Genelev Haberleri Ve Son Dakika Genelev Haberleri

Genelev Haberleri Ve Son Dakika Genelev Haberleri

Genelev, seks işçilerinin belirli bir ücret karşılığında cinsel ilişki kurdukları mekanların tümüne verilen isimdir. Genelevler zaman zaman randevuevi ya da argo tabiriyle ‘kerhane’ olarak anılırlar. Bazı ülkelerde genelevlerin yasal statüsü bulunmaktadır. Bazı ülkelerde ise kanun dışıdır ve ağır cezai yaptırımları olabilir. Kimi ülkelerde ise masaj salonu gibi yerlerin genelev olarak kullanılmasına izin verilmektedir. Hollanda ve Güney Kore bu ülkelerden bazılarıdır. Türkiye’de ise genelevler yasaldır ve devletin güvencesi altındadır. Genelevler polis koruması altındadır ve 18 yaş altına yasaktır. Bu evlerde çalışan seks işçilerinin düzenli olarak sağlık kontrolü yapılmaktadır. Genelevler devlet denetimi altındadır ve ruhsatları bulunur. Bu genelevlerde çalışan kişiler işçi statüsündedir.

Genelev Haberleri

Yıkım sonrası ortaya çıktı! 200 yıllık genelev sokağında değişim... 'Aslına uygun şekilde...'

200 yıllık genelev sokağında büyük bir değişim çalışması başladı. İstanbul Beyoğlu'nda pandemi sebebiyle kapatılan genelevlerin olduğu Zürafa Sokak'taki 31 bina yıkıldı. Yıkım sonrası tarihi hamam da ortaya çıktı. Restore edilip sosyal ve kültürel tesis yapılması planlanıyor. Beyoğlu Belediyesi’nin Etüt Proje Müdürü Yusuf Soyuer, “Modern yapılar yıkıldıkça etrafındaki tarihi binalar, binaların cepheleri ortaya çıktı. Alanın park olması planlanıyor ama çalıştaylardan sonra karar verilecek” dedi.

Haber 02-02-23 12:31

Kapıyı tüfeğiyle açıyor! Evinin genelev zannedildiğini söyleyen kadın ziyaretçilerden isyan etti... Tabelalı önlem aldı

Amerika Birleşik Devletleri’nin Teksas eyaletinde yaşayan 66 yaşındaki bir kadın evinin kapısının her gün defalarca çalındığını söyledi. Cinsel ilişki isteğiyle erkeklerin kapısını çaldığı ifade eden Elanie White, evinin genelev zannedildiğini söyleyerek duruma isyan etti. Yaşlı kadın önlem olarak ise evinin dışına tabelalar asmaya başladı.

Trend 30-01-23 08:19

17 yaşındayken kocası geneleve sattı! 'Damadımla genelevde karşılaştım! Bir günde 50 kişiyle...'

17 yaşındayken kocası tarafından geneleve satılan Cansu Yetiştirdim, doğar doğmaz başlayan çile dolu ömrünü Katarsis programında Psikolog Gökhan Çınar'a anlattı. Üvey babası ve dedesi tarafından taciz edilen talihsiz kadın, ''Kimse hayat kadını olmayı istemez, beni zorla hayat kadını yaptılar'' diyerek gözyaşlarına boğuldu.

Magazin 09-12-22 10:52

Bangaldeşli çift, genci geneleve sattıkları için idam cezasına mahkum edildi

Hindistan’ın Hulna kentinde meydan gelen olay 13 yıl süre hukuk mücadelesinin sonucunda netlik kazandı. O dönemde 17 yaşında olan bir kızı yanlarında çalıştırmak üzere Hindistan’a davet eden Bangladeşli çift, onu geneleve satmıştı. Genç kızın şikayetçi olması üzerine mahkemeye çıkartılan Shahin Sheikh ve Asma Begum çifti idam cezasına çarptırıldı.

Trend 20-05-22 13:55

Genelev

Genelev Hakkındaki Haberler Mynet'te. Genelev Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Yer İstanbul… 200 yıllık genelevin yıkımı sırasında ortaya çıktı!

