Hayvan Haberleri

Alanya'da kurtların saldırısı sonucu 18 küçükbaş hayvan telef oldu

Antalya'nın Alanya ilçesinde kurtların saldırısına uğrayan 18 küçükbaş hayvan telef oldu.

Yurthaber 20-01-23 13:36

Afyonkarahisar'da tedavisi tamamlanan atmaca doğaya salındı

Afyonkarahisar'da yaralı halde bulunduktan sonra Afyon Kocatepe Üniversitesi Yaban Hayatını Kurtarma Rehabilitasyon Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezinde (AKÜREM) tedavi edilen atmaca, doğaya bırakıldı.

Yurthaber 28-12-22 10:15

6 gün sonra süre doluyor! Tedarik sorunu başladı

Evde bakılan kedi, köpek ve gelinciklere yönelik yürürlüğe giren mikroçip uygulamasında son tarih 31 Aralık’a 6 gün kalırken, yoğun başvuru üzerine mikroçip ve pasaportlarda tedarik sorunu yaşanmaya başlandı. Uzmanlar, süre sonuna kadar bu kadar hayvana mikroçip takılıp kayıt altına alınmasına imkan olmadığını belirterek ek süre istiyor!

Haber 25-12-22 14:46

Erzincan'da yük trenin çarptığı çoban hayatını kaybetti

Erzincan'da yük trenin çarptığı Afganistan uyruklu çoban yaşamını yitirdi.

Yurthaber 21-12-22 07:46

İhbar sonrası karşılaştıkları manzara tüyler ürpertti: Hepsi ölü ve çürümüş halde bulundu! Marmaris'te gizemli olay

Muğla'nın Marmaris ilçesinde polisler korkunç ihbarı alınca harekete geçti. Olay yerine giden polislerin karşılaştıkları manzara korkunçtu. H. A.'nın evinde onlarca çürümüş hayvan ölüsü bulundu. Gizemli olayın ardından H. A. gözaltına alınırken akıllara son zamanlarda hayvanlara uygulanan işkence görüntüleri geldi.

Haber 11-12-22 10:25

Her akşam okuldan eve geç dönüyordu! Babası onu takip edince gördüğü şeye inanamadı

Filipinler'in Davao şehrinde yaşayan Barry Amante, oğlu Ken'in birkaç yıl önce, oğlunun okuldan eve geç dönmeye başladığını fark etti. Zamanla oğluna verdiği harçlığın da hızla tükendiğini keşfedince endişelenmeye başlayan baba, oğlunu takip edip ne olduğunu anlamak için uğraşmaya karar verdi. Ancak gördükleri, onu şaşkına çevirecek cinstendi.

Trend 07-12-22 16:31

Diyarbakır’daki hayvan hastanesi, bölgede yabani ve evcil hayvanlara sağlık üssü oldu

Diyarbakır’da, Dicle Üniversitesi Veteriner Fakültesi bünyesinde kurulan hayvan hastanesi, tıbbi imkanları ve başarılı akademik kadrosuyla kent ve çevre illerden getirilen binlerce hayvanın sağlığına kavuşmasına imkan tanıyarak bölgede sağlık üssü görevini üstleniyor.

Yurthaber 08-11-22 08:58

Kuduz hastalığının belirtilerine dikkat! Kuduz hastalığı nedir? Nasıl bulaşır?

Bitlis'te görülen kuduz hastalığı tüm ülkenin yakından takip ettiği konular arasında bulunuyor. Kuduz hastalığının etkileri göz korkutuyor. Kolayca bulaşabilen kuduz hastalığı belirtileri internet üzerinden sıklıkla araştırılıyor. Kuduz nedir? Nasıl bulaşır? sorularının cevapları hayati önem taşıyor.

Haber 04-11-22 13:55

Bitlis'te 55 koyun telef oldu, 47 koyun yaralandı

Bitlis’in Tatvan ilçesinde kurt saldırısına uğrayan sürüden 55 koyun telef oldu, 47 koyun da yaralandı. 10 farklı hayvan sahibi aile saldırıdan mağdur olduklarını belirterek yetkililerden yardım istedi.

