Papa Haberleri Ve Son Dakika Papa Haberleri

Papa Haberleri Ve Son Dakika Papa Haberleri

Latince’de yüce papaz anlamına gelen Papa, Roma’da bulunan ve dünya çapındaki Katolik Kilisesi'nin baş papazıdır. Papa ayrıca Vatikan Devleti’nin de hükümdarıdır. Hristiyanlığın ilk yüzyıllarında, "baba" anlamına gelen "Papa" unvanı bütün piskoposlar tarafından kullanılıyordu. Daha sonra bu unvan özellikle Roma Piskoposu ile ilişkilendirildi. Bazı durumlarda, bu terim diğer Hıristiyan din görevlileri için kullanılır. Papa’nın önceliği, büyük ölçüde, İsa tarafından kendisine verilen “Cennetin Anahtarları “yetkisidir. Papanın görevlerinden biri de, dünyanın dört bir yanından 5.000'den fazla piskoposuyla en az beş yılda bir buluşmaktır. Mevcut papa, 13 Mart 2013'te XVI.Benedict'ten sonra seçilen Francis'tir. Papa, 1,3 milyar Katoliğin diplomatik, kültürel ve manevi etkisinden dolayı dünyanın en güçlü insanlarından biri olarak kabul edilir.

Papa Haberleri

Papa Francesco ameliyat olmak üzere hastaneye kaldırıldı

Katolik Kilisesi lideri Papa Francesco karın bölgesinden ameliyat olmak üzere bugün hastaneye kaldırıldı. Vatikan’ın açıklamasına göre Papa'nın rahatsızlığı daha önceki bir ameliyat sonrası oluşan fıtıktan kaynaklanıyor. 86 yaşındaki dini liderin, genel anestezi altında karın bölgesinden açık ameliyat olacağı belirtildi. Papa’nın birkaç gün hastanede yatması bekleniyor.

Haber 07-06-23 13:16

O ülkede gündem yaratan iddia: Kuzeni, Papa 16. Benedikt'in mirasını reddetti! Miktarı ise...

Alman Papa 16. Benedikt'in mirasının, kuzeni tarafından reddedildiği iddia edildi. Vatikan-İtalyan veraset kanununa göre en yakın akrabanın mirasçı olarak kabul edildiği ileri sürülürken mirasın miktarı ise açıklanmadı. Söz konusu iddia Almanya'da gündem oldu.

Haber 01-06-23 15:21

Papa Francis'ten dikkat çeken sözler! İtalyanları ülke iyiliği için daha fazla cinsel ilişkiye girmeye çağırdı... “Yerini evcil hayvanlar alıyor”

Katolik lider Papa Francis ülkedeki düşük doğum oranlarından endişelenmeye başladığını açıkladı. Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis, insanların çocuk sahibi olmak yerine evcil hayvan edindiğini söyledi. Papa Francis ülke iyiliği için vatandaşlarını daha çok cinsel ilişkiye girmeye çağırdı.

Trend 13-05-23 10:05

Papa Francis, sağlık kontrolü için hastaneye gitti

Papa Francis, her yıl düzenli olarak yaptırdığı sağlık kontrolleri nedeniyle hastaneye gitti.

Haber 29-03-23 20:33

Dünya bu haberle çalkalanıyor! Papa 2. Jean Paul ile ilgili dehşete düşüren gerçek 'Çocuk istismarlarını gizlemeye çalıştı'

Dünya, Katoliklerin ruhani lideri Papa 2. Jean Paul ile ilgili çıkan bir haberle çalkalanıyor. Papa 2. Jean Paul'ün Krakow Başpiskoposluğu sırasında papazların çocuk istismarı yaptığına ilişkin bilgisi olduğunun dönemin istihbarat kayıtlarında yer aldığı ortaya çıktı. Söz konusu haberde 2. Jean Paul'ün istismarları bildiği fakat gizlemeye gayret ettiği iddia edildi.

Haber 08-03-23 09:02

Halil Falyalı cinayeti davasında dikkat çeken Mehmet Ali Ağca ve Papa suikastı detayı! 'Ağca'ya bu uygulanıyorsa...'

KKTC'de iş adamı Halil Falyalı ve şoförü Murat Demirtaş'ın öldürülmesiyle ilgili davaya Mehmet Ali Ağca'nın Papa suikastı detayı damga vurdu. Sanık Mehmet Faysal Söylemez'in avukatı, Mehmet Ali Ağca'nın Papa suikastinde Türkiye'de yargılanamadığı örneğini vererek, müvekkili yönünden yargılamanın durması ve tahliye talebinde bulundu. Mahkeme, delil durumu nedeniyle bu talebi reddetti. İşte davayla ilgili dikkat çeken detaylar...

