KADIN

İkizler Burcu Yıllık Yorumu

İKİZLER

Sevgili İkizler 2017 yılında,

-Çevreniz genişleyecek, fikirlerinizi gayet rahat ifade edeceksiniz.

-Yeteneklerinizi geliştirme ve bunları işe dönüştürme fırsatları karşınıza çıkacak.

-Kardeş ve yakınlarınızla ilişkiniz güçlenecek.

-Yeni bir yere taşınacaksınız.

-Çevrenizdeki sorunlara, gelişmelere kayıtsız kalmayacaksınız.

-Farklı din, sosyal, kültürel konular ilginizi çekecek.

-Yeteneklerimizi hedefe yönelik şekilde yönlendireceksiniz.

-Eğitime önem vereceksiniz.

-Sanatsal konulara merak duyacaksınız.

-Yazışacak, konuşacak, bağlantılar kuracak ve dünyada gelişmeleri, trendleri takip edeceksiniz.

-Güçlü projeler, organizasyonlar içinde yer alacaksınız. İş ortaklığı kurabilirsiniz.

-Sağlığınızla ilgili araştırma veya tedavileri önemseyeceksiniz.

-Kıskançlık, öfke, intikam gibi olumsuz duygulara karşı dikkatli olunuz.

-Hırstan uzak durun lütfen. Siz bu dönemde potansiyel gücünüzü gelişim ve büyüme anlamındaki işlere yöneltirseniz muazzam başarılar elde edersiniz.

-Hileli işlere karşı dikkatli olalım.

Dikkat edilecek Tarihler:

10 Nisan-3 Mayıs: Psikolojik ve bedensel sağlığınıza önem verin. Düşünmeden evlilik, ilişki, boşanma, iş ortaklığı gibi konularda karar vermeyin. Parasız kalacağım, geleceğim tehlikede gibi olumsuz düşüncelerle kendi kendinizi hasta etmeyin. Gizli ilişkiler, kaçamaklara karşı dikkatli olun. Kimseye borç vermeyin. Sırlarınızı kendinize saklayın.

13 Ağustos-5 Eylül: Önceden başlanmış bir işe devam edelim, eksiklerimizi tamamlayalım. Yeni bir plan ve proje varsa, üzerinde düşünelim. Bakım-onarım gibi işlerimizi varsa onları bitirelim. Çocuklarımızın okul işleri, dersleri veya sağlık durumlarıyla yakından ilgilenelim. Ev veya ofis kiralanması gibi işlerimizi yeniden gözden geçirelim. Bilgisayarımızı kontrol edelim. Evimiz veya ofisimizdeki dosyalarımızı kontrolden geçirelim. Sağlık problemi olan bir büyüğümüzle veya yakınımızla ilgilenebiliriz. Eğer şu anki mevcut durum ve şartlarda beklenmeyen bir değişiklik olursa, mutlaka konuyu mercek altına alalım, hemen tepki göstermeyelim. Belki de bu değişiklik hayrımıza olacaktır. Üzerinde düşünelim. İzah ettiğim bu konularda aceleci veya endişeli şekilde karar vermeyelim.

3-23 Aralık: ilişkide anlaşmazlıkların en önemli nedeni, iletişim problemidir. İki taraf da birbirini dinlemeyi, fikirlerine saygı göstermeyi bilmelidir. Evlilik, boşanma, iş ortaklığı gibi konularda aceleci kararlar vermeyiniz. Bir anda evlenmek, bir ufak sorunla boşanmak gibi hayati meseleleri lütfen bir daha gözden geçiriniz. Sevdiğiniz kişi yabancı uyruklu ise, bu dönemde evlilikle ilgili belgeler gecikebilir. Yabancı bir ülkede evlenmeyi düşünüyorsanız, bürokratik aksamalar olabilir.

OCAK AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-8 OCAK ARASI

Sevgili İkizler 3 Ocak (saat 10:46)-3 Şubat (saat 18:51) tarihleri arasında Venüs-Balık burcunda ilerleyecek. Kariyer hayatıyla ilgili konularda ve aşk yaşamınızı ilgilendiren meseleler üzerinde etkili görünmektedir. Kişi özellikle mesleki konular üzerinde ilişkilerini gözden geçirmelidir. Hesaba dayalı bir meslek grubunda çalışıyorsanız, dağılmadan hareket etmek gerekir. Ayrıca aşkta vericilik anlamında ilişki gözden geçirilmelidir. İş ilişkilerinde ılımlı davranmamız, empatide bulunmamız gerekebilir. Sanatsal alanda görev yapıyorsak, bu geçiş bizim için gayet olumludur. Problemlerimizden uzaklaşmak, biraz olsun rahatlamak, güzelliklere kavuşmak arzumuz yoğun olsa da, gerçeklerden kaçmamak, bilinçli bir şekilde durumumuzu gözden geçirmemizde fayda görüyorum. İyi niyetimizin başkaları tarafından kullanılmaması için dikkatli olmayı, doğru seçimlerde bulunmak için incelemeyi de ihmal etmememiz lazımdır. Bu süreç genel olarak sanatsal becerililiğe sahip kişiler için verimli geçer. Ürünlerinizi sergileme, kendinizi gösterme fırsatı yakalarsınız. Renkler, kokular, çirkinliği örten güzelleştirmeler, dekorasyon, resmetme, yardımlaşma gibi olgular dönemin etkileri arasında yer alır. Eğer iş sorununuz varsa veya patronunuzla problemler yaşıyorsanız bu süreçte durumunuzu gerçekçi bir şekilde ele almayı unutmayınız.

Not: 3 Nisan-15 Nisan tarihleri arasında Venüs-Balık burcunda gerileyecek. Her burç mensubu yukarıda yorumunda sözü edilen konularda iç gözlemde bulunacak. Bu meseleleri tekrar ele alacak, üzerinde düşünecekler. Bütün bu gözlemler iç ve dış dünya arasındaki dengenin sağlanmasında, gerekli ile gereksizlerin tespitinde yardımcı olacaktır.

4 Ocak 2017 (saat 17:17)-8 Ocak 2017 (saat 12:43) tarihleri arasında Yay burcunda gerileyecek Merkür: Evlilik, uzun süreli ilişki, rakipleriniz, sözleşme ve anlaşmalar, imzalar, davalar konusunda tekrar bir analize ihtiyacınız var. Siz bir ilişkiyi kendinizce yorumlarsınız. Kendinizce bir karar verirsiniz. Ancak karşınızdaki kişi bu konuda sizin gibi düşünmeyebilir. Siz rahat davranırsınız, rakibiniz sizi geçebilir. Hani büyüklerimiz der ya, kimseye güven olmaz hayatta diye. Karşınızdaki kişi de sizin için böyle düşünerek hoşunuza gitmeyen bir karar verebilir. Yapılacak anlaşmalar ertelenir veya hukuki bir anlaşmazlık son anda bu ortaklığın bozulmasına yol açabilir. Her şeyin söz ile değil belge ile tescil edilmesinde yarar var. Bir anda verilen evlenme kararı, bir müddet sonra sıkıntı yaratabilir. Eşiniz boşanmaktan vazgeçebilir. Kimi İkizler eski bir iş ortağıyla ilgili meselelerle uğraşabilir. Evlenme teklifi alabilirsiniz. Fakat bu kişiyi, bu ilişkiyi, ilerisi adına her yönüyle ele almakta yarar vardır. Hayallere kapılmamak gerekiyor. Aceleyle kararlar vermemek lazım. Eğer evliliğimizde sorunlar varsa, danışmanlık almakta yarar var.

Tüm burçlar için önemli Not:

Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 29 Aralık 2016 itibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 15 Ocak 2017 kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

8 Ocak saat 12:43-12 Ocak saat 17:03 tarihleri arasında etkili olacak Merkür Yay burcunda düz ilerleyecek. Bu süre içinde, bir iş ortaklığı kurulacaksa, her bir noktanın iyice konuşulmasında yarar var. Sözleşme şarttır. İlişkiler açısından gayet önemli olan bu geçiş, partneriniz, rakipleriniz veya sizinle bir şekilde bağlantısı olan insanlarla aranızdaki farklılık ve benzerlikler gözden geçirilmesi yönünde kıymetlidir. Çiftlerin birbirine karşı abartılı şekilde konuşması, kendi bildiklerini dayatmaya çalışması sonucunda sıkıntılı bir süreç yaşanabilir. Özgürce konuşan taraf, diğerinin ilişkideki rolünü umursamayabilir. Olgun davranmayan partner veya iş ortağına karşı anlayış göstermeniz zorlaşır. Oysaki bu süreçte, öncelikle birbirinizi dinlemeniz, anlamanız çok önemlidir. Farklı düşünüyor olsanız bile, ortak bir nokta üzerinde buluşabilirsiniz. Hiç kimse, aynı düşünmek zorunda değildir. Fakat ilişki bir yaşam ortaklığı olduğuna göre, kavga-eleştiri-abartı-baskı gibi olguların da sizlere bir faydası yoktur.

9-15 OCAK ARASI

Sevgili İkizler 12 Ocak saat:14:34 tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, maddi açıdan ve genel olarak değer verdiğimiz ne varsa onu korumayı, güvence altına almayı önemsediğimizin işaretçisidir. Bu Dolunayda önemli olan, bizim dışımızda gelişmesi mümkün durumlara karşı temkinli olmak, hesabı bilmektir. Sözgelimi borçlanma, kredi, eşimizin maddi durumu, iş alacaklarımız, ortaklıklarımız, maddi beklentilerimizle ilgili her şeyi iyice muhasebe etmeliyiz. Bugün Merkür-Oğlak burcunda ilerleyecek. Bu da gösteriyor ki, çıkarlarımız söz konusu ise, biz kimseye güvenip yola çıkamayız veya her şey yolunda giderken de, sürekli karamsar düşünemeyiz. Duruma gerçekçi şekilde bakacağız. Eğer bir sıkıntı varsa, yapıcı çözüm yolları arayacağız. Araştıracağız. Bu bize ne kazandırır, ne açıdan zorlar diye analiz edeceğiz. Dolunayın görünümlerine baktığımızda, hatır gönül işlerine dikkat edin derim. Bütçeniz dengeli olsun. Gelir-gider arasındaki uçurumlar olmasın. Bir proje, fırsat veya gelişme olduğunda, bunun uzun vadeli olup olmadığına bakalım. Çocuklarımız canımız bizim. Ancak hesapsız alışverişlere dikkat edelim. İhtiyaçlarımızı düzgün şekilde planlayalım. İş hayatında iyi niyetin sınırlarını bilelim. Birileri kendi çıkarını düşünerek, bizi yanıltmasın. Bu Dolunayda ideallerimizi bir daha gözden geçirelim. Hedefimizi bilelim. Elle tutulur, göz görülene önem verelim.

