Avrupa Haberleri

Avrupa'da maymun çiçeği alarmı! Vaka sayısı 24 bini aştı

Koronavirüs salgınının etkileri devam ederken Avrupa'dan maymun çiçeği vakaları rapor edildi. Elde edilen son bilgilere göre, Avrupa'da maymun çiçeği vakalarının sayısı 24 bini geçti.

Haber 29-09-22 22:02

Son dakika: Rus petrolünün gizlice Avrupa’ya sevk edildiği ifşa oldu! Dünya bu görüntüleri konuşuyor…

Avrupa’nın Rusya’ya uyguladığı ambargo ile ilgili çok konuşulacak görüntüler geldi. Rus petrolünün Yunanistan açıklarından Avrupa'ya gizlice sevki denizdeki takiple görüntülendi. Japon medyasının ifşa ettiği görüntülerde Rus petrolünün Avrupa'ya gizli ve aktarmalı sevkiyatı ile ilgili tüm dünyada ses getirecek bilgiler paylaşıldı. İşte son dakika haberinin detayları…

Haber 24-09-22 08:08

Ali Koç'tan yabancı hakem hakkında açık kapı! ''Denenebilir...''

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, İstanbul'da düzenlenen Avrupa Kulüpler Birliği toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Yabancı hakem hakkında görüşlerini ifade eden Koç, "Olması gereken 20 elit hakem sayısından şu an 5-6 hakem eksik durumdayız. Belki bu sezon denenebilir." şeklinde konuştu.

Spor 23-09-22 15:11

Yüzlerce mülteci oraya akın etti! Avrupa’ya gönderiyorlar paylaşımı sosyal medyada kısa sürede yayılınca...

Malatya’da bir hukuk firması ile ilgili yapılan sosyal medyada yapılan paylaşım, yabancı uyruklu kişiler arasında hızla yayılınca ortalık karıştı. Söz konusu paylaşımda, hukuk firmasına başvuran yabancı uyrukluların Avrupa’ya gönderildiği yalanı yer alıyordu. Bunun üzerine yüzlerce sığınmacı, iş merkezi önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Gerçek ise polisin gelmesiyle anlaşıldı.

Haber 21-09-22 23:35

Avrupa ülkeleri sıraya girdi! Yoğun talep var, görüşmeler başladı

Rusya-Ukrayna savaşından doğan sorunlar, birçok üründe olduğu gibi başta enerji olmak üzere birçok sektörü etkiledi. Avrupa'da üretim alanlarındaki dikimlerde yüzde 40 varan düşüşler yaşanıyor. Avrupa'da yaşanan üretim sıkıntısı, Türkiye'ye yoğun bir talep oluşmasına neden oldu. Birçok süpermarket zinciri ve tedarikçi, bu üretim açığından kaynaklanacak ihtiyacı gidermek için Antalya'da görüşmelere başladı.

Finans 21-09-22 11:48

Rus yayıncı Avrupa'yla böyle dalga geçti! Mutfak gazını 24 saat açık bırakarak canlı yayın yaptı

Rus bir Twitch yayıncısı, büyük bir enerji kriziyle karşı karşıya olan Avrupalılarla yaptığı yayınla dalga geçti. Evindeki ocağı 7/24 açık tutarak canlı yayın yapan Rus yayıncı, Rusya'da doğalgaza ayda sadece 1,44 Euro ödendiğini de belirterek "Fantastik Rus ayrıcalığının keyfini çıkardığını" ifade etti. Söz konusu yayında ise sadece açık olan ocak yer alıyor.

Haber 20-09-22 22:04

MKE Ankaragücü Başkanı Koca, Sivasspor müsabakasını çıkışa geçme maçı olarak görüyor

Sarı-lacivertli kulübün başkanı Faruk Koca: "Kıvılcım için bir galibiyet gerekiyor, bunu da Sivasspor maçında elde edeceğimizi düşünüyorum"

Yurthaber 17-09-22 14:27

Enerji krizine karşı yeni önlemler! Avrupa ülkeleri teyakkuza geçti

Avrupa'da yaşanan enerji krizi nedeniyle ülkelerden peş peşe yeni haberler geliyor. Son olarak, Fransa'da kışın birkaç saatlik elektrik kesintilerinin olabileceği bildirildi. Öte yandan Belçika ise enerji krizine karşı yeni önlemler almaya başladı. Ülkede hanelerin doğal gaz ve elektrik faturalarına indirim yapılacağı ve enerji faturaları nedeniyle iflasların erteleneceği bildirildi.

