KADIN

yay Yay Burcu Yıllık Yorumu

Satürn yıl boyunca Kova burcunda ilerliyor. Yaşama daha olgun bir gözle bakmanızı sağlayacak bu transitin etkileriyle, daha akılcı düşünüp akılcı hareket etmeye başlayacaksınız. Kafanıza koyduğunuzu yapmak isteyecek, daha kararlı ve istikrarlı olmak adına gayret göstereceksiniz. Zira bu yıl, ödülleriniz ve başarılarınız bu istikrar ve kararlılıktan gelecek. Karamsarlık, kendinizinden şüphe etmek ve akışa teslim olmak ise fırsat kapılarının kapanmasına neden olabilir.

Köklü değişimleri getiren Satürn & Uranüs ve Jüpiter & Uranüs arasındaki açı, Ocak ve Şubat aylarında iş hayatında radikal değişimleri getiriyor olacak. Çalışma arkadaşlarınızla ilişkilerinizde ayrılık, mesafeleşme gibi durumlar ortaya çıkabilir. Komşular ve akrabalarla ilişkilerinizde daha titiz ve mesafeli olmanız faydalı olacaktır.

30 Ocak - 22 Şubat aralığında Kova burcunda Merkür retrosu olacak. Bu tarih aralığında ilişkilerinizde geçmişin etkisi, geçmiş konular ve geçmişteki kişiler ön plana çıkabilir. Dikkatsizlik, unutkanlık ve dalgınlıklar artabilir. Rüyalarınız ve uyku düzeniniz karmaşık olabilir. Bu süreçte neyin peşinden koşup mücadele edeceğinize, nelerden vazgeçmeniz gerektiğine karar verebilirsiniz. Düşünceleriniz, sözleriniz yaşamda karşınıza gelebilir, gerçekleşebilir.

Jüpiter yılın büyük bir kısmında Kova burcunda ilerliyor. Seyahat planlarınızın arttığı, kısa pek çok seyahati gerçekleştirdiğiniz bir yıl olabilir. Araç alım satımları gerçekleştirebilirsiniz. Miras, nafaka gibi davalar yoluyla kazançlar gündeme gelebilir.

Jüpiter, 13 Mayıs - 28 Temmuz aralığında kısa bir süreliğinde Balık burcunda ilerleyecek. Bu tarih aralığında aile ilişkileri, yakın ilişkiler ön planda olacak. Her duygu ve her deneyim daha güçlü ve daha yoğun yaşanabilir. Bazı Yaylar için evlilik, aynı eve taşınma, hayatı daha fazla paylaşma hali ve partnerle çıkılan seyahatleri gündeme getirebilir. Aynı zamanda doğurganlığın ve gebelik ihtimalinin arttığı bir süreçte olabilirsiniz.

29 Mayıs - 22 Haziran aralığında İkizler burcunda Merkür geriliyor. Bu tarih aralığında ilişkilerde kafa karışıklıkları ve hızlı fakat geçici değişimler yaşanabilir. Küslük ve barışmalar geçici olabilir. Karşınızdaki kişilerin değişken tavırlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu dönemde yeni bir ilişki başlatmaktan kaçınmakta, karşınızdakini keşfetmeye çalışmanızda fayda var.

26 Mayıs tarihinde Yay burcunda Ay Tutulması, 10 Haziran tarihinde İkizler burcunda Güneş tutulması gerçekleşecek. Bu tarihler ve civarında, aynı zamanda yılın genelinde taşınma ve düzen değişiklikleri gündeminizde olacak. Eski çevrenizden, eski evinizden ayrılabilirsiniz. Tutulma tarihleri civarında yeni bir kişi hayatınıza girebilir.

27 Eylül - 18 Ekim aralığında Terazi burcunda Merkür geriliyor. Bu tarih aralığında eski dostlarınızla bir araya gelebilir, kalabalık ortamlara dahil olabilir, aşk ve arkadaşlık arasında olan bir ilişki deneyimi yaşayabilirsiniz. Süregelen ilişkilerinizde ise arkadaşlık duygusunu güçlendirmek, anlamak ve anlaşılmak, paylaşım içinde olmak ilişkileri sağlamlaştırabilir.

19 Kasım tarihinde Boğa burcunda Ay Tutulması gerçekleşecek. Yıl boyunca İkizler-Yay aksında gerçekleşen tutulmaların aksine bu tutulma, yıl içerisindeki rotamızı değiştirecek, yılın enerjisinin dışında bir çizgide olacak. Bu tutulma civarında iş hayatında süregelen bir konu kapanacak. Bir görevinizi tamamlayabilir, bir eğitimin sonuna gelebilir veya istifa gibi bir karar alabilirsiniz. Süregelen rutininizde bir kapanışa ve yeni bir düzene götüren süreç karşınızda.

Okuyucu Yorumları 0 yorum