12 Ocak-7 Şubat tarihlerinde Merkür-Oğlak burcunda ilerleyecek. Dışarıdan gelir elde etmek veya desteklenmek konusunda zorlanabiliriz. Yükümüz artar. Hızlı bir şekilde düşünen ve çabucak işleri halletmekten yana bir kişi olmamıza rağmen, belirsizlikler yüzünden beklemede kalabiliriz. Ailemiz, evimiz, güvencemiz, geleceğimizle alakalı konularda ciddi düşünmek zorundayızdır. Sözler vermekten kaçınırız veya kaçınmamız gerekir. Çünkü verdiğimiz sözün arkasında durup duramayacağımızı bilemeyiz. Bu süreç Merkür geri hareketinin sona ermesi nedeniyle 19 Aralık 2016-4 Ocak 2017 tarihleri arasındaki işlerin, meselelerin tekrar gündeme gelmesi ve yürürlüğe konması, işlerlik kazandırılması, halledilmesi yönünde etkili olacaktır.

16-22 OCAK ARASI

20 Ocak-18 Şubat tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Kova burcu geçişi, gruplarla temas, insanlarla bir araya gelmek, farklılıklarınızı ortaya koyabilmek gayet kolaydır. İşlemeyen, yavaş olan, engelleyen ilişkiler ve çalışmalara tahammül edemeyiz. Eğitimde yeni bilgilerin öğrenildiği, iş hayatında yeni gelişmelere, teknolojiye meraklı olunduğu, çevre ilişkilerinde paylaşımın önemsendiği bir dönemdir.

23-31 OCAK ARASI

Sevgili İkizler 28 OCAK saat 03:07 KOVA BURCUNDA doğacak Yeniay, seyahat konularından akademik kariyere, hukuk ve ticaretle ilgili meselelere kadar hayata yeniden bir bakış anlamında destekleyici ve aktif edicidir. Bu Yeniay ayrıca, aşk ve toplumsal ilişkilerinizi özgürce yaşama arzunuzu belirleyicidir. Özünde, yenilik ve girişim özelliği olduğu için, rutin olan her şeyden uzak durmak isteriz. Amacımız psikolojik ve bedensel anlamda kendimize özen göstermek ve canlanmaktır. Bu nitelikler çerçevesinde bu Yeniayı değerlendirmek yararlı olur. Yeniayın oluştuğu bugün, Mars-Koç burcunda seyrine başlıyor. Bu seyir boyunca yeni işler, yeni dostluklar, grup aktiviteleri, kişilerle bir araya geliş, toplantı ve görüşmeler bir hayli etkili olur. Cesaretimiz yükselir, kendimizden emin oluşumuz, yaptığımız her işe yansır. İsteklerimizi ifade edebilir, bildiğimiz şekilde ilerleyebiliriz. Zaten amacımız iş hayatı ve özel yaşantımızdaki baskıları veya sorunları aşmaktır. Kaldı ki, bu Yeniay birkaç gün sonra Venüsün Koç burcuna girmesiyle daha cesur hareket etmenizi ve size en uygun kişi veya kişilerle tanışmanız yönünde de kuvvet sunacaktır. Kimi İkizler için, yeni bir ilişki anlamına geldiği gibi, bazılarınız için yeni bir projeye adım atmanın, bir teklifle karşılaşmanın da göstergesidir.

28 Ocak saat 08:39-10 Mart saat 03:33 tarihleri arasında, Mars-Koç burcunda ilerleyecek. İleriye yönelik hedefleriniz, girişimleriniz, plan ve projeleri gerçekleştirmeniz yönünde size destektir. Bu süreçte önemli olan hedefinizin ne olduğunu bilmek ve sizi ileriye götürecek sistemin içinde yer almaktır. Yani kendinizi hangi alanda göstermek istiyorsanız, o alanın içindeki kişilerle ilişkilerinizi güçlü tutmak lazım. Sübjektif bakış açısı içinde tartışmacı bir kimlik sergilemek veya kavgacı tarzda hareket etmek sakıncalı olabilir. Kendinizi göstermek istiyorsanız, girişimci olmalı, fakat ekip halinde ilerlemek gerektiğinin de bilincinde olmalısınız. Rakiplerinizi geçebilmenin yolu, işinize ve amacınıza ne kadar sarıldığınıza yani odaklandığınıza ve bilinçli düşündüğünüze bağlıdır. Sabırsız davranmamalısınız. Zamana, zemine, amaca, karşınıza çıkan fırsatlara göre enerjinizi yönlendirirseniz gayet faydalı olacaktır.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-5-6-9-10-13-14-18-19-28
Zayıf Enerjili Günler : 3-15-16-23-24-30-31
Aşkta En Şanslı Günler : 18-19
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 11-12

Yeniay : 9-10-11 (Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 22-23-24-25 (Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

ŞUBAT AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-5 ŞUBAT ARASI

3 Şubat (saat 18:51)-4 Mart (saat 12:09) tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Sosyal hayatınızı aktif hale getirir. İlişkiler daha çabuk kurulur. Hedefinize, arzularınıza uygun arkadaşlıklar yaşanır. Bununla da kalmaz. Liderlik gücünüzü ortaya koyarak isteklerinizi elde etmeniz mümkündür. Karşı cinsin gözleri üzerinizdedir. Girişken ve hevesli oluşunuz gözlerden kaçmaz. Gayet hevesli bir şekilde yeniliklere kucak açarsınız. Değişik kişilerle tanışmak onlarla bir arada olmak istersiniz. Devam eden ilişkinizde arkadaşlık öne çıkar. Çoğu zaman kendinizi daha fazla öne alırsınız. Beklemeye tahammülünüz yoktur. Farklı bir şeyler keşfetmek istersiniz. Eğer partneriniz size uymazsa, siz kendi başınıza bile olsa aktif yaşamınızı sürdürürsünüz. Birlikte gezebileceğiniz, aktivitelerde bulunacağınız, hatta aynı grubun içinde yer alabileceğiniz bir insan oldukça dikkatinizi çekebilir. Bulunduğu ortama renk katan insanları tercih edersiniz.

Not: 4 Mart-3 Nisan tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda gerileyecek. Her burç mensubu yukarıda yorumunda sözü edilen konularda iç gözlemde bulunacak. Bu meseleleri tekrar ele alacak, üzerinde düşünecekler. Bütün bu gözlemler iç ve dış dünya arasındaki dengenin sağlanmasında, gerekli ile gereksizlerin tespitinde yardımcı olacaktır.

6-12 ŞUBAT ARASI

7 Şubat-26 Şubat tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Kova burcu geçişi, hem bilgimizi ifade etme, hem yenilikleri yerinde inceleme, hayatın anlamını ve hedefimizi gözden geçirerek aktif şekilde iletişimde bulunmamızı sağlayıcıdır. Sürpriz tanışmaları da işaret eder. Açık ve geniş bakış açımız, bilgimiz, konuşmamız, yazılarımız, öğreticiliğimiz insanlar üzerinde etkili olmamızda yardımcıdır. Merkür-Kova burcu geçişi, eğitimden iş hayatına kadar geniş bir alanda bilgimizi ölçmemizi, daha başarılı olmak için yenilikçi düşünmemizi, entelektüel yanlarımızı öne sürmemizi sağlıyor. İşlerimizi hızlı bir şekilde bitirmemizde de yardımcıdır. Teknolojik gelişmeler, sergiler, insanlarla kaynaşma, elimizdeki ürünü ticari anlamda tanıtma, mesleğimizle ilgili kendimizi geliştirme veya başkalarına yardımcı olma yönünde kıymetlidir.

Sevgili İkizler 11 Şubat saat 03:45 Aslan burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, yeterli bulduğunuz veya tecrübe ettiğiniz, size göre gerçekten takdire şayan olan bilginizi gösterme, kabul ettirme arzunuzdur. Eğitim, girişim, aşk hayatı, yakınlarınız, çevrenizle iletişiminizde fazlasıyla baskındır. Tabii ki Tutulmanın görünümleri önemli. Şimdi onlara bakalım ve biraz daha detaylara girerek etkileri görelim. Önümüzdeki 6 aylık süreç sizler için gayet olumlu, faydalı ve temeli güçlü adımları müjdeliyor. İfade gücünüzle hem yakın çevrenizi hem de başka insanları etkileme gücünüze sahipsiniz. Eğitim hayatınızdan, iş girişimlerinize kadar karşınıza çıkabilecek fırsatları yerinde ve zamanında kullanarak aktif bir şekilde ilerlersiniz. İnsanlar sizi etkileyici bulurlar, fikirlerinizi önemserler, projelerinize değer verirler ve örnek alırlar. Bu tutulma size aşkta, çocuklarla ilgili konularda, ciddi ilişkilerde geliştirici ve ödüllendiricidir. Kardeşlerinize destek olursunuz, insanlara rehberlik edersiniz, mutlu olacağınız bir yerde yaşarsınız. Bu Tutulmanın etki süresince, aile hayatınızı, anne ve babanızın sağlığını, evinizin düzenini gözden geçirerek üstünüze düşenleri yapacaksınız. İlgilenecek, yardımcı olacaksınız. Sadece kendiniz için değil, onların da ihtiyaçlarına önem vereceksiniz. Özel biriyle tanışabilirsiniz. Bu kişi aşk veya kişisel anlamda sizi geliştirici, hayatı farklı bir açıdan görmenizi sağlayıcı olabilir. Eğitim veya farklı bir nedenle yolculuklara çıkabilirsiniz.

