KADIN

Terazi Burcu Yıllık Yorumu

TERAZİ

Sevgili Teraziler 2017 yılında,

-Sosyal ilişkileriniz canlanacak.

-Yeni ve güçlü dostluklar kuracaksınız.

-Beden ve zihniniz tazelenecek.

-Yaz aylarında sanatsal bir projeniz toplumca beğenilecek.

-Yardım amaçlı kuruluşlarda görev alacak veya maddi destek sunacaksınız.

-Çok önemli bir projeye imza atacaksınız.

-Çocuklarınızın başarısıyla gurur duyacaksınız.

-Önemli bir davaya kazanacaksınız.

-Dostça paylaşımlar, cömert ve samimi yaklaşımlarla karşılaşacaksınız.

-Önceliklerinize, ihtiyaçlarınıza, arzularınıza göre başarılı tercihlerde bulunacaksınız.

-Evlilik yapabilirsiniz, iş ortaklığı kurabilirsiniz. Miras paylaşımı veya hissenize düşen pay, mal, mülkle alakalı konular gündeminizde yer alacak.

-Aşırı hırs bazen gözünüzü karartır. Daha fazla kazanmak için oyunlara kalkışmayın.

-Önceliğiniz ekmeğiniz olsun fakat para ve güç sarhoşu olmayın. Elinize geçen paranın vergisini zamanında ödeyin.

-yatırıma yönelin.

-Kazandığınızın şükrünü bilin. İnsanlara karşı böbürlenmeyin. Hayattan zevk alın. Bir lokma ekmeği yerken huzurlu iseniz, vicdanınız rahat ise, bunun en büyük zenginlik olduğunu biliniz.

Dikkat edilecek Tarihler:

10 Nisan-3 Mayıs: kredi-borçlar-ortak finansal kaynaklar-kazanç-ilişki-cinsel yaşamımızla ilintili her meselenin mutlaka maddi-manevi anlamda güvence merkez alınarak gözden geçirilmesinde yarar var.

13 Ağustos-5 Eylül: Bilgisayarınızı kontrolden geçirin. Önemli bilgileri şifreleyin. Bir projeniz üzerinde çalışabilir, eksik kalan işleri bitirebilirsiniz. İyi tanımadığınız kişilere sırlarınızı emanet etmeyiniz. Gizli aşk veya kaçamaklara dikkat edin. Sağlığınıza önem verin. Özellikle sigara, alkol gibi alışkanlıklardan uzak durun. Gönüllü yardımda bulunun. Engelli insanlara destek verin. Bu sizi manen destekleyici ve zihninizi rahatlatıcı, şükür duygusunu yüreğinizde büyütücüdür.

3-23 Aralık: eğitim-işe girme-yabancı ülkeye seyahatler-görüşmelerde aksamalar olabilir. Evraklar yerine ulaşmaz veya gecikmeler yaşanabilir. Öğrendiğiniz bilgiyi hafızanızda tutmak zor olur. Bilgisayarınızdaki belgelere ve korumaya önem veriniz. Çevrenizle iletişimde dürüstlük ve güvenilirlik olgularını mutlaka gözetiniz. Sosyal medyadaki paylaşımlarda dikkatli olunuz. Tanımadığınız kişilerden gelen mesajları açmayınız. Bilgilenmeye önem veriniz. Aceleyle kararlar almayınız.

OCAK AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-8 OCAK ARASI

Sevgili Teraziler 3 Ocak (saat 10:46)-3 Şubat (saat 18:51) tarihleri arasında etkili olacak Venüs-Balık burcu süreci, sağlık ve çalışma hayatıyla ilgili konular, kişisel anlamdaki kararlar ve kendimizi gözden geçirme anlamında önemlidir. Bazen, kafamızı karıştıran ve hayatı zorlaştıran meseleler üzerinde gelgitler yaşayabiliriz. Bazen de her şeyi oluruna bırakabiliriz. Sanatsal çalışmalar, güzelleştirme, makyaj, mistik faaliyetler, pozitif düşünmeyi sağlayan aktiviteler anlamında bir hayli olumludur. Yardımseverlik, ılımlı tarzda düşünme ön planda olacaktır. Şifalanma gücü bu süreçte gayet yüksek. Fakat bu yüksek hali, bilmediğimiz tedavi yöntemlerine başvurmamız anlamına gelmesin. Kontrollerimizi yaptıralım. Diyelim ki siz, psikoloji, mistik danışmanlık, sanatçı veya kozmetikle ilgili bir alanda yetkin ve uzman bir kişisiniz. Bu dönemde başarılı çalışmalar gündeme gelir. İdealizm Balık süreçlerinde ön plandadır. Kişi vizyon sahibi olmak için, kendisini tatmin edecek, yeteneklerini, becerilerini gösterebileceği alanlara yönelmelidir. Ancak burada önemli olan husus, geçici mi yoksa kalıcı bir meslek edinmek istiyorsunuz sorusuna cevap bulmaktır. Yaratıcı yeteneklerimizi bir alanda değerlendirmek veya bu anlamda staj görmek, işbirliğinde bulunmak mümkündür. Kozmetik, sanatla alakalı meslekler, güzelleştirmek, insanlara destek olmak yönünde etkin bir dönemdir. Ortaklaşa kazanç elde etmek amacıyla kurulmuş veya kurulacak işlerin daha dikkatli bir şekilde gözden geçirilmesinde fayda vardır. Bize destek olacağını söyleyen kişiler ne derece güvenilir bir bakalım. Bir de mali açıdan ne getirir onu da iyice hesap edelim.

Not: 3 Nisan-15 Nisan tarihleri arasında Venüs-Balık burcunda gerileyecek. Her burç mensubu yukarıda yorumunda sözü edilen konularda iç gözlemde bulunacak. Bu meseleleri tekrar ele alacak, üzerinde düşünecekler. Bütün bu gözlemler iç ve dış dünya arasındaki dengenin sağlanmasında, gerekli ile gereksizlerin tespitinde yardımcı olacaktır.

4 Ocak 2017 (saat 17:17)-8 Ocak 2017 (saat 12:43) tarihleri arasında Yay burcunda gerileyecek Merkür: Kardeş ve yakın akrabalarla alakalı her türlü mesele, yeni bir çevreye taşınma veya yerleşim yerinizle alakalı konular, yolculuklar, eğitimle alakalı her türlü konu, belge, raporların düzenlenmesi, ehliyet ve ruhsat alımı, araba alım satımı, ticaret, bilgi işlem (bilgisayar güvenliği) yazışmalar, iş girişimi, pasaport ve vize işlemleri, komşuluk ilişkileri, bir şeyin teslim alınması, nakliye hakkındaki kararların tekrar gözden geçirilmesinde yarar var. Yeni bir gelişme olduğunda, bir haber aldığımızda iyi analiz etmeliyiz. Tam olarak emin değilsek harekete geçmemeliyiz. Yolculuklar gecikmeli veya problemli olabilir. Tedbirli olmamızda yarar var. Aldığımız ürünlere dikkat etmeli, mümkünse geri hareketi sonrasına bırakmalıyız. Satış-pazarlama gibi ticari konularda dikkatli olmalıyız. Ucuz etin yahnisi pek olur derler. Biz de kaliteyi önemsemeliyiz. Trafikte kurallara uyalım. Yolculukta güvenilir firmaları tercih edelim.

Tüm burçlar için önemli Not:

Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 29 Aralık 2016itibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 15 Ocak 2017 kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

8 Ocak saat 12:43-12 Ocak saat 17:03 tarihleri arasında Merkür Yay burcunda düz ilerleyecek. İletişim-bilgilenme-yolculuklar-çevre değişimi-evlilik-uzun süreli ilişki-sağlık ve düzenlemeler konusunda cesur düşüneceksiniz. Uygulamalı eğitim, deneyim, yaratıcılığı dönük projeler, tasarımlarda bulunabilirsiniz. Grup faaliyetleri, kulis çalışmaları, oyun yazarlığı, ticaret ve iş girişimleri bilinçli şekilde gözden geçirilirse, sonuç başarılı olabilir. Yakın çevremizde bulunan kişiler, bu dönemde en sık konuştuğumuz, bir araya gelerek bir şeyleri paylaştığımız kişilerdir. İnternet ortamında bulunmak, konuşmak, tartışmak, bildiklerimizi yazmak hoşumuza gider. Hızlı öğreniriz, hızlı unuturuz. Merak ederiz, sonra vazgeçeriz. Farklı bir şeyler yapmak isteriz. Bildiklerimizi insanlara ifade ederiz, onların da bu öğreti ve tecrübelerden yararlanmasını isteriz. Öğüt veririz, öğüt almaktan hoşlanmayız. Bu süreçte tabii ki, bilginin hoşgörülü bir şekilde dışa yansıtılması, bilmediklerimizin kabul edilip öğrenilmesi, bizden talep edilmedikçe insanlara akıl verilmemesi yerinde olur.

9-15 OCAK ARASI

Sevgili Teraziler 12 Ocak saat:14:34 tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, iş hayatımızdan ailevi yaşama kadar geniş bir alanda duyarlılığı yükseltiyor. Hassas tepkiler verilmesi, hatta zaman zaman sürpriz kararların gündeme gelmesi bile mümkündür. Çünkü bir şeyler bizi, güvende misin, garantin var mı, iş-aile ilişkilerinde dengeler yerli yerinde mi diye ikaz ediyor. Merkür-Oğlak burcunda bugün seyrine başlıyor. Ailemizin sorumluluğu, işimizin doyuruculuğu, yarınlarımızın güven içinde oluşu önemli. O nedenle kaliteyi, huzuru, elit yaşamayı arzuluyoruz. Saygı, sevgi, güven olmayan bir yerde durmamız mümkün değil. Eğer böyle bir problemimiz varsa, bu Dolunayda acil bir karar verebiliriz. Bu karar iş hayatımız ve ilişkimizle alakalı olabilir. Eğer bu değişiklik bizim özgür irademizin sonucu ise, ben bir daha düşünün derim. Bu Dolunayda, çalışma hayatımız ve ilişki konularında ben dağılmadan her şeyi kontrol edilmesi gerektiğini söyleyeyim. Bazen aşırı fedakarlık bizi yanlış bir karara sürükleyebilir veya birileri, bir durum nedeniyle kendi isteklerimizden vazgeçmemiz mümkündür. Oysaki sağlıklı, verimli olan bir şey zaten insanı yormaz, üzmez. Biz bu Dolunayda, huzurumuzu, güvenliğimizi, işimizi, ilişkilerimizi aklımız başımızda gözden geçirelim. Eğer bir şey, sizi gerçekten tatmin ediyorsa, her yönüyle baktığınızda güven içeriyorsa sorun yok. Fakat alışkanlıksa, bağımlılıksa, bir de kafanızı kurcalıyor, kendinizden vermenize neden oluyorsa lütfen iyi düşünün derim. Pire için yorgan yakmayın ama problemleri de görmezden gelmeyin.

12 Ocak-7 Şubat tarihleri arasında Oğlak burcunda ilerleyecek Merkür süresince, ailenizi, iş hayatınızı ve kişisel meselelerinizi bir hayli ciddiyetle gözden geçirirsiniz. Pek kimseyle konuşmak istemezsiniz. Sizi birebir ilgilendiren meselelere ağırlık verirsiniz. Eğer yenilik anlamında bir şeyler yapmak istiyorsanız bunun gerçekleşme ihtimali var mı diye hesaplamalar yaparsınız. Birileri sizin gibi düşünmediğinde veya muhalif davrandığında kendinizi baskı altına alınmış hissedersiniz. Özellikle aile içinde her mesele sizin arzularınıza uygun şekilde gelişmeyebilir. Belli bir baskı altında kalmanız mümkün olduğundan, size tavsiyem önceliklerinizi, planlarınızı ve isteklerinizi gerçekçi bir şekilde ele almanızdır. Bu süreç Merkür geri hareketinin sona ermesi nedeniyle 19 Aralık 2016-4 Ocak 2017 tarihleri arasındaki işlerin, meselelerin tekrar gündeme gelmesi ve yürürlüğe konması, işlerlik kazandırılması, halledilmesi yönünde etkili olacaktır.

16-22 OCAK ARASI

20 Ocak-18 Şubat tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek Güneş, aşkta özgürce hareket etmeniz, hayatın eğlendirici, keyifli yanlarının tadını çıkarmanız, arkadaşlık ilişkilerinizi güçlendirmeniz, hevesli bir şekilde yaşamı kucaklamanız demektir. Genelde bu dönemde arkadaşça başlayan ilişkilerin sürpriz bir şekilde ciddiyete dönüşmesi, hatta uzun süredir bir arada olan çiftler aniden evlenebilirler.

23-31 OCAK ARASI

Sevgili Teraziler 28 Ocak saat 03:07 Kova burcunda doğacak Yeniay, aşkta cesur ve kendimizden emin olmamızı sağlıyor. Bizim bu bakış açısıyla ilişkilerimizi ele almamızda yarar var. Çünkü biz bir bireyiz. Beraberlik nasıl olmalıdır, ortaklaşa yaşam nedir, nasıl bir arada olunur sorularını gerçekçi bir şekilde gözden geçirerek karar vermemiz yerinde olur. Yeniayın oluştuğu gün Mars-Koç burcunda seyrine başlayacak. Doğaldır ki, sadece kendini düşünen bir partnerle anlaşmak mümkün olmaz. Böyle bir durumda özgür hareket etmek de kolay değildir. Sözgelimi sorunlu bir evlilikte eğer bir de çocuklar varsa, ayrılma noktasına gelmişsek, iki tarafın da oturup bazı meseleleri gözden geçirmeleri gerekir. Yeni bir ilişkiye adım atmışsak, Mars-Koç geçişinde özgüven duygusu yüksek bir partner karşımıza çıkabilir ve ondan etkileniriz. Bu ilişkiye tabii ki süre tanımak gerekiyor. Birkaç gün sonra Venüs-Koç burcunda seyrine başladığında bu beraberlikte hızlı gelişmeler olabilir. Bizim bu Yeniayda üzerinde durmamız gereken nokta, ilişki tercihlerimize, mevcut durumumuza bakmaktır. Aşkta özgürlüğü, bireyliği ve farklılığımızı öne alarak düşüneceğiz. Aktif bir Yeniay olduğu için, sıradan bir ilişki değil, hakikaten bize heyecan verene yöneleceğiz. Bu Yeniay egomuzu yükselticidir. İrademizi, kararlılığımızı, zevklerimizi, insanların dikkatini çekme arzumuzu destekleyicidir.

28 Ocak saat 08:39-10 Mart saat 03:33 tarihleri arasında, Mars-Koç burcunda ilerleyecek. İlişkide her iki tarafın da dikkatli olması gereken süreçtir. İki yıl sonra karşıt burcunuzda etkili olacak Mars, özellikle sorunları olan çiftler, ya bu ilişkiyi farklı bir şekilde yeniden ele alabilir, çözüm bulmaya çalışabilirler veya buraya kadarmış diyebilirler. Koç burcu geçişleri bir hayli aktiftir. Kişiyi harekete geçiricidir. Gerek siz gerek partneriniz veya her ikiniz ilişki konusunda iyice düşününüz. Bu dönem sürpriz aşkların da göstergesidir. Bay ve Bayan Terazilerin karşılarına kendinden bir hayli emin, özgür yaradılışta birini çıkarabilir. Bu kişiyi çok iyi tanımak lazım. Kimdir, neyin nesidir anlayalım önce. Şu aralar sorunları olan ancak henüz ayrılmamış çiftler, bu enerjiler altında tekrar bir araya gelerek ilişkileri hakkında konuşabilirler. Ancak bu konuşmanın tutarlı, aklı başında yapılması şarttır. Sorunların üstü örtülmeden her iki tarafın da gerçekçi olmasında yarar var.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-9-10-13-14-18-19-23-24-28
Zayıf Enerjili Günler : 5-6-11-12-25-26
Aşkta En Şanslı Günler : 1-28
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 20-21

Yeniay : 17-18-19 (Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 4-5-6 (Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

ŞUBAT AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-5 ŞUBAT ARASI

3 Şubat (saat 18:51)-4 Mart (saat 12:09) tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. İlişki-evlilik veya iş ortaklığınızla alakalı konular üzerinde bu dönem bir hayli hareketli, aktif ve hızlı kararlar alınmasına neden olabilir. Ancak diğer taraftan kafamız karışık. Ne yapmalıyız? Tabii ki öncelikle ilişkimize bir bakmak lazım. Aramızdaki sevgi birliğine. Düzeltmemiz mümkün mü yoksa tümüyle bu ilişki bitti mi? İlişkisi olmayanlar bu dönemde karşılarına sürpriz bir şekilde çıkan kişi hakkında iyice gözlemde bulunmaları lazım. Onu tanımak gerekiyor. Cüretkar ve özgür ilişki kurma biçimi, bu dönemin özünde var. Sabırsızlık ve bir an önce değişimde bulunmak, ancak ilerisini düşünmemek. Oysaki daha dikkatli ve daha seçici olmak gerekiyor. Oldubittiye getirmemek lazım hiç bir şeyi.

Not: 4 Mart-3 Nisan tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda gerileyecek. Her burç mensubu yukarıda yorumunda sözü edilen konularda iç gözlemde bulunacak. Bu meseleleri tekrar ele alacak, üzerinde düşünecekler. Bütün bu gözlemler iç ve dış dünya arasındaki dengenin sağlanmasında, gerekli ile gereksizlerin tespitinde yardımcı olacaktır.

6-12 ŞUBAT ARASI

7 Şubat-26 Şubat tarihleri arasında Merkür-Kova burcunda geçişini sürdürecek. Yeni biriyle tanışmanın işaretçisi olabilir. Devam eden ilişkiniz varsa, partnerinizle düşüncelerinizi paylaşmanız anlamına gelir. Bu geçişte birbirinizi dinlemek, bir mesele veya hayatın genelinde fikirlerinizi öğrenmek kıymetlidir. Arkadaşlıklar ve arkadaşça yaklaşımlar, etkinlikler, internette oyun oynamak, yeni insanlarla tanışmak bu geçişin keyifli yanlarıdır.

