Badem Haberleri

En lezzetli kurabiye: Ağızda dağılan kavala kurabiyesi tarifi

Çayın yanına yakışacak kurabiye tarifi arıyorsanız kaval kurabiyesi tam size göre! Bu kurabiyenin lezzeti dillere destan oluyor. Kaval kurabiyesinin tarifi internette sıkça aranan tarifler arasında bulunuyor. Yapımı oldukça basit olan kavala kurabiyesi için bu tarifi deneyebilirsiniz.

Yemek 22-09-22 15:02

Manisa'da darbettiği üreticinin 1 ton 700 kilogram bademini alıp kaçan şüpheli tutuklandı

Manisa'da darbettiği üreticinin 1 ton 700 kilogram bademini alıp kaçan şüpheli tutuklandı

Yurthaber 17-09-22 17:17

40 bin ton badem rekoltesi beklenen Adıyaman'da hasat başladı

İl Tarım ve Orman Müdürü Nurettin Kıyas: - "Türkiye'de şu an birinci sıradayız. Yaklaşık 100 bin dekar badem yetiştirme alanımız var"

Yurthaber 10-09-22 11:16

Çivril'de badem hasadına başlandı

Çivril'de badem hasadına başlandı

Yurthaber 04-09-22 18:30

Iğdır dağları erozyona karşı badem ağaçlarıyla korunacak

Orman İşletme Müdürü Taner Tazegün: - "Buraya ektiğimiz badem tohumları meyve vermeye başladı. Yıllardır bunların tohumlarını dışarıdan alıp getiriyorduk artık bu yıldan sonra tohumları toplayıp erozyon kontrol çalışmaları yapacağımız sahalarda ekimini yapacağız"

Yurthaber 03-09-22 11:10

Neden daha önce yemedim diyeceksiniz! Cinsel gücü artıran besinler

Hem kadınların hem de erkeklerin zamanla cinsel güçlerinde azalmalar meydana gelebiliyor. Daha mutlu bir birliktelik için gerekli olan cinselliği korumanın yolu sağlıklı beslenmekten geçiyor. Bazı besinler libidoyu artırıyor, cinsel gücü kuvvetlendiriyor. Azalan cinsel gücü artırmak için aşağıda yer alan besinlere göz atabilirsiniz.

Haber 25-08-22 12:05

Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, İzmir'de badem hasadına katıldı

Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, İzmir'de badem hasadına katıldı

Yurthaber 19-08-22 21:30

Vücudunuzdaki elektrolit seviyesini düzenli seviyede tutacak yiyecek ve içecek önerileri

Vücudumuzda çalışan sistemlerin doğru ve düzgün işleyebilmesi için bazı vitamin ve minerallere ihtiyacı var. Bu minerallerden biri olan ve çözünmüş hâlde bulunan elektrolitler, sıvı dengesinden kas ve organların düzgün çalışmasına kadar birçok önemli görevi yerine getirir. Elektrolit dengesini korumak için doğru ve düzgün bir beslenme programı gerekir. Zahmetsiz bir şekilde gün içerisinde kaybettiğiniz elektrolitleri almak için listelediğimiz ürünlere göz atabilirsiniz.

Yemek 19-08-22 15:40

Datça'da badem hasadına başlandı

Datça'da badem hasadına başlandı

Yurthaber 08-08-22 11:45

Badem yetiştiriciliği nasıl yapılır, karlı mı, devlet teşviki var mı? Badem nasıl yetiştirilir?

Badem; gülgiller familyası içinde yer alan, ilkbahar döneminde meyve veren bir ağaç türüdür. Sert dış kabuğunun içerisinde yenilebilir kısmı bulunur. Yüksek bir besin kaynağı olan bademin nasıl yetiştirildiği oldukça merak edilir. İşte ''Badem yetiştiriciliği nasıl yapılır, karlı mıdır?'' gibi konularda bilmeniz gerekenler...

Finans 15-07-22 15:15

Kolon kanserine karşı çelik gibi koruyor! Günde 5 tanesi şifa gibi geliyor

Kolon kanseri diğer adıyla bağırsak kanseri en çok rastlanan kanser türlerinin başında gelir. Her yıl dünyada bir milyondan fazla kişiye kolon kanseri teşhisi konulduğu tahmin ediliyor. Tüm kanser türlerinde olduğu gibi kolon kanserinde de en çok dikkat edilmesi gereken unsurların başında beslenme geliyor. Sağlıksız beslenme, sigara, alkol ve stres derken bağışıklık sistemi düşerek hastalıklara davetiye çıkarıyor. Bu hastalıklardan biri de kolon kanseri...

Haber 25-06-22 14:11

Sakın yemeyin! Alzheimer riskini arttırıyor

Sinsice ilerleyerek unutkanlığa sebep olan Alzheimer hastalığı toplumda sıklıkla görülüyor. Alzheimer hastalığına neyin neden olduğu tam olarak bilinemese de bazı yiyecekler Alzheimer’a yakalanma riskini arttırıyor. Alzheimer hastalığından korunmak için bu hastalık hakkında bilinçli olunması gerekiyor.

Haber 13-06-22 15:27

Diyabetiniz varsa bu şekilde beslenerek sağlığınızı kontrol altına alın!

Diyabet, her yaşta ve cinsiyette görülebilen toplumun sağlığını önemli ölçüde tehlikeye atan hastalıklar arasında bulunuyor. Diyabetin başka hastalıklara yol açmaması ve çeşitli problemler yaratmaması adına diyabet hastalarının tedavisine ve beslenme düzenine dikkat etmeleri gerekiyor. Diyabet hastaları için en uygun beslenme şeklini aşağıdaki haberden öğrenebilirsiniz.

Haber 06-06-22 09:39

Enerji verir, etkisini iki katına çıkarır! Kuruyemişleri bir de böyle deneyin

Mevsim değişikliği, hava sıcaklıklarının her gün daha fazla artması birçok kişinin bünyesini olumsuz etkiledi. Bahar yorgunluğundan şikâyet edenlerin sayısı artarken, güne enerjik başlamak için rutininize yeni şeyler ekleyebilirsiniz. Kuruyemişler sadece kalp sağlığına iyi gelmekle kalmaz, aynı zamanda kolesterol seviyelerini düşürmeye de yardımcı olur. Onları bir gece önceden ıslatmak, faydalarını çoğaltabilir.

Haber 02-06-22 09:11

Her şey bir yana bu özelliği bir yana! Kadınlara öyle bir yararı var ki: Cinsel isteksizliği...

Cinsellik, her iki tarafın da istemesine rağmen bazı durumlarda istenilen sonuca ulaşamaz. Bazen canınız istemez bazen sağlık sorunları yüzünden kendinizi iyi hissetmezsiniz bazen ise sadece istemezsiniz... Cinsel ilişki hem bedenen hem de ruhen hazır olunduğunda tam olarak keyifli olabilir. Yaşam tarzınız pek sağlıklı değilse, düzenli beslenmiyorsanız bunlar da cinsel ilişki temponuzu derinden etkileyebilir. Ancak bazı besinler var ki cinsel isteği artırabilir...

Haber 25-05-22 07:43

Ne varsa doğallıkta var! Mide ekşimesini anında geçiren yiyecekler

Yemeklerden sonra yaşanan mide ekşimeleri, şişkinlikler tadımızın kaçmasına neden olabiliyor. Bazen saatlerce süren mide ekşimeleri oldukça rahatsız eden bir durum yaratıyor. Ancak mide ekşimelerinden kolayca kurtulmanızın birçok yolu var. Doğallıktan yana olanlar mide ekşimesi için önerilen bu besinleri mutlaka kullanmalılar.

Yemek 18-05-22 09:37

Mersin'de yanan orman alanlarında gelir getirici fidanlar yeşerecek

Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman: - "Yanan alanlara 177 bin keçiboynuzu, 10 bin badem, 8 bin civarında da fıstık çamı fidanı diktik" - "Önümüzdeki kasım ayında geriye kalan 700 hektarlık alanı da tamamlamış olacağız"

Yurthaber 17-04-22 12:27

Datça'da mevsimin ilk badem çağlası hasadı başladı

Yurt dışına da gönderilen çağla bademin kilogramı 80 liradan satışa sunuldu

Yurthaber 14-03-22 15:40

Doğru kuruyemiş kullanımı nasıl olmalıdır?

Kuruyemiş lezzetli olmasının yanı sarı oldukça faydalıdır. Özellikle diyet yapan kişilerin ara öğünlerinde mutlaka bulunması gereken kuruyemiş fazla miktarda kullanıldığında kişiye fayda vermek yerine zararlı olmaktadır. Peki doğru kuruyemiş tüketimi nasıl olmalıdır? İşte cevabı…

Haber 09-03-22 11:17

Muğla'da badem ağaçları çiçek açtı

Muğla'da badem ağaçları çiçek açtı

Yurthaber 13-02-22 15:30

Mersin'deki orman yangınlarından etkilenen badem ağaçları çiçeklendi

Mersin'deki orman yangınlarından etkilenen badem ağaçları çiçeklendi

Yurthaber 06-02-22 10:34

Hem katkısız hem de pratik! Evde doğal badem ezmesi nasıl yapılır?

Badem ezmesi, aynı zamanda "marzipan" olarak bilinen, özellikle İtalya ve Fransa gibi ülkelerde çok sık tüketilen bir lezzet. Türk mutfağında da Osmanlı İmparatorluğu'ndan bugüne ulaşan birçok tarifi mevcut. Turistler tarafından da sevilerek tüketilen ve hediyelik ikram olarak sunulan ürünlerden olan katkısız badem ezmesi tarifine beraber göz atalım...

Yemek 13-11-21 11:40

10 yıl önce 37 bin badem ağacı dikti! 45 kişiyi istihdam etti

Elazığ’ın Ağın ilçesinde bin dönüm arazi üzerinde badem hasadı başladı. Hasat dönemin 45 kişiye ekmek kapısı olurken bademlerin kuraklık nedeni ile geçtiğimiz yıllara nazaran daha küçük olduğu ifade edildi. 2011 yılında çorak topraklara 37 bin ağaç eken üretici, 2 yıldır fiyatların aynı olduğunu belirtti.

Finans 09-09-21 16:52

Diyarbakırlı girişimci kıraç araziye kurduğu badem bahçesiyle gelirini 4 kat artırdı

Bismil ilçesinde çiftçilik yapan Mehmet Sait Akyıldız: - "Allah nasip ederse bu yıl yaklaşık 55 ton badem bekliyoruz" - "Özellikle kıraç diye tabir ettiğimiz araziler kesinlikle bahçeye dönüştürülmeli, badem veya fıstık fark etmiyor"

Yurthaber 03-09-21 11:11

Unsuz ve şekersiz de tatlı olur! Tadına bayılacaksınız

‘Un ve şeker olmadan tatlı lezzetli olmaz’ diyenlere inat parmaklarınızı yiyeceğiniz bir tarif hazırladık. Üstelik yapımı da oldukça basit. Sadece sabrederek donmasını beklemesiniz. Şimdiden afiyet olsun.

Yemek 29-06-21 16:44

Unutkanlığa ne iyi gelir diye merak edenlere besin önerileri! Unutkanlık sebepleri nelerdir?

Unutkanlığı önlemek ve geciktirmek konusunda beslenme tercihiniz oldukça önemli rol oynar. İçeriğinde Omega 3 bulunan besinleri tercih etmeniz durumunda vücudunuza gerekli olan takviyeyi almış olacağınızdan unutkanlığı önlemek mümkün olacaktır. Peki unutkanlığı önleyen ve iyi gelen besinler nelerdir? Hangi bitki çayları unutkanlığı geciktirir? Patoloji ve Fitoterapi Uzmanı Dr. Elif Güveloğlu yanıtladı.

Haber 29-06-21 13:50

Manisalı kadınlar Ege'nin dağlarına gelir getirici ağaç türleri dikiyor

Manisalı kadınlar Ege'nin dağlarına gelir getirici ağaç türleri dikiyor

Yurthaber 28-04-21 14:54

Bademin faydaları arasında yorgunluğa iyi gelmesi de varmış!

Kronik yorgunluk hissi son dönemlerin kaçınılmaz rahatsızlıklarından oldu. Pek çok işten geri kalmaya neden olan ve kişide üşenme duygusunu tetikleyen yorgunluk hissinden kurtulmak mümkün. Bazı besinleri tüketerek önleyebileceğiniz kronik yorgunluk hayatınızda engel olmaktan çıkacak. Atıştırmalık rolü ile hayatımızın bir parçası olan badem, kronik yorgunluğa iyi gelen besinler arasında yer alıyor.

Haber 01-04-21 14:25

Evde kolayca hazırlanabilen badem sütü tarifi! Sadece 3 malzemeyle hazırdan farksız olacak

Süt ve süt ürünleri vücudun ihtiyacı olan kalsiyumun karşılanması konusunda son derece önemli besinlerdir. Kemik sağlığının korunması ve güçlü kemiklere sahip olmak için süt ve süt ürünlerinin tüketilmesi tavsiye edilir. Ancak hayvanlardan elde edilen sütler kimi bünyelerde alerjik reaksiyonlara neden olabilir. İnek sütüne alternatif olarak son dönemde badem sütü popülerleşti. Sizler için evde kolayca hazırlanan badem sütü tarifini hazırladık.

Yemek 20-07-17 17:46

Kuruyemişler hastalıklara da iyi geliyor

Fındık, fıstık, ceviz, badem, kabak çekirdeği gibi kabuklu yemişlerin, başta kalp sağlığı olmak üzere birçok rahatsızlık için birebir olduğu belirlendi. ABD'li bilim adamları 10 yıl boyunca tam 86 bin kişi üzerinde gerçekleştirdikleri bir araştırma ile kuruyemişlerin birçok hastalığa iyi geldiğini kanıtladı.

Haber 04-01-06 00:53