Pandemi nedir?

Pandemi nedir?

Salgın hastalıkların tüm dünya genelinde yayılması ile birlikte pandemi ortaya çıkar. Herhangi bir kıtada veya dünyanın tamamında yayılan epidemilere “pandemi” ismi verilir. Dünya nüfusunun daha önce karşı karşıya kalmadığı bir hastalığın ilk defa ortaya çıkması ve sürekli yayılmasıyla birlikte pandemik hastalık durumu ile karşı karşıya kalınır. Bir hastalığın pandemi olarak belirtilmesi için çok sayıda ölüme sebep olması yeterli değildir. Pandemi terimi bulaşıcı hastalıklar için kullanılır. Günümüzde etkisini sürdüren iki farklı pandemi vardır. Çeşitli yollarla bulaşan hastalıkların önlenmesi için dünya genelinde yoğun bir şekilde mücadele edilmektedir. HIV / AIDS ismi verilen bulaşıcı hastalığın yanı sıra 2020 yılında dünya genelinde yayılan Covid – 19 hastalıkları pandemi olarak nitelendirilmektedir.

pandemi Haberleri

COVID-19 ile ilgili korkutan haber! O hastalıkların riskini artırabilir

Covid-19 hakkında yapılan yeni araştırmalar sonucunda şaşırtan bir bilgi elde edildi. Danimarka'da yapılan araştırmalara göre Covid-19 geçiren kişilerde bazı hastalıkların meydana gelme riskinde artış yaşanabiliyor. Yapılan son çalışmalar Covid-19 geçirenlerde özellikle Parkinson, Alzheimer ve inme gibi nörolojik hastalıkların oluşma riskinde artış yaşandığını ortaya koydu.

Haber 26-06-2022 13:40

Uzman isimden dikkat çeken açıklamalar! 'Bu yaz tatilinin çocuklar için müthiş fırsat'

Pandemi sonrasında yaz tatiline çıkacak anaokulu ve ilkokul öğrencileri için ailelere önerilerde bulunan YTÜ Okulları Genel Koordinatörü Özlem Ülker Günal, bu yaz tatilinin çocuklar için müthiş fırsat olduğunu söyledi.

Egitim 17-06-2022 10:45

Bu sebeple 20-30 yıl sonra hastalıklarla boğuşur hale geleceğiz

Sağlıksız beslenme ve hareketsiz yaşam birçok hastalığa neden olan etkenler arasında üst sıralarda yer alıyor. Özellikle pandemi sebebiyle iyice artış gösteren bu zararlı alışkanlıklar obeziteye, kalp hastalıklarına ve çeşitli hastalıklara yol açıyor. İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu yaptığı konuşmada obezitenin etkilerine dikkat çekti.

Haber 09-06-2022 15:45

Pandemide herkes onu kullanıyordu! Ancak artık rüzgar tersine esiyor

Pandeminin ilk günlerinde büyük ilgi gören Clubhouse'da işler pek yolunda gitmiyor. Bir zamanlar sohbet odası rüzgarının estiği popüler uygulamada artık ayrılık rüzgarları esiyor. Diğer teknoloji şirketleri rakip ürünler çıkarınca Clubhouse'a olan ilgi de düştü.

