Eğitim Haberleri

Suriye'deki teröristler roket ve havanlarla saldırmıştı! Sınır ilçesi Karkamış'ta eğitime 2 gün ara verildi

Geçtiğimiz Pazartesi günü Suriye'nin kuzeyinde yuvalanan YPG/PKK teröristlerince, Gaziantep'in Karkamış ilçesine yapılan terör saldırısı ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Biri öğretmen, biri çocuk olmak üzere 2 sivilin hayatını kaybettiği ve 11 kişinin de yaralandığı saldırı sonrası ilçede eğitime 1 hafta ara verilmişti. Karkamış Kaymakamlığından yapılan yeni bir açıklamaya göre 28-29 Kasım'ı kapsayan tarihlerde de okulların kapalı olacağı duyuruldu.

Haber 26-11-22 20:14

Kadıköy'de gönüllülere denizde gece arama-kurtarma eğitimi verildi

Kadıköy'de, Denizde Arama Kurtarma Denizciler Dayanışma Derneği (DAKSAR) gönüllülerine gece denizde uygulamalı arama-kurtarma eğitimi verildi.

Yurthaber 25-11-22 07:23

Düzce'de eğitim öğretime verilen ara 25 Kasım'a uzatıldı

Düzce Valisi Cevdet Atay, deprem nedeniyle kentte eğitim öğretime verilen aranın 25 Kasım Cuma gününe uzatıldığını açıkladı.

Yurthaber 24-11-22 07:42

Düzce Valisi Atay duyurdu: Eğitim öğretime yarın da ara verildi! Düzce Üniversitesi'nden de açıklama var

Düzce Valisi Cevdet Atay, deprem nedeniyle kentte eğitim öğretime bir gün daha ara verildiğini açıkladı. Öte yandan Düzce Üniversitesinde de (DÜ), Gölyaka ilçesinde meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki deprem nedeniyle eğitim öğretime 4 Aralık tarihine kadar ara verilmişti.

Haber 23-11-22 21:02

Düzce Üniversitesinde deprem nedeniyle eğitime bugün ara verildi

Düzce Üniversitesinde, deprem nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği duyuruldu.

Yurthaber 23-11-22 08:52

Çanakkale'de Ağaköylü kadınlar kursta öğrendikleriyle hasırcılığı canlandırdı

Çanakkale'nin Biga ilçesine bağlı Ağaköy'de unutulmaya yüz tutmuş hasırcılık mesleğini canlandırmak için kursta eğitim alan bir grup kadın, üretime başladı.

Yurthaber 15-11-22 14:20

Eğitim Bir Sen, Öğretmenlik Meslek Kanunu’nda düzenleme istiyor

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Ardahan Şubesi ’Öğretmenlik Meslek Kanunu’ ile ilgili basın açıklaması yaptı. Sendika bürosu önünde bir araya gelen öğretmenler adına Eğitim-Bir-Sen Ardahan Şube Başkan yardımcısı Halil Gülçino açıklama yaptı.

Haber 01-11-22 15:25

GAİB kasım ayı eğitim takvimini duyurdu

Eğitim faaliyetlerine hız kesmeden devam eden Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB), Kasım ayı eğitim takvimini kamuoyuyla paylaştı. Dijital ortamda sürdürülen eğitimler hakkında bilgi veren GAİB Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci, “2022 Kasım ayı eğitim içeriklerimiz Eğitim birimi uzmanlarının titiz çalışmalarıyla en güncel ve en faydalı konulardan seçildi.

Haber 31-10-22 13:13

Aspendos Antik Tiyatrosu’nda 6 bin öğrenci aynı anda kitap okudu

Antalya’daki Aspendos Antik Tiyatrosu’nda Hedeflenen Eğitime Nitelik Kazandırma (AHENK) Projesi çerçevesinde 6 bin öğrencinin katılımı ile kitap okuma etkinliği düzenlendi. Antalya’nın Serik ilçesinde bulunan tarihi Aspendos Antik Tiyatrosu’nda Antalya Valisi Ersin Yazıcı tarafından başlatılan Antalya’da Hedeflenen Eğitime Nitelik Kazandırma (AHENK) Projesi çerçevesinde okuma ekinliği düzenlendi.

Haber 28-10-22 12:41

Burhaniye’de 185 kişi Aile Okulu Eğitimini tamamladı

Burhaniye ilçesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün başlattığı Aile Okulu Eğitimine 185 öğrenci velisi katıldı.

