Dil Haberleri

Böylesi görülmedi! Cinsel ilişkide hazzı artırmak için yapılan bu fantezi çok tehlikeli

Cinsel ilişki sırasında herkesin aldığı haz farklılık gösteriyor. Bu hazzı artırmak için çeşitli fanteziler uygulayan insanlar bulunuyor. Bu fanteziler arasında en ilginci otoerotik asfiksi. Otoerotik asfiksi, cinsel ilişki yaşayan kişinin daha fazla haz alması için kendini nefessiz bırakmasına deniliyor.

Haber 21-09-22 20:54

Gülümsemeniz hastalıklar hakkında uyarıyor! Eğer bu şekilde görünüyorsa…

Herkes sağlıklı ve beyaz dişlere sahip olmak istiyor. Diş sağlığı ve güzel bir gülüş kişinin iletişimini oldukça etkiliyor. Ancak uzmanlar gülmenin sadece görünüşü değil sağlığı da etkilediğini belirtiyor. Daha sağlıklı ve bakımlı bir görünüm için diş bakımına dikkat etmeniz gerekiyor.

Haber 16-08-22 17:26

Şekerinin düştüğünü söyleyip yere yığıldı! Dili boğazına kaçan adama, kuyumcudan hayat kurtaran müdahale

Elazığ'da şekerinin düştüğünü söyleyip yere yığılan ve dili boğazına kaçan kişiye kuyumcu, dükkanında müdahale etti. Kuyumcunun hayat kurtaran müdahalesi iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Haber 01-08-22 16:38

Doğu Dilleri ve Edebiyatı mezunları ne iş yapar? Doğu Dilleri ve Edebiyatı bölümü mezunları iş imkanları nelerdir, nerelerde çalışır?

Doğu Dilleri ve Edebiyatı bölümü , Arapça, Farsça, Japonca, Urduca gibi dillerin ana bilim dalından oluşmaktadır. Ülkelerin dillerini, kültürlerini, sanat alanındaki gelişmelerini inceleyecek alanında uzman kişileri yetiştirmeyi hedefler. Mezunlar seçmiş oldukları dil üzerinden ilerleyerek kültür, edebiyat alanında incelemeler yaparak dilin gelişmesine katkı sağlarlar. Eğitim süresi 4 yıl olan Doğu Dilleri ve Edebiyatı bölümü Nedir? Doğu Dilleri ve Edebiyatı Bölümü mezunları ne iş yapar?

Egitim 27-07-22 19:49

Acınıza son! Dil yaralarını tedavi etmek için...

Dil yaraları çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabiliyor. Oldukça rahatsız edici sorunlara yol açabilen dil yaraları konuşmayı, yemek yemeyi zorlaştırabiliyor. Dil yaralarını doğal yöntemler ile iyileştirebilirsiniz. Dil yaralarına karşı iyi gelecek malzemeler her evde bulunuyor. Bu temel malzemeler ile dil yaralarının acısını hafifletebilirsiniz.

Haber 27-06-22 16:07

DİLKOM salgın döneminde teleterapi yöntemiyle danışanlarına ulaştı

DİLKOM salgın döneminde "teleterapi" yöntemiyle danışanlarına ulaştı

Yurthaber 22-02-22 11:04

21 Şubat dünya ne günü? Dünya Anadili Günü ne zaman? Neden 21 Şubat Anadil Günü? 21 Şubat Anadil Günü ne demek?

21 Şubat Dünya Anadil günü olarak kutlanmaktadır. Her yılda bazı önemli aylar ve günler vardır. Kimileri biliniyor ve kutlanıyor kimileri ise bilinmediği için geçiliyor. 21 Şubat gününün Dünya Anadil günü olduğunu bilen kadar eminiz ki bilmeyenler de yok değildir. 21 Şubat'ın Dünya Anadili Günü olduğunu duyanlar 21 Şubat tarihine özel araştırmalara başladı. Birçok vatandaş da neden 21 Şubat'ın Anadil Günü olduğunu sorguluyor.

Haber 21-02-22 11:00

Dilinizde asla göz ardı etmemeniz gereken 5 uyarı işareti! Beyaz dilin nedeni bu olabilir

Dil, ağız boşluğu içerisindeki önemli yapılardan biridir ve vücuttaki en güçlü kaslardan biri olarak tanımlanır. Tat alma, konuşma, çiğneme ve yutma gibi önemli fonksiyonların bir parçası olan dilin sağlıklı yapısını koruması, yaşam kalitesi açısından önemlidir. Bununla birlikte dilinizdeki bazı rahatsızlıklar, vücudunuzda devam eden başka bir sağlık durumunun uyarı işareti olabilir.

Haber 19-12-21 09:45
Dil

Antakya Medeniyetler Korosu'nun 12 yıllık solisti 14 dilde şarkı ve ilahi seslendiriyor

Hatay'da 2007'de kurulan koronun yaklaşık 250 konserinde sahne alan Meltem Bingöl Altunay: - "Mesajımız şudur; 'kimsenin kimseyle düşman olmasına gerek yok, hangi dil ve dinden olursanız olun yaratılanı seviyorum yaratandan ötürü'. Koromuzun en önemli mesajı ise barış mesajı vermesidir ve ben de bu mesajı verdiğim için mutluyum"

Yurthaber 24-11-21 12:19

Öğretmenden hayat kurtaran müdahale! Eliyle öğrencinin kaçan dilini çıkardı

Siirt'te bir okulda, arkadaşlarıyla bahçede top oynadığı sırada yere düşmesi sonucu dili boğazına kaçan öğrenci, öğretmenin müdahalesiyle yeniden nefes aldı.

Haber 30-09-21 15:23

Kadınlar ve erkeklerin farklı diller konuştuğu Nijerya köyü: Ubang

Dünyanın hemen hemen her yerinde aynı lokasyonda yaşayan kişilerin dillerinin ortak olduğu görülür. Ancak Güney Nijerya’da yaşayan ve bir çiftçi topluluğu olan Ubang’da erkekler ve kadınlar farklı diller konuşuyorlar. Hatta bu farklılığı Tanrı’nın bir lütfu olarak görüyorlar.

Trend 28-09-21 16:16

Dil yanmasını bu kolay yöntemlerle saniyeler içinde iyileştirin

Ağzın içinde tat almayı sağlayan tomurcuklar bulunur. Çok sıcak bir şey içtiğinizde ya da yediğinizde bu tomurcukların daha da belirginleştiğini hissedersiniz. Diliniz yandığında bu tomurcuklar işe yaramaz ve tatları doğru bir şekilde algılayamayız. Sizler için diliniz yandığında anında rahatlatabilecek çözümleri araştırdık.

Yemek 24-08-21 11:33

52 yıllık yaşamında bütün imkansızlıklara rağmen 58 dil öğrenmeyi başardı

Değişen dünya düzeni içerisinde yeni bir dil öğrenmek adeta zorunlu bir durum haline geldi. İngilizce’nin yanında yeni bir yabancı dil öğrenmenin sorumluluğunu hisseden çoğu kişi kendisini geliştirmek için adımlar atıyor. Ancak kimileri yeni bir dil öğrenmek için büyük bir çaba sarf etmek zorunda kalıyor. Kimileri ise bu konuda gerçekten doğuştan yetenekli olarak dünyaya geliyor.

Trend 05-05-21 14:36

Bartın'da vatandaşın dili boğazına kaçan çocuğu kurtarışı böyle görüntülendi

Bartın'da market arabasıyla oynadığı sırada düştükten sonra dili boğazına kaçan 6 yaşındaki Ege Tahtasızı, Güçlü Ocakçı (47) müdahalede bulunarak kurtardı. O anlar güvenlik kameraları tarafından görüntülendi.

Haber 26-04-21 00:26

Artık neredeyse hiç kullanılmayan ve yok olmak üzere olan tarihin 5 eski alfabesi

Tarihsel süreç aslında yazının icadıyla beraber bambaşka bir noktaya ulaştı. Tarihte yazıyı Sümerler bulsa da aslında pek çok toplum ve kültürün kendisine ait bir alfabesi olduğu öngörülüyor. Bazı kültürler zaman yenil düştü, bazıları ise asimile olarak kendi alfabeleriyle aralarına mesafe koydu. Sizler için tarihin tozlu sayfalarına gömülen neredeyse hiç kullanılmayan eski alfabeleri araştırdık.

Trend 19-04-21 15:57

171 yıllık Çerkez köyünün gelenekleri yavaş yavaş yok oluyor

Bursa'daki Mustafakemalpaşa ilçesinin Güvem Köyü'nde yaşayan Kafkasya'dan göç eden Çerkez aileler, 1850 yılından bu yana kendi geleneklerini torunlarına aktarmaya devam ediyor. Türkçe'nin yanında Çerkezce'nin de konuşulduğu köyün yaşlıları, yeni neslin kendilerini anlamadığını söylüyor. Unutulmaya yüz tutan Çerkezce'nin 10 yaşından küçük çocukların konuşamadığı söyleniyor.

Haber 22-03-21 10:20

Dil kanseri teşhisi konmuştu! Bacağındaki dokudan dil yaptılar

Muğla'da dil kanseri teşhisi konan hastaya bacağından alınan dokuyla dil yapıldı. Kanser teşhisi konan sağlık çalışanı, tümörün temizlenmesinin ardından dil nakli sonrası sağlığına kavuştu.

Haber 09-03-21 16:23

Kavga ettiği kişiyi önce öptü, sonra kopardığı dili martı yedi

İskoçya'da 2 yıl önce yaşanan bir kavgaya ilişkin duruşma ilginç detaylarıyla haberlere konu oldu. Söz konusu olayda iki yabancı arasında çıkan tartışma, birinin diğerini öpüp dilini koparması, bir martının da kopan parçayı yemesiyle sonuçlandı.

Haber 22-02-21 17:37

En uzun dili olan hayvan hangisi biliyor musunuz?

Geçen yıl keşfedilen 'Anoura Fistulata' adlı yarasa türünün dünyanın en uzun diline sahip memeli olduğu bildirildi.

Haber 11-12-06 16:30

Neden İngilizce konuşamıyoruz?

İngilizce hayatımızın her noktasında karşımıza çıkmaya başladı. Bu sebeple bir şeyi fark ettik ki genel olarak İngilizce'yi öğreniyoruz fakat konuşamıyoruz.

Haber 29-11-06 01:35

Yabancı dil eğitimi 4. sınıfta başlayacak

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel ilköğretim, ortaöğretim, uzaktan öğretim ile yaygın eğitim okul veya kurumlarında yapılan yabancı dil eğitimi ve öğretimi ile ilgili usul ve esasları yeniden düzenleyen "Milli Eğitim Bakanlığı Yabancı Dil Eğitimi ve Öğretimi Yönetmeliği", Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Haber 31-05-06 10:11

Yabancı dil eğitimi ne zaman başlamalı?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) müfredatında 4'ncü sınıftan itibaren başlatılan dil eğitiminin özel okullarda 4 yaşına kadar inmesi bilim ve eğitim çevresini ikiye bölüyor.

Haber 11-05-06 11:06

Dilinize bakarak hastalığı anlayın

İnsanlar dillerine bakarak, vücudunda herhangi bir hastalık olup olmadığını anlayabiliyor. Dili aşırı kuru olan kişilerde şeker hastalığı riski artarken, kızıl hastalığında dil çok kırmızı oluyor.

Haber 03-01-05 11:56
Dil