tanıdığınız kişilerdir. Kardeşlerinizin iş hayatı, sağlığı ve yakınlarınızın ihtiyaçları anlamında bir hayli ilgili davranırsınız. Yabancı kişilerle yakınlık kurmadan önce epey düşünürsünüz. İlişki anlamında eskiye ait olan anılarınız canlanır.

TEMMUZ Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 8-9-13-14-17-18-22-26
Zayıf Enerjili Günler : 3-4-10-11-24-30-31
Aşkta En Şanslı Günler : 26
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 20

Yeniay : 17-18-19 (Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 2-3-4-5
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

AĞUSTOS AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-6 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Boğalar, 4 Ağustos tarihinde ikinci kez oluşacak Jüpiter-Pluto görünümü, çalışma hayatımız, sağlığımız, eğitim, ticaret, kişisel gelişim konularında güçlenme, engelleri aşabilme, sıkıntılarımızdan kurtulma arzumuzu işaret ediyor. Biz grup aktiviteleri, ortaklaşa çalışmaları aslında sevmekteyiz. Bir elin nesi var iki elin sesi var sözüne uygun hareket etmeye çalışıyoruz. Direncimiz bazen düşük olsa da, elimizden geldiğince dayanıyoruz. Herkese güvenmiyoruz, hayatın zikzak çizebileceğinin farkındayız. Bütün bunlara dikkat ettiğimiz halde şimdi öyle bir noktaya geldik ki, bir değişim ve dönüşüme ihtiyacımız var. Bu görünüm önümüzde duran sıkıntıları aşmamızda, mücadelemizi sürdürmemizde, çözüm yolu bulmamızda bize yardımcı oluyor. Grup faaliyetleri, ortaklaşa çalışmalar, sağlıklı yaşamaya önem vermeliyiz. Hangi alanda başarılı olmak istiyorsak o konuda bilgilenmeliyiz. Hırs, öfke, gurur, anlaşmazlık, değişime kapalı olmak, takıntılı davranmak, inatçılık yanlıştır. Bunlardan uzak durmalıyız. Yoksa başarısız oluruz, gelişemeyiz ve sağlıksız bir yaşam süreriz.

7-13 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Boğalar 7 Ağustos saat 21:22 tarihinde Kova burcunda oluşacak Kısmi Ay Tutulması, önümüzdeki 21 Ağustos tarihinde oluşacak Güneş Tutulması öncesi, ev, aile-iş hayatı konularındaki dengeyi sağlıklı yönde kurmanın önemini vurguluyor. İş hayatımızı ilgilendiren konular üzerinde geleceğe dönük şekilde düşünmek, gerçekçi olmak, mevcut işimize, şartlara bir bakmak, sorumlulukların farkında olmak çok önemlidir. Çünkü buradaki belirsizlik veya problem hem içeride hem dışarıda stres yaşamanıza neden olabilir. Alıştığınız ortam, işler, hayat veya uğraşılar size yeterli gelmeyebilir. Artık yeni bir şeyler yapmak gerekir diye düşünebilirsiniz. İşte böyle düşünenler bir grup, ekip veya ortamda başkalarına rehberlik, yoldaşlık yapabilirler. Eğer mevcut işinizden memnun değilseniz, ayrılmak, başka bir işe girmek istiyorsanız, bunun üzerinde dikkatlice düşünmelisiniz. Uzun zamandır evde yaşıyorsanız, iş hayatına atılabilirsiniz. Farklı bir iş tercihinde bulunabilirsiniz. Ailesine bakmak, onların geçimini sağlamak, bir ev almak, başka bir yere yerleşmek veya emekliye ayrılmak isteyenler, sizler de bu Tutulmada iyice düşünün. Çünkü bir anda verilecek kararlar, sonrasında sıkıntı yaratmasın. Bu Tutulmada, başkalarının sizden beklentileri, piyasanın ve sektörün durumu, işinizin geleceğiyle ilgili konularda değişiklik olabilir. İş hayatınızda, ilişkilerin tabii ki önemi var. Hizmet verdiğiniz insanlar, bağlı olduğunuz ekip, işvereninizle aranızda bir soğukluk veya keyifsizlik söz konusu olabilir. Siz kendinizi haklı görürsünüz, onlar da kendilerini. Bu gerilim işten ayrılmaya neden olabilir. Buna dikkat ediniz. Siz öncelikle bu Tutulmada, ihtiyaçlarınızın, güvencenizin farkında olmalı, dışarıda çabuk pes etmek veya birilerinin pes ettirmesine izin vermek yerine, sabırlı, bilinçli bir şekilde ekmeğinize sahip çıkmalısınız. Sizi birilerinin keşfetmesini beklemek yerine, siz bizzat girişimci olmalı, çaba sarf etmelisiniz.

Sevgili Boğalar 13 Ağustos (saat 04:00)-31 Ağustos (saat 18:28) Merkür-Başak burcunda geriliyor.

-Eğlence hayatınız, keyif ve zevkleriniz
-Aşk, flört, cinsellik, erotizm, gönül ilişkileriniz
-Hamilelik ve doğum
-Çocuklarınızla olan ilişkiniz
-Borsa, spekülasyon, şans oyunları
-Sportif faaliyetleriniz.

Merkür Geri Hareket süresince yukarıda belirtilen alanlarda:
- İletişimde hoşgörülü tarzda, birlik beraberlik ruhu içinde hareket etmeli.
- Durumunuzu riske atacak faaliyetlerde bulunmamalı, dikkatli olmalı.
-Bu süreç içinde yukarıdaki konularda baskılarla, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız halinde ani kararlar vermemeli, karar değişikliklerine gidilmemeli, elinizden geldiğince sakin olmaya çalışmalı.
-İletişim kurmakta zorlanacağınız için, olayları kendi akışı içinde değerlendirmeye çalışmalı.
-Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar. Bunlar üzerinde gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz.
- Geri hareket esnasında gelen yeni bir teklifi, karşınıza çıkan bir kişiyi, durumu ve olayı dikkatlice gözden geçiriniz. Özellikle planlamanız dışında bir seçenek karşınıza çıksa bile durup bekleyiniz, hesabınızı yapınız, enine boyuna düşününüz. Bunları geri hareketin bitim tarihinden bir hafta sonra yani gölgeli günlerin sonunda 12 Eylül itibariyle uygulayabilir, işleme koyabilirsiniz.

-Geri hareketin başlama tarihinden bir hafta öncesi(gölgeli günlerin başlangıcı) yani 6 Ağustos tarihinden önce enine boyuna düşündüğünüz, planladığınız, her türlü şekilde gözden geçirmesini yaptığınız, sağlam olduğuna karar verdiğiniz konuları yürürlüğe koymanızda sakınca yoktur. Çünkü bunlar zaten planlarınız arasında yer almaktaydı.

14-20 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Boğalar haftanın enerjileri bize şunu soruyor. Dış dünya ile bağlantın ve ilişkin ne durumda. Değerlerine sahip çıkmayı, korumayı biliyor musun? Bu çok önemli. Yeri geldiğinde yumuşak, yeri geldiğinde hakkını koruyor musun? Hep sen mi haklısın, yoksa başkalarının da hakkını koruyor musun? İçimizden bir ses, kendini korumalısın diyor. Ancak ben diyorum ki, çevremizdeki insanların düşüncelerini dinleyelim, görüşlerine saygı duyalım, belki de duyacaklarımız bizi memnun edebilir.

