Örümcek Haberleri

Sesler geldiğini söylediği kulağından canlı örümcek çıktı! O anları sosyal medyadan paylaşınca milyonlar izledi: Yeni fobim yükleniyor

TikTok'ta 'munimarin' kullanıcı adıyla paylaşılan bir video yaklaşık 55 milyon izlenmeye ulaştı. Görüntülerde sesler geldiğini söylediği kulağından canlı bir örümcek çıkan yaşlı bir kadın yer aldı. O anlara sosyal medya kullanıcıları yorumsuz kalamadı.

Trend 19-04-2024 14:50

15 yaşındaki karınca uzmanının keşfi: Okulunun bahçesinde bugüne kadar kaydı olmayan örümcek türü buldu

Kendini "karınca uzmanı" olarak tanımlayan İstanbul Saint Joseph Lisesi 9. sınıf öğrencisi Fikret Arda Düzgünses okulunda karıncaları takip ederken Türkiye'de bugüne kadar olmayan bir örümcek türü keşfetti. Düzgünses hedefinin eğitimini biyoloji alanında sürdürmek olduğunu söyledi.

Haber 16-01-2024 13:52

Anormal sesler duyduğu için doktora giden kadının kulağından örümcek çıktı! Doktorları bile şaşkına çevirdi

4 gün boyunca anormal sesler duyduğunu söyleyerek doktora giden bir kadın muayene sırasında herkesi şaşkına çevirdi. Muayenede, sol kulağın dış işitsel kanalında küçük bir örümceğin hareket ettiği görüldü.

Trend 27-10-2023 07:55

Kulağındaki hışırtı için hastaneye gitti... Doktor gözlerine inanamadı, o hayatının şokunu yaşadı! Yuva yapmış 'Canlıydı'

Manisa’nın Salihli ilçesinde kulağındaki hışırtı şikayetiyle hastaneye giden kadının kulağında yuva yapmış canlı bir örümcek bulundu. Örümcek, kulaktan canlı bir şekilde çıkarıldı.

Haber 11-10-2023 16:32

Bu kez de o ilde ortaya çıktı! Yürüyüş yaparken fark etti, eve gelince gerçeği öğrendi Dikkat çekiciydi

Dünyanın en zehirli örümcekleri arasında gösterilen ‘Argiope lobata’ bu kez Sivas’ta ortaya çıktı.

Haber 22-09-2023 11:17

Güçlü zehri ile biliniyor! Bu kez de o ilimizde görüldü

Ülkemizde farklı illerde görüntülenen ve güçlü zehri ile bilinen "Argiope Lobata" türü örümcek, bu kez de Eskişehir’de görüldü.

Haber 21-09-2023 14:42

Dünyanın en zehirlilerinden... Türkiye'de görüldü! Uzman isimden uyarı geldi

Dünyanın en zehirli örümcekleri arasında yer alan argiope lobata, Türkiye'de görüldü. Geçtiğimiz yıl Malatya'da rastlanan örümcek türü, bu kez de Kırşehir'de görüldü. Kırşehir Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mücayit Şahin, müdahale edilmediği sürece insanlara saldırmadığını belirttiği örümcekler ile ilgili, "İnsanların bu konuda dikkatli olmaları gerekmektedir" uyarısında bulundu. İşte detaylar...

Haber 01-09-2023 15:30

Dünyanın en zehirli örümceklerinden! Argiope lobata, Gümüşhane'den sonra Malatya'da da görüldü

Dünyanın en zehirli örümceklerinden biri olan argiope lobata örümcek Gümüşhane'nin ardından Malatya’nın Arapgir ilçesinde de görüldü. Türkiye'de iki türü olduğu bilinen örümceğin Afrika, Asya ve Güney Avrupa’da yaşam alanı buluyor.

Haber 25-08-2023 19:45

Örümcek tarafından ısırıldı! İki gün boyunca ereksiyon yaşadı... “Öleceğimi sandım”

Ronald isimli bir adam dünyanın en zehirli eklembacaklılarından biri olarak kabul edilen “muz ağacı örümceği” tarafından ısırıldı. Örümceğin ısırmasından sonra genç adam iki gün boyunca geçmeyen ereksiyon yaşadığını söyledi. Öleceğini zannederek büyük bir korku hissettiğini dile getiren Ronald, hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edildi.

Trend 14-08-2023 10:26

O ilimizde yakalandı! Dünyanın en zehirli türlerinden birisi: Kendi eşini bile yiyebiliyor!

Dünyanın en zehirli örümcek türleri arasında yer alan ve kendi eşlerini de yemeleriyle tanınan "argiope lobata" örümceği, Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde yakalandı. Vücuttaki sinir hücrelerini öldüren ve insanın hayatını kaybetmesine neden olduğu öğrenilen dişi örümcek, Milli Parklar Doğa Koruma Burhaniye Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi.

Haber 10-08-2023 17:40

Dünyada nadir görülüyor! O ilde görüntülendi... 'Oldukça ihtişamlı'

Dünyada nadir görülen loblu örümcek (Argiope Lobata) Kahramanmaraş'ta bir fotoğrafçı tarafından görüntülendi.

Haber 09-08-2023 16:01

Bilecik'te insan yüzlü örümcek yakalandı

Bilecik'te Latince adı "thomisus onustus" olan "köşeli yengeç örümceği" yakalandı.

Yurthaber 24-07-2023 07:24

Bir ili korku sardı! 1 metre zıplayabiliyor, akrep avlayabiliyor, insanı öldürebiliyor

Güçlü zehre sahip olan, 1 metre yükseğe kadar zıplayabilen ve akrep bile avlayabilen, çeşitli illerde rastlanan ’sarıkız’ cinsi örümcek, bu kez Çorum’un Sungurlu ilçesinde görüldü. Havaların ısınması ile ortaya çıkan örümceğe karşı vatandaşların dikkatli olması öneriliyor.

Haber 05-07-2023 20:43

Kocaeli'de lise öğrencileri kurtarma ekipleri için özel robot geliştirdi

Kocaeli Selim Yürekten Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, afetlerde arama kurtarma çalışmalarına katılan ekiplerin, enkaz altında kalan kişilerin ısı, ses ve görüntü bilgisini sağlayacak robot geliştirdi.

Yurthaber 16-06-2023 14:43

Denizli’de zehirli uğur böceği örümceği görüldü

Denizli’de zehirli örümcek türleri arasında yer alan uğur böceği örümceği görüldü.

Haber 06-06-2023 12:17

Örümcekleri yaz boyunca evinizin yakınına yaklaştırmayacak karışım! Sadece 2 malzemeyle örümceklerden kurtulabilirsiniz

Örümcekler özellikle yaz aylarında artış göstererek birçok evi istila ediyor. Görünmeyen yerlere yuva yapan örümcekler kısa süre içerisinde çoğalarak evin birçok yerine yayılabiliyor. Örümceklerden kurtulmak için etkili yöntemler arıyorsanız temizlik uzmanının bulduğu mucizevi karışımı deneyebilirsiniz.

Kadin 12-05-2023 17:07

Kulak uğuldaması şikayetiyle doktora başvurdu! Kulağının içinde örümceğin yuva yaptığını öğrenince şoke oldu

Sağ kulağında sürekli olarak bir uğultu sesi duyan ismi açıklanmayan 40 yaşındaki bir kadın yardım için hastaneye başvurdu. Yapılan incelemeler sonucunda kadının sağ kulağının içinde bir örümceğin yuva yaptığı ortaya çıktı. İnanılmaz keşif karşısında 40 yaşındaki kadınla birlikte doktorlarda şaşkınlığını gizleyemedi.

Trend 27-04-2023 08:49

Marketten aldığı muzların içinde yumurta keseli örümcek buldu! Görünce gözlerine inanamadı

35 yaşındaki Craig Harrison'ın başına geldiğini iddia ettiği olay herkesi şoke etti. Harrison, süpermarketten aldığı muzların arasında gizlenen yumurta keseli dev bir örümcek bulduğunu iddia etti. Harrison'ın iddiası dünya basınında geniş yankı uyandırdı.

Trend 12-04-2023 12:09

Sosyal medyada gündem yaratan görüntüler! Hareket eden örümceği ağzına atıp canlı canlı yedi

Sosyal medyada paylaşılan bir görüntü kısa sürede kullanıcıların tepkisini çekmeyi başardı. İsmi açıklanmayan Uzakdoğulu bir kadına ait görüntülerde önce ellerinin üzerine örümcekleri yürüten kadın daha sonrasında ise canlı canlı örümcekleri ağzına atarak yedi. Görüntüler sosyal medyada viral oldu.

Trend 09-01-2023 13:17

Elazığ'da nadir görülen Eresus kollari türü örümcek görüntülendi

Elazığ'da nadir görülen "Eresus kollari" türü örümcek görüntülendi

Yurthaber 18-10-2022 14:59

Bu bitkiye sahip olanların örümcek derdi kalmıyor! Oldukça etkili sonuçlar veriyor

Örümcek küçük olmasına rağmen en korkulan hayvanlar arasında bulunuyor. Eve yuva yaptıklarında hızla üreyen örümcekler göremeyeceğiniz yerlerde saklanıyor. Örümcekleri etkili bir şekilde uzaklaştırırken zarar vermek istemiyorsanız bu bitkiyi kesinlikle almalısınız.

