Kan Bağışı Haberleri

Adana'da Birbirimize candan bağlıyız sloganıyla başlatılan kan bağışı kampanyasına destek

Adana'da vatandaşlar, Türk Kızılay tarafından "Birbirimize candan bağlıyız" sloganıyla başlatılan kampanyaya destek için kan bağışında bulundu.

Yurthaber 24-01-2024 15:20

Türk Kızılay sıcak havalar nedeniyle kan bağış merkezlerinin mesai saatlerini değiştirdi

Türk Kızılay, aşırı sıcak havaların etkisiyle kan bağışında düşüş yaşanmaması için kan bağışı merkezlerinin mesai saatlerini değiştirdi.

Yurthaber 27-07-2023 12:35

Kan verme şartları nelerdir? Kimler kan bağışı yapabilir?

Tüm gelişmiş kabul edilen ülkelerde bir sosyal sorumluluk olarak kan bağışı yapılır. Ülkemizde de kan bağışı oldukça önem verilen bir durumdur. Kan merkezlerinde ve gezici araçlarda bağış yapmak isteyen gönüllülerden kan alınır. Her bilinçli ve sağlıklı birey, her yıl düzenli ve gönüllü olarak kan bağışı yapar. Ancak kan verebilmek için bazı şartlar bulunur. Bu şartlara uygun olmayan kişilerden bağış kabul edilemez.

Haber 20-07-2023 16:50

Bağışladıkları kan ile hastaları yaşama bağlıyorlar

Diyarbakır'da düzenli kan bağışında bulunarak hayat kurtaran gönüllüler sağlığı uygun olan herkesi kan vermeye davet ediyor.

Yurthaber 14-06-2023 13:25

Gaziantep'te Kızılay'a bir günde 5 bin 989 ünite kan bağışı yapıldı

Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde "Kan verelim, spor yapalım, sağlıklı yaşayalım" sloganıyla başlatılan kampanyayla bir günde 5 bin 989 ünite kan bağışı toplandı.

Yurthaber 09-06-2023 13:20

'Bize gelen kan yok ve ameliyat yapamıyoruz' Prof. Dr. Bozkurt'tan 'kan satıyor' algısı ile ilgili çarpıcı sözler: Kızılay bunu bedava yapamaz

Son dönemde Kızılay ile ilgili yaşanan tartışmalar gündemi sıkça meşgul ediyor. Ancak bunun üzerine kan stoğunun azaldığı yönünde açıklamalar gelince beraberinde kan bağışı çağrıları da yapılmıştı. Durumun hasta tedavilerini ve ameliyatları olumsuz etkilemesiyle birlikte olay farklı bir hal de aldı. Son olarak Prof. Dr. Ahmet Kürşat Bozkurt'tan 'Kızılay kan satıyor' algısına yönelik çok çarpıcı açıklamalar geldi. Ameliyatların yapılamadığıyla ilgili de konuşan Bozkurt, kan verme çağrısı yaptı.

Haber 13-04-2023 14:39

Türkiye'nin konuştuğu riskten sonra Kızılay Başkanı Kınık'a çağrısı gündem oldu! Sahur vaktinde paylaştı: Ameliyatlar durma noktasına gelince...

Son günlerde Türkiye'nin konuştuğu, kan bağışının yetersizliği nedeniyle ameliyatların durma noktasına gelmesiyle ilgili tartışmalar devam ederken Kızılay'dan kan bağışı çağrıları yapılmaya devam ediyor. Deprem sürecinde çadır satışı dolayısıyla eleştirilerin hedefi haline gelen Kızılay Başkanı Kerem Kınık'a BBP lideri Mustafa Destici, daha önce de yaptığı çağrısını yineleyerek "Görevi ehline bırakmalıdır" dedi.

Haber 12-04-2023 12:31

Ardahan'da özel harekat polisleri kan bağışında bulundu

Ardahan İl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü personeli, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 178'inci yıl dönümü ve 10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri kapsamında kan bağışına destek verdi.