21-31 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Boğalar 21 Ağustos saat 21:26 Aslan burcunda oluşacak Tam Güneş Tutulması, iki ayrı burçta Merkürün gerilemesi dönemine denk geldiği için tabii ki dikkatlice ele alacağız. Önce görünümlere bir bakalım. Ailevi ilişkilerimiz ve şu anda oturduğumuz yer, şehir, ülke merkezli konuları işimize, yeteneklerimize göre yeniden ele almak gerekiyor. Çünkü ekmeğimiz neredeyse orası doyduğumuz yerdir. Ailemizin sağlığıyla yakında ilgilenerek onlara destek olmak gerekiyor. İş ortamımız, iş ortamındaki ilişkilerimiz ve genelde insanlarla olan her türlü iletişimin önemsenmesinde yarar var. Sonuçta bu kişilerle sürekli karşılıyoruz. Tabii ki huzur, denge, estetik, güvence ve kendimizi güçlü şekilde ifade etmemize destek işlere, ortamlara yöneleceğiz. Sağlığımızı önemseyeceğiz. Çünkü verimli olmamız, insanların dikkatini çekmemiz bu sayede daha kolay olur. Evde ve ailede söz hakimiyetimiz ve kararları alma yetkimiz yüksek. Biz eğer bir şeyi olumlu görüyorsak, buna karşı çıkılmasını istemeyiz. Miras, ev satın alımı, kiralanması, başka bir yere yerleşmek gibi konularda ilk söz hakkı bizde olsun isteyeceğiz. Ancak geri hareket dönemindeyiz, ayarı kaçırmamak, fikir alışverişinde bulunmak gerekir. Zaten bu Tutulmanın özünde hakimiyet arzusu ne kadar yüksek olursa olsun, birileri bizi uyarıcı veya durdurucu sözler söyleyebilir. Bazen biz susmak zorunda kalırız. Bu susmak hali zaman zaman bizi fiziksel ve ruhsal anlamda rahatsız edebilir. Ben haklıyım, ben bu konuda yetkin bireyim gibi düşünürüz. Fakat biraz önce belirttiğim gibi iletişimi bozacak, aceleyle karar verip etrafınızla kötü olmamak en doğrusu.

Not: Şimdi gelelim tüm burçlar için dikkat edilecek tarihlere. Merkür bu Tutulma esnasında iki ayrı burçta geriliyor. Sadece 13 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında, aşk hayatınız, çocuklar, projeler, aile yaşamınız, yerleşim yeriniz, satın alma-kiralama veya aileyle alakalı tüm konulara bilinçli şekilde bakmakta yarar var. Bilinçli şekilde meseleleri ele alırsak, Tutulmanın yukarıda işaret ettiği gelişimleri doğru şekilde değerlendirmiş oluruz.

23 Ağustos-22 Eylül tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Başak burcu seyri, aşkta mükemmelliğe önem verdiğiniz zaman dilimidir. Bu geçişin özünde titiz bir inceleme hali vardır. Çünkü elle tutulur, gözle görülür olanı arzularız. Endişelerimiz olabilir. Öyle kolay kolay her insanı beğenmeyebiliriz. Mevcut ilişkinizi, partnerinizi veya bekarsanız karşınıza çıkan kişiyi bir hayli inceleriz. Ancak bizim de aşka bakış açımızı, hayatı ele alış şeklimizi gerçekçi bir şekilde ele almamızda yarar var. Güneş-Başak geçişi, ev, ailevi konular, çocuklarınızla ilgili iş veya özel meselelerin de ele alınacağı bu süreçtir. Bu süreç sadece aşk hayatınız değil, eviniz, aileniz ve maddi konular üzerinde de titizlikle durulmasını sağlayıcıdır.

26 Ağustos saat 07:29-20 Eylül saat 04:15 tarihleri arasında Venüs-Aslan burcunda ilerleyecek. Fakat Merkür’ün 31 Ağustos-5 Eylül tarihlerindeki geri hareketini göz önüne almak zorundayız. Bu nedenle, aile ilişkilerinde iletişimi karşılıklı anlayış içinde sürdürmek yararlıdır. Ancak bu taviz vermeniz veya her şeyde ailenizi merkez almanız anlamına gelmiyor. Duruma bakacağız. Belki de bizim yanlışlarımız var veya onlar sorun yaratıyor. Bu durumu bilinçli şekilde gözden geçireceğiz. Yemek içmek konusunda sağlığınıza dikkat ediniz. Evinizle alakalı yenilikler, kiralama-satın alma, yatırım yapmak gibi ailenizi veya sizi ilgilendiren işleri tekrar ele alınız, üzerinde düşününüz. Ailenizle ilgili sorumlulukları abartmayınız veya hafife almayınız. Evinizle ilgili tamirat, bakım, onarım gibi işlerinizi kontrol ediniz. Emlak, arsa almak, ofis açmak gibi yatırım konularında hesabınızı iyi yapınız. Aceleci karar vermeyiniz.

Sevgili Boğalar 31 Ağustos (saat 18:28)-5 Eylül (saat 14:29) Merkür-Aslan burcuna geriliyor.

-Ailevi Konular
- Ciddi ilişkiniz ve Evliliğinizle ilgili konular
-İş ortaklığı, sözleşme, anlaşma, yasal kontratlarınız
-Adli davalarınız
-Güvenceniz, ailevi meseleleriniz
-Gelecekle alakalı planlarınız
-Geçmiş sorunlarınız
-Eviniz sınırları içindeki egemenliğiniz
-İlişkinizdeki görüş farklılıkların yarattığı sorunlar

Merkür Geri Hareket süresince yukarıda belirtilen alanlarda:
- İletişimde hoşgörülü tarzda, birlik beraberlik ruhu içinde hareket etmeli.
- Durumunuzu riske atacak faaliyetlerde bulunmamalı, dikkatli olmalı.
-Bu süreç içinde yukarıdaki konularda baskılarla, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız halinde ani kararlar vermemeli, karar değişikliklerine gidilmemeli, elinizden geldiğince sakin olmaya çalışmalı.
-İletişim kurmakta zorlanacağınız için, olayları kendi akışı içinde değerlendirmeye çalışmalı.
-Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar. Bunlar üzerinde gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz.
- Geri hareket esnasında gelen yeni bir teklifi, karşınıza çıkan bir kişiyi, durumu ve olayı dikkatlice gözden geçiriniz. Özellikle planlamanız dışında bir seçenek karşınıza çıksa bile durup bekleyiniz, hesabınızı yapınız, enine boyuna düşününüz. Bunları geri hareketin bitim tarihinden bir hafta sonra yani gölgeli günlerin sonunda 12 Eylül itibariyle uygulayabilir, işleme koyabilirsiniz.

-Geri hareketin başlama tarihinden bir hafta öncesi(gölgeli günlerin başlangıcı) yani 6 Ağustos tarihinden önce enine boyuna düşündüğünüz, planladığınız, her türlü şekilde gözden geçirmesini yaptığınız, sağlam olduğuna karar verdiğiniz konuları yürürlüğe koymanızda sakınca yoktur. Çünkü bunlar zaten planlarınız arasında yer almaktaydı.

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-10-14-18-22-23
Zayıf Enerjili Günler : 7-8-20-21-27
Aşkta En Şanslı Günler : 22-23
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 16

Yeniay : 13-14-15 (Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-26-27-28
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

EYLÜL AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-10 EYLÜL ARASI

05 Eylül saat 12:35-22 Ekim saat 21:29 tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Mars, aşk hayatımızı ilgilendiren meseleler üzerinde ciddi bir analiz zamanın geldiğini işaret eder. İlişkilerde, çalışma hayatında, çocuklarımızla alakalı meselelerde, girişimlerimizde, partner seçiminde bu süreçte özenli davranırız. Gözümüze çarpan en ufak bir pürüzü dahi çözümlemeden, anlamadan rahat etmeyiz. Yeni başlayan ve henüz flört aşamasında olan arkadaşlığı, ciddi niyetli bir beraberliğe dönüştürme anlamında gerekenleri saptarız. Bunun yolu, karşımızdaki kişiyi iyi tanımaktır.