13-19 ŞUBAT ARASI

18 Şubat-20 Mart arasında Balık burcunda ilerleyecek Güneş süresince, iş hayatımızı ilgilendiren konularda yaşanabilecek zorluklar, engellerle baş edebilmek için disiplinli çalışmamızda yarar var. Balık burcu geçişlerinde genel olarak belli bir dağınıklık, hayale kapılma, bazen aşırı derecede fedakarlıkta bulunma, kendimizi kurban durumuna düşürme gibi haller oluşabilir. Ne istediğimizi bilmiyorsak, hedefimiz belli değilse kolayca yoldan çıkabiliriz. Bazen fazla etki altında kalabiliriz. Kimi zaman da, verdiğimiz sözleri tutamayabiliriz. Biz aklı başında olmak durumundayız. Güneş-Balık burcu geçişlerinde izlenimde bulunmak, piyasanın durumu gözlemlemek, işlerimizi ona göre ayarlamakta yarar var. Becerilerimizi, yeteneklerimizi hafife almamak lazım. Duygularımızın ayarını iyi yapmak gerekiyor.

20-28 ŞUBAT ARASI

Sevgili İkizler 26 Şubat saat 17:54 tarihinde Balık burcunda oluşacak Halkalı Güneş Tutulması ve Merkür-Balık burcu geçişi sizin öncelikle ne yapmak istediğinizi belirlemeniz anlamında önem taşıyor. Bu sadece iş ve toplumsal alanda değil ailevi ve kişisel anlamdaki her konuda geçerli. Ulaşmak istediğiniz bir hedefiniz olmalı ve siz bu hedefe vizyon sahibi insanlar gibi inanmalı, çaba sarf etmelisiniz. Pratik olmalısınız. Seçiminizi yaparken bir öyle bir böyle düşünmemelisiniz. Eğer bir sanatçı iseniz tabii ki duygular işin içine karışır. O duygular hayallerle beslenir ve hoş şeyler ortaya çıkar. Ancak işiniz bu değilse, size tavsiyem bu Tutulmada ideallerinize sahip çıkmalısınız. Bu Tutulma iş hayatı-ev yaşamı arasındaki dengenin mutlaka sağlanması ve gelişim adına düşünülmesinde etkilidir. Zaten siz ister istemez eviniz, işiniz, ailenizle ilgili konulara yönelirsiniz. Şu aralar Venüs ve Mars-Koç burcunda ilerliyor. Size yapmak istediklerinize aktif bir enerji sunuyor. Yeni bir şeyler için adım atmanızda rehberlik ediyor. Bu Tutulma uzun zamandır düşlenen, üzerinde düşünülen ve tamamdır dediğiniz işleri yürürlüğe koyabilmek için fırsattır. Böylece hayallerinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Yeter ki, buna önce kendiniz inanınız.

26 Şubat-14 Mart tarihleri arasında, Balık burcunda ilerleyecek Merkür, aile hayatınız başta olmak üzere özellikle mesleki konularda karar vermeden önce mutlaka iyi düşününüz. Zihin kolayca dağılabilir. İşlerinizi yaparken dikkatli olmayı ihmal etmeyiniz. Sanatla alakalı bir mesleğiniz varsa, bu dönemde yaratıcı çalışmalarda bulunabilirsiniz. Bu süreçte önemli olan, işimize gücümüze önem vermek, sorumluluklarımızın farkında olmaktır. Ne, fazla verici davranıp kendimize haksızlık edelim ne de kaderimize küsüp geriye çekilelim.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-5-6-10-14-15-24-25-28
Zayıf Enerjili Günler : 12-13-19-20-26-27
Aşkta En Şanslı Günler : 14-15
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 7-8

Yeniay : 5-6-7 (Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 18-19-20-21 (Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

MART AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-5 MART ARASI

4 Mart (saat 12:09)-3 Nisan (saat 03:25) tarihleri arasında Koç burcunda gerileyecek Venüs, sosyal ilişkiler, aşk hayatınız, ekip çalışmaları, mevcut durum ve bağlantıların, yürürlüğe koyulacak planların, yarım kalan işlerin tekrar gözden geçirilmesi yönünde öne taşıyor. Bu yeniden ele alışta, kişinin önce kendine dürüst davranması, durumunu, önceden verdiği kararları gözden geçirmesi faydalıdır. Bazen zaman durmuş gibi gelebilir. İlişkinizde ilerleme veya olayların çözüme kavuşması gibi durumlar pek oluşmayabilir. Fakat bu dönemi olumlu anlamda geçirmek için dikkat edilecek en önemli nokta denge, uyum ve uzlaşmadan yana hareket etmek, gerçekçi olmak ve dürüst davranmaktır. Hedefinizi, amacınızı, planlarınızı ileriye dönük şekilde ele alınız. Sizler bu süreçte gerçekten ne istemektesiniz, neler sizi mutlu ediyor neler ilerlemeniz için gerekli, bunlara bakınız. Yarım kalan işlerinize ağırlık veriniz. Geçmiş ilişki, yerler, insanlar tekrar kendini hatırlatabilir. Bir bakarsınız eski aşkınızla karşılaşmışsınız veya önem vermediğiniz bir fırsat şimdi karşınıza çıkmış. Bütün bunlar hayatın bir hatırlatmasıdır. Biz eski ile yeni arasındaki köprüde olan bitene bakıp, yarınlarımızı tecrübeler ışığında ele almalıyız. Kaldı ki geri hareket dönemleri bu açıdan oldukça yararlıdır. Yeter ki buna gönüllü olalım. Diyelim ki, bu dönemde bir şeylerin üstünü sıvazladınız ve size göre ilişkinizde hiçbir problem yok. İşte geri hareket döneminde sorunlar yine kendini hatırlatır. Çözmeniz için size baskıda bulunabilir. İncelemeden aklınıza geldiği gibi hareket etmek, önceden verilen kararı bozmak, farklı bir yöne kaymak yanlıştır.

Önemli Not: 28 Nisan-6 Haziran tarihlerinde Venüs düz seyirle Koç burcunda ilerlediğinde, yukarıdaki konu ve alanlarda yaşanan gecikme, yanlış anlaşılma veya aksamalar yoluna girmeye başlar. Geri hareket esnasında karşınıza çıkan fırsatları, işleri ve yeniden ele alıp düzenlediklerinizi yürürlüğe koyabilirsiniz.

6-12 MART ARASI

10 Mart saat 03:33-21 Nisan saat 13:32 tarihleri arasında Mars-Boğa burcunda ilerleyecek. İlişkide, ilerisi adına kararların gözden geçirilmesini sağlıyor. İlişkisi olmayanlar biraz geriye çekilip, aşkta ne aradıklarını tam olarak kafalarında oturtmaya çalışırlar. Bir yandan maddi güvence arzusu yükseliyor. Bazen gördüğümüz sıcacık bir ilgi bizi etkileyebilir, doğru kişiye rastladığımızı düşündürür. Kimi zaman da biz birisini etkileyerek kendimize çekeriz. Müzik, kaliteli her şey, maddi-manevi güvence bizi etkiler. Sahip olduğumuz ne varsa onu sakınırız, kaybetmek istemeyiz. Kimseye kolay kolay güvenmeyiz. Mars-Boğa geçişini yöneten Venüs, 4 Mart ve Merkür-Boğa burcunda 31 Mart itibariyle gerileyecek. Durum böyle olunca, sosyal ilişkilerimizi kendi içimizde gözden geçirmemiz, yeni tanıştığımız kişilere dikkat etmemiz, aceleci ve dürtüsel kararlar almamamız gerekiyor. Plan ve projelerimizi gözden geçirmeli, hazırlıklarımızı sürdürmeli ancak bilip bilmeden, emin olmadan atılan adımların bize yarar değil, zarar getirebileceğini unutmayalım.

Sevgili İkizler 12 Mart saat 17:54 Başak burcunda oluşacak Dolunay, ailevi ilişkilerde iletişime, evinizin düzeni, yerleşim yerinizle ilgili meselelere daha fazla eğilerek, titizleneceğinizi işaret ediyor. Bir yere taşınmak, bir planlama yapmak, işinizle ilgili mevzuların iç içe geçiyor gibi. Tabii ki, bu Dolunayın yöneticisi Merkür-Balık burcunda ilerlediği için, gerçekçi olmakta yarar var. Bir şeyler sizi hayali bir yöne sürüklemesin veya gereğinden fazla endişelendirmesin. Çünkü bu durumu net görmenizin önüne geçebilir. Dolunay, bilinçaltımızı tetikleyici ve isteklerimizi vurgulayıcıdır. Biz ne istiyoruz. Her şey yerli yerinde olsun veya bizi yormasın. O zaman mevcut hale iyice bakalım. Görünümler bu açıdan yardımcı olabilir. Öncelikle taşınma, kiralama, iş kurma, işimizi geliştirme, ailemizin sağlığı, gelişimi için, hesabımızı iyi yapalım. Mali açıdan duruma bakalım. Ölçelim tartalım. Evdeki hesabımız, dışarıya uyuyor mu? Diye gözden geçirelim. İşimizi sağlam kazığa oturtalım. İş-ev dengesi yerli yerinde olmalı. Uzun süredir ilişki, evlilik, boşanma, iş ortaklığı meselelerinde yorgunsunuz. Bu Dolunayda bu konulara çok akıllıca bakmak gerektiğini anlayacağız. Bizim isteğimiz ne, başkaları ne düşünüyor? Burada bir uyumsuz görüşler, iletişim problemi veya tümüyle anlaşmazlık yaşanabilir. Ailevi, iş hayatı, ilişki ve maddi konular aynı anda etkili olacaklar. Her yönüyle duruma bakmak gerekecek.

13-19 MART ARASI

14 Mart-31 Mart tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda ilerleyecek. Bu seyir sizler için aktif bir iletişimin simgesidir. İkizler, zaten iletişimin öncüsü kişilerdir. Yeni tanışmalar, karşılaşmalar, davetler, organizasyonlar birçok kişiyle bir araya gelmenizi sağlayıcı gelişmeler söz konusu olacaktır.

20-26 MART ARASI

20 Mart-20 Nisan tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Güneş dönemini, Venüsün iki ayrı burçtaki gerileyişi ve Marsın Boğa burcundaki seyrini göz önüne alarak incelediğimizde, maddi anlamda bir şeyleri yetersiz bulmamız, geleceğimizi düşündüğümüzde yeteri kadar güvenceye sahip olmadığımızı düşünmemiz, ayaklarımızı sağlam olarak yere basmadığımızı hissetmemiz mümkündür. Sosyal ilişkilerimizi tekrar gözden geçiriyor, istediğimiz bir şeye sahip olmak için neler yapmamız gerektiğini tespit ediyor da olabiliriz. Bir plan veya projenin, ekip çalışmaları veya tercihlerimizin bu süreçte gözden geçirilmesi, en doğru kararın alınmasında, eksiklerin saptanmasında, gereksizlerin ayıklanmasında Güneş bize kuvvet sunabilir. Belki çok aktif şekilde hareket etmeyeceğiz, belki temkinli olacağız. Karşımıza çıkan yeni projeleri, insanları hemen yüreğimize sarmayacağız. Fakat daldan dala atlamamanın, bencil düşünmemenin, insanları dinlemenin, ilişkilerimizdeki yanlışları gözden geçirip doğru bir analizde bulunmanın ne kadar faydalı olduğunu anlayacağız.

