E Devlet Haberleri Ve Son Dakika E Devlet Haberleri

E Devlet Haberleri Ve Son Dakika E Devlet Haberleri

Teknolojik gelişmelerin insanların hayatını kolaylaştırdığı bu çağda, insanların neredeyse her ihtiyacı için bir uygulama ve içerik mevcuttur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının elektronik ortamda hızlı ve pratik şekilde doğru bilgiye ulaşması adına tasarlanan e-Devlet de bunlardan biridir.
E-Devlet kapısı devlet hizmetleri tarafından hazırlanarak vatandaşların, öğrenci belgesi, adres durum belgesi, adli sicil belgesi, SGK tescil belgesi, vergi borcu sorgulama, mobil hat sorgulama, trafik cezası sorgulama, dava dosyası sorgulama, hizmet döküm belgesi, ve alt-üst soy bilgisi sorgulama hizmetlerini almasını sağlayan güvenli ve kesintsiz platformdur.
E-Devlet sistemine PTT’den aldığınız şifreyi ve T.C. kimlik numaranızı girerek kolayca erişebilirsiniz. Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone kullanıcıları mobil imza ile, çipli Tc kimlik kartı ile ve okuyucu ya da smart kart kullanarak elektronik imza ile giriş yapabilirsiniz.

E-Devlet Haberleri

E-Devlet kullanımında dikkat çeken rakam: Türkiye'nin 3'te 2'sinden fazlası...

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, her geçen gün içeriği ve kalitesi gelişen e-Devlet Kapısı'nda kullanıcı sayısının 60 milyonu geçtiğini bildirdi. 2008'de hayata geçirilen uygulamada bugün 886 kuruma ait 6 bin 665 dijital hizmet sunuluyor.

Finans 11-08-22 09:25

Abonelik sözleşmeleri artık e-devlet'te! Sürece başlayan ilk operatör Türksat Kablo oldu

E-Devlet'te yeni bir hizmet daha kullanıma sunmuştu. Milyonlarca kullanıcıya kolaylık sağlayan abonelik sözleşme süreci e-devlete geçmişti. e-Devlet'te abonelik sözleşme sürecini işleten ilk telekom operatörü Türksat Kablo oldu.

Finans 02-08-22 09:27

e-Devlet'te nöbetçi eczane sorgulama hizmeti açıldı

e-Devlet'te vatandaşlara büyük kolaylık sağlayacak bir hizmet daha başladı. Türkiye genelindeki tüm nöbetçi eczanelerin tek bir sayfada görebilmesine imkan sağlayan "Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK)-Nöbetçi Eczane Sorgulama Hizmeti" e-Devlet'te açıldı. Türk Eczacıları Birliğince bildirilen ve il sağlık müdürlüklerince onaylanan nöbetçi eczane bilgileri, e-Devlet'te yer alacak. Vatandaşlar, nöbetçi eczanelerin adres bilgilerinin yanı sıra konum bilgilerine de kolaylıkla erişebilecek.

Haber 31-07-22 12:50

O hanelere 12 ay boyunca 550 TL dağıtılacak! SSK, BAĞKUR emeklileri ve o çalışanlar faydalanabilecek

Geliri düşük olan vatandaşlara destek projesi olarak hayata geçirilen Aile Destek Programı'nda ilk ödemeler bu hafta yapılacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık; çalışmayla ilgili detayları açıklarken projenin 4 milyon haneyi ilgilendirdiğini ifade etti. Maaşlı çalışanlar da destek paketinden faydalanabilecek mi?

Finans 25-07-22 07:42

Ödemeler başlıyor, haydi e-Devlet'e Bakan Yanık, sosyal medyadan duyurdu! Çalışanlar ve emekliler de başvurabilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın duyurduğu Aile Destek Programı ile ilgili detayları Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla açıkladı. Türkiye Aile Destek Programına çalışanlar ve emeklilerin de başvuru yapabileceğini belirten Bakan Yanık, ödemelerin cuma günü başlayacağını söyledi ve "Haydi e-Devlet'e" ifadeleriyle vatandaşlara çağrıda bulundu.