5 Eylül (saat 14:29)-10 Eylül (saat 05:52) tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan burcu seyir süresince, aile içinde iletişimin önemi büyük. Evde Sözünüz dinlensin, onaylansın istersiniz. Yalnızsanız tamam da, biriyle yaşıyorsanız sürekli baskın olmak, abartılı konuşmak can sıkabilir. Ayarı bilelim. İş anlamında karşınıza bir fırsat çıktığında analizde bulunmak yararlı olur. Sağlam ve uzun ömürlü düşünmek gerekiyor. Hele iş ortaklıklarda bu daha da önemlidir. Bu dönemde, evin ihtiyaçları, yazlığınız varsa oraya ait giderler, ev satışı veya alışı gibi konular, sezonluk bir yeri kiralama giderleri, tatil masrafları bir hayli ön plandadır. İş veya iş ortağınızla mali konularda anlaşmazlık veya gereksiz çıkışlar rahatsızlık uyandırabilir.

Sevgili Boğalar 6 Eylül saat 10:03 Balık burcunda oluşacak Dolunay, kişinin belirlediği hedefe, ilham gücü, sanatsal becerisi, sezgilerini kullanarak varmasını sağlayıcıdır. Eğer bir amacımız varsa, hem başkalarına yardımcı oluruz hem de kendimize bir yol açarız. Burada önemli olan, kişinin aşırı duyarlılıkla amacından uzaklaşmaması, neler yapabileceğini düşünmesidir. Önümüzdeki 20 Eylül tarihinde Başak burcunda bir Yeniay doğacak. O zamana dek, şöyle bir işlerimizi toparlamak, yazmak, merak ettiğiniz şeyleri okumak, izlemek, insanlarla ilişkimizi ılımlı şekilde devam ettirerek başarılı olmaktır. Evet duyarlıyız, hayal gücümüz yüksek, özveriliyiz, ancak kendimizi feda etmemeliyiz. Yaptığımız bir şeyin anlamı olmalı, bize bir şeyler kazandırmalıdır. Hayal etmek, başarmanın yarısı derler. O zaman biz bu Dolunayda, hayallerimizi gerçeğe dönüştürmekten yana olalım. Tembellik yapmayalım. Görünümlere baktığımızda, amacımızı biliyoruz ve hangi tercihte bulunmak gerektiğinin farkındayız. Jüpiter-Kuzey düğüm olumlu etkisi, sağlıklı olmanın, verimli ilişkilere yönelmenin, konforlu bir yaşam özleminin yükselmesini sağlıyor. Ailemizin geleceğini, yarınlarımızın bugünden daha iyi olmasını istiyoruz. Bunun için çabalıyoruz. Zaten yapılması da gereken bu. Bir zorlayıcı görünüm var. Özellikle finansal konularda yine bizi sıkıştırıyor. Yatırımların üretime dönük şekilde değerlenmesi, borcumuz varsa bunların kapatılması, özverili davranırken, çıkarlarımızın da unutulmaması gerekiyor. Onun için gerek aşk hayatınızda gerekse sosyal yaşamda işlevsel olanı tercih etmek, özlemlerimiz, vizyonumuz, idealimiz için, boş işlerden, hayallerden uzak durmamız gerekiyor. Gerçekçi olmakta yarar var.

10 Eylül (saat 05:52)-30 Eylül (saat 03:42) tarihleri arasında Merkür-Başak burcunda seyrini sürdürecek. Aşkta her ayrıntının dikkate alındığı, bütünden ziyade detayların önemsendiği bir süreç başlıyor. Ailevi konular üzerinde zaten durmaktayız. Bir de aşkta böylesi titizlik göstermek, hayatı saat modunda yaşamaya benziyor. Şurada şu saatte, burada bu şekilde olmalı, neden şunlar aksıyor tarzında düşünmek, aşkın tadını bozuyor gibi. Bu geçişte öyle bütünün güzelliğinden ziyade, detaylara bakacağız. İlişkimiz güzel gidiyor diye konuşsak da, eğer bir şeyler canımızı sıkıyorsa pek rahat etmeyiz. Bunun mutlaka düzeltilmesi gerektiğini düşünürüz. Çocuklarımız, işimiz, aşkımız mercek altında diyebiliriz.

11-17 EYLÜL ARASI

Sevgili Boğalar bu hafta iş ortaklığı, bir evin, bir mülkün paylaşımı, bir kredinin alımı, bir işin kurulması, payımıza düşen mirasın değerlendirilmesi konular üzerinde ciddiyetle durulmasını sağlayacak. Bunun yanı sıra, ilişkilerimizde güven olgusu bilhassa önemli. Geleceğimiz söz konusuysa, ortaklaşa hareket edebilmeliyiz. Bunun önemsenmesinde yarar var.

18-24 EYLÜL ARASI

Sevgili Boğalar 20 Eylül saat 08:30 Başak burcunda doğacak Yeniay, hayatın güzelliklerinin tadına varabilmek için, her şeyi detaylarıyla görmek, anlamak, üretime katkıda bulunmak, üretken olmak yönünde etkilidir. Aşkta her şeyi inceleyici, sanatta bütünden ziyade detaylar üzerinde durucu, çocuklarımızla ilgili konularda sağlık, hijyen gibi konulara dikkat edeceğiz. Venüs bugün-Başak burcunda seyrine başlıyor. Bizler bu Yeniayda aşkta bir hayli titiz davranabiliriz. Kusursuz olanı isteriz. Eleştirilmeye gelemeyiz. Belki bu yüzden biraz tasalanırız. Bunun ayarını bilmek gerekiyor. Merkür de Başak burcunda olduğu için akıl, mantık, analiz gücümüz zaten dorukta. Herhangi bir problem gördüğümüzde kabaca değil ama kibarca uyarıda bulunacağız. Amacımız her şeyin yerli yerinde olması. Bu bakış açısı bazen hem etrafımızdaki insanlara hem de kendinize yüklenmenize neden olmalı. Bu kadar ince eleyip sık dokumak aşkı yaşamanın, hayatı güzel yanlarıyla hissetmenin önüne geçebilir. Tabii ki iyi niyetimizin kullanılmasına da izin vermeyeceğiz. İdeallerimiz, hayallerimiz için çaba sarf edeceğiz. Bu Yeniay, iş hayatımız, çocuğumuz veya kendi sağlığımızla ilgili konulara verdiğimiz önemin göstergesidir. Kontrollerimizi ihmal etmeyelim.

20 Eylül saat 04:15-14 Ekim saat 13:11 tarihleri arasında Venüs-Başak burcunda ilerleyecek. Aşk hayatımızı ilgilendiren konularda titiz bir incelemede bulunacağız. Pürüzleri tespit edeceğiz. Karşımıza birisi çıktığında onun hakkında karar vermeden önce iyice düşüneceğiz. Aşkta detaylar, fikirsel anlaşmalar ve paylaşımlar ele alınır. Bir yandan ilişki yaşamak isteriz ancak diğer taraftan bir hayli düşünürüz. Oldukça seçici davranırız. Kolay kolay da aşık olmayız. Çünkü kriterlerimizin yüksekliği ister istemez karşı cinsle aramızdaki mesafeyi çoğaltabilir. Yeni tanıştığımız birinin düşüncelerine, iş hayatına, sağlığına, dengeli biri olup olmadığına, bir sıkıntımız varsa yanımızda olup olmadığına kadar dikkat edeceğiz.

