Kozmetik Haberleri

İzmir'de bir kozmetik fabrikasında yangın çıktı

İzmir'de bir kozmetik fabrikasında yangın çıktı

Yurthaber 17-09-22 11:51

Gülü ve lavantasıyla ünlü Isparta, kozmetikte Güney Kore'ye yöneldi

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği Başkanı Ümit Mirza Çavuşoğlu: - "Isparta'nın kozmetik sektöründeki ihracatını artırmak için Güney Kore'ye ticari heyet ziyareti düzenleyeceğiz"

Yurthaber 16-09-22 10:49

Tüm dünyanın gözü onda! Karagül cilt problemlerini kökten çözüyor

Herkes pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olmak istiyor. Ancak sağlıksız beslenme, stres, uykusuzluk, genetik faktörler gibi etkenler nedeniyle çeşitli cilt problemleri yaşanabiliyor. Şanlıurfa'da yetişen karagül aklınıza gelecek her türlü cilt problemine karşı koruma sağlıyor.

Haber 07-09-22 10:18

Şanlıurfa'da son kullanma tarihi geçmiş kozmetik ürünler imha edildi

Şanlıurfa'da son kullanma tarihi geçmiş kozmetik ürünler imha edildi

Yurthaber 26-08-22 15:58

Kimya mühendisinden çok konuşulacak sözler! 'Sabun, krem ve parfüm gibi ürünler cinsiyet kaymasına neden oluyor'

Yüksek Kimya Mühendisi Kudret Livaoğlu, Zeytinburnu’nda gerçekleştirilen bir etkinlikte kozmetik ürünleri ile ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı. Livaoğlu, "Yapılan bilimsel çalışmalarda sabun, parfüm, krem, deodorant gibi ürünlerde bulunan fitalat maddesinin, DNA hasarına ve cinsiyet kaymalarına sebep olduğu tespit edildi" diye konuştu.

Haber 25-08-22 17:18

GÜNCELLEME - Samsun'da gıda ve kozmetik fabrikasında yangın

Yangın kısmen kontrol altına alındı YANGININ KISMEN KONTROL ALTINA ALINDIĞI BİLGİSİ EKLENDİ

Yurthaber 23-08-22 01:14

Samsun'da gıda ve kozmetik fabrikasında yangın çıktı

Samsun'da gıda ve kozmetik fabrikasında yangın çıktı

Yurthaber 23-08-22 00:36

Hatay'da kozmetik malzeme deposu olarak kullanılan evde yangın çıktı

Dumandan etkilenen 4 kişi hastaneye kaldırıldı

Yurthaber 17-08-22 01:10

Dezenfektandan kozmetiğe! Sahte ürünlere ceza yağdı: 1,4 milyon lira...

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'nun (TİTCK) 6 aylık denetimlerinde, uygunsuz ve güvensiz olduğu belirlenen 470 kozmetik ürün için 645 bin lira para cezası kesildi. Sahte, kaçak veya taklit yaklaşık 7 bin parfüm ve deodorant imha edildi. Ayrıca ruhsatsız ve teknik düzenlemeye aykırı el dezenfektanı, antibakteriyel sıvı sabun ve sinek kovucu gibi ürünleri piyasaya sürenlere de 752 bin 400 lira idari para cezası verildi

Finans 11-07-22 11:31

Biyoenformatik ve Genetik mezunları ne iş yapar? Biyoenformatik ve Genetik bölümü mezunları iş imkanları nelerdir, nerelerde çalışır?

Teknolojinin gelişimi, farklı meslek gruplarının ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Bilimin gelişmesi için büyük adımlar atılmasını sağlayan teknoloji, genetik bilimine de fayda sağlamıştır. Bu faydalardan biri sonucunda Biyoenformatik ve Genetik bilimi ortaya çıkmıştır. Sayısal bilimlere ilgisi ve bu alanlarda yeteneği olan kişiler meslek seçimlerini bu yönde yaparlar. Biyoenformatik ve Genetik mezunları ne iş yapar, iş imkanları nelerdir?