Sevgili Teraziler 11 Şubat saat 03:45 Aslan burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, sosyal hayatın içinde yer alma, beğenilme, kendinizi gösterme, kabul ettirme ve alkışlanma arzunuzdur. Işıltınızla göz doldurmak istersiniz. Hedefe varmak için kadınlar cazibelerini, erkekler karizmatik yönlerini kullanabilirler. Bu bir arzudur ve ne kadar çok insan tarafından beğenilirsek içgüdüsel olarak o denli keyif alırız hayattan. Peki Tutulmanın görünümleri ne diyor, şimdi birlikte gözden geçirelim. Önümüzdeki 6 aylık süreçte, hedefinizi belirlemiş, yeni projelere girmiş, sosyal yaşam ve özel hayatınızla ilgili konuları dengeye kavuşturmuş olacaksınız. Geçmiş geçmişte kalır, önemli olan hayattır sözünü ilke edineceksiniz. Hem kendiniz hem sevdikleriniz için, olumlu bakış açısıyla yeni bir dünya kuracak, sizi zorlayan, zaman alan ve gereksiz yere engelleyen kişileri, durumları geride bırakacaksınız. Kendinize geliyorsunuz. Toplumsal ilişkilerde liderlik gücünüz yükseliyor. Ekip çalışmaları, yeni projeler, çocuklar, aşk, özgür seçimler, çevre ilişkileri gelişim anlamında dengeli ve düzenli hale geliyor. Ciddi şekilde kendinize bir düzen kuruyorsunuz. Dostluklar yeniden gözden geçiriliyor, umutlar canlanıyor. Bu tutulma bir yanıyla sağlıksız olanın devre dışı bırakılması, verimli olana yönelişin işaretçisidir. Hangi hedef, hangi iş aşk veya yol sizi tatmin edebilir, hangisi daha sağlıklı ilerlemek için doğrudur, bu altı aylık süreçte belirlenmiş olacaktır. Gelişimin yolu artık fırsatları iyi değerlendirmek, güçlü ilişkiler kurmak, ben buradayım demek, yenilikçi düşünmekle mümkün oluyor.

13-19 ŞUBAT ARASI

18 Şubat-20 Mart arasında etkili olacak Güneş-Balık burcu seyir süresince, disiplinli bir şekilde çalışmakta ve sistemli hareket etmekte tabii ki fayda var. Başkalarının etkisi altında kalmamak için bu dönemde dikkatli olacağız. İyi niyetimizin kullanmasına izin vermeyeceğiz. Ayrıca sağlığımızı ihmal etmeyeceğiz. Grip, cilt hastalıkları, ayaklarımızın bakımına özen göstereceğiz. Güneş Balık burcu seyrinde, hayallerinize uygun gelişmeler olmuyor diye, nasılsa böyle gelmiş böyle gider diyerek kader kurbanı olduğumuzu düşünmeyeceğiz. Her doğan günün ne getireceğini kimse bilemez. Birileri tarafından izleniyor, bir yerler için düşünülüyor veya teklif verilmek için bekleniyor olabilirsiniz. Onun için size tavsiyem ne fazla alıngan, kırılgan ve endişeli olunuz ne de fazla iyi niyetli davranınız. Her şeyin bir ayarı ve ölçüsü olsun. Böylece üzülmezsiniz, yanılmazsınız.

20-28 ŞUBAT ARASI

Sevgili Teraziler 26 Şubat saat 17:54 tarihinde Balık burcunda oluşacak Halkalı Güneş Tutulması ve bugün Balık burcunda ilerleyecek Merkür etkisinde işimiz, günlük hayatta karşılaştığımız kişilerle ilişkimiz, sağlığımızla ilgili konularda hassas düşünürüz. Dinlenmek, anlaşılmak, duygularımızla dünyayı algılamak ve kesinlikle tartışmadan, sıkıntıdan uzak durmak isteriz. Size karşı anlayışlı olmayan, bencilce davranan kişilere karşı dikkatli olunuz. Onlar genelde kendilerini düşündükleri için doğal olarak ruh ve beden sağlığınız bundan etkilenebilir. Bu Tutulmanın oluştuğu zaman dilimine baktığımızda Venüs ve Mars-Koç burcunda ilerliyor. Bu gösteriyor ki özellikle ilişki sorunlarıyla mücadele etmek, bencil davranan bir partnerin yarattığı sıkıntıyla uğraşmak zorunda kalabiliriz. Bu nedenle, ilişkinizi gerçekçi şekilde analiz ediniz. Bu Tutulma, son aylarda yaşananlara göre bir karar verilmesi yönünde etkilidir. Tutkulu, problemler olduğu halde bir tarafın diğerinden kopamadığı zorlu ilişkiler yıpratıcı olabilir. Sorunlu beraberlik yaşadığı halde sırf alışkanlık diye kendini yıpratan kişilerin öncelikle ruh ve beden sağlıklarını önemsemeleri gerekir.

26 Şubat-14 Mart tarihleri arasında Balık burcunda ilerleyecek Merkür, özellikle çalışanların işlerini dikkatli, özenli ve akıllı biçimde yapmaları gerekecektir. Sanatsal çalışmalar, mistik faaliyetler, şifacılık, doktorluk, hemşirelik, müzik, moda hasta bakımı, evcil hayvanlar, rehabilitasyon gibi mesleklere ilgi duyabiliriz. Sağlık açısından ayaklarımız, soğuk algınlığı, kabuklu yaralar, romatizma ve ağrıların mutlaka doktora gösterilmesi gerekir. İş yerinde veya günlük hayatta birilerinin sözünden, davranışlarından çabucak etkilenebiliriz. Her şeyi kafamıza takmayalım. İlaç alışkanlıklarımıza, alkol alımına dikkat edelim. Beslenmemize özen gösterelim. İşlerimiz yaparken not alalım.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 5-6-10-14-15-19-20-24-25
Zayıf Enerjili Günler : 1-2-7-8-22-28
Aşkta En Şanslı Günler : 24-25
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 16-17

Yeniay : 13-14-15-16 (Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-2-3-28 (Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

MART AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-5 MART ARASI

4 Mart (saat 12:09)-3 Nisan (saat 03:25) tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda gerileyecek. Yöneticiniz olması sebebiyle tabii ki karşıt burcunuzdaki geri hareket iki kat önem taşıyor. İlişkide paylaşım, denge ve uyumun sağlanması, ben demek yerine biz demenin zorlaştığı zamandayız. Anlaşmazlıklar, yanlış anlamalar bir hayli etkili olabilir. Sizin ilişkinize bakışınız ile partnerinizin arzu ve istekleri birbirine uymayabilir. Baskın davranmaya çalışabilir. Eğer onu çok seviyorsanız anlayış göstermek zorunda kalırsınız. Tabii ki bir yere kadar. Gerektiğinde konuşmak ve bu duruma çare bulmak isteyebilirsiniz. İlişkisi güçlü çiftler bu dönemde pek sorun yaşamazlar. Çünkü onlar birbirlerinin farklılıklarını ilişkide sorun etmezler. Ancak bu dönemde bu çiftler de ufak tefek sorunlar yaşayabilir. Boşanma aşamasında olan Terazilerin durumu daha zordur. Eski meseleler gündeme gelir. Aslında her iki taraf da yüzleşebilse, sadece kendi tarafından bakmasa belki de sorunlar çözülecektir. Ancak bu pek kolay olmaz. Bazen de çiftler bu dönemde boşanmaktan vazgeçilir. Ancak yüzeysel düşünülüp sorunlar çözülmezse, geri hareket sonrası bunlar tekrar gündeme gelebilir. Kimi Teraziler bu süreçte yeni bir aşka adım atabilirler. Ancak bu ilişkinin kökleşmesi Haziran sonrası netleşir. Birbirinizi iyi tanımanızı tavsiye ediyorum. Hele evlenmeye karar vermek bu dönemde yanlış olabilir.

Önemli Not: 28 Nisan-6 Haziran tarihlerinde Venüs düz seyirle Koç burcunda ilerlediğinde, yukarıdaki konu ve alanlarda yaşanan gecikme, yanlış anlaşılma veya aksamalar yoluna girmeye başlar. Geri hareket esnasında karşınıza çıkan fırsatları, işleri ve yeniden ele alıp düzenlediklerinizi yürürlüğe koyabilirsiniz.

6-12 MART ARASI

10 Mart saat 03:33-21 Nisan saat 13:32 tarihleri arasında Mars-Boğa burcunda ilerleyecek. Genel tanımı gereği bu dönem, kişinin eşi veya iş ortağıyla alakalı konularda güvenilirlik ve uzun ömürlülük çerçevesinde duruma bakmasıdır. Bir ilişkide kendimizi huzurlu, garantide ve rahat hissediyor muyuz? Bir ortaktan verimlilik ve randıman alıyor muyuz? Arzu ettiğimiz destekleri görüyor muyuz? Çıkarlarımıza uygun şekilde işlerimizi, hayatımızı düzenliyor muyuz? Bunlarla ilgili mücadelemizde başarılı oluyor muyuz? Bütün bunlara bakacağız. Belki fazla sağlamcıyız veya isteklerimizi elde etmek amaçlı hırslıyız. Ancak genel tanımı gereği risk almayan birey doğal olarak ayaklarını sağlam yere basmak istiyor. İki yıl sonra bu geçişi yönetecek Venüs, 4 Mart itibariyle Koç burcunda ve ayrıca Merkür, 31 Mart tarihinde Boğa burcunda gerileyeceği için, bizim dikkatli bir şekilde muhasebemizi yapmamız, vergimizi ödememiz, ilişkimize bakmamız, parasal krizlerimize çözüm bulmamız, kaynak olarak elimize geçenleri uygun şekilde kullanmamız gerekiyor. Aceleyle evlilik, iş ortaklığı kararı vermek veya boşanmada hukuki haklarımızı gözetmemek yanlış olur. Parasal kayıp veya manevi anlamda huzursuzluk yaşamak istemiyorsak, ilişkilerimize gerçekçi bakmamız gerekiyor.

Sevgili Teraziler 12 Mart saat 17:54 Başak burcunda oluşacak Dolunay, iş hayatımızdan günlük yaşantımıza kadar geniş bir alanda mevcut duruma bakmak halidir. İşimizden memnun muyuz, düzenimiz bizi tatmin ediyor mu, endişeli miyiz yoksa her şeyin üstünü sıvazlayıp hayata devam mı ediyoruz? Bu sorulara gerçekçi şekilde yanıt bulamazsak, birileri bizim iyi niyetimizi kullanır, biz de neden bu böyle, neden şu şöyle diyerek kendimizi üzeriz. Bu Dolunayın yöneticisi Merkür-Balık burcunda ilerliyor ve astrolojik olarak zayıf pozisyonda olduğu için kendimizden daha çok başkalarını düşünmemize ve sonra da içten içe şikayetçi olmamıza yol açıyor. Gönüllü olarak bir şeyler yapıyorsan ve zaten bu karakterde biri isen, tabii ki sen bilirsin. Ancak istemediğin bir şeyi yapmaya zorlanıyorsan, birilerinin işine geldiği için seni hiç düşünmüyorlarsa o zaman durup resme bakmak gerekir. Bu Dolunayın görünümleri, öncelikle psikolojik ve bedensel sağlığının önemini bilhassa işaret ediyor. Sağlık kontrollerimizi ihmal etmemeliyiz. Önce kendimize karşı sorumluluğumuz olduğunu unutmamalıyız. Plan ve projelerimizi veya iş girişimlerini detaylı şekilde analiz etmeliyiz. Odaklanma sorunumuz olabilir. Gözümüzden bir şey kaçmasın. Birileri, bizi yanıltmasın. Verilen sözlere, hallederiz laflarına değil, yapılıp yapılmadığına önem vermeliyiz.

13-19 MART ARASI

14 Mart-31 Mart tarihleri arasında etkili Merkür-Koç burcu geçişinde, İlişkinizin niteliğine göre sorunlu bir beraberliğiniz varsa, agresif konuşmalara neden olabilir. Sakin bir şekilde duruma bakmak lazım. İlişkisi mutlu olan kişiler için de, birlikte olumlu yansıma altında önemli kararlar verilebilir. Fikirlerinizi birbiriniz üzerinde baskıyla kabul ettirmeye çalışmayınız.

20-26 MART ARASI

20 Mart-20 Nisan tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Güneş bir yandan bu süreci yöneten Marsın Boğa burcundaki ilerleyişi, diğer taraftan Venüsün iki ayrı burçta gerileyişi göz önüne alarak yorumlamamızı gerektiriyor. Sizler ilişkinizle ilgili konularda bu dönemde huzuru, güvenirliği, sağlamlığı, maddi-manevi açıdan duruma bakmayı tercih etmelisiniz. Mevcut ilişkinizdeki sorunları bu bakış açısıyla ele aldığınız zaman, hem aceleci kararlar vermezsiniz hem de yaş tahtaya ayak basmazsınız. Yaşadığınız tecrübeler gösterdi ki, anlık beğeniyle yapılan izdivaçlar-çabuk vazgeçişler-üzerimizde baskı kuran bir partner-ortaklaşa yaşanmayan hayat ve temeli sağlam olmayan ilişki insanda ne huzur bırakıyor ne ağız tadı. O nedenle Güneş-Koç burcu geçişinde bu yıl, sağlıklı verimli insana huzur veren, güven sunan beraberliği önemseyeceğiz. Kayıplara uğramamak için, duygularımızla değil, mantığımızla hareket edeceğiz. Biten bir ilişkiye yeniden şans vermeden önce, bu noktaya nasıl gelindi buna bakacağız. Ayrıca karşımıza biri çıktığında uzun vadeli olacakmış gibi, her şeyi inceden inceye analiz edeceğiz. Oldubittiye getirmeyeceğiz.

27-31 MART ARASI

Sevgili Teraziler 28 Mart saat 05:57 tarihinde Koç burcunda doğacak Yeniay, yöneticiniz Venüsün geri hareketiyle aynı zamana denk geliyor. Bu durum, özellikle ilişki sorunlarını yeniden gözden geçirmek, artı ve eksileriyle durumu bakmak, verilecek kararları veya önceden verilmiş kararları bir daha ele almaktır. Bunu neden yapıyoruz? Hiçbir soru işareti kalmaması için. Tabii ki beraberlikler gündem maddemizde bir hayli önemini koruyor. Yeni başlayan bir ilişkide ise, önümüzdeki birkaç ay boyunca mutlaka her şeye bakmak, anlamak, tanımak ve ona göre bu ilişki hakkında karar vermek gerekiyor. Çünkü şu anda görünenler, daha sonra netleşir. Bu Yeniayın yöneticisi Mars-Boğa burcunda ilerlediği için, sizler bu Yeniayda sadece ilişkideki özel paylaşımları değil, mali konular üzerinde de durabilir, duruma bakabilirsiniz. Sözgelimi, miras paylaşımı, boşanma ve nafaka konuları, eş veya iş ortağıyla ilgili finansal konular v.b. Çünkü garanti olgusu önemli. Önümüzdeki ay, Merkür gerileyeceği için, davalar veya paylaşımların çok sağlam ve doğru şekilde yapılması üzerinde duracaksınız. Beraberlik konularında yeni bir değişiklik yapmak veya daha önce verilen kararlardan dönüp, şimdi yeniden bir adım atmak yanlış olur. Burada önemli olan, mevcut duruma bakmak ve maddi-manevi anlamda adil olmaya çalışmaktır. Eğer sizi bir şeyler, birileri veya bizzat siz, etki altına alarak sorun çıkmasın diye, tavizde bulunmaya sevk ediyorsa, lütfen gerçekçi olunuz ve iyice emin olmadan karar vermeyiniz.

Sevgili Teraziler 31 Mart-10 Nisan**** tarihleri arasında düz seyirle Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, partnerimiz, iş ortağımız veya diğer kişilerle olan maddi ve manevi bağımızı gözden geçirme yönünde önemlidir. Birbirimizin değer ölçülerine bakarız. Sağlamlık, güvenilirlik içeriyor mu? Birbirimize ne kadar inanıyoruz ve dürüst davranıyoruz? Bizi bir arada tutan nedenler nedir? Bütün bunları inceleriz. Kimi Teraziler bu dönemde miras, mal, mülk, yatırımla alakalı konularda yoğunlaşırlar. Bu kendimiz sağlama alma ihtiyacımızdır. Bir ortak arayışı da söz konusu olabilir. Eğer zorlu bir dönemden geçiyorsak, işbirliğinde bulunarak bunu aşmak isteriz. Gölgeli günleriyle birlikte 3Nisan itibariyle geri hareket döneminin etkisine gireceğimiz için, o tarihe kadar bugünlerde mutlaka halledilmesi gereken işlerinize öncelik tanıyınız. Vadesi gelmiş borçlarınızı ödeyiniz. Kredi başvurusu, yatırım gibi konularda piyasanın durumuna bakınız. Partneriniz, iş ortağınızla konuşulması ve karara bağlanılması gereken durumları hallediniz.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 5-9-10-13-14-18-19-23-24
Zayıf Enerjili Günler : 1-7-21-22-28
Aşkta En Şanslı Günler : 23-24
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 16-17

Yeniay : 13-14-15 (Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-2-27-28-29 (Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

NİSAN AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-9 NİSAN ARASI

Sevgili Teraziler, 3 Nisan (saat 03:25)-15 Nisan (saat 13:18) tarihleri arasında Venüs-Balık burcuna geriliyor. Bu süreçte, iyi niyetliliğin iş ortamında veya günlük hayatta değerinin bilinmediğini işaret ediyor. İster istemez biz de bunu hissediyoruz. Oysaki insanlara nezaket, güzellik, yardımcı olmak gibi duygularla yaklaştığımız halde, birileri bunu maalesef kullanıyor. Belki de bu yüzden sağlığımız da etkileniyor. Biz bundan şikayetçi biriysek, geri harekette bu durumu kendi içimizde gözden geçireceğiz. İlaç bağımlılığımız veya başka zararlı bir alışkanlığımız varsa dikkatli olmalıyız. Bir şeylere tahammül etmekte zorlandığımızda hayatı kolaylaştırıcı maddelere sığınıyorsak, bu durumu mutlaka doktorumuza danışmamızda, yardım almamızda fayda var. Geçtiğimiz Ocak-Şubat döneminde başlanan tedaviler, geri hareket döneminde tekrar bir gözden geçirilip gelişmeler olumlu yönde mi diye bakabiliriz. Yeme-içme kısaca beslenme düzenimizi kontrol altında tutmalıyız. Vücutta ödeme yol açan nedenler üzerinde durmalı, laboratuar analizlerini ihmal etmemeliyiz. Ayak sağlığımıza özen göstermeliyiz. İş haklarımızı gözetmeli, iş yerindeki olumsuz şartları ilgili kişilerle görüşmeliyiz. Görevimiz gereği bünyemizi zorlayan yorgunluk ve duyarlılık gibi durumları ciddiyetle ele almalıyız.