Haber 03-03-23 17:20

Papa'dan Türkiye'ye 'arabuluculuk' övgüsü: Cumhurbaşkanı Erdoğan barışı sağlamaya yönelik gayretlerini sürdürmeli

Papa Franciscus, Türkiye'nin Rusya ve Ukrayna arasındaki arabuluculuk çabalarından övgüyle bahsetti. Türkiye'nin Vatikan Büyükelçisi Lütfullah Göktaş, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Papa Franciscus, yeni yıl vesilesiyle büyükelçileri kabulünde kendisiyle tokalaşmamız sırasında 'Cumhurbaşkanı Erdoğan barışı sağlamaya yönelik gayretlerini sürdürmeli' dedi." ifadelerini kullandı.

Haber 10-01-23 00:34

Eski Papa 16. Benedictus kimdir, neden öldü? Papa 16. Benedictus hastalığı neydi?

Papa 16. Benedictus'un sağlık durumunun iyi olmadığı biliniyordu. Vatikan, 95 yaşındaki eski Papa 16. Benedictus'un öldüğünü açıkladı. Bununla birlikte, Papa'nın hayatını neden kaybettiği araştırılmaya başlandı. Peki Eski Papa 16. Benedictus kimdir, neden öldü? Papa 16. Benedictus hastalığı neydi? İşte detaylar...

Haber 31-12-22 15:12

Papa’dan sonra en yüksek rütbeye sahip! Kardinalden cinsel taciz itirafı: '14 yaşındaki kız çocuğuna...'

Fransa’daki Katolik Kilisesi’nin Papa’dan sonraki en yüksek mevkiye sahip Kardinallerden biri olan Jean-Pierre Ricard, 35 yıl önce 14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel taciz uyguladığını itiraf etti. Ricard, "Otuz beş yıl önce, bir kilise rahibiyken, 14 yaşında bir genç kıza karşı ayıplanacak davranışlarda bulundum" ifadelerini kullandı. Bununla birlikte Fransa Katolik Kilisesi, dün açıklama yaparak Kardinal dahil 11 din görevlisinin cinsel taciz ile ilgili suçlandığını belirtti.

Haber 08-11-22 13:00

Papa'dan Putin'e dikkat çeken 'Ukrayna' çağrısı! Ona ölüm ve şiddet sarmalını durdurması için yalvarıyorum

24 Şubat'tan beri süren Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin Papa Franciscus'tan dikkat çeken bir çağrı geldi. Papa, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e seslenerek, "Ona ölüm ve şiddet sarmalını durdurması için yalvarıyorum" dedi. Papa ayrıca Ukrayna'ya "Barış önerilerine açık olun" çağrısında bulundu.

Haber 02-10-22 17:22

Kilisede istismar skandalı! Papa Francis özür diledi

Papa Francis, Katolik Kilisesi’nin Kanada’daki yatılı okullarında fiziksel şiddete ve cinsel istismara maruz kalan yerlilerden özür diledi.

Haber 25-07-22 23:11

Papa Franciscus'tan tövbe haccı... O ülkeye doğru yola çıktı!

Papa Franciscus, Katolik Kilisesi'ndeki istismarlardan ötürü "tövbe haccı" için Kanada'ya gitti. Papa, bu ülkedeki temasları boyunca daha önce özür de dilediği, Katolik Kilisesine bağlı yatılı okullarda fiziksel şiddete ve cinsel istismara maruz kalan yerli gruplarla bir araya gelecek.

Haber 24-07-22 18:19

Papa Francesco'nun istifa edeceğine dair söylentiler artıyor

Vatikan çevrelerinde son birkaç gündür Papa’nın istifaya hazırlandığı söylentisi konuşuluyor. Bu söylenti hem 85 yaşındaki Papa Francesco’nun sağlık durumundan, hem de gelecek Ağustos ayındaki programından kaynaklanıyor.

Haber 06-06-22 22:25

Papa'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a övgü

Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus'un Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ukrayna-Rusya arasında uzlaşı sağlamaya yönelik çabalarını övgüyle karşıladığı belirtildi.