Haber 22-10-22 21:01

Emekli Hayvanlar Çiftliği orman yangınlarından kurtarılan canlılara yuva oldu

Osmaniye'deki Kastabala Kuş Cenneti'nde yer alan çiftlikte, 26'sı geçen yılki orman yangınlarından etkilenen 28 hayvanın tedavi ve bakımı gerçekleştiriliyor - Tesisteki at, eşek, keçi, koyun ve kaz gibi çiftlik hayvanları, lokanta, manav ve marketlerden toplanan gıdalarla besleniyor

Yurthaber 20-10-22 13:14

Antalya'da Antik Çağdan Günümüze Paralar Üzerindeki Hayvan Görselleri sergisi açıldı

Antalya'da "Antik Çağdan Günümüze Paralar Üzerindeki Hayvan Görselleri" sergisi açıldı

Yurthaber 11-10-22 13:08

Antalya Doğal Yaşam Parkı'nı yıl başından bu yana yaklaşık 500 bin kişi ziyaret etti

Antalya Doğal Yaşam Parkı'nı yıl başından bu yana yaklaşık 500 bin kişi ziyaret etti

Yurthaber 10-10-22 14:57

Bu bitkiye sahip olanların örümcek derdi kalmıyor! Oldukça etkili sonuçlar veriyor

Örümcek küçük olmasına rağmen en korkulan hayvanlar arasında bulunuyor. Eve yuva yaptıklarında hızla üreyen örümcekler göremeyeceğiniz yerlerde saklanıyor. Örümcekleri etkili bir şekilde uzaklaştırırken zarar vermek istemiyorsanız bu bitkiyi kesinlikle almalısınız.

Kadin 18-09-22 16:02

Polisler, can dostlar için 7 gün 24 saat görev başında

Polis memuru İbrahim Büyükkarabağ: - "Eziyet görmüş hayvanın insanlara alışması ve travmayı atlatması için her gün farklı bir görevliyle gezdirilip mama ve su verilerek bu süreci aşmasını sağlıyoruz"

Yurthaber 30-08-22 11:03

Kars'ta su tankerinin sürüye çarptığı kazada 3 kişi yaralandı, 17 büyükbaş hayvan telef oldu

Kars'ta su tankerinin sürüye çarptığı kazada 3 kişi yaralandı, 17 büyükbaş hayvan telef oldu

Yurthaber 22-08-22 23:21

Cami imamı çocuklara hem hayvan sevgisi aşılıyor hem geçmişi öğretiyor

Sinop'un Saraydüzü ilçesinde Başekin Köyü Merkez Camisi'nde imamlık yapan Kenan Küçükçadırcı, cami bahçesinde beslediği tavşan, güvercin ve tavuklarla Kur'an kursuna katılan çocuklara hayvan sevgisi aşılarken, bahçede köyde kullanılan eski eşyaları sergileyerek geçmişi de anlatıyor - İmam Kenan Küçükçadırcı: - "Çocukların tepkileri çok güzel. Sadece hayvan sevmek için dahi gelen çocuklarımız var. Tabii bu vesileyle de kursa katılıyorlar"

Yurthaber 16-08-22 11:04

İnanılmaz çiftleşme yöntemleri! Hem penisleri hem de vajinaları var, aynı anda...

Eş aramaya gelince, herkesin farklı yöntemleri var. Ancak hayvanlar dünyasındaki bazı 'taktikler' kur yapmayı bambaşka bir düzeye taşıyor. Deniz salyangozu hayvanların en çekicisi değil belki ama sıra dışı bir seks hayatı var. Çiftleşen salyangozların her ikisinde de hem penis hem de vajina olduğu için, aynı anda çifte birleşme yaşıyor. Sadece çift cinsiyetli olmakla kalmıyor, kullandıktan 20 dakika sonra penislerini atıyorlar, neredeyse ertesi gün yerine yenisi çıkıyor.

Haber 06-08-22 14:51

Günümüzde yaşayan ve prehistorik kökenleri olan 10 hayvan

Dinazor fosillerinin ilk bulunduğu günden beri insanlar prehistorik (tarih öncesi) hayvanlara çok büyük bir ilgi duyuyor, onlarla yaşamanın nasıl olacağını merak ediyor. Günümüzde yaşayan ve prehistorik kökenleri olan 10 prehistorik hayvanı yakından inceleyelim.

Haber 31-07-22 10:31