10-16 NİSAN ARASI

Sevgili Teraziler 11 Nisan saat 09:08 Terazi burcunda oluşacak Dolunay ilişki, ailevi, finansal ve günlük hayatın içinde, geçmişe ait meselelerin tekrar gündeme gelerek bizi test edebileceği niteliktedir. Dengemizi sağlamakta zorlansak da, şunu bilelim ki Dolunaylar aslında bir aydınlatıcıdır. Kişinin çözümü mümkün olduğu halde gözünden kaçanları işaret ederek, şimdi bun bir daha bak diye uyarıcıdır. Dolunayın yöneticisi Venüs-Balık burcunda geriliyor. Biz de ilişkimizdeki sevgi, şefkat ve paylaşım olgularını, günlük hayattaki işlerimizi, fiziksel sağlığımızı da göz önüne alarak dikkatli şekilde analiz ediyoruz. Etmeliyiz de. Çünkü hassasız ve her yönüyle sağlamlık, güvenilirlik arıyoruz. Eğer duygularımızı öne alarak düşünürsek dağılabiliriz. Problemleri görmezden gelir, sonrasında daha fazla yoruluruz. Gerçekçi olmak gerekiyor. Merkür de Boğa burcunda gerilediği için, bir ilişkinin maddi-manevi anlamda temelinin sağlam olması gerektiğini bilmeliyiz. Miras, nafaka, kredi ve ilişkilerdeki dürüstlük, güven gibi olguların hem hukuki hem maddi hem de paylaşım yönünde ele alınması, muhasebesinin yapılması lazım. Bunları hafife alamayız. Zaten bu Dolunay, geçmişte olan ve halledilmemiş işleri, konuları bize hatırlatarak artık bunlarla ilgilenme zamanın diyor. Gerilemeler, sizi ürkütmesin. Ben bazen şans olarak bile görürüm. Çünkü kesin sonuç değil, bir daha bakma halidir. Evlilik, boşanma, iş ortaklığı ve ailevi konular üzerinde geçmiş tecrübeleri göz önüne alarak, bundan sonrası adına düşünürsek, bu Dolunayı bilinçli ele almış ve doğru bir tespitte bulunmuş oluruz.

Sevgili Teraziler 10 Nisan (Saat 02:14)-20 Nisan (Saat 20:37) Merkür-Boğa burcunda geriliyor. Güvenilir araçları, yolları, ilişkileri, yatırımları, işbirliğini tercih etmemizde etkili olur. Duruma bir bakarız ve ona göre neler yapabileceğimizi düşünürüz. Parasal ihtiyaçlarımız için pratik çözümler üretebiliriz. Sağlam ve riskten uzak durmak gereken bir süreçtir. Zihnimiz bu dönemde otomatik olarak ilişki ve iş ortaklıklarına ve sıkıntılarımız varsa bunlara çözüm bulmaya odaklıdır. Belki de çok fazla paraya düşkünüz veya tam tersine hesabımızı bilmeden hareket ediyoruz. Bunların yanlış olduğunu fark ederiz ve bundan sonra daha dikkatli oluruz. Başkalarıyla ilişkimize veya kendimize bir bakmalıyız. Geleceğimizi garanti altına alma arzumuz tabii ki doğaldır. Ancak ilişkilerde sadece bunu merkez almak da doğru değildir. Duygular da önemlidir. Dar günler vardır insanın hayatında. Böyle günlerde yanımızda olan insanları da unutmamak gerekir. Bu bir içsel sorgulama süreci olduğu için, asıl ihtiyaç duyduğumuz şeyin ne olduğunu anlamamız mümkündür. Planlarımız varsa, bunları gözden geçirmeli, bize sunulan önerileri incelemeli, üretime dönük düşünmeli, risk taşıyan kararlar vermemeliyiz.

Tüm burçlar için önemli Not:

Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 3 Nisanitibariyle etkili olmaya başlar.Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 10 Mayıs tarihine kadaretkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

15 Nisan (saat 13:18)-28 Nisan (saat 16:13) tarihleri arasında etkili olacak Venüs-Balık burcu süreci, sağlık ve çalışma hayatıyla ilgili konular, kişisel anlamdaki kararlar ve kendimizi gözden geçirme anlamında önemlidir. Bazen, kafamızı karıştıran ve hayatı zorlaştıran meseleler üzerinde gelgitler yaşayabiliriz. Bazen de her şeyi oluruna bırakabiliriz. Sanatsal çalışmalar, güzelleştirme, makyaj, mistik faaliyetler, pozitif düşünmeyi sağlayan aktiviteler anlamında bir hayli olumludur. Yardımseverlik, ılımlı tarzda düşünme ön planda olacaktır. Şifalanma gücü bu süreçte gayet yüksek. Fakat bu yüksek hali, bilmediğimiz tedavi yöntemlerine başvurmamız anlamına gelmesin. Kontrollerimizi yaptıralım. Diyelim ki siz, psikoloji, mistik danışmanlık, sanatçı veya kozmetikle ilgili bir alanda yetkin ve uzman bir kişisiniz. Bu dönemde başarılı çalışmalar gündeme gelir. İdealizm Balık süreçlerinde ön plandadır. Kişi vizyon sahibi olmak için, kendisini tatmin edecek, yeteneklerini, becerilerini gösterebileceği alanlara yönelmelidir. Ancak burada önemli olan husus, geçici mi yoksa kalıcı bir meslek edinmek istiyorsunuz sorusuna cevap bulmaktır. Yaratıcı yeteneklerimizi bir alanda değerlendirmek veya bu anlamda staj görmek, işbirliğinde bulunmak mümkündür. Kozmetik, sanatla alakalı meslekler, güzelleştirmek, insanlara destek olmak yönünde etkin bir dönemdir. Ortaklaşa kazanç elde etmek amacıyla kurulmuş veya kurulacak işlerin daha dikkatli bir şekilde gözden geçirilmesinde fayda vardır. Bize destek olacağını söyleyen kişiler ne derece güvenilir bir bakalım. Bir de mali açıdan ne getirir onu da iyice hesap edelim.

17-23 NİSAN ARASI

20 Nisan (Saat 20:37)-3 Mayıs (Saat 19:33) Merkür-Koç burcuna geriliyor. İlişkilere ait her türlü konuda veya evliyseniz eşinizle aranızdaki gerginliklere karşı akılcı düşününüz. Meselelere tekrar bakınız. Yeni bir ilişkinin kökleşmesi zor olabilir. Partnerinizle aranızdaki görüş farklılıkları nedeniyle gerginlikler yaşanabilir. Bu süreçte ani evlilik kararı vermek, boşanmak üzere yasal dava açmak daha sonra pişmanlık yaratıcı olabilir. İletişimsel olarak kırıcı ve kaba konuşmalar beraberliğinizde restleşmelere sebebiyet verebilir.

20 Nisan-20 Mayıs tarihleri arasında Güneş-Boğa burcunda ilerleyecek. Merkür ise geriliyor. İlişki, para, eş veya iş ortağınızla alakalı konularda sağlamlığı önemseyeceğiz. Maddi güvencenin bilhassa dikkate alındığı zamandır. Huzurlu bir ilişki, güvenilir insanlarla beraber olmak, kendimizi garanti altına almak isteriz. Kimlerle nasıl bir ilişkimiz var, aramızdaki bağ güçlü mü? Diye bir bakarız. Miras, hisseli para, mal, mülk paylaşımları veya eşimizin, ortağımızın finansal durumuyla ilgili konularla yakından ilgileniriz. Kredi kartıyla alışveriş, yasal konular, borçlarımızın takibi, hisse senedi, tahvil, borsa, yatırım konularında risk faktörünü göz ardı etmeden finansal işlerimizde dikkatli olacağız.

21 Nisan saat 13:32-04 Haziran saat 19:16 tarihleri arasında İkizler burcunda ilerleyecek Mars, seyahatlerin, insanlarla tanışmanın, hedefinize varış arzunuzun, bilgi ve tecrübelerinizi ifade etme ihtiyacınızın işaretidir. Ayrıca evlilik, uzun süreli ilişki ve mali konularda da bir karar vermenin göstergesidir. Bütün bunların aceleye getirilmeden tekrar gözden geçirilmesinde yarar var. Evet Mars-İkizler burcunda sizi çok fazla aktif kılabilir. Fakat bu geçişi yöneten Merkür-Boğa burcunda gölgeli günleri dahil olmak üzere 10 Mayıs tarihine kadar etkili olacağını biliniz. Mevcut sorunları aşmak için yeni adımlar atmak isterken yanlış işlere kalkışmamak lazım. İki yönlü davranışlardan, iki yönlü konuşan insanlardan uzak durmak gerekiyor. Dengesiz duran her şeyin de mutlaka ele alınması lazım. Özellikle uzun süreli ilişkilerde ve evliliklerde tarafların iletişime önem vermeleri, aynı hedefte olup olmadıklarını ele almalarında fayda var. Bekar Teraziler yeni biriyle tanışabilirler. Bu kişi popüler ve sosyal ilişkileri bir hayli kuvvetlidir. Ancak iyice tanımadan karar vermeyelim. Yüksek eğitimden, işinizle alakalı ihtisas, uzak akrabalarla ilişkilerinizden yeni bir yere yerleşime kadar geniş bir alanda etkili olacak Mars-İkizler burcu seyrinde en fazla dikkat edilmesi gereken nokta, ne yaptığımızı, alacağımız sonucu, olasılıkları, bilgilenmeyi, gidip yerinde görmeyi bilmemizdir. Araştıralım, soruşturalım.

24-30 NİSAN ARASI

Sevgili Teraziler 26 Nisan saat 15:16 Boğa burcunda doğacak Yeniay, finansal anlamda sizi destekleyecek güçlü bir eş veya ortaklığa duyulan ihtiyacı vurguluyor. Bu Yeniayda kazandırıcı olana yöneleceğiz. Kendimizi garantide hissetmekten hoşlanacağız. Hissemize düşeni önemseyeceğiz. Bu mirastan alınan bir pay, eşin mali gücünden yararlanmak veya bir yatırımın değerlenmesi şeklinde olabilir. Ancak Merkür gerilediği için bize muhalif kişilerle aramızda eskiye ait anlaşmazlıklar su yüzüne çıkabilir. Hani dimyata giderken evdeki bulgurdan olmamak için, biraz sabırlı, sakin ve gayet akıllıca hareket etmek lazım. Kaldı ki, epeydir bu meseleler sizi yoruyordu. Şimdi tekrarlanıyor. Uzlaşmak zor olduğundan beklemede kalıp durumu anlamak en doğrusudur. Eğer şu aralar evlenmeyi, iş ortaklığı kurmayı düşünen Teraziler varsa, mutlaka partnerin veya iş ortağının maddi gücünü araştırınız. Belki borcu veya sorunları vardır. Yatırım ve iş ortaklıklarında iyice düşünelim. Çıkarlarımızı gözetelim. Paramızı doğru şekilde değerlendirmek için piyasanın durumuna bakalım. Yeniayın görünümleri, bize bu konularda ciddi düşünmeye çağırıyor. Artık neyin ne olduğunu biliyoruz. Kimsenin bizi zor duruma sokmasına izin vermeyeceğiz. Bundan sonraki yolumuz ileriye gitmek, hedefimize varmak ve sosyal ilişkilerimizi güçlendirmek, kendimizi göstermek olacaktır. Gelişim yolumuz budur.

Sevgili Teraziler, 28 Nisan 2017-16 Kasım 2018 tarihleri arasında Aslan-Kova burç aksı üzerinde etkili olacak düğüm geçişinde ruhunuz sosyal dünya ile barışık haldedir. Yetenekler bu dünyaya sunulur, gruplara dahil olunur, yeni dostlar edinilir. Bütün bunlar merkezde olma arzunuzun işaretçisidir. Yorulan beden ve zihin canlandırılır, yeni bir sayfa açılır ve bu sayfaya geçmişten hiçbir şey konulmamalıdır. Siz şimdi bunları okurken, hakikaten böyle olmaya ve bundan sonrasında bu şekilde dünyanızı kurmaya açıksanız biliniz ki, kendinize bir iyilik yapmaktasınız. Ancak sağlıksız bir egodan söz etmiyorum. Ben kendinize özgü düşüncelerinizi ve sizde var olan potansiyel yeteneklerinizi samimiyet ve tevazu içinde paylaşmanızı tavsiye ediyorum. Aşk hayatınız, çocuklarınız veya dostluklar söz konusu olduğunda ne fazla özveride bulunmak doğrudur ne de tümüyle uzak durmak. Burada önemli olan hem toplumsal ilişkileri önemsemek hem de özel hayatınızı ihmal etmemektir. Her ikisi dengeli ve ahenkli şekilde düzenlendiğinde yaşamdan zevk alırsınız. Bu süreçte bir kısım Teraziler kendilerini tümüyle evlatlarına, ilişkilerine adayabilir, dış dünyadan soyutlanarak kendi bildikleri çevrelerinde soluklanmayı tercih ederler. Aslında son derece aktif kişiler oldukları halde garip bir çekingenlik veya fazla kendini beğenmişlik yüzünden kimseyi beğenmezler. Hatta bazen, ilk karşılarına çıkan kişiye aşık olup, onu tanıyanları bile şaşırtırlar. Arkadaşları bu denli popüler olan bir kişinin, ortalarda görünmemesi haline şaşırırlar. Tabii ki bu bir tercihtir. Ancak uzun sürmesi için, aynı ideal, hedef ve yaşam stilini benimsemeniz şartıyla. Çünkü hızlı başlayan aşk, hızlı da bitebilir. Çocuklarınızın sosyal ilişkileri bu dönemde anne-baba Terazileri bir hayli ilgilendirir. Yeteneklerini değerlendirmelerinde destek olunur. Bazen de bağlılıktan korktuğunuz için, kendinizi aşktan uzak tutmanız mümkündür. Sanki hiç umursamıyormuş veya aşık olmaktan çekiniyormuşsunuz gibi. Bu süreçte özgürlük ve kimseye bağlılık duymamak gibi durumlar da yaşanabilir. Ancak Kuzey düğüm Aslanın kişisel gelişim yolunu takip etmeniz size artılar kazandırır. Dostça paylaşımlar, cömert ve samimi yaklaşımlarla hem sosyal yaşamda hem de özel hayatınızda mutlu ve doyumlu şekilde bireyliğinizi ortaya koyabilirsiniz.

28 Nisan (saat 16:13)-6 Haziran (saat 10:26) tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. İlişki-evlilik veya iş ortaklığınızla alakalı konular üzerinde bu dönem bir hayli hareketli, aktif ve hızlı kararlar alınmasına neden olabilir. Ancak diğer taraftan kafamız karışık. Ne yapmalıyız? Tabii ki öncelikle ilişkimize bir bakmak lazım. Aramızdaki sevgi birliğine. Düzeltmemiz mümkün mü yoksa tümüyle bu ilişki bitti mi? İlişkisi olmayanlar bu dönemde karşılarına sürpriz bir şekilde çıkan kişi hakkında iyice gözlemde bulunmaları lazım. Onu tanımak gerekiyor. Cüretkar ve özgür ilişki kurma biçimi, bu dönemin özünde var. Sabırsızlık ve bir an önce değişimde bulunmak, ancak ilerisini düşünmemek. Oysaki daha dikkatli ve daha seçici olmak gerekiyor. Oldubittiye getirmemek lazım hiç bir şeyi.

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-5-6-10-11-15-16-20-21-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 3-4-17-18-24-25-30
Aşkta En Şanslı Günler : 20-21
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 12-13

Yeniay : 9-10-11-12 (Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 24-25-26 (Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

MAYIS AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-7 MAYIS ARASI

3 Mayıs saat 19:33-16 Mayıs saat 07:07 tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda düz ilerleyecek. İlişkinizin niteliğine göre sorunlu bir beraberliğiniz varsa, agresif konuşmalara neden olabilir. Sakin bir şekilde duruma bakmak lazım. İlişkisi mutlu olan kişiler için de, birlikte olumlu yansıma altında önemli kararlar verilebilir. Fikirlerinizi birbiriniz üzerinde baskıyla kabul ettirmeye çalışmayınız.

8-14 MAYIS ARASI

Sevgili Teraziler 11 Mayıs saat 00:42 Akrep burcunda oluşacak Dolunay, finansal konularda güçlü olma arzumuzu bir hayli vurguluyor. Bir yandan başkalarını etkileyerek, onların gücünden istifade ederek kendimizi garantiye almaya çalışıyoruz. Ancak diğer taraftan sahip olduğumuz hiçbir şey bize yeterli gelmiyor. Bu ikilem, bizi doğal olarak huzursuz kılıyor. Dolunayın yöneticisi Mars-İkizler burcunda ilerliyor. Birden fazla proje, iş veya girişimde bulunarak daha fazla kazanmanın yollarını arıyoruz. Ancak dikkatli olmakta yarar var. Bu işlerin ne kadarı sağlıklı, verimli diye bakmamız lazım. Bir de, sağlığımızı düşünmeliyiz. Çünkü bu kadar yoğunluk veya bu kadar ihtiraslı olmak yanlış kararlar vermemize de yol açabilir. Dolunayın görünümleri, maddi-manevi anlamda bizi güçlü kılabilecek bir ilişki arayışında olduğumuzu gösteriyor. Öyle biri olmalı ki, her arzumuzu yerine getirsin ve bizi kuvvetlendirsin. Bu da Dolunayın bir başka etkisi olarak dikkat çekiyor. İş hayatında, sosyal ilişkilerde, özel beraberlikte tabii ki güçlü olana yönelmemiz doğal. Ancak her şeyin sadece bunlara bağlı olması, güven duygumuzun bununla bağdaştırılması yanlış seçimde bulunmamıza veya tatminsiz olmamıza yol açabilir.