Haber 28-10-22 12:39

DPÜ’nün “Anne Üniversitesi” projesinde ilk ders verildi

Kütahya Dumlupınar üniversitesi (DPÜ) Aile ve Toplum Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Merkezinin eş güdümünde başlayan ve “Bilge Anneler Üniversiteyle Buluşuyor” adıyla ikinci kez düzenlenen Anne Üniversitesi projesinde ilk ders Prof. Dr. Kazım Uysal tarafından verildi.

Haber 28-10-22 12:07

10.008 TL'ye varan eğitim ve öğretim yardımı! Başvurular e-Devlet'ten! İşte şartları...

Binlerce öğrenciye 10 bin 8 TL'ye varan eğitim yardımı sağlanıyor. E-Devlet üzerinden başvurular alınırken yardım paraları, uygun görülen bankalar aracılığıyla hesaplara yatıyor. Başvuruda bulunmak için öğrenimin devam etmesi ilk kural arasında bulunuyor. İşte eğitim yardımı başvuru şartları...

Finans 24-10-22 10:48

SGK eğitim yardımı ne zaman yapılacak? SGK eğitim yardımı nasıl sorgulanır?

Gazi ve şehit çocuklarına eğitim yardımı sağlanıyor. Eğitim yardımının ne zaman yapılacağı ve yardımın nasıl sorgulanacağı merak konusu oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin konuyla alakalı önemli açıklamalarda bulundu. Peki SGK eğitim yardımı ne zaman yapılacak? SGK eğitim yardımı nasıl sorgulanır? İşte merak edilenler...

Egitim 21-10-22 14:27

Son dakika: Bakan Vedat Bilgin duyurdu: Eğitim yardımı ödemeleri bugün yapılacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den eğitim yardımlarıyla ilgili son dakika açıklaması geldi. Bakan Bilgin, şehit çocukları ile harp ve vazife malullerinin kendileri ve çocuklarının 2022-2023 eğitim yardımı ödemelerinin bugün yapılacağını bildirdi.

Finans 21-10-22 11:05

Otizmli Ertuğrul, hayalini kurduğu konservatuvarı kazanmanın mutluluğunu yaşıyor

Anne Sara Gök: - "Ertuğrul'un okulda arkadaşlarıyla çok güzel bir ortamı oldu. Onun sosyalleşmesi ve iletişiminin gelişmesi anlamında okulun inanılmaz büyük katkısı oldu"

Yurthaber 15-10-22 11:02

Erdemir, bölgenin eğitim alanındaki ihtiyaçlarını karşılamayı sürdürüyor

Erdemir, bölgenin eğitim alanındaki ihtiyaçlarını karşılamayı sürdürüyor

Yurthaber 14-10-22 13:11

Okullara dağıtılan zeka oyunlarında uygunsuz içerik tespit edildi! Skandalın ardından MEB harekete geçti, hepsi toplatıldı...

İki bin set içinde toplam dokuz zeka oyununda uygunsuz içerik tespit edildi. Konuyla ilgili Suriye Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi (PIKTES) Koordinatörlüğü iki bin setin tamamının derhal toplatıldığını ve firma hakkında işlem başlatıldığını açıkladı. Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığının da soruşturma başlattığı öğrenildi.

Haber 13-10-22 22:00

Hyundai'den Sakarya'daki meslek lisesine araç ve atölye desteği

Hyundai'den Sakarya'daki meslek lisesine araç ve atölye desteği

Yurthaber 13-10-22 15:43

Kastamonu'da engelli çocuklar atlı terapi ile hayata bağlanıyor

Vali Avni Çakır: - "İlk başta bu çocuklar ata yaklaşmaya dahi korkuyorlardı. Şimdi hepsi atla bütünleşti. Bizim açımızdan tarifsiz bir mutluluk" - Görme engelli Mehmet Büyük: - "Atın üzerine çıkınca 6-7 aydır kendimi özgür ve cesaretli hissediyorum"

Yurthaber 13-10-22 12:25

TSB ve TOBB SAİK'ten acenteleri geleceğe hazırlayacak eğitim

Acenteleri geleceğe hazırlamayı amaçlayan eğitimlerde, "etkin bir acente profili oluşturulması" ve "daha iyi müşteri hizmeti" konularına odaklanılacak

Yurthaber 11-10-22 11:47

Antalya'da Erasmus öğrencilerine oryantasyon eğitimi verildi

Antalya'da Erasmus öğrencilerine oryantasyon eğitimi verildi

Yurthaber 10-10-22 22:11

Bitlis'te çiftçi, girişimci ve ziraat mühendislerine dron eğitimi verildi

Bitlis'te çiftçi, girişimci ve ziraat mühendislerine dron eğitimi verildi

Yurthaber 08-10-22 17:24

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Afyonkarahisar Valiliğini ziyaret etti:

"Türkiye'de 5 yaşındaki okullaşma oranlarını 10 ay gibi kısa sürede yüzde 78'den yüzde 94'e çıkarttık"

Yurthaber 07-10-22 14:10

Bursa'da bazı öğrencileri arıların soktuğu okulda eğitime ara verildi

Bursa'da bazı öğrencileri arıların soktuğu okulda eğitime ara verildi

Yurthaber 07-10-22 13:05

MEV Gökkuşağı Özel Eğitim Okulu, öğrencilere kaynaştırma eğitimi veriyor

Okul müdür yardımcısı Merve Ilgaz: - "Kaynaştırma eğitiminde hem normal gelişim gösteren çocuklarımız hem de özel gereksinimli çocuklarımız bir arada olur. Bu çocuklarımız aynı sınıfta eğitim alır"

Yurthaber 06-10-22 16:25

Ara tatil ne zaman? 2022-2023 Kasım ara tatili belli oldu mu? MEB'ten açıklama...

2022-2023 eğitim döneminin başlamasıyla gözler ara tatile çevrildi. Ara tatil bilindiği üzere kasım ayına denk geliyor. Öğrencilerin ve öğrenci velilerinin merakla beklediği ara tatil hakkında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) açıklama yaptı. Peki ara tatil ne zaman? 2022-2023 Kasım ara tatili belli oldu mu? İşte MEB'ten açıklama...

Egitim 03-10-22 12:52

KYK burs başvuruları ne zaman, başladı mı? KYK bursu ne kadar? Gözler GSB'de...

2022-2023 eğitim öğretim döneminin başlamasıyla binlerce öğrencinin gözleri Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu'na (KYK) çevrildi. Başvurular geçtiğimiz sene kasım ayında alınmıştı. Peki KYK burs başvuruları ne zaman, başladı mı? KYK bursu ne kadar? İşte merak edilenler...

Finans 03-10-22 11:03

AÖL sınavları ne zaman? AÖL (Açıköğretim Lisesi) sınavları online mı olacak?

AÖL sınavları öğrencilerin gündeminde yer alıyor. Sınavların online üzerinden gerçekleştirilip gerçekleştirilmeyeceği merak konusu oldu. Detaylar, MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) tarafından yayımlanan iş takviminin ardından belli oldu. İşte AÖL sınavları ne zaman? AÖL (Açıköğretim Lisesi) sınavları online mı olacak? İşte merak edilenler...

Egitim 29-09-22 22:51

Atatürk Üniversitesinde yeni öğretim yılı açılışı dolayısıyla yürüyüş düzenlendi

Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı: - "Atatürk Üniversitesi, idealini kendi adında barındıran, milli değerleri geleceğin değerleri ile birleştirmiş, yerel ve milli olanı çağdaş ve evrensel olanla hayatın hizmetine sunmuş öncü üniversitedir"

Yurthaber 27-09-22 14:05

İki nokta kullanımı ile ilgili örnek cümleler: İki nokta nerelerde kullanılır, görevleri nelerdir?

İki nokta ya da iki nokta üst üste işareti, Türkçede sıklıkla kullanılan noktalama işaretlerinden biridir. Genellikle metin içerisinde alıntı yaparken ya da listeleme yapılacağı zamanlarda iki nokta kullanımı yapılır. Fakat iki noktanın alıntı yapma dışında belirli kullanıldığı yerler de vardır. Buna göre iki nokta nerelerde kullanılır, görevleri nelerdir?

Egitim 26-09-22 17:32

Noktalı virgülden sonra büyük harfle mi başlanır? Noktalı virgülden sonra gelen cümle nasıl başlar?

Türkçede noktalama işaretlerinin kullanıldığı birçok farklı yer vardır. Noktalama işaretlerinin kullandıktan sonra cümleye ne şekilde devam etmemiz gerektiği zaman zaman kafa karışıklığına yol açabilir. Bu açıdan bakıldığında en çok merak edilen noktalama işaretlerinden birisi de noktalı virgüldür. Peki noktalı virgülden sonra büyük harfle mi başlanır? Noktalı virgülden sonra gelen cümle nasıl başlar?

Egitim 26-09-22 17:32

Soru işareti kullanımı ile ilgili örnek cümleler: Soru işareti nerelerde kullanılır, görevleri nelerdir?

Türkçede en çok kullanılan noktalama işaretlerinden biri soru işaretidir. Cümleye soru anlamı katar. Genellikle cümlenin bitiminde konulduğu gibi farklı kullanım yerleri de vardır. Peki, soru işareti cümleleri örnekleri nasıldır? Soru işareti nerelerde kullanılır?

Egitim 26-09-22 17:30

Saniye ninenin evindeki oda çocuklara eğitim yuvası oldu

Elazığ'ın Keban ilçesinde yaşayan 77 yaşındaki Saniye Bayır, daha önce oğlunun kullandığı odayı ders çalışmaları için mahalledeki diğer çocuklara tahsis etti - Saniye Bayır: - "Çocuklar inşallah akıllı ve başarılı, vatana millete faydalı olurlar"

Yurthaber 26-09-22 11:44

Milli Eğitim Bakanı Özer, Kanada Senatosu Başkanı Furey ile görüştü

Görüşmede iki ülkenin eğitim politikaları değerlendirildi

Yurthaber 22-09-22 18:22

Bebek bezi masrafına son: Tuvalet eğitimine 8 haftalıkken başladı! Bebekleri tuvalete alıştırmak için yapılacaklar

Bebek bezi fiyatları her geçen gün artıyor. Bu da ev ekonomisini oldukça zorluyor. Bebek bezi masrafından kurtulmak için bebekleri tuvalete alıştırmak gerekiyor. Bebeklerin tuvalete alışmasının zor olacağını düşünen ebeveynler bu konuda yanılıyor. Bebeğine 8 haftalıktan itibaren tuvalet eğitimi veren kadın bu konudaki deneyimlerini paylaştı.

Kadin 22-09-22 09:52

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM'de Eğitimin Dönüştürülmesi Zirvesinde konuştu:

"Son 20 yıldır, eğitimin yaygınlaştırılması, eğitimde kalitenin yükseltilmesi ve fırsat eşitliğinin sağlanmasına yönelik tarihi nitelikte adımlar atıyoruz" - "Okul öncesi eğitim seferberliğimiz sayesinde, 5 yaş çocukların okullaşmasını yüzde 78'den yüzde 93'e çıkardık. Önümüzdeki dönemde bunu yüzde 100'e ulaştırmayı hedefliyoruz" - "Ülkemizde misafir ettiğimiz 4 milyonu aşkın sığınmacının çocuklarını da kendi evlatlarımızdan ayrı tutmuyor, eğitimleri için gereken her türlü çabayı gösteriyoruz"

Yurthaber 19-09-22 19:49

Şırnaklı kadınlar atıklardan hazırladıkları ürünlerle kızların eğitimine katkı sunacak

Cizre ilçesindeki 5 atölyede, karton, şişe, plastik kova, ip gibi atıl ürünlerden kadınların hünerli elleriyle hazırladığı süs eşyaları ve örgü bebekler, aralık ayında açılacak sergide satışa sunulacak

Yurthaber 18-09-22 13:16

Bütün gün porno izleyen psikolog uyardı! 'Bunların kesinlikle yasaklanması gerek'

İnternetin hayatımıza girmesi her türlü içeriğe kolayca erişim sağlamamıza yol açtı. İnternet üzerinde yayınlanan cinsel içerikler her gün binlerce tıklanma alıyor. Uzman psikolog bir gün boyunca porno izlediğini belirterek bu içerikleri izleyenleri uyardı.

Haber 16-09-22 11:06

Gaziantep'in eğitim kalitesi hayırseverlerin desteğiyle yükseliyor

Kentte geçen yıl başlatılan kampanya kapsamında 70 okul yaptıran hayırseverler, binlerce öğrencinin yeni dersliklerde eğitim almasını sağladı - İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe: - "Herkes bu projenin hayata geçmesi için harekete geçti, adeta seferber oldu. Şu an inşaatı tamamlanan 70 okulumuz var. Çocuklarımız bu okullarda eğitim görmeye başladı. Geriye kalan 30 okulumuzun inşaatı da devam ediyor"

Yurthaber 15-09-22 11:01

Matematik ve İngilizceyi yapay zekalı uygulamayla öğretmeyi hedefliyorlar

Öğrencilerinin matematik ve İngilizce öğrenmede zorlanmasından yola çıkan Ersin Çine ve takımı, yapay zekayla çalışan "Dersilyon" adlı uygulamalarıyla, öğrenmenin önündeki zorluğu oyunla aşmayı amaçlıyor - Ersin Çine: "Uygulamayı en yakın zamanda bütün mobil uygulama marketlerinde paylaşmayı hedefliyoruz. Matematik, kodlama ve İngilizce başta olmak üzere, zamanla diğer dersleri de ekleyerek insanlara tamamen ücretsiz ve reklamsız bir deneyim sunmayı amaçlıyoruz"

Yurthaber 14-09-22 12:14

Diyarbakır'da hayırsever iş insanı adına yaptırılan ilkokulu açıldı

Vali Ali İhsan Su: - "Devletimiz ve hükumetimiz olarak çocuklarımızın en güzel mekanlarda, en üstün teknolojik imkanlarla yetişmesi için bütün imkanlarımızı seferber ediyoruz"

Yurthaber 13-09-22 15:31

Van, Hakkari, Bitlis ve Muş'ta öğrenciler dersbaşı yaptı

Van, Hakkari, Bitlis ve Muş'ta öğrenciler dersbaşı yaptı

Yurthaber 12-09-22 14:34

Konya ve çevre illerde yeni eğitim öğretim yılı başladı

Konya ve çevre illerde yeni eğitim öğretim yılı başladı

Yurthaber 12-09-22 13:10

Doğu Anadolu'da 7 ilde yeni eğitim öğretim yılı başladı

Doğu Anadolu'da 7 ilde yeni eğitim öğretim yılı başladı

Yurthaber 12-09-22 12:54

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 34 ilde 1514 yaşlıya dijital okuryazarlık eğitimi verdi

7 ilde 3 bin 645 yaşlıyla yapılan anket çalışması sonucu hazırlanan eğitim içeriğinde, güvenli internet kullanımı, internet ve telefon üzerinden dolandırıcılık, internet alışverişinde dikkat edilmesi gerekenler, kredi ve kredi kartı kullanma gibi başlıklar yer aldı

Yurthaber 10-09-22 11:46

Eğitim ödeneği ne zaman yatacak? Öğretmen eğitim öğretim ödeneği ne kadar, kaç TL?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) eğitim öğretim ödeneğiyle alakalı il milli eğitim müdürlüklerine yazı gönderdi. Okulların açıklamasına kısa bir süre kala, konu hakkındaki araştırmalar derinleşti. Peki Eğitim ödeneği ne zaman yatacak? Öğretmen eğitim öğretim ödeneği ne kadar, kaç TL? İşte merak edilenler...

Egitim 09-09-22 01:39

Sanayi tesisleri arasında kurulan cimnastikçi fabrikasında yıldız sporcular yetiştiriliyor

Kocaeli Cimnastik Kulübünce 1,5 yıl önce federasyon, belediyeler ve yatırımcıların desteğiyle Başiskele ilçesinde faaliyete geçirilen tesiste, uluslararası alanda daha çok başarı elde edilmesi hedefiyle yaklaşık 500 sporcuya eğitim veriliyor - Kulüp Başkanı ve Başantrenörü Tolga Havuç: - "Türkiye'de sporcusunun eğitim ve sağlık altyapısını oluşturan, tesis desteği veren, altyapısını oluşturan tek amatör spor kulübü olmanın gururunu yaşıyoruz"

Yurthaber 08-09-22 11:37

Eğitime destek için bir balon da sen patlat kampanyası ile muhtaç öğrencilerin yüzü gülüyor

İstanbul'da muhtar Engin Çelik'in başlattığı kampanyada Sultançiftliği'nde öğrencilerin ihtiyaçlarını yazdığı kağıtlar şişirilen balonlara konuluyor ve hayırseverler de bu balonları patlatarak içindeki kırtasiye gereçlerini alıyor - Çelik: - "Vatandaşlarımız bize ihtiyaçlarını yazıyorlar. Biz de bu ihtiyaçlarını alıp, balonları şişirip içine koyuyoruz. Hayır sahipleri çocuklarıyla beraber geliyor. Balonları patlatıyorlar, üç tane veya beş tane. Buradan gidip kırtasiyeden o ihtiyaçları alıyorlar"

Yurthaber 08-09-22 11:07

İnşaatı süren okullardaki öğrenciler taşımalı sistemle eğitim görecek

İnşaatı süren okullardaki öğrenciler taşımalı sistemle eğitim görecek

Yurthaber 07-09-22 15:09