KADIN

Akrep Burcu Aylık Yorumu

AKREP

1-5 KASIM ARASI

Sevgili Akrepler 4 Kasım saat 08:23 Boğa burcunda oluşacak Dolunay, ilişkimizi veya genel olarak ilişki kriterlerimizi maddi-manevi güvence yönünde sorgulamamıza neden oluyor. Bir yandan kendi içimize dönüyoruz mantıklı şekilde gözden geçirip duruma bakıyoruz. Diğer yandan bağımlıyız, vazgeçemiyoruz. İlki yanlış, ikincisi doğrudur. Burada önemli olan, sağlıklı bir ilişki için öncelikle kendimize bir bakmaktır. Çok mu taviz veriyoruz, fazla mı irdeliyoruz, başarısız olduğumuzu düşünüp dünyadan elimizi eteğimizi mi çekiyoruz. Eğer böyle bir ruh hali içindeysek, fiziksel ve ruhsal anlamda destek almamız gerekiyor demektir. Bir kısım Akrepler ise, sırf yalnız kalmamak veya maddi güvencesi var diye, gizli-saklı bir ilişki yaşıyor, ancak bundan memnun olmuyorlarsa bu da yanlış olacaktır. Dolunayın yöneticisi Venüs Terazi burcunda ilerliyor. Biz nelere değer veriyoruz, neler bizi yoruyor, kendimizle baş başa kaldığımızda yalnızlık mı hissediyoruz, yoksa verimli ve sağlıklı bir iç dünyamız mı var. Bunlara dürüstçe yanıt vermemiz lazım. Aynı durum sağlığımız, çalışma hayatımız, günlük yaşantımızla ilgili meseleler için de geçerlidir. Tekrarlanan hastalıklar, iş hayatında verimsizlik, aşırı iştah, tutarsızlık, iş değiştirmeler, yanlış diyetler, çarpıntı gibi problemlerin mutlaka doktora gösterilmesi gerekir. Böylece problemin ana kaynağına inilir ve bundan sonra tutarlı bir ilişki tercihinde bulunulur. İş ortamınızda bir değişiklik yaşanabilir.

05 Kasım saat (22:19)-03 Aralık saat (10:34) tarihleri arasında Merkür Yay burcunda ilerleyecek. Cesaretlilik ön planda. Kazanmak adına kendinizi gösterecek, fikirlerinizi ifade edecek, yaratıcı yeteneklerinizi sergileyeceksiniz. Bu anlamda güçlüsünüz. Geniş alanlarda sanatınızı icra edebilirsiniz. Eğitim ve iş hayatını bir arada sürdürerek para kazanabilirsiniz. Tecrübe edinebilirsiniz. Bu yılki geçiş, büyümek adına akıllıca düşünmeyi, buna göre deneyim sahibi olma anlamı taşıyor. Parayı kazanıyoruz ama bunu çalışarak, kendimizi ifade ederek yapabiliyoruz. İhtiyaçları almak, olumlamada bulunmak, kısa seyirli geziler, öğrenmek, deneyim sahibi olmak, sevdiklerle bir araya gelmek söz konusu olabilir. Ancak ne olursa olsun üzerimizde baskı kuran değil bizim de kendimizi ifade edebileceğimiz ilişkilere daha fazla önem veriyoruz. Merkür-Yay burcunda gölge yanları fazlaca olan bir etkidir. O nedenle bizim de, uzmanların görüşlerine, bir bilene sormamızda yarar vardır. Paramızı ölçülü ve idareli bir şekilde harcamak, geri ödenmesi zor olan borçlara girmek yanlış olacaktır. 3-23 Aralık tarihlerinde Merkür Yay burcunda gerileyecek. Tüm burçlar, yukarıda belirtilen konulardaki işler tekrar gündem maddemizde yer alacak.

6-12 KASIM ARASI

07 Kasım saat 14:38-01 Aralık saat 12:14 tarihleri arasında burcunuz üzerinde seyrini sürdürecek Venüs, fiziksel anlamda çekicilik kazandığınız, ilişkilerde güçlü, tutkulu ve baskın olduğunuz bir zaman dilimidir. İlişkiniz sizi mutlu ediyorsa yolunuza devam ederseniz. Soru işaretleri uyandırıyor, güvenmiyorsanız veda edersiniz. Kendi hayatınıza önem verirsiniz. Sağlam olanla olmayanı iyi ayırt edersiniz. Sevdiğinizle birlik, bütünlük içinde geleceğe yol almaktan yanasınızdır. Kafanızda soru işaretleri uyandıran hiç bir şeye tahammülünüz yoktur. Tutkulu olduğunuz kadar, seçicisiniz ve kontrolü elinde tutan taraf olarak, her konuda kendinizi sağlama alırsınız.

13-19 KASIM ARASI

Sevgili Akrepler 18 Kasım saat 14:42 tarihinde burcunuzda doğacak Yeniay, dışarıda kendimizi biraz gizleme arzumuzun göstergesi olabilir. Bize kimsenin yaklaşmasına, kolaylıkla temasta bulunmasına, konuşmasına pek izin vermeyiz. Bu yaşadığımız bir durum nedeniyle olabilir veyahut böyle görünmeyi tercih edebiliriz. Ne yaptığımızı, ne söyleyeceğimizi insanlar merak edebilir. Bizi gizemli biri gibi görebilirler. Bu Yeniayın yöneticisi Mars-Terazi burcunda ilerlediği için, bu gizlilik hali biraz da ilişkimiz nedeniyle olabilir. Belki yeni biriyle beraberizdir. Bunun bilinmesini istemeyiz. Belki de yeni ayrılmışızdır. Duyulmasından hoşlanmayız. Ancak bir şey var ki, bizden gizlenen, saklanan meseleleri çok iyi araştırır, neyin ne olduğunu tespit edebiliriz. Çünkü sezgilerimiz gayet güçleniyor. Bu Yeniayın bir başka özel etkisi, harcamaları yükseltici olabilir. Kaliteli olan bir şeyi, seçkin yaşamayı, lüksü severiz. Hiçbir şeyin sıradan, basit görünmesinden hoşlanmayız. İlişki ve yatırım tercihlerimizi bu bakış açısıyla gözden geçiririz. Paramızı hangi alanda değerlendireceğimizi veya nereden ne kazanabileceğimizi düşünürüz. Bu konuda şans yüzümüze gülebilir. Bir şeyler bu Yeniayda gizemlilik anlamında etkili olacaktır. Fakat bunu birilerinin anlaması öyle kolay olmayacaktır. Plan, hedef, projelerinizden kimseye pek söz etmeyecek. Gerçekleştiğinde dile getireceksiniz.

20-30 KASIM ARASI

22 Kasım-21 Aralık tarihleri arasında etkili Güneş-Yay burcu geçişi, parasal konularda iyice düşünmemiz ve bütçemizi aşan masraflara dikkat etmemiz gerektiğini işaret ediyor. Harcama meyli genel olarak yükselir. Kazancımız yerindeyse, bol keseden harcarız tabii ki. Peki sıkıntımız varsa ne olacak? İşte böyle hallerde kredi kartlarına yüklenmek, har vurup harman savurmak tabii ki yanlıştır. Hayatın güzelliklerini yaşamak istediğimiz için, bize mutluluk veren her şeyin peşinden koşarız da, aklımızın ucundan geçmez, sonrası ne olacak. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi, Satürn’ün Yay burcunda ilerlediğini unutmayalım. Bu nedenle mecburen hesabımızı bilmekte yarar var.

KASIM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 8-12-13-17-22-23-27
Zayıf Enerjili Günler : 4-10-24-25
Aşkta En Şanslı Günler : 27
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 19-20
Yeniay : 16-17-18
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 3-4-5-30
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Aşk Uyumu

Yükselen Burç