27-31 MART ARASI

Sevgili İkizler 28 Mart saat 05:57 tarihinde Koç burcunda doğacak Yeniay, Venüs geri hareketiyle aynı zamana denk geliyor ve Nisan ayında da Merkür gerileyecek. Bütün bunlar gösteriyor ki, plan ve projelerimizi belli bir zaman aralığında düşünmek lazım. Hemen niye olmuyor, neden olmadı veya niye ilerleyemiyorum gibi ele almayalım. Çevremizle olan ilişkimiz, aşk hayatımız, hedeflerimiz, yeniliklerimiz için sabırlı ve bilinçli olmalıyız. Bu Yeniayın yöneticisi Mars-Boğa burcunda ilerlemekte. Demek oluyor ki biz bu Yeniayda, güvenlik, güvence gibi olgulara önem vereceğiz. Bir planımız varsa, bu bize ne kazandırır, neler gereklidir, kimlerle nasıl bağlantı kurulmalıdır diye gözden geçirmeliyiz. Bazen durgunluk veya hızlı yol alamadığımız için gerginlik olabilir. Bugünlerde konuşulan meseleler zamanla yerine oturabilir. Yeter ki, gerçekçi bir planlamada bulunun. Size birileri söz verebilir, hallederiz diyebilir. Ancak bu sözler ne kadar yerini bulur, doğru mudur diye bakalım. Tabii ki sağlığınız da önemli. İlişkiler önemli. Karşınıza yeni biri çıkabilir veya eski bir ilişki yeniden alevlenebilir. Kısa süreli bu etkilenmenin uzun vadeli bir ilişkiye dönüşmesi için, beklemek ve gözlemlemek, güvenirliliği merkez almak gerekiyor.

Sevgili İkizler 31 Mart-10 Nisan tarihleri arasında düz seyirle Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, 10 Nisan itibariyle gerileyecek.O tarihe kadar sizler, bugünlerde yürürlüğe koymak istediğiniz işleriniz tamamsa uygulayabilirsiniz. Henüz hazır değilse ister şimdi isterseniz ay sonuna doğru bir daha gözden geçirmelerde bulunursunuz. Parasal konular üzerinde düşünmek, zihninizi rahatlatmak, ilişkinizle alakalı konular üzerinde yoğunlaşmak, gerekirse konuşmak için uygun günlerdesiniz. Burada önemli olan gerileme etkisi başlayana dek, sizin ortaya koymak istediğiniz ne varsa bunları ele alarak, hazırlıklarınızı tamamlamaktır. Huzur arzusu, özellikle zihninizi dinlendirmek ihtiyacı düz veya geri hareket döneminde zaten etkili olacaktır.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-5-9-10-13-14-23-24-28
Zayıf Enerjili Günler : 11-12-18-19-26
Aşkta En Şanslı Günler : 13-14
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 7

Yeniay : 4-5-6-31 (Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 18-19-20 (Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

NİSAN AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-9 NİSAN ARASI

Sevgili İkizler, 3 Nisan (saat 03:25)-15 Nisan (saat 13:18) tarihleri arasında Venüs-Balık burcuna geriliyor. Geçtiğimiz Ocak-Şubat arası başlanan önemli işlerin bitirilme ve eğer eksikler varsa bunların tamamlanması vaktidir. Geri hareketleri tekrardır, yeniden bakıştır, onarımdır. Biz de bu zaman diliminde işverenimizle, ailemizle, aşk hayatımız, çocuklarla alakalı konular üzerinde duracağız. Belki de ciddiye almadığımız konuları şimdi önemseyeceğiz veya taviz verdiğimiz meselelere bilinçli bakacağız. İç dünyamızın derinliklerine işleyen duyarlılığın bizi esir almasına izin vermeyelim. Fedakârca çalışmak, insanların sorunlarında yanlarında olmak, kendimizden ödünler vermek halini fazla abartabiliriz. Bu bizi yoruyorsa, şikayetçi isek, dengelemek durumundayız. İşlerimizi ihmal etmemeliyiz. Sorumluluk bilincinde planlı ve düzgün şekilde yapmalıyız. Toplumsal yaşantımızda duyarlılık bir hayli yüksek olabilir. Bunu dışa yansıtmayız ama söz konusu işimiz, ilişkilerimiz ve geleceğimiz ise, hayati kararlar vermemeliyiz. Psikolojik ve fiziksel açıdan sağlığımıza önem vermeliyiz. İşimizle ilgili trendleri takip etmeli, kendimizi geliştirmeliyiz. Bu dönemde verilen kararlar, geri hareketin bitiminde yürürlüğe konabilir.

10-16 NİSAN ARASI

Sevgili İkizler 11 Nisan saat 09:08 Terazi burcunda oluşacak Dolunay, aşk hayatımız, işimiz, finansal durumumuz, hedeflerimiz, hayallerimizi tekrar bir gözden geçirmemiz gerektiğini işaret ediyor. Bildiğiniz gibi, yöneticiniz Merkür-Boğa burcunda, Venüs ise Balıkta geriliyor. Bir yandan ideallerimizi gerçekleştirmek için birilerini idare ediyoruz. İyi niyetli davranışlarda bulunuyoruz. Diğer taraftan, parasal güvenceyi, ilişkide huzuru önemsiyoruz. Hani idare ediyorum derken, sağlam bir fırsat, teklif veya proje karşımıza çıkmazsa doğal olarak mevcut işimizde, pozisyonda kalacağız. Huzur çok önemli. Çünkü bizi ayakta tutabilecek etkenlerin başında yer alıyor. Değişim arzumuz da bir o kadar yoğun. Çünkü yenilikten yanayız. Olanı olduğu haliyle kabullenmek bizi tatmin etmiyor. Bir başka açıdan Dolunayı ele alırsak, daha önce üzerinde düşündüğümüz bir konuyu yürürlüğe koyabiliriz. Eğer bu durumdaysanız, ben tekrar bir eksikler var mı, ne derece sağlam diye bakmanızdan yanayım. Diyelim ki, karşınıza bir fırsat çıktı veya aşk hayatınızda bir gelişme oldu. O zaman da çabuk karar vermeyiniz. Bu kişiyi iyice tanıyınız. Bir yatırım veya ortaklık düşünüyorsanız, maddi açıdan ne kazandırır buna bir bakınız. Görünen o ki, bizler bu Dolunayda netleşmeyen veya tam anlaşılamayan meseleleri dikkatli şekilde gözden geçireceğiz.

Sevgili İkizler 10 Nisan (Saat 02:14)-20 Nisan (Saat 20:37) Merkür-Boğa burcunda geriliyor. Bu süreçte zihninizi dinlendirici aktivitelere yönelebilirsiniz. Aslında bu, birçok meseleyi ölçüp tartmanızda gerileme dönemi gayet olumludur. İkizler öyle işlek bir zekaya sahiptir ki, bazen insanız yoruluruz, sakince düşünmek isteriz. Bu açıdan bakıldığında ben faydalı buluyorum. Bir konuya odaklanmak, bir mesele üzerinde dikkatli şekilde düşünmek, hesap kitap yapmak, sırlarımızı korumak, ne yapmak istiyorsak, neyi planlıyorsak bunlara tekrar bir bakmak yerinde olur.

Tüm burçlar için önemli Not:

Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 3 Nisanitibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 10 Mayıs tarihine kadaretkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

15 Nisan (saat 13:18)-28 Nisan (saat 16:13) tarihleri arasında Venüs-Balık burcunda ilerleyecek. Kariyer hayatıyla ilgili konularda ve aşk yaşamınızı ilgilendiren meseleler üzerinde etkili görünmektedir. Kişi özellikle mesleki konular üzerinde ilişkilerini gözden geçirmelidir. Hesaba dayalı bir meslek grubunda çalışıyorsanız, dağılmadan hareket etmek gerekir. Ayrıca aşkta vericilik anlamında ilişki gözden geçirilmelidir. İş ilişkilerinde ılımlı davranmamız, empatide bulunmamız gerekebilir. Sanatsal alanda görev yapıyorsak, bu geçiş bizim için gayet olumludur. Problemlerimizden uzaklaşmak, biraz olsun rahatlamak, güzelliklere kavuşmak arzumuz yoğun olsa da, gerçeklerden kaçmamak, bilinçli bir şekilde durumumuzu gözden geçirmemizde fayda görüyorum. İyi niyetimizin başkaları tarafından kullanılmaması için dikkatli olmayı, doğru seçimlerde bulunmak için incelemeyi de ihmal etmememiz lazımdır. Bu süreç genel olarak sanatsal becerililiğe sahip kişiler için verimli geçer. Ürünlerinizi sergileme, kendinizi gösterme fırsatı yakalarsınız. Renkler, kokular, çirkinliği örten güzelleştirmeler, dekorasyon, resmetme, yardımlaşma gibi olgular dönemin etkileri arasında yer alır. Eğer iş sorununuz varsa veya patronunuzla problemler yaşıyorsanız bu süreçte durumunuzu gerçekçi bir şekilde ele almayı unutmayınız.

17-23 NİSAN ARASI

20 NİSAN (Saat 20:37)-3 MAYIS (Saat 19:33) Merkür-Koç burcuna geriliyor. Acil kararlar vermeden önce mutlaka sakin bir şekilde gözden geçirmelerde bulunmakta yarar var. Bu dönemde hızlı düşünür çabuk karar vermeye çalışabilirsiniz. Beklemeye pek sabrınız yoktur. Ancak bu sabırsızlık kimi zaman yanlış adımlar atılmasına neden olabilir. Sakin olmadığınız için, arkadaşlık ilişkilerinde beklenmedik yere kırgınlıklar oluşabilir. Zihniniz sürekli sizi bir yarış atı gibi oradan oraya savurup, bir şeyler yapmanız için gölge gibi takip eder. Zorluklara tahammül göstermediğiniz için istediğiniz bir şey anında olsun, yerine getirilsin istersiniz.

20 Nisan-20 Mayıs tarihleri arasında Güneş-Boğa burcunda ilerleyecek. Merkür geri hareketini de göz önüne alırsak, bu süreç sağlamlık, güvenilirlik, huzur, sağlık gibi konuların ne kadar kıymetli olduğunu hatırlatan bir uyarı gibidir. İçimizde bir yerlerde köklenmiş ancak işlerliği olmayan ne varsa onları geride bırakıp, bizi canlandıracak, sağlıklı hale getirecek olana yönelme arzusu bu geçişte etkilidir. Gelecek garantisi için para, mal, mülk önemlidir. Fakat insanın ağız tadı ve huzuru her şeyden daha kıymetlidir. İşte bunlar için bu geçiş yararlı bir sakinleştiricidir. Güvenli olanla olmayanın ayırt edilmesinde bütün bunları olumlu buluyorum.

21 Nisan saat 13:32-04 Haziran saat 19:16 tarihleri arasında burcunuz üzerinde seyrini sürdürecek Mars, gerek ileriye dönük hedefler belirleme gerek çalışma hayatınızla ilgili konular üzerinde düşünme hem de kişisel anlamda yapmak istediklerinizi akıllıca ele almanız yönünde önem taşıyor. Beğenilmek, takdir edilmek ve girdiğiniz ortamlarda dikkat çekmek isteğiniz bu süreçte etkilidir. Ayrıca para kazandırıcı, geleceğinizi güvence altına alıcı işlere öncelik tanıyabilirsiniz. Eğer işinizde huzursuzluk, sağlığınızla ilgili konularda kafanızı karıştıran meseleler varsa, bu dönemde şöyle bir ele alınız. Belki yeni bir proje üzerinde çalışıyorsunuz veya yürürlüğe koydunuz ancak parasal anlamda doyurucu gelmiyor. Hemen stres altına girmeyin. Bekleyin. Çünkü bu süreci yöneten Merkürün geri hareketi, gölgeli günleriyle birlikte 10 Mayıs tarihine kadar etkilidir. Kişisel kararlarımızı gözden geçirmemiz gerekiyor. İş, ailevi ve ikili ilişkilerimizde geçmişe dönüp neler yaşadığımıza bir bakmamız gerekiyor. Plan ve projelerimiz tekrar gözden geçirmemiz gayet yararlı olacaktır.

24-30 NİSAN ARASI

Sevgili İkizler 26 Nisan saat 15:16 Boğa burcunda doğacak Yeniay, yaşamınızı maddi-manevi güvence anlamında bir gözden geçirişin işaretçisidir. Her durumu öylesine kritik ediyorsunuz ki, artık ne yöne gideceğinizi ve ne yapmanız gerektiğini tespit etmekten yanasınız. Belki aileniz, dostlarınız veya size yakın olan kişiler farkında değil ama yoruldunuz. Daha fazla kendinizi yormamak için benim tavsiyem bu Yeniayda biraz dinlenin, fiziksel ve ruhsal anlamda sağlığınıza gereken özen gösterin lütfen. Siz önemlisiniz çünkü. Yeniay, Merkür geri hareketiyle örtüştüğü için, hedefleriniz üzerinde fazlasıyla durmanızı sağlıyor. Geçmişe yönelik kararlarınızı ve bugünkü şartlar çerçevesindeki durumu ölçüp tartıyorsunuz. Dostlarınızı, sosyal ilişkilerinizi, plan ve projelerinizi gözden geçirmektesiniz. Hemen öyle bir adım atmak pek kolay olmasa da, aslında az çok ne istediğinizi gayet iyi biliyorsunuz. Yeniayın görünümleri evlilik, boşanma, iş ortaklığı gibi özel konularda geçmişte yaşananları hatırlatıyor. Doğal olarak siz de bunları düşünmeden edemiyorsunuz. Her yönüyle bakarken, lütfen kendinize yüklenmeyiniz. Huzur zenginliktir. Huzursuzluk ise insanı yorar. Bunu önemseyelim. Ev, ailevi, yerleşim yerinizle ilgili konularda artık bir karar vermek üzeresiniz. Zaten bundan sonraki süreçte, yeni çevre, eğitim, ticaret gibi iletişime dönük işler gündeminizde yer alacak. Sizin gelişiminiz kendinizi ifade etmekle mümkün. Kendinize güvenin. Kişisel bakımınıza, güzelliğinize, kısaca kendinize zaman ayırın.

Sevgili İkizler, 28 Nisan 2017-16 Kasım 2018 tarihleri arasında Aslan-Kova burç aksı üzerinde etkili olacak düğüm geçişinde, iletişim yoluyla çevremizi genişletme, fikirlerimizi açık ve net şekilde ifade etme, yakınlarımızla ilgilenme, yeteneklerimizi geliştirme konularına ağırlık vereceğiz. Sosyal dünyadan kopmadan, fanatik ve tutucu davranmadan, görüşlerimizi paylaşmayı bilmeli, başkalarının da fikir ve düşüncelerine saygı duymalıyız. Tabii ki kendimize has düşünmemiz doğaldır. Hiçbir yana salınmadan net olarak konuşabiliriz. Hatta bazen sadece kendi düşüncemizin, bilgimizin doğru olduğunu düşünebiliriz. Ancak bunun yanlışlığının farkına varacağımız deneyimler yaşayabiliriz. Çevremizle bağlantımız ruhsal gelişimimiz yönünde gayet önemlidir. Kardeşimizin sıkıntıları veya başarısı, komşularımızın kim olduğunu ve birbirimizle selamlaşmamız, gerektiğinde yardımlaşmamız, sokağımız, mahallemiz ve oturduğumuz yerle ilgili konuları da bu dönemde önemseyeceğiz. Girdiğimiz ortamda insanların ilgisini çekmekten zevk alırken, başkalarının da varlığını önemseyeceğiz. Biz neler bekliyorsak, vermeyi de olgunlukla karşılamalıyız. Çevremizdeki sorunlara, gelişmelere kayıtsız kalamayız. Sadece kendimize göre düşünemeyiz. Katılımcı olmak, duyarlılık geliştirmek gayet önemlidir. Farklı dini, sosyal, kültürel konular üzerinde gerçek bir bilgi sahibi olmadan dogmatik düşünemeyiz. Anlamalı, okumalı ondan sonra ahkam kesmeliyiz. Yeteneklerimizi hedefe yönelik şekilde yönlendirmeliyiz. Eğitime önem vermeliyiz. Sanatsal konulara merak bu dönemde hayli etkili olur. Yazışırız, konuşuruz, bağlantılar kurarız ve dünyada ne gibi gelişmeler, trendler var onları araştırırız. Amaç yakın veya uzak çevremizle bağlantımızı güçlü projeler, organizasyonlar aracılığıyla geliştirmektir. Kendimizi yaşadığımız toplumdan veya dünyadan soyutlayamayız. Fanatik olmamalıyız. Kendimizi bir şey sanmak, çevremize baskı uygulamak, her şeyin en iyisini bildiğimizi iddia etmek ne kadar yanlışsa, güvensizlik, çaresizlik, sinmek de o denli yanlıştır. Katılımcı olacağız.

28 Nisan (saat 16:13)-6 Haziran (saat 10:26) tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Sosyal yaşamınız canlanıyor. İlişkiler çabuk kurulur. Hedefinize, arzularınıza uygun arkadaşlıklar yaşanır. Bununla da kalmaz. Liderlik gücünüzü ortaya koyarak isteklerinizi elde etmeniz mümkündür. Karşı cinsin gözleri üzerinizdedir. Girişken ve hevesli oluşunuz gözlerden kaçmaz. Gayet hevesli bir şekilde yeniliklere kucak açarsınız. Değişik kişilerle tanışmak onlarla bir arada olmak istersiniz. Devam eden ilişkinizde arkadaşlık öne çıkar. Çoğu zaman kendinizi daha fazla öne alırsınız. Beklemeye tahammülünüz yoktur. Farklı bir şeyler keşfetmek istersiniz. Eğer partneriniz size uymazsa, siz kendi başınıza bile olsa aktif yaşamınızı sürdürürsünüz. Birlikte gezebileceğiniz, aktivitelerde bulunacağınız, hatta aynı grubun içinde yer alabileceğiniz bir insan oldukça dikkatinizi çekebilir. Bulunduğu ortama renk katan insanları tercih edersiniz.

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-5-6-10-11-20-21-24-25-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 7-8-15-16-22-23
Aşkta En Şanslı Günler : 10-11
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 3-4-30

Yeniay : 1-2-28-29-30 (Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 14-15-16-17 (Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

MAYIS AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-7 MAYIS ARASI

3 Mayıs saat 19:33-16 Mayıs saat 07:07 tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda düz ilerleyecek. Bu seyir sizler için aktif bir iletişimin simgesidir. İkizler, zaten iletişimin öncüsü kişilerdir. Yeni tanışmalar, karşılaşmalar, davetler, organizasyonlar birçok kişiyle bir araya gelmenizi sağlayıcı gelişmeler söz konusu olacaktır.

8-14 MAYIS ARASI

Sevgili İkizler 11 Mayıs saat 00:42 Akrep burcunda oluşacak Dolunay, çalışma hayatımız, sağlığımız, günlük uğraşılarımızla ilgili konularda etkilidir. Bir amaç ve hedef tayininde bulunarak ayağa kalkmaya, toparlanmaya çalışmalıyız. Derinlemesine düşünmemiz, neler yapacağımızı belirlememiz gerekiyor. Böyle yapmadığımızda verimli olmamız mümkün değil. Dolunayın yöneticisi Mars-İkizler burcunda ilerliyor ve Neptünle yapacağı görünüm, kariyer hayatımızı yakından ilgilendiriyor. Hayalci ve hiçbir anlamı olmayan işlere girişmemeli ve yeteneğimize uygun işler ve projelere yönelmeliyiz. Onun içindir ki, önce sağlığımıza önem vermeli, kendimize özen göstermeli ve işimize gücümüze sahip çıkmalıyız. Girişimcilik yönümüz gayet olumludur. Yeni iş ortakları veya güçlü kişilerle iletişimde bulunabiliriz. Karşımıza, bizim projemizle ilgilenen kişiler çıkabilir. Bir iş arıyorsak, bir dostumuz veya başka biri teklifte bulunabilir. Siz yeter ki, azimli ve kararlı olun. Yapıcı çözümlere açık olun. Pes edip, şikayet etmek yerine, girişimci olup araştırın, soruşturun ve kendinize güvenin. İki hafta sonra burcunuzda doğacak Yeniay, size olumlu yönde kapılar açıcıdır.

