Bebek Haberleri

Depremlerde ayakta kalan hastanede 6 Şubat'tan bu yana 76 bebek doğdu

Hatay'ın Antakya ilçesinde depremlerde hasar görmeyen ve sahra hastaneleri devreye alınıncaya kadar yaralılara hizmet veren Özel Mozaik Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi, hasta odalarında kalan personeliyle faaliyetini sürdürüyor.

Yurthaber 27-03-23 11:53

Bebeklerde isilik nasıl geçer, ne iyi gelir? Bebeklerde isilik kremi nasıl kullanılır, yüzdeki isiliğe ne iyi gelir?

İsilik bebeklikten itibaren her yaşta görülebilen cilt hastalıklarından biridir. Ter kanallarının tıkanması neticesinde isilik meydana gelir. İsilik rahatsızlığı kişiyi rahatsız eden bir durumdur. Özellikle bebeklerde görülen isilik, bebeklerin huzursuzlaşmasına yol açar. Ayrıca bebeklerin hassas bir deriye sahip olması isiliğin oluşmasında büyük bir etkendir. Peki, bebeklerde isilik nasıl geçer, isilik kremi nasıl kullanılır?

Kadin 24-03-23 16:57

Bebeklerde göz çapaklanması nasıl geçer, göz çapağı nasıl temizlenir? Bebeklerde göz iltihabına ne iyi gelir?

Bebeklerde göz çapaklanması çok sık rastlanan bir durumdur. Bebekler çok hassas bir yapıya sahip oldukları için gözlerde çapaklanma durumu yaygın yaşanır. Ayrıca bebeklerin göz kanalları çok küçüktür. Bu durumda göz çapaklanmasının oluşmasında etkilidir. Peki, bebeklerde göz çapaklanması nasıl geçer, çay pansumanı yapmak doğru mu?

Kadin 24-03-23 16:54

Antalya'da bebeğini öldürdüğü iddia edilen kadın tutuklandı

Antalya'nın Gündoğmuş ilçesinde, bebeğini öldürdüğü, 4 yaşındaki oğlunu yaraladığı iddiasıyla gözaltına alınan kadın tutuklandı.

Yurthaber 21-03-23 07:53

Diğer Haber Etiketleri

Dilenci Zabıta deprem alkol anne sütü balık spor ton balığı cinayet sosyal medya suriye antalya yangın tiktok isilik mide ekşimesi normal doğum obezite PKO Polikistik Over Sendromu polikistik over sendromu Göz hamilelik sigara hediye kirpik evlilik çocuk ceset hastalık mutfak sincap hastane emzirmek ek gıda Gaziantep Adıyaman Amasya Denizli Hatay Mersin İstanbul Konya Samsun Uşak Bahçelievler Çorlu Gündoğmuş Pamukkale Yumurtalık Gana bebek maması 1 yaş bebek gelişimi 10 aylık bebek gelişimi 11 aylık bebek gelişimi 12 aylık bebek gelişimi 13 aylık bebek gelişimi 14 aylık bebek gelişimi 15 aylık bebek gelişimi 16 aylık bebek gelişimi 7 aylık bebek gelişimi 8 aylık bebek gelişimi 9 aylık bebek gelişimi 2 aylık bebek gelişimi 5 aylık bebek gelişimi 6 aylık bebek gelişimi alara ateş ağırlık aile anne anne bebek anne sütü nasıl artar antalya eğitim ve araştırma hastanesi araştırma aylık baba analiz bağımlılık bebek beslenmesi bebek beslenmesinin önemi bebek gazına ne iyi gelir bebek gelişimi bebeklerde ateş bebeklerde ateş düşürme bebeklerde ateş kaç olmalı bebeklerde ateş nasıl düşer bebeklerde ateş nasıl düşürülür bebeklerde burun tıkanıklığı bebeklerde burun tıkanıklığı nasıl açılır bebeklerde burun tıkanıklığına ne iyi gelir bebeklerde sarılık bebeklerde sarılık belirtileri bebeklerde sarılık nasıl geçer bebeklerde sarılık neden olur beslenme böbrekler civa doğum dörtyol devlet hastanesi elektronik sigara emzirme gebe gebe soru cevap gebelik gelişim enkaz erkek feta egzersiz göbek görüntü hamile hatay eğitim ve araştırma hastanesi kadın isilik ne iyi gelir isim ilik iltihap içki ikiz ikizler kilo kimlik kişilik özellikleri koca mersin şehir hastanesi mon mor obez ölüm takma kirpik tarla polikistik over üçüzler zehir uzman video yaş yemek yeni doğan yeni doğan bebeklerde sarılık nasıl geçer yenidoğan 3 ocak isimleri eo sırt spektrum sant ense bebeklerde burun tıkanıklığı ve hırıltı kurallarına sağlıklı besinler 5 yaş ayaklar zihin burun tıkanıklığını açma cinsi hücreler sendrom