Kadin 18-09-2022 16:02

Tamamen kurtulacaksınız! Örümcekleri evden uzaklaştırmak için çok etkili yöntem

Örümcek birçok insanın en korktuğu hayvanlardan. Evde, bahçede sıklıkla gördüğümüz örümcekleri uzaklaştırmak için çeşitli yöntemler aranıyor. Ancak bu yöntemler istenilen sonuçları vermiyor. Oysa ki örümcekleri evden uzak tutmanın yolu basit yöntemlerden geçiyor.

Kadin 11-09-2022 11:44

Örümcek önce ağını kurdu, sonra beklediği bal arasını böyle avladı

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde bir örümcek türü kurduğu ağ sayesinde bal arısını uzun süre bekleyerek avladı. Örümcek ve bal arası arasındaki mücadele anbean görüntülendi.

Haber 30-08-2022 10:13

Balon gibi şişti! Küçük bir ısırık canından ediyordu: Yüzde 90’ını kaybetti

Karavanıyla tatile çıkan Adam Roberts, İngiltere’nin en ölümcül böceği tarafından ısırıldı. İlk başta durumu umursamayan adam parmağının balon gibi şişmesinden sonra hastanenin yolunu tuttu. Doktorlar, adamın enfekte olan parmağını kaybetme olasılığının yüzde 90 olduğunu söyledi.

Haber 27-08-2022 08:30

Sosyal medyada popüler oldu! Tatilden yeni dönen kadın bavulunu açınca gördüklerine inanamadı

İngiltere’den tatil için Kıbrıs’a giden bir kadın, tatilini bitirip ülkesine döndüğünde bavulundan çıkan örümcek karşısında şaşkına döndü. ‘Georgiahsx’ kullanıcı adıyla o anları sosyal medyadan paylaşan kadın, kıyafetlerinin arasında dolaşan örümceği göstererek korku dolu anları paylaştı.

Trend 18-07-2022 16:32

Kayseri'de örümcek paniği! Geceleri ortaya çıkıyor, boyu insan eli kadar

Kayseri'de 'Sarıkız' cinsi örümcek vatandaşlar arasında tedirginlik yarattı. Boyunun insan eli kadar olduğu belirtilen ve 1 metre yükseğe zıpladığı iddia edilen örümcekler için mahalleli çözüm isterken örümceğin sadece geceleri hareket ettiği biliniyor. Sarıkız örümceği, güçlü çeneleri nedeniyle ısırdıkları insanlara zarar verebiliyor.

Haber 13-07-2022 14:29

Örümcek ağının mucizevi etkisi! Kanseri…

Örümcek ağları hijyenik görünmediği gerekçesiyle evlerde temizlenip atılıyor. Örümceklerin evinde bulunmasını istemeyen örümceklerden korkan insanlar bu ağlara müdahale ediyorlar. Fakat örümcek ağının kanser üzerindeki mucizevi etkisini biliyor muydunuz? İşte örümcek ağının etkileri…

Haber 14-03-2022 15:25

Dünyada sadece Kahramanmaraş'da yaşıyor! Yeni örümcek türü keşfedildi: Turkocranum

Kahramanmaraş'ta keşfedilen yeni örümcek türü, literatüre girdi. Dünyada sadece Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde yaşayan örümcek türüne 'Turkocranum' ismi verildi. Doç. Dr. Tarık Danışman söz konusu yeni örümcek türünün insanlar için tehlikeli olmadığını söyledi.

Haber 10-02-2022 10:07

Saniye saniye görüntülendi! Bacağına tırmandı, basın toplantısını yarıda kesti

Avustralya’nın Queensland Eyaleti Sağlık Bakanı Yvette D’ath, konuşma yaptığı esnada bir örümceğin bacağına tırmanması nedeniyle kısa süreli panik yaşadı. D’ath, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Daha önce de toplantılarım bölündü. Ancak bu, bir örümcek yüzünden bölünen ilk toplantım oldu" ifadelerini kullandı.

Haber 17-12-2021 14:44

Ardahan'da eksi 15 dereceyi gördüler! Örümcek ağı bile buz tuttu

Ardahan’da, dün en düşük hava sıcaklığı, sıfırın altında 15,8 derece olarak ölçüldü. Kura Nehri donarken, örümcek ağının da buz tuttuğu görüldü.

Haber 07-12-2021 11:18

Isırığıyla insan tırnağını delebilen örümcek bulundu! Yetkililer bile şaşkın: Bu kadar büyüğünü görmemiştik

Avustralya'daki bir sürüngen parkı, uzmanların ona "mega örümcek" adını verdiği, türüne göre çok büyük bir huni ağı örümceğinin fotoğrafını paylaştı. Avustralya Sürüngen Parkı'ndan yapılan bir basın açıklamasına göre, örümcek ortalama 1 ila 5 santimetre boyutuna kıyasla 8 santimetre ölçüyor. İnsan tırnağını ısırabilen, neredeyse 2 santimetre uzunluğunda da dişleri bulunuyor.

Haber 17-11-2021 07:50

Tuvalette acı sürpriz! Örümcek kalçasından ısırınca dehşeti yaşadı

İngiltere’de yaşayan 34 yaşındaki radyo programcısı Jo Kenyon, tuvalete girdiği sırada oldukça ilginç bir sürprizle karşılaştı. Klozet kapağının altına gizlenen bir örümceğin kalçasından ısırmasından sonra Jo Kenyon, acilen doktora gitti. Yapılan müdahalenin ardından doktorlar hastaneye gelmemesi durumunda örümceğinin vücudunda bıraktığı salgı nedeniyle ölebileceğini söyledi.

Trend 03-11-2021 14:16

Yer: Avustralya! Hayatının şokunu yaşadı, sifonu çekmesi bile işe yaramadı

Sosyal medya uygulaması TikTok'ta ilginç hikayeler paylaşılmaya devam ediyor. Uygulamada son olarak tuvalette örümcekle karşılaşan bir adamın anlattıkları yer aldı. Klozete oturacağı sırada avcı örümcekle göz göze gelen adam, sifonu çekse de örümceği yerinden edemedi. "Avustralya'ya gitmeden önce tuvalete her girdiğinizde her zaman sifonu çekin'' başlığı ile yayımlanan videoda avcı olarak bilinen bir örümcek görünüyor.

Haber 05-09-2021 09:21

En zehirli örümcek türü Samsun'da görüldü! Eşini yiyerek besleniyor

Dünya üzerinde nadir görüldüğü belirtilen ve çok zehirli olduğu öğrenilen "argiope lobata" türü örümcek Samsun'da görüntülendi. Türkiye'deki en zehirli örümcek türlerinden biri olan ve yaşam alanının genellikle Afrika, Güney Avrupa ve Asya olduğu öğrenilen bu örümcek türü eşini yiyen dişileriyle meşhur.

Haber 24-08-2021 15:14

Yozgat'ta insan yüzlü örümcek panik yarattı! Gören telefonuna sarıldı

Yozgat'ta ortaya çıkan insan yüzlü örümcek cep telefonu ile görüntülendi. Şeyh Ahmet Efendi Mahallesi'ndeki bir evin kapısında görülen köşeli yengeç örümceği (Thomisus onustus), bölge sakinlerinin paniklemesine neden oldu. Yüzünün gerçekten insana benzediğini fark edince korktuğunu söyleyen Aziz Ördekçi, örümceği kentteki üniversitenin ziraat fakültesi bölümüne teslim etti.

Haber 18-08-2021 09:47

Elazığ'da örümcek paniği! ''Oldukça saldırgan bir tür, ısırığı çok kuvvetli''

Elazığ’da bir inşaatın şantiye alanında görülen dev örümcek paniğe neden oldu. Diyarbakır Dicle Üniversitesi Fen Fakültesi Zooloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Satar, örümceğin saldırgan olduğunu ve kuvvetli ısırdığını söyleyerek bölgede çok yaygın görüldüğünü ifade etti.

Haber 07-08-2021 12:03

Etle besleniyor! Yakalayıp kavanoza koydu: Yetkililere haber verdik

Eskişehir'de 30 yaşındaki Ekrem Ulucan evinin bahçesinde yakaladığı 'Sarıkız' (camel spider) örümceğini kavanoza koyup, iş yerine götürdü. Ulucan, "Fotoğraf çektirenler oluyor. Yetkililere haber verdik, dönüş bekliyoruz” dedi.

Haber 21-07-2021 14:12

Erzurum'da görüntülenen insan yüzlü örümcek şaşırttı

Erzurum'da görüntülenen "insan yüzlü örümcek" şaşırttı

Yurthaber 16-07-2021 15:19

Hava kararınca ortaya çıkıyorlar! Kayseri'de endişelendiren görüntü

Havaların ısınmasının ardından özellikle akşam saatlerinde ortaya çıkan sarıkız örümceği Kayseri'de tedirginlik yarattı.

Haber 11-07-2021 12:34

Örümcek değil! Hakkari'de yeni böğü türü keşfedildi

Hakkari Üniversitesi, biyoçeşitliliği ortaya çıkarmak için hazırlanan proje kapsamında Zap Suyu boyunca karşılıklı lokalitelerde konumlanan yeni böğü türü keşfedildi. Böğü türüne, 'Galeodes hakkariensis' ismi verildi.

Haber 02-07-2021 15:48

İnsan yüzlü örümcek şaşkınlığı: Görünce araban dışarı atmaya çalıştım

Şeker hastası olan babası için dağlardan ot toplayan vatandaş, otlar arasında gezen örümceğin insan suretine benzediğini görünce şaşkınlık yaşadı.

Haber 27-06-2021 11:00

Kimsenin aklına gelmez! Yılanlar örümcekler karşısında avcı değil av oluyor

Zehirli örümceklerin, kendilerinden kat be kat büyük yılanları avlayabildiği ortaya çıktı. Yapılan araştırmaya göre çok küçük olmalarına rağmen bu örümceklerin zehri, yılanların zehrine baskın geliyor. Bulgulara göre karadullar, yılan ölümlerinin yaklaşık yarısından, tarantula ailesinin üyeleri ise yılan ölümlerinin yüzde 10'undan sorumlu.

Haber 24-06-2021 07:48

Yüzüne baktığında şaşkına döndü, hemen kavanoza koydu: İnsan gibiydi

İzmir’in Kiraz ilçesinde yaşayan ev hanımı İlgi Keleş, evinin bahçesinde halk arasında “İnsan yüzlü örümcek” olarak bilinen “Thomisus Onustus” örümceğine rastladı. Örümceğin insan yüzüne benzediğini görünce çok şaşırdığını söyleyen Keleş, daha sonra örümceği doğaya saldı.

Haber 17-06-2021 09:53

Her yeri kapladı! Avustralya'da daha fare istilası bitmedi, örümcek istilası başladı!

Avustralya'nın birçok eyaletinde aylardır fare istilası yaşanıyor. Şu ana kadar denenen yollarla istilaya karşı çok az başarı elde edildi. Ülke, farelerle mücadele ederken yeni bir sorunla daha karşı karşıya kaldı. Birçok eyalet şimdi de örümcek ağlarıyla kaplandı.

Haber 16-06-2021 08:47

Manisa’da ’insan yüzlü’ örümcek görüldü

Türkiye’deki nadir türler arasında yer alan insan yüzlü örümcek, Manisa’da makro fotoğrafçısı ve eğitimci Erdem Arif Yiğit tarafından fotoğraflandı.

Haber 11-06-2021 17:18

Türkiyede 7'inci kez görüldü! Arı ve büyük sineklerle besleniyor

Denizli’de arıyı öldürürken insan yüzüne benzeyen görüntüsüyle bulunan köşeli yengeç örümceği, görenleri hayrete düşürüyor. Arıları ve büyük sinekleri yiyerek beslenen örümcek, şu ana kadar Türkiye’de 7’nci kez görüldü.

Haber 11-06-2021 16:00

Gören telefona sarıldı! Aydın'da insan yüzlü örümcek görüldü

Aydın’da bir vatandaş bahçesinde çalıştığı sırada nadir türlerden olan insan yüzlü örümcek buldu. Örümceği görenler ise bu anı ölümsüzleştirmek için cep telefonlarına sarıldı.

Haber 03-06-2021 15:02

Et yiyen örümcek paniği! Muğla'da görüldü

Halk arasında 'et yiyen örümcek' olarak bilinen sarıkız örümceği Muğla'nın Yatağan ilçesinde görüldü. Böcek, sinek, ölmüş akrep, kertenkele, hatta fare ile bile beslenebilen örümcek mahallede paniğe neden oldu.

Haber 02-06-2021 10:06

Gıda reyonunda dehşete düşüren görüntü! ''Avustralya'da sıradan bir gün'' diyerek paylaştı!

Avustralya'daki bir marketin fırın reyonunda duran çöreklerin üzerinde dolaşan örümcek dehşete düşürdü. Ne yapacağını şaşıran adam bu anları ''Avustralya'da sıradan bir gün'' diye paylaştı.

Haber 04-05-2021 13:40