Haber 16-09-22 22:45

Avrupa için korkutan doğal gaz senaryosu: 'Ocak ayında tamamen tükenebilir'

Rusya-Ukrayna savaşı sonrası yaşanan enerji kriziyle birlikte Avrupa'da bu kış çetin geçecek. Rusya'nın, Avrupa'ya doğal gaz akışını kesmesi krizi iyice derinleştirdi. Enerji Uzmanları kış şartlarında ciddi tasarruflar yapılmazsa Ocak ayında Avrupa’nın depolarında doğalgaz kalmayacağını söyledi.

Finans 16-09-22 09:32

Avrupa'daki çocukları dönsün diye yaptı! 300 bin euro harcadı... 'Yapmasak geri gelmezlerdi'

Almanya’ya göç eden ve geçen yıl geri dönme kararı alan Şevki Atalan (54), çocuklarının dönmesi için Mardin'de bulunan köyüne 300 bin euro harcayıp havuzlu villa yaptırdı. Atalan, "Bizim çocuklar Avrupa'da doğdular ve oranın kültürünü aldılar. Şimdi biz böyle havuz ve ev yapmasak köye geri gelmezlerdi." diye konuştu.

Haber 15-09-22 16:43

Vanaları kapatan Putin açık açık ilan etti: Avrupa bu kış donmuş olacak

Ukrayna işgali sonrası Batı dünyasından peş peşe tepkiler gelen ve hakkında birçok yaptırım kararı alınan Rusya Devlet Başkanı Putin, Batı'dan 'hesap sormakta' ısrarlı. Rusya'nın enerjide 'vanaları kapatması' Avrupa'da son yılların en büyük enflasyon ve hayat pahalılığını yaratırken Rusya lideri Putin "Gaz, petrol, kömür, kalorifer yakıtı sağlamayacağız. Hiçbir şey sağlamayacağız. Batı donmuş olacak." dedi.

Haber 13-09-22 08:02

Gençlere Avrupa'da geçerli ücretsiz tren bileti verecekler! Türkiye'den de başvurulabilecek

Avrupa Birliği’nin 2018 yılından beri gerçekleştirdiği 18 yaşındaki gençlere yönelik ücretsiz tren bileti uygulaması bu sene de gerçekleşecek. AB tarafından Türkiye’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda ülkeden 18 yaşındaki 35 bin gence, Avrupa ülkelerini keşfetmeleri için ücretsiz tren bileti verilecek. Peki, Avrupa'da geçerli ücretsiz tren bileti için başvuru şartları ve başvuru tarihleri ile ilgili detaylar...

Haber 12-09-22 17:51

Gündem yaratacak 'sığınmacı konvoyu' iddiası! Türkiye'den ayrılmaya hazırlanıyorlar, katılım artıyor

Türkiye, başta Suriyeliler olmak üzere milyonlarca sığınmacıya ev sahipliği yaparken Avrupa'ya da sığınmacılara kapılarını kapattığı yönünde tepkiler gelmeye devam ediyor. Fakat ortaya atılan çok çarpıcı bir iddiaya göre Türkiye'deki sığınmacılar artık Avrupa ülkelerinin de kapısına dayanmaya hazırlanıyor. Sosyal medyada bir araya gelerek binlerce göçmenin başlattığı harekete 'kervan' ya da 'ışık konvoyu' adı veriliyor.