Finans 23-07-22 23:52

Çalışmayan kadınlara emeklilik yolu açıldı: E-Devlet'ten başvurabilirsiniz

Emekli olmak için gün sayan milyonlarca kişinin yanında ev hanımı olan kadınlar da emekli olabilmenin yollarını arıyor. Bazı şartların gerçekleşmesi halinde bir işyerinde çalışmadan emeklilik mümkün. e-Devlet üzerinden başvuru yapılabiliyor. 1 Ekim 2008 kritik tarih... İşte detaylar...

Finans 22-07-22 09:16

SGK 4A kapsamı nedir? Kimler SGK 4A'ya bağlıdır?

Ülkemizde işe yeni başlayan kişiler, işveren ve çalışanların bağlı olduğu kuruluş olan SGK’ya bildirmek zorundadır. Aksi bir durumda işveren ağır cezalar ve yaptırımlara maruz kalır.

Finans 13-07-22 17:45

Takdir-Teşekkür hesaplama nasıl yapılır, kaç puanla, nasıl alınır? 4,5,6,7,8,9,10,11,12. sınıf Takdir-Teşekkür hesaplama!

Takdir-Teşekkür hesaplama nasıl yapılır? sorusunun yanıtı 17 Haziran Cuma 2022 günü veli ve öğrenciler tarafından merak konusu oldu. Bilhassa 4,5,6,7,8,9,10,11,12. sınıf öğrencileri konu ile ilgili arama motorlarında yaptıkları sorgulamalara hız verdi. Peki Takdir-Teşekkür belgesi kaç puanla, nasıl alınır? İşte 4,5,6,7,8,9,10,11,12. sınıf Takdir-Teşekkür hesaplama...

Egitim 17-06-22 12:07

Son dakika: Tapuda kolaylık! TOKİ'den konut alanlar dikkat: E-Devlet üzerinden...

Vatandaşlara tapu alımında kolaylık sağlayan uygulama hayata geçirildi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığından (TOKİ) gayrimenkul satın alanlar, banka ya da tapu müdürlüklerine gitmeden e-Devlet üzerinden tapularını edinebilecek.

Finans 16-06-22 11:38

Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu, e-Devlet'ten başvuru almaya başladı

Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu, e-Devlet'ten başvuru almaya başladı

Yurthaber 14-06-22 14:54

Senetli alışveriş yapanlar dikkat! E- devlet detayı bakanlığı harekete geçirdi...

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren e-Devlet şifresi ve T.C. kimlik numarası ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. İhbar üzerine harekete geçen Adalet Bakanlığı bünyesinde hizmet veren Kişisel Verileri Koruma Kurulu (KVKK), kişisel verileri amacı dışında kullananlara ceza yağdırıyor.

Finans 14-06-22 14:27

POMEM SONUÇ SORGULAMA EKRANI 2022! POMEM sonuçları açıklandı:Mülakat sonuçları nasıl öğrenilir?

POMEM sonuç sorgulama ekranı 2022, konuya ilişkin yapılan açıklama sonrası merak konusu oldu. 28. dönem POMEM sonuçları Polis Akademisi tarafından açıklandı. Polis Akademi Başkanlığı tarafından yapılan 'POMEM sonuçları' açıklaması ve POMEM sonuç sorgulama ekranı haberimizde...

Haber 10-06-22 09:47

400 bin lira geri ödemesiz destek! Başvurular e-Devlet'ten...

KOSGEB aracılığıyla Küçük ve Orta Boy İşletmeleri (KOBİ) Yeşil Dönüşüm Destek Programı hayata geçirildi. Buna göre, yıllık enerji tüketimi 10-99 TEP(Toplam Eşdeğer Petrol) aralığında olan işletmeye 100 bin TL, yıllık enerji tüketimi 100-500 TEP olanlara ise 400 bin TL destek sağlanacak.Başvurular e-Devlet üzerinden yapılabilecek. Destekten yaklaşık 100 bin işletmenin faydalanacağı belirtildi. İşte destek programının detayları...

Finans 12-05-22 12:42

Hac ve umre işlemlerinde yeni düzenleme! Ali Erbaş duyurdu: e-Devlet'e taşındı

Hac ve umre işlemleriyle ilgili yeni bir düzenlemeye gidildi. Gelişmeyi paylaşan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, yeni sistemin ayrıntılarını da paylaştı. Buna göre, hac ve umre için organizasyon tercihi ve kesin kayıt işlemleri artık e-Devlet üzerinden yapılabilecek.

Haber 11-05-22 17:04

Emekliliğiniz veya sigortanız iptal edilebilir! Bu harflere dikkat! e-devletten kontrol edin...

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren önemli uyarı geldi. İnternetten ya da e-Devlet'ten hizmet dökümünüze baktığınızda sigorta prim listenizde S, Ş, K gibi harfler emekliliğinizi ya da sigortanızı iptal ettirebilir.

Finans 11-05-22 10:23

E-Devlet’ten ‘adıma şirket açılmasın’ hizmeti! 4 ayda 4,5 milyon kişi kullandı

Kimlik numarasına kısıtlama hizmeti 4 ayda 4,5 milyondan fazla kullanıldı. E-Devlet Kapısı üzerinden erişilebilen yeni hizmetle kişinin bilgisi ve izni dışında bir şirkete ortak ya da yetkili olarak eklenmesinin önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Finans 07-05-22 11:50

e-Devlet'in hacklendiği iddiasıyla gazetecileri dolandırmaya çalışan çocuk şüpheli yakalandı

e-Devlet'in "hacklendiği" iddiasıyla gazetecileri dolandırmaya çalışan çocuk şüpheli yakalandı

Yurthaber 01-05-22 21:44

e-Devlet'te yeni uygulama! Aboneler artık tarife ve kampanyaları görebilecek

e-Devlet'te yeni bir hizmet daha geliyor. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu yeni bir düzenlemeye gidiyor. Bu uygulamaya göre artık internet ve telefon aboneleri, e - Devlet üzerinden tarife ve kampanya tekliflerini karşılaştırabilecek.

Finans 28-04-22 09:36

e-Devlet'te yeni hizmet! 'e-apostil' hizmeti artık e-Devlet'te

e-Devlet'te yeni uygulama kullanıma sokuldu. Buna göre, elektronik ortamda oluşturulan resmi belgelerin gerçekliğinin tasdik edilerek başka bir ülkede yasal olarak kullanılmasını sağlayan 'e-apostil' hizmetini e-Devlet üzerinden de sunulacak. Oluşturulan belgeler Lahey Konvansiyonuna taraf 120'den fazla ülkede geçerli sayılacak.

Finans 27-04-22 11:20

e-Devlet'te yeni hizmet! Uzlaşma başvuruları e-devlet'ten yapılabilecek

e-Devlet'te yeni bir hizmet daha kullanıma sunuldu. Rekabet Kurumu, uzlaşma başvurularını e-Devlet üzerinden de kabul etmeye başladı.

Finans 19-04-22 09:10

16 Nisan evde bakım maaşı yatan iller neler? Evde bakım maaşı yatan iller güncel liste 16 Nisan 2022!

16 Nisan evde bakım maaşı yatan iller neler? Günün en çok araştırılan soruları arasında yer alıyor. Ödemenin hesaplara yatıp yatmadığını öğrenmek isteyen vatandaşlar, maaşlarının durumunu internetten sorgulayabiliyor. Peki 16 Nisan evde bakım maaşı yatan iller neler? 16 Nisan 2022 Cumartesi gününün evde bakım maaşı yatan iller güncel listesi haberimizde...

Haber 16-04-22 20:11

Devlet her ay 1100 lira veriyor! Başvurular e-devletten

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından pandemi sebebiyle ekonomik sıkıntı yaşayan vatandaşlara sosyal yardım parası veriyor. 1100 TL’lik sosyal yardım başvurusu yapmak isteyen birçok ihtiyaç sahibi vatandaş, sosyal destekten nasıl yararlanabileceğini araştırıyor.

Finans 14-04-22 10:13

Evde bakım parası 13 Nisan'da yattı mı? Evde bakım maaşı yatan iller güncel liste 13 Nisan 2022!

Evde bakım maaşı yatan iller 13 Nisan 2022 Çarşamba günü en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Evde bakım parasının yatıp yatmadığını öğrenmek isteyen kişiler maaşlarının durumunu internetten sorgulayabiliyor. Her ay farklı ilde farklı tarihler için ödenen evde bakım maaşı ile ilgili bilgileri sizler için derledik. Peki; 13 Nisan evde bakım maaşı yatan iller hangileri? İşte detaylar...

Haber 13-04-22 11:37

e-Devlet hacklendi mi? e-Devlet altyapısından veri sızıntısı mı yapıldı? e-Nabız kimlik bilgileri çalındı mı?

e-Devlet hacklendi mi? Sorusunun yanıtı sosyal medyada çıkan iddialar sonrası vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. İddialar sonrası telaş yapan birçok kişi internette e-Devlet hacklendi mi? e-Devlet altyapısından veri sızıntısı mı yapıldı? e-Nabız kimlik bilgileri çalındı mı? sorularının yanıtına ulaşmak için internette araştırma yapıyor. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı e-Devlet Kapısından açıklama geldi. İşte detaylar...

Haber 13-04-22 08:50

Son dakika: 'E-Devlet'te veri sızıntısı' iddiası! Peş peşe açıklamalar

Son dakika haberi: Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, e-Devlet altyapısından veri sızıntısı yapıldığı yönünde sosyal medyada çıkan iddiaları yalanladı. Açıklamada, "Verilerin sızdırılmasına yönelik herhangi bir zafiyetin olmadığı tespit edilmiştir. Veri tabanlarında çipli kimlik kartı görselleri de yer almamaktadır" denildi. Bir açıklama da Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı e-Devlet Kapısından geldi.

Haber 13-04-22 06:12

SGK duyurdu! E-devlet'ten ücretsiz yapılıyor! SMS ile...

SGK'dan yeni duyuru geldi. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK),tarafından milyonlarca kişiyi ilgilendiren açıklama yapıldı. e-Devlet sistemi ile entegre çalışan SMS Bilgilendirme Sistemi'yle sağlık kuruluşlarındaki tedavi işlemleri ve eczanelere yapılan ilaç ödemeleri konusunda vatandaşlar SMS yoluyla bilgilendirilecek. Öte yandan SMS'teki bilgilerin kendilerine ait olmadığını fark ettiğinde "ALO 170" çağrı merkezini arayarak şikayette bulunması gerekiyor.

Finans 11-04-22 09:19

Emekliliğiniz yakmamak için hemen kontrol edin! Ödenen paralar faizle geri alınabilir! Hapis cezası bile var...

İşçilerin çalışma hayatındaki güvencelerinden birisi olan sigorta sistemi cezai bir duruma dönüşebilir. Sahte sigortası olduğu halde emekli olan kişilere büyük cezalar geliyor. Bu şekilde emekli olan kişilerin emeklilikleri yanarken, ikramiye ödemeleri faiziyle geri alınıyor. Hali hazırda çalışanların da sigorta durumunu kontrol etmesi önem taşıyor.

Finans 09-04-22 11:31

Dolandırıcıların yeni yöntemine dikkat! E-Devlet üzerinden mutlaka kontrol edin…

Dolandırıcılarının yeni yöntemi telefonlara gönderilen icra mesajları oldu. Uzmanlar 'İcra borcunuz hukuk ofisimize devredildi, ödeme yapmanız gerekiyor' gibi yalan beyanlarla veya 'Almış olduğunuz ürünün kargo ücretini icraya veriyoruz’' gibi icra borcu mesajlarına karşı vatandaşı uyardı. Öte yandan vatandaşların adına herhangi bir icra takibi olup olmadığı e-devlet üzerinden kontrol edileceğini de belirttiler.

Finans 07-04-22 14:56

Karşılıksız 3.984 TL başvurusu E-Devlet'ten alınıyor! 7 ilde kadınlara para ödemesi! Şartlar açıklandı...

E-Devlet üzerinden 7 ilde kadınlara karşılıksız 3.984 TL para ödemesi! Başvuru şartlaır belli oldu. Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse edilen proje kapsamında kadın istihdamının önünün açılması amaçlanıyor. 20 asgari ücret tutarına kadar olan kısmı hibe edilen Women Up projesine E-Devlet üzerinden başvurabiliyorsunuz. Projenin yürütüldüğü iller ise; İstanbul, Ankara, Samsun, Aydın, Denizli, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş olarak belirlendi.

Finans 04-04-22 09:35

Geçen yıl e-Devlet kapısı 3 milyar kez ziyaret edildi

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç: - "Gelecek kısaca söylemek gerekirse dijital teknolojilerde ve bu teknolojilerin getireceği dönüşümde"

Yurthaber 24-03-22 19:36

Her ay 2 bin 345 lira maaş! Yüz binlerce kişi yararlanacak…

Evde bakım maaşı ile ilgili yüz binlerce kişinin merak ettiği detaylar belli oldu. Devlet yaşlı ve engellilere maaş bağladığı gibi hasta veya ağır engelli yakınının bakımını üstlenen akrabalara da destek olmak için her ay düzenli ödeme yapıyor. Buna ‘evde bakım yardımı’ deniyor. Bakım maaşı da 6 ayda bir memur maaş katsayısının artmasına bağlı olarak yükseliyor.

Finans 12-03-22 08:04

Bakanlık duyurdu! Yeni uygulamaya devreye alındı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan sosyal yardımlarla ilgili yeni açıklama geldi. Bakanlık sosyal yardımlar ve sosyal hizmetlerinin yer aldığı "Aile Destek" mobil uygulamasını devreye aldı. Uygulama sayesinde sosyal yardımlar ve sosyal hizmetlerle ilgili bilgilere kolayca ulaşılacak. Uygulama üzerinden e-Devlet aracılığıyla sosyal yardım ve sosyal hizmet başvuruları yapılabilecek.

Finans 11-03-22 11:59

SGK'dan son dakika uyarısı! E-Devlet'e girip mutlaka güncelleyin

Son dakika haberine göre SGK'dan milyonlarca vatandaşı ilgilendiren bir duyuru geldi. SGK, vatandaşların sağlık hizmetlerine erişimde bir sorun yaşamaması için uyarıda bulunarak e-Devlet üzerinden adres bilgilerinin kontrol edilip gerekli durumda güncellenmesi gerektiğini açıkladı. Güncel adres bilgisi yanlış ya da eksik olanlar sağlık hizmetlerinden yararlanamayacaklar.

Finans 04-03-22 15:23

Evde bakım maaşı yatan iller 14 Şubat 2022 Pazartesi listesi belli oldu mu? Hesaplara yattı mı? Ne zaman yatacak? Evde bakım maaşı yatan iller nasıl sorgulanır?

Evde bakım maaşı ile ilgili bu aydan itibaren ödenecek tutarlarda değişikliğe gidileceği duyurulmuştu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklama doğrultusunda beklenen ödemelerin 14 Şubat Pazartesi günü yapılıp yapılmayacağı merak ediliyor. Peki Evde bakım maaşı yatan iller nasıl sorgulanır? Hesaplara yattı mı? Ne zaman yatacak? Evde bakım maaşı yatan iller hangileri? İşte 14 Şubat 2022 Pazartesi evde bakım maaşı ile ilgili son durum...

Haber 14-02-22 12:18

Son dakika... E-Devlet'te yeni hizmet! 'Haksız fiyat artışı şikayet bildirimi' e-devlet'ten yapılabilecek

Son dakika gelen habere göre e-Devlet'te yeni bir hizmet daha kullanıma sunuldu. Ali Taha Koç, Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü Haksız Fiyat Artışı Şikayet Bildirim Sistemi'nin toplumda farkındalık yaratılması ve daha fazla kullanıcıya ulaşabilmesi için e-Devlet Kapısı'ndan da sunulmaya başlandığını bildirdi.

Finans 11-02-22 11:51

SGK primleri ile ilgili önemli uyarı! E-Devlet’ten mutlaka kontrol edin…

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren işveren tarafından SGK’ya eksik prim yatırma durumu hakkında önemli detaylar ortaya çıktı. Çalışanlara verilen ücretin SGK'ya asgari ücret seviyesinden bildirilmesinin çalışana büyük zararları var. Bu durumun tespiti halinde işveren de eksik tutarları, gecikme zammı ve cezasıyla SGK'ya ödemek zorunda kalacak. Çalışanların sigorta primlerini sürekli e-Devlet üzerinden kontrol etmesi gerekiyor.

Finans 11-02-22 07:50

Stajyere ayda 1275 lira harçlık! Başvurular e-devlet'ten yapılacak

Yüz binlerce öğrenciyi ilgilendiren önemli gelişme yalandı Sosyal Güvenlik Kurumu verilerine göre geçen yıl stajyer ve kursiyer genç sayısı 1 milyon 440 bini geçti. Staj yapan gençlerin mezun olduktan sonra işgücüne katılımı teşvik edilmesi konusunda adım atılacak. Staj yapan gençler mesleğe ilk adımda 1275 lira harçlık alırken, yirminin altında çalışanı olan işletmede bu tutarın 850 lirasını devlet karşılayacak. Başvuruları da 31 Mart'a kadar sürecek.

Finans 09-02-22 10:40

Son dakika: Bankaya kadar gitme dönemi sona eriyor! E-Devlet'te yeni hizmet

Son dakika gelen habere göre e-Devlet'te yeni bir hizmet daha kullanıma sunuldu. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi "murise ait mevduat-katılım fonu hesabı bulunan banka sorgulama" hizmetinin e-Devlet Kapısı üzerinden verilmeye başlandığını bildirdi.

Finans 04-02-22 14:22

SGK’dan son dakika uyarısı! E-Devlet üzerinden mutlaka kontrol edin…

Son dakika haberine göre SGK'dan milyonlarca vatandaşı ilgilendiren bir duyuru geldi. SGK, vatandaşların sağlık hizmetlerine erişimde bir sorun yaşamaması için uyarıda bulunarak e-Devlet üzerinden adres bilgilerinin kontrol edip gerekli durumda güncellenmesi gerektiğini açıkladı.

Finans 02-02-22 12:01

Resmi Gazete'de yayımlandı: İnternet ve telefon aboneliklerinde yeni dönem! Artık e-Devlet üzerinden başlatılabilecek

İnternet ve telefon gibi elektronik haberleşme abonelikleri, e-imza, kimlik kartı veya internet bankacılığı bilgileriyle e-Devlet Kapısı üzerinden başlatılabilecek. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, "Talep olmadan dolaylı yollardan yapılan aboneliklerin önüne geçilecek. Artık verilen tüm onaylar çevrim içi görüntülenebilecek. Aboneye duyurulan internet hızının sağlanamaması halinde, vatandaşımız ceza ödemeden sözleşmeyi feshedebilecek" dedi. İşte yeni uygulamanın detayları!

Haber 18-01-22 10:10

Son dakika... e-Devlet'te yeni hizmet! Artık daha kolay diyerek duyuruldu: Derneklere üyelik başvurusu yapılacak

Son dakika gelen habere göre e-Devlet'te yeni bir hizmet daha kullanıma sunuldu. Derneklere üyeliği kolaylaştıran uygulama sayesinde e-Devlet üzerinden dernek üyelik başvurusu yapılacak.

Haber 14-01-22 10:22

Milyonlarca araç sahibini ilgilendiriyor! Trafik kazası tutanaklarında e-Devlet gelişmesi: Erişime açıldı

Milyonlarca araç sahibini ilgilendiren gelişmeyi Emniyet Genel Müdürlüğü duyurdu. 3 Ocak'tan itibaren maddi hasarlı trafik kazası tespit tutanakları e-Devlet üzerinden erişime açıldı.

Haber 05-01-22 14:29

Son dakika: TC kimlik numaralarıyla ilgili flaş karar! e-Devlet'ten yapılacak

Son dakika haberine göre TC kimlik numaralarıyla ilgili çok önemli bir karar alındı. e-Devlet'te kullanıma sunulan yeni hizmetle birlikte vatandaşlar, kimlik numaralarına kısıt koyabilecek. Yeni uygulama sayesinde vatandaşların, iradeleri dışında şirket ortağı/yetkilisi olmasının engelleneceğini bildirdi.

Haber 31-12-21 15:08

Emekli olan herkesi ilgilendiriyor! E-Devlet’ten kontrol edin! Maaşta kesinti…

Milyonlarca emeklinin merak ettiği emekli maaşlarının bazı aylarda farklı yatmasının nedenini kontrol etmek mümkün. Emekli aylığındaki kesintiyi e-devlet üzerinden aylık bilgisi bölümüne girerek öğrenebilirsiniz. Haksız olduğunu düşündüğünüz kesintilere mutlaka itiraz edin. İşte emekli maaşları ile ilgili bilmeniz gereken püf noktaları…

Finans 30-12-21 07:59

Borcu yoktur yazısı artık e-Devlet kapısında

Gelir İdaresi Başkanlığı ve e-Devlet'le kimlik doğrulaması ile verilen "Borcu Yoktur" yazısı artık farklı bir işleme gerek kalmadan e-Devlet'ten doğrudan alınabilecek.

Finans 08-12-21 12:06

KYK burs sonuçları açıklandı mı? KYK sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK başvuruları e-Devlet üzerinden alındı ve bu sene işlemler 10 Kasım'a kadar gerçekleştirildi. Şimdilerde öğrencilerin gözleri KYK burs başvurularının açıklanacağı tarihe çevrildi. Konuya ilişkin Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu açıklama yaptı.

Finans 03-12-21 23:53

E imza nedir, nasıl alınır? E imza kimliklere nasıl yüklenir?

Kimlik kartlarında e-imza döneminin bir ay içinde başlayacağı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından duyuruldu. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Bakanlığının 2022 yılı bütçesine ilişkin sunumunda konuya ilişkin açıklama yapan Bakan Soylu, "e-İmza ile de vatandaşlarımıza yepyeni bir kolaylık sunacağız" ifadelerini kullandı. İşte merak edilenler...

Haber 27-11-21 22:38

Akılalmaz olay! E-Devlet şifresiyle dolandırıcılığa dikkat

Gaziantep’te bir şahsın E-Devlet şifresini çalan 4 şüpheli, şahsa ait gayrimenkulün satışını gerçekleştirdiği sırada yakayı ele verdi. Şüphelilerin mağdura benzeyen bir dublör kullanarak satış işlemini gerçekleştirmeye çalışması ise dikkat çekti.

Haber 20-11-21 15:15

e-Devlet Kapısı'nda gelecek yıl hedef 60 milyon kayıtlı kullanıcı

e-Devlet Kapısı'nda kayıtlı kullanıcı sayısının gelecek yıl 60 milyona, buradan sunulan hizmet sayısının da 6 bin 500'e çıkarılması hedefleniyor.

Haber 01-11-21 12:27