15-21 MAYIS ARASI

Sevgili İkizler 16 Mayıs saat 07:07-7 Haziran saat 01:15 tarihleri arasında Merkür-Boğa burcunda ilerleyecek. Parasal konular üzerinde düşünmek, zihninizi rahatlatmak, ilişkinizle alakalı konular üzerinde yoğunlaşmak, gerekirse konuşmak için uygun günlerdesiniz. İşe yarar ve kazandırıcı olan bilgiye ulaşma arzunuz kendi içinizde bir hayli yükselir. Bir şeyleri anlamaya, algılamaya, bundan ne yarar elde edebileceğimizi düşünmeye başlarız. Çoğunlukla uygulanabilir, pratik olan işleri tercih edersiniz. Fiziksel ve zihinsel anlamda kendinizi güvende hissetmenizi sağlayan her türlü konuya özel önem vererek zamanınızı geçirirsiniz.

20 Mayıs-21 Haziran tarihleri arasında burcunuzda seyredecek Güneş sizler için yeni bir yaş, yeni bir sayfa açmak, yeni dilekler, kararlar demek. Genel olarak bu süreç, bilgilenmek, aktif hareket etmek, konuşmak, yazmak, çevrenizle iyi ilişkiler geliştirmek sizin için önemli hale geliyor. Pozitif ve arkadaşça tutumunuzla, yaşıtlarınıza göre genç görünümünüzle hayranlık uyandırırsınız. İyimsersiniz ve ideallerinize uygun kişilerle bir arada olup, liderlik edebilirsiniz. Bu geçişi yöneten Merkür, 7 Haziran tarihine kadar Boğa burcunda ilerleyecek. Ne kadar aktif olsanız da, güven sizin için önemli olacak. çabucak birine aşık olmayacak, arkadaşınız yapmayacaksınız. Sırlarınızı saklayacak, kendinizi sağlama alacaksınız. 7 Haziran sonrası işlerinizi kolaylıkla yürürlüğe koyabileceksiniz. Çevrenizle iletişiminiz güçlenecek, insanlarla haşır neşir olacaksınız.

22-31 MAYIS ARASI

Sevgili İkizler 25 Mayıs saat 22:45 tarihinde burcunuz üzerinde doğacak Yeniay, yüreğinizi bir çocuk gibi kıpır kıpır bir heyecanla dolduruyor. Hayatın eğlenceli tarafına odaklanıyoruz. Konuşmak, ilgi odağımızda olan konulara eğilmek, bilmek, öğrenmek isteyeceğiz. Ancak hedefsiz değiliz. Çünkü Yeniayın yöneticisi Merkür-Boğa burcunda ilerliyor. Yeri geldiğinde kendi dünyamıza çekilip, huzuru da önemseyeceğiz. Zihnimiz bazen bir mesele üzerinde odaklanacak ve onu mantıklı şekilde ele almamızda bize eşlik edecek. Bu Yeniayın özünde geçmişin hesabı da gözden geçirilecek. Neler kaybettik, neler kazandık. Nereden nereye geldik. Bunları ancak bize çok yakın kişiler bilecek. Hani yüzümüz güler de, içimizdekini pek kimse bilmez ya. İşte böyle de bir halimiz var. Güzelleşmek, bakım, imajımız için yeni bir şeyler düşünebiliriz. Değişiklik istiyorsak, bize en yakışanı, en gerekli olanı tespit edeceğiz. Yeniayın görünümleri, bildiklerimizi başkalarıyla paylaşım yönünde etkilidir. Yeni bir şeyler deneyimleme, gidip yerinde görme, merak ettiklerimize ulaşma arzumuz yüksek olacak. Çevremizdekiler bizimle sohbet etmekten, farklı yönlerimizi keşfetmekten hoşlanabilirler. Belki de uzun zamandır görmediklerimizi ziyaret ederiz, onlarla ilgileniriz. Bu onları mutlu edicidir. Ticaret, eğitim, kazanç gibi konulara ilgi duyabiliriz. Bu Yeniayın bir başka görünümü borç-alacak yönünde önemlidir. Kime güveneceğimizi, kimlerle el sıkışacağımızı bilelim. Uzun vadeli düşünelim. Riskli yatırımlardan kaçınalım. Uzun vadeli olanı tercih edelim. Hukuki haklarımızı bilelim.

MAYIS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-7-8-17-18-22-26-30
Zayıf Enerjili Günler : 5-12-13-19-20
Aşkta En Şanslı Günler : 7-8
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 1-28

Yeniay : 25-26-27 (Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 11-12-13-14 (Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

HAZİRAN AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-11 HAZİRAN ARASI

04 Haziran saat 19:16-20 Temmuz saat 15:19 tarihleri arasında Mars-Yengeç burcunda ilerleyecek. Para sahibi olmak, kazanmak, güven içinde olmak çok daha önemli hale geliyor. Öyle ki, paranız varsa, moraliniz gayet iyidir, yoksa canınız sıkkındır. Her durumda kazanmak dürtüsüyle hareket ettiğiniz için sonuç başarısız olduğunda gerginleşirsiniz, çatacak yer ararsınız. Tüm gücünüzle gelirinizi arttırmak yönünde girişimlerde bulunmayı düşünebilirsiniz. Ancak elinizdekini avucunuzdakini kaybetmekten de korkarsınız. Aileniz, eviniz, çocuklarınız veya tümüyle değer verdiğiniz kişilerin güven içinde yaşaması adına kaygılandığınız bu süreçte, üç kuruşun dahi hesabını yapabilirsiniz. Fiyatları karşılaştırırsınız. Nereden daha ucuza alırım diye hesap kitap yapabilirsiniz. Mars etkisi geçtikten sonra aldığınız ürünlerden memnun kalmadığınız olur veya kullanmazsınız. Sağlık veya bir başka nedenle bütçeyi de aşarsınız.

6 Haziran saat 10:26-5 Temmuz saat 03:11 tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. İlişkilerimizde ve hayatın genelinde huzur, emniyet, güven, istikrar, sağlık gibi konuların etkili olacağını söyleyebilirim. Venüs bize, adım adım ilerlemenin, hızlı gidip dağılmaktan daha etkin olacağını vurguluyor. Uzun vadeli olana yönelmeyi, sağlıklı ve köklü olanı tercih etmeyi, gelir geçer işler, ilişkiler yerine, kalıcı olanı istemeyi işaret ediyor. Geri planda kendimize fiziksel ve ruhsal anlamda çeki düzen vermek için iyi bir fırsat. Bilirim sizler pek yerinizde durmazsınız. Oradan oraya merakla koşturur, bilmek, öğrenmek istersiniz. Hareketliliği seversiniz. Ancak şimdi geri planda o bildiklerinizi, tecrübelerinizi hangi alan ve konularda odaklayacağınızı deneyimliyorsunuz. Bu gayet faydalı. Biraz yavaşlamaktan sorun çıkmaz.

7 Haziran saat 01:15-21 Haziran saat 12:57 tarihleri arasında, burcunuz üzerinde ilerleyecek Merkür, aktif bir iletişim ve algılama sürecinin işaretçisidir. Girişimlerde bulunuruz, etrafımızdaki dünya ile karşılıklı bağlantılar sayesinde merak ettiğimiz konularda bilgi sahibi oluruz. Fikirlerimizi ve yeteneklerimizi öne süreceğimiz aktivitelere yöneliriz. Bu dönemde karşınıza yeni fırsatlar çıkabilir. İyice bir gözden geçirip ve ona göre kararımızı verirsek hakikaten olumlu değerlendirebiliriz. İnsanları rahatlıkla etkileme gücünüz var. İkna yeteneğiniz yüksek olduğu için işlerinizi başarılı bir şekilde organize edebilirsiniz. İş girişimleri açısından da etkili dönemdir. Merkür size, el sanatları, reklamcılık, yayıncılık ve edebiyat, basın, çevirmenlik, elle direkt yapılan işlerde başarı getirir.

Sevgili İkizler 9 Haziran saat 16:10 Yay burcunda oluşacak Dolunay, ilişki konularında önemli gelişmeleri işaret ediyor. Karşınıza çıkan yeni bir kişi, sizde farklı duygular, heyecanlar uyandırabilir. Belki yeni tanıştınız veya uzun süredir birliktesiniz. Bu Dolunayda önemli olan, aranızdaki görüş alışverişidir, ortaklaşa uyumdur, birlikte hayatı kotarmaktır. Bunlara bakmak, bunları önemsemek gerekiyor. Dolunayın yöneticisi Jüpiter-Terazi burcunda ilerlediği için, ilişkilerde öyle burun buruna gelme hali yok. Birlikte olmak, birlikte vakit geçirmek önemsenecek. Belki bazı huyları hoşunuza gitmiyorsa da, aşk size cazip gelecek. Ancak partnerinizin iş hayatı ve sorumluluk duygusu burada çok önemli. İşine gücüne önem vermesi ve hayalci olmaması gerekir. Yeni tanışanlar, partneriniz hoş biri olabilir. Fakat onu iyice tanıyınız. Ne işle uğraşır, sadece eğlenceli midir, yoksa bir ideali ve hedefi var mıdır? Diye bakınız. Dolunayın görünümleri, her anlamda güven olgusunun önemini vurgularken, ilişki ve iş ortaklıklarında finansal meselelerin ele alınmasını vurguluyor. Siz huzur, güvence ve geleceğe dair teminat istiyorsanız, ilişkinizde gerçekçi olmalısınız.

12-18 HAZİRAN ARASI

Sevgili İkizler haftanın enerjileri, yakın çevremizdekiler ve partnerimizle farklı görüşte olsak da, tartışmadan, güven duygumuzu yitirmeden konuşmaya özen gösterelim. Mali konular üzerinde ortaklarımızla veya eşimizle aramızda yaşanabilecek yanlış anlaşılmalara karşı dikkatli olmalıyız. Meselelere karşılıklı güzel bir niyetle, sorumluluk çerçevesinde bakarsak, anlaşmamız mümkün olur. Bu hafta iş konularında aktifsiniz. Hayallerine sahip çıkan ve onları gerçeğe dönüştürmek isteyen ve bunun için yılmadan çalışan kişiler başarılı olurlar. Burada dikkat edilecek nokta, hem yaptığınızdan hem de ortaya koyduğunuzdan emin olmak. Siz azimli olursanız, tabii ki başarırsınız. Başkaları size baskıda bulunursa haftanın enerjileri, ideallerinizi gerçekleştirmeniz yönünde destekleyicidir. Yenilikten yana olunuz ve insanlarla iletişime geçerek kendinizi gösteriniz. Hedefinize sahip çıkınız, azimli olunuz.