22 Eylül-23 Ekim tarihleri arasında Güneş-Terazi burcunda ilerleyecek. İş ilişkileri veya günlük hayatta huzur, uyum ve güzellik arzumuz yükseliyor. Siz de bilirsiniz ki, insan eğer kendini mutsuz hissediyorsa hiçbir şeyde verimli olamaz. Sağlık açısından da zorlanır. Bu süreçte, başkaların fikirlerini almak ve onlarla iyi bir diyalog kurmakta fayda var. Ben diye düşünmeyelim. Bizlik olgusu içinde hareket etmek huzurunuz açısından önemlidir. Durum böyle olunca hayatı bir terazi gibi düşünürsek, kefelerin dengede durması en baş koşuldur. Bu bir aylık süreçte iş veya özel hayatınızda nasıl bir rol oynadığınızı, çalışma hayatındaki kimliğinizi sorgulamaya başlayabilirsiniz. Başkalarıyla olan güçlü irtibatlarınızın ve işine karşı sorumluluğunuzun düzgün bir şekilde gerçekleşmesi için ılımlı yaklaşımlar içinde olmanız kesinlikle şart.

25-30 EYLÜL ARASI

30 Eylül (saat 03:42)-17 Ekim (saat 10:58) tarihleri arasında Merkür-Terazi burcunda ilerleyecek. Bir taraftan işlerimizi hızlı biçimde yoluna koyacak, akıllıca hareket edecek, derleyip toparlayacağız. Diğer taraftan, aynı ortamda yaşadığımız kişilerle nazik bir üslup içinde iletişimde bulunacağız. Yeteneklerimizi geliştirmek adına kurs görebiliriz. Bir ustanın yanında eğitimden geçebiliriz. El sanatları öğrenebiliriz. Başkalarına öğretebiliriz. Ellerimizin bakımı, güzelliğiyle ilgilenebiliriz. Ek işlerden para kazanabilirsiniz. Becerikli olduğunuz bir işi, başkalarına öğreterek gelir elde edebilirsiniz. Bu süreçte, çalışma ortamında insanlarla olan ilişkilerinize veya günlük hayatta karşılaştığınız kişilerle olan iletişiminize dikkat ediniz. Onları dinlemeli ve ortaklaşa düşünmeye çalışmalıyız. Nezaket çok önemlidir. Sanatsal faaliyetler için etkili bir geçiştir.

EYLÜL Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-5-6-10-14-15-18-19-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 3-4-16-17-23-24-30
Aşkta En Şanslı Günler : 18-19
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 12-13

Yeniay : 9-10-11 (Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 22-23-24-25
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

EKİM AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-8 EKİM ARASI

Sevgili Boğalar 5 Ekim saat 21:40 Koç burcunda oluşacak Dolunay, öfkenin, sabırsızlığın, geçmişte yaşanmış problemlere takılmanın, isteklerinizi elde etmek için dayatmaların yanlış olacağını işaret ediyor. Çünkü stres, iş veriminizi düşürebilir, verimli çalışmanın önüne geçebilir. Oysaki sağlığımıza önem vermemizde yarar var. Eğer yoğun bir iş programınız varsa bu Dolunayda, gerginlikle zaman kaybetmek yerine, yarım bıraktığınız veya üzerinde çalıştığınız işlere önem vererek başarılı olabiliriz. Sizi rahatsız edecek en önemli nokta, hırslarınız, duygularınıza gem vuramayışınız olabilir. Bu Dolunayda bundan uzak durmalısınız. Dolunayın yöneticisi Mars, Venüs ile kavuşum yapacak. Aşk hayatınız, çocuklar, sosyal yaşam sizin için kıymetlenecek. Projelerinizin beğenilmesini isteyeceksiniz. El yeteneği, sanatsal beceriler, titiz çalışmaya özen göstererek başarılı eserler vermek mümkündür. Aşkta ve yapılan her işte, seçicilik öne çıkıyor. Detaylı gözlemde bulunmak, tevazu göstermek ve riskli hareketlerden kaçınmak gerekiyor. Bu Dolunay eleştirmek yerine, iş hayatında veya aşkta dayanışmada bulunmanın her açıdan yararlı olacağını işaret ediyor. Çalışma hayatınızla ilgili konularda özellikle sırt ve bel bölgenize önem veriniz. Oturma pozisyonunuzu mutlaka önemseyiniz. Oradan buradan edindiğiniz bilgilerle, uzman gözetiminde olmayan Sağlıksız diyetlerden uzak durunuz. Göz muayenenizi yaptırınız. Merkür-Terazi burcunda ilerliyor ve Dolunay derecesiyle karşıtlık yaptığı için, bu uyarılara kulak vermekte yarar var. Kendinizden tabii ki taviz vermeyeceksiniz. Ancak şartlara, duruma göre hareket etmeyi de bilmelisiniz.

9-15 EKİM ARASI

Sevgili Boğalar 10 Ekim 2017 (saat 16:20)-8 Kasım 2018 (saat 15:38) tarihleri arasında Jüpiter-Akrep burcunda seyrini sürdürecek. Bu süreçte evlilik veya her türlü ortaklıkta, ikili ilişkilerde güven duyabileceğimiz, bizi sırtımızdan vurmayacak, derinliklerimizi keşfedecek, tutkulu ve güçlü biriyle olmak isteriz. Genelde bu türden kişileri kendimize çekeriz. Yasal bir sözleşmeye dayalı olsun veya olmasın bizim bu ilişkide ortaklaşa bir yaşamı sürdürme arzumuz yoğundur. Cinsellik, para, güç olguları gayet kıymetli olup, ilişkinin özünde yer alır. Süregelen bir hayatın değişimi ve dönüşümünü işaret eden bu süreçte seçimlerinizi yaparken tabii ki dikkatli olmakta yarar var. Çünkü aradığınız güce kavuşurken, baskı altına alınmanız, kıskanılmanız, zorlanmanız da mümkündür. Tercih yaparken bunu unutmayın. Evliliğin bir ortaklık olduğunu unutmayalım. Karşımıza çıkan kişiyi veya mevcut partnerimizi tanıyalım. Tutkularını, yaşama nasıl baktığını ve sonra derinlikli şekilde kendimize bakalım. Bu bakış hali, doğru ve güçlü beraberlik için şarttır. Jüpiter-Akrep geçişi ilişkide anlaşmazlık dönemine denk geliyorsa, aranızdaki mücadele hayli çetin olabilir. Tutkular, cinsellik, güç ve baskı etkili olabilir. Bu durumda ortak bir noktada buluşmak kolay olmaz. Ancak inançla, kendinize güvenle her zorluğu aşmanız mümkündür. Bu süreçte, öyle biri karşımıza çıkar ki, bizi dönüştürür, yenileştirir ve kendi kendimizin farkına varmamızı sağlar. Tutkulu, oldukça kuvvetli duygularıyla bizi sarıp sarmalar. Zayıf yönlerimizi güçlendirir. Bugüne dek ilişkide baskı uygulayan taraf biz isek, Jüpiter-Akrep seyri boyunca, bunun yanlışlarıyla karşılaşabiliriz. Onun içindir ki, ister evlilik ister uzun süreli bir ilişki veya ortaklık olsun, bu seyir boyunca zorlukları inanç ve kararlılıkla aşacağımızı bilelim.

14 Ekim saat 13:11-07 Kasım saat 14:38 tarihleri arasında Terazi burcunda seyrini sürdürecek Venüs, çalışma hayatında rahatlık, seçkinlik, iş ilişkilerinde uyum ve paylaşımı gözeteceğimiz bir dönemi işaret eder. Elimizden geldiğince çevremizdeki insanlara güzellik sunmaya, onları anlamaya ve nazik şekilde davranmaya çalışırız. Ne de olsa iş ortamındaki huzursuzluk bizi de yoracaktır çünkü. Bu süreçte düzenlilik esastır. Temizliğimize önem veririz. Giydiklerimize, yediklerimize dikkat ederiz. Nabza göre şerbet vermeyi biliriz. Adil davranmayı benimseriz. Aynı şekilde bize davranılmasından hoşlanırız. Kişisel anlamda güzelliğimiz veya karizmamız bay ve bayan Boğalar için çok önemlidir.