Haber 06-06-2022 12:06

Diğer Haber Etiketleri

koronavirüs (Covid-19) Clubhouse sgk akıllı telefon Sağlık Bakanlığı Fahrettin Koca koronavirüs aşısı (Covid-19 aşısı) Sağlık Bakanı son dakika haberi kıdem tazminatı Tazminat bilim kurulu cezaevi Adalet Bakanlığı WHO Dünya Sağlık Örgütü Güney Afrika Cumhuriyeti Bingöl maske İstanbul e-devlet Rusya Ukrayna KOSGEB HES kodu İtalya Ağrı Prof. Dr. Tevfik Özlü Çin Mehmet Ceyhan Niğde Fuat Oktay İŞKUR İngiltere Elizabeth Hurley Erzincan Bayburt Türkiye Bakkal asgari ücret Japonya Hollanda yüz yüze eğitim Amazon Karaman Mercedes-Benz KYK antalya tiktok PCR testi Samsun Almanya karantina Anadolu Üniversitesi Eskişehir Aşı Diyarbakır Hakkari Microsoft Ankara Kars Recep Tayyip Erdoğan tam kapanma İzzet Yıldızhan Kısa Çalışma Ödeneği Edirne TÜFE Düzce deniz salyası Ali Koç Fenerbahçe Futbol Kulübü Denizli Vedat Bilgin İnegöl Trabzon Bilecik Haluk Levent Kırmızı Oda dizisi Hande Doğandemir Will Smith Game Of Thrones dizisi Bursaspor Konya Ceylan Ertem Rize cilt bakımı Bolu Kocaeli Sakarya Zonguldak Karabük Balıkesir polis Ceza Hatay Van Ekonomi deprem Gülse Birsel Füsun Önal Hayko Cepkin Aleyna Tilki Georgia Harrison Adıyaman Kilis Bursa Ireland Baldwin Gülşen Bubikoğlu Burcu Kıratlı Işın Karaca Sinan Akçıl Siirt youtube Mustafa Varank Batman Hasankeyf Amasya Muş Ordu Kahramanmaraş Erzurum İşçi Yozgat internet Öğretmen Muğla Demet Akalın Adana virüs Malatya Gökhan Özoğuz Ahmet Mümtaz Taylan resmi gazete influenza

Koçtaş salgına rağmen 2021'de yüzde 57 büyüdü

Koçtaş Genel Müdürü Devrim Kılıçoğlu: - "2021 yılı da pandemi etkilerinin ve belirsizliğin devam ettiği bir yıl oldu. Olumsuz koşullara rağmen 2021 yılında yüzde 57 oranında bir büyüme sağladık" - "2023 yıl sonu hedefimiz toplamda 550 mağazaya ulaşmak"

Yurthaber 02-06-2022 12:39

Maymun çiçeği virüsü: 'Kabus değil ama kötü bir rüya olabilir'

Maymun çiçeği virüsünün görüldüğü ülkelerin sayısı artıyor. Virüs bazı Avrupa ülkelerinin ardından ABD, Kanada ve Avustralya'da da tespit edildi. Peki 1970'ten beri ortalıkta olan virüs neden şimdi birdenbire yayılmaya başladı? Bu hastalığın yeni bir pandemiye dönüşme ihtimali var mı? Prof. Dr. Alpay Azap çeşitli önlemlerin alınması gerekeceğini belirtiyor.

Haber 31-05-2022 21:37

ABD'deki En Büyük Kentler Pandemide Nüfus Kaybetti

Başta New York, Los Angeles ve Chicago olmak üzere pandeminin ilk yılında Amerika'nın en büyük 10 kentinin sekizinin nüfuslarında azalma kaydedildi. San Francisco, pandemi döneminde Amerika'da nüfusu en çok azalan kent oldua

Haber 31-05-2022 20:21

Gayrimüslim ülkelerin helal ürünlere talebi Kovid-19 salgınıyla arttı

Helal Akreditasyon Kurumu Başkanı Zafer Soylu: - "Güvenli, sağlıklı, temiz gıdanın önemi pandemiyle ortaya çıktı. Özellikle Uzak Doğu coğrafyasında Müslüman olmayan tüketiciler de helal belgeli ürünlere yoğun talep göstermeye başlamıştır" - "Bize başvuruların büyük kısmı gayrimüslim ülkelerden yapılan başvurulardır. Hatta Türkiye'de belgelendirme faaliyetlerinde bulunan ve bizim akredite ettiğimiz kuruluşların bir kısmının müşterileri yurt dışından gelmektedir"

Yurthaber 29-05-2022 11:02

SGK duyurdu! Reçetesiz ilaç temini 1 Haziran'da sona eriyor

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından Covid-19 pandemisi tedbirleri bağlamında “Kronik Hastalıklarda İlaçların Reçete Olmaksızın Temin Edilmesi Uygulaması” 1 Haziran'da sona eriyor.

Finans 26-05-2022 16:48

NFC ile neler yapılabilir? NFC özelliği ile temassız ödeme nasıl yapılır?

