KADIN

terazi Terazi Burcu Yıllık Yorumu

Satürn yıl boyunca Kova burcunda ilerliyor. Aşk ilişkilerinizde sağlamlık, güvenilirlik arayacağınız bir yıl geçireceksiniz. Bu yıl daha olgun karaktere sahip kişilerle tanışabilir, daha farklı ilişki deneyimleri içerisinde olabilir, daha önce tatmadığınız duyguları tadabilirsiniz. Mutlu olmak adına kriterleriniz ve hedefleriniz yükselebilir. Yaşamın her alanına daha iyisini var etme mantığıyla yaklaşacaksınız. Geçtiğimiz 2,5 yıllık zaman dilimine nazaran bu yıl işlerin daha kolay ilerlediğini, daha kolay sonuçlandığını görebilirsiniz. Süregelen ilişkileriniz sağlamlaşma ve kalıcılık yolunda ilerleyebilir.

Köklü değişimleri getiren Satürn & Uranüs ve Jüpiter & Uranüs arasındaki açı, Ocak ve Şubat aylarında aşk ilişkilerinde önemli ve ani değişiklikleri getirecek. Bir ilişkide fedakarlık ikileminde kalabilirsiniz. Ben-sen arasında bir seçim yapmanız gerekebilir. Karşınızdaki kişilerle beklentiler ve duygular uyuşmayabilir, bu da bazı ilişkilerin sonlanmasına neden olabilir. Bu aylarda yaşanan ayrılıklar daha kalıcı olabilir, kalıcı izler bırakabilir. Kaybetme korkusuyla hareket etmeyi bırakma zamanı. Hem finansal hem cinsel paylaşımlarda daha özenli, dikkatli ve seçici olmalı.

30 Ocak - 22 Şubat aralığında Kova burcunda Merkür retrosu olacak. Bu tarih aralığında aşk ilişkilerinde bir ikilem yaşayabilirsiniz. Duygularınız aniden değişebilir. Bir söz, bir tavır güçlü bir duygu uyandırabilir. Bu dönemde yeni bir ilişkiye başlamaktan kaçınmalı. Karşınızdakini tanımaya, duygularınızı anlamaya çalışın. Saklı duygularınızı aniden dışa vurabilir, dile getirebilirsiniz.

Jüpiter yılın büyük bir kısmında Kova burcunda ilerliyor. Çocuk sahibi olma konusunda destekleyici olan bu süreç, gebelik ve doğum haberlerini getirebilir. Kardeşlerinizin hayatında iyileşme, başarı ve mutluluk öne çıkabilir. Yakın çevrenizden, iş hayatından tanıdığınız biri ile duygusal bir birlikteliğe başlayabilirsiniz. Bu yıl yaşanan ilişkilerin kalitesine, size sunduğu destek ve faydaya daha çok önem verebilirsiniz.

Jüpiter, 13 Mayıs - 28 Temmuz aralığında kısa bir süreliğinde Balık burcunda ilerleyecek. Bu tarih aralığında iş hayatında şans ve fırsatlar önünüze gelebilir. Sınavlar ve eğitimlerden yana desteklenebilirsiniz. Fakat tembellik ve dağınıklıklara kapılmaya, rehavetin çökmesine müsait bir zaman. Kısa seyahatler ve tatiller yapabilir, bu seyahatlerde keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Kilo alımına oldukça açık bir zaman dilimi, aşırı yemeye karşı, bağımlılıklara karşı dikkat etme zamanı.

29 Mayıs - 22 Haziran aralığında İkizler burcunda Merkür geriliyor. Bu tarih aralığında ertelenen planlarınızı hayata geçirebilir, daha önceden planladığınız işleri yoluna koyabilirsiniz. Evlilik ve düğün seromonileri, aileler ve akrabalar, yurtdışı seyahatleri ve eğitim süreçleri gündeminizde olacaktır. Bu dönemde yepyeni kararlar almaktan, büyük riskler almaktan kaçınmalısınız.

26 Mayıs tarihinde Yay burcunda Ay Tutulması, 10 Haziran tarihinde İkizler burcunda Güneş tutulması gerçekleşecek. Bu tutulma tarihlerinin civarında ilişkilerin geleceğine yönelik konuşmalar yapılacak. Süregelen ilişkinizde evlilik teklifi alabilir, evlilik yolundaki ilişkinize ise resmiyet kazandırabilirsiniz. Yalnız Teraziler ise ilişki adına teklifler alabilir. Bu tarih civarında teklif alacağınız kişiler, yaşamınızda uzun vadeli etkilere ve değişimlere neden olabilir. Ayrıca davalar ve yasal konular gündeme gelebilir.

27 Eylül - 18 Ekim aralığında Terazi burcunda Merkür geriliyor. Bu tarih aralığında Merkür sizin burcunuzda gerileyeceği için diğer retrolara göre değişimi ve ikilemi daha yoğun hissedeceksiniz. Dalgınlıklar, dikkatsizlikler ve kararsızlıklar bu süreçte artabilir. Daha umursamaz olabilir, daha bireysel hareket edebilirsiniz. Tembellikler artabilir, görüntünüzle ilgili değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Fakat retro sürecinde estetik operasyonlardan mutlaka kaçınmalısınız. İlişkilerde arka plan durumlarından, aldatma ve gizleme eğiliminden kaçınmalısınız. Yanıltma ve yanılma durumlarına dikkat.

19 Kasım tarihinde Boğa burcunda Ay Tutulması gerçekleşecek. Yıl boyunca İkizler-Yay aksında gerçekleşen tutulmaların aksine bu tutulma, yıl içerisindeki rotamızı değiştirecek, yılın enerjisinin dışında bir çizgide olacak. Bu dönemde dışardan gelen paralarla ilgili fırsatlar yakalayabilirsiniz. Önemli bir kredinizi, borcunuzu kapatabilirsiniz. Yüklü bir satın alım planına imza atabilirsiniz. Davalardan kazançlara, tazminat, miras, nafaka gibi ödemelere ulaşabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları 0 yorum