KADIN

Başak Burcu Yıllık Yorumu

BAŞAK

Sevgili Başaklar 2017 yılında sizler,

-Issız adam-ıssız kadın olma eğilimindesiniz. Oysaki insan ne yaşarsa yaşasın veya ne durumda olursa olsun asla çaresiz değildir. Mucizenin kendisi, insanın bedeninde ve ruhunda mevcuttur.

-Sizi güçlendirecek bir insana, desteğe ihtiyaç duyabilirsiniz.

-Yaratıcı becerilerinizi keşfedeceksiniz.

-Dinlenmeye, toparlanmaya önem vereceksiniz.

-Hayal gücünüz sanat veya farklı bir yolla esere dönüşebilir.

-Önemli bir projeye hazırlanacaksınız.

-Belli kurallara bağlı bir işte çalışmak yerine, özgür çalışmayı tercih edeceksiniz. Bu sizin için faydalı olacaktır.

-Sağlık kontrollerinizi yaptırınız. Beslenme düzeninize önem veriniz. İdeallerinizi, hedeflerinizi akılcı biçimde gözden geçirerek kendiniz için yepyeni bir sayfa açın.

-Bir proje, eğitim ve işle ilgili araştırma yapacaksınız.

-Sezgileriniz rehberinizdir. İnsanları etkileme ve ikna gücünüz yükselecek.

-Bir projede önemli bir görev üstleneceksiniz.

-Aileye ait mal ve mülkün paylaşılması, bir davanın sonuca bağlanması mümkündür.

-Size tavsiyem, öğrendiğiniz önemli bir sırrı veya bilgiyi, başkalarının aleyhine kullanmayınız. Her ne olursa olsun, yükselen ruhsal gücünüzü iyi kontrol ediniz.

Dikkat edilecek Tarihler:

10 Nisan-3 Mayıs: Seyahat-eğitim-finansal-iş ve yurtdışıyla bağlantılı konuların çok dikkatli şekilde analizi yapılmalıdır. Maddi-manevi anlamda değer ve prensiplerinize uygun olup olmadığı gözden geçirilmelidir. Uyum sağlamakta, ayak uydurmakta, tercih yapmakta zorlanabiliriz. Özellikle iş seçimlerinin bu devrede çok iyi analiz edilmesinde yarar var.

13 Ağustos-5 Eylül: İşlerinizi başarılı şekilde sürdürme arzusu yoğundur. İstediğiniz gibi olmadığında veya işler yavaşladığında daha fazla detaylara takılırsınız. Fakat bu hem zamanı doğru biçimde değerlendirmemeye hem de endişelenmeye neden olur. Siz bu süreçte kendinize fazla yüklenmeden gücünüz yettiği kadar işinizi yapınız. Çevrenizle iletişimde ılımlı yaklaşımlar faydalıdır. Bir hedefiniz varsa, çekilen sıkıntıların o hedefe varmada sizi güçlendirici olduğunu düşünün.

3-23 Aralık: Başka ülkeye gidiş-geliş gibi işlerinizde aksamalar olabilir. Yasal veya bürokratik engellerle karşılaşabilirsiniz. Ev alımı, kiralanması gibi konularda acele karar vermeyiniz. Eğitim, iş veya ailenizi ilgilendiren yurtdışıyla alakalı konularda gecikme, evrakların yerine ulaşmasında aksamalar yaşanabilir. Önceden tedbirli olunuz.

OCAK AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-8 OCAK ARASI

Sevgili Başaklar 3 Ocak (saat 10:46)-3 Şubat (saat 18:51) tarihleri arasında Venüs-Balık burcunda ilerleyecek. Özünde yargılama, endişe, kurcalama ve umutsuzluk hali pek yoktur bu geçişin. Bu dönemde kişi bilinçaltında yer etmiş, derinliklerinde saklı duran geçmişe ait kötü izlenim yaratmış ilişki deneyimlerini, artık geride bırakmak niyetindedir. Merhametin, fedakarlığın, maneviyatın yükseldiği bu süreçtir. Problemli ilişkisi olanların birbirlerini yargılamadan, iç gözlemde bulunarak durumları gözden geçirmelerini sağlar. Bekarlar Başaklar için bir umuttur. Genel olarak bu enerji, ne istediğini bilen, kendine inanan hakkımdan hayırlısı ne ise o olsun diyerek seçimlerine dikkat etmeyi de ihmal etmeyenler için ilişki anlamında şans verici olduğunu söyleyebilirim. Venüs maddi kazancınız, yolculuklarınız, hayata bakış açınız üzerinde de etkili olup bereketlendirici, şifalandırıcıdır. Ancak duyarlılık, ikili ilişkide daha fazla önde olacak. Mevcut sorunları çözmek yerine, ilişkiyi sürdürmeyi tercih ederiz. Reddedilmek, ayrılmak, incitilmek bizi bir hayli üzer. Ancak dikkatli olmayı da bilelim. Bu iyi niyetin bazen kullanılması bizi üzebilir. Tabii ki gerçekçi olmayı da bilelim. Venüs-Balık burcu geçişinde sanatla alakalı işlerden elde edilecek geliri gösteriyor. Güzellik uzmanlığı veya güzelleştirmeye dayalı alanlar, resim, müzik ve yeteneklilik gerektiren alanlardan para kazanabiliriz. Ancak yine de kiminle iş yaptığımıza dikkat edelim. Bir de maddi konularda dikkatli olmayı ihmal etmeyelim.

Not: 3 Nisan-15 Nisan tarihleri arasında Venüs-Balık burcunda gerileyecek. Her burç mensubu yukarıda yorumunda sözü edilen konularda iç gözlemde bulunacak. Bu meseleleri tekrar ele alacak, üzerinde düşünecekler. Bütün bu gözlemler iç ve dış dünya arasındaki dengenin sağlanmasında, gerekli ile gereksizlerin tespitinde yardımcı olacaktır.

4 Ocak 2017 (saat 17:17)-8 Ocak 2017 (saat 12:43) tarihleri arasında Yay burcunda gerileyecek Merkür: Aile hayatımız, eşimizin işi, sahip olduğumuz malımız mülkümüz, özel hayatımız, duygularımız, geçmişten bugüne dek yaşadıklarımız ve şimdiki şartlarımızla ilgili konularda gerçekçi olmamızı, hiçbir şeyi hafife almamayı, araştırmayı, öğrenmeyi, bilgilenmeyi, yeniden bakmayı gerektiriyor. Çünkü bu alandaki sorunlar işimize, mesleğimize, dış dünyaya yansıyabilir. Evimizde bir yenilik, yerleşim yerimizle alakalı bir değişim düşünüyorsak, bunun işimize etkilerini mutlaka göz önüne alalım. Satın alma-kiralama-yatırım gibi konuları uzman kişilere soralım. Dağıldığınız, bir türlü işin içinden çıkamadığınız bir durum varsa, birileriyle anlaşmakta zorlanıyorsanız, bunun nedenleri üzerinde hem zihninizi hem duygularınızı gözden geçiriniz. Anneniz babanızla ilgilenmeniz gerekebilir. Abartılı düşünmeyelim, gerçekçi olalım. Her şeyi biliyorum demek yerine öğrenmeye, bildiklerimizi tekrar gözden geçirmeye gayret edelim. Zamanı iyi kullanalım. İş-ev arasındaki dengeyi akılcı biçimde sağlayalım.

Tüm burçlar için önemli Not:

Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 29 Aralık 2016itibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 15 Ocak 2017 kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

8 Ocak saat 12:43-12 Ocak saat 17:03 tarihleri arasında Merkür Yay burcunda düz ilerleyecek. Ev satın almak konusunda birkaç kez düşünün. Mali anlamda ödemelere ve gücünüze göre tüm planlarınızı gözden geçirin. Hesap kitap yapın, dağılmayın. Bir ofis açmayı mı düşünüyorsunuz. Bunu kredi alarak mı yapacaksınız. İyi düşünün. Gurbette misiniz, yurdunuza mı dönmeyi düşünüyorsunuz? Yoksa orada yerleşmeyi mi? Şartlarınızı gözden geçiriniz. Proje, tasarım, elle yapılan tüm çalışmalar bu dönemde ofis veya ev içinde yoğun olacaktır. Ailede, doğru iletişimin, dürüst ve mantıklı konuşmaların önemi büyük. Bir karar alınacaksa, mutlaka iyi etüt yapılmalıdır. Bu geçiş Zihnimizin fazlasıyla çalışmasına neden olur. Mükemmeli isteyen biz, daha fazla derinlikli düşünmeye, her durumu duyarlı bir şekilde incelemeye, çok fazla okumaya, çok fazla öğrenmeye çalışırız. Ancak bunun sınırını bilmezsek, dağılırız, dalgınlaşırız, çabuk unuturuz, stres yükleniriz.

9-15 OCAK ARASI

Sevgili Başaklar 12 Ocak saat:14:34 tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, plan ve projelerimiz, sosyal yaşamımız, umutlarımız, alışkanlıklarımız, dostlarımızla ilgili konularda güvence arzumuzun yükselişidir. Bunu her alanda merkez alırız. Duyarlıyızdır. Toplumsal yaşamda kadınlara, çocuklara, aile olgusuna önem veririz. Bu konularda hassas davranırız. Bu yöndeki çalışmaları gönülden destekleriz. Aynı şekilde biz de bu toplumun üyesi olduğumuz için güvenilir olmayan kişilerden zarar görmemek için dikkat ederiz. Merkür bugün Oğlak burcunda seyrine başlıyor. Böylece sizler bu Dolunayda, aşk hayatınızı, çocuklarınızı, çocuk sahibi olma yolunda yaşadığınız toplumu sorguluyorsunuz. Böyle bir dünyada çocukların hayatı ne kadar güvencede, işimiz gücümüz ne durumda, bunlar üzerinde bir hayli duracağız. Ciddi düşünmeliyiz. Gerçekçi olmalıyız. Tabii ki karamsar olun demiyorum. Fakat akla, mantığa uymayan durumların da farkında olunuz. Görünümlere baktığımızda, aşkta maddi güvenceyi önemsiyoruz. Bu bizim yaptığımız seçimlere yansıyor. Rahat bir yaşam istiyoruz. Finansal açıdan ileriye dönük düşünmekte ve buna uygun işlere, aktivitelere yönelmekte yarar var. Harcamaların ölçünü bilmeliyiz. Bu Dolunayda ikili ilişkilerde romantizm, özveri, ılımlılık, birden aşık olmak, gözümüzün bir şey görmemesi mümkündür. Fakat yorumun başından bu yana yazdığım noktalara dikkat etmemizde de yarar vardır. Sevilmeyi, sevmeyi tabii ki önemsemeliyiz, fakat karar verirken, durumu ele alırken, yarınları da hesaba katmalıyız.

12 Ocak-7 Şubat tarihleri arasında aşk evimizde seyrini sürdürecek Merkür, aşk hayatımızla ilgili meselelerde ciddiyetle düşünmeyi sağladığı için öyle kolay kolay hislerimizi açıklamayız. Sağlamlık ve güvenilirlik bizim için kıymetlidir. Ailemiz, alıştığımız insanlar, yuvamız, geleneksel değerlerimiz önemlidir. Hani eskilerin deyimiyle kol kırılır yen içinde kalır diyerek ne dışa sıkıntımızı anlatırız ne de alıştığımız düzenden vazgeçebiliriz. Bu süreç Merkür geri hareketinin sona ermesi nedeniyle 19 Aralık 2016-4 Ocak 2017 tarihleri arasındaki işlerin, meselelerin tekrar gündeme gelmesi ve yürürlüğe konması, işlerlik kazandırılması, halledilmesi yönünde etkili olacaktır.

16-22 OCAK ARASI

20 Ocak-18 Şubat tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek Güneş süresince sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Araştırmak, bilimsel teknikleri uygulamak, pozitif bilime yönelmek, halkla ilişkiler, alternatif tıp, medya faaliyetleri, resim, fotoğraf, teknoloji, internet ve gruplarla temas, öğretmenlik, grafik ve tasarım, yardımlaşma alanları bu dönemin etkili meslek ve uğraşıları arasında yer alabilir. Sabırsız davranmayınız.

23-31 OCAK ARASI

Sevgili Başaklar 28 Ocak saat 03:07 Kova burcunda doğacak Yeniay, çalışma şartlarının zorlukları, karşılaştığımız sorunlar, günlük hayattaki uğraşılar, iş arkadaşlıkları, sağlığımız gibi konular üzerinde durmamızı ve bunlara yeni çözüm yolları arayışımızı işaret ediyor. Bu Yeniayda önemli olan, maddi-manevi açıdan duruma bakmak, yeni yollar aramak ve hakkımız olanı elde etmektir. Baskıya, sıradanlığa, hak bilmezliğe, birilerinin emri altına girmeye izin vermeyiz. Buna göre duruma bakarız. Yeniayın oluştuğu gün, Mars-Koç burcunda seyrine başlıyor. Yasal haklarımızın peşine düşeceğiz. Eğer şartlar gereği, sağlıksız verimsiz çalışıyorsak veya doymuyorsak, yaptığımız işin getirisi bizi tatmin ediyorsa, iş veya özel ilişkilerimizde karşı taraf sadece kendini düşünüyorsa biz de birey olarak buna izin vermeyeceğiz. Bu Yeniayda siz, her anlamda sağlığınızı düşünecek ve size ters gelen, uymayan, baskı altına alan iş ve ilişkiler hakkında bir yol ve yöntem belirlemeyi, bu anlamda kararlı olmayı bilmelisiniz. Siz Başaklar her zaman çalışkansınız ve hizmete yönelik düşünürsünüz. Ancak bu hizmetin kıymetini bilmeyen veya sizi ikinci sınıf gören kişiler varsa, böyle bir ortamda çalışıyorsanız ayrıca böyle bir ilişki içindeyseniz tabii ki kendinizi düşünmelisiniz.

28 Ocak saat 08:39-10 Mart saat 03:33 tarihleri arasında, Mars-Koç burcunda ilerleyecek. Maddi kaynaklarınızı ayaklarınızın üzerinde durabilecek şekilde riskten uzak, akıllıca değerlendirmeniz gerektiğini gösteriyor. Bu ilişki meselelerinde aynı anlamı taşıyor. Korktuğumuz şeylerle yüzleşmediğimizde onlar hayatımızın deneyimi olarak karşımıza çıkarlar. Şimdi biz bu seyir süresince ilişkimize, iş ortaklığımıza, finansal paylaşımlarımıza bir bakalım. Hakikaten çıkarlarımız risk altında mı, yoksa güçlü bir ortaklığımız var mı? Bizi zarara uğratmaması, bilakis güçlendirici olması lazım. Problemler varsa bunlardan kaçmamak lazım. Mars Koç burcunda gayet güçlüdür. Ezilmemek, zor durumda kalmamak için bize kuvvet sunabilir. Kendimizi savunmak zorunda kalacağımız ilişkilerden uzak duralım. Tutkularımızın, alışkanlıklarımızın, nefretimizin veya kızgınlığımızın ölçüsünü bilelim.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 7-8-11-12-15-16-20-21-25-26
Zayıf Enerjili Günler : 3-9-10-23-24-30-31
Aşkta En Şanslı Günler : 25-26
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 18-19

Yeniay : 15-16-17 (Ay-Başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 2-3-4-29-30-31 (Ay-Balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

ŞUBAT AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-5 ŞUBAT ARASI

3 Şubat (saat 18:51)-4 Mart (saat 12:09) tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Para evimizin yöneticisi olan Venüs, bu dönemde çıkarlarımızı korumak istediğimizi gösteriyor. Ancak karşımıza çıkan kişiler de aynı şekilde kendilerine dönük hareket edebilirler. Sözgelimi biriyle beraber olacaksak, onu çok iyi tanımamız lazım. Ne kazanır, nasıl bir hayat sürer bilmek gerekiyor. Ayrılmaya karar verdiysek, nasıl geçiniriz, nasıl bir yaşam süreriz, kaynaklarımız yerinde mi hesap etmek gerekiyor. Bir iş ortaklığı kurmak istiyorsak, iş ortağımızla aramızdaki alışverişin sözleşme anlamında sağlamlaştırılması lazım. Eğer yeni bir iş, çevre veya bir gelişim anlamında adım atacaksak, parasal açıdan durumumuza bakmamız lazım. İş veya özel ortaklarınızla aranızdaki her türlü paylaşımı bilinçli bir şekilde gözden geçirmeniz lazım. Kimlerle iş birliği yapıyorsunuz, kimlerle yola çıkıyorsunuz veya neye güvenerek yeni bir adım atmak istiyorsunuz bunları iyice düşününüz. Ani istekler veya henüz yerli yerine oturmamış koşullar size yanlış kararlar aldırmasın.

Not: 4 Mart-3 Nisan tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda gerileyecek. Her burç mensubu yukarıda yorumunda sözü edilen konularda iç gözlemde bulunacak. Bu meseleleri tekrar ele alacak, üzerinde düşünecekler. Bütün bu gözlemler iç ve dış dünya arasındaki dengenin sağlanmasında, gerekli ile gereksizlerin tespitinde yardımcı olacaktır.

6-12 ŞUBAT ARASI

7 Şubat-26 Şubat tarihleri arasında Merkür-Kova burcunda seyrini sürdürecek ve sizler çalışma hayatınızda bilginin önemini, yenilikçi düşünmenin, teknolojiden yararlanmanın, grup çalışmalarının, projelere eğilmenin, işinizle ilgili kendinizi geliştirmenin ne kadar gerekli olduğunu görebilirsiniz. Konuşmak, kısaca iletişim bir hayli yararlıdır. Bildiklerinizi başkalarına aktarmak, daha fazla öğrenmek, aklımızı kullanmak işimizde gelişmemizi sağlayacaktır.

Sevgili Başaklar 11 Şubat saat 03:45 Aslan burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması sizin, ruhsal ve fiziksel anlamda güvensizlik, değerinizin bilinmediğini düşünmeniz, başarısız veya çaresizmiş gibi hissetmenize neden olabilir. Kimi zaman da, başkalarını memnun edeyim diye kendinizi yormanıza, sağlığınızı bozmanıza yol açabilir. Bunların hissedilmesi doğaldır. Bu Tutulmada önemli olan sağlıksız bir ego ile kendinize ve diğerlerine yabancılaşmamak, iç ve dış dünyadaki dengeleri yerli yerine oturtmaktır. Önünüzdeki altı aylık süreç önemlidir. Şimdi birlikte tutulmanın görünümlerine bakalım. Bu Tutulma nelere işaret, detaylı şekilde görelim. Öncelikle şu maddi konuları gerçekçi bir şekilde ele almak gerekiyor. Gelir-gider arasında farklılık varsa, bunun dengeye kavuşturulması gerekiyor. Sizler iyi muhasebe yaparsınız. Çalışma koşullarınızı, ailevi, sağlık, maddi durumu, önümüzdeki 6 aylık süreçte düzenlemek önemli. Zaten bu Tutulma, kişinin gereksizleri ayıklayışı ve neler dengesini bozuyorsa, zorluyorsa, bunları tespit ederek, enerjisini faydalı şekilde yönlendirmesidir. Şöyle ki, egonuza yenilmeyeceksiniz veya tümüyle geriye çekilip pes etmeyeceksiniz. Geçerliliğini yitirmiş, size bir şey kazandırmayan, aksine dengenizi bozan ne varsa bunları tespit edip, ayıklayacaksınız. Moral ve motivasyon yükseltici çalışmalar, aktiviteler, ruhsal anlamda sizi rahatlatır. Böylece hem kendi arzularınızı tanırsınız hem de hayatınızı sağlıklı bir şekilde düzenlersiniz. Sırf birilerini memnun edeyim diye yorulmazsınız, kendi iç dinamiklerinizi restore edersiniz. Bir projeye başlayabilir, onun için tüm gücünüzle çalışırsınız. Bu Tutulma hangi işin sizin için kazandırıcı, istikrarlı, güvenli olduğunu anlamanızda rehberlik edecektir.

13-19 ŞUBAT ARASI

18 Şubat-20 Mart arasında Balık burcunda ilerleyecek Güneş geçişi, romantik ilişkiler gerekse evlilik gibi uzun sürekli beraberlikler anlamında umutlarınızın, hayallerinizin gerçeğe dönüşmesini arzuladığınız zaman dilimidir. Sizi derinden etkilemekte olan bir ilişkiniz varsa, biraz da üzüyorsa, problemler bir türlü çözülemiyorsa, bir taraf sürekli fedakarlıkta bulunuyorsa tabii ki bu süreçte gerçekçi düşünmeyi ihmal etmeyeceğiz. Eğer ilişkimiz yoksa bu süreçte karşımıza çıkan kişiyi izleyeceğiz, nasıl biri, ilişkiye bakış açısı nedir diye gözlemleyeceğiz. Diyelim ki, mutlu bir ilişkimiz var. O zaman birlikte hayatı demliyor olmanın huzurunu yüreğimizin içinde hissedeceğiz. Geçmişte zorlu bir ilişki yaşamışsak, izlerini yüreğimizden hala silemediysek bu dönemde geçmişi şöyle bir gözden geçirip geleceğimiz için hem akıllıca seçimlerde bulunmayı hem de hayattan umudumuzu kesmemeyi bileceğiz.

20-28 ŞUBAT ARASI

Sevgili Başaklar 26 Şubat saat 17:54 tarihinde Balık burcunda oluşacak Halkalı Güneş Tutulması ve bugün Balık burcunda ilerleyecek Merkür etkisinde, hayallerimizde yarattığımız veya olmasını dilediğimiz bir ilişkiye ihtiyaç duymaktayız. Belki de bu yönde hayal kurmaya açığız. Ancak gerçekleri göz ardı edemeyiz. Dinlemek ve konuşabilmek beraberlikte ne kadar önemlidir. Farklı bakış açısıyla hareket etsek bile, ilişkimiz söz konusu olduğunda ortaklaşa hareket edebilmek, empati yapabilmek ne de kıymetlidir. Bu Tutulmada ilişkimizin niteliğine ve aylar sonra geldiğimiz duruma iyi bakmalıyız. Ne fazla kendimizden taviz verebiliriz ne de karşımızdaki kişiyi kendimize göre yorumlayabiliriz. Bu Tutulma sırasında Venüs ve Mars-Koç burcunda ilerliyor. Tutulmanın etkisi ilişkide belli bir özveri ve hassasiyete yol açsa da, aslında değişimden yanasınız. Siz hem cinsel açıdan tutkulu hem de finansal anlamda rahatlık arayışındasınız. İyi niyet bir yere kadar, eğer buna değmeyecek birisi varsa, kendi arzularımı ön planda tutabilirim diye düşünebilirsiniz. Sonuçta hayat şartları zor. Kendi payınıza düşeni göz ardı etmeden hareket edebilirsiniz. Başkalarıyla bölüştüğünüz paralar, miras, hukukla ilgili işlerinizde diğer kişilerin kendi haklarını önemsemeleri aranızda sorun yaratabilir. Bu konuda uzmanlara danışmakta yarar var.

26 Şubat-14 Mart tarihleri arasında Balık burcunda ilerleyecek Merkür süresince ilişkiniz, iş ortaklığınızla alakalı konularda akıllı bir analizde bulunmanın önemi büyük. Merkür Balık burcunda iyi niyetli, hayalci düşünmeye neden olabilir. Nelere dikkat edeceğiz? Öncelikle ilişkimizin sağlamlığı ve niteliği çok önemli. Mevcut ilişkinizde sorunlarınız varsa bunlar tekrarlanıyorsa, akıllı bir şekilde gözlemde bulunmamız yararlı olur. Eğer yeni bir ilişkiye adım atarsak, partnerimizin önceki ilişkilerini, hayata bakış açısını, beraberliğe ve hayata olan yaklaşımını iyi anlayalım.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-7-8-12-13-16-17-22
Zayıf Enerjili Günler : 5-6-19-20-26-27
Aşkta En Şanslı Günler : 22
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 14-15

Yeniay : 11-12-13 (Ay-Başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 26-27-28 (Ay-Balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

MART AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-5 MART ARASI

4 Mart (saat 12:09)-3 Nisan (saat 03:25) tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda gerileyecek. Bu süreç bir konuda tekrar düşünmek, hesaplamak, incelemede bulunmak, eksikleri saptamak, yapılacakları planlamak açısından etkilidir. Fakat yenilik anlamında bir uygulamada bulunmak yanlıştır. Şimdi sizler parasal açıdan kimlerle ilişkiniz var, bu kişiler nedeniyle sorunlarınız var mı bütün bunları bir gözden geçirmelisiniz. Diyelim ki iş ortağınız nedeniyle maddi kayıplara uğramaktasınız. O zaman hesaplarınızı iyice gözden geçiriniz, baktınız ki bu ortaklık size zarar vermekte oturup bir konuşunuz. Hoşunuza gitmeyen noktaları ifade ediniz. Belki de kendine bir çeki düzen verir. Geri hareket sonrası bir daha bakarsınız. Değişen bir şey var mı, yoksa ortaklığı sonlandırırsınız. Bir başka örnek şu olabilir. Eşinizin iş durumu veya eş kaynaklı bölüşümlerde bir sorun yaşıyor musunuz? Eve giren para adil bir biçimde dağıtılıyor mu? Eğer bu durumda bir sorun varsa, eşinizle konuşmaya çalışın. Bir kredi çekmek istiyorsanız çok iyi düşününüz. Geri hareket sonrası düşük faizli bir kredi olanağı karşınıza çıkar. Aileniz veya başkalarından bu dönemde maddi destek göremediğinizde veya tam tersine sizi zor durumda bıraktıklarında bu durumu kabul etmeyeceğinizi belirtin. Bu dönemde hesapsız işler yapmayınız. Yatırım ve harcamalara dikkat ediniz. Size destek olmaları için kimseye baskıda bulunmayınız. Bilinçli şekilde hesabınızı yapınız.

Önemli Not: 28 Nisan-6 Haziran tarihlerinde Venüs düz seyirle Koç burcunda ilerlediğinde, yukarıdaki konu ve alanlarda yaşanan gecikme, yanlış anlaşılma veya aksamalar yoluna girmeye başlar. Geri hareket esnasında karşınıza çıkan fırsatları, işleri ve yeniden ele alıp düzenlediklerinizi yürürlüğe koyabilirsiniz.

6-12 MART ARASI

10 Mart saat 03:33-21 Nisan saat 13:32 tarihleri arasında Mars-Boğa burcunda ilerleyecek. Hayata bakış açımız bu dönemde sağlamcılık, güvenilirlik, uzun vadeli olana yönelik şekilde gelişiyor. Yüksek eğitim, iş hayatı veya hangi alanda mücadele vereceksek özünde bu ilkeler çerçevesinde karar vermek yatıyor. Maceracı değiliz. Öyle alıştığımız ortamdan çıkıp bir yerlere yerleşmek, orada yaşamak, uzaklara gitmek hali yok. Ancak maddi anlamda hakikaten güvence içeriyorsa, iyi para kazanılacaksa, kalıcı olacaksa, ileride çok iyi şartlar altında yaşanacaksa sıcak bakabiliriz. Görüş alışverişinde bulunduğumuz kişileri de bu kriterler çerçevesinde gözden geçiriyoruz. Bir de önemli husus, bu geçişi yöneten Venüs, 4 Mart tarihinde Koç burcunda, Merkür-Boğa burcunda 31 Mart tarihinde gerileyecek. Durum böyle olunca finansal konularda bilmediğimiz kişilerle ortaklık kurmak, ilişkiye girmek, aceleyle kararlar verip kredi çekmek, birilerine güvenip borçlanmamak en doğru yol. Zaruri ihtiyaçların alınması, borçların ödenmesi, hukuki işlerin iyi takip edilmesi, bencil insanlara karşı dikkatli olunması gerekiyor. Ayrıca sırf çıkarımız için, arzularımızı elde edelim diye başkalarını göz ardı etmek, haklarını yemek yanlış olacaktır.

Sevgili Başaklar 12 Mart saat 17:54 burcunuzda oluşacak Dolunay, ilişkide her iki tarafın da ortaklaşa hareket etmesinin önüne geçen noktaları gözden geçirmeleri, bir tarafın aşırı vericiliği diğer tarafın eleştirel yaklaşımıyla sorunların çözülemeyeceğini işaret ediyor. Bir öğüt gibi düşünebiliriz. Şunu yaparsanız şöyle olur, yapmazsın böyle olur gibi. Dolunaylar gizli olanı, üstü kapatılanı, bir meseleye nasıl bakılması gerektiğini, sonucunu aşikar eder. Görünümlere baktığımızda, aşkta belli bir mesafenin, sınırları çizmenin, endişeli, karamsar bakmak yerine, sağlam bir ilişki nasıl olur sorusuna cevap vermemiz gerektiğini vurguluyor. Özellikle evli ve çocuklu çiftler, onların geleceğini düşünerek ilişkilerine bakmalılar. Yeni evlenecekler, sadece aşk değil, bir ömür birlikte olmanın ciddiyetiyle duruma bakmalılar. Kimse kimsenin kurtarıcısı veya yargıcı olmamalıdır. Bu Dolunayın yöneticisi Merkür-Balık burcunda ilerliyor. Görülüyor ki, ilişkilerde taviz vermek, gerçekler yerine hayali düşünmek söz konusu. Madem böyle olma ihtimali var, o zaman bize düşen aklımızı başımıza toplayıp, ilişki veya iş ortaklıklarına dikkatli şekilde bakmaktır. Resmin bütünü önemli. Kısaca mevcut durum, doğru, dürüst, net bir iletişim ilişkide önemli ve hayati bir karar verilecekse (evlilik, boşanma veya iş ortaklığı kurmak v.s) mutlaka gerçekçi olmalıyız.

13-19 MART ARASI

14 Mar-31 Mart tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Koç burcu geçişinde, İlişkinizin niteliğine göre sorunlu bir beraberliğiniz varsa, agresif konuşmalara neden olabilir. Sakin bir şekilde duruma bakmak lazım. İlişkisi mutlu olan kişiler için de, birlikte olumlu yansıma altında önemli kararlar verilebilir. Fikirlerinizi birbiriniz üzerinde baskıyla kabul ettirmeye çalışmayınız. Bu süreç mali konularda da etkilidir. Çözüm bulmak amacıyla hızlı kararlar verilebilir. Lütfen bu geçişte biraz ortam şartlarına bakın. Borçlarımız, kredi kartı harcamalarımız, nafaka, miras, ortaklaşa yapılan parasal alışverişler ve bunlarla ilgili davalar veya bir takım meseleler üzerinde bilinçli olmamız tabii ki faydalıdır.

20-26 MART ARASI

20 Mart-20 Nisan tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Güneş dönemi, iki ayrı burçta gerileyen Venüs ve Boğa burcunda ilerleyen Mars dönemiyle örtüşüyor. Bunları göz önüne almadan yorumda bulunmak eksik olacaktır. Öncelikle bu geçişte, finansal meseleleri riskten uzak şekilde ele alacağız. Öyle çabucak kararlar vermeyecek, artı ve eksileriyle değerlendireceğiz. Aklımıza estiği gibi değil, verilen karar bize ne yarar veya ne zarar yaşatabilir diye hesabını yapacağız. Güvenilirlik ilkesi bizim rehberimiz olacak. Hakkımızı, hukukumuzu gözeteceğiz. Birilerine veya bir şeylere güvenip para harcamayacağız. Kredi, miras, hisseli paralarda temkinli olacağız. Çıkarlarımızı koruyacağız. Sıkıntılarımızı aşabilmenin yollarını araştıracağız. İlişki meselelerinde hayal kırıklığı yaşamamak için, seçimlerimizi akıllıca ve durumumuzu bilinçli şekilde gözden geçireceğiz. Gördüğünüz gibi, bu yılki Koç geçişi biraz yavaşlatıcı gibi dursa da, yaş tahtaya ayak basmayacağımızı görüyoruz.

27-31 MART ARASI

Sevgili Başaklar 28 Mart saat 05:57 tarihinde Koç burcunda doğacak Yeniay, Venüs geri hareketiyle örtüşüyor. Bu durum problemli evliliği veya iş ortaklığı olan kişiler açısından düşündürücüdür. Çünkü her iki taraf birbirine karşı anlayış göstermekte zorlanır. Daha önce ayrılmış olduğunuz kişiyle yeniden bazı meseleler üzerinde bir araya gelmeniz mümkündür. Kredi veya borçlar, paylaşılan mallar gibi finansal konularda çok iyi bir analize ihtiyaç var. Bunları halletmek için sabırlı ve bilinçli olmak gerekiyor. Bu Yeniayın yöneticisi Mars-Boğa burcunda ilerlediği için, kendi hedefinize, düşüncenize göre planlamada bulunmak istersiniz. Ancak önümüzdeki ay, yöneticiniz Merkür gerileyeceği için, işlerin halledilmesi ve istediğiniz şekilde olması zamana bağlıdır. Hukuk, eğitim, ticaret, bankalarla ilgili işlerin de, iyi takibinin yapılması, artı ve eksileriyle tartılmasında fayda var. Şu andaki mevcut sıkıntılara çare bulmak için yapılacak girişimler veya aranan destekler belli bir süreç gerektirebilir. Eğer bu yöndeki işlerinize iyice odaklanıp, her yönüyle araştırırsanız şu andaki mevcut sıkıntıları aşabilecek çıkış yolları bulursunuz.

Sevgili Başaklar 31 Mart-10 Nisan tarihleri arasında düz seyirle Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, maddi güvence, teminat, uzun vadelilik, farklı bir yere yerleşim, sakin, kaliteli, huzurlu bir yaşam düşüncemizin yükselişidir. Her zaman olduğu gibi Merkür-Boğa burcunda iken, hele gölgeli günleriyle birlikte 3 Nisanda etkili olacak geri hareketini göz önüne alınca garanti olgusunu şimdiden önemseyip meseleleri ölçüp tartalım.İyi bir analize ihtiyacımız olduğu kuşkusuz. Kimseye güvenemeyiz belki ama en azından hakkımız olan bir şey varsa, bunu da elde edip rahata kavuşmayı düşünmemiz gayet doğaldır.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-7-11-12-16-17-21-22-30
Zayıf Enerjili Günler : 5-18-19-26
Aşkta En Şanslı Günler : 21-22
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 13-14

Yeniay : 11-12-13 (Ay-Başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 25-26-27 (Ay-Balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

NİSAN AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-9 NİSAN ARASI

Sevgili Başaklar, 3 Nisan (saat 03:25)-15 Nisan (saat 13:18) tarihleri arasında Venüs-Balık burcuna geriliyor. Bu süreçte, ilişkimizle alakalı konularda romantizm, vericilik, iyi niyet, ahde vefa gibi kıymetli olgular bizim için önemli olacak. Ayrıca geçtiğimiz Ocak-Şubat döneminde başlayan beraberliğimiz varsa, bugün gelinen duruma bakacağız. Mutlu muyuz, aradığımız kişiyi bulduk mu, yoksa canımızı sıkan bir şeyler var mı? Bunları mutlaka gözden geçireceğiz. Bu süreçte ilişki kriterlerimizi ele alacağız. Belki de çok fedakarız ve bu yüzden hayal kırıklığı yaşadığımız halde vazgeçemiyoruz. Venüs gerilemesinde böyle davranmanın bizi ne kadar yorduğunu fark edeceğiz. Tam tersine belki fazla mesafeliyiz ve ince eleyip sık dokuyan biriyiz. Bu dönemde aşka önem vereceğiz, kolayca aşık olacağız ve bu denli seçici davranmayacağız. Eğer bu tarih öncesi ayrılmışsak, sevgilimiz tekrar karşımıza çıkabilir. Boşanmaya karar vermişsek şimdi vazgeçebiliriz. Bir anda aşık olup evlenmeye de kalkışabiliriz. Ancak unutmayalım geri hareket dönemlerinde verilen kararlar daha sonra tekrar karşımıza çıkacak ve doğru olup olmadığına bakacağız. Onun için iyi düşünelim.

