Hamsi Haberleri

Hamsi fiyatı bir günde 2 katına çıktı, halde gerginlik çıktı! Kasa kasa balık almaya gelen esnaf manzarayı görünce inanamadı

İstanbul'da Gürpınar Balık Hali'ne kasa kasa hamsi alma hayaliyle gelen balıkçılar halde balık olmadığını görünce şaşkına döndü. Tekneciler, pazarcıların balıkları fazla kâr marjıyla pahalıya sattığını öne sürerek denize açılmamış, bu yüzden hale de balık gelmemişti. Esnaf ise teknecileri balıkların pahalıya satılmasını istemekle suçladı. Halde yaşanan gerginlik pazar tezgahlarına da yansıdı.

Haber 19-09-23 16:45

Tekirdağlı balıkçıların ağları hamsiyle doluyor

Tekirdağlı balıkçılar bol hamsi avıyla limana dönüyor.

Yurthaber 14-09-23 15:55

Vatandaşlar bu yıl bol bol balık tüketebilir! Hamsi bolluğu yaşanıyor

Av yasağının sona ermesiyle birlikte av sezonu başladı. Tezgahlarda hamsi bolluğu yaşanıyor. Kocaeli'de 140 TL'ye çıkan hamsi fiyatı yasağın ardından 80 TL'ye geriledi.

Haber 07-09-23 13:42

Yeni başlayan av sezonunda tezgahlar hamsiyle doldu

Sinop'ta yeni başlayan av sezonuyla birlikte hamsi tezgahlardaki yerini aldı.

Yurthaber 06-09-23 14:08

Hamsideki bolluk balıkçı tezgahlarını hareketlendirdi

Edirne'deki balık tezgahlarında hamsi bolluğu yaşanıyor.

Yurthaber 04-09-23 12:23

Sezonun ilk istavrit ve hamsileri satışa çıktı! İşte balık fiyatları

Rize'de av yasağı sonrası balıkçı tezgahlarında en çok hamsi, mezgit ve istavrit yer aldı. İstavrit ve hamsi kilosu 100 liradan, barbun ile zargana 200 liradan, izmarit ve tirsi ise 50 liradan satılıyor.

Finans 03-09-23 11:59

Sinop'ta balıkçılar ağlarını Karadeniz'e bırakmak için gün sayıyor

Sinop'ta balıkçılar 1 Eylül'de başlayacak av sezonu öncesi onardıkları ağlarını Karadeniz'e bırakmak için gün sayıyor.

Yurthaber 29-08-23 11:05

Kocaeli, Bartın, Düzce, Sakarya ve Zonguldak'ta balıkçılar yeni sezona hazırlanıyor

Kocaeli, Bartın, Düzce, Sakarya ve Zonguldak'ta balıkçılar, denizlerde av yasağının kalkacağı 1 Eylül'de "vira bismillah" demek için ağ ve tekne bakımı yaparak hazırlıklarını sürdürüyor.

Yurthaber 24-08-23 11:04

Hamsinin faydaları nelerdir? Hamside hangi vitaminler var?

Hamsi sağlığımıza pek çok fayda sağlayan bir balık türüdür. Zengin besin içeriği ve omega-3 yağ asitleri bakımından önemli bir kaynaktır. Omega-3 yağ asitleri kalp sağlığını destekler, kan basıncını düzenler, kan pıhtılaşmasını azaltır ve iltihaplanmayı önler. Aynı zamanda beyin fonksiyonlarını iyileştirir, hafızayı güçlendirir ve ruh hali üzerinde olumlu etkilere sahiptir.

Haber 28-05-23 19:32

'Ertesi yıl hem kaliteli hem daha ucuz yeriz' Uzman isim Israr ediyorum diyerek çağrı yaptı: 1 sene...

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ahmet Cemal Dinçer, bu sezon tezgahlarda bir görünüp bir kaybolan hamsinin popülasyonunu kurtarmak için 1 yıl av yasağı önerisinde bulunarak, “Sürdürülebilir kaliteli hamsi avcılığında gerçekten dikkatli olmamız lazım. Bu stoku tekrar eski günlerine kavuşturmak için gerekli duyarlılığı göstermemiz lazım. Naçizane önerim, hamsi avcılığının hiç olmazsa bir yıl gene durdurulmasında ısrar ediyorum” dedi.

