KADIN

Yay Burcu Yıllık Yorumu

YAY

Sevgili Yaylar 2017 yılında,

-Yurtdışı eğitim veya iş amaçlı yolculuklar gündeminizde yer alacak.

-Bir proje hazırlığı, bir tez çalışması, akademik faaliyetler, sergi, sahne, master yapabilirsiniz.

-Leyleği havada gördüm sözü yılın ikinci yarısında bir hayli etkili olacak. Gidip görmek, araştırmak, keşfetmek, yeteneklerimizi geliştirmek yılıdır.

-İş veya özel anlamda bir müddet farklı bir ülke ve şehirde yaşayabilirsiniz. Hayatınıza yabancı uyruklu veya yabancı ülkeyle alakalı biri girecek.

-Medya, yayıncılık, eğitim, politikada kendinizi gösterme olanağı bulursunuz.

-Bağımlılık, kaygı gibi olumsuz duygulardan uzaklaşacak, kendinizi yeniden doğmuş gibi hissedeceksiniz.

-Yılın sonunda, maddi açıdan geleceğinizi garanti altına alacak fırsatlar, işler karşınıza çıkacak.

-İçinizde birikmiş kin, öfke veya hırstan uzak durun. Bu duyguların sizi engelleyici olacağını bilin.

-Zayıflıklarımızın kölesi, hırslarınızın kurbanı olmayın. Ayrılıkların, kayıpların da hayata dair olduğu bilinciyle, olumsuz enerjileri kendinize çekmeyin.

Dikkat edilecek Tarihler:

10 Nisan-3 Mayıs: çalışma hayatınız-sağlık-günlük yaşantımız-ilişki-güzellik ve bakımla ilgili konularda kararlarınızı mutlaka iyi incelemekte, maddi açıdan hesabınızı bilmekte, manevi anlamda prensiplerinize uygunluğuna bakmakta yarar var.

13 Ağustos-5 Eylül: iş hayatımızla ilgili konulara ağırlık vereceğiz. Detaylar üzerinde duracağız. Plan ve projelerimizi gözden geçireceğiz. Bazı aksamalar olabilir, hatta çoğunlukla aynı mesele veya konu üzerinde fazlasıyla durabilir, zaman yetmediği için endişelenebiliriz. Bunlar doğaldır. Önemli olan soruna yol açan nedenleri tespit etmektir. Bu dönemde hizmet öncelikli düşünülmelidir. İllaki sırtımız sıvazlanacak veya takdir edileceğiz diye düşünmeyelim. Biz işimize sahip çıkalım. Bilgisayarımızı kontrol edelim. Dosyalarımızı düzenleyelim. Eleştirel davranmayalım. Çünkü bu dönem tüm burç mensuplarında zihinsel yorgunluğa neden olabilir.

3-23 Aralık: kararlarınızı mutlaka tekrar gözden geçirmeyi unutmayınız. Aceleci karar vermeyiniz. İletişim, haberleşme, yolculuk, hukuk, eğitim ve finansal konularda dikkatlice düşününüz. Önceden verilmiş bir kararı değiştirmeyiniz. Yorgunluk, dalgınlık, acelecilik nedeniyle yapılacak hatalara karşı dikkatli olunuz.

OCAK AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-8 OCAK ARASI

Sevgili Yaylar 3 Ocak (saat 10:46)-3 Şubat (saat 18:51) tarihleri arasında etkili olacak Venüs-Balık burcu geçişinde, ev içi ve ailevi konular üzerinde duracağız, sevgi birliliğinin oluşmasına önem vereceğiz. Sorunların üstünü kapatmayacağız, huzursuzluklara neden olmayacağız. Problemler olsa dahi, bunlar göz ardı edilerek veya büyütülmeden çözümlemekten yana olacağız. Ancak ben derim ki, her durumu şöyle bir gerçekçi şekilde de ele alalım lütfen. İdeallerimiz, düşlerimiz, hayallerimiz tabii ki kıymetli. Fakat gözümüzün de açık olması yararlıdır. Bu dönemde ofis çalışması veya evde hobilerimize ağırlık vermek, grup faaliyetleri, staj görmek, sergilemek, kendimizi geliştirmek amaçlı işlere yönelebiliriz. Karşımıza bir teklif çıktığında üzerinde düşünmeyi de ihmal etmeyelim. Venüs-Balık geçişleri, manevi anlamda huzur duygusu, sevdiklerimize yakın olma arzusudur. Hassasiyet bir hayli yükseldiği için, hiç kimse evin içinde, aile arasında kavgaya tartışmaya meydan vermek istemez. Venüs hedefleriniz ve çalışma hayatınızla ilgili yaşam evinin yöneticisi olduğu için, bu konular evin içinde görüşülür. Aile bireyleri arasındaki buzlar eriyebilir. Belki birçok problem düzelmeyebilir. Ancak şu var ki, bu problemleri ele alış şekliniz ılımlı hale gelir. Venüs Balık burcunda yücelim gücü kazanır. Sevginin en saf en ulaşılmaz halini yaşama arzumuz yükselir. Gizliliklerinizi korumak, bir takım sırlarınızı muhafaza etmek istersiniz. Hayallerin, anıların, geçmişiniz ve derinlerinizde yatan tüm duyguların hırstan uzak bir şekilde ele alınması bazen de boş ver Allah büyük diyerek affedilmesi hali, yine bu dönemin etkileri arasında sayılabilir.

Not: 3 Nisan-15 Nisan tarihleri arasında Venüs-Balık burcunda gerileyecek. Her burç mensubu yukarıda yorumunda sözü edilen konularda iç gözlemde bulunacak. Bu meseleleri tekrar ele alacak, üzerinde düşünecekler. Bütün bu gözlemler iç ve dış dünya arasındaki dengenin sağlanmasında, gerekli ile gereksizlerin tespitinde yardımcı olacaktır.

4 Ocak 2017 (saat 17:17)-8 Ocak 2017 (saat 12:43) tarihleri arasında burcunuzda gerileyecek Merkür: Sağlığınız, imajınız, yetenekleriniz, sizi motive eden her şey, eğilimleriniz ve kişisel tüm kararlarınızı bir daha gözden geçirmenizde yarar var. Kendinizi biraz duraksamış, zihnen derinlere dalmış ve kararsız hissediyor olabilirsiniz. Bu olumsuz gibi gelmesin size. Bilakis doğru karar vermek, seçimde bulunmak, ne yöne gideceğinizi tespit etmek için bu mola gayet iyidir. Tabii ki kişiden kişiye bu algı değişse de, bu söylediğim tarzda ele almanız halinde kendinize iyilik edersiniz. Şimdi bir geri hareket öncesi sona erdiyse, şimdi bu konu tekrar gündeme gelebilir. Bitmeseydi, acaba dönsem mi, ben de bir yanlışlık vardı, o mu haksızdı gibi sorular kafamızın içinde dolanıp durur. Burada önemli olan, gerçekçi düşünmenizdir. İmaj değiştirmeyi düşünüyorsanız, sözgelimi saçınızın rengi, diyet, farklı bir imaj edinmek gibi. Bunları da her yönüyle ele alınız. Ayrıca evlilik, boşanma, bir arada yaşamak gibi hayati kararlarda yanılmamak için lütfen iyi düşünün. Gerekirse bir danışmandan yardım almakta fayda var

Tüm burçlar için önemli Not:

Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 29 Aralık 2016itibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 15 Ocak 2017 kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

8 Ocak saat 12:43-12 Ocak saat 17:03 tarihleri arasında Merkür burcunuzda düz ilerleyecek. Bu geçişi gayet olumlu buluyorum. Hayatı keşif, tecrübe sahibi olma, eğitimden ticari konulara kadar yurtdışıyla bağlantılar kurma yönünden de pozitif düşünmenin işaretçisi olarak görüyorum. Büyümenin, gelişmenin, verimli düşünmenin zamanıdır. Aşk, iş, eğitim, sanat, spor, artistik yetenekler bu süreçte zihninizin odaklandığı alanlardan bir kaçıdır. Hem ifade gücünüzü yükseltici hem de olumlu fikirlerinizle hayata sarılmanızı sağlayacaktır. İletişim kurmak, hareket etmek, bağlantı kurmak ve görüşmek, kendi fikirlerinize uygun insanlarla etkinlikte bulunmak, yolculuklar, haberleşme, ticaret ve inanç gibi hemen hemen her konuda sizin için etkili bir dönemdir. Ancak tabii ki, gerektiğinde de, dilimizden çıkan sözlere de dikkat edeceğiz. İpin ucunu kaçırmayacağız. Bu süreçte, ikili ilişkimiz, mesleki kariyerimizle ilgili konularda ve de genel olarak bilgilenmeyi, araştırmayı, doğru bilgiye ulaşmayı mutlaka önemsemeliyiz. Kendimizi geliştirmeli, ben biliyorum dememeli, öğrenmeye devam etmeliyiz. Bir de aceleci kararlardan kaçınmalıyız. İyice düşünmeliyiz.

9-15 OCAK ARASI

Sevgili Yaylar 12 Ocak saat:14:34 tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, neye ihtiyacımız olduğunu ve neden uzak durmamız gerektiğini bize gösteriyor. Maddi-manevi anlamda yaşanan sorunların biraz iyi niyetimizden ve paraya fazla önem vermeyişimizden olduğunu hatırlatıyor. Biz bu Dolunayda hesabımızı bilerek, kazancımızı doğru değerlendirmeyi ve bizi inciten birileri varsa, gerektiğinde vazgeçmeyi bileceğiz. Merkür bugün Oğlak burcunda ilerliyor. Biraz önce değindiğim gibi sizler, hesabınızı iyi bilmek zorundasınız. Bu Dolunayda güvence olgusu merkezde yer alıyor. İnsan duygularının esiri olarak değil, yarınları için bastığı yere bilmeyi öğreniyor. Bu öğrenmeyi, yanlış verilen kararların sonuçlarını görerek, kabul ederek ve bir daha tekrarlamayarak edinmiş oluruz. Görünümlere baktığımızda, kazanmak için hedeflerimizi, ilişkilerimizi gerçekçi şekilde gözden geçireceğimizi görüyoruz. Faydalı ve hakikaten kazandırıcı işlere yöneleceğiz. Hatır, gönül işleri yerine ne kazanacağımızı hesap ederek ilerleyeceğiz. Boş ve anlamsız işlerle vakit kaybetmeyeceğiz. Böyle yürümeyi önce siz istemelisiniz. Yoksa kimse size bir şey öğretemez. Dolunayın bir başka görünümü ailevi ilişkilerde özverinin, sevginin, niyetin önemini vurguluyor. Geçmişte yaşanılan acıları tabii ki unutmamız kolay değil. Ancak biz bu Dolunayda kıymeti bilinmese de, şefkatin, vefanın, özverinin karşılığını mutlaka alacağımızı da düşünmeden edemiyoruz.

12 Ocak-7 Şubat tarihleri arasında Merkür-Oğlak burcunda ilerleyecek. Maddi ve manevi anlamda kendinizi garanti altına almak istersiniz. Karşımıza çıkabilecek fırsatları değerlendirirken oldukça işimize yarayabilir. Mali konularda daha ciddi ve ayaklarınızı sağlam yere basacak şekilde düşünebilirsiniz. Çünkü para ve onun sağlayacağı güç önemlidir. Bu süreçte, zihnimiz otomatik olarak disiplin altına girer. Her durumu ciddi, kararlı, bazen çok yavaş, kimi zaman hırslı şekilde ele alabilir, düşünebiliriz. Öyle ütopik hayaller kurmayız. Ama kendimizi sağlama almak isteriz. Bu sağlama alma işi, karşımıza çıkabilecek fırsatları değerlendirirken oldukça işimize yarayabilir. Bu süreç Merkür geri hareketinin sona ermesi nedeniyle 19 Aralık 2016-4 Ocak 2017 tarihleri arasındaki işlerin, meselelerin tekrar gündeme gelmesi ve yürürlüğe konması, işlerlik kazandırılması, halledilmesi yönünde etkili olacaktır.

16-22 OCAK ARASI

20 Ocak-18 Şubat tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Kova burcu süresince, yakın çevrenizle olan ilişkiniz güçlenmeye başlar. İş hayatınız ve bazı kişilerle ilişkilerinizi tekrar gözden geçirmeniz faydalıdır. İsteklerinizi güçlü bir şekilde ifade edebilirsiniz. Farklı kişilik yapınız, yetenekleriniz başkaları tarafından dikkate değer bulunabilir. Çeşitli aktivitelere katılabilirsiniz.

23-31 OCAK ARASI

Sevgili Yaylar 28 Ocak saat 03:07 Kova burcunda doğacak Yeniay, yakın çevremiz, eğitimden iş hayatına kadar toplumsal ilişkilerimizle ilgili konularda yenilenme, değişimde bulunma karar ve istekliliğimizi vurguluyor. Yeni bir şeyler ortaya koymak, kendimizi göstermek, kabul ettirmek taraflısı olacağız. Sıradan ve alışagelmiş hiçbir şey bizi memnun etmeyecek. İstiyoruz ki, birey olarak farkımız anlaşılsın ve birileri bunu anlasın, ona göre davransın. Yeniayın oluştuğu bugün Mars-Koç burcunda seyrine başlayacak. Bu seyir bize aktif şekilde hareketlilik, özgüven duygusu, cesaret ve girişim gücü kazandırıyor. Sadece bununla kalmayıp, aşk hayatımızı canlandırıyor. Eğer kafamıza bir şeyi koymuşsak bunu yapmaktan çekinmeyeceğiz. Belki şu aralar ailevi ilişkilerde ufak tefek sorunlarımız var. Bunları birkaç gün içinde istediğimiz şekilde halledeceğiz. Sağlıklı, verimli ve bizi memnun edici olana yöneleceğiz. Toplumsal ilişkilerde fikirlerimiz, duruşumuzla dikkat çekeceğiz. Plan ve projelerimizi yürürlüğe koyabileceğiz. Görüşmeler, iş veya özel bağlantılarımız hızlı şekilde sonuçlanabilecek.

28 Ocak saat 08:39-10 Mart saat 03:33 tarihleri arasında, Mars-Koç burcunda ilerleyecek. Oldukça etkili, aktif, hızlandırıcı bir süreçtir. Hayatın tüm keyifli, güzel, değişim içeren olgulara hevesle yanaşırsınız. Sizin için ayakta durmak önemlidir. Bu ister aşk ister genel isterse farklı bir şeyler yaşamak anlamında olsun fark etmez. Hareket olsun yeter ki. Mars iki yıl sonra aşk evinizi ziyaret ediyor. Ailevi yaşantınız, aşk hayatınız, aşkı ele alış ve değerlendirme biçiminiz üzerinde durmak lazım. Başlayıp çabuk biten aşklar insanı heyecanlandırır, heveslendirir, ateşlendirir. Fakat 26 Şubat sonrası Merkür-Balık burcunda ilerleyecek. Aklımız başka yere çekiyor, gönlümüz başka yere çağırıyorsa, devam eden ilişkide veya yeni başlayan aşklarda bilinçli hareket etmekte yarar vardır. Bir de gölgeli günlerini hesaba katarsak Şubat sonunda etkili olmaya başlayacak Venüs geri hareketinde aşkta aceleci kararlardan uzak durmak lazım. Geçmiş bir yana çekerken, duyguları iyi tartmak gerekiyor.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-5-6-13-14-18-19-23-24-28
Zayıf Enerjili Günler : 3-9-10-15-16-30-31
Aşkta En Şanslı Günler : 5-6
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 25-26

Yeniay : 22-23-24-25 (Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 9-10-11 (Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

ŞUBAT AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-5 ŞUBAT ARASI

3 Şubat (saat 18:51)-4 Mart (saat 12:09) tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Aşk hayatınızı aktif hale getiren, ilişki kurmada kolaylıklar tanıyan, çabuk ve hızlı aşklara yelken açtıran bir yansıma yaratıyor. Beklenmedik sürpriz aşklar öylesine etkili ki, hayatınıza girecek kişi kalabilir de, geldiği gibi de çıkıp gidebilir. Ancak şu var ki, iki yıl sonra Mars da bu alanda seyrini sürdüreceğinden bu sefer aşk hayatınızda cinsellik bir hayli ön planda. Venüs Koç burcunda astrolojik olarak bencilliği teşvik eden, uyumlu davranmayı engelleyen ilişkilerde bencil yanlarımızı, arzularımızı ortaya çıkaran zamanlardır. Kişi ihtiraslı ve arzularının esiri olabilecek kadar tutkuludur. Hayatın tüm zevklerine kendini açar ve artık durmak, engellenmek, geriye bakıp takılıp kalmak istemez. Aniden aşık olabilirsiniz veya devam eden ilişkinizde minicik bir sorunu bile kaldırmaz, hoşça kal demeye kalkışabilirsiniz. Çocuğunuz varsa onunla ilgili yeni kararlar verebilir, çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız bu dönemde harekete geçebilirsiniz. Benim tavsiyem, aşkın hayatınızdaki yeri ve anlamını lütfen iyice düşünün.

Not: 4 Mart-3 Nisan tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda gerileyecek. Her burç mensubu yukarıda yorumunda sözü edilen konularda iç gözlemde bulunacak. Bu meseleleri tekrar ele alacak, üzerinde düşünecekler. Bütün bu gözlemler iç ve dış dünya arasındaki dengenin sağlanmasında, gerekli ile gereksizlerin tespitinde yardımcı olacaktır.

6-12 ŞUBAT ARASI

7 Şubat-26 Şubat tarihleri arasında Merkür-Kova burcunda ilerleyecek. Çevremizle bağlantımız artacak. Arkadaşlıklar kuracağız. İletişimde bulunmaktan, bir araya gelmekten hoşlanacağız. Yeni biriyle tanışabiliriz. Bu kişiyle sık sık bir araya gelebiliriz. Bu geçiş, iş hayatımızla ilgili konularda da etkilidir. Daha fazla bilgi edinmemizi, kendimizi geliştirmemizi, zihnimizi kariyer hayatımıza odaklamamızı, görüşmelerde bulunarak çevremizi genişletmemizi sağlar. Anlaşmak, konuşmak, yakın çevremizde bulunan bir kişiyle ortaklaşa bir işe girişmek, zekamızı en üst düzeyde kullanmak, yeni bir çevreye dahil olmak açısından da ben gayet olumlu buluyorum.