Haber 29-05-22 14:37

Papa kendisini Rusya yanlılığıyla eleştirenlere 'dışkı seviciler' dedi

Katolik Kilisesi lideri Papa Francesco, Ukrayna işgalini kınadığı mesajlarında Rusya'nın ya da Vladimir Putin'in adını anmaktan kaçınması nedeniyle kendisini Rusya yanlısı olmakla suçlayan gazetecilere tepki gösterdi. Papa, bu gazetecileri dezenformasyon ve "koprofili" (dışkı sevicilik) ile suçladı.

Haber 15-04-22 15:11

Papa'dan Avrupa'ya çağrı: Ukraynalılara olduğu gibi Akdeniz'den gelen göçmenlere de kapıları açın

Katolik Kilisesi lideri Papa Francesco, Avrupa'ya Ukraynalılara olduğu gibi Akdeniz'in güneyinden gelen göçmenleri de kabul etme çağrısı yaptı.

Haber 04-04-22 13:47

Papa Francis Kiev’i Ziyaret Edebilir

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis, Rusya’nın işgaline uğrayan Ukrayna’ya gidebileceği sinyalini verdi. Malta’yı ziyaret eden Papa, üstü kapalı şekilde Rusya Cumhurbaşkanı Putin’i de eleştirdi

Haber 02-04-22 18:16

Papa, Kanada'da yatılı okullardaki istismarlar için yerli halklardan özür diledi

Papa Francesco, Kanada'da yatılı okullarda yerli halkların çocuklarının 100 yıldan uzun süre istismar ve asimilasyona uğramasında Katolik Kilisesi'nin rolü nedeniyle özür diledi.

Haber 01-04-22 16:51

Papa, Çılgınlar dedi ve ekledi: Duyunca utandım

Papa Franciscus, bazı devletlerin bütçelerinin yüzde 2'sini silah alımına ayırmasını eleştirdi. Papa, yaptığı konuşmada söz konusu devletlere sert eleştiride bulunarak, "Okuduğumda utandım. Çılgınlar." ifadelerini kullandı.

Haber 24-03-22 23:47

Papa ve Rus Ortodoks Patriği Ukrayna’yı Görüştü

Papa Francis ve Rus Ortodoks Patriği Kirill, Ukrayna’daki savaş hakkında görüştü. Görüşme, savaş başladığından beri iki ruhani lider arasında bilinen ilk temas oldu

Haber 17-03-22 00:41

Papa Franciscus, Türkiye'ye yeni büyükelçi atadı

Vatikan Devlet Başkanı ve Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, Türkiye’ye yeni büyükelçi atadı. Buna göre Polonyalı Monsenyör Marek Solczynski, Vatikan’ın Türkiye nezdindeki büyükelçisi (Nunzio - Papalık Temsilcisi) olarak atandı.

Haber 02-02-22 21:16

Papa, Fransa'da 216 bin çocuğun cinsel istismar mağduru olması nedeniyle üzgün

Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus, Fransa'daki kiliselerde 1950'den bu yana 216 bin çocuğun cinsel istismar mağduru olmasından büyük üzüntü duyduğunu belirtti. Papa Franciscus'un istismarlar nedeniyle mağdurlardan özür dilememesi dikkati çekti.

Haber 05-10-21 23:16

Papa Francis'in Macaristan ziyaretinin 'güneşli' ve 'gölgede kalan' yüzü

Macaristan Katolik çevrelerinde bazı görüşleri kabul edilmeyen Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Francesco'nun Macaristan ziyaretinden neler yaşandı? Budapeşte'den Tarık Demirkan'ın haberi.

Haber 12-09-21 15:03

Papa'dan büyük gaf! Merkel’den alıntı yaptığını sanarak Putin’in sözlerini tekrarladı

Afganistan’daki 20 yıllık savaş nedeniyle Batı'yı eleştiren Papa Franciscus, kendisine yöneltilen soruya, Almanya Başbakanı Angela Merkel’den alıntı yaptığını düşünerek Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in sözleriyle yanıt verdi.

Haber 01-09-21 15:37

Tüm dünyayı kandırdı! Erkek kılığına girerek 2 yıl boyunca papalık yapan Papa Joan’ın hikayesi sansasyon yarattı

Vatikan’ın en yüksek mertebesi olan Papalık görevi erkeklerin sorumluluğundadır. Yönetim tamamen erkeklere aittir. Ancak tarihin tozlu sayfaları içinde Vatikan’a dair pek çok sır bulunduğu iddia edilir. Bu sırlardan bir tanesinin ise kadın Papa iddiasıdır. 8. Papalık görevini yerine getiren Papa Joan'a ilişkin bilgiler silinmeye çalışılsa da günümüze kadar ulaşmıştır.

