Akdeniz Üniversitesi Haberleri

DJ Burak Yeter Genç Ne Sever projesi kapsamında üniversiteli öğrencilerle buluştu

DJ Burak Yeter "Genç Ne Sever" projesi kapsamında üniversiteli öğrencilerle buluştu

Yurthaber 27-09-22 21:29

Organ ve doku naklinin öncülerinden Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu anıldı

Organ ve doku naklinin öncülerinden Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu anıldı

Yurthaber 23-09-22 14:51

Akdeniz Üniversitesinden öğretim görevlisi alımı iddialarına ilişkin açıklama:

"Üniversitemizde öğretim görevlisinden enstitü müdürüne kadar tüm atama ve görevlendirmelerimiz ilgili mevzuata göre yapılmaktadır"

Yurthaber 10-09-22 13:48

Rektör Özkan, çöp evde bulunup Antalya'da koruma altına alınan çocuğu ziyaret etti:

"Onu bu kadar mutlu ve sosyalleşmiş görmekten gerçekten çok mutlu oldum" - "Çocuk hasreti çeken birçok insan, koruyucu aile uygulamasını değerlendirebilir"

Yurthaber 09-09-22 11:54

Temas edildiğinde ağrı, acı, yanma ve şişlik gibi etki bırakır! Aslan balıklarına yaklaşmayın, dokunmayın

Aslan balığı yavaş ve sakin yüzmesiyle biliniyor. Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Jale Korun, aslan balığının dokunaçlarının insan vücuduna temas ettiğinde ağrı, acı, yanma ve şişlik gibi etki bıraktığını söyledi. Korun, istilacı türler arasında yer alan aslan balığının özellikle kayalık bölgelerde durağan yaşamayı sevdiğini belirterek, yaklaşılması ve dokunulmasının tehlikeli olacağını kaydetti.

Haber 28-08-22 13:03

Antalya'da balık ısırma şikayetleri arttı! Uzman isim: Bir bakıma ayak sağlığı açısından ayak bakımı yapıyorlar

Akdeniz Üniversitesi'nden (AÜ) Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu, Antalya’nın dünyaca ünlü Konyaaltı sahilinde son zamanlarda balık ısırma şikayetlerinin arttığını belirtti. Gökoğlu, "O ısıran balıklar, ayaklarda bulunan yaralara vuruyorlar. Kalkmış derilere dokunuyorlar. Ayaklarda bulunan ölü dokuları ayıklıyorlar. Bir bakıma ayak sağlığı açısından ayak bakımı yapıyorlar. Bunu yapan balıklar sargoz, yaladerma gibi ufak balıklar. Korkulacak bir durum yok” açıklamasında bulundu.

Haber 15-08-22 15:01

Bursa'da çöp evde bulunan çocuk 3 kilo aldı

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan: - "Çocuğumuz gayet iyi, tabaktaki tüm yemeğini yiyor. Çok hareketli, arada bahçeye inip oyunlar oynuyor"

Yurthaber 12-08-22 15:39

Rektör Özkan, rahim nakliyle dünyaya gelen Ömer Özkan bebekle buluştu

Rektör Özkan, rahim nakliyle dünyaya gelen "Ömer Özkan" bebekle buluştu

Yurthaber 11-08-22 13:43

Antalya'da Tarım Teknokenti oluşturulacak

Antalya'da Tarım Teknokenti oluşturulacak

Yurthaber 08-08-22 15:02

Kovid-19 vaka artışına karşı dikkatli olun uyarısı

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan: - "Virüs çok hızlı bulaşıyor ve gidişatını öngöremiyoruz. PCR testi negatif çıkmış olsa dahi halsizlik, kas ve boğaz ağrısı olanların koronavirüs olma ihtimali çok yüksek. Lütfen bu belirtileri olanlar toplumdan uzak dursunlar" - "Koronavirüsün semptomları da değişti. Bazılarında uzun sürüyor, bazılarında ise sadece üç gün sürüyor. Enteresan bir şekilde kişiden kişiye değişiyor"

Yurthaber 04-08-22 10:51

Bursa'da çöp evde bulunan çocuğun tedavisi sürüyor

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete: - "Hastaneye geldiğinden bu yana kilosu 500 gram arttı. Beslenme yetersizliği nedeniyle bozulan kan değerleri de düzeldi"

Yurthaber 29-07-22 15:41

Türkiye'nin rahim nakli yapılan ikinci hastasına tüp bebek denemelerine başlanacak

Havva Erdem'in ameliyatını gerçekleştiren Prof. Dr. Ömer Özkan: - "Ameliyat ve süreç çok güzel geçti. Şimdi çocuğu sağlıklı bir şekilde eline alması için gereken testler yapılıyor. Yakın zamanda inşallah güzel sonuçlar alacağız. Denemeler kısa sürede başlayacak" - "Diğer ülkelerde de bizim tekniğimiz kullanılarak ameliyatlar yapılmaya başlandı. Hindistan'da da Çekya'da da Brezilya'da da İsveç'te de kullanılan ameliyat teknikleri, bizim tekniklerimiz. Bu bizim için gurur verici"

Yurthaber 27-07-22 15:18

Bursa'da çöp evde bulunan çocuğun tedavisi sürüyor

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan: - "İlk defa huzurlu bir gece geçirdi. Gözlerinde bir korku yoktu. İnşallah bundan sonraki hayatı da hep güven içerisinde olur" - "Kontrollü yemesi gerekiyor. Kan tablosunda bazı sıkıntılar vardı onları düzelttik. Kalp hızında sıkıntıları var. Onu takip ediyoruz"

Yurthaber 26-07-22 10:34

Antalya'da akrep sokan 8 aylık bebek hızlı müdahaleyle sağlığına kavuştu

Antalya'da akrep sokan 8 aylık bebek hızlı müdahaleyle sağlığına kavuştu

Yurthaber 08-07-22 13:54

Kanserle mücadele eden akademisyen yazdığı kitaplarla yaşama tutunuyor

Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Fatih Doğrucan, gırtlak kanseriyle mücadelesinde sesini kaybedip midesine takılan hortumla beslenmesine rağmen kitaplarını kaleme alıp, öğrencileriyle ilgileniyor - Tedavi süreci devam eden Doğrucan: - "Kitabımı hastane köşesinde tamamlamayı ahdetmiştim. Kollarımda serumlar ve narkozlu ağrı kesiciler kullanarak kitabımı tamamladım"

Yurthaber 29-06-22 12:47

Akdeniz Üniversitesi'ndeki 'kaset' skandalında karar! İki isme ceza, 3 isme beraat

Akdeniz Üniversitesi'ndeki (AÜ) 'kaset' skandalında yeni bir gelişme yaşandı. 2015 yılında emniyet birimlerinin düzenlediği operasyonla başlayan süreç sonrası açılan davada, mahkeme kararını açıkladı. Gündem yaratan 'kaset' skandalında eski rektöre beraat, daire başkanına ise 5 yıl hapis cezası verildi.

Haber 22-06-22 11:39

Akdeniz Üniversitesinden 10 bin öğrenci mezun oldu

Akdeniz Üniversitesinden 10 bin öğrenci mezun oldu

Yurthaber 18-06-22 12:04

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan 438 öğrenci yemin ederek hekim oldu

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan 438 öğrenci yemin ederek hekim oldu

Yurthaber 17-06-22 15:39

Tercümanlık hayaliyle 60'ından sonra girdiği üniversiteden mezun oldu

1981'de kazandığı üniversiteye ekonomik nedenlerle devam edemeyen 65 yaşındaki Halil Zeybek, 2015'te girdiği Akdeniz Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı bölümünü başarıyla tamamladı - Türkçe ve Almanca özel ders veren Zeybek: - "Sınıftaki öğrencilerin yüzde 99'u torunum yaşında. Onlarla aynı sıralarda oturup, aynı dersleri işledik"

Yurthaber 17-06-22 14:13

Antalya Valiliğinden öğrenci yurtlarındaki intiharlara ilişkin açıklama:

"Konuyla ilgili inceleme ve soruşturma Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Emniyet Müdürlüğümüzce yürütülmekte olup, ayrıca Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından idari soruşturma yürütülmektedir"

Yurthaber 12-06-22 16:04

Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ, partisinin Antalya İl Kongresi'nde konuştu:

"Esen rüzgarı, teşkilatların oluşturduğu yelkenlere dolduramazsak istediğimiz sonucu alamayız. Yoksa rüzgar tekneyi bildiği gibi götürür. Bu partinin yelkenleri teşkilatlardır. Teşkilatlarımızdan bu nedenle iyi performans bekliyoruz"

Yurthaber 12-06-22 14:12

SON DAKİKA | Akdeniz Üniversitesi 3 öğrenci yurt penceresinden atlayıp bir öğrenci de evde yaşamına son verdi! Peş peşe açıklamalar...

Son dakika: Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörlüğü, son 2 ay içerisinde öğrencilerin intihar etmesiyle ilgili bir açıklama yaptı. 3 öğrencinin kaldığı yurtta, 1 öğrencinin ise evde intiharıyla ilgili üniversite sorumluluk ve yetki alanlarında olmamasına rağmen konuyu hassasiyetle incelediklerini açıkladı. Ayrıca, intihar olaylarıyla ilgili Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile Antalya Valiliğinden açıklama geldi. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 12-06-22 13:34

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğünden öğrenci yurtlarındaki intiharlara ilişkin açıklama:

"Hepimizi derinden sarsan bu olaylarla ilgili gerekli inceleme yapılması için geçtiğimiz hafta içerisinde bir komisyon kurulmuştur"

Yurthaber 12-06-22 11:45

Sarı Melekler hasta ve yakınlarını mutlu ediyor

"Sarı Melekler" hasta ve yakınlarını mutlu ediyor

Yurthaber 11-06-22 11:39

DİSK Genel Başkanı Çerkezoğlu: Sağlık emekçileri olarak hakkımız olanı istiyoruz

DİSK Genel Başkanı Çerkezoğlu: "Sağlık emekçileri olarak hakkımız olanı istiyoruz"

Yurthaber 31-05-22 15:29

Öğretim üyesi ile üniversite öğrencisi şok geçirdi! Antalya'da Akdeniz Üniversitesi'nde feci kaza

Antalya'da Akdeniz Üniversite (AÜ) yerleşkesinde yaşanan bir kazada hem öğrenci Havvanur D. hem de öğretim üyesi Aydın Ç. şok geçirdi. Kazada yaralanan iki kadını yanlarına gelerek yardımcı olan arkadaşları güçlükle yatıştırdı. 3 kişinin yaralandığı kaza ile ilgili inceleme başlatıldı.

Haber 17-05-22 15:33

Zamanla yarışarak 5 günde 15 hastayı hayata bağladılar

Salgın sonrası en hareketli günlerini yaşayan Akdeniz Üniversitesi Organ Nakli Merkezi ekibi, bağışlanan organları gece de süren operasyonlarla 15 hastaya nakletti - Merkezin Müdürü Prof. Dr. Bülent Aydınlı: - "Tüm ekip çok yoğun çalıştık, iftara dahi çıkamayan doktorlarımız oldu. Hastalarımızı mutlu görmek en güzel bayram hediyesi"

Yurthaber 03-05-22 12:20

Başka bir örneği yok! Tam 2 bin 100 yıllık... Tarih yeniden yazılacak

Antalya'da yürütülen çalışmalarda, Likya ile Karya bölgeleri arasında bulunan yazıt, büyük heyecan yarattı. 2 bin 100 yıllık olduğu belirtilen yazıtın, tarihi yeniden yazdıracağı ifade edilirken, çalışmaları yürüten ekibin lideri Prof. Dr. Fatih Onur, önemli açıklamalarda bulundu. Öte yandan bulunan yazıtın, Anadolu'da tek olduğu da aktarıldı.

Haber 30-04-22 11:09

Akdeniz Üniversitesi'ndeki kaset skandalı! İfadeler ortaya çıktı: Beni ödüllendirmeyecek misiniz?

FETÖ'nün, Akdeniz Üniversitesi'nde yapılanmak için dönemin rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe'nin 2014 yılında genç bir kadınla görüşmesini kayda aldığı, 280 kişilik profesör ve doçent kadrosuna kendi adamlarını yerleştirdiği iddia edildi. Kurtcephe ifadesinde, H.G.'nin görüntüleri sakladığını söylediğini, 'Beni ödüllendirmeyecek misiniz' dediğini belirtti. Sanıklardan S.D. de H.G.'nin, sanıklardan H.D.'ye 'Hocayı kayda alalım. Onu parmağımda oynatırım' dediğini anlattı.

Haber 27-04-22 12:30

Antalya'da falezlerden düşen üniversite öğrencisi yaşamını yitirdi

Antalya'da falezlerden düşen üniversite öğrencisi yaşamını yitirdi

Yurthaber 22-04-22 12:02

Yüzlerce denizanası kıyıya vurdu! Profesör vatandaşları “Yakınına yaklaşmayın ve dokunmayın” diyerek uyardı

Antalya Körfezi’nden geçiş yapan denizanası sürüsü, şiddetli poyrazla yörüngelerinden sapıp kıyıya vurarak telef oldu. Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gökoğlu, telef olan yüzlerce dev denizanasının Akdeniz’deki en büyük tür olduğunu belirterek, “Yakınına yaklaşmamaları ve dokunmamaları lazım. Yakıcı hücreleri var. Hassas bölgelere sürülürse yanma yaşanabilir." diyerek vatandaşlara uyarıda bulundu.

Haber 21-03-22 17:48

Antalya'da Yerinde Yaşlanma Bahar Çalıştayı başladı

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan: - "Batı dünyasında 'süper yaşlılık' olgusu konuşuluyor. 65 yaşın üzerinde olup keskin zekasını, muhakeme gücünü koruyan süper yaşlılar, bunu beynini doğru kullanarak, beyin dostu bir yaşam tarzı benimseyerek, fiziksel aktiviteyi devam ettirerek başarıyorlar"

Yurthaber 17-03-22 21:03

Denizanası sürülerinin 2 ayda Antalya Körfezi'ni terk etmesi bekleniyor

Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu: - "Haziran ayında bu denizanalarının geçişleri tamamlanmış olacak. Dokunulmadığı sürece bir risk yok"

Yurthaber 17-03-22 11:43

Antalya'daki buğday tarlası insansız hava araçları ile gübrelendi

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Erkan: - "Türkiye'de ilk kez insansız hava araçlarıyla granül gübre uygulamasını Antalya'dan başlattık"

Yurthaber 07-03-22 13:06

Türkiye'nin ilk yüz naklinin 10. yılı kutlandı

Yüz nakli operasyonlarını yapan Prof. Dr. Ömer Özkan: - "Nakillerde finansman kısmının konuşulmadığı ender ülkelerden biriyiz"

Yurthaber 21-01-22 14:50

Türkiye'nin ilk yüz naklinin üzerinden 10 yıl geçti! İşte Uğur Acar'ın son hali

Türkiye'nin ilk yüz nakli operasyonu gerçekleştirilen Uğur Acar, operasyonun 10'uncu yıl dönümü nedeniyle nakli gerçekleştiren Prof. Dr. Ömer Özkan ile bir araya geldi. Yüz nakli olan Uğur Acar, “10 yıl benim için rüya gibi geldi geçti" derken Prof. Dr. Özkan ise yıllar sonra Acar ile arasında geçen diyaloğu paylaştı.

Haber 21-01-22 13:49

SON DAKİKA | Dehşeti yaşamıştı! Minik Asiye Ateş'ten haber var (Asiye Ateş'in sağlık durumu nasıl?)

Pitbull cinsi 2 köpeğin saldırısına uğrayan Asiye Ateş ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Gaziantep'te köpeklerin saldırısına uğradıktan sonra Antalya'daki Akdeniz Üniversitesine sevk edilen ve geçirdiği ameliyat sonrası yoğun bakınma alınan Asiye Ateş'in normal servise alındığı, sağlık durumunun iyiye gittiği belirtildi. İşte Asiye Ateş ile ilgili son dakika haberinin detayları...

Haber 29-12-21 11:57

GÜNCELLEME 2 - Gaziantep'te iki pitbullun saldırdığı çocuk uyandırıldı

Doku naklini yapan Prof. Dr. Ömer Özkan: - "Bugün yarın inşallah toparlar. Operasyon gayet başarılı geçti" - Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete: - "Hastamızın genel durumu iyi. Uyandırıldı ve solunum cihazından ayrıldı" ÇOCUĞUN UYANDIRILMASI VE BAŞHEKİMİN AÇIKLAMASI EKLENDİ

Yurthaber 28-12-21 17:08

Prof. Dr. Ömer Özkan, AA'nın Yılın Fotoğrafları oylamasına katıldı

Prof. Dr. Ömer Özkan, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı

Yurthaber 28-12-21 12:14

GÜNCELLEME - Gaziantep'te iki pitbullun saldırdığı çocuğa kalçadan alınan doku nakledildi

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete: - "4 yaşındaki Asiye Ateş'in yüz ve saçlı bölgesindeki doku kayıpları için ilk seans ameliyatı gerçekleştirildi" AMELİYATIN TAMAMLANMASI EKLENDİ

Yurthaber 26-12-21 17:48

SON DAKİKA | Pitbull saldırısına uğrayan Asiye Ateş olay sonrası ilk kez konuştu! Annesinin yanında doktora söyledikleri duygulandırdı

Pitbull saldırısına uğrayan Asiye Ateş ile ilgili son dakika haberleri geliyor. Gaziantep'te iki köpeğin saldırısıyla sarsılan ve hastanedeki tedavisi devam eden 4 yaşındaki Ateş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Antalya'ya sevk edilmişti. Akdeniz Üniversitesi'nde tedavisine devam edilen minik Asiye, korkunç olay sonrası ilk kez konuştu. Yanında annesi varken Prof. Dr. Yıldıray Çete'ye "Eve gitmek istiyorum" diyen Asiye herkesi duygulandırdı. İşte Asiye Ateş'in sağlık durumu...

Haber 25-12-21 12:57

UNUTTURAN HASTALIK: ALZAYMIR - Alzaymırdan korunmak için zihinsel aktivitenizi artırın önerisi

Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Gerontoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. İsmail Tufan: - "Tazelenme Üniversitemizde kadın erkek tüm öğrencilere kazak örme, doğru beslenme, zihinsel öğrenme imkanı sağlayarak, hastalıklardan korunmalarına yardımcı oluyoruz" - "60 yaş üstündeki erkek öğrencilerimize de kazak ördürüyoruz. Yaptığımız çalışmada, özellikle kazak ören öğrencilerimizin zihinsel etkinliklerini artırdıklarını gördük, zihinsel durumlarında iyileşme görüldü" - "Beslenmemize dikkat etmemiz, sigaradan, alkolden uzak durmamız, stressiz bir hayatı yaşam felsefesi haline getirmemiz, kin nefret gibi duygulardan uzaklaşmamız, aileyi güçlendirmemiz gerekiyor. Her gün mutlaka kitap okuyun, kendinize zaman ayırın, doğayla bütünleşin, yürüyüşler yapın, sebze ağırlıklı beslenin. 60 yaşına geldim deyip öğrenmekten vazgeçmeyin"

Yurthaber 19-12-21 12:29

Rahim nakledilen Havva Erdem'e ilk tüp bebek denemeleri 2022'de yapılacak

Nakli gerçekleştiren Prof. Dr. Ömer Özkan: - "Rahim nakli ameliyatı yaptığımız Havva Erdem'in durumu iyi. Yakından takip ediyoruz. İnşallah 2022'nin ilk aylarında tüp bebek denemelerine başlayacağız. Umarım o da Derya Sert gibi bebeğini yakın zamanda kucağına alacak" - "Mevzuatının hazırlanmasıyla 2022 yılının ilk yarısında canlıdan canlıya rahim nakli ameliyatlarına başlayacağımızı düşünüyorum"

Yurthaber 19-12-21 11:21

Akdeniz Üniversitesine YÖKAK'tan Kurumsal Akreditasyon Belgesi verildi

Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas: - "Hedefimiz tüm dünya ile konuşan ama ülkemiz koşullarını dikkate alan bir ajans olmaktır"

Yurthaber 06-12-21 13:20

Antalya'da Türk-Alman Konferansı düzenlendi

Antalya'da "Türk-Alman Konferansı" düzenlendi

Yurthaber 14-11-21 18:21

Canlı vericiden de rahim nakli yapılabilmesi için çalışma yürütülüyor

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan: - "Sağlık Bakanlığı ile mevzuat çalışması yapıyoruz, epey aşama kaydedildi. En kısa sürede mevzuat çıktığında birkaç merkezde hem canlıdan hem kadavradan nakiller başlayacaktır" - "Rahim nakline çok talep var, telefonlarımız susmuyor. Bu kadar olacağını tahmin etmemiştim. Sadece Türkiye'den değil dünyanın her yerinden arayanlar oluyor"

Yurthaber 13-11-21 11:24

Antalya'da 12. Uluslararası Türk Deniz Ticareti Tarihi Sempozyumu başladı

Türk Tarih Kurumu Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Ahmet Kılınç: - "Bugün Doğu Akdeniz'deki doğal gaz arama faaliyetleri, Ege'deki adalar sorunu, Karadeniz'de keşfedilen doğal gaz rezervini bu faaliyetler için yürütülen uluslararası ilişkiler ve uluslararası hukuku iyi yönlendirebilmemiz için Türk denizcilik tarihini derinlemesine bilmemiz gerekmektedir"

Yurthaber 11-11-21 17:32

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özkan'dan aşı olun çağrısı:

"Kovid-19 hastalarının akciğerlerinden gelen sıvıların rengini, kıvamını görseniz gerçekten çok korkarsınız, inanamazsınız. Başka hastalığa hiç benzemiyor. Aşı olmamanın sonuçları çok korkunç" - "Şu an Kovid-19 olmamanın ya da en hafif atlamanın en temel yolu aşı yaptırmak. Tek silahımız bu. Ben ilk aşı olanlardanım. Şu anda sapasağlam karşınızda duruyorum, hiçbir şey de olmadı"

Yurthaber 10-11-21 13:55

Mezun olmadan iş sahibi oluyorlar

Akdeniz Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ramazan Erturgut: - "Öğrencilerimiz dördüncü sınıfta iş bulmuş oluyor ve kadroya geçiyorlar"

Yurthaber 14-10-21 10:38