Bebek

Bebek Hakkındaki Haberler Mynet'te. Bebek Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Anne sütünü artıran yiyecekler nelerdir? Doğum öncesi ve sonrasında süt yapan besinler ve faydaları nelerdir?

Anne sütü bebeğin sağlıklı gelişimi için gerekli olan en önemli besin kaynaklarından biridir. Ancak bazı anneler yeterince süt üretememe sorunuyla karşı karşıya kalabilirler. Neyse ki anne sütünü artırmak için bazı doğal yöntemler vardır ve bu yöntemlerden biri de doğru yiyecekleri tüketmektir. Bazı gıdalar, anne sütünü artırmaya yardımcı olan vitaminler, mineraller ve diğer besin maddelerini içerir. Peki, yeni doğum yapan anne sütünün artması için neler yiyebilir?

Kadin 17-03-23 16:53

Yeni doğan beslenme tablosu nasıl olmalıdır? Yeni doğan bebekler nasıl beslenmelidir?

Yeni doğan bebeklerin sağlıklı gelişimleri için doğru beslenmeye ihtiyaçları vardır. Bebeklerin ihtiyacı olan besinler vücutlarının büyümesi ve gelişmesi için gereklidir. Doğru beslenme bebeğin doğum ağırlığı, büyüme ve gelişim hızı gibi faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bu nedenle doğru beslenme her bebeğin bireysel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde özenle planlanmalıdır. Peki, yeni doğan bebekler nasıl ve kaç saatte bir beslenmelidir?

Kadin 17-03-23 16:52

Bebek kahvaltısı için besleyici ve pratik tarifler nasıl yapılır? 6 - 11 aylık bebek kahvaltısı tarifleri önerileri

Bebeklerin sağlıklı bir şekilde büyümesi için beslenmelerine dikkat etmek oldukça önemlidir. Bebeklerin ilk beslenme alışkanlıkları, ilerleyen yıllarda oluşacak olan beslenme alışkanlıklarının temelini oluşturur. Bu nedenle, bebeklerin kahvaltı alışkanlıklarına da özen göstermek gerekir. Bebek kahvaltısı, bebeğin gün içerisinde ihtiyaç duyacağı enerji ve besin öğelerini sağlamak için en önemli öğündür. Anneler ve anne adaylarımız için bebek kahvaltısı için besleyici ve pratik tarifler önerileri

Kadin 17-03-23 16:52

Bebeğin aşağıda olması erken hamilelik belirtisi midir? Bebeğin aşağıda olması ne anlama gelir, tehlikeli mi?

Hamileliğin ilk aylarında rahim bebeğin büyümesi için hazırlık yapar ve aşağıya doğru genişlemeye başlar. Bebeğin aşağıda olması vajina girişinde baskı hissi yaratabilir ve bu nedenle rahatsızlık hissedilebilir. Ancak her kadın farklıdır ve bazı kadınlar bu değişikliği fark etmeyebilir. Peki, bebeğin aşağıda olması erken hamilelik belirtisi midir, bebeğin aşağıda olması tehlikeli mi?

Kadin 17-03-23 16:51

Normal doğum egzersizleri nelerdir, bebeğin doğum kanalına girmesi için ne yapılabilir? Normal doğum egzersizlerine ne zaman başlanmalı?