NFC teknolojisi, başta akıllı telefonlar olmak üzere birçok akıllı cihaza entegre edilmeye başlandı. Ödeme konusunda sağladığı kolaylığın yanı sıra güvenlik anahtarları, giriş çıkışta okutulan kartlar ve otobüs kartlarının yerini alabileceği düşünülen bu teknoloji, QR kodun bir üst versiyonu olarak tanımlanabilir. Günümüzde her işlemi kolayca gerçekleştirmemizi sağlayan cep telefonlarının çoğu NFC teknolojisine sahiptir. NFC ile neler yapılabilir? NFC özelliği kullanım alanları nelerdir?

Haber 25-05-2022 13:59

Son Dakika: 24 Mayıs koronavirüs tablosu açıklandı! İşte can kaybı ve vaka sayısında son durum

Son dakika haberi: 24 Mayıs Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 6 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 1304 oldu. Günlük Kovid-19 vaka sayısı iki yıl sonra ilk kez pazar günü binin altına inmiş, Bakan Koca, vaka sayısı 3 gün üst üste binin altında olduğunda, toplu taşımadaki maske zorunluluğunun kaldırılacağını açıklamıştı. Ancak son verilerde vaka sayısının yeniden binin üzerine çıkması nedeniyle toplu taşımada maske şartı sürüyor.

Haber 24-05-2022 20:39

Son Dakika: 23 Mayıs koronavirüs tablosu açıklandı! İşte can kaybı ve vaka sayısında son durum

Son dakika haberi: 23 Mayıs Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 3 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 922 oldu. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 23-05-2022 21:12

Son Dakika: Bakan Koca'dan 'maymun çiçeği hastalığı' açıklaması! Maymun çiçeği pandemiye yol açar mı?

Son dakika haberi: Koronavirüs pandemisinin ardından dünyadan vaka haberlerinin peş peşe gelmesiyle maymun çiçeği virüsü endişeye yol açtı. Türkiye'de maymun çiçeği hastalığının görülüp görülmediğinin yanı sıra bu hastalığın tıpkı Covid-19 gibi bir pandemiye neden olup olmayacağı da merak ediliyor. Son olarak Sağlık Bakanlığı'nın açıklamasının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan da flaş bir maymun çiçeği virüsü açıklaması geldi. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 22-05-2022 17:40

Çalışan herkesi ilgilendiriyor! Ücretsiz izinlerle ilgili flaş karar: Kıdem ve tazminat hakkı...

Pandemide ücretsiz izin çalışma süresinden sayılınca tazminata hak kazandı. Bir temizlik firmasında 10 ay çalışıp ücretsiz izne gönderildiği 60 günün ardından işten çıkartılan D.Ö., tazminat davası açtı. Mahkeme, 1 yılı doldurmadığı için çalışma haklarını almayan D.Ö.'ye pandemi süresinde verilen 60 günlük ücretsiz iznin keyfi çalışmama durumu olmadığından çalışma süresine ekledi. Emsal niteliği taşıyan davada 1 yıl çalışmış sayılan D.Ö., kıdem ve ihbar tazminatı almaya hak kazandı.

Finans 21-05-2022 10:56

Son Dakika: 18 Mayıs koronavirüs tablosu açıklandı! İşte can kaybı ve vaka sayısında son durum

Son dakika haberi: 18 Mayıs Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 3 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 1443 oldu. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 18-05-2022 20:45

Son Dakika: 17 Mayıs koronavirüs tablosu açıklandı! İşte can kaybı ve vaka sayısında son durum

Son dakika haberi: 17 Mayıs Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 7 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 1608 oldu. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 17-05-2022 20:06

Çip fiyatlarına zam yolda! Elektronik ürünler yüzde 20...

Çip krizi devam ederken üreticilerden yeni zam haberleri gelmeye devam ediyor. Samsung'un maliyetlerini karşılamak için yarı iletken fiyatlarını artırıp zam yapacağı iddia edildi. Fiyatlardaki artış sonrası arabadan akıllı telefona, bilgisayardan beyaz eşya fiyatlarına kadar çok sayıda ürünlerin de zamlanması bekleniyor.