Yurthaber 12-04-2023 07:23

Kızılay’dan endişelendiren açıklama: 3 günlük kan stokumuz var!

Kızılay’dan gelen kan stoklarının asgari seviyenin altına düştüğü ile ilgili açıklamalar bir yenisi daha eklendi. Türk Kızılay Kan Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Saim Kerman yaptığı son açıklamada “3 günlük kan stokumuz var” diyerek durumun vahametini ortaya koyan bir açıklamada bulundu. Kızılay’ın bugüne 20 bin 600 ünite kanla başladığı duyuruldu.

Haber 08-04-2023 12:29

Ulusal kan stokları kritik seviyede! Kızılay'ın çağrısına İmamoğlu'ndan dikkat çeken yorum: 14 Mayıs'tan sonra...

Kızılay'dan dikkat çeken bir kan bağışı çağrısı yapıldı. Kızılay'ın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda kan stoklarının asgari seviyenin altına düştüğü belirtildi. "Tüm vatandaşlarımızı kan bağışı merkezlerimize davet ediyoruz." ifadelerine yer verilen paylaşımda, Kızılay'ın ulusal güvenli kan temininden sorumlu tek kuruluş olduğu vurgulandı. Öte yandan konuya ilişkin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu da dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. İşte detaylar...

Haber 06-04-2023 18:14

İddialar gündem olmuştu! Kızılay'dan 'kan bağışları' ile ilgili açıklama: 'Hastanelere satılması iftiradır'

Kızılay'a dair kan bağışlarının hastanelere satıldığı yönünde iddialar ortaya atılmış ve gündem olmuştu. Kızılay'dan açıklama geldi. Devlet hastanelerinin kan ve kan ürünlerini Kızılay'dan ihaleyle aldığı ve kan ürünlerinin satıldığı iddialarına dair, "Kızılay'ın topladığı kan bağışlarını hastanelere sattığı gibi bir yaklaşım iftiradan ve kötülükten ibarettir" açıklaması yapılarak "Gönüllü kan bağışlarını düşürebileceğini bile bile atılan bu iftirayı Kızılay karşılıksız bırakmayacaktır” denildi.

Haber 01-03-2023 11:59

Uzmanı paylaştı: Kan bağışı öncesi asla yapmayın!

Kan bağışı birçok kişinin hayatını kurtarabiliyor. Özellikle depremden etkilenen vatandaşlar için kan bağışı yapmak oldukça önem taşıyor. Ancak kan bağışı yapmadan önce ve sonra kaçınılması gereken yanlışlar bulunuyor. Uzmanı kan bağışı yapacak kişilerin uygulaması gerekenleri açıkladı.

Haber 15-02-2023 10:06

KIZILAY KAN BAĞIŞI nasıl yapılır, kimler yapabilir? Kan bağışı nerede yapılır? İşte KIZILAY kan bağışı noktaları sorgulama sayfası

Kızılay kan bağışının nasıl yapıldığı ve nerelere yapılabileceği merak ediliyor. Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki deprem büyük hasarların yaşanmasına neden oldu. Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, kan bağışı çağrısında bulundu. Peki, KIZILAY KAN BAĞIŞI nasıl yapılır, kimler yapabilir? Kan bağışı nerede yapılır? İşte KIZILAY kan bağışı noktları sorgulama sayfası...

Haber 10-02-2023 12:17

Kimler kan bağışı yapabilir? Kan bağışından sonra yapılacaklar

Depremde yaralılara yardım etmek için yurdun dört bir yanından kan bağışları yapılıyor. Vatandaşlar kimler kan bağışı yapabilir sorusunu aratıyor. Oldukça hayati önem taşıyan kan bağışlarından sonra dikkat edilmesi gereken durumlar bulunuyor.

Haber 08-02-2023 15:24

Isparta'da vatandaşlar kan bağışı noktalarında yoğunluk oluşturdu

Isparta'da, Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi merkezli 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından kan ihtiyacının karşılanması amacıyla kurulan noktalarda yoğunluk oluştu.