Trend 27-07-21 10:44

Hastaneye kaldırılan Papa ilk kez kendisini gösterdi

Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus, geçirdiği kalın bağırsak ameliyatının ardından ilk kez kendisini dış dünyaya göstererek, hastane balkonundan pazar duasını yaptı.

Haber 11-07-21 16:46

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Papa Fransuva'ya geçmiş olsun mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katoliklerin Ruhanı lideri Papa Fransuva'ya geçmiş olsun mesajı gönderdi.

Haber 06-07-21 18:34

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis hastaneye kaldırıldı

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis, kalın bağırsağındaki semptomatik divertiküler stenozu için daha önceden planlanan bir ameliyat için hastaneye kaldırıldı.

Haber 04-07-21 20:00

751 çocuğun ceset kalıntıları bulunmuştu! Kanada Katolik Piskoposlar Konseyi, Papa ile görüşecek

Kanada Katolik Piskoposlar Konseyinin, yatılı kilise okullarında hayatını kaybeden yerli ailelerin çocukları konusunu görüşmek üzere Vatikan'da Papa Francis ile bir araya geleceği bildirildi.

Haber 27-06-21 09:11

Örümcek adam bir anda Papa'nın önünü kesti! Şaşırtan anlar

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis'in haftalık konuşması sırasında ilginç anlar yaşandı. Konuşmayı dinleyen Örümcek Adam meraklı gözler arasında Papa ile de tokalaşarak ona maskesinden hediye etti.

Haber 23-06-21 20:47

Alman başpiskopos, 'Kilise cinsel tacizle mücadelede başarısız' diyerek istifa etti

Katolik Kilisesi'nin önde gelen isimlerinden Alman Kardinal Reinhard Marx, taciz skandallarıyla mücadelede kilisenin başarısız olduğu gerekçesiyle Papa'ya istifasını sundu.

Haber 04-06-21 14:46

Erdoğan ve Papa'dan 'Filistin' görüşmesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Papa Fransuva ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları ele alındı.

Haber 17-05-21 11:36

Papa’dan ABD Başkanı Biden’a destek geldi

Papa Francis, ABD Başkanı Joe Biden'in önerisini destekleyerek koronavirüs aşıları için fikri mülkiyet haklarından feragat edilmesi gerektiğini belirtti. Bu öneri, Almanya dahil bazı Avrupa ülkeleri tarafından daha önce reddedilmişti.

Haber 08-05-21 17:56

Papa Francis'ten IMF ve Dünya Bankası’na çağrı: Fakir ülkelerin borçlarını silin

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis, dünya finans yöneticilerine yaptığı çağrıda, koronavirüs pandemisinden etkilenen fakir ülkelerin borç yüklerinin azaltılması ve bu ülkelere küresel karar alma organlarında daha fazla söz hakkı verilmesi talebinde bulundu.

Haber 08-04-21 16:17

Papa: Pandemide yaşanan yoksulluğa rağmen silahlara para yatırmak skandaldır

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis, Paskalya Bayramı ayininden sonra yaptığı konuşmada, “Pandemide yaşanan yoksulluğa rağmen silahlara para yatırmak skandaldır” dedi.

Haber 04-04-21 19:46

Papa Francis: Mafya koronavirüs pandemisini kullanarak zenginleşiyor

Katoliklerin dini lideri Francis, koronavirüs pandemisini kendilerine fayda sağlamak için kullanan mafyaları hedef aldı.

Haber 22-03-21 15:24

IKBY, Türkiye'nin tepkisini çeken pul bastırma planının onaylanmadığını açıkladı

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Hükümet Sözcüsü Cotyar Adil, IKBY'nin Türkiye'deki bazı illeri de içeren bir haritanın resmedildiği ve Türkiye'nin tepkisini çeken pul bastırma planının onaylanmadığını duyurdu.

Haber 10-03-21 19:40

Son Dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik'ten 'sözde harita' tepkisi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, IKBY’nin bastığı pul ve harita ile ilgili, "Dünkü ifade ettiğim duruşumuza rağmen, iktidar 'tepki göstermiyor' diyenlerin sözleri doğru değildir. Cumhurbaşkanımızın, Kabinemizin ve Cumhur İttifakı’nın yalanlarla hedef alınması şuursuzluktur." ifadelerini kullandı.