19-25 HAZİRAN ARASI

Sevgili İkizler, 21 Haziran-22 Temmuz tarihleri arasında Yengeç burcunda seyrini sürdürecek Güneş, parasal konularda hem aileniz hem kendiniz adına güvence arzunuzun işaretçisidir. Siz maddi kazanımlarınızı her türlü yoldan elde edebilecek gücü bu tarihler arasında bulabilirsiniz. Bununla beraber, çalışkan, sabırlı ve gerektiğinde azla idare edebilen fakat bütün bunlara rağmen azimli bir şekilde ilerlemeye öylesine istekli olursunuz ki, sizi kimsenin durdurması mümkün olmayabilir. Amacınız güven olduğundan bunu iki alanda daha fazla gösterebilirsiniz. Birincisi işinizde güçlenmek ve gelirinizi yükseltmek ikincisi ise, yatırım yapmaktır. Kimseye muhtaç olmak istemezsiniz. Para son derece önemlidir. Mutluluk ve huzur bulabilmenin finansal açıdan güçlü olmakla eş değer olduğunu düşünmeniz doğaldır ve hatta gerçektir. İşte bu dürtü sizi girişimde bulunmak adına yönlendirebilir. Kafanızın içindeki planların yerine gelmesi halinde arzuladığınız yaşam şartlarına kavuşmak ve yarınları garanti altına almak kolaylaşacaktır.

21 Haziran saat 12:57-6 Temmuz saat 03:20 Merkür-Yengeç burcunda geçişini sürdürecek. Parasal açıdan güven içinde yaşamak isteğimiz öne çıkıyor. Genel olarak zihnimiz, hem geçmiş hem de gelecek meseleleriyle dolu olacak. Hayatımızı garanti altına alabilecek şekilde para kazanmak, paramızı değerlendirmek isteyeceğiz. Eskiye dair meseleler, yuvanızla ilgili işler, kişisel ihtiyaçlarınız gündem maddenizde ilk sırayı alacak. Ev sahibi olmayı düşüneceğiz. Üç beş kuruşumuz bir kenarımızda olsun isteyeceğiz. Eğer cüzdanımız dolu değilse, rahat etmeyeceğiz. Merkür-Yengeç burcunda zihnin yavaşlamasını, meselelerin hassasiyetle ele alınmasını sağlar. Aile, eş desteği, güvenli bir iş gayet kıymetli hale gelir. Hissi davranabiliriz.

Sevgili İkizler 24 Haziran saat 05:31 Yengeç burcunda doğacak Yeniay, maddi kazanç ve manevi değerlerinizi koruma ve kollama duyarlılığınızı işaret ediyor. Parasal konularda gereksiz harcamalardan uzak durmak veya bütçeniz dahilinde ihtiyaçlarınızı karşılamak, bu Yeniayın özünde yer alıyor. Huzur ve paylaşım, iş hayatı ve maddi konular da bu Yeniayın özünde yer alıyor. Görünümler bizi çok daha fazla aydınlatıcıdır. Şimdi beraber gözden geçirelim. Ay-Merkür kavuşumu, finansal muhasebede bulunmanın göstergesidir. Elimizdekine göre hareket etmemizi, tutumluluğu, idaremizi bilmenin önemini işaret eder. Venüs-Pluto görünümü, maddi sıkıntılarımıza çözüm arayacağız. Bir parça endişeli olabiliriz. Gelecek kaygısıdır bu. Elimizdekine göre hareket ederken, beklenmedik durumlar yaşarız diye pür dikkat kesiliriz. Kimseden borç almayız kimseye de vermeyiz. Daha önce birkaç kriz yaşadıysak, daha dikkatli oluruz. Bu Yeniayda dışarıdan gelecek bir destek, yapılan bir ödeme rahatlatıcı olabilir. Yatırım konusunda uzun vadeli düşüneceğiz. Ay-Mars kavuşumu, paramıza sahip çıkacağımızı ve riskten kaçınacağımızı gösteriyor. Ay-Jüpiter görünümü, kaliteli ve uzun vadeli olan her şeyi kıymetli buluyoruz. Bu aşk hayatımızda da parasal konularda da hiç değişmiyor. Güzelliğimize, rahatımıza gayet düşkünüz. Ay-Neptün kavuşumu, birilerine iş veya parasal anlamda muhtaç olmak istemediğimizi, kazancımızı önemsediğimizi, bu konularda hayalci davranmanın ne kadar yanlış olacağını bileceğimizi işaret ediyor.

26-30 HAZİRAN ARASI

Sevgili İkizler, hafta başındaki görünüm, parasal kazanç- mesleki konularda olumlu olup, fırsatları değerlendirmenizi sağlıyor. Ben şunu istiyorum, onlar da bunu düşünüyorlar, şimdi bencil davranmadan kararımı vermeliyim tarzında hareket edebilirsiniz. Eğer aynı iş yerinde çalıştığınız kişiler veya birlikte hareket ettiğiniz insanlar varsa, onlarla el birliğinde bulunarak arzularınızı patron veya yönetici konumunda kişilere birlikte iletebilirsiniz. Bu bir güç birliği anlamına gelir.

HAZİRAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-13-14-18-19-22-23-26-27
Zayıf Enerjili Günler : 1-2-8-9-16-28-29
Aşkta En Şanslı Günler : 3-4
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 24-25

Yeniay : 22-23-24 (Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 8-9-10 (Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

TEMMUZ AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-9 TEMMUZ ARASI

5 Temmuz saat 03:11-31 Temmuz saat 17:54 tarihleri arasında Venüs burcunuz üzerinde ilerleyecek. Bu sizler için tabii ki birçok açıdan olumlu, aktif edici bir süreçtir. İlişkilerinizde iletişim bir hayli yoğunlaşır. İnsanlarla bağlantılarda bulunmak, aşk hayatınızda hareketlilik, iki yönlü düşünmek, çabuk kararlar vermek gibi, yenilikler yapmak mümkündür. Bu süreci yöneten Merkür, Aslan burcunda ilerliyor. Bu durum, yolculuklar, yeni tanışmalar, sevdiklerinizle güzel vakit geçirmek, yeni yerler görmek için gayet olumludur. İletişimde başarılısınız. Fikirlerinizle insanları gayet kolay etkilersiniz. Yakın çevrenizle ilişkiniz güçlenir. Girdiğiniz her yerde merkez olursunuz. İşlerinizi hızlı bir şekilde yoluna koyabilirsiniz. Tatil için gayet uygun zamandır.

6 Temmuz saat 03:20-26 Temmuz saat 02:41 tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Aslan burcu seyir süresince, sizin gibi konuşma ustalarının ilgi uyandırmanızda gayet olumludur. Fikirlerinizi dış dünyaya sunuş biçiminiz artistik ve çok etkileyicidir. Sanatçılar için bu hem taklit gücünün artması hem de yeni bir karakter üzerinde çalışılması yönünde olumludur. Bildiklerimizi açıklamak, öğretmek, tasdik edilmek hoşunuza gider. Bu süreç, aşk hayatınızla ilgili konularda da etkili olup farklı yerler görmek, insanlarla tanışmak anlamında parlak bir zamandır. Ancak sabırsızlık yüksektir. Çabuk tanışırsınız sonra bir anda vazgeçersiniz. İlişkinize renk katmak, sorunları gözden geçirmek, verimli bir beraberlik için şarttır. Merkür ileri geri hareketiyle Aslan burcunda 31 Ağustos-5 Eylül arasında gerileyecek. Yukarıdaki konular o tarihlerde tekrar gündemimizde yer alacak.

Sevgili İkizler 9 Temmuz saat 07:07 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, duygularımızı ciddileştirirken bir o kadar da sorumluluk yüklüyor. Çünkü bir şeyleri hafife alamayız. Finansal konulardan, paylaşımlara, eşimizin mali durumundan hukuki meselelere kadar her şeyle ilgilenmemiz gerekiyor. Çünkü Dolunayın yöneticisi Satürn-Yay burcunda ilerliyor ve sizin eşiniz veya ortaklarınızın kimi zaman davranışları, tutumları, kontrol etmeye yönelik halleri, bazen baskın oluşları zaten canınızı bir hayli sıkıyor. Test ediliyormuş gibi hissediyorsunuz. Onun için siz bu Dolunayda birileriyle aranızda parasal bir anlaşmazlık veya sorun çıktığında duruma iyimserlikle bakamıyorsunuz. Bir şeyleri kurcalıyor, güçlü olmalıyım, kimsenin beni üzmesine, yormasına izin vermemeliyim diye düşünüyorsunuz. Görünümlere baktığımızda, iş hayatınızın sağlam ve kazanç anlamında rahatlatıcı olması gerekiyor. Böylece kendiniz güçlü hissedersiniz. Ayrıca sizi yoran finansal konuları da çözüme kavuşturursunuz. Bu Dolunayda hayatın güzel yanlarını hissetmek için güvencenin önemi büyük. Çocuklarınız varsa onların geleceğini düşünmek zorundasınız. Arzu ettiğiniz gibi yaşamak için, daha dikkatli yatırımlarda bulunmanız, işinizi bilmeniz gerekiyor. Benim size tavsiyem, önce kendinizi şöyle bir toparlayın, bu kadar hassas ve bu denli alıngan olmayın. Yapıcı çözümler her zaman sorunların aşılmasında yararlıdır.

10-16 TEMMUZ ARASI

Sevgili İkizler bu haftaki enerjiler, maddi ve manevi değerlerinize, güvencenize, geleceğinize fazlasıyla önem vermenin işaretçisidir. Yeteneklerinizi değerlendirerek, parasal açıdan kendinizi garanti altına alma isteğiniz fazlasıyla yüksek. Ancak burada dikkat edilecek nokta, iş bağlantınız kiminle olursa olsun, bu kişilerle ilişkinizde akıllı davranmanızdır. Çıkarlarınızı düşünerek hareket etmekte yarar var.

