Başak Burcu Aylık Yorumu

HAZİRAN ayında sizleri neler bekliyor?

1-10 Haziran tarihlerinde, iş görüşmeleri, başvurular, toplantılar, fikirsel paylaşımlar gündem maddenizde yer alacak. Eğer yeni bir iş düşünüyorsanız, bunu her yönüyle gözden geçiriniz. 12 Haziran tarihi, ailemiz, arkadaşlarımızla bağımız güçlenecek. Mistik faaliyetler, sanatsal konular, gruplarla ilişkiler, eğitmenlik, ailelere, kadınlara yönelik faaliyetler, sosyal yardımlaşmalar gündeme gelir. İletişime dönük bir meslekte yeni bir girişimin, plan ve projenin işaretçisidir. 13 Haziran, daha önce başlanmış bir işin tamamlanma vaktidir. 14 Haziran tarihi kendi içinizde bazı önemli meseleleri gözden geçirmenizi sağlıyor. Düzgün bir ilişki nasıl olmalı, partnerinizle aranızdaki farklılıklar nedir? İlişki tercihleriniz gibi sorulara cevap aranır. 27 Haziran tarihinde Mars geriliyor. Çalışma ortamında bir değişiklik, bir proje bir gelişme olursa sabırlı, dikkatli şekilde gelişmelere bakalım. Bu tarih öncesi işe başlamışsak, alışma dönemi olarak görelim. Yeni bir fırsatla karşılaşırsak, sağlamcı olalım. Hemen okey demeyelim.

1-10 HAZİRAN ARASI

Sevgili Başaklar, 1-10 Haziran arası yöneticiniz Merkür-İkizler burcunda iş hayatı, toplumsal ilişkiler, plan ve projeler anlamında aktif günleri işaret ediyor. Ancak bizim detaylı düşünce şeklimiz, bu kadar hıza yetişmeyebilir. Detaylar sizin için her zaman önemlidir. Fakat bu hafta, öyle gelişmeler yaşanır ki, oradan oraya koşturmanız, işlerinizi çabucak halletmeniz gerekebilir. Duruma göre tabii ki yine dikkatli analizde bulunalım. Fakat her şey tamamsa, armudun sapı üzümün çöpü diyerek vakit kaybetmeyelim. Bu hafta iş görüşmeleri, başvurular, toplantılar, fikirsel paylaşımlar gündem maddenizde yer alacak. Eğer yeni bir iş düşünüyorsanız, bunu her yönüyle gözden geçiriniz. Size sunulan teklif varsa, uzun vadeli umut veriyor mu, buna bakınız. Çıkarlarınızı tabii ki düşüneceksiniz. Benim tavsiyem kendinize güvenin. Yakınlarınızdan destek görebilirsiniz. Ancak evlilik, boşanma, iş ortaklığı gibi konularda lütfen bir daha düşününüz. Sizi kimsenin hafife almasına da izin vermeyiniz.

11-17 HAZİRAN HAFTASI

12 Haziran saat:22:59-29 Haziran saat:08:16 tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek yöneticiniz Merkür, güven içinde yaşama arzumuzu yükseltiyor. Artık geleceğimizi düşünerek kararlar vereceğiz. Kariyer hayatımızı, hedeflerimizi önemseyeceğiz. Ona göre seçimler yapacağız, kararlar vermeye çalışacağız. Aile içinde, birlikte olduğunuz kişilerle, arkadaşlarınızla olan ilişkinizde yarım yamalak değil bütünlük duygusu içinde hareket edilmesine dikkat edeceğiz. Kimlerle yola çıkıyorsak, bizim hassasiyetimize kıymet veren insanları tercih edeceğiz. Böyle insanları destekleyeceğiz. Geçmişte olanlara takılı kalmamak lazım. Yaşandı bitti diye düşünüp önümüze bakmamızda yarar var. Ailemiz, arkadaşlarımızla bağımız güçlenecek. Mistik faaliyetler, sanatsal konular, gruplarla ilişkiler, eğitmenlik, ailelere, kadınlara yönelik faaliyetler, sosyal yardımlaşmalar bu dönemde önemlidir.

