Keçiboynuzu Haberleri

Keçiboynuzu unu faydaları: Keçiboynuzu unu nerelerde kullanılır?

Sağlıklı ve doğal bir besin kaynağı arıyorsanız keçiboynuzu unu doğru tercih olabilir. Keçiboynuzu Akdeniz bölgesinde yetişen tatlı ve lezzetli bir meyvedir. Bu meyvenin kurutulup öğütülmesiyle elde edilen keçiboynuzu unu besleyici değeri yüksek bir gıda olarak öne çıkar. Sağlık dostu özellikleriyle dikkat çeken keçiboynuzu unu pek çok sağlık faydası sunar.

Haber 30-06-23 22:59

Şifa kaynağını gördüğünüz yerde toplayın! Doğal antibiyotik olan bu gıda cinsel gücü artırıyor, kanı temizliyor

Doğal gıdaların faydaları sağlık için büyük önem taşıyor. Keçiboynuzu da faydaları saymakla bitmeyen gıdaların içinde bulunuyor. Doğal antibiyotik etkisi yaratan keçiboynuzu kan temizleme, cinsel gücü artırma gibi etkiler yaratıyor. İşte keçiboynuzunun saymakla bitmeyen faydaları...

Haber 02-06-23 09:06

Keçiboynuzu nasıl yazılır, keçiboynuzu yazımı nasıl olmalıdır? Keçiboynuzu ayrı mı yazılır birleşik mi yazılır, TDK'ye göre doğru yazılışı nedir?

Birleşik sözcükler arasında bitki isimleri ya da fiiller ile oluşturulan kelime öbekleri yer alabilir. Dolayısıyla birleşik sözcüklerin TDK’ye göre doğru yazılışlarının nasıl olduğu mutlaka incelenmelidir. Bu kapsamda yazılı dilde nasıl kullanılması gerektiği merak edilen sözcüklerden birinin keçiboynuzu olduğu söylenebilir. Keçiboynuzunun doğru kullanımına yönelik en çok araştırılan husus ise bu kelimenin ayrı mı bitişik mi yazılması gerektiğidir. Peki, keçiboynuzu yazımı nasıl olmalıdır?

Egitim 28-04-23 14:55

Keçiboynuzu tozu faydaları nelerdir, ne işe yarar? Keçiboynuzu tozu boy uzatır mı, kilo aldırır mı?

Keçiboynuzu tozu son yıllarda popüler bir besin takviyesi hâline gelmiştir. Keçiboynuzu ağacının meyvesinden elde edilen bu toz, yüksek lif ve antioksidan içeriği nedeniyle sağlıklı bir diyetin bir parçası olarak kullanılabilir. Smoothie'lerde, yoğurtta, tatlılarda veya diğer yiyecek ve içeceklerde yerini alan keçiboynuzu tozunun faydaları oldukça fazladır. Peki, keçiboynuzu tozu faydaları nedir, kilo aldırır mı?

Haber 20-04-23 10:32

Keçiboynuzu özü faydaları nedir, ne işe yarar? Keçiboynuzu özü nasıl kullanılır, ne işe yarar?

Keçiboynuzu, Akdeniz ikliminde yetişen bir meyvedir. Vitamin ve mineral bakımından oldukça yüksek değerlere sahip olmasının yanı sıra besleyici özelliğiyle de ön plana çıkar. İçerdiği bileşenler sayesinde besleyiciliği ve besin değerleri açısından zengin olan keçiboynuzu kadar yine keçiboynuzundan elde edilen öz de faydalıdır. Doğal tatlandırıcı ve enerji kaynağı olarak kullanılan keçiboynuzu özünün faydaları nedir, ne işe yarar?

Haber 30-03-23 17:15

Keçiboynuzu tozu ne kadar tüketilmeli, sütle içilir mi? Keçiboynuzu tozu ile ne yapılır, nasıl tüketilir?

Geçmişi 4 bin yıla uzanan keçiboynuzu, şifalı bitki türleri arasında yer alıyor. Keçiboynuzu tozu, besin değeri bakımından çok zengindir. Bağışıklığı güçlendiren etkisiyle dikkat çeken antioksidan içeriyor. Keçiboynuzu direkt olarak tüketilebildiği gibi pekmez, şurup ya da toz hâlinde kullanılabilir. Peki, tatlı tada sahip olan keçiboynuzu tozu sütle içilir mi?

Haber 09-12-22 17:19

Keçiboynuzu nasıl tüketilir, ne kadar yenmeli? Keçiboynuzu nasıl kaynatılıp içilir, neye iyi gelir?

Keçiboynuzu içerisinde farklı bileşenleri ve vitaminleri bulundurur. Fosfor, kalsiyum, mineral, potasyum ve çinko bunların başında gelir. Yüksek miktarda K ve E vitaminleri içerir. Genel olarak pekmez şeklinde tüketildiği bilinse de kurumuş hâli de tercih edilir. Karamelimsi bir tadı anımsatan keçiboynuzu hem sağlık açısından hem de cildimiz açısından çok faydalıdır. Peki, keçiboynuzunu kaynatıp içmek hangi hastalıklara iyi gelir?

Haber 09-12-22 17:13

Keçiboynuzu tozu günde ne kadar tüketilmeli, keçiboynuzu kilo aldırır mı? Keçiboynuzu tozu nasıl kullanılır, nerelerde kullanılır?

Keçiboynuzu Anadolu’nun en eski tatlarından birisidir. Harnup adıyla da bilinen bu meyve şeker gibi tadıyla birçok tarifte de yer alır. Antik Yunan kazılarında bulunan en eski kek tariflerden birinde de ismi geçer. Keçiboynuzu toz hâlinde birçok tarifte yerini alır. Keçiboynuzunun kurutulup öğütülmesiyle elde edilen keçiboynuzu tozu günde ne kadar tüketilmeli?

Haber 04-11-22 16:45

Binlerce yıldır şifa kaynağı: Faydaları saymakla bitmiyor! Cinsel gücü artırıyor, akciğeri tertemiz yapıyor

Doğal gıdaların sağlık üzerindeki etkileri çok eski zamanlardan günümüze kadar sık sık kullanılıyor. Bazı besinler var ki vücutta birçok sağlık sorununa karşı etkili çözümler sunuyor. Keçiboynuzu bu besinler arasında bulunuyor. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun da tavsiye ettiği keçiboynuzu kürü akciğerleri tertemiz yapıyor, cinsel gücü artırıyor ve vücuda sayısız fayda sağlıyor. Keçiboynuzu ile ilgili öğreneceğiniz bilgiler sayesinde bu şifalı besini mutfağınızdan eksik etmeyeceksiniz.

Haber 02-11-22 18:33

Cinsel performans denilince akla ilk o geliyor: Kanserden koruyor, ciğerleri tertemiz yapıyor!

Doğal gıdalar sağlık için çok etkili sonuçlar alınmasını sağlayabiliyor. Sağlık açısından övülen gıdalar, ilk akla gelen en büyük faydası ile bilinse de daha birçok faydaları bulunabiliyor. Keçiboynuzu da cinsel sorunlara olan çözümleriyle biliniyor ancak keçiboynuzunun şifası sadece cinsellikle alakalı değil. Keçiboynuzu düzenli kullanımda vücutta mucizevi etkilere yaratıyor.

Haber 07-10-22 13:02

Güçlü spermler için bu 5 alışkanlığı kesin! Fark etmiyorsunuz ama kısırlığa yol açıyor

Yediklerimiz, gün içerisinde yaptıklarımız sağlığımızı doğrudan etkiliyor. Olumlu ve olumsuz birçok sonuca neden oluyor. Özellikle cinsel sağlık problemleri giderek artış gösteriyor. Değişen yaşam koşulları spermlerin güçsüzleşmesine bu da kısırlığa neden olabiliyor. Uzmanlar günlük yapılan bazı hareketlerin değiştirilmesi gerektiğini belirtiyor.

Haber 20-09-22 08:34

Aklınıza gelecek her şeye faydası olan en iyi keçiboynuzu özü ve markaları

"Her şeyin başı sağlık." derler. Sağlıklı bir yaşam sürdüğünüz müddetçe yaşadığınız her olumsuz durumu bir şekilde atlatabilirsiniz. Sağlıklı yaşamın yolu da yediğiniz gıdalara dikkat etmekten geçer. Vücudunuza en fayda sağlayan gıdalardan biri de keçiboynuzu özü. "Bu gıdayı nereden bulabilirim?" diye kaygılanmanıza gerek yok. En iyi keçiboynuzu özü ve markaları için listemize göz atın!

Yemek 05-09-22 18:33

Etkileri saymakla bitmiyor! Cinsel gücü artırıyor, akciğeri temizliyor

Sağlığımız için sağlıklı beslenme oldukça etkili. Keçiboynuzunun her derde devası bulunuyor. Harnup adıyla da bilinen bu bitkiyi suya katarak faydalarını artırmanız mümkün. Keçiboynuzu suyunun faydalarını öğrenmek istiyorsanız bu haberi okuyabilirsiniz.

Haber 30-08-22 08:46

Hırsızlar nedeniyle hasadı erken yapıldı ! Fiyatı 40 lira...

