KADIN

Akrep Burcu Yıllık Yorumu

AKREP

Sevgili Akrepler 2017 yılı,

-Krizleri fırsata dönüştürme yılınız.

-Anne-baba-işveren gibi otorite figürleri size destek verecek.

-Geçmişte yaşanmışlara takılmayın.

-Sorumluluk alacak, toplum yaşamına önem verecek, hedefinizi yüksek tutacak, kararlı olacaksınız.

-Arkadaşlarınızla bir arada olmak, yazışmak, konuşmak, sosyal medya ile haşır neşir olmak yıl boyunca etkilidir.

-Bir iki kez ev değiştirebilirsiniz.

-Sanatsal projeler, bir grubun liderliği, resim, iç mimari, moda, tasarım alanlarında çalışabilir ve bu anlamda sosyal medyayı etkin kullanabilirsiniz.

-Yenilenme, yapılanma, farkındalık ve kendinizi yeniden keşif yıl boyunca etkili olacak.

-Ortaklık, evlilik ve ilişkiler yoluyla büyümek, gelişmek zamanıdır.

-Yanlışlarınızla yüzleşerek doğru yönde gelişeceksiniz.

-Dünya ile barışçıl, kendinize ve başkalarına karşı iyileştirici, yapıcı olduğunuz sürece kazanacaksınız.

Dikkat edilecek Tarihler:

10 Nisan-3 Mayıs: Evlilik-boşanma-iş ortaklığı-hukuk-sözleşmelerle ilgili konuların mutlaka maddi-manevi güvence açısından ele alınarak gözden geçirilmesinde yarar var.

13 Ağustos-5 Eylül: arkadaşlarımızla ilişkimizi, plan ve projelerimizi ve yaşadığımız toplumu gözden geçireceğiz. Hazırlık aşamasında olduğumuz işlerimize detaylı şekilde bakacağız. Başkalarını kolay kolay beğenmediğimiz için eleştireceğiz. Kimileri bizi itici bulacak bazıları açık sözlü diyecek. Ancak şunu unutmayalım ki bu süreçte ağzımızdan çıkanı kulağımız duymalı, başkalarının da bizi eleştirme hakkı olduğunu unutmamalıyız. İşlerimizi düzgün şekilde yapalım.

3-23 Aralık: paranıza sahip çıkınız. Özellikle aldığınız ürüne, hizmetin kalitesine önem veriniz. Finansal konularda daha dikkatli hesabınızı yapınız. Yabancılarla olan parasal ilişkilerde özellikle dikkat ediniz. Güvenilir firmalarla çalışınız. Alacağınıza vereceğinize bir bakınız.

OCAK AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-8 OCAK ARASI

Sevgili Akrepler 3 Ocak (saat 10:46)-3 Şubat (saat 18:51) tarihleri arasında Venüs-Balık burcunda ilerleyecek. Tutkulu, istekli bir şekilde ilişkilere bakmaktan yanayız. Romantizm, ılımlılık, şefkat ararız. Aşk hayatımızla ilgili konularda ılımlı düşünürüz. Kimseyi kırmak gücendirmek, sonra da uğraşmak niyetinde değiliz. Romantik sözlere, güzel niyetlere, sevgi dolu buluşmalara açığız. Ancak bir yandan da tabii ki dikkatliyiz, bize ait olanı sahipleniyoruz, tutkuluyuz. Geçmişte yaşananlara endişeden uzak, iç gözlemde bulunarak bakabilmemiz kolaylaşır. Hani bazen insan aşkta kendini garip, kafası karışmış, gerçeklerden uzaklaşmaya hazır bir halde hisseder ya. Çünkü canınız acıyordur. Belki yaşadığınız eski tecrübeler veyahut mevcut sorunlarınız sizi baskı altına almıştır. İşte Venüs, dönemi bunları restore edicidir, moral yükseltir. Aşkta ılımlı paylaşımın, hoş duyguların, yücelen sevginin işaretçisidir. Partnerimizin bize olan güzel yaklaşımları ve romantik jestleri hoşumuza gider. Öyle para pul gözümüz pek görmez. İsteriz ki, sevgilimiz bizi el üstünde tutsun. Ancak ben derim ki, ilişkisi yeni başlayanlar, karşınıza çıkan kişiye dikkat edin, onu tanıyın. Hemen kanmayın.

Not: 3 Nisan-15 Nisan tarihleri arasında Venüs-Balık burcunda gerileyecek. Her burç mensubu yukarıda yorumunda sözü edilen konularda iç gözlemde bulunacak. Bu meseleleri tekrar ele alacak, üzerinde düşünecekler. Bütün bu gözlemler iç ve dış dünya arasındaki dengenin sağlanmasında, gerekli ile gereksizlerin tespitinde yardımcı olacaktır.

4 Ocak 2017 (saat 17:17)-8 Ocak 2017 (saat 12:43) tarihleri arasında Yay burcunda gerileyecek Merkür: Parasal kazanç, bağlantılar, girişimler ve işlerle alakalı konular, yatırım, ticaret ve hukukla alakalı konular ve parasal meseleler, sözleşme, kira kontratları, veraset davaları, para kazanmak amaçlı yapılan yolculuklar, eşinizin veya sizin bir akrabanızla alakalı maddi konular, taşınmaz mallar, eğitim giderleri, menkul değerler, borsa işleri, bir ürünün pazarlanması, para kazanmak amaçlı çalışmalar, gelir artışı, vergilerle ilgili konularda daha önce verilmiş kararları gözden geçirmemiz, bütçemizin ayarını bilmemiz gerekiyor. Şartların, durumun farkında olarak hareket edelim. Elimize geçeni har vurup harman savurmayalım.

Tüm burçlar için önemli Not:

Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 29 Aralık 2016itibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 15 Ocak 2017 kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

8 Ocak saat 12:43-12 Ocak saat 17:03 tarihleri arasında Merkür Yay burcunda düz ilerleyecek. Cesaretlilik ön planda. Kazanmak adına kendinizi gösterecek, fikirlerinizi ifade edecek, yaratıcı yeteneklerinizi sergileyeceksiniz. Bu anlamda güçlüsünüz. Geniş alanlarda sanatınızı icra edebilirsiniz. Eğitim ve iş hayatını bir arada sürdürerek para kazanabilirsiniz. Tecrübe edinebilirsiniz. Bu yılki geçiş, büyümek adına akıllıca düşünmeyi, buna göre deneyim sahibi olma anlamı taşıyor. Parayı kazanıyoruz ama bunu çalışarak, kendimizi ifade ederek yapabiliyoruz. İhtiyaçları almak, olumlamada bulunmak, kısa seyirli geziler, öğrenmek, deneyim sahibi olmak, sevdiklerle bir araya gelmek söz konusu olabilir. Ancak ne olursa olsun üzerimizde baskı kuran değil bizim de kendimizi ifade edebileceğimiz ilişkilere daha fazla önem veriyoruz. Merkür-Yay burcunda gölge yanları fazlaca olan bir etkidir. O nedenle bizim de, uzmanların görüşlerine, bir bilene sormamızda yarar vardır. Paramızı ölçülü ve idareli bir şekilde harcamak, geri ödenmesi zor olan borçlara girmek yanlış olacaktır.

9-15 OCAK ARASI

Sevgili Akrepler 12 Ocak saat:14:34 tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, alıştığımız yaşamdan, çevreden, bildiğimiz, tanıdığımız insanlardan uzakta olmanın hassasiyetini vurguluyor. Bize göre değil belki ama hayat mücadelesi, eğitim, ticaret veya farklı nedenlerle başka yerlerde yaşıyoruz, yaşamak zorunda kalıyoruz. Burada önemli olan yarınlarınız adına düşünmeniz, güvencenizi önemsemeniz ve duygusallık yerine mantıklı şekilde meselelere bakmanızdır. Gerçekten buna değiyorsa, size artı katkıları olacaksa, maddi ve manevi anlamda güven içeriyorsa sabırlı olmakta yarar vardır. Merkür bugün Oğlak burcunda seyrine başlıyor. Sizler eğitim, iş, yakın çevreniz, girişimlerinizde ciddi, planlı ve programlı şekilde düşüneceksiniz. Bir şeylerin sağlam ve uzun ömürlü olması için, bu zaten şart gözüküyor. Görünümlere baktığımızda, özellikle ilişkide hem kaybetmekten korkuyoruz hem duygularımızı belli etmekten. Belki bu nedenle dışarıda çok güçlü biri gibi dursak da, aslında kendimize ait dünyada kararsız gibiyiz. Bu durum Dolunayın duyarlı etkisi nedeniyle oluyor. Birileri adına kendimizden vazgeçmemeliyiz. Gücümüzü, becerilerimizi asla hafife almamalıyız. Bunun için mücadeleden, hedefimizden vazgeçmemeliyiz. Bu Dolunayı etkili bir görünümü var. Size hayallerinizi gerçeğe dönüştürmede yardımcı oluyor. İş-eğitim-ilişkide ne istediğinin farkında olanlar bu Dolunayda gelişmeyi, hayatın farklı yönlerini keşfetmeyi, maddi-manevi anlamda doyurucu ve kazandırıcı olana yönelmeyi bilecekler. Kararlılık, sabır, azim Merkür-Oğlak geçişiyle zihninizi bir hedef üzerinde odaklamanızı sağlayacaktır.

12 Ocak-7 Şubat tarihleri arasında Oğlak burcunda ilerleyecek Merkür, çevremizdeki insanlarla, iş, eğitim amaçlı konuşmaların veya yaşça büyük kişilerle sohbetlerin ciddiyetin ve disiplinli düşünmenin işaretçisidir. Yeni bir yıla adım atmamıza birkaç hafta kalmış durumda. Şöyle ciddi biçimde hem hedefinizi hem mali konuları, hem de aşk hayatınızla ilgili meseleleri ele almanızda yarar var. Siz de istesiniz de istemeniz de, bu dönem iş konularını öne çıkarıcıdır. Ailevi meseleler üzerinde düşünmeyi sağlar. Sizin kişisel ihtiyaçlarınızı hangi yolla karşılayacağınız önemlidir. Bazen karamsar düşünmeye neden olabilir. Çünkü insan bastığı yeri bilmekten yanadır. Çevre ilişkilerinde belli bir mesafe duygusu ön plandadır. Yani öyle herkesle pek sıkı fıkı olmak istemezsiniz. Genelde güvendiğiniz insanlarla konuşmayı tercih edersiniz. Bu süreç Merkür geri hareketinin sona ermesi nedeniyle 19 Aralık 2016-4 Ocak 2017 tarihleri arasındaki işlerin, meselelerin tekrar gündeme gelmesi ve yürürlüğe konması, işlerlik kazandırılması, halledilmesi yönünde etkili olacaktır.

16-22 OCAK ARASI

20 Ocak-18 Şubat tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek Güneş süresince, ailevi ilişkiler, çalışma hayatınızla ilgili konular, ortaklaşa ilişkiniz olan insanlarla bağlantınız, bireysel girişimlerdeki kararlılığınız ve sorumluluklarınız öne çıkıyor. Özgürce geleceğinizi şekillendirmek isteğiniz yoğun. Ancak bir yandan da tam olarak ne yapacağınıza karar vermekte zorlanabilirsiniz. Hangi iş alanı sizin için daha uygun veya hangi alan kazandırıcı olur. Kimlerden destek görebilirsiniz veya kimlerle karşı karşıya gelebilirsiniz.

23-31 OCAK ARASI

Sevgili Akrepler 28 Ocak saat 03:07 Kova Burcunda doğacak Yeniay, ailevi-evlilik-çalışma hayatımız ve bazı önemli konularda geleceğe yönelik düşünmenin ve kendinizi yenileme arzunuzun göstergesidir. Bu yenilenmenin olması için tabii ki, duruma bireysel anlamda bir bakmak gerekiyor. Biz kimiz, nereden geldik, nereye gidiyoruz, nasıl bir ortamda yaşıyoruz, çalışıyoruz ve hedefimiz nedir. Bütün bunlara bakacağız. Kafamızda oturtacağız. Bazen şartlar insanı zorlayabilir veya planlarımızı uygulamak kolay olmayabilir. O zaman duruma bilinçli şekilde bakmak lazımdır. Bu Yeniay ailenin ve toplumun insan üzerindeki etkisini ve zorunlulukları vurguladığı için bu konularda esnek düşünmeyiz. Korunmak, sahiplenmek isteriz ve sevdiklerimizden destek bekleriz. Yeni bir yere taşınma, ofis kiralama, kiralama gibi konular gündeme gelebilir. Yeniayın oluştuğu bugün Mars-Koç burcunda seyrine başlayacak. Bu geçişte zorunlu olduğumuz işlerimize ağırlık vereceğiz. Sağlıklı yaşamı, beslenmeyi, stresten uzak durmayı önemseyeceğiz. Enerjimiz yüksek ve bizim işlerimizi planlı şekilde, ayrıntılara önem vererek yapmamız yararlı olur. Etrafımızdaki insanlarla ilişkimize, iş veya günlük hayatta kullandığımız araç ve gereçlere dikkat edelim.

28 Ocak saat 08:39-10 Mart saat 03:33 tarihleri arasında, Mars-Koç burcunda ilerleyecek. İster çalışıyor olun ister evde yaşamını sürdüren kişi olun burada önemli olan kendinizden, ortamınızdan, seçimlerinizden, yaşadıklarınızdan memnun muyum sorusunu kendinize sormanızdır. Eğer mevcut işinizden memnunsanız bu dönemde hırslı bir şekilde işlerinizi yaparsınız. Düzenlenmesi gerekenler canınızı sıksa da, üstesinden gelmeniz gerekir. Ancak koşturma bazen çevrenizde bulunan kişilerle aranızda sorunlara neden olabilir. Gerginlik yükselebilir. Detaylı işlerden pek hoşlanmazsınız. Çabuk sonuç almak istersiniz. İşinizden memnun değilseniz, iş değiştirmeyi düşünürsünüz. Başka planlarınız varsa bunları yürürlüğe koymayı arzularsınız. Eğer çalışmaya karar vermiş iseniz, serbest saatleri olan işleri tercih edebilirsiniz. Ancak ben derim ki, her ne yapmak istiyorsanız mutlaka iyi düşününüz.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-11-12-15-16-20-21-25-26-30-31
Zayıf Enerjili Günler : 1-7-8-13-14-28
Aşkta En Şanslı Günler : 3-30-31
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 23-24

Yeniay : 20-21-22 (Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 6-7-8-9 (Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

ŞUBAT AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-5 ŞUBAT ARASI

3 Şubat (saat 18:51)-4 Mart (saat 12:09) tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Bu süreçte sert, taviz vermez ve başkaları üzerinde etkin olmaya çalışabilirsiniz. İster istemez hakimiyetçi pozlar takınırsınız. Yerini ve zamanını bilmediğinizde bir takım sorunlar yaşanabilir. Evet bu geçiş, yeni kararlar vermek hem yolunuzu ve hem de ne yapmak istediğinizi belirlemeniz için sizi bir hayli itekleyecek. İlişkilerde sabırsızlık, bazen ani ve fevri çıkışlarda bulunmak mümkün. Benim tavsiyem, iş konusunda özellikle oturup yeteneklerinizi, becerilerinizi bir düşünün. Eğer yetersizseniz, o zaman sabırlı bir şekilde eksiklerinizi gözden geçiriniz. Bir an önce amacıma varayım diye olur olmaz kararlar vermeyiniz.

Not: 4 Mart-3 Nisan tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda gerileyecek. Her burç mensubu yukarıda yorumunda sözü edilen konularda iç gözlemde bulunacak. Bu meseleleri tekrar ele alacak, üzerinde düşünecekler. Bütün bu gözlemler iç ve dış dünya arasındaki dengenin sağlanmasında, gerekli ile gereksizlerin tespitinde yardımcı olacaktır.

6-12 ŞUBAT ARASI

7 Şubat-26 Şubat tarihleri arasında Merkür-Kova burcunda ilerleyecek. Aile içi ilişkilerimizde ister eş ister büyüklerimizle yaşıyor olalım, arkadaşlık etmek, yoldaş olmak önemlidir. Çocuğunuzun, eşinizin, büyüklerinizin, dost bildiklerinizin sorunlarını birlikte aşabilmek, çözüm bulmak önemlidir. Birbirimizle konuşmalıyız. İçimizdekileri paylaşmalıyız ve bundan da pişman olmamalıyız. Bu geçiş, mali konuların ev içinde, aile ile görüşülmesi yönünde etkili olduğu gibi, taşınma, kira artışı, ev satın alımı, yatırım, ofis çalışmaları, eğitim giderleri gibi konularda da önem taşıyacak. Hesabı bilmek, harcamalara da dikkat etmek lazımdır, ailemize destek olabiliriz. Evimizin ihtiyaçlarını temin edebiliriz. Parasal konularda sorumluluk bilinciyle hareket ederiz.