İstanbul’daki tarihi genelevlerinin yıkımından dikkat çeken haberler geldi. Beyoğlu Belediyesi tarafından yıkılan Karaköy’deki genelevin hafriyat çalışmaları sırasında Osmanlı hamamı ve sinagog kalıntıları bulundu. Kültür-sanat merkezine dönüştürme projesi kapsamında yıkılan genelevleri ile ilgili son durum hakkında ise belediyeden açıklama geldi.

Haber 14-04-22 08:09

Çorum’da genelev yıkımında gerginlik! Kepçenin önüne atladılar

Çorum’da kamulaştırılan genelevin yıkımında 2 bina sahibi ile belediye görevlileri arasında gerginlik çıktı. Kepçenin önünde durarak yıkımları engellemeye çalışan 2 kişi, polisin müdahalesiyle uzaklaştırıldı. Ekipler, iş makineleriyle yıkımlara devam etti.

Haber 01-10-21 14:17

Herkes ‘Manukyan’ zannediyordu! Osmanlı döneminde ilk genelev patroniçesi: Langa Fatma

Dünyanın pek çok bölgesinde genelevler yaygın bir şekilde hizmet veriyor. Üstelik bu tanım günümüzde dahi hala yaygın bir şekilde kullanılıyor. Tarihin ilk genelev patroniçesi Manukyan sanılıyordu ancak genelevlerin Osmanlı dönemine kadar uzandığı ortaya çıktı. Osmanlı Devleti’nin ilk genelev patroniçesi Langa Fatma’nın hayatını sizler için araştırdık.

Trend 30-06-21 09:49

Terzilikten genelev patroniçeliğine uzanan kariyeriyle vergi rekortmeni oldu

Türkiye’deki birçok genelevin patroniçesi olan Matil Manukyan’ı belki de tanımayan yoktur. Yaptığı iş ve kazanmış olduğu servetle tarihe damga vuran Manukyan, yaşadığı dönemin vergi rekortmeni olmayı dahi başardı. Çalkantılı yaşantısı ve farklı kariyer tercihine sahip olan Manukyan’ın hayatı da bir hayli ilginçtir. Sizler için terzilikten genelev patroniçeliğine uzanan Manukyan’ın yaşamını araştırdık.

Trend 08-04-21 16:22

Manukyan kimdir? Manukyan ne demek? İşte serveti...

Matild Manukyan olarak bilinen genelev patroniçesinin serveti çok konuşuldu. 2001 tarihinde ölen Manukyan’ın mirası bölünemediği için davalık olmuştu. Sahip olduğu servet ile adından sıkça söz ettiren Manukyan’ın tek mirasçısı olan 80 yaşındaki Kerope Çilingir, kendisinden 40 yaş küçük Neslihan Kahraman’la evlenmişti. Bunun üzerine Kerope’nin kızı Dora Çilingir, babasının akıl sağlığının yerinde olmadığı iddiasıyla mahkemeye gitmişti.

Haber 18-03-21 15:08

Avrupa'nın en büyük genelevi Pascha iflas etti

Almanya’nın Köln kentinde 1972 yılından beri faaliyet gösteren ve Avrupa’nın en büyük genelevi olarak bilinen Pascha isimli genelev işletmesi, iflas başvurusunda bulundu.

Haber 04-01-21 14:15

İflas eden genelevi Pascha kime ait? Pascha nerede, nasıl gidilir? Pascha'nın adresi nedir?

Avrupa’nın en büyük genelevlerinden biri olan Pascha koronavirüsten kaynaklanan sebeplerden dolayı iflasını açıkladı. İflas açıklamasının ardından Pascha'nın adresi araştırılmaya başlandı. Peki Pascha nerede ve kime ait?

Haber 04-09-20 15:59

Avrupa'nın en büyük genelevlerinden biri iflas etti!

Almanya'nın Köln şehrinde, Avrupa’nın en büyük genelevlerinden biri olan Pascha adındaki genelev yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle iflasını açıkladı. Genelev müdürü, "Yolun sonuna geldik" dedi.

Haber 04-09-20 12:06

Genelev ziyaretlerinin anlatıldığı mektup 210 bin euroya satıldı

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da bulunan Van Gogh Müzesi, adını taşıdığı ünlü ressamın, Fransız meslektaşı Paul Gauguin ile ortaklaşa yazdığı ve genelev ziyaretlerini anlattıkları mektubunu 210 bin euroya satın aldı.

