KADIN

akrep Akrep Burcu Yıllık Yorumu

Satürn yıl boyunca Kova burcunda ilerliyor. Yıl boyunca yaşamınızda yeni temeller, köklü değişiklikler, eski düzenin yıkılma ve yeni düzenin inşası öne çıkacak. Eskiye dair konuların artık size hizmet etmediğini görecek, tavrınızda, hayatınızda köklü değişiklikler yaşayacaksınız. Taşınma, düzen değişikliği, evlilik ve boşanma gibi hayat düzeninizi kökten değiştirecek konular bu yıl karşınıza gelecek. Değişimin kaçınılmaz olduğu bu yılda, değişime ayak uydurarak, gönüllü olarak süreci daha başarılı yönetebilirsiniz.

Köklü değişimleri getiren Satürn & Uranüs ve Jüpiter & Uranüs arasındaki açı, Ocak ve Şubat aylarında eş, aile veya yakın ilişkilerinizde köklü ve ani değişimler yaşayacaksınız. Bu aylarda, halı altına süpürülen konular gün yüzüne çıkabilir. Alttan aldığınız veya idare ettiğiniz durumlara artık karşı koyabilir, net bir tavır alabilirsiniz. Bu aylarda ayrılık kararı, bitiş adımları daha çok sizden yana gelebilir. Bazı Akrep burçları ise bu aylarda süregelen ilişkisini ilerletme adına planlar içerisinde olabilir.

30 Ocak - 22 Şubat aralığında Kova burcunda Merkür retrosu olacak. Bu tarih aralığında hayatınıza dair bir sorgulama içinde olabilir, kendinizle bir yüzleşme yaşayabilir, hatalarınız ve doğrularınızla kendinizi daha iyi tanıyabilirsiniz. İnatçılık, ısrar, hırs ve takıntı bu dönemde mutlaka kaçınmanız gereken duygu ve tavırlar olacak. Zira anlık bir inatlaşma, zıtlaşma ilişkilerde hasara neden olabilir. Bu dönemde evinizde gereksiz, fazla veya yıpranmış eşyaları elden çıkarmaya çalışın, evin havasını hafifletin, geçmişten özgürleşin.

Jüpiter yılın büyük bir kısmında Kova burcunda ilerliyor. Aile içinde değişimleri getirecek bu süreç, bazı evli Akrepler için gebelik, doğum gibi konuları öne çıkarabilir. Gebelik süreçlerinde daha titiz ve temkinli olmak faydalı olabilir. Süreç içinde istenmeyen gebeliklere karşın dikkatli olmalısınız. Ebeveynlerin ve aile üyelerinin yaşamında özellikle finansal anlamda iyileşme ve toparlanmalar yaşanabilir.

Jüpiter, 13 Mayıs - 28 Temmuz aralığında kısa bir süreliğinde Balık burcunda ilerleyecek. Bu tarih aralığında aşk hayatında daha yüksek duygular, daha hızlı değişimler yaşanabilir. İlişkilerinizde geleceği, evliliği göz önünde bulundurarak seçimler yapabilir, yabancı kültürlerden veya eğitim hayatında başarılı kişilerle birliktelik içinde olabilirsiniz.

29 Mayıs - 22 Haziran aralığında İkizler burcunda Merkür geriliyor. Bu tarih aralığında dış koşullardan, insanların ve ortamların enerjilerinden daha fazla etkilenebilirsiniz. Bazı arkadaşlık ilişkilerinde samimiyet ve iyi niyet sorgulamasına düşebilir, finansal konularda ise küçük küçük pek çok ödeme ve harcama ile ilgilenebilirsiniz. Akışta kalmak bu dönemi daha sakin ve huzurlu geçirmenizi sağlayacak.

26 Mayıs tarihinde Yay burcunda Ay Tutulması, 10 Haziran tarihinde İkizler burcunda Güneş tutulması gerçekleşecek. Bu tarihler civarında finansal konularda uzun vadeli adımlar gündeminizde olacak. Harcamalarınız, birikimleriniz ve yatırımlarınız daha çok geleceğe yönelik, ileriyi düşünerek atılan adımlar olacaktır. Bazı Akrepler için bu tarihlerin civarında evlilik adımları ve ilişkilerde ileriye yönelik teklifler gündeme gelebilir.

27 Eylül - 18 Ekim aralığında Terazi burcunda Merkür geriliyor. Bu tarih aralığında sosyal çevrenizden bazı kişilerin gerçek niyetlerini, gerçek kimliklerini daha iyi görebilirsiniz. İlişkilerde gizli durumlar, arka plan işler gündeme gelebilir. Bu süreçte aynı zamanda siz de karmaşık ilişkilerden, aldatma ve gizleme durumlarından kaçınmalısınız. Zira karmaşık ilişkiler içinde olmanız size uzun vadede negatif karmalar yaratabilir.

19 Kasım tarihinde Boğa burcunda Ay Tutulması gerçekleşecek. Yıl boyunca İkizler-Yay aksında gerçekleşen tutulmaların aksine bu tutulma, yıl içerisindeki rotamızı değiştirecek, yılın enerjisinin dışında bir çizgide olacak. Bu tarih civarında ilişkilerinizde eski bir sayfa kapanacak. Uzun süren yalnızlığınız son bulabilir. Uzun süredir varolan ilişki problemleriniz kapanabilir. Tanışacağınız kişiler, güçlü duygular uyandıracak önemli kişiler olabilir. Bu tarih civarında maddi yönden güçlü kişilerle tanışabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları 0 yorum