15-21 MAYIS ARASI

Sevgili Teraziler 16 Mayıs saat 07:07-7 Haziran saat 01:15**** tarihleri arasında Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, partnerimiz, iş ortağımız veya diğer kişilerle olan maddi ve manevi bağımızı gözden geçirme yönünde önemlidir. Birbirimizin değer ölçülerine bakarız. Sağlamlık, güvenilirlik içeriyor mu? Birbirimize ne kadar inanıyoruz ve dürüst davranıyoruz? Bizi bir arada tutan nedenler nedir? Bütün bunları inceleriz. Kimi Teraziler bu dönemde miras, mal, mülk, yatırımla alakalı konularda yoğunlaşırlar. Bu kendimiz sağlama alma ihtiyacımızdır. Bir ortak arayışı da söz konusu olabilir. Eğer zorlu bir dönemden geçiyorsak, işbirliğinde bulunarak bunu aşmak isteriz.

20 Mayıs-21 Haziran tarihleri arasında, Güneş-İkizler burcunda ilerleyecek. Bu geçişi yöneten Merkür-Boğa burcunda ilerliyor. 7 Haziran tarihine kadar eğitim, iş anlamında bilgiyi önemsemek, ancak yeni girişim, yeni tanışma, yenilikler anlamındaki işlerimizi de dikkatlice gözden geçireceğiz. Gayet sabırlı ve sorumluluk bilinciyle hareket edeceksiniz. Finansal güvencenize önem verecek, maddi-manevi açıdan sizi destekleyecek kişilerle ilişkinizi güçlendireceksiniz. Bu size kredi, hukuk, miras, eş veya iş ortağından gelecek paraların göstergesidir. 7 Haziran sonrası Merkür-İkizler burcunda ilerlediğinde, yolculuklar, yüksek eğitim, iletişim, görüşmeler, eğlenceli arkadaşlıklar gündeminizde yer alacak. Kendinizi geliştirmeyi, bilgilenmeyi, değişiklikleri, yenilikleri hayatınızda merkez alacaksınız.

22-31 MAYIS ARASI

Sevgili Teraziler 25 Mayıs saat 22:45 tarihinde İkizler burcunda doğacak Yeniay, kendinizi geliştirme, değişiklik, yenilik ve bir takım meseleleri halletmek amaçlı girişimlerin, iletişimin ve seyahatlerin göstergesidir. Bunlar rahatlamak ve bazı meseleleri halletmek için yapılan görüşme şeklinde de olabilir. Ancak özündeki asıl nitelik kendisini güçlü şekilde ifade etmesidir. Eğitimden ticarete, yeni bir yerleşimden kültürel faaliyetlere kadar her konuya merak duyarız. Bilgimizle, görgümüzle, girişimci ruhumuzla insanlara fikirlerimizi, planlarımızı, işlerimizi sunarız. Haberleşmek, bağlantılar kurmak bu Yeniayın etkin aktiviteleri arasında yer alıyor. Yeniayın yöneticisi Merkür-Boğa burcunda ilerlediği için, bizim girişimlerimizde maddi-manevi çıkarlarımız, ilişkimiz, evlilik-boşanma gibi konuların hukuken halledilmesi de yer alıyor. Bu konularda kararlarımızı ciddi anlamda gözden geçireceğiz. Yeniayın görünümlerine baktığımızda, sosyal ilişkilerin de etkili olduğunu görüyoruz. Hedefe yönelik düşünüyoruz ve bağlantı kurduğumuz, görüştüğümüz insanları ikna edebilecek güçteyiz. Farklı çözümlere açığız. Grup faaliyetleri, ürün tanıtımı, insanlara ulaşarak etkileme becerimiz de yükseliyor. Amaca yönelik girişimler bir hayli etkili. Yeniayın bir başka görünümü, ilişki ve aile hayatımızda yaşanan belli bir baskı ve mücadelenin göstergesi. Sevgi, saygı, güven üçlüsünün bir türlü yerine oturmadığı ilişkilerde kopuş veya tarafların birbirine baskıda bulunması mümkün. Sanki birbirinize rakip gibisiniz. Benim tavsiyem, her şeyi hak hukuk çerçevesinde halletmeniz ve olan biteni bir daha gözden geçirmenizdir. Kimse kimseye istemediği bir şeyi yaptırmaya kalkışmamalıdır.

MAYIS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-7-8-12-13-17-18-26-30
Zayıf Enerjili Günler : 1-14-15-22-28
Aşkta En Şanslı Günler : 17-18
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 9-10

Yeniay : 6-7-8-9 (Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 21-22-23 (Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

HAZİRAN AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-11 HAZİRAN ARASI

04 Haziran saat 19:16-20 Temmuz saat 15:19 tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Mars, kazanç evinizin de yöneticisi olduğu için, kariyer hayatında başarılı olmanın ardında, güvence olgusu da bir hayli önem taşır. Bu yüzden de hırsla çalışmanız, yükselmeniz gerektiğini düşünürsünüz. Birçok işe yönelirsiniz ancak önünüze engeller çıkar. Bunları aşabilmek için, öncelikle kendinize güvenmeniz lazımdır. Neden bu böyle değil de, şöyle diye hayıflanmak, alınganlık, öfke gibi olumsuz duygulardan uzak durmakta yarar var. Bunların tümü enerjinizi boş yere tüketir. İşlerinizi bitirmekte zorlanırsınız. Böyle durumlar yüzünden vakit kaybetmeyelim. Tabii ki kazanmak için çalışıyoruz, ekmeğimizi kazanmak için mücadele veriyoruz. O zaman gelin, ciddi bir şekilde işlerimizi odaklanalım, gereksiz meselelerle vakit kaybetmeyelim.

6 Haziran saat 10:26-5 Temmuz saat 03:11 tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Kendi değerimizin farkında ve başkalarının hayatımızdaki öneminin bilincinde olacağımız bu süreçte sevdiklerimizin varlığını, nefesini, yanımızda olduklarını görmekten yanayız. Bolluk ve bereket için dileklerde bulunma vaktidir. Arzularımızı, çekici yanlarımızı sevdiğimiz kişiye yansıttığımız bir dönemdir. Aynı şekilde jestler, davranışlar görmek isteriz. Belki çok fazla duygusal davranmayız. Hayatımıza yeni birisi girdiğinde ona hemen güvenmeyiz. Eşimizle sorunlarımız varsa, bunları sırf menfaatlerimiz nedeniyle es geçmemeliyiz veya sürekli bir beklenti, alışveriş üzerine kurulan ilişkilerin uzun ömürlü olmayacağını bilmeliyiz. Birlikte üretmek, birlikte kazanmak, birlikte hayatı kotarabilmek ve buna göre ilişkilerimizi gözden geçirmek için Venüs-Boğa geçişleri faydalıdır.

7 Haziran saat 01:15-21 Haziran saat 12:57 tarihleri arasında İkizler burcunda ilerleyecek Merkür, size iletişimde size güç katacak. Bu yeni biriyle tanışmanızda veya kurulacak bağlantıların sizi keyiflendirmesi anlamına gelir. Yolculuklar, kısa seyirli de olsa sizi mutlu edebilir. Genelde hareketlilik bir hayli yoğundur. Yeni tanışmaları, karşılaşmaları işaret etse de, açıkçası bunlar kafaca anlaşma, konuşma, yazışma tarzında etkili olacaktır. Ancak şunu da ekleyeyim. Eğer ilişkiniz bitmişse, yeni bir arayış içindeyseniz veya şu arada biraz kafamı boşaltayım diye düşünüyorsanız, bilinçli olmanızda yarar var. Evet, iletişim, zihin faaliyetleri ve haberleşme açısından aktif bir gündeme sahibiz. İş girişimlerinde zihnimiz pek hızlı çalışacak. Ne istediğimizi gayet net ifade edebileceğiz. Yeni işler, çalışmalar, akademik ve mesleki konular üzerinde duracağız.

Sevgili Teraziler 9 Haziran saat 16:10 Yay burcunda oluşacak Dolunay, sizin yakın-uzak çevre ilişkilerinizi mercek altına alıyor. İnsanlarla kurulan diyaloglar, fikir paylaşımı, yolculuklar, projeler, eğitim, ticaret, iş bağlantılarınızı şimdi gayet düzgün ve belli hedefe yönelik şekilde düzenlemeniz gerekiyor. Fırsatlar ayağınıza gelir veya gelmez, ancak sizin öncelikle kendinizden emin olmanız gerekiyor. Jüpiter burcunuzda ilerliyor ve bilgi sahibi olmak, ilgi duyduğunuz konularda araştırma yapmak, girişimde bulunmak, yeni insanlarla tanışmak yönünde bu Dolunay gayet etkilidir. Tabii ki aceleci değil, akıllıca yolunuzu çizmek lazım. Alıştığınız bir düzen ve hayat var. Haklısınız. Ancak gelişime önem vermelisiniz. Sağlıklı yaşamı, verimli bir işi, ideallerinizi hayalci değil, gerçekçi şekilde dizayn etmelisiniz. Bunların hafife alınmaması gerekiyor. Burada önemli olan çalışmak, çabalamak, öğrenmek, gelişmek, dağılmadan belli bir hedefe kitlenmektir. Bu Dolunayda, alıştığınız düzenden başka bir düzende yaşamak adına bir fırsat karşınıza çıkar. Bunun artı ve eksilerini maddi-manevi güvence ve geleceğe dönük düşünürseniz, doğru bir karar verirsiniz. Sorumluluk alırsınız ve güvenceli bir iş tercihinde bulunursunuz.

12-18 HAZİRAN ARASI

Sevgili Teraziler, bu haftaki enerjiler fikirlerimizi ifade etmek arzumuzun işaretçisi. Yollar, yeni yerler, yeni insanlarla olmaktan yanayız. Ancak ailemiz, bastığımız toprak, güvencemiz konusunda bir hayli hassasız. Belki bu nedenle aynı görüşten olmayan kişilerle aramıza bir mesafe koyabiliriz. Kısıtlanmak yerine, farklı bir şeyler yapmak arzusu duyabiliriz. Bizi bazı insanlar anlamayabilirler veya dinlemeyebilirler. Bunu dert etmek yerine, güven duygumuzu kendi içimizde tesis etmek en doğru yoldur. Enerjiler, yolculuklar yaparak bilgilenmenin, kendinizi geliştirmenin, aktif hareket etmenin, başarıya susamışlığın göstergesi. Sizi şu anda hangi konuda olursa olsun bilginizi, deneyimlerinizi mutlaka ifade etmelisiniz. Bu sizi gereksiz telaşlardan, endişelerden, sağlık açısından zorlayan durumlardan kurtulmanızda destekleyicidir.18 Haziran tarihindeki enerjiler, ilişkinizle alakalı konular üzerinde yenilenmelerin, partnerinizle aranızdaki bazı sorunları aşabilmenin, ilişkiniz yoksa yeni bir ilişkiye adım atabilmenin, iş ortaklarınızla çözüme ulaşmanın işaretçisidir. Kim bilir kaç Terazi bu enerji sayesinde yaşanması muhtemel sürprizlerle canlanacak.

19-25 HAZİRAN ARASI

Sevgili Teraziler, 21 Haziran-22 Temmuz tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Güneş süresince ailevi ve mesleki konularda güvencenizi önemsersiniz. Eğer durumunuzdan memnunsanız pek şikayetçi olmazsınız. Değilseniz en ufak bir olayda duygusal tepkilerde bulunmanız mümkündür. Uygun ve gerçekten verimli olan, güven içeren bir iş teklifiyle karşılaştığınızda değerlendirirsiniz. Sizi ilk kez gören kişiler biraz gergin ancak duygusal biri olduğunuzu düşünürler. Ne kadar işiniz olsa da, ailenize, sevdiklerinize zaman ayıracaksınız. Karşınıza bir engel çıktığında onunla mücadele etmeyi bilmelisiniz. Mars bu devrede Yengeç burcunda ilerleyeceğinden, aktifsiniz ancak duygularınız sizi etkileyebilir ve yavaşlayabilirsiniz. Çevrenizdeki kişilere elden geldiğince destek verirsiniz. Fakat size değer vermediklerinde veya kadir kıymet bilmediklerinde içten içe üzülürsünüz. Gelişmeniz için atak ve cesur olmanız lazımdır. Bunu gerçekleştirmenin yolu ise, ancak çaba sarf etmek ve kendinize güvenmekle olabilir. Maddi ve manevi yönden güçlü olmak istiyorsanız risk almaya gönüllü olursanız bu risk size sorumluluk duygusu vereceğinden faydalı olabilir.

21 Haziran saat 12:57-6 Temmuz saat 03:20 tarihleri arasında meslek evinizde etkili olacak Merkür-Yengeç burcu geçişi, kişinin hassasiyetle durumunu ele almasına yol açar. Sözgelimi geçmişte yaşanılanlar gözlerimizin önünden bir film şeridi gibi geçer. İlişkiler, iş hayatı, ailevi konular, uygulamak istenen planlar tecrübeler ışığında ele alındığı için, kişi değerlendirmeleri ister istemez bunlara göre yapabilir. Bu dönemde dikkatleri üzerinizde toplamak istemezsiniz. Fakat yaptığınız konuşmalar, tavırlarınız, başkalarının sizin hakkınızda bir yargıda bulunmalarını sağlar. Sorumluluklarınızın farkında olmanız gayet faydalıdır. Geriye dönük düşündüğünüzde neden bunları yaşadım demek yerine, tecrübe olarak görürseniz ne kendinizi ne de hayatı suçlamamış olursunuz. Çünkü bu tecrübeler size rehber olabilir ve aynı hataları tekrarlamadan doğru seçimlerde bulunursunuz. Bu süreçte bir başka şehirde çalışma, yerleşim, ihtisas yapma, tayin, eğitim, ticari gibi meseleler gündeminizi oluşturur.

Sevgili Teraziler 24 Haziran saat 05:31 Yengeç burcunda doğacak Yeniay, iş hayatınızla ilgili konulardaki duyarlılığınızın, sevilmek, beğenilmek arzunuzun işaretçisi oluyor. Bu Yeniayın özünde aile, finansal konular, evinizle ilgili meseleler de yer alıyor. Yeniayın görünümlerini birlikte gözden geçirdiğimizde hangi konularda etkin olacağını anlayabiliriz. Ay-merkür kavuşumu, işimizi sahiplenmemizi ve bu konuda kendimizi güvende hissetmek arzumuzu işaret ediyor. İşimize, planlarımıza ve şu andaki mevcut durumumuza dikkatli şekilde bakacağız. Risk almayacağız. Her yönüyle işlerimizi gözden geçireceğiz. Biraz duygusal düşünebiliriz. Sorumluluklar bizi bir miktar yorabilir. Mantıklı şekilde duruma bakarsak bu denli hassas olmayız. Venüs-Pluto görünümü, yatırım, kredi, mal-mülk paylaşımı, nafaka gibi başkalarıyla alakalı finansal konularda gayet olumlu kararlar ve gelişmeler yaşanabilir. Sorunlar varsa, ortak bir anlaşmaya varılır. Diyelim ki çok önceden beri riskli bazı işleriniz var. Bu Yeniayda hukuki haklarınızı gayet iyi koruyacak önlemler alırsınız. Güvenilir yatırımlara yönelirsiniz. Ay-Mars kavuşumu, ne iş yaparsanız yapın, duygusal değil tam tersine mantıklı hareket edin. Böylece kimsenin sizi etkilemesine izin vermemiş olursunuz. Hedefinizden şaşmayın. Ay-Jüpiter görünümü, iş hayatınız ve kişisel ilişkilerinizde nezakete, anlaşmaya verdiğiniz önemi gösteriyor. Bu konularda hassassınız. Ay-Neptün görünümü, işinize, ideallerinize sahip çıkmanın göstergesidir. İyi niyetinizi kimsenin kullanmasına izin vermeyiniz.

26-30 HAZİRAN ARASI

Sevgili Teraziler, hafta başında iş hayatınızla ilgili konularda olumlu bir karar verebilir, bu kararı uygulamaya koyabilirsiniz. İleriye yönelik toplumsal anlamdaki her türlü aktivitede sözünüz dinlenir ve diğer insanları manevi ve fikirsel anlamda etkileyebilirsiniz. İş başvurusunda bulunabilir, yeteneklerinize uygun bir işe girebilirsiniz. Fiziksel ve ruhsal anlamda bedeninizi güçlendirecek aktivitelere dahil olabilirsiniz.

HAZİRAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-8-9-13-14-22-23-26-27
Zayıf Enerjili Günler : 11-12-18-19-24-25
Aşkta En Şanslı Günler : 13-14
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 6-7

Yeniay : 3-4-5-30 (Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 17-18-19-20 (Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

TEMMUZ AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-9 TEMMUZ ARASI

5 Temmuz saat 03:11-31 Temmuz saat 17:54 arasında Venüs-İkizler burcunda seyrini sürdürecek. Genel anlamıyla baktığımızda bu süreçte, kolayca arkadaşlık kurabiliriz. Ancak eski ilişkime geri mi dönsem yoksa yeni biriyle mi olsam diye kararsızlık duymanız veya bu ilişkiyi bitirsem mi, yeni bir sayfa açsam mı diye de düşünmeniz gayet doğaldır. Bu geçişi yöneten Merkür’ün Aslan burcunda ilerlemesi gayet olumludur. Böylece ikilemlerin önüne geçer, moralinizi iki misli yükseltir. Uzaklara seyahatler, tatil veya özel maksatlı yapılır. Yeni biriyle tanışmak, farklı yerler görmek, kendinizi güçlü şekilde ifade etmek için en olumlu en uygun zaman diyebiliriz.