Haber 17-06-20 19:05

Genelevlere genelge: Öpüşmek yasak!

İsviçre'de seks işçileri örgütlenmesi, işbaşında sosyal mesafe kurallarına mümkün olduğu kadar uyulması amacıyla belli pozisyonlar, sıkı zaman sınırlaması ve tam hijyen tavsiye eden bir yeniden açılma yol haritası hazırladı.

Haber 27-05-20 16:08

Almanya'da seks işçilerinden Genelevler açılsın çağrısı

Federal Cinsel Hizmetler Birliği Almanya'da koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında kapatılan genelevlerin yeniden açılmasını istedi.

Haber 26-05-20 15:34

Adana'da genelev önünde silahlı saldırı

Adana'da Ramazan Ç., eski sevgilisi Gül G. ve yanındaki Nebil A.'yı çalıştığı genelev önünde tabancayla ayaklarından yaraladı.

Trend 22-08-19 07:01

İlk kadın belediye başkanından genelev planı!

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'ın ilk kadın Belediye Başkanı Femke Halsema, genelevleri ile bilinen Red Light District'te (Kırmızı Fener Sokağı) çalışan seks işçilerini korumak için yeni bir plan üzerinde çalışmaya başladı.

Trend 04-07-19 09:40

'Erkekler kadından çok hemcinsi seks robotlarına rağbet ediyor'

Japonya'da tamamı seks robotlarından oluşan ilk genelev açıldı. Ancak bu genelevin müşterilerinin dünyadaki eğilim aksine farklı bir talepleri var, erkek seks robotları.

Trend 28-04-19 14:52

İstanbul'da bir genelevin bahçesinde düşüp, başını vuran adam öldü

İstanbul Beyoğlu'nda bir genelevin bahçesinde yere düşerek başını vuran E.Ö hayatını kaybetti.

Haber 20-01-19 08:59

Genelevleriyle ünlü sokakta kredi kartı yasağı

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'daki Kırmızı Fener Sokağı'nda (Red Light District) bulunan genelevlerde kredi kartı kullanımı artık mümkün olmayacak. ABN Amro Bank ve Data Consult'un ortak kuruluşu olan kredi kartı şirketi EMS, seks işçileriyle çalışmayı durdurma kararı aldı.

Haber 15-11-18 17:04

Genelevde yeni zorunluluk! Önce sohbet, sonra seks

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde 2019 yılında açılması planlanan ‘Eve'in Robot Düşleri' adlı robot genelevi, cihazlarla ‘rızaya dayalı' ilişki konsepti üzerine kurulacak. Buna göre müşterilerin seks yapmadan önce robotlarla sohbet etmeleri zorunlu olacak.

Haber 13-11-18 13:36

Hayat kadınını genelevden kovdular! Sebebi pes dedirtti

Edirne'de genelevde çalışan Mürvet Taşvur, evinden vazgeçti ancak kedilerinden vazgeçmedi. Sokak kedilerine baktığı gerekçesiyle evden kovulduğunu öne süren kadın, yeni bir ev kiraladı, yanına aldığı kedilerle birlikte yaşıyor

Haber 08-11-18 13:34

Geçen ay ölen genelev sahibi Dennis Hof, Nevada seçimlerini kazandı

Amerika Birleşik Devletleri'de geçen ay hayatını kaybeden ünlü genelev sahibi Dennis Hof, Nevada Eyalet Meclisi seçimlerini kazandı.

Haber 07-11-18 16:17

Burada seks robotu genelevini kadınlar yönetiyor!

4 çocuk annesi Jade Stanley tarafından kurulan Birleşik Krallık'ın ilk seks robotu evi dünyada yankı buldu. İlk kez bir kadın tarafından yönetilen kiralama merkezi duyanları şaşırttı. ' Mümkün olduğunca çok fotoğraf yayınlayarak gerçeklik elde etmeye çalışıyoruz. Eşini kaybeden ya da ilişki yaşamaktan kaçan pek çok kişi seks robotlarını tercih ediyor' diyen Jade, yaptığı işten çok memnun.

Haber 16-10-18 07:57

Devlet geneleve kayyum atadı!

