Çıldır Gölü Haberleri

Çıldır Gölü'ne gelen bunu yapmadan dönmüyor
Rüya alemi gibi! İşte kış turizminin cazibe merkezi
Bakan Ersoy Eskimo usulü balık avladı
Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden!
Çıldırlı köylüler atlarını donan göl üzerindeki buz şölenine hazırlıyor
Çıldırlı köylüler, atlı kızak, atlı okçuluk, rahvan at ve dörtnala yarışlarının düzenleneceği "Çıldır Kristal Göl Uluslararası Kış Şöleni"nde kendilerini gösterecek atlarını şimdiden buz üzerinde yürümeye ve koşmaya alıştırıyor - Atına buz üzerinden antrenman yaptıran Seçkin Karagöz: - "Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yarışmak istiyoruz. Bu nedenle bugün atlarımızla gelip küçük de olsa bir antrenman yaptık, buzu test ettik. Buz gayet sağlam, ancak üstünde yetersiz kar oluşu atları biraz zorlandı"
Yayın Tarihi: 31-01-2020 11:07
Çıldır Gölü'nde atlı kızak keyfi
Çıldır Gölü'nde atlı kızak keyfi!
Buzla kaplanan Çıldır Gölü'nün kadın balıkçısı: Çınar Kılıç
Ardahan'ın Çıldır ilçesine bağlı Akçakale köyünde balıkçılık yapan Çınar Kılıç, Çıldır Gölü'nde avladığı balıkları, işlettiği restoranda müşterilerine tercihe göre yağda kızartarak ya da ızgarada pişirerek servis ediyor - Kadın balıkçı Kılıç: - "Severek yaptığım işte, aile bütçeme katkıda bulunuyorum"
Yayın Tarihi: 19-01-2020 12:22
Türkiye'nin en soğuk yeri: Eksi 25 derece!
Buz üstünde meşalelerin arasından geçerek evlenme teklifinde bulundu
Buz üstünde meşalelerin arasından geçerek evlenme teklifinde bulundu
Yayın Tarihi: 12-01-2020 13:33
Turistler buz tutan Çıldır Gölü'nde atlı kızak keyfi yaşıyor
Turistler buz tutan Çıldır Gölü'nde atlı kızak keyfi yaşıyor
Yayın Tarihi: 12-01-2020 10:37
Buz tutan Çıldır Gölü'nde çay keyfi
Akademisyenler Çıldır Gölü'nde artan kirliliğe teknik çalışmayla dikkati çekti
Su kirliliği ve çekilmesi sorunlarıyla gündeme gelen Ardahan-Kars sınırındaki Çıldır Gölü'nde Ardahan Üniversitesi akademisyenlerince teknik çalışma yapıldı - Ardahan Üniversitesi İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölüm Başkanı Doç. Dr. Serkan Kükrer: - "Çıldır Gölü'nün şu an temel sorunlarından bir tanesi kirlilik. Bu kirlilik evsel veya hayvanlardan kaynaklı. Örneğin çevre köylerde kanalizasyon yok. Bunlar akıntılarla doğrudan göle ulaşıyor" - "Önlem alınmadan azot böyle artar şekilde devam ederse burası gelecekte çöl haline gelir"
Yayın Tarihi: 20-12-2019 11:52
Çıldır Gölü'nde atlı kızak keyfi başladı
Karla kaplanan Çıldır'da kartpostallık görüntüler oluştu
Bir ilde daha ortaya çıktı
Denizsiz kentlerin balıkçıları av mesaisinde
Ardahanlı ve Karslı balıkçılar, kışın Eskimo usulü balıkçılık yaptıkları Çıldır Gölü'nde yazın da balık avlayarak geçimini sağlıyor - Karslı balıkçı Atanur Dursun: - "Denizi olmayan bir yerde balıkçılık yapıyoruz, bu çok güzel. Bu göl bize cennet gibi geliyor, kendimizi burada çok şanslı hissediyoruz" - Ardahanlı Çınar Kılıç: - "Yorgunluk hissetmiyorum, yeter ki balık çıksın. İnsan o zaman mutlu oluyor ve severek yapıyor"
Yayın Tarihi: 30-08-2019 11:38
Çıldır Gölü, uçmayı öğrenen yavru kuşlarla şenlendi
Ardahan-Kars sınırında yer alan Çıldır Gölü'nde üreme dönemini tamamlayan göçmen kuşlar, uçmayı yeni öğrenen yavrularıyla kanat çırparak sonbaharda yapacakları göçe hazırlanıyor - Yaz mevsiminde doğasıyla ziyaretçilerine eşsiz güzellikler sunan ve kuş cıvıltılarıyla şenlenen göl, başta Van Gölü Martısı olmak üzere, pelikan, yaban kazı, kara batak gibi kuş türlerine yaşam alanı sunuyor
Yayın Tarihi: 20-07-2019 11:12
Ardahan'da bazı alanlar "kesin korunacak hassas alan" ilan edildi
Çıldır ilçesindeki Akçakale Yarımadası ile Çıldır ve Lavaş göllerinin "kesin korunacak hassas alan" ilan edilmesine ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı
Yayın Tarihi: 12-07-2019 05:41