Mersin’in Silifke ilçesinde, bölgede keçiboynuzu olarak bilinen harnup hasadı öne çekildi. Sebebi ise 30 ila 40 lira arasında değişen fiyatlarla satılması ile hırsızların hedef tahtası haline geldi. Keçiboynuzunun pekmez ve unu yapılarak ekonomiye kazandırılıyor.

Finans 25-07-22 10:20

Antalya'da keçiboynuzu hırsızlığı şüphelileri yakalandı

Antalya'da keçiboynuzu hırsızlığı şüphelileri yakalandı

Yurthaber 20-07-22 11:51

3 yıldır aynı tarihlerde hepsi kayboluyordu! Nöbet tutmaya karar verdiler, böyle ortaya çıkarttılar

3 yıldır Mersin'in Aydıncık ilçesindeki ormanlık alanda bulunan keçiboynuzu ağaçlarındaki meyveler hasat zamanı hırsızlar tarafından toplanıyor ve hırsızlar kayıplara karışıyordu. Bu sene nöbet tutmaya karar veren vatandaşlar, bahçeye baskın yaparak keçiboynuzu (harnup) hırsızlarını yakaladı ve jandarmaya teslim etti.

Haber 13-07-22 17:13

Akciğer kanserine birebir, cinsel gücü, sperm sayısını artırıyor, enfeksiyonu önlüyor! Cumhurbaşkanı başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu’ndan mucize kür!

Akciğer sağlığını korumanın birçok yolu var. Bunlardan ilki ve en önemlisi sigara tüketmemek ve sigara dumanına maruz kalmamaktır. Vücudun temel organlarından biri olan akciğeri koruyarak genel sağlığınızı da koruma altına alabilirsiniz. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu’nun tarifini verdiği mucize kür ile akciğerinizi toksinlerden arındırarak temizleyebilirsiniz.

Haber 29-06-22 11:46

Yeniden doğmuş gibi! Akciğerlerinizi temizliyor, kanseri önlüyor

Akciğer sağlığını korumak genel sağlığı da korumak için oldukça önemlidir. Yapılan yanlış alışkanlıklar ve çeşitli faktörler akciğerin kirlenmesine sebep olabilmektedir. Bu alandaki çalışmalarıyla bilinen Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu ise akciğer hastalıklarından korunmak ve sağlığınızı korumak adına keçiboynuzu kürünün önemini vurguluyor. Saraçoğlu, kür sayesinde akciğerlerin ciddi oranda temizlendiğini belirtiyor.

Haber 27-06-22 12:03

Gördüğünüz yerde toplayın: Cinsel gücü artırır, kanı temizler, direnci artırır, enerji verir! Doğal antibiyotik keçiboynuzunun etkileyici faydaları

Keçiboynuzu, doğada bulunan en faydalı besinlerin başında yer almaktadır. Adeta doğal antibiyotik olan keçiboynuzu, kaynatılıp içildiğinde mucize gibi faydalar sağlamaktadır. Antioksidan özelliğiyle özelliği olan keçiboynuzu, kalp ve damar sağlığına faydalıdır. Kanı temizleme ve damar tıkanıklıklarını giderme özelliği vardır. Keçiboynuzu cinsel gücü artırır, enerji verir ve öksürüklere karşı çok etkilidir.

Haber 23-04-22 07:24

Mersin'de yanan orman alanlarında gelir getirici fidanlar yeşerecek

Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman: - "Yanan alanlara 177 bin keçiboynuzu, 10 bin badem, 8 bin civarında da fıstık çamı fidanı diktik" - "Önümüzdeki kasım ayında geriye kalan 700 hektarlık alanı da tamamlamış olacağız"

Yurthaber 17-04-22 12:27

Cinsel gücü artırır, akciğeri temizler... Keçiboynuzu faydaları nedir!

Keçiboynuzu faydaları saymakla bilmeyen yıllardır etkisi kanıtlanmış doğal besinlerin başında gelir. Yapılan araştırmalarda ön plana çıkan besinlerin başında ise keçiboynuzu özü geliyor. Keçiboynuzu özünün faydaları saymakla bitmezken hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından da sevilerek tüketiliyor.

Haber 25-03-22 07:07

Akciğeri tertemiz yapar, öksürüğü bıçak gibi keser! Yoğurtla karıştırıp tüketin

Yoğurt, içeriğindeki probiyotikler sayesinde sağlığa inanılmaz faydalar sağlar. Vitamin ve mineral dolu yoğurdu keçi boynuzu pekmeziyle karıştırdığınızda ise ortaya adeta ilaç gibi etkili bir süper besin çıkıyor. Anadolu’nun şifası keçi boynuzu pekmezi hem sağlığa faydalıdır hem de enerji verir. Yoğurtla keçi boynuzu pekmezini karıştırıp düzenli olarak tükettiğinizde akciğer tertemiz olur, öksürüğü keser, kemikleri güçlendirir...

