Kosgeb Haberleri Ve Son Dakika Kosgeb Haberleri

Kosgeb Haberleri Ve Son Dakika Kosgeb Haberleri

Bir işletme açma hevesinde olan herkesin aklına ilk gelen seçenek KOSGEB, 20 Nisan 1990 tarihinde kurulmuştur. KOSGEB, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı adının kısaltılmış halidir. Bu işletmelerin ekonomiye katılmasını sağlama, rekabet ortamına uyum sağlaması için destekleme, ekonomik gelişmeleri takip ederek etkinliklerini artırma gibi amaçlar üzerine kurulmuştur. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na bağlı olan başkanlık, imalat, üretim, hizmet ve ticaret alanlarının tamamında sektöre giriş yapmayı amaçlayanlara yardım eder. Özel bütçeli tüzel kişilik KOSGEB, çeşitli alanlarda destek programlarına sahiptir. Girişimcilik destekleri, AR-GE Teknolojik Üretim ve Yerlileştirme Destekleri, İşletme Geliştirme Büyüme ve Uluslararasılaştırma Destekleri, İŞGEM/TEKMER Programı, KOBİ Finansman Destekleri, Rehberlik ve Danışmanlık Hizmetleri alanlarında faaliyet göstermektedir. Prof. Dr. Cevahir Uzkurt başkanlığında destek programları yürütmektedir.

Kosgeb Haberleri

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, Malatya'da Dünya Kayısı Ticaret Merkezi'ni ziyaret etti:

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Malatya'nın kuru kayısı ihracatını artırmak istediklerini belirterek, "Malatya'mızın kayısıdan elde ettiği yaklaşık 650 milyon dolara erişen bir ihracat geliri var ama hedefimiz, bunu inşallah hızla 2 milyar dolar seviyesine çıkarmak." dedi.

Yurthaber 09-08-23 14:22

KOSGEB başvuru şartları nelerdir? KOSGEB desteklerinden kimler faydalanabilir?

Kısa ismi ile KOSGEB, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’dır. Ülkemizdeki tüm küçük ölçekli ve orta ölçekli işletmelerin ekonomideki yerlerini genişletmek, faaliyetlerini ve güçlerini arttırmak amacı ile oluşturulmuş bir kamu kuruluşudur. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösterir. KOSGEB’e başvuru yapabilmek için bazı şartların yerine getirilmesi gerekir.

Haber 20-07-23 18:55

KOSGEB kredisi limitlerine düzenleme! Geri ödemesi yok: 750 bin liraya kadar...

KOSGEB tarafından deprem bölgesindeki işletmelerin faaliyetlerine hızla dönmesi için yeni bir çalışma daha devreye alındı. Bu çerçevede deprem bölgesine özel olarak girişimcilik desteği limitleri arttırıldı.

Finans 13-05-23 11:39

Genç girişimci kadınlar devlet desteğiyle çikolata imalatçısı oldu

Düzce'de biri öğretmen biri idareci iki arkadaş, KOSGEB'in hibe desteğiyle kurdukları atölyede hazırladıkları ürünleri Türkiye'nin birçok noktasına göndererek damakları tatlandırıyor. - Büşra Yılmaz: - "İyi ki KOSGEB'e başvurmuşuz. Buralara gelmemizdeki en büyük etken kesinlikle KOSGEB"

Yurthaber 22-04-23 11:54

Uşaklı sanayicilerden deprem bölgesine 1,5 milyon battaniye

Üretim kapasitelerini eş zamanlı artıran battaniye imalatçılarının, üç vardiyalı çalışma sistemiyle ürettikleri yaklaşık 1,5 milyon battaniye afet bölgesine ulaştırıldı.

Yurthaber 20-02-23 10:19

KOSGEB’ten bir ilk! 1 milyon liraya kadar destek verilecek: Başvurular e-Devlet’ten…

KOSGEB'in bölgesel ve sektörel bazda kurguladığı yeni destek modelinin ilk ayağı, mobilya sektörüne yönelik olarak Kayseri'de başlatıldı. İleri girişimcilik çağrısı çerçevesinde girişimcilere, 1 milyon liraya kadar destek verilecek. Çağrı 30 Aralık’a kadar açık olacak. Başvurular ise e-Devlet üzerinden yapılacak.

