Kepek Haberleri

Saç kepeği diyerek görmezden gelmeyin! Kafa derisinde görülen bu durum o hastalığın habercisi olabilir

Kafa derisinde görülen saç kepeği birçok kişi için can sıkıcıdır. Uzmanlar bu sorunu yaşayan kişileri uyarıyor. Genellikle yüzeysel olduğu düşünülen saç kepeği, parkinson hastalığının habercisi olabilir.

Haber 24-10-23 13:09

Kepek neden olur, nasıl geçer? Saçtaki kepek nasıl önlenir?

Kepek saçlı deride yaygın olarak görülen ve birçok insanın yaşadığı rahatsız edici bir sorundur. Beyaz veya sarı renkte saç telleri arasında beliren bu küçük, pul pul döküntüler estetik açıdan rahatsız edici olmanın yanı sıra kaşıntı, kızarıklık ve rahatsızlık gibi bir dizi hoş olmayan semptomlara neden olabilir. Kepek genellikle kafa derisinin doğal dengesinin bozulması sonucu ortaya çıkar. Neyse ki çeşitli tedavi yöntemleri sayesinde kepek sorununu kontrol altına almak ve önlemek mümkündür.

Haber 31-07-23 23:08

Saçtaki kepek nasıl temizlenir? Saçta kabuklu kepek neden olur, nasıl geçer?

Saçtaki kepek birçok insanın karşılaştığı yaygın bir sorundur ve saç derisinde pul pul dökülen beyaz parçacıklar şeklinde ortaya çıkar. Kepek, estetik bir sorunun ötesinde kişinin öz güvenini etkileyebilir. Kepek genellikle saç derisinin kuruması, mantar enfeksiyonları veya cilt hastalıkları gibi çeşitli faktörlerden kaynaklanır. Kepek sorununu çözmek için uygun bir saç bakım rutini ve doğru şampuan seçimi önemlidir.

Haber 30-06-23 22:46

Kepeğe iyi gelen kesin çözüm yöntemleri! Kepek doğal yöntemlerle nasıl geçer?

Kepek birçok insanın saç derisinde yaygın olarak görülen bir problemdir ve kişinin saç bakımını olumsuz etkileyebilir. Kepek, beyaz pul pul dökülen saç derisi parçacıkları olarak tanımlanır ve genellikle kaşıntı, kızarıklık ve rahatsızlık hissiyle birlikte gelir. Bu durum, birçok kişi için estetik bir sorun olmasının yanı sıra sosyal anlamda da rahatsızlık verici olabilir.

Haber 30-06-23 22:45

Şampuana kattığınız anda saç dökülmesini durduruyor! Dökülen yerlerden yeni saç çıkartıyor

Saç dökülmesi nasıl durdurulur sorusu oldukça fazla aratılıyor. Saç dökülmesini önlemek adına farklı şampuanlar ve bakım ürünleri kullanılıyor. Ancak tüm bunlara para vermeye gerek kalmadan şampuanınıza ekleyeceğiniz tek malzeme ile saç dökülmesi durdurabilir, dökülen yerlerden yeni saç çıkartabilirsiniz.

Kadin 31-05-23 16:55

Faydalarını duyanlar evinden eksik etmiyor! En az 10 yaş gençleştiriyor

Cilt ve saç bakımında doğal ürünleri tercih eden kişilerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Doğal ürünler pahalı malzemelerden çok daha etkili sonuçlar sağlayabiliyor. Her evde bulunması gereken bir ürün birçok saç ve cilt problemine karşı mucizeler yaratıyor.

Kadin 29-05-23 15:20

Bu şampuanı asla kullanmayın! Saçı tutam tutam döküyor, kepeğe neden oluyor

Saç bakımında önemli bir yere sahip olan şampuan saçın sadece temizlenmesini sağlamıyor. Saçın çok daha bakımlı ve sağlıklı görünüme kavuşmasında yardımcı oluyor. Ancak yanlış şampuanlar saç dökülmesi, kepek, kaşıntı, kırılma, yıpranma gibi problemlere neden oluyor. Kuaförler asla kullanılmaması gereken o riskli şampuan maddesine karşı uyarıyor.