Egitim 10-07-22 23:05

GÜNCELLEME - Diyarbakır'da fabrikada çıkan yangına müdahale ediliyor

Dumandan etkilenen 11 kişiye, 112 Acil Servis ekipleri müdahale etti, 2'si hastaneye kaldırıldı DUMANDAN ETKİLENENLERİN SAYISI VE DETAYLAR EKLENDİ

Yurthaber 13-06-22 15:27

AB'den kozmetik eşya hamlesi! O ürünlere yasak geliyor

Avrupa Birliği'nde (AB), gıdaya benzeyen kozmetik ürünlerin yasaklanması gündeme geldi. Çocukların meyve, şekerleme, çikolata gibi gıdalarla karıştırarak yeme riski bulunduğu için "banyo topu" gibi kozmetik ürünlerinin AB ülkelerinde yasaklanabileceği iddia edildi.

Haber 02-06-22 17:34

Türk bilim insanı sinekten kozmetik hammaddesi üretti

Dokuz Eylül Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emel Erdal Çalıkoğlu'nun siyah asker sineği olarak da bilinen BSF'nin larvasından ürettiği yüksek protein ve yağ içeren hammadde, antiaging kozmetik ürünlerde kullanılacak - Prof. Dr. Emel Erdal Çalıkoğlu: - "Antibakteriyel özelliği, temizleyici özelliği aynı zamanda nemlendirici özelliği olan bir ürün. O yüzden yara iyileşmesinde de başarılı olacağını düşünüyoruz"

Yurthaber 06-05-22 11:03

Hepsiburada'da bu yıl en çok satılan kozmetik ürünü ayak maskeleri oldu

Makyaj grubunda "maskara", cilt bakımında "yüz temizleme cihazları" öne çıktı

Yurthaber 29-12-21 13:39

Yılbaşı hazırlıklarına başlayanlar için en güzel kozmetik temalı hediye önerileri

Bir yılı daha geride bırakmaya sayılı günler kaldı. Haliyle yılbaşı heyecanı da şimdiden başladı! Yeni yıla mutlu bir başlangıç yapmasını istediğiniz sevdiklerinize verebileceğiniz en güzel kozmetik temalı hediye seçeneklerini sizler için araştırdık.

Kadin 06-12-21 16:05

Türkiye'den 120 ülkeye kozmetik ihracatı

Kozmetik Üreticileri ve Araştırmacıları Derneği Başkanı Levent Kahrıman: - "Sağlık Bakanlığının verilerine göre 3 bin 600 civarında üretim yeri var. Avrupa'da ve Orta Doğu'da birçok firmanın üretimi burada yapılıyor. Alternatif üretim merkeziyiz" - Antalya'da düzenlenen 5. Uluslararası Kozmetik Kongresi Başkanı Fuat Arslan: - "Salgın sürecinde sektör büyüme kaydetti. Her yıl ortalama yüzde 10 büyüyen sektör, özellikle son 2 yıldır yüzde 20 seviyesinde büyüme gerçekleştirdi. İhracat noktasında pandemi sürecinde yeni pazarlara açılma imkanı bulduk. Pek çok ülke ile iş birliği geliştirdik"

Yurthaber 28-11-21 11:10

Kozmetik sektörünün temsilcileri Antalya'da buluştu

Kozmetik sektörünün temsilcileri Antalya'da buluştu

Yurthaber 26-11-21 10:45

Hepsini piyasaya sürmüşler! Antibakteriyel ve sinek kovarlara 1,5 milyonluk ceza

Son 6 ayda en çok kullanılan dezenfektan, antibakteriyel sıvı sabun ve sinek kovucu gibi ürünlerden ruhsatsız ve teknik düzenlemelere aykırı olduğu saptananlara 1 milyon 480 bin lira ceza kesildi. Para cezası uygulanan ürünlerin piyasadan geri çekilerek imha edildiği öğrenildi. Kozmetik ürünlerde de yapılan denetimler sonucu sahte, kaçak ya da taklit olduğu tespit edilen 8 bin 72 parfüm ele geçirildi. Tüm ürünler imha edildi.

