KADIN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mynet Soran Anne Platformu

1 Bebeğinizin cinsiyeti nedir?
2 Bebeğinizin yaşını belirtir misiniz?
3 Sizlere hangi konuda yardımcı olmamızı istersiniz?
4 Öğrenmek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10
  Başak Burcu Yorumları
  Yönetici Gezegeni/Yıldızı: Merkür
  Gruplar: Toprak, değişken, dişi, negatif
  Astrolojide Temsil Ettiği Ev: 6. Ev
  Vücutta Temsil Ettiği Yer: Kalın ve ince bağırsak, karın bölgesi

  Başak Burcu Genel Özellikleri

  Toprak grubuna üye olan Başak burçlarını çalışkanlığı, disiplinli tutumları ve ince ayrıntılara verdikleri önemlerden tanıyabilirsiniz. Merkür’ün yönetimde oldukları için öğrenmeye olan merakları sebebiyle diğer kişilerin dikkat etmedikleri en ufak noktalara dikkat ederler. Çalışma hayatlarında başarılı olmalarının sebebi de ince ayrıntılara verdikleri önemden dolayı işlerini kusursuz yapmalarından kaynaklanır. İnce ve zarif düşünceli olduklarından ötürü karşı taraftan da aynı özveriyi beklerler. Eleştirmeyi, fikir vermeyi severler. Bu durum bazen karşı tarafın işine çok karıştıklarına dair sitemlere yol açabilir. Hayatlarında her şeyin sistematik bir düzende olmasını isterler. Titizlerdir, özensiz hiçbir şeye tahammül edemezler. Çalışmaktan asla bıkmazlar. Para kazanmak için her meslekte başarılı olabilirler. Çünkü onlar her işin altından kalkabilirler. Çalışkan yapıları zekalarıyla birleştiğinde başarılı iş insanı olarak toplumda öne çıkabilirler. Zihinleri bazen çok negatife odaklandığında Başak burçlarının kuruntuları ortaya çıkar. Zihinlerinde kurdukça adeta kendi enerjilerini nedensiz yere düşürebilirler. Boş hayallere kapılmazlar. Her zaman gerçekçidirler. Önce en kötü ihtimalleri düşünmeleri yaptıkları işlerde güvenilir olmalarını sağlar. Dostları tarafından sevilen bir burçtur. Evine ve yuvasına önem verir. Kendilerine bakmayı, bakımlı görünmeye dikkat ederler. Her şeyin uyum içinde olmasına dikkat ederler. Her konuda mükemmele odaklıdırlar. Bu nedenle hayatlarında mutluluğu yakalamaları zor olabilir.

  İş hayatı ve Başak burcu

  En önemli özelliklerinin çalışkanlık olduğu söylenen bir burcun yapamayacağı iş yoktur. Ekmeğini taştan çıkartmak sözü Başak’lar için söylenmiş olabilir. Sağlık ve hizmet sektörü onlar için uygun olabilir. Ayrıca hesap ve analiz gerektiren işlerde de başarılı olurlar. Mühendislik, kimya, matematik, eczacılık sektörleri onlara göredir. Merkür’ün etkisinden dolayı da yazarlığa, öğretmenliğe ve gazeteciliğe yatkınlıkları vardır.

  Sağlık ve Başak burcu

  Başak burcunun astrolojide bir diğer temsili de genel olarak tüm sağlık konularıdır. Bir nevi sağlık denilince Başak burcu akla gelir. Hem kendi hem yakınlarının sağlığına titizlikle önem verirler. Bu durum bazen küçük bir sağlık olayından endişe duymalarına da neden olabilir. Özellikle bu burçta bağırsak hareketlerinde problemler görülebilir. Karın bölgesinde oluşabilecek diğer rahatsızlıklara da yatkındırlar.

  Başak burcu ünlüler

  Micheal Jackson, Freddie Mercury, Stephen King, Agatha Christie, George R. R. Martin, Paulo Coelho, Tolstoy, Keanu Reeves, Karl Lagerfeld, Tim Burton, Paul Walker, Salma Hayek, Cameron Diaz, Amy Winehouse, Adam Sandler, Kobe Bryant, Richard Gere, Blake Lively, Beyoncé, Uğur Dündar, Aziz Sancar, İclal Aydın, Bergüzar Korel, Fatih Akın, Cüneyt Arkın, Aras Bulut İynemli, Merve Boluğur, Pınar Altuğ, Gonca Vuslateri, Emre Belözoğlu, Fatih Terim, Hakan Şükür, Alex de Souza.

  İlişkiler ve Başak burcu

  Mantıklı bir burç olduğunda ilişkilere de bu yönde bakar. Onlar için imkansız veya sonu olmayan bir ilişki peşinde koşulması gereken bir şey değildir. Sevdiği zaman karşı tarafı her zaman mutlu eder. Kendinden çok ona önem verir. Fakat aynı özeni görmediğinde Başak burcu kırılmaya başlar. Tembel bir partner onlara göre değildir. Kendileri gibi azimli kişileri tercih ederler.

  Başak Burcu Kadını

  İlişkisinde sevginin yanı sıra saygının da önemli bir yeri vardır. Karşı tarafın kültürlü ve belirli bir görgü seviyesinde olmasını ister. Kendine bakan Başak kadını her zaman hijyenine, giyimine dikkat eder. Bazen karşı tarafı keskin aklıyla içten içe yönlendirir. Partneri bunu anlamasa da bilmeden Başak kadınının istediği birine dönüşmeye başlayabilir. Eğer ki Başak kadınına kaba, hoşgörüsüz ve anlayışsız davranırsanız tekrardan onun kalbini kazanmakta zorlanabilirsiniz. Ayrıca her zaman siz de bakımlı olmalısınız.

  Başak Burcu Erkeği

  Karşı tarafta öncelikle zekaya önem verir. Mantıklı, ayağı yeren basan, gerektiğinde ailesinin üstüne düşecek kadınlardan hoşlanır. Hem güzel hem maddi zekası da olan kadınlar onu cezbeder. Göz önünde olan kadınlardan pek haz etmez. Güvenmeyi ve her zaman arkasında duran bir kadın olacağını bilmek ister. Zaman zaman eleştirileri kırıcı olabilir. Eğer bir Başak erkeğine güven vermez, dürüstlüğünüzden şüphe ederse onu kaybetmeye başlayabilirsiniz.