Kadin 28-05-23 23:42

Ağız gargarasını saçınıza dökerek mucizelere tanık olun! Bilinmeyen güzellik sırrı

Her kadının saç bakımında kullandığı malzemeler değişiklik gösteriyor. Saçta meydana gelen problemlere göre bakım malzemeleri de değişiyor. Bir influencer paylaştığı videoda ağız gargarası kullanarak yaptığı saç bakımıyla herkesi şaşırttı. Sonuçları paylaşan genç kadın bu yöntemden oldukça memnun kaldığını belirtti.

Kadin 28-04-23 11:58

Uzmanı saçı yıkarken en sık yapılan iki hatayı açıkladı! Saçın kepeklenmesine neden oluyor

Saç yıkama rutinini oluşturmak saçların sağlıklı ve bakımlı görünmesi için büyük önem taşıyor. Ancak bu rutinde uygulanan yanlış adımlar saçların hasar görmesine neden olabiliyor. Saçı yıkarken yapılan yanlış adımları paylaşan bir uzman bu hataların saçı kepeklendirdiğini belirtti.

Kadin 23-04-23 15:33

Bir buçuk yıldır saçını yıkamıyordu! Yıkadığında başına gelenler şaşkınlık yarattı

Saç yıkama rutinini oluşturmak saçın çok daha sağlıklı olmasını sağlıyor. Uzmanlar saçı sık yıkamanın zararlı olduğunu belirtirken uzun süre yıkamamanın da çeşitli saç sorunlarına neden olduğunu açıklıyor. Bir buçuk yıldır saçını yıkamayan bir kadın TikTok'ta yayınladığı videoda saçını yıkayarak başına gelenleri paylaştı.

Kadin 28-02-23 09:57

Saçlarını yıllardır yıkamayan kadın bunun faydalarını açıkladı! Doğal şampuan için...

Saç yıkama rutini kişiden kişiye göre değişiyor. Bazı kişiler saçlarını çok daha sık yıkasa da bazıları bu rutinin aralıklarını daha uzun tutuyor. Saçını yıllardır şampuanlamayan bir kadın bunun faydalarını anlatarak doğal çözümünü paylaştı.

Kadin 06-02-23 11:55

Hemen mutfağa koşun! Saçlarınız hiç olmadığı kadar sağlıklı gözükecek: Neden şampuanınıza şeker eklemelisiniz?

Saç bakımı özellikle kadınlar için oldukça önem taşımaktadır. Saçlarımız zamanla matlaşıp, yıpranabiliyor. Saçların daha parlak ve sağlıklı görünmesi için çeşitli ürünler kullanılıyor. Ancak bu ürünler istenilen sonuçları sağlayamayabiliyor. Parlak ve canlı saçların çözümü mutfaktan geçiyor. Saç uzmanlarına göre şampuana eklenen bir kaşık şekerin faydaları şaşırtıcı...

Kadin 25-11-22 17:02

Basit saç kepeği diyerek geçiştirmeyin! Kafa derisinde görülen bu durum tehlikeli hastalığın ciddi belirtisi

Kafa derisinde görülen saç kepeği gibi problemler oldukça can sıkıcı olabiliyor. Saç kepeklerini gidermek için çeşitli yöntemler aranıyor. Saç kepeğinin genellikle yüzeysel olduğu düşünülüyor. Ancak yapılan araştırmaların sonucu şaşırtıcı. Saç kepeği, parkinson hastalığının belirtisi olabilir.

Haber 21-11-22 10:49

Kendi küçük etkisi büyük! Aspirinin şaşırtan kullanım alanları

Aspirin ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak kullanılan Dünya'nın en çok bilinen ilacıdır. Aspirin yıllardır süregelen oldukça faydalı ilaçtır. Bazı kullandığımız ürünlerin farklı kullanım alanlarını duyduğumuz da şaşırıyoruz. Aspirin de saç kepeğinden temizliğe kadar birçok alanda fayda sağlıyor.

Kadin 11-11-22 13:43

Hemen şimdi şampuanınıza 2 kaşık tuz ekleyin! Faydalarına şaşıracaksınız

Saç tüm görünüşü etkileyebiliyor. Saçta görülen sorunlar hem kadınlar hem de erkekler için can sıkıcı durumlara yol açıyor. Saçı yıkama aşamasında yapılan uygulamalar ve kullanılan ürünler saçın görünüşünü ve sağlığını tamamen etkiliyor. Saç yağlanması, kepek, saç uzamama gibi sorunlar için tuzdan yararlanabilirsiniz.