17-23 TEMMUZ ARASI

20 Temmuz saat 15:19-05 Eylül saat 12:35 tarihleri arasında Mars-Aslan burcunda ilerleyecek. Bu süreçte, aktif girişim gücümüz, çevresel ilişkilerde daha fazla öndedir. Bir şeyi yapmak istiyorsak, oturup düşünmeyiz. Kararımızı veririz, harekete geçeriz ve hallederiz. İletişimi önemseriz. Haberleşme trafiğimiz yoğun olur. Hedefe yönelik seyahatler, görüşmeler, toplantılar, tatile çıkmak, yeni yerler keşfetmek, yeni insanlarla tanışmak aktif katılımda bulunduğumuz alanlardır. İşlerimizi iyi organize ederiz. Geri kalmayız. Kardeşlerimizle ilişkimizin niteliğine göre onlara her türlü desteği veririz. Gösteri dünyası, sergiler, spor ilgilendiğimiz alanlardır. Kendimize bakarız, sağlığımızı önemseriz. Evimizle alakalı onarım, tadilat işlerimiz varsa onları hallederiz. Tatile çıkabiliriz. Bir şeyi kafamıza koyduysak başarırız.

22 Temmuz-23 Ağustos tarihleri arasında Aslan burcunda ilerleyecek Güneş, yakın çevrenizle olan ilişkinizde güçlendiricidir. Yeni tanışmalar gündeme gelebilir. Eğitim hayatınız, iş ile alakalı meseleler, çevrenizle iletişim önemli hale geliyor. Bu süreçte bir kral veya kraliçe gibi ağırlanmak istersiniz. Becerikliliğinizle her işin üstesinden gelebilirsiniz. Sorunlarınızı güven duygunuzun yüksekliğiyle çözebilmeniz kolay. İleriye yönelik planlarınızı bir daha gözden geçirmekte yarar var. Etrafınızda olan biteni daha kolay algılayacağınız bu dönemde zekanızla, konuşma yeteneğinizle ve canlılığınızla takdir görürsünüz. Meraklı olduğunuz konularda bilgilenebilirsiniz. Boş zamanlarınızı olumlu bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Paylaşımcılığınız, cömertliğiniz, sıcaklığınızla insanları etkilersiniz. Bu yıl ki, Güneş-Aslan geçişi, gölgeli günleriyle birlikte 7 Ağustos itibariyle Merkür geri hareketiyle örtüşüyor. Bu tarih sonrası taşınma, kiralama, ailenizi ilgilendiren konuları tekrar gözden geçirmenizde yarar var.

Sevgili İkizler 23 Temmuz saat 12:46 Aslan burcunda doğacak Yeniay, bildiklerimizi kendimizden emin bir şekilde ifade etmemizi, farklı yönlerimizi dışa göstermemizi, özel yeteneklerimizi kazanç elde etme yönünde sergilememizi, çevremizle sıkı ilişkilerimizi güçlendiricidir. Yeniayın görünümlerini şimdi birlikte inceleyelim ve ne gibi etkiler içeriyor anlayalım. Ay-Uranüs görünümü, maddi konular üzerinde bir hayli girişimci kılıyor sizi. Kazanç elde etmek ve ailenizi rahat ettirmek, güvende hissettirmek arzunuz yükseliyor. Bu daha fazla cesur düşünmenizi ve atak olmanızı sağlayan bir dürtü diyebiliriz. Proje, fikir ve planlarınızı dış dünyada göstermek adına, bir çok kişiyle görüşebilirsiniz. Liderlik özelliklerinizle sizi yakından dinleyeceklerdir. Ekip çalışmalarının öncüsü olarak, farklı bir tarzda işinizi kendinizi ifade edebilirsiniz. Yeniayın Mars ile kavuşum yapması size cesaret getiriyor. Bilginizi gösterme ve çevrenizde etkin birey olma şansınız ve gücünüz yükseliyor. Yeni insanlar, yenilikler, seyahatler, iletişim ve aktif şekilde hareket etmede bu Yeniay gayet olumludur. Karşınıza birçok fırsat çıkabilir.

24-31 TEMMUZ ARASI

26 Temmuz saat 02:41-13 Ağustos saat 04:00 tarihleri arasında Merkür-Başak burcunda seyrini sürdürecek. Ailemizle ilgili konularda bir takım meselelerin fazlasıyla incelendiği zaman dilimindeyiz. Bazen gereğinden fazla bizi yorması mümkün. İkizler hemen çözmek, bu denli vakit kaybetmemek istemez. Ancak şimdi bir nedenle, -Dur bakalım, bak şurada bir problem var, şunun halledilmesi lazım diyen sesler duyabiliriz. İlgilenmek zorundayız. Kiralama, satın alma, satma gibi, emlak yatırım veya işlerimizde hesabı iyi yapmak gerekiyor. Yeni bir çevre söz konusu olan her şeyde durup iki kere düşünmek zorundayız. Ev içinde onarım düşünülüyorsa, bakım ve tamirat işlerimiz varsa, bunları halletmek gerekir. Satın alınıyorsa tüm tesisat sistemine ince işlere bakmalısınız. Merkür-Başak geçişinde bu işler hem ekonomik olarak kolay halledilir hem de iyi bir ustaya rastlanması mümkündür. Birlikte yaşadığınız kişi ve kişilerle bu süreçte mantıklı, çözümcü, işlerlik kazandırıcı tarzda konuşulması iyi olur. Kusur bulmak, birbirinizi eleştirmek bir işe yaramadığı gibi boş yere huzursuzluk yaratır. Merkür geri hareketi 13 Ağustos-31 Ağustos arasında etkili olacak. Yukarıdaki konular tekrar gündem maddemizde yer alacak.

31 Temmuz saat 17:54-26 Ağustos saat 07:29 tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Venüs, maddi-manevi anlamdaki hassasiyetin yükselişidir. Güvence, geleceğinizi garanti altına alma, daha doğru yatırımlarda bulunarak güçlenme veya elinizdeki çarçur etmeden bir kenarda tutma bu dönemin etkileri arasında yer almaktadır. Sevdiklerinizi koruma içgüdünüz, ister istemez adımlarınızı doğru yönde atmanızı sağlayabilir. Harcamalarınıza dikkat edersiniz ve kredi kartı kullanımında ölçülü davranırsınız. Genel bu süreçte sıkı pazarlıklar yapılır, ekonomik olana yöneliriz. Aşk evinizin yöneticisi olması nedeniyle bu dönemde, güvenilir, anlayışlı, sahiplenen, koruyan, tutumlu bir sevgili başınızın tacıdır. Mali açıdan size yardımcı olması, sizin değerlerinizi kazancınız en az sizin kadar önemsemesi, ilişki seçiminde veya devam eden beraberliğinizde gayet önemlidir.

TEMMUZ Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-10-11-15-16-20-24-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 5-6-13-14-26
Aşkta En Şanslı Günler : 1-28-29
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 22

Yeniay : 19-20-21 (Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 5-6-7 (Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

AĞUSTOS AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-6 AĞUSTOS ARASI

Sevgili İkizler, 4 Ağustos tarihinde ikinci kez oluşacak Jüpiter-Pluto görünümü, aşk hayatımız, çocuklarımız, yeteneklerimiz, cinsel yaşamımız, kazançlı ortaklıklar, finansal meseleler üzerinde değişim ve dönüşümün işaretçisidir. Problemler, engeller, geçmişte yaşananlar ve mevcut şartlar nedeniyle bugünlerde çıkarlarımızı düşünüyoruz. Zarar görmek istemiyoruz. Acılarımız taze ve bir daha yaşamak istemiyorsak, şimdi hayatımızı bilinçli şekilde gözden geçirmeliyiz. Aşkta ve hangi alanda olursa olsun, gönül ve işbirliğinde bulunmadığımız kim varsa, ondan uzak duracağız. Bize zarar veren, sadece kendini düşünen kişilere gerekiyorsa rest çekeceğiz. Aynı şekilde biz de kendimizle yüzleşeceğiz. Çok mu yanlış kararlar verdik, fazla mı açıldık, gereksiz borçlara mı girdik, bunlara bakacağız. Bu yüzleşmeler güçlü bir aşkın, sağlıklı yaşamın, yatırımların, işbirliklerinin, geleceğin garanti altına alınmasının işaretçisi olacak.

7-13 AĞUSTOS ARASI

Sevgili İkizler 7 Ağustos saat 21:22 tarihinde Kova burcunda oluşacak Kısmi Ay Tutulması, iki hafta sonra oluşacak Güneş Tutulması öncesi, yüksek eğitim, akademik çalışma, tercihlerde bulunma, dış seyahatler, araştırmalar, hazırlık, yenilik ve girişimlerin de gözden geçirilmesi yönünde önem taşıyor. Kimi İkizler şu andaki çevrenizden uzakta bir yerde yaşamayı düşünüyor olabilirsiniz. Bunları lütfen gidip yerinde görerek, nasıl bir ortam, yerleşmek için uygun mu, şartlar nedir, nerede oturacaksınız diye lütfen bir bakınız. Hani bilip bilmeden bir rüzgara kapılmayınız. Çünkü kimi İkizler bu Tutulmada aniden karar verip gidebilirler. Dini ve inanç gereği yapılacak yolculuklar için bürokratik işlerin halledilmesi gerekebilir. Tayin atama gibi durumlar gecikebilir veya size uygun bir yer olmayabilir. Yabancılarla bir iş girişimi veya bir proje içinde yer alabilirsiniz. Bu alıştığınız bir yerden ayrılmanız, bir müddet orada yaşamanız anlamına gelir ki, eğer gelişiminiz için gerekliyse, bundan vazgeçmeyiniz. Kardeşiniz, yakın komşularınız bu Tutulmada sizin tecrübenize, yardımınıza ihtiyaç duyabilirler. Onlar bir başka yere yerleşmek isteyebilirler. Birlikte böyle bir şey düşünebilirsiniz. Dediğim gibi iyice görmek, anlamak lazım. Hakikaten bir faydası var mı bakalım. Kimi ikizler, yurtdışından ülkelerine dönmeyi düşünebilirler. Sizler de iyi düşününüz. Bu tutulma uzak bir yerde bulunan bir dostunuzla görüşmenin, bir araya gelmenin işaretçisi olabilir. Ekip veya grup çalışmaları, sanat, sergi, toplantı gibi tanıtıcı faaliyetler, aktiviteler gündