Kilise Haberleri

Almanya’da kiliseye silahlı saldırı! ‘Aşırı tehlikeli alarm’ seviyesi verildi: 7 ölü çok sayıda yaralı....

Almanya’nın Hamburg kentindeki polis şehirdeki ‘Yehova Şahitleri’ kilisesinde meydana gelen silahlı saldırının ardından 7 kişinin öldüğünü ve çok sayıda kişinin de yaralandığını doğruladı. Yetkililer failin firarda olduğuna inanmak için hiçbir neden olmadığını söyledi. İlk belirlemelerde failin kilisenin içinde hayatını kaybedenler arasında olduğu belirtildi.

Trend 10-03-23 08:00

659 yıllıktı! Tarihi kilise de depreme dayanamadı

Kahramanmaraş ve Hatay’da meydana gelen depremlerde çok sayıda vatandaş hayatını kaybederken, birçok tarihi yapı da kullanılamaz hale geldi. Hatay’da 2020 yılında restore edilen 659 yıllık Türk Rum Ortodoks Kilisesi de depremde ağır hasar alarak yıkıldı.

Haber 26-02-23 17:24

700 yıllık! Hatay’daki Meryem Ana Ortodoks Kilisesi depremde yıkıldı: Çan kulesi ise...

Deprem felaketi, Hatay’da bulunan ve yaklaşık 700 yıllık olduğu tahmin edilen Meryem Ana Ortodoks Kilisesi'ne de ağır hasar verdi. Kilise, depremde ağır hasar alarak yıkıldı. Yıkılan kilisenin çan kulesi ise ayakta kaldı. Meryem Ana Ortodoks Kilisesi Papazı, "Kilisemiz 3 sene önce restore oldu ama maalesef deprem çok şiddetliydi ve kilise yıkıldı" şeklinde konuştu. Öte yandan, 2020 yılında restore edildiği öğrenilen tarihi yapı havadan görüntülendi.

Haber 20-02-23 09:17

İspanya'da kiliseye palalı saldırı: Rahip öldü, 4 kişi yaralandı

İspanya'nın güneyindeki Cadiz kentinde bir kiliseye düzenlenen palalı saldırıda 1 rahip hayatını kaybetti, 4 kişi de yaralandı. Resmi açıklamaya göre, saldırganın 25 yaşlarında Fas kökenli bir erkek olduğu ve güvenlik görevlileri tarafından yakalandığı bildirildi.

Haber 25-01-23 23:48

Yeni bir gizem daha ortaya çıktı! Kilise içinde kadın mezarı bulundu: '34-38 yaşlarında, muhtemelen...'

Aydın'da Kadıkalesi Antik Kenti'ndeki kazılarda yeni gizemler ortaya çıkmaya devam ediyor. Kilise içindeki kazılarda bir kadına ait olduğu belirlenen mezara ulaşıldı. İl Kültür ve Turizm Müdürü Umut Tuncer, mezarın bulunduğu yeri ziyaretçiye açmayı planladıklarını sözlerine ekledi.

Haber 07-01-23 11:52

Belçika’da kiliseye olan ilgi azaldı! Binlerce kişi kaydını sildirdi

Katolik Kilisesi tarafından yayınlanan 2021 raporuna göre, Belçika’da 5 bin 200 kişi kiliseden kaydını sildirdi.

Haber 05-12-22 21:45

Bilgisayardan çocuk pornografisi çıktı, Bizi soyup duvara dayadılar dedi! Reşit olmayan çocuk skandalından sonra sosyal medyada şok yaratan video

Ukrayna'da görev yapan Rus Başrahip Nikita iddiaya göre reşit olmayan bir çocukla yatakta yakalandı. İnfial yaratan iddianın ardından Nikita, kilisenin Rusya ile bağlantıları nedeniyle tuzağa düşürüldüğü öne sürerken sosyal medyadan paylaştığı video mesajla ortalığı iyice karıştırdı. Nikita, Ukraynalı ajanların kilisede herkesi hücresinden çıkarıp çırılçıplak soyduktan sonra duvara dayayıp fotoğraflar çektiğini söyledi.