Finans 18-03-23 13:30

Hamsi avcılığı ile ilgili yeni karar! Marmara Denizi ile boğazlarda durduruluyor

Tarım ve Orman Bakanlığı, Marmara Denizi ekosisteminin korunması ve balıkçılara gelecek sezon daha fazla ekonomik katkı sağlanması amacıyla, Marmara Denizi ile İstanbul ve Çanakkale boğazlarındaki hamsi avcılığının yarından itibaren durdurulacağını bildirdi.

Haber 20-02-23 19:37

Yıllardır yanlış tüketiyormuşuz! Şifa deposunun en önemli yeri çöpe atılıyor

Omega 3 kaynağı balıklar kış aylarının vazgeçilmezi olarak görülüyor. Sevilerek tüketilen balıkların vücuda sağladığı faydalar saymakla bitmiyor. Ancak balığın faydaları hakkında yapılan açıklamalarda balığın en önemli kısmını çöpe attığımız ortaya çıktı. İşte balığın tüm faydalarından yararlanmamız için doğru tüketimi...

Haber 23-01-23 17:05

Fiyatı düştü! Herkes ümidi kesmişti ama... 'Umduğumuzdan fazla oldu'

Karadeniz'de bu sezon hamsi avı zaman zaman gelgitler yaşadı. Sezonda fiyatı 75 TL'lere kadar çıkan hamsiden hem vatandaşlar hem de balıkçılar tam ümidi kesmişken hamsi yeniden geri dönüş yapıp tezgahları şenlendirdi. Bol bol hamsi avlandığı için yüzler gülerken balıkçılar hamsinin bugünlerde bol ve iri olduğunu söyledi. Balıkçılar da durumdan memnun olurken bugün itibarıyla Trabzon Balık Hali’nde hamsinin kilosunun 40-60 TL arasında satıldığı görüldü.

Finans 23-01-23 12:50

Trabzon'da hamsinin kilogramı 35-50 liradan satılıyor

Trabzon'da balıkçı tezgahlarını süsleyen hamsinin kilogramı 35-50 liradan satılıyor.

Yurthaber 10-01-23 15:20

Airfryer mısır unlu hamsi tarifi yağsız ve çıtır çıtır: Airfryer'da mısır unlu hamsi nasıl yapılır?

Airfryer ile tüm yemeklerinizi ve tatlılarınızı kısa süre içinde hazırlayabilirsiniz. Ana yemekler, ara öğünler ya da özel yemek davetleriniz için hazırlayacağınız tüm lezzetler airfryer’da daha az yağlı ve daha lezzetli olacaktır. Mısır unlu hamsi pişirmek için de Airfryer kullanabilir, üç malzemeyle 10 dakika için de pişirerek servis edebilirsiniz. Airfryer'da kızartacağınız mısır unlu hamsi tarifi, tavada yapacağınız tarife göre daha az yağlı olacaktır.

Yemek 06-01-23 10:41

Trabzon'da hamsinin kilogramı 25-50 liradan satılıyor

Karadeniz'de avlanan hamsinin kilogramı Trabzon'da 25 ila 50 liradan satışa sunuluyor.

Yurthaber 05-01-23 15:08

Bu da oldu: Çöp şiş şeklinde hamsi şiş! Izgarada pişirip sunuyorlar

Kahramanmaraş’ta balıkçı esnafı, Karadeniz’den getirilen hamsileri çöp şiş şeklinde hazırlayıp müşterilerinin beğenisine sunuyor. Esnaf, çöp şişe dizerek hazırladığı hamsileri ızgara üzerinde pişiriyor. Hamsilerin şiş kebap gibi çöp şiş şeklinde hazırlanıp müşterilerin beğenisine sunulması dikkat çekiyor.

Haber 04-01-23 11:46

'35 yıldır senedir ilk defa böyle bir şey gördüm' diyerek fiyatların yarı yarıya düştüğünü duyurdu

Havaların soğumasıyla birlikte Karadeniz’de hamsi bolluğu yaşanıyor. Hamside ki bereket balık tezgahlarına da yansıdı. Geçen haftaya göre 110 TL civarında satılan hamsi, yaklaşık yarı fiyatına düşerek 60 TL'den satılıyor. Vatandaşlar hamsi bolluğundan dolayı memnun. Balıkçılar, 35 senedir ilk defa böyle bir şey gördüm aralığın 15-20’sinden sonra hamsi gelmeye başladı. Bereket oldu otomatikman fiyatı 110 liradan 60 liraya kadar geriledi” dedi.

Finans 24-12-22 16:21

Tekirdağ'da hamsi tezgahları süslüyor

Tekirdağ'da Karadeniz hamsisi, lezzetiyle en çok tercih edilen balıklar arasında yer alıyor.

Yurthaber 14-12-22 15:21

Samsun'da hamsi 25-30 liradan satışa sunuluyor

Samsun'da havaların soğumasıyla Karadeniz'de bol miktarda avlanan hamsi, balıkçılar kadar tüketicinin de yüzünü güldürüyor.

Yurthaber 07-12-22 14:54

Gelinin damada yaptığı kahve sosyal medyada gündem oldu! Hamsi batırdı, poz verdi...

Gelinin damada yaptığı kahve sosyal medyanın gündemine oturdu. Genç kızın mutfakta çektiği videoda, damat için hazırladığı kahveye hamsi batırması izleyenlere 'pes' dedirtti. Video milyonun üzerinde izlendi.

Haber 22-11-22 22:08

Palamutun yerine hamsi tezgahlarda yerini aldı: Mandalina fiyatına satıyoruz

Bu yıl bol miktarda çıktığı için uygun fiyata vatandaşlarla buluşan palamut yavaş yavaş yerini hamsiye bırakıyor. Rize'de palamut bolluğunun ardından sezonun ilk hamsisi de 25 liraya tezgahlarda yerini aldı. Hamsi fiyatlarının uygun olduğunu dile getiren Rizeli balıkçı Murat Kurt, "Mandalina fiyatına satıyoruz" dedi.

Haber 21-11-22 21:00

Bandırma'da palamut ve hamsi bolluğu

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde hamsi ve palamut avında bolluk yaşanıyor.

Yurthaber 16-11-22 15:04

Sinop'ta palamut, tezgahlardaki yerini hamsiye bırakıyor

Karadeniz'de avlanmaya başlanan hamsi, Sinop'ta tezgahlardaki yerini almaya başladı.

Yurthaber 15-11-22 13:50

Kilosu 80 liraya kadar çıkan hamsinin fiyatı sevindirdi! Palamut ise…

Balık fiyatlarında sevindiren haberler nihayet gelmeye başladı. Sezon başında kilosu 80 liradan satılan hamsinin fiyatı, havaların soğumaya başlamasıyla birlikte 30 liraya düştü.

Finans 12-11-22 16:17

Kılçığı boğazınızda kalmasın: Pratik hamsi temizleme yöntemi! Hamsi nasıl ayıklanır?

Balık sağlığımız için en önemli gıdalar arasında bulunuyor. Sonbahar aylarıyla birlikte pazarda ve balık tezgahlarında satılmaya başlayan taze balıklar her hafta sofralarda yer buluyor. Balık ayıklama oldukça zorlayıcı olabiliyor. Ancak sağlık için balığın iyice temizlenmesi gerekiyor. Özellikle hamsi gibi küçük balıkları temizlemek için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Yemek 25-10-22 14:02

Hamsinin ‘tanesi 3 TL’ iddiası ortalığı karıştırdı! Fiyatlar cep yakıyor…

Hamsi sezonu öyle bir fiyatla açtı ki inanması güç olsa da neredeyse tane ile satılmaya başlandı. Balıkçılar şu anda hamsinin kilosunun 80 ile 100 TL arasında değiştiğini belirtiyor. Ancak sosyal medyada hamsinin tane ile satıldığı tanesinin de 3 TL olduğu görülen bir fotoğraf ortalığı karıştırdı.