Kadin 13-10-22 15:07

Bu görüntüden kurtulmanın yolu çok basit! Saçta kepek neden olur, nasıl geçer?

Saç çok daha bakımlı ve sağlıklı gözükmeyi sağlıyor. Bu nedenle saçların bakımını aksatmamak önem taşıyor. Saçların her zaman temiz ve bakımlı olması gerekiyor. Ancak kuru kafa derisi, kepek kötü bir görüntüye ve kaşıntıya neden olabiliyor. Saçınızdaki kepeğin geçmesi için aşağıdaki yöntemi deneyebilirsiniz.

Haber 10-08-22 16:11

Saçları ne sıklıkla yıkamalıyız? Saçınıza yaptığınız en büyük hata!

Saçlar güzel görünmesi hem kadınlar hem de erkekler için oldukça önem taşıyor. Saçların istenilen şekilde ve görünümde olması için çeşitli bakım uygulamaları yapılıyor. Bu uygulamaların birçoğu saçın görünümünü olumsuz yönde etkiliyor. Saç uzmanları saç yıkama rutininizi değiştirmeniz gerektiğini belirtiyor.

Kadin 08-08-22 17:23

Eski zamanlardan beri kullanılıyor: Saça öyle faydaları var ki…

Saç bakımı kadınlar için oldukça büyük önem taşıyor. Çok daha bakımlı ve güzel görünmeyi sağlayan saçların bakımına dikkat etmek gerekiyor. Eski dönemlerden beri kadınlar saçları için bakım tarifleri uyguluyorlar. Bu tarifler arasında yer alan kına yakmanın saça öyle faydaları var ki şaşıracaksınız.

Kadin 28-06-22 08:28

Kaşta da olur mu demeyin! Kaşlarınızın dökülmesine neden olabilir

Beyaz pul pul görüntüsü olan ve oldukça rahatsız eden kepeği çözmek için çeşitli yöntemler aranıyor. Kepek genellikle saçlarda görülmesi nedeniyle birçok insan kepeğin sadece saçta meydana geldiğini sanıyor ama kaşlarda da görülebiliyor. Kaş kepeğini çözmek için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Kadin 23-06-22 13:49

Saçtaki kepek sorununa İbn-i Sina’dan kökten çözüm: Tamamen doğal ve ucuz

Dünyada erken tıbbın babası olarak bilinen İbn-i Sina, önerileri ve tavsiyeleriyle günümüze ışık tutuyor. Sadece tıp alanında değil bilimsel birçok dalda önemli etkileri bulunan İbn-i Sina hem ülkemizde hem de dünyanın çeşitli üniversitelerinde ders olarak okutuluyor. Alimlerin alimi İbn-i Sina, bulduğu yararlı doğal karışımları not ederek birçok soruna çare oldu. Saç kepeği sorunu yaşayanlar için de bir önerisi var.

Haber 17-06-22 07:29

Aspirinin hiç bilmediğiniz faydaları! Çok şaşıracaksınız

Aspirin en sık kullanılan ilaçlar arasında yer alıyor. Ağrı ve ateş düşürücü özelliğiyle bilinen aspirinin sadece sağlığa değil hayatın birçok alanına faydası bulunuyor. Aspirinin gündelik hayatta yaşanan birçok sorunu çözebildiğini biliyor muydunuz? Aspirinin faydalarını duyunca evinizden eksik etmeyeceksiniz.

Kadin 07-06-22 15:02

Kepeğe ne iyi gelir? Evde saç kepeğine iyi gelen doğal bitkisel çözümler nelerdir?

Saç kepeği ve kaşıntı sıklıkla yaşanabilen bir problemdir. Çözülmezse gündelik hayatı etkileyebilecek ciddi bir deri problemi olan saç kepeğine ne iyi gelir? Bitkisel şampuanlarla desteklenen saç kepeği tedavisi için evde doğal çözümlere de başvurulabilir. Saç kepeği problemini ortadan kaldırmayı sağlayacak olan mucizevi bitkiler ise çay ağacı yağı, hindistan cevizi yağıdır. Kepeğe iyi gelen uygulamalar için ihtiyaç olan mucizevi bitkiler?