16-22 EKİM ARASI

17 Ekim (saat 10:58)-5 Kasım (saat 22:19) tarihleri arasında karşıt burcunuz Akrepte ilerleyecek Merkür, evlilik, uzun süren ilişki, bizden farklı görüşte olan kişilerle ilişkilerimiz, finansal ve ilişki anlamındaki kanuni davalar, başkalarıyla olan her türlü anlaşma ve yasal konular üzerinde yeniden duracağız. Bu kişilerle aramızdaki ilişkinin hayatımızdaki önemi üzerine düşüneceğiz. Biz ilişkilerimize nasıl yaklaşmaktayız, ortaklaşa bir hayat sürdürüyorsak, uyum ve uyumsuzluklarımız nelerdir? Veyahut bir ilişkiden neler bekliyoruz, neye göre seçimlerde bulunuyoruz? Bunlara bakmamız gereken zamandayız. Eğer beraberliğimizde problemler varsa, bu süreçte zorlanabiliriz. Karşı taraf kendi bakış açısıyla durumları ele alırken bizim buna anlayış göstermemiz zor olabilir. İster istemez bu beraberliği sorgulama ihtiyacı duyabiliriz veya partnerimiz, iş ortağımız da aynı şeklide davranabilir.

Sevgili Boğalar 19 Ekim saat 22:12 Terazi burcunda doğacak Yeniay, yöneticiniz Venüsün güçlü bir pozisyonda olması sayesinde günlük hayatımız içinde nezaketin, güzelliğin, yeniliklerin, özgürlüğün ve ayrıca her şeyde adaletli ve hakça hareket edilmesinin önemini vurguluyor. Eğer bu olgular bizim hayatımızda, iş ortamımızda ve her alanda etkin değilse, mecburen susmak, katlanmak, içinize atmak mümkün gözükmüyor. Ona göre bir önlem alacağımızı görüyoruz. Yeniayın görünümlerini şimdi birlikte inceleyelim ve ona göre durum değerlendirmesinde bulunalım. Sizler bu Yeniayda sağlam, uzun vadeli bir iş arayışındasınız. Kimsenin pek nazını niyazını çekecek halde değilsiniz. Verdiğinizi almaktan yanasınız. Aile içinde, finansal konularda düşündüğünüz yeni çözüm yollarının kabulünü isteyeceksiniz. Yeni bir yere yerleşmek, sağlıklı yaşamak, enerjinizi doğru şekilde kullanmak için farklı bir yol, meslek veya yaşam kararı alabilirsiniz. Çünkü artık birçok şey eskisi gibi sizi tatmin etmiyor hatta sinirlendiriyor. Buna dur deme vaktiniz geldiğini bu Yeniayda görüyoruz. Özellikle huzura ihtiyacınız var. Huzurunuzu bozan her kim veya her ne ise ondan uzak duracaksınız. Bu bakış açısıyla birileriyle yollar ayrılabilir. Karşınıza çıkan bir fırsat, mevcut sorunların çözülmesinde etkili olabilir. Değişim şart ve siz bunu artık net olarak göreceksiniz.

22 Ekim saat 21:29-09 Aralık saat 11:59 tarihleri arasında Mars-Terazi burcunda ilerleyecek. Bu dönem, çalışma hayatınız başta olmak üzere, fiziksel ve bedensel sağlığımız, iç huzurumuz ve de ilişki, iş ortaklıkları konularında da etkili olacaktır. Başkalarına uymak zorunda kalındığı ve ortam şartlarına göre hareket edildiği, bu yüzden de stresin bir hayli yaşanabileceği bu dönemde sağlık kontrollerinizi ihmal etmeyiniz. Estetik ameliyatlar, kilo sorunları için yapılan diyetler, ilişki veya iş nedeniyle yaşanması muhtemel psikolojik sıkıntılarınız için tedavi olmayı, ona göre bir iş planlamasında bulunmayı, şartları göz önüne almadan hiçbir işe okey vermemeyi biliniz.

23-31 EKİM ARASI

23 Ekim-22 Kasım tarihleri arasında Akrep burcunda seyrini sürdürecek Güneş, bir yıl sonra aynı noktaya geliyor. Bu süreç genel anlamıyla partnerinizle aranızda atışmalarının yaşanma ihtimalinin yüksek olduğu bir zamandır. Güneş bildiğiniz gibi yaşam canlılığımız ve bilinçli isteklerimizin astrolojik temsilcisi olduğuna göre, karşıt burcunuzda ilerlemesi her ikinizin de, kişisel bakış açınız başta olmak üzere, hayatı algılayış biçiminiz, eğilimleriniz, kararlarınız ve birbiriniz üzerindeki etkinliğiniz anlamında bir kutuplaşmanın işaretidir. Tabii ki, bu kutuplaşma, ilişkinin niteliğine göre anlam kazanır. Bazı çiftler bu farklılığın lezzetli bir durum olduğunu düşünebilir. Size ayna tutan bir partner eksiklerinizi görmenizi de sağlayabilir. Ayrıca bu farklılık kendi içinde aslında son derece hoş bir durum olabilir. Ancak bazı çiftler için durum çekilmez olarak görülebilir. Siz beyaz dersiniz, partneriniz siyah, orta bir noktada birlikte griyi keşfetmek varken, tam tersine birbiriniz üzerinde hakimiyet kurmaya kalkışabilirsiniz. Benim önerim, gereksiz şeyler için birbirinizi üzmek yerine, destek vermeye çalışmaktır.

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-7-8-11-12-16-25-26-30-31
Zayıf Enerjili Günler : 1-13-14-20-21-28-29
Aşkta En Şanslı Günler : 16
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 9-10

Yeniay : 7-8-9 (Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 20-21-22
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

KASIM AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-5 KASIM ARASI

Sevgili Boğalar 4 Kasım saat 08:23 Boğa burcunda oluşacak Dolunay, ilişkimizde veya iş ortaklığımızdaki sorunlara sağlıklı şekilde çözüm aramak yerine, sürekli irdeleyerek, endişelenerek yaşamaya devam edersek, sonunda psikolojik ve fiziksel anlamda rahatsızlanırız. Oysaki burada önemli olan, gerek çalışma hayatız, gerek sağlığımız ve gerekse ilişkilerimizde dengesiz olanı tespit etmek ve ona göre bir yol belirlemektir. Sözgelimi eşiniz farklı düşünüyordur, siz farklı. Beraberlikte siz onu değiştirmeye çalışırsınız o da sizi. Sizin istekleriniz vardır, onun da sizden beklentileri. İki ucu bir araya gelmeyen bu çekişme sonunda sağlıksız beraberliğe dönüşür, verimsizleşir. Kopmak da istemezsiniz. Bir arada durmak da zordur. Lütfen gerçekçi olun. Ya sorunlara birlikte çare bulun veya inatlaşmaktan vazgeçin. Bu Dolunayın yöneticisi Venüs, adil ve tarafsız bir şekilde meseleye bakmanın, verimli, sağlıklı olanı tercih etmenin, özveriyle yürütülen, üstü kapatılıp es geçilen sorunların kendini hatırlatacağını söylüyor. Bu Dolunayın yöneticisi Venüs, sağlıklı olanın önemini vurgularken, sadece kendimize göre bir değerlendirme yapmanın da yanlış olacağını söylüyor. Belki de biz ara sıra tartışarak, burun buruna gelerek bir şeyleri yoluna koyuyoruz. Ancak içten içe biriken öfkeyi göz ardı ediyoruz. İşte bu Dolunayda o öfke, o içe atılanlar bizi rahatsız ediyor. Sıkıntıyı atmak için fazla yiyoruz veya tam tersine kendi kendimizi yiyoruz. Bunlar iş verimimizi düşürüyor sonra da psikologlara gidip çareler arıyoruz. İlişkisi olmayanlar da, bunun nedenlerini gerçekçi şekilde ele almalılar. Acaba çok mu seçicisiniz yoksa kendinizde bir eksiklik mi görüyorsunuz. Gelin, hedefinizi, ilişki kriterlerinizi veya kendinizi tarafsız bir şekilde gözden geçiriniz. Bilinçaltınızda saklı duran öfkeyi veya doyumsuzluğu ortadan kaldırıcı gerçekçi çözümler bulun.