Finans 20-12-22 14:50

KOSGEB Antalya'da selden etkilenen esnaf ve KOBİ'ler için acil destek kredisi başlattı

KOSGEB Antalya'da selden etkilenen esnaf ve KOBİ'ler için acil destek kredisi başlattı

Yurthaber 14-12-22 07:52

KOSGEB çalışma saatleri nedir? KOSGEB saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor?

KOSGEB, işletmelerin ekonomiye katılmalarını sağlamak, rekabet ortamına uyum gösterilmesi için işletmeleri destekleme ve ekonomik gelişmeleri takip ederek işletmelerin etkinliklerini artırma gibi hizmetler sunar. Sanayi ve Teknoloji Başkanlığına bağlı olarak pek çok alanda işletmelere destek ve hizmet sunan KOSGEB saat kaçta açılıyor?

Haber 09-12-22 16:51

Devlet desteğiyle suşi üreten genç girişimci 22 kişiye istihdam sağlıyor

Antalya'da geçen sene devlet desteğiyle suşi üretim fabrikası kuran 28 yaşındaki Ayhan Efe Ekmen, 40 otelin mutfağına suşi gönderiyor - Genç girişimci Ekmen: - "Denenmemiş bir şeyi yapmaya ve sektöre değer katacak suşi işi yapmaya karar verdim. Bu işe girişmek hiç kolay olmadı, sıfırdan bir iş kurmak sancılı bir süreç, biz de bu sancılı süreci çektik"

Yurthaber 13-10-22 11:10

En çok nohut üretilen illerden Yozgat'ta ilk leblebi imalathanesini kurdu

Leblebi üreticilerine nohut tedariki sağlayan kente katma değerli ürün kazandırmak için yola çıkan 29 yaşındaki Gökşin Akyüz, KOSGEB desteğiyle üretime başladı - Çevre yüksek mühendisi Akyüz: - "2020'de inşaata başladık, 2021'de üretime geçtik. Şu anda sarı leblebi üretimi yapıyoruz. Duble, birinci sınıf ve kırık leblebi olarak üç çeşit leblebimiz çıkıyor"

Yurthaber 12-10-22 12:00

Faizsiz, geri ödemesiz 250 bin lira verilecek! Başvurular bugün başladı

KOSGEB çok sayıda mesleği içeren Yaşayan Kültür Mirası İşletmeler Destek Programı kapsamında 250 bin liraya kadar geri ödemesiz destek verecek. Başvurular bugün başlarken 30 Eylül’de son bulacak. Verilecek destekler kuruluş, işletme ve yetiştirme, makine ve teçhizat, tanıtım ve pazarlama gibi alanlarında kullanılacak. Ayrıca işletme sahibinin mesleki birikimini aktarması için 150 bin liraya kadar personel desteği de sağlanacak.

Finans 01-09-22 08:43

55 bin TL ile başlayan da var 365 bin TL geri ödemesiz faizsiz kredi alan da! 'Bana verilmez' demeden...

Son dönemde artan enflasyon ve hayat pahalılığı nedeniyle toplumun bir kısmı ekonomik olarak problemler yaşıyor. Asgari ücretin artmasıyla birlikte özel sektörde de maaş düzenlemeleri yapıldı fakat kendi işini yapmak isteyenlerin sayısı da bir hayli arttı. Kendi işini yapmak isteyenler için faizsiz kredi fırsatı! 'Bana verilmez' demeden şartlara dikkat edin...

Finans 26-08-22 08:22

KOSGEB harekete geçti! Destek tutarı 125 bin liraya çıktı

Milyonlarca kişinin merak ettiği KOSGEB destekleri ile ilgili yeni gelişme yaşandı. KOSGEB, genç istihdamını kolaylaştıran "Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı"nın dördüncü başvuru döneminde destek tutarını 100 bin liradan 125 bin liraya çıkardı. İşte kredi desteğinin detayları…

Finans 24-08-22 16:36

Dalış tutkunu çift, KOSGEB desteğiyle su altı meraklılarına rehber oldu

Türkiye'nin birçok dalış noktasında eğitim ile turlar gerçekleştiren Asiye ve Emrah Ekeröz çifti, oluşturdukları web portalıyla dalış alanında tanıtım ve operasyon faaliyetleri ile rezervasyon ve ekipman satışı gibi hizmetler sunuyor - Emrah Ekeröz: - "Hayata başka pencereden bakmak ve su altında nefes almak isteyenler için bambaşka bir dalış deneyimi yaşatacak, su altını keşfe çıkaracağız"