Haber 21-10-21 09:29

Beauty Life Expo ve Cosmo Hair Expo fuarı, Antalya'da açıldı

"Beauty Life Expo" ve "Cosmo Hair Expo" fuarı, Antalya'da açıldı

Yurthaber 03-10-21 15:57

Meksika, kozmetik ürünlerin hayvanlar üzerinde test edilmesini yasakladı! Yapana 7 yıl hapis cezası

Meksika’da hayvanlar üzerinde yapılan kozmetik testlerin yasaklanmasını içeren Genel Sağlık Yasa Tasarısı, Senatonun İkinci Yasama Çalışmaları Komisyonu ve Birleşik Sağlık Komisyonları tarafından oy birliği ile onaylandı. Buna göre ürünlere hayvanlar üzerinde test edilmediğini gösteren etiketler konulacak, hayvanlar üzerinde kozmetik ürünleri test edenlere 2 ila 7 yıl hapis cezası verilecek.

Haber 27-08-21 07:49

Sora Kozmetik ABD, Avrupa ve Afrika pazarına göz dikti

Kozmetik sektöründe global markalarla rekabet eden yerli şirket Sora Kozmetik, ihracatta gaza bastı. 2 yıl önce 3 kıtada satış ofisleri kuran Sora Kozmetik, önümüzdeki 3 yıl içerisinde yüzde 200 büyüme hedefliyor. Profesyonellerin saç bakım ve şekillendirme markası Morfose ile öne çıkan Sora Kozmetik’in Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Karahan, ABD, Avrupa ve Güney Afrika pazarına odaklandıklarını belirtti.

Finans 12-07-21 18:44

Çorum'da seyir halindeyken alev alan tekstil ve kozmetik malzemesi yüklü tır yandı

Çorum'da seyir halindeyken alev alan tekstil ve kozmetik malzemesi yüklü tır yandı

Yurthaber 08-07-21 16:27

Scarlett Johansson güzellik sektörüne kendi markası ile adım atacak!

Hollywood sinemasının ünlü ismi Scarlett Johansson, sektör değişikliği yapıyor. Başarılı oyunculuk performansı ile tüm dünyaya adını duyuran Johansson, bu kez de güzellik sektörüne adım atıyor. Son olarak Netfilx orijinal yapımı olan 'Marriage Story'de boy gösteren Johansson, güzellik sektörüne kendi markası ile girmeye hazırlanıyor...

Magazin 29-06-21 09:31

Yaz aylarında çantanızda bulunması gereken indirimli kozmetik ürünleri

Sıcak yaz aylarının başlamasıyla beraber, yazın en çok kullanılan makyaj malzemelerini sizler için seçtik...

Kadin 28-06-21 14:28

Kozmetik malzemeleri bulunan iş yerinde korkutan yangın

Kayseri’nin Kocasinan ilçesinde bir binanın altındaki kozmetik malzemeleri bulunan bir iş yerinde yangın çıktı. Yangında, iş yeri ve etrafında bulunan 3 otomobil küle döndü. Yangın sırasında iş yerinde bulunan kozmetik malzemelerin patlama sesleri vatandaşları korkuttu.

Haber 23-06-21 22:50

Amazon Prime Day indirimlerini keşfediyoruz: Kozmetik

“Amazon Prime Day” kapsamında bulabileceğiniz birbirinden uygun kozmetik ürünleri…

Haber 16-06-21 20:26

Oyuncak, kozmetik ve hediyelik eşya satıcıları için 3 bin TL hibe desteği başvurusu nereden ve nasıl yapılır? 3 bin TL hibe desteği şartları neler?