10-16 NİSAN ARASI

Sevgili Başaklar 11 Nisan saat 09:08 Terazi burcunda oluşacak Dolunay, gelir-gider dengesinin gözden geçirildiği ve her türlü ilişkide güven olgusunun önemini vurguluyor. Tabii ki, insan kaliteli bir yaşam arzuluyor. Başkalarıyla ilişkimizde hak ve hukukun gözetilmesini bekliyor. Birilerinin iyi niyetimizi kullanmaları, sadece kendilerini düşünmeleri bizi yoruyor. Bu Dolunayın yöneticisi Venüs-Balık burcunda geriliyor. Merkür de Boğa burcunda geri harekette olduğu için, özellikle ilişki meselelerinde hassasiyetimiz bir hayli yoğunlaşıyor. Geçmiş konular gündeme geliyor. Eşimiz veya sevgilimizle alakalı mevzular tekrar kendini hatırlatıyor. Kararsızız ve sevilmeye ihtiyacımız yükseliyor. Bizim bu Dolunayda karşımıza çıkan yeni biri veya eski bir ilişki hakkında mutlaka bilinçli düşünmemiz lazım. Aynı zorlukları yeniden yaşamamak için, aceleci karar vermeyelim. İş ortaklığı, finansal konularda da, kimlerle bağlantımız varsa, güven olgusunu önemseyelim. Merkür geri hareketi seyahatler, maddi-manevi anlamda önemli görüşmelerin tekrarlanması, bir daha ele alınmasını gerektiriyor. Beklediğimiz paralar veya gelişmeler netleşmeden bir yol belirlememiz kolay olmayabilir. Sabırlı olmalıyız. Özellikle nafaka, miras, kredi, harcamalar, kefil olmak gibi hukuki konularda dikkatli olmak, hesabımızı bilmek gerekiyor.

Sevgili Başaklar 10 Nisan (Saat 02:14)-20 Nisan (Saat 20:37) Merkür-Boğa burcunda geriliyor. Eğitim, alış-satış, ticaret, uzmanlık, yolculuklar, hukukla alakalı işlerimiz, inancımız, hayata bakış açımızla alakalı konularda güven olgusunu bilhassa önemsiyoruz. Daha önceden adım atılmış işlerimizi bugün itibariyle yararlılık, verimlilik, üretkenlik, sağlamlık, köklülük anlamında izleyeceğiz. Bu süreçte karşımıza çıkan kişileri, durumları, teklifleri ise mercek altına alarak sorgulayacağız. Kimlerle iş yapmaktayız, nasıl bir projemiz var, şu andaki yerimizden memnun muyuz, ilerisi adına neler tasarlıyoruz, bunlara da bakacağız. Bir şeylerin yükü altında zorlanıyorsunuz. Bunu biliyorum. İşte bu zorlukları nasıl güce dönüştürebilir, arzu ettiğimize ulaşırız, bunları da bu süreçte net olarak tespit edebileceğiz. Geri hareketin bitiminde de yürürlüğe koyabiliriz.

Tüm burçlar için önemli Not:

Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 3 Nisanitibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 10 Mayıs tarihine kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

15 Nisan (saat 13:18)-28 Nisan (saat 16:13) tarihleri arasında Venüs-Balık burcunda ilerleyecek. Özünde yargılama, endişe, kurcalama ve umutsuzluk hali pek yoktur bu geçişin. Bu dönemde kişi bilinçaltında yer etmiş, derinliklerinde saklı duran geçmişe ait kötü izlenim yaratmış ilişki deneyimlerini, artık geride bırakmak niyetindedir. Merhametin, fedakarlığın, maneviyatın yükseldiği bu süreçtir. Problemli ilişkisi olanların birbirlerini yargılamadan, iç gözlemde bulunarak durumları gözden geçirmelerini sağlar. Bekarlar Başaklar için bir umuttur. Genel olarak bu enerji, ne istediğini bilen, kendine inanan hakkımdan hayırlısı ne ise o olsun diyerek seçimlerine dikkat etmeyi de ihmal etmeyenler için ilişki anlamında şans verici olduğunu söyleyebilirim. Venüs maddi kazancınız, yolculuklarınız, hayata bakış açınız üzerinde de etkili olup bereketlendirici, şifalandırıcıdır. Ancak duyarlılık, ikili ilişkide daha fazla önde olacak. Mevcut sorunları çözmek yerine, ilişkiyi sürdürmeyi tercih ederiz. Reddedilmek, ayrılmak, incitilmek bizi bir hayli üzer. Ancak dikkatli olmayı da bilelim. Bu iyi niyetin bazen kullanılması bizi üzebilir. Tabii ki gerçekçi olmayı da bilelim. Venüs-Balık burcu geçişinde sanatla alakalı işlerden elde edilecek geliri gösteriyor. Güzellik uzmanlığı veya güzelleştirmeye dayalı alanlar, resim, müzik ve yeteneklilik gerektiren alanlardan para kazanabiliriz. Ancak yine de kiminle iş yaptığımıza dikkat edelim. Bir de maddi konularda dikkatli olmayı ihmal etmeyelim.

17-23 NİSAN ARASI

20 Nisan (Saat 20:37)-3 Mayıs (Saat 19:33) Merkür-Koç burcuna geriliyor. Bu süreçte finansal konularda, borç ve alacaklarınızla ilgili meselelerde lütfen aceleci ve sabırsız davranmayınız. Haksız duruma düşmemek için en başından her şeyi akıllıca gözden geçiriniz. Bilmediğiniz riskli işlere kalkışmayınız. Güvenmediğiniz kişilere paranızı teslim etmeyiniz. Kendinizi gereğinden fazla zorlamayınız. Miras, hisseli paralar, iş hayatınızla ilgili beklediğiniz paralar konusundaki gecikmeleri göz önüne alarak hareket ediniz.

20 Nisan-20 Mayıs tarihleri arasında Güneş-Boğa burcunda ilerleyecek. Merkür geriliyor. Bu süre içinde yüksek eğitim, ticaret, yerleşim, iletişim, haberleşme, yolculuklarda güvence, garanti, uzun ömürlülük önemli. Ayaklarımızın yere sağlam basması gerekiyor. Bugünlerde, huzurlu ve kaliteli bir yaşam, iyi bir kazanç, güven ve istikrar olguları başımızın tacı oluyor. Bir adım atmadan önce çok iyi düşünmek vaktidir.

21 Nisan saat 13:32-04 Haziran saat 19:16 tarihleri arasında İkizler burcunda seyrini sürdürecek Mars, plan ve projeleriniz üzerinde çalışmak, nereye varmak istediğinizi ve hedefinizi belirlemek adına hazırlık dönemi. İş hayatında çok zeki, mantıklı, esnek ve hızlı olmak kadar, artı ve eksileriyle kararlarımızı tartmak da önem taşıyor. Araştırmak, bulmak, incelemek, geçmiş tecrübelerimizi göz önüne almak, aceleyle kararlar vermemek lazım. Bu süreçte, işverenler genelde kendilerini her şeyde haklı görmeye çalışabilirler. Yoğunluk artabilir. Bu yüzden de işlerimizi yetiştirmek zor olabilir. Bu geçişi yöneten Merkürün geri hareketi gölgeli günleriyle birlikte 10 Mayıs tarihine kadar etkilidir. Benim tavsiyem, öncelik sırasına göre işlerinizi tanzim etmektir. Bunu başarmanın yolu ise, deneyim ve soru sormakla mümkün olabilir. Merak duygusu size gideceğiniz yön üzerindeki ipuçlarını toplamanızda yardımcıdır. Konusunda deneyimli insanları dinlemekte yarar var. Bu dönemin dikkat edilmesi gereken bir başka noktası, amacınızı iyi belirlemekten geçer. Bunu başaranlarınız olduğu gibi, başarmakta, seçmekte zorlananlarınız da olabilir. Böyle durumda olanlar yeteneklerini göz önüne alarak karar verirlerse, gerçekleştirmede zorluk çekmezler. Eğer iş hayatınız, mali konular ve çevresel değişimlerle ilgili karar vermekte zorlanıyorsanız, durup tekrar bir incelemede bulununuz. Acele etmeyelim. Sakince kararlarımızı mercek altına alalım.

24-30 NİSAN ARASI

Sevgili Başaklar 26 Nisan saat 15:16 Boğa burcunda doğacak Yeniay, hedefimizin güvence dolu bir yaşam ve ilişki olduğunu vurguluyor. Hayattan isteğimiz de bu yönde. İnançlı, kendimize güvenli ve hangi yolda ilerlemenin bizim için faydalı olacağını artık biliyoruz. Venüs düz seyirle Koç burcunda ilerliyor. Ancak Merkür, kredi ödemeleri, ilişkideki tutkular, ortaklaşa paylaşım evinde geriliyor. Durum böyle olunca biz de hesap kitap yapıyoruz. Yapmak zorundayız. Nereye ne verilecek, nereden ne bekliyoruz veya insanlar bizden ne gibi beklentide bütün bunlar üzerinde düşünüyoruz. Yüksek faizli borç almak bugünlerde pek uygun değil. Çünkü geri ödemeler zorlayabilir. Daha önceden alınmış bir borç bizi sıkıştırdığı için çözüm yolu bulmaya çalışabiliriz. Miras, hukukla ilgili konular, nafaka veya payımıza düşen bir mal, mülk varsa bunların dikkatli şekilde hesabının yapılması lazım. Özel ilişkilerde ise geçmiş hesaplar, kapanmayan izler, bir türlü aklınızdan çıkmıyor. Size karşı bencilce davranıldığını düşünmektesiniz. Sanki hep almaya dönükler, sıra vermeye gelince ortadan kaybolmuş gibiler. Bugünlerde bunlar aklınıza geldiğinde geriliyorsunuz. Belki de bu yüzden anlaşmazlık yaşanabilir. Hatta boşanmada, ayrılıkta sorunlar tekrar gündeme gelebilir. Yeniayın görünümleri, özellikle ev satın alınması, bir ev borcuna girilmesi, taşınma, kiralama, satmak gibi konular üzerinde ciddiyetle durmamızı sağlıyor. Ailemizle ilgili meseleler üzerinde duracağız. Güvencemizi önemseyeceğiz. Bundan sonraki dönemde iç gözlem yoluyla kendinizi geliştirecek hiç bilmediğiniz yönlerinizi keşfedeceksiniz. Bu bazen başkalarına yardım etme gönüllülüğü kimi zaman kendinize zaman ayırma şeklinde olacaktır.

Sevgili Başaklar, 28 Nisan 2017-16 Kasım 2018 tarihleri arasında Aslan-Kova burç aksı üzerinde etkili olacak düğüm geçişleri, istek ve arzularınıza ulaşma, elde etme arzunuzun azalması ve ıssız adam-ıssız kadın olma eğiliminin ruhunuzdaki yansımasıdır. Sizi güçlendirecek bir insana, desteğe ihtiyaç duymanız da mümkündür. Dışarıda olmaktan ziyade içe yönelen kişi yaratıcı becerilerini keşfedebilir. Böyle olursa tabii ki düğüm geçişlerinde ruh ve beden kendini toparlar. Ben bunu nekahet devresi gibi görüyorum. Kişinin dinlenmeye, toparlanmaya ihtiyacı var diyebiliriz. Ancak bir kısım Başaklar bu süreci, dışarıdan uzaklaşma ve zamanla hayattan uzaklaşma şeklinde geçirirlerse bu yanlıştır. Oysaki bu dönemde hayal gücünüz sanat veya farklı bir yolla ürün veya esere dönüşebilir. Kimileri için, bir projeye hazırlık bile olabilir. Belli kurallara bağlı bir işte çalışmak yerine, kişi kendi arzuladığı, hakikaten başarılı olacağı bir yöne kayabilir. Ruh canlanır, kendini büyütür, besler ve sonrasında bu çalışmalar dış dünyada alkışlanmanızı sağlar. Şimdi ben burada olumlu tarafıyla sizi buluşturuyorum. Üstte biraz bahsettim. Bu sürecin bir de yan etkileri var. Onlardan sakınalım. Tabii ki doğum haritanız elverdiği sürece. Çünkü bu düğüm geçişi, haritanızdaki zorlu işaretleri harekete geçiriyorsa, günlük hayatta, çalışma ortamında, sağlığınızla ilgili konularda kendinizi kapıp koy verirsiniz ki, bu işte hiç hoş olmaz. Kendini beğenmez, hiçbir şeyden memnun olmaz, ruhsal ve bedensel anlamda zorlanırsınız. Bu durum bir şeyleri atladığınızın göstergesidir. Kendi çıkarlarınızı sürekli öne almak, egosantrik haller, kendinizi çok özel ve keşfedilmesi gereken muazzam biri gibi görmek veya tam tersine çaresiz, itilmiş, beceriksiz, kurban edilmiş kişi kabul edip kabuğunuzda yaşamak gibi. Bunların tümü yanlıştır. İnsan ne yaşarsa yaşasın veya ne durumda olursa olsun asla çaresiz değildir. Mucizenin kendisi, insanın bedeninde ve ruhunda mevcuttur. Sağlık kontrollerinizi yaptırınız. Beslenme düzeninize önem veriniz. İdeallerinizi, hedeflerinizi akılcı biçimde gözden geçirerek kendiniz için yepyeni bir sayfa açın.

28 Nisan (saat 16:13)-6 Haziran (saat 10:26) tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Para evimizin yöneticisi olan Venüs, bu dönemde çıkarlarımızı korumak istediğimizi gösteriyor. Ancak karşımıza çıkan kişiler de aynı şekilde kendilerine dönük hareket edebilirler. Sözgelimi biriyle beraber olacaksak, onu çok iyi tanımamız lazım. Ne kazanır, nasıl bir hayat sürer bilmek gerekiyor. Ayrılmaya karar verdiysek, nasıl geçiniriz, nasıl bir yaşam süreriz, kaynaklarımız yerinde mi hesap etmek gerekiyor. Bir iş ortaklığı kurmak istiyorsak, iş ortağımızla aramızdaki alışverişin sözleşme anlamında sağlamlaştırılması lazım. Eğer yeni bir iş, çevre veya bir gelişim anlamında adım atacaksak, parasal açıdan durumumuza bakmamız lazım. İş veya özel ortaklarınızla aranızdaki her türlü paylaşımı bilinçli bir şekilde gözden geçirmeniz lazım. Kimlerle iş birliği yapıyorsunuz, kimlerle yola çıkıyorsunuz veya neye güvenerek yeni bir adım atmak istiyorsunuz bunları iyice düşününüz. Ani istekler veya henüz yerli yerine oturmamış koşullar size yanlış kararlar aldırmasın.

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-7-8-12-13-17-18-26-27-30
Zayıf Enerjili Günler : 1-15-16-22-23-28-29
Aşkta En Şanslı Günler : 17-18
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 10-11

Yeniay : 7-8-9 (Ay-Başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 21-22-23-24 (Ay-Balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

MAYIS AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-7 MAYIS ARASI

3 Mayıs saat 19:33-16 Mayıs saat 07:07 tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Koç burcu düz geçişinde, İlişkinizin niteliğine göre sorunlu bir beraberliğiniz varsa, agresif konuşmalara neden olabilir. Sakin bir şekilde duruma bakmak lazım. İlişkisi mutlu olan kişiler için de, birlikte olumlu yansıma altında önemli kararlar verilebilir. Fikirlerinizi birbiriniz üzerinde baskıyla kabul ettirmeye çalışmayınız. Bu süreç mali konularda da etkilidir. Çözüm bulmak amacıyla hızlı kararlar verilebilir. Lütfen bu geçişte biraz ortam şartlarına bakın. Borçlarımız, kredi kartı harcamalarımız, nafaka, miras, ortaklaşa yapılan parasal alışverişler ve bunlarla ilgili davalar veya bir takım meseleler üzerinde bilinçli olmamız tabii ki faydalıdır.

