e-devlet nedir?

e-devlet nedir?

Teknolojik gelişmelerin insanların hayatını kolaylaştırdığı bu çağda, insanların neredeyse her ihtiyacı için bir uygulama ve içerik mevcuttur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının elektronik ortamda hızlı ve pratik şekilde doğru bilgiye ulaşması adına tasarlanan e-Devlet de bunlardan biridir.
E-Devlet kapısı devlet hizmetleri tarafından hazırlanarak vatandaşların, öğrenci belgesi, adres durum belgesi, adli sicil belgesi, SGK tescil belgesi, vergi borcu sorgulama, mobil hat sorgulama, trafik cezası sorgulama, dava dosyası sorgulama, hizmet döküm belgesi, ve alt-üst soy bilgisi sorgulama hizmetlerini almasını sağlayan güvenli ve kesintsiz platformdur.
E-Devlet sistemine PTT’den aldığınız şifreyi ve T.C. kimlik numaranızı girerek kolayca erişebilirsiniz. Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone kullanıcıları mobil imza ile, çipli Tc kimlik kartı ile ve okuyucu ya da smart kart kullanarak elektronik imza ile giriş yapabilirsiniz.

e-devlet Haberleri

400 bin lira geri ödemesiz destek! Başvurular e-Devlet'ten...

KOSGEB aracılığıyla Küçük ve Orta Boy İşletmeleri (KOBİ) Yeşil Dönüşüm Destek Programı hayata geçirildi. Buna göre, yıllık enerji tüketimi 10-99 TEP(Toplam Eşdeğer Petrol) aralığında olan işletmeye 100 bin TL, yıllık enerji tüketimi 100-500 TEP olanlara ise 400 bin TL destek sağlanacak.Başvurular e-Devlet üzerinden yapılabilecek. Destekten yaklaşık 100 bin işletmenin faydalanacağı belirtildi. İşte destek programının detayları...

Finans 12-05-2022 12:42

Hac ve umre işlemlerinde yeni düzenleme! Ali Erbaş duyurdu: e-Devlet'e taşındı

Hac ve umre işlemleriyle ilgili yeni bir düzenlemeye gidildi. Gelişmeyi paylaşan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, yeni sistemin ayrıntılarını da paylaştı. Buna göre, hac ve umre için organizasyon tercihi ve kesin kayıt işlemleri artık e-Devlet üzerinden yapılabilecek.

Haber 11-05-2022 17:04

Emekliliğiniz veya sigortanız iptal edilebilir! Bu harflere dikkat! e-devletten kontrol edin...

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren önemli uyarı geldi. İnternetten ya da e-Devlet'ten hizmet dökümünüze baktığınızda sigorta prim listenizde S, Ş, K gibi harfler emekliliğinizi ya da sigortanızı iptal ettirebilir.

Finans 11-05-2022 10:23

Annelere 6.000 TL devlet desteği müjdesi! Başvurular e-Devlet üzerinden yapılıyor

Annelere devlet tarafından yapılacak destek ödemesinin detayları merak ediliyor. Kadın istihdamına destek olunması amacı Sosyal Güvenlik Kurumu ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan yeni bir çalışma geldi. Destek ödemesi için gereken başvuru şartlarını sağlayan tüm annelere belirli tutarları içeren bakıcı desteğinin verileceği açıklandı. İşte çocuğu olan annelere verilecek 6.000 TL devlet desteğinin detayları...