Dün düzenlenen Kabine Toplantısı'nın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan esnafa beklenen müjdeyi verdi ve 5 bin TL ile 3 bin TL hibe desteği verileceğini açıkladı. Peki oyuncak, kozmetik ve hediyelik eşya satıcıları için 3 bin TL hibe desteği başvurusu nereden ve nasıl yapılır? Oyuncak, hediyelik eşya ve kozmetik eşya satıcıları için 3 bin TL hibe desteği şartları neler? İşte yanıtı...

Finans 18-05-21 13:14

Güzellik trendlerini alt üst eden Kore kadınlarının kullandığı birbirinden ilginç kozmetik aletleri

Kadınların güzel olma tutkusu tarih boyunca devam eden bir serüven olarak biliniyor. Güzellik ve estetik değerler kişiden kişiye değişiklik gösterse de kadınlar her daim bakımlı gözükmek istiyor. Aslında her kadın güzel ve etkileyicidir ancak Kore’deki kozmetik sektörü bu takıntıyı biraz abartmış durumda. Koreli kadınlar daha güzel olabilmek için birbirinden ilginç kozmetik aletlerini kullanıyor.

Kadin 15-04-21 17:53

Selin Ciğerci'nin kozmetik markasının adı ne? Katarlılardan Selin Ciğerci'ye dudak uçuklatan teklif

Geçtiğimiz günlerde ödediği vergi ile Türkiye'nin iş kadınları sıralamasında ilk 20 sıraya yerleşen Selin Ciğerci'nin kozmetik markası hakkında önemli bir iddia ortaya atıldı. Haberle birlikte Selin Ciğerci'nin kozmetik markası da merak konusu oldu. Peki Selin Ciğerci'nin kozmetik markasının adı ne? İşte Katarlılardan Selin Ciğerci'ye gelen dudak uçuklatan teklif...

Magazin 07-04-21 15:31

Selin Ciğerci'nin markasına dudak uçuklatan teklif

Selin Ciğerci, 7 milyon 168 bin TL vergi ödeyerek Türkiye'nin iş kadınları sıralamasında ilk 20'ye girmişti. Bu haberlerden sonra Katarlı bir grup Ciğerci'nin markası için dudak uçuklatan bir teklif yaptı.

Magazin 06-04-21 16:51

Safranlı kozmetik ürünleri turistlerden ilgi görüyor

İmalatçı Hüsnü Özdemir: - "İlçede üretilen safranlı ürünler dünyanın her köşesinde tanınıyor. Çok talep var. Bir bölgeye gittiğinizde o bölgenin bir değerini alırsınız ya burada da artık ne alınacaksa safranlısı tercih ediliyor. Buraya gelenler 'Safranlı ürünler almak istiyoruz.' diyor hatta safranın soğanını alıp yetiştiren bile oluyor"

Yurthaber 27-03-21 11:09

Koltuk altı dışında deodorant uygulayabileceğiniz 7 bölge!

Deodorant ve roll on yazın en çok kullanılan kozmetik ürünleri arasında yer alır. Özellikle ter kokusuyla verilen savaşın birinci savunucusu bu ürünler olur. Koltuk altınız dışında deodorant uygulayabileceğiniz diğer bölgeleri öğrenmeye hazır mısınız? İşte deodorantın farklı kullanım alanları...

Trend 15-03-21 11:50

Uzmanlar uyarıyor: Kalitesiz kozmetik ürünü kullanmayın

Birçok bayanın vazgeçemediği makyajın doğru ve kaliteli ürünler tercih edilmediğinde büyük zararlara yol açacağını söyleyen Cilt Bakım ve Güzellik Uzmanı Ayşe Çetin, "Ucuz ürünler kullanayım, ekonomi yapayım derken en önemli şeyi yani cildinizi kaybetmeyin" dedi.

Haber 29-11-05 15:02

Kozmetikte, erkekler de artık hedef kitle

Kadınlar için vazgeçilmez unsurlardan biri olan kozmetik ve kişisel bakıma erkeklerin son yıllarda artan ilgisi, erkekleri bu sektörün önemli hedef kitlesi haline getirdi.

Haber 27-08-05 02:02