Sevgili Yaylar 11 Şubat saat 03:45 Aslan burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, sizin hangi yön, hedef ve yolda ilerlerseniz ilerleyin, -Ben biliyorum demek yerine, öğreniyorum diyerek kendinizi geliştirmenin kıymetini vurguluyor. Yurtdışı, yüksek eğitim, dini inanç, felsefe, yabancı kültürler hakkında bilgilenme ve akademik tercihinizi doğru şekilde yapabilmenin yolu, kararlı olmaktan geçiyor. Önümüzdeki 6 aylık süreç bir yere yerleşmek, orada yaşamak, yüksek okul kazanma, projeler geliştirme açısından gayet yararlıdır. İletişim bir hayli etkili olacak. Yeteneğimize göre tercihler yapacağız. Öğreneceğiz, takip edeceğiz, araştıracağız. Hayata bakış açımız farklılaşacak. Gerçekçi hedefler belirleyeceğiz. Güçlü bir şekilde kendimizi ifade etmeye çalışacağız. Bir dil öğrenmek, bir sanat veya spor alanında kendimizi geliştirmek, sahne almak, organizasyonlar yapmak mümkündür. Ancak hükmedici, kibirli, aşırı gururlu davranışlardan uzak durmamız gerekecek. Tevazu içinde insanlarla ilişkilere dikkat ederek, tabii ki hedefinize odaklı şekilde ilerleyerek kazançlı çıkarsınız. Siz artık dış dünyaya açılıyorsunuz. İllaki bildiğim çevre, alıştığım insanlar, arkadaşlarım, sosyal çevrem demeyin. Yeni insanlarla tanışmaya, yeni yerler görmeye, trendleri takip etmeye, bilgilenmeye önem veriniz. Tutulmanın görünümleri de bunu işaret ediyor. Mesleki veya toplum içindeki yerinizi bu bakış açısı belirleyecek. Bu açıdan düşünürseniz, ilişkilerinizi ve tercihlerinizi gayet doğru yapabilirsiniz. Bugüne dek edindiğiniz bilgi ve tecrübeyi şimdi geliştirecek fırsatlar karşınıza çıkacaktır. Bu da size maddi anlamda kazanç olarak geri dönecektir.

13-19 ŞUBAT ARASI

18 Şubat-20 Mart arasında Balık burcunda ilerleyecek Güneş, kendimizi en rahat, huzurlu, sakin hissettiğimiz alanlara, insanlara doğru çekilme arzumuzun işaretçisidir. Bu evimiz veya işimiz, ailemiz veya sevgilimiz olabilir. Yeter ki, şefkat, sevgi, inanç ve ruhsal anlamda doyuma ulaşmamızı sağlasın. Bu süreçte, iki yönlü davranabiliriz. Bazen kendimizi ailemize veya başkalarına adayan tarzda hareket ederken bazen de hiçbir zorluğa katlanamayıp uzak durmaya çalışabiliriz. Bu sizin biraz da karakter yapınızla alakalı durumdur. Ancak şu var ki, bu süreçte iş veya ev değişimi, eğitim hayatı, ticari konular, ailevi meseleler üzerinde gerçekçi olmak lazım. Aklımıza estiği gibi kararlar vermeyelim.

20-28 ŞUBAT ARASI

Sevgili Yaylar 26 Şubat saat 17:54 tarihinde Balık burcunda oluşacak Halkalı Güneş Tutulması ve Merkürün Balık burcunda ilerlemesi ailemiz, ilişkiler, iş hayatımızla ilgili meselelerin bizim için önemini vurguluyor. Elimizden geldiğince aramızdaki bağı güçlü tutmaya, özverili düşünmeye çalışacağız. Huzur bizim için bu Tutulmada hakikaten önemli. Hem kendi isteklerimizi elde etmekten yanayız hem de iş-ev arasındaki dengeyi kurmaktan yanayız. Özgürlüğümüz de aynı şekilde kıymetli. Evet sevdiklerimiz için elimizden geleni yaparız ancak onlar iyi niyetimizi zorlamalılar. Bizi bir takım yollarla yönetmeye ve kendi isteklerini dayatmaya çalışmamalılar. Bunlar bizim için önemli. Dışarıda mücadele ederken, en gizli alanımız olan evimizde sorun yaşamak istemeyeceğiz. Tutulmanın etkili olduğu bugünlerde Venüs ve Mars-Koç burcunda ilerliyor. Bu bizim kendimizi iyi hissettiğimiz, doyuma ulaştığımız, olmazsa olmazımız olan kişilere, hobilere, alanlara, aktivitelere yönelme arzumuzu gösteriyor. Hayatı eğlenceli, özel ve keyifli hissettiren her ne varsa bizim için önemli hale geliyor. Başkalarına olduğu gibi, kendimize de zaman ayırmayı bileceğiz. Bu yönde hareket etmekten zevk alacağız. Çocuklarımız varsa onlarla vakit geçirmek, onların ihtiyaçlarıyla ilgilenmek bizim için önemli olacak. Cinsellik aşkta önemli ancak bizim için hepsinden önemlisi huzur veren, sıkmayan, yormayan bir insanla olabilmek ve hayattan keyif duyabilmek olacaktır.

26 Şubat-14 Mart tarihleri arasında Balık burcunda ilerleyecek Merkür, ilişki, iş hayatınız, eviniz ve ailenizle ilgili konuların tarafsız ve gerçekçi bir şekilde ele alınmasında fayda var. İlişkiniz, iş ortaklığınız gibi başkalarıyla alakalı konularda sizi rahatsız eden, yanıltıcı tarzda hareket eden veya hayal kırıklığı yaratan durumlar varsa, bunları bilinçli bir şekilde ele almamız lazım. Bazen karşımızdaki kişiye olan düşkünlüğümüz nedeniyle yanlışları görmeyiz. Ev değiştirme, evden ayrılma, satın alma, ailevi konularda hayalci olmayalım. Bir bakalım duruma. Paramıza, işimize, ilişkimize güvenerek yola çıkmadan önce, durumu iyi analiz edelim.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-10-14-15-19-20-24-25-28
Zayıf Enerjili Günler : 5-6-12-13-26-27
Aşkta En Şanslı Günler : 1-2-28
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 22

Yeniay : 18-19-20-21 (Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 5-6-7 (Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

MART AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-5 MART ARASI

4 Mart (saat 12:09)-3 Nisan (saat 03:25) tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda gerileyecek. İlişkilerde paylaşım, uyum ve ortaklaşa düşünmek biraz zor olabilir. İsteklerimiz öylesine ön planda ki, başkalarının bizden beklentisi nedir, ne yaparsak anlaşırız, orta yolu buluruz diye düşünmüyoruz. Benim arzularım, isteklerim, beni ne mutlu eder şeklinde bir tavır alıyoruz. Bu bakış açısı, aşkta sorunlar yaratabilir. Başkaları da bu gerilemeden etkilendiği için, bize karşı tavır almalarını doğal karşılayalım. İlişkisinde tutkulu ve kıskanç davrananlar da olabilir. Size ait olan sizindir çünkü. Reddedilmek hoşunuza gitmez. Bu dönemde cinsellik ön planda. Bir anda birini beğenebiliriz, ilişkiye başlarız ve birbirimize çekiliriz. Ancak ya sonrası? Bir anda başlayan, biten ilişkiler veya iki kişinin de birbirini tam olarak tanımadan yaşanan gecelik aşklar, gizli duygular, ihtiraslar bu dönemin etkileri arasında sayılabilir. Bu süreçte ilişkide sorunlar olsa da, kopmak zor olabilir. Hatta bitmiş bir aşk, yeniden alevlenebilir. Ancak ileri-geri derken neredeyse Haziran ayına kadar etkili Venüs-koç seyrinde bir ilişkinin adını koymak için aceleci davranamayız. Eğer geri harekette sevgilinizle aranızda sorun oluşursa, daha sonra barışmalar sıkça yaşanır, o nedenle hemen hayata küsmeyiniz. Projeler, sanat veya aktiviteler, fiziksel zevkler bu dönemde sakin bir seyir izleyebilir. Dış dünyadan ziyade, kişi iç alemine yönelir ve durumuna bakar. Aşkı sorgular, hayatı irdeler, yaşamını gözden geçirir. Bu gözden geçirmede kendisi için nelerin önemli olduğunu fark eder. Bencil düşünen bir kişi paylaşımcı, paylaşımcı olan kişi kendini merkez almaya da başlayabilir. Sosyal yaşamına önem vermeyen bir insan, etrafıyla bağlantı kurmaya başlar, sosyalliği önemseyen yalnız kalmayı tercih edebilir. Bu ikilemler geri hareket sonrası eski şekline döner. Sadece bir müddetliktir. Çocuklarınızla ilişkiniz, çocuk sahibi olma arzunuz da değişime uğrayabilir. Bütün bu çelişkiler altında hayati bir karar vermek yerine, sadece üzerinde düşünmek, geri hareket sonra yine aynı kararda mıyız diye bakmak gerekir.

Önemli Not: 28 Nisan-6 Haziran tarihlerinde Venüs düz seyirle Koç burcunda ilerlediğinde, yukarıdaki konu ve alanlarda yaşanan gecikme, yanlış anlaşılma veya aksamalar yoluna girmeye başlar. Geri hareket esnasında karşınıza çıkan fırsatları, işleri ve yeniden ele alıp düzenlediklerinizi yürürlüğe koyabilirsiniz.

6-12 MART ARASI

10 Mart saat 03:33-21 Nisan saat 13:32 tarihleri arasında Mars-Boğa burcunda ilerleyecek. Çalışma hayatımızda, günlük yaşantımızda sağlıklı, uzun ömürlü, güvenilir olanı gözetecek ve bu olguları merkez alacağız. Önemli olan bedenimizin ve ruhumuzun ihtiyaçlarına duyarsız kalmamaktır. Çünkü bilmeliyiz ki, eğer sağlıklı değilsek hiçbir şeyin keyfine varamayız. Tabii ki bireysel arzularımız, önceliklerimiz bu süreçte bir hayli etkilidir. Çalışma şartlarımızın iyi olması, elimize geçen miktarın bizi doyurması, işimizdeki verimlilik, ağız tadımız bu süreçte bir hayli önemsenir. Sanatsal çalışmalar, parayla birebir alakalı meslekler, hizmet olgusu, moda ve güzellik endüstrisi, artistik kabiliyetimizin uygun alanda değerlendirilmesi mümkündür. Şimdi asıl önemli olan bir başka husus, bu süreci yöneten Venüsün, 4 Mart tarihinde Koç burcunda ve Merkürün 31 Mart itibariyle gerileyecek oluşudur. Durum böyle olunca sadece çalışma hayatı değil, aşk hayatımız, çocuk sahibi olma veya çocuklarımızla ilgili durumun tekrar gözden geçirilmesi, kararların bir daha kontrol edilmesi ve bencil davranılmaması gerekiyor. İstiyoruz, olacak diye bir şey yok. Hangi karar sağlıklıdır, hangi yol bizim için uygundur bunu gözden geçirmekte yarar var.

Sevgili Yaylar 12 Mart saat 17:54 Başak burcunda oluşacak Dolunay, iş ve ailevi konularda yapıcı, yararlı ve her şeyin farkında olmaya çalışarak duruma bakmanın önemini vurguluyor. Artı ve eksileriyle meseleleri bir teraziye koymak lazımdır. Bu işin, bu kararın, bu görüşmenin veya bu durumun bana yarar-zararı ne olabilir diye bakarsak, çözüm bulmamız kolaylaşır, ilerlememiz mümkün olur. Tutulmanın yöneticisi Merkür, Balık burcunda astrolojik olarak dikkatli olmayı gerektirir. Çünkü bir konuya odaklanmak yerine, çabuk dağılırız ve duygusal düşünürüz. Oysaki iş ve aile, hayati konulardır. Ayrıca kazancımız da bir o kadar önemlidir. Biz bu üç olguyu öylesine düşünemeyiz. Tabii ki etraflıca bakmalıyız. Görünümler de bunu işaret ediyor. İş hayatı ve finansal konuların ciddiyetle ele alınacağının sinyalini veriyor. Bir değişim veya bir durum varsa, önce bunun bize ne sağlayıp, sağlamadığına bakalım. Bu bir teklif olabilir veya bir görüşme de olabilir. Akıllıca muhasebemizi yapalım. Aile hayatını, evinizi, yatırım, kiralama veya iş nedeniyle başka bir yere yerleşimi içeren konular gündeme gelebilir. Problemler varsa bunlar yapıcı şekilde çözümlenmelidir. Bizim düşündüğümüz bir planımız varsa, bunu son iki haftadır her yönüyle ele alıp doğru olduğuna kanaat getirdiysek, yürürlüğe koyabiliriz. Tabii ki, yine akıllıca bakacağız.

13-19 MART ARASI

14 Mart-31 Mart tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Merkür, bekar Yay'lar için yeni tanışmaları simgeler. İletişim anlamında fikirlerinizi gayet cesur şekilde öne sürebilirsiniz. Bu haliniz yeni tanışmalarda partner üzerinde epeyce etkili olur. Ancak bir problem varsa, biraz lafımızı bilmemizde yarar var.

20-26 MART ARASI

20 Mart-20 Nisan tarihleri arasında etkili olacak Güneş Koç burcu geçişi, Venüsün iki ayrı burçtaki gerilemesi, Mars-Boğa burcu ilerleyişiyle örtüşüyor. Enerjimizin odak noktasında aşk hayatı, çocuklar, projeler, zevkler, heveslilik, canlılık yer alırken, diğer taraftan işimizdeki başarı, üretkenlik, sağlığımız da bir o kadar önem taşıyor. Aceleyle karar vermek, uygulamak yerine, duruma bakıyoruz. Bir şeyler bizi rahatsız edecekse veya ediyorsa, aşkta hızlı adımlar atmıyoruz. İllaki bir şeyler yapalım demiyoruz. Bir amacı, bir hedefi, işlerliği olması gerekiyor. Ayrıca, aile yaşantımız, yakın ilişkilerimizi de ele alıyoruz. Hassasız bazı konularda. Belki çocukluğumuz, ailemiz veya mevcut durumumuz buna neden oluyor. İnsan yenilenmek, tazelenmek istiyor. Fakat hayat şartlarımızın iyileştirilmesi, standartların yükselmesi önemli. Hani gelir geçer bir şeyler değil, uzun ömürlü olmalı diye düşünüyoruz. Böyle bakınca biraz sıkılsak da, bu yıl ki Güneş-Koç geçişinde bilinçli hareket edeceğimizi söyleyebiliriz.

27-31 MART ARASI

Sevgili Yaylar 28 Mart saat 05:57 tarihinde Koç burcunda doğacak Yeniay, Venüs geri hareketiyle aynı döneme rastlıyor. Bu durum, aşk hayatınız, yeteneklerinizi değerlendirme, sosyal ilişkileri yeniden gözden geçirme anlamına geliyor. Sizin duygularınıza, isteklerinize önem veren bir partnere ve aşkta söz sahibi taraf olmaya önem vermektesiniz. Ancak bir yanıyla ilişkinin verimli, sağlıklı ve düzgün şekilde olması gerekir. Çünkü bu Yeniayın yöneticisi Mars-Boğa burcunda ilerliyor. Önümüzdeki ay Merkür gerileyecek. Bütün bunlara baktığımızda kısa süreli hoşlanmalar, flörtler, aşk her ne kadar bizi kendine çekse de, biz aslında uzun soluklu bir ilişkiyi de önemsiyoruz. Şubat ayında ayrılmış çiftler bu Yeniayda birbirlerine tekrar yönelebilir. Bunu siz veya partneriniz de isteyebilir. Ancak lütfen, her şeyi yeniden bir düşününüz. Neden ayrılmıştınız ne gibi sorunlar vardı ve şimdi tekrar bir araya gelinse ne değişir. Bunlara cevap vermek için, geçmişte yaşananları unutmadan önünüze bakmak gerekiyor. Ayrıca Mars-Boğa burcunda ilerlediği için, çalışma hayatınız, sağlığınızla ilgili konularda verimliliğe önem veriniz. Yetenekli olduğunuz alanda hedefinizi tayin ediniz. Neyi ne kadar iyi biliyorsanız onun üzerinde çalışınız. Belki fazla aktif olamayabiliriz ancak işimize gayet iyi odaklanabiliriz. Çocuklarınızın sağlığı, eğitimi, yaşlarına göre iş hayatlarıyla ilgili konular bu Yeniayda gündeminizde yer alabilir.

Sevgili Yaylar 31 Mart-10 Nisan tarihleri arasında düz seyirle Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, zihnimizin güven, istikrar, verimlilik, maddi kazanımla ilgili konular üzerinde yoğunlaşmasını sağlar. İster istemez, kendimizi garanti altında mıyız değil miyiz diye sorgularız. Sağlıklı yaşam, huzurlu bir hayat ve üretime dönük çalışmaların planlanması, yürürlüğe konması, işlerin sağlamlaştırılması, yarar ve zarar hesabının yapılması yönünde Merkür-boğa burcu geçişi olumludur. Pratik şekilde işleri organize edersiniz. Ancak kendi düşüncelerimizin sürekli doğru olduğunu kanıtlamaya ve kabul ettirmeye çalışmamalıyız. Gerektiğinde başkalarının da görüşlerini almak yerinde olur. Gölgeli günleriyle birlikte 3 Nisan itibariyle Merkür geri hareketi etkili olacak. Ben derim ki şimdiden acil olarak yetiştirilmesi gereken işlerinize yöneliniz. Bunlar üzerinde düşünmek ve bitirmek için zamanınız var.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-9-10-13-14-18-19-23-24-28
Zayıf Enerjili Günler : 5-11-12-26
Aşkta En Şanslı Günler : 1-28
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 21-22

Yeniay : 18-19-20 (Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 4-5-6-31 (Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

NİSAN AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-9 NİSAN ARASI

Sevgili Yaylar, 3 Nisan (saat 03:25)-15 Nisan (saat 13:18) tarihleri arasında Venüs-Balık burcuna geriliyor. Bu süreç, geçtiğimiz Ocak-Şubat aylarında verilmiş kararların tekrar gözden geçirildiği, yeniden ele alındığı vakittir. Yeni bir yer kiralamış, satın almışsak şimdi rahat mıyız, sorunlarımız var, alıştık mı, yoksa eskiyi mi özlüyoruz bunları kendi içimizde ele alacağız. Tabii ki alışkanlıklarımız bizi etkileyicidir. Net bir görüş sahibi olmak için 22 Nisan tarihini beklemekte yarar var. Çevremize adapte olmak bu dönemde pek kolay değildir. Çok isteyerek yaptığımız bir şey biz de ters bir duygu oluşturabilir veya daha önce hoşumuza gitmeyen bir durum şimdi bizi mutlu ediyor da olabilir. Bu çelişkileri doğal saymalıyız. Önemli olan evet tamamdır diyebilecek kıvama gelmektir. İşte bu geri hareket sonrası gerçekleşir. Aile ilişkileri bu dönemde sıkı sıkıya bağlı olduğumuz, özveride bulunduğumuz, bakmak, ilgilenmek, desteklemek zamanıdır. Ancak bunun ayarını bilmek gerekir. Bazen bu bağımlılık sıkıntıya da neden olabilir. Duygularımızı mutlaka mantık süzgecinden geçirmeliyiz demiyorum ancak eğer duyarlılık nedeniyle problemlerimiz varsa, dağılıyor, dengemiz bozuluyor ve biz de bundan şikayetçi oluyorsak tabii ki bu dönemde gerçekçi olmakta fayda var.

10-16 NİSAN ARASI

Sevgili Yaylar 11 Nisan saat 09:08 Terazi burcunda oluşacak Dolunay, plan ve projelerin, maddi konuların, aşk hayatımızın ve hedeflerimizin yeniden gözden geçirme vaktimizi işaret ediyor. Bugüne dek verdiğimiz emeğin, mücadelenin, iyi niyetliliğin karşılığı bu olmamalı diye düşünebiliriz. Bir planımız varsa onunla ilgili çalışmalara ağırlık vererek, eksiklerimizi tamamlayabiliriz. Bu Dolunayın yöneticisi Venüs-Balık burcunda gerilediği için, hassasız. Geçmişte yaşadığımız tecrübelerden belki yorgunuz veya yaralıyız. O nedenle bizi anlayacak insana, cana, dosta hasretiz. Bir şeyler bizi kırmadan, yormadan huzur içinde yaşayalım istiyoruz. Yeni bir karar vermek, yeni bir adım atmak bizi düşündürüyor. Bu Dolunayda, Merkür de gerilediği için, henüz bir şeyler maddi-manevi anlamda tatmin edici olmadan hareket edemeyiz. Aşk hayatımızla ilgili konularda da, karşımızdaki kişiyi anlamadan tanımadan bir ilişkiye olur yanıtı veremeyiz. Bu Dolunay, ailemiz, arkadaşlık ve sosyal ilişkilerimizi önemsediğimizi, kaliteli olana yönelmemizi teşvik ediyor. Durum böyle olunca, az ile yetinmek, sıradan bir şeyi onaylamak, düşünmeden adımlar atmak sonradan pişmanlık yaşatabilir. Biz, sakince duruma bakacağız. Maddi konularda istikrarı önemseyeceğiz. Yenilikler için sabırlı olacağız. Taşınma, kiralama konularında hesabımızı bileceğiz. Bunlar netleşene kadar gözlemde kalacağız.

Sevgili Yaylar 10 Nisan(Saat 02:14)-20 Nisan (Saat 20:37) Merkür-Boğa burcunda geriliyor. Çalışma hayatımız, ikili ilişkiler, kariyer hedeflerimiz ve sağlığımızla alakalı konuları maddi güvence çerçevesinde gözden geçiririz. Bizim için burada önemli olan, huzurlu ve geleceğin teminat altına alınmasıdır. Şu anki mevcut duruma bir bakarız. Eğer bunları bize sağlamıyorsa, doğal olarak bir iş arayışında bulunmayı, bu yönde plan yapmayı isteriz. Tabii ki alternatifimiz olmadan, mevcut işten ayrılmak yanlış olur. Geri hareket dönemleri meselelere mercek tutmak ve olan bitene bakmak zamanıdır. Ben bunu bir mola, onarım, tadilat, yeniden bir bakma hali olarak yorumluyorum. Çünkü birçok ayrıntı, problem veya çözüm gözümüze net olarak görülebilir. Biz de buna göre geri hareketin bitiminde kararımızı veririz. Bu süreçte sağlığımız, kilo alımı, beslenme düzenimiz, kontroller, tedavi, dinlenme gibi konuların da gözden geçirilmesinde yarar vardır. Özellikle iş güvenliği, sosyal haklarımız ve şartlara bakmamız yararlı olur. Üretim ve kalite kontrolü, bir malın pazarlanması, satışı, alımı gibi konulara da önem verilmesi gerekir. Sağlamlık, uzun vadelilik aranılmalıdır. İhtiyaçlarımızı belirlemek için geri hareket dönemleri faydalıdır. Eğer bir sorun varsa bu süreçte kendini belli eder ve biz de çözüm bulmaya çalışırız. Yarım kalan işlerimizi bitirmek için uygun zamandayız.

Tüm burçlar için önemli Not:

Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 3 Nisanitibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 10 Mayıs tarihine kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

15 Nisan (saat 13:18)-28 Nisan (saat 16:13) tarihleri arasında etkili olacak Venüs-Balık burcu geçişinde, ev içi ve ailevi konular üzerinde duracağız, sevgi birliliğinin oluşmasına önem vereceğiz. Sorunların üstünü kapatmayacağız, huzursuzluklara neden olmayacağız. Problemler olsa dahi, bunlar göz ardı edilerek veya büyütülmeden çözümlemekten yana olacağız. Ancak ben derim ki, her durumu şöyle bir gerçekçi şekilde de ele alalım lütfen. İdeallerimiz, düşlerimiz, hayallerimiz tabii ki kıymetli. Fakat gözümüzün de açık olması yararlıdır. Bu dönemde ofis çalışması veya evde hobilerimize ağırlık vermek, grup faaliyetleri, staj görmek, sergilemek, kendimizi geliştirmek amaçlı işlere yönelebiliriz. Karşımıza bir teklif çıktığında üzerinde düşünmeyi de ihmal etmeyelim. Venüs-Balık geçişleri, manevi anlamda huzur duygusu, sevdiklerimize yakın olma arzusudur. Hassasiyet bir hayli yükseldiği için, hiç kimse evin içinde, aile arasında kavgaya tartışmaya meydan vermek istemez. Venüs hedefleriniz ve çalışma hayatınızla ilgili yaşam evinin yöneticisi olduğu için, bu konular evin içinde görüşülür. Aile bireyleri arasındaki buzlar eriyebilir. Belki birçok problem düzelmeyebilir. Ancak şu var ki, bu problemleri ele alış şekliniz ılımlı hale gelir. Venüs Balık burcunda yücelim gücü kazanır. Sevginin en saf en ulaşılmaz halini yaşama arzumuz yükselir. Gizliliklerinizi korumak, bir takım sırlarınızı muhafaza etmek istersiniz. Hayallerin, anıların, geçmişiniz ve derinlerinizde yatan tüm duyguların hırstan uzak bir şekilde ele alınması bazen de boş ver Allah büyük diyerek affedilmesi hali, yine bu dönemin etkileri arasında sayılabilir.

17-23 NİSAN ARASI

20 Nisan (Saat 20:37)-3 Mayıs (Saat 19:33) Merkür-Koç burcuna geriliyor. Bu süreçte iletişiminize dikkat ediniz. Çünkü hızla ağzınızdan çıkan bir yanlış söz daha sonra sorunlara yol açabilir. Siz öne atılarak kendinizi bir an önce ifade etmek istediğinizde başkaları sizi bencil, abartılı ve düşüncesizi biri olarak görürler. Aşk hayatınızla ilgili konularda şöyle bir gözlemde bulunmak yararlıdır. Dürtüleriniz sizi aşka doğru çekerken, neyin üzerinde yol aldığınızı bilmek lazımdır. Yolculuklar genel olarak eğlenmek veya girişimde bulunmak amacıyla yapılırken enine boyuna düşünmekte yarar görüyorum. Borsa, şans oyunları ve harcamalar konusunda da lütfen dikkatli olunuz.

20 Nisan-20 Mayıs tarihleri arasında Güneş-Boğa burcunda ilerleyecek. Merkür geriliyor. Sağlığımız, çalışma hayatımız ve maddi konulardaki güvencemizi merkez alacağız. İsteyeceğiz ki, yaptığımız işten keyif alalım, tatmin olalım. Huzurlu bir iş ortamında çalışalım, insanlara yardımcı olalım ancak karşılığını da alalım. İş ortamımızdaki ilişkilerimizden, işimizin şartlarına kadar olan duruma bakacağız. Sigortalı çalışıyor muyuz, iş güvenliğimiz ne durumda, sosyal haklardan yararlanıyor muyuz? Ücretlendirmeden memnun muyuz? İşimizde ehil miyiz, geleceğimiz teminat altında mı? Bunlara bakmak vaktidir.

21 Nisan saat 13:32-04 Haziran saat 19:16 tarihleri arasında Mars ikizler burcunda ilerleyecek. Ancak bu süreci yöneten Merkürün geri hareketi, gölgeli günleriyle birlikte 10 Mayıs tarihine kadar etkilidir. Aklımız ve mantığımız pusulamız olsun. Partneriniz veya iş ortağınızla alakalı konularda veyahut farklı görüşte olduğumuz kişilerle bu dönemde çatışmak yerine, birbirinizi anlamakta, dinlemekte yarar var. Ayrıca beklenmedik iş yoğunluğu veya hesapta olmayan gelişmelere karşı da uyanık olmak lazım. Yaptığınız iş birliği size ve karşınızdaki kişiye ne kazandırıyor, bu ortaklıktan memnun musunuz, iyice bir anlayınız. İlişki anlamında partnerinizle hedefleriniz örtüşüyor mu, farklı yolların yolcusu musunuz? Bunları da gözden geçiriniz. Kimseye anlatamadığınız bir sıkıntınız mı var, kendinizi yalnız mı hissediyorsunuz. O zaman mutlaka şöyle bir geçmişi gözden geçiriniz. Belki de gereksiz yere kendinizi üzmektesiniz. Diyelim ki bu dönemde yeni biriyle tanıştınız. Hemen ciddiyete dönüştürmek yerine, birbirinizi tanımaya çalışınız. Ayrılmaya karar vermiş bir çiftseniz, bu duruma yol açan meseleleri tartınız. Eski bir sevgili tekrar sizinle bağlantı kurabilir. Bu durumlarda geçmişte yaşananlara bir bakınız, ölçüp tartınız. Ortaklıklarda karşılıklı haklarınızın farkında olunuz. Tanımadığınız insanlarla çalışmayınız, ilişkiye girmeyiniz, sırlarınızı emanet etmeyiniz.

24-30 NİSAN ARASI

Sevgili Yaylar 26 Nisan saat 15:16 Boğa burcunda doğacak Yeniay, çalışma ortamınızda, günlük her türlü işinizde verimli, güvenilir ve sağlam olanı istemenin ve buna göre durumunuzu gözden geçirmenin işaretçisidir. Gözden geçirmek diyorum. Çünkü Merkür geriliyor ve bizim yeteneklerimizi, becerilerimizi ve hayatımızı şöyle bir ele almamız gerekiyor. Aşk hayatımız da aynı şekilde geçmişte yaşanılan tecrübeleri unutmadan, gelecekte yaşanması muhtemel olanları hesaplamadan karar vermemeliyiz. Belki ayrıldığınız sevgiliniz tekrar sizi arayabilir. Neden ayrılmıştınız bir düşününüz. Hemen olur demeyiniz. Belki de kısa süre önce tanışmıştınız. Kimdir, neyin nesidir, tanımadan etmeden tamamdır demeyiniz. Ben bu Yeniayda özellikle size maddi-manevi anlamda kazanç getiren işlere, ilişkilere yönelmenizi, kafanızı gereksiz şeylere takıp asıl yapmanız gerekenden uzaklaşmamanızı tavsiye ediyorum. O becerilerinizi değerlendirmek veya bir işi öğrenmek için çaba sarf ediniz. Yeniayın görünümleri, bu yönde gayet olumlu ve destekleyicidir. Aşkta tabii ki detayların önemi var. Bunları göz ardı edemeyiz. Ancak armudun sapı, üzümün çöpü derken hakikaten olumlu görüneni de es geçmeyiniz. Çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız, kontrollerinizi yaptırınız. Kilonuz fazla ise diyetinize önem veriniz. Sağlığınızı önemseyiniz. Bundan sonraki yolunuzda eğitimden iş hayatına kadar başka yerler keşfetme ve kendinizi geliştirme yer alacak. Özgüveniniz yükselecektir. Onun için bu Yeniayda aşktan, çocuklara, çalışma hayatınızdan sağlığınıza kadar her şeyi tekrar bir gözden geçirmeniz faydalıdır.

Sevgili Yaylar, 28 Nisan 2017-16 Kasım 2018 tarihleri arasında Aslan-Kova burç aksı üzerinde etkili olacak düğüm geçişleri, kişinin yurtdışı eğitim veya iş amaçlı yolculuklarının işaretçisi olarak önemlidir. Bir proje hazırlığı, bir tez çalışması, akademik faaliyetler, sergi, sahne, master programı da olabilir. Aslında bu süreçte bildik, tanıdık çevrelerden ziyade, farklı yerler görmek, ufkunuzu genişletmek yönünde kıymetlidir. En az gezen kişiler bile bu dönemde birçok yere gidip gelirler. Leyleği havada gördüm sözüne uygun gelişmeler yaşanır. Yerinde gidip görmek, araştırmak, keşfetmek, yeteneklerimizi geliştirmek ve bir alanda sunabilmek yönünde etkiliyiz. Ruhumuz böyle canlanacak ve doyuma ulaşacaktır. Zaten öyle gelişmeler olur ki, karşınıza çıkan fırsatları değerlendirmemek yanlıştır. Bir şeyler sıkıcı hale geldiği için, ruh kendini yenilemek tazelemek ister. Karşınıza çıkan insanlar sizin gücünüze hayran olarak peşinizden gelirler. Artık bir şeyler tat vermez. Yeni olsun, farklı olsun diyen iç sesinizin söyledikleri hoşunuza gider. Koparsınız bildik çevrenizden, tanıdığınız insanlardan. Belki bir müddetliğine veya kalıcı olarak kendinize bir dünya kurarsınız. Belki de özel anlamda hayatınıza girecek kişiyle tanışırsınız. Bu yeni çevreye yavaş yavaş alışırsınız. Fakat gördüğünüz renkler bugüne dek hiç rastlamadığınız türdedir. Değişik yerler, insanlar tanıdıkça, bugüne dek aslında ne kadar da dar bir alanda yaşadığınızı fark edersiniz. Sosyal ilişkilerinizin niteliği değişir. Becerilerinizi medya, yayıncılık, eğitim, politika veya dış çevrelerde gösterme olanağı bulursunuz. Bir kısmınız için bu yolculuk, bu gelişmeler 18 aylık bir süreyi kapsayabilir, bazılarınız için en başında kısa gibi düşünülse de, sonradan kalıcı hale gelebilir. Bir şeylere saplanıp kalmak yerine, gelişimden yana olunuz. Oturduğunuz yerden öğrenmek yerine, bizzat seyahat ederek, dokunarak, tanıyarak, birebir şahit olarak bilgi sahibi olunuz. Dünya küçük derler ya, aynen öyle.

28 Nisan (saat 16:13)-6 Haziran (saat 10:26) tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Aşk hayatınızı aktif hale getiren, ilişki kurmada kolaylıklar tanıyan, çabuk ve hızlı aşklara yelken açtıran bir yansıma yaratıyor. Beklenmedik sürpriz aşklar öylesine etkili ki, hayatınıza girecek kişi kalabilir de, geldiği gibi de çıkıp gidebilir. Ancak şu var ki, iki yıl sonra Mars da bu alanda seyrini sürdüreceğinden bu sefer aşk hayatınızda cinsellik bir hayli ön planda. Venüs Koç burcunda astrolojik olarak bencilliği teşvik eden, uyumlu davranmayı engelleyen ilişkilerde bencil yanlarımızı, arzularımızı ortaya çıkaran zamanlardır. Kişi ihtiraslı ve arzularının esiri olabilecek kadar tutkuludur. Hayatın tüm zevklerine kendini açar ve artık durmak, engellenmek, geriye bakıp takılıp kalmak istemez. Aniden aşık olabilirsiniz veya devam eden ilişkinizde minicik bir sorunu bile kaldırmaz, hoşça kal demeye kalkışabilirsiniz. Çocuğunuz varsa onunla ilgili yeni kararlar verebilir, çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız bu dönemde harekete geçebilirsiniz. Benim tavsiyem, aşkın hayatınızdaki yeri ve anlamını lütfen iyice düşünün.

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 5-6-10-11-15-16-20-21-24-25
Zayıf Enerjili Günler : 1-7-8-22-23-28-29
Aşkta En Şanslı Günler : 24-25
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 17-18

Yeniay : 14-15-16-17 (Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-2-28-29-30 (Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

MAYIS AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-7 MAYIS ARASI

3 Mayıs saat 19:33-16 Mayıs saat 07:07 tarihleri arasında Koç burcunda düz ilerleyecek Merkür, bekar Yay'lar için yeni tanışmaları simgeler. İletişim anlamında fikirlerinizi gayet cesur şekilde öne sürebilirsiniz. Bu haliniz yeni tanışmalarda partner üzerinde epeyce etkili olur. Ancak bir problem varsa, biraz lafımızı bilmemizde yarar var.