Finans 17-05-2022 10:17

Son Dakika: 16 Mayıs koronavirüs tablosu açıklandı! İşte can kaybı ve vaka sayısında son durum

Son dakika haberi: 16 Mayıs Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 4 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 1254 oldu. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 16-05-2022 20:02

"Bir ya da iki hafta sonra..." Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. İlhan'dan koronavirüsle ilgili dikkat çeken açıklama

Koronavirüs vaka sayılarındaki düşüşün ardından birkaç gündür yeniden artışın yaşanması vatandaşlar arasında Covid-19 ve tedbirlerin son durumu ile ilgili merak uyandırdı. Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan vakalardaki artışın bayram ziyaretleri ve kalabalık kutlamalardan kaynaklanmış olabileceğini belirtti. Düşüş beklentisi ile alakalı ise "Bir ya da iki hafta sonra yine binin başlarındaki rakamlara doğru yol alabileceği kanısındayım." dedi.

Haber 11-05-2022 16:23

Son Dakika: 10 Mayıs koronavirüs tablosu açıklandı! İşte can kaybı ve vaka sayısında son durum

Son dakika haberi: 10 Mayıs Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 7 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 1858 oldu. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 10-05-2022 20:32

Son Dakika: 9 Mayıs koronavirüs tablosu açıklandı! İşte can kaybı ve vaka sayısında son durum

Son dakika haberi: 9 Mayıs Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 8 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 1542 oldu. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 09-05-2022 22:15

Açık cezaevi izinleri bitiyor mu? Açık cezaevi Covid izni ne zaman bitecek? Açıklama geldi

Koronavirüs nedeniyle açık cezaevlerindeki hükümlülerin izinlerindeki son durum çok sayıda kişi tarafından merak ediliyor. Pek çok hükümlü ve yakını tarafından "Açık cezaevi izinleri bitiyor mu?" sorusuna yanıt arıyor. Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce konuyla ilgili önemli bir açıklama yapıldı. CTE, açık cezaevlerindeki hükümlülerin koronavirüs kapsamındaki izinlerinin sona ereceğini duyurdu. Peki, açık cezaevi Covid izni ne zaman bitecek? İşte detaylar...

Haber 06-05-2022 18:25

Son Dakika: 4 Mayıs koronavirüs tablosu açıklandı! İşte can kaybı ve vaka sayısında son durum

Son dakika haberi: 4 Mayıs Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 7 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 1132 oldu. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 04-05-2022 20:04

DSÖ korkutan gelişmeyi duyurdu! "Sebebi bu"

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), koronavirüs ile ilgili yaptığı son açıklamada korkutan gelişmeyi duyurdu. DSÖ, Kovid-19’un dünyada en yaygın varyantı olan Omicron’un Güney Afrika’da 2 yeni alt varyantının saptandığını açıkladı.DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, Güney Afrikalı araştırmacıların iki yeni alt varyant daha keşfettiğini açıkladığı konuşmasında ülkede son günlerdeki vaka artışlarının sebebinin bu varyantlar olduğunun bildirildiğini söyledi.

Haber 04-05-2022 18:01

Son Dakika: 1 Mayıs koronavirüs tablosu açıklandı! İşte can kaybı ve vaka sayısında son durum

Son dakika haberi: 1 Mayıs Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 12 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 1480 oldu. Twitter hesabından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise "Covid-19 son durak. Bugün 1.480 olan vaka sayısı binin altına inince toplu taşımaya maskesiz biniyoruz. Biraz çabayla, belki de bayram dönüşünde!" dedi. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 01-05-2022 23:10

Salgın nedeniyle iptal edilen düğünün ücreti için mahkemeden iade kararı

Salgın nedeniyle iptal edilen düğünün ücreti için mahkemeden iade kararı

Yurthaber 01-05-2022 12:38

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Yılmaz, Bingöl'de gazetecilerle bir araya geldi:

"Pandeminin etkilerinden çıkan en hızlı ülke Türkiye oldu. Geçen yıl 225 milyar dolar civarında bir ihracat gerçekleştirdik. Bu sene inşallah 250'yi de aşar ki rakamlar onu gösteriyor"