8-14 MAYIS ARASI

Sevgili Başaklar 11 Mayıs saat 00:42 Akrep burcunda oluşacak Dolunay, güvende olmak, kendimizi garanti altına almak arzumuzu işaret ediyor. Diğer taraftan hangi yöne, hangi işe, hangi yola gireceğimizi tespit etmekte zorlanıyoruz. Bu yüzden huzursuz ve gerginiz. Dolunayın yöneticisi Mars-İkizler burcunda ilerlediği için, birden fazla proje veya işe atlamak sonunda bizi yorgun düşürebilir. Ailemizin, kişisel ihtiyaçlarımızın temini veya bazı borçlarımız, sıkıntılarımız da bunda etkili olabilir. Bize karşı her insanı ve her şeyi tehdit gibi algılarız veya elimizden bir şeyler kayıp gidecekmiş gibi düşünebiliriz. Bu duygular iş hayatında veya özel ilişkimizde sorunlara yol açabilir. Güven ve güvensizlik arasında en çok da kendimizi üzeriz. Bizden bir şeylerin saklandığını düşünürüz. Bütün bu ruh hallerinin özünde, kendimizi yetersiz hatta çaresiz hissetmenin rolü büyüktür. Oysaki biz bu Dolunayda önce işlerimizi iyi bir şekilde planlamalı, dağılmamalı bitirmeye çalışmalıyız. Gereksiz kaygı ve endişeler yerine, çözüme odaklı düşünmeliyiz. Böylece hem yanlış yapmayız hem de gerginlik duymayız. Gereksiz meseleleri bir yana bırakalım, işimize konstre olalım, güvendiğimiz kişilerle konuşalım, fikir alalım ve riskten uzak duralım.

15-21 MAYIS ARASI

Sevgili Başaklar 16 Mayıs saat 07:07-7 Haziran saat 01:15 tarihleri arasında Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, maddi güvence, teminat, uzun vadelilik, farklı bir yere yerleşim, sakin, kaliteli, huzurlu bir yaşam düşüncemizin yükselişidir. Her zaman olduğu gibi Merkür-Boğa burcunda iken, garanti olgusunu şimdiden önemseyip meseleleri ölçüp tartalım.İyi bir analize ihtiyacımız olduğu kuşkusuz. Kimseye güvenemeyiz belki ama en azından hakkımız olan bir şey varsa, bunu da elde edip rahata kavuşmayı düşünmemiz gayet doğaldır.

20 Mayıs-21 Haziran tarihlerinde Güneş-İkizler burcunda ilerleyecek. Bu seyri yöneten Merkür-Boğa burcunda ilerlediği için, iş hayatımız, sorumluluklarımız, projeleriniz, düşünceleriniz, kendinizi ortaya koymak istediğiniz her alanda güvenilirlik sizin için önemli olacak. İşsizlik sorunu yaşayanlar, bu uzun zamandır yaşadığınız bir durumsa, iyi bir özgeçmiş hazırlayınız. Uzun vadeli olan işleri tercih etmenizde yarar var. 7 Haziran tarihine kadar, iletişim, bilgilenme, bildiklerinizi paylaşma yönünde sabırlı ve sağlamcısınız. İşvereninizle, mesai arkadaşlarınızla ilişkinizde dikkatlisiniz. 7 Haziran sonrası, yöneticiniz Merkür-İkizler burcunda ilerlediğinde orijinal fikir ve projelerinizi yürürlüğe koyabilecek güçtesiniz. İş veya özel yolculuklar, görüşmelerde başarılı girişimlerde bulunursunuz. Ortam ve şartlara uyum sağlarsınız.

22-31 MAYIS ARASI

Sevgili Başaklar 25 Mayıs saat 22:45 tarihinde İkizler burcunda doğacak Yeniay, iş ve mesleki alanda bilginizi, fikirlerinizi geliştirme ve bunu yükselmek adına yapabilme vaktidir. Ne kadar deneyimlisiniz ve kendinizi hakikaten istediğiniz gibi ifade edebiliyor musunuz? Bunlara bir bakacağız. En güçlü şekilde kendinize yatırım yapmalısınız. Bu yatırım, görev aldığınız yerde ve alanda söz sahibi olmakla mümkündür. Bu söz, biraz da kendinizi geliştirmekle, tecrübenizi arttırmakla olur. Yoksa birileri sizi geçer. Yeniayın yöneticisi Merkür-Boğa burcunda uzun vadeli ve kalıcı olana yönelmeniz, tercihte bulunmanız için itici güç oluyor. Yüksek okul veya akademik tercihler, bilgilenme, uzun vadeli planlar, eğitim veya ticaret neyle uğraşıyorsanız olun yeter ki, maddi-manevi anlamda bugün ve yarınlarda sizi tatmin edici olsun. Bu meselelere bu Yeniayda bir bakalım, ona göre karar verelim. Yeniayın görünümleri, yukarıda sözünü ettiğim tercihler ve gelişim hedefi yönünde önem taşıyor. Kendinizi göstermek yerine, sıradan bir hayat sürmekten yana iseniz, bu yanlış olur. Hedefinizi belirlemeli ve cesaretle ona yönelmelisiniz. Bilginizi en etkin olacağınız alanda ifade edecek şekilde tercihlerde bulunmalısınız. Araştırın, okuyun, öğrenin ve öğrendiklerinizi bir iş veya aktivite alanında ifade edin. Diğer bir görünüm, özellikle ilişkilerde güvenilir insanlara yönelmektir. Aşkta sadece kendini düşünen veya ilişkide sorumluluk almaktan çekinen insanlara karşı dikkatli olunuz. Çünkü bu sizi endişelendirmekten veya aynı hataları tekrarlamaktan başka bir işe yaramaz.

MAYIS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-5-9-10-14-15-24-28
Zayıf Enerjili Günler : 12-13-19-20-26
Aşkta En Şanslı Günler : 14-15
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 7-8

Yeniay : 4-5-6-31 (Ay-Başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 19-20-21 (Ay-Balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

HAZİRAN AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-11 HAZİRAN ARASI

04 Haziran saat 19:16-20 Temmuz saat 15:19 tarihleri arasında Mars-Yengeç burcunda ilerleyecek. Bu süreç, güven içinde yaşamak, geleceğinizi garanti altına almak, geçmişi değil geleceğinizi düşünerek mücadele vermek, rota belirlemek gerektiğini gösteriyor. Buna ayakta kalmak için savaşmak dönemi diyebiliriz. Arkadaşlıklarımızı, sosyal ilişkilerimizi geçmişte yaşadıklarımızı göz ardı etmeden ele almalıyız. Bazen bir dostun yanlış hareketi bizi sinirlendirirken, kimi zaman bizim ani bir çıkışımız başkalarını rahatsız edebilir. Korumaya çalıştıkça değerlerimizi, birileri çıkıp önümüze duvar örebilir. Amacımız ne ise, ona odaklanmak, çabalamak lazımdır. Mars-Yengeç geçişlerinde hassasiyet yoğundur. Desteklenmek, sevilmek, korunmak isteriz. Ancak bunu bulamadığımızda öfkelenmek yerine, enerjimizi çok daha verimli işlerde kullanarak başarılı girişimlerde bulunabiliriz.

6 Haziran saat 10:26-5 Temmuz saat 03:11 tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Aşırı sağlam düşünmemize neden olsa da, emin olunuz ki, en doğru tercihi yapabilmeniz için bu dönem gayet olumludur. Tabii ki sahip olma arzusu Venüs-Boğa geçişlerinde her zaman hissedilir. Elimizdekinin kıymetini bilerek, uzun vadeli olacak şekilde değerlendirmek isteriz. Mal, mülk, paylaşım, kazanç yönünde durum budur. İlişkilerde ise, sözünün arkasında durabilen, huzur veren, güven uyandıran kişilerle bağlantı kurmayı tercih ederiz. İlişki hayatımızda da, partnerin gücü, sözü, duruşu ve güvenirliği çok önemlidir. Satış-pazarlama, ticaret konularında piyasanın durumuna bir bakmak, mal veya ürünümüzün ne kadar ettiğini hesaplamak, uzmanlara danışmak yerinde olur. Bu devrede başlayan bir ilişki hakkında karar vermek için uzun uzun düşünürüz.

7 Haziran saat 01:15-21 Haziran saat 12:57 tarihleri arasında İkizler burcunda ilerleyecek Merkür, sizi iş hayatında akılcı düşünmeye, kendinizi ifade etmeye ancak gerginlikten de uzak durmaya çağırıyor. Ayrıntılar içinde boğulmadan, zamanı çok iyi kullanarak işlerinizi yapmalısınız. İş tercihlerinizi yaparken veya mevcut işinizle ilgili konularda bazen işini bilmek gerekir. Hani derler ya, uyanık olmak diye, aynen öyle. Bu sürede sorumluluklar geri plana atılmamalıdır. Bir yandan arayışlar içerisindeyiz, fakat verdiğimiz kararların sağlam olmasına da bakacağız. Kısa süreli gelir geçer işler yerine, sağlam ve tutarlı işlere yönelmemizde fayda vardır.

Sevgili Başaklar 9 Haziran saat 16:10 Yay burcunda oluşacak Dolunay, geleceğimiz adına ev veya ailevi konular üzerinde kaybetmekten hoşlanmadığımızı, bizim arzularımızın her şekilde kabulünden yana olduğumuzu işaret ediyor. Sorunlarımızı akılcı biçimde çözmek varken, eğer her durumu kendimize göre değerlendirirsek sorun yaşarız. Bu Dolunay aslında olumsuz durumların işaretçisi değildir. Ancak bizim ilişkimiz, iş hayatımız, sorumluluklarımız, insanlarla olan temasımızı güçlendirmemiz gerekir. Jüpiter-Terazi burcunda ilerlediği için meseleleri tarafsız ve adil biçimde ele almak önemlidir. Tabii ki, kimse için hakkınızdan vazgeçmeyiniz ancak siz de kendinize gerçekçi şekilde bakınız. Kulaktan dolma değil, doğru bilgiyi edinmeniz, bütçenizi gelir-gider dengesini gözetecek şekilde düzenlemelisiniz. Dolunayın görünümleri, ailevi veya özel ilişkilerde yaşanmış veya hala geçerli olan hayal kırıklıklarını, yanlış seçimlerin sizde bıraktığı izleri unutmadığınızı gösteriyor. Doğal olarak, iyi niyetinizin kullanıldığını düşünüyorsunuz. Aynı şekilde aileniz veya partneriniz de bunu düşünüyor olabilir. Bu meseleler, ancak ve ancak hoşgörüyle, uzlaşarak, uyum ve denge gözetilerek çözüme kavuşur. Görünen o ki, bu Dolunayda güvendiğiniz dostlarınızdan destek göreceksiniz. Belki iş-ev veya ilişkide zorlanıyorsunuz. Fakat birileri veya gelişmeler sayesinde rahatlayabilirsiniz. İşinizde mutlaka iletişimi önemseyin, bilginizle, tecrübenizle başarılı işlerde bulunabilir, enerjinizi faydalı işlerde kullanırsınız.

12-18 HAZİRAN ARASI

Sevgili Başaklar haftanın enerjileri, iş hayatında şartların zorlayıcı olduğunu, şu andaki mevcut ortamdan memnun olmadığımızı işaret ediyor. Biraz güvensiz gibiyiz. Yaşadığımız toplum ve koşullar nedeniyle bugün bir şeyleri kafamıza takabiliriz. Belki bu nedenle geri çekilebilir, bir şeyleri eleştirebiliriz. Ben derim ki, hiçbir şeyin sizi yenmesine, güvensiz hissettirmesine izin vermeyiniz. Elinizden geleni yapıyorsanız, elbet vakti saati gelecek ve arzu ettiğiniz güzellikler sizinle olacaktır. Bunu da unutmayalım. Mesleki ve ilişki konularında zaman mevhumunu göz önüne almak, iş hayatında profesyonelce hareket etmek, ilişki konusunda da gerçekçi düşünmek zorundasınız. Hangi mesele olursa olsun, şu aralar aklı başında düşünmemiz gerekiyor. Eski bir iş, eski bir borç, eskiye ait bir mesele veya bir türlü halledilmeyen davalar, parasal sorunlar, borçlar sürekli karşınıza çıkıyor. Aslında bütün bu karmaşa, çözümlenmesi gereken sorunları işaret ediyor. Kolay değil tabii ki. Bunların yerli yerine girebilmesi için kalıcı bir işe, köklü bir mesleki değişime ihtiyacınız var. Bu haftaki enerjiler yine bunları hatırlatıyor. Biraz da kendinizle ve seçimlerinizle yüzleşmenizi sağlıyor.

19-25 HAZİRAN ARASI

Sevgili Başaklar, 21 Haziran-22 Temmuz tarihleri arasında burcunuz ile uyumlu bir enerji olan Güneş-Yengeç burcu seyrinde güvence önemlidir. Ekip çalışmaları, organize faaliyetler ve yeni kurulacak dostlukların da içeriğinde hep bu iki olgu yer almaktadır. Bir Başak daima çalışkan, analizci ve özverili çalışabilen kişidir. Güneş yengeç burcunda ilerlediği süre içinde o, öncelikle hedef duygusunun ve ihtiyaçlarının ne olduğunu saptamakla işe başlayabilir. Arınmak ve huzuru bulabilmek adına karanlıklardan çıkması gerektiğinin bilincindedir. Bugüne dek ne olduysa olmuştur ama bundan sonrasında mutlaka başarılı olmak zorunluluğu vardır. İşte bu nedenle eski dostları, eski aşina ortamları, eskiden beri tanıdığı insanları kısaca geçmişe ait ne var ne yoksa heybesine koyarak yeniye doğru koşmayı tercih edebilir. Sevdikleriniz için son derece özverili davranacağınız bu dönemde yardımseverliliğiniz ve iyi niyetinizle herkesi kucaklayabilirsiniz. Sorumluluklarınızın her zaman olduğu gibi bu dönemde de önemlidir.

21 Haziran saat 12:57-6 Temmuz saat 03:20 tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek yöneticiniz Merkür, güven içinde yaşama arzumuzu yükseltiyor. Artık geleceğimizi düşünerek kararlar vereceğiz. Kariyer hayatımızı, hedeflerimizi önemseyeceğiz. Ona göre seçimler yapacağız, kararlar vermeye çalışacağız. Aile içinde, birlikte olduğunuz kişilerle, arkadaşlarınızla olan ilişkinizde yarım yamalak değil bütünlük duygusu içinde hareket edilmesine dikkat edeceğiz. Kimlerle yola çıkıyorsak, bizim hassasiyetimize kıymet veren insanları tercih edeceğiz. Böyle insanları destekleyeceğiz. Geçmişte olanlara takılı kalmamak lazım. Yaşandı bitti diye düşünüp önümüze bakmamızda yarar var. Ailemiz, arkadaşlarımızla bağımız güçlenecek. Mistik faaliyetler, sanatsal konular, gruplarla ilişkiler, eğitmenlik, ailelere, kadınlara yönelik faaliyetler, sosyal yardımlaşmalar bu dönemde önemlidir.

Sevgili Başaklar 24 Haziran saat 05:31 Yengeç burcunda doğacak Yeniay, sosyal ilişkileriniz, hedefleriniz, girdiğiniz ortamlarda önem verdiğiniz hassasiyetler öne çıkıyor. Aşk, parasal konular, evlilik ve özel paylaşımlara verilecek önem bu Yeniayın özünde yer alıyor. Şimdi birlikte görünümleri inceleyerek daha fazla fikir sahibi olalım. Ay-Merkür kavuşumu, bu Yeniayda hedefimize varmada bize destek olabilecek güvenilir dostları işaret ediyor. Bunlar eskiden beri tanıdığımız kişiler veya yeni tanıştığımız ancak projelerimizle ilgilenen kişiler de olabilir. Venüs-Pluto görünümü, sizde güven hissi uyandıracak biriyle tanışmanın işaretçisidir. Bu kişi yabancı bir ülkede veya başka bir şehirde yaşıyor olabilir. Bu Yeniayın en olumlu etkisi bu konuda öne çıkıyor. Moralinizi yükseltiyor. Maddi ve manevi anlamda rahatlatıcı para ve iş fırsatlarının da bu Yeniayda karşımıza çıkması mümkündür. Ay-Mars kavuşumu Başakların aradıkları eşle karşılaşmalarını sağlıyor. Neyi istediğimizi ve neyi seçeceğimizi biliyoruz. Hedefimize her anlamda kilitlenmiş durumdayız. Ay-Jüpiter görünümü, kaliteli ve seçkin olana yöneltiyor bizi. Ailemiz, yuvamız, sevdiklerimiz için para harcayabiliriz. Güzel ve çekici görünmek isteriz. Ancak bütçemizi zorlamadan olursa gayet iyidir. Ay-Neptün görünümü, bir arkadaşınız vasıtasıyla veya bir ortamda karşınıza çıkabilecek kişiyi işaret ediyor. Gayet romantik bir karşılaşma diyebiliriz. Bu Yeniay, bir çok açıdan Başaklar için olumlu gelişmelerin müjdecisi gibi görünüyor.

26-30 HAZİRAN ARASI

Sevgili Başaklar, haftanın hemen başında etkili olacak görünüm, yeni bir ilişkiye adım atmanın göstergesidir. Yakın bir dostunuz sizi bu kişiyle tanıştırabilir. Daha önceden ilişkinizi başladıysa, bu tarihte geleceğe dönük bir karar verebilirsiniz. Ayrıca sosyal hayatta inandığınız yolda, arzu ettiğiniz şekilde ilerleyebilir, ortak bir amaç için insanlarla el birliğinde bulunabilirsiniz. Bağlı bulduğunuz grupta liderlik şansınız gayet yüksek.

HAZİRAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-6-7-11-12-20-21-24-25-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 8-9-16-22-23
Aşkta En Şanslı Günler : 11-12
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 3-4

Yeniay : 1-2-3-28-29-30 (Ay-Başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 15-16-17 (Ay-Balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

TEMMUZ AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-9 TEMMUZ ARASI

5 Temmuz saat 03:11-31 Temmuz saat 17:54 arasında Venüs-İkizler burcunda seyrini sürdürecek Mesleki konularda geleceğiniz adına yeni girişimlerde bulunmak için güçlü insanlarla ilişki içinde olmanız ve becerikli olduğunuz alanlarda bugüne dek edindiğiniz tecrübeleri göstermeniz yönünde kıymetlidir. Kimi zaman kafanızda iki seçenek, kararsızlık ve bu kararsızlığın yarattığı sıkıntılar oluşabilir. Fakat ne olursa olsun Venüs hayatın lüksü ve zevkidir. Geçtiği yaşam alanı toplumsal hayatınızla birebir alakalı olduğundan sizlerin de kariyerinizle ilgili konulara önem vermeniz gerektiğinin işaretidir. Örneğin bu süreçte seminer, sosyal faaliyet, bilişim, internet dünyasıyla alakalı teknolojilerden yararlanmaya çalışmalı, kendinizi işinizle alakalı alanlarda göstermeli, bağlantılar içinde olmalısınız.

6 Temmuz saat 03:20-26 Temmuz saat 02:41 tarihleri arasında Merkür-Aslan burcunda ilerleyecek. İşlerimiz üzerine odaklanırız. Sözgelimi bir sergi, oyun, yarışma, sınav, senaryo, sanatsal ve mistik faaliyetler gibi. Yaptığınız işe odaklanınız. Bırakın hakkınızda ne düşünürlerse düşünsünler. Kendinizi strese sokarsanız yanlışlar yaparsınız. Bu süreç, yeni bir yol tespit etmek yönünde düşünme sürecidir. Dinlenirsiniz, biraz kendinizle baş başa kalırsınız, toparlanırsınız. Biraz başınızı dinlenmek amaçlı yıllık izninizi kullanabilirsiniz. Yetenekli olduğunuz alanlara yönelmeli ve hiçbir şeyin sizi üzmesine, yenmesine izin vermemelisiniz. Gereksiz meselelere kafanızı takmayınız. Merkür ileri geri hareketiyle Aslan burcunda 31 Ağustos-5 Eylül arasında gerileyecek. Yukarıdaki konular o tarihlerde tekrar gündemimizde yer alacak.

Sevgili Başaklar 9 Temmuz saat 07:07 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, başarılı olmanın, hayatımızda güvenceyi önemsemenin ve aşkta ciddiyetle duruma bakmanın işaretçisidir. Güvende olmak adına seçici davranırız. Hiçbir şeyi hafife almadığımız için, gözümüzden kaçan bir şey olur da, bizi sonra yorar diye iki misli gayret ederiz. Doğaldır ki, bu durum bazen hayatın keyifli yanlarını yaşamaktan alıkoyabilir sizi. Bu Dolunayın yöneticisi Satürn-Yay burcunda ilerliyor. Uzun zamandır aslında sizler eviniz, yerleşim yeriniz, aileniz, yuvanızla ilgili konularda zorlanıyorsunuz. Bir baskı, engellenme veya testten geçmektesiniz. İşte bu da yorucu bir hal. Aşkı aşk gibi yaşamak varken, bir ciddiyettir gidiyor. Şimdi Dolunayın görünümlerine bakalım. Durumu biraz daha ayrıntılı ele alalım. Öncelikle bu Dolunayda, bir ilişkide güven, sadakat, evlilikte empati, aşkta paylaşım gibi olgular öne çıkıyor. Seçiciyiz demiştik. Görüyoruz ki, bir çok kriter yerli yerine oturmadan evlilik, aşk, çocuk sahibi olmak, rahat etmek size göre mümkün değil. Burada paranın da önemi var. Eğer sıkışık bir dönem geçiriyorsak, bu Dolunayda kazancımızı değerlendirme veya kazanç elde etmek yönünde düşüneceğiz. Hani paramız yoksa pek keyfimiz yokmuş gibi. Oysaki bu denli katı, fazla köşeleyici düşünmek, her şeyi kontrol altına almak insanı yorabilir. Hayatın ne getireceği ne götüreceğini bilemeyiz. Tabii ki dikkatli olacağız. Ancak olumsuz veya aşırı hassas da düşünmemeliyiz. Sosyal hayatınıza kıymet vermeniz, size güven veren dostlarınızla bir araya gelmenizi, biraz kendinize zaman tanımayı bilirseniz, aşkta yüzünüz gülebilir.

10-16 TEMMUZ ARASI

Sevgili Başaklar, bu haftaki enerjiler, arkadaşlık ilişkileriniz başta olmak üzere, hedef ve ideallerinizi gerçekleştirme anlamında fazlasıyla hassas olduğunuzu işaret ediyor. Elinizdekileri korumak ve alıştığınız şekilde hareket etmek yanlısı olabilirsiniz. Ancak bu bakış açısı bir yanıyla olumlu gibi dursa da, diğer taraftan sizi bağlayıcıdır. Tabii ki buna dikkat etmek gerekir. Aşk hayatınızla ilgili konularda gelişmeler yavaş ancak güçlü bir dönüşümü işaret etmektedir. Dünyaya annelik yaparken, ilişkide bu tutumdan vazgeçmelisiniz. Aşkı aşk gibi yaşamaya, kendinden emin partnerlere yönelmeye, ilişkilerde bu denli taviz vermemeye özen gösteriniz. Yoksa hayatın lezzetini çıkarmanız zor olur.

17-23 TEMMUZ ARASI

20 Temmuz saat 15:19-05 Eylül saat 12:35 tarihleri arasında Mars-Aslan burcunda ilerleyecek. Bu dönemi olumlu yönde geçirmek istiyorsak zamanı ve enerjimizi dikkat etmemiz gereken nokta, onun yaptığı, bunun söylediği, yapamadığım, edemediğim gibi olumsuz hallere takılmak, inatlaşmak yerine, yapabildiklerimizle, yapmaktan zevk aldıklarımızla ortaya koymak. Hayat bu, bazen geriye çekilip şöyle bir düşünmek, toparlanmak, hırs, kavga, öfkeden uzak durmak gerekir. Tabii ki günlük işlerimizi yapacağız. Ancak zorlamayacağız kendimizi. Sözgelimi spor yapmak, çocuklarımız varsa onlarla zaman geçirmek, yeteneklerimizi geliştirmek gibi. Bizi sinirlendiren bir şeyin üzerine gitmek yerine bir müddetliğine askıya almak, daha sonra yeniden bakarız. Şu cömert yanlarımız var ya, hani insanlara sınırsızca sunduğumuz, sonra pişmanlık duyduğumuz davranışlarımız, işte bunların ölçüsünü bilme zamanımızdır. Birilerinin, bir şeylerin bizi çileden çıkarmasına izin vermeyeceğiz. Elimizden geldiğince bedenimize iyi davranacağız. Ruhumuza iyi gelene yöneleceğiz.

22 Temmuz-23 Ağustos tarihleri arasında Aslan burcunda ilerleyecek Güneş, becerikli oluğumuz konularda ve kendimizi geliştirmemizde, sıcak ve cömert yaklaşımlarda bulunmamızda destekleyicidir. Eğer kendinizi güçsüz, hapsolmuş, dış etkenler nedeniyle engellenmiş hissediyorsanız, bu enerji size iyi gelebilir. Hem durumunuzu ele alırsınız hem de acele etmeden neler yapabileceğinizi şöyle bir kafanızın içinde derleyip toparlarsınız. Aceleci kararlar almayınız. Bu yıl ki, Güneş-Aslan geçişi, gölgeli günleriyle birlikte 7 Ağustos itibariyle Merkür geri hareketiyle örtüşüyor. Bu tarih sonrası kararlarınız, planlarınızı, girişimlerinizi, sağlığınızı, yapmak istediğiniz yenilikleri tekrar gözden geçirmekte yarar var. Eylül ortasında burcunuzda doğacak Yeniay, gayet olumlu yöndeki gelişmelerin startı olacaktır.

Sevgili Başaklar 23 Temmuz saat 12:46 Aslan burcunda doğacak Yeniay, gücünüzü ve güven duygunuzu yeniden kazanmak adına bedensel ve ruhsal anlamda kendinize zaman ayırmanızı sağlayıcıdır. Ortalarda pek görünmek istemeyebilirsiniz. Tuhaf ve yapmacık insanlara karşı belli bir mesafe koymayı tercih edersiniz. Başınızı dinlemek, biraz gözlerden uzak kalmak veya bir plan-proje için çalışmak, işlerinizi tamamlamak istersiniz. Şimdi birlikte Yeniayın görünümlerini ele alalım ve etkilerini daha net anlayalım. Ay-Uranüs görünümü, dostlarımızın, ailemizin, sevdiklerimizin iyiliğini düşünen bir kişiyiz. Onların da bize destek ve güven vermelerini bekliyoruz. Verilen sözlerin tutulması bizim için önemli. Aynı şekilde güvenilir olmalarını da istiyoruz. O nedenle bu Yeniayda, kim dostumuz, kim bizim için hakikaten iyi şeyler düşünüyor, hangi işimize, meselemize yardımcı oluyor bunlara bakacağız. Plan ve projelerimiz için destek arayacağız. Belki de bir borcumuz veya hukukla alakalı bir meselemizi halletmek için girişimde bulunacağız. Ay-Mars kavuşumu mutlaka ve mutlaka riskli işlerden, yatırımlardan, gizli saklı kişilerin oyunlarından sakınmamız gerektiğini hatırlatıyor. Kendi aşım kaygısız başım diyerek, işlerinizi halletmeye çalışın. Hakkınızı kimsenin bir takım oyunlarla çiğnemesine izin vermeyin. Mali konularda hesabınızı iyi yapın.

24-31 TEMMUZ ARASI

26 Temmuz saat 02:41-13 Ağustos saat 04:00 arasında tarihinde yöneticiniz Merkür, burcunuzda seyahatine başlıyor. Bu sizlerin düşünme, algılama, planlama yönünde en aktif zamanınız. Konuşurken, bir iş üzerinde incelemede bulunurken, bir adım atarken her bir ayrıntıyı kendinize göre ele alma vaktiniz. Sizler bu geçişin en etkin kişileri olarak, etrafınızdaki kişilere örnek olabilecek kişisiniz. İnsanlar size danışabilir, yaptığınız işi beğenerek bunu nasıl düşündüğünüzü sorabilirler. Maddi konularda, hayatın genelinde bir geri çekilip duygularınızı tartıyorsunuz. İşte Merkür burcunuzda ilerlediği bu tarihte, o geri çekilişin sizi yoran noktaları, detaylı şekilde ele alarak güce dönüştürebilirsiniz. Merkür geri hareketi 13 Ağustos-31 Ağustos arasında etkili olacak. Yukarıdaki konular tekrar gündem maddemizde yer alacak.

31 Temmuz saat 17:54-26 Ağustos saat 07:29 tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Venüs, aşk hayatımız veya çocuklarımızla ilgili konularda ayaklarımızın sağlam yere basmasını istediğimiz bir geçiş bu. Bu önem, hem dostlarınız hem iş bağlantılarınız hem de ailenizden destek görebilirsiniz. Siz de onlara karşı cömert yaklaşımlarda bulunursunuz. Ancak ben parasal konularda hesabı şaşmamanız gerektiğini de söylemeliyim. İş durumumuza göre hareket edelim. Gelirse tamam, ancak kısıtlı bir geliriniz varsa açılmamak lazım. Bu süreçte, öyle kolay ilişki kurmayız. Karşımıza çıkan kişiyi tanımak bilmek isteriz. Bazen eski bir sevgili, bir arkadaşla karşılaşırız. Zaman geçmiştir fakat onu gördüğümüz içimiz bir hoş olur. Bazen de kaderimiz, bize gerçekten seveceğimiz kişiyi bu dönemde getirebilir, mutlu oluruz. İlişkilerde aidiyet duygusu, değerlerimizin aynı olması, huzur, güvence, uyum, şefkat gibi duygulara bilhassa önem veririz. Duygularımızı, hislerimizi, durumumuz ancak güvendiğimiz kişilerle paylaşırız.

TEMMUZ Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-8-9-17-18-22-26-30-31
Zayıf Enerjili Günler : 5-6-13-14-20
Aşkta En Şanslı Günler : 8-9
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 1-28-29

Yeniay : 25-26-27 (Ay-Başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 12-13-14-15 (Ay-Balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

AĞUSTOS AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-6 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Başaklar, 4 Ağustos tarihinde ikinci kez oluşacak Jüpiter-Pluto görünümü, finansal konular, değerlerimiz, sahip olduğumuz her şey, güvencemiz, aşk hayatımız, çocuklarımız, yeteneklerimizle ilgili konularda istekli, arzulu ve tutkuluyuz. Bunlardaki başarı, mutluluk ve doyum bizim için bu görünümün etkisi altında bir hayli önem taşıyor. Elimizde olmadan hırslanabiliriz. Daha fazlası, en iyisi olsun isteriz. Tabii ki son yıllarda epeyce zorlandık. Hatta mali yönden ve diğer konularda kayıplar verdik. Ancak unutmayalım ki, yaşadığımız sıkıntılar aslında daha güçlü olmamızı sağladı. Şimdi, paramızın kıymetini bileceğiz, aşkta tercihimizi daha dikkatli yapacağız, çocuk sahibi olmayı düşüneceğiz veya çocuklarımızın geleceğini önemseyeceğiz. Bütün bu konuları düzenleyecek, dikkatli hareket edecek, bütçemizin ayarını bilecek, seçimlerimizi bilinçli şekilde yapacağız. Önemli olan yanlışlardan dersler çıkarmak ve bundan sonrasında doğru kararlar vermektir.

7-13 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Başaklar 7 Ağustos saat 21:22 tarihinde Kova burcunda oluşacak Kısmi Ay Tutulması, önümüzdeki 21 Ağustos tarihinde oluşacak Güneş tutulması öncesi, çalışma hayatımız, sağlığımız, işlerimizi derleyip toparlamamız anlamında önem taşıyor. İşe uyum sağlama dönemi diyebiliriz. Sağlıksız bir ortamda çalışmak sizi yorabilir veya stres yaratabilir. İşsizlik gibi bir durum da zorlayabilir. Günlük hayatın koşulları, mecburiyetler, beden ve ruh sağlığınız üzerinde negatif bir tesir yaratabilir. Sağlığınızı önemseyiniz. Beslenmenize dikkat ediniz. Kulaktan dolma bilgilerle diyet yapmayınız. Ekip çalışması, grup içinde hizmet etmek, kurs veya staj görmek, insanlara yardımcı olmak, danışmanlık vermek tarzında işler gündeme gelebilir. Bir proje üzerinde çalışıyor olabilirsiniz. Onu bitirmek için zamana ihtiyaç duyabilirsiniz. Bazen de insan çalışmak dahi istemez. Geri çekilebilir. Zararlı alışkanlıklara dikkat ediniz. Bu dönemde acil olmadıkça ameliyat önerilmez. Zararlı alışkanlıklarınızı yenmeye çalışınız. Kontrollerinizi yaptırınız. Mars-Aslan burcunda ve Tutulma derecesiyle karşıtlık oluşturuyor. Hedef belirlemek için iyi bir zaman gibi görünse de, şartlar nedeniyle başlamak, bitirmek kolay olmayabilir. İşleri halletmek zaman alabilir. Gerginlik, sağlıksız ego ile duruma bakmak veya aşırı gururlu tepkilerde bulunmadan önce düşününüz. Bir gizli iş veya meseleyi halletmek için araştırma yapabilirsiniz. Bir sağlık sorununuz varsa mutlaka doktora gösteriniz.

Sevgili Başaklar 13 Ağustos (saat 04:00)-31 Ağustos (saat 18:28) Merkür-Başak burcunda geriliyor.

- Kendinizi ortaya koyma gücünüz
- Dünyaya yaklaşım tarzınız
- Kişisel girişimleriniz ve cesaretiniz
- Sağlığınız
- Girişim kabiliyetiniz
- Yeni girişimleriniz
- Kararlılık gücünüz
- İmajınız
- Yaşam enerjiniz
- Baskın davranışlarınız, eğilimleriniz
- İnsanlara yaklaşım biçiminiz.

- İlişkiniz

Merkür Geri Hareket süresince yukarıda belirtilen alanlarda:
- İletişimde hoşgörülü tarzda, birlik beraberlik ruhu içinde hareket etmeli.
- Durumunuzu riske atacak faaliyetlerde bulunmamalı, dikkatli olmalı.
-Bu süreç içinde yukarıdaki konularda baskılarla, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız halinde ani kararlar vermemeli, karar değişikliklerine gidilmemeli, elinizden geldiğince sakin olmaya çalışmalı.
-İletişim kurmakta zorlanacağınız için, olayları kendi akışı içinde değerlendirmeye çalışmalı.
-Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar. Bunlar üzerinde gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz.
- Geri hareket esnasında gelen yeni bir teklifi, karşınıza çıkan bir kişiyi, durumu ve olayı dikkatlice gözden geçiriniz. Özellikle planlamanız dışında bir seçenek karşınıza çıksa bile durup bekleyiniz, hesabınızı yapınız, enine boyuna düşününüz. Bunları geri hareketin bitim tarihinden bir hafta sonra yani gölgeli günlerin sonunda 12 Eylül itibariyle uygulayabilir, işleme koyabilirsiniz.