Yurthaber 06-02-2023 15:14

İstanbul'da deprem bölgesi için kan bağışı seferberliği sürüyor

Deprem bölgesinde oluşabilecek kan ihtiyacını karşılamak için kurulan noktalara gelen vatandaşlar yoğunluk oluşturdu.

Yurthaber 06-02-2023 14:49

Van'da vatandaşlar kan bağışı noktalarında yoğunluk oluşturdu

Van'da, merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından kan ihtiyacının karşılanması amacıyla kurulan noktalarda yoğunluk oluştu.

Yurthaber 06-02-2023 14:32

Kütahya’da deprem bölgesine kan bağışı

Kütahya'da vatandaşlar, merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan ve toplamda 10 ili etkileyen 7,7 büyüklüğündeki deprem sonrasında, bölgede oluşabilecek ihtiyacın karşılanması için kan bağışında bulunuyor.

Yurthaber 06-02-2023 14:32

Trakya'da vatandaşlar kan merkezlerine başvurdu

Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da vatandaşlar bağışta bulunmak için kan merkezlerine başvuruda bulundu.

Yurthaber 06-02-2023 13:12

KAN BAĞIŞI nasıl yapılır? Kimler kan bağışı yapabilir? Kızılay Kan bağış noktaları sorgulama ekranı

KAN BAĞIŞI nasıl yapılır, kimler yapabilir gibi soruların yanıtları araştırılmaya başlandı. Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki deprem sonrası, bölgeye ilk etap sevkiyat için ulusal kan stoklarının mevcut olduğu ancak ilerleyen saatlerde ilave ihtiyaçlar olabileceği belirtildi. Peki, KAN BAĞIŞI nasıl yapılır? Kimler kan bağışı yapabilir? Kızılay Kan bağış noktaları nasıl öğrenilir?

Haber 06-02-2023 12:27

Şişli'de kan bağışı kampanyası

Şişli Kaymakamlığınca, Türk Kızılay İstanbul Şubesi ve Şişli Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen kan bağışı kampanyası 5 Kasım'a kadar devam edecek.

Haber 03-11-2022 13:51

MKE Ankaragücü'nden kan bağışı kampanyası

Kulüp başkanı Faruk Koca, teknik direktör Ömer Erdoğan, yöneticiler ve taraftarlar, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Türk Kızılay'a kan verdi

Yurthaber 24-09-2022 13:07

MKE Ankaragücü Kulübü kan bağışı kampanyası düzenleyecek

MKE Ankaragücü Kulübü "kan bağışı" kampanyası düzenleyecek

Yurthaber 21-09-2022 14:33

Organ ve kök hücre bekleyen çocuklar için kilometrelerce pedal çevirdi

Organ ve kök hücre bekleyen çocuklar için kilometrelerce pedal çevirdi

Yurthaber 29-08-2022 16:44

Anadolu Ajansı personeli kan bağışında bulundu

Anadolu Ajansı personeli kan bağışında bulundu

Yurthaber 19-08-2022 15:43

Kan bağışçılarına ikram edilen maden suyu şişeleri hediyelik eşyaya dönüşüyor

Türk Kızılay Çorum Şubesince hayata geçirilen "Çöp Olacağına Süs Olsun Projesi" kapsamında yapılan hediyelik eşyalar bağışçılara hediye ediliyor

Yurthaber 19-08-2022 14:16

Iğdır'da Kerbela şehitleri anma etkinliğinde kan bağışında bulundular

Iğdır'da Kerbela şehitleri anma etkinliğinde kan bağışında bulundular

Yurthaber 08-08-2022 12:51

Kartal'da kan ve kök hücre bağışı kampanyası başlatıldı

Kartal'da kan ve kök hücre bağışı kampanyası başlatıldı

Yurthaber 02-08-2022 14:11

Kan bağışıyla 3 kişiye hayat verilebilir

Bayındır Söğütözü Hastanesi Hematoloji ve Kemik İliği Nakli Ünitesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Uğur Ural: - "Kan bağışlamanın sağlığa herhangi bir yararı olduğuna dair bilimsel bir çalışma yok. Ancak kan bağışının bağışçıya en önemli faydası hiç tanımadığı 3 kişinin hayatını kurtarıyor olmasıdır" - "18 ila 65 yaş arasında olan, kan sayımı, tansiyon, nabız, ateş ölçümlerinde anormallik bulunmayan ve fizik muayenede doktor tarafından uygun olan gönüllüler kan bağışında bulunabilir"