Sevgili Akrepler 11 Şubat saat 03:45 Aslan burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, iş hayatında görev ve sorumluluklarınızın farkında, canla başla çalışmanın önemini vurguluyor. İçgüdüsel olarak beğenilmek, takdir edilmek ve el üstünde tutulmak istersiniz. Her şeyde merkez olma arzunuz, bazen iş ortamında veya iş ilişkiniz olan kişilerle aranızda soruna yol açabilir. Şimdi birlikte tutulmanın görünümlerine bir bakalım. Neleri işaret ediyor, neler önemli, birlikte gözden geçirelim. Öncelikle, iş hayatınız ve ailevi yaşamınız, mesleki-ailevi ilişkileriniz arasındaki dengenin yerli yerinde olması gerekiyor. Bir zirve hedefiniz olmalı. Kaldı ki bu Tutulma yetenekli olduğunuz alanda yükselmeyi sağlayıcıdır. Sizi ancak, hayali düşünmek, birilerinin etkisinde kalarak, amacınızdan vazgeçmek zorlayabilir. Buna izin vermeyelim. Ruhsal anlamda doyurucu, istikrarlı, geleceği olan ilişkilere yönelelim. Tercihimiz bu yönde olsun. Zaten bu Tutulma bunu da sağlayıcıdır. Göreceksiniz ki, sağlıksız bir ilişki zaman kaybettiricidir. Daha önce yaşanmış tecrübelerinizi unutmayın. Kazandırıcı projelere, işlere, hedeflere yönelin. Önünüzdeki 6 aylık süreçte buna önem verin. Zorluklar olabilir. Bunlar doğaldır. Bazen siz veya başkaları aşırı gururlu, kibirli davranabilirsiniz. Bazen de işleriniz yoğunlaşır, koşturursunuz, bazı aksiliklerle uğraşırsınız. Fakat bunlar baş edemeyeceğiniz şeyler değildir. Azim ve kararlılık, işinize odaklanmak, gerektiğinde sabırlı olmak önemlidir. Bu Tutulmanın bir başka özelliği, ailevi yaşama farklı bir pencereden bakmak, belki de hedefinize ulaşmak için evinizden uzakta bir yerde, ortamda, şehirde yaşamak, değişik insanlarla bir arada olmak anlamına gelebilir. Sizin gelişiminiz için böyle bir şey gerekli ise, bu sizi yıldırmasın. Bir hedefim var, bu güçlükleri yaşıyorum ancak sonucunda başarılı olacağım diye düşünürseniz, zorlukların üstesinden gelirsiniz.

13-19 ŞUBAT ARASI

18 Şubat-20 Mart arasında Balık burcunda seyrini sürdürecek Güneş süresince, aşkı ve hayatı ele alış biçiminiz hassas, sezgisel, romantik tarzda gelişebilir. Kişi hem mutlu olabileceği ortamlar arar hem de problemlerinden kurtulmak ister. Ancak gerçekçi olmayı da ihmal etmemelidir. Başkalarına karşı iyi niyetli olmak, sevgilimize karşı bağlılık hissetmek, gerçeklerden biraz olsun uzaklaşmak hoş gibi durabilir. Ancak akıl baştan gitmeden, şöyle bir önümüze ardımıza bakmayı ihmal etmeden. Ruhsal etkileşime bir hayli açık olduğumuz bu süreçte, eğer ilişkimiz veya herhangi bir şey bizde çelişkiler uyandırırsa, durup olan bitene iyice bakalım.

20-28 ŞUBAT ARASI

Sevgili Akrepler 26 Şubat saat 17:54 tarihinde Balık burcunda oluşacak Halkalı Güneş Tutulması ve Merkürün de Balık burcunda ilerleyişiyle, hassas gönlümüzde olan bitenleri, aşkta hayallerimizi, içimizden geçen dilekleri birilerinin anlamasını, fark etmesini bekleyeceğiz. İyi niyetle, şefkat duygusuyla hareket eden bir partner bize kendimizi iyi hissettirebilir. Bu Tutulmada geçmiş tecrübelerimizin ışığında artık dikkate aldığımız nokta, bizi kimsenin üzmemesi ve sağlıklı bir ilişki yaşamaktır. Bir şiir, bir söz, yeri geldiğinde bir sırt sıvazlama, bizi aşkta mutlu edebilir. Tutulmanın oluştuğu bugün gökyüzüne baktığımızda Venüs ve Mars-Koç burcunda ilerliyor. Bu da gösteriyor ki, idealleriniz için sıkı çalışabilirsiniz. Kendiniz ve başkaları için elinizden geleni yapabilirsiniz. Şartlar gereği zaten, güçlü olmanız, mücadele etmeniz gerekiyor ve siz bunun farkındasınız. Yeteneklerinize uygun bir iş tercihinde bulunabilirsiniz. Bu sanatsal anlamda, projelendirme, organize etme şeklinde olabilir. Huzurlu ve sizi tatmin eden bir iş olmasına dikkat edersiniz.

26 Şubat-14 Mart tarihleri arasında Balık burcunda ilerleyecek Merkür astrolojik olarak, hayallerin güçlendiği, gerçekçi düşünmenin zorlaştığı, sanki güzel bir film izler gibi yaşamı ele almak istediğimiz süreçtir. Aşk, zihnimizi arındıran, bize farklı bir dünyanın kapılarını açan bir rehbere benzer. Romantik yakınlaşmalar, yazışmalar, konuşmalar bizi fazlasıyla etkiler. Ancak ben derim ki, gerçekçi olmayı, ilişkinizi dikkatlice gözden geçirmeyi unutmayın. Bu süreçte, sanatsal faaliyetlere, mistik konulara, hobilerimize zaman ayırabiliriz.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 7-8-12-13-16-17-22-26-27
Zayıf Enerjili Günler : 3-4-10-24-25
Aşkta En Şanslı Günler : 26-27
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 19-20

Yeniay : 16-17-18 (Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 3-4-5 (Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

MART AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-5 MART ARASI

4 Mart (saat 12:09)-3 Nisan (saat 03:25) tarihleri arasında Koç burcunda gerileyecek Venüs çalışma ortamındaki ilişkiler, günlük hayatta karşılaştığımız kişiler, sağlığımız, iş verimliliğimizle alakalı konuları kapsıyor. Formda kalmak amaçlı spor veya diyet programını bu dönemde uygulayabiliriz. Becerilerimizi bir iş alanında geliştirmek, işi öğrenmek, o işte gelişmek için bu devreden yararlanabiliriz. Yarım kalan işlerimizi bitirebilir, daha önce sorun yaşadığımız kişilerle aramızı düzeltmek amaçlı bağlantı kurabiliriz. Tabii ki bu dönem oldukça uzun. İleri-geri derken Haziran ayına kadar etkili olacak. Uzun vadeli düşünmek gerekiyor. Projelerin yürürlüğe konması, bir işin tam olarak oturması sabır istiyor. Venüs-Koç geri hareketinde insan kendine has düşünür. Kendini her yerde merkez alır. Fakat dış dünyada bunun karşılığı olmayabilir. Siz kendi içinizde bir şeylere isyan edersiniz, düzeltmeye çalışırsınız, fakat ortam ve şartlar bunun gerçekleşmesinde duvar oluşturabilir. Varınızı yoğunuzu ortaya koyarsınız. Birileri sizi yetersiz hatta stresli bir kişi olarak görebilir. Bu dönemde iş yerinde veya günlük hayatta küçük kazalara karşı tedbirli olunmasında yarar var. Bazen de özel hayatınızdaki sorunlar işe yansıyabilir. Bu nedenle insanlarla sorunlar yaşanabilir. Bünyemiz zayıf olabilir. Doktor kontrollerimizi yaptırmalıyız. Bir işi yaparken, birkaç kez kontrol etmeliyiz. Bilmediğimiz diyetlere kalkışmamalıyız. Uzun zamandır sağlık probleminiz varsa, bu dönemde doktorunuza danışarak ameliyat kararı verebilirsiniz. Henüz yeni işe başladıysanız alışma süreciniz uzayabilir. İş ortamındaki kişilerle ilişkinizde sabırlı olunmalıdır.

Önemli Not: 28 Nisan-6 Haziran tarihlerinde Venüs düz seyirle Koç burcunda ilerlediğinde, yukarıdaki konu ve alanlarda yaşanan gecikme, yanlış anlaşılma veya aksamalar yoluna girmeye başlar. Geri hareket esnasında karşınıza çıkan fırsatları, işleri ve yeniden ele alıp düzenlediklerinizi yürürlüğe koyabilirsiniz.

6-12 MART ARASI

10 Mart saat 03:33-21 Nisan saat 13:32 tarihleri arasındaki Mars-Boğa geçişinde, ilişkimizi uzun ömürlük, güven, istikrar, sadakat ve huzur ilkeleri çerçevesinde ele alacağız. Bu dönemin özünde zaten bu yatmaktadır. Hiçbir şey şansa bırakılmaz, risk alınmaz, insan kendini güvende hissetmediği bir ilişkide mutlu ve doyumlu olamaz. Tabii ki yine bu süreçte kişi, kendi ihtiyaçlarını öncelikli ele alırken, beraberlik tercihini de bu şekilde yapar. Hatta maddi açıdan rahatı yerindeyse, sorunları pek kafasına takmaz. İki yıl sonra Boğada ilerleyen Marsı yöneten Venüs, 4 Mart itibariyle Koç burcunda ve yine ilişki konularında önemli olacak Merkür-Boğa burcunda 31 Mart itibariyle gerileyecek. Durum böyle olunca, ilişkide kırıcı sözlerden, yapıcı olmayan eleştirilerden, yıkıcı davranışlardan, kendi kafamıza göre hareket etmekten kaçınmalıyız. Bu sadece beraberlikte değil, çalışma hayatımız, iş ortaklığımızla ilgili konularda da önem taşıyor. Sözlerimize dikkat etmeliyiz. Sağlıklı bir ilişkinin karşılıklı saygı-güven-sevgi üçlemesine dayalı olması gerektiğini unutmayalım. Evlilik, boşanma gibi kararlarımızı gözden geçirmeli, inatlaşmaktan, acele kararlar almaktan, dereyi görmeden paçaları sıvamaktan uzak durmalıyız.

Sevgili Akrepler 12 Mart saat 17:54 Başak burcunda oluşacak Dolunay, plan ve projelerimizi bir ekip veya bir alanda yürürlüğe koyma arzumuzdur. Titiz ve dikkatli şekilde takibini yaparız. Daha önce adım attığımız bir işin sonuçlanmasını dileriz. İş görüşmeleri, ekip çalışmaları, bir ürünün pazarlanması, sunumu gibi konular üzerinde dururuz. Çünkü sonuca göre ilerlenecektir. Bütün bunlar Dolunayın özünde olan işler. Peki ne gibi gelişmeler olur, bunları görünümlere bakarak anlayabiliriz. Bu Dolunayın yöneticisi Merkür-Balık burcunda ilerliyor. Bu durum hayallerimizin gerçeğe dönüşmesini arzuladığımızı gösteriyor. Fakat mutlaka dikkatli düşünmek gerekiyor. İş takibi çok önemli. Ayrıca bir şeylere güvenip, maddi yönden açılmak yanlış olur. Kaldı ki, bu Dolunayın önemli bir görünümü var. Bize aşk hayatımızdan, finansal konulara kadar birilerine inanıp, detayları gözden kaçırıp, tamam oldu bu iş diye düşünmenin yanlış olacağını söylüyor. Belki de bir müddet sonra cevabınız gelir veya görüşmede sonuç alınır. Bunu da bilelim. Diyelim ki, bu Dolunayda olumlu bir gelişme var. Biz yine de elimize para geçmeden, tam olarak anlamadan dinlemeden rehavete kapılmamalıyız.

13-19 MART ARASI

14 Mart-31 Mart tarihlerinde Merkür-Koç burcunda ilerleyecek. Çalışma hayatıyla ilgili konularda kendimizi tutamamaya, fikirleri açıklamaktan çekinmemeye yol açabilir. İş arayanlar için bu süreç girişim isteği doğurur. Ancak dikkatli olacağız. Önümüzdeki şartlara iyi bakacağız.

20-26 MART ARASI

20 Mart-20 Nisan tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Güneş süreci, Venüsün iki ayrı burçtaki gerileyişi ve Mars-Boğa burcu geçişiyle örtüşmesi nedeniyle, sağlıklı yaşam, uzun ömürlü ilişki, sanatsal becerilerimiz, çocuklarımız, romantizm gibi olguların hayatımızdaki yerini ciddiyetle gözden geçirmenin işaretçisidir. Evet Koç geçişleri genelde ateşli ve aktiftir. Fakat bu yıl ki geçişte Mars, uzun ömürlülük, güvenilirlik, sağlamlık ilkesini ilişkilerde merkez alarak duruma bakmamızı sağlıyor. Şöyle de diyebiliriz. Aslında arzuluyuz, bir şeyleri çabucak halletmekten yanayız. Fakat arka planda ne kadar güvende olduğumuza bakıyoruz. Venüsün iki ayrı burçta gerilemesi, kişinin zorunlu olduğu işleri, iş ortamındaki ilişkilerini, sağlığını, günlük hayatını bilinçli şekilde ele almasıdır. İşte bunlara dikkat edersek, sağlıklı verimli olanı, olmayandan ayırt ederek enerjimizi doğru yönde kullanmış oluruz. İş hakkımızı, sözleşmemizi, iş şartlarımızı ciddi şekilde ele alırız. Kararsız olmayız, kendimizi bir şeylere kaptırmayız, yeteneklerimizi geliştiririz,

27-31 MART ARASI

Sevgili Akrepler 28 Mart saat 05:57 tarihinde Koç burcunda doğacak Yeniay, Venüs geri hareketiyle örtüştüğü için, iş ortamında veya günlük hayatta bazı sorunlar kendini yeniden hatırlatır. Sözgelimi sağlık problemleri, anlaşmazlıklar, stres v.b. Bütün bunlar aslında bize yabancı değildir. Geçtiğimiz Şubat ayında buna benzer durumlar yaşanmış olabilir. Şimdi siz bu Yeniayda, yaşadığınız haksızlıklar, iş ortamındaki olumsuz ilişkiler, gerginliğin neden olduğu sağlık problemlerinizi hafife almayınız. Bu Yeniayın yöneticisi Mars-Boğa burcunda ilerliyor ve önümüzdeki Nisan ayında Merkür gerilemesi var. Bu nedenle özel veya iş ilişkilerinizde maddi-manevi güvenceyi, yasal haklarınızı mutlaka gözetiniz. Eğer geçtiğimiz ay bir işe adım attıysanız, şu andaki mevcut durumunuzdan memnun musunuz, sözleşmenizdeki maddelere uygun şartlarda mısınız yoksa bir sorun yaşıyor musunuz, bunları es geçmeyiniz. Özel ilişkilerde partnerin davranışları, hedefleri, mali durumu, ilişkiye verdiği öneme bakınız. Eğer bir sorun varsa, bunun sizi sinirlendirmesine, sağlığınızı bozmasına izin vermeyiniz. Eğer bir hata varsa, sözleşme dışı işlerle karşılaşıyorsanız bunları mutlaka ilgili kişilere iletiniz. Eğer bu Yeniayda karşınıza bir fırsat çıkarsa, kabul etmeden önce şartları gözden geçiriniz. Siz bir işverenseniz, yanınızda çalışan kişilerin çalışma koşullarına önem veriniz. Bu Yeniay bir işi öğrenmek, tecrübe kazanmak yönünde olumludur. Sabırlı, planlı olursanız başarılı olursunuz. Geri hareketle örtüşen Yeniay, bir ortama alışmak, tekrar etmek, alışmak, pratik kazanmak yönünde olumludur. Geçtiğimiz ay başlanan işler yine aynı şekilde devam edebilir. Bazı sorunları halletmeniz gerekebilir.

Sevgili Akrepler 31 Mart-10 Nisan tarihleri arasında düz seyirle Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, ilişkimizdeki maddi-manevi güvence ilkesi çerçevesinde düşünmemizi sağlayacak. Karşımızdaki kişiye, ortağımıza ve diğerlerine ne kadar güven veriyoruz veya biz ne kadar güven duyuyoruz. İlişkimizin niteliği çok önemli. Nasıl bir temel üzerine inşa edilmiş olduğunu anlamak gerekir. Karşımıza biri çıktığında onu iyi tanımak lazım. öncelikleri nedir, nasıl bir davranış sergilemekte, mali anlamda sıkıntıları var mı, nasıl bir yaşam sürmüş ve biz bu ilişkide huzurlu muyuz? Bunlara bakacağız. Açık, net ve samimi bir diyalog bu süreçte çok önemli. Sevgiyi üretmek, çoğaltmak gerekir. Evlilik, boşanma veya iş ortaklıklarını menfaatlerimizi gözetmek doğaldır. Ancak sadece buna dayalı beraberliklerin uzun sürmeyeceğini de bilelim. Sadakat, değer bilirlik ilkelerini sorgulamak ve kafamızın içinde belirlemek için uygun bir süreç olduğunu belirtmek isterim. Merkür gölgeli günleriyle birlikte 3 Nisan itibariyle geri hareketi etkili olmaya başlayacak. Onun için, öncelikle işlerinize ağırlık veriniz, yürürlüğe koyacakları bu tarihe kadar hallediniz.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 7-11-12-16-17-21-22-26
Zayıf Enerjili Günler : 3-9-10-23-24-30
Aşkta En Şanslı Günler : 26
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 18-19

Yeniay : 15-16-17-18 (Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 2-3-4-29-30-31 (Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

NİSAN AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-9 NİSAN ARASI

Sevgili Akrepler, 3 Nisan (saat 03:25)-15 Nisan (saat 13:18) tarihleri arasında Venüs-Balık burcuna geriliyor. Bu süreçte, evlilikte mantıktan ziyade duygusallık, özveri, bağımlılık gibi olgular etkilidir. Boşanmayı düşünen Akreplerin çocukları varsa, onların mağdur olmaması için vazgeçmeleri mümkündür. Bazen de hamile kalındığı için acele bir evlilik yapılabilir. Bütün bunların gerçekçi şekilde ele alınmasında yarar var. Bu dönem, geçtiğimiz Ocak-Şubat aylarında verilen kararların yeniden gözden geçirildiği safhadır. İlişkide bağlılık artabilir. Biz kendi içimizde partnerimize daha fazla yakınlaşırız, ondan kopmanın zor olduğunu hissederiz. Tabi ki güçlü bir ilişkiyi daha fazla kuvvetlendiren bu dönem romantik duyguların, empatinin yükseldiği vakitlerdir. İlişkinin niteliğini iyi belirlemek önemlidir. Mutluysanız sorun yok, ancak kendi kendinizi kandırıyorsanız problemleri es geçemeyiz. İmkansız aşklar vardır, sözgelimi gizli saklı sürdürülen. Kişi bundan dolayı sıkıntılıdır fakat kopamaz. Bu gibi durumların da gerçekçi şekilde ele alınmasında yarar görüyorum. Bu dönemde, ayrıldığımız sevgili geri dönebilir veya biz bu hissiyatta olabiliriz. 22 Nisan tarihine kadar duygularımızı tartmakta yarar var.

10-16 NİSAN ARASI

Sevgili Akrepler 11 Nisan saat 09:08 Terazi burcunda oluşacak Dolunay, ilişki ilişkilerde sevgi, şefkat, güven, iletişimden çekinmemize, sorunlar nedeniyle insanları anlamakta zorlanmamıza, çalışma ve günlük hayatta isteklerini bize kabul ettirmeye çalışanlar yüzünden sıkılmamıza neden olabilir. Bizlik duygusu içinde hareket etmekten yorgun düşebilir, rekabet, tartışma veya haksızlıklardan yorulabiliriz. Bütün bunlar Dolunayda yüzeye çıkabilir veya bizim gizli sıkıntılarımızı teşkil edebilir. Belki de bu nedenle sabırsız davranabiliriz veyahut tam tersine içimize atarız ama yorgun düşebiliriz. Dolunayın yöneticisi Venüs-Balık burcunda gerilediği için öncelikle iyi niyetliliğin, şefkatin ve özverinin etkili olduğu bir dönemdeyiz. Eskiyi hatırlıyor olabiliriz veya bitti sandığımız beraberliğimiz tekrar hayatımızda etkili olabilir. Yalnızlık veya alışmışlık duygusu bizi yine aynı yola, aynı aşka sürükleyebilir. Tabii ki, Merkür de ilişki evimizde Boğa burcunda gerilediği için, güven olgusunun bilhassa önemsenmesinde fayda görüyorum. Çok iyi düşününüz ve lütfen hemen karar vermeyiniz. Her yönüyle gözden geçiriniz. Aynı meselelerin sizi tekrar yormaması için, Ocak ayından bu yana yaşananlara bir bakınız. Ruh ve beden sağlığınızı önemseyiniz.

Sevgili Akrepler 10 Nisan (Saat 02:14)-20 Nisan (Saat 20:37) Merkür-Boğa burcunda geriliyor. Karşı cinsle veya diğer insanlarla olan iletişiminizi, maddi ve manevi değerlerinizi sorgulama ve bir kanaat elde etme sürecindesiniz. Güven olgusu, itimat etmek, açık, net ve dürüst davranmak, geçmişte yaşanan tecrübeleri unutmadan ilişki tercihinizi gözden geçirmelisiniz. Çözüm bulmaya dönük düşünürken, inatlaşmak, ben haklıyım demek çare olmaz. Katı ve oldukça inatçı bir şekilde düşüncelerimizi kabul ettirmeye çalışmak yanlıştır. Bunu karşı taraf da yapıyorsa doğru değildir. Fikirler paylaşılır, uyar ve uymaz. Ancak hayatı birlikte geçirmek istiyorsanız, uyum olgusunu gözetmenizde yarar var. Bu dönemde ilişkileri mercek altına alacağız. Ancak keskin bir karar vermemek, beklemede kalıp, ilişkimizi mercek altına almak en doğrusudur. Yaptığınız gözlemler çok işimize yarayabilir.

Tüm burçlar için önemli Not:

Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 3 Nisanitibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 10 Mayıs tarihine kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir

15 Nisan (saat 13:18)-28 Nisan (saat 16:13) tarihleri arasında Venüs-Balık burcunda ilerleyecek. Tutkulu, istekli bir şekilde ilişkilere bakmaktan yanayız. Romantizm, ılımlılık, şefkat ararız. Aşk hayatımızla ilgili konularda ılımlı düşünürüz. Kimseyi kırmak gücendirmek, sonra da uğraşmak niyetinde değiliz. Romantik sözlere, güzel niyetlere, sevgi dolu buluşmalara açığız. Ancak bir yandan da tabii ki dikkatliyiz, bize ait olanı sahipleniyoruz, tutkuluyuz. Geçmişte yaşananlara endişeden uzak, iç gözlemde bulunarak bakabilmemiz kolaylaşır. Hani bazen insan aşkta kendini garip, kafası karışmış, gerçeklerden uzaklaşmaya hazır bir halde hisseder ya. Çünkü canınız acıyordur. Belki yaşadığınız eski tecrübeler veyahut mevcut sorunlarınız sizi baskı altına almıştır. İşte Venüs, dönemi bunları restore edicidir, moral yükseltir. Aşkta ılımlı paylaşımın, hoş duyguların, yücelen sevginin işaretçisidir. Partnerimizin bize olan güzel yaklaşımları ve romantik jestleri hoşumuza gider. Öyle para pul gözümüz pek görmez. İsteriz ki, sevgilimiz bizi el üstünde tutsun. Ancak ben derim ki, ilişkisi yeni başlayanlar, karşınıza çıkan kişiye dikkat edin, onu tanıyın. Hemen kanmayın.

17-23 NİSAN ARASI

20 Nisan (Saat 20:37)-3 Mayıs (Saat 19:33) Merkür-Koç burcuna geriliyor. Bu dönemde günlük hayatınız veya çalışma koşullarınızın düzensizliği, aşırı hareketli yaşamak sağlığınız konusunda zorlayıcı olabilir. İletişimde hatalar, sabırsızlık, aceleci kararlar yüzünden verimli çalışamayabilirsiniz. İş ortamında veya günlük hayatta ilişkilere dikkat ediniz. Bazen sinirli tepkilerde bulunmanız veya size karşı bulunulması mümkündür. Bunlar sağlığınızı risk altına alabilir. Sakin ve aklı başında ilerlemekte yarar var.

20 Nisan-20 Mayıs tarihleri arasında Güneş-Boğa burcunda ilerleyecek. Merkür geri hareketini göz önüne alınca, ilişki ve iş ortaklığınızla ilgili konularda sağlamlık önemlidir. Nasıl beraberliğimiz var, bu beraberlikte merkez aldığımız nokta nedir? İlişkinin kalitesi, özü, geleceği hakkında bir düşünmemiz gerekiyor. Karşımızdakine ne veriyoruz ve neler bekliyoruz? Bunların yeniden ele alınması vaktidir. Maddi güvenceyi önemseyeceğiz. Ancak sadece bu nedenle yapılan bir evlilik de olmaz. Zamanla tatminsiz oluruz. Bu süreçte sorunlar olduğu halde alışkanlık diye bir ilişkiyi sürdürmek de doğru olmaz. Ortaklık dar gününde, mutlu gününde el ele olabilmektir. Bunları, bu süreçte mutlaka önemsemeliyiz.

21 Nisan saat 13:32-04 Haziran saat 19:16 tarihleri arasında Mars İkizler burcunda ilerleyecek. Miras, hukuk, yatırımlar, ilerisine yönelik düşündüğümüz her şeyin çok dikkatlice gözden geçirilmesinde yarar var. Çünkü bu süreci yöneten Merkürün geri hareketi, gölgeli günleriyle birlikte 10 Mayıs tarihine kadar etkili. Çıkarlarınızı korumanız ve kollamanız gerekiyor. Uyanık bir akıl, sağlam ve uzun vadeli düşünmek, her konuda olduğu gibi maddi meselelerde de bütün ipuçları, olasılıklar hesap edilmelidir. İş yaptığınız, paylaşımda bulunacağınız, birlikte çalışacağınız kişilere, miras, hisseli paralara, eş ve iş ortaklarınıza, güven olgusunu ilerisi adına düşünecek şekilde dikkat ediniz ve ölçüp tartınız. Başkalarından elde edeceğiniz paralarla gecikme ve belirsizlikler meydana gelebilir. Bütün bunları göz önüne alarak bu dönemde dikkatli olmanız, artı ve eksi yönleriyle meseleleri ele almanız yararlıdır.

24-30 NİSAN ARASI

Sevgili Akrepler 26 Nisan saat 15:16 Boğa burcunda doğacak Yeniay, özel beraberliğimizde, partner tercihlerimizde güven olgusunun kıymetini vurguluyor. Biz karşımızdaki kişiye her anlamda inanmak istiyoruz. Sorunlu bir ilişkide bu olgular çok daha önemli oluyor. Yeni başlayacak bir ilişkide ise merkez alacağımız kriterler bunlar olacaktır. Bu Yeniay, Merkür geri hareketiyle örtüştüğü için aslında ilişkiyi geçmişte yaşanılan sorunlar veya durumlar çerçevesinde gözden geçirmemizi sağlıyor. Evet bu durum belki zor, hatta sevimsiz gelebilir bize. Ancak yeniden şans vermeden önce veya aynı yanlışları yeniden yapmamak için bu gözden geçirme o kadar kıymetli ki. Bizim öncelik çok tutarlı olmamız lazım. Neyi isteyip istemediğimizi bilmemiz lazım. İş ortaklığı veya iş ortamındaki ilişkilerde de buna dikkat edelim. Kimlerle çalışıyoruz veya kimler bizi kendine rakip görüyor. Kim bizi geriyor veya kiminle kimyamız uyuşmuyor. Çünkü ilişki sorunları bizde fevri çıkışlara, konuşmalara veya pire için yorgan yakmaya neden olabilir. Birileri bizim iyi niyetimizi kullanır. Yeniayın görünümleri, iş hayatı ve parasal konularda dikkatlice düşünmemiz gerektiğini işaret ediyor. Ayrıca hedefini çizmelisin ve yeniden durumuna bakmalısın diyor. Bundan sonraki yolumuz, bir kariyer hedefi yapmak olmalıdır. Biz geleceğimizi düşünmek zorundayız. Bu Yeniayda bütün bu konulara geçmiş tecrübelerimizi göz önüne alarak bilinçli bakmak hakikaten faydalıdır.

Sevgili Akrepler, 28 Nisan 2017-16 Kasım 2018 tarihleri arasında Aslan-Kova burç aksı üzerinde etkili olacak düğüm geçişinde kariyer hayatı, anne-baba-işveren gibi otorite figürleri ve hayatın bizzat kendisi sizin hedefinizi, amacınızı belirlemeniz yönünde rehberiniz olur. Bu rehberlik kimileri için belki sıkıcıdır, sabır gerektirdiği için yorucudur da. Ancak kişisel gelişim yolu budur ve bu yol yeteneklerinizi göz önüne alarak tercihte bulunmanız için de en etkin zamandır. Ancak siz bu yolu izlerken, geçmişte yaşanmışlara takılıp, bir yaprak misali oradan oraya savrulursanız, yeteneklerinizi kariyer hayatında kullanmak yerine heba ederseniz şikayet etmeye hakkınız olabilir mi? Bu süreçte önemli olan, hem iş hem toplumsal hem de ailevi hayatı dengede tutmak, sağlıklı şekilde sürdürmektir. Sorumluluk almalı, toplum yaşamına önem vermeli, hedefinizi yüksek tutmalı, kararlı olmalı, bilinçli adımlar atmalısınız. Yeteneklerinizi değerlendirmek vaktidir. Kendinizi gösterebileceğiniz zamandasınız. Gururlusunuz biliyorum. Kimseye eğilmezsiniz. Ancak unutmayınız ki, benim size söylediğim azimli olmak ve kendinizden emin, adım adım ilerleyerek yükselmenizdir. Sosyal hayat bu zamanda belki dışarıdan ziyade ev ortamında yoğun olacak. Arkadaşlarınızla bir arada olmak, yazışmak, konuşmak, sosyal medya ile haşır neşir olmak sürecin etkileri arasında sayılabilir. Bazen de işiniz gereği, birkaç kez ev değiştirebilirsiniz. Hatta yeni işe başlayanlar aileden koparak kendilerine bir dünya kurabilirler. Fakat bazen de, özgürlük ağır basar. İşin kuralları, işverenin baskıları canınızı sıkar ve iş değiştirmeler bu süreçte yoğun olabilir. Kimileri bu dönemde sanatsal projeler, bir grubun liderliği, resim, iç mimari, moda, tasarım alanlarında çalışabilir ve bu anlamda sosyal medyayı etkin kullanabilirler.

28 Nisan (saat 16:13)-6 Haziran (saat 10:26) tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Bu süreçte sert, taviz vermez ve başkaları üzerinde etkin olmaya çalışabilirsiniz. İster istemez hakimiyetçi pozlar takınırsınız. Yerini ve zamanını bilmediğinizde bir takım sorunlar yaşanabilir. Evet bu geçiş, yeni kararlar vermek hem yolunuzu ve hem de ne yapmak istediğinizi belirlemeniz için sizi bir hayli itekleyecek. İlişkilerde sabırsızlık, bazen ani ve fevri çıkışlarda bulunmak mümkün. Benim tavsiyem, iş konusunda özellikle oturup yeteneklerinizi, becerilerinizi bir düşünün. Eğer yetersizseniz, o zaman sabırlı bir şekilde eksiklerinizi gözden geçiriniz. Bir an önce amacıma varayım diye olur olmaz kararlar vermeyiniz.

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-7-8-12-13-17-18-22-23-30
Zayıf Enerjili Günler : 5-6-20-21-26-27
Aşkta En Şanslı Günler : 22-23
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 15-16

Yeniay : 12-13-14 (Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 26-27-28 (Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

MAYIS AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-7 MAYIS ARASI

3 Mayıs saat 19:33-16 Mayıs saat 07:07 tarihlerinde Merkür-Koç burcunda düz ilerleyecek. Çalışma hayatıyla ilgili konularda kendimizi tutamamaya, fikirleri açıklamaktan çekinmemeye yol açabilir. İş arayanlar için bu süreç girişim isteği doğurur. Ancak dikkatli olacağız. Önümüzdeki şartlara iyi bakacağız.

8-14 MAYIS ARASI

Sevgili Akrepler 11 Mayıs saat 00:42 burcunuzda oluşacak Dolunay, sizin tüm gücünüzle kendinize yönelişiniz ve güçlü olma arzunuzdur. Bunun sebebi, iş hayatınızda, ilişkinizde, finansal konularda kendinizi tam anlamıyla güvende hissetmeyişinizdir. Aradığınızı bulamamak, daha önce yaşanmış tecrübelerin yarattığı güvensizlik, karşınıza çıkan veya hayatınızda olan kişiyle aranıza mesafe koyabilir. Oysaki Güneş-Boğa burcunda ilerliyor. İlişkilerimize gerçekçi bir şekilde bakarken, kendimize bakmayı da unutmamalıyız. Dolunayın yöneticisi Mars-İkizler burcunda ilerliyor. Her şeyi kurcalıyoruz, öğrenmeye çalışıyoruz, finansal açıdan duruma bakıyoruz. İş ortağımız nasıl biri, birlikte olduğumuz kişinin mali gücü ne durumda, borcu var mı, bize bir zararı olur mu, faydası dokunur mu? diye huzursuz oluyoruz. Bu iş hayatımızda da bu şekilde gelişebilir. Bir şeyleri kolay kolay beğenmeyiz, birilerini eleştiririz veya kendimize kızarız. Neden böyle ilişkiler yaşadım, neden bu işi seçtim, neden o borca girdim diyerek hayıflanırız. Her iki durum da aslında yanlıştır. Burada önemli olan, takıntılı düşünmemek, duruma gerçekçi bakmak, yanlışlar varsa bunları tespit etmek, bir daha tekrarlamamaktır. Aşırı güç arzusu veya tam tersine güvensiz verimsiz ilişkilere neden olur. Aklımızı başımıza toplasak iyi olur.

15-21 MAYIS ARASI

Sevgili Akrepler 16 Mayıs saat 07:07-7 Haziran saat 01:15 tarihleri arasında Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, ilişkimizdeki maddi-manevi güvence ilkesi çerçevesinde düşünmemizi sağlayacak. Karşımızdaki kişiye, ortağımıza ve diğerlerine ne kadar güven veriyoruz veya biz ne kadar güven duyuyoruz. İlişkimizin niteliği çok önemli. Nasıl bir temel üzerine inşa edilmiş olduğunu anlamak gerekir. Karşımıza biri çıktığında onu iyi tanımak lazım. Öncelikleri nedir, nasıl bir davranış sergilemekte, mali anlamda sıkıntıları var mı, nasıl bir yaşam sürmüş ve biz bu ilişkide huzurlu muyuz? Bunlara bakacağız. Açık, net ve samimi bir diyalog bu süreçte çok önemli. Sevgiyi üretmek, çoğaltmak gerekir. Evlilik, boşanma veya iş ortaklıklarını menfaatlerimizi gözetmek doğaldır. Ancak sadece buna dayalı beraberliklerin uzun sürmeyeceğini de bilelim. Sadakat, değer bilirlik ilkelerini sorgulamak ve kafamızın içinde belirlemek için uygun bir süreç olduğunu belirtmek isterim.

20 Mayıs-21 Haziran tarihleri arasında İkizler burcunda ilerleyecek Güneş ve bu süreci yöneten Merkür-Boğa burcunda ilerleyecek. İlişkinizde istikrar, güven, uzun ömürlülük sizin için önemli olacak. Yeni biriyle tanıştıysanız, onu A dan Z ye inceleyeceksiniz. Huzuru önemseyecek, sizi güçlendiren kişilerle olmayı, özel ve iş ortaklığında merkez alacaksınız. Kısa süreli flörtler yerine evliliği tercih edebilirsiniz. Sözleşmeli işleri tercih edersiniz. 7 Haziran sonrası Merkür-İkizler burcunda ilerlediğinde, çıkarlarınızı fazlasıyla önemsersiniz. Gerekiyorsa insanları ikna ederek para ve güç elde edebilirsiniz. Miras, hukuk, kredi gibi hukukla alakalı konularda bazı sıkıntılar yaşanabilir. Dikkatli olunuz. Evdeki hesap çarşıya uymayabilir. Para biriktirmekte zorlanırsınız. Hesabınızı biliniz.

22-31 MAYIS ARASI

Sevgili Akrepler 25 Mayıs saat 22:45 tarihinde İkizler burcunda doğacak Yeniay, kafamızı kurcalayan, bizi huzursuz eden meselelere çözüm bulmak amaçlı araştırma ve bilgilenmenin göstergesidir. Kimi Akrepler, partnerin mali durumu veya ilişki hakkında düşüncelerini öğrenmek isteyebilir. Kimileri, miras, nafaka veya kredi gibi konular üzerinde hesaplar yapabilir. Bu Yeniayda önemli olan, kim güvenilir, kim doğru ve dürüst davranıyor, hangi yatırım veya girişim bizim için faydalı olur bunlar üzerinde durmaktır. Yeniayın yöneticisi Merkür-Boğa burcunda ilerliyor. Bu gösteriyor ki, siz bu Yeniayda, güvene ihtiyaç duyuyorsunuz. Maddi-manevi anlamda rahat etmekten yanasınız. Güvenilir ve sizin sorunlarınıza çare olabilecek bir ilişkinin peşindesiniz. Belki gönlünüzde aşka yine yer var, ancak ayaklarınızın sağlam yere basması çok daha önemli. Yeniayın görünümlerine baktığımızda, meslek hayatınızda hem kendinizi kabul ettirmek hem de zirveye çıkarak maddi anlamda tatmin olmak arzusu ön planda. İşinizde yükselmek kadar, kazancının da iyi olmasını istiyorsunuz. Genelde bilindik ve toplumda öne çıkan kişi ve firmalarda çalışma isteğiniz çok önemli. Çünkü yetenekleriniz kadar duruşunuz, güven duygunuz da bir hayli yüksek. Ne kadar tanınırsanız, insanlar ne kadar sizi takdir ederlerse o kadar mutlu olmaktasınız. Bu nedenle sıradan çevre, ilişki veya işlerden uzak durmaya çalışacaksınız. Şu andaki mevcut zorluklar, hoşunuza gitmese de, güçlü bir iş ve ilişki sizi hayata bağlayacak. Siz de bütün bunların farkında olarak bu Yeniayda daha zekice planlar yapabilirsiniz. Boşa kürek sallamak istemiyorsunuz.

MAYIS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-5-9-10-14-15-19-20-28
Zayıf Enerjili Günler : 2-3-17-18-24-30
Aşkta En Şanslı Günler : 19-20
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 12-13

Yeniay : 9-10-11 (Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 23-24-25 (Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

HAZİRAN AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-11 HAZİRAN ARASI

04 Haziran saat 19:16-20 Temmuz saat 15:19 tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Mars, çalışma evinizin de yöneticisi olduğu için, kendinizi geliştirme, daha geniş bir açıdan bakarak durumu görmek, eksikleri saptamak, hedefinizi belirlemek lazım. Bu gelişim, yüksek okulu kazanmak yoluyla olabilir veya eğitiminize ağırlık verip, daha hırslı bir şekilde çalışmakla gerçekleşir. Belki başka bir şehirde okuyorsunuz veya okuyacaksınız. Ailenizden uzakta olmak gücünüzü azaltmasın. Bilakis benim bir amacım var ve bunu gerçekleştirmek için azimli olmalıyım diye düşünmelisiniz. İş hayatında olanlar, sizler de bu süreçte dikkatli bir şekilde piyasa şartlarını gözetmeli, portföyünüzü genişletmelisiniz. Karşınıza güçlükler çıktığında bunları aşabilmek için mücadelenizi sürdürmelisiniz. Şimdi bol bol çalışın, dağarcığınız geliştirin, önyargılı, aşırı duygusal, tam tersine gergin olmayın. Yurtdışı, yurtiçi, ülkeniz, yaşadığınız şehir nerede olursanız olun, yeter ki hedefiniz olsun ve bu hedefe ulaşmak için mücadelenizi sürdürün.

6 Haziran saat 10:26-5 Temmuz saat 03:11 tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Zoraki değil, gönülden ve içten davranışlar bu dönemde önemlidir ve ilişkiyi köklendirir, güçlendirir, verimli hale getirir, büyütür. Venüs-Boğa geçişinde uzun ömürlülük ve güven ayrıca maddi anlamda kendimizi garanti altında hissetmek isteriz. Bu kriterler çerçevesinde ilişkileri ele alırız. Evlilikler de buna göre gözden geçirilir. Ancak her ilişki böyle midir, bu şekilde mi gelişir? Tabii ki tam tersi durumlar yaşanabilir. Bir beraberlik umduğumuz gibi başlamadığında veya yürümediğinde ne yapacağız. Eşimiz sadece kendi çıkarlarını düşünen biriyse ne olacak? Onun için değer ölçülerimizi, ilişkiye verdiğimiz önemi, kattıklarımızı ve aynı şekilde karşımızdakinin yaklaşım tarzını bu dönemde mutlaka gerçekçi şekilde gözden geçirmeliyiz. Böylece en doğru kararı verir, ona göre devam ederiz veya sonlandırırız.

7 Haziran saat 01:15-21 Haziran saat 12:57 tarihleri arasında etkili olacak Merkür-İkizler burcu geçişi, parasal konularda uyanık olmanın ve çıkarlarımızı gözetmenin işaretçisidir. Nereden ne gelir, nasıl ikna edebiliriz, parayı nasıl değerlendirebiliriz, kimlerle bağlantıya geçeriz, bütün bunlar üzerinde durmakta yarar var. Hesabı bilme vaktidir. Eğer bir yatırım düşünüyorsak uzmanlara danışmamız gerekir. Aldığımız haberlerin aslını araştırmalıyız. Başkalarıyla olan her türlü paylaşımınızda, ortaklık ilişkinizde akıllıca hareket etmeye çalışalım. Eğer sıkıntılarımız varsa, bunları bilinçli bir şekilde ele almak gerekiyor. Merkür ikizler burcunda zaten çıkarlarımız konusunda gözümüzü dört açmamızı sağlıyor. Düşünmeden borç altına girmeyeceğiz. Parasal alışverişlerimizde akıllı hareket etmenin faydası büyük.

Sevgili Akrepler 9 Haziran saat 16:10 Yay burcunda oluşacak Dolunay, maddi konularda birilerine güvenerek veya sırf işiniz görülsün diye taviz vererek ilerlemenin yanlış olacağını vurguluyor. Evet yenilik arzunuz, güvence isteğiniz bir hayli etkili. Fakat önce gerçekçi olmak gerekiyor. Yüksek faizli borçlar veya harcamalardaki dikkatsizlikten kaçınmak gerekiyor. Bu Dolunayın aslında sizin maddi-manevi durumunuzu görmenizi ve buna göre hareket etmenizi sağlayıcı bir yanı var. En azından kimseye güvenmeden kazanç elde etmeye yönelik şekilde sizi eğitiyor. Jüpiter-Terazi burcunda ilerlediği için taviz vermeye açığız veya bağımlı davranıyoruz. Bu sadece parasal değil, aşk hayatımızla ilgili konularda da etkilidir. Yapmanız gereken, gerekli ve gereksizleri hayatınızdan ayıklamak, kazancınızı önemsemek, doğru ilişki ve tercihlerde bulunmaktır. Dolunayın görünümleri bu yönde sizi destekleyicidir. Harcamalara dikkat ederek, kazanç elde etmeye yönelik girişimde bulunabilirsiniz. Paranızı dikkatli kullanırsınız ve değerini bilirsiniz. Bir başka etkili görünüm sayesinde karşınıza biri çıkabilir. Sizde güven uyandırabilir. Toparlamanızda yardımcı olabilir. Hedefinizi özgüvenli şekilde belirlemenizde etkili olabilir.

12-18 HAZİRAN ARASI

Sevgili Akrepler haftanın enerjileri, işlerin yoluna girmesi adına, desteğe duyduğumuz ihtiyacı gösteriyor. Mali konularda toparlanmak, en azından rahatlamak istiyoruz. Bizim bastığımız yere, bütçemizin gereklerine göre hareket etmemiz gerekiyor. Eğer bir kredi çekmeyi, bir borç almayı düşünüyorsak, bunun geri ödeme şekline mutlaka bakmalıyız. Eğer siz birilerine destek oluyorsanız, o zaman da gücünüzü aşmamasına dikkat etmelisiniz. Aşkta,

Tutkularımızın, alışkanlıklarımızın esiri olabiliriz. Sonra da bunun yanlış olduğuna karar verip, kendimizi denetleriz. Fakat bu sefer de, aşkın tadını çıkaramadığımızı fark ederiz. Oysaki aşk hesaplama, yönlendirme işi değildir. O kuralsız ve sınırsızdır. Şimdi yapılması gereken, kendini zorlamadan akışa izin vermektir. Bir öyle bir böyle düşüncelerle aşkı denetim altına almaya, niye şu şöyle değil diye kendinizi yormanıza gerek yok. Hafta sonuna doğru eneriler, yeni iş olanaklarını işaret ediyor. Siz hangi konuda yeteneklisiniz, ilişkideki sancılardan önce, lütfen bu alana odaklanınız. Çünkü bu alandaki başarı, sizi başkalarına bağımlı yaşamaktan kurtarıcıdır.

19-25 HAZİRAN ARASI

Sevgili Akrepler, 21 Haziran-22 Temmuz tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Güneş, duygu dünyanız ve geleceğinizle ilgili konularda, güvenlik olgusuna fazlasıyla önem vereceğiniz süreçtir. Ülkenizi, manevi değerlerinizi, alışkanlıklarınızı ve inandığınız her şeyi savunursunuz. Bu dönemde dünya görüşünüz ve yaşam şekliniz kendinize göredir. Evet belki başkaları sizi bazen etkiler ancak yine de inandığınız, güvendiğiniz bir şeyden vazgeçmezsiniz. Size bu gücü, bu dönemde Yengeçte ilerleyen Mars sunuyor. Elinizdekileri koruma dürtünüz ve güvenliğinizi sağlamak çabanızdandır. Ayrıca bu dönem anayurdu dışında yaşayan vatandaşlarımız için hasret duydukları insanları görmek için yıllık izinleri kullandıkları bir dönem anlamı taşıyabilir. Aile ortamınıza verdiğiniz önem, sahip olduğunuz tüm değerleri yaşadığınız ortamı güzelleştirmek, büyütmek adına kullanabilir, yabancı bir ülkede yaşıyorsanız anavatanınızda yatırım yapabilirsiniz. Geleneklerinizi, kültürünüzü ve göreneklerinizi önemsersiniz. Yüksek eğitim, tez, akademik ihtisas, tayin, terfi gibi konular gündeminizde yer alır.

21 Haziran saat 12:57-6 Temmuz saat 03:20 tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Merkür, geçmiş problemlerinize çözüm bulmanızda ve geleceğinizi şekillendirmenizde dikkatli ve mantıklı düşünmenin önemini gösteriyor. Hassas düşünmeye neden olabilir. Güç ve kontrole bu denli önem veren bir Akrep bu süreçte ileriye bakmalı ve eski tecrübelerini göz önüne alarak geleceğe yönlenmelidir. Çünkü şimdi önemli olan tarafsız düşünmektir. Gereksinimler, gelecek, maddi konular, hedefler anlamında gerçekçi olma zamanımız. Sezgilerinizin gücünü yükseltici olan bu enerji, atacağınız her adımın daha sonra nereye varabileceğini de tahmin etmenizde kuvvet olacaktır.

Sevgili Akrepler 24 Haziran saat 05:31 Yengeç burcunda doğacak Yeniay, eğitimden ticarete kadar her konudaki hassasiyetin, büyümek, gelişmek, değerlerinize sahip çıkmak olgularına verilen önemi vurguluyor. İkili ilişki, yolculuk, yakınlarınız, iletişim ve çevresel etkenlerin kıymeti de, bu Yeniayda belirgin hale geliyor. Her zaman olduğu gibi görünümler bu Yeniay hakkında bize ışık olacaktır. Şimdi birlikte gözden geçirelim. Ay-Merkür kavuşumu, maddi-manevi anlamda sizi besleyici, büyütücü ve geliştirici olana yönelme, eviniz ve ailenizle bir araya gelme yönünde bilgi, iletişim ve yolculukların göstergesidir. Venüs-Pluto görünümü, güvenilir, kalıcı ve kriterlerinize uygun bir ilişkiyi işaret ediyor. Evliyseniz yuvanızda emniyet, bekarsanız evlilik gibi konular gündeminizde yer alır. Bu bir dönüşüm ve yenilenme işaretidir. Mantıklı bir karar verirsiniz. Gerçekçi şekilde önünüze bakarsınız. Sırılsıklam aşık olsanız dahi, ilişkide en önemli olgu sadakat ve güven içermesidir. Ay-Mars kavuşumu, amacınıza yönelik hareket edebilme ve arzu ettiğiniz yolda emin adımlarla ilerlemenizde yardımcıdır. Ay-Jüpiter görünümü, ilişki-eğitim-iş hayatı veya farklı bir nedenle yapılan yolculuğun, görüşmenin işaretçisidir. Sevdiklerinize, alışkınlıklarınıza yeni bir gözle bakma vaktidir. Ay-Neptün görünümü, manevi duyguları, aile, yurt, sevgi olgularını yükselten, moral verici bir destek kuvvettir.

26-30 HAZİRAN ARASI

Sevgili Akrepler, hafta başındaki görünüm sayesinde görüşme, yolculuk ve girişimlerin olumlu yönde gelişmesini sağlayıcıdır. Arzu ettiğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Aşk hayatınızı ilgilendiren meselelerde uzun zamandır canınızı sıkan problemleri çözebilirsiniz. Gerçekleri net olarak görebilmeniz mümkün olduğu gibi rüyalarınız, sezgileriniz yoluyla da birçok bilgi elde edebilirsiniz. Kendinizi anlayarak, yapmak istediklerinizin farkında olarak, kararlarınızı verebilir, uygulayabilirsiniz. Gelen haberler sizi tatmin edicidir.

HAZİRAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-6-7-11-12-16-24-25-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 13-14-20-21-26-27
Aşkta En Şanslı Günler : 16
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 8-9

Yeniay : 5-6-7-8 (Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 20-21-22 (Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

TEMMUZ AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-9 TEMMUZ ARASI

5 Temmuz saat 03:11-31 Temmuz saat 17:54 arasında Venüs-İkizler burcunda seyrine başlayacak. Maddi ve manevi açıdan kendinizi garanti altına almaya çalışmanız yararlıdır. Miras, hisseli paralar veya beklediğimiz destekler konusunda da gerçekçi olalım, boyunuzu aşabilecek harcamalardan uzak duralım. Boşanma nedeniyle, nafaka veya hukuksal sorunlarınız varsa, bunların takibini çok iyi yapınız. Bu geçişi yöneten Merkür-Aslan burcunda ilerlediğinden, iş hayatında kendinizi güçlü şekilde ifade edebileceksiniz. Düşüncelerinizi belli bir konuya odaklayarak hangi girişimin sizin için faydalı olacağını tespit edebilirsiniz. Kendinize güveniniz tamdır. Kimsenin sizi hafife almasına izin vermezsiniz.

6 Temmuz saat 03:20-26 Temmuz saat 02:41 tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan süresince, iş hayatınızdaki ifade gücünüz ve zekanız bir hayli önem taşır. Akıllı olan kazanır diyelim. İnsanların ilgisini çekebilmek için sözleriniz, fikirleriniz etkileyici olmalıdır. Yetenek ve becerilerinizi mutlaka gösteriniz. Ancak şunu da ekleyeyim. Konuşmak kadar dinlemeyi bilmek de faydalıdır. Özel ilişkilerde, her iki kişi de, yaşamsal hedefleri anlamında ortak mı düşünüyorlar. Bu soru çok önemli. Ayrıca mali konularda da bu geçişin önemi var. Başkalarına bağımlı olmak yerine, kendi gücünüzle ayakta durmanız gerekiyor. Hedef belirlemeniz veya belirlenmiş bir hedefiniz varsa, buna ulaşmak için cesur olmalısınız. Merkür ileri geri hareketiyle Aslan burcunda 31 Ağustos-5 Eylül arasında gerileyecek. Yukarıdaki konular o tarihlerde tekrar gündemimizde yer alacak.

Sevgili Akrepler 9 Temmuz saat 07:07 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, yakınlarımızla olan ilişkimizi hem sorumluluk yönüyle hem ciddiyetle hem de sağlam hale getirme yönünde etkilidir. Bununla da kalmaz. Eğitim hayatımız veya iş girişimleri, yaşadığımız çevre, görüşmeler, yolculuk, yer değiştirme gibi konular üzerinde de bilhassa duracağız. Satürn, bu Dolunayın yöneticisi olarak Yay burcunda ilerliyor. Son yıllarda sizler de finansal anlamda kazanç getirici işleri, hayatı ve geleceğinizi kurmak adına mücadele ediyorsunuz. Bu mücadele, tam olarak mali anlamda rahatladığınızda, hem güzel bir çevrede yaşayacak hem işinizde ilerleyecek, kardeşleriniz veya yakınlarınızla sorunlarınız hallolacak ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Bütün bunlar bu Dolunayda tekrar bilinçaltımızdan yüzeye çıkıyor. Şimdi görünümlere baktığımızda, aşkta romantizm duygumuz bir hayli yüksek. Evet sıkıntılarımız var ama bunları geride bırakacak güzellikler de mevcut. Onun için yazışmalar, konuşmalar, görüşmeler gündeminizde yer alabilir. Size tavsiyem biraz lütfen kendinize zaman tanıyınız. Şanssız veya anlaşılmaz biri olduğunuzu düşünmeyiniz. Gizli saklı sıkıntıları, ilişki sorunlarını veya sizi hiç düşünmeyen insanlar için yorulmamayı biliniz. Bakınız bu dolunayda eğer aşırı duygusallık veya fazla ciddiyet gibi aşırılıktan uzak durursanız, kendinize yepyeni bir dünya kurabilir, arzu ettiğiniz güveni, sevgiyi, size sunacak bir kişiyle karşılaşırsınız. Eğitim veya iş konularında uzun vadeli, güvenli ve maddi açıdan rahatlık vaat edeni tercih etmeniz faydalı olur.

10-16 TEMMUZ ARASI

Sevgili Akrepler bu haftaki enerjiler, yarınlarınızı garanti altına alma arzunuzu işaret ediyor. Siz şartlarınızı iyileştirmek adına çaba sarf etmelisiniz. Siz isteseniz de istemeseniz de, büyüyorsunuz. Kabuğunuzdan çıkıp, dünyaya karışıyorsunuz. Yeni gelişmelere, değişimlere kayıtsız olamayız.

17-23 TEMMUZ ARASI

20 Temmuz saat 15:19-05 Eylül saat 12:35 tarihleri arasında Mars-Aslan burcunda ilerleyecek. Bu dönemde iş hayatımız veya iş tercihlerimizi gözden geçirmek kadar, bir an önce girişimde bulunmak sonuçlandırmak arzumuz da yoğun. Sözgelimi işten ayrılmışsanız, tekrar eski iş yerinizdeki insanlar sizi arayı hal hatır sorabilir, hatta sizin için bir girişimde bulunmayı düşünebilirler. Bir başvurunuza cevap gelebilir. Siz kendinizi geliştirmek amaçlı sanat, spor, eğlence hayatı, yaratıcı yeteneklerinizi değerlendirebilirsiniz. Öyle boş boş oturmak yerine, ilginizi çeken bir konuda kendinizi göstermek için mücadele veririniz. Gururlusunuz. Öyle her kapıyı da çalmazsınız. Ancak bu boş gurur halinde olmamalı. Yeteneklerinizi küçümsemeyin. Bilmediklerinizi öğrenin, bildiklerinizi göstermekten çekinmeyin. Bu süreçte ışığınız yüksek. Toplumla ilişkinizde duruşunuz, tavrınız, özgüven duygunuz önemlidir. Sizin yetkin bir kişi olduğunuzu bilsinler. Siz de buna uygun şekilde kendinizi geliştirin. Kariyer hedefinize uygun şekilde ilerleyin. Şurada olmak, bu zirveye çıkmak istiyorum diyerek oraya gözünüzü dikin.

22 Temmuz-23 Ağustos tarihleri arasında yöneticisi olduğu Aslan burcunda ilerlemesini sürdürecek Güneş, nasıl hayatın merkezi, ısı ve ışık kaynağı ise, insanın güven tazelemesinde, kendine gelmesinde etkili bir ışıktır. Burcunuzla mücadeleci görünüm yapan Güneş, kendinizi öne sürerek, yılmadığınızı göstermenizi sağlar. Ancak tabii ki dozunu da bilmekte yarar vardır. Transit geçtiği yaşam evi, onun parlaklığıyla aydınlanır. Amacını bilen, hedefini tayin edebilen, ne istediğinin farkında olan kişiler, bu süreci gayet olumlu yönde değerlendirebilirler. Tabii ki bazen zaman denilen faktör bazen de insanın aşırı hırsı sabır olgusunu ortadan kaldırır. Bu yıl ki, Güneş-Aslan geçişi, gölgeli günleriyle birlikte 7 Ağustos itibariyle Merkür geri hareketiyle örtüşüyor. Bu tarih sonrası, hedef ve planlarınızı tekrar bir gözden geçiriniz. Bitirilmesi gereken işlerinize ağırlık veriniz. İş görüşmeleri tekrarlanabilir. Bir işi yürürlüğe koymadan önce etraflıca bir daha bakınız. Bir proje karşınıza gelir, kabul etmeden önce inceleyiniz.

Sevgili Akrepler 23 Temmuz saat 12:46 Aslan burcunda doğacak Yeniay, iş hayatınızda doğru bir tercihte bulunmanızı, yeteneklerinize uygun bir tercih yapmanızı, mesleğinizde yükselmenizi, yönetim kadrosunda görev almanızı, tayin ve terfi yoluyla aradığınız işe kavuşmanızı sağlayıcıdır. Şimdi beraberce Yeniayın görünümlerine bakalım ve daha net bir şekilde etkilerini anlayalım. Ay-Uranüs görünümü, eğitim veya iş hayatınızla ilgili meseleler üzerinde bir hayli duracağınızın işaretçisi. Şu andaki mevcut yerinizden memnun olmama, yaptığınız işten zevk duymama, yaşadığınız yerdeki sorunlar veya yoğunluk sizin hoşunuza gitmiyor. Bu duruma bir çare bulmak için arayıştasınız. Böyle gitmesi halinde ne uzarım ne kısalırım diye düşünmektesiniz. Yeniayda yeni iş kararları alınması mümkündür. Tayin işleriniz veya atamalar, mesleki yerleştirme, yüksek eğitiminiz, mecburi hizmet gibi konuları halletmek için girişimde bulunabilirsiniz. Ay-Mars kavuşumu, tercihinizi yeteneklerinize göre belirleyeceğinizi, cesaretle bunu uygulayacağınızı, rutin bir yaşam sürmek yerine, aktif bir hayatı seçeceğinizi işaret ediyor. Bu Yeniayda görüyoruz ki, tatmin olmadığınız bir yerde ve görevde huzur bulmanız mümkün değil. Bu nedenle elinizden geleni yaparak, arzu ettiğiniz hedefe ulaşabilirsiniz.

24-31 TEMMUZ ARASI

26 Temmuz saat 02:41-13 Ağustos saat 04:00 tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek. Bu geçiş, genel olarak sosyal hayatta ve hedeflerimiz yönünde detaylı düşünmemizi sağlar. Aslında böyle düşünmek zaman zaman işin içinden çıkmakta zorluklar yaratsa da, sonuçta başarılı bir karar vermede, ayrıntıların farkına varmada sizi destekleyicidir. İş arkadaşlıkları, proje amaçlı bir araya gelişler, ekibin kurulması ve hangi insanlarla çalışılacağı gibi konular, genelde gündemde olduğu için, birileri size veya siz birilerine haber göndererek, teklif yollayarak bu işle ilgili ayrıntıları gözden geçirebilirsiniz. Sosyal hayat bu zamanda öyle eğlenceden ziyade, iş amaçlı düşünülecek şekilde ele alınır. Merkür geri hareketi 13 Ağustos-31 Ağustos arasında etkili olacak. Yukarıdaki konular tekrar gündem maddemizde yer alacak.

31 Temmuz saat 17:54-26 Ağustos saat 07:29 tarihleri arasında, iç dünyanızda artan sezgileriniz bir ışık gibi sizi korur. İlişkisi sağlam temelli olanlar için bu dönem, yoğun duyarlılığın koruma ve sahiplenme içgüdüsüyle birleştiği bir zaman aralığıdır. İlişkisinde sorun olanlar bu dönemde hoşgörüyü, sempati, iyi niyeti ve duygusal bütünleşmeyi kendi aralarında kolaylıkla sağlamaları mümkündür. İlişkisi olmayanlar bu dönemde, güven, sadakat olguları güçlü, ailevi ve toplum değerlerine saygılı, sahiplenici ve koruyucu kişileri çekici bulabilirler. Tanıdığınız insanlara, zamanla oluşturduğunuz değerlerinize, ailenize, ülkünüze sıkı sıkıya bağlılık gösterdiğiniz bu süreçte, güvendiğiniz insanlara, ortamlara daha fazla yönelirsiniz.

TEMMUZ Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-8-9-13-14-22-26-30-31
Zayıf Enerjili Günler : 10-11-17-18-24
Aşkta En Şanslı Günler : 13-14
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 5-6

Yeniay : 2-3-4-5 (Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 17-18-19 (Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

AĞUSTOS AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-6 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Akrepler, 4 Ağustos tarihinde ikinci kez oluşacak Jüpiter-Pluto görünümü, gizli ve derinde olan acıların, olumsuz ilişkilerin veya edilmiş zorlu tecrübelerin üstümüzdeki baskını işaret ediyor. Aslında bizim kendimizi geliştirmemiz, öğrendiğimiz dersleri unutmadan, tekrar aynı yanlışları tekrarlamamak için kendimize özen göstermemiz lazım. Nefret, kin, intikam veya isyan gibi duyguların bize faydası olmadığını bilmeliyiz. Evet hayat bizi zorladı, yordu ancak büyüttü, geliştirdi ve şimdi şunu söylüyor. Takılıp kalacak mısın eskiye, aynı hatalı seçimleri yine yapacak mısın, yoksa kendine gelip, yaşamında yepyeni bir sayfa açacak mısın? Doğrusu tabii ki, bakış açınızı yenileyerek bundan sonrası için yeni sayfa açmaktır. Siz buna hayır diyorsanız bu görünüm sizi psikolojik ve bedensel anlamda yoracak demektir. Tercih sizin. Hayat orada ve sizi bekliyor. Hadi kalkın silkelenin ve yeni sayfaya yepyeni bir şeyler yazın. Yaşamdan uzaklaşmayın ve kendinizle barışın.

7-13 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Akrepler 7 Ağustos saat 21:22 tarihinde Kova burcunda oluşacak Kısmi Ay Tutulması, 21 Ağustos tarihindeki Güneş Tutulması öncesi, aile ve yuvanız, yerleşim yeriniz, anne-babanız, kariyer hayatınız, eğitim tercihleriniz, akademik konuları gündeme taşır. Evimize, bildiğimiz yere, kendimizi en çok güvende hissettiğimiz yere geri dönmek isteriz veya bu konuda düşünürüz. Belki okumak, iş kurmak, öğrenmek, bilgilenmek için gitmişizdir. Fakat şimdi yuvamızı özleriz. Aslında iki arada bir derede kalırız. Dönmek mi iyidir yoksa mücadele edip kendimizi geliştirmek mi? Kimi Akrepler için, iş hayatındaki sorumluluklar nedeniyle kişinin evini, ortamını özlemesidir. Eğitim veya iş amaçlı bir yere taşınmak, bir ofis açmak, hem okumak hem çalışmak da mümkündür. Bu Tutulmada önemli olan, sizin geleceğiniz için, gerçekçi şekilde bir hedef belirlemeniz ve bunun üzerine gidebilmenizdir. Sadece işe yönelmek, özel hayatınızı ihmal etmek de yanlış olur. Zaten bu Tutulmada ev arkadaşınız, eşiniz, çocuklarınız, anneniz, babanızla birlikte olmak, fikirlerinizi paylaşmak istersiniz. İş dışında sosyalleşmek amacıyla insanlarla bir araya geleceğiniz çalışmalara, aktivitelere yönelirsiniz. Bu insanlara yardım amaçlı bir proje de olabilir. Bir iş teklifi veya fırsat karşınıza çıkabilir. Fakat bunun için bir müddet beklemeniz söylenebilir. İş adresiniz değişebilir veya size bir görev verirler, bir ekip oluşturmanız söylenebilir. Sosyal medya aracılığıyla işinizin tanıtımını yapabilirsiniz.

Sevgili Akrepler 13 Ağustos (saat 04:00)-31 Ağustos (saat 18:28) Merkür-Başak burcunda geriliyor.

-Arkadaşlık ilişkileriniz (paylaşımlar)tanıdığınız tüm kişiler

-Aynı amacı paylaştığınız insanlar,

-Grup faaliyetleriniz, size yardımcı olanlar

-Siyasi görüşleriniz

-Birlik ve beraberlik duygunuz,

-Sosyal ilişkileriniz, insancıl davranışlarınız,

-Projeleriniz, toplumsal hareketleriniz, öncelikleriniz,

-Stratejik ortaklıklarınız, arzularınız, geleceğe dönük beklentileriniz

-Organizasyonlar, özgürlük duygunuz, tanıtım çalışmaları,

-Toplumsal hizmetlerimiz, sosyal girişimleriniz,

-Karşı cinsle olan arkadaşlık ilişkiniz (arkadaşlıkla başlayan ilişkiler),

-Yenilikler yapma isteğimiz,

-İşvereninizin mali durumu, üvey çocuklarınız

-Güven ve rahatlık duyduğunuz ortamlar, temyiz davalarınız, acenteler, aracı kurumlar

Merkür Geri Hareket süresince yukarıda belirtilen alanlarda:
- İletişimde hoşgörülü tarzda, birlik beraberlik ruhu içinde hareket etmeli.
- Durumunuzu riske atacak faaliyetlerde bulunmamalı, dikkatli olmalı.
-Bu süreç içinde yukarıdaki konularda baskılarla, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız halinde ani kararlar vermemeli, karar değişikliklerine gidilmemeli, elinizden geldiğince sakin olmaya çalışmalı.
-İletişim kurmakta zorlanacağınız için, olayları kendi akışı içinde değerlendirmeye çalışmalı.
-Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar. Bunlar üzerinde gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz.
- Geri hareket esnasında gelen yeni bir teklifi, karşınıza çıkan bir kişiyi, durumu ve olayı dikkatlice gözden geçiriniz. Özellikle planlamanız dışında bir seçenek karşınıza çıksa bile durup bekleyiniz, hesabınızı yapınız, enine boyuna düşününüz. Bunları geri hareketin bitim tarihinden bir hafta sonra yani gölgeli günlerin sonunda 12 Eylül itibariyle uygulayabilir, işleme koyabilirsiniz.

-Geri hareketin başlama tarihinden bir hafta öncesi(gölgeli günlerin başlangıcı) yani 6 Ağustos tarihinden önce enine boyuna düşündüğünüz, planladığınız, her türlü şekilde gözden geçirmesini yaptığınız, sağlam olduğuna karar verdiğiniz konuları yürürlüğe koymanızda sakınca yoktur. Çünkü bunlar zaten planlarınız arasında yer almaktaydı.

14-20 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Akrepler, haftanın enerjileri ilişkide tutkuları yükseltiyor. Bir yandan alıştığımız her şeye sahip çıkıyoruz. Diğer yandan sahip olduklarımız yeterli gelmiyor. Sanki hayat bir oyun gibi ve biz tek başına oynuyoruz. Senaryoyu yazan biz, oyuncuları tespit eden biz, ancak oynanan oyunun bizi tatmin etmediğini kabul etmekten kaçıyoruz gibi. Korkularımız var. Kaybetmekten, reddedilmekten, bilinmezlikten, yanılmaktan kaçıyoruz. Bile bile lades demeye hazırken bir anda geri dönüp kendimize kızıyoruz. Gerçeği kabul et diyen iç sesimize kulak vermek işimize gelmiyor. Haftayı olumlu geçirmenin yolu, kendimize güvenmekten vazgeçmememiz ancak gerçekçi olmamızdır.

21-31 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Akrepler 21 Ağustos saat 21:26 Aslan burcunda oluşacak Tam Güneş Tutulması, iki ayrı burçta etkili olacak Merkür geri hareket dönemine denk geldiği için aceleyle karar verilmemesi gerektiğini işaret ediyor. Önce görünümlerini inceleyelim ve ardından küçük bir notum olacak sizlere. Bu Tutulma, iş hayatımızda önde olma, beğenilme, alkışlanma arzumuzu yükseltiyor. Ne yapıp edip, kendimizi ispat etmek, ifade etmek, yükselmekten yanayız. Diğerlerini geçme, tanınma isteğimiz de bir o kadar fazla. Eğer, şu anki mesleğimiz veya ortamdan memnun değilsek, yeni bir iş tercihinde bulunabiliriz. Önümüzde bir yıllık süreçte iş hayatımızda gelişimi fazlasıyla önemseyeceğiz. Sıkı çalışacağız, cesur olacağız, kendimizi yetiştireceğiz ve yükselmeyi hedefleyeceğiz. Paramıza sahip çıkacağız ve olur olmaz harcamalar yapmayacağız. Bize zaman kaybettirici ilişkilerden uzak duracağız. Geçmiş tecrübelerimizi unutmayacağız. Şimdi seçici olma zamanı. Gözlerden uzak aşklar yerine, saygı uyandıran, parasına, işine ve ilişkisine önem veren kişileri tercih edeceğiz. Mevcut ilişkimizde bu anlamda bir bakacağız. Sizler için bu Tutulma, sorumluluk, disiplinli çalışma sayesinde, başarı grafiğinizin gün geçtikçe yükselişi anlamı taşıyor. Tabii ki iş ortamında ilişkilerinize, sağlıklı bir yaşam için bedeninize, mutlu ve doyumlu beraberlik için kararlarınıza dikkat etmelisiniz. İlerlemek için sizi birilerinin illaki teşvik etmesini, alkışlamasını beklemeyin. Siz kendinize bakın, yeteneklerinizi göz önüne alın ve çabalayın. Başarırsınız.

Not: Şimdi gelelim tüm burçlar için dikkat edilecek tarihlere. Merkür bu Tutulma esnasında iki ayrı burçta geriliyor. Sadece 13 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında, öncelikle hedeflerinizi, ulaşmak istediğiniz zirveyi, hangi çevre ve meslekte yükselmek istediğinizi bir daha tüm detaylarıyla gözden geçiriniz. Bunu yapınız ki, bu Tutulma sizi arzu ettiğiniz yere ulaştırsın. Şansınız, sizin mücadeleniz ve çok çalışmanızla yanınıza olacaktır.

23 Ağustos-22 Eylül tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Başak burcu seyri, iş hayatınız başta olmak üzere, ilişki, maddi konuların ileriye dönük bir şekilde gözden geçirildiği zaman dilimidir. Kimlerle iş, özel ve toplumsal anlamda ilişkimiz var bunları gözden geçireceğiz. Plan ve projelerimiz üzerinde düşünmeliyiz. Hedefimiz ile izlediğimiz yol aynı mı, bu hedefe nasıl varabiliriz? Bunlar üzerinde duralım. Verimli olana yönelmeli, kısır bir döngü içinde dolanıp durmamalıyız. İşimizde mutlu muyuz? Hayatımızdan memnun muyuz? Nasıl dostlara sahibiz? Bunlara bir bakalım. İşlerimizi organize edelim. Becerilerimizi geliştirelim ve kazanalım. Güçlü ve bizi destekleyecek kişilere yönelim. Ivır zıvır işlerle vakit kaybetmeyelim.

26 Ağustos saat 07:29-20 Eylül saat 04:15 tarihleri arasında Venüs-Aslan burcunda ilerleyecek. Merkür geri hareketi 31 Ağustos-5 Eylül arasında etkili olacak. Bu nedenle işveren, aile veya aynı ortamda çalıştığınız kişilerle ilişkinizi belli düzeyde sağlıklı şekilde sürdürmelisiniz. Bu sizin dışarıdan desteklenmenizi sağlar. Amacınızı bilerek, hedefinize uygun şekilde davranın. Bulunduğunuz yerde, ortamda ve ilişkilerde sizi kimsenin etki altına almasına izin vermeyeceksiniz. Ancak unutmayalım ki, bir ekipte, grupta yer alıyorsanız ona göre hareket etmelisiniz. Yarım kalan işlerin bitirilmesi, daha önce başlanmış olan işlerin devamı önemlidir. Ancak karşınıza yeni bir teklif çıkarsa bunun üzerinde mutlaka iyice düşününüz. Deneme-yanılma zamanı değildir. Duruma stratejik bakacağız. Bazen konuşmak yerine susmayı tercih edeceğiz. İçten içe egomuz baskın olacak. Ancak kafamızın içindekileri kimse bilmeyecek. Davranışlarımızla tepkimizi göstereceğiz. Bu dönemde önemli olan oyunu kuralına göre oynamaktır. Nerede ne yaptığımızı bilmek, riskten uzak durmak, adımlarımızı dikkatli şekilde atmaktır. 12 Eylül sonrası geri hareket bittiğinde Venüs-Aslan seyrinin özgüven duygumuzu yükseltici ışığından yararlanacağız. Şimdilik toplum içindeki yerimize göre, içinde yer aldığımız iş ve ortama uygun şekilde hareket etmekte yarar var.

Sevgili Akrepler 31 Ağustos (saat 18:28)-5 Eylül (saat 14:29) Merkür-Aslan burcuna geriliyor.

-İş başvurularınız

-Mesleki kariyeriniz

-Toplumsal ün, şöhret

-Otoritelerle olan ilişkiniz (patronlarınız, ebeveynleriniz),

-Sosyal statünüz

-İşverenleriniz, toplumsal açıdan tanınan güçlü yakınlarınızla olan iletişiminiz

-Girişimleriniz, yükselişiniz, mesleki sorunlarınız,

-Sosyal mevkiiniz, mesleki ödülleriniz, toplumsal ifadeniz

Merkür Geri Hareket süresince yukarıda belirtilen alanlarda:
- İletişimde hoşgörülü tarzda, birlik beraberlik ruhu içinde hareket etmeli.
- Durumunuzu riske atacak faaliyetlerde bulunmamalı, dikkatli olmalı.
-Bu süreç içinde yukarıdaki konularda baskılarla, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız halinde ani kararlar vermemeli, karar değişikliklerine gidilmemeli, elinizden geldiğince sakin olmaya çalışmalı.
-İletişim kurmakta zorlanacağınız için, olayları kendi akışı içinde değerlendirmeye çalışmalı.
-Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar. Bunlar üzerinde gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz.
- Geri hareket esnasında gelen yeni bir teklifi, karşınıza çıkan bir kişiyi, durumu ve olayı dikkatlice gözden geçiriniz. Özellikle planlamanız dışında bir seçenek karşınıza çıksa bile durup bekleyiniz, hesabınızı yapınız, enine boyuna düşününüz. Bunları geri hareketin bitim tarihinden bir hafta sonra yani gölgeli günlerin sonunda 12 Eylül itibariyle uygulayabilir, işleme koyabilirsiniz.

-Geri hareketin başlama tarihinden bir hafta öncesi(gölgeli günlerin başlangıcı) yani 6 Ağustos tarihinden önce enine boyuna düşündüğünüz, planladığınız, her türlü şekilde gözden geçirmesini yaptığınız, sağlam olduğuna karar verdiğiniz konuları yürürlüğe koymanızda sakınca yoktur. Çünkü bunlar zaten planlarınız arasında yer almaktaydı.

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-10-18-22-23-27
Zayıf Enerjili Günler : 7-8-14-20-21
Aşkta En Şanslı Günler : 9-10
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 2-3-29-30

Yeniay : 1-26-27-28 (Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 13-14-15 (Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

EYLÜL AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-10 EYLÜL ARASI

05 Eylül saat 12:35-22 Ekim saat 21:29 tarihleri arasında Mars-Başak burcunda ilerleyecek. Bu süreç, ilerisi adına hedeflerimiz, sosyal yaşantımız ve arkadaşlıklarımızda, kendimizi özgür bir şekilde öne sürmek isteğimizi gösteriyor. Hedeflerimizi gerçekleştirmek arzumuz ön planda. Kimseyi beklemek niyetimiz yok. Ancak bu dönemde işlerimizin yoğunluğu, sorumluluklarımız, yapılması gerekenler bir hayli zamanımızı ve enerjimizi alacağa benziyor. Durum böyle olunca tabii ki sinirlerimiz kolayca yıpranabilir, tepkisel davranabiliriz veya her şeyi kafamıza takabiliriz. Bize göre doğrular, başkalarına göre pek de önemli olmayabilir. Biz bir adım atarken, şartları göz önüne almak durumundayız. Olur veya olmaz, işler yavaşlar, detaylar vakit alır, bunları doğal karşılayacağız. Kişisel hırslarımızın ayarını, işe ve duruma göre ayarlayacağız. Yeri geldiğinde dinlenmeyi de bileceğiz. Sırf iş-güç yapacağız diye, sağlığımızı ihmal etmeyeceğiz. Mars-Başak süreçleri hizmet etmek demektir. Birilerine destek olmak, yardımcı olmak gerekebilir. Bazı işlerin tek başına yürütülmesi zor olabilir. Destek istemek, el birliğiyle altından kalkmak daha kolay olur. Böyle durumlarda eleştirel davranmayacağız. Herkesin bizim gibi olmasını bekleyemeyiz.

5 Eylül (saat 14:29)-10 Eylül (saat 05:52) tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan süresince, iş hayatınızdaki ifade gücünüz ve zekanız bir hayli önem taşır. Akıllı olan kazanır diyelim. İnsanların ilgisini çekebilmek için sözleriniz, fikirleriniz etkileyici olmalıdır. Yetenek ve becerilerinizi mutlaka gösteriniz. Ancak şunu da ekleyeyim. Konuşmak kadar dinlemeyi bilmek de faydalıdır. Özel ilişkilerde, her iki kişi de, yaşamsal hedefleri anlamında ortak mı düşünüyorlar. Bu soru çok önemli. Ayrıca mali konularda da bu geçişin önemi var. Başkalarına bağımlı olmak yerine, kendi gücünüzle ayakta durmanız gerekiyor. Hedef belirlemeniz veya belirlenmiş bir hedefiniz varsa, buna ulaşmak için cesur olmalısınız.

Sevgili Akrepler 6 Eylül saat 10:03 Balık burcunda oluşacak Dolunay, sevdiklerimiz, değerlerimiz, aşk, çocuklar, sanatsal ve mistik konular kendimizi güvende hissetmemizde önem taşıyor. Bizi görmelerini, sevmelerini diliyoruz. Bir yanımız her durumu elekten geçiriyor, diğer yanımız her ne varsa kabulüm diyor. Biz bu Dolunayda aşkta ne kadar ılımlı biri gibi dursak da, aslında kontrolün elimizde olmasından yanayız. Öyle kolay kolay kimseye pabuç bırakmayız. Arkadaşlarımızı, sevdiğimizi, paramızı, çevremizi inceleriz. Görünenle yetinmeyiz. Kötülük olsun diye değil sadece birileri tarafından üzülmemek içindir bu halimiz. Yaşanılan ve bizde iz bırakmış olayları unutmayız. Sevene canım feda, sevmeyene elveda cümlesi dilimizde dolaşır. Görünümlere baktığımızda bizde hoş duygular uyandıran ortamlara, aktivitelere yöneliriz. Aşık olabiliriz. Aşkı merkezimiz yapabiliriz. Fakat bir ses dikkatli ol diye uyarır bizi. Dolunayda önemli bir görünüm var. Jüpiter-Kuzey düğüm arasında gerçekleşiyor. Doğru bir iş ve ilişki tercihlerinde bulunmanın yararlı olacağını vurguluyor. Kaderini kendi ellerinle yaratabilirsin. İlişkini, kendini, , duygusallıkları, birileri yüzünden şansını zorlamamayı seçmelisin. O güçlü iradenle, zirveye ulaşabilirsin diyor. Demek ki biz bu Dolunayda hedefimiz ne ise onun üzerine gideceğiz. Gizli saklı işlerden, ilişkilerden uzak duracağız.

10 Eylül (saat 05:52)-30 Eylül (saat 03:42) tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek. Bu geçiş, genel olarak sosyal hayatta ve hedeflerimiz yönünde detaylı düşünmemizi sağlar. Aslında böyle düşünmek zaman zaman işin içinden çıkmakta zorluklar yaratsa da, sonuçta başarılı bir karar vermede, ayrıntıların farkına varmada sizi destekleyicidir. İş arkadaşlıkları, proje amaçlı bir araya gelişler, ekibin kurulması ve hangi insanlarla çalışılacağı gibi konular, genelde gündemde olduğu için, birileri size veya siz birilerine haber göndererek, teklif yollayarak bu işle ilgili ayrıntıları gözden geçirebilirsiniz. Sosyal hayat bu zamanda öyle eğlenceden ziyade, iş amaçlı düşünülecek şekilde ele alınır.

11-17 EYLÜL ARASI

Sevgili Akrepler bu haftaki enerjiler her türlü ilişkinin ciddiyetle ele alınması yönünde önem taşıyor. Partnerin hem iş hem maddi anlamdaki durumu, karar verirken öncelik taşıyacak. Güven vermeyen, istikrarlı olmayan, bizi zorlayan beraberlik yerine, hayatımıza renk katan, hakikaten rahatlatıcı olan, sorumluluk sahibi kişilere yönelmeliyiz. İlişkide bunlar mutlaka gözetilmelidir.

18-24 EYLÜL ARASI

Sevgili Akrepler 20 Eylül saat 08:30 Başak burcunda doğacak Yeniay, bir grup içinde veya genelde günlük hayatımızda insanların iyiliği, verimliliği, üretkenliği adına tüm becerilerimizi ortaya koymak isteyeceğiz. Hangi konuda yetkin isek, o alanda çalışacağız. Planlamak istediğimiz işlerde detaylara fazlasıyla önem vereceğiz. Venüs bugün Başak burcunda seyrine başlıyor. Merkür de ileri-geri hareketlerinden sonra düz devam ediyor. Bunlar gösteriyor ki, sosyal yaşamda kurulan ilişkilerin özünde hizmet konusu önemli. İnsanlara yardımcı olmak, servis, organizasyonlar, pratik işler, herkesin yararını düşünmek, bütüne değil, detaylara bakarak aksaklıkları görebilmek ön planda yer alıyor. Bulunduğumuz yerde düzeni sağlamak istiyoruz. Temizliği önemsiyoruz. Yeniayın gayet etkili bir görünümü var. Bu bizim aşkta bağlılığı, sevilmeye, özverili düşünmeye, ilgiye verdiğimiz kıymetin göstergesi. Ancak madem seçiciyiz. Mademki, düzenli sağlıklı, verimli olan önemli. O zaman biz de bu iki arzuyu dengede tutacağız. Ne fazla mükemmeliyetçi ne de gereğinden fazla iyimser davranmamalıyız. Hayallerimize, ideallerimize sahip çıkacağız. Endişeli değil, gerçekçi şekilde hedef tayininde bulunacağız. Buna göre hayatımızı düzenleyeceğiz. Bu Yeniayın bir başka yönü, kendi iç derinliklerimizle kurduğumuz temastır. Edindiğimiz tecrübelerin seçimlerimizdeki etkisi büyüktür. İlişkide artık zoraki idare etmeler sona ermiş durumda. Bakıyoruz da, biraz ıssız gibi dursak da neyi istediğimizi artık biliyoruz. Sürekli bir tarafın düşünceli, nazik davranarak beraberliği sürdüren kişi biz olmak istemiyoruz. O nedenle bu Yeniayda kafamızın içindeki endişeleri bir yana bırakıp, doğru tercihte bulunmayı bileceğiz.

20 Eylül saat 04:15-14 Ekim saat 13:11 tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Venüs, ilişkimizle alakalı konuların titizlikle ele alınmasını sağlıyor. Burcumuzla uyumlu bir görünüm yapması tabii ki olumludur. Öyle her karşımıza çıkanı beğenmeyiz. Mesafeyi koruyarak, inceleyerek, kimmiş neymiş anlamaya çalışarak, karşımızdaki kişi hakkında bir tespitte bulunuruz. Baktı ki, içimize sindi, aklımıza yattı, o zaman yaklaşırız. Arkadaşlık ilişkilerinde de güvendiğimiz, daha önceden zaten tanıdığımız insanlarla sohbet etmeyi isteriz.

22 Eylül-23 Ekim tarihleri arasında Güneş-Terazi burcunda ilerleyecek. Fiziksel ve ruhsal anlamda sağlıklı olmak, huzur, uyum, kendimizle ve dünya ile barışık olmak mutlaka önemsenmelidir. Yoksa yorgun düşersiniz. Sorunlar canımızı sıkar. Sosyal yaşam yerine, kendi içimize döneriz. Onu idare et, bunu gözet, şuna nazik davran derken yorulmayalım. Aslında bu süreç kendimizi gözden geçirmek, duruma bakmaktır. Vicdanınızın sesini daha fazla hissederiz. Oysaki bir yanlışımız yoktur. İlla alttan alalım diye düşünürüz. Taviz vermeye kalkışırız. Sorunlu bir ilişkiyi sürdürürüz. Bu yanlıştır. Gizli bir ilişki yaşıyorsak kararsızlıklar, bir şeyleri yerli yerine oturtma çabaları derken bir hayli yorgunsunuz. Bir yanınız adil olmalısın, gerçekçi düşünmelisin derken diğer yanınız birçok şeye tahammül etmekte zorunda kalıyor. Ortalamayı bulayım derken, aslında aynı kısır döngü içinde sürüklendiğinizi fark edebilirsiniz

25-30 EYLÜL ARASI

30 Eylül (saat 03:42)-17 Ekim (saat 10:58) tarihleri arasında Merkür-Terazi burcunda ilerleyecek. İlişkilerimizi her açıdan ele almakta yarar var. İstediğimiz gibi ilerlemeyen, birlik ve beraberlik bilinci olmayan bir ilişkinin bizim içimizde yarattığı bir denge problemi olabilir. Bir taraf daha fazla sevgi doluyken, öteki taraf biraz daha kendini düşünüyor olabilir. İletişim bozukluğu yaşanabilir, fikirler birbirine uymuyor olabilir. Geriye çekilerek bunlar gözden geçirilmelidir. Bu geçiş, başkaları hakkındaki düşüncelerimizi şöyle bir kendi içimizde düşünmemizi, tartmamızı sağlayacak.

EYLÜL Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-5-6-14-15-18-19-23-24-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 3-4-10-16-17-30
Aşkta En Şanslı Günler : 5-6
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 25-26

Yeniay : 22-23-24-25 (Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 9-10-11 (Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

EKİM AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-8 EKİM ARASI

Sevgili Akrepler, 5 Ekim saat 21:40 Koç burcunda oluşacak Dolunay, günlük işlerin derlenip toparlanması yönünde önem taşıyor. Dışa sunacağınız çalışmaların beğenilmesi, yarım kalanların bitirilmesi, bir işin başarılı şekilde halledilmesi sizin için çok önemli. Tabii ki sizin arzunuz takdir edilmek, başarılı bulunmak. Aslında kuşkularınız var ve bir hayli tedirgin olabilirsiniz. Kimi Akrepler için bu Dolunay, iş konularında bir analiz, bir karar anlamına gelebilir. Ancak henüz bir şeyler belli değildir. Kararsızlık veya yaptığınızdan emin olmamak sizi yoruyordur. Dolunayın yöneticisi Mars-Başak burcunda ilerliyor. Venüs ile kavuşum yapacak. Bu durumda, işlerinizi şöyle bir gözden geçirmeniz gerekecek. Hazır değilse, biraz daha üzerinde çalışmanız iyi olur. Belki de size söylenecek olan da budur. Bu yeterli değil, biraz daha üzerinde durun gibi. Bu sizi rahatsız etmesin. Daha iyi olacaksa neden üzülesiniz ki. Merkür-Terazi burcunda ilerlediği için, plan dışı gelişmeler, beklenmeyen durumlar yaşanma ihtimalini unutmadan, bilinçli ve sabırlı olmakta yarar var. Sağlığınız önemli. Bu kadar endişeli olmayınız. Dağılmak yerine, kendinizi toparlamak için bu Dolunayda sevdiğiniz kişilerden destek alınız, konuşunuz.

9-15 EKİM ARASI

Sevgili Akrepler 10 Ekim 2017(saat 16:20)-8 Kasım 2018 (saat 15:38) tarihleri arasında Jüpiter burcunuzda yükseliyor. Bu dönem sizin için dönüşüm, yenilenme, yapılanma, farkındalık ve kendinizi yeniden keşiftir. Öncelikle hayata karşı güven duygunuzun yükselmesiyle geçmişin izlerini silerek, yeni bir sayfa açmak mümkündür. Krizleri fırsatlara dönüştürme yılı diyebiliriz. Bu çok önemli. Maddi anlamda güçlenmek, kazanç sağlayan işlere yönelmek, ortaklık, evlilik ve ilişkiler yoluyla büyümek, gelişmek zamanıdır. Ayrıca eğitim, iş hayatı, çevrenizde güçlü insanlardan destek görmenizi sağlayıcıdır. Dayanıklı ve hayatın farkında, fırsatları yetenekleri doğrultusunda değerlendirerek kazanca dönüştürebilecek kişisiniz. Hırslı olmanız doğaldır. Ancak bu hırs olumsuz manada değildir. Bilakis bilinçli şekilde atılan adımların, doğru tercihlerin işaretçisi olarak olumludur. Tabii ki güç arzusu bu sürecin özünde yer alır. İnsan maddi-manevi konularda ve yaşamıyla ilgili her hususta özlediği, istediği hayatı kurabilmek ve yaşayabilmek için kuvvetli olması gerektiğini bilerek kararlar alır. Başkalarıyla olan ilişkisini nasıl yönlendireceğini bilir. Hesabını bilir. Fiziki görünüm olarak da güçlü bir bedene sahip olur. Kendi yanlışlarıyla yüzleşmesi kişiye doğru kararlar vermesinde rehber olur. Geçmişi geride bırakıp, geleceğe yol alır. Kendine inanır, bu inançla ilerler. Bir şeyler biter, ancak yeni bir şeyler başlar. Bu yenilikler potansiyel anlamda gücünüzü keşfetmenizi, fırsatları ganimete dönüştürmenizi sağlar. İyileştirici, enerjik, güçlü sezgiler ışığınız olur. Dikkat edilecek husus, dünya ile barışçıl, destekleyici, kendinize ve başkalarına karşı iyileştirici olabilmektir. Koşulların farkında olarak, aşırılıktan uzak durarak, dünyaya eşlik etmektir.

14 Ekim saat 13:11-07 Kasım saat 14:38 tarihleri arasında Venüs-Terazi burcu seyri başlayacak. Bu süre içinde, ilişkimizi gözden geçireceğiz. Hayatımızı, sorunlarımızı, arzularımızı, isteklerimizi ve isteyip de henüz ulaşamadıklarımızı gözden geçireceğiz. Kendimize göre düşüneceğiz, durumları ele alacağız ve problemlerimizle yüzleşeceğiz. Bize göre bir ilişkide olması gerekenleri, seçimlerimizi, devam eden beraberliğimizi ele alacağız. Her anlamda hem dünü hem bugünkü durumu ele alacağız ve dengeli ve sağlıklı bir paylaşım için biz de elimizden geleni yapacağız.

16-22 EKİM ARASI

17 Ekim (saat 10:58)-5 Kasım (saat 22:19) tarihleri arasında, burcunuzda ilerleyecek Merkür, çevre ilişkilerinin, iş meselelerinin, eğitim ve ticaret konularının gözden geçirilmesi yönünden değer taşıyor. Kişisel tercihlerimize, ilişkilerimiz, maddi ve manevi ortaklıklarımıza bakacağız. Bütün bunlar üzerinde bir hayli dikkatli, derinlikli, konulara hakim ve odaklanmış bir şekilde gözlemde bulunacağız. İlişkilerimize bir bakacağız. Bizim üzerimizde kimler tesirli, biz hayatta neleri önemsiyoruz, kimlerle iş birliğine yatkınız ve kimlerle birlik ve bütünlük anlamında sorunlar yaşıyoruz? Bunları gözden geçireceğiz. Öyle alttan almaya pek niyetimiz olmayacak ancak çıkarlarımız söz konusuysa, kaybetmeyi de göze almayacağız.

Sevgili Akrepler 19 Ekim saat 22:12 Terazi burcunda doğacak Yeniay, ilişki meselelerini kendi içimize dönerek gayet adil bir şekilde inceleyeceğiz. Kimlerle ne gibi paylaşımda bulunduğumuzu, bizim hayatımızda aşka ne kadar önem verdiğimizi, bir ilişkiden neler beklediğimizi düşüneceğiz. Yeniayın yöneticisi Venüs güçlü olduğu Terazide ilerlediği için, bizim arzumuz yorucu, zorlayıcı, kaba ve huzursuz insanlardan uzak durmak. Elit bir zevk anlayışımız var. Yeniayın doğduğu bugünkü görünümlere baktığımızda bizim isteğimiz, biz ne kadar düşünceli davranıyorsak, çevremizin de, buna uygun hareket etmesi. Zorla nezaketten yana değiliz. Bir şeyler ya hakça olmalı, olmuyorsa buna daha fazla tahammül etmemiz mümkün değil. Çünkü birilerini düşünmekten, onlar adına iyi niyet göstermekten yorulduk. İş hayatımız ve bulunduğumuz ortamdaki insanlardan da beklediğimiz bu. O zaman bu Yeniayda size tavsiyem. Önce kendinizi gözden geçirmenizdir. Tabii ki başkalarını düşüneceğiz, anlamaya çalışacağız. Bunu yapmıyorsak yanlış olur. Fakat sürekli nezaket, kaybetme korkusu, içinize kapanma veyahut hislerinizi belli etmemek nedeniyle zorlanıyorsanız, bu Yeniayı fırsat bilip kendinize özen gösterin. Siz önemlisiniz. Hiç kimse ve hiçbir şeyi idare etmek zorunda değilsiniz. Bu Yeniay sizin için sağlıklı olmayan, verimsiz ve sürekli idare ettiğiniz için zorlandığınız ne varsa geride bırakmanızda yardımcıdır. Ekip çalışmaları yerine özgürce kendinizi ifade edeceğiniz, önderlik edeceğiniz serbest işlere yönelmenizi destekleyicidir. Cesaretle öne atılarak, yeni kararlar vermenizi sağlayıcıdır. Sakın çekinmeyin. Başarılı olmak için kendinize güvenin. Sorunlarınız varsa bunları geriye çekilerek değil, bilakis çözüm yolları bularak geride bırakabilirsiniz. Bunu unutmayın. Güzellik, bakım, estetik, bedensel ve ruhsal sağlık gibi konulara ilgi duyabilir, faaliyette bulunabilirsiniz. Bunlar hem enerjinizi doğru kullanmanızı hem de dengeli bir yaşam sürmenizi sağlayıcıdır.

22 Ekim saat 21:29-09 Aralık saat 11:59 tarihleri arasında Mars-Terazi burcunda ilerleyecek. Güzellik, bakım, estetik anlamda ne gibi değişimler düşünüyorsunuz bunları gözden geçirin. İş hayatınız, günlük uğraşılarınızı bir ele almak lazım. Belki sanata meyillisiniz. O zaman yazınız, okuyunuz, bu alanda bilgi sahibi olunuz. Sağlık, güzellikle ilgileniyorsanız, bu alan hakkında bilgileniniz. Bir de ilişkilerinizde lütfen dikkatli olun. Özellikle bazı insanların tuhaf ve gizli saklı hareket etmeleri sizi çileden çıkarabilir. Sözgelimi güvendiğiniz bir kişinin yanlış davranışına şahit olabilirsiniz.

23-31 EKİM ARASI

23 Ekim-22 Kasım tarihleri arasında dünyamızın ısı ve ışık kaynağı olan Güneş burcunuzda ilerlemeye başlıyor. Bunun anlamı bir yaş daha olgunlaşmak ve fiziksel açıdan canlanmak, tazelenmek demektir. Sizler değişim, yenilenme ve dönüşüm konularında etkin hale gelerek yaşamınızla ilgili kararlar alabileceksiniz. Fiziksel açıdan yeniliklerde bulunacak, bayan akrepler çekicilikleriyle, bay akrepler karizmatik duruşlarıyla daha bir fazla dikkat çekeceklerdir. Herkes size baktığında bir parıldama ve ışık görecek, gerek ilişkiler konusunda gerekse girişimler açısından yoğunluk kazanacaksınız. Bu dönemde kontrol ve gücü elinizde tutmaktan, güçlü görünmekten hoşlanacak, liderlik gücünüzle göz dolduracaksınız. Her alanda kuruntu ve kuşkulardan uzak kalmanızı sağlayan fırsatlarla karşılaştığınız gibi, siz de birebir insan ilişkilerindeki başarınızla diğer kişilere örnek olabileceksiniz.

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-11-12-16-20-21-25-26-30-31
Zayıf Enerjili Günler : 1-7-8-13-14-28-29
Aşkta En Şanslı Günler : 3-4-30-31
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 23-24

Yeniay : 20-21-22 (Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 7-8-9 (Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

KASIM AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-5 KASIM ARASI

Sevgili Akrepler 4 Kasım saat 08:23 Boğa burcunda oluşacak Dolunay, ilişkimizi veya genel olarak ilişki kriterlerimizi maddi-manevi güvence yönünde sorgulamamıza neden oluyor. Bir yandan kendi içimize dönüyoruz mantıklı şekilde gözden geçirip duruma bakıyoruz. Diğer yandan bağımlıyız, vazgeçemiyoruz. İlki yanlış, ikincisi doğrudur. Burada önemli olan, sağlıklı bir ilişki için öncelikle kendimize bir bakmaktır. Çok mu taviz veriyoruz, fazla mı irdeliyoruz, başarısız olduğumuzu düşünüp dünyadan elimizi eteğimizi mi çekiyoruz. Eğer böyle bir ruh hali içindeysek, fiziksel ve ruhsal anlamda destek almamız gerekiyor demektir. Bir kısım Akrepler ise, sırf yalnız kalmamak veya maddi güvencesi var diye, gizli-saklı bir ilişki yaşıyor, ancak bundan memnun olmuyorlarsa bu da yanlış olacaktır. Dolunayın yöneticisi Venüs Terazi burcunda ilerliyor. Biz nelere değer veriyoruz, neler bizi yoruyor, kendimizle baş başa kaldığımızda yalnızlık mı hissediyoruz, yoksa verimli ve sağlıklı bir iç dünyamız mı var. Bunlara dürüstçe yanıt vermemiz lazım. Aynı durum sağlığımız, çalışma hayatımız, günlük yaşantımızla ilgili meseleler için de geçerlidir. Tekrarlanan hastalıklar, iş hayatında verimsizlik, aşırı iştah, tutarsızlık, iş değiştirmeler, yanlış diyetler, çarpıntı gibi problemlerin mutlaka doktora gösterilmesi gerekir. Böylece problemin ana kaynağına inilir ve bundan sonra tutarlı bir ilişki tercihinde bulunulur. İş ortamınızda bir değişiklik yaşanabilir.

05 Kasım saat (22:19)-03 Aralık saat (10:34) tarihleri arasında Merkür Yay burcunda ilerleyecek. Cesaretlilik ön planda. Kazanmak adına kendinizi gösterecek, fikirlerinizi ifade edecek, yaratıcı yeteneklerinizi sergileyeceksiniz. Bu anlamda güçlüsünüz. Geniş alanlarda sanatınızı icra edebilirsiniz. Eğitim ve iş hayatını bir arada sürdürerek para kazanabilirsiniz. Tecrübe edinebilirsiniz. Bu yılki geçiş, büyümek adına akıllıca düşünmeyi, buna göre deneyim sahibi olma anlamı taşıyor. Parayı kazanıyoruz ama bunu çalışarak, kendimizi ifade ederek yapabiliyoruz. İhtiyaçları almak, olumlamada bulunmak, kısa seyirli geziler, öğrenmek, deneyim sahibi olmak, sevdiklerle bir araya gelmek söz konusu olabilir. Ancak ne olursa olsun üzerimizde baskı kuran değil bizim de kendimizi ifade edebileceğimiz ilişkilere daha fazla önem veriyoruz. Merkür-Yay burcunda gölge yanları fazlaca olan bir etkidir. O nedenle bizim de, uzmanların görüşlerine, bir bilene sormamızda yarar vardır. Paramızı ölçülü ve idareli bir şekilde harcamak, geri ödenmesi zor olan borçlara girmek yanlış olacaktır. 3-23 Aralık tarihlerinde Merkür Yay burcunda gerileyecek. Tüm burçlar, yukarıda belirtilen konulardaki işler tekrar gündem maddemizde yer alacak.

6-12 KASIM ARASI

07 Kasım saat 14:38-01 Aralık saat 12:14 tarihleri arasında burcunuz üzerinde seyrini sürdürecek Venüs, fiziksel anlamda çekicilik kazandığınız, ilişkilerde güçlü, tutkulu ve baskın olduğunuz bir zaman dilimidir. İlişkiniz sizi mutlu ediyorsa yolunuza devam ederseniz. Soru işaretleri uyandırıyor, güvenmiyorsanız veda edersiniz. Kendi hayatınıza önem verirsiniz. Sağlam olanla olmayanı iyi ayırt edersiniz. Sevdiğinizle birlik, bütünlük içinde geleceğe yol almaktan yanasınızdır. Kafanızda soru işaretleri uyandıran hiç bir şeye tahammülünüz yoktur. Tutkulu olduğunuz kadar, seçicisiniz ve kontrolü elinde tutan taraf olarak, her konuda kendinizi sağlama alırsınız.

13-19 KASIM ARASI

Sevgili Akrepler 18 Kasım saat 14:42 tarihinde burcunuzda doğacak Yeniay, dışarıda kendimizi biraz gizleme arzumuzun göstergesi olabilir. Bize kimsenin yaklaşmasına, kolaylıkla temasta bulunmasına, konuşmasına pek izin vermeyiz. Bu yaşadığımız bir durum nedeniyle olabilir veyahut böyle görünmeyi tercih edebiliriz. Ne yaptığımızı, ne söyleyeceğimizi insanlar merak edebilir. Bizi gizemli biri gibi görebilirler. Bu Yeniayın yöneticisi Mars-Terazi burcunda ilerlediği için, bu gizlilik hali biraz da ilişkimiz nedeniyle olabilir. Belki yeni biriyle beraberizdir. Bunun bilinmesini istemeyiz. Belki de yeni ayrılmışızdır. Duyulmasından hoşlanmayız. Ancak bir şey var ki, bizden gizlenen, saklanan meseleleri çok iyi araştırır, neyin ne olduğunu tespit edebiliriz. Çünkü sezgilerimiz gayet güçleniyor. Bu Yeniayın bir başka özel etkisi, harcamaları yükseltici olabilir. Kaliteli olan bir şeyi, seçkin yaşamayı, lüksü severiz. Hiçbir şeyin sıradan, basit görünmesinden hoşlanmayız. İlişki ve yatırım tercihlerimizi bu bakış açısıyla gözden geçiririz. Paramızı hangi alanda değerlendireceğimizi veya nereden ne kazanabileceğimizi düşünürüz. Bu konuda şans yüzümüze gülebilir. Bir şeyler bu Yeniayda gizemlilik anlamında etkili olacaktır. Fakat bunu birilerinin anlaması öyle kolay olmayacaktır. Plan, hedef, projelerinizden kimseye pek söz etmeyecek. Gerçekleştiğinde dile getireceksiniz.

20-30 KASIM ARASI

22 Kasım-21 Aralık tarihleri arasında etkili Güneş-Yay burcu geçişi, parasal konularda iyice düşünmemiz ve bütçemizi aşan masraflara dikkat etmemiz gerektiğini işaret ediyor. Harcama meyli genel olarak yükselir. Kazancımız yerindeyse, bol keseden harcarız tabii ki. Peki sıkıntımız varsa ne olacak? İşte böyle hallerde kredi kartlarına yüklenmek, har vurup harman savurmak tabii ki yanlıştır. Hayatın güzelliklerini yaşamak istediğimiz için, bize mutluluk veren her şeyin peşinden koşarız da, aklımızın ucundan geçmez, sonrası ne olacak. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi, Satürn’ün Yay burcunda ilerlediğini unutmayalım. Bu nedenle mecburen hesabımızı bilmekte yarar var.

KASIM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 8-12-13-17-22-23-27
Zayıf Enerjili Günler : 4-10-24-25
Aşkta En Şanslı Günler : 27
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 19-20

Yeniay : 16-17-18 (Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 3-4-5-30 (Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

ARALIK AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-10 ARALIK YORUMLARI

1 Aralık saat 12:14-25 Aralık saat 08:26 tarihleri arasındaki Venüs-Yay burcunda seyrine başlıyor. Ancak Merkür de, 3 Aralık itibariyle Yay burcunda geriliyor. Parasal konular, girişimler, yatırım, ticaret ve hukukla alakalı ilişkilerin, sözleşme, kira kontratları, veraset davaları, para kazanmak amaçlı yapılan yolculukların, eşinizin veya sizin bir akrabanızla alakalı maddiyata dayalı bağınızın, taşınmaz mallarla ilgili her türlü meselenin dikkatli ele alınması ve daha önce verilmiş kararlarına gözden geçirilmesi şarttır.

Sevgili Akrepler 3 Aralık saat 18:47 İkizler burcunda oluşacak Dolunay, kazanç konularında kendi payımıza düşeni daha fazla önemsememiz doğaldır. Ancak Dolunayın yöneticisi Merkür-Yay burcunda gerilediği için, bizim düşündüğümüz gibi olmayabilir. Birilerine ihtiyaç duyabiliriz. Kredi, borçlanma, hibe, miras gibi dış kaynaklara ihtiyacımız olabilir. Durum böyle olunca ilişkilerimizi sorgulamak lazım. Bu destekler gelmediği takdirde, beklenenler gerçekleşmediğinde biz neler yapabiliriz. İşte bu Dolunayda buna iyi bakmak gerekiyor. Dünyanın bin bir türlü hali var diyerek kimseye güvenmeden ayaklarımızın üzerinde durmamız gerektiğini bilelim. Eşimiz, partnerimiz, iş ortağımız, ailemiz ve diğerleriyle olan bağımızı dürüst bir şekilde belirlemeliyiz. Birbirimize yaklaşımımız açık net ve doğru olmalıdır. Böylece zorda kaldığımızda insanlar samimiyetimizi sorgulamazlar. Biz de buna dikkat etmeliyiz. Kimler bize nasıl yaklaşıyor, neleri bölüşüyor, nelerde ayrılıyoruz. Karşılıklı çıkarlar üzerine kuruyoruz bir şeyleri, yoksa sevgi, güven, yardımlaşma olgularında şüphe ve kaygılar mı taşıyoruz. Dolunayın gerçekleştiği bugün Jüpiter-Neptün arasında faydalı bir görünüm oluşuyor. Bu aşk hayatımızı manevi boyutta büyüten besleyen bir etki. Neyi istediğimizi bilerek seçim yapıyoruz. Aşkı daha farklı bir açıdan göreceğiz. Sadece cinsellik, maddi, o veya bu değerlere dayalı olmayacak. Manevi haz ile çevrelenen bu aşk, insanın başkasında kendini bulması haline dönüşecektir. Kısaca bu Dolunayda biz kendimize ne kadar dürüst isek buna uygun kişileri kendimize çekeceğiz. Şu aralar harcamalara dikkat edelim. Elimizde olanı koruyalım, alış-satış, ticaret, kredi gibi konularda temkinli olalım. En azından Ocak 2018 tarihine kadar piyasanın, şartların, durumun farkında olarak hareket edelim. Elimize geçeni har vurup harman savurmayalım.

Sevgili Akrepler, 3 Aralık (saat 10:34)-23 Aralık (saat 04:51) tarihleri arasında Yay burcunda gerileyecek Merkür: Parasal kazanç, bağlantılar, girişimler ve işlerle alakalı konular, yatırım, ticaret ve hukukla alakalı konular ve parasal meseleler, sözleşme, kira kontratları, veraset davaları, para kazanmak amaçlı yapılan yolculuklar, eşinizin veya sizin bir akrabanızla alakalı maddi konular, taşınmaz mallar, eğitim giderleri, menkul değerler, borsa işleri, bir ürünün pazarlanması, para kazanmak amaçlı çalışmalar, gelir artışı, vergilerle ilgili konularda daha önce verilmiş kararları gözden geçirmemiz, bütçemizin ayarını bilmemiz gerekiyor. Şartların, durumun farkında olarak hareket edelim. Elimize geçeni har vurup harman savurmayalım.

Tüm burçlar için önemli Not:

Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 27 Kasımitibariyle etkili olmaya başlar.Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 30 Aralık kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

09 Aralık saat 11:59-26 Ocak 2018 saat 15:56 tarihleri arasında burcunuz üzerinde ilerleyecek Mars, karar vermekte zorlandığınız meseleleri netleştirmeniz yönünde faydalıdır. Mars bu alanda güçlü bir enerjidir. Başarılı kararlar vermeniz ve hedefinize göre bir yol belirleyerek ilerlemeniz kolaylaşıyor. Ayrıca Akrep burçları bilirsiniz, kendilerini pek ele vermekten hoşlanmazlar. Bu nedenle, bu tarih itibariyle hem geri planda aylardır düşündüğünüz, bir adım dahi atamadığınız ilişki meselelerini de bir düzene koyabilirsiniz. Disiplin ve hedefe yönelik hareket bu dönemde önemlidir. İşte bunların bilinciyle hareket ederseniz, başarılı sonuçlar alabilirsiniz. Bir de lütfen, hiç kimse üzerinde baskı uygulamayınız. Siz işinize, hayatınıza, amacınıza bakınız. Aylardır geride kaldınız, birilerine uymak zorundaydınız. İşte şimdi kuvvetiniz yerine geliyor. Enerjinizi, doğru iş ve konular üzerinde odaklayınız. Zamanı en iyi şekilde kullanınız.

11-17 ARALIK YORUMLARI

Sevgili Akrepler bu haftanın enerjileri yaşamı her anlamda kucaklama arzumuz ve hiç bir şeye zorunlu olmadan dilediğiniz gibi hayatınızı geçirme isteğidir. Yeni bir çevreye girmek, bir düzen kurmak, sorunları geride bırakmak, öyle dokuz altı değil, sizin belirleyeceğiniz şekilde çalışmak isteğiniz de bir hayli yükselir. Ancak sevgili Akrepler, Merkür gerilediği için

Kazanç anlamındaki girişimler, hukukla alakalı konular, sözleşme, kira kontratları, veraset davaları, yolculuklar, eşinizin veya sizin bir akrabanızla alakalı maddi konular, taşınmaz mallar, eğitim giderleri, menkul değerler, borsa işleri, bir ürünün pazarlanması, para kazanmak amaçlı çalışmalar, gelir artışı, vergilerle ilgili konularda daha önce verilmiş kararları gözden geçirmemiz, bütçemizin ayarını bilmemiz gerekiyor. Şartların, durumun farkında olarak hareket edelim. Elimize geçecekleri har vurup harman savurmayalım.

18-24 ARALIK YORUMLARI

Sevgili Akrepler 18 Aralık saat 09:30 tarihinde Yay burcunda doğacak Yeniay, finansal konular, alacak veya borçlarımız, yatırım gibi meselelerin mutlaka akıllıca muhasebe edilmesi gerektiğini gösteriyor. Çünkü Merkür geriliyor ve bizler rahat, sanki bir elimiz yağda balda gibi davranamayız. Paramızı har vurup harman savuramayız. Zaten geri hareketler yeniden bir bakış halidir. Bunu böyle ele alan kişiler artı ve eksileri göz önüne alırlar. Jüpiter bu Yeniayın yöneticisi olarak sizden yanadır. Küllerinizden yeniden doğmanın, kendiniz için güçlü hedefler belirlemenin göstergesidir. Demek oluyor ki, siz kazanabileceğiniz alanlara yöneliyorsunuz. Nerden ne gelir, ne gelmez artık farkındasınız. Bu bir gelişim, dönüşümdür. Güçlü olmanın önemi kuşkusuz büyüktür. Sizler de büyüyor, gelişiyorsunuz. Bu Yeniayın görünümleri, bütçe dışı harcamaların göstergesidir. Bu sağlıkla ilgili olabilir veya ek kazanç elde etmek amaçlı da olabilir. Hangisi olursa olsun, biz hesabımızı iyi yapmalıyız. Yeniayın iki gün sonrası 20 Aralık tarihinde Satürn-Oğlak burcunda seyrine başlıyor. Bu sizlerin sağlam, güvenilir bir çevrede yaşamanız yönünde önemlidir. Bastığınız yeri bilmeniz gerekiyor. Nasıl bir ortam, iş, eğitim veya proje düşünüyorsunuz. Bunları artık bir hayli ciddi ele almalısınız. Çevrenizde yaşça büyük, konusunda deneyimli insanlarla tanışacaksınız. 13 Ocak 2018 tarihindeki Merkür-Satürn kavuşumu önemli bir karar anlamına geliyor. Eğitimden iş hayatına kadar geniş bir alanda kurallara, disipline, sağlam, verimli çalışmalara önem verilecek. Köklü, güvenilir olan tercih edilecek.

Sevgili Akrepler, 20 Aralık 2017-17 Aralık 2020 tarihleri arasında Satürn-Oğlak burcunda seyrini sürdürecek. Yakınlarımızla olan ilişkimizi, oturduğumuz çevremizle ilgili meseleleri, ticaret, iletişim, eğitim hayatımızla ilgili konuları sorumluluk ve güvenilirlik ilkesi çerçevesinde ele alarak yapılandıracağız. Bu dönemde bir yerden başka bir yere yerleşmek veya çevremizdeki insanlarla kolayca kontak kurmak, anlaşmak pek kolay olmayabilir. Bu yöndeki problemleri aşabilmek için önce bu sorunları kabul etmek, reddetmemek gerekiyor. Neden anlaşamıyoruz sorusuna cevap bulmak için dürüst olmak gerekiyor. Biz mi buna sebebiz veya başkaları mı? Nasıl kontak kurabiliriz. Fazla mı mesafeliyiz yoksa gereğinden çok mu samimiyiz? Eğer soğuk ve mesafeli biriysek, daha sıcak ve insanları dinlemeye yönelik hareket ederek, fazla meraklı, sıkı fıkı biriysek bunun dozunu ayarlayarak düzgün, sağlıklı, verimli, güçlü bir iletişimi herkesle kurabiliriz. Aynı şekilde diğerlerinin de bizimle olan iletişiminde sınırı aşmamaları, canımızı sıkmamaları için belli kuralları hatırlatarak, saygılı olunması gerektiğini belli ederek probleme çare bulabiliriz. Kardeşlerimizin sorumluluğu nasıl önemliyse, onların da aynı şekilde davranmaları gerekir. Sürekli yanlarında olmamızı istemeleri, bizi buna zorlamaları, çalışmadan, çaba sarf etmeden kendilerini düşünmeleri nasıl yanlışsa, bizim de aynı şekilde onlara yük olmamız yanlıştır. Eğer son yıllarda küslük veya aramıza mesafe girdiyse, bu dönemde tekrar bir araya gelerek ilişkimizi güçlendirebiliriz. Akrepler bu süreçte eğitimden iş hayatına kadar önemli konularda bilgilenmeyi, eksiklerini tamamlamayı, öğrenmeyi mutlaka önemsemeliler. Eğitimdeki zorlukları düzenli, planlı, disiplinli çalışarak, ödevlerimizi zamanında yaparak, sorumlu davranarak aşabiliriz. Öğretmenlik, ders vermek, ders almak, güçlü kişilerden, çevremizden destek görmek işimizde, eğitim hayatında başarılı olmak bu süreçte mümkündür. Yeter ki, biliyorum değil, öğrenmeye çalışıyorum diyerek mütevazı olalım. Ödülümüzü hayat bize sunacaktır.

21 Aralık-20 Ocak 2018 arasında Oğlak burcunda seyrini sürdürecek Güneş dönemi, sorumluluk sahibi olma, aklımızın kıvrımlarında çoğu zaman ciddi düşüncelerin yer aldığı bir süreçtir. Güven olgusunun öne çıktığı, yakın çevremizdeki büyüklerimizle irtibatımızın yoğun olduğu bu zaman diliminde çalışkanlık, kendimize ve başkalarına saygı göstermek, ne olduğumuzun ve ne olacağımızın bilincinde ilerlemek yararlıdır. İster istemez her şeyin ciddiye alınması neticesinde özgürlüğümüz kısıtlanabilir. Bu süreçte, herhangi bir mesele üzerinde konuşurken karşımızdaki kişiye duyduğumuz saygı ve güvenilirlik unsurları bir hayla önemsenir. Bu hayatın genelinde vardır. Bir iş görüşmesinde, eğitim hayatında nerede olursak olalım, insanların da bu ciddiyette hareket ettiklerine genel olarak şahit oluruz. Biz de disiplinli hareket etmek zorunda kalabiliriz.

23 Aralık saat (04:51)-11 Ocak 2018 saat (08:09) tarihleri arasında Merkür Yay burcunda düz ilerleyecek. Cesaretlilik ön planda. Kazanmak adına kendinizi gösterecek, fikirlerinizi ifade edecek, yaratıcı yeteneklerinizi sergileyeceksiniz. Bu anlamda güçlüsünüz. Geniş alanlarda sanatınızı icra edebilirsiniz. Eğitim ve iş hayatını bir arada sürdürerek para kazanabilirsiniz. Tecrübe edinebilirsiniz. Bu yılki geçiş, büyümek adına akıllıca düşünmeyi, buna göre deneyim sahibi olma anlamı taşıyor. Parayı kazanıyoruz ama bunu çalışarak, kendimizi ifade ederek yapabiliyoruz. İhtiyaçları almak, olumlamada bulunmak, kısa seyirli geziler, öğrenmek, deneyim sahibi olmak, sevdiklerle bir araya gelmek söz konusu olabilir. Ancak ne olursa olsun üzerimizde baskı kuran değil bizim de kendimizi ifade edebileceğimiz ilişkilere daha fazla önem veriyoruz. Merkür-Yay burcunda gölge yanları fazlaca olan bir etkidir. O nedenle bizim de, uzmanların görüşlerine, bir bilene sormamızda yarar vardır. Paramızı ölçülü ve idareli bir şekilde harcamak, geri ödenmesi zor olan borçlara girmek yanlış olacaktır.

25-31 ARALIK YORUMLARI

25 Aralık saat 08:26-18 Ocak 2018 saat 04:43 tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Bu dönem disiplin edicidir. Akrepler iş hayatında daha çok sorumluluk almaya, akıllıca düşünmeye gayret ediyorlar. Kardeş ilişkilerinde bir sorumluluk getirebilir. Eğitim hayatıyla ilgili konularda, yeni bir projeye dahil edilmeniz istenebilir. Çok sıkı çalışmanız gerekebilir. İş girişimlerinde ise, özellikle bilgi ve deneyimlerinize yönelik alanlarda hareket etmeniz beklenebilir. İlişkilerde kendinizi güvende hissedip hissetmediğiniz üzerinde de durabilirsiniz. Venüs-Oğlak geçişi sizden yaşça büyük kişilerle kurulacak ilişkileri veya mevcut ilişkinizde ciddiyetin simgesidir. Çevrenizde bulunan kişilerle iş ilişkilerinizi güçlendirir.

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 5-6-9-10-14-15-19-20-24-25
Zayıf Enerjili Günler : 1-2-7-8-21-22-28-29
Aşkta En Şanslı Günler : 24-25
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 16-17

Yeniay : 13-14-15-16 (Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-2-3-28-29-30 (Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Aşk Uyumu

Yükselen Burç