Kimyasal Haberleri

Tıkanan tuvaletleri tek hamlede açıyor! Tesisatçıyı aramadan önce tıkanan tuvaletleri açmak için en uygun yöntem

Tuvalet evin içerisinde en sık problem yaşatan alanlar arasında bulunuyor. Hijyenine ekstra dikkat etmemiz gereken tuvalet zaman zaman tıkanabiliyor. Uzmanlar tıkanmış tuvaletler için sert kimyasallar kullanmamanız gerektiğini belirtiyor. Tıkanan tuvaleti ne açar diye düşünüyorsanız bunun cevabı mutfaktan geçiyor.

Kadin 14-11-22 09:42

5 yaşındaki kızının saçını boyatan kadın sosyal medyadan tepkilerin hedefi oldu

Kadınlar daha bakımlı görünmek için saçlarının görünümüne ekstra dikkat ediyor. Saça uygulanan işlemler arasında bulunan saç boyatmak büyük tehlike saçabiliyor. Saç boyasının içerisinde bulunan kimyasallar sağlık için risk oluşturuyor. 5 yaşındaki kızının saçlarını açtıran kadın sosyal medya kullanıcılarının hedefi oldu.

Kadin 11-11-22 16:58

Mutfaktaki gizli tehlike: Milyonlarca zehir içeriyor! Vücuda verdiği zarar inanılmaz

Sağlıksız beslenmenin hastalıklara yol açtığı biliniyor. Ancak hastalıklara neden olan tek etken sağlıksız beslenmek değil. Yapılan yemeklerde kullanılan mutfak eşyaları da büyük tehlike oluşturuyor. Uzmanlar mutfakta sıklıkla kullanılan bir ürünün milyonlarca zehirli kimyasal oluşturduğunu belirtiyor. Bu kimyasallar kansere neden olabiliyor.

Haber 11-11-22 09:14

Yol çalışmasında korkutan anlar! Caddeye dökülen kimyasal madde alev alev yandı

Tekirdağ'ın Muratlı ilçesinde tadilat sırasında çıkan kıvılcımlar, yol yapım çalışmasında zemine atılan kimyasal maddeyi tutuşturdu. Yol alevler içinde kalırken, korku dolu o anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Haber 08-11-22 17:46

Kullanmadan önce tekrar düşünün! Saç boyası kör kalmasına neden oldu

Saçların görünüşü birçok kadının oldukça ilgisini çekiyor. Saç boyası tüm görünümü değiştirebiliyor. Ancak saç boyasının içerisinde bulunan kimyasal maddeler sağlığı büyük riske atıyor. Saçı boyarken yapılan ufak hatalar büyük problemlere dönüşebiliyor. Olivia Stegin, isimli genç kız saç boyarken başına gelen kaza sonucu kör kaldı.

Kadin 02-11-22 10:05

Bir kısmı peş peşe öldü, birçoğu kayıplara karıştı! Toplu ölümlerden sonra mahalleli panik içinde: Katil aramızda dolaşıyor

Trabzon'da mahallelileri ayağa kaldıran toplu ölümler gerçekleşti. Tuğrul Şeref'in "evlatları" evinin etrafında üst üste ölürken birçoğu da kayıplara karıştı. Ağızlarından köpükler gelen ölü köpeklerini gömen Şeref'in harekete geçmesi sonucu kimyasal madde şüphesiyle soruşturma başlatıldı. TRAHAYKO Başkanı Lütfiye Tüzün Kurban ise "Katil aramızda dolaşıyor" diyerek tedirginliğin devam ettiğini ifade etti.

Haber 18-10-22 10:45

Saçınıza bu işlemi yapıyorsanız hemen vazgeçin: Kanser riskini artırıyor! Brezilya fönü zararlı mı?

Özellikle kadınlar saç bakımına oldukça önem veriyorlar. Saçlarının daha güzel ve bakımlı görünmesi için çeşitli uygulamalar yaptırıyorlar. Kuaförde yapılan brezilya fönü ve keratin bakımı gibi kimyasal içeren düzleştirmeler saçların çok daha bakımlı durmasını sağlasa da kanser riskini artırıyor.

Kadin 18-10-22 09:47

Tırdan düştü, bir anda doğaya sızmaya başladı! Hidrojen peroksit panik yarattı

Tırdan varille yola düşen ve doğaya saçılan hidrojen peroksit paniğe neden oldu. Erzincan-Erzurum kara yolu üzerinde yaşanan olayda araçtan düşen, tıpta ve roket yakıtı üretiminde kullanılan hidrojen peroksit doğaya sızmaya başladı. Karayolu trafiğe kapatılırken, uzman ekip koruma kıyafetlerini giyinerek içerisinde hidrojen peroksit bulunan varile müdahale etti.

Haber 11-10-22 09:00

Pendik'te fabrikada çıkan yangına müdahale ediliyor

Pendik'te fabrikada çıkan yangına müdahale ediliyor

Yurthaber 09-10-22 13:28

Saç boyasına para vermeye son! Saçtaki beyazları azaltacak doğal çözüm

Yaşlandıkça vücudumuzda değişimler meydana geliyor. Bu değişimler arasında yer alan saç beyazları bazı etkilere bağlı olarak genç yaşlardan itibaren görülmeye başlayabiliyor. Hem kadınların hem de erkeklerin problemi olan saç beyazlarından kurtulmak için saç boyaları kullanılıyor. Ancak Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu' nun verdiği doğal tarif saç beyazlarını azaltabiliyor.