Trend 05-12-22 15:39

Seksi pozlarını sattığı hesabı ifşa olunca kilise grubundan kovuldu! “Yanlış bir şey yapmadım”

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde yaşayan 39 yaşındaki OnlyFans fenomeni Holly Jane, kendi deyimiyle çifte hayat yaşıyordu. Bir yandan yetişkinlere özel olarak hazırlanan bir sitede seksi pozlarını satan Jane aynı zamanda bir kilise grubunda haftalık olarak dini gerekliliklerini yerine getiriyordu. Ancak OnlyFans hesabının ifşa olmasının ardından Jane papazın kendisini kilise grubundan kovduğunu iddia etti.

Trend 16-11-22 16:14

Mardin'de restore edilen tarihi Mor Efrem Kilisesi ibadete açıldı

Türkiye Katolik Süryani Patrik Vekili Orhan Çanlı: - "Bugün bu kilisenin açılışı her ne kadar inançlarımız farklı ise de büyük Türkiye’nin, yaşadığımız güzel ülkenin vatandaşları olarak din, dil, ırk kültür farklılığı gözetmeden büyük bir mozaik, büyük bir ebru olduğunun göstergesidir"

Yurthaber 13-10-22 20:28

İznik Gölü'ndeki batık kilisede Aziz Nikolas figürlü kolye ucu bulundu

Amerikan Arkeoloji Enstitüsünce 2014'te dünya çapındaki en önemli 10 keşiften biri gösterilen bazilikadaki su altı kazısından çıkarılan kolyede, "Noel Baba" olarak bilinen Aziz Nikolas'ın ismi de yazıyor - İznik Gölü Bazilikal Kilisesi Su altı Kazıları Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şahin: - "Bunun bizim açımızdan önemi; şu anda kazısını yapmış olduğumuz kilisenin orijinalde bir hacı kilisesi olduğunu, yani burayı ziyaret eden insanların hacı olarak isimlendirilebileceklerini gösteren önemli yerlerden biri. Dolayısıyla bu senenin en önemli buluntusu olarak değerlendiriyoruz"

Yurthaber 06-10-22 11:11

İstanbul'un gözde ilçesi Kadıköy'de gezilecek yerler! Kadıköy'de nerelere gidilir?

Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul, Avrupa ve Asya olmak üzere iki kıtadan oluşuyor. İki kıta üzerinde pek çok farklı turistik güzelliği barındıran İstanbul, aynı zamanda birbirinden güzel ilçelere de sahip. İstanbul’un en güzel ilçelerinden biri de Anadolu Yakası’nda yer alan Kadıköy ilçesi çoğu İstanbullunun da ortak buluşma noktası oluyor. Pek çok noktadan ulaşım yolu bulunan Kadıköy, İstanbul'da sıklıkla ziyaret edilen ilçelerden biri. Peki, Kadıköy'de nerelere gidilir?

Trend 24-09-22 13:42

Aziz Nikolas Adası tarihi kalıntıları ve manzarasıyla ziyaretçi çekiyor

Fethiye Turizm Danışma Bürosu Şube Müdürü Saffet Dündar: - "Ada, yılda yaklaşık 30 bin ziyaretçi ağırlıyor. Adada bulunan 4 kilise de birbirinden farklı özelliklere sahip"

Yurthaber 20-08-22 11:49

Son dakika: Mısır'da kilisede feci yangın! Onlarca kişi yaşamını yitirdi

Son dakika haberi: Mısır'daki bir kilisede yangın çıktı. Yangın nedeniyle 41 kişi hayatını kaybetti. Yaşamını yitirenlerin çoğunluğunun çocuk olmasından endişe ediliyor.

Haber 14-08-22 13:35

Yetişkin film yıldızı kıyafeti nedeniyle kiliseden kovuldu! “Çok utandım”

Yetişkin film yıldızı Deelz, son derece dindar bir ailede büyüdüğünü dile getirerek hayatı boyunca en çok utandığı anı itiraf etti. Yetişkin film sektörüne giriş yaptıktan sonra ailesiyle birlikte kiliseye gittiğini anlatan Deelz, kıyafeti nedeniyle kovulduğunu söyledi.

Trend 05-08-22 15:39

Cenazede olay çıktı! Rus yanlısı rahip Ukraynalı rahibe haçla saldırdı

Rus güçleri ile çatışmalar sırasında hayatını kaybeden Ukraynalı asker için düzenlenen cenaze töreni karıştı. Ukraynalı rahip törendeki konuşmasında "Kremlin rejimi savaş suçu işliyor" ifadelerini kullanınca Rusya yanlısı rahip haçla saldırdı.

Haber 28-07-22 19:29

Çanakkale'de 200 yıllık kilise çanı ele geçirildi

Çanakkale'de 200 yıllık kilise çanı ele geçirildi

Yurthaber 19-07-22 16:26

Görenleri şaşırtan protesto! Çırılçıplak kiliseyi bastı, ayin yarıda kesildi

Amerika Birleşik Devletleri’nde kürtaj haklarını protesto eden ve kadınların bedenleri üzerinde söz sahibi olması gerektiğini dile getiren bir grup kadın aktivist kiliseyi bastı. Çıplak bir şekilde eylem yapan kadınlar ayininin yarıda kesilmesine neden oldu. O anlar sosyal medyada da geniş yankı uyandırdı.

Trend 15-06-22 15:51

İstanbul'da polisi alarma geçiren olay, gerçek bambaşka çıktı! Kilisede ayin sırasında...

İstanbul'da bulunan Panayia Avangelistria Rum Ortodoks Kilisesi’nde ayin töreni sırasında cam şişe atılınca ortalık karıştı. Polis, kiliseye saldırı ihtimali üzerine alarma geçerken gerçek çok farklı çıktı. Cam şişelerin 3 çocuk tarafından oyun amaçlı uçan beyaz bir kuşu vurmak için fırlatıldığı öğrenildi.

Haber 09-06-22 10:43

Nijerya'da kiliseye saldırı: En az 50 kişi hayatını kaybetti!

Afrika ülkesi Nijerya'da bir kiliseye silahlı saldırı düzenlendi. Ondo eyalatindeki silahlı saldırıda en az 50 kişinin yaşamını yitirdiği bildirildi. Öte yandan saldırıda yaralıların da olduğu ifade edildi.

Haber 05-06-22 19:46

Nijerya'da kilisede izdiham! Çok sayıda ölü ve yaralı var

Nijerya'nın Rivers eyaletindeki Port Harcourt Kilisesi'nde izdiham nedeniyle 31 kişi yaşamını yitirdi.

Haber 28-05-22 23:12

Sahibinden satılık bin 700 yıllık kilise! Mardin'deki Mor Yuhanna Kilisesi’nin fiyatı 10 milyona TL'ye yükseldi

Mardin’de sahibinden satılık olan bin 700 yıllık tarihe sahip Mor Yuhanna Kilisesi’nin fiyatı 10 milyona TL'ye yükseldi. Kilise, geçen yıl 7 milyon 250 bin liraya satılığa çıkarılmıştı. Alıcının çıkmaması üzerine hala satış için bekleyen kilisenin bu yıl ki fiyatı ise hayat pahalılığı gerekçe gösterilerek 10 milyon liraya çıkarıldı.

Haber 10-05-22 17:24

1700 yıllık kiliseye enflasyon zammı! Fiyatı 2 kattan fazla arttı: 10 milyon dolar…

İki ay önce 4,5 milyon liradan yeni sahibi ile buluşmayı bekleyen 1700 yıllık tarihi Mor Yuhanna Kilisesi’nin fiyatı 10 milyon liraya yükseldi. Kilisenin sahibi Murat Tekcan fiyatın artmasının sebebini hayat pahalılığına bağlarken, “Artık bir daire 1,5-2 milyon lira para oldu. Daha önce 7 milyon 250 bin liraya 30 tane daire alabiliyordum. Şu an 5 tane daire alamıyorum. Mecbur kaldık, bu fiyatı belirledik” dedi.

Finans 10-05-22 13:50

Big Brother’ın fenomen ismi Aisleyne Horgan itirafıyla herkesi şoke etti! “Kilise tuvaletinde...”

Big Brother programıyla ünlenen TV yıldızı Aisleyne Horgan yaptığı itirafla herkesi şaşırtmayı başardı. Dindar bir ailede büyümesine rağmen inançları konusunda muhafazakar olmadığını dile getiren Horgan, kilise tuvaletinde bir erkek arkadaşıyla cinsel ilişkiye girdiği anları anlattı.

Trend 13-04-22 14:25

İstanbul Kadıköy'de bulunan Rum Ortodoks Kilisesi Ramazan ayını kutladı

İstanbul Kadıköy'de bulunan Ayia Efimia Rum Ortodoks Kilisesi Ramazan ayını kutladı. Kilisenin girişinde "Hoş geldin Ramazan" yazısının bulunduğu fotoğraf sosyal medyada çokça paylaşıldı.

Haber 02-04-22 23:58

Otobüslerle geldiler! Bulgarlar bu kez Edirne'ye değil, İstanbul'a akın etti

Alışveriş için her Cuma Edirne'deki pazarlara gelen Bulgaristanlı vatandaşlar, bu kez İstanbul Fatih'te bulunan Ayın Biri Kilisesi'ne akın etti. Tur otobüsleriyle gelen turistler kilise önünde uzun kuyrukların oluşmasına neden oldular. Yerli turistlerin de olduğu kilisede, mumlar yakılıp dilek dilendi. Bulgaristan'dan gelen vatandaşlara rehberlik eden Ferhan Özcan, 'yaklaşık 300 kişi misafir getirdik. Bugün 1 Nisan ve onların kutsal günü. Dileklerini dilemek, dualarını etmek için geldiler' dedi.

Haber 01-04-22 14:41

Bursa'da 19'ncu yüzyıldan kalma kilisenin hali içler acısı: Son demlerini yaşıyor

Bursa'da 19'ncu yüzyılda yapıldığı tahmin edilen kilise defineciler yüzünden talan edildi. Yıkılma tehlikesiyle de karşı karşıya olan kilise hakkında konuşan Kurtoğlu Mahallesi Muhtarı Ahmet Gedik, ''Atıl durumda kaldığı için çevreye zarar veriyor. Yıkılma tehlikesiyle de karşı karşıya. Son demlerini yaşıyor. İçerisi boş olduğu için beklenti içerisinde olan defineciler, kilisenin içerisini köstebek yuvası gibi yapmışlar" ifadelerini kullandı.

Haber 25-03-22 12:05

Isparta'da tarihi kilise koku atölyesine dönüştürülecek

Isparta'da tarihi kilise koku atölyesine dönüştürülecek

Yurthaber 24-03-22 20:36

Sahte belgelerle İstanbul'un en büyük kilisesini satışa çıkarmıştı! 'Gayrimüslimlerin malları satılır' diyerek...

İstanbul'un en büyük Katolik Kilisesi Sent Antuan Kilisesinin sözde varislerini bularak hazırladığı sahte belgelerle satışa çıkartan Sebahattin G.'nin lideri olduğu 14 kişilik şebeke hakkında dava açılmıştı. Dava sürerken Sebahattin G.'nin yeni bir dolandırıcılığı ortaya çıktı. Alman çifte ait apartmandan Adnan D.'nin sahte evraklarla yaklaşık 30 yıl boyunca kira topladığı, Sebahattin G.'nin ise apartmanı sattığı ortaya çıktı.