-Geri hareketin başlama tarihinden bir hafta öncesi(gölgeli günlerin başlangıcı) yani 6 Ağustos tarihinden önce enine boyuna düşündüğünüz, planladığınız, her türlü şekilde gözden geçirmesini yaptığınız, sağlam olduğuna karar verdiğiniz konuları yürürlüğe koymanızda sakınca yoktur. Çünkü bunlar zaten planlarınız arasında yer almaktaydı.

14-20 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Başaklar, haftanın enerjileri ilişkinizle alakalı konularda düşündüreceğe benziyor. Venüs şimdilerde Yengeç burcunda sizi eskiye bağımlı kılarken, Pluto Oğlak burcunda yaşadığımız ilişkinin mutlaka bir değişimden geçmesi gerektiği yönünde bizi baskı altına alabilir. Sevilmeye ihtiyaç duyduğumuz şu aralar, partnerimizle aramızda yaşananlar bezdirici olabilir. Haftayı olumlu geçirmenin yolu nedir? Yine bilinçli davranmaktan, dengeli hareket etmekten geçiyor. Aranızdaki sorunlar nedeniyle birbirinize yüklenmek yerine lütfen mantıklı bir şekilde probleme neden olan noktaları gözden geçiriniz.

21-31 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Başaklar 21 Ağustos saat 21:26 Aslan burcunda oluşacak Tam Güneş Tutulması, yöneticiniz Merkürün iki ayrı burçtaki gerilemesi nedeniyle, bir çok konu üzerinde detaylı düşünmeyi ve analiz yapmayı gerektiriyor. Şimdi beraberce görünümlerine bir göz atalım. Ben bu Tutulma serisinin sizin kendinizi yeniden keşif süreciniz olarak görüyorum. Yeteneklerinizi, bedeninizi, ruhunuzu yenilemek için, geçmişte yaşadıklarınıza saplanıp kalmak yerine, bugüne odaklanmak ve yarınları düşünmek gerekiyor. Çünkü hala aynı yerde, aynı durumlara takılıp kalırsanız ailevi, maddi, girişim anlamında gelişmeniz mümkün olmaz. Tabii ki insanız, bir dünyamız var, duygularımızı, aklımız var. Bize göre haklı veya haksız durumlar da var. Bunları subjektif ele almamız doğaldır. Ancak bu doğallık dış dünya ile uyuşmazlığa neden oluyorsa yanlış bir şeyler var demektir. Ben bu Tutulmada kendinizi onarmak için hem bedeninize hem ruhunuza iyi gelen ve sizi güçlendirecek sanat, spor, sağlıklı yaşam, meditasyon gibi aktivitelere yönelmenizi tavsiye ediyorum. Bir işi en iyi şekilde yapabilmek için kendinizi yetiştirmenizi, tecrübeli ve bilgili olduğunuz alanlarda çalışmalar yapmanızı, insanlara yol gösterici bir rehber olmanızı öneriyorum. Bu Tutulma, farklı kültürleri araştırma, ofis açma, kitap yazma, çocuklarınızla ilgilenme, onların kişisel gelişimlerine yardımcı olma gibi farklı işlerin de işaretçisi oluyor. Evet gizli bir dünyanız var ancak bu dünyada gayet başarılı çalışmalarda bulunabilmeniz mümkün gözüküyor. Sizin pasif mi yoksa aktif mi değerlendireceğiniz size bağlı. Ben olumlu yönüyle ele alacağınızı düşünüyorum. Üretin, çalışın, mükemmel şekilde kendinizi geliştirin.

Not: Şimdi gelelim tüm burçlar için dikkat edilecek tarihlere. Merkür bu Tutulma esnasında iki ayrı burçta geriliyor. Sadece 13 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında, yukarıda sözünü ettiğim konular üzerinde kendinizi bir gözden geçiriniz. Gizli yetenekleriniz nedir, ne gibi çalışmalar sizi üretime dönük bir kişi yapar bunlar üzerinde durunuz. Bunlar sizin kendinize olan güveninizi yükselttiği gibi ileride birçok insanın yararlanacağı projeler olur.

23 Ağustos-22 Eylül tarihleri arasında burcunuz üzerinde ilerleyecek Güneş, özgüven duygunuzun yükselişidir. Bu tabii ki, gayet olumludur. Böylece hem kişisel girişimleriniz hem mesleki hem de duygusal bir takım meseleler üzerinde bilinçli düşünmenizi sağlar. Akıllıca hareket edebileceğiniz bir zaman dilimidir. Bir yıl sonra yeni bir yaşa girme, yeni kararlar verme anlamında olumludur. Ayrıca iyi niyetinizi kullanan, ancak hem dostluk hem de iş anlamında verimsiz olan ilişkilerin gözden geçirilme ve bugüne dek görülmeyen, bilinmeyen durumların aydınlığa kavuşturulması yönünde de ilginç bir süreçtir.

26 Ağustos saat 07:29-20 Eylül saat 04:15 tarihleri arasında Venüs-Aslan burcunda ilerleyecek ve ardından Merkür, 31 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında gerileyecek. Yorumunuzu bu geri hareketi göz önüne alarak hazırladım. Sizler bu yıl ki Venüs-Aslan geçişinde, cesaretinizi yeniden toplamak mümkündür. Yeter ki, geçmişte yaşanılanlara takılmak yerine, bu tecrübelerin size kattığı derslerin farkında olunuz. O zaman yeniye yer açabilmenizi sağlayan cesareti kendinizde bulursunuz. İşte bu yıl ki, Venüs-Aslan geçişi ve Merkür gerilemesi bu şekilde değerlendirirseniz, 12 Eylül sonrası kendinizi hem ilişkinizde hem iş hayatında hem de psikolojik açıdan iyi hissedersiniz. İlişki konularında biraz geriye çekilmek, sözel iletişimden kaçınmak, kendi dünyanızda durumu analiz etmek isteyebilirsiniz. Sizi anlamayan bir eş, sevgili yorucu olabilir. Daha fazla taviz vermeye kalkışmanız yanlıştır. Kendi değerlerinizi önemseyiniz. Sizin kıymetinizi bilmeyen kişiler, iç dünyanızdaki fırtınaları görmezden gelen kişi ve kişilere karşı dikkatli olunuz. Belki de onların böyle davranmasına siz neden oluyorsunuzdur. Gerçekçi olursanız, nedenlerin farkına varırsınız. Kendinizi tam anlamıyla güçlendirmek için bu dönem gayet faydalı olacaktır. Böylece nelerin yüreğinizi ve zihninizi yorduğunu keşfedersiniz.

Sevgili Başaklar 31 Ağustos (saat 18:28)-5 Eylül (saat 14:29) Merkür-Aslan burcuna geriliyor.
-Gizli ilişkiniz, kaçamaklarınız
-Geçmişe ait deneyimleriniz, bilinçaltınızdaki tüm meseleler
-Dünyadan uzaklaşma isteğiniz(inziva), kaçışlarınız,
-Gizli işleriniz, gizli düşmanlarınız, yüzleşmekten kaçındığınız konular,
- İlaç bağımlılığı, sürekli bilgisayar başında olma hali, sürekli uyumak gibi)
-iyileşme ve tedavi yeteneğiniz(nekahet dönemi)
-zorunluluklarınız, yaşamdaki yönünüzü etkileyen güdüleriniz,
-Şefkat ve merhametiniz, gizlilik içinde yaptığınız iyilikleriniz,
- Sağlık durumunuz. Gizli görüşmeleriniz,
-Sırlarınız

Merkür Geri Hareket süresince yukarıda belirtilen alanlarda:
- İletişimde hoşgörülü tarzda, birlik beraberlik ruhu içinde hareket etmeli.
- Durumunuzu riske atacak faaliyetlerde bulunmamalı, dikkatli olmalı.
-Bu süreç içinde yukarıdaki konularda baskılarla, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız halinde ani kararlar vermemeli, karar değişikliklerine gidilmemeli, elinizden geldiğince sakin olmaya çalışmalı.
-İletişim kurmakta zorlanacağınız için, olayları kendi akışı içinde değerlendirmeye çalışmalı.
-Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar. Bunlar üzerinde gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz.
- Geri hareket esnasında gelen yeni bir teklifi, karşınıza çıkan bir kişiyi, durumu ve olayı dikkatlice gözden geçiriniz. Özellikle planlamanız dışında bir seçenek karşınıza çıksa bile durup bekleyiniz, hesabınızı yapınız, enine boyuna düşününüz. Bunları geri hareketin bitim tarihinden bir hafta sonra yani gölgeli günlerin sonunda 12 Eylül itibariyle uygulayabilir, işleme koyabilirsiniz.

-Geri hareketin başlama tarihinden bir hafta öncesi(gölgeli günlerin başlangıcı) yani 6 Ağustos tarihinden önce enine boyuna düşündüğünüz, planladığınız, her türlü şekilde gözden geçirmesini yaptığınız, sağlam olduğuna karar verdiğiniz konuları yürürlüğe koymanızda sakınca yoktur. Çünkü bunlar zaten planlarınız arasında yer almaktaydı.

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-14-18-22-23-27
Zayıf Enerjili Günler : 2-3-9-10-16-29-30
Aşkta En Şanslı Günler : 4-5
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 24-25

Yeniay : 21-22-23-24 (Ay-Başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 9-10-11 (Ay-Balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

EYLÜL AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-10 EYLÜL ARASI

05 Eylül saat 12:35-22 Ekim saat 21:29 tarihleri arasında burcunuzda ilerleyecek Mars, bir hamlede bulunmak, hırsla öne çıkmak, hedefiniz için var gücünüzle çalışmak şeklinde özetlenebilir. Ayrıca çevrenizle olan ilişkiniz, eğitimden iş hayatınıza kadar olan girişimleriniz, yakınlarınızla aranızdaki iletişiminiz şeklinde de önem taşır. Bu dönemde kişi, projelendirme, planlama, yürürlüğe koyma, düzenleme tarzında bir hayli cesur kararlar vermeye dönüktür. Ne de olsa, iki yıl sonra aktif bir enerji ile donatılmış olacağız. Ancak Mars-Başak burcunda doğal yapınızda bulunan eleştirel tutum ve davranışların sorun yaratabileceğini, her şeyi kendi başınıza yapmak isterken, dirençle karşılaşabileceğinizi ve engellerle mücadele edebileceğinizi bilmeniz lazımdır. O nedenle aklımız başımızda ve adım atmak istediğimiz konular üzerinde iyi bir analiz şart gözüküyor.

5 Eylül (saat 14:29)-10 Eylül (saat 05:52) tarihleri arasında Merkür-Aslan burcunda ilerleyecek. İşlerimiz üzerine odaklanırız. Sözgelimi bir sergi, oyun, yarışma, sınav, senaryo, sanatsal ve mistik faaliyetler gibi. Yaptığınız işe odaklanınız. Bırakın hakkınızda ne düşünürlerse düşünsünler. Kendinizi strese sokarsanız yanlışlar yaparsınız. Bu süreç, yeni bir yol tespit etmek yönünde düşünme sürecidir. Dinlenirsiniz, biraz kendinizle baş başa kalırsınız, toparlanırsınız. Biraz başınızı dinlenmek amaçlı yıllık izninizi kullanabilirsiniz. Yetenekli olduğunuz alanlara yönelmeli ve hiçbir şeyin sizi üzmesine, yenmesine izin vermemelisiniz. Gereksiz meselelere kafanızı takmayınız.

Sevgili Başaklar 6 Eylül saat 10:03 Balık burcunda oluşacak Dolunay, ilişkilerde duyguların, cazibenin, gizemliliğin göstergesidir. Henüz yeni tanıştığınız birisi varsa, ben derim ki, onu iyice tanımadan evlenmek gibi önemli bir karar vermeyiniz. Siz gerçekçi bir insansınız. Eğer evliyseniz ve eşinizde her zamankinden daha farklı bir tavır hissediyorsanız, duruma iyice bakınız. Gizlediği bir sıkıntısı veya meselesi olabilir. Ruhsal açıdan sorgulamaların, ıssızlığın, bazen de suskunluğun sebeplerini göz ardı etmemek, anlamak lazım. Tabii ki yapınız gereği, bazen endişeli düşünürsünüz. Mevcut durum gerçekten nedir diye anlamadan fikir yürütmeyelim. Eğer uzun zamandır birlikteyseniz evlenmeye karar verebilirsiniz. Bir ilişkinin sağlam temelli olmasında, bugün kadar yarınların da önemi olduğunu bilelim. Şimdi aşığız belki, ancak bir hayatı sürdürmek için gerçekçi olmalıyız. Görünümlerin içinde en etkilisi, Jüpiter-Kuzey düğüm arasında gerçekleşiyor. Parasal veya farklı bir nedenle evlenmeyi düşünmek, iş ortaklığı planlamak gibi. Bunlar biraz da sıkıntıdan kurtulmak, rahata ermek için olabilir. Kimi Başaklar, eşlerinden gizli birkaç kuruşu kenara atabilirler. Bir kısım Başaklar, aileleri, çocukları veya farklı bir nedenle, eşlerinden ayrılmayı isteyebilirler. Görülüyor ki bu Dolunayda duygularımıza kulak versek de, aslında bizi nelerin endişelendirdiğini nelerin mutlu edeceğini tespit edebilecek bilince sahibiz.

10 Eylül (saat 05:52)-30 Eylül (saat 03:42) arasında tarihinde yöneticiniz Merkür, burcunuzda seyahatine başlıyor. Bu sizlerin düşünme, algılama, planlama yönünde en aktif zamanınız. Konuşurken, bir iş üzerinde incelemede bulunurken, bir adım atarken her bir ayrıntıyı kendinize göre ele alma vaktiniz. Sizler bu geçişin en etkin kişileri olarak, etrafınızdaki kişilere örnek olabilecek kişisiniz. İnsanlar size danışabilir, yaptığınız işi beğenerek bunu nasıl düşündüğünüzü sorabilirler. Maddi konularda, hayatın genelinde bir geri çekilip duygularınızı tartıyorsunuz. İşte Merkür burcunuzda ilerlediği bu tarihte, o geri çekilişin sizi yoran noktaları, detaylı şekilde ele alarak güce dönüştürebilirsiniz.

11-17 EYLÜL ARASI

Sevgili Başaklar bu haftaki enerjiler, gerek çevre ilişkileri gerekse iletişimden yolculuklara kadar her türlü meselenin güven olgusu gözetilerek ele alınmasında yardımcıdır. Belki bazı konular içten içe sizi düşündürüyor olabilir. Net ve açıkça belli değildir veya biz tam güvenemiyoruzdur. O zaman yapmamız gereken, gerçekçi olmaktır. Aklımız başımızda hareket etmektir. Böylece daha doğru bir açıdan durumu görmek mümkün olur.

18-24 EYLÜL ARASI

Sevgili Başaklar 20 Eylül saat 08:30 burcunuzda doğacak Yeniay, kendimize daha fazla özen göstermemiz, işlerimizi planlı ve düzenli şekilde yapmamız, pratik şekilde hareket etmemiz, her meseleyi bütünden ziyade, detaylarıyla ele alarak gözden geçirdiğimiz zaman dilimidir. Bu Yeniayda ilişkimizle alakalı konular bir hayli önem taşımaktadır. Venüs bugün itibariyle burcunuzda ilerliyor. Merkür ise, ileri-geri hareketlerinden sonra düz seyirle burcunuzda ilerlemekte. Bu iki geçiş, ilişki, dış dünya, girişim konularında her şeyin detaylı ele alınmasını, endişeden uzak duracak şekilde düzenlemesi, ele alınması demektir. Bütünden ziyade detayları önemseyeceğiz. Sorunlar varsa bunları en olumlu şekilde çözmeye çalışacağız. Karşımıza çıkan fırsatları artı ve eksileriyle inceleyeceğiz. Yeniayın etkin bir görünümü var. Bu özellikle ilişki, evlilik, boşanma, iş ortaklığı gibi hayati meselelerin göstergesi. Tabii ki sevgiyi, ilgiyi, hayallerimizi, özveriyi, paylaşmayı beraberlikte önemsiyoruz. Ancak asıl önemsediğimiz, aklımıza da uyması. Soyut kadar somut değerler de ilişkide kıymetli. Gözümüze çarpanları es geçmemek gerektiğini bilmeliyiz. Söylenenlere değil yapılana, ortada olana da önem vermek gerekiyor. Bu Yeniayın bir başka özelliği maddi açıdan elit bir yaşam, zevkli bir hayat sürmek. Demek ki, ilişkimizde parasal güvence de önemli. Çünkü o olmadan da tam bir huzur bulmak mümkün değil.

20 Eylül saat 04:15-14 Ekim saat 13:11 tarihleri arasında burcunuz üzerinde ilerleyecek Venüs, dışarıyla bağlantınız ve çevrenizle birebir ilişki kurma tarzınız sizin bakış açınıza göredir. Bir yandan paylaşıma açıksınızdır ancak diğer yandan belli bir mesafe koymayı ihmal etmezsiniz. Karşınıza çıkan yeni bir insanı veya partnerinizi incelersiniz, mükemmellik ararsınız, kriterlerinize göre değerlendirirsiniz. Fiziksel açıdan giydiklerinize, nasıl göründüğünüze de önem verirsiniz. Hijyeninize ve insanların da temizliğine önem verirsiniz. Bütçenizi de bu süreçte gözden geçirirsiniz.