Sevgili Başaklar, 13 Haziran saat 22:43 İkizler burcunda doğacak YENİAY, iletişime dönük bir meslekte yeni bir girişimin, plan ve projenin işaretçisidir. Daha önce başlanmış bir işin tamamlanma süreci de olabilir. Uyum sağlama dönemini gösterebilir. Bir ürünün başkalarına satış, tanıtım veya sergilenmesi yönündeki işlerin de göstergesi olan bu Yeniay, dostlarınızla olan bağlantının, onlardan görülecek desteğin veya sizi çekemeyen kişilerle aranıza mesafe koymanın da işaretçisidir. Çok yönlü bir Yeniay sürecindeyiz. Ancak tüm burçlar gibi sizin de dikkat etmeniz noktalar var. İş hayatıyla ilgili düşünülen bir yenilik için şartları gözden geçirmek lazım. Eğer başka bir projemiz varsa, bunun artı ve eksileriyle ele alınması lazım. Duyarlılık yüksek demiştim. İlişkide ve iş hayatıyla ilgili konularda biz de çok fazla endişeli olabiliriz. Bunlara mantıklı ve gerçekçi bakarsak, kendimizi boş yere üzmeyiz. Şartlar uygun değilmiş, hayrıma değilmiş veya beklemede kalmam gerekiyormuş diyerek rahatlamış oluruz.

14 Haziran saat:00:54-10 Temmuz saat:05:32 tarihleri arasında Aslan burcunda ilerleyecek Venüs, hem maddi hem ilişki hem de yaşamınızı ilgilendiren konular üzerinde yapılacak bir değerlendirmenin işaretçisidir. Şu andaki mevcut durumun gözden geçirilmesinde yarar vardır. Bundan sonrası adına nasıl kararlar alınmalı, kendinizi nasıl güçlü ifade etmelisiniz, düzgün bir ilişki nasıl yaşanmalı, partnerinizle aranızdaki farklılıklar nedir? Bütün bu sorulara cevap aranır. Çünkü kişi gurur duyacağı bir aşkın özlemini çekmekte olabilir. Bu dönemde gururunuz kırıldığı için veya aşkta aradığınızı bulamadığınız için Hatta bunları kimseyle paylaşmak dahi istemeyebilirsiniz. Her yıl farklı zamanlarda tekrarlanan bu seyir, kimileri için, yasal olmayan bir beraberlik nedeniyle gizliliğin ön planda tutulması anlamına geldiği gibi, platonik bir aşkın işareti de olabilir.

18-24 HAZİRAN HAFTASI

Sevgili Başaklar, 21 Haziran saat:13:07-23 Temmuz saat:00:00 tarihleri arasında burcunuz ile uyumlu bir enerji olan Güneş-Yengeç burcu seyri, ekip çalışmaları, organize faaliyetler ve yeni dostlukların da işaretçisidir. Bir Başak daima çalışkan, analizci ve özverili çalışabilen kişidir. Güneş Yengeç burcunda ilerlediğinde, öncelikle hedefinin ve ihtiyaçlarının ne olduğunu saptamalıdır. Sorumluluklarınızın her zaman olduğu gibi bu dönemde de farkındasınız. Bu dönemi olumlu geçirebilmenin yolu, ekip halinde çalışmayı kabul etmek, sizinle aynı amacı taşıyan insanlarla buluşmak ve uzun yıllardır hedefiniz olan her şeyi gerçeğe dönüştürmek olmalıdır.