Haber 23-03-22 08:44

Sperm kalitesini arttıracak mucizevi gıdalar!

Sperm kalitesinin düşüklüğü çocuk sahibi olma konusunda zorluk yaratabiliyor. Sağlıksız beslenme ve zararlı alışkanlıklar sperm sayısının düşüklüğüne neden olabiliyor. Daha kolay çocuk sahibi olmak isteyen erkeklerin spermlerini arttırmaları gerekiyor. Bunun için uygun beslenme düzenleri oluşturmak spermi oldukça arttırıyor. İşte spermi arttıran o besinler…

Haber 01-03-22 11:59

Hem doğal hem sağlıklı! Sadece 5 dakikada hazırlayabileceğiniz keçiboynuzu kürünün faydalarına inanamayacaksınız

Sağlıklı bir yaşam sürmek için yeterli uyku, spor ve dengeli beslenme çok önemli. Tüm bunların yanında takviye edici bazı kürlerle vücudunuzu destekleyebilirsiniz. Keçiboynuzu kürü de bunlardan biri! Birçok hastalığın tedavi sürecine destek sağlayan ve bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudu enfeksiyonlardan koruyan keçiboynuzu kürünü nasıl yapacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Kadin 24-02-22 13:57

Her derde deva keçiboynuzunun bilinmeyen faydaları...

Baklagiller familyasına ait olan keçiboynuzunu yemeninin birçok faydası bulunmaktadır. Yüksek besin değerleri bulunan keçiboynuzu hem dünyada hem de ülkemizde sağlıklı beslenenler ve kilo vermek isteyenler tarafından oldukça tercih edilmektedir. Özellikle kış aylarında vücut direncinizi korumak adına mutlaka tüketmeniz gereken keçiboynuzunun bilinmeyen faydaları...

Haber 21-02-22 09:50

Faydaları saymakla bitmeyen, doğal ve organik en iyi keçiboynuzu pekmezi çeşitleri

Faydaları saymakla bitmeyen keçiboynuzu pekmezi, tam bir vitamin deposu. Özellikle kış aylarında sık sık tüketilmesi gereken keçiboynuzu pekmezinin çocuklara ve yetişkinlere birçok fayda sağladığı biliniyor. Peki, en kaliteli keçiboynuzu pekmezinin hangisi olduğunu merak ediyor musunuz? İşte organik ve faydaları saymakla bitmeyen keçiboynuzu pekmezleri!

Yemek 31-01-22 13:24

Keçiboynuzunun faydaları nelerdir? Keçiboynuzu pekmezinin faydaları nelerdir?

Keçiboynuzu veya bilinen diğer adıyla harnup, Akdeniz ikliminde yetişen ve özünden, tohumundan, tozundan her türlü şekilde faydalanılan bir bitkidir. Keçiboynuzunun faydaları ile birlikte keçiboynuzu pekmezi faydaları da çoktur. İçeriğinde bulunan maddeler nedeniyle keçiboynuzu ve pekmezinin sağlımıza yararları pek çoktur. Peki keçiboynuzunun faydalarından yararlanmak için nasıl yemeli, nasıl tüketmeli? Haberimizde keçiboynuzu, faydaları ve merak edilenleri hazırladık.

Haber 19-10-18 11:53

Keçiboynuzunun Faydaları Nelerdir?

Baklagiller familyasına dahil olan keçiboynuzu, Akdeniz ikliminin hakim olduğu bölgelerde doğal olarak yetişen ve her mevsim yeşil çalı ya da ağaç şeklinde bulunan meyveli bir bitkidir. Maki türü bir ağaç olan keçiboynuzu, 10 metre uzunluğa kadar ulaşabilmektedir ve yaprakları ise hem sert hem de koyu yeşil renklerdedir.

Yemek 03-04-16 17:23

Keçiboynuzu binbir derde deva

Erzurum'da bugün açılışı yapılan Bölgesel Sanayi İhtisas Fuarı'nda en fazla ilgiyi keçiboynuzu ürünlerinin sergilendiği stand gördü.

Haber 14-10-04 18:06

Keçi boynuzu pekmezi

Halk arasında keçi boynuzu olarak bilinen harnut bitkisinden yapılan pekmez, Kayseri'de büyük rağbet görüyor.

Haber 30-11-99 00:00