8-14 MAYIS ARASI

Sevgili Yaylar 11 Mayıs saat 00:42 Akrep burcunda oluşacak Dolunay, ilişkimiz, aile hayatımız ve iç dünyamızda keyifsizliğe, gerginliğe, bir şeylerden memnun olmadığımızı düşünmeye, takıntılara neden olabilir. Bunun tabii ki geçerli sebepleri vardır. Ancak biz bunlar üzerinde bilinçli şekilde düşünmeyip, korkularımıza yenik düşersek psikolojik olarak zorlanırız. Sağlığımız da bundan etkilenir. Dolunayın yöneticisi Mars, karşıt burcunuz ikizlerde ilerliyor. Partnerinizle aranızdaki iletişim, paylaşım ve ortaklaşa hareket etmek yönünde sorunları olgunlukla çözmek gerekiyor. Birbirinizle konuşmayı, çocuklarınız varsa bunlarla ilgili kararları birlikte vermeyi veya bu ilişki bitmişse tartışarak, kavga ederek daha büyük sorunlara yol açmamayı bilmek gerekiyor. Diyelim ki, hayatımızda kimse yok. O zaman bu Dolunayda karşımıza biri çıkabilir. Zekası, konuşmaları, aktif oluşuyla bizi etkileyebilir. Çabucak karar verebiliriz. Ancak nasıl biridir, hakikaten güvenilir bir insan mıdır? Buna bir bakalım. Eğer bir ilişkiniz varsa, ancak başka biri karşınıza çıktıysa, bu Dolunayda çok iyi düşünün taşının derim. Bir de lütfen size söylenenlerden ziyade, gerçeği araştırın, net bir bilgi edinmeden hareket etmeyin. Hele ikilimde kaldığınız bir ilişki varsa, birilerinin sizi etkileyip yanlış yola sürüklemesine karşı dikkatli olun.

15-21 MAYIS ARASI

Sevgili Yaylar 16 Mayıs saat 07:07-7 Haziran saat 01:15 tarihleri arasında Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, zihnimizin güven, istikrar, verimlilik, maddi kazanımla ilgili konular üzerinde yoğunlaşmasını sağlar. İster istemez, kendimizi garanti altında mıyız değil miyiz diye sorgularız. Sağlıklı yaşam, huzurlu bir hayat ve üretime dönük çalışmaların planlanması, yürürlüğe konması, işlerin sağlamlaştırılması, yarar ve zarar hesabının yapılması yönünde Merkür-boğa burcu geçişi olumludur. Pratik şekilde işleri organize edersiniz. Ancak kendi düşüncelerimizin sürekli doğru olduğunu kanıtlamaya ve kabul ettirmeye çalışmamalıyız. Gerektiğinde başkalarının da görüşlerini almak yerinde olur.

20 Mayıs-21 Haziran tarihleri arasında İkizler burcunda ilerleyecek Güneş ve süreci yöneten Merkürün Boğa burcunda ilerlemesi nedeniyle, ilişkide takdir edilmeyi, huzuru, sevgilinizin size değer vermesini, güvenilir olmasını istersiniz. Eğer sorunlar varsa, bunları mutlaka çözüme kavuşturmak gerektiğini düşünürsünüz. Sağlam olmayan, sözünde durmayan veya hedefi olmayan bir partnerle ilişkiyi sürdürmek istemezsiniz. Aynı ortamda çalıştığınız kişilerin güvenilir olmayan yaklaşımları sizi rahatsız eder. İştahınız yüksek olabilir. Canınız sıkıldıkça yemek yersiniz. Dikkati olunuz. 7 Haziran sonrası, yakınlarınız sizin için gayet kıymetlidir. Bir şeyi istediniz mi, kafanıza koydunuz mu hemen uygularsınız. İlişkide sıkboğaz edilmekten hoşlanmazsınız. İletişim önemlidir. Değişimi seven, yenilikçi düşünen bir partneri tercih edersiniz.

22-31 MAYIS ARASI

Sevgili Yaylar 25 Mayıs saat 22:45 tarihinde İkizler burcunda doğacak Yeniay, beraberlikte fikir alışverişinde bulunmayı, birbiriniz hakkında sorular sormayı önemseyeceksiniz. Partnerin kültürel açıdan güçlü oluşu, hareketli ve kendinden emin duruşu, hayatı sevmesi gibi kriterlere değer vereceksiniz. Mevcut ilişkinizi de bunlara göre ele alacaksınız. Bekar Yaylar, eşlerinde bu özellikleri önemseyerek seçimde bulunacaklar. Fikir birliğinde bulunmadığınız kişiyle hayatı sürdürmenin ne kadar yorucu olduğunu düşünebilirsiniz. Yeniayın yöneticisi Merkür-Boğa burcunda ilerlediği için, her yönüyle meseleleri ele alarak güven, istikrar ve güçlü bir çalışma hayatına ve ilişkiye ihtiyaç duymaktayız. Bazen ayrıntılar bütünü öylesine bozuyor ki, ister istemez neden böyle ne yapabilirim diye düşünüyoruz. Belki çocuklarımız var veya uzun yıllardır bir aradayız. O nedenle susuyoruz. Bazen de düzenimizi bozmak istemiyoruz. Ancak yeni bir heyecan, hayatımızda ufak da olsa bir değişim arzulamaktayız. Bu bakış açısı, çalışma hayatımız ve genel olarak rutin haline gelmiş her meselede öne çıkıyor. Yeniayın görünümleri, kendimizi her konuda geliştirme ve farklı olana yönelme, seyahatlere çıkma, yeni insanlarla tanışma arzumuzu yükseltiyor. Belki bir yerde birisi dikkatimizi çekebilir. Yabancı bir ülkeye gitmek, bizi mutlu edebilir. Bu Yeniay, karşımıza çıkacak birinin işareti olabilir. İş, eğitim amaçlı gelişmeler gündemde yer alabilir. Organizasyonlar, görüşmeler, sanat, spor, kültürel faaliyetlerde bulunmamız mümkündür. Diğer bir görünüm, yeteneklerimizi değerlendirme ve parasal açıdan güvende olmak isteğimizi vurguluyor. Bu Yeniayda harcamaları bütçenize göre ayarlamanızı tavsiye ediyorum. Çünkü plansız alışverişler daha sonra bizi zorlayabilir.

MAYIS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-7-8-12-13-17-18-22-30
Zayıf Enerjili Günler : 5-19-20-26
Aşkta En Şanslı Günler : 22
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 14-15

Yeniay : 11-12-13-14 (Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 25-26-27 (Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

HAZİRAN AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-11 HAZİRAN ARASI

04 Haziran saat 19:16-20 Temmuz saat 15:19 tarihleri arasında Mars-Yengeç burcunda seyrini sürdürecek. Mali konularda ben dikkatli olunması taraftarıyım. Nedeni? Boyumuzu aşabilecek borçlar altına girmemek lazım. Diyelim ki, ev satın almayı düşünüyorsunuz. Bunu kredi alarak yapmayı düşünüyorsanız dünyanın bin bir türlü hali var diye düşünmek lazım. Bu türden işler için, bu süreçte başvuru yapmak yanlış olur. Biriktirmek için de uygun zamandır. Damlaya damlaya göl olur demiş büyüklerimiz. Ödemelere dikkat edelim. Aksatmayalım. Eş veya iş ortağımızla ilişkili olan parasal meseleler üzerinde hassasiyet gösterebiliriz. Onlar da aynı şekilde davranabilirler. Bu kısa süreli bir geçiştir. Ancak haritanızda zorlu görünümler yapıyorsa dikkat iki misli olmalıdır. Biz atımızı sağlam kazığa bağlayacağız. Güveniriz, yola çıkarız veya şuradan şu gelir deriz, ancak dünyanın bin bir türlü hali var, gelmemesi halini de göz ardı etmeyelim. Bu geçişte zaten ister istemez, kendinizi garanti altına almaktan yana olursunuz. Ancak fazla açıldıysanız, borcu da borçla kapatmaya çalışmak yanlıştır. Geleni tutalım derim.

6 Haziran saat 10:26-5 Temmuz saat 03:11 tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. İlişkilerimiz, parasal güvencemiz, sağlamlık arayışımız bu dönemde bir hayli önem taşıyor. Yaylar iyi niyetli, çıkarlarının peşinde koşmayan, derinlemesine düşünen, geneli pozitif düşünen kişilerdir. Fakat şimdi, önümüze ardımıza bakma vakti geldi. Ne kadar güvende olduğumuzu, huzurlu bir yaşam sürüp sürmediğimizi, işimizden zevk alıp almadığımızı, kazancımızı mercek altına almalıyız. Uzun vadeli ve hakikaten güvenilir işlere yönelmeliyiz. İlişkilerde sağlamlık ve netlik, değer bilen insanlar başımızın tacı. Tam tersine sürekli kendi alacağını düşünen, çıkar ilişkisiyle bize yaklaşan insanlara dikkat etmeliyiz. Plan ve projelerimizi kimlerle işbirliği yaparak sürdürüyorsak, bunun yarar ve zarar hesabına bakmalıyız. İş saatleri, iş güvenliği, sosyal haklarımızı gözetmeliyiz.

7 Haziran saat 01:15-21 Haziran saat 12:57 tarihleri arasında Merkür-İkizler burcunda ilerleyecek. İlişkide iletişim olgusu bir hayli önemli olacak. Zeki düşünen, konuşmasını bilen, ancak fikirlerini dayatmada bulunarak değil, dinlemeyi de bilerek karşılıklı sürdüren kişiye ihtiyacımız var. Bu süreçte, internet üzerinden satış, pazarlama, ürün tanıtımı, ortak işler için bir araya gelme, elinizdeki ürünü tanıtmak veya görüşmelerde bulunmak yönünde önem taşıyor. Karşı karşıya geldiğiniz kişiler rakipleriniz de olabilir, iş yapacağınız kişiler de. Burada önemli olan işinizle ilgili tecrübe ve bilgiyi önemsemektir. İş dünyasında akıllı olan yol alır sözünü unutmayalım.

Sevgili Yaylar 9 Haziran saat 16:10 burcunuzda oluşacak Dolunay, karşımıza çıkabilecek yeni gelişme ve olanakların işaretçisidir. Bu bir evlilik, iş ortaklığı ve yeni bir yere yerleşim tarzında gelişmelerin göstergesidir. Fakat bunları öncelikle gerçekçi bir şekilde ele almamızda yarar var. Oldubittiye getirmeyelim. Sözgelimi bu Dolunayda, özellikle ilişki meselelerini ileriye dönük şekilde ele almanın yararını işaret ediyor. Bu Dolunayın yöneticisi Jüpiter-Terazi burcunda ilerliyor ve olumlu görünümü var. Sizler için sosyal ilişkilerin güçlendiği, yeni insanlarla tanışacağınız, plan ve projelere sıcak bakacağınız zaman dilimindesiniz. Ancak diğer taraftan hesabı şaşırmamak çok önemli. Bir şeyi isterken, onun sorumluluğunu almak da önemli. Sözgelimi evden ayrılmak, evlenmek gibi konularda gerçekçi olmalıyız. Dengeli ve gerçekten tarafsız bir şekilde duruma bakmalıyız. Görünümler bizim arzu ve isteklerimizi baskın şekilde ele alacağımızı gösteriyor. Ne olursa olsun kazanan ben olmalıyım diyoruz. Fakat partnerimiz veya başkalarının da görüşlerini anlamak, dinlemek gerekiyor. Dolunayın bir başka görünümü de zaten bunu işaret etmekte. İş girişimlerinde sağlıklı, verimli, güvenilir olanı tercih et, maddi konularda tutumlu ol ve hesabını bil diyor. İlişkide ortak bir gelecek için, idealler başta olmak üzere prensiplerin, sorumlulukların, yaşamı ele alış biçimlerinizin de gözden geçirilmesi iyi olur diyerek bu Dolunay bize yol gösteriyor.

12-18 HAZİRAN ARASI

Sevgili Yaylar haftanın enerjileri, ilişkimizle alakalı bir haber, bir gelişme, anlaşmazlıkların son bulması yönünde etkilidir. Farklı yolların iki yolcusu iseniz, mutlaka gerçekçi bir şekilde duruma bakınız. Bazı Yaylar için bu görünüm, karşımıza çıkan bir kişinin simgesidir. Bu kişiyi çok iyi tanıyınız. Maddi-manevi değerleri, görüşleri nedeniyle arasında sorunlar olan çiftler, lütfen birbirinize karşı daha özenli davranmayı biliniz. Sonradan pişmanlık duyacağınız kararlar vermeyiniz. Sevilmediğiniz, yalnız kaldığınızı, anlaşılmadığınızı düşünmeyiniz. Bazen zorluklar insanı olgunlaştırır, güç katar. Bunu da unutmayalım. Hayatı zorlamayınız, kendinizi yormayınız. Aklın yolu bir aslında. Her ilişki kendine göre özeldir. Siz iletişimi güçlü tutmalısınız. Gizli ilişki yaşayanlarınız varsa, kafanız epeyce karışmış olabilir. O zaman durun ve gerçekçi bir şekilde düşünün. Bugün cazip gelen bir şey yarın sizin için ne ifade edecek. Bu sorunun cevabı çok önemli.

19-25 HAZİRAN ARASI

Sevgili Yaylar, 21 Haziran-22 Temmuz tarihleri arasında Yengeç burcunda seyrini sürdürecek Güneş, güvencenize verdiğiniz önemin göstergesidir. Gerek maddi ve gerekse manevi açıdan büyümek için bu düşünce size rehber olabilir. Ne kadar özgür düşünürseniz düşünün, bir şekilde kökleriniz, değerleriniz, sorumluluklarınız sizi kendisine doğru çekecektir. İşte tam bu noktada sizin isteklerinizle başkalarının sizden talep ettikleri noktada çatışmalar yaşanmaması için birleşmeye gönüllü olmanız ve gerekli çabayı göstermeniz gerekmektedir. Tabii ki Yengeç burcu süreçleri genel olarak eskiyle alakalı konuları gündeme getirdiği için doğal olarak geçmişten bu yana devam eden bazı sorunlarınızın çözüme kavuşturulması gerekmektedir. Bunlar maddi sorunlarınız olduğu gibi, iş veya özel dünyanızda ortaklık kurduğunuz kişilerle olan ilişkiniz de baş sırayı alabilir. Bazıları için bu durum, boşanmaya karar veren çiftlerin çocuklarının güvenliği ve huzuru adına vazgeçmeleri ve yuvalarını tekrar sahiplenmeleri olduğu gibi, tam tersine çoktan ayrılmış kişilerin nafaka problemleri için görüşmede bulundukları zaman anlamına da gelebilir. Ev alma isteği, bir aile kurmak arzusu bu süreçte yoğundur.

21 Haziran saat 12:57-6 Temmuz saat 03:20 tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Merkür, özel ilişki, mesleki konular, finansal meseleler ve ortaklıklar anlamında gerçekçi olunması gereken zaman dilimidir. Sabırsız ve sadece kendimize yönelik, bir de hassasiyet içinde durumları ele almamalıyız. Bir bakacağız olan bitene. Sözgelimi evlilik veya boşanma gibi meseleleri geleceğe dönük bir şekilde ele almalıyız. İş ortaklarımızla aramızdaki her türlü alışverişte dürüstlüğü ilke edinmeliyiz. Bu dönemde duygusal ve ruhsal anlamda hassasız. İstikrarlı yürümeyen ilişki ve iş ortaklıklarımızı mutlaka ele almalıyız.

Sevgili Yaylar 24 Haziran saat 05:31 Yengeç burcunda doğacak Yeniay, kendinizi garanti altına alacak güvenceye kavuşma arzunuzu işaret ediyor. Yatırım, ödemeler, ilişkilerdeki paylaşım, sıkıntılarına çözüm bulma, parasal açıdan rahatlama, eviniz, ailenizle ilgili konular da bu Yeniayın özünde yer alıyor. Şimdi birlikte Yeniayın görünümlerine bakalım ve etkilerini daha net anlayalım. Ay-Merkür kavuşumu, aileyle ilgili bir mesele üzerinde derinlikli düşünmenizi sağlıyor. Bu manevi veya finansal bir konu da olabilir. Ev yatırım veya borçlanmayla ilgili meseleler üzerinde durulur. Venüs-Pluto görünümü, çalışıp çabalayıp bin bir emekle kazandığımız paramıza sahip çıkmanın işaretçisidir. Elimize geçen ne olursa olsun, bütçemiz şartlarının farkında olmayı sağlar. Yaylar bonkör kişilerdir. Ancak siz bu Yeniayda, hiçbir şeyi risk altına almadan, ama az ama çok elinize geçeni daha dikkatli kullanacaksınız. Hastalık var sağlık var diyecek ve kendinize özen göstereceksiniz. Ay-Mars kavuşumu, güvenceyi önemseyerek, sizi kimsenin zor duruma düşürmesine izin vermeden amacınız doğrultusunda hareket edeceksiniz. Evlat sahibi olma veya evladınızla ilgili konular sizin için önemli olacak. Ay-Jüpiter görünümü, kalıcı ve sağlam olan plan ve projelere yönelmenin doğru olacağını gösteriyor. Ay-Neptün görünümü, ailenizi, değerlerinizi ve ilişkilerinizi hassasiyetle ele alsanız da, siz her türlü güçlüğün üstesinden gelebileceğinizi biliniz. Bu Yeniayda duygular ön planda. Ancak gerçeklikten uzak bir duyarlılık değil bu. İnsanın yolunun ve kendinin her anlamda farkında oluş hali diyebiliriz.

26-30 HAZİRAN ARASI

Sevgili Yaylar, hafta başındaki görünüm, maddi ve manevi her türlü krizin aileniz veya farklı bir destek sayesinde aşılmasını işaret ediyor. Rahatlarsınız. Sözgelimi bir evin alınması, oturduğunuz binanın yenilenmesi, bir kredinin uygun şartlarda onaylanması, partnerinizin yardımı, bir malın aile içinde bölüşülmesi gibi. Bütün bunlar geleceğinizi garanti altına almanızı sağlayıcıdır.

HAZİRAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-8-9-13-14-18-19-26-27-
Zayıf Enerjili Günler : 1-2-16-22-23-28-29
Aşkta En Şanslı Günler : 18-19
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 11-12

Yeniay : 8-9-10 (Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 22-23-24 (Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

TEMMUZ AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-9 TEMMUZ ARASI

5 Temmuz saat 03:11-31 Temmuz saat 17:54 arasında Venüs-İkizler burcunda seyrini sürdürecek. Aktif kararlar vermemiz, hemen bir ilişkiye adım atmamız, mevcut ilişkimizden memnunsak, iletişimi öne alarak paylaşımda bulunmamız, problemler varsa eğer üzerinde pek durmamamız gibi haller yaşanır. Ancak bu geçişi yöneten Merkürün geri hareketi bitse de, ay sonuna kadar gölgeli günlerindeyiz. Sağlam şekilde hem çalışma hayatınız hem beraberliğinizi gözlem altına almanızda yarar var. Tutarlı olana, gerçekten umut vaat edene, ilerisi adına kendinizi güvende hissetmenize olanak sağlayan işlere, ilişkilere yönelmek en doğrusudur. Maddi ve manevi anlamda artı ve eksilerini göz önüne alarak hareket edersek, çelişkiler yaşamadan doğru yönde ilerleyebiliriz.

6 Temmuz saat 03:20-26 Temmuz saat 02:41 tarihleri arasındaki Merkür-Aslan burcu geçişi, iletişimin etkili olduğu zamandır. Güzellikleri tatlı bir dille ve akıllıca ifade ederek karşınızdaki kişiyi kendinize bağlarsınız. Bu süreç, yeni biriyle tanışmak, gittiğiniz tatil yöresinde insanlarla bağlantı kurmak yönünde etkilidir. Yolculuklar epey eğlenceli geçer. Ancak aşk sözleri dille söylenir de, gönülden söylenip kalıcı olması pek enderdir. Kendinizi ve fikirlerinizi öne sürebilirsiniz. Bunlar gayet olumlu. Benim size tavsiyem, bu dönemde kararlarınızı vermeden önce, mutlaka şartları gözden geçiriniz. İnsanlara güvenerek yola çıkmayınız. Güven olgusunu iş, aşk, parasal konularda önemseyiniz. Bu noktalara dikkat edersek, gayet olumlu bir dönem geçireceğinizi söylemeliyim. Merkür ileri geri hareketiyle Aslan burcunda 31 Ağustos-5 Eylül arasında gerileyecek. Yukarıdaki konular o tarihlerde tekrar gündemimizde yer alacak.

Sevgili Yaylar 9 Temmuz saat 07:07 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, maddi açıdan güçlenmek, güvence sahibi olmak, yatırım yapmak, daha dikkatli şekilde harcamalarda bulunmak arzumuz öne çıkıyor. Dünyanın türlü halleri var, hiçbir şeyin garantisi yok, ne olursa olsun bir kenarımda param olsun diye düşünüyoruz. Birilerine muhtaç olmak istemiyoruz. Bu Dolunayın yöneticisi Satürn, uzun zamandır burcunuzda ilerliyor. Maddi konuların bugün bu denli vurgulanışı, yaşadığımız zorluklardan aldığımız ders ve edindiğimiz tecrübeleri gösteriyor. Haklısınız. Ayaklarınızı sağlam yere basmak istiyorsunuz. Ancak bu denli hassas düşünmek sizi yormasın dikkat edin. Şimdi görünümlere baktığımızda, ev sahibi olmak, taşınmak, bir yere yerleşmek, ev içinde huzurlu bir ortam oluşturmak amaçlı her şeyin dikkatli ele alınacağını görüyoruz. Ayrıca ailemize destek olmamız veya bakmamız gereken kişiler varsa bu meseleleri de halletmemiz gerekecek. Sosyal ilişkiler, belli bir amaca dönük şekilde gelişebilir. Evet arkadaşlarımızı önemseriz, birlikte olmaktan hoşlanırız. Fakat bunun bize artı ve eksileri nedir diye düşünmeden edemeyiz. Bu Dolunayda bir başka önemli görünüm, her şeyi bu denli kontrol ederken, cinsel yaşamınıza, bedeninize ve duygu dünyanıza da önem vermeniz gerektiğini işaret ediyor.

10-16 TEMMUZ ARASI

Sevgili Yaylar bu haftaki enerjiler, kazanç anlamında yavaş ancak bir hayli önemli değişimleri işaret ediyor. Güven içinde yaşamak için tabii ki işinizi bilmeniz lazım. Zaten bu nedenle son yıllarda kendinizi garanti altına almak için mücadele vermektesiniz. Para konusunda eskisi gibi düşünmeniz artık pek mümkün değil. İşte bu nedenle çaba sarf ediyor, mücadele veriyorsunuz. Ancak kazandığınızı da tutmayı ve yeteneklerinizi belli bir alanda geliştirmeyi, kullanmayı bilmelisiniz.

17-23 TEMMUZ ARASI

20 Temmuz saat 15:19-05 Eylül saat 12:35 tarihleri arasında Mars-Aslan burcunda ilerleyecek. Uzun zamandır düşündüğümüz bir seyahate çıkabiliriz. Yine uzun zamandır üstünde çalıştığımız bir projemiz tamamlanabilir. Eğitim hayatı, yeni bir çevre, yeni girişimler anlamında Mars, istekliliğinizi yükselticidir. Size hırs, motivasyon, kararlılık ve kendinizi ortaya koyma kuvveti verir. Henüz yeni düşündüğünüz, planladığınız bir işle ilgili eksiklere bakılır, ilgili kişilerle bir araya gelinir, görüşülür. İlişkilerde genel olarak bu dönemde bir yolculuk, aktivite veya etkinlikte geçmişte tanıdığınız veya beraber olduğunuz kişiye rastlamanız mümkündür. Yeni biriyle tanışabilirsiniz. Aslında kısa sürecek sandığınız bu karşılaşma, Mars-Aslan seyrinin gücüyle sandığınız gibi olmayabilir. Eğitim, iş veya yabancı ülke, farklı şehir odaklı işlerinizi, şöyle bir gözden geçirebilirsiniz. Yeni yerler görmek, hedefler belirlemek için uygun zamandasınız.

22 Temmuz-23 Ağustos tarihleri arasında yöneticisi olduğu Aslan burcunda seyrini sürdürecek Güneş, eğitim, yurtdışı yolculuklar, tatil planlamaları, akademik kariyer, dini seyahatler, bir başka şehre yerleşim gibi konuları vurguluyor. Araştırma ve keşiflerde bulunarak ufkunuzu genişletebilirsiniz. Babalık kavramı, erkek eş, büyük baba, çocuk sahibi olma gibi konular üzerinde bir hayli yoğunlaşabilirsiniz. Sizin gibi özgürlüğüne düşkün bir burç mensubu için bu süreç gönlünüzce hareket etme, kendinizi dışa karşı güçlü gösterme, başkalarını etkileme arzunuzun yükselişi demektir. Kibirli olmak, sizi çekici değil, itici yapabilir. Seçimlerinizi akıllıca yapınız. Bu yıl ki, Güneş-Aslan geçişi, gölgeli günleriyle birlikte 7 Ağustos itibariyle Merkür geri hareketiyle örtüşüyor. Bu tarih sonrası, iş hayatınızı, ailenizle ilgili konuları, üstünüze düşen sorumlulukları önemseyiniz. Toplantı ve görüşmeler tekrarlanabilir. İş tercihlerinizi yapmadan önce çok iyi düşününüz.

Sevgili Yaylar 23 Temmuz saat 12:46 Aslan burcunda doğacak Yeniay, tercihlerinizi kendinizden emin şekilde yaparak iş hayatından eğitime ve ticari faaliyetlere kadar her konuda menfaatlerinizi gözetmenizi sağlayıcıdır. Şimdi birlikte Yeniayın görünümlerini inceleyelim ve etkilerine bir bakalım. Ay-Uranüs görünümü, farklı bir arayış içinde olduğumuzu işaret ediyor. Kendimizi geliştirmek ve işlemeyen artık bize hiçbir şey ifade etmeyen durumlardan uzaklaşmak gerekiyor. Alışkanlıklarımıza düşkün olduğumuz için terk edemediğimiz, susup sineye attığımız ancak artık yorulduğumuz şeyler var. Şimdi bunları tek tek hayatımızdan ayırıp, yeni bir adım atmamız lazım. İşte bu cesareti size Yeniay veriyor. İçinizdeki gerçek özgürlüğü keşfetmeniz ve kendinize gelmeniz için destekliyor. Ay-Mars kavuşumu, bu Yeniayın değişimler için gayet uygun olduğunun işaretçisidir. Kendinizi nerede, kiminle ve nasıl mutlu edeceğinizi şöyle bir düşünün ve bunu gerçekleştirmek için harekete geçin. Bir adım daha sonra bir adım daha atarak yeni yolunuzda ilerleyin. Yetenekli olduğunuz alana yönelin. Seyahatler yapın, dil öğrenin, kültürel aktivitelere katılın, sanata yönelin, insanlar tanıyın, kendiniz için güzel bir şeyler yapın.

24-31 TEMMUZ ARASI

26 Temmuz saat 02:41-13 Ağustos saat 04:00 tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek. İş hayatımızla ilgili planlarımız, görüşme veya düzenlenecek işlerimiz, halledilmesi gereken incelemeler gündem maddemizde yer almaya başlıyor. İş bulmak yönünde detaylı bir analiz sürecidir bu. Bakarız, nasıl bir iş düşünüyoruz, nasıl şartlar arıyoruz tümüyle gözden geçiririz. Geçirmemiz de gerekir zaten. Sigorta işlemleri, gerek işe girişlerde gerekse eleman alımlarında önemsenir. İşin ustası olup olmadığınıza bakılır. Öyle her önünüze gelen işi kabul etmemeli, tüm ayrıntılarını gözden geçirmelisiniz. Bu süreç, yeni bir planlamanın ön çalışmaları için kıymetlidir. İş problemlerimizi çözebilmek, işlerimizi düzgün şekilde yapabilmek için titiz çalışacağız ancak şikayetçi olmak, sürekli bir şeyler kulp takmak zaman kaybı olur, huzursuzluk yaratır buna da dikkat edeceğiz. Merkür geri hareketi 13 Ağustos-31 Ağustos arasında etkili olacak. Yukarıdaki konular tekrar gündem maddemizde yer alacak.

31 Temmuz saat 17:54-26 Ağustos saat 07:29 tarihleri arasında Venüs-Yengeç burcunda ilerleyecek. Kendinizi garanti altına almak istersiniz. Geleceğiniz adına yatırımda bulunabilirsiniz. Eğer ayrılma durumda olan bir kişiyseniz nafaka sorunlarınız için karşılıklı görüşmeler veya hukuki konular gündeme gelebilir. Eş veya sevgililer bu süreçte koruyucu ve sahiplenici tarzda birbirlerine davranışta bulunurken aralarında güçlü ve tutkulu bir cinsellik yaşanabilir. İster özel ilişkimizde istersek iş ortaklarımızla olan her türlü alışverişimizde güven duymak isteriz. Maddi ve manevi değerlerimizi başkalarıyla paylaşabilmemiz için, karşımızdaki kişinin samimiyetinden emin olmak isteriz. Bir ilişki soru işaretleri uyandırıyorsa bunu bilmekten yanayızdır. Bir iş ortaklığında güvensizlik varsa devam etmekte zorlanırız. İçgüdüsel olarak hassasızdır ve zor duruma düşmekten çekiniriz.

TEMMUZ Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-5-6-10-11-15-16-24-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 13-14-20-26
Aşkta En Şanslı Günler : 15-16
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 8-9

Yeniay : 5-6-7 (Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 19-20-21 (Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

AĞUSTOS AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-6 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Yaylar, 4 Ağustos tarihinde ikinci kez oluşacak Jüpiter-Pluto görünümü, sosyal hayatınız, arkadaşlıklar, dünya ile ilişkiniz, hedefleriniz, finansal konular ve değerleriniz anlamında bugüne dek yaşananlarla yüzleşerek, hatalarınızı, eksiklerinizi görerek yeni bir değişim ve dönüşümde bulunmanız için etkilidir. Kim bilir kaç insan canınızı yaktı, sizi anlamayan dostlar, iyi gün arkadaşları, dar gününüzde yanınızda olmayanlar, sadece para, güç veya bir başka nedenle hayatınıza girenler, siz zordayken gülenler, maddi kayıplar, manevi acılar çektiniz. Ancak bütün bunlar size ne öğretti, asıl önemli olan budur. Geçmişi geri getiremeyiz ancak geleceği, edindiğimiz bu tecrübeler doğrultusunda yeniden dizayn edebiliriz. Sosyal hayatımızı düzenleriz, paramızı daha dikkatli kullanırız, kim dost kim düşman, hangi yol bizim için olumlu bunları gözden geçirip, yeni bir sayfadan hayata bakabiliriz. Belki zor gelebilir, ancak böyle yapmak, hem başarılı şekilde hedefe ulaşmanızda hem de hayatınızı garanti altına almanızda yarar sağlar.

7-13 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Yaylar 7 Ağustos saat 21:22 tarihinde Kova burcunda oluşacak Kısmi Ay Tutulması, iki hafta sonraki Güneş Tutulması öncesi, bilgilenmek, araştırmak, bağlantılar kurmak, temasa geçmek, yolculuk, eğitim, iş girişimlerimizle alakalıdır. Ancak bunların dikkatle takibi şarttır. Gecikme veya ertelemeler olabilir. Biraz uğraştırabilir sizi. Bir işin araştırılması, bir yakınınızın işlerinin takibi, bir yere yerleşmek gibi konular gündeminizde yer alabilir. Uyum sağlamakta zorluk yaşanabilir. Yolculuklarda güvenli araçları tercih edelim. Vize ve pasaport işlemleri uzayabilir. Planlarımızda değişiklik olabilir. Kredi ve borçlanmalara dikkat. Kimseye kefil olmayınız. Bir iş düşünüyorsak, bunun yarar-zarar hesabını iyi yapalım. Kardeşimizle alakalı bir meselede destek olmamız gerekebilir veya bizim yardıma ihtiyacımız olabilir. Kesin ve net bir haber gelmeden, bir işe olmuş gözüyle bakmayalım. Etraflıca öğrenelim. Hayalci davranmayalım. Bir şeyi anlamadan, dinlemeden karşımızdaki kişiyi suçlamayalım. Mars-Aslan burcunda ilerliyor. Hemen harekete geçmek, işlerimizi yürürlüğe koymak istiyoruz. Ancak zamanlamada sabırlı olalım. Çevre sorunlarına duyarlı olabiliriz. İnsani projeler, gruplar, ekipler içinde yer alabiliriz. Bu tutulmada evraklara, belgelere dikkat edelim. Maddeleri iyice gözden geçirelim. Bir anda kararlar vermeyelim. Oldubittiye getirmeyelim. Mars, bu tutulmada karşıtlık yapıyor. Kendinize göre bir karar verirken, şartlara duruma bakmak, gerçekçi olmak, üzerinde düşünmek yararlı olur. Özellikle aileyi, yakınlarınızı ilgilendiren konularda tartışmalardan kaçınınız.

Sevgili Yaylar 13 Ağustos (saat 04:00)-31 Ağustos (saat 18:28) Merkür-Başak burcunda geriliyor.

-İş başvurularınız

-Mesleki kariyeriniz

-Toplumsal ün, şöhret

-Otoritelerle olan ilişkiniz (patronlarınız, ebeveynleriniz),

-Sosyal statünüz

-İşverenleriniz, toplumsal açıdan tanınan güçlü yakınlarınızla olan iletişiminiz

-Girişimleriniz, yükselişiniz, mesleki sorunlarınız,

-Sosyal mevkiiniz, mesleki ödülleriniz, toplumsal ifadeniz

Merkür Geri Hareket süresince yukarıda belirtilen alanlarda:
- İletişimde hoşgörülü tarzda, birlik beraberlik ruhu içinde hareket etmeli.
- Durumunuzu riske atacak faaliyetlerde bulunmamalı, dikkatli olmalı.
-Bu süreç içinde yukarıdaki konularda baskılarla, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız halinde ani kararlar vermemeli, karar değişikliklerine gidilmemeli, elinizden geldiğince sakin olmaya çalışmalı.
-İletişim kurmakta zorlanacağınız için, olayları kendi akışı içinde değerlendirmeye çalışmalı.
-Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar. Bunlar üzerinde gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz.
- Geri hareket esnasında gelen yeni bir teklifi, karşınıza çıkan bir kişiyi, durumu ve olayı dikkatlice gözden geçiriniz. Özellikle planlamanız dışında bir seçenek karşınıza çıksa bile durup bekleyiniz, hesabınızı yapınız, enine boyuna düşününüz. Bunları geri hareketin bitim tarihinden bir hafta sonra yani gölgeli günlerin sonunda 12 Eylül itibariyle uygulayabilir, işleme koyabilirsiniz.

-Geri hareketin başlama tarihinden bir hafta öncesi(gölgeli günlerin başlangıcı) yani 6 Ağustos tarihinden önce enine boyuna düşündüğünüz, planladığınız, her türlü şekilde gözden geçirmesini yaptığınız, sağlam olduğuna karar verdiğiniz konuları yürürlüğe koymanızda sakınca yoktur. Çünkü bunlar zaten planlarınız arasında yer almaktaydı.

14-20 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Yaylar, haftanın enerjileri ilişkide paylaşımda bulunmak arzumuzu işaret ediyor. Şunu yaparsan seni seviyorum bunu yapmazsan sevmiyorum şeklinde olmamalı. Eğer seviyorsak zaten birbirimizin yanında oluruz diye düşünüyoruz. Sevgi çoktan bitmişse, sırf alışkanlık diye devam etmenin de yanlış olacağının farkındayız. Bu hafta biraz kafamız karışabilir. Mesafeli davranabiliriz.