Bursa Emniyet Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro ekipleri operasyonuyla çökertilen fuhuş şebekesinin Adana'da işlettiği iki geneleve mahkeme kararıyla kayyum atandı. Kararda, kayyum olacak kişilerin ilin Vergi Dairesi Başkanlığı'nca görevlendirileceği belirtildi.

Haber 11-10-18 08:02

Genelevden kovdular! Sebebi hayrete düşürdü

Edirne genelevinde ruhsatıyla birlikte kiraladıkları evde sokak hayvanlarını besleyen Mürvet Taşvur ile 2 arkadaşı, hayvanları istemeyen diğer genelev patronları tarafından kovulduklarını iddia ederek, Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Haber 09-10-18 11:52

O genelevde bir ilk! Dudaklarını oynatabiliyor!

Rusya’nın başkenti Moskova’nın ilk şişme bebek genelevine, yapay zekalı yeni bir ‘çalışan’ geldi. Emma isimli robot Rusça değil, ancak İngilizce ve Çince konuşabiliyor, başını ve dudaklarını oynatabiliyor.

Haber 05-10-18 16:41

ABD'de bir ilk! Bu geneleve tepki yağıyor

ABD'nin Houston kentinde açılması planlanan ilk seks robotu genelevi şimdiden büyük tepkilere maruz kalıyor.

Haber 24-09-18 15:48

Herkesin konuştuğu o geneleve polis baskını!

İtalya'nın ilk seks bebekli genelevi olma özelliğini taşıyan genelev açıldıktan dokuz gün sonra polis baskını sonucu kapatıldı.

Haber 13-09-18 15:44

Böyle genelev görülmedi! Tek erkek çalışanı var, penis boyu değişebiliyor!

İtalya'da ilk olma özelliği taşıyan ve şimdiden aylarca rezerve olan seks bebeklerin hizmet verdiği geneleve ilişkin yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı.

Haber 06-09-18 13:26

Böyle genelev görülmedi!

İtalya'da, "seks bebeği genelevi" açıldı ve seansları haftalar boyunca rezerve edildi.

Haber 05-09-18 10:20

Devlet Başkanı'nın madalyasını genelevde çaldırdı!

Bolivya'da devlet başkanlarının taktığı, yaklaşık 200 yıllık madalya, çalındıktan kısa bir süre sonra bulundu. Devlet Başkanı Morales'e teslim etmek amacıyla gittiği havaalanında uçağı kaçıran, bir sonraki uçağı beklerken geneleve giden bir subayın madalyayı bu sırada çaldırdığı belirtildi.

Haber 10-08-18 10:30

Genelevler sokağına zorunlu temizlik molaları geliyor

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'ın genelevleri ile ünlü Kırmızı Fener Sokağı'ndaki (Red Light District) turist yoğunluğunu azaltmak için yeni kurallar geliyor.

Haber 08-08-18 09:55

Genelev patroniçesi Matild Manukyan'ın mirası paylaşılamıyor

Yalova'da 15 aile, İstanbul'da 2001 yılında vefat eden genelev patroniçesi Matild Manukyan'dan kendilerine miras kaldığını öne sürdükleri apartmandaki dairelerden, Yalova Valiliği kararıyla çıkarıldı.

Haber 18-04-18 20:00

İki arkadaşıyla geneleve gitti! Sonrası dehşet!

Antalya'da 13 yıl önce genelevde kapalı alanda sigara içme nedeniyle tartıştığı Melik Gazi Yalçın'ı öldürmekten aranan ve geçen yıl yakalanan 'Hayalet' lakaplı Hayati Ayhan, ilk kez hâkim karşısına çıktı.

Haber 04-04-18 18:16

Sonunda bu da oldu! Seks bebeklerinin 'çalıştığı' genelev açıldı

Danimarka’nın Arhus kentinde plastik seks bebeklerinin ‘çalıştığı’ ‘Doll House’ (Bebek Evi) isimli bir genelev açıldı. Genelev, ilk gününde 18 müşteriyi ağırladı.

Haber 03-03-18 10:36

Geneleve giremeyince dehşet saçtı!

Uşak'ta alkollü olduğu gerekçesiyle 2 arkadaşıyla geldiği geneleve alınmayan saldırgan otomobilinden aldığı pompalı av tüfeğiyle rastgele ateş edip 1 kişiyi öldürdü, 1 kişiyi de yaraladı. Polis, olaya karıştığı ileri sürülen 3 şüpheliyi evlerinde yakalayıp gözaltına aldı.