Yurthaber 23-08-22 11:08

Isparta'da KOSGEB'in işletmelere desteği sürüyor

Isparta'da KOSGEB'in işletmelere desteği sürüyor

Yurthaber 22-08-22 12:23

KOSGEB Başkanı Kurt, Kocaeli Sanayi Odasında konuştu:

"KOBİ'lerimiz 100 milyar dolar civarında ihracat yapıyor. Türkiye genelinde 100 bin KOBİ bu ihracatı gerçekleştiriyor"

Yurthaber 21-07-22 15:52

KOSGEB’den faizsiz geri ödemesiz 50 bin lira destek! İşte şartlar...

Milyonlarca kişinin merak ettiği KOSGEB destekleri ile ilgili yeni gelişme yaşandı. KOSGEB, mobilya üretip satmak isteyen girişimciler için çok önemli destekler sağlıyor. KOSGEB, mobilya üretip satmak isteyen girişimcilere 50 bin TL'lik hibe desteği verileceğini duyurdu. Daha fazla hibe desteğine ihtiyacı olanlar ise geri ödemeli faizsiz 100 bin TL kredi alabilecek. İşte faizsiz geri ödemesiz kredi desteğinin detayları…

Finans 22-06-22 11:04

Otomotiv sektörünü bırakıp devlet desteğiyle karavan üretimine başladı

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde, KOSGEB'den aldığı finansmanla kendi işini kuran girişimci Erman Erduran, Hollanda, Almanya ve Belçika gibi ülkelerden karavan siparişi aldı - Erduran: - "Devlet imkanlarıyla çok güzel işlere imza attık. Daha da başaracağımıza inanıyorum. İstihdamı her geçen gün ileri taşıyoruz. Talep çoğalıyor, üretim artıyor. Aylık 2 karavan çıkartıyoruz"

Yurthaber 15-06-22 11:04

KOSGEB'den 400 bin liraya kadar geri ödemesiz destek!

KOSGEB, enerji verimliliğine yönelik yapılacak yatırımlar için harekete geçti. KOSGEB, enerji verimliliğine yönelik yapılacak yatırımlara 400 bin liraya kadar hibe desteği verecek.

Finans 13-06-22 10:39

Devlet desteğiyle güzellik merkezi kuran kadın girişimci 15 kişiyi istihdam ediyor

Kahramanmaraş'ta yıllarca kuaförlük yapan Songül Emektar, KOSGEB desteğiyle açtığı dükkanını yine devlet desteğiyle büyüttü - KOSGEB İl Müdürü Yasin Yüksek: - "Girişimcilerimizden özellikle işlerine odaklanmalarını ve çok çalışmalarını bekliyoruz"

Yurthaber 27-05-22 12:49

KOSGEB'den 65 bin TL geri ödemesiz destek! İşte başvuru şartları

KOSGEB kendini işini kurmak isteyen gençler için harekete geçti. KOSGEB kendi işini kurmak isteyen vatandaşlar için 65 bin TL'lik hibe ile girişimlere finans desteği sağlayacak. İşte başvuru şartları...

Finans 20-05-22 09:56

400 bin lira geri ödemesiz destek! Başvurular e-Devlet'ten...

KOSGEB aracılığıyla Küçük ve Orta Boy İşletmeleri (KOBİ) Yeşil Dönüşüm Destek Programı hayata geçirildi. Buna göre, yıllık enerji tüketimi 10-99 TEP(Toplam Eşdeğer Petrol) aralığında olan işletmeye 100 bin TL, yıllık enerji tüketimi 100-500 TEP olanlara ise 400 bin TL destek sağlanacak.Başvurular e-Devlet üzerinden yapılabilecek. Destekten yaklaşık 100 bin işletmenin faydalanacağı belirtildi. İşte destek programının detayları...

Finans 12-05-22 12:42

Bakterilerden üretilen gübreyle hem verim artacak hem toprak korunacak

OMÜ Fen Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Ali Osman Adıgüzel: - "Ürettiğimiz gübre toprağa zarar vermiyor, aynı zamanda mevcut içeriğinden dolayı toprağı besliyor ve topraktaki doğal bakteri türlerinin daha iyi gelişmesini sağlıyor"

Yurthaber 12-05-22 11:47

KOSGEB duyurdu! 2 bin 500 liradan 10 bin liraya çıkardı

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, Helal Akreditasyon Kurumu tarafından akredite edilen kuruluşlardan alınacak belgeler için verdiği belgelendirme destek üst limiti 2 bin 500 liradan 10 bin liraya yükseltildi.

