Yay Burcu Aylık Yorumu

AĞUSTOS ayında sizleri neler bekliyor?

11 Ağustos tarihinde Aslan Burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, Merkür ve Mars geri hareket dönemiyle örtüşüyor. Şu aralar finansal açıdan tedbirli olmamız, bir karar vermeden önce çok iyi düşünmemiz, acele etmememiz lazım. Girişimde bulunmak ne kadar zorsa, eldekiyle idare etmek de kolay değil. Uygulamak, sonuç almak için sabır gerekiyor. Bunların hepsi ay sonuna doğru netlik kazanacağı için, negatif olarak ele almayalım. Bazen böyle olması faydalıdır. Öyle gelişmeler, olanaklar karşımıza çıkar ki, beklediğime değdi dersiniz. 13 Ağustos Oğlak burcuna gerileyecek Mars, finansal anlamda, plan ve projelerimizi şimdilik kaydıyla yavaşlatıyor. Harcamalara dikkat etmeliyiz. Bizi sınırlandırıyor çünkü tutumlu olmayı, tedbirli davranmayı öğretiyor. 19 Ağustos Merkür düzeliyor. İletişimin etkili olduğu zamandır. Güzellikleri tatlı bir dille ve akıllıca ifade ederek karşınızdaki kişiyi kendinize bağlarsınız. 26 Ağustos tarihi, bir değişimin işaretçisi. Belki evden çalışacağız, belki bir ofis açacağız. Bazılarımız yaşı gereği, çalışmak yerine emekliliği düşünebilir. Kimi, ev sahibi olmayı, en azından kiradan kurtulmaya karar verebilir. 27 Ağustos tarihinde Mars düzeliyor. Yeni hedef belirleme, ciddiyet, güven, sağlamlık çerçevesinde ele almamız kolaylaşıyor.

1-5 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Yaylar, 1-5 Ağustos tarihlerinde farklı işlere yönelerek özgürce yolumuzda ilerlemek isteriz. Mars geri hareketi nedeniyle, kurumsal çalışmalar, hep aynı kısırdöngü içinde yaşamak bize zor gelir. Öyle bir şey olmalı ki, hem bağımsız yaşayayım hem de rahat bir hayatım olsun deriz. Fakat biraz alışkanlık, biraz endişe veya korkularımız bunu yapmaya mani olur. Aslında burada önemli olan, Eylül ayına kadar öncelikle neyi istiyoruz, nasıl bir düzende yaşamaktan yanayız, bunlara ciddi anlamda bakmak gerekiyor. Çünkü Eylül sonrası yine aynı istek ve arzular bize yeni kararlar aldırabilir. Hazırlıksız olmamak için, şimdi oturup düşünmemiz lazım. Ezbere işlere kalkışamayız. Hani büyüklerimiz der ya, hamama giren terler misali. Siz de isteğinizden eminseniz, karşınıza çıkan engellerden çekinmezsiniz. Sadece değişiklik olsun diye bugün bir adım atarsanız, o zaman bu yükün altından kalkamazsınız. Zaten görünen, iş sahası, ortamı, şartları eskisi gibi doyurmayacak sizi. Maddi-manevi anlamda tatmin olmadığınız bir yerde durmayacaksınız. Ben şu şartlar altında yaşamak, şöyle bir rahat etmek istiyorum diyeceksiniz. Bu zamanla pişerek, olgunlaşacak bir istektir. Aceleye getirmeyiniz. Gerçekten eminseniz o zaman korkmayınız.

6-12 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Yaylar, 11 Ağustos saat 12:47 Aslan Burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, yenilikler yapmak, özgür olmak, canlanmak, kendinize gelmek arzunuzu gösteriyor. Siz oldukça hırslı, tutkulusunuz. Çünkü özgür olmak, yenilikte bulunmak, maddi açıdan güçlenerek rahat etmekten yanasınız. Ancak biliyorsunuz, Merkür ve Mars geri hareketi nedeniyle şu aralar finansal açıdan tedbirli olmamız, bir karar vermeden önce çok iyi düşünmemiz, acele etmememiz lazım. Girişimde bulunmak ne kadar zorsa, eldekiyle idare etmek de kolay değil. Uygulamak, sonuç almak için sabır gerekiyor. Ancak o sabrı göstermek de yoruyor. Seyahatlerde, yeni tanışmalarda, görüşmelerde, eğitimde, çevre değişikliği gibi konularda kısıtlanmışız gibi hissediyoruz. Sözgelimi daha önce verilmiş bir söz yerine getirilmiyor, beklediğimiz bir destek gelmiyor, sanki her şey durmuş, ters gidiyormuş gibi geliyor. Bunların hepsi ay sonuna doğru netlik kazanacağı için, negatif olarak ele almayalım. Bazen böyle olması faydalıdır. Öyle gelişmeler, olanaklar karşımıza çıkar ki, beklediğime değdiğini görürüz.

7 Ağustos saat:02:27-9 Eylül saat:12:25 tarihleri arasında Venüs-Terazi burcu seyri başlayacak. Bu dönem, gerek sosyal ilişkilerin canlanması gerek hedefimize göre bir yolun belirlenmesi gerekse çalışma hayatımızla ilgili meseleler üzerinde tespitte bulunulması yönünde önem taşıyor. Venüs Terazide yönetici ve burcunuzla uyumlu bir görünüm yapacağı için gayet olumludur. Bu sayede ilişkilerimiz güçlenir, yeni sürpriz tanışmalar gündeme gelir. Ancak unutmayalım Mars, 13 Ağustos tarihine kadar Kova burcunda geri hareketini sürdürüyor. Yeni olan her şey mercek altına alıp üzerinde düşünülmelidir.

13-19 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Yaylar, 13 Ağustos saat:05:14-27 Ağustos saat:17:05 tarihleri arasında Oğlak burcuna gerileyecek Mars, finansal konularda beklentilerimizi ve bu konudaki plan ve projelerimizi şimdilik kaydıyla yavaşlatıyor. Doğal olarak bizler de harcamalara dikkat etmeliyiz. Bizi sınırlandırıyor çünkü tutumlu olmayı, tedbirli davranmayı öğretiyor. Aslında bu gayet yararlı. Fakat insanız tabii ki, bu durgunluğu tedirgin karşılıyoruz. Yavaşlarken aslında bütçemizi yeniden gözden geçirebiliriz. Piyasanın şartlarına bakarız. Elimizde yabancı para varsa, altın almışsak, bir yatırım yapmışsak, beklemede kalırız. Ekonomik düşünmeliyiz. Etiketlere bakmayı, garantili olana yönelmeyi unutmayız. Eğer elimiz çok açık, hiç düşünmeden gereksiz şeylere para yatırıyorsak, şimdi otomatik olarak çekiniriz. Yeniden kazanç olanaklarını, yarar-zarar hesaplarını kontrol ederiz. Hani biraz insanın kendini terbiye zamanıdır. Bir iş düşünüyorsak her yönüyle ele alırız. Her konuda verilen emeği, mücadeleyi, mevcut duruma bakarak ele alırız. Ben yorumda bu dönemin olumlu açıdan kullanımı üzerinde duruyorum. Bunlara dikkat edildiğinde geri hareketi çok verimli değerlendirip, sonrasında rahat edebiliriz.

19 Ağustos saat:07:25-6 Eylül saat:05:38 tarihleri arasındaki Merkür-Aslan burcu geçişi, iletişimin etkili olduğu zamandır. Güzellikleri tatlı bir dille ve akıllıca ifade ederek karşınızdaki kişiyi kendinize bağlarsınız. Bu süreç, yeni biriyle tanışmak, gittiğiniz tatil yöresinde insanlarla bağlantı kurmak yönünde etkilidir. Yolculuklar epey eğlenceli geçer. Ancak aşk sözleri dille söylenir de, gönülden söylenip kalıcı olması pek enderdir. Kendinizi ve fikirlerinizi öne sürebilirsiniz. Bunlar gayet olumlu. Benim size tavsiyem, bu dönemde kararlarınızı vermeden önce, mutlaka şartları gözden geçiriniz. İnsanlara güvenerek yola çıkmayınız. Güven olgusunu iş, aşk, parasal konularda önemseyiniz. Bu noktalara dikkat edersek, gayet olumlu bir dönem geçireceğinizi söylemeliyim.

20-26 AĞUSTOS HAFTASI

23 Ağustos saat:07:08-23 Eylül saat:04:54 tarihleri arasında, Başak burcunda seyredecek Güneş, iş hayatınızla ilgili konular üzerinde titiz düşünmenin, sıkı çalışmanın, araştırmacı ve organize bir şekilde hareket etmenin son derece önemli olduğu zaman dilimidir. Ayrıca yüksek eğitim, inanç, akademik ihtisas, gelişim, büyüme ve verimlilik anlamında kıymet taşır. Siz artık becerilerinizi iş hayatında göstermek istiyorsanız, ustalaşmak ve toplum içindeki yerinizi belirlemekten yana iseniz, ben derim ki artık dağınıklığı bırakıp bol bol çalışın. Birilerine hizmet etmeniz mi gerekiyor, bundan gocunmayın. Çaba sarf etmeniz mi gerekiyor, bunu geleceğinizi düşünerek yapın. İş ortamında gayret gösterin.

Sevgili Yaylar, 26 Ağustos saat 14:56 Balık burcunda oluşacak Dolunay, dışarıda görevlerini, sorumluluklarını yerine getirmeye çalışan bireyin, aslında iç dünyasındaki yalnızlığı vurguluyor. Çabalıyoruz, bir şeyler yapmaya gayret ediyoruz. Ancak istediğimiz bu mu, böyle bir yaşam mı bazen düşünmeden edemiyoruz. Bu Dolunayda böyle bir sorgulama hali söz konusu. Bir değişim yenilik istiyoruz. Ancak öncelikle bakmamız gereken nokta, neden bu değişime ihtiyaç duyduğumuzdur. Çünkü sürekli vermeye, sonra şikayet etmeye, ardından yine aynı ruhla devam edersek o değişiklik de bir işe yaramaz. Dolunayın önemli görünümleri var. Günlük tempomuzu, yaşam stilimizi, çalışma hayatımızı yenileştiren, değiştiren bir etki. Biz zaten böyle bir şey istiyoruz. Bu değişim, yavaş yavaş hayatımızda etkisini gösterecek. Belki evden çalışacağız, belki bir ofis açacağız. Bazılarımız yaşı gereği, çalışmak yerine emekliliği düşünebilir. Kimi, ev sahibi olmayı, en azından kiradan kurtulmayı hayal edebilir. Bu Dolunaydaki sorgulamanın özünde verdiklerimiz ile aldıklarımızın muhasebesi var. Belki bu nedenle hassas ve bazı kişilere eleştirel davranıyoruz. Özellikle geleceğimiz söz konusu ise, kimsenin baskısına, bizi yormasına izin vermeyeceğiz. Fiziki ve ruhsal olarak kuvvetli olmak isteyeceğiz.

27-31 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Yaylar 27 Ağustos saat:17:05-11 Eylül saat:03:56 tarihleri arasında Oğlak burcunda ilerleyecek Mars, işinizden elde ettiğiniz gelirinizle ilgili gayet ciddi bir şekilde düşündüğünüz bir süreçtir. Eğer şu anda çalıştığınız yerde düşük bir ücretle çalışıyorsanız bu durum sizi bir hayli rahatsız ettiği için, bir an önce buna çözüm bulmak istersiniz. Mars Oğlakta gayet temkinli, sabırlı ve planlı davranılmasını sağlar. Ne olursa olsun enine boyuna duruma bakarsınız. Her ne kadar bir Yay sabırsız diye bilinse de, Mars-Oğlak geçişlerinde Yayların daha az para harcadığına şahit oluyoruz. Çünkü bu olgunun hayatınızdaki öneminin gayet iyi farkında olduğunuz bir geçiştir. Ayrıca aşk hayatınızı ilgilendiren konular üzerinde ciddiyetle durulması gereken bir zaman olduğunu belirteyim. Ciddiyet, güven, sağlamlık olgularını önemseyelim.

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 2-3-10-11-14-15-19-20-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 6-7-12-13-26-27
Aşkta En Şanslı Günler : 2-3-29-30
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 21-22

Yeniay : 18-19-20-21
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 6-7-8
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler