Emzirme Haberleri

Emzirirken başına gelen olay dehşete düşürdü! Meme ucu bir anda siyaha dönüp koptu

Emzirmek hem kadınların hem de bebeklerin sağlığı için önemli bir yer taşıyor. Ancak emzirme sırasında ihmal edilen, görmezden gelinen bazı durumlar büyük sorunlara neden olabiliyor. Brooke isimli bir kadın TikTok'ta yaptığı paylaşımda bebeğini emzirirken meme ucunun düştüğünü paylaştı. Genç kadının yaşadıkları dehşete düşürdü.

Kadin 18-10-22 15:21

Patronu yeni doğum yapan kadını köpeklerini emzirmeye zorladı! Bir de o anları kaydetti

İki ay öncesinde doğum yapan Kenyalı bir kadının Suudi Arabistanlı patronunun yaptığı hareket ülkede infial yarattı. Suudi Arabsitanlı işveren ismi açıklanmayan Kenyalı kadını köpeklerini emzirmeye zorladı ve o anları videoya kaydetti. Olayın ülkede gündem yaratması üzerine Kenya Sendikalar Merkez Örgütü (COTU) Genel Sekreteri Francis Atwoli, Kenyalıların Suudi Arabistan'da çalıştırılmaması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Trend 10-10-22 13:48

İlk 6 ay sadece anne sütüyle beslenen bebek oranı arttı

Sağlık Bakanlığınca, "Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı" kapsamında yürütülen çalışmalar sonucunda annenin bebeğini emzirme süresi ortalama 17 ay olarak kayıtlara geçti - Anne sütüyle beslenen bebek oranı ise yüzde 31'den yüzde 41'e yükseldi

Yurthaber 02-10-22 11:03

Her 9 kişiden biri risk altında! Meme kanseri bu kadınlarda daha fazla görülüyor

Kanser çağımızın en tehlikeli hastalıkları arasında bulunuyor. Kansere yakalanan kişi sayısında her geçen gün artış görülüyor. Kanserin tehlikeli etkilerinden korunmak için özellikle risk altında olan kişilerin düzenli olarak muayene olması gerekiyor. Diğer kanserlerde olduğu gibi meme kanserinde de erken teşhis hayat kurtarıyor.

Kadin 30-09-22 10:42

Emzirme

Emzirme Hakkındaki Haberler Mynet'te. Emzirme Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Kanser üzerinde etkileri var: 5 yaşındaki çocuğunu emziren kadın büyük tepkiler aldı! Emzirme kaç yaşına kadar sürdürülmelidir?

Anne sütü bebeğin büyümesi ve gelişmesi için oldukça büyük önem taşımaktadır. Emzirmek bebeğin sadece sağlığını değil anneyle olan ilişkini ve psikolojik bağlılığını da olumlu etkilemektedir. Emzirmenin hem anneye gem de bebeğe olan faydaları saymakla bitmiyor. Lauren McLeod isimli bir kadın 5 yaşındaki oğlunu emzirdiği için sosyal medyadan tepki aldı.

Kadin 14-09-22 09:18

Mantıklı geliyor olabilir ama bebek bakımında asla yapmamanız gerekenler

Bebek bakımı ebeveynler için oldukça büyük sorumluluk istiyor. Yapılan en ufak hatalar büyük sonuçlara neden olabiliyor. Bu sebeple bebek bakımı hakkında bilinçli olmak gerekiyor. Size mantıklı gelen davranışlar bebeğinizin sağlığını etkiliyor olabilir.

Kadin 29-08-22 11:11

Bebeğini başkasına emzirtme nedeni tepkilere yol açtı, Emzirme döneminde alkol kullanımı nasıl olmalıdır?

Kadınların hamilelik sürecinde ve emzirme döneminde hem kendi hem de bebeklerin sağlığına ekstra dikkat etmeleri gerekiyor. Bu süreçlerde alkol ve sigara kullanımı her iki bireyin de sağlığını tehlikeye atabiliyor. Tiktok’ta paylaşım yapan bir kadın alkol alırken bebeğinin etkilenmemesi için bebeğini arkadaşının emzirdiğini paylaştı.

Kadin 14-08-22 16:06

Sosyal medyadan tepki çekti! Kız kardeşime yardım etmek için yeğenimi emziriyorum

Dört çocuk annesi Janelle McAlloon, kız kardeşinin süt tedariki düşükken yeni doğan yeğenini emzirdiğini sosyal medyadan anlattı. Kadının sosyal medyadan yaptığı paylaşımın sonrasında sosyal medya kullanıcılarının kendisini eleştirdiğini söyledi. Kız kardeşler bu durumun tamamen doğal ve sadece bebeğin beslenmesinin kendileri için önemli olduğunu dile getirerek eleştirilere yanıt verdi.

Trend 13-08-22 17:05