Finans 11-05-22 10:07

BTSO Enerji Verimliliği Merkezinden hizmet alan KOBİ'lere KOSGEB desteği

BTSO Enerji Verimliliği Merkezinden hizmet alan KOBİ'lere KOSGEB desteği

Yurthaber 25-04-22 14:25

65 bin TL'ye kadar geri ödemesiz iş desteği! Performansa göre 5-10-20 bin TL hesaba yatıyor!

İş kurmak isteyenler 65 bin TL'ye kadar geri ödemesiz kredi desteği! Tüm şartlar açıklandı! KOSGEB tarafından yeni iş kurmak isteyen kişilere yönelik olarak verilen kredi desteğinden faydalanmak isteyenler başvuru şartlarını ve detayları merak ediyor. Kuruluş desteği, performans desteği, sertifika desteği olmak üzere 3 ayrı alanda parasal destek veriliyor.

Finans 17-04-22 10:29

Ödül alan kadın girişimci, ihracatı artırmaya odaklandı

Sebze meyve kurutma girişimindeki başarısıyla Türkiye'ye Enerji Veren Kadınlar Ödül Töreni'nde 2022 yılı girişimcilik ödülüne layık görülen Aydınlı Yasemin Korkut, yöresinin ürünlerini dünya pazarlarıyla buluşturuyor - Yasemin Korkut: - "Kadının kendi ayaklarının üzerinde durabilmesi, bunu kırsal alanda başarabilmesi ve örnek olması benim için gerçekten çok büyük bir mutluluk"

Yurthaber 06-04-22 11:08

KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt'tan MÜSİAD İzmir Şubesi'ne ziyaret

KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt'tan MÜSİAD İzmir Şubesi'ne ziyaret

Yurthaber 31-03-22 09:57

KOSGEB'in 18 bin liralık desteğini 9 milyon liralık yatırıma dönüştürdü

Niğdeli girişimci Gökhan Ayaz, devlet desteğiyle kurduğu işletmede ürettiği 21 çeşit dondurma aromasını iç piyasanın yanı sıra yurt dışına da gönderiyor - Gökhan Ayaz: - "Elimden geldiğince istihdam sağlayıp, ihracat yaparak KOSGEB'in sağladığı desteklerin karşılığını vermeye çalışıyorum"

Yurthaber 28-03-22 11:24

Faizsiz 100 bin TL verilecek! Son tarih 31 Mart

Pandemi döneminde zarar gören işletmelerin istihdamlarını korumak ve istihdam sayısını arttırmak için sunulan 100 bin TL faizsiz kredi destek başvuruları 31 Mart’ta sona erecek. İşte projeye başvuru şartları...

Finans 25-03-22 11:42

Devlet desteğiyle açtığı iş yeriyle ev hanımlarına örnek olmak istiyor

Afyonkarahisar'da yaptığı hamur işleriyle aile bütçesine katkı sağlayan Nazlı Karayel: - "Ev hanımlarına sesleniyorum, çalışmak çok güzel. İsteyen varsa gelsin çalışalım. İşimi büyütmek istiyorum" - "Her kapıya bir ekmek olsun. Kadınlar evde oturmasınlar. Para kazanmak güzel bir şey"

Yurthaber 21-03-22 12:12

Kadın girişimci devlet desteğiyle iş yerini kurdu

Siirt'te devlet desteğiyle iş yeri açan 22 yaşındaki Melek Yasak, plaket, kutu tasarımı, baskı ve reklam kataloğu yaptığı iş yerini açtı. İş fikri kabul edilen Yasak, 100 bin lira makine ekipman ve 60 bin lira da personel ve kuruluş hibe desteğiyle baskı, reklam ve ürün katalog üretiminin yapıldığı iş yerini kurdu.

Finans 15-03-22 16:37

Siirt'te genç kadın girişimci devlet desteğiyle iş yerini kurdu

Siirt'te genç kadın girişimci devlet desteğiyle iş yerini kurdu

Yurthaber 15-03-22 15:15

Kadın girişimci KOSGEB'den aldığı destekle 18 kişiye ekmek kapısı açtı

Tekirdağ'da KOSGEB'den aldığı destekle açtığı kalibrasyon laboratuvarında 5'i kadın 18 kişiye istihdam sağlayan girişimci Melek Şen: - "Kadınlar isterse çok güzel işler başarabilir. Çok iyi yerlere gelebilir. Bulunduğu ortamı da çiçek bahçesine çevirir. Ben kendime güvenimi bu iş yerini kurmakla, büyütmekle sağladım"

Yurthaber 08-03-22 11:10

61 yaşında oyuncak yapmaya başlayan kadın girişimci yurt dışına açıldı

Kırıkkale'de KOSGEB'in hibe desteğiyle atölye açan Munise Canbolat: - "KOSGEB bize çok yardımcı oldu, yol gösterdi. Onlara çok teşekkür ediyorum" - "Kadınlarımız önce karar versinler ve hiçbir şeyden korkmasınlar. Her şeyin başı cesaret"

Yurthaber 08-03-22 11:03

Siirt'te devlet desteğiyle işini kuran kadın, eşini de istihdam etti

Yeliz Kalkan: - "Yıllarca eşim bize baktı, şimdi ben aileme ve biri üniversiteli 3 çocuğuma bakıyorum" - Veysel Kalkan: - "Eşim gerçekten girişimci. İstihdam ve iş konusunda çok hevesli. Onunla iftihar ediyorum"

Yurthaber 05-03-22 12:23

TESK Başkanı Palandöken, girişimcilik desteklerinin artırılmasını talep etti

TESK Başkanı Palandöken, girişimcilik desteklerinin artırılmasını talep etti

Yurthaber 02-03-22 10:23

Hobi olarak başladı! KOSGEB'den aldığı hibeyle işinin patronu oldu

Daha önce farklı sektörlerde çalışan iki çocuk annesi 35 yaşındaki Düzgün, kendi işini kurmaya karar verdi. Eşi Cem Düzgün'den hobi olarak uğraştığı ahşap süs eşyası üretimini öğrenen Düzgün, KOSGEB'ten aldığı yaklaşık 300 bin liralık destekle 2020 yılında kendi işini kurdu. Açtığı iş yeriyle ekonomiye ve istihdama katkı sağlıyor.

Finans 25-02-22 15:33

Sivas'ta 9 firmaya KOSGEB desteği

Sivas'ta 9 firmaya KOSGEB desteği

Yurthaber 24-02-22 12:49

Yanan çocuğu için yaptığı leke kremiyle ihracata hazırlanıyor

Gaziantep'te yaşayan Berivan Kızılcık, yaklaşık 4 yıl önce üstüne kaynar su dökülen kızının vücudunda yanık oluşmasının ardından aldığı eğitimler sonucu kendi markasıyla ürettiği sabun ve kremleri, birçok ildeki müşterilere ulaştırıyor - Berivan Kızılcık: - "Şu anda ihracat için Kıbrıs, Katar ve İngiltere ile görüşmelerimiz var. Bu ülkelere numune ürün gönderdim. Çok beğenildi. Şimdi ise yurt dışı sertifikalar hazırlıyorum"

Yurthaber 18-02-22 11:23

Isıtıcılarda kullanılan gizli rezistans üretimiyle ithalatın önünü kesmeyi hedefliyorlar

Malatya'daki fabrikanın ortaklarından Asım Ayazgil: - "Hedefimiz bu yıl firmamızdan 2 milyon doların üzerinde dış satım yapmak. İlk etapta iç piyasaya satım yaptık, alıcılar Çin'den aldıklarıyla kıyasladı ve bizi tercih etti" - "Türkiye'de birçok firma bunu yurt dışından getirtiyordu, artık Çin'den ithal etmiyorlar"

Yurthaber 09-02-22 14:24

Faizsiz 100 bin TL destek verilecek! Son başvuru tarihi 31 Mart

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından pandemi döneminde zarar gören işletmelerin istihdamlarını korumak ve istihdam sayısını arttırmak için 100 bin TL faizsiz kredi desteği veriliyor.

Finans 27-01-22 12:05

100 bin TL destek verilecek! İşe alımlar başladı

KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu destek paketi hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. Kurt, genç istihdamına Katkı sağlayacak destek paketi için başvuru sayısının 10 bine yaklaştığını belirtti. Aynı zamanda Kurt, peyderpey işe alımların başladığını ve Ocak ayında istihdama ciddi bir katkıda bulunacağını belirtti. Öte yandan KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt, istihdam sağlayan firmalara da 100 bin liralık destek sağlanacağını açıkladı.

Finans 07-01-22 15:47

Son dakika: Halkbank’tan faizsiz kredi ve yüzde 50 faiz indirimi! Detayları beli oldu…

Son dakika kararına göre esnafa faizsiz kredi imkânı sunacak olan Halkbank kredilerine yüzde 50 faiz indirimi yapacak, bazı iş kollarında da indirim desteği yüzde 100 olacak. Halkbank tarafından esnafa kullandırılmış ve bakiyesi bu yıl ve 2023, 2024 yılına devreden krediler için iki yıllık dönemde yüzde 50 faiz indirimi uygulanacak. İşte Halkbank faizsiz kredi ve yüzde 50 faiz indirimli kredi haberinin detayları…

Finans 05-01-22 08:21

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KOSGEB ve enerji desteği müjdesi

Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası müjdeleri tek tek sıraladı. KOSGEB destekleriyle ilgili yeni düzenlemenin yanı sıra enerji desteğini de duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Vatandaşlarımıza yapılan kömür yardımlarının yeni yıl ile birlikte, altını şimdi çiziyorum, doğalgaz faturası desteği olarak da verilebileceğinin haberini sizlerle paylaşmak istiyorum" dedi. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı o müjdelerin detayları...

Finans 03-01-22 20:36

Yemek fabrikasında işçiydi, yaptığı girişimle şimdi iş yerlerine yemek pazarlıyor

Erzurum'da yaklaşık 2 yıl yemek fabrikasında çalışan 3 çocuk annesi Yasemin Bülbül, devletin verdiği 70 bin lira hibe desteğiyle kurduğu lokanta ve kafeteryasında kadınlara da istihdam sağlıyor - Yasemin Bülbül: - "Kadınların hiç beklemeden ticarete atılmalarını tavsiye ediyorum. Ticaret çok güzel, özellikle KOSGEB desteğiyle müthiş işler yapılabiliyor. Devletimiz bu anlamda her türlü desteği kadınlara ve girişimcilere sağlıyor"

Yurthaber 19-12-21 12:19

Genç yazılımcılar, yabancı dil eğitimini sanal gerçeklik gözlüğüne taşıdı

Düzce'de KOSGEB desteğiyle geliştirilen yazılım sayesinde Türkiye, Arabistan, İngiltere, Rusya, İtalya ve Almanya gibi ülkeler sanal ortamda gezilerek çeşitli mekanlarda kurulan diyaloglar sayesinde yabancı dil öğrenilebiliyor - Yazılım şirketinin yönetim kurulu başkanı İbrahim Aydın: - "Bir ülkeye gitmeden o ülkeyi bire bir tanıma imkanı, o ülkenin kültürünü tanıma imkanı ve o ülkede konuşulan dili bire bir konuşma imkanı sunuyor"

Yurthaber 18-12-21 16:24

Tekstil işçisi kadın kurduğu atölyeyle işveren olmanın mutluluğunu yaşıyor

Aydın'da tıp fakültesini kazanan kızının desteğiyle medikal forma üretmek üzere atölye kuran kadın girişimci, 5 kadına istihdam sağlıyor - Kendi markasıyla önlük diken Cevriye Muratoğlu: - "Bana 'Bu zamanda atölye açılır mı?' dediler. Doktor, hemşire forması salgın sürecinde de ihtiyaç olan bir şeydi. O yüzden kimseyi önemsemedim. 'Bu işi yapacağım' diyerek inat ettim"

Yurthaber 16-12-21 11:05

Çikolata sevgisi 66 yaşında imalathane açtırdı

Amasya'nın Merzifon ilçesinde yaşayan ve KOSGEB desteğiyle kendi iş yerini kuran emekli muhasebeci Berzechan Jale İzgin: - "Kadınlar hayallerinin peşinden gitsinler. Çok arzu ettikleri bir şeyler varsa hiç bırakmadan, eğitimlerini alarak devam etmelerini öneririm. Bir de çok araştırma yapmaları gerekiyor. Ben hala araştırıyorum, sürekli denemeler yapıyorum"

Yurthaber 13-12-21 11:10