22 Eylül-23 Ekim tarihleri arasında Güneş-Terazi burcunda ilerleyecek. Parasal konularda strateji belirleme zamanıdır. Dengeli bir bütçe için bu şarttır. Harcamaların bir kısmı kişisel ihtiyaçlarımızın alımı ve sevdiklerimizi memnun etmek isteğimizle yapılır. Ancak hesapta olmayan giderler de görülebilir. Ek kazançlarda eş veya ortaklarınızdan destek görebilirsiniz. Bu geçişte Başaklar, hem ilişkilerinde hem de kazanç konularında bir strateji belirleme gereği duyacaktır. Çünkü huzur bulmak, hayatla uyum sağlamak, geleceği kurmak istiyorsa bu şarttır. Sadece maddi ve manevi anlamda değil, hayatımızı garanti altına almak arzumuzun da etkili olduğu bir süreçteyiz.

25-30 EYLÜL ARASI

30 Eylül (saat 03:42)-17 Ekim (saat 10:58) tarihleri arasında Merkür-Terazi burcunda kazanç evinizde etkili olacak. Kaliteyi önemseyeceğiz. Kariyer hayatımızı, maddi yönden ilişkilerimizi gözden geçireceğiz, temaslarda bulunacağız. İletişim önemli. İşimizi bileceğiz Nabza göre şerbet vermek vaktidir. Maddi konularda da etkili olan Merkür-Terazi geçişi, görüşmelerin başarılı geçeceğini gösteriyor. Kendimizi itina göstermemizde yarar var. Başak genelde hesabını bildiği için, bu ihtiyaçların ekonomik bir şekilde halledilmesi mümkündür.

EYLÜL Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-10-14-15-18-19-23-24-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 5-6-12-13-25-26
Aşkta En Şanslı Günler : 1-2-28-29
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 21

Yeniay : 18-19-20 (Ay-Başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 5-6-7 (Ay-Balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

EKİM AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-8 EKİM ARASI

Sevgili Başaklar 5 Ekim saat 21:40 Koç burcunda oluşacak Dolunay etkisinde, mal, mülk paylaşımı, hisse payı, kredi gibi konular üzerinde duracağız. Titiz bir şekilde hesabımızı yapacağız. Aynı hesabı eşimiz, iş ortağımız veya kimlerle parasal ilişkimiz varsa o kişiler de yapabilirler. Sizin isteğiniz, her şeyin hak ve hukuk gözetilerek hesaplanması, kimsenin sizi hafife almamasıdır. Dolunayın yöneticisi Mars burcunuzda ilerliyor ve Venüs ile kavuşum yapıyor. Demek ki, olumsuz bir durum söz konusu değil. Bilakis endişeli davranmak yerine, soğukkanlı düşünürseniz bu Dolunayda bir sorun çıkmaz. Ancak şunu belirteyim. Siz başkalarıyla ilişkinizi mutlaka gözden geçiriniz. Nasıl bir ortaklığınız var, neleri bölüşüyor nelerde sorun yaşıyorsunuz. Çünkü temeli güçlü olmayan ilişkiler, bir nedenle kopar, bölünür. Merkür-Terazi burcunda olduğu için, paranızı harcarken veya bölüşürken, daha dikkatli hesabınızı yapınız. O zaman aklınız bir şeye takılmaz. Şuradan şu gelir, bu kişiden şunu alırım diye düşünmek riskli olabilir. Ayrıca bir ortaklık sona eriyorsa, evlilik bitiyorsa, nafaka, veraset, miras gibi davalarınız varsa takibini iyi yapınız. Sizi mutsuz eden veya zorlayan bir ilişkiyi bitirmede kararsızlık yaşıyorsanız biraz daha iyi düşünün. Bu Dolunayda çok eskiden beri devam eden bir dava, tarafların bir araya gelerek görüşmelerini işaret ediyor. Ancak bunun için 19 Ekim tarihindeki Yeniayı daha etkili bulduğumu söylemek isterim.

9-15 EKİM ARASI

Sevgili Başaklar 10 Ekim 2017 (saat 16:20)-8 Kasım 2018 (saat 15:38) tarihleri arasında Jüpiter-Akrep burcunda seyrini sürdürecek. Bu dönemde, çevremizle ilişkimiz, iletişim, gelişim, büyüme, eğitim, zihnimiz, düşüncelerimiz, kendimizi ifade ediş biçimimiz, yakınlarımızla ilgili konuları derinli analiz ederek, bakış açımızı düzenleyerek güçleneceğiz. Bir proje üzerinde çalışabiliriz. Araştırmada bulunabiliriz. Hangi konu ilgimizi çekiyorsa onun üzerinde odaklandığımızda başarılı oluruz. Sezgilerimiz rehberimiz olur. Hissederiz. Kazanmak, zenginleşmek yolunda fırsatlarla karşılaşabiliriz. İnsanları etkileme ve ikna gücümüzle kendi tarafımıza çekebiliriz. Gizlilikleri hisseden zihnimiz ve şifa gücümüzle başkalarına yardımcı olabiliriz. Çekiciliğimiz insanları etkileyebilir. Bilinmeyenleri araştırır, soruşturur bundan yarar sağlayabiliriz. Başkalarına bu yönde destek verebilir, rehberlik edebiliriz. Bir projede önemli bir görev üstlenebiliriz. İyi iz süreriz. Bir karar verdiğimizde, dönmeyiz. İnandığımız bir davadan vazgeçmeyiz. Kazanmak adına yola çıkarız. Aileye ait mal ve mülkün paylaşılması, bir davanın sonuca bağlanması gibi işler gündeme gelir. Kardeşlerimizle aramızda bu konular bir hayli etkili olur. Çevremizdeki insanlarla iletişimde duygularınızı, sırlarınızı ortam şartlarına göre gizleme gereği duyarsınız. Biraz şüpheci yaklaşımınız olabilir. Size söylenenleri çok dikkatli dinlersiniz. Söz nereye varacak çok iyi kestirirsiniz. Karda yürür izini belli etmez derler ya. Siz de bu söze uygun şekilde hareket edersiniz. Size tavsiyem, öğrendiğiniz önemli bir sırrı veya bilgiyi, başkalarının aleyhine kullanmayınız. Her ne olursa olsun, gücünüzü iyi kontrol ediniz.

14 Ekim saat 13:11-07 Kasım saat 14:38 tarihleri arasında etkili olacak Venüs Terazi burcu geçişinde, ilişkilerimizde maddi ve manevi anlamda seçkinliğe önem veririz. Partnerimizin durumuna bir bakarız. Olanaklarını da göz önüne alırız. Parasal anlamda kazanç konuları başta olmak üzere, maddi ve manevi anlamda kaliteli yaşamak arzunuzun da göstergesidir. Kişi böyle bir dönemde, uyum, huzur, seçkinlik ilkesi çerçevesinde ilişkiler kurmak ister. Bu ilişkiler hem kazandırıcı olmalı hem de gönlünüzü hoşnut etmelidir. Girdiğimiz ortamların, birlikte olduğumuz insanların nazik, paylaşımcı kişiler olmasına dikkat ederiz.

16-22 EKİM ARASI

17 Ekim (saat 10:58)-5 Kasım (saat 22:19) tarihleri arasında Merkür-Akrep burcunda ilerleyecek. Yakın çevremizle olan ilişkilerimiz, eğitim ve iş hayatımız, kariyer yaşantımız ve toplum içindeki yerimizle alakalı her durumu yine derinlikli bir şekilde gözden geçireceğiz. İşimizde güçlü olmak, girişimlerimizde başarılı olmak, birilerinin önüne geçmek, güçlü olmak arzusu ön planda olacaktır. Zihin gayet keskin, hızlı ve güçlü çalıştığı için, görünenle, sahip olunanla yetinmek kolay değildir. Bazen sözlerimiz bir iğne gibi batıcı olabilir. Ancak bu dostluğundan, size olan davranışlarından arkadan dolap çevirdiğini düşündüğünüz kişilere yöneliktir. Ser verip sır vermezsiniz.

Sevgili Başaklar 19 Ekim saat 22:12 Terazi burcunda Yeniay, maddi açıdan rahat, konforlu, elit, seçkin bir yaşam sürmek isteğimizi vurguluyor. Venüs Terazi burcunda ilerleyerek, bu Yeniayı çok güçlü şekilde yönetiyor. Bu durum, bizim de ilişkilerde özellikle paylaşıma önem vermemizi, kendimizi güzel hissetmek istediğimizi, bize iyi gelen her şeye meylimizin yükseleceğini işaret ediyor. Ancak harcamalar artabilir. Bunların mutlaka dengeli ve ölçülü olmasına özen gösterelim. Şimdi birlikte Yeniayın görünümlerine bakalım ve gelişmeleri daha yakından görelim. Rahat bir yaşam arzusunun yükseldiği bu Yeniayda, bütçeyi aşmamak gerekiyor. Güzel şeylere yöneleceğiz ama dikkat etmeyi bilmeliyiz. Bu dikkat veya standart yaşamak sizi biraz rahatsız edebilir. Cebinizdeki paraya göre moraliniz yükselir veya düşebilir. Fakat dışa karşı bu durumu belli etmezsiniz. Güçlü gözükmeye çalışırsınız. Bu Yeniayda, aileniz, yuvanız ve geleceğin güvencede olması sizin için son derece önemlidir. Para kazanmak amaçlı işlere yönelirsiniz. Eviniz sizin için güçlü bir limandır. Orada mutlu olursunuz, kendinizi iyi hissedersiniz. Bir kısım Başaklar kredi çekerek kira öder gibi ev sahibi olmayı düşünürler. Aileden uzakta olanlar, yuva özlemi duyarlar. Bu Yeniay size yeni kazanç kapıları açabilir, bir borç kapatılabilir, bir alacak tahsil edilebilir. Ancak bir tavsiyem var, riskli yatırım ve harcamalardan kaçınınız.

22 Ekim saat 21:29-09 Aralık saat 11:59 tarihleri arasında Mars-Terazi burcunda ilerleyecek. Bir yanıyla maddi anlamda desteklenme arzumuzun işaretçisi olan bu dönem, diğer taraftan kendi bildiğimiz gibi hareket etme isteğimizi de işaret etmektedir. Bazen tutumlu davranırız çoğu zaman orta karar düşünürüz kimi zaman da her şey yolundaymış gibi bol keseden harcarız. Bize mali açıdan yardımcı olan insanlara ölçülü ve nazik davranmaya çalışırız, ancak bize akıl verdiler mi tepkimizi koyarız. Borçlarımızın ödenmesi, finansal ortaklıkların düzenlenmesi, çevresel ilişkilerden yararlanarak para kazanılması gibi konular da, bu dönemde bir hayli etkili olur.

23-31 EKİM ARASI

23 Ekim-22 Kasım tarihleri arasında Akrep burcunda ilerlemesini sürdürecek olan Güneş genel olarak, yakın çevrenizle olan ilişkinizi düzenlemek, bencil davranmamak, paylaşımda bulunmak ve fırsatlardan yararlanmaktır. Bu dönemde güçlü görünmek ve kendinizi kanıtlamak istersiniz. Emin olmadığınız bir şeyden daha fazla şüphelenirsiniz. Ancak kontrolünüz gayet yerinde olacaktır. Sizi yanıltabilecek veya yolunuzdan çevirebilecek bir güç yok. Yolculuklar önemli hale gelecek, iletişimde dikkatlisiniz. Sahip olduğunuz her şeyin kıymetini bileceksiniz. Doğal çekiciliğinizle hayranlık uyandıracaksınız. Maddi yönden desteklenirsiniz. İşlerinizde başarılı olursunuz. Bu süreçte, başkaları üstünde baskı kurmayınız, gereksiz inatlaşmalardan uzak durunuz.

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 7-8-11-12-16-20-21-25-26
Zayıf Enerjili Günler : 3-4-9-10-23-24-30-31
Aşkta En Şanslı Günler : 25-26
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 18-19

Yeniay : 15-16-17 (Ay-Başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 2-3-4-30-31 (Ay-Balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

KASIM AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-5 KASIM ARASI

Sevgili Başaklar 4 Kasım saat 08:23 Boğa burcunda oluşacak Dolunay, yüksek eğitim tercihiniz, akademik konular, yurtdışı yolculuklar, hayata bakış açınız ve dünya görüşünüzle ilgili olarak kendinizi güvende hissediyor musunuz? Bunları gerçekçi şekilde gözden geçirme vaktiniz geldi. Belki de bakış açınızı değiştirmeniz, şöyle bir etrafınıza bakmanız, aksayan ne varsa görmenizde yardımcı olur. Çünkü maddi açıdan bir şeyleri dengeye kavuşturmak için bu şart. Güvence istiyorsanız, sizin de tutarlı olmanız gerekir. Hem şikayetçi hem sabit görüşte olmak, çözüm değil. Lükse düşkünlük, aşırı harcama, dengesiz bir bütçe, tutarsız ilişkiler yanlıştır. Hep aynı çizgide yürümek, yenilikten kaçmak ve inatla bunu sürdürmekle rahata kavuşamazsınız. Kredi kartlarına yüklenmek, borçlanmak, destek aramak, üç kuruşla idare etmeye çalışmak da kendinize haksızlık olur. Bu Dolunayda öncelikle, şu borçlarınızı kapatacak, sizi rahatlatacak, girişimlere açık olunuz. Partnerinizin maddi katkısına bakınız. Sizi zorluyor mu, bir faydası var mı veya ilişki tercihlerinizi gözden geçiriniz. Yanlış bir ilişkide, ortaklıkta sürekli dalgalanmalar yaşayarak zor duruma düşmeyiniz. Girişimci olunuz, tecrübenize göre seçim yapınız. Kendinizi engellemeyiniz. Çevrenizdeki diğer iş veya eğitim olanaklarını gözden geçirerek doğru bir tercihte bulunabilirsiniz.

05 Kasım saat (22:19)-03 Aralık saat (10:34) tarihleri arasında Merkür Yay burcunda ilerleyecek. Ev satın almak konusunda birkaç kez düşünün. Mali anlamda ödemelere ve gücünüze göre tüm planlarınızı gözden geçirin. Hesap kitap yapın, dağılmayın. Bir ofis açmayı mı düşünüyorsunuz. Bunu kredi alarak mı yapacaksınız. İyi düşünün. Gurbette misiniz, yurdunuza mı dönmeyi düşünüyorsunuz? Yoksa orada yerleşmeyi mi? Şartlarınızı gözden geçiriniz. Proje, tasarım, elle yapılan tüm çalışmalar bu dönemde ofis veya ev içinde yoğun olacaktır. Ailede, doğru iletişimin, dürüst ve mantıklı konuşmaların önemi büyük. Bir karar alınacaksa, mutlaka iyi etüt yapılmalıdır. Bu geçiş Zihnimizin fazlasıyla çalışmasına neden olur. Mükemmeli isteyen biz, daha fazla derinlikli düşünmeye, her durumu duyarlı bir şekilde incelemeye, çok fazla okumaya, çok fazla öğrenmeye çalışırız. Ancak bunun sınırını bilmezsek, dağılırız, dalgınlaşırız, çabuk unuturuz, stres yükleniriz. 3-23 Aralık tarihlerinde Merkür Yay burcunda gerileyecek. Tüm burçlar, yukarıda belirtilen konulardaki işler tekrar gündem maddemizde yer alacak.

6-12 KASIM ARASI

07 Kasım saat 14:38-01 Aralık saat 12:14 tarihleri arasında Venüs-Akrep burcunda ilerleyecek. Genel olarak tutkulu ve bir hayli arzulu davranırız. Çevremizdeki insanların bize karşı olan davranışları çok önemlidir. Zengin bir çevreye girmek, aradığımızı bulmak, evlenmek, finansal anlamda geleceğimizi garanti altına almak isteriz. Genelde ilişki kurma tarzımız çekici yönlerimizi öne çıkarmak, karşı cinsi etkilemek şeklinde gelişir. Eğitimde, iş hayatında, tüm bağlantılarda güçlü insanlarla temas etmekten yana oluruz. Çünkü böyle kişilerin bizi üst noktalara taşıyacağını düşünürüz.

13-19 KASIM ARASI

Sevgili Başaklar 18 Kasım saat 14:42 tarihinde Akrep burcunda doğacak Yeniay, bize söylenen sözleri, çevremizle olan ilişkimizi, bilgimizi, sırlarımızı, hislerimizi derinlikli bir analizden geçirmemizi sağlıyor. Söz ağzımızdan çıkarken, sözcükler dikkatlice seçilecek. Pusuya düşürmesin diye bizi insanlar, her sözün altında ne olduğuna önem verilecek. Belki tuhaf gelebilir bunlar size. Ancak garip bir dünyada yaşıyoruz. Dostu, düşmanı bilmek, çıkarlarımızı korumak durumundayız. Kardeşlerimiz, komşularımız, sevdiğimiz, alıştıklarımız bizim için kıymetli olacak. Yakınımızda bulunuyorsa birileri, bu onlara güvendiğimiz için olacak. Bu Yeniayın yöneticisi Mars-Terazi burcunda ilerliyor. Maddi konularda bütçemiz şartlarını iyi gözden geçirmek lazım. Birilerine destek olurken, kendimizi de düşünmeliyiz. Güvenmediğimiz insanlara borç vermeyeceğiz. Risk olgusunu mutlaka gözeteceğiz. Tabii ki güzelliklere düşkünüz. Sevdiğimiz bir şeyleri görünce dayanamayız. Ancak hemen hesaba vuracağız. Değer mi diye bakacağız. Sevdiklerimize destek olacağız. Fakat bu, bizim için çok kıymetlilerse yapılacak. Bu Yeniayın bir başka özelliği, evimizde yapılacak değişiklikler, farklı bir yerde yaşam arzusu, bilgilenmek, araştırmak amaçlı çalışmalar, evimizde önemli misafirler ağırlama şeklinde gelişebilir. Bu Yeniayda, farklı bir şeyler öğrenmek arzumuz yoğun olacak. Evimizde sevdiklerimizi ağırlamaktan zevk duyacağız.

20-30 KASIM ARASI

22 Kasım-21 Aralık tarihleri arasında etkili Güneş-Yay burcu geçişi, aileniz ve yuvanızı ilgilendiren konularda bu yıl ciddi bir şekilde düşünmenizi sağlar. Sorumsuz davranılmamalı, yapıcı olunmalıdır. Evin içinde problemler varsa, bunlar ancak inançla, hoşgörüyle çözüme kavuşabilir. İnsanlarla birlikte çalışabilme, bütünleşme yolunda bize kuvvet veriyor. İşimize geleni saptadığımızda, onun iyice kritik ederek, yönümüzü kolayca belirliyoruz.

KASIM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-8-12-13-17-22-23
Zayıf Enerjili Günler : 6-19-20-27
Aşkta En Şanslı Günler : 22-23
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 14-15

Yeniay : 11-12-13-14 (Ay-Başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-26-27-28 (Ay-Balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

ARALIK AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-10 ARALIK YORUMLARI

1 Aralık saat 12:14-25 Aralık saat 08:26 tarihleri arasında Venüs-Yay burcunda seyrini sürdürecek. Merkür ise 3 Aralık itibariyle Yay burcunda geriliyor. Bu durumda, aile hayatımız, eşimizin işi, sahip olduğumuz malımız mülkümüz, özel hayatımız, duygularımız, geçmişten bugüne dek yaşadıklarımız ve şimdiki şartlarımızla ilgili konularda gerçekçi olmamız, hiçbir şeyi hafife almadan yeniden bakmamız lazım. Çünkü bu alandaki sorunlar işimize, mesleğimize, dış dünyaya yansıyabilir. Evimizde bir yenilik, yerleşim yerimizle alakalı bir değişim düşünüyorsak, bunun işimize etkilerini mutlaka göz önüne alalım. Satın alma-kiralama-yatırım gibi konuları uzman kişilere soralım. Dağıldığınız, bir türlü işin içinden çıkamadığınız bir durum varsa, birileriyle anlaşmakta zorlanıyorsanız, bunun nedenleri üzerinde hem zihninizi hem duygularınızı gözden geçiriniz. Anneniz babanızla ilgilenmeniz gerekebilir. Abartılı düşünmeyelim, gerçekçi olalım.

Sevgili Başaklar 3 Aralık saat 18:47 İkizler burcunda oluşacak Dolunay, yöneticiniz Merkür geri hareketiyle örtüşüyor. Bu durum aile hayatımız, eşimizin işi, sahip olduğumuz malımız mülkümüz, özel hayatımız, duygularımız, geçmişten bugüne dek yaşadıklarımız ve şimdiki şartlarımızla ilgili konularda gerçekçi olmamızı, hiçbir şeyi hafife almamayı, araştırmayı, öğrenmeyi, bilgilenmeyi gerektiriyor. Çünkü bu alandaki sorunlar işimize, mesleğimize, dış dünyaya yansıyabilir. Kasım ortası itibariyle alınan kararlar, yapılan işler veya başlanan görevlerin Ocak 2018 ortasına kadar tamamlanması mümkündür. Aceleye getirmeyelim. Mesleki yönde alınacak kararlarımızı aile içinde görüşelim. İşimizdeki bir değişim veya gelişme kısa vadeli değil, uzun vadeli olarak gözden geçirilmelidir. Evimizde bir yenilik, yerleşim yerimizle alakalı bir değişim düşünüyorsak, bunun işimize etkilerini mutlaka göz önüne alalım. Satın alma-kiralama-yatırım gibi konuları uzman kişilere soralım. Dağıldığınız, bir türlü işin içinden çıkamadığınız bir durum varsa, birileriyle anlaşmakta zorlanıyorsanız, bunun nedenleri üzerinde hem zihninizi hem duygularınızı gözden geçiriniz. Anneniz babanızla ilgilenmeniz gerekebilir. Bu Dolunay, Jüpiter-Neptün görünümüyle örtüşüyor. Sizin evlilik, yakın çevre, iş ortaklığı, kardeşlerinizle ilgili konularda kuvvet veriyor. İdeallerinize uygun insanı gelişmeleri karşınıza çıkarıyor. Bu evlenmek veya evlilikteki sorunları çözebilmek adına destek diyebiliriz. Ben bu Dolunayda hangi konu olursa olsun, mantığınızı ön planda tutarak aşırı hayalci düşünmeyerek, yanlış-doğru ayrımını iyi yaparak incelemede bulunmanızdan yanayım. Abartılı düşünmeyelim, gerçekçi olalım. Her şeyi biliyorum demek yerine öğrenmeye, bildiklerimizi tekrar gözden geçirmeye gayret edelim. Zamanı iyi kullanalım. İş-ev arasındaki dengeyi akılcı biçimde sağlayalım.

Sevgili Başaklar, 3 Aralık (saat 10:34)-23 Aralık (saat 04:51) tarihleri arasında Yay burcunda gerileyecek Merkür: Aile hayatımız, eşimizin işi, sahip olduğumuz malımız mülkümüz, özel hayatımız, duygularımız, geçmişten bugüne dek yaşadıklarımız ve şimdiki şartlarımızla ilgili konularda gerçekçi olmamızı, hiçbir şeyi hafife almamayı, araştırmayı, öğrenmeyi, bilgilenmeyi, yeniden bakmayı gerektiriyor. Çünkü bu alandaki sorunlar işimize, mesleğimize, dış dünyaya yansıyabilir. Evimizde bir yenilik, yerleşim yerimizle alakalı bir değişim düşünüyorsak, bunun işimize etkilerini mutlaka göz önüne alalım. Satın alma-kiralama-yatırım gibi konuları uzman kişilere soralım. Dağıldığınız, bir türlü işin içinden çıkamadığınız bir durum varsa, birileriyle anlaşmakta zorlanıyorsanız, bunun nedenleri üzerinde hem zihninizi hem duygularınızı gözden geçiriniz. Anneniz babanızla ilgilenmeniz gerekebilir. Abartılı düşünmeyelim, gerçekçi olalım. Her şeyi biliyorum demek yerine öğrenmeye, bildiklerimizi tekrar gözden geçirmeye gayret edelim. Zamanı iyi kullanalım. İş-ev arasındaki dengeyi akılcı biçimde sağlayalım.

Tüm burçlar için önemli Not:

Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 27 Kasımitibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 30 Aralık kadaretkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

09 Aralık saat 11:59-26 Ocak 2018 saat 15:56 tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Mars, eğitim-öğretim, girişim, iletişim, çevre ilişkileri, kısa yolculuk, günlük uğraşılar, haberleşme, yazılı belge gibi geniş bir alanda her türlü olasılığı göz önüne alarak hedeflerinizi belirlemeniz, saptamalarda bulunarak ona göre bir yön tayin etmeniz anlamında sizi güçlendiricidir. Sınırlarınızı gayet güçlü bir şekilde korumanızı sağlar. Başarılı olma isteğini yükselten, önünüze çıkan engellere aldırmadan bildiğiniz yolda yürümenizi sağlayan Mars-Akrep etkisinin gücü, dağılmanızın da önüne geçer. Böylece amacınız ne ise, o doğrultuda hareket edebilirsiniz. Dikkat edilecek nokta, biraz önce belirttiğim gibi ne istediğinizi bilmenize bağlıdır. Gerekli kişilerle bağlantıya geçerek, yeteneklerinizi ifade ediniz. Bu geçiş sizi dürtüsel manada besleyicidir. Bu dürtüler, kazanmak adına yola çıkmanın, sonunda hedefe varıp ele geçirmenin işaretçileridir.

11-17 ARALIK YORUMLARI

Sevgili Başaklar bu haftaki enerjilerimiz, dostlarınızla bir araya gelmenin, biraz sosyal yaşantınıza önem vermenin size iyi geleceğini söylüyor. Benim bu haftayla ilgili size bir tavsiyem olacak. Biliyorsunuz Merkür-Yay burcunda geriliyor. Bu hafta yapacağı özel görünümler var. Ancak bizler gerektiğinde tedbirli olmayı bileceğiz. Aile hayatımız, eşimizin işi, sahip olduğumuz malımız mülkümüz, özel hayatımız, duygularımız, geçmişten bugüne dek yaşadıklarımız ve şimdiki şartlarımızla ilgili konularda gerçekçi olmamız, hiçbir şeyi hafife almamamız lazım. Araştırmalı, öğrenmeli, bilgilenmeli, yeniden bakmalıyız. Evimizde bir yenilik, yerleşim yerimizle alakalı bir değişim düşünüyorsak, bunun işimize etkilerini mutlaka göz önüne alalım. Satın alma-kiralama-yatırım gibi konuları uzman kişilere soralım. Anneniz babanızla ilgilenmeniz gerekebilir. Abartılı düşünmeyelim, gerçekçi olalım.

18-24 ARALIK YORUMLARI

Sevgili Başaklar 18 Aralık saat 09:30 tarihinde Yay burcunda doğacak Yeniay, ailemizle ilgili iletişim, yolculuk, eğitim veya iş konularının gözden geçirilmesi, yuvamız ve yerleşim yerimizle alakalı meselelerin dikkatlice incelenmesi yönünde önemlidir. Çünkü Merkür geriliyor. Bizim de hiçbir şeyi huzursuz, dikkatsiz ve özensiz şekilde ele almamamız lazım. Bir yere taşınmak, yerleşmek, değişiklikler, kiralamak, satın almak konusunda muhasebemizi iyi yapmalıyız. Bu Yeniayın yöneticisi Jüpiter-Akrep burcunda. Çevresel şartlarımızı, yakınlarımızla alakalı meseleleri, finansal konuları güçlenmek adına ele alıyoruz. Odaklanmış durumdayız. Azimli ve kararlıyız. O zaman bu Yeniayda Merkürün geri hareketinde her şeyi iki misli özenli ele almamız gerekiyor demektir. Bu Yeniayın görünümleri, aileye ait olan hukuksal, finansal konuların etkinliğini gösteriyor. Biz aceleci olmadan şartlara bakarak, fayda-zarar hesabını yaparak karar vermeliyiz. Acelemiz yok. Karşımıza bir fırsat çıkarsa, onu da bilinçli şekilde gözden geçirmeliyiz. Satürn, 20 Aralık tarihinde oğlak burcunda seyrine başlıyor ve ardından 13 Ocak tarihinde Merkürle kavuşum yapacak. Çocuk sahibi olma veya çocuklarımızla ilgili konulara artık gayet ciddi ve disiplinli tarzda bakacağız. Onların yetişmesi, verimli ve sağlıklı bireyler olması önemli. Aşk hayatımız da aynı şekilde ciddi bir testten geçecek. Amacımız gelir geçer değil, kalıcı seçimlerde bulunmaktır.

Sevgili Başaklar, 20 Aralık 2017-17 Aralık 2020 tarihleri arasında Satürn-Oğlak burcunda seyrini sürdürecek. Bu süreçte, aşk hayatımız, çocuklar, yeteneklerimiz, eğlence ve keyif konularında ciddiyet ve sorumluluk merkez alınacak. Doğal olarak, belli bir ağırlık söz konusu olabilir. Öyle kolay kolay gelir geçer bir aşk yaşamayız. Flört etmek yerine, uzun vadeli bir ilişkiyi tercih ederiz. Durum böyle olunca sanki hayatın kısa süreli heyecanları devre dışı kalıyor gibidir. Oysaki sağlam ve temeli güçlü bir ilişki sizi uzun vadede daha fazla tatmin edebilir. Bir de bu açıdan bakmakta yarar var. Gelir geçer aşklar yerine, evliliğe dönüşebilecek bir ilişki belki de uzun zamandır aradığınız bir şeydir. Ancak şunu da belirteyim. Aşkta bazen bu mesafelilik, aşırı ciddiyet veya disiplinli olmak hatta katı bir tutum izlemek karşı cins üzerinde itici bulunmaya neden olabilir. Her şeyin kararınca olmasında yarar var. Bu süreçte Başaklar aşkta sadık ve güvenilirlik ilkelerini önemsemeyi, duygularını dürüstçe ifade etmeyi, sanki çok mutlularmış, eğleniyorlarmış, her şey yolundaymış gibi davranmayı bırakıp kendilerine karşı samimi olmayı bilmeliler. Bu samimiyet sizi sevilen ve saygı duyulan bir kişi yapar. Hislerinizi en doğru biçimde yansıtınız. Seviyorsanız seviyorum, sevmediğinizde açıkça dile getiriniz. Rol yapmayınız. Belki bir nedenle, mutlu olmadığınız bir ilişkiyi yıllardır sürdürüyor olabilirsiniz. Ancak Satürn-Oğlak geçişinde buna devam etmeniz halinde hem zorlanırsınız hem de hayattan zevk almazsınız. Bunlara gerek yok. Çocuklarınızı yeteneklerine göre yönlendiriniz. Onları zorlamayınız. Baskı uygulamayınız. Bir ebeveyn olarak sorumlulukları aksatmayınız. Zaten bu dönemde bu yönde gelişmeler yaşanabilir. Siz bu konuya ciddi şekilde bakmak durumundasınız. Onların dürüst bireyler olarak yetişmelerini sağlayınız. Çocuk sahibi olma konusunda iyi düşününüz. Bunun hayati bir karar olduğunu biliniz. Her yönüyle ele alarak düşününüz. Yetenekleriniz varsa, bunları bir iş alanında değerlendirmek, çalışmak, çaba sarf etmek size kalıcı kazanç sağlayabilir. Bu yetenekleri heba etmeyelim. Planlı ve programlı şekilde çalışırsak, başarılı ürünler ve işler ortaya koyabiliriz.

21 Aralık-20 Ocak 2018 arasında aşk evinizde ve Oğlak burcunda ilerleyecek Güneş döneminde, aşkta bir hayli titiz düşünürsünüz. Birlikte olduğunuz kişinin iş hayatındaki pozisyonu, nasıl bir aile içinde yetiştiği ve önceki ilişkileri mercek altına alınır. Aşk hayatında sorunları olanların bu dönemde bir hayli ciddi düşüneceklerini ve problemleri çözmeye çalışacaklarını söyleyebilirim. Bu süreç, çocuklarımızla ilgili sorumlulukların işaretçisidir. Onların ilişkileri, hayata bakış açıları, hobileri, uğraşıları, iş hayatları Başak anne ve babalar için önemlidir. Kazancınızla ilgili konular da bu geçişte önemlidir. Düzenli bir gelirimiz olsun isteriz. Çünkü hayatımızı garanti altına almak esastır. O nedenle uzun vadeli hedefler belirleriz.

23 Aralık saat (04:51)-11 Ocak 2018 saat (08:09) tarihleri arasında Merkür Yay burcunda düz ilerleyecek. Ev satın almak konusunda birkaç kez düşünün. Mali anlamda ödemelere ve gücünüze göre tüm planlarınızı gözden geçirin. Hesap kitap yapın, dağılmayın. Bir ofis açmayı mı düşünüyorsunuz. Bunu kredi alarak mı yapacaksınız. İyi düşünün. Gurbette misiniz, yurdunuza mı dönmeyi düşünüyorsunuz? Yoksa orada yerleşmeyi mi? Şartlarınızı gözden geçiriniz. Proje, tasarım, elle yapılan tüm çalışmalar bu dönemde ofis veya ev içinde yoğun olacaktır. Ailede, doğru iletişimin, dürüst ve mantıklı konuşmaların önemi büyük. Bir karar alınacaksa, mutlaka iyi etüt yapılmalıdır. Bu geçiş Zihnimizin fazlasıyla çalışmasına neden olur. Mükemmeli isteyen biz, daha fazla derinlikli düşünmeye, her durumu duyarlı bir şekilde incelemeye, çok fazla okumaya, çok fazla öğrenmeye çalışırız. Ancak bunun sınırını bilmezsek, dağılırız, dalgınlaşırız, çabuk unuturuz, stres yükleniriz.

25-31 ARALIK YORUMLARI

25 Aralık saat 08:26-18 Ocak 2018 saat 04:43 tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Bu seyirde aşk ciddileşiyor. Bizim de bakış açımız özellikle partner konusunda daha dikkatli olmaya dönüktür. Başaklar zaten mükemmeliyetçi olduğu için, doğal olarak daha seçici davranırlar. İş hayatında da yeteneklerimizi daha iyi nasıl değerlendirebileceğimiz hususunda dikkatli seçimlerde bulunuyoruz. İlişkilerde bir yanıyla ortaklık kurmaya çalışıp, güzel bir birliktelik yaşamayı önemsiyoruz. Ancak karşımızdaki insanın tutarlı duruşuyla güven uyandırması gerekmektedir. Mevcut ilişkimizin ilerisi için güven vaat edip etmediğini de değerlendireceğiz. Bekar Başaklar, bu süreçte genelde partnerin biraz daha olgun hareketlerine dikkat ederler, yaşça büyük partnerlere yönelme durumu olabilir.

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-5-6-9-10-14-15-19-20-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 3-4-16-17-24-25-31
Aşkta En Şanslı Günler : 19-20
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 11-12

Yeniay : 9-10-11 (Ay-Başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 23-24-25-26 (Ay-Balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Aşk Uyumu

Yükselen Burç