Papa Haberleri Ve Son Dakika Papa Haberleri

Papa Haberleri Ve Son Dakika Papa Haberleri

Latince’de yüce papaz anlamına gelen Papa, Roma’da bulunan ve dünya çapındaki Katolik Kilisesi'nin baş papazıdır. Papa ayrıca Vatikan Devleti’nin de hükümdarıdır. Hristiyanlığın ilk yüzyıllarında, "baba" anlamına gelen "Papa" unvanı bütün piskoposlar tarafından kullanılıyordu. Daha sonra bu unvan özellikle Roma Piskoposu ile ilişkilendirildi. Bazı durumlarda, bu terim diğer Hıristiyan din görevlileri için kullanılır. Papa’nın önceliği, büyük ölçüde, İsa tarafından kendisine verilen “Cennetin Anahtarları “yetkisidir. Papanın görevlerinden biri de, dünyanın dört bir yanından 5.000'den fazla piskoposuyla en az beş yılda bir buluşmaktır. Mevcut papa, 13 Mart 2013'te XVI.Benedict'ten sonra seçilen Francis'tir. Papa, 1,3 milyar Katoliğin diplomatik, kültürel ve manevi etkisinden dolayı dünyanın en güçlü insanlarından biri olarak kabul edilir.

Papa Haberleri

Papa Francesco'nun istifa edeceğine dair söylentiler artıyor

Vatikan çevrelerinde son birkaç gündür Papa’nın istifaya hazırlandığı söylentisi konuşuluyor. Bu söylenti hem 85 yaşındaki Papa Francesco’nun sağlık durumundan, hem de gelecek Ağustos ayındaki programından kaynaklanıyor.

Haber 06-06-2022 22:25

Papa'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a övgü

Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus'un Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ukrayna-Rusya arasında uzlaşı sağlamaya yönelik çabalarını övgüyle karşıladığı belirtildi.

Haber 29-05-2022 14:37

Papa kendisini Rusya yanlılığıyla eleştirenlere 'dışkı seviciler' dedi

Katolik Kilisesi lideri Papa Francesco, Ukrayna işgalini kınadığı mesajlarında Rusya'nın ya da Vladimir Putin'in adını anmaktan kaçınması nedeniyle kendisini Rusya yanlısı olmakla suçlayan gazetecilere tepki gösterdi. Papa, bu gazetecileri dezenformasyon ve "koprofili" (dışkı sevicilik) ile suçladı.

Haber 15-04-2022 15:11

Papa'dan Avrupa'ya çağrı: Ukraynalılara olduğu gibi Akdeniz'den gelen göçmenlere de kapıları açın

Katolik Kilisesi lideri Papa Francesco, Avrupa'ya Ukraynalılara olduğu gibi Akdeniz'in güneyinden gelen göçmenleri de kabul etme çağrısı yaptı.

Haber 04-04-2022 13:47

Papa Francis Kiev’i Ziyaret Edebilir

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis, Rusya’nın işgaline uğrayan Ukrayna’ya gidebileceği sinyalini verdi. Malta’yı ziyaret eden Papa, üstü kapalı şekilde Rusya Cumhurbaşkanı Putin’i de eleştirdi

Haber 02-04-2022 18:16

Papa, Kanada'da yatılı okullardaki istismarlar için yerli halklardan özür diledi

Papa Francesco, Kanada'da yatılı okullarda yerli halkların çocuklarının 100 yıldan uzun süre istismar ve asimilasyona uğramasında Katolik Kilisesi'nin rolü nedeniyle özür diledi.

Haber 01-04-2022 16:51

Papa, "Çılgınlar" dedi ve ekledi: "Duyunca utandım"

Papa Franciscus, bazı devletlerin bütçelerinin yüzde 2'sini silah alımına ayırmasını eleştirdi. Papa, yaptığı konuşmada söz konusu devletlere sert eleştiride bulunarak, "Okuduğumda utandım. Çılgınlar." ifadelerini kullandı.

Haber 24-03-2022 23:47

Papa ve Rus Ortodoks Patriği Ukrayna’yı Görüştü

Papa Francis ve Rus Ortodoks Patriği Kirill, Ukrayna’daki savaş hakkında görüştü. Görüşme, savaş başladığından beri iki ruhani lider arasında bilinen ilk temas oldu

Haber 17-03-2022 00:41

Papa Franciscus, Türkiye'ye yeni büyükelçi atadı

Vatikan Devlet Başkanı ve Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, Türkiye’ye yeni büyükelçi atadı. Buna göre Polonyalı Monsenyör Marek Solczynski, Vatikan’ın Türkiye nezdindeki büyükelçisi (Nunzio - Papalık Temsilcisi) olarak atandı.

