KADIN

basak Başak Burcu Yıllık Yorumu

Satürn yıl boyunca Kova burcunda ilerliyor. Çalışma hayatınızda, görev ve sorumluluklarınızda kalıcı değişimleri getiren bir süreç önünüzde. Mesleğinizde uzmanlaşmaya odaklanacağınız, çalışma hayatınızla ilgili kalıcı temellerin atıldığı bir yıl içerisinde olacaksınız. Yaşamın her alanında sorumluluklarınızı bilme, görevlerinizi üstlenme ve çaba sarf etme zamanındasınız. Bu yıl yaşamın her alanında ödüller, harcadığınız çaba ile gelecek. Büyüyüp gelişmekten kaçındığınız alanda ise sistem isteklerinize ulaşmanızı geciktirebilir.

Köklü değişimleri getiren Satürn & Uranüs ve Jüpiter & Uranüs arasındaki açı, Ocak ve Şubat aylarında hayatınızla ilgili radikal kararlar alabilirsiniz. İstifa, iş değişikliği, iş kurma ve yepyeni bir düzene, yepyeni bir yatırıma geçme planları içerisinde olabilirsiniz. Bazı Başaklar içinse bu aylarda işten çıkarılma, şirket küçülmeleri gibi durumlar gündeme gelebilir. Eski çalışma formunuzun, eski düzenin son bulduğu aylar olacak. Yönetici değişiklikleri yaşanabilir.

30 Ocak - 22 Şubat aralığında Kova burcunda Merkür retrosu olacak. Bu tarih aralığında iş hayatında karmaşık bir durumla, bir krizle karşılaşabilirsiniz. İş ilişkilerinde anlaşmazlık ve zıtlaşmalar ortaya çıkabilir. Çalışma arkadaşlarınızda değişimler olabilir. Çalışanlarınızın görevlerinde değişiklik yapabilir, bazı çalışanlarınızı işten çıkarabilirsiniz. Bu dönemde imzalar atmaktan ve uzun vadeli anlaşmalar yapmaktan kaçınmanızda fayda var.

Jüpiter yılın büyük bir kısmında Kova burcunda ilerliyor. Yıl boyunca beden sağlığını iyileştirme ve güçlendirmeye odaklanmalı, kendinize ve yaşamınıza yatırım yapmaya gayret etmelisiniz. Hayat şartlarınızı, yaşam koşullarınızı iyileştirme gündemde olacak. Müşteri bazlı iş yapanlar için işlerin büyüdüğü, daha çok insana ulaştığınız bir yıl olabilir. Alternatif iş teklifleri ile karşılaşabilirsiniz. Bazılarınız ise kendi iradesi ile alternatif işler peşinde olabilir. Bu yıl işinizde uzmanlaşmaya, öğrenmeye, kendinizi geliştirmeye odaklanmalısınız. Kendinizi her anlamda geliştirmek, maddi-manevi ödülleri getirecek. Kilo dengenizde önemli değişimler olabilir. İrade ve kararlılık ile hedeflediğiniz kiloları verebilirsiniz.

Jüpiter, 13 Mayıs - 28 Temmuz aralığında kısa bir süreliğinde Balık burcunda ilerleyecek. Bu tarih aralığında ilişkilerinizde iyileşmeler söz konusu olabilir. Barışmalar, romantik duygular ve duygusal paylaşımlar öne çıkabilir. Bu tarih aralığında tanışacağınız kişiler daha hassas ve romantik olabilir, bu dönemde başlayacağınız ilişkiler yüksek duygular getirebilir.

29 Mayıs - 22 Haziran aralığında İkizler burcunda Merkür geriliyor. Bu tarih aralığında aile büyükleri ve yöneticilerle ilişkilerinizde özenli olma zamanı. Baba ve aile büyüklerinin hayatında bir karmaşa durumu olabilir. Görüntünüzde küçük değişiklikler yapmak iyi hissettirebilir. Fakat estetik müdahelelerden kaçınma zamanı. Bazılarınız için kısa süreli flörtler gündeme gelebilir.

26 Mayıs tarihinde Yay burcunda Ay Tutulması, 10 Haziran tarihinde İkizler burcunda Güneş tutulması gerçekleşecek. Bu tarih ve civarında taşınma, düzen değişikliği, taşınmaz mal alım-satım konuları gündeminizde olabilir. Aile üyelerinin hayatında önemli değişimler olabilir. Ailenize yeni kişiler katılabilir. Evli Başak burçları için ise gebelik haberleri, çocuk sahibi olma kararı, doğum gibi değişimler gündeme gelebilir.

27 Eylül - 18 Ekim aralığında Terazi burcunda Merkür geriliyor. Bu tarih aralığında finansal konularda karışıklık ve hatalara dikkat etmelisiniz. Unuttuğunuz bir ödeme önünüze gelebilir. Plan dışı harcamalarla karşılaşabilirsiniz. Keyfi harcamalar yapmak isteyebilir, kendiniz için keyfi harcamalar yapabilirsiniz. Dolandırılma durumlarına dikkat etmeli. Borç alma-verme durumları gündeme gelebilir.

19 Kasım tarihinde Boğa burcunda Ay Tutulması gerçekleşecek. Yıl boyunca İkizler-Yay aksında gerçekleşen tutulmaların aksine bu tutulma, yıl içerisindeki rotamızı değiştirecek, yılın enerjisinin dışında bir çizgide olacak. Bu tarih ve civarında geleceğe yönelik hızlı ve ani kararlar alabilirsiniz. Evlilik, davalar, önemli imzalar ve seyahatler bu tutulmanın gündem başlıkları olacak. 2022 yılında ise bu başlıklar yıl boyu gündeminizde olmaya devam edecek.


Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

Okuyucu Yorumları 0 yorum