Haber 10-03-21 18:57

İYİ Parti lideri Akşener'den hükümete kadın hakları tepkisi

İYİ Parti lideri Meral Akşener, kadına yönelik şiddet konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenerek, "Kadına hakaret etmek, cinsiyetçi paylaşımlar yapmak, kadına yönelik şiddetin provasıdır. Önce bunları durduracaksın. Kadına kim el kaldırırsa, kim dil uzatırsa, ayırt etmeden kaya gibi karşılarında duracaksın. Bu milleti ayırmadan, aileni koruduğun gibi koruyacaksın. Yani işini yapacaksın. Sen yapmazsan, sandık geldiğinde kadınlar gerekeni yapar, biz geliriz, biz yaparız" dedi.

Haber 10-03-21 11:26

Papa'nın Irak ziyaretinde harita rezaleti! Türkiye'den çok sert tepki geldi

Katoliklerin ruhani lideri Papa'nın tarihi Irak ziyaretinin Erbil ayağında büyük bir skandalın yaşandığı ortaya çıktı. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin (IKBY) Papa şerefine bastırdığı pullardan birinde yer alan haritada Türkiye’nin doğusunun da Irak Kürt Bölgesi topraklarına dahil edildiği görüldü. Dışişleri'nden de söz konusu skandalla ilgili çok sert bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada "Gerekli açıklamanın bir an önce ve net bir şekilde yapılmasını bekliyoruz" ifadelerine yer verildi.

Haber 10-03-21 08:56

Papa'dan Erdoğan'a mesaj! Türk halkı için bu ifadeleri kullandı

Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus, Irak ziyareti sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a mesaj gönderdi. Papa mesajında, "Irak'a Papa olarak yaptığım seyahatten Roma’ya dönerken Türk hava sahasına girdiğim şu esnada sizlere iyi dileklerimi sunuyor; Yüce Tanrı'dan size ve Türk halkına gani bereketler niyaz ediyorum." ifadelerini kullandı.

Haber 08-03-21 23:55

Papa Francis, 4 günlük tarihi Irak ziyaretini tamamladı

Katolliklerin Ruhani lideri Papa Francis, 4 gün süren tarihi Irak ziyaretini tamamlayarak başkent Bağdat’tan ayrıldı.

Haber 08-03-21 10:13

Papa Francis, Aylan Kurdi’nin babasıyla görüştü

Resmi temaslarda bulunmak üzere Irak'ta bulunan Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis, Bodrum’da lastik botun batması sonucu hayatını kaybeden Suriyeli Aylan Kurdi’nin babası Abdullah Kurdi ile görüştü.

Haber 08-03-21 09:28

Papa, Erbil'de Aylan bebeğin babasıyla görüştü

Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, Irak'ın Erbil kentindeki temasları sırasında, Muğla'nın Bodrum ilçesinde lastik botun batması sonucu sahile vuran cansız bedeniyle gündeme gelen Suriyeli Aylan Kurdi bebeğin babasıyla bir araya geldi.

Haber 08-03-21 00:36

Papa, Erbil'deki Franso Hariri Stadyumu'nda ayine katıldı

Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, Irak'ın Erbil kentindeki Franso Hariri Stadyumu'nda düzenlenen ayine iştirak etti.

Haber 07-03-21 19:54

Irak’ta Papa ile Sistani’nin buluştuğu gün 'milli gün' ilan edildi

Irak hükümeti, Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis’in Şiilerin en büyük mercii Ayetullah Ali Sistani ile Necef kentinde bir araya geldiği bugünü “milli gün” ilan etti.

Haber 06-03-21 19:43

Son Dakika: Papa Irak'a geldi!

Son dakika haberine göre Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, Irak’ın başkenti Bağdat’a ulaştı.

Haber 05-03-21 14:01

Papa'dan tarihi Irak ziyareti öncesi mesaj: Hepiniz kardeşsiniz

Katolik aleminini ruhani lideri Papa Francis, 5-8 Mart arasında gerçekleştireceği tarihi Irak ziyareti öncesi Irak halkına mesaj gönderdi.

Haber 05-03-21 10:26

Irak, Papa'yı karşılamaya hazırlanıyor

Irak, Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus'un yarın başlayacak ziyaretine hazırlanırken, Papa'nın programı da belli oldu.

Haber 04-03-21 14:30