Kadin 18-05-22 17:11

Kimyasal ürünlere gerek yok! Saçınız kuaförden çıkmış gibi olacak

Saçlar kadınların en önem verdiği yerler arasında bulunuyor. Saçların parlak ve bakımlı görünmesi bambaşka bir görünüm elde edilmesini sağlıyor. Saçların istenilen görünüme kavuşması için çok çeşitli ürünler kullanılıyor. Fakat bu ürünler her zaman fayda sağlamıyor. Evde kullanacağınız jojoba yağı ile saçınız için en uygun tercihi yapabilirsiniz.

Kadin 27-04-22 17:23

Kepekli saç görünümünden kurtulmak için

Kepek rahatsız edici saç sorunları arasında yer alıyor. Kepekten kurtulmak için çeşitli yöntemler deneniyor. Bu yöntemlerin çoğu etkili bir sonuç veremiyor. Saçınızı kepeklerden arındırmak adına aşağıdaki çözümleri deneyebilirsiniz.

Kadin 05-04-22 15:34

Doğal saç maskeleriyle kepeklere elveda diyeceksiniz!

Uzun saçlılardan kısa saçlılara, sarışından esmerlere kadar birçok kişinin en büyük saç problemi kepek. Birbirinden farklı saç bakım ürünlerine ve türlü uğraşlara rağmen kepek probleminden kurtulamamış olabilirsiniz. Oysa evdeki malzemelerle hazırlayabileceğiniz, kepek sorununa çare olabilecek doğal saç maskeleri bulunuyor. Peki, bu doğal maskeleri nasıl hazırlayacağınızı biliyor musunuz?

Kadin 18-02-22 12:53

Kepek sorunu ev yapımı karışım sayesinde tarihe karışıyor

Kepek sorunu milyonlarca insanın ortak probleminden biri. Özellikle kış aylarında en büyük dert kuruyan cilt ve saç derisi. Yapılan araştırmalara göre her iki kişiden birinde kepek sorunu görülüyor. Ancak ev yapımı tariflerle kepeğe ve kuru cilde veda etmek mümkün.

Haber 18-02-22 11:56

Saçlarındaki kepeklerle boğuşanlara çözüm ve ürün önerileri

Herkes ışıl ışıl ve sağlıklı saçlara sahip olmayı ister. Ancak bazen saçlarınızda can sıkan kepek oluşumu gerçekleşebilir. Kepeğin kıyafetlerinize bıraktığı beyaz görüntünün yanı sıra kaşıntı hissi yüzünden huzursuz olabilirsiniz. Üzülmeyin, sizi kepek sorunundan kurtaracak çözüm ve ürün önerileri ile karşınızdayız!

Haber 26-01-22 10:40

Kepeklere sonsuza kadar veda etmenizi sağlayacak en iyi kepek şampuanı çeşitleri

Kepek sorunu birçok insanın hayatının en azından bir döneminde karşı karşıya kaldığı durumlardan biri. Kepek problemi çözülmediği takdirde istenmeyen görüntülere ve saç derisinde kaşıntıya neden olabilir. Siz de kepek sorunundan şikayetçiyseniz kepeklere sonsuza kadar veda etmenizi sağlayacak en iyi kepek şampuanı çeşitlerine göz atmaya ne dersiniz?

Haber 20-12-21 14:22

Kepek problemine pratik çözümler! Bu yöntemlerle kepek sorununuzu geride bırakacaksınız

Kepek, sadece rahatsız edici görüntüsü yüzünden sorun değil. Ölü saç derilerinin kabuk kabuk birikmesiyle oluşan kepekler; cildinizin nefes almasını engelleyerek önce kaşıntıya, sonra kalıcı saç dökülmelerine sebep olur. Kuru bir saç derisinin de belirtisi olan kepeklerle doğru yöntemleri kullanarak mücadele etmezseniz zamanla ciddi saç seyrelmeleri gibi daha can sıkıcı sorunlarınız olabilir.

Haber 01-12-21 11:15

Saçınız için doğru tarağı kullandığınızdan emin misiniz?