Kadin 07-10-22 14:30

Zararı saymakla bitmiyor: Kaçmak imkânsız, her yerdeler! Ölümcül darbe vuruyor

Evlerde, iş yerlerinde kısaca her yerde kullanılan ve sağlığı tehdit eden uçucu organik bileşikler, kolayca solunabilir. Başta astım ve egzama gibi hastalıklara neden olan uçucu organik bileşikler özellikle evde kullanılan temizlik ürünlerinin içeriğinde bulunuyor. Uzmanlar, sağlığımızı olumsuz yönde etkileyen uçucu organik bileşiklere karşı önemli uyarılarda bulundu.

Haber 28-09-22 22:08

Çocukları bile bile zehirliyorlar: Toksik kimyasallar kanser ve kısırlığa neden oluyor! Okul üniformaları çocukların geleceğini karartıyor!

Okul üniformaları hakkında yapılan yeni bir araştırmanın sonuçları dehşete düşürdü. Kıyafetleri test eden uzmanlar 'Sonsuz kimyasallar' olarak bilinen PFAS olarak adlandırılan kimyasallara rastladı. Endüstriyel kimyasallar doğada bozulmaz. Sonsuz kimyasallar olarak adlandırılan PFAS, artan kanser riskinin yanı sıra obezite ve astım oranları ile bağlantılıdırlar.

Haber 21-09-22 22:58

Hem sağlığınızdan hem de paranızdan olabilirsiniz! Ocaklar kansere yol açıyor

Yemek yaparken kullandığımız ocakların faturaya etkileri oldukça fazla oluyor. Ancak bütçeyi sarsan bu ocakların tek etkisi faturaya olmuyor. Yapılan araştırmalara göre ocaklar tehlikeli bir şekilde sağlığınızı da etkiliyor. Üstelik sağlığınıza etki etmesi için ocağın açık olmasına bile gerek yok.

Haber 16-09-22 07:41

Güzel kokacağım diye sağlığınızdan olmayın: Parfüm kullanmadan önce bir kez daha düşünün!

Kozmetik ürünler daha bakımlı görünmemizi sağlıyor. Ancak sağlığımızı tehlikeye atabiliyor. Kullandığımız ürünlerin içerisinde bilmediğimiz birçok zararlı kimyasal bulunuyor. Bu kimyasallar çok ciddi hastalıklara neden olabiliyor. Özellikle parfümler sağlığı oldukça tehdit eden ürünler arasında bulunuyor.

Haber 04-09-22 09:58

Sürekli olarak tekrarlanıyorsa hemen doktora başvurun! Gırtlak kanserinin büyük belirtisi

Kanser en çok görülen hastalıklar arasında bulunuyor. Oldukça ciddi sonuçlara yol açan kanserin bir sürü çeşidi bulunuyor. Her kanser türünün farklı farklı belirtileri bulunuyor. Eğer ki uzun süreli şikayetleriniz varsa mutlaka doktora görünmeniz gerekiyor.

Haber 01-09-22 14:41

Balı sağlıklı sanarak yiyorsunuz ama ciddi hastalıklara yol açabilir

Bal herkes tarafından sevilerek tüketiliyor. Özellikle kahvaltılarda kaymakla beraber sıklıkla yenilen balın birçok faydası bulunuyor. Ancak bilmediğiniz yerden aldığınız balın sağlıklı olduğunu düşünüyorsanız yanılıyor olabilirsiniz. Uzmanlar balların içerisinde bulunan kimyasallar hakkında uyarıyor.

Haber 29-08-22 16:04

Bingöl'ün Çobantaşı köyünde toprağa kimyasal atık gömüldüğü iddialarıyla ilgili açıklama

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü: - "Denetim esnasında herhangi bir kimyasal atık tespit edilmemiş olup, denetimle ilgili iş ve işlemler devam etmektedir"

Yurthaber 29-08-22 16:01

Neredeyse kör oluyordu! Saç boyası yüzünden başına gelenler dehşete düşürdü

Saçlarda zamanla beyazlamalar meydana gelebiliyor. Kadınlar saç renklerinden sıkıldığı için veya beyazlıkları kapatmak için sık sık saçını boyuyor. Saç boyalarının içinde bulunan kimyasalların vücuda birçok zararı bulunuyor. Shanika McNeil isimli bir kadın saçını boyadıktan sonra başına gelenleri paylaşarak saçını boyamak isteyen herkesi uyardı.

Haber 28-08-22 14:47

Bursa'da fabrikada kimyasal maddeden etkilenen 3 işçi tedavi altına alındı

Bursa'da fabrikada kimyasal maddeden etkilenen 3 işçi tedavi altına alındı

Yurthaber 11-08-22 16:09

Hemen çöpe atın: Karaciğer kanserini dörde katlıyor! Ölüm saçıyorlar, her yerdeler

Mutfağınızdaki ölümcül mutfak eşyalarına dikkat edin. Yapışmaz tavalar başta olmak üzere en sık ve yemek pişirirken kullanılan ürünlerde kullanılan kimyasalların karaciğer riskini dörde katlayabileceği ortaya çıktı. Yapılan çalışmada birçok ev eşyasının aynı riski taşıdığı da görüldü. Bu ürünleri çok sık kullananlar da ise bu oranın 4,5 kattan daha fazla olduğu belirtildi.

Haber 10-08-22 07:00