Haber 02-02-2022 21:16

Papa, Fransa'da 216 bin çocuğun cinsel istismar mağduru olması nedeniyle üzgün

Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus, Fransa'daki kiliselerde 1950'den bu yana 216 bin çocuğun cinsel istismar mağduru olmasından büyük üzüntü duyduğunu belirtti. Papa Franciscus'un istismarlar nedeniyle mağdurlardan özür dilememesi dikkati çekti.

Haber 05-10-2021 23:16

Papa Francis'in Macaristan ziyaretinin 'güneşli' ve 'gölgede kalan' yüzü

Macaristan Katolik çevrelerinde bazı görüşleri kabul edilmeyen Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Francesco'nun Macaristan ziyaretinden neler yaşandı? Budapeşte'den Tarık Demirkan'ın haberi.

Haber 12-09-2021 15:03

Papa'dan büyük gaf! Merkel’den alıntı yaptığını sanarak Putin’in sözlerini tekrarladı

Afganistan’daki 20 yıllık savaş nedeniyle Batı'yı eleştiren Papa Franciscus, kendisine yöneltilen soruya, Almanya Başbakanı Angela Merkel’den alıntı yaptığını düşünerek Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in sözleriyle yanıt verdi.

Haber 01-09-2021 15:37

Tüm dünyayı kandırdı! Erkek kılığına girerek 2 yıl boyunca papalık yapan Papa Joan’ın hikayesi sansasyon yarattı

Vatikan’ın en yüksek mertebesi olan Papalık görevi erkeklerin sorumluluğundadır. Yönetim tamamen erkeklere aittir. Ancak tarihin tozlu sayfaları içinde Vatikan’a dair pek çok sır bulunduğu iddia edilir. Bu sırlardan bir tanesinin ise kadın Papa iddiasıdır. 8. Papalık görevini yerine getiren Papa Joan'a ilişkin bilgiler silinmeye çalışılsa da günümüze kadar ulaşmıştır.

Trend 27-07-2021 10:44

Hastaneye kaldırılan Papa ilk kez kendisini gösterdi

Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus, geçirdiği kalın bağırsak ameliyatının ardından ilk kez kendisini dış dünyaya göstererek, hastane balkonundan pazar duasını yaptı.

Haber 11-07-2021 16:46

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Papa Fransuva'ya geçmiş olsun mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katoliklerin Ruhanı lideri Papa Fransuva'ya geçmiş olsun mesajı gönderdi.

Haber 06-07-2021 18:34

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis hastaneye kaldırıldı

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis, kalın bağırsağındaki semptomatik divertiküler stenozu için daha önceden planlanan bir ameliyat için hastaneye kaldırıldı.

Haber 04-07-2021 20:00

751 çocuğun ceset kalıntıları bulunmuştu! Kanada Katolik Piskoposlar Konseyi, Papa ile görüşecek

Kanada Katolik Piskoposlar Konseyinin, yatılı kilise okullarında hayatını kaybeden yerli ailelerin çocukları konusunu görüşmek üzere Vatikan'da Papa Francis ile bir araya geleceği bildirildi.

Haber 27-06-2021 09:11

Örümcek adam bir anda Papa'nın önünü kesti! Şaşırtan anlar

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis'in haftalık konuşması sırasında ilginç anlar yaşandı. Konuşmayı dinleyen Örümcek Adam meraklı gözler arasında Papa ile de tokalaşarak ona maskesinden hediye etti.

Haber 23-06-2021 20:47

Alman başpiskopos, 'Kilise cinsel tacizle mücadelede başarısız' diyerek istifa etti

Katolik Kilisesi'nin önde gelen isimlerinden Alman Kardinal Reinhard Marx, taciz skandallarıyla mücadelede kilisenin başarısız olduğu gerekçesiyle Papa'ya istifasını sundu.

Haber 04-06-2021 14:46

Erdoğan ve Papa'dan 'Filistin' görüşmesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Papa Fransuva ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları ele alındı.

Haber 17-05-2021 11:36

Papa’dan ABD Başkanı Biden’a destek geldi

Papa Francis, ABD Başkanı Joe Biden'in önerisini destekleyerek koronavirüs aşıları için fikri mülkiyet haklarından feragat edilmesi gerektiğini belirtti. Bu öneri, Almanya dahil bazı Avrupa ülkeleri tarafından daha önce reddedilmişti.

Haber 08-05-2021 17:56

Papa Francis'ten IMF ve Dünya Bankası’na çağrı: Fakir ülkelerin borçlarını silin

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis, dünya finans yöneticilerine yaptığı çağrıda, koronavirüs pandemisinden etkilenen fakir ülkelerin borç yüklerinin azaltılması ve bu ülkelere küresel karar alma organlarında daha fazla söz hakkı verilmesi talebinde bulundu.

Haber 08-04-2021 16:17

Papa: Pandemide yaşanan yoksulluğa rağmen silahlara para yatırmak skandaldır

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis, Paskalya Bayramı ayininden sonra yaptığı konuşmada, “Pandemide yaşanan yoksulluğa rağmen silahlara para yatırmak skandaldır” dedi.

Haber 04-04-2021 19:46

Papa Francis: Mafya koronavirüs pandemisini kullanarak zenginleşiyor

Katoliklerin dini lideri Francis, koronavirüs pandemisini kendilerine fayda sağlamak için kullanan mafyaları hedef aldı.

Haber 22-03-2021 15:24

IKBY, Türkiye'nin tepkisini çeken pul bastırma planının onaylanmadığını açıkladı

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Hükümet Sözcüsü Cotyar Adil, IKBY'nin Türkiye'deki bazı illeri de içeren bir haritanın resmedildiği ve Türkiye'nin tepkisini çeken pul bastırma planının onaylanmadığını duyurdu.

Haber 10-03-2021 19:40

Son Dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik'ten 'sözde harita' tepkisi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, IKBY’nin bastığı pul ve harita ile ilgili, "Dünkü ifade ettiğim duruşumuza rağmen, iktidar 'tepki göstermiyor' diyenlerin sözleri doğru değildir. Cumhurbaşkanımızın, Kabinemizin ve Cumhur İttifakı’nın yalanlarla hedef alınması şuursuzluktur." ifadelerini kullandı.

Haber 10-03-2021 18:57

İYİ Parti lideri Akşener'den hükümete kadın hakları tepkisi

İYİ Parti lideri Meral Akşener, kadına yönelik şiddet konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenerek, "Kadına hakaret etmek, cinsiyetçi paylaşımlar yapmak, kadına yönelik şiddetin provasıdır. Önce bunları durduracaksın. Kadına kim el kaldırırsa, kim dil uzatırsa, ayırt etmeden kaya gibi karşılarında duracaksın. Bu milleti ayırmadan, aileni koruduğun gibi koruyacaksın. Yani işini yapacaksın. Sen yapmazsan, sandık geldiğinde kadınlar gerekeni yapar, biz geliriz, biz yaparız" dedi.

Haber 10-03-2021 11:26

Papa'nın Irak ziyaretinde harita rezaleti! Türkiye'den çok sert tepki geldi

Katoliklerin ruhani lideri Papa'nın tarihi Irak ziyaretinin Erbil ayağında büyük bir skandalın yaşandığı ortaya çıktı. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin (IKBY) Papa şerefine bastırdığı pullardan birinde yer alan haritada Türkiye’nin doğusunun da Irak Kürt Bölgesi topraklarına dahil edildiği görüldü. Dışişleri'nden de söz konusu skandalla ilgili çok sert bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada "Gerekli açıklamanın bir an önce ve net bir şekilde yapılmasını bekliyoruz" ifadelerine yer verildi.

Haber 10-03-2021 08:56

Papa'dan Erdoğan'a mesaj! Türk halkı için bu ifadeleri kullandı

Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus, Irak ziyareti sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a mesaj gönderdi. Papa mesajında, "Irak'a Papa olarak yaptığım seyahatten Roma’ya dönerken Türk hava sahasına girdiğim şu esnada sizlere iyi dileklerimi sunuyor; Yüce Tanrı'dan size ve Türk halkına gani bereketler niyaz ediyorum." ifadelerini kullandı.

Haber 08-03-2021 23:55

Papa Francis, 4 günlük tarihi Irak ziyaretini tamamladı

Katolliklerin Ruhani lideri Papa Francis, 4 gün süren tarihi Irak ziyaretini tamamlayarak başkent Bağdat’tan ayrıldı.

Haber 08-03-2021 10:13

Papa Francis, Aylan Kurdi’nin babasıyla görüştü

Resmi temaslarda bulunmak üzere Irak'ta bulunan Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis, Bodrum’da lastik botun batması sonucu hayatını kaybeden Suriyeli Aylan Kurdi’nin babası Abdullah Kurdi ile görüştü.

Haber 08-03-2021 09:28

Papa, Erbil'de Aylan bebeğin babasıyla görüştü

Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, Irak'ın Erbil kentindeki temasları sırasında, Muğla'nın Bodrum ilçesinde lastik botun batması sonucu sahile vuran cansız bedeniyle gündeme gelen Suriyeli Aylan Kurdi bebeğin babasıyla bir araya geldi.

Haber 08-03-2021 00:36

Papa, Erbil'deki Franso Hariri Stadyumu'nda ayine katıldı

Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, Irak'ın Erbil kentindeki Franso Hariri Stadyumu'nda düzenlenen ayine iştirak etti.