Yurthaber 01-05-2022 04:34

Son Dakika: 29 Nisan koronavirüs tablosu açıklandı! İşte can kaybı ve vaka sayısında son durum

Son dakika haberi: 29 Nisan Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 9 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise bin 924 oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Covid-19 kaynaklı vefat sayısı 24 Mart 2020'den sonra ilk kez bugün 10’un altına düştü." dedi. "Bugün 1.924 olan vaka sayısında da düşüş devam ediyor." diyen Bakan Koca "Daha sevindirici haberler, inanıyoruz ki çok yakın." ifadelerini kullandı.

Haber 29-04-2022 21:23

Önce pandemi, sonra savaş: Zor dönemlerde mutlu kalmak için ne yapmalı?

Dünya zor günlerden geçiyor. Önce insanları eve kapanmaya zorlayan pandemi, ardından da Rusya'nın Ukrayna'yı işgali üzerine haberlere yansıyan görüntüler, herkesin ruh halini etkiledi. Peki zor dönemlerde mutlu kalmanın bir yolu var mı? BBC Future’un mutluluk rehberi kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayabilir.

Haber 29-04-2022 04:47

Son Dakika: 28 Nisan koronavirüs tablosu açıklandı! İşte can kaybı ve vaka sayısında son durum

Son dakika haberi: 28 Nisan Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 15 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 2 bin 256 oldu. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 28-04-2022 20:14

Son Dakika: Bilim Kurulu toplantısı ne zaman? Bakan Koca açıkladı

Son dakika haberi: Tüm Türkiye'de merakla beklenen Bilim Kurulu toplantısı ile ilgili flaş bir açıklama geldi. Uzun süredir önemli kararların açıklanmasının beklendiği toplantıyla ilgili "Bilim Kurulu toplantısı ne zaman?" sorusu soruluyordu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter'dan yaptığı açıklamayla toplantının gerçekleştirileceği tarihi duyurdu. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 25-04-2022 22:46

Son Dakika: 25 Nisan koronavirüs tablosu açıklandı! İşte can kaybı ve vaka sayısında son durum

Son dakika haberi: 25 Nisan Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 15 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 2 bin 604 oldu. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 25-04-2022 19:30

Villalarda bayram yoğunluğu! Haftalığı 10 bin ile 110 bin lira arasında değişiyor

Pandemiyle birlikte hayatımıza giren villa turizminde, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi yoğunluk yaşanıyor. Haftalığı 10 bin ile 110 bin lira arasında değişen lüks villalar, büyük ilgi görüyor. Villaların yüzde 90'ı günler öncesinden doldu.

Finans 25-04-2022 11:40

Son Dakika: 24 Nisan koronavirüs tablosu açıklandı! İşte can kaybı ve vaka sayısında son durum

Son dakika haberi: 24 Nisan Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 15 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 2 bin 277 oldu. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 24-04-2022 19:34

Son Dakika: 23 Nisan koronavirüs tablosu açıklandı! İşte can kaybı ve vaka sayısında son durum

Son dakika haberi: 23 Nisan Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 16 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 2 bin 654 oldu. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 23-04-2022 19:48

Son Dakika: 22 Nisan koronavirüs tablosu açıklandı! İşte can kaybı ve vaka sayısında son durum

Son dakika haberi: 22 Nisan Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 15 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 2 bin 898 oldu. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 22-04-2022 19:42

Son Dakika: 21 Nisan koronavirüs tablosu açıklandı! İşte can kaybı ve vaka sayısında son durum

Son dakika haberi: 21 Nisan Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 17 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 3 bin 354 oldu. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 21-04-2022 19:54

Maske yasağı kalkıyor mu? Bakan Koca tarihi duyurdu! Kapalı alanlarda ve okullarda maske zorunluluğu var mı?

Maske zorunluluğunun kalkıp kalkmadığı vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında uygulamaya konulan maske zorunluluğu uzun bir süredir hayatımızda yer alıyor. Daha önce alınan kararla açık alanlarda zorunluluk kaldırılmıştı. Bakan Koca'dan merakla beklenen Bilim Kurulu toplantısı hakkında tarih duyurusu geldi. Peki maske yasağı kalkacak mı? Kapalı alanlarda ve okullarda maske zorunluluğu var mı? İşte merak edilenler...

Haber 21-04-2022 08:06

Son Dakika: 20 Nisan koronavirüs tablosu açıklandı! İşte can kaybı ve vaka sayısında son durum

Son dakika haberi: 20 Nisan Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 18 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 3 bin 668 oldu. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 20-04-2022 20:54

Son dakika: 17 Nisan koronavirüs tablosu açıklandı! İşte can kaybı ve vaka sayısında son durum

Son dakika haberi: 17 Nisan Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 17 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 3 bin 268 oldu. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 17-04-2022 20:40

Son dakika: 16 Nisan koronavirüs tablosu açıklandı! İşte can kaybı ve vaka sayısında son durum

Son dakika haberi: 16 Nisan Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 19 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 4 bin 86 oldu. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 16-04-2022 19:51

Son dakika: 15 Nisan koronavirüs tablosu açıklandı! İşte can kaybı ve vaka sayısında son durum

Son dakika haberi: 15 Nisan Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 18 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 4 bin 425 oldu. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 15-04-2022 20:17

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı! Maske zorunluluğu kalkıyor mu? Otobüslerde, okullarda ve hastanelerde maske kalkacak mı?

Maske zorunluluğu kalkıyor mu? sorusu şu sıralarda çok sık sorulan sorular arasında yer alıyor. Maskeye dair yapılan her haber dikkatli bir şekilde takip ediliyor. Maske zorunluluğu konusu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamaları ile gündeme geldi. İşte merak edilen maske zorunluluğu kalkıyor mu sorusunun cevabı!

Haber 15-04-2022 09:08

Son dakika: 14 Nisan koronavirüs tablosu açıklandı! İşte can kaybı ve vaka sayısında son durum

Son dakika haberi: 14 Nisan Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 21 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 5 bin 127 oldu. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 14-04-2022 19:39

İstanbul İl Sağlık Müdürü açıkladı! Pandeminin başından bu yana ilk kez oldu

Tüm dünyayla birlikte Türkiye'de de vaka ve ölüm sayıları bir hayli düşerken, normalleşme de beraberinde geldi. Açıklanan rakamlara göre vaka sayısı bir önceki güne göre düşerek devam ederken, İstanbul'da pandeminin başından bu yana en düşük sayı açıklandı. Konuya ilişkin açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Memişoğlu, birkaç ay içinde de hastalığın tamamen yok olabileceğini söyledi.

Haber 14-04-2022 11:11

Devlet her ay 1100 lira veriyor! Başvurular e-devletten

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından pandemi sebebiyle ekonomik sıkıntı yaşayan vatandaşlara sosyal yardım parası veriyor. 1100 TL’lik sosyal yardım başvurusu yapmak isteyen birçok ihtiyaç sahibi vatandaş, sosyal destekten nasıl yararlanabileceğini araştırıyor.

Finans 14-04-2022 10:13

Son dakika: 10 Nisan koronavirüs tablosu açıklandı! İşte can kaybı ve vaka sayısında son durum

Son dakika haberi: 10 Nisan Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 32 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 5 bin 609 oldu. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 10-04-2022 19:17

Önce pandemi, sonra savaş: Zor dönemlerde mutlu kalmak için ne yapmalı?

Dünya zor günlerden geçiyor. Önce insanları eve kapanmaya zorlayan pandemi, ardından da Rusya'nın Ukrayna'yı işgali üzerine haberlere yansıyan görüntüler, herkesin ruh halini etkiledi. Peki zor dönemlerde mutlu kalmanın bir yolu var mı? BBC Future’un mutluluk rehberi kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayabilir.

Haber 10-04-2022 11:54

Son dakika: 9 Nisan koronavirüs tablosu açıklandı! İşte can kaybı ve vaka sayısında son durum

Son dakika haberi: 9 Nisan Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 35 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 6 bin 986 oldu. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 09-04-2022 20:21