Bakımlı olmak kadınların önceliğidir. Kırıksız, kepeksiz, sağlıkla parlayan saçlar her kadının hayalidir. Doğru şampuanı seçtiniz, uygun kremi kullandınız... Peki saçınız için doğru tarağı kullandığınızdan emin misiniz?

Kadin 22-06-21 14:09

Kepek neden oluşur, nasıl gider? Kepek oluşumu nasıl önlenir?

En çok yaşanılan saç sorunlarından biri olan kepek, kadın erkek fark etmeden herkeste görülebiliyor. Bazı kişilerde genetik bazı kişilerde ise mevsimsel yaşanan bu sorunu ortadan kaldırmak mümkün olabiliyor.

Kadin 21-05-21 14:55

'Kepek nasıl geçer?' sorusuna gerçekçi çözümler bulduk! Şampuanın miktarı bile...

'Kepek nasıl geçer?' sorusuna cevap ararken yanlış işlemler yapıyor olabilirsiniz. Öyle ki, bazen kepekten kurtulmaya çalışırken, onu daha da kötüleştiren şeyler yaptığımız ortaya çıktı. Kepeğe yol açan 13 alışkanlığı bir araya getirdik ve kepek nasıl geçer sorusuna gerçekçi çözümler bulduk.

Kadin 29-12-20 08:08

Kepek: Neden olur, nasıl geçer?

Kepek çok ciddi bir sorun olmasa da ortaya çıkardığı görüntü günlük yaşantıyı olumsuz yönde etkileyebilir.

Kadin 23-06-20 11:53

Uzmanlar uyarıyor: Kepek çocuklara zararlı

Kepekli yiyeceklerin çocuklar için uygun olmadığı uzmanların sık sık tekrarladığı konular arasında yer alıyor. Yetişkinlerle çocuklar arasında beslenme açısından büyük farklar olduğunu söyleyen uzmanlar, çocuklarda kepek tüketimi konusunda uyarıyor.

Haber 16-08-18 12:09

Macron'un kepeğini temizleyen Trump: İşte şimdi mükemmelsin!

ABD Başkanı Trump, dünya liderleriyle görüşmelerinde, özellikle basının önünde "gaf yapmaktan" vazgeçmiyor. Son olarak Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un omuzlarını eliyle silkeleyen Trump, "Küçük bir kepek parçasını temizledim" dedi.

Haber 25-04-18 02:50

Beklemediğiniz kadar güzel ve yumuşak saçlara sahip olmak için yapmanız gereken 7 şey

New Hampshire Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmaya göre yumuşak, pürüzsüz ve güzel saçlar çevrenizdeki insanlarla iletişiminizi, sevgilinizle aranızdaki ilişkiyi, ruh halinizi bile etkiliyor. Karşınızdaki kişinin saçlarına dokunmanız karşılıklı güvenin artmasına ve daha samimi bir iletişim kurabilmenize olanak tanıyor. Ancak tüm bunlar için bakımlı, dolgun ve muhteşem görünen saçlara sahip olmanız gerek.

Kadin 10-10-17 15:14

Koltuktaki kepek yakalattı

İstanbul Bağcılar'da 5 ay önce 2 kadınla birlikte bir kuyumcu dükkanından hırsızlık yapan şüpheliye, koltuğa dökülen kepekte yapılan inceleme sonucu ulaşıldı

Haber 13-04-13 15:03

Ekmekte kepek oranı yüzde 65'e çıkıyor

En temel gıda maddesi ve sofraların vazgeçilmezi olan beyaz ekmekteki kepek oranı yüzde 65'e çıkarılırken, tuz oranı da düşürülecek.

Haber 21-01-13 11:47

Ekmeğimizle oynayacaklar!

Ekmeğin, tuz oranı düşürüldü, kepek miktarının artırıdı, ekmek daha sağlıklı ve hijyenik koşullarda satışa sunulacak.

Haber 04-01-12 15:37

Cinayetleri, kepek ve kan damlası çözdü

İstanbul Cinayet Bürosu dedektifleri, bir cinayeti cesedin üzerinde bulunan kepek, diğerini ise katilin pantolonundaki kan damlası sayesinde aydınlatarak Hollywood dizilerine taş çıkarttı.

Haber 10-02-11 09:46