Haber 11-02-18 18:28

Niğde Genelevi, Belediye Meclis kararıyla kapatıldı

Niğde Merkezde yaklaşık 70 yıldır açık olan genelev, halkın şikayetlerini değerlendiren Niğde Belediye Meclisi'nin aldığı kararla kapatıldı. Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, "Buranın daha önceden kararı alınmıştı. Süresi çoktan geçti. Oradaki işletmeciyle görüşerek birlikte karar aldık" dedi.

Haber 09-11-17 14:38

Büyük skandal: Dayısı 16 yaşındaki çocuğu geneleve götürdü

Aydın'da yaşanan olay gündeme bomba gibi düştü. Büyük tartışma yaratan olaya göre, Aydın Valiliği Zührevi Hastalıklar Fuhuşla Mücadele Komisyonu, 16 yaşındaki bir çocuğun dayısıyla gittiğini belirlediği Nazilli ilçesindeki genelevi 1 ay süreyle mühürledi. Genelevi denetleyen polisler, 16 yaşındaki erkek çocuğunun 3 numaralı genelevden çıktığını fark ederek kimlik sorgulaması yapınca şoke eden gerçek ortaya çıktı.

Haber 09-10-17 14:40

Emniyet müdürü, genelev kapattı! Olayı 'The end' yazarak paylaştı

Zonguldak'ta faaliyet gösteren genelev, temizlik ve hijyen kurallarına uyulmadığı için 15 günlük geçici kapatmadan sonra şimdi tamamen kapatıldı. İl Emniyet Müdürü Metin Turanlı, kapatma kararının asıldığı genelevin kapısının fotoğrafını sosyal medya hesabında, 'The end' yazarak paylaştı.

Haber 19-09-17 16:47

Adana'da genelevde çalışan kadına korkunç işkence

Adana genelevinde çalışan 36 yaşındaki S.S. adlı kadını, ayrılmak istediği için köpek kulübesine kapatıp, hayvanın pisliği yedirmeye çalışarak işkence yaptıkları öne sürülen 2’si tutuklu 3 şüpheli hakkında, ’insan ticareti ve fuhuşa teşvik’ suçlarından 20’şer yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Haber 18-09-17 14:16

Eski genelev sular çekilince gün yüzüne çıktı

Kaliforniya'nın Coronado şehrinde sular çekilince, sahildeki eski kumarhane gemisi SS Monte Carlo'nun batığı gün yüzüne çıktı.

Haber 05-09-17 20:19

Geneleve polis baskını!

Gaziantep'te 70 polisin katılımıyla genelevlere yönelik huzur operasyonu düzenlendi. Operasyonda uyuşturucu ve patlayıcı da arandı.

Haber 14-03-17 18:54

Genelev kapısına turnike koyup para topladılar

İzmir'de genelev kapısına turnike konularak girişlerden 1 TL ücret istenmesi krize yol açtı. Ortalama günde 3 bin kişinin kullandığı turnike, Fuhuşla Mücadele Komisyonu tarafından söküldü.

Haber 30-12-16 15:24

Genelev açmak istedi, FETÖ'cüler ortaklık teklif etti

Isparta'da bi şahıs genelev açmak istediğini bu süreçte kendisine FETÖ'cü bir başsavcının ulaştığını ve bir nevi ortaklık teklif ettiğini iddia etti.

Haber 31-10-16 11:33

Genelevde kalp krizi

Manisa'da 67 yaşındaki H.D., genelevde kalp krizi geçirince ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Haber 09-09-16 10:11

60 yaşındaki adam genelevde fenalaşıp öldü

Beyoğlu Karaköy'deki genelevde 60 yaşındaki bir kişi, hayat kadınıyla ilişki kurmak için girdiği odada fenalaşarak hayatını kaybetti.

Haber 03-05-16 17:42

Zorla senet imzalatıp genelevde çalıştırmaya 19 yıl hapis

Adana'da hayat kadınlarına zorla senet imzalatıp, tehditle genelevde çalıştırdığı iddiasıyla 19 yıl 1 ay hapis cezasıyla aranan 35 yaşındaki Rabia Şengül, sevgilisinin evinde yakalandı.

Haber 16-12-15 15:03