Mehmet Muharrem Kasapoğlu kimdir?

Mehmet Muharrem Kasapoğlu kimdir?

1976 İstanbul doğumlu Mehmet Muharrem Kasapoğlu bürokrat ve siyasetçidir. İlk, orta ve lise eğitimini tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’ne girmiştir. Mezun olduktan sonra yine Marmara Üniversitesi’nde mahalli idareler ve yerinden yönetim programında yüksek lisans yapmıştır. ABD'deki Florida State Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde yönetim organizasyonu alanında araştırmacı, uzman ve proje koordinatörü olarak çalışmış, Palm Beach Atlantic Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansını tamamlamış, İstanbul Üniversitesi'nden yerel istihdam konusu ile doktora derecesi almıştır. Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda çeşitli görevlerde yar aldıktan sonra 9 Temmuz 2018 tarihinde Gençlik ve Spor Bakanı olmuştur.

Mehmet Muharrem Kasapoğlu Haberleri

5. İslami Dayanışma Oyunları

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: - "Nasıl Türkiye bir baştan diğer uca kadar her alanda ihya olduysa Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonuyla engin vizyonuyla her alanda sanayisiyle, ekonomisiyle altyapısıyla, sağlığıyla, eğitimiyle geliştiyse bir dönüşümü gerçekleştirdiyse hem yerel yönetimlerde hem hükümet yaklaşımında Konya sporda da gençlikte de güçlü bir gelişimi gerçekleştirdi"

Yurthaber 07-08-22 22:12

Son dakika: Bakan Kasapoğlu duyurdu! İstihdam edilmek üzere 1017 sürekli işçi alınacak

Son dakika haberi... Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayında, bakanlık taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere 1017 sürekli işçi alacaklarını duyurdu. Bakan Kasapoğlu'nun açıklamasına göre, 767 sürekli temizlik işçisi, 144 engelli sürekli temizlik işçisi, 106 eski hükümlü sürekli temizlik işçisi alınacak. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 04-08-22 21:06

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Konya'da Beyşehir ve Hüyük'ü ziyaret etti:

"Son 20 yılda Cumhurbaşkanı'mızın liderliğinde gerçekleştirdiğimiz yatırımların meyvesini hamdolsun birer birer topluyoruz. Hüyük'ten, Konya'nın ilçelerinden, Konya'dan nice yıldızları, nice şampiyonları, bu ay yıldızı dalgalandıracak kahramanları yetiştireceğiz"

Yurthaber 22-07-22 00:42

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? İstanbul'da 'tahıl koridoru' toplantısı, Datça ve Çeşme'de yangın, KYK borcu açıklaması...

Türkiye ve dünyada birçok önemli gelişmenin yaşandığı günün en öne çıkan haberlerini sizler için derledik. İstanbul'da düzenlenen 'tahıl koridoru' toplantısı, Datça ve Çeşme'de korkutan yangın, Bakan Kasapoğlu'ndan KYK borcu faizlerine ilişkin açıklama, Mesut Özil transferi, üniversite öğrencisi Aziz Can B.'nin ölümü, ABD'deki enflasyon verileri...

Haber 13-07-22 17:01

Bakan Kasapoğlu'dan gençlere müjde! 18-25 yaş aralığındakilere ücretsiz...

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Genç Ne Sever" platformunun tanıtım toplantısında 18-25 yaş arasındaki gençleri ilgilendiren dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Bakan Kasapoğlu, bu yaş aralığındaki gençlerin müze ve ören yerlerine ücretsiz girebileceklerini belirterek müjdeyi verdi.

Haber 01-07-22 22:40

Bakan Kasapoğlu, Mersin'de Ulusal Gençlik Kampları sezon açılışında konuştu:

"İnşallah bu yıl 200 binden fazla gencimizi kamplarımızda misafir etmeyi planlıyoruz" - "Bundan sonra 81 ilimizin tamamında 'Biz bir takımız.' diyeceğiz ve farklı şehirlerimizden gelen binlerce gencimizi bu projeyle buluşturacağız"

Yurthaber 28-06-22 21:00

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Mersin'de konuştu:

"2023 inanıyorum ki gençlerimizle kadın kollarımızla tüm teşkilatımızla Mersin başta olmak üzere sandıkları gümbür gümbür patlatarak tüm dünyaya demokrasinin, adaletin mesajını haykıracaktır"

Yurthaber 28-06-22 15:21

Bakan Kasapoğlu’ndan A Milli Erkek Voleybol Takımı'na tebrik

Bakan Kasapoğlu’ndan A Milli Erkek Voleybol Takımı'na tebrik

Yurthaber 20-06-22 00:49

Bakan Kasapoğlu, TFF Başkanlığına seçilen Büyükekşi'yi tebrik etti

Bakan Kasapoğlu, TFF Başkanlığına seçilen Büyükekşi'yi tebrik etti

Yurthaber 16-06-22 14:36

Bakan Kasapoğlu'ndan Dünya Şampiyonası'nda birinci olan Muaythai Milli Takımı'nı kutladı

Bakan Kasapoğlu'ndan Dünya Şampiyonası'nda birinci olan Muaythai Milli Takımı'nı kutladı

Yurthaber 04-06-22 19:30

Şanlıurfa’ya yaklaşık 670 milyon liralık gençlik ve spor yatırımı yapılacak

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: - "Bu toprakların çocuklarına bütün kalbimizle inanıyor ve güveniyoruz. Gençlerimizin en iyi imkanlara sahip olması, kendilerini en iyi şekilde yetiştirmeleri, sportif bir hayat tarzına sahip olmaları için dur durak bilmeden çalışıyoruz"

Yurthaber 02-06-22 21:49

Tüm Türkiye'de 19 Mayıs coşkusu! Bakan Kasapoğlu'ndan Anıtkabir ziyareti

19 Mayıs tüm yurtta coşkuyla kutlanıyor. İllerimizden kutlama kareleri gelmeye devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Anıtkabir'i ziyaret etti. Kutlama mesajı da yayımlayan Kasapoğlu, "Hedef; Atatürk’ün 10. Yıl Nutuk’unda çizdiği yöndür: 'Milletimizi en geniş refah vasıta ve kaynaklarına sahip kılacağız. Milli kültürümüzü muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkartacağız.'" ifadelerini kullandı.

Haber 19-05-22 10:43

Bakan Kasapoğlu, Kastamonu Belediyespor'u tebrik etti

Bakan Kasapoğlu, Kastamonu Belediyespor'u tebrik etti

Yurthaber 08-05-22 17:42

Bakan Kasapoğlu, AK Parti Eskişehir İl Başkanlığında gençlerle buluştu:

"Gençlik bizim için en büyük umut. Sadece bu ülkenin değil, dünyanın umudu Türkiye'nin gençleri"

Yurthaber 19-04-22 20:24

57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda madalyalar sahibini buldu

Dereceye giren sporculara ödüllerini Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu verdi

Yurthaber 17-04-22 12:06

TEB BNP Paribas Tenis Turnuvası'nın tanıtımı yapıldı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu: "Tenis açısından önemli sporcuların bir araya geldiği ve sporseverlerin ilgiyle takip ettiği bir organizasyon"

Yurthaber 16-04-22 16:17

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Bursa'da partililerle buluştu:

"AK Parti gençleriyle, kadınlarıyla sadece Türkiye'nin değil, bu coğrafyanın değil, insanlığın umudu olan bir hareketin adı"

Yurthaber 26-02-22 15:49

Bakan Kasapoğlu, Ankara'da 6 spor tesisinin açılış törenine katıldı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu: - "Ülkemizi baştan başa sarmalayan bu tesislerimizin her biri, yüzümüzün akıdır"

Yurthaber 24-02-22 16:10

KYK yurtlarında internet kotası var mı? Kyk yurtlarında internet kotası ne kadar oldu 2022?

KYK yurtlarında internet kotası sorununa ilişkin Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'ndan açıklama geldi. Bakan Kasapoğlu yaptığı açıklamayla KYK yurtlarında kalan öğrencilere müjdeli haberi duyurdu. Peki halen KYK yurtlarında internet kotası var mı? Kyk yurtlarında internet kotası ne kadar oldu? Detaylar haberimizde...

Haber 08-02-22 14:54

Bakan duyurdu! Ücretsiz internet kotası iki kat artırılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daha önce müjdesini verdiği yurtlardaki internet kotasıyla ilgili açıklama geldi. Son dakika haberine göre, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bakanlığa bağlı yurtlarda internet kotasını iki katına çıkardıklarını açıkladı.

Finans 07-02-22 14:31

Son Dakika: KYK yurtlarında kalan öğrencilere müjde! Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Kasapoğlu duyurdu: Artırılıyor

Son dakika haberine göre KYK yurtlarındaki internet kotaları ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Trabzon'da gençlerle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KYK yurtlarındaki internet kotalarının yetmediğini söyleyen gençlerin sorusuna karşılık "Mehmet Bey bu cevap sana yakışır" dedi. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu da "önümüzdeki dönem itibariyle internet kotasıyla ilgili artırım yapıyoruz." ifadelerini kullandı.

Haber 01-02-22 20:47

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sitem dolu sözler: Ah Başkan ah...

Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Giresun'da AK Parti İl Dayanışma Meclisi toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşması sırasında salonun yeterli olmadığı hususunda tepki göstererek, "Geliyoruz burada toplantı yapıyoruz, olmaz." ifadelerini kullandı. Erdoğan ayrıca partililerin tezahuratları sonrasında "Ah Başkan ah..." şeklindeki sitem dolu sözleri de mikrona yansıdı.

Haber 29-01-22 16:57

Sarıkamış şehitleri 107 yıl sonra anıldı! Binlerce kişi soğuğa aldırış etmeden toplandı...Bembeyaz bir destan yazdılar

107 yıl önce Enver Paşa komutasında düzenlenen Sarıkamış Harekatı sırasında donarak şehit düşen binlerce Mehmetçik, törenlerle anıldı. Hava sıcaklığının sıfırın altında 5 derece olduğu Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki törende binlerce kişi, şehitler için yürüdü. Törende konuşma yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Soğuk hava nefeslerini keserken dahi yılmadılar, bu dağlarda bembeyaz bir destan yazdılar." ifadelerini kullandı.

Haber 09-01-22 16:25

Bakan Kasapoğlu duyurdu! Ocak ayı burs ve kredi ödemeleri başladı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sosyal medyadan, ocak ayı burs ve kredi ödemelerinin bugünden itibaren başladığını duyurdu.

Finans 06-01-22 12:10

Bakan Kasapoğlu, hayatını kaybeden güreş antrenörü için başsağlığı mesajı yayımladı

Kasapoğlu, trafik kazasında hayatını kaybeden Batman Petrolspor Güreş Takımı antrenörü Kay'ın ailesiyle görüştü

Yurthaber 02-01-22 14:55

Son dakika: Bakan Kasapoğlu'ndan öğrencilere burs müjdesi

Son dakika haberine göre, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ilk defa burs alacak öğrencilerin 3 aylık ödemelerinin gece itibarıyla hesaplara yatacağının müjdesini verdi. Ödemeler lisans öğrencileri için bin 950 TL, yüksek lisans öğrencileri için 3 bin 900 TL ve doktora öğrencileri için 5 bin 850 TL şeklinde gerçekleşecek.

Haber 28-12-21 22:11

Son dakika: Gençlik ve Spor Bakanlığına kaç kişi alınacak? Bakan Kasapoğlu duyurdu

Son dakika haberine göre, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bakanlığa 1575 personel alınacağını duyurdu.

Haber 27-12-21 22:34

Son Dakika: Bakan Kasapoğlu duyurdu! KYK burs ve kredi sonuçları açıklandı

Son dakika haberine göre, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yükseköğrenim burs/kredi başvuru sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Çok sayıda öğrenci ve veli tarafından uzun süredir KYK sonuçları açıklandı mı sorusunun yanıtı araştırılıyordu.

Haber 14-12-21 20:55

2022 KYK burs sonuçları açıklandı mı? KYK burs başvuru sonucu ne zaman açıklanacak?

GSB sorgulama sayfası, 2022 KYK burs ve kredi sonuçlarını bekleyen adaylar tarafından yoğun bir şekilde ziyaret ediliyor. Uzun zamandır açıklanması beklenen KYK burs sonuçları için gözler Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan gelecek açıklamaya çevrildi.

Finans 13-12-21 08:55

Bakan Kasapoğlu'ndan hayatını kaybeden Mustafa Cengiz için başsağlığı mesajı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 71 yaşında hayatını kaybeden eski Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz için taziye mesajı yayımladı.

Spor 28-11-21 19:30

Bakan Kasapoğlu'ndan 'yurt' açıklaması

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu "2021 yılında yapılan yurt başvurusu 624 bin. Bunlardan 551 binini ise yerleştirdik." dedi.

Haber 23-11-21 21:36

Bakan Kasapoğlu: Kasım ayı burs ve kredi ödemeleri başladı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yükseköğrenim öğrencilerinin kasım ayı burs ve kredi ödemelerinin 6 Kasım itibarıyla başladığını duyurdu.

Finans 06-11-21 10:56

Son Dakika: Bakan Kasapoğlu duyurdu! Burs ve kredi başvuruları başladı

Son dakika haberine göre 2021-2022 eğitim öğretim dönemi burs ve kredi başvurularının başladığı belirtildi.

Haber 05-11-21 10:24

Gençlik ve Spor Bakanlığından Nevşehir'e yatırım

Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu: - "Şehrimize yeni, modern tesisler, eserler kazandıracağız. Birlikte gençlik ve spor altyapısını yepyeni boyuta taşıyacağız" - "Kendi kararını kendi veren, kendi göbeğini kendi kesen, üreten güçlü Türkiye'den rahatsız olanlar şunu bilsinler ki onlar hiçbir zaman aciz bir Türkiye'yi göremeyecekler" - "2002 öncesi Nevşehir'de 12 tesis varken, bugün bu tesisleri 28'e yükselttik. Var olanları da yeniledik. 2 binlerde olan lisanslı sporcu sayımız, bugün 30 binlerin üzerine çıktı"

Yurthaber 04-11-21 20:02

Bakan Kasapoğlu'ndan İmamoğlu'na: Mizansene gerek yoktu

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, dün eylem yapan Kanuni Sultan Süleyman KYK yurdu öğrencilerinin taleplerinin karşılandığı yönündeki açıklaması hakkında, "9 gün önce İBB'ye ilettiğimiz otobüs seferlerinin artırılması talebini yerine getirmek için mizansene gerek yoktu" dedi.

Haber 20-10-21 23:07

Bakan Kasapoğlu'ndan öğrenci yurdu tartışmalarına cevap

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğu gündemdeki üniversite yurtlarıyla ilgili tartışmalara değindi. Bakan Kasapoğlu, yurtlardaki son durumu anlatırken, öğrencilerin yüzde 70'e yakınının yurtlara yerleştirildiğini belirtti. Bakan Kasapoğlu yurtlarla ilgili, "Açık ara dünyanın en güçlü, hem hizmet kalitesi açısından hem de nicel anlamda, en güçlü altyapı bizde." ifadelerini kullandı.

Haber 29-09-21 21:21

Bakan Kasapoğlu'ndan dikkat çeken 'öğrenci yurdu' açıklaması

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, son günlerde sıkça gündeme gelen yurt sıkıntısı ile ilgili konuştu. Kasapoğlu, "Verileri bilmeden farklı şekilde ortaya koyanlar, bildiği halde kötü niyetle istismar edenler, 8 milyon öğrenci üzerinden bu yurt konusunu belli bir amaçla, milletimizi kandırmaya çalışıyorlar" dedi.

Haber 22-09-21 13:16

Son Dakika: KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı! Bakan Kasapoğlu duyurdu

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı yurt başvuru sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

Haber 16-09-21 09:22

Spor Bakanlığı'na 4 bin 346 kadrolu işçi alınacak! Bakan Kasapoğlu duyurdu

Spor Bakanlığı'na 4 bin 346 kadrolu işçi alınacağı açıklandı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yaptığı açıklamada "Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında görev yapmak üzere 4 bin 346 kadrolu işçi alımı yapacağız. Bunun 549'u erkek, 869'u kadın olmak üzere temizlik görevlisi, yine 1227 erkek, 1701 kadın olmak üzere de güvenlik görevlisi alımını gerçekleştireceğiz." ifadelerini kullandı.

Finans 24-08-21 15:50

Bakan Kasapoğlu duyurdu: 4 bin 346 kadrolu işçi alınacak

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bakanlık merkez ve taşra teşkilatında görev yapmak üzere 4 bin 346 kadrolu işçi alımı yapılacağını duyurdu.

Finans 22-08-21 22:49

Son Dakika! Yükseköğrenim öğrencilerine ağustos ayı burs ve kredi ödemeleri yapılmaya başlandı

Son dakika haberine göre Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ağustos ayı burs ve kredi ödemelerinin bugün itibarıyla başladığını duyurdu.

Finans 06-08-21 10:38

Konya'da yapılacak 5. İslami Dayanışma Oyunları'nın tarihi belli oldu

Konya'da düzenlenecek 5. İslami Dayanışma Oyunları, 9-18 Ağustos 2022 tarihlerinde yapılacak.

Spor 31-07-21 17:03

Bakan Kasapoğlu'ndan milli atletlere tebrik

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Avrupa U20 Atletizm Şampiyonası'nda madalya kazanan milli sporcuları tebrik etti.

Spor 19-07-21 23:46

Bakan Kasapoğlu ve Fuat Oktay Türk sporcuları Tokyo Olimpiyatları'na uğurladı

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'na katılım hakkı elde eden milli sporcuları Japonya'ya uğurladı.

Spor 16-07-21 17:21

Tokyo 2020 için yola çıktı! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Bakan Kasapoğlu'ndan başarı dileği

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda mücadele edecek sporcularımız, Tokyo'ya gitmek üzere yola çıktı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, sporcuları İstanbul Havalimanı'ndan Tokyo'ya uğurlarken açıklamalarda bulundu.

Spor 16-07-21 17:12

Şoke eden gelişme! Galatasaray, Yunanistan'a alınmadı

Galatasaray kafilesi, Olympiakos maçı öncesi Yunanistan'daki görevlilerin yeni PCR testleri istemesi ve 2 saat havalimanında bekletilmesi nedeniyle İstanbul’a dönüş işlemlerini başlattı. Sarı-kırmızılılar kısa süre içinde işlemleri tamamladı ve saat 23.30'da İstanbul'a döndü.

Spor 12-07-21 19:55

Bakan Kasapoğlu, Tokyo 2020 heyecanını şimdiden yaşamaya başladıklarını vurguladı:

"Ülkemiz 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda 18 branşta 108 sporcuyla temsil edilecek" - "İnanıyorum ki bütün Türkiye'nin kalbi, evlatlarıyla beraber Tokyo'da atacak. Sporcularımız da bunu yüreklerinde hissedecek" - "Sporcularımız, centilmenlikleri, nezaketleri, saygı ve sevgileri ile Tokyo 2020'ye damga vuracak, buna bütün kalbimle inanıyorum"

Yurthaber 08-07-21 18:44

Bakan Varank'tan uçan araba açıklaması!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Türkiye kendine inanmış, ufku samanyolu galaksisi kadar geniş, çalışkan gençleriyle uçan arabalarda da dünya liderliğine oynayacak. Nasıl ki insansız hava araçlarındaki başarımız şu anda tüm dünyanın dilindeyse, tüm yenilikçi alanlarda da gençlerimizle birlikte iddiamızı kanıtlayacak başarı hikayelerini yazacağız" dedi.

Haber 06-07-21 15:39

Son Dakika: Bakan Kasapoğlu açıkladı! Temmuz ayı burs ve kredi ödemeleri başladı

Son dakika haberine göre Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, temmuz ayı burs ve kredi ödemelerinin 6 Temmuz itibarıyla başladığını duyurdu.

Finans 06-07-21 09:51