6 Temmuz saat 03:20-26 Temmuz saat 02:41 tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan süresince, hem kendinizden emin konuşursunuz hem fikirlerinizle karşı cins üzerinde bir hayli ilgi uyandırırsınız. Esprileriniz, cömert sözleriniz, ikna kabiliyetiniz yüksektir. Sosyal ilişkilerde de, zekanız, artistik yetenekleriniz, organize etme kabiliyetiniz, sesiniz, taklit yeteneğiniz bir hayli parlaktır. Animasyon, tiyatro, televizyon şovları, spor, eğlence dünyası, arkadaşlıklar tümüyle ön plandadır. Ortaklaşa işlerde tarafların birbirine karşı dürüst olmasında yarar görüyorum. Ne gibi yenilikler düşünülüyorsa veya sorunlarınız varsa bunu ele almak lazım. İşinizde yenilikler yapmak istiyorsanız bunların çok akıllıca düzenlenmesi ve sağlam olması gerekir. Merkür ileri geri hareketiyle Aslan burcunda 31 Ağustos-5 Eylül arasında gerileyecek. Yukarıdaki konular o tarihlerde tekrar gündemimizde yer alacak.

Sevgili Teraziler 9 Temmuz saat 07:07 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay aile hayatımız, yuvamız, geleceğimiz, güvencemiz konularında bir hayli ciddiyetle durmamızın işaretçisi oluyor. Sağlam olsun, temeli güçlü olsun, her şeyiyle içim rahat etsin diye düşünüyoruz. Aile içi ilişkide, yöneten taraf, sözü dinlenen kişi olmayı tercih ediyoruz. Ancak birileri bu halinizden ve belki de siz pek memnun değilsiniz. Dolunayın yöneticisi Satürn-Yay burcunda ilerlediği için aslında uzun zamandır, çevrenizdeki gelişmeler, yolculuk, eğitim, iş veya insanlarla anlaşmak pek kolay olmuyor. Bir test döneminden geçtiğinizi, kimsenin sizi anlamadığını veya insanların tuhaf fikirleri, davranışları karşısında sürekli alttan almaktan zorlandığınızı biliyoruz. Bu Dolunayda eğer evinizde sorunlar varsa, bunu biraz daha esnek ve biraz daha kendinizi de yormadan ele alınız. Görünümlere baktığımızda moral duygusu, sağlığınız için kesinlikle gerekli. O kadar çok şeyi kafanıza takınca en ufak bir şeyde acaba hasta mıyım diye merak ediyorsunuz. Her şeyi kritik etmek, sorunları büyütmek demektir. Sonra da içinden çıkılmaz hale gelir. Şimdi şöyle rahatlamanızı, ailevi ve iş konularında aşırı hassasiyet yerine hoşgörüyü, uzlaşıyı, paylaşımı önemsemenizi, problem varsa birlikte çözmenizi tavsiye ediyorum.

10-16 TEMMUZ ARASI

Sevgili Teraziler, bu haftaki enerjiler mesleki konularda duyarlı olduğunuzu işaret ediyor. Bir yandan sorumluluk yükleyerek, gelenekçi ve teslimiyetçi bir bakış açısıyla sizi kıskaç altına almaya çalışan dünya, diğer yandan ev hayatı, aileniz ve duygusal meselelerdeki baskılar. Bu iki farklı olgunun arasında hayatını kurgulamaya çalışan ve gönlünce hareket etmek isteyen siz. Tabii ki sıkılıyorsunuz. İşte bu anlamda, neler yapabilirim diye düşünmekte yarar var. Mutlaka yeteneklerinizi değerlendiriniz.

17-23 TEMMUZ ARASI

20 Temmuz saat 15:19-05 Eylül saat 12:35 tarihleri arasında Mars-Aslan burcunda ilerleyecek. Bu süreçte hem hedeflerimizi hem sosyal ilişkilerimizi hem de maddi konuları önemle gözden geçiriyoruz. Hani yaş tahtaya ayak basma derler ya, evet zaten pek basılması da mümkün değil. Ancak Mars-Aslan geçişlerinde enerji bir hayli yükselir. Bu enerjinin yönlendirildiği alan ve işler tabii ki çok önemli. Para kazanmak amaçlı girişimlerde bulunabiliriz. Bir adım atılacaksa bunun yarar-zarar hesabını yapmak lazım. Girişimlerin özünde, kendini gösterme hevesi yoğun. Bizi takdir etmeleri, alkışlamaları, sunduğumuz her ne ise ona hayranlık duymaları, onaylamaları bizim için kıymetli oluyor. Ev kadınıyız diyelim. Evde bir şeyler yapmak, bunları çevremize göstermek arzumuz yoğun. İşimizde gelişmek istiyoruz. Kimsenin de öyle bizi sıkboğaz etmesine izin vermiyoruz bu dönemde. Hayatın bize jest yapmasını bekliyoruz. İlişkilerimizde ateşliyiz, aşkı arıyoruz veya aşkımızı doyasıya yaşamaktan yanayız.

22 Temmuz-23 Ağustos tarihleri arasında yöneticisi olduğu Aslan burcunda seyredecek Güneş, başta sosyal hayatınız olmak üzere hedeflerinizi gözden geçirme anlamında etkilidir. Sıcakkanlı, özgüven dolu, güçlü ve enerjik çocukları gibi çevrenizle kolaylıkla iletişim kurabileceğiniz bu dönemde gerek arkadaşlarınızla gerekse yeni tanışacağınız kişilerle ortak aktivitelerde bulunabilirsiniz. Liderlik gücünüz, duruşunuz, güzelliğiniz veya karizmanız sizi başkalarından ayıran en önemli özelliklerinizdir. Bu süreç bir çoğumuz için tatile denk geldiği için yaz aşklarının göstergesidir. Ancak bir tavsiyem olacak, Ben her şeyi biliyorum, benim dediğim doğrudur şeklinde düşünmeyelim. Başkalarının görüşlerine de başvuralım. Bu yıl ki, Güneş-Aslan geçişi, gölgeli günleriyle birlikte 7 Ağustos itibariyle Merkür geri hareketiyle örtüşüyor. Bu tarih sonrası yarım kalan işlerimize ağırlık verebiliriz. Sağlık kontrollerimizi yaptırabiliriz. Planlarımızı gözden geçirebiliriz.

Sevgili Teraziler 23 Temmuz saat 12:46 Aslan burcunda doğacak Yeniay, sosyal ilişkilerin ve kendinizi güçlü şekilde ifade etmenin, bir grup veya topluluk içinde özgüvenli duruşunuzla ilgi uyandırmanın, ışıl ışıl parlamanın göstergesidir. Şimdi birlikte Yeniayın görünümlerine bakalım ve ne gibi etkileri var daha net anlayalım. Ay-Uranüs görünümü, iş hayatı ve ilişki konularında hassasiyetin göstergesidir. Bu Yeniayda sizin üzerinde durduğunuz en önemli konu bu olabilir. Artık baskıya, tartışmalara, zorlayıcı olan hiçbir şeye tahammülünüz yok. Bu meselelerde işiniz ekmeğiniz ancak huzurunuz hepsinden kıymetli. Naz niyaz çekecek haliniz olmadığından artık yeni hedeflere, yeni bir yaşama, değişime arzu duymaktasınız. Bu değişim için bu Yeniayda net kararlar verebilirsiniz. Duygusal düşünmenize neden olan her şeyi geride bırakıp kendinizi güçlü şekilde ifade edeceğiniz bir iş, ilişkiye adım atabilirsiniz. Ay-Mars kavuşumu size bu anlamda büyük bir destek veriyor. Yeni bir çevreye dahil olabilirsiniz. Aşka önem verirsiniz. Arkadaşlar edinirsiniz. Yeni planlar yaparsınız. Hayatınıza renk katabilecek, heyecan getirecek, enerjinizi yükseltecek her şeye varsınız. Belki son günlerde sıkıldınız. Ancak bu Yeniay sayesinde toparlanıyor, canlanıyorsunuz.

24-31 TEMMUZ ARASI

26 Temmuz saat 02:41-13 Ağustos saat 04:00 tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Merkür süresince, endişeli düşünmeyiniz. Hayatta her şeyin denetleyemeyiz veya her şey mükemmel olmak zorunda değil. Doğrular gibi yanlışlar da olabilir. Önemli olan gerekli-gereksiz olanı birbirinden ayırmaktır. Nerede bir aksaklık varsa, bunu çözebilmek için, ne kendinize ne de başkalarına karşı eleştirel davranmamalıyız. Bu tarih itibariyle geri planda halledilmesi gereken işlerimizi gayet düzgün şekilde yapabiliriz. Eğer bir proje üzerinde çalışıyorsak, onun ayrıntılı çalışmalarını bitirebiliriz. Bir planımız varsa, bunun üzerinde düşünebiliriz. Ruhsal anlamda zihnimizi rahatlatacak aktivitelere yönelebiliriz. Yazılarımızı yazabilir, bir işi öğrenmeye çalışabiliriz. Merkür geri hareketi 13 Ağustos-31 Ağustos arasında etkili olacak. Yukarıdaki konular tekrar gündem maddemizde yer alacak.

31 Temmuz saat 17:54-26 Ağustos saat 07:29 tarihleri arasında Venüs-Yengeç burcunda ilerleyecek. Her konuda güvence, şefkat, anlayış ve yaşamınızı sağlam bir temel üzerine inşa etmek istersiniz. Ailenizin düşünceleri, toplumsal farklılıklar, gelenekler ve görenekler, alıştığınız düzen, bağlılıklar tümüyle üzerinizde baskın hale gelebilir. İş değiştirmek yerine mevcut işi sürdürmek, iş ilişkilerinde sorunlar olduğu halde, üzerinde durmamak gibi. Venüs-Yengeç burcu ilerleyişinin bir başka önemli tarafı, eş veya iş ortaklarınızla aranızdaki paylaşımdır. Eğer bu konuda problemler varsa, mutlaka karşılıklı sorumluluk çerçevesinde ele alınmalıdır. Otoritelerle iş kaynaklı maddi ve manevi anlamda hukuken bir probleminiz varsa, bunların da mutlaka gözden geçirilmesi ve haklarınızın savunulmasında fayda vardır.

TEMMUZ Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-5-6-10-11-20-24-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 8-9-15-16-22
Aşkta En Şanslı Günler : 10-11
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 3-4-30-31

Yeniay : 1-2-27-28-29-30 (Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 15-16-17 (Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

AĞUSTOS AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-6 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Teraziler, 4 Ağustos tarihinde ikinci kez oluşacak Jüpiter-Pluto görünümü, sizin kendinize gösterdiğiniz özen, hayattan aldığınız zevk, girişimleriniz, aile hayatınız, yerleşim yeriniz, iç dünyanız ve güvenceniz konularındaki arzu ve tutkularınızın yükselişidir. Bugüne dek yaşananlar sizi zorlamıştır mutlaka. Kimler geldi kimler geçti hayatınızdan kim bilir.? Çocukluğunuz, ailenizin varlığı, sonrasında kurulan yuva, anne-babalık duygunuz, yaşanan kayıplar ve kazançlar hepsi hayata dairdir. Büyütücü, geliştiricidir. Belki de hala zorlananlarınız vardır. İşte bu görüntü, hem kendinizle hem ailenizle ve hem de geleceğinizle ilgili değişim ve dönüşüm yolunda etkili olup, yüzleşmede bulunarak eksikleri saptamak, sahip olduklarınızı görmekte yararlıdır. Hırs yapmak, isyan etmek, takıntı yapmak değil, artık önünüze bakmak, kendinize önem vermek, yuvanızda huzuru temin etmek, yarınlarınızı garanti altına almak vaktidir. Böyle yaptığınızda sağlıklı, mutlu, kendine güvenen bireyler olarak doğru tercihte bulunacaksınız. Yeniye yer açacak ve ilerleyeceksiniz.

7-13 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Teraziler 7 Ağustos saat 21:22 tarihinde Kova burcunda oluşacak Kısmi Ay Tutulması, iki hafta sonraki Güneş Tutulması öncesi, aşk hayatımız, çocuklarımız, hamilelik, özel becerilerimizle ilgili konuları farklı bir pencereden görmemizi sağlıyor. Çocuk sahibi olmak veya çocuklarımızla ilgili konularda bizi uyandırıyor ve ilgimizi o yöne çekiyor. Tabii ki gerçekçi bir şekilde bakmak gerekiyor. Hani isteriz de, zaman olarak uygun mudur değil midir diye bakmak lazım. Kimi Teraziler bunu pek sıcak karşılamazlar. Özgür olamam diye düşünürler. Bazıları farklı tarzda bir yaşama adım olarak ilginç bulabilirler. Sadece annelik babalık duygusu olarak bakmayalım. Belki de işiniz çocuklarla ilgili insancıl bir projeyi işaret edebilir. Evladımız varsa onun gelişimi, güven duygusu, arkadaşlıkları, büyümesi, kendini ifade etmesi için teşvik etmemiz gereken zamandır. Bizi sosyal bir dünyadan öznel bir alana çekerek, toplumun önemsediği değerlere göre hareket etmeye yöneltebilir. Bir grup kurabiliriz, bir ekip çalışmasına adım atabiliriz. Bu Tutulma aşka mesafeli bir duruşu işaret etse de, farklı bir ilişkiye adım atılabilir. Arkadaşlık kurduğumuz biriyle özel anlamda yaklaşabiliriz. Tecrübelerimize sahip çıkarız. Daha önce yaşadıklarımızı unutmadan aşkı ele alırız. Her ne kadar mesafeli dursak da, sevdiklerimizin yanında oluruz. Kimi Teraziler bu Tutulmada, sanata yönelebilir. Bu sıradan tarzda çalışmalar değildir. Sıra dışı ve etkileyicidir. Bu Tutulma Mars ile karşıtlı oluşturacak. İstekliyiz, kararlıyız, cesuruz ancak başkaları üzerinde hakimiyet kuramayız. Ayarımızı da bileceğiz.

Sevgili Teraziler 13 Ağustos (saat 04:00)-31 Ağustos (saat 18:28) Merkür-Başak burcunda geriliyor.

-Gizli ilişkiniz, kaçamaklarınız
-Geçmişe ait deneyimleriniz, bilinçaltınızdaki tüm meseleler
-Dünyadan uzaklaşma isteğiniz(inziva), kaçışlarınız,
-Gizli işleriniz, gizli düşmanlarınız, yüzleşmekten kaçındığınız konular,
- İlaç bağımlılığı, sürekli bilgisayar başında olma hali, sürekli uyumak gibi)
-iyileşme ve tedavi yeteneğiniz(nekahet dönemi)
-zorunluluklarınız, yaşamdaki yönünüzü etkileyen güdüleriniz,
-şefkat ve merhametiniz, gizlilik içinde yaptığınız iyilikleriniz,
- Sağlık durumunuz. Gizli görüşmeleriniz,
-Sırlarınız

Merkür Geri Hareket süresince yukarıda belirtilen alanlarda:
- İletişimde hoşgörülü tarzda, birlik beraberlik ruhu içinde hareket etmeli.
- Durumunuzu riske atacak faaliyetlerde bulunmamalı, dikkatli olmalı.
-Bu süreç içinde yukarıdaki konularda baskılarla, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız halinde ani kararlar vermemeli, karar değişikliklerine gidilmemeli, elinizden geldiğince sakin olmaya çalışmalı.
-İletişim kurmakta zorlanacağınız için, olayları kendi akışı içinde değerlendirmeye çalışmalı.
-Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar. Bunlar üzerinde gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz.
- Geri hareket esnasında gelen yeni bir teklifi, karşınıza çıkan bir kişiyi, durumu ve olayı dikkatlice gözden geçiriniz. Özellikle planlamanız dışında bir seçenek karşınıza çıksa bile durup bekleyiniz, hesabınızı yapınız, enine boyuna düşününüz. Bunları geri hareketin bitim tarihinden bir hafta sonra yani gölgeli günlerin sonunda 12 Eylül itibariyle uygulayabilir, işleme koyabilirsiniz.

-Geri hareketin başlama tarihinden bir hafta öncesi(gölgeli günlerin başlangıcı) yani 6 Ağustos tarihinden önce enine boyuna düşündüğünüz, planladığınız, her türlü şekilde gözden geçirmesini yaptığınız, sağlam olduğuna karar verdiğiniz konuları yürürlüğe koymanızda sakınca yoktur. Çünkü bunlar zaten planlarınız arasında yer almaktaydı.

14-20 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Teraziler, haftanın enerjileri, para ve güç sahibi olmanın ne kadar önemli olduğunu, kariyer hayatımızla ilgili konularda ileriye bakmamız gerektiğini gösteriyor. Zayıf yönlerimizi kimsenin bilmesini istemeyiz. Kendimize ait olanı korumaktan, inandıklarımızı savunmaktan yanayız. Kendimizi göstermek, sevilmek, ilgi çekmek niyetindeyiz. Hatta yeni bir aşka yelken açabiliriz. Yeter ki, karşımızdaki kişi buna değsin. Belki hemen güvenmeyebiliriz. Biz gelecek görmediğimizi bir şeyin içinde bulunmaktan yana değiliz.

21-31 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Teraziler 21 Ağustos saat 21:26 Aslan burcunda oluşacak Tam Güneş Tutulması, Merkürün iki burçtaki gerileme dönemiyle örtüşeceği için, yorumda sözü edilecek gelişmeleri dikkatlice analiz etmekte yarar var. Bu Tutulma sizi, yeteneğiniz olan işlerde liderliğe yükseltici ve sosyal hayatta ilgiyi üzerinize çekmenizi sağlayıcıdır. Ayrıca dostlarınızla ilişkinizi kuvvetlendirici, özel hayatınızı renklendiricidir. Siz, becerilerinizle bulunduğunuz ortama yön verirsiniz. Sizi izlerler, takip ederler, örnek alırlar. Bir ekip kurarsınız. Sizin önderliğinizde yol alınır. Hedefinizi iyi belirlersiniz. O hedefe nasıl ulaşacağınıza da iyi tahmin edersiniz. Genelde uyumdan yanasınızdır. Fakat ilişkide ipleri elinde tutan taraf olmayı tercih edersiniz. Bir işin yönetim kadrosunda sizi görebiliriz. Seçkinliğiniz, ışığınız ve çekiciliğinizle çevreniz genişler. Yabancı ülke, şehir bağlantılı kişilerle görüşmeler, tanışma ve kurulan bağlantılar fayda getiricidir. Kendine güvenen, aktif bir partner arzularsınız. Yaşam yolunuzda bu partner size kuvvet kazandıran, işinizi destekleyen biri olmalıdır. Tutulma, ilişkide her iki tarafın da, zaman zaman birbirleri üzerinde etkin olmaya çalışacağını gösteriyor. Fakat bu zorlayıcı değil, bilakis güç birliğinde bulunmanız için itekleyici, canlandırıcı olacaktır. Diyebiliriz ki, sizler bu Tutulmada aktifsiniz, amaca yönelik şekilde hareket ediyorsunuz ve kendinize güveniyorsunuz. Kendinize göre hareket ederken, aslında toplumun size bakış açısı ve dostlarınızın ne düşündüğünü de önemsiyorsunuz.

Not: Şimdi gelelim tüm burçlar için dikkat edilecek tarihlere. Merkür bu Tutulma esnasında iki ayrı burçta geriliyor. Sadece 13 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında, plan ve projelerinizi iyice gözden geçiriniz. Yukarıdaki yorumda söz ettiğim olumlu gelişmeler, sizin hedefinizi ve yapmak istediklerinizi çok iyi düşünmeniz ve hazırlanmanızla mümkündür. Ayrıca arkadaşlık, sosyal çevre, organize işler, sunum, görüşmeler, yeniliklerin de tekrar bir analiz edilmesinde yarar görüyorum. Bunlar yapılmadan Tutulmadan yararlanmak mümkün olmaz.

23 Ağustos-22 Eylül tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Başak burcu seyri, hem geçmişi hem hedeflerinizi hem de hayata bakış açınızı gözden geçirebileceğiniz bir mola zamanıdır. Hangi konularda fedakarlık yapıyor, hangi konularda yanılıyor, üzülüyorsunuz. Bunları ele alacağınız bir süreçtesiniz. Ayrıca bir proje üzerinde sakin ve oldukça sıkı çalışabileceğiniz bir dönem olduğunu da belirteyim. İşlerinizi belirli bir sistem içinde düzenli yapınız. Eksiklerinizi tamamlamak için uğraşınız. Abartılı davranmadan, kendinizi yetersiz görmeden düşününüz. Sabır gerektiren konular bu dönemde karşınıza çıkabilir. Sağlığınıza özen gösteriniz. Sizi tedirgin eden bazı durumlar gözünüzde büyüyebilir ama unutmayınız ki, bilinçli düşünen her zaman kazanır.

26 Ağustos saat 07:29-20 Eylül saat 04:15 tarihleri arasında Venüs-Aslan burcunda ilerleyecek. Ancak Merkür geri hareketi 31 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında gerileyeceği için, yorumumuzu bunu göz önüne alarak hazırladım. Öncelikle sosyal ilişkilerin bu dönemde dikkatli şekilde gözden geçirilmesinde, hedeflerin tekrar ele alınmasında aceleyle karar verilmemesinde yarar vardır. Özgüven duygunuz önemlidir. Fakat her şeyde kendinizi merkezde görmeniz, sizi sürekli takdir etmelerini, onaylamalarını beklemeniz, bu olmadığında kendinizi kötü hissetmeniz yanlıştır. Çünkü hepimiz gerileme döneminde egomuzu önde tutuyoruz. Başkaları da kendilerini önemli ve vazgeçilmez görebilir. Parasal konularda dikkatli olmak gerekir. Kimlerle çalışıyorsunuz, hangi grup faaliyetlerinde yer alıyorsunuz, ilişkilerinizde neleri kriter olarak görüyorsunuz bütün bunları bilinçli şekilde gözden geçirmeliyiz. İmkanlarımız, şartlarımız nedir, nelere gücümüz yetiyor ve ne gibi desteklere ihtiyacımız var, bütün bunları 12 Eylül tarihine kadar tekrar incelemekte yarar var. Yapılan tespitler, bu tarih sonrası yürürlüğe konulacak işlerde, başarılı ilişkilerde, yeni atılacak adımlarda size kuvvet ve başarı getirecektir. Arkadaşlıkta ve özel ilişkilerde samimiyet, tutarlılık, uzun vadelilik, hayatı ele alış biçiminizdeki aynılık, görüşlere saygı duymak, el ele ve gönül gönüle ilerlemek merkez alınmalıdır.

Sevgili Teraziler 31 Ağustos (saat 18:28)-5 Eylül (saat 14:29) Merkür-Aslan burcuna geriliyor.

-Arkadaşlık ilişkileriniz (paylaşımlar)tanıdığınız tüm kişiler

-Aynı amacı paylaştığınız insanlar,

-Grup faaliyetleriniz, size yardımcı olanlar

-Siyasi görüşleriniz

-Birlik ve beraberlik duygunuz,

-Sosyal ilişkileriniz, insancıl davranışlarınız,

-Projeleriniz, toplumsal hareketleriniz, öncelikleriniz,

-Stratejik ortaklıklarınız, arzularınız, geleceğe dönük beklentileriniz

-Organizasyonlar, özgürlük duygunuz, tanıtım çalışmaları,

-Toplumsal hizmetlerimiz, sosyal girişimleriniz,

-Karşı cinsle olan arkadaşlık ilişkiniz (arkadaşlıkla başlayan ilişkiler),

-Yenilikler yapma isteğimiz,

-İşvereninizin mali durumu, üvey çocuklarınız,

-Güven ve rahatlık duyduğunuz ortamlar, temyiz davalarınız, acenteler, aracı kurumlar

Merkür Geri Hareket süresince yukarıda belirtilen alanlarda:
- İletişimde hoşgörülü tarzda, birlik beraberlik ruhu içinde hareket etmeli.
- Durumunuzu riske atacak faaliyetlerde bulunmamalı, dikkatli olmalı.
-Bu süreç içinde yukarıdaki konularda baskılarla, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız halinde ani kararlar vermemeli, karar değişikliklerine gidilmemeli, elinizden geldiğince sakin olmaya çalışmalı.
-İletişim kurmakta zorlanacağınız için, olayları kendi akışı içinde değerlendirmeye çalışmalı.
-Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar. Bunlar üzerinde gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz.
- Geri hareket esnasında gelen yeni bir teklifi, karşınıza çıkan bir kişiyi, durumu ve olayı dikkatlice gözden geçiriniz. Özellikle planlamanız dışında bir seçenek karşınıza çıksa bile durup bekleyiniz, hesabınızı yapınız, enine boyuna düşününüz. Bunları geri hareketin bitim tarihinden bir hafta sonra yani gölgeli günlerin sonunda 12 Eylül itibariyle uygulayabilir, işleme koyabilirsiniz.

-Geri hareketin başlama tarihinden bir hafta öncesi(gölgeli günlerin başlangıcı) yani 6 Ağustos tarihinden önce enine boyuna düşündüğünüz, planladığınız, her türlü şekilde gözden geçirmesini yaptığınız, sağlam olduğuna karar verdiğiniz konuları yürürlüğe koymanızda sakınca yoktur. Çünkü bunlar zaten planlarınız arasında yer almaktaydı.

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-7-8-16-20-21-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 4-5-11-12-18
Aşkta En Şanslı Günler : 7-8
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 27

Yeniay : 24-25-26 (Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 11-12-13 (Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

EYLÜL AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-10 EYLÜL ARASI

05 Eylül saat 12:35-22 Ekim saat 21:29 tarihleri arasında, Mars-Başak burcu seyri gerçekleşecek. Fiziksel ve ruhsal anlamda kendinize özellikle önem vermeniz ve hedeflerinizi mutlaka gözden geçirmenizde yarar var. Sizin kendinizle olan birebir bağlantınız çok önemli. Hayatla mı yoksa kendinizle mi savaşıyorsunuz. Bunu lütfen düşününüz. Geçmişe takılıp, bir takım gereksiz kişi ve durumlar için fazladan efor mu sarf ediyorsunuz? Sonra da bu niye böyle, neden şöyle değil diyerek yine bütün okları kendinize mi atıyorsunuz. Eğer böyleyse, bundan hemen uzak durunuz. Halledemediğiniz problemlerin kökünde yatanları ayıklamak için yardıma ihtiyacınız varsa, bu dönemde psikolojik destek almanız iyi olacaktır. Çünkü bazen, kendimize ulaşmakta zorlanabiliriz. Enerjinizi doğru biçimde kullanacağınız meditasyon, spor, egzersiz, alternatif tedaviler, detoks, yoga gibi yolları tercih ederek, üzerinizdeki negatif enerjiyi boşaltmanızı öneriyorum. Gereksiz detayların içinde boğulmak, gereksiz insanların laflarını kafamıza takmak, dost diye henüz tanımadığımız insanlara güvenmek yanlıştır.

5 Eylül (saat 14:29)-10 Eylül (saat 05:52) tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan süresince, hem kendinizden emin konuşursunuz hem fikirlerinizle karşı cins üzerinde bir hayli ilgi uyandırırsınız. Esprileriniz, cömert sözleriniz, ikna kabiliyetiniz yüksektir. Sosyal ilişkilerde de, zekanız, artistik yetenekleriniz, organize etme kabiliyetiniz, sesiniz, taklit yeteneğiniz bir hayli parlaktır. Animasyon, tiyatro, televizyon şovları, spor, eğlence dünyası, arkadaşlıklar tümüyle ön plandadır. Ortaklaşa işlerde tarafların birbirine karşı dürüst olmasında yarar görüyorum. Ne gibi yenilikler düşünülüyorsa veya sorunlarınız varsa bunu ele almak lazım. İşinizde yenilikler yapmak istiyorsanız bunların çok akıllıca düzenlenmesi ve sağlam olması gerekir.

Sevgili Teraziler 6 Eylül saat 10:03 Balık burcunda oluşacak Dolunay, çalışma veya günlük hayatımızdaki zorunlulukların pek hoşumuza gitmeyeceği ancak biz gönüllü isek yapmaktan zevk alacağımızı işaret ediyor. Bir yandan her şeyin düzenli olmasını istiyoruz. Ancak iyi niyetimizin birileri tarafından kullanıldığını görüyoruz. Çelişkili duygular içinde olsak da bu Dolunay, aslında hedef belirlemede ve hayatımızı düzenlemede yararlı olabilir. Şimdi görünümleri bir inceleyelim ve ona göre bir değerlendirme yapalım. Bu Dolunayda, size ihtiyaç duyan kişiler olabilir. Hastalık, iş veya farklı sebeple onlara yardımcı olmanız gerekebilir. Tıp, sanat, mistizm, engelliler, hayır kurumları, hastahane, rehabilitasyon, zararlı alışkanlıkların bırakılması, bağımlılık gibi konu başlıkları öne çıkabilir. Sağlığınızın durumu, duygularınızla, endişelerinizle orantılı gelişebilir. Bir şeye sıkıldınız mı, sürekli yersiniz. Uyku problemleri, beslenme düzeninizle, psikolojinizle ilintilidir. Fazla titizlik gösterirsiniz veya her şeyi kendi haline bırakırsınız. Bunların farkında olun ki, bu Dolunayda neden böyle hissediyorum diye düşünmeyin. Bir şeyi önce onaylarsınız, sonra vazgeçersiniz. Görünen o ki, sağlığımıza önem vermemiz, işlerimizi iyi takip etmemiz, endişe veya aşırı iyi niyetli düşünmek yanlış olabilir. Bu Dolunayın etkili görünümü, Jüpiter-Kuzey düğüm arasında gerçekleşiyor. Size yeni hedefler ve fırsatlar getiriyor. Becerilerinizi, bir grup, ekip ve alanda gösterebilirsiniz. Karşınıza ilginç projeler çıkabilir. Önemli işlere imza atabilirsiniz. Hiçbir şeyden uzaklaşmış değilsiniz, başarısız da değilsiniz. Tam tersine kendinize iyi bakmalısınız. Yararlı ve yararsızları, gereksiz endişeleri bir yana koyarsanız, başarılı işler çıkarabilirsiniz.

10 Eylül (saat 05:52)-30 Eylül (saat 03:42) tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Merkür süresince, endişeli düşünmeyiniz. Hayatta her şeyin denetleyemeyiz veya her şey mükemmel olmak zorunda değil. Doğrular gibi yanlışlar da olabilir. Önemli olan, gerekli-gereksiz olanı birbirinden ayırmak. Nerede bir aksaklık varsa, bunu çözebilmek için, ne kendinize ne de başkalarına karşı eleştirel davranmamalıyız. Bu tarih itibariyle geri planda halledilmesi gereken işlerimizi gayet düzgün şekilde yapabiliriz. Eğer bir proje üzerinde çalışıyorsak, onun ayrıntılı çalışmalarını bitirebiliriz. Bir planımız varsa, bunun üzerinde düşünebiliriz. Ruhsal anlamda zihnimizi rahatlatacak aktivitelere yönelebiliriz. Yazılarımızı yazabilir, bir işi öğrenmeye çalışabiliriz.

11-17 EYLÜL ARASI

Sevgili Teraziler bu haftaki enerjiler çok sevdiğiniz, kafanızın yattığı kişilerle irtibatta bulunmak istediğinizi gösteriyor. Çocuğunuz varsa onunla, sevgilinizle, yakın bir arkadaşınızla duygularınızı paylaşırsınız. Siz, sıkboğaz edilmekten hoşlanmıyorsunuz. Bugün elden geldiğince hoşgörülü olmaya çalışacaksınız. Grup faaliyetleri, bilgi paylaşımları, bir şeyleri öğrenmek amaçlı aktivitelerde bulunabilirsiniz.

18-24 EYLÜL ARASI

Sevgili Teraziler 20 Eylül saat 08:30 Başak burcunda doğacak Yeniay, her meseleyi kendi içimizde muhasebe etmemize, bazen de bundan pek hoşlanmamaya, insanların bizi anlamadığını düşünmemize, genelde bütüne bakmak yerine detaylara daha fazla önem vermeye işarettir. Bu Yeniayda, bir şeyi kafamızın içinde oturtmak, verimli hale getirmek için uğraş vereceğiz. Yeniayın yöneticisi Merkür, ileri-geri hareketlerden sonra düz seyirle ilerliyor. Venüs de bugün Başak burcunda seyrine başlıyor. Bu iki geçiş gösteriyor ki, endişelerimizi bir yana bırakamıyoruz. Durumları gerçekçi şekilde analiz ediyoruz. Ancak bazen kendi kendimize yükleniyoruz. Armudun sapı, üzümün çekirdeği derken, bir bakıyoruz hayat gelip geçiyor. Tabii ki mantıklı olmak iyidir. Fakat aşırı hesap kitap, sürekli kaygı insanı yorar. Bu Yeniayın önemli bir görünümü var ki, fiziksel ve psikolojik sağlığımıza önem vermemiz gerektiği. Önemli olan çözüm bulmak meselelere. Yoksa elimiz kolumuz bağlıymış gibi pes etmek de yanlış olur. Hayallerimiz ve gerçekler arasındaki dengeyi tutturmak için, önce kendi içimizdeki dengemizi sağlam tutmalıyız. Ortada negatif bir şey yokken varmış gibi düşünmek veya nasılsa iyi olacak diyerek bir şeyleri es geçmek doğru değil. Sadece mantıklı şekilde meselelere bakalım bu kafidir. Bu Yeniayın bir özelliği de, sizi destekleyecek oluşudur. Evet belki bir şeylere kafamızı takıyoruz. Fakat sandığınız gibi zorlayıcı olmayacağını biliniz. Sağlığınıza önem veriniz. Stresli insan ve durumlardan kaçınınız. Kendinize de iyi davranınız.

20 Eylül saat 04:15-14 Ekim saat 13:11 tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Venüs, mesleki, ortaklık ilişkileri, kişisel girişimler, hedefler anlamında titizlenmenizi sağlıyor. Doğru ve yanlışları sadece kendi bakış açımız çerçevesinde ele alırsak zorlanırız. Tabii ki analiz yapacağız ve sorgulayacağız. Ancak dozunu bilmekte yarar var. Eğer bir ilişkide sağlam bir temel yoksa kişiler birbirlerinin hayatlarındaki önemin farkında değilse, bir taraf sürekli alttan alıyor ve idare etmeye çalışıyorsa problem yaşanmaması mümkün değildir. Onun için dengeli bir ilişki mi değil mi diye bir bakmamız lazım.

22 Eylül-23 Ekim tarihleri arasında burcunuz üzerinde etkili olacak Güneş, hem güçlü bir ifade hem de güzellik ve çekiciliğinizle ilgiyi üzerinize toplamanız mümkündür. İlişkide denge önemlidir. Her iki taraf da, birbirinin farklı yönlerine saygı duymalıdır. Tabii ki anlaşmak için kendinizden taviz vermeyin, sorunlar varsa bunların üstünü kapatmayın. Ancak saygı, sevgi, güven üçlüsünü gözeterek birbirinize yaklaşın. Bir yıl sonra Güneşin aynı noktaya teması, tüm Terazilerin yaş almaları demektir. Kişisel planlar yapılır, bir hedef belirlenir, fiziksel değişikliklere sıcak bakılır. Elbirliği, iş birliği gözetilir. Sizin gibi sosyal kişiler bu dönemde yeni arkadaşlar kazanır. Zorluklarla baş edebilmeniz ve hedefinize varmanız için kararlı olmalısınız. Güneş Terazide ilerlediğinde, insanlar tarafından onaylanmak hoşumuza gider. Bu dönemde önemli olan, kimseyle çatışmadan, gerilmeden, uyum ve paylaşıma açık olmaktır.

25-30 EYLÜL ARASI

30 Eylül (saat 03:42)-17 Ekim (saat 10:58) tarihleri arasında Merkür-Terazi burcunda ilerleyecek. Çalışma hayatınız ve çevre ilişkilerinde size yeni kapılar açabilir. Hangi konuda yetenekli veya tecrübeli iseniz, o alanla ilgili temaslarda bulunursunuz. Nezaketiniz başkaları tarafından çok beğenilir. Eğer mesleğiniz sanatsal alanda ise, size yeni bir teklif sunabilirler. Bir müddet bu iş için hazırlık yapmanız, çalışmanız gerekebilir. Bu dönemde haberleşip konuşacağız, istediklerimizi ifade edeceğiz ve insanları etkileyeceğiz. Dış dünyada bizi dinleyen ve alkışlayan insanlarla karşılaşacağız. İfade ettiklerimizin arkasında duracağız. Benim tavsiyem bu süreçte, iletişimi öne alınız ve akıllıca düşününüz. Fırsatlar ayağınıza gelsin diye beklemek yerine siz yetenekli olduğunuz alanlarda insanlarla birebir görüşmelere ağırlık veriniz. Bunun size finansal anlamda geri dönüşü olabilir.

EYLÜL Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-12-13-16-17-21-25-26-30
Zayıf Enerjili Günler : 1-2-8-14-15-28-29
Aşkta En Şanslı Günler : 3-4-30
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 23-24

Yeniay : 20-21-22 (Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 7-8-9 (Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

EKİM AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-8 EKİM ARASI

Sevgili Teraziler 5 Ekim saat 21:40 Koç burcunda oluşacak Dolunay, partnerin baskın taraf olması veya sizin ilişkideki kararsızlığınız anlamına gelir ki, şu aralar bunu kaldıracak gücünüz yoktur. Gerekirse bir çizgi çekip kendinizi koruma altına almayı da tercih edebilirsiniz. Fazla titizleniyor da olabilirsiniz. Yıllardır sorun yaşayan bir çiftseniz Dolunayda böyle bir halin ortaya çıkması doğaldır. Sonuçta bir şeyler tetiklenmiştir. Kimi çiftler açısından durum farklı gelişebilir. Siz yorulmuşsunuzdur ve bu ilişki sizi bir hayli yıpratmıştır. Bitirmeyi istersiniz fakat karşı tarafın vereceği tepkiden çekinirsiniz. Hani bırakmaz, üstümde hakimiyet kurar, zorlar gibi. Dolunayın yöneticisi Mars-Başak burcunda ilerliyor. Bu gösteriyor ki, partnerinizin bir sağlık problemi olabilir veya bir sıkıntı içindedir. Bu nedenle zor bir dönem geçiriliyordur. Hangi durum olursa olsun, bu Dolunayda Merkür, burcunuzda ilerliyor ve bu ilişkide nasıl bir yol, yöntem izleyeceğinizi bilmeniz gerekiyor. Endişeler, kuşkular, saklanmalar, korkmalar, gelgitler çözüm olmayabilir. Elinizi kolunuzu bağlayan nedenler varsa, bunların mantıklı, vicdani veya hukuki anlamda ele alınması gerekiyor. Çünkü sorunlar çözülmedikçe kendini hatırlatmaya devam edecektir. Önümüzdeki 19 Ekim tarihinde burcunuzda oluşacak Yeniay, bu ilişki hakkında bir karar verilmesinde etkilidir.

9-15 EKİM ARASI

Sevgili Teraziler 10 Ekim 2017(saat 16:20)-8 Kasım 2018 (saat 15:38) tarihleri arasında Jüpiter-Akrep burcunda seyrini sürdürecek. Siz bu süreçte önceliklerinizi, ihtiyaçlarınızı, arzularınızı derinlikli bir şekilde gözden geçireceksiniz. Sahip olduğunuz neler var ve siz neleri önemsiyorsunuz. Bunları nasıl elde edebilirsiniz. Tabii ki paranın büyük bir güç olduğunu hepimiz biliyoruz. İşte bu gücü ele geçirmek adına evlilikler, iş ortaklıkları yapılabilir, güçlü insanlarla görüşmeler, bağlantılar kurulabilir. Miras paylaşımı veya hissenize düşen pay, mal, mülkle alakalı konularla ilgilenirsiniz. Bu dönem inandığımız bir şeyi savunmak, taviz vermemek, kararlı bir şekilde ilerlemek, kendinizi tanımlamaktır. Paranın, arzuların, önceliklerin, değerlerin yapılandırıldığı, güvence altına alınacağı zamandır. Tabii ki aşırı hırs bazen gözümüzü karartır. Daha fazla kazanmak, kazandığımızla insanlar üzerinde etkili olmak için oyunlara girişmek yanlış olur. Bir hedef belirleyin, alın teri dökün, mücadele edin ancak kendinizle ve diğerleriyle aranızda uçurum oluşturmayın. Önceliğiniz ekmeğiniz olsun fakat para ve güç sarhoşu olmayın. Elinize geçen paranın vergisini zamanında ödeyin. Kimlerle para alışverişi yaptığınıza, bağlantı kurduğunuza dikkat edin. Bedeli ağır olabilecek ortaklıklara dikkat edin. Zaten Jüpiter-Akrep geçişi size fırsatlar getiricidir. Güçlenmenizi sağlayıcıdır. Hayatınızı garanti altına alacak şekilde yatırıma yönelin. Kazandığınızın şükrünü bilin. İnsanlara karşı böbürlenmeyin, paylaşmayı da bilin. Hayattan zevk alın. Bir lokma ekmeği yerken huzurlu iseniz, vicdanınız rahat ise, bunun en büyük zenginlik olduğunu biliniz.

14 Ekim saat 13:11-07 Kasım saat 14:38 tarihleri arasında Venüs, burcunuz üzerinde ilerleyecek. Bu tabii ki gayet olumlu, keyifli ve özlenen dönemdir. İhtiyacımız olan huzuru, uyumu, seçkinliği ve arzularımızı tatmin edici gelişmeleri beraberinde müjdeliyor. Her yıl olduğu gibi, Venüs burcumuzda ilerlediğinde, hayatı güzel yönleriyle görmek, yaşamak isteriz. Bu enerji etkili olmaya başladığı andan itibaren, günlük aktivitemizde onun parlak ve güçlü ışığını üzerimizde hissederiz. İlişkilerimizde nezaket, çevremizde uyumluluk, fiziksel görüntümüzde güzellik oluşur. Sorunlarımızı mantıklı bir şekilde ve tabii ki kendimizi merkezde görerek çözebilmemiz kolaylaşır. Ancak uzlaşmaya da bir o kadar açık oluruz. Bizi güzel görmelerini, değerli bulmalarını isteriz. Göz önünde olmaktan hoşlanırız. Dengemizi bozabilecek kişi ve olaylardan otomatik olarak uzaklaşırız. Sanki bir kalkan bizi tuhaflıklardan koruyor gibidir. Bize yarar sağlayan ilişkilere yöneliriz.

16-22 EKİM ARASI

17 Ekim (saat 10:58)-5 Kasım (saat 22:19) tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Merkür, parasal konuları derinlikli bir şekilde gözden geçirmemizi sağlıyor. Çıkarlarınızı öne alabilirsiniz. İnsanları nasıl etkileyeceğinizi, kimden ne gibi yararlar elde edebileceğinizi, doğru yatırımlarda bulunacağınızı hesap edersiniz. Kaynaklarımızı değerlendirme biçimimiz, fiziksel ve ruhsal sağlığımız, yeniliklere olan bakış açımız, eğitimden iş hayatına kadar olan meseleler bu süreçte önemli olacak. Öyle pek ılımlı düşünmemiz mümkün değil. Hesabımızı iyi biliriz. Risk altına girmekten çekiniriz. Çünkü kaybetmek istemeyiz. Ne kazanıyorum, ne kaybediyorum diyerek ilişkilerimizi gözden geçiririz. Bir adım atmadan önce, bu adımın her anlamda analizini yaparız. Hele değerlerimize biri laf etsin veya bizi zor duruma düşürsün, hemen gardımızı alır, gerekeni yaparız.

Sevgili Teraziler 19 Ekim saat 22:12 burcunuzda doğacak Yeniay, yöneticiniz Venüsün de Terazi burcunda ilerlemesiyle sizlere yenilenme, değişiklikte bulunma yönünde kuvvet veriyor. Özellikle ilişkiler, plan ve projeler, çevre değişimi, evlilik gibi konuların gündem maddemizde yer alacağını söyleyebiliriz. Şimdi bir de görünümlerini birlikte inceleyelim. Bu Yeniay, bizim bir ilişkide uyum ve paylaşıma verdiğimiz önemi yükselticidir. Evimizdeki huzur, ailemizin varlığı, partnerimizin ilgisi, bizi endişelerimizden sıyıran bir kuvvettir. Bu nedenle ilişkilerimizi bu Yeniayda her yönüyle gözden geçireceğiz. Zoraki yürüyen, saygının, sevginin olmadığı bir yuvada, ilişkide yaşamamız mümkün değil. Yaşamı güzelleştiren, heyecan getiren farklı olana yöneleceğiz. Sosyal çevremizi önemseyeceğiz. Fikir alışverişinde, aynı dünya görüşünde olduğumuz kişilerle arkadaşlık kuracağız. Özel ilişkimizde de aynı tavrı önemseyeceğiz. Bu Yeniay kimi Teraziler için yeni bir aşka yelken açışın işaretçisi. Bir kısmınız için, yürümeyen bir ilişkiyi sonlandırma veya ilişkideki dengesiz durumları dengeye kavuşturmak amaçlı yeni gelişmelerin işaretçisidir. Ben bu Yeniayın hem ailevi hem sosyal hem de özel hayatınızla ilgili konularda eski düzen yerine, yepyeni bir sayfanın açılması yönünde olumlu buluyorum. Her ne olursa olsun, bir şeyler değişecek ve yerli yerine oturacaktır.

22 Ekim saat 21:29-09 Aralık saat 11:59 tarihleri arasında Mars, iki yıl sonra burcunuzda seyrine başlıyor. Bu dönem yeni girişim, planlama, mücadele, adım atma, uygulama gibi etkin performans süreci olarak önemlidir. Ancak dışarıyla olan temasta, özellikle insanlarla ilişkide iki yönlü durum söz konusu olabilir. Bazen de oldukça kibarızdır ancak canımızı sıkan olursa, kibarlık pek kalmayabilir. Hakkımız olanı kimseye bırakmayız. Tabii ki kabaca kimsenin üzerine gitmeyeceğiz. Savaşma tarzımız karşımızdaki kişinin davranışına bağlı olarak gelişecek. Öne çıkma isteğimiz bu dönemde gayet yüksek. Rakiplerimizle nasıl baş edeceğimizi biliriz. İlişkilerde dikkatli olmak gerekebilir. Her şeyde ben demek yerine, gerektiğinde biz olmayı bilmemizde yarar var.

23-31 EKİM ARASI

23 Ekim-22 Kasım tarihleri arasında Akrep burcunda seyrini sürdürecek Güneş, maddi-manevi anlamda güçlenmek arzunuzun ve isteklerinizi elde etme azminizin işaretçisidir. İdeallerinizden ödün vermezsiniz. Eğer bir yatırım yapmışsanız, ancak ilerleyen zamanda bir şey kazandırmamışsa vazgeçersiniz. Piyasanın durumuna göre paranızı değerlendirirsiniz. Bu dönemde önemli olan işe yarar ortaklıklar, kazanımlar yoluyla büyümektir. Mars ve Venüs bu süreçte burcunuzda ilerleyeceğinden Güneş-Akrep geçişinde elinize parasal açıdan tatmin edici bir kazanç geçecektir. Hatta bunun için çok fazla yorulmanıza bile gerek kalmayabilir. Şanslı bir dönem olarak görüyorum. Yeteneklerinizi, doğal çekiciliğinizle birleştirerek insanlar üzerinde etkili olabilirsiniz. Bu size maddi-manevi anlamda güç kazandırabilir.

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-9-10-13-14-18-19-23-24-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 5-6-11-12-25-26
Aşkta En Şanslı Günler : 1-28-29
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 20-21

Yeniay : 17-18-19-20 (Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 4-5-6-7 (Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

KASIM AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-5 KASIM ARASI

Sevgili Teraziler 4 Kasım saat 08:23 Boğa burcunda oluşacak Dolunay, finansal veya özel ilişkimizdeki paylaşımlar, miras, nafaka, krediler ve borçlar konusunda zorlanmanın işaretçisidir. İnsan bir şekilde bunları aşabilecek ve düzenleyebilecek kararlar almak ister. Kişisel olarak ilişkilerine, dış dünyaya, fiziki görünümüne, güzelliğine önem vererek, güçlü bir ilişki ile yeniden kendine gelebilir. Benim öncelikle tavsiyem, sizin bir ilişkide, bir ortaklıkta neleri merkez aldığınızdır. Sadece güvenceye, cinselliğe veya rahat bir yaşama endeksli seçimler yapıyorsanız, bunlar olmadığında kendinizi nasıl hissedeceksiniz. Siz güven duygunuzu önce kendinizde oluşturmalısınız. Bu Dolunayda temeli güçlü bir ilişkiyi, her açıdan gözden geçirip, kendi içinde dengeleri yerli yerine oturtmuş Teraziler, yeni bir ilişkiye adım atarlar. Sorunlu ilişkiler ise biter. Burada önemli olan, beraberliklere farklı bir açıdan bakmak ve hataları tekrarlamamaktır. Dolunayın yöneticisi Venüs, burcunuzda ilerliyor. Mars da aynı şekilde. Bundan sonrasında doğru bir ilişki tercihinde bulunmak için, geçmişte yaşanmış problemli ve çabucak kopan, sadece kendinden yana düşünen kişileri değil, ortaklaşa yaşamı sürdürebilecek kişiye yönelmelisiniz. Kendine güvenmeyen, yetersiz bulan Teraziler varsa, lütfen toparlanınız. Siz değerlisiniz, özelsiniz. Bunun bilincinde olunuz. Sizi gerçekten mutlu edebilecek biri karşınıza çıkabilir. Kendinizi kısıtlamayınız.

05 Kasım saat (22:19)-03 Aralık saat (10:34) tarihleri arasında Merkür Yay burcunda ilerleyecek. İletişim-bilgilenme-yolculuklar-çevre değişimi-evlilik-uzun süreli ilişki-sağlık ve düzenlemeler konusunda cesur düşüneceksiniz. Uygulamalı eğitim, deneyim, yaratıcılığı dönük projeler, tasarımlarda bulunabilirsiniz. Grup faaliyetleri, kulis çalışmaları, oyun yazarlığı, ticaret ve iş girişimleri bilinçli şekilde gözden geçirilirse, sonuç başarılı olabilir. Yakın çevremizde bulunan kişiler, bu dönemde en sık konuştuğumuz, bir araya gelerek bir şeyleri paylaştığımız kişilerdir. İnternet ortamında bulunmak, konuşmak, tartışmak, bildiklerimizi yazmak hoşumuza gider. Hızlı öğreniriz, hızlı unuturuz. Merak ederiz, sonra vazgeçeriz. Farklı bir şeyler yapmak isteriz. Bildiklerimizi insanlara ifade ederiz, onların da bu öğreti ve tecrübelerden yararlanmasını isteriz. Öğüt veririz, öğüt almaktan hoşlanmayız. Bu süreçte tabii ki, bilginin hoşgörülü bir şekilde dışa yansıtılması, bilmediklerimizin kabul edilip öğrenilmesi, bizden talep edilmedikçe insanlara akıl verilmemesi yerinde olur. 3-23 Aralık tarihlerinde Merkür Yay burcunda gerileyecek. Tüm burçlar, yukarıda belirtilen konulardaki işler tekrar gündem maddemizde yer alacak.

6-12 KASIM ARASI

07 Kasım saat 14:38-01 Aralık saat 12:14 tarihleri arasında yöneticiniz Venüs, Akrep burcunda ilerleyecek. Bu süreç, kazanma ve harcama konularında etkili olup, para bir güç ve hakimiyet aracı olarak görülür. İş veya özel hayatınızda çıkarlarınızı öne alırsınız. Hem geleceğinizi garanti altına almak hem de uzun süreli kılmak için mücadele edersiniz. Hakkınızın yenmesine tahammülünüz yoktur. İşimizi yapıyorsak, ücretini de zamanında almak isteriz. İş ortaklarında ne kazanılıyor ve nasıl pay ediliyor? Bunları bilmek isteriz. Eğer boşanma durumunuz varsa hukuki haklarınızı gözetirsiniz. Diyelim ki, bir ev kiralamak-satın almak istiyorsunuz. Bunun bütçenize olan artı ve eksilerini gözden geçirirsiniz

13-19 KASIM ARASI

Sevgili Teraziler 18 Kasım saat 14:42 tarihinde Akrep burcunda doğacak Yeniay, hesabımızı bilmeyi, kazancımızı korumayı, elimize geçeni har vurup harman savurmamayı sağlıyor. Çünkü kolay kazanmadığımızı, döküp saçmanın yanlışlığının farkındayız. Ancak tabii ki, Teraziler güzelliği, kaliteyi, elit yaşamayı severler. Bu Yeniayın yöneticisi Mars, burcunuzda ilerlediği için, gerektiğinde satın almaktan da çekinmeyeceğiz. Yeter ki, bizim ilgimizi çekecek kadar güzel ve satın alacak kadar değerli olsun. Bu Yeniay, alıştığımız bir düzenden, kazançtan, yaşamdan uzak durmayacağımızı, bunun için gerekli olan ne varsa yapacağımızı gösteriyor. Maddi-manevi anlamda güçlü görünmek arzumuz bu Yeniayda bir hayli yüksek. Bizim seçkin biri olduğumuzu, öyle sıradan şeylerle tatmin olmayacağımızın bilinmesini isteyeceğiz. Beğenilmek ve güçlü görülmek arzumuzun yanı sıra, onun her şeyi zevklidir denilmesi hoşumuza gidecek. Kaliteli ortamlarda görüneceğiz ve elit insanlarla bir arada olmaktan hoşlanacağız. Bu Yeniayın bir başka özel etkisi, fikirlerimizi ifade etmemizde, yenilik ve girişimde bulunmamızda destekleyici oluşudur. Sosyal ortamlarda bulunmak kadar, farklı kişilerle tanışmak da bizi mutlu edicidir. İletişimde kazanç konuları bir hayli önemli olacak. Para kazanmanın yollarını bileceğiz. Çevre ilişkilerimize önem vereceğiz. İdeallerimizi gerçekleştirmek adına hedefler belirleyeceğiz. Ek kazanç fırsatlarıyla karşılaşabiliriz.

20-30 KASIM ARASI

22 Kasım-21 Aralık tarihleri arasında etkili Güneş-Yay burcu geçişi, aynı alanda etkili Satürn-Yay geçişiyle örtüştüğü için, yakın çevrenizle olan ilişkinizde olumsuz tavırlardan, hoşgörüsüz yaklaşımlardan kaçınılmalı, sorumlu bir birey gibi davranılmalı, farklı görüşlere saygı gösterilmelidir. Bu görünüm iletişimde belli bir sınır içinde ancak birbirinize kulak vererek dinlemeyi gerektirir. Satürn burcunuzla uyumlu görünüm yapacağı için, istenirse pekala yapıcı düşünülerek birlik ve beraberlik kurulmuş olur.

KASIM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 6-10-14-15-19-20-24-25
Zayıf Enerjili Günler : 1-2-8-22-23-29-30
Aşkta En Şanslı Günler : 24-25
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 17

Yeniay : 14-15-16 (Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-2-3-28-29-30 (Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

ARALIK AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-10 ARALIK YORUMLARI

1 Aralık saat 12:14-25 Aralık saat 08:26 tarihleri arasında Venüs-Yay burcunda seyrini sürdürürken, 3 Aralık itibariyle Merkür-Yay burcunda gerileyecek. Bu durumda, kardeş ve yakın akrabalarla alakalı her türlü mesele, yeni bir çevreye taşınma veya yerleşim yerinizle alakalı konular, yolculuklar, eğitimle alakalı her türlü konu, belge, raporların düzenlenmesi, ehliyet ve ruhsat alımı, araba alım satımı, ticaret, bilgi işlem(bilgisayar güvenliği)yazışmalar, iş girişimi, pasaport ve vize işlemleri, komşuluk ilişkileri, bir şeyin teslim alınması, nakliye hakkındaki kararların tekrar gözden geçirilmesinde yarar var. Yeni bir gelişme olduğunda, bir haber aldığımızda iyi analiz etmeliyiz. Tam olarak emin değilsek harekete geçmemeliyiz. Yolculuklar gecikmeli veya problemli olabilir. Tedbirli olmamızda yarar var.

Sevgili Teraziler 3 Aralık saat 18:47 İkizler burcunda oluşacak Dolunay, uzun seyahatler, yüksek eğitimle ilgili işler, yabancılarla ilgili konular, gidiş-dönüş biletleri, ulaşımda tercih edilecek araçlar, bilgilenme, inancımız, hukuk, kişisel gelişim gibi konularda aldığımız haberlere, edindiğimiz bilgilere, kurulan bağlantılara, yapılacak işlere, evraklara dikkatlice bakmanın önemini işaret ediyor. Çünkü Dolunayın yöneticisi Merkür-Yay burcunda geriliyor. Bizim de doğru ve yanlış kavramlarına göre meseleleri derinlikli ele almamız gerekiyor. Sözgelimi bir gelişme yaşandığında, bir haber aldığımızda onu iyi analiz etmeliyiz. Öğrendiklerimizi hangi çevrede, hangi alanda, kimlere ifade edeceğimizi bilmeliyiz. Eğer emin değilsek harekete geçmemeliyiz. Kendimizi test etmeliyiz. Bir şeyden ne kadar eminim veya değilim. Bunu birilerine danışarak, yazışarak, konuşarak anlayabiliriz. Bir yerden başka bir yere yolculuklar gecikmeli veya problemli olabilir. Tedbirli olmamızda yarar var. Dışarıda edindiğimiz tecrübeleri, araştırdığımız konuları, ilginç fikirlerimizi veya inancımızı akademik bir tez hazırlamada kullanabiliriz. Yurtdışından getirdiğimiz ürünlere, satış-pazarlama gibi ticari konularda dikkatli, uzun vadeli, garantili olmasına özen göstermeliyiz. Ucuz etin yahnisi pek olur derler. Biz de kaliteyi önemsemeliyiz. Eğer dışarıdan bir şeyler getirtmeyi düşünüyorsak, güvenilir firmaları tercih etmeliyiz. Yüksek okul seçimi, yerleşim yeri, sınavlar, tayin, terfi gibi konuların, yılsonu hazırlıkları veya çalışmalarla ilgili kararlar bu Dolunayda tekrar gözden geçirilirse, eksikler tespit edilir. Haberleşmede aksama, yolculukta gecikme, iletişimle ilgili konularda özenli davranalım. Her şeyi kontrol edelim. Bunların bir kısmı en geç Ocak 2018 tarihinde hallolur. Jüpiter-Neptün görünümü Dolunayla örtüşüyor. Bize finansal konularda azimli ve kararlı olmayı sağlarken, sağlığımıza, çalışma hayatımıza, ideallerimize sahip çıkmamızda kuvvet aşılıyor. Fakat bu Dolunayda bizim mutlaka aklımızın başımızda olması, söylenenlere değil, ortada görünenlere önem vermemiz gerekiyor. Hayaller güzeldir ancak yanılmamak için, dikkatli olmak lazım.

Sevgili Teraziler, 3 Aralık (saat 10:34)-23 Aralık (saat 04:51) tarihleri arasında Yay burcunda gerileyecek Merkür: Kardeş ve yakın akrabalarla alakalı her türlü mesele, yeni bir çevreye taşınma veya yerleşim yerinizle alakalı konular, yolculuklar, eğitimle alakalı her türlü konu, belge, raporların düzenlenmesi, ehliyet ve ruhsat alımı, araba alım satımı, ticaret, bilgi işlem(bilgisayar güvenliği)yazışmalar, iş girişimi, pasaport ve vize işlemleri, komşuluk ilişkileri, bir şeyin teslim alınması, nakliye hakkındaki kararların tekrar gözden geçirilmesinde yarar var. Yeni bir gelişme olduğunda, bir haber aldığımızda iyi analiz etmeliyiz. Tam olarak emin değilsek harekete geçmemeliyiz. Yolculuklar gecikmeli veya problemli olabilir. Tedbirli olmamızda yarar var. Aldığımız ürünlere dikkat etmeli, mümkünse geri hareketi sonrasına bırakmalıyız. Satış-pazarlama gibi ticari konularda dikkatli olmalıyız. Ucuz etin yahnisi pek olur derler. Biz de kaliteyi önemsemeliyiz. Trafikte kurallara uyalım. Yolculukta güvenilir firmaları tercih edelim.

Tüm burçlar için önemli Not:

Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 27 Kasımitibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 30 Aralık kadaretkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

09 Aralık saat 11:59-26 Ocak 2018 saat 15:56 tarihleri arasında etkili olacak Mars-Akrep burcu seyir süresince, planlı hareket etmek, hedef belirlemek ve bu hedefe uygun yatırım, kazanç, bütçe düzenlemesinde bulunmak çok önemlidir. Mars-Akrep burcunda güçlüdür. Size hem fiziksel açıdan kuvvet hem de odaklanma gücü sağlar. Bu dönemde kazanma motivasyonunuz yüksektir. Girişimde bulunabilirsiniz. Bu girişimler size gelir olarak yansır. Ayrıca, hakkınızı kimseye çiğnetmezsiniz. Alacak-verecek hesabınızı gayet iyi yaparsınız. Deyim yerindeyse, burnunuz iyi koku alır. Paranızı nereye harcıyorsunuz, neden kayıplar yaşıyorsunuz, gereksinimleriniz nedir, gelir-gider anlamında bütçeniz dengeli midir? Bu sorulara cevap bulabilirsiniz.

11-17 ARALIK YORUMLARI

Sevgili Teraziler bu haftaki enerjiler, rutinleşmiş her şeyden, kurallarla çevrili hayattan, kalıplaşmış ve önümüze konmuş öğretilerinden, boyun eğmelerinden, ilişki problemlerinden kurtulmanız ve yeni bir şeylere adım atmanız için teşvik etse de, Merkür geriliyor ve bizler yenilik konusunda tedbirli olmalıyız. Kardeş ve yakın akrabalarla alakalı her türlü mesele, yeni bir çevreye taşınma veya yerleşim yerinizle alakalı konular, yolculuklar, eğitimle alakalı her türlü konu, belge, raporların düzenlenmesi, ehliyet ve ruhsat alımı, araba alım satımı, ticaret, bilgi işlem(bilgisayar güvenliği)yazışmalar, iş girişimi, pasaport ve vize işlemleri, komşuluk ilişkileri, bir şeyin teslim alınması, nakliye hakkındaki kararların tekrar gözden geçirilmesinde yarar var. Yeni bir gelişme olduğunda, bir haber aldığımızda iyi analiz etmeliyiz. Tam olarak emin değilsek harekete geçmemeliyiz. Malum yeni bir yıla az kaldı. Aldığımız ürünlere dikkat etmeliyiz. Ucuz etin yahnisi pek olur derler. Biz de kaliteyi önemsemeliyiz. Trafikte kurallara uyalım. Yolculukta güvenilir firmaları tercih edelim.

18-24 ARALIK YORUMLARI

Sevgili Teraziler 18 Aralık saat 09:30 tarihinde Yay burcunda doğacak Yeniay, çevresel şartlarımızı, yolculukları, bilgilenmeyi, eğitim hayatımızı, akrabalarımızı, girişimlerimizi mutlaka yeniden gözden geçirmeliyiz. Araştırmadan, tam olarak anlamadan karar vermemeliyiz. Bunları söylememin nedeni, Merkür geri hareket dönemindeyiz. Bu Yeniayda, aklımıza estiği gibi düşünmek yanlış olur. Siz bu geri hareketi, yarım kalan işlerinizi toparlamak amaçlı kullanabilirsiniz. Yazışma, iletişim, haberleşme, görüşmelerde kimlerle bağlantı kurduğunuza dikkat edersiniz. Gecikmeler olabilir. Bazen yanlış anlaşılmalar da olabilir. Bunlar belki de hayrımızadır. Onun için hemen pes etmeyin, sinirlenmeyin. Bu Yeniayın yöneticisi Jüpiter-Akrep burcunda ilerliyor. Bu da gösteriyor ki, biz zaten çıkarlarımızı kollayacağız. Finansal anlamda güçlenmenin yollarını keşfedeceğiz. İktisatlı olmaya çalışacağız. Bütçemizi düşüneceğiz. Ek kazançlar ve yatırım konularına odaklanacağız. Yeniayın görünümleri, yeni tanışmaların, ilişkilerin, farklı arayışların, coşkunluğun işaretçisidir. Belki biten bir ilişki yeniden canlanır veya karşınıza biri çıkabilir. Ancak biz akıllıca bakacağız. Tanıyacağız, durumu inceleyeceğiz. Satürn, 20 Aralıkta Oğlak burcunda seyrine başlıyor. 13 Ocak 2018 tarihinde Merkür ile kavuşum yapacak. Bu da gösteriyor ki, aile, yuva, gelecek, güvence gibi hayati konuları ciddiyetle ele alacağız. Sınırlar çizeceğiz. Hiçbir şeyin garanti olmadığını bilerek, ayağımızı sağlam yere basmayı öğreneceğiz. O zaman gelin bu Yeniayda, iyice düşünelim ve hiçbir şeyi şansa bırakmayalım.

Sevgili Teraziler, 20 Aralık 2017-17 Aralık 2020 tarihleri arasında Satürn-Oğlak burcunda seyrini sürdürecek. Bu süreçte, aile yaşamı, ev, güvence, geçmiş, anne-babalık olguları, yerleşim yerinizle ilgili meseleler sorumluluk çerçevesinde ciddiyetle ele alınır. Kişinin yaşı genç ise, anne ve babası ona disiplinli olması için uyarıda bulunur. Kişi ister istemez, bu baskı karşısında ya bunalır veya uyarıyı yerinde bularak kendine çeki düzen verir. Biz anne ve babaysak, evladımızın yetişmesi, geleceğini kurması için daha fazla dikkat ederiz. Bazen de sorumsuz bir insansak bu dönemde, çocuğumuz aracılığıyla meseleleri ciddi şekilde ele almak zorunda kalırız. Teraziler bu dönemde, ev sahibi olmak, güvence anlamında sağlam adımlar atmak için istekli olurlar. Sözgelimi kiracıysak, ev sahibimizle yaşadığımız sorunlar nedeniyle, bir ev alayım da kiradan kurtulayım diyebiliriz. Evimizi yenileyebiliriz. Bir inşaat şirketiyle anlaşabiliriz. Bir eve temelden girerek kira öder gibi ev sahibi olabiliriz. Annemizle babamızla ilgilenmek, bir evlat olarak elimizden geleni yapmak durumundayız. Ailevi ilişkilerimizde bireyler olarak birbirimize dürüst, açık ve samimi şekilde duygularımızı ifade etmeliyiz. Dürüst olmayan yaklaşımlardan kaçınmalıyız. Evlenebiliriz. Bir yuva kurabiliriz. Bu bizim hayatımızda önemli bir dönüm noktası olabilir. Tabii ki iyi düşünmek gerekiyor. Sırf evleneyim, bir yuvam olsun diye, karar vermeyelim. Unutmayalım ki, bu devrede verilen kararlar, 7 yıl sonra test edilecek. Onun için her şeyi dikkatlice ve sağlam olacak şekilde ele almamız gerekiyor. Sorunlu bir evliliğimiz varsa ve her iki taraf da anlaşmazlık yaşıyorsa, bu dönemde yuvamızdaki huzur bulmak zor olur. Problemleri birlikte ele almak ve yeniden bu ilişkiyi yapılandırmak gerekir. Yoksa temeli sağlam olmayan hiçbir şey bu dönemde sağlıklı yürümez. Miras veya farklı bir yolla, Teraziler bu süreçte geleceklerini teminat altına almayı önemseyecekler. Aileden kalma bir malın, mülkün paylaşımı için mücadele verebilirsiniz. Evinizde vakit geçirmek, fazla kimseyle samimiyet kurmamak, evden çalışmak gibi durumlar bu dönemde etkili olabilir. Emekliye ayrıldıysanız, işinizde sorunlar varsa evde neler yapabilirim diye düşünebilirsiniz. Ev-iş arasındaki denge Satürn geçişinde etkilidir. Bunların da sağlam ve uzun vadeli olacak şekilde düzenlenmesi gerekecektir.

21 Aralık-20 Ocak 2018 arasında Oğlak burcunda seyrini sürdürecek Güneş, ailevi değerlerin bir hayli önemsendiği ve sorumluluk duygusu içinde hareket edildiği zamanlardır. Problemlerin üstesinden gelebilmenin yolu, kişinin kendine olan saygısına bağlı olup, ailesine duyduğu sevgiyle de iç içedir. Eğer bu enerji süreci başladığında aranızda problemler varsa, bunların saygı, sevgi ve güven içinde halledilmesinde yarar var. Karmaşık, herkesin birbirinden ayrı havalarda olduğu bir evde mutlu olmak kolay değildir. Sizler bu süreçte ileriye yönelik hedeflerinizi bilhassa aileniz ve yuvanızla alakalı konularda belirlemek için iş hayatınıza bilhassa önem vermelisiniz. Genç yaşta olanlar, aileleri tarafından disiplin altına alınabilirler. Sıkıntılarınızı uygun bir dille ifade etmenizde yarar var. Bu dönem bir ev almak, geleceğinizle ilgili yatırım hususlarında düşünmek anlamında da etkilidir.

23 Aralık saat (04:51)-11 Ocak 2018 saat (08:09) tarihleri arasında Merkür Yay burcunda düz ilerleyecek. İletişim-bilgilenme-yolculuklar-çevre değişimi-evlilik-uzun süreli ilişki-sağlık ve düzenlemeler konusunda cesur düşüneceksiniz. Uygulamalı eğitim, deneyim, yaratıcılığı dönük projeler, tasarımlarda bulunabilirsiniz. Grup faaliyetleri, kulis çalışmaları, oyun yazarlığı, ticaret ve iş girişimleri bilinçli şekilde gözden geçirilirse, sonuç başarılı olabilir. Yakın çevremizde bulunan kişiler, bu dönemde en sık konuştuğumuz, bir araya gelerek bir şeyleri paylaştığımız kişilerdir. İnternet ortamında bulunmak, konuşmak, tartışmak, bildiklerimizi yazmak hoşumuza gider. Hızlı öğreniriz, hızlı unuturuz. Merak ederiz, sonra vazgeçeriz. Farklı bir şeyler yapmak isteriz. Bildiklerimizi insanlara ifade ederiz, onların da bu öğreti ve tecrübelerden yararlanmasını isteriz. Öğüt veririz, öğüt almaktan hoşlanmayız. Bu süreçte tabii ki, bilginin hoşgörülü bir şekilde dışa yansıtılması, bilmediklerimizin kabul edilip öğrenilmesi, bizden talep edilmedikçe insanlara akıl verilmemesi yerinde olur.

25-31 ARALIK YORUMLARI

25 Aralık saat 08:26-18 Ocak 2018 saat 04:43 tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Genelde bu geçişlerde aile olgusu çok kıymetlidir. Ailemizdeki büyüklerimiz, onlarla ilgili sorumluluklar gözden geçirilmelidir. Ev borcu olanlar veya evini taşıyacaklar, satın alacaklar, yatırımda bulunacaklar, ofis kurmayı düşünenler lütfen her şeyi iyice hesaplayınız. Bu geçişte, ekstradan paraya ihtiyaç duyabilirsiniz. Diyelim ki ev almayı düşünüyorsunuz. Kredi geri ödemelerine dikkat ediniz. Veraset veya miras davanız olabilir. Bir mülkün paylaşımı konuları gündeme gelebilir.

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-7-8-11-12-16-17-21-22-31
Zayıf Enerjili Günler : 5-6-19-20-26-27
Aşkta En Şanslı Günler : 21-22
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 14-15

Yeniay : 11-12-13 (Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 26-27-28 (Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Aşk Uyumu

Yükselen Burç