Finans 10-05-2022 13:40

E-Devlet’ten ‘adıma şirket açılmasın’ hizmeti! 4 ayda 4,5 milyon kişi kullandı

Kimlik numarasına kısıtlama hizmeti 4 ayda 4,5 milyondan fazla kullanıldı. E-Devlet Kapısı üzerinden erişilebilen yeni hizmetle kişinin bilgisi ve izni dışında bir şirkete ortak ya da yetkili olarak eklenmesinin önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Finans 07-05-2022 11:50

e-Devlet'in "hacklendiği" iddiasıyla gazetecileri dolandırmaya çalışan çocuk şüpheli yakalandı

e-Devlet'in "hacklendiği" iddiasıyla gazetecileri dolandırmaya çalışan çocuk şüpheli yakalandı

Yurthaber 01-05-2022 21:44

e-Devlet'te yeni uygulama! Aboneler artık tarife ve kampanyaları görebilecek

e-Devlet'te yeni bir hizmet daha geliyor. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu yeni bir düzenlemeye gidiyor. Bu uygulamaya göre artık internet ve telefon aboneleri, e - Devlet üzerinden tarife ve kampanya tekliflerini karşılaştırabilecek.

Finans 28-04-2022 09:36

e-Devlet'te yeni hizmet! 'e-apostil' hizmeti artık e-Devlet'te

e-Devlet'te yeni uygulama kullanıma sokuldu. Buna göre, elektronik ortamda oluşturulan resmi belgelerin gerçekliğinin tasdik edilerek başka bir ülkede yasal olarak kullanılmasını sağlayan 'e-apostil' hizmetini e-Devlet üzerinden de sunulacak. Oluşturulan belgeler Lahey Konvansiyonuna taraf 120'den fazla ülkede geçerli sayılacak.

Finans 27-04-2022 11:20

e-Devlet'te yeni hizmet! Uzlaşma başvuruları e-devlet'ten yapılabilecek

e-Devlet'te yeni bir hizmet daha kullanıma sunuldu. Rekabet Kurumu, uzlaşma başvurularını e-Devlet üzerinden de kabul etmeye başladı.

Finans 19-04-2022 09:10

16 Nisan evde bakım maaşı yatan iller neler? Evde bakım maaşı yatan iller güncel liste 16 Nisan 2022!

16 Nisan evde bakım maaşı yatan iller neler? Günün en çok araştırılan soruları arasında yer alıyor. Ödemenin hesaplara yatıp yatmadığını öğrenmek isteyen vatandaşlar, maaşlarının durumunu internetten sorgulayabiliyor. Peki 16 Nisan evde bakım maaşı yatan iller neler? 16 Nisan 2022 Cumartesi gününün evde bakım maaşı yatan iller güncel listesi haberimizde...

Haber 16-04-2022 20:11

Devlet her ay 1100 lira veriyor! Başvurular e-devletten

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından pandemi sebebiyle ekonomik sıkıntı yaşayan vatandaşlara sosyal yardım parası veriyor. 1100 TL’lik sosyal yardım başvurusu yapmak isteyen birçok ihtiyaç sahibi vatandaş, sosyal destekten nasıl yararlanabileceğini araştırıyor.

Finans 14-04-2022 10:13

Evde bakım parası 13 Nisan'da yattı mı? Evde bakım maaşı yatan iller güncel liste 13 Nisan 2022!

Evde bakım maaşı yatan iller 13 Nisan 2022 Çarşamba günü en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Evde bakım parasının yatıp yatmadığını öğrenmek isteyen kişiler maaşlarının durumunu internetten sorgulayabiliyor. Her ay farklı ilde farklı tarihler için ödenen evde bakım maaşı ile ilgili bilgileri sizler için derledik. Peki; 13 Nisan evde bakım maaşı yatan iller hangileri? İşte detaylar...

Haber 13-04-2022 11:37

e-Devlet hacklendi mi? e-Devlet altyapısından veri sızıntısı mı yapıldı? e-Nabız kimlik bilgileri çalındı mı?

e-Devlet hacklendi mi? Sorusunun yanıtı sosyal medyada çıkan iddialar sonrası vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. İddialar sonrası telaş yapan birçok kişi internette e-Devlet hacklendi mi? e-Devlet altyapısından veri sızıntısı mı yapıldı? e-Nabız kimlik bilgileri çalındı mı? sorularının yanıtına ulaşmak için internette araştırma yapıyor. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı e-Devlet Kapısından açıklama geldi. İşte detaylar...

Haber 13-04-2022 08:50

Son dakika: 'E-Devlet'te veri sızıntısı' iddiası! Peş peşe açıklamalar

Son dakika haberi: Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, e-Devlet altyapısından veri sızıntısı yapıldığı yönünde sosyal medyada çıkan iddiaları yalanladı. Açıklamada, "Verilerin sızdırılmasına yönelik herhangi bir zafiyetin olmadığı tespit edilmiştir. Veri tabanlarında çipli kimlik kartı görselleri de yer almamaktadır" denildi. Bir açıklama da Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı e-Devlet Kapısından geldi.

Haber 13-04-2022 06:12

SGK duyurdu! E-devlet'ten ücretsiz yapılıyor! SMS ile...

SGK'dan yeni duyuru geldi. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK),tarafından milyonlarca kişiyi ilgilendiren açıklama yapıldı. e-Devlet sistemi ile entegre çalışan SMS Bilgilendirme Sistemi'yle sağlık kuruluşlarındaki tedavi işlemleri ve eczanelere yapılan ilaç ödemeleri konusunda vatandaşlar SMS yoluyla bilgilendirilecek. Öte yandan SMS'teki bilgilerin kendilerine ait olmadığını fark ettiğinde "ALO 170" çağrı merkezini arayarak şikayette bulunması gerekiyor.

Finans 11-04-2022 09:19

Emekliliğiniz yakmamak için hemen kontrol edin! Ödenen paralar faizle geri alınabilir! Hapis cezası bile var...

İşçilerin çalışma hayatındaki güvencelerinden birisi olan sigorta sistemi cezai bir duruma dönüşebilir. Sahte sigortası olduğu halde emekli olan kişilere büyük cezalar geliyor. Bu şekilde emekli olan kişilerin emeklilikleri yanarken, ikramiye ödemeleri faiziyle geri alınıyor. Hali hazırda çalışanların da sigorta durumunu kontrol etmesi önem taşıyor.

Finans 09-04-2022 11:31

Dolandırıcıların yeni yöntemine dikkat! E-Devlet üzerinden mutlaka kontrol edin…

Dolandırıcılarının yeni yöntemi telefonlara gönderilen icra mesajları oldu. Uzmanlar 'İcra borcunuz hukuk ofisimize devredildi, ödeme yapmanız gerekiyor' gibi yalan beyanlarla veya 'Almış olduğunuz ürünün kargo ücretini icraya veriyoruz’' gibi icra borcu mesajlarına karşı vatandaşı uyardı. Öte yandan vatandaşların adına herhangi bir icra takibi olup olmadığı e-devlet üzerinden kontrol edileceğini de belirttiler.

Finans 07-04-2022 14:56

Karşılıksız 3.984 TL başvurusu E-Devlet'ten alınıyor! 7 ilde kadınlara para ödemesi! Şartlar açıklandı...

E-Devlet üzerinden 7 ilde kadınlara karşılıksız 3.984 TL para ödemesi! Başvuru şartlaır belli oldu. Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse edilen proje kapsamında kadın istihdamının önünün açılması amaçlanıyor. 20 asgari ücret tutarına kadar olan kısmı hibe edilen Women Up projesine E-Devlet üzerinden başvurabiliyorsunuz. Projenin yürütüldüğü iller ise; İstanbul, Ankara, Samsun, Aydın, Denizli, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş olarak belirlendi.

Finans 04-04-2022 09:35

Geçen yıl e-Devlet kapısı 3 milyar kez ziyaret edildi

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç: - "Gelecek kısaca söylemek gerekirse dijital teknolojilerde ve bu teknolojilerin getireceği dönüşümde"

Yurthaber 24-03-2022 19:36

Ayda 3.984 TL ödeniyor! Başvurular e-Devlet üzerinden yapılacak

Karşılıksız para desteği sağlanacak. SGK'nın (Sosyal Güvenlik Kurumu) yaptığı açıklamaya göre hibe başvurularıyla ilgili detaylar belli oldu. Hibe desteği ayda 3.984 TL olarak ödenecek. Bu destekten yararlanmak isteyen vatandaşlar başvurularını e-Devlet üzerinden yapacak. SGK tarafından ödenen karşılıksız para 20 ay sürecek.

Finans 20-03-2022 23:41

Her ay 2 bin 345 lira maaş! Yüz binlerce kişi yararlanacak…

Evde bakım maaşı ile ilgili yüz binlerce kişinin merak ettiği detaylar belli oldu. Devlet yaşlı ve engellilere maaş bağladığı gibi hasta veya ağır engelli yakınının bakımını üstlenen akrabalara da destek olmak için her ay düzenli ödeme yapıyor. Buna ‘evde bakım yardımı’ deniyor. Bakım maaşı da 6 ayda bir memur maaş katsayısının artmasına bağlı olarak yükseliyor.

Finans 12-03-2022 08:04

Bakanlık duyurdu! Yeni uygulamaya devreye alındı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan sosyal yardımlarla ilgili yeni açıklama geldi. Bakanlık sosyal yardımlar ve sosyal hizmetlerinin yer aldığı "Aile Destek" mobil uygulamasını devreye aldı. Uygulama sayesinde sosyal yardımlar ve sosyal hizmetlerle ilgili bilgilere kolayca ulaşılacak. Uygulama üzerinden e-Devlet aracılığıyla sosyal yardım ve sosyal hizmet başvuruları yapılabilecek.

Finans 11-03-2022 11:59

SGK'dan son dakika uyarısı! E-Devlet'e girip mutlaka güncelleyin

Son dakika haberine göre SGK'dan milyonlarca vatandaşı ilgilendiren bir duyuru geldi. SGK, vatandaşların sağlık hizmetlerine erişimde bir sorun yaşamaması için uyarıda bulunarak e-Devlet üzerinden adres bilgilerinin kontrol edilip gerekli durumda güncellenmesi gerektiğini açıkladı. Güncel adres bilgisi yanlış ya da eksik olanlar sağlık hizmetlerinden yararlanamayacaklar.

Finans 04-03-2022 15:23

Evde bakım maaşı yatan iller 14 Şubat 2022 Pazartesi listesi belli oldu mu? Hesaplara yattı mı? Ne zaman yatacak? Evde bakım maaşı yatan iller nasıl sorgulanır?

Evde bakım maaşı ile ilgili bu aydan itibaren ödenecek tutarlarda değişikliğe gidileceği duyurulmuştu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklama doğrultusunda beklenen ödemelerin 14 Şubat Pazartesi günü yapılıp yapılmayacağı merak ediliyor. Peki Evde bakım maaşı yatan iller nasıl sorgulanır? Hesaplara yattı mı? Ne zaman yatacak? Evde bakım maaşı yatan iller hangileri? İşte 14 Şubat 2022 Pazartesi evde bakım maaşı ile ilgili son durum...

Haber 14-02-2022 12:18

Son dakika... E-Devlet'te yeni hizmet! 'Haksız fiyat artışı şikayet bildirimi' e-devlet'ten yapılabilecek

Son dakika gelen habere göre e-Devlet'te yeni bir hizmet daha kullanıma sunuldu. Ali Taha Koç, Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü Haksız Fiyat Artışı Şikayet Bildirim Sistemi'nin toplumda farkındalık yaratılması ve daha fazla kullanıcıya ulaşabilmesi için e-Devlet Kapısı'ndan da sunulmaya başlandığını bildirdi.

Finans 11-02-2022 11:51

SGK primleri ile ilgili önemli uyarı! E-Devlet’ten mutlaka kontrol edin…

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren işveren tarafından SGK’ya eksik prim yatırma durumu hakkında önemli detaylar ortaya çıktı. Çalışanlara verilen ücretin SGK'ya asgari ücret seviyesinden bildirilmesinin çalışana büyük zararları var. Bu durumun tespiti halinde işveren de eksik tutarları, gecikme zammı ve cezasıyla SGK'ya ödemek zorunda kalacak. Çalışanların sigorta primlerini sürekli e-Devlet üzerinden kontrol etmesi gerekiyor.

Finans 11-02-2022 07:50

Stajyere ayda 1275 lira harçlık! Başvurular e-devlet'ten yapılacak

Yüz binlerce öğrenciyi ilgilendiren önemli gelişme yalandı Sosyal Güvenlik Kurumu verilerine göre geçen yıl stajyer ve kursiyer genç sayısı 1 milyon 440 bini geçti. Staj yapan gençlerin mezun olduktan sonra işgücüne katılımı teşvik edilmesi konusunda adım atılacak. Staj yapan gençler mesleğe ilk adımda 1275 lira harçlık alırken, yirminin altında çalışanı olan işletmede bu tutarın 850 lirasını devlet karşılayacak. Başvuruları da 31 Mart'a kadar sürecek.

Finans 09-02-2022 10:40

Son dakika: Bankaya kadar gitme dönemi sona eriyor! E-Devlet'te yeni hizmet

Son dakika gelen habere göre e-Devlet'te yeni bir hizmet daha kullanıma sunuldu. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi "murise ait mevduat-katılım fonu hesabı bulunan banka sorgulama" hizmetinin e-Devlet Kapısı üzerinden verilmeye başlandığını bildirdi.

Finans 04-02-2022 14:22

SGK’dan son dakika uyarısı! E-Devlet üzerinden mutlaka kontrol edin…

Son dakika haberine göre SGK'dan milyonlarca vatandaşı ilgilendiren bir duyuru geldi. SGK, vatandaşların sağlık hizmetlerine erişimde bir sorun yaşamaması için uyarıda bulunarak e-Devlet üzerinden adres bilgilerinin kontrol edip gerekli durumda güncellenmesi gerektiğini açıkladı.

Finans 02-02-2022 12:01

Resmi Gazete'de yayımlandı: İnternet ve telefon aboneliklerinde yeni dönem! Artık e-Devlet üzerinden başlatılabilecek

İnternet ve telefon gibi elektronik haberleşme abonelikleri, e-imza, kimlik kartı veya internet bankacılığı bilgileriyle e-Devlet Kapısı üzerinden başlatılabilecek. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, "Talep olmadan dolaylı yollardan yapılan aboneliklerin önüne geçilecek. Artık verilen tüm onaylar çevrim içi görüntülenebilecek. Aboneye duyurulan internet hızının sağlanamaması halinde, vatandaşımız ceza ödemeden sözleşmeyi feshedebilecek" dedi. İşte yeni uygulamanın detayları!

Haber 18-01-2022 10:10

Son dakika... e-Devlet'te yeni hizmet! "Artık daha kolay" diyerek duyuruldu: Derneklere üyelik başvurusu yapılacak

Son dakika gelen habere göre e-Devlet'te yeni bir hizmet daha kullanıma sunuldu. Derneklere üyeliği kolaylaştıran uygulama sayesinde e-Devlet üzerinden dernek üyelik başvurusu yapılacak.

Haber 14-01-2022 10:22

Milyonlarca araç sahibini ilgilendiriyor! Trafik kazası tutanaklarında e-Devlet gelişmesi: Erişime açıldı

Milyonlarca araç sahibini ilgilendiren gelişmeyi Emniyet Genel Müdürlüğü duyurdu. 3 Ocak'tan itibaren maddi hasarlı trafik kazası tespit tutanakları e-Devlet üzerinden erişime açıldı.

Haber 05-01-2022 14:29

Son dakika: TC kimlik numaralarıyla ilgili flaş karar! e-Devlet'ten yapılacak

Son dakika haberine göre TC kimlik numaralarıyla ilgili çok önemli bir karar alındı. e-Devlet'te kullanıma sunulan yeni hizmetle birlikte vatandaşlar, kimlik numaralarına kısıt koyabilecek. Yeni uygulama sayesinde vatandaşların, iradeleri dışında şirket ortağı/yetkilisi olmasının engelleneceğini bildirdi.

Haber 31-12-2021 15:08

Emekli olan herkesi ilgilendiriyor! E-Devlet’ten kontrol edin! Maaşta kesinti…

Milyonlarca emeklinin merak ettiği emekli maaşlarının bazı aylarda farklı yatmasının nedenini kontrol etmek mümkün. Emekli aylığındaki kesintiyi e-devlet üzerinden aylık bilgisi bölümüne girerek öğrenebilirsiniz. Haksız olduğunu düşündüğünüz kesintilere mutlaka itiraz edin. İşte emekli maaşları ile ilgili bilmeniz gereken püf noktaları…

Finans 30-12-2021 07:59

"Borcu yoktur" yazısı artık e-Devlet kapısında

Gelir İdaresi Başkanlığı ve e-Devlet'le kimlik doğrulaması ile verilen "Borcu Yoktur" yazısı artık farklı bir işleme gerek kalmadan e-Devlet'ten doğrudan alınabilecek.

Finans 08-12-2021 12:06

KYK burs sonuçları açıklandı mı? KYK sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK başvuruları e-Devlet üzerinden alındı ve bu sene işlemler 10 Kasım'a kadar gerçekleştirildi. Şimdilerde öğrencilerin gözleri KYK burs başvurularının açıklanacağı tarihe çevrildi. Konuya ilişkin Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu açıklama yaptı.

Finans 03-12-2021 23:53

E imza nedir, nasıl alınır? E imza kimliklere nasıl yüklenir?

Kimlik kartlarında e-imza döneminin bir ay içinde başlayacağı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından duyuruldu. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Bakanlığının 2022 yılı bütçesine ilişkin sunumunda konuya ilişkin açıklama yapan Bakan Soylu, "e-İmza ile de vatandaşlarımıza yepyeni bir kolaylık sunacağız" ifadelerini kullandı. İşte merak edilenler...

Haber 27-11-2021 22:38

Akılalmaz olay! E-Devlet şifresiyle dolandırıcılığa dikkat

Gaziantep’te bir şahsın E-Devlet şifresini çalan 4 şüpheli, şahsa ait gayrimenkulün satışını gerçekleştirdiği sırada yakayı ele verdi. Şüphelilerin mağdura benzeyen bir dublör kullanarak satış işlemini gerçekleştirmeye çalışması ise dikkat çekti.

Haber 20-11-2021 15:15

e-Devlet Kapısı'nda gelecek yıl hedef 60 milyon kayıtlı kullanıcı

e-Devlet Kapısı'nda kayıtlı kullanıcı sayısının gelecek yıl 60 milyona, buradan sunulan hizmet sayısının da 6 bin 500'e çıkarılması hedefleniyor.

Haber 01-11-2021 12:27

Dizilerden etkilenip soyadlarını 'Alemdar' ve 'Çakırbeyli' yapmak istiyorlar

Edirne'de bazı vatandaşların dizi karakterlerinden etkilenip soyadlarını "Alemdar" ve "Çakırbeyli" yapmak için başvuru yaptıkları açıklandı. Edirne Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Meltem Bal, yaptığı açıklamada "Tabii bu da komisyon değerlendirmesinden sonra verilebiliyor." dedi.

Haber 28-10-2021 14:57

Dizilerden etkilenip soyadlarını "Alemdar" ve "Çakırbeyli" yapmak istiyorlar

Edirne Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Meltem Bal: - "Vatandaşlarımız ad veya soyadında bir yazım hatası, komik, ahlaka aykırı bir ismi varsa bunun değişmesi için başvurabiliyor" - "Dizi karakterlerinden etkilenip 'Alemdar' ve 'Çakırbeyli' soy isimlerini almak isteyenler çok oluyor"

Yurthaber 28-10-2021 09:40

e-Devlet çöktü mü? e-Devlet uygulamasına neden girilmiyor?

e-Devlet, e-Devlet Kapısı ya da Dijital Türkiye ile vatandaşlara hızlı ve doğru bilgi sağlanması amaçlanıyor. Sisteme giriş yapmak isteyenler hata ile karşı karşıya kaldı. Vatandaşların en çok kullandığı uygulamaların arasında yer alan e-Devlet'in çöküp çökmediği merak konusu oldu. İşte detaylar...

Haber 27-10-2021 14:09

e-Devlet çöktü mü? e-Devlet'te erişim sorunu!

e-Devlet çöktü mü? e-Devlet'te erişim sorunu yaşandı. e-Devlet uygulamasına giriş yapmak isteyen vatandaşlar, sosyal medya platformları aracılığıyla erişim sorunu yaşandığını dile getirdi. Yaklaşık yarım saatlik bir sürenin ardından e-Devlet'teki sorun aşıldı.

Haber 27-10-2021 14:00

Borç yapılandırma yapanlar dikkat! İlk taksitin son ödeme tarihi yaklaşıyor

Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin yapılan düzenlemeye yaklaşık 6 milyon kişi katıldı. Vergi barışı fırsatından faydalanan vatandaşların ilk taksit ödemlerinin son ödeme tarihi ise 1 Kasım olarak belirtildi. Yapılandırılan borçların peşin olarak 1 Kasım'a kadar ödenmesi halinde, hesaplanan Yİ-ÜFE tutarından yüzde 90, idari para cezalarının aslından yüzde 25 indirim yapılıyor.

Finans 27-10-2021 08:50

Emeklilikte bu tarihe dikkat! e-Devlet üzerinden mutlaka kontrol edin

Emeklilik hesaplaması yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı etmenler bulunmaktadır. Özellikle bazı tarihler çok çok önemli. Bir günün bile fark ettiği bu hesaplamada, mutlaka e-Devlet üzerinden kontrol sağlayın.

Finans 26-10-2021 13:52

Halk eğitim merkezi kurs sertifikalarına e-Devlet'ten ulaşılacak!

e-Devlet'e bir hizmet daha eklendi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in duyurduğu yeniliğe göre halk eğitim merkezlerinde düzenlenen kurslara ait tüm sertifikalar artık e-Devlet üzerinden erişme açılacak.

Haber 24-10-2021 10:47

Neyim Var uygulaması nedir, ne işe yarar? Neyim Var uygulaması nasıl kullanılır?

Sağlık Bakanlığı tarafından uygulamaya geçirilen Neyim Var uygulaması ile vatandaşlar, şikayetlerini belirterek hangi hastalığa sahip olabileceklerini öğrenebilir. Ayrıca vatandaşlar, hastalıkları için hangi bölümden randevu almaları gerektiğini de öğrenebilir. İşte detaylar...

Haber 22-10-2021 19:27

Asal sevk başvurusu nedir? Evrak alma başlangıç tarihi nedir?

Askerlik yerlerinin açıklanmasıyla birlikte asal sevk başvuruları ve evrak alma başlangıç tarihi ile ilgili detaylar merak edilir. Askerlik çağına gelen her Türk genci, vatani görevini yapmadan önce askerlik şubelerine başvuru yapar. Başvuruların ardından asal sevk başvurusu işlemleri yapılır.

Haber 22-10-2021 16:47

e-Devlet üzerinden yeni hizmet! Elektronik imza için yeni dönem

Türkiye’de 5 milyonun üzerinde kullanıcısının olduğu elektronik imza başvuruları, 21 Aralık 2021 tarihinden itibaren e-Devlet kapısı hizmetleri üzerinden yapılabilecek. Yeni uygulamayla birlikte e-imza almak isteyenlerin artık başvuru merkezlerine gerek kalmayacak.

Haber 20-10-2021 12:38