Haber 22-03-22 11:44

Sahibinden satılık 1700 yıllık kilise! Fiyatı dudak uçuklattı

Mardin'de satılığa çıkarılan 1700 yıllık Mor Yuhanna Kilisesi'ne biçilen fiyata alıcı çıkmayınca mülk sahibi tarafından kilisenin fiyatına yaklaşık yüzde 40 indirim yapıldı. İndirimle beraber fiyat 7 milyon 250 bin liradan 4,5 milyon liraya düşürüldü.

Finans 09-03-22 15:20

Alanya'da yaşayan Ortodokslar, Ukrayna ve Rusya için barış duası yaptı

Alanya'da yaşayan Ortodokslar, Ukrayna ve Rusya için barış duası yaptı

Yurthaber 27-02-22 13:08

İtalya'da cinsel istismardan suçlu bulunmuş bir rahip nasıl halen görev yapabiliyor?

Katolik kilisesinin merkezi Vatikan'ın en güçlü olduğu ülkelerden biri olan İtalya, din görevlileriyle ilgili cinsel istismar suçlamaları konusunda kayıt tutmuyor, yüzleşmeyi kiliseye bırakıyor. BBC bu özel dosyada bir istismar olayının izini sürdü.

Haber 20-02-22 11:14

Mardin'deki 9 kilise ve manastır UNESCO yolunda

Kentin "Tur Abdin" olarak nitelendirilen bölgesinde bulunan "Geç Antik" ve "Orta Çağ" dönemine ait kilise ve manastırların UNESCO Dünya Mirası Daimi Listesi'ne alınabilmesi için Midyat Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğünce iş birliği protokolü imzalandı - Vali Mahmut Demirtaş: - "Çok sayıda kilise ve manastırımız var. Bu sene inşallah 9'unu adaylık listesine koyacağız. Hedefimiz kalan 60'a yakın kilise ve manastırla ilgili dosyayı da hazırlayıp, UNESCO'ya adaylık için yollayacağız"

Yurthaber 14-02-22 17:24

Mardin'de sahibinden satılık kilise! Döviz kuru nedeniyle fiyatı yükseldi... ''Babamdan miras kaldı, alıcılar var''

Mardin'de bulunan bin 700 yıllık tarihe sahip olan Mor Yuhanna Kilisesi'nin de döviz kuru nedeniyle fiyatı arttı. İki yıl önce 7 milyon 250 bin liradan satışa çıkartılan kilisenin fiyatı, 8 milyon 250 bin liraya çıktı. Doların çok yükseldiğini ifade eden kilise sahibi Murat Tekcan, ''Biz, 7 milyon 250 bin liraya 1 milyon dolar alabiliyorduk. Ama şu an alamıyoruz. O yüzden yükselttik. Alıcılar var, 3 milyon veren oldu. Burası bana babamdan miras kaldı. Zemin mezarla dolu'' şeklinde konuştu.

Haber 07-01-22 10:05

Kadıköy'de kilise kapısına 'Allah 1' yazan kişi serbest bırakıldı! ''Biz de farklı bir şey söylemiyoruz''

Kadıköy'de bulunan Anadolu Protestan Kilisesi'nin kapısına 2 gün önce sprey boya ile "Allah 1" yazdığı iddia edilen şüpheli, emniyette ifade vermesinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. Yazı, kilise görevlileri tarafından temizlendi. Kilise cemaatinden Volkan Çayır, "Sık sık olan bir olay bu. Üçüncü boyanmamız. Ben görevli değilim, kilisenin cemaatinden biriyim. 'Allah 1' yazılmış. Biz de farklı bir şey söylemiyoruz. Allah'ın bir olduğunu söylüyoruz" dedi.

Haber 01-01-22 16:44

Kozan Barajı'nda sular çekilince kilise ve evler ortaya çıktı: Rahiplere ait!

Adana’da Kozan ilçesindeki baraj gölünde kurak yaz mevsiminin ardından suların iyice çekilmesi sonucu Bizans ve Roma dönemine ait kilise ve tarihi yapılar ortaya çıktı. Roma ve Bizans dönemine ait Kara Kilise ve kilise görevlilerine ait evler, vatandaşların ilgi odağı olurken, Yozgat Bozok Üniversitesi Tarih Bölümü mezunu Sefa Aktaş, ''ortaya çıkan evlerin rahiplere ait olduğunu düşünüyorum. Bu bulgular Geçmişteki yaşanmışlığa ayna olacaktır'' dedi.

Haber 06-11-21 10:32

Geçtiğimiz yıl keşfedilmişti! Kayalıklardaki 1100 yıllık kilisenin içine ilk kez girildi

Artvin'in Karçhal Dağı'nın eteklerinde sarp kayalıkta bulunan ve 1100 yıl önce yapıldığı tahmin edilen asırlık kilise, bölge halkının yoğun çabası sonucunda doğa tutkunları ve fotoğrafçılar aracılığıyla görüntülendi. Geçtiğimiz yıl drone yardımıyla keşfedilen kilisenin içine de ilk kez girildi.

Haber 05-11-21 09:55

Priene Antik Kenti'nde yapılan ilk kiliseye ulaşıldı

Aydın'ın Söke ilçesindeki kazının başkan yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Ali Altın: - "Bu bahsettiğimiz kilise muhtemelen buradaki ilk Hristiyanların topluca ibadet etmek için kullandıkları ve bunun için inşa ettikleri bir yapı"

Yurthaber 18-10-21 11:10

Alman doğa yürüyüşçüleri Kula Volkanik Jeoparkı'nı ziyaret etti

Yürüyüşe liderlik eden Dr. Gregor Schwert: - "Almanya'da ufak tefek volkanik bölgeler var ama bu büyüklükte bir volkanik jeoparkı gezmek bizler için bir ilk oldu"

Yurthaber 08-10-21 14:46

Fransa'da skandal! 3 binden fazla pedofil kayıtlara geçti

Fransa’da bağımsız komisyonun araştırmasına göre, Katolik Kilisesi’nde 1950’den bu yana 3 binden fazla pedofil kayıtlara geçti.

Haber 03-10-21 13:40

Penis desenli gömleğiyle kiliseye giden yaşlı kadının fotoğrafı sosyal medyada olay yarattı

Sosyal medyada popüler hale gelen bir fotoğraf karesinde yaşlı bir kadının kiliseye gitmek için seçtiği kıyafet tartışmalara neden oldu. Kilisenin içinde çekilen fotoğrafta yaşlı kadının sadece sırtı gözüküyor. Sosyal medya kullanıcılarının bazıları olay yaratan gömleğin desenlerini penise benzetirken kimileri ise yeşil mantar olduğunu iddia etti.

Trend 29-09-21 11:37

Dileklerinin kabul olması için 202 metre yokuştan Aya Yorgi'ye tırmandılar: Çocuk istedim çocuğum, ev istedim evim oldu

Büyükada'da bulunan Aya Yorgi Kilisesi'nde, dileklerin kabul olduğuna inanılan geleneksel yürüyüş, bu yıl da gerçekleştirildi. Dileklerini dileyenler ağaçlara maske bağladı. Yıllar önce çocuğunun olması için dilek dileyen ve dileğinin gerçekleştiğini belirten bir kadın, bu kez başka bir dileği için buraya geldiğini söylerken, her yıl kiliseye gelerek dilek dileyen Büyükada sakini ''Burada birkaç dileğim gerçek oldu, yine geldim'' açıklamasında bulundu.

Haber 25-09-21 11:10

Saklı cennet Takoran Vadisi su altı kaşiflerini bekliyor

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde yer alan, doğal yapısıyla dikkat çeken Takoran Vadisi, su altında da eşsiz güzellikleri barındırıyor - Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak: - "Su altında kalan tarihi yapıların fotoğraflanarak gün yüzüne çıkarılması amacıyla çalışma başlattık" - Vadideki suya dalış yapan Mahmut Durak: - "Dalışımın amacı, sportif olarak dalan arkadaşlarımıza bir kaynak oluşturmak. Bu zenginlikleri görmeleri amacıyla onları da davet ediyor ve bekliyoruz"

Yurthaber 23-07-21 11:02

Sahibinden satılık kilise! Fiyatı dudak uçuklatıyor

Bursa'nın Mudanya ilçesinde bulunan Aziz Yuhanna Kilisesi, apart otel yapmak için izin alamayan sahibi tarafından 2016 yılında 1 milyon dolara satışa çıkarıldı. Ancak alıcı bulamadı. İmar planlarında 'bahçeli ev' olarak görülen 600 yıllık bina, 5 yıldır yeni sahibini bekliyor. Kilisenin sahibinin ciddi bir takas teklifi geldiğinde bu yapıyı takasa sokmak istediği, İstanbul ve Bursa'da merkezi yerlerdeki mülkiyetlerle, binalarla takasa girilebileceği öğrenildi.

Haber 13-07-21 10:27

Adalet Bakanı Gül: Kadıköy Surp Takavor Kilisesi'ne yapılan saygısızlığı kınıyorum

Adalet Bakanı Gül: "Kadıköy Surp Takavor Kilisesi'ne yapılan saygısızlığı kınıyorum"

Yurthaber 12-07-21 13:28

Tepki çeken görüntüler! Kilise duvarı üstünde oynayanlar için karar verildi

Kadıköy'de bulunan Surp Takavor Ermeni Kilisesi'nin kapısının üzerine çıkan 2 kişi çalan müzik eşliğinde karşılıklı oynadı. Sosyal medyada hızla yayılan görüntüler tepki topladı. Olayla ilgili olarak gözaltına alınan 3 kişiden 2'sine ev hapsi verilirken biri serbest bırakıldı.

Haber 12-07-21 10:29

Kanadalı eski piskopos Poilievre: Hükümetle suç ortağıydık

Kanadalı eski Saskatoon piskopos Andre Poilievre, yatılı kilise okullarının bahçesinde son zamanlarda ortaya çıkarılan kayıt dışı çocuk mezarları hakkında, "Bu okulların tasarımında, uygulanmasında ve yönetiminde hükümetle suç ortağıydık." ifadesini kullandı.

Haber 11-07-21 08:12

ABD'de bir kişi kiliseye saldırdı! Çatıdaki haçları yakmaya çalıştı

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde yer alan Los Angeles kentinde üzerine sadece şort ve çorap giyen kimliği belirsiz bir şahıs, çatısına tırmandığı bir kilisedeki haçları yakmaya çalıştı.

Haber 09-07-21 09:54

Kanada'da bir yatılı kilise okulundaki bazı çocuk cesetlerinin yakıldığı iddia edildi

Kanada'da British Columbia ve Saskatchewan eyaletlerindeki 3 ayrı yatılı kilise okulunda bugüne kadar ulaşılan 1148 isimsiz çocuk mezarı için tartışmalar sürerken Ontario eyaletine bağlı Brantford kentindeki Mohawk Yatılı Kilise Okulu'nda bazı çocuk cesetlerinin yakıldığı iddia edildi.

Haber 02-07-21 00:40

Kiliseleri hedef alan saldırılar sonrası Justin Trudeau'dan açıklama: Kabul edilemez ve durdurulmalı

Kanada Başbakanı Justin Trudeau ve bazı yerli liderler, eski yatılı kilise okullarında isimsiz mezarların bulunmasının ardından Katolik kiliselerini hedef alan kundaklama ve vandalizmin adaleti sağlamanın yolu olmadığını açıkladı.

Haber 01-07-21 08:06