25-30 HAZİRAN HAFTASI

Sevgili Başaklar 27 Haziran saat:00:04-13 Ağustos saat:05:14 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda gerileyecek. Ben bu tarih aralığını, gölgeli günleri de içine katarak 20 Haziran-20 Ağustos olarak düşünmenizi isterim. Nelere dikkat edelim, neler yaşanabilir bunları birlikte ele alalım. Öncelikle, sağlıkla ilgili acil olan her türlü operasyonun doktorunuzu danışılmasında yarar var. Beklemeye gelmeyen durumlar olursa, Mars geri gidiyor diye beklemeyelim. Çalışma ortamında bir değişiklik, bir ön hazırlık, bir gelişme olursa sabırlı, dikkatli şekilde önemli işlerimize ağırlık verelim. Bu tarih öncesi işe başlamışsak, alışma dönemi olarak görelim. Şartları, ortamı, birlikte çalıştığımız insanları gözlemleyelim. Aceleci olmayalım. İşlerimizi düzenlemeye, yanlışlarımızı gidermeye, önceden verilmiş kararları, başlanan işleri bitirmeye çalışalım. Yeni bir fırsatla karşılaşırsak, sağlamcı olalım. Hemen okey demeyelim. Güzel görünür ama sonrasında bir şeyler değişir. Biz dikkatli olalım, zaman isteyelim. Finansal haklarımızı, sigortamızı önemseyelim. Birileriyle ekip çalışması yapacaksak, ekip içindeki insanlarla görüşelim. Kimdir, nasıl bir plan yapılacak, nasıl bir yol izlenecek mutlaka gözden geçirelim.

Sevgili Başaklar, 28 Haziran saat 07:53 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, dış dünyada aradığımız güvence, başkalarıyla kurulan bağlantılar, paylaşımların niteliği ciddileşiyor ve bizi sorumluluk almaya çağırıyor. Alıştığımız kişiler, aşina olduğumuz ortamlar kadar, çocuklarımız varsa onların yaşamı, çocuk sahibi olmak istiyorsak hayatımıza ne gibi etkileri olur bunları önemsiyoruz. Aşkta daha ciddiyiz ve gelir geçer değil uzun vadeli beraberliği önemsiyoruz. Bu Dolunayda duruma böyle bakıyoruz artık. Satürn şu aralar geriliyor. Sadece bu Dolunayda değil Eylül ayına kadar sorumluluklar kendini bir hayli hissettiriyor. Belki de anne veya baba oluyoruz. Bunun ciddiyeti üzerimizde etkili. Belki de yavrumuz doğdu onunla yakından ilgileniyor ve biz dışarıdan ziyade içe yöneliyoruz. Her türlü işimize, görevimize disiplinli şekilde sarılıyoruz. Mars şu aralar Kova burcunda geriliyor. Çalışma hayatımızla ilgili değişiklik, yenilik ve konuların bir müddet yavaşlaması size zaman kazandırabilir, eksikleri görmenizi sağlar. Eylül ortası değişimler yerine oturmaya başlar. Bizler görülüyor ki bu Dolunayda, karşımıza çıkan tekliflere, kişilere ve şartlara ciddiyetle bakacağız ve bunları başardığımızda olumlu adımlar atabileceğiz. Şimdi önümüze bakmak, olgunlaşmak, hayatımız için gerekenleri saptamak ve bunun bize kazandıracağı olumlu geri dönüşlere güvenmek. İşte bu inanç ve azim önce kendinizin sonra başkalarının gözünde size saygınlık kazandırır.

29 Haziran saat:08:16-26 Temmuz saat:08:02 tarihleri arasında Merkür-Aslan burcunda ilerleyecek. İşlerimiz üzerine odaklanırız. Sözgelimi bir sergi, oyun, yarışma, sınav, senaryo, sanatsal ve mistik faaliyetler gibi. Yaptığınız işe odaklanınız. Bırakın hakkınızda ne düşünürlerse düşünsünler. Kendinizi strese sokarsanız yanlışlar yaparsınız. Bu süreç, yeni bir yol tespit etmek yönünde düşünme sürecidir. Dinlenirsiniz, biraz kendinizle baş başa kalırsınız, toparlanırsınız. Biraz başınızı dinlenmek amaçlı yıllık izninizi kullanabilirsiniz. Yetenekli olduğunuz alanlara yönelmeli ve hiçbir şeyin sizi üzmesine, yenmesine izin vermemelisiniz. Gereksiz meselelere kafanızı takmayınız. Merkür 26 Temmuz-19 Ağustos tarihlerinde gerileyecek. Yorumunuzda dikkat edilecek noktaları tekrar gözden geçiriniz.

HAZİRAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-10-11-14-15-19-23-24-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 6-7-12-13-25-26
Aşkta En Şanslı Günler : 1-2-28-29
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 21-22

Yeniay : 18-19-20
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 5-6-7
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler