Isveç Haberleri Ve Son Dakika Isveç Haberleri

Isveç Haberleri Ve Son Dakika Isveç Haberleri

Resmi adıyla İsveç Krallığı, İskandinavya yarımadasında bulunan, Avrupa Birliği’nin en büyük 3. ülkesidir. 450.295 km² yüzölçümüne ve toplam 10,4 milyon nüfusa sahiptir. Parlamenter monarşi ile yönetilen ülke, Norveç ve Finlandiya’ya komşudur. Ayrıca ülkenin güneyinde yer alan Öresund Köprüsü sayesinde Danimarka’ya bağlantısı vardır. Ekonomi ve insan hakları bakımından oldukça gelişmiş olan ülkenin başkenti Stokholm’dür. Ayrıca bu başkent, ülkenin en büyük şehridir. Baltık denizine kıyısı bulunan ülkede genel olarak dört mevsim görülmekle birlikte, ılıman bir havaya sahiptir. İklim şartları bölgeye göre de değişiklik gösterir. Klasik İskandinav mutfağına benzer lezzetlere sahip olan ülke mutfağında yaygın olarak balık, patates ve ekmek çeşitleri bulunur.

İsveç Haberleri

SON DAKİKA | Bakan Çavuşoğlu'ndan İsveç ve Finlandiya açıklaması! 'Uymazlarsa NATO'ya almayacağız'

Son dakika: İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya alınmasıyla ilgili Türkiye'den yeni bir açıklama geldi. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İsveç ve Finlandiya'nın imzalanan üçlü muhtıraya uymak zorunda olduğunu ifade ederek "Uymazlarsa bunları NATO'ya almayacağız" dedi.

Haber 04-07-2022 10:43

İsveç'ten Türkiye açıklaması! Tüm dünyanın konuştuğu anlaşmayla ilgili dikkat çeken sözler

İspanya’nın başkenti Madrid’de gerçekleşen NATO Zirvesi’nde Türkiye, İsveç ve Finlandiya arasında üçlü memorandum imzalanmış, Türkiye, İsveç ile Finlandiya’nın üyeliğine yeşil ışık yakarken İsveç ve Finlandiya ise terör örgütleriyle mücadelede Türkiye ile iş birliğini kabul etmişti. Zirve sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsveç'in 73 teröristin iadesi için söz verdiğini belirtmişti. Son olarak İsveç Başbakanı Andersson, anlaşma ve iadeler hakkında açıklamada bulundu.

Haber 03-07-2022 21:56

Adalet Bakanı Bozdağ, Yozgat'ta konuştu: (1)

"Türkiye'nin en büyük açıklarından biri yerli ve milli, demokratik bir muhalefet açığıdır. Eğer Türkiye'de yerli ve milli, demokratik bir muhalefet olmuş olsa iktidar daha güçlü ve başarılı olur" - "(İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği) Türkiye sözlerin tutulduğuna kanaat getirdiği zaman diğer adımları elbette atacaktır. Türkiye sözüne sadık bir ülkedir. Karşımızdaki kişilerden verdikleri söze sadık kalmalarını beklemek hakkımızdır"

Yurthaber 03-07-2022 13:23

İsveç'te terör destekçileri sokağa indi!

Terör örgütü PKK/YPG yandaşları İsveç'te gösteri düzenledi. Türkiye ile İsveç ve Finlandiya arasında imzalanan muhtıranın iptal edilmesi isteyen terör destekçileri, hükümet aleyhinde sloganlar atıp pankartlar taşıdı.

Haber 02-07-2022 19:09

SON DAKİKA | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İsveç ve Finlandiya açıklaması! 'Bunlar geldi geldi, gelmediği takdirde...'

Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğine yeşil ışık yakmasıyla ilgili açıklamada bulundu. Varılan mutabakat kapsamında teröristlerin iadesi ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bunlar geldi geldi; gelmediği takdirde gereği ne ise o gereğini de biz her an kurumlarımız ve birimlerimiz vasıtasıyla yapmaya devam edeceğiz." dedi. İşte son dakika haberinin detayları....

Haber 01-07-2022 12:00

Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İsveç ve Finlandiya tepkisi: 'Ciddiye alınır mı artık Türkiye?'

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin İsveç ve Finlandiya ile ilgili kararına sert tepki gösterdi. İki ülkenin NATO'ya üyelik başvurusuna, aldığı taahhütler sonucu onay veren ve anlaşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yüklenen CHP lideri, Türkiye'nin bir ağılığı olmadığını savundu. Erdoğan'ın, konuyla ilgili geçmişte söylediği sözleri hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Ciddiye alınır mı artık Türkiye?" ifadelerini kullandı.

Haber 30-06-2022 11:32

Putin'den dünyayı tedirgin eden açıklama! 'Karşılık veririz'

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği ile ilgili olarak "Eskiden onlar için herhangi bir tehdit yoktu. Şimdi ise orada eğer askeri birlikler ve altyapı konuşlandırılırsa, karşılık vermek ve toprakları için buna benzer tehdit oluşturmak zorunda kalacağız" dedi.

Haber 30-06-2022 07:01

NATO Zirvesi: Putin, 'Finlandiya ve İsveç ile aramızda kesinlikle gerginlik olacaktır' dedi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Finlandiya ve İsveç'in NATO üyelik süreci için "Eskiden (bu ülkelerle) her şey iyiydi. Şimdi aramızda kesinlikle gerginlik olacaktır" dedi. Ukrayna işgalinden bu yana ilk kez yurt dışı seyahatine çıkan Putin bu açıklamaları eski Sovyet ülkelerinden Türkmenistan'da yaptı.

Haber 30-06-2022 01:48

“NATO Finlandiya ve İsveç’te Altyapı Kurarsa Karşılık Veririz”

Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyesi olmasının ardından askeri ittifakın bu iki ülkede altyapı oluşturması halinde benzer şekilde karşılık vereceklerini söyledi

Haber 30-06-2022 01:16

Türkiye, İsveç ve Finlandiya arasındaki anlaşma dünya basınında: Türkiye istediğini aldı, Erdoğan eve zaferle dönüyor

Türkiye, İsveç ve Finlandiya arasında Finlandiya ve İsveç'in NATO üyelik süreçleri hakkında üçlü memorandum imzalanması dünya basınında geniş yankı uyandırdı. Tüm dünyanın yakından takip ettiği kritik zirve sonrası atılan "Türkiye istediğini aldı" ve "Erdoğan eve zaferle dönüyor!" manşetleri dikkat çekti.

Haber 29-06-2022 11:40

SON DAKİKA | NATO'daki mutabakat sonrası Türkiye'den İsveç ve Finlandiya açıklaması! 'Yeniden yazacağız ve hatırlatacağız'

Son dakika: Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğine Türkiye'nin yeşil ışık yakması sonrasında dikkat çeken bir açıklama yaptı. 33 kişinin dosyalarının beklediğini ifade eden Bozdağ "Mutabakattan sonra bunların iadesi hususunu yeniden yazacağız ve hatırlatacağız" dedi.

Haber 29-06-2022 11:33

Türkiye-İsveç-Finlandiya arasındaki mutabakata ilişkin ABD Başkanı Biden'dan ilk yorum

ABD Başkanı Joe Biden, sosyal medya hesabından Türkiye-İsveç-Finlandiya arasında, söz konusu iki ülkenin NATO'ya üyelik süreciyle ilgili imzalanan ortak mutabakat metnine ilişkin paylaşımda bulundu. İşte ABD Başkanı Joe Biden'ın dikkat çeken o paylaşımı...

Haber 28-06-2022 23:04

Son dakika: Dışişleri Bakanlığından İsveç açıklaması! Tarih verildi

Son dakika haberine göre, Dışişleri Bakanlığından, Türkiye ile İsveç arasındaki düzenli istişarelere ilişkin açıklama yapıldı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Türkiye ve İsveç arasındaki düzenli siyasi istişareler yarın Ankara'da gerçekleşecek" ifadelerine yer verildi.

Haber 28-06-2022 19:13

İsveç Başbakanı Andersson'dan dikkat çeken 'terör örgütü' açıklaması

Son dakika haberi: NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'den İsveç-Finlandiya'nın NATO üyeliği ve Türkiye ile ilgili önemli bir açıklama geldi. Stoltenberg açıklamasında "İsveç, Finlandiya, Türkiye arasında, silah ihracatı ve terörle mücadele de dahil (Türkiye'nin) güvenlik endişelerini ele almak için bir anlaşma üzerinde çalışıyoruz" ifadelerini kullandı. Stoltenberg'le düzenlediği ortak basın toplantısında İsveç Başbakanı Andersson da dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Haber 27-06-2022 19:04

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın canlı yayında soruları yanıtladı:

"Salı günü, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in talebi üzerine Cumhurbaşkanımızın katılımıyla Madrid'de liderler düzeyinde bir dörtlü zirve yapılacak. Türkiye, NATO, İsveç ve Finlandiya..."

Yurthaber 26-06-2022 23:32

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik 'İsveç' teması!

Son dakika haberi: İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğine Türkiye'nin olumsuz karşılığı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın diplomasi trafiği devam ediyor. Erdoğan bu kapsamda NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüşmesinin ardından son olarak İsveç Başbakanı Magdalena Andersson ile görüştü. Görüşmede Erdoğan, İsveç'in terör örgütü PKK/PYD/YPG'ye karşı somut adım atmasının gerekliliğinin bir kez daha altını çizdi.

Haber 25-06-2022 16:21

İsveç meclisi onun eline bakıyor! Kritik yasa tasarısı PKK destekçisi milletvekili sayesinde geçti

İsveç'te Sosyal Demokratlar öncülüğündeki azınlık hükümetinin hazırladığı ek bütçe yasa tasarısı, terör örgütü PKK/YPG destekçisi bağımsız milletvekili Amineh Kakabaveh'in oyu sayesinde mecliste kabul edildi.

Haber 22-06-2022 17:59

İsveç'ten bir kez daha skandal görüntüler geldi! Göteborg'da küstah gösteri

Türkiye'nin, NATO üyeliğine teröre destek verdiği gerekçesiyle karşı çıktığı İsveç'ten küstah görüntüler gelmeye devam ediyor. Son olarak İsveç'in Göteborg kentinde bir kez daha bir grup terör örgütü yandaşı tarafından skandal bir gösteri düzenlendi. Götaplatsen Meydanı'nda toplanan terör örgütü yandaşları gösteriyi, İsveç'in Türkiye'ye silah ambargosu uygulaması talebiyle gerçekleştirdi.

Haber 20-06-2022 22:20

Son Dakika: Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Finlandiya ve İsveç'in NATO başvurusu ile ilgili flaş açıklama

Son dakika haberi: Finlandiya ve İsveç'in NATO başvurusu ile ilgili Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan önemli açıklamalar geldi. Kalın açıklamasında Finlandiya ve İsveç'in NATO başvurusu ve Türkiye'nin endişeleriyle ilgili müzakerelerin süreceğini, Madrid Zirvesinin son tarih olmadığını söyledi. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 20-06-2022 19:09

Finlandiya'dan flaş 'Türkiye' açıklaması! Görüşmelerin devam edeceği tarihi duyurdular

Finlandiya Cumhurbaşkanlığı Ofisi tarafından yapılan açıklamada, “Finlandiya, İsveç ve Türkiye arasındaki resmi düzeydeki görüşmeler yarın devam edecek” ifadeleri kullanıldı.

Haber 19-06-2022 16:12

İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya başvurusu! İbrahim Kalın'dan açıklama: PKK gösterileri sürdükçe...

Son dakika: Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya başvurusuyla ilgili bir açıklama yaptı. Kalın yaptığı açıklamada "İsveç'te terör örgütü PKK gösterileri sürdükçe NATO üyeliği konusunda süreç ilerlemez" dedi. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 18-06-2022 16:59

Terör propagandasında boyut atlamışlardı... Skandal görüntüler sonrası İsveç'ten dikkat çeken açıklama!

Türkiye’nin, NATO üyelik sürecini veto ettiği İsveç'ten gelen skandal görüntüler sonrası yeni bir gelişme yaşandı. Başkent Stockholm'deki bazı sembol binalara terör örgütü PKK'nın ve teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın posterlerinin yansıtılmasının ardından İsveç Dışişleri Bakanlığından açıklama geldi. Bakanlıktan yapılan açıklamada sosyal medyada dolaşımda olan paylaşımlarla ilgili önlemler alındığı bildirildi.

Haber 17-06-2022 19:09

Çavuşoğlu: PKK, İsveç'in NATO üyesi olmaması için elinden geleni yapıyor

Hırvatistan ziyareti sırasında konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu İsveç'teki terör örgütü PKK'nın propagandasının yapıldığı görüntüler hakkında dikkat çeken ifadeler kullandı. Çavuşoğlu açıklamasında skandal görüntülerin terörle mücadelede, İsveç kanunlarının ve yetkililerinin ne kadar gevşek olduğunu gösterdiğini belirtti.

Haber 17-06-2022 15:57

İsveç'teki seçimler için Konya'daki hemşerilerinden oy istiyor

Türkiye'den İsveç'e en çok göç veren Konya'nın Kulu ilçesindeki seçmenlerinin desteğiyle meclise girebilecek olan Mikail Yüksel, seçime iki ay kala çalışmalarını hızlandırdı - Nüans Partisi Genel Başkanı Mikail Yüksel: - "Seçim çalışmalarımızı bu yıl da Kulu'ya taşıdık. İlçeyi partimizin afişleriyle süsledik. Umut ediyorum ki hemşerilerim sandığa giderler, oylarını kullanırlar. Hepsinin oylarına talibim"

Yurthaber 17-06-2022 11:19

İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya başvurusu! Bakan Akar: Akıllara ziyan bir durum

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya başvurusuyla ilgili olarak "İttifak dışındaki herhangi bir ülkenin saldırısına karşı 5'inci madde gereği İttifak sizi koruyacak. Türkiye de bu İttifak'ın üyesi olarak sizin korunmanıza katkı sağlayacak. Fakat terör örgütü, sizin müttefikiniz Türkiye'ye karşı saldırı yaparken siz, 'Benim yapacak bir şeyim yok.' diyeceksiniz. Gerçekten akıllara ziyan bir durum" diye konuştu.

Haber 17-06-2022 11:16

İsveç'ten skandal görüntüler! Terör örgütü PKK'nın propagandasında boyut atladılar

Türkiye’nin, NATO üyelik sürecini veto ettiği İsveç'te terör örgütü PKK'ya destek gösterileri sürüyor. Ülkede bu kez de başkent Stockholm'un sembol binalarına terör örgütü simgeleri yansıtıldı. Öte yandan ülkede terör örgütü YPG/PKK destekçisi milletvekili Amineh Kakabaveh İsveç hükumetine yeni tehditlerde bulunmuştu. İşte haberin detayları...

Haber 17-06-2022 09:08

ABD'den Türkiye açıklaması! 'Erdoğan'ın ekibiyle üst düzey görüşmeler yapılıyor'

İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğine başvurma kararı ile başlayan süreçte Türkiye'nin iki ülkenin üyeliğini teröre verdikleri destek gerekçesiyle veto etmesiyle ittifakın diğer üyeleri de devreye girmiş durumda. Son olarak ABD'den de konuyla ilgili yeni bir açıklama geldi. ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, meselenin çözümü için İsveçliler ile Finlandiyalıların, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ekibiyle üst düzey görüşmeler gerçekleştirdiğini dile getirdi.

Haber 16-06-2022 19:59

Bakan Çavuşoğlu, Norveç ve İrlandalı mevkidaşlarıyla ortak basın toplantısında konuştu: (1)

"(İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği için Türkiye'ye gönderdikleri belgeler) Bize gönderilen bu belgelerin beklentilerimizi karşılamaktan çok uzak olduğunu hem NATO’ya hem de bu ülkelere söyledik"

Yurthaber 15-06-2022 20:12

Son dakika: Bakan Çavuşoğlu'ndan İsveç ve Finlandiya açıklaması: NATO'ya ilettik

Son dakika haberine göre, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İrlandalı ve Norveçli mevkidaşları ile düzenlediği basın toplantısında İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu, "Bize gönderilen belgelerin beklentilerimizi karşılamaktan uzak olduğunu söyledik" ifadelerini kullandı.

Haber 15-06-2022 19:33

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)

"NATO meselesinde İsveç ve Finlandiya terörle mücadelede net, somut ve kararlı adımlar atana kadar duruşumuzu kesinlikle değiştirmeyiz" - "Ey TÜSİAD'ın başına gelen beyefendi: Dış politikada sen bize ders veremezsin. Sen daha çıraksın, kalfa dahi olamadın. Dün bir, bugün iki. Ne oldu ki bu iktidara ders vermeye kalkıyorsun. Önce haddini bil" - "İsveç'in, Finlandiya'nın sokaklarında terör örgütleri cirit atarken biz onlara kapılarımızı mı açacağız, onların yanında mı yer alacağız? Ey TÜSİAD, siz onların yanında yer alabilirsiniz. Biz şehitlerimizin kanını yerde bırakmayacağız, bunu bilesiniz" - "Artık milli hava yolumuz da uluslararası uçuşlarını Turkish Airlines değil Türk Hava Yolları ismiyle yapacaktır. Bu kadarı, öküz altında buzağı arayanlara herhalde yeter"

Haber 15-06-2022 13:59

Son Dakika: Türkiye'den İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğiyle ilgili flaş açıklama! Bakan Çavuşoğlu'ndan kritik telefon görüşmesi

Son dakika haberi: Dışişleri Bakanlığından İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği ile ilgili flaş bir açıklama geldi. Açıklamada "Terör örgütleri için somut adım atılmadan İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliğinde ilerleme olmaz." ifadeleri kullanıldı. Öte yandan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile bugün bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 14-06-2022 18:36

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'in görüntüleri çok konuşulacak! İsveç Başbakanı ile kayıkta...

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile İsveç Başbakanı Magdalena Andersson arasında gerçekleştirilen görüşme sonrası kameralara ilginç görüntüler yansıdı. Stoltenberg ve Andersson baş başa kayık gezisine çıktı. Kayık gezisinde kürekleri NATO Genel Sekreteri Stoltenberg’in çektiği görüldü.

Haber 13-06-2022 18:39

İsveç'in 'Türkiye' çabası sürüyor! Yeni açıklama geldi: 'Endişelerini çok ciddiye alıyoruz'

İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya girme kararı almasıyla başlayan süreçte kritik gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Türkiye'nin iki ülkenin üyeliğine olumsuz bakması nedeniyle İsveç ve Finlandiya Türkiye'yi ikna çabalarını sürdürüyor. Son olarak İsveç Başbakanı Andersson'dan konuyla ilgili dikkat çeken bir açıklama geldi.

Haber 13-06-2022 16:43

İletişim Başkanlığından İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğine karşı diplomasi atağı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, terör örgütlerine destek sağlayan İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyelik başvurusuna karşı yoğun bir iletişim diplomasisi yürütüyor - Bu kapsamda, Türkiye'nin haklı tezlerini anlatmak için 17 Haziran'da Brüksel'de, 28 Haziran'da Madrid'de panel düzenlenecek

Yurthaber 13-06-2022 10:31

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'den 'Türkiye' mesajı! "Endişelerini oturup konuşmalıyız"

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye'nin İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği konusunda dile getirdiği endişelerin oturup konuşulması gerektiğini ve şu anda da bunu yaptıklarını belirtti. Yakın zamanda Stockholm, Helsinki ve Ankara'dan üst düzey yetkilileri bir araya getireceklerini ifade eden Stoltenberg, Türkiye'nin "önemli bir NATO müttefiki" olduğunu vurguladı.

Haber 02-06-2022 23:21

NATO üyeliği gündemdeydi! Ülke karıştı... Bir yanda başbakandan istifa resti, diğer yanda hükûmete şantaj

NATO üyeliğine Türkiye’nin sıcak bakmadığı İsveç’te birbiri ardına önemli gelişmeler yaşandı. Ülkenin başbakanı, Adalet ve İçişleri Bakanı hakkında verilen gensoru Mecliste kabul edilirse istifa edeceğini açıkladı. Türkiye’nin, terör örgütlerine desteği nedeniyle tepki gösterdiği ve üyelik için önce kaygılarının giderilip somut adım atılmasını beklediği İsveç’te, NATO ve Türkiye konusunda da dikkat çeken gelişmeler oldu. Bir milletvekili, hükûmete şantaj yapıp Türkiye ile anlaşmamalarını istedi.

Haber 02-06-2022 22:51

Finlandiya'dan Türkiye sorusuna yanıt: 'Rusya ile bağlantısı olduğunu düşünmüyoruz'

Türkiye'nin İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliklerini veto etmesinin ardından iki ülkenin Türkiye'yi ikna etme çabaları sürüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu ülkelerin teröre verdikleri destek konusundaki tutumları değişmediği takdirde Türkiye'nin tutumunun değişmeyeceğini belirtmişti. Finlandiya'dan konuya ilişkin son gelen açıklamada 'Türkiye ne zaman hazır olursa görüşebiliriz' mesajı verildi. Çekya ve Finlandiya'ya Türkiye'nin kararının Rusya'yla ilgisi olup olmadığı da soruldu.

Haber 02-06-2022 16:48

Gurbetçiler yıllık izinlerini geçirmek için baba ocağına geliyor

Gurbetçiler yıllık izinlerini geçirmek için baba ocağına geliyor

Yurthaber 02-06-2022 09:24

Son dakika: İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğiyle ilgili flaş açıklama! Türkiye ile birlikte Brüksel'de görüşülecek

Son dakika... NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Finlandiya ve İsveç’in NATO üyeliği konusunda Türkiye’nin kaygılarının giderilmesi için üç ülkenin yetkilileriyle Brüksel’de görüşeceğini açıkladı.

Haber 01-06-2022 18:22

İsveç Başbakanı Andersson'dan dikkat çeken 'Türkiye' sözleri! "Sabırsızlıkla bekliyorum"

İsveç Başbakanı Magdalena Andersson, Türkiye ile görüştüklerini ve yakın gelecekte de yapıcı toplantı ve müzakerelere devam edilmesini sabırsızlıkla beklediklerini söyledi.

Haber 01-06-2022 17:14

Bıden'dan İsveç ve Finlandiya açıklaması: Memnuniyetle karşılıyorum

ABD Başkanı Joe Biden, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği kararı ile ilgili olarak "Finlandiya ve İsveç'in NATO'ya katılma başvurusunu memnuniyetle karşılıyorum" dedi. Ayrıca, Biden Ukrayna’ya Rusya ile savaşında kullanılmak üzere gelişmiş füze sistemleri göndermeye karar verdiğini açıkladı.

Haber 01-06-2022 07:38

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'dürüst değiller' demişti! İsveç'ten flaş Türkiye açıklaması

İsveç'ten Türkiye ile ilgili dikkat çeken bir açıklama geldi. İsveç Başbakanı Magdalena Andersson, ülkesinin NATO üyeliği konusunda Türkiye ile müzakerelere devam edeceklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Finlandiya ve İsveç heyetlerinin Ankara'daki temaslarıyla ilgili "Görüşmeler maalesef beklenen düzeyde olmadı. Bunlar dürüst değiller, samimi değiller" demişti.

Haber 31-05-2022 17:35

İsveç geri adım attı: Türkiye'ye silah satabiliriz

NATO'ya katılma kararı alan ancak Türkiye'nin itiraz ettiği İsveç'ten yeni bir açıklama geldi. İsveç, bugünkü koşullarda Türkiye'ye silah ihracatı yapabileceğini açıkladı. İsveç Devlet Silah İhracat Kontrol Dairesi, 2019 yılında Türkiye'ye silah satışını yasaklamıştı.

Haber 29-05-2022 22:07

SON DAKİKA | Bakan Çavuşoğlu'ndan İsveç ve Finlandiya açıklaması: Talebimiz meşru, açık ve nettir

Son dakika haberi :Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsveç ve Finlandiya'nın NATO görüşmesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu, Türkiye'nin iki ülkeden de talebinin meşru ve net olduğunu söyledi.

Haber 27-05-2022 12:38

Sürücüsüz kamyon izleyenleri büyüledi! Birini bile kırmadan ilerledi, adeta şov yaptı

İsveç merkezli bir firmaya ait sürücüsüz kamyon izleyenleri şaşkına çevirdi. Kamyon, Çin vazolarının etrafında gezindi. Ancak vazolardan birini bile kırmayarak adeta işi şova döktü.

Haber 26-05-2022 14:32

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, İsveç ve Finlandiya heyetleriyle görüşmenin ardından açıklama yaptı: (1)

"(İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği) Türkiye'nin güvenlik kaygıları, somut adımlarla belli bir takvim çerçevesinde karşılanmadığı takdirde, sürecin ilerleyemeyeceğine dair mesajımızı çok net bir şekilde ifade ettik" - "Önümüzdeki günlerde, kendilerinin taleplerimize nasıl cevap vereceklerine dair cevapları aldıktan sonra da süreci karşılıklı olarak sürdürmeye devam edeceğiz"

Yurthaber 25-05-2022 21:26

Son dakika: İsveç ve Finlandiya heyetleri ile Külliye'de yapılan NATO görüşmesi sona erdi

Son dakika haberi... İsveç ve Finlandiya heyetleri ile Külliye'de yapılan NATO toplantısı sona erdi. Önce ayrı ayrı yapılan, sonradan tüm heyetlerin bir araya geldiği görüşmeler 5 saat sürdü. Görüşmenin ardından konuşan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğine ilişkin "Türkiye'nin güvenlik kaygıları somut adımlarla belli bir takvimde karşılanmazsa sürecin ilerleyemeyeceğini çok net ifade ettik." dedi.

Haber 25-05-2022 18:18

NATO'da 'Türkiye' seferberliği! '30 ülkenin uzlaşması lazım'

İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya katılmak için başvuruda bulunmasının ardından NATO'da Türkiye'yi ikna çabaları hız kazandı. Türkiye'de gerek iktidar gerekse muhalefet kanadından İsveç ve Finlandiya'nın terör örgütlerine verdiği destek kınanarak üyelikleri olumsuz bulunurken Genel Sekreter Stoltenberg, 30 müttefik uzlaşmasının gerektiğini söyleyerek "Türkiye gibi müttefiklerin endişelerini ele alıyoruz" dedi.

Haber 25-05-2022 17:14

İsveç, terör örgütü liderini devlet televizyonuna çıkardı! Bir soruya yanıt vermek istemedi

Son günlerde NATO'ya katılma polemikleriyle gündemde olan İsveç, devlet televizyonuna terör örgütü YPG/PKK'nın ele başlarından Salih Müslim'i çıkardı. Röportaj, Suriye'nin kuzeyindeki ABD askeri üssünde gerçekleştirildi. Zamanlamasıyla dikkat çeken röportajda terör örgütü elebaşlarından Müslim bakın hangi soruya yanıt veremedi.

Haber 25-05-2022 16:35