Haber 07-03-2021 19:54

Irak’ta Papa ile Sistani’nin buluştuğu gün 'milli gün' ilan edildi

Irak hükümeti, Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis’in Şiilerin en büyük mercii Ayetullah Ali Sistani ile Necef kentinde bir araya geldiği bugünü “milli gün” ilan etti.

Haber 06-03-2021 19:43

Son Dakika: Papa Irak'a geldi!

Son dakika haberine göre Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, Irak’ın başkenti Bağdat’a ulaştı.

Haber 05-03-2021 14:01

Papa'dan tarihi Irak ziyareti öncesi mesaj: Hepiniz kardeşsiniz

Katolik aleminini ruhani lideri Papa Francis, 5-8 Mart arasında gerçekleştireceği tarihi Irak ziyareti öncesi Irak halkına mesaj gönderdi.

Haber 05-03-2021 10:26

Irak, Papa'yı karşılamaya hazırlanıyor

Irak, Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus'un yarın başlayacak ziyaretine hazırlanırken, Papa'nın programı da belli oldu.

Haber 04-03-2021 14:30

Vatikan Basın Sözcüsü Bruni: Tarihte ilk kez bir Papa, Irak'a gidiyor

Vatikan Sözcüsü Matteo Bruni, Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus'un Irak'ı ziyaret edecek ilk Papa olacağını söyledi.

Haber 02-03-2021 20:17

Papa'dan Myanmar açıklaması: Siyasi liderler serbest bırakılmalı

Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus, demokrasinin askeri darbeyle kesintiye uğradığı Myanmar'da, siyasi liderlerin serbest bırakılması ve demokrasi yolunda ilerlenmesi çağrısında bulundu.

Haber 08-02-2021 17:28

Katoliklerin ruhani lideri Papa korona aşısı oldu

Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus'a yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen aşıdan yapıldığı bildirildi.

Haber 14-01-2021 15:04

Papa’nın doktoru koronavirüsten öldü

Papa Francis’in doktorunun koronavirüs (Covid-19) nedeniyle öldüğü açıklandı.

Haber 10-01-2021 17:30

Papa Franciscus Kovid-19 aşısı yaptıracağını açıkladı

Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı yaptıracağını söyledi.

Haber 09-01-2021 22:53

Yolsuzluk iddialarının ardından Papa'dan flaş hamle

Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Franciscus, yolsuzluk skandalının ardından Vatikan Devlet Sekreterliğinin (Başbakanlık) varlıklarının devredilmesi yasasını imzaladı.

Haber 28-12-2020 19:58

Papa Francis, Instagram’dan bir başka modelin fotoğrafını beğendi

Papa Francis’in Instagram hesabından beğenilen bir fotoğraf, görenleri şoka uğrattı.

Haber 23-12-2020 12:06

Papa'nın hesabı modeli beğendi, Vatikan Instagram'dan açıklama istedi!

Katolik Kilisesi lideri Papa Francesco'nun Instagram hesabından, Brezilyalı bir modelin fotoğrafı beğenildi. Kısa süre sonra beğeni geri alınsa da durumun fark edilmesi üzerine Vatikan, Instagram yönetiminden açıklama istedi.

Haber 19-11-2020 15:23

Papa bikini modelini beğendi, sosyal medya yıkıldı

Ünlü model Natalia Garibotto, Papa Francis'in resmi Instagram hesabından fotoğrafının beğenildiğini paylaşınca sosyal medya yıkıldı.

Haber 16-11-2020 09:42

Papa 2. John Paul, eski başpiskopos McCarrick hakkındaki cinsel istismar iddialarını göz ardı etmiş

Katolik aleminin merkezi Vatikan'da cinsel istismar suçlamaları nedeniyle meslekten ve kiliseden atılan eski din adamı Thedore McCarrick hakkındaki rapor, Papa 2. John Paul (2. Ioannes Paulus) da dahil olmak üzere üst mercilerin, McCarrick ile ilgili iddiaları göz ardı ettiğini ortaya koydu.

Haber 12-11-2020 01:52

Papa Katolikleri yapay zekanın insanlığa karşı ayaklanmaması için dua etmeye çağırdı

Kotaliklerin ruhani lideri Papa Francis, Katolikleri, yapay zekanın insanlığa karşı ayaklanmaması için dua etmeye çağırdı.

Haber 07-11-2020 19:40

Papa Francis'ten eşcinseller hakkında flaş açıklama! 'Onlar da Tanrı'nın çocukları'

Katolik Kilisesi'nin ruhani lideri Papa Francis, bir belgeselde verdiği röportajda, eşcinsel çiftleri onaylayarak, “Eşcinseller de Tanrı’nın çocuklarıdır. Onlar da aile kurma hakkın sahiptirler” ifadelerini kullandı.

Haber 21-10-2020 18:48