Finans 18-10-22 08:54

Prof. Dr. Canan Karatay uzun yaşamın formülünü verdi! Bunu yiyen 90-95 yaşına kadar yaşar

Sağlıklı beslenme uzun yaşamak ve hastalıklardan korunmak için çok büyük önem taşıyor. Uzmanlardan sağlıklı beslenmenin önemini her fırsatta vurguluyor. Prof. Dr. Canan Karatay'da sağlıklı beslenme üzerine yaptığı konuşmalar ile dikkat çekiyor. Prof. Dr. Canan Karatay yaptığı açıklama ile sağlıklı ve uzun yaşamanın formülünü verdi.

Haber 13-09-22 12:23

Hamsi yağından renkli sabun üretiyorlar

Samsun'un Alaçam ilçesinde yaşayan Batı çifti, hem ürünlerine yöresellik katmak hem de cilt ve saça iyi gelen özelliğinden faydalanmak için sabunlarında hamsi yağını kullanıyor - Bahar Batı: - "Hamsi yağlı sabunu ilk duyanlar önce hamsi kokusu olduğu için 'Öyle sabun olur mu?' diyor. 'Hamsi yağlı ama kokmuyor, hamsi kokmasını isterdim.' diyenler de oluyor"

Yurthaber 13-09-22 11:43

Samsun'da tezgahlarda mezgit, barbunya ve istavrit bolluğu yaşanıyor

Samsun'da tezgahlarda mezgit, barbunya ve istavrit bolluğu yaşanıyor

Yurthaber 06-09-22 17:03

Karadenizli balıkçılar yeni sezonda palamut, çinekop ve hamsi bolluğu bekliyor

Türkiye'nin balık ihtiyacının önemli bir bölümünün karşılandığı Karadeniz'de balıkçılar, 1 Eylül'de başlayacak sezonda palamut, çinekop ve hamsi bolluğu bekliyor - Samsun Su Ürünleri Kooperatifler Birliği Başkanı Atıf Malkoç: - "Bu yıl denizde palamut görülüyor, çinekop da var. Yani göç balıklarının tamamı denizde görülüyor"

Yurthaber 29-08-22 11:03

Sosyal medyada yayıldı! ABD'de gökyüzünden hamsi yağıyor

Sosyal medya ABD'de gökten balık yağmasını konuşuyor. Şoke eden olay ülkenin San Francisco şehrinde yaşanıyor. ABD basınının aktardığına göre Körfez Bölgesi çevresindeki yerel halk kaldırımlarda, yollarda, çatılar ve otobüs duraklarında beklenmedik bir şekilde hamsi buluyor. Yerel halkın Reddit'de paylaşım yapmasıyla yaşanan hamsi yağışı hızla sosyal medyada yayıldı. Uzmanların ise bu ilginç olayın sebebine ilişkin dikkat çeken bir tahmini var.

Haber 06-07-22 14:22

Türkiye'nin su ürünleri üretimi, 2021'de yüzde 1,8 arttı

Türkiye'nin su ürünleri üretimi, 2021'de yüzde 1,8 arttı

Yurthaber 02-06-22 10:17

Lezzetli balık pişirmek istiyorsanız bu kurallara dikkat edin

Uzmanlar, 2 altın kural olarak balığın lezzetini almak için doğru zamanda doğru teknikle pişirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Yemek 22-03-22 15:35

Samsun'da tezgahlarda hamsi 30, istavrit 25 liradan satılıyor

Samsun'da tezgahlarda hamsi 30, istavrit 25 liradan satılıyor

Yurthaber 16-03-22 18:36

Türkiye'nin farklı illerinden balıkçılar Samsun'daki mezatta buluşuyor

Karadeniz'de avlanan tonlarca balık, kasalarla Türkiye'nin en büyük balık halleri arasında bulunan Samsun Büyükşehir Belediyesi Balık Hali'ne getirilip açık artırma usulüyle satılıyor - Başka illerden gelen balıkçılar, halde gece geç saatlerde düzenlenen mezada katılarak tezgahları için balık satın alıp kentlerine dönüyor

Yurthaber 24-02-22 11:02

Samsun'da balık fiyatları

Samsun'da balık fiyatları

Yurthaber 23-02-22 15:59

Deniz suyu ısınınca Edirne'deki balıkçı tezgahlarında hamsi azaldı

Deniz suyu ısınınca Edirne'deki balıkçı tezgahlarında hamsi azaldı

Yurthaber 16-02-22 13:07

Tekirdağ'da hamsi ve istavrit tezgahları süslüyor

Tekirdağ'da hamsi ve istavrit tezgahları süslüyor

Yurthaber 08-02-22 13:45

Zonguldak'ta karla lezzetlenen hamsi tezgahlarda hızla tükeniyor

Zonguldak'ta karla lezzetlenen hamsi tezgahlarda hızla tükeniyor

Yurthaber 30-01-22 13:25

Tekirdağ'da hamsi tezgahların gözdesi oldu

Tekirdağ'da hamsi tezgahların gözdesi oldu

Yurthaber 28-01-22 09:27

Beykoz'da hamsi şenliği

Kemençe eşliğinde horon oynanan etkinlikte 4 bin 500 kişilik hamsi, tavalarda pişirilerek ekmek arasında ücretsiz ikram edildi

Yurthaber 27-01-22 16:59

Batı Karadeniz'de karla lezzetlenen hamsi tezgahların gözdesi oldu

Batı Karadeniz'de karla lezzetlenen hamsi tezgahların gözdesi oldu

Yurthaber 27-01-22 10:27

Dün 50 liraydı, bugün 35’e düştü

Kocaeli’de geçtiğimiz günlerde etkili olan olumsuz hava koşulları, balık fiyatlarının yükselmesine sebep olurken, bugün ise fiyatlarda düşüş yaşandı. Dün kilosu 50 liradan satılan hamsi bugün 35 liradan alıcı buluyor. Fırtına ve rüzgar sebebiyle fiyatların yükseldiğini söyleyen balıkçılar, önümüzdeki günlerde fiyatların daha da düşeceğini öngörüyor.

Finans 21-01-22 14:03

Hamsinin fiyatı 80 liradan 25 liraya düştü! 20 gün sürecek

Sezon başlarında bol görülen ve kilosu 10 TL’den satılan hamsi aralık ayı ortalarında birden kaybolurken umutları Gürcistan’dan gelecek hamsiye bırakmıştı. Hamsi, Gürcistan’dan Türk balıkçılar tarafından bolca avlanıp Trabzon’a gönderilince tezgahlar şenlendi. Bir kaç gün öncesine kadar kilogram fiyatı 80 TL olan hamsinin fiyatı bir anda 25 TL’ye üştü.

Finans 18-01-22 17:27

Hamsi yemek hayal oldu: Kilosu 50 lira oldu

Uzun süredir denizden çıkmayan hamsi tezgahlarda bugünlerde kendini gösterdi. Kilosu 50 TL olan hamsiye ise vatandaşlar fazla ilgi göstermedi. Balıkçılar, "fiyatları görenlerin kendilerine tepki gösterdiğini belirterek, “Balık çok pahalı. Fiyatı gören, gidiyor."dediler.

Finans 17-01-22 16:02

Düzce'deki Hamsi Festivali'nde 7 tona yakın balık tüketildi

Düzce'deki Hamsi Festivali'nde 7 tona yakın balık tüketildi

Yurthaber 16-01-22 16:05

Samsun'da düzenlenen hamsi festivalinde 2 ton hamsi 2 saatte tüketildi

Samsun'da düzenlenen hamsi festivalinde 2 ton hamsi 2 saatte tüketildi

Yurthaber 11-01-22 15:27

Hamsi Batı Karadeniz'i terk ediyor

Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş: - "Şu anda çıkan hamsi, piyasayı tatmin edecek şekilde değil. Bu saatten sonra da çok fazla hamsi olacağını düşünmüyoruz"

Yurthaber 10-01-22 12:08