21-31 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Yaylar 21 Ağustos saat 21:26 Aslan burcunda oluşacak Tam Güneş Tutulması, Merkürün iki ayrı burçta gerileme sürecine denk geliyor. Bu nedenle yorumun altında sizlere bir not düşüyorum. Onu mutlaka önemseyiniz. Şimdi birlikte Tutulmanın görünümlerine bir göz atalım. Sizler için önümüzdeki bir yıllık süreç, yurtdışı girişimleri, kendinizi geliştirmek amaçlı seyahatler, işlerinizi başka bir şehir veya ülkede sürdürme, yerleşim yerinizin değişimi, yüksek eğitim görme, akademik kariyeriniz için tercihte bulunma gibi gelişimleri işaret ediyor. Cesaretinizi toplayıp, hayatı farklı bir açıdan ele almak vaktidir. Kültürel ve sanatsal çalışmalar, sportif veya yabancı diller, organizasyonlar ve seyahatler bilhassa etkili olacaktır. Sosyal çevreniz gelişiyor. Ekip liderliği, güzellik, bakım, gelişim rehberliği ve yaratıcı yeteneklerinizi değerlendirme bu Tutulmada öne çıkıyor. Alıştığınız çevre yerine, şimdi başka alanlara, yerlere, ortamlara giderek, bir işi en başarılı şekilde öğrenerek sesinizi duyurabilirsiniz. Aşkta cesur davranarak, ilişkide fikirsel paylaşımları önemseyerek, çocuk sahibi olarak veya çocuklarınız varsa onların geleceğiyle yakından ilgilenerek kendinize yepyeni bir dünya kurabilirsiniz. Bu Tutulmada önemli olan, cesarettir, kendinize güvenmektir. Çevre çok önemli. Seçimlerinizi yaparken kaliteli bir çevreyi tercih etmek en önemli kriteriniz olsun. Çünkü bu sizi, kitlelere ulaştırır ve gelişim basamaklarını birer birer çıkmanızı sağlar.

Not: Şimdi gelelim tüm burçlar için dikkat edilecek tarihlere. Merkür bu Tutulma esnasında iki ayrı burçta geriliyor. Sadece 13 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında, iş hayatınız, hedef ve projeleriniz üzerinde dikkatli bir şekilde analiz yapınız. Araştırmalar yapınız. Hangi tercihi yapacağınızı konusunda deneyimli kişilerle görüşünüz. Hangi ortam, hangi alan, hangi yer sizin için daha etkili ve olumlu olur, bunları gözden geçiriniz. Böylece Tutulmanın işaret ettiği konularda başarılı şekilde ilerlersiniz.

23 Ağustos-22 Eylül tarihleri arasında, Başak burcunda seyredecek Güneş, iş hayatınızla ilgili konular üzerinde titiz düşünmenin, sıkı çalışmanın, araştırmacı ve organize bir şekilde hareket etmenin son derece önemli olduğu zaman dilimidir. Ayrıca yüksek eğitim, inanç, akademik ihtisas, gelişim, büyüme ve verimlilik anlamında kıymet taşır. Siz artık becerilerinizi iş hayatında göstermek istiyorsanız, ustalaşmak ve toplum içindeki yerinizi belirlemekten yana iseniz, ben derim ki artık dağınıklığı bırakıp bol bol çalışın. Birilerine hizmet etmeniz mi gerekiyor, bundan gocunmayın. Çaba sarf etmeniz mi gerekiyor, bunu geleceğinizi düşünerek yapın. İş ortamında gayret gösterin.

26 Ağustos saat 07:29-20 Eylül saat 04:15 tarihleri arasında Venüs-Aslan burcunda ilerleyecek. 31 Ağustos-5 Eylül arasında Merkür-Aslan burcunda gerileyecek. Bu durumda iletişime dikkat etmek, söylediklerimize, bize söylenenlere dikkat etmek gerekiyor. Ani kararlar vermemekte yarar var. Eğitimden iş hayatına kadar önemli konulardaki işlerimizi dikkatli şekilde takip edelim. Bir yere mi yerleşmeyi düşünüyoruz, işimiz veya eğitim nedeniyle bir başka şehir-ülkeye mi gidilecek bu konularda eksikler var mı, gidip yerinde görerek duruma bakalım. Bir projemiz varsa, bunu uygulamak mı istiyoruz? Bu tarihler arasında değil, 12 Eylül sonrası bunu yapalım. Böylece hem Venüs-Aslan seyrinin ışığından yararlanmamız hem de Merkürün gölgeli günlerinin bitmesiyle harekete geçmemiz kolay olsun. İlişki konularında özellikle yeni birisi karşımıza çıkarsa, bu kişiyi önce tanımaya çalışalım. Görüntüye değil, o görüntünün ardındaki kişiyi keşfetmeye bakalım. Bu süreç hepimiz için önemli. Herkes kendi payına egosunu ön plana alarak düşünüyor. Fakat ifade etmekten kaçınıyor. Onun için kimin ne gibi bir niyeti var bunu bilmemiz lazım. Hoş tavırlara yansıyan detaylar fikir sahibi olmamızda etkilidir. Bunları da gözden kaçırmayalım.

Sevgili Yaylar 31 Ağustos (saat 18:28)-5 Eylül (saat 14:29) Merkür-Aslan burcuna geriliyor.

-Uzun seyahatleriniz (iş,eğitim,özel), yabancı bir ülkeye yerleşim(evlilik, iş, eğitim ),
-Yüksek eğitiminiz, akademik eğitiminiz, ahlaki görüşünüz,
-Yabancı kültürlere duyduğunuz merak, din ve inancınızla alakalı tüm konular,
-Fanatik görüşleriniz, gelenek ve göreneklere verdiğiniz önem, bilgelik yolundaki inanışlarınız,
-İthalat ve ihracatla ilgili meseleler, yasalarla alakalı görüşleriniz, yargı konuları, araştırma ve keşifleriniz, maceralarınız, gönül ilişkiniz, eşinizin akrabalarıyla olan ilişkiniz(kardeşleri, yeğenleri),
-Taraftarlık(spor v.b), yabancı dil öğrenmek, felsefik görüşleriniz, ihtisaslaşma ile ilgili durumlarınız, dini kurumlar, yayıncılık, denizaşırı ülkeler,
- Kendi içinize yolculuk(ben kimim, nerden geldim nereye gidiyorum sorularının cevaplarını arama),
-Egzotik yerler, sezgisel olarak algılama gücünüz, yabancılarla tanışmak(maceralar, evlilik), prensipleriniz
- Mesleki uzmanlık, ihtisaslaşma konuları

Merkür Geri Hareket süresince yukarıda belirtilen alanlarda:
- İletişimde hoşgörülü tarzda, birlik beraberlik ruhu içinde hareket etmeli.
- Durumunuzu riske atacak faaliyetlerde bulunmamalı, dikkatli olmalı.
-Bu süreç içinde yukarıdaki konularda baskılarla, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız halinde ani kararlar vermemeli, karar değişikliklerine gidilmemeli, elinizden geldiğince sakin olmaya çalışmalı.
-İletişim kurmakta zorlanacağınız için, olayları kendi akışı içinde değerlendirmeye çalışmalı.
-Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar. Bunlar üzerinde gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz.
- Geri hareket esnasında gelen yeni bir teklifi, karşınıza çıkan bir kişiyi, durumu ve olayı dikkatlice gözden geçiriniz. Özellikle planlamanız dışında bir seçenek karşınıza çıksa bile durup bekleyiniz, hesabınızı yapınız, enine boyuna düşününüz. Bunları geri hareketin bitim tarihinden bir hafta sonra yani gölgeli günlerin sonunda 12 Eylül itibariyle uygulayabilir, işleme koyabilirsiniz.

-Geri hareketin başlama tarihinden bir hafta öncesi(gölgeli günlerin başlangıcı) yani 6 Ağustos tarihinden önce enine boyuna düşündüğünüz, planladığınız, her türlü şekilde gözden geçirmesini yaptığınız, sağlam olduğuna karar verdiğiniz konuları yürürlüğe koymanızda sakınca yoktur. Çünkü bunlar zaten planlarınız arasında yer almaktaydı.

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-7-8-11-12-20-21-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 9-10-16-22-23
Aşkta En Şanslı Günler : 11-12
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 4-5

Yeniay : 1-2-3-4-28-29-30-31 (Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 15-16-17 (Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

EYLÜL AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-10 EYLÜL ARASI

05 Eylül saat 12:35-22 Ekim saat 21:29 tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Mars, kariyer hayatımızla ilgili konularda agresif tutumun, başkalarıyla ilişkilerinizde sadece kendinize dönük düşünmenin tabii ki zorlayıcı olduğunu baştan belirtmeliyim. Siz özgür çalışmaktan hoşlanırsınız genelde. Başınıza buyruk, bildiğinizden şaşmaz, pozitif düşünmekten yanasınızdır. Ancak bu geçiş süresince, iş yerinizde patronunuz veya işiniz gereği olan sorumluluklarınız buna müsaade etmeyebilir. Başkalarına karşı daha dikkatli olmamız, titiz çalışmamız, kurallara uymamız, yeri geldiğinde canımızı dişimize takarak birilerine işimizi beğendirmemiz gerekebilir. Önceliğimiz artık iş olacağı için, fiziksel ve ruhsal anlamda biraz sıkılabiliriz. İsteklerimizi zamana yayarak, beklemesini bilerek, sıkı çalışarak ve detayları önemseyerek elde etme konusunda sabırlı olmamız gerekecek. Sistemli olmak durumundayız. Bu arada bazı eleştiriler işimize yönelik olabilir. Beğenmezler, tekrar bir düşün derler, şunlar eksik diye karşımıza çıkabilirler. Bu bir süreçtir. Biz de bunları olabileceğini düşünerek dönem içi çalışmalarımızı ayarlayalım. Yapımızda bulunan pozitifliğimizi zaman zaman devreye sokmak iyi olacaktır. Hani tatlı dil yılanı dileğinden çıkarır derler ya. Aynen öyle.

5 Eylül (saat 14:29)-10 Eylül (saat 05:52) tarihleri arasındaki Merkür-Aslan burcu geçişi, iletişimin etkili olduğu zamandır. Güzellikleri tatlı bir dille ve akıllıca ifade ederek karşınızdaki kişiyi kendinize bağlarsınız. Bu süreç, yeni biriyle tanışmak, gittiğiniz tatil yöresinde insanlarla bağlantı kurmak yönünde etkilidir. Yolculuklar epey eğlenceli geçer. Ancak aşk sözleri dille söylenir de, gönülden söylenip kalıcı olması pek enderdir. Kendinizi ve fikirlerinizi öne sürebilirsiniz. Bunlar gayet olumlu. Benim size tavsiyem, bu dönemde kararlarınızı vermeden önce, mutlaka şartları gözden geçiriniz. İnsanlara güvenerek yola çıkmayınız. Güven olgusunu iş, aşk, parasal konularda önemseyiniz. Bu noktalara dikkat edersek, gayet olumlu bir dönem geçireceğinizi söylemeliyim.

Sevgili Yaylar 6 Eylül saat 10:03 Balık burcunda oluşacak Dolunay, bir yanıyla evimiz ve ailemizle ilgili konularda hassasiyeti vurguluyor. Diğer yanıyla işimize önem vermemiz, düzenli ve sistemli çalışmamız gerekiyor. Bu ikisi arasındaki dengeyi iyi kuramazsak, verimli çalışmayız, duygularımızın esiri oluruz. Geçmişte yaşananlara kafayı takmakla, önümüzdeki sorunları çözmek kolay değil. Zaten bu Dolunay hedef yönelimli olmanın, idealleriniz için, sorumluluk almanın öneminden söz ediyor. Kira köşelerinde, anne-baba yanında veya hala problemler olan bir evde yaşamaya kader demek yerine, bir şeyler yapmalıyım, iyi bir düzen kurmalıyım diyebilmek en doğrusudur. Görünümlere baktığımızda bu Dolunayda biraz kabullenicilik hali var. Canınızı sıkan bir şeylere dur dememe vaziyeti bu. Ev sahibimiz kirayı yükseltiyor, kiracımız kirayı ödemiyor, anne ve babamız ilgi bekliyor, işten eve dönüyoruz, bir kanepeye oturup uyuyoruz. Belki de çok önemli bir yeteneğe sahibiz ancak heba ediyoruz. Fakat bu Dolunayda öyle bir görünüm var ki, ilerisi adına umutlandırıyor. Jüpiter-Kuzey düğüm arasındaki olumlu enerji akışı, eğitim, iş hayatı, yeni projeler, teklifler, fırsatlar yönünde umut verici. Beklediğiniz gelişmelere uygun diyebiliriz. Bir yol, bir ışık gibi. Ancak sizin de, bu Dolunayın hassasiyet ve endişeler yerine, kararlı olmayı, yeteneklerinizi değerlendirecek farklı yollar aramayı seçseniz emin olunuz ki elinizden hiçbir şey kurtulmaz.

10 Eylül (saat 05:52)-30 Eylül (saat 03:42) tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek. İş hayatımızla ilgili planlarımız, görüşme veya düzenlenecek işlerimiz, halledilmesi gereken incelemeler gündem maddemizde yer almaya başlıyor. İş bulmak yönünde detaylı bir analiz sürecidir bu. Bakarız, nasıl bir iş düşünüyoruz, nasıl şartlar arıyoruz tümüyle gözden geçiririz. Geçirmemiz de gerekir zaten. Sigorta işlemleri, gerek işe girişlerde gerekse eleman alımlarında önemsenir. İşin ustası olup olmadığınıza bakılır. Öyle her önünüze gelen işi kabul etmemeli, tüm ayrıntılarını gözden geçirmelisiniz. Bu süreç, yeni bir planlamanın ön çalışmaları için kıymetlidir. İş problemlerimizi çözebilmek, işlerimizi düzgün şekilde yapabilmek için titiz çalışacağız ancak şikayetçi olmak, sürekli bir şeyler kulp takmak zaman kaybı olur, huzursuzluk yaratır buna da dikkat edeceğiz.

11-17 EYLÜL ARASI

Sevgili Yaylar bu haftaki enerjiler, ciddiyet ve güven ilkesini ilişkilerimizde önemsememizi sağlayacaktır. Bu tabii ki faydalıdır. Duruma bakacağız. Hayatı ele alış biçimimiz, fikirlerimiz, amacımız ortak mı değil mi diye bakmamız son derece yararlı olacaktır. Yurtdışı, yüksek eğitim, yeni bir teklif, tayin, atama, bir işin başarılması ve gelişim yönünde bu haftanın görünümleri kadersel dönüm noktasını işaret ediyor. Yabancı ülke bağlantılı veya başka bir şehirde yaşayan kişiyle evlenebilirsiniz. Yabancı bir ülkeye yerleşebilir, orada hayatınızı sürdürebilirsiniz. Önemli bir projede görev alabilirsiniz.

18-24 EYLÜL ARASI

Sevgili Yaylar 20 Eylül saat 08:30 Başak burcunda doğacak Yeniay, bizim en yararlı, en işlerliği, verimliliği olan işlere yönelmemizin, dosyalarımız, projelerimiz ve planlarımızı dikkatlice gözden geçirdiğimiz bir zaman dilimidir. İşimizde titizleniriz ve çevremizde her şeyin yerli yerinde olması için çaba sarf ederiz. Venüs bugün Başak burcunda seyrine başlıyor. Merkür ileri-geri hareketini tamamlamış yoluna devam ediyor. Bütün bunların ışığında Yeniayı ele aldığımızda, iş hayatımızı gayet akıllıca inceleyeceğimizi görüyoruz. Meslek seçimi, iş ilişkileri, verimlilik, analiz, gözlemde bulunma, organize etme, doğru tercihte bulunma yönünde titiziz. Bütüne bakıyoruz ancak detayları da önemsiyoruz. Yeniayın gayet etkili bir görünümü var. İş-ev arasındaki dengenin akıllı ve ideallerimiz doğrultusunda gözden geçirilmesi gerektiğini işaret ediyor. Zamanımızı işimize gücümüze verdiğimiz gibi, evimiz, ailemizle ilgili konuları da bilinçli şekilde ele almamız lazım. Bunları birbirinden ayrı düşünemeyiz. Yeniay bize, sosyal hayatın, güçlü insanlarla kurulan bağlantının, ekip halinde çalışmaların, paylaşımların kıymetli olduğunu belirtiyor. Sadece iş değil, sosyal ortamlarda bulunmak da bize yarar sağlayabilir. Müşteri portföyümüz genişler, yeni bir çevreye gireriz, farklı insanlar tanırız. Bunlar bize iş anlamında yararlı geri dönüş sağlar. Projeler, fikirler üretiriz. Kurulan ilişkiler sayesinde becerilerimizi gösteririz. Bunlar dikkat çekebilir. Karşımıza fırsatlar çıkabilir.

20 Eylül saat 04:15-14 Ekim saat 13:11 tarihleri arasında Venüs-Başak burcunda ilerleyecek. Çalışma hayatınız ve kariyerinizle ilgili konularda titizlikle durulması, düzenli ve işler hale getirilmesi yönünde önem taşıyor. Problemler varsa titizlikle ele alacağız. Sıkı çalışacağız. İş hayatıyla bağlantılarımı güçlü tutmamız gerekiyor. Otoritelerle ilişkinizi önemseyerek, sorumluluk üstlenerek ilerleyiniz. Ticaretle uğraşanlar ve yatırım yapmak isteyenlerin, piyasanın koşullarını iyi gözlemlemeleri gerekiyor. İşinden memnun olanlar bu dönemde patron konumundaki kişilerle yeni bir planlamada bulunmak adına yoğun bir çalışmaya adım atabilirler. Bu süreçte iş veya sosyal hayattaki ilişkilerde seçici davranabiliriz.

22 Eylül-23 Ekim tarihleri arasında devam edecek Güneş-Terazi burcu seyri, birebir ilişkilerin önemini vurgulamakta. Sosyal aktivitelere önem vereceğiz, iletişimi güçlü tutacağız, yeni insanlar tanıyacağız. Gruplara girmek, yazışmak, konuşmak, kendimizi ifade etmek sürecin olumlu yansımasıdır. Arkadaşlarınızla bağınızın güçlü olacağı bu süreçte, ekip çalışmaları, projeler yürürlüğe konulabilir. Güneş, astrolojik olarak Terazi burcunda düşük enerjili kabul edildiğinden, beraberliğinizi gerçekçi bir şekilde gözden geçirmelisiniz. Uyumlu davranayım diye problemleri görmezden gelmemelisiniz. Bu süreçte üst konumdaki kişilerle ilişkimizi güçlü tutalım. Bilginizi, tecrübenizi ortaya koyarak, yeteneklerinizi gösterebilirsiniz. Planlarınızı, projelerinizin sunumunu yapabilirsiniz. Bu zaman dilimi içinde, önemli bir projeniz için finansör arayışına geçebilirsiniz. Ortaklık bilinci içinde hareket etmek menfaatlerinizi gözetme anlamında yararlıdır.

25-30 EYLÜL ARASI

30 Eylül (saat 03:42)-17 Ekim (saat 10:58) tarihleri arasında Merkür-Terazi burcunda ilerleyecek. Fikirlerimizi dile getirip, insanların hakkımızda ne düşündüğünü öğrenmek isteyeceğiz. Sohbet etmek, yazışmak, düşünce alışverişinde bulunmak hoşumuza gidebilir. Dostlarımızla bir araya gelmek, çeşitli etkinliklere katılmak, sanatla alakalı mekanlarda bulunmak faydalıdır. Sadece birebir konuşma değil sosyal medyayı da yakından takip edebiliriz. İletişimde bulunun, yeni insanlarla tanışın, kendinizi ifade edin. Bu size finansal anlamda da kazanç getirici olabilir. Kimle bağlantı kurmak istiyorsanız o kişilere doğru yönelin. Özellikle karşı cinsle olan sosyalleşme anlamında da bu dönemi olumlu buluyorum.

EYLÜL Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-8-16-17-21-25-26-30
Zayıf Enerjili Günler : 5-6-12-13-18-19
Aşkta En Şanslı Günler : 8
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 1-2-28-29

Yeniay : 25-26-27 (Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 11-12-13-14 (Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

EKİM AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-8 EKİM ARASI

Sevgili Yaylar 5 Ekim saat 21:40 Koç burcunda oluşacak Dolunay, aşkta-iş hayatınızda-sosyal ilişkilerde-yetenekli olduğunuz konularda ispat etme çabanızdır. İki şey sizi bir hayli düşündürür. Sosyal ilişkilerimi güçlendirip, grup-ekip çalışmalarına yönelerek mi kendimi göstereyim, yoksa bir yerde maaşlı çalışıp rutin bir işi mi tercih edeyim? Bu sorular kafanızı bir hayli kurcalar. Aslında her ikisi de yapılabilir. Fakat güvence söz konusu olduğunda, bir yere girip çalışmak daha sağlam gelebilir. Bir kısım Yaylar bu Dolunayda bu türden çelişkiler yaşayabilirler. Mevcut yaşam stiliniz veya işinizin durumu bunda belirleyici faktördür. Bir kısım Yaylar için daha farklı bir durum söz konusu olabilir. Bir proje hazırlanmıştır. Bunun için haber bekleniyordur. Fakat şu anda belirsizlikler nedeniyle sabırlı olmanız gerekebilir. Aşk hayatında bu Dolunayda kafamız bir şeylere takılı olduğu için, iki yönlü düşünebilirsiniz. Bekarsanız, işi gücü, sosyal yaşamı olan birini tercih edersiniz. İlişkiniz varsa, partnerinizin size işinizde destek olmasını, sorumluluk almasını ancak üstünüzde baskı kurmamasını beklersiniz. Dolunayın yöneticisi Mars-Başak burcunda ilerliyor, Venüs ile kavuşum yapacak. Bu durumda iş, hedef, aşk anlamında hem titiziz hem de sorun kaldıracak halimiz yok. Eleştiriye gelemeyiz. Her şey tıkır tıkır yolunda gitsin diye bekleriz. Oysaki bizim de planlı ve programlı çalışmamız gerekiyor. Dışarıdan beklerken, sizin ne yaptığınızı bilmenizde yarar var.

9-15 EKİM ARASI

Sevgili Yaylar 10 Ekim 2017(saat 16:20)-8 Kasım 2018 (saat 15:38) tarihleri arasında Jüpiter-Akrep burcunda seyrini sürdürecek. Bu süreç insanın kendi kendini onarması dönüştürmesi, arındırması, bağımlılık, kaygı ve endişelerin özünde yatan nedenleri keşfederek yeniden doğabilmek adına inançla hayata tutunmasıdır. Bunlar sürecin içinde yer alır. Görünenle yetinmeyen kişi, ardındaki gerçeklere ulaşmak için bilgilenir, araştırır, keşfeder ve büyür. Hayatın gerçek özüne ulaşır. Dış dünyanın insana yüklediği güçlü olma, hırs, ego, başkalarını sömürme, gücüyle insanları baskı altına almak gibi dayatmalarının boş olduğunu fark eder. Saplantılarının, kaygılarının, kendinin farkına varır. Kendini tanır, tanımak için derinlikli düşünür, hatalarını görür, zayıflıklarının bilincine varır ve bütün bunları temizleyerek, onararak, arınarak gerçek kimliğine ulaşır. Kaldı ki, birkaç ay sonra Satürn-Oğlak burcunda ilerlediğinde, maddi açıdan geleceğinizi garanti altına alacak fırsatlar, işler karşınıza çıkacak. Böylece sağlam ve uzun vadeli bir geleceği idealleriniz doğrultusunda tasarlıyorsunuz. Bazen içinizde birikmiş kin, öfke veya hırs geçmişi unutmamaya, bunun intikamını almaya dönük sizi düşündürebilir. Hatta zaman zaman korku duyabilir, güvensizlik hissedebilirsiniz. Ancak bunlar sağlıksız ve geçici duygulardır. Tam tersine, siz potansiyel gücünüzü keşfetmektesiniz. Ne intikam ne öfke, insanın kendine karşı dürüstlüğü ve samimiyetidir önemli olan. Zayıflıklarımızın kölesi, hırslarımızın kurbanı olmayalım. Kendimizi tanıyalım, ihtiraslarımızın farkında olalım, ayrılıkların, kayıpların da hayata dair olduğu bilinciyle, olumsuz niyet ve düşüncelerin ağır yükünden kurtulalım. İşte bütün bunlar, rehberinizi başka bir yerde aramak yerine, kendi kendinizin rehberi olup inançla yol almanızı sağlayıcı olacaktır.

14 Ekim saat 13:11-07 Kasım saat 14:38 tarihleri arasında Venüs-Terazi burcu seyri başlayacak. Bu dönem, gerek sosyal ilişkilerin canlanması gerek hedefimize göre bir yolun belirlenmesi gerekse çalışma hayatımızla ilgili meseleler üzerinde tespitte bulunulması yönünde önem taşıyor. Venüs Terazide yönetici ve burcunuzla uyumlu bir görünüm yapacağı için gayet olumludur. Yılın faydalı enerji geçişlerinden biridir. Bu sayede ilişkilerimiz güçlenir, yeni sürpriz tanışmalar gündeme gelir.

16-22 EKİM ARASI

17 Ekim (saat 10:58)-5 Kasım (saat 22:19) tarihleri arasında Merkür-Akrep burcunda seyrini sürdürecek. Mali konular, bütçeyle alakalı meseleler yine önemini koruyor. Dostu ve düşmanı bilmek isteyeceğiz. İster özel hayatımız ister iş ortaklığımız veya mesleki konularda olsun fark etmez, düşüncelerimizi, planlarımızı kimseyle paylaşmaya, konuşmak istemeyebiliriz. Çıkarlarımızı önemseriz. Bir takım sıkıntılarımıza nasıl bir çözüm bulacağım diye endişeleniriz. Bu hallerin tümü aslında psikolojik ve fiziksel anlamda bizi yorar, kimi zaman sırf bu yüzden gözlerden uzak kalırız. Bu gözden uzak halimiz, bir iş üzerinde araştırma, çalışma, kafayı yorma, odaklanma anlamında yararlıdır aslında. Böylece dağılmadan çalışabiliriz.

Sevgili Yaylar 19 Ekim saat 22:12 Terazi burcunda doğacak Yeniay, sosyal çevremizde bizi ilgi odağı yapıyor. Yenilikleri, değişimi, sürpriz aşkları, yeni arkadaşlıkları, projeleri, güzellik ve estetik olgularıyla süsleyerek bizi canlandırıyor, mutlu ediyor. Bağlantılar, kurulan ilişkiler, girilen ortamlarda karşı cins üzerinde etkinliğimiz bir hayli yükseliyor. Şimdi birlikte Yeniayın görünümlerine bir bakalım. Ne gibi gelişmeler yaşanabilir gözden geçirelim. Bu Yeniay, sosyal çevremizle bağımızı güçlendiricidir. Kurulan dostlukların temelinde nezaket ve uyumluluk vardır. Güzellik, bakım, estetik gibi kişinin kendini iyi hissetmesini sağlayacak aktivitelerde bulunabilirsiniz. Hatta bundan para kazanabilirsiniz. Sosyal medya, halkla ilişkiler, yöneticilik, iletişim, insanların ilgisini çekebilecek konular sizin için kazandırıcı olabilir. Bu yönde bir karar verebilirsiniz. Bu Yeniay, hedef belirlemenin, hedefinize varmanın, insanları etkilemenin göstergesidir. Kişisel farklılığınızla göz doldurursunuz. İnsanlar sizin söylediklerinizi dikkatle dinlerler. Aşkta şanslı bir dönem. Bir yerde, bir aktivitede karşınıza çıkabilecek kişinin göstergesidir. Sevgiliniz varsa onunla birlikte güzel bir zaman geçirmenizi sağlayıcıdır. Aşka açık olmanızı, hayatı farklı açıdan görmenizi, gelişim, seyahat, iletişim gibi yollarla canlanmanızı destekleyicidir. Karşınıza fırsatlar çıkabilir. Bunlar hem kalitelidir hem de enerjinizi güçlendiricidir. Bu Yeniayda verilen kararların özünde, sıradanlıktan uzaklaşarak heyecan verici olana yönelme dürtüsü gayet belirgindir.

22 Ekim saat 21:29-09 Aralık saat 11:59 tarihleri arasında Mars-Terazi burcunda ilerleyecek. Sosyal ilişkiler, aşk hayatınızla ilgili konularda ortaklaşa hareket edebilmenizi sağlayan görünümler, size yeni arkadaşlıklar kazandırabilir. Genelde karşınızdaki kişinin tavrı, size olan yaklaşımı önemlidir. Popüler yönleriniz, gerektiğinde nazik davranışlarınızla karşı cins üzerinde bir hayli etkili olursunuz. Bu geçiş, işbirliğinde bulunma yönünde de faydalıdır. Ancak bu bizim hedefimizden vazgeçmemiz, başkalarına uymamız anlamına gelmiyor. Enerjinizi doğru biçimde yönlendirmek için, sizin nasıl bir yol izlemek istediğinize bağlıdır. Gruplarla olan ilişki, organize faaliyetler, ekip çalışmaları yönünde gayet olumlu bir enerjidir.

23-31 EKİM ARASI

23 Ekim-22 Kasım tarihleri arasında devam edecek, yenilenme, dönüşüm ve bütünleşmeyle alakalı konularda geri planda kalarak gözden geçirmelerde bulunacağınız Güneş-Akrep burcu seyri, yaşamınızı yakından ilgilendiren ve gelişiminiz önünde engeller oluşturan her türlü konuyu derinden derine inceleyeceğiniz bir süreçtir. Sizler için bir arınma kendinizi yeniden toparlama dönemi diyebiliriz. Yüzleşmelerde bulunabilir, görünenle yetinmek yerine asıl gerçeğin peşinden koşabilirsiniz. Problemleri geride bırakabilecek güce sahipsiniz. Her ne kadar kendiniz pek göstermek istemeniz de, bu süreçte Venüs ve Mars geçişleri size destektir. Sosyal ilişkileriniz gayet canlı olacaktır bu dönemde. Geçmişle alakalı meselelerin sizi etkilemesine izin vermeyiniz.

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-5-6-13-14-18-19-23-24-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 3-4-9-10-16-30-31
Aşkta En Şanslı Günler : 5-6
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 25-26

Yeniay : 22-23-24-25 (Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 9-10-11 (Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

KASIM AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-5 KASIM ARASI

Sevgili Yaylar 4 Kasım saat 08:23 Boğa burcunda oluşacak Dolunay, çalışma hayatımız veya günlük yaşantımızdaki rutinlik, beden ve ruh sağlığımız üzerinde ters etki yaratabilir. Hadi şunu da yapayım, bunda başarılı olayım, şu işi bitireyim, bu parayı kazanayım derken ne kadar yorulduğumuzu fark etmeyiz bile. Oysaki bu Dolunayda, bunu böyle sürdürmek bizi hasta edebilir. Biraz dışarıya çıkmak, insanlarla olmak, sosyal ilişkilere ağırlık vermek zamanıdır. Dolunayın yöneticisi Venüs-Terazi burcunda ilerliyor. Bize yeni arkadaşlar, yeni fırsatlar, yeni teklifler için bir yol ve ışık sunuyor. Biz bu Dolunayda kendimizi gözden geçirelim. Nelere ihtiyacımız olduğunu, değerlerimizi, arzularımızı tespit edelim. Çok yoğun çalışıyorsak, dinlenme molaları verelim. Eğer kendimize güvenmiyor, yenilikten çekiniyor, kaybetmekten korkuyorsak ve bu durumdan bu sizin kendinize yaptığınız yanlıştır. Kimseyi suçlamayınız. Eğer dağınık, plansız çalışıyorsanız, bir türlü işiniz bitmiyorsa, o zaman çalışma saatlerinizi, düzeninizi değiştirin, verimli hale getirin. Yetenekli olduğunuz konularda grup, ekip çalışmaları, sosyal medya paylaşımları size farklı kapılar açabilir. Sizi sıkıştıran, zorlayan ne varsa şimdi onu değişik bir açıdan ele almak gerekiyor. Çalışma şeklinizi, iş ortamınızı, aşkı, çocukları, sosyal yaşamı tümüyle restore ederek, kendinizi tazeleyerek, canlandırabilirsiniz.

05 Kasım saat (22:19)-03 Aralık saat (10:34) tarihleri arasında Merkür burcunuzda ilerleyecek. Bu geçişi gayet olumlu buluyorum. Hayatı keşif, tecrübe sahibi olma, eğitimden ticari konulara kadar yurtdışıyla bağlantılar kurma yönünden de pozitif düşünmenin işaretçisi olarak görüyorum. Büyümenin, gelişmenin, verimli düşünmenin zamanıdır. Aşk, iş, eğitim, sanat, spor, artistik yetenekler bu süreçte zihninizin odaklandığı alanlardan bir kaçıdır. Hem ifade gücünüzü yükseltici hem de olumlu fikirlerinizle hayata sarılmanızı sağlayacaktır. İletişim kurmak, hareket etmek, bağlantı kurmak ve görüşmek, kendi fikirlerinize uygun insanlarla etkinlikte bulunmak, yolculuklar, haberleşme, ticaret ve inanç gibi hemen hemen her konuda sizin için etkili bir dönemdir. Ancak tabii ki, gerektiğinde de, dilimizden çıkan sözlere de dikkat edeceğiz. İpin ucunu kaçırmayacağız. Bu süreçte, ikili ilişkimiz, mesleki kariyerimizle ilgili konularda ve de genel olarak bilgilenmeyi, araştırmayı, doğru bilgiye ulaşmayı mutlaka önemsemeliyiz. Kendimizi geliştirmeli, ben biliyorum dememeli, öğrenmeye devam etmeliyiz. Bir de aceleci kararlardan kaçınmalıyız. İyice düşünmeliyiz. 3-23 Aralık tarihlerinde Merkür Yay burcunda gerileyecek. Tüm burçlar, yukarıda belirtilen konulardaki işler tekrar gündem maddemizde yer alacak.

6-12 KASIM ARASI

07 Kasım saat 14:38-01 Aralık saat 12:14 tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Venüs, ilişkilerin gizlilik üzerine kurulduğu ve mahremiyetin bir hayli önemsendiği, paylaşımın ve uyumun göz ardı edilebileceği süreçtir. Genelde ilişkide veya iş hayatında her şeyden emin olmak isteriz. Tedbirli davranırız. Kafamızı kurcalayan meseleler varsa bunları sorgularız, anlamaya çalışırız. Bu süreçte kendimize sorular soracağız. İş, ilişki, maddi konularda durumumuz nedir, tutarlı, dengeli davranıyor muyuz? Çünkü Venüs-Akrep geçişleri bir yüzleşme ve eskiyi geride bırakıp, yeniye yer açma vaktidir. Bunu yapanlar kazançlı çıkar, şüphelerinden arınır, ferahlar.

13-19 KASIM ARASI

Sevgili Yaylar 18 Kasım saat 14:42 tarihinde Akrep burcunda doğacak Yeniay, plan ve projelerinizi kimselere göstermeden derinlikli şekilde gözden geçirmenizi sağlıyor. Şimdilik kaydıyla, üzerinde çalışabilir, uygulamaya koymadan önce inceden inceye analiz edebilirsiniz. Bu yepyeni, çok özel bir proje olabilir. Onun için dikkatlice korursunuz. Bu Yeniay, dışarıdan ziyade iç dünyanıza biraz çekilerek, meseleleri maddi-manevi kazanç elde etmek amaçlı düşünmenizde etkilidir. İnsanlara destek vermek, yol göstermek, onlara danışmanlık etmek, gizli saklı konularda bilgilendirmek amaçlı bir işiniz de olabilir. Çünkü bu Yeniayın yöneticisi Mars-Terazi burcunda ilerliyor. Bu açıdan baktığımızda, üzerinde çalıştığınız bir proje, daha sonra sosyal medya aracılığıyla veya görüşmelerde bulunularak insanlara sunulabilir. İlişki mevzularında ise, neyi arzuladığınızı tam olarak tespit etmek için, bir müddet sosyal hayattan uzak kalsanız da, bu Yeniay yeni bir ilişkinin işaretçisi olabilir. Bu bir müddet gözlerden uzak yaşanır, daha sonra başkaları tarafından görülür hale gelir. Bu Yeniayın bir başka özel etkisi, sizi destekleyici, heyecanlandırıcı, aktif hale getirici oluşudur. Yeni fırsatlar karşınıza çıkabilir. İnsanlar yaptığınız işten, ortaya koyduklarınızdan etkilenebilir. Düşünülmüş, üzerinde görüşülmüş, her yönüyle ele alınmış bir işinizi yürürlüğe koymanız bu Yeniayda mümkün gözükmektedir.

20-30 KASIM ARASI

22 Kasım-21 Aralık tarihleri arasında Güneş-Yay burcunda ilerleyecek. Geçtiğimiz yıl oldu gibi, 2017 yılında da, burcunuzda ilerlemekte olan Satürn etkisini unutmayalım. Sizi bilgeliğe, hoşgörüye, yapıcı düşünmeye sevk ediyordu. Attığınız adımın bilincinde, ilişki kurduğunuz insanları yargılamadan, farklı görüşte olsalar dahi saygınızı, sevginizi ihmal etmeden hem kendinize hem dünyaya karşı sorumluluklarımız var. Kolay mı? Zor tabii ki ancak Satürn-Yay burcu süreci bunu öğrenme, deneyimleme anlamında sizi olgunlaştırıcıdır.

KASIM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-10-14-15-19-20-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 6-12-13-27
Aşkta En Şanslı Günler : 1-2-29-30
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 22-23

Yeniay : 18-19-20-21 (Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 5-6-7 (Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

ARALIK AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-10 ARALIK YORUMLARI

1 Aralık saat 12:14-25 Aralık saat 08:26 tarihleri arasında burcunuzda ilerleyecek Venüs, 3 Aralık itibariyle yine burcunuzda gerileyecek Merkür ile aynı zamana denk geliyor. Bu durumda, özellikle dış dünya ile kurulan bağlantıların, ilişkilerin dikkatlice gözden geçirilmesinde fayda var. Bu olumsuz gibi gelmesin size. Bilakis doğru karar vermek, seçimde bulunmak, ne yöne gideceğinizi tespit etmek için bu mola gayet iyidir. Tabii ki kişiden kişiye bu algı değişse de, bu söylediğim tarzda ele almanız halinde kendinize iyilik edersiniz. Geri hareket öncesi bir ilişki sona erdiyse, tekrar dönmeyi düşünebilirsiniz. Bitmeseydi, ben de bir yanlışlık vardı, yoksa o mu haksızdı gibi sorular kafamızın içinde dolanıp durur. Burada önemli olan, gerçekçi düşünmenizdir. Evlilik, boşanma, bir arada yaşamak gibi hayati kararlarda yanılmamak için lütfen iyi düşünün. Gerekirse bir danışmandan yardım almakta fayda var

Sevgili Yaylar 3 Aralık saat 18:47 İkizler burcunda oluşacak Dolunay, burcunuzda gerileyen Merkür nedeniyle, sizin yaşamınız, ilişkileriniz, sağlığınız, insanlar üzerinde bıraktığınız etki, yetenekleriniz, sizi motive eden her şey, eğilimleriniz yönünde kendinizi bir gözden geçirişiniz olarak yorumlanabilir. Bu bir filmin geriye sarılması gibidir. İnsan kendini biraz duraksamış, zihnen derinlere dalmış ve kararsız hissediyor olabilir. Bu olumsuz gibi gelmesin size. Bilakis daha doğru karar vermek, seçimde bulunmak, ne yöne gideceğinizi tespit etmek için bu mola gayet iyidir. Tabii ki kişiden kişiye bu algı değişse de, bu söylediğim tarzda ele almanız halinde kendinize iyilik edersiniz. Şimdi bir ilişki eğer Kasım öncesi sona erdiyse, şimdi aynı meseleler zihnimizi kurcalayabilir. Bitmeseydi, acaba dönsem mi, ben de bir yanlışlık vardı, o mu haksızdı gibi sorular kafamızın içinde dolanıp durur. Burada önemli olan, neden bittiği neden ayrıldığınızı gerçekçi bir şekilde düşünmenizdir. Ben bu konuda Ocak 2018 tarihine kadar net bir karar vermenizi tavsiye etmiyorum. Fiziki bir değişim düşünüyorsanız, sözgelimi saçınızın rengi, diyet, farklı bir imaj edinmek gibi. Bunları da her yönüyle ele alınız. Evlilik, boşanma, bir arada yaşamak gibi hayati kararlarda yanılmamak için lütfen iyi düşünün. Bugün gözünüze hoş görünen veya rahatsız edici olan şeyler, yarın size farklı gelebilir. Aceleye etmeyin, abartmayın. İletişim çok önemli. Hem dışarıyla hem kendi içinizde huzuru yakalamak, insanın kendine olan dürüstlüğüyle ilintilidir. Birilerine kendimizi beğendireceğiz diye, istemediğimiz rollere, şekillere hallere girmemek lazım. Evliliğinizde bir sorun varsa, her iki taraf da bunu çözümlemek istiyorsa, bir danışmandan yardım almakta fayda var. Kontratlar, sözleşmeler hukuka uygun şekilde gözden geçirilmelidir. Sadece fiziki beğenme temeline dayandırılan bir ilişki uzun ömürlü olmaz. Bunu da unutmayalım. Jüpiter-Neptün görünümü Dolunaya eşlik ediyor. Sizin kendinizi fiziki ve psikolojik anlamda arındırmanız, manevi yönlerinizi güçlendirmeniz, iç dünyanızdaki sıkıntıları aşabilmeniz için kuvvet oluyor. Sizi kendinizle, geçmişinizle yüzleştiriyor. Ancak bunu olumsuz değil, bilakis yüklerinizden arındırarak yapıyor. İç barış, maddi dünyanın insana yüklediği baskıların aslında insanın öz benliğine ait olmadığını öğretiyor. Dini, mistik, felsefik tarzda çalışmalara yöneltiyor. Hatta bu konuda başkalarına rehberlik edecek kıvama gelmenizi sağlıyor.

Sevgili Yaylar, 3 Aralık (saat 10:34)-23 Aralık (saat 04:51) tarihleri arasında burcunuzda gerileyecek Merkür: Sağlığınız, imajınız, yetenekleriniz, sizi motive eden her şey, eğilimleriniz ve kişisel tüm kararlarınızı bir daha gözden geçirmenizde yarar var. Kendinizi biraz duraksamış, zihnen derinlere dalmış ve kararsız hissediyor olabilirsiniz. Bu olumsuz gibi gelmesin size. Bilakis doğru karar vermek, seçimde bulunmak, ne yöne gideceğinizi tespit etmek için bu mola gayet iyidir. Tabii ki kişiden kişiye bu algı değişse de, bu söylediğim tarzda ele almanız halinde kendinize iyilik edersiniz. Geri hareket öncesi bir ilişki sona erdiyse, tekrar dönmeyi düşünebilirsiniz. Bitmeseydi, ben de bir yanlışlık vardı, yoksa o mu haksızdı gibi sorular kafamızın içinde dolanıp durur. Burada önemli olan, gerçekçi düşünmenizdir. İmaj değiştirmeyi düşünüyorsanız, sözgelimi saçınızın rengi, diyet, farklı bir imaj edinmek gibi. Bunları da her yönüyle ele alınız. Ayrıca evlilik, boşanma, bir arada yaşamak gibi hayati kararlarda yanılmamak için lütfen iyi düşünün. Gerekirse bir danışmandan yardım almakta fayda var

Tüm burçlar için önemli Not:

Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 27 Kasımitibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 30 Aralık kadaretkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

09 Aralık saat 11:59-26 Ocak 2018 saat 15:56 tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Mars, tutkuların yükselişini işaret ediyor. Ortam şartları veya ilişkinizin kendi içindeki özel hali nedeniyle, gizli veya yasak hatta sıra dışı olan her şeye karşı daha sizi istekli kılabilir. Fakat bütün bu hissettiklerinizi veya birlikteliğinizi, mahremiyetiniz olarak görerek kimseyle paylaşmamanız sizin açınızdan yararlı olabilir. Zarar gelmez diyerek evinizi, dünyanızı veya sırlarınızı paylaştığınız kişilerin yanlış davranışlarıyla karşılaşmamak için sırlarınızı ancak ve ancak güvendiğiniz insanlarla paylaşmalısınız. Bu dönemde kimi Yaylar, partnerlerinin kendilerine karşı, sanki ilk kez tanışmış gibi baştan çıkarıcı davranmasını bekleyebilirler. Bu haz duygularının yükselmesine ve beraberliklerine karşı daha itinalı davranmalarına neden olabilir. Fakat bunun da belli dozda olması lazımdır. Yani fazlası sıkılmanıza neden olabilir. Ayrıca bu dönem yasak ilişki ve kısa süreli kaçamaklar açısından isteklilik doğurabilir.

11-17 ARALIK YORUMLARI

Sevgili Yaylar bu haftaki enerjiler, arzu ve isteklerinize göre şekillenmiş bir hayata, gönlünüzce yaşayacağınız bir aşka, dünyanın zevkinin tadına varma anlamında sizi heyecanlandırıyor, heveslendiriyor. Dünyaya bir kere geldim diyoruz. Diyoruz da, bir yandan da mevcut parasal konuları halletmemiz, üstümüze düşen görevleri de yapmamız lazım. Bir de unutmayalım, Merkür burcunuzda geriliyor. Sağlığınız, imajınız, yetenekleriniz, sizi motive eden her şey, eğilimleriniz ve kişisel tüm kararlarınızı bir daha gözden geçirmenizde yarar var. Kendinizi biraz duraksamış, zihnen derinlere dalmış ve kararsız hissediyor olabilirsiniz. Bu olumsuz gibi gelmesin size. Bilakis doğru karar vermek, seçimde bulunmak, ne yöne gideceğinizi tespit etmek için bu mola gayet iyidir. Tabii ki kişiden kişiye bu algı değişse de, bu söylediğim tarzda ele almanız halinde kendinize iyilik edersiniz. Ayrıca evlilik, boşanma, bir arada yaşamak gibi hayati kararlarda yanılmamak için lütfen iyi düşünün.

18-24 ARALIK YORUMLARI

Sevgili Yaylar 18 Aralık saat 09:30 tarihinde burcunuzda doğacak Yeniay, Merkür geri hareketiyle örtüştüğü için tabii ki fikirlerimizi ifade ederken durup şöyle bir düşünmeliyiz. Herkesin bizimle aynı düşünmesi mümkün olabilir mi? bizler bu Yeniayda girişim planlarımızı, projelerimizi bir daha ele alarak, eksiklerimizi gözden geçireceğiz, daha önce başlanmış işlerimizi kontrol edeceğiz ve net bir görüş sahibi olana dek iyimserliğin dozajını ayarlayacağız. Bu Yeniayda, araştırma, keşif, doğru bilgiyi edinme, meselelere yüzeysel değil, bilakis derinlikli bakma şeklinde değerlendirilirse hakikaten faydalı olacaktır. Böylece iki kez üstünden geçtiğiniz bir mevzu, belki de sizi yanlış bir karardan alıkoyacaktır. Bu Yeniayın yöneticisi Jüpiter-Akrep burcunda ilerliyor. Kişinin artık, enerjisini doğru proje, düşünce, yaşam üzerine odaklaması, geçmişten dersler çıkarıp, geleceği için uzun vadeli düşünmelidir. Bu Yeniayın görünümleri, genel anlamıyla insanın özgürce yaşama arzusunun işaretçisidir. Değişiklik, yenilik isteriz. Hayatın güzelliklerini arzularız. Bunlar gayet doğal isteklerdir. Fakat bu isteklerin temelinde para bir hayli önemlidir. Satürn, 20 Aralık tarihinde Oğlak burcunda ilerleyecek ve 13 Ocak 2018 tarihinde Merkür-Satürn gökyüzünde kavuşacak. Sizlerin 2,5 yıl boyunca finansal meselelere ciddi şekilde bakma vaktinizdir. Temeli sağlam, güçlü ve uzun vadeli kazanç ve yatırımlara önem vermek gerekiyor. Görüyoruz ki, bu Yeniay derinlikli gözden geçirmeleri işaret ederken, parasal, iş, kişisel gelişim ve sorumluluk alma yönünde de bize rehberlik ediyor.

Sevgili Yaylar, 20 Aralık 2017-17 Aralık 2020 tarihleri arasında Satürn-Oğlak burcunda seyrini sürdürecek. Kazanç sağlayıcı işleri, yatırım, güvencemizle alakalı konuları ciddiyetle ele alacağımız bir dönemdeyiz. Dikkatli, hesaplı şekilde ve bütçemizi iyi organize ederek geleceğimizi garanti altına alabiliriz. Bu süreçte para kazanmak pek kolay değildir. Çabalarız, emek sarf ederiz, alın teri dökeriz. Eğer biz, fazla para harcayan, hesabımızı bilmeyen bir kişiysek, Satürn bu dönemde bizi eğitir, yola getirir, tutumlu olmayı öğretir. Kimi zaman, biz de Satürn derslerinden bunalıp daha da fazla para harcamaya veya sıkıntılarımızı dışa karşı belli etmemeye çalışarak varlıklı göstermeye çalışırız. Fakat bu dürüst bir yaklaşım olmadığı için, bedelini yalnızlıkla ağır öderiz. Onun için, önce kendinize dürüst olmalısınız. Gelir-gider muhasebenizi düzgün yapmalısınız. Bu dönem kimi Yaylarda aşırı tutumluluğa yol açabilir. Öncelikli ihtiyaçlarınıza bile para ayırmaktan kaçınırsınız. Tabii ki bu, var yemez haline benzer ki yanlış bir tutumdur. Kısaca ne bonkör ne cimri davranmalısınız. Şükür duygusu önemlidir. Kazandığınız her kuruşun kıymetini bilin. Ancak paranız var diye kendinizi yükseklerde görmeyin, paranız yoksa aciz biriymişsiniz gibi düşünmeyin. Sonuçta madde bir şekilde kazanılır ama insan kendini kaybederse tekrar kazanması kolay değildir. Bu süreç çalışmak, para kazanmak konusunda tembel davranan, başkalarına bağımlı yaşayanlar için ders vericidir. Hayat bir şekilde sorumluluk almanız, ekmeğinizi kazanmanız için sizi zorlar. Yardım edenler uzaklaşır, elinize geçen azalır. Bu durumda kendinizi şöyle bir toparlama mecburiyeti oluşur. Potansiyel olarak sizde var olan ancak hiç kullanmadığınız bir yeteneğinizi fark edersiniz. Tüm gücünüzle çalışırsınız ve para kazanırsınız. Satürn dersleriyle ödülleriyle muazzam bir gezegendir. Önemli olan sizin aldığınız ders ve edindiğiniz tecrübenin unutulmayacak oluşudur.

21 Aralık-20 Ocak 2018 arasında Oğlak burcunda seyrini sürdürecek Güneş, maddi ve manevi anlamda garantide olmak isteğimizin işaretçisidir. Çalışanlar, maaş artışlarıyla yakından ilgilidirler. Çalışmayanlar, iş arayışında bulunurlar. Parası olanlar yatırıma yönelirler. Eğer maddi açıdan sıkıntılarımız varsa, pek keyfimiz de olmaz. Her şeyin sağlama alınmaya çalışıldığı bu dönemde kimileri, üç kuruşun bile hesabını yaparlar. Genel olarak yönetici veya lider pozisyonundaki işleri tercih edeceğiniz bu dönemde, isminizi duyurmak ve mali açıdan kuvvetli bir konumda bulunmak sizin için bir hayli önemli hale gelir. Güneş-Oğlak burcu süreçlerinde, bonkör Yayların paralarına sahip çıkanlarına rastlıyorum.

23 Aralık saat (04:51)-11 Ocak 2018 saat (08:09) tarihleri arasında Merkür burcunuzda düz ilerleyecek. Bu geçişi gayet olumlu buluyorum. Hayatı keşif, tecrübe sahibi olma, eğitimden ticari konulara kadar yurtdışıyla bağlantılar kurma yönünden de pozitif düşünmenin işaretçisi olarak görüyorum. Büyümenin, gelişmenin, verimli düşünmenin zamanıdır. Aşk, iş, eğitim, sanat, spor, artistik yetenekler bu süreçte zihninizin odaklandığı alanlardan bir kaçıdır. Hem ifade gücünüzü yükseltici hem de olumlu fikirlerinizle hayata sarılmanızı sağlayacaktır. İletişim kurmak, hareket etmek, bağlantı kurmak ve görüşmek, kendi fikirlerinize uygun insanlarla etkinlikte bulunmak, yolculuklar, haberleşme, ticaret ve inanç gibi hemen hemen her konuda sizin için etkili bir dönemdir. Ancak tabii ki, gerektiğinde de, dilimizden çıkan sözlere de dikkat edeceğiz. İpin ucunu kaçırmayacağız. Bu süreçte, ikili ilişkimiz, mesleki kariyerimizle ilgili konularda ve de genel olarak bilgilenmeyi, araştırmayı, doğru bilgiye ulaşmayı mutlaka önemsemeliyiz. Kendimizi geliştirmeli, ben biliyorum dememeli, öğrenmeye devam etmeliyiz. Bir de aceleci kararlardan kaçınmalıyız. İyice düşünmeliyiz.

25-31 ARALIK YORUMLARI

25 Aralık saat 08:26-18 Ocak 2018 saat 04:43 tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Bu süreçte para olgusu son derece kıymetlidir. Çünkü yaşantımızı sürdürmek, ilişkide başarılı olabilmek ve yeni bir hayat kurabilmek için çok tutumlu bir şekilde mali konular ele alınmalıdır. Yaylar için belirli bir bütçe içerisinde yapılacakları gözden geçirme zamanıdır. İş hayatında da para ve getirisi önemsenecektir. Tutumluluk ve tedbirlilik hali mevcuttur. Bastığınız adıma dikkat edersiniz.

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 7-8-11-12-16-17-21-22-26-27
Zayıf Enerjili Günler : 3-4-9-10-24-25-31
Aşkta En Şanslı Günler : 26-27
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 19-20

Yeniay : 16-17-18 (Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 3-4-30-31 (Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Aşk Uyumu

Yükselen Burç