Haber 10-09-22 11:38

Milli denizaltı STM500 ilk kez Avrupa'da tanıtıldı! Birçok ülke takipte…

Türkiye milli savunma sanayisinde yeni bir hamleye daha imza attı. STM tarafından tasarlanan ve üretim faaliyetlerine başlanan STM500 denizaltısının ölçekli maketi Polonya'daki MSPO Fuarı'nda tanıtıldı. Büyük boyutlu denizaltı kadar torpido atabilecek, ‘özel kuvvet harekatı’ da gerçekleştirebilecek STM500, bu özellikleriyle birçok ülke tarafından takip ediliyor.

Haber 10-09-22 07:47

Kriz sonrası Avrupalıların gözü Türkiye'ye döndü! Soba siparişi yağıyor... 19 kat arttı

Rusya-Ukrayna savaşı sonrası yaşanan enerji krizi, kış ayları öncesi Avrupalıları farklı ısınma yollarına itti. Son olarak Rusya'nın, doğal gaz akışını kesmesi sonrası tedirgin olan Avrupalılar için sobayla ısınmak da seçenek haline geldi. Geçen yıl yurt dışından 5-6 sipariş aldığını söyleyen üreticiler şu anda ise eylül ayına kadar 100'ün üzerinde sipariş olduğunu ifade etti.

Haber 09-09-22 07:41

Binali Yıldırım'dan Avrupalılara çağrı: Gelin, kışı Türkiye'de geçirelim

Rusya-Ukrayna savaşı sonrası patlak veren enerji krizi nedeniyle Avrupalıların kışı Türkiye'de geçireceği yönündeki haberler gündem olmuştu. Avrupalıları Türkiye'ye davet eden AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım "Buraya gelsinler, hem insanımız hem iklimimiz sıcak, Antalya onları bekliyor. Gönlümüz de geniş, herkese yer var. Kışı Türkiye'de geçirelim" dedi.

Haber 08-09-22 14:41

Putin'den Avrupa'ya uyarı! Tüm dünya için tehlikeli

Rusya Devlet Başkanı Putin, Ukrayna savaşıyla birlikte başlayan yaptırımlar sonrası ortaya çıkan gıda krizine ve sorunlara değindi. Batı'yı, kısa vadeli kararlar almakla suçlayan Putin, yaptırımların tüm dünya için tehlike oluşturduğunu ve Avrupa'nın ürün sıkıntısı çektiğini ifade etti.

Haber 07-09-22 09:33

Bu restoran herkesi şaşkına çevirdi! Elektrik faturası yüksek gelince ışıkları söndürüp mum yaktılar

Avrupa’da enerji fiyatlarında artış yaşanıyor. İtalya’da ise bir restoran, elektrik faturalarındaki artış nedeniyle değişik bir çözüm üretti. Işıklarını kapatmaya karar veren restoran, mum yakmaya başladı. Müşterilerin mum ışığında restoranda vakit geçirdiği anlar sosyal medyada paylaşıldı.

Haber 05-09-22 13:30

Kayseri'den elektrikli ısıtıcı ihraç eden firma, Avrupa'dan gelecek talebe hazır

Fabrika müdürü Ahmet Haskara: - "Geçen yıl dünya geneline yaklaşık 2 milyon elektrikli ısıtıcı ihraç ettik. Bu yıl Avrupa'da bir talep artışı öngörüyoruz, bu fırsatı çok iyi değerlendirmemiz lazım" - "Geçtiğimiz yıllarda Avrupa'nın ısıtıcı ithalatının yüzde 85'ini Çin karşılıyordu. Şu anda bizim yakın olmamızdan kaynaklanan avantajımız var"

Yurthaber 04-09-22 11:01

Avrupalıları kış korkusu sardı! Yiğit Bulut'tan paylaşım geldi: 'Malınızı ucuza kaptırmayın'

Rusya-Ukrayna arasındaki savaş, Avrupa'da enerji krizi çıkardı. Kara kışa hazırlanan ve enerji tasarrufu için uyarıların yapıldığı Avrupa ülkelerini sıkıntılı günler bekliyor. Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut da başta İstanbul olmak üzere birçok ilde yaşayan vatandaşa, "Oteller kışı dolu geçireceği gibi ev alım ve kiralama için harekete geçtiler! Malınızı ucuza kaptırmayın" çağrısı yaptı.

Haber 03-09-22 23:38

Burdur'da başlatılan Çoban Köprüsü projesiyle çobanlar ve akademisyenler buluştu

Burdur'da başlatılan "Çoban Köprüsü" projesiyle çobanlar ve akademisyenler buluştu

Yurthaber 01-09-22 17:20

Soylu'dan çok sert sözler: Biz sizin gibi LGBT çocuğu değiliz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Afyonkarahisar'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı törende sert ifadeler kullandı. Türkiye'nin geleceğini Avrupa'nın belirlemeyeceğini belirten Soylu, "Biz sizin gibi LGBT çocuğu değiliz, biz Ayetel Kürsilerin çocuğuyuz. Bu milleti tanımıyorlar." ifadelerini kullandı. Soylu konuşmasında ayrıca, "Cumhurbaşkanımız balkon konuşmasına çıktığında Amerika'nın başkanı dahil dünyanın bütün liderleri sıraya girecek" dedi.

Haber 29-08-22 20:06

GRAFİKLİ - Sivasspor, Avrupa kupalarındaki 21. maçına çıkacak

UEFA Avrupa Ligi'nde yarın İsveç temsilcisi Malmö'ye konuk olacak kırmızı-beyazlılar, Avrupa kupalarında geride kalan 20 maçın 7'sinden galibiyetle, 2'sinden beraberlikle, 11'inden mağlubiyetle ayrıldı

Yurthaber 17-08-22 10:19

Iğdırlı boksör Kader, Avrupa şampiyonu olmak için yumruk sallıyor

Yıldız Bayanlar Türkiye Boks Şampiyonu Kader Ödün: "Günde sabah ve öğleden sonra olmak üzere çift antrenman yapıyorum. İnşallah ülkeme güzel derecelerle kazandıracağım"

Yurthaber 15-08-22 11:24

Türkiye'ye şifa bulmak için gelen turistlerin sayısı artıyor

Uluslararası Antalya Sağlık Turizmi ve Eğitim Derneği Başkanı Mehmet Kanpolat: - "Son birkaç yılda sağlık turizminde önemli bir başarı yakaladık, sağlık altyapımızın güçlü olduğunu dünya biliyor. Ülkelerinde şifa bulamayan hastalar tedavi için artık Türkiye'ye geliyor" - "2023 sağlık turizmi gelir hedefimiz 10 milyar dolardı. Hedefimizin şu anda çok üstündeyiz, 10 milyar doları çoktan geçtik"

Yurthaber 14-08-22 14:13

Rusya ve Ukrayna yeniden anlaştı! Avrupa'ya petrol sevkiyatında kritik gelişme...

Ukrayna'nın Rus petrolünü Avrupa'ya taşıyan Drujba Petrol Boru Hattı'ndan sevkiyatı kesmesinin ardından bugün Ukrayna ve Rusya yeniden anlaştı. Yapılan yeni anlaşmanın sonucunda Avrupa'ya petrol akışının başladığı açıklandı.

Haber 10-08-22 19:20

Slovenya Cumhurbaşkanı: Türkiye'nin Ukrayna tahılı için çabalarını takdirle karşılıyoruz

"Batı, Ukrayna'daki savaşın yükünü taşımalı ve bu problemleri çözmek için adım atmalı"

Yurthaber 09-08-22 18:41

Adana'nın mavi yengeci Avrupa ve Uzak Doğu ülkelerine ihraç ediliyor

Kentten yılda yaklaşık 100 ton mavi yengeç ihraç edilirken kilogramı 10-12 avrodan alıcı buluyor - En fazla mavi yengeç ihracatı, Çin, Almanya, İngiltere ve İtalya'ya yapılıyor

Yurthaber 09-08-22 11:05

Avrupa'nın göbeğinde vahşet! İtalya'da Afrikalı sokak satıcısını öldüren şahıs gözaltına alındı

İtalya'da Civitanova Marche bölgesinde Nijeryalı sokak satıcısı Alika Ogorchukwu'yu döverek öldüren adam gözaltına alındı. Solcu Demokrat Parti Başkanı Enrico Letta, "Yapılan saldırı bizi dehşete düşürdü. Eşi görülmemiş bir vahşet" ifadelerini kullandı.