Kadınlar normal doğum yapma kararı aldıktan sonra doğum hazırlıkları yapmaya başlarlar. Normal doğum egzersizleri, doğum sürecine hazırlık yapmak için çok önemlidir. Bu egzersizler doğum sırasında kasların güçlenmesine ve esnekliğin artmasına yardımcı olur. Ayrıca ağrıları azaltarak rahatlama sağlar. Normal doğuma hazırlığın bir parçası olan normal doğum egzersizlerine başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Peki, normal doğum egzersizlerine ne zaman başlamak gerekir?

Kadin 17-03-23 16:51

Bebeklerde sarılık nasıl geçer, ne iyi gelir? Yeni doğan bebeklerde sarılık belirtileri nedir, sarılık neden olur?

Bebeklerde sarılık doğum sonrası en sık görülen problemlerden biridir. Sarılık bebeklerin ciltlerinin ve gözlerinin sararması ile karakterize edilen bir durumdur. Bu durum genellikle bebeklerin karaciğerlerinin yeterince gelişmemiş olmasından kaynaklanır ve genellikle tedavi edilmesi gereken bir durumdur. Bebeklerde sarılık anne ve babaları endişelendiren bir durum olabilir ancak doğru tedavi yaklaşımı ile kolayca tedavi edilebilir. Peki, sarılık neden olur ve nasıl geçer?

Kadin 17-03-23 16:38

Bebek gazı en kolay nasıl çıkarılır? Bebeklerde gaz çıkarmanın püf noktaları nelerdir?

Bebeklerde gaz sıkıntısı anne babaların sıklıkla karşılaştığı bir sorundur. Bebeklerin sindirim sistemi henüz tam olarak gelişmediği için gaz oluşumu ve bunun sonucu olarak rahatsızlık hissi yaygın bir durumdur. Bebeklerde gazın en belirgin belirtileri arasında huzursuzluk, ağlama, karın ağrısı ve sancı yer alır. Ancak bebeğin gaz sancılarıyla baş etmek zorunda kalmaması için birkaç püf noktası bulunmaktadır. Peki, bebek gazını çıkarmanın en kolay yöntemleri nelerdir?

Kadin 17-03-23 16:38

Bebeklerde ateş nasıl düşürülür, ateşli bebeğe ne yapılır? Yüksek ateş sırasında ilk yapılması gerekenler nedir?

Bebeklerin ateşi yükseldiğinde ebeveynlerin endişelenmesi doğal bir durumdur. Ateş vücudun enfeksiyonla mücadele etme şeklidir ancak yüksek ateş bebeğiniz için rahatsız edici olabilir ve hatta bazen tehlikeli olabilir. Ateşin nedenini belirlemek önemlidir ancak bebeğinizin sıcaklığını düşürmek de önemlidir. Peki, ateşli bebeğe ne yapmak gerekir, yüksek ateş sırasına ilk yapılması gereken nedir?

Kadin 17-03-23 16:38

Bebeklerde burun tıkanıklığına ne iyi gelir, nasıl giderilir? Burun tıkanıklığı nasıl açılır, yeni doğan burun tıkanıklığı için ne yapılabilir?

Bebeklerde burun tıkanıklığı çok sık rastlanan bir durumdur ve bebeklerin nefes almalarını zorlaştırabilir. Bebekler henüz burunlarını temizleyebilecek kadar büyümedikleri için bu durumun nedeni genellikle bir enfeksiyon veya alerjik bir reaksiyondur. Bu tıkanıklık bebeklerin yemek yemesi ve uyuması gibi günlük aktivitelerini de olumsuz etkileyebilir. Neyse ki bu durum genellikle evde uygulanabilecek birkaç yöntemle hafifletilebilir. Peki, bebeklerde burun tıkanıklığı nasıl açılır?

Kadin 17-03-23 16:37

Bebeklerde ek gıdaya geçiş dönemi nasıl olmalıdır? Ek gıda dönemi beslenme listesi önerileri

Bebeklerin ek gıdaya geçiş süreci oldukça önemlidir ve bu süreçte dikkat edilmesi gereken birçok faktör bulunmaktadır. Bebeklerin anne sütü ile beslenmesi ilk altı ay boyunca önerilmektedir. Ancak bebekler büyüdükçe vücutlarının ihtiyaçları değişmektedir ve bu nedenle ek gıdalara ihtiyaç duymaktadırlar. Peki, bebeklerde ek gıdaya geçiş dönemi nasıl olmalıdır?

Kadin 17-03-23 16:37

Ay ay bebek gelişimi nasıl ilerler? Yeni doğandan 3 yaşa kadar bebek gelişimi nasıl olur?

Yeni doğan bebekler doğdukları andan itibaren hızlı bir gelişim sürecine girerler. 3 yaşına kadar geçen bu kısa ama önemli zaman dilimi bebeklerin bedensel, zihinsel ve duygusal açıdan pek çok gelişim göstermesine olanak tanır. Bu dönemde bebeklerin becerileri, yetenekleri ve ihtiyaçları hızla değişirken ebeveynlerin ve bakım verenlerin bebeklerinin ihtiyaçlarını anlamaları ve onlara uygun bir şekilde destek vermeleri büyük önem taşır. Peki, ay ay bebek gelişimi nasıl ilerler?

Kadin 17-03-23 16:36

Hamile kadın devasa karnını içine çekerek yok ettiğini gösterdi! Sosyal medyadan tepki yağdı

Hamilelik sürecinde annenin yedikleri ve günlük hayatında yaptığı davranışlar hem kendinin hem de bebeğinin sağlığını etkiliyor. Bu sebeple anne adaylarının bu süreçte oldukça dikkatli olması gerekiyor. TikTok'ta hamilelikte büyüyen karnını bir anda yok edebildiğini gösteren bir kadın tedirgin sosyal medya kullanıcılarının hedefi haline geldi.

Kadin 15-03-23 09:47

Kocasıyla arasında 37 yaş farkı olan 62 yaşındaki kadın 8. çocuğu istediğini açıkladı! Canlı yayında evliliklerini anlattı

62 yaşındaki Cheryl McGregor, 2021 yılında 25 yaşındaki Kuran McCain ile evlenerek tüm dünyada oldukça fazla ilgi çekmişti. Kocasıyla arasında 37 yaş farkı olmasına rağmen evliliklerinin çok iyi gittiğini paylaşan Cheryl, 8. çocuğa sahip olmak için uyguladıkları adımları açıkladı.

Kadin 08-03-23 16:01

Şükriye ebenin deprem günü ölen çocuğunun adı yeni doğan bebekte yaşayacak

Kahramanmaraş merkezli depremlerde Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım ünitesinde makineye bağlıyken yaşam mücadelesini kaybeden serebral palsi hastası Mehmet Mirza Tuncer'in adı, yeni doğan bir bebeğe verildi.

Yurthaber 08-03-23 12:01

Çocuğun olamaz denmişti! Hamile olduğunu yatakta doğum yaparken anladı

Polikistik over sendromu kadınların çocuk sahibi olmalarını zorlaştıran hastalıklar arasında yer alıyor. Polikistik over sendromu olan bir kadına çocuk sahibi olma ihtimalini düşük olduğu söylenmişti. Emily Graham isimli genç kadın hamile olduğunu yatakta doğum yaparken anladığını açıkladı. Emily'nin yaşadıkları birçok kadını şok etti.

Kadin 08-03-23 10:10

Hatay'da 6 günlük bebek genç çiftin hayatını kurtardı! Depremden 10 dakika önce...

Kahramanmaraş merkezli deprem felaketine Hatay'daki 8 katlı evinde yakalanan Ali Tekkalan, deprem gecesi yaşadıklarını anlattı. 6 günlük bebeğinin afetten 10 dakika önce ağlamasıyla hayatta kaldıklarını belirten Tekkalan, “Bebeğim o gece ağlamayıp, bizi rahat uyutsaydı, duvarların altında kalacaktık belki, şükür bebeğimiz iyi ki ağladı” dedi. Binadaki tüm duvarların yıkıldığını anlatan Tekkalan, “Deprem bizi kaldırdı sırt üstü yere attı, yangın merdiveninde insanlar birbirini ezdi” dedi.

Haber 06-03-23 09:30

Hamilelik boyunca ağırlık kaldırdı! Doğan bebeğinin kasları görenleri şaşırtıyor

Anne adaylarının hamilelik boyunca yedikleri, içtikleri ve hissettikleri hem kendilerini hem de bebeklerini etkiliyor. Hamilelikte sağlıklı ve hafif tempolu sporlar yapmanın önemi olduğu belirtiliyor. Hamileyken ağırlık kaldıran sporcu bir annenin yeni doğan bebeğinin görüntüsü görenleri hayrete düşürüyor.

Kadin 01-03-23 10:08

Tekirdağ'da oyuncak bebekle dilenen kadına para cezası verildi

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde kucağında oyuncak bebekle dilenen kadına para cezası uygulandı.

Yurthaber 01-03-23 07:58

Deprem enkazı altındaki yaşam mücadelesini anlattı! 6 aylık bebeğini yağmur suyu içirerek hayatta tuttu

Kahramanmaraş merkezli deprem felaketine Antakya’da yakalanan Suriye uyruklu 24 yaşındaki Meysa Elahmed, 6 aylık bebeğiyle birlikte yaklaşık 35 saat boyunca göçük altında kaldı. Enkaz altında yaşadıklarını anlatan genç kadın, bebeğine duvardan sızan yağmur suyunu içirerek hayata tutunmasını sağladığını belirtti. Elahmed, bebeğini emziremeyince duvardan sızan yağmur suyunu emerek damla damla bebeğine içirdiğini söyledi. İşte enkaz altındaki inanılmaz yaşam mücadelesinin detayları...

Haber 25-02-23 16:50

Hatay'daki sağlık çalışanları yeni doğan bebeklerle teselli buluyor

Hatay'ın Dörtyol ilçesinde sismik izolatörler kullanılarak inşa edilen hastanede görevli doktor ve hemşirelerle il dışından gelen gönüllüler, Kahramanmaraş merkezli depremlerden bu yana can kurtarmak ve doğum yapacak anne adaylarına yardımcı olabilmek için geceli gündüzlü çalışıyor.

Yurthaber 24-02-23 13:32

Enkazdan çıkarılan hamile kadın ameliyatla dünyaya getirdiği bebeğiyle buluştu

Hatay'da depremde evlerinin çökmesi sonucu altında kaldığı enkazdan güçlükle çıkarılan ve riskli gebeliği bulunan kadın, Antalya'da yapılan başarılı operasyonla bebeğine kavuştu.

Yurthaber 22-02-23 11:29

Hamileyken sigara içtiğini paylaştı! Beni utandırmayı bırakın

Hamileyken yapılan birçok alışkanlık hem anne adayının hem de bebeğin sağlığını etkiliyor. Uzmanlar hamilelik dönemi boyunca sigara ve alkol kullanımının ne kadar zararlı olduğunu belirtiyorlar. Tüm zararlarına rağmen hamilelik boyunca elektronik sigara kullanan bir kadın TikTok hesabında yaptığı paylaşıma çok sayıda tepki aldı.

Kadin 19-02-23 10:29

Uzmanı paylaştı: Kirpiklerinize göre kişilik özellikleriniz! İşte en hassas ve pozitif kişiler...

Kirpikler kadınlar için oldukça önem taşıyor. Bakışların çok daha anlamlı ve çekici olmasını sağlayan kirpikleri daha dolgun ve uzun göstermek için çeşitli uygulamalar yapılıyor. Kirpik uzmanı bir kadın seçilen kirpiklerin kişilik özelliklerimiz üzerinde etkili olduğunu paylaştı. İşte kirpiklere göre kişilik özellikleri...

Kadin 17-02-23 15:37

Sağlıklı diye yiyoruz ama içi zehirden farksız! Ton balığı tehlikesine dikkat

Balık tüketimi sağlık için oldukça önem taşıyor. Uzmanlar kış aylarında tüketilen balıkların omega 3 kaynağı olduğunu belirtiyor. En sık tüketilen balık çeşitlerinden olan ton balığının da faydalı düşünülüyor. Ton balıkları üzerine yapılan araştırmalar ton balığının içerisinde yüksek oranda zehirli bir madde olabileceğini buldu.

Haber 17-02-23 13:43

Kayseri'de depremzede annelerin dünyaya getirdiği bebeklerine altın hediye edildi

Depremzede annelerin Kayseri'de doğan bebeklerine, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu adına altın hediye edildi.

Yurthaber 17-02-23 10:21

Araştırma sonuçları şaşırtıcı! Hamilelikten önce içilse bile bebeğin görünümünü değiştiriyor

Kadınların hamilelik boyunca yedikleri ve içtikleri hem kendilerini hem de bebeklerini etkiliyor. Bu nedenle uzmanlar hamilelik boyunca zararlı alışkanlıklardan uzak durulmasının önemini vurguluyor. Ancak yapılan araştırmalara göre kadınların hamile kalmadan önce yaptıkları da bebek üzerinde etkili olabiliyor.

Kadin 16-02-23 15:12

Depremden kurtulan Hataylı ailenin bebeği Bartın'da dünyaya gözlerini açtı

Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle yaşadıkları Hatay'dan ayrılarak Bartın'a gelen Topaloğlu çiftinin ikinci çocukları, sağlıklı bir şekilde dünyaya gözlerini açtı. - Baba Okan Topaloğlu: - "Şu an ağabeyimde kalıyoruz ama eve girmeye korkuyoruz. Evde sallanıyoruz gibi oluyor"

Yurthaber 14-02-23 09:22

140 saat sonra enkazdan çıkarıldı! 7 aylık Hamza bebek hayata tutundu

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin etkilediği 10 ilde arama-kurtarma çalışmaları devam ediyor. Büyük yıkımın yaşandığı Hatay'dan ise 140'ıncı saatte sevindiren bir haber geldi. Antakya ilçesinde 6 katlı binanın enkazında kalan 7 aylık Hamza bebek, enkazdan sağ olarak çıkarıldı.

Haber 12-02-23 01:54

Kimliksiz bebekler hastanede güvende! Kimlik tespit analizleri yapılıyor

Depremden çıkartılan kimliksiz kişiler ve bebekler hastanede tedavi altına alınıyor. Bebeklerin ve ailelerin ayrı hastanelerde bulunması birçok kişiyi tedirgin etse de yapılan açıklamalarda kimsesiz bebeklerin kimliklerinin tespiti için uygun yöntemler uygulandığı belirtildi.

Haber 11-02-23 09:59

Hatay'da enkazdan kurtarılan hamile kadın bebeğini Mersin'de dünyaya getirdi

Asrın felaketi"nden Hatay'daki enkazdan yaralı kurtarılan hamile kadın askeri helikopterle sevk edildiği Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde doğum yaptı.

Yurthaber 10-02-23 15:42

Enkazın altında doğmuştu! ‘Mucize’ bebek Aya için dünyadan başvuru yağıyor... Herkes onu evlat edinmek istiyor

Kahramanmaraş merkezli olarak gerçekleşen 7.7 ve 7.6 büyüklüklerindeki depremler Suriye’yi de etkiledi. Halep şehrinde çöken bir binanın enkazında dünyaya gelen kız bebeği mucizenin adı olmuştu. Tedavi için hastaneye kaldırılan bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu belirtilirken bebeği evlat edinmek için dünya genelinden binlerce başvuru geldi.

Trend 10-02-23 10:43

Depremin 96. saatinde gelen kurtuluş! 1,5 yaşındaki Sela bebek ve ailesi 96 saat sonra sağ olarak çıkarıldı

Kahramanmaraş'taki depremin en çok etkilediği illerden olan Hatay'daki enkaz kaldırma çalışmalarında yürekleri ısıtan bir haber geldi. Felaketin 5. gününde enkaz başında umutlu bekleyiş sürerken; 1,5 yaşındaki Sela bebek ve ailesi 96 saat sonra sağ olarak çıkarıldı.

Haber 10-02-23 06:26

Ekipler anne ve babasını arıyor! Gaziantep'te mucizeler devam ediyor, 4 aylık Duru bebek 50 saat sonra enkaz altından çıkarıldı

Türkiye, deprem sonrası hayatını kaybedenlere ağlıyor! Gaziantep'te yaşanan olay izleyenleri ağlattı. 4 aylık Duru bebek, depremden 50 saat sonra enkaz altından çıkarıldı. O anlar saniye saniye görüntülenirken arama kurtarma çalışması yapan görevliler ve vatandaşlar gözyaşlarına boğuldu.

Haber 08-02-23 14:40

Adıyaman'da enkaz altında kalan çocuk 36 saat sonra kurtarıldı

Adıyaman'da depremde yıkılan bir binanın enkazında kalan bebek, Konya ve Amasya Merzifon havalimanlarında görevli Havalimanı Kurtarma ve Yangınla Mücadele (ARFF) ekiplerince kurtarıldı.

Yurthaber 08-02-23 09:32

Yeni doğan bebeğini poşete koyup 4. kattan aşağı atmıştı! İlk ifadesi ortaya çıktı: Hamile olduğumu bilmiyordum

İstanbul Bahçelievler'de yaşanan olay duyanların kanını dondurdu. Bir apartmanın aşağısında poşet içinde yeni doğmuş bir bebek ölü bulundu. Bebeğin daha sonra 4. kattan atıldığı tespit edildi. Bir evde çalışan Türkmenistan uyruklu bir kadın tarafından yapıldığı belirlenen korkunç olayda ilk ifadelere ulaşıldı. Şüpheli kadın, hamile olduğunu bilmediğini belirterek, "Bebek ölü doğdu ben de korktum bebeği poşete koyup aşağı bıraktım. Suçlamaları kabul etmiyorum. Ben öldürmedim" dedi.

Haber 01-02-23 19:08

Hamileliğini sakladı yeni doğan bebeğini poşete koyup pencereden aşağı attı! Talihsiz bebek hayatını kaybetti 'Nezih insanlardı ama...'

İstanbul'da korkunç bir olay yaşandı. Ev temizliği yaparak geçimini sağladığı öğrenilen yabancı uyruklu bir kadın, yeni doğan bebeğini poşete koyarak 4'üncü kattaki evinin penceresinden aşağı attı. Yapılan incelemede bebeğin, hayatını kaybettiği tespit edildi. Anne gözaltına alınırken apartman görevlisi Adem Peynir, "Hamile olduğunu ben de fark etmedim, zaten sürekli kapalı giyiniyordu. Evdekiler sorduğu zaman da kiloluyum demiş" diye konuştu.

Haber 01-02-23 11:02

Annesi çöp atmak için çıkmıştı! Korkunç olayda 1 yaşındaki bebek hayatını kaybetti

Kan donduran olay Samsun’un Alaçam ilçesinde meydana geldi. Çöp atmak için evden çıkan anne Suta D., oturduğu binada dumanları görünce komşularıyla içeriye girdi. Anne ve komşuları, evde kapının önüne gelen 3 yaşındaki Mira D.'yi kurtarırken, 1 yaşındaki Ömer Halis bebeğe ulaşamadı. İtfaiye ekipleri yangına kısa sürede müdahale ederken, soğutma çalışmaları sırasında acı gerçekle karşılaştı.

Haber 31-01-23 20:15

5 yaşındaki çocuğu daha fazla yemek yemesin diye mutfağı kilitliyor

İngiltere'de yaşayan 25 yaşındaki anne Holly Williams, 5 yaşındaki kızının genetik rahatsızlığı nedeniyle sürekli olarak yemek yediğini açıkladı. 5 yaşında obez olan küçük kız daha fazla kilo almasın diye mutfağın kapısına kilit koyduğunu anlattı.

Kadin 30-01-23 14:43

Tüyler ürperten ayrıntılar! Evde ölü bulunan 2 yaşındaki bebeğin kanı duvara sıçramış... Gözaltındaki annenin paylaşımı dikkat çekti

Denizli'de dehşete düşüren bir vahşet yaşanmıştı. Vücudunda izmarit izleri olan, ayrıca işkence sonucu yaşamını yitirdiği iddia edilen 2 yaşındaki Murat bebek, son yolculuğuna uğurlandı. Çocuğun annesinin de aralarında olduğu 4 şüpheli gözaltına alınırken cezaevinden cenazeyi görüntülü aramayla izleyen babası çocuğuna son kez baktı. Olayda tüyler ürperten detaylar da ortaya çıktı. Bebeğin yüzünde ve duvarda kan izleri olduğu öğrenildi. Öte yandan annenin 2021'de yaptığı paylaşım dikkat çekti.

Haber 28-01-23 12:44

Böyle canilik görülmedi! Uykusunu böldüğü için 11 aylık oğlunun kafasını kesti

Gana’nın Accra şehrine bağlı Ugep bölgesinde yaşayan Blessing Eno isimli bir anne 11 aylık bebeğin kafasını kesme suçuyla tutuklandı. Bebeğinin kötü ruh tarafından gönderildiğini ifade eden anne, oğlunun gece uykusunu bölmesi üzerine öfkelenerek yatağından kalktı ve bir anda çocuğuna saldırdı.

Trend 27-01-23 13:35

Vücudundaki işkence izleri korkunç! 2 yaşındaki bebek evde ölü bulundu... Anne gözaltında

Denizli'nin Pamukkale ilçesindeki kan donduran olayda yeni gelişme yaşandı. 2 yaşındaki Murat Aslan Kılıç, tek katlı müstakil evde ölü bulunmuştu. Şüpheli bulunan ölüm sonrası, evdeki biri 9 aylık olan diğeri de 5 yaşında olan iki kardeş koruma altına alındı. Olay sonrası aranan çocukların annesi gözaltına alınırken polis şimdi olay anında anneyle birlikte oldukları ileri sürülen 2 erkek arkadaşının bulunması için çalışıyor. Bebeğin vücudundaki sigara yanıkları ve darp izleri dehşete düşürdü

Haber 27-01-23 12:46

7 aylık bebeği 3 yaş kıyafetlerini giyiyor! Bebeğinin kilo alma nedeni...

Bebeklerin kilo ve boy takibi sağlıkları için oldukça büyük önem taşıyor. Normalinden az veya fazla kilolar çeşitli sağlık problemlerine neden olabiliyor. 7 aylık bebeğinin aldığı kiloları paylaşan TikTok üzerinden paylaşan bir anneye oldukça fazla yorum yapıldı.

Kadin 26-01-23 15:35

Kimse yeni doğan bebeğinin gerçek kilosuna inanmıyor! Her an yürüyebilir

Hamilelik süreci kadınlar için oldukça zorlu geçebiliyor. Özellikle kilolu bebekler kadınların daha fazla sırt ağrısı çekmesine neden olabiliyor. TikTok'ta yeni doğan bebeğinin kilosunu görünce şok yaşadığını paylaşan bir kadın bebeğinin devasa boyutlarda olduğunu söyledi.

Kadin 24-01-23 16:36

Oğlunu emziren trans baba ölüm tehditleri alıyor! Bebeğini doğurduktan sonra...

Bebeklerin anne sütü emmesinin bağışıklık sistemleri ve büyümeleri için ne kadar önemli olduğu her fırsatta belirtiliyor. Ancak emzirme dönemi kadınlar için oldukça zorlayıcı olabiliyor. Kendi çocuğunu doğuran transseksüel bir baba bebeğini emzirdiği için ölüm tehditleri içeren mesajlar alıyor.

Kadin 24-01-23 10:45

Tarla kenarında cesedi bulunmuştu! Korkunç itiraf: Evlilik dışı ilişkilerini aileleri öğrenmesin diye...

Uşak'ta tarla kenarında sırt çantasında bir bebek cesedi bulunmuştu. Polis ekipleri, bebeğin anne ve babasının K.G (27) ve S.D. (28) olduğunu tespit etti. Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 4 Ocak'ta doğum yaptığı belirlenen K.G'nin ifadesinde, evlilik dışı ilişkilerini ailelerinin öğrenmemesi için bebeği ölüme terk ettiklerini söylediği öğrenildi. Şüpheliler tutuklandı. İşte olayın detayları...

Haber 22-01-23 18:00