Yurthaber 15-06-2022 15:50

Çorum'un altın madalyalı valisi kan bağışlarıyla örnek oluyor

Babasının ameliyatı sonrası düzenli kan bağışçısı olan Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, 35 kez kan bağışında bulundu - Bağışları dolayısıyla Türk Kızılaydan altın madalya almaya hak kazanan Çiftçi, sağlık sorunu olmayan herkesi gönüllü kan bağışçısı olmaya çağırdı

Yurthaber 14-06-2022 12:31

Annesini kan kaybından yitiren Batmanlı öğretmen 18 yıldır düzenli bağış yapıyor

Kan bağışçısı öğretmen Feridun Kartal: - "Verdiğimiz kan üç cana gidiyor ve doğaya bir fidan olarak geri dönüyor. Tabii bu bilinçte olmak da güzel. Şu an benim adıma nerede dikildiğini bilmediğim onlarca ağaç var"

Yurthaber 20-05-2022 12:12

Hayat boyu yasaklanmıştı! Kanada'da eş cinsellerin kan verme yasağı kaldırıldı

Kanada'da eş cinsel erkeklere uygulanan kan bağışı yasağını kaldırdı. Kurum açıklamasında, Kanada Kan Hizmetleri’ne verilen yetkiyle cinsel açıdan aktif eş cinsel erkeklerin hali hazırda yürürlükte olan kan bağışı için 3 ay erteleme uygulamasını kaldırdığını ve kararın 30 Eylül 2022 itibariyle yürürlüğe gireceğini ifade etti.

Haber 29-04-2022 17:36

Kan vermek orucu bozar mı? Oruçluyken kan verilir mi? Oruçlu bir insan kan verebilir mi?

Oruçluyken kan verilir mi sorusu vatandaşların çok sık sorduğu sorulardan biridir. Oruçluyken, hastalık durumu baş gösterdiğinde kan vermek ya da almak zorunda kalan kişiler olabilir. Bu durumda ne olabilir oruç bozulur mu sorusu araştırılıyor. İşte oruçluyken kan vermek orucu bozar mı sorusunun detayları!

Haber 11-04-2022 14:25

Kırşehir'de polislerden kan bağışına destek

Kırşehir'de polislerden kan bağışına destek

Yurthaber 05-04-2022 23:43

Kırıkkale'de polis ekiplerinden kan bağışı kampanyasına katıldı

Kırıkkale'de polis ekiplerinden kan bağışı kampanyasına katıldı

Yurthaber 05-04-2022 22:25

Türk Kızılay Genel Başkanı Kınık'tan ramazan öncesi kan bağışı çağrısı

"(2022'nin ilk çeyreği) Yaklaşık 500 bin üniteye yakın kan bağışı alabildik. Kan stoklarımız, asgari stok seviyesinin az üstünde" - "Ramazan ayı öncesinde bu seviyenin yüzde 20, yüzde 25 daha üzerinde olmasını arzu ediyoruz. Bu, olası bir sıkıntıda 'acil kan ihtiyacı var' diye panik oluşmaması açısından önemli"

Yurthaber 13-03-2022 11:09

Kan bağışçılarına anlamlı hediye

Kan bağışçılarına anlamlı hediye

Yurthaber 01-03-2022 16:24

Edirne Emniyetinin kan bağışı anonsu üzerine polis memurları kan vermeye koştu

Edirne Emniyetinin "kan bağışı" anonsu üzerine polis memurları kan vermeye koştu

Yurthaber 23-02-2022 12:46

Baba ve oğlu kan bağışında birbiriyle yarışıyor

Amasya'nın Suluova ilçesinde 56 yaşındaki Recep ile 33 yaşındaki oğlu İsmail Topçu, Türk Kızılaya düzenli bağışta bulunarak hastalara can oluyor - İsmail Topçu: - "Babamın bir gün 'Hadi oğlum kan bağışında bulunalım' demesiyle serüvenimiz başladı. Bugün babamı geçmişim, mutluyum"

Yurthaber 18-01-2022 11:05

Türk Kızılay Mobil Kan Bağışı uygulaması kullanıma sunuldu

Cep telefonlarına yüklenebilecek uygulama ile kan bağışı için randevu oluşturulabilecek, en yakın kan bağışı noktası ve kan bağışı sonrası kazanılan madalyalar da görülebilecek

Yurthaber 08-12-2021 12:22

Minikler bağışta bulunun deyince velileri kan vermek için okula koştu

Erzurum Nihat Kitapçı İlkokulu sınıf öğretmeni Hayrunisa Ardahanlı: - "Bazı basın organlarında, salgın nedeniyle kan merkezlerindeki kanın azaldığını duyduk. Öğrenci ve velilerimizle farkındalık oluşturmak için kan bağışı kampanyası başlattık" - Kan bağışçısı veli Serkan Köşebendi: - "Çocuklarımızın isteğiyle buraya geldik, ailelerin de yoğun katılımı var. Özellikle Kovid-19 ortamında herkese kan lazım"

Yurthaber 11-11-2021 11:09

Kendileri küçük kalpleri büyük öğrenciler Türkiye'ye can oldu

Samsun'da 2019 yılında 1549 ünite kan bağışı toplamayı başaran Baruthane Ortaokulu öğrencileri, kendi rekorlarını kırmak için yeni bir kampanya daha başlattı - Kan bağışı için 150'ye yakın kişiyi ikna eden 5. sınıf öğrencisi Deva Çağdaş: - "Ben kampanyaya kan bağışçısı toplarken hayatında hiç kan vermemiş kişileri gördüm. Onların bir yerden başlangıç yapmalarını sağladım"

Yurthaber 07-11-2021 15:13

Kocaeli'de öğrenciler kan bağışına dikkati çekmek için kampanya düzenledi

Kocaeli'de öğrenciler kan bağışına dikkati çekmek için kampanya düzenledi

Yurthaber 15-10-2021 15:26

Trabzonlular kan bağışlamak için tır önünde uzun kuyruklar oluşturdu

Trabzonlular kan bağışlamak için tır önünde uzun kuyruklar oluşturdu

Yurthaber 14-10-2021 13:03

Düzce Valisi Cevdet Atay'dan kan bağışı seferberliğine destek

Düzce Valisi Cevdet Atay'dan kan bağışı seferberliğine destek

Yurthaber 06-10-2021 14:52

GİYAD'dan Kızılay ile kan bağışı kampanyası

İstanbul'da faaliyet gösteren Gümüşhane İktisadi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (GİYAD), Kızılay Kan Merkezi ile birlikte “Senin 15 Dakikan, Başkasının Bir Ömrü Olsun” sloganı ve KANDOSTUM adıyla kan bağışı kampanyası düzenledi.

Haber 28-09-2021 14:14

Edirne'de polisler Türk Kızılaya destek vermek için sıraya girdi

Telsiz anonsunu duyan emniyet personeli kan bağışına koştu - Türk Kızılay Edirne Kan Bağışı Merkezi Doktoru Necdet Topçuoğlu: - "Kan bağışının devamının gelmesi çok önemli, hastanelere kan tedariki yapılabilmesi için önem arz etmekte"

Yurthaber 23-09-2021 12:04

Dicle Elektrik'ten kan bağışı rekoru

Dicle Elektrik'ten kan bağışı rekoru

Yurthaber 20-09-2021 10:19

Karantinadaki vatandaşların Vefalıları bu kez de kan bağışıyla vefalarını gösterdi

Karantinadaki vatandaşların "Vefa"lıları bu kez de kan bağışıyla vefalarını gösterdi

Yurthaber 14-09-2021 13:58