Haber 30-07-22 23:31

FIBA 18 Yaş Altı Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası yarın başlayacak

Türkiye'nin B Grubu'nda yer aldığı organizasyonda 4 grupta 16 takım mücadele edecek

Yurthaber 29-07-22 09:55

Türkiye, oyun sektörüne yapılan yatırımlarda Avrupa şampiyonu!

Türk oyun girişimleri, yılın ilk 6 ayında 333 milyon dolar yatırım alarak oyun sektöründe Avrupa birincisi oldu. Türk oyun sektörü, 2021'de 266 milyon dolar yatırım almıştı. Bu yılın ilk yarıyılında ise 333 milyon dolar yatırım alarak 6 ay içerisinde 2021'in toplamını geride bıraktı. Türkiye’nin ardından 158 milyon dolarla İngiltere ikinci, 60 milyon dolarla ise Norveç üçüncü sırada.

Haber 27-07-22 16:22

Rusya'nın gaz akışını kısmasına Zelenskiy'den tepki: Bu açıkça bir gaz savaşıdır

Rus devlet enerji şirketi Gazprom, Kuzey Akım gaz boru hattındaki bir türbinin daha bakıma alınacağını duyurarak, Avrupa'ya gaz akışının 33 milyon metreküpe düşeceğini açıkladı. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ise Rusya'nın Avrupa'ya karşı açıkça “gaz savaşı" yürüttüğünü ifade ederek, "Avrupalıların kışa hazırlanmalarını mümkün olduğunca zorlaştırmak için Rusya tarafından kasıtlı olarak yapılıyor" dedi.

Haber 26-07-22 00:38

En az 1700 kişi hayatını kaybetti! DSÖ'den endişelendiren açıklama: Kıyametle alakalı

Avrupa, bugünlerde tarihi hava sıcaklıklarını yaşıyor. Çok sayıda can kaybına yol açan hava sıcaklıklarıyla ilgili olarak Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge, "korkutucu ve kıyametle alakalı" açıklamasını yaptı. Ayrıca Kluge, "Hükümetler boş retorikleri bırakarak Paris Anlaşmasındaki iklim değişikliğiyle mücadele programını uygulamak üzere siyasi irade göstermelidir" çağrısında bulundu.

Haber 22-07-22 13:32

SON DAKİKA | Aşırı sıcak hava dalgası Türkiye'ye geliyor! Ege'de sıcaklık 45 dereceye çıkacak, Avrupa kavruluyor

Son dakika haberi: Avrupa'da sıcak hava dalgasıyla boğuşurken; Fransa, İspanya ve Portekiz'de en az 1000 kişinin hayatını kaybettiği belirtiliyor. Uzmanlar sağlıklı kişilere bile 'dışarı çıkmayın' uyarısı yaparken, Avrupa'da etkili olacak kavurucu sıcaklar yarından itibaren Türkiye'ye geliyor. Aşırı sıcak hava dalgası için uyarılar şimdiden yapılırken; Marmara'da sıcaklıkların 35'i, Ege'nin bazı illerinde 45 dereceyi görmesi bekleniyor. İşte hava durumuyla ilgili tüm detaylar...

Haber 20-07-22 09:24

İngiltere'de rekor her dakika güncelleniyor! Ölü sayısında artış bekleniyor

Avrupa ülkelerinin aşırı sıcaklarla mücadeledesi tam gaz devam ediyor. İngiltere'de bu sabah sıcaklıkların ilk kez 40 santigrat dereceyi görebileceği bildirildi. Halk, ciddi hastalık ve hatta ölüm risklerine karşı uyarıldı. Beklenen rekor sıcaklık Heathrow' da kaydedildi. Bölgede sıcaklık 40.2 C olarak kaydedildi.

Trend 19-07-22 16:11

Benzeri görülmemiş Avrupa felaketi yaşıyor! Yüzlerce kişi hayatını kaybetti, uçuşlar iptal edildi, 135 yılın en yükseği kaydedildi

Avrupa, yüksek hava sıcaklıkları ve orman yangınları nedeniyle adeta felaketi yaşıyor. Kıtada sıcak hava dalgasının etkisiyle binlerce kişi hayatını kaybetti, meydana gelen orman yangınlarında 100 bin hektardan fazla alan yandı. İngiltere’de sıcaklıkların ilk defa 40 dereceyi geçmesi beklenirken aşırı sıcaklar havalimanı pistinde tahribata yol açtı ve uçuşlar askıya alındı. İrlanda’da 135 yılın en sıcak günü yaşanırken AB yaşananlarla ilgili "Benzeri görülmemiş" değerlendirmesini yaptı.

Haber 18-07-22 23:09

Avrupa’da sıcaklıklar yükseldi! Kırmızı alarm verildi: Can kaybı bini aştı

Avrupa bir süredir yüksek sıcaklıklarla mücadele ediyor. İngiltere’de tarihinin en yüksek hava sıcaklıklarına ulaşırken ülkede ilk kez kırmızı alarm verildi ve ulusal acil durum ilan edildi. Fransa’da 15 bölgede kırmızı alarm, 51 bölgede ise turuncu alarm verildi. Belçika ve Almanya için de rekor sıcaklıklar beklenirken can kaybının bini aştığı bildirildi.

Trend 18-07-22 13:47

Avrupa aşırı sıcaklarla kavruluyor! Yüzlerce kişinin ölümüne yol açtı: Alarmın rengi ise kırmızı

Kavurucu sıcaklarla mücadele eden Avrupa'dan kötü haberler geliyor. Aşırı sıcak hava dalgasının etkisi altına giren Avrupa'nın en gözde ülkelerinden İspanya ve Portekiz'de aşırı sıcak hava nedeniyle en az 281 kişi öldü. Aşırı sıcaklar ormanları da yakmaya başladı. Orman yangınları yüzünden binlerce kişi tahliye edilirken, İngiltere'de alarmın rengi kırmızı oldu. Ülkede sıcaklıkların 40 dereceyi aşması bekleniyor.

Haber 17-07-22 10:18

Antalyasporlu Bünyamin Balcı hedefinin Avrupa'da oynamak olduğunu söyledi:

"İleriki yıllardaki hedefim ise Avrupa'ya transfer olmak. Kulübümü ve ülkemi Avrupa'da en iyi şekilde temsil etmek istiyorum"

Yurthaber 16-07-22 11:15

Avrupa, havalimanlarındaki kriz nedeniyle Türkiye'den personel istihdam etmek istiyordu! SGHM'den havacılık çalışanlarına çağrı Okçular tepesini terk etmeyin

Avrupa havalimanlarında personel kaynaklı yaşanan kriz tüm dünyada gündem olmuştu. Kriz sebebiyle Türkiye’den profesyonel personel istihdamı yapılması tartışmaları da gündemin en çok konuşulan konularından bir tanesi haline gelmişti. Tartışmalar sürerken Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SGHM) tarafından önemli bir çağrı geldi. Yapılan açıklamada “Türk sivil havacılığının yükselişinin aynı şekilde devam etmesi amacıyla okçular tepesini asla terk etmemenizi sizden bilhassa rica ediyoruz” denildi.

Haber 13-07-22 16:42

Avrupa'dan dikkat çeken terör raporu: PKK, para toplama faaliyetlerini sürdürüyor

Avrupa Birliği Polis Teşkilatı Europol'ün her yıl yayımladığı "Avrupa Birliği (AB) Terörizm Durumu ve Trendi 2022 Raporu"nda, PKK'nın Avrupa'dan topladığı yardımlarla faaliyetlerini sürdürdüğü belirtildi. Öte yandan raporda, PKK'nın kara para aklama, uyuşturucu, haraç ve zorla para alma gibi suçları işlediğine dikkat çekildi.

Haber 13-07-22 16:29

THY ve İstanbul Havalimanı Avrupa'nın zirvesinde yer aldı

EUROCONTROL verilerine göre, 27 Haziran-3 Temmuz'da günlük 1510 seferle Avrupa'da en çok uçuş yapan üçüncü hava yolu şirketi olan THY, bayrak taşıyıcı şirketler arasında en çok sefer icra eden hava yolu şirketi özelliğini korudu - İstanbul Havalimanı ise mayıs ayında 5 milyon 661 bin 151 yolcu ile Avrupa'daki havalimanları arasında ilk sırada yer aldı

Yurthaber 05-07-22 11:44

Otomotiv tedarik sanayisi yıl sonunda 13 milyar dolar ihracat hedefliyor

Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği Başkanı Albert Saydam: - "Bu senenin sadece ilk 6 ayında şu ana kadar yaklaşık 6,5 milyar dolarlık ihracat rakamına ulaştık" - "Tedarik sanayii olarak otomotiv elektroniği, yazılım ve elektrik motoru konusunda dışa bağımlılığı azaltmamız lazım. Bu konuda da bazı çalışmalar olduğunu görmek bize mutluluk veriyor"

Yurthaber 24-06-22 11:35

Edirne'de 13 düzensiz göçmenle yakalanan 2 göçmen kaçakçılığı zanlısı tutuklandı

Edirne'de 13 düzensiz göçmenle yakalanan 2 göçmen kaçakçılığı zanlısı tutuklandı

Yurthaber 22-06-22 10:34

Giresun Tombul Fındığı'na AB tescili

Giresun Tombul Fındığı tescilli coğrafi işaretler arasına girmesiyle birlikte AB ülkelerinin tamamında koruma altına alınmış oldu

Haber 20-06-22 14:37

Avrupa Eskrim Şampiyonası'nda ikinci gün müsabakaları tamamlandı

Avrupa Eskrim Şampiyonası'nda ikinci gün müsabakaları tamamlandı

Yurthaber 18-06-22 22:02

Avrupa kavruluyor! Sıcak hava dalgası Türkiye'de de etkili olacak mı? Uzmanlar uyarıyor...

Hava sıcaklıkları yurt genelinde artmaya başlarken, yaz mevsiminin ilk sıcak hava dalgası Avrupa'yı vurdu. İklim değişikliğine paralel olarak yükselen sıcaklıklar Avrupa'da alarma neden oldu. İspanya orman yangınlarıyla mücadele ederken, Fransa açık alandaki etkinlikleri yasakladı. Uzmanlar 'dışarı çıkmayın uyarıları yapıyor. Peki Avrupa'yı saran sıcak hava dalgası Türkiye'de de etkili olacak mı? İşte tüm detaylar...

Haber 18-06-22 13:38

ERASMUS projesiyle Kayseri'ye gelen yabancı öğrenciler Anadolu'yu keşfediyor

ERÜ öğretim görevlisi Mehmet Tanç: - "Romanya, İtalya, Fransa, İspanya, Finlandiya, Macaristan, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, İngiltere, hatta Kanarya Adaları'ndan öğrencilerimiz geldi. Kampüsümüzü, uluslararasılaşma stratejisi kapsamında daha zengin hale getirmek istiyoruz" - Ikram Mouredi Faska: - "Burada farklı kültürde insanlarla tanıştım. Bunları ülkeme döndüğümde pozitif bir deneyim olarak aktaracağım"

Yurthaber 15-06-22 11:24

Avrupalı bazı acente temsilcileri Kemer'de buluştu

Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) Başkanı Volkan Yorulmaz: - "Alternatif pazarlar çok kuvvetli geliyor. Rusya biraz daha hareketlenirse Türk turizmcisi nefes alacaktır" - ITT Forum Antalya Organizatörlerinden Hollanda'da acente sahibi Murat Durmuş: - "Dünyada yaşanan olumsuzluklara rağmen turizmde iyi bir yıl geçiriyoruz"

Yurthaber 14-06-22 17:25