05 Kasım saat (22:19)-03 Aralık saat (10:34) tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Yay burcu geçişinde, ortaklaşa kazançlar, mali konular, vergiler, çıkar ilişkileri, yatırımlar gibi konular üzerinde düşüneceğiz. İyi niyetin sınırlarının mutlaka gözden geçirilmesinde yarar vardır. Kredi çekmek, bir borcun altına girmeden önce iyi düşünelim. Bu geçiş, ortaklıklarla ilgili görüşmeler, iletişimde bulunma, bir araya gelmeler gibi konularda etkili olacaktır. Çok fazla açılmadan, zihnimizi doğru anlamdaki işlere yönlendirmek gereklidir. Hem finansal hem de ilişki anlamındaki paylaşımların üzerinde mutlaka düşünülmesi, abartıya kaçılmadan gerçekçi bir şekilde ele alınması gerekir. Bazen öyle iş ortaklıkları kurulur ki, her iki taraf da kendi bildiğince hareket eder, payına düşeni gözetir. Ancak bu sağlıklı bir ilişki olmaz. Bazen de yaşanan problemler sonucu ortaklıkta kriz dönemi yaşanır. Bu kriz nedeniyle taraflar birbirlerine karşı pek hoş düşünmezler. Kimi zaman da, yaşanan kriz bizi büyütücü ve geliştiricidir. Kişi bu kriz sayesinde kendini keşfeder. Bütün bunlar Merkür-Yay burcu geçişinin etkileri arasında yer alabilir. 3-23 Aralık tarihlerinde Merkür Yay burcunda gerileyecek. Tüm burçlar, yukarıda belirtilen konulardaki işler tekrar gündem maddemizde yer alacak.

6-12 KASIM ARASI

7 Kasım saat 14:38-01 Aralık saat 12:14 tarihleriarasında Akrep burcunda ilerleyecek Venüs, evlilik, uzun süreli ilişki, iş ortaklığı konularıyla birebir alakalıdır. Bu kişilerle aranızdaki paylaşım, uyum ve sevgi alışverişini tutkulu hale getiriyor. Ancak problemli ilişkilerde ve iş ortaklığında dikkat etmenizde yarar var. Burada yapılması gereken partneriniz ve sizin, hangi meselelerde zorlandığınızı, hangi konuların kıskançlık, restleşme, ayrılık gibi sevimsiz olgulara dönüştüğünü düşünmenizdir.

13-19 KASIM ARASI

Sevgili Boğalar 18 Kasım saat 14:42 tarihinde Akrep burcunda doğacak Yeniay, ilişkimizi, iş ortaklığımızı veya diğer insanlarla olan her türlü bağımızı, derinlikli şekilde gözden geçirmemizi sağlıyor. Hemen renk vermeyebiliriz. Karşımızdakini tam olarak tanımadan duygularımızı açık etmeyebiliriz. Çünkü kimdir, nedir, neyin nesidir bir bakacağız. Bu da zamanla oturacaktır yerine. Biz ilişkiyi, arzularımız ve isteklerimiz yönünde ele alacağız. Duygusal değil, bilinçli aklımızla, çıkarlarımızın farkında olarak inceleyeceğiz. Bu Yeniayı yöneten güç Mars-Terazi burcunda ilerlediği için, günlük hayatta kurulan diyaloglar, ilişkiler, bağlantıların özünde nezaket ve işbirliği de önemli olacak. Buna neden dikkat edeceğiz. Çünkü işimiz, ekmeğimiz önemli. Kiminle nasıl konuşmak gerektiğini bileceğiz. Yeri geldiğinde politik davranacağız. Bu özel hayatımızda da aynı şekilde olabilir. Bir bakacağız karşımıza çıkan insanın tavırlarına, çalışma hayatına, sağlıklı olup olmadığına, nezaketine ve aramızdaki cinsel uyuma. Bunlar bizi tatmin ediyorsa, güven veriyorsa bir ilişkiye başlarız. Sorunlu bir ilişkimiz varsa, bu Yeniayda onu da, aynı bu şekilde kritik edeceğiz. Artı ve eksileriyle ele alacağız. Bu Yeniayın bir başka özelliği, çekici yönlerimizin öne çıkışıdır. Bir ilişkide, bir ortaklıkta eğer mutlu ve doyumlu isek, cazibemizi, gücümüzü, cinselliğimizi ortaya koymaktan çekinmeyiz.

20-30 KASIM ARASI

22 Kasım-21 Aralık tarihleri arasında etkili Güneş-Yay burcu geçişinde, tarihleri maddi ve ilişki anlamında elde edilen veya edilmek istenen gelirlerin, bölüşümlerin, borç ve alacakların mutlaka iyi hesap edilmesi gerekiyor. Ancak eşimizin, ortağımızın ve tabii ki bizim de, ilişki ve iş ortaklıklarda derinlikli bir şekilde düşünmemizde yarar var. Bildiğiniz gibi Satürn yılsonuna kadar Yay burcunda seyrini sürdürecek. Bu durumda öyle fazla açılamıyoruz. Kimseye güvenerek yola çıkamayız. Her türlü finansal meselenin akıllıca, hakkaniyetli, adil, yasalara uygun şekilde ele alınması lazım.

KASIM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-8-12-13-22-23-27
Zayıf Enerjili Günler : 10-17-24-25
Aşkta En Şanslı Günler : 12-13
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 6

Yeniay : 3-4-5-30 (Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 16-17-18
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

ARALIK AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-10 ARALIK YORUMLARI

1 Aralık saat 12:14-25 Aralık saat 08:26 tarihleri arasında Venüs-Yay burcunda ilerleyecek. Ancak bu dönem Merkür geri hareketiyle örtüşüyor. Bu nedenle, miras, kredi, beklediğimiz destekler, ortaklaşa mal-mülk-paralar konusunda hayale kapılmadan, her şeyin olur ve olmazlarını hesaba katmamız gerekiyor. Ortağımız, eşimiz veya beklentimiz olan kişiler bir müddet bizi oyalayabilir. Kredi alınarak borca girmek veya şuradan şu gelecek diye harcama yapmayalım. Borç vermemiz, kefil olmamız sakıncalıdır. Elde edilmiş kazanç varsa bunların mutlaka güvence altına alınması şarttır. Önümüzü görmeden, ileri adımlar atamayız. Bir yakınımızı kaybettiysek, mirasla ilgili açılan veraset davaları, soyadımız nedeniyle mirasçımızdan kalan borçlar, vergiler veya bazı meselelerle uğraşabiliriz.

Sevgili Boğalar 3 Aralık saat 18:47 İkizler burcunda oluşacak Dolunay, Merkür geri hareketiyle aynı zamana denk geldiği için, miras, kredi, beklediğimiz destekler, ortaklaşa mal-mülk-paralar konusunda hayale kapılmadan, her şeyin olur ve olmazlarını hesaba katarak düşünmekte yarar olduğunu gösteriyor. Geçtiğimiz Kasım ortası itibariyle bu konularda hesap kitap yaptıysak şimdi duruma bir daha bakalım. Belki de ortağımız, eşimiz veya beklentimiz olan kişiler bir müddet bizi oyalayabilirler veya umduğumuz gibi gelişmeyebilir. Bir kredi alınarak borca girmek veya şuradan şu gelecek diye harcama yapmak sakıncalıdır. Bizim de başkalarına borç vermemiz, onlara kefil olmamız sakıncalıdır. Elde edilmiş kazanç varsa bunların mutlaka güvence altına alınması şarttır. Önümüzü görmeden, ileri adımlar atamayız. Bir yakınımızı kaybettiysek, mirasla ilgili açılan veraset davaları, soyadımız nedeniyle mirasçımızdan kalan borçlar, vergiler veya bazı meselelerle uğraşabiliriz. Verilen sözlere inanmadan önce aslını astarını iyice bilelim. Kazanılmış paranın vergisini ödeyelim. Karşımıza biri çıkabilir. Bize güven verebilir. Biz de kalkıp kendisine bir para vermişizdir. Şimdi bunu almak pek kolay olmaz. Borçların ödenmesi için sıkıştırılırız. Bir kredi alayım da şunları kapayım deriz. Ancak gecikme olabilir. Yüksek faizli borçlar altına girmemek lazım. Ocak 2018 tarihine kadar bu konularda dikkatli olalım. Nasılsa gelir, nasılsa ödenir, halledilir diyerek elimizdeki parayı harcayıp, sonra zor durumda kalmayalım. Burada önemli olan, kazancımızı risk altına alacak kararlar vermemektir. Kasım ayı öncesi görüşülen ve karara varılan işlerden para gelir ancak bunlar birkaç bölüm halinde ödenebilir. Bu Dolunayda Jüpiter-Neptün arasında bir görünüm oluşacak. Size bir ortak, bir proje, bir fırsatla karşılaşmanız yönünde rahatlatacaktır. Bir evlilik veya güçlü biriyle ilişkiniz, ilerisi adına umutlandırıcıdır. Tabii ki bu tam olarak gerçekleşene kadar bu Dolunayda yukarıda izah ettiğim noktalara önem veriniz. Maddi hiçbir konuda hayali, yüzeysel ve rahat davranmayınız. Verilen sözlere, verdiniz sözlere dikkat ediniz.

Sevgili Boğalar, 3 Aralık (saat 10:34)-23 Aralık (saat 04:51) tarihleri arasında Yay burcunda gerileyecek Merkür: Miras, kredi, beklediğimiz destekler, ortaklaşa mal-mülk-paralar konusunda hayale kapılmadan, her şeyin olur ve olmazlarını hesaba katarak düşünmekte yarar olduğunu gösteriyor. Ortağımız, eşimiz veya beklentimiz olan kişiler bir müddet bizi oyalayabilir. Kredi alınarak borca girmek veya şuradan şu gelecek diye harcama yapmayalım. Borç vermemiz, kefil olmamız sakıncalıdır. Elde edilmiş kazanç varsa bunların mutlaka güvence altına alınması şarttır. Önümüzü görmeden, ileri adımlar atamayız. Bir yakınımızı kaybettiysek, mirasla ilgili açılan veraset davaları, soyadımız nedeniyle mirasçımızdan kalan borçlar, vergiler veya bazı meselelerle uğraşabiliriz. Verilen sözlere inanmadan önce aslını astarını iyice bilelim. Kazanılmış paranın vergisini ödeyelim. Karşımıza biri çıkabilir. Bize güven verebilir. Biz de kalkıp kendisine bir para vermişizdir. Şimdi bunu almak pek kolay olmaz. Borçların ödenmesi için sıkıştırılırız. Bir kredi alayım da şunları kapayım deriz. Ancak gecikme olabilir. Yüksek faizli borç altına girmeyelim.

Tüm burçlar için önemli Not:

Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 27 Kasım itibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 30 Aralık kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

09 Aralık saat 11:59-26 Ocak 2018 saat 15:56 tarihleri arasında ilişki evinizde etkili olacak Mars-Akrep burcu seyri ilişki konularında, birbirinizin kişilik özelliklerinize ve hedeflerinize saygı duyulması ve mevcut durumun gözden geçirilmesi ve dengeye kavuşturulması gereken zaman dilimidir. Taraflar birbirine güç uygulamak yerine problemlerini uzlaşmacı bir tutum, olgun ve mantıklı bir bakış açısıyla ele almalıdırlar. İlişkisi sağlam olanlar, birbirlerini gayet iyi tanıdıkları için bu süreçte önemli bir sorun yaşamazlar. Bir mesele üzerinde farklı düşünseler de, ortak bir noktada buluşabilirler. İlişkisinde sorun olan ancak birbirlerini seven çiftler açısından duruma bakarsak, partnerinizin size olan tutkusu zaman zaman üzerinizdeki baskı kurması anlamına gelebilir. Ya hep ya hiç tarzı bir tavır sergileyebilir. En başında belirttiğim gibi eğer sevgi birliğinizde bir sorun yoksa birbirinizden kopamazsınız. İlişkisi yeni başlayan Boğalar, birbirlerine karşı çekilirler. Partnerin kendinden emin hali, tutkulu biri oluşu ve sizi sahiplenmesi bir hayli ilginizi çekebilir. Ancak ben derim ki, önce birbirinizi iyice tanıyınız. Çünkü daha sonra bu hakimiyetçi halleri sorun yaratabilir.

11-17 ARALIK YORUMLARI

Sevgili Boğalar bu hafta, yeni ortaklıklar ve ilişkinizle alakalı konularda derinlemesine düşünebilirsiniz. Sizi kimsenin üzmesine izin vermezsiniz. Ayrıca yeteneklerinizi gözden geçirerek, neler yapabileceğinizi tespit edebilirsiniz. Ancak unutmayalım, Merkür geriliyor ve bu hafta yapacağı görünümler miras, kredi, beklediğimiz destekler, ortaklaşa mal-mülk-paralar konusunda hayale kapılmadan, her şeyin olur ve olmazlarını hesaba katarak düşünmekte yarar olduğunu gösteriyor. Kredi borcuna girmek veya şuradan şu gelecek diye harcama yapmayalım. Borç vermemiz, kefil olmamız sakıncalıdır. Elde edilmiş kazanç varsa bunların mutlaka güvence altına alınması şarttır. Önümüzü görmeden, ileri adımlar atamayız. Bir yakınımızı kaybettiysek, mirasla ilgili açılan veraset davaları, soyadımız nedeniyle mirasçımızdan kalan borçlar, vergiler veya bazı meselelerle uğraşabiliriz. Verilen sözlere inanmadan önce aslını astarını iyice bilelim. Karşımıza biri çıkabilir. Bize güven verebilir. Biz de kalkıp kendisine bir para vermişizdir. Şimdi bunu almak pek kolay olmaz. Borçların ödenmesi için sıkıştırılırız. Bir kredi alayım da şunları kapayım deriz. Ancak gecikme olabilir. Yüksek faizli borç altına girmeyelim.

18-24 ARALIK YORUMLARI

Sevgili Boğalar 18 Aralık saat 09:30 tarihinde Yay burcunda doğacak Yeniay, maddi konularda yaşanan sıkıntılara çözüm bulmak amaçlı girişimlerin işaretçisidir. Ancak Merkür geri hareketi nedeniyle sabırlı olmakta yarar var. Çünkü şu anda iş ortaklığı, ilişkiniz, miras, kredi, yatırım gibi konuların veya borçlarınızdan kurtulmak amaçlı atılan adımların, aceleye getirilmemesi gerekiyor. Her şeyin hesabını iyi yapalım. Eşinizin maddi durumu da buna dahildir. Gözümüz açık olsun. Fazla iyimser düşünmek yerine, bundan sonra atacağımız adımın sağlam olmasına özen gösterelim. Krizleri aşabilmek için, aklımızı başımıza toplamamızda yarar var. Yeniayın yöneticisi Jüpiter-Akrep burcunda ilerliyor. Siz zaten ilişki konularına bir hayli odaklanmış durumdasınız. Bir beraberlikten ne beklediğinizi gayet iyi biliyorsunuz. Güçlü bir eş, iş ortağı veya ilişkiye önem veriyorsunuz. Ona göre seçiyorsunuz. Yeniayın görünümlerine baktığımızda, bizi bir şeylerin tedirgin ettiğini, beklemede kalmanın yorduğunu görüyoruz. Ne olacaksa bir an evvel olsun diyoruz. Ancak merak etmeyiniz. 20 Aralık tarihinde önünüzde açılacak yeni bir fırsat, kalıcı ve uzun vadeli bir gelişmenin işaretlerini veriyor. Satürn-Oğlak burcu geçişi, bu tarih itibariyle etkili olacak. Sizin için, yeni değişimleri, hedefleri gerçekçi şekilde planlanmanızda olumludur. İş veya özel yaşantınızda bundan sonrasında ciddi projelere, planlamalara, kalıcı hedeflere, ilişkilere yöneleceğiniz zaman başlıyor. 13 Ocak 2018 tarihinde Merkür-Satürn kavuşumu gerçekleşecek. Bu Yeniayda yaşanan durgunluk, belirsizlik veya sorunlar farklı bir yol veya yöntemle çözülmek üzere, yaşamınızda yeni bir sayfa açacak. Şimdi sizler bu tarihe kadar, risk almadan sakinlikle meseleleri gözden geçiriniz ve aceleyle kararlar vermeyiniz.

Sevgili Boğalar, 20 Aralık 2017-17 Aralık 2020 tarihleri arasında Satürn-Oğlak burcunda seyrini sürdürecek. Amaç-hedef-disiplin-sabır-sorumluluk çerçevesinde ilerleyeceğiniz bu süreçte, eğitim hayatınızı, işinizi, hayata bakış açınızı sağlam bir şekilde yapılandırmanın ve tercihlerinizi yapmanın önemini kavrayacaksınız. Eğitimi, bilgilenmeyi, araştırmayı, olgunluğu, bilgeliği, öğrenmeyi ve öğretmeyi önemseyeceksiniz. Hayatı nasıl görmeniz, ele almanız, yaşamanız gerektiğini anlayacaksınız. Bu süreçte, yolculuklar genel olarak işiniz, eğitiminiz veya sorumluluklar nedeniyledir. Ancak bir o kadar gerekli ve eğiticidir. Ciddiyet iletişimin özünde yer alır. Hiç kimseyle alelade, boş ve gereksiz sohbetlere girişilmez. Bir anlamı, bir amacı bir hedefi vardır. Kişi bu dönemde, felsefi ve derin düşünür, ağırbaşlı ve ciddidir. Şansını kendi yaratmayı öğrenir. Fırsatlar karşısına çıktığında uzun vadeli ve güvenilir olanı tercih eder. Hiçbir şeyi hafife almaz. Çünkü bilir ki, başka türlüsü kalıcı olmayacaktır. Yabancılara güvenilmez. Her şeyin köklü ve sınanmış olanı tercih edilir. Akademik kariyere önem verilir. Yüksek pozisyona çıkılabilecek, yöneticilik yapılacak, ileride statü sahibi olunacak meslekler önemsenir. Bazıları, bir üniversitede doktora yapar, kimi tez hazırlar, bir kısmı başka şehre yerleşir hayatını kurar, birçoğu yaşı icabı emekli olur, yaşlılık yıllarının keyfini çıkarır. Burada önemli olan başkalarının gözündeki saygınlığınızdır. Hatta bazen ileri yaşına rağmen yüksek eğitime başlayan- evlenip, çocuklarını büyüttükten sonra eski işine dönen- başka bir şehre yerleşip sakin bir yaşamı tercih eden kişilerden biri de olabilirsiniz. Tanınmak veya bir özelliğinizle saygınlık kazanmak sürecin etkileri arasındadır. Sizden yaşça küçük, tecrübesiz insanlara bilgece öğütler vermek, rehberlik etmek, hoşgörülü davranmak, aklı başında kararlar vermek de yine bu dönemin yansımaları olarak sayılabilir.

21 Aralık-20 Ocak 2018 arasında Oğlak burcunda seyrini sürdürecek Güneş süreci, astrolojik olarak sizlerin eğitim, iş hayatınız, ihtisaslaşma konuları, işe hazırlık dönemi, iş arama anlamında etkili, gayet olumlu, disiplinli hareket ettiğiniz, sorumluluklarınızın farkında olduğunuz bir zaman dilimidir. Yolculuklar iş veya eğitim maksatlı yapılır, prensipler çerçevesinde hareket edilir, hayata daha ciddi anlamda yaklaşılır. Kendimizi geliştirmek için bilgileniriz ve hayatın ciddi yüzünün farkına varırız. Yaşam felsefemize göre dünyayı, kainatı ve hayatı özümsemek isteriz. Sorumluluklarımızın farkında olduğumuz bu dönemde iş kurmak veya işimizi sağlam bir temele oturtmak için çaba sarf ederiz.

23 Aralık saat (04:51)-11 Ocak 2018 saat (08:09) tarihleri arasında Merkür-Yay burcu düz geçişinde, ortaklaşa kazançlar, mali konular, vergiler, çıkar ilişkileri, yatırımlar gibi konular üzerinde düşüneceğiz. İyi niyetin sınırlarının mutlaka gözden geçirilmesinde yarar vardır. Kredi çekmek, bir borcun altına girmeden önce iyi düşünelim. Bu geçiş, ortaklıklarla ilgili görüşmeler, iletişimde bulunma, bir araya gelmeler gibi konularda etkili olacaktır. Çok fazla açılmadan, zihnimizi doğru anlamdaki işlere yönlendirmek gereklidir. Hem finansal hem de ilişki anlamındaki paylaşımların üzerinde mutlaka düşünülmesi, abartıya kaçılmadan gerçekçi bir şekilde ele alınması gerekir. Bazen öyle iş ortaklıkları kurulur ki, her iki taraf da kendi bildiğince hareket eder, payına düşeni gözetir. Ancak bu sağlıklı bir ilişki olmaz. Bazen de yaşanan problemler sonucu ortaklıkta kriz dönemi yaşanır. Bu kriz nedeniyle taraflar birbirlerine karşı pek hoş düşünmezler. Kimi zaman da, yaşanan kriz bizi büyütücü ve geliştiricidir. Kişi bu kriz sayesinde kendini keşfeder. Bütün bunlar Merkür-Yay burcu geçişinin etkileri arasında yer alabilir.

25-31 ARALIK YORUMLARI

25 Aralık saat 08:26-18 Ocak 2018 saat 04:43 tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Boğalar sağlamcı oldukları için, bu dönemde para kazanmak, kendilerini ifade etmek, güçlü insanlarla temasa geçmek, farklı bir şeyler yaparak kendilerini geliştirmek isterler. Bilgiyi önemserler ve çeşitli insanlarla kurdukları bağ neticesinde fikirlerini açıklarlar. İş hayatında ciddiyet daha fazla ön plandadır. Partnerinin aklı başında hareket etmesini isterler. Bekar Boğalar da, kendini toplum içerisinde kabul ettirmiş ve saygınlık uyandıran kişilere yönelirler. Bu iki geçiş, düzgün insanlarla bir araya gelmede etkili olacak ve sizi rahatlatacaktır. Venüs-Oğlak burcu geçişinde, işlerinizi ciddi biçimde organize edersiniz. Disiplin ve sorumluluk ister iş ister özel bütün ilişkilerinizde göze çarpar. Kendinizden kuşku duymadan, sabırlı bir şekilde çalışırsınız. İnsanların takdirini kazanmak ve güzellikleri onlarla paylaşmak arzunuz yoğun olacaktır.

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-5-6-9-10-19-20-24-25-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 7-8-14-15-21-22
Aşkta En Şanslı Günler : 9-10
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 3-4-31

Yeniay : 1-2-3-28-29-30 (Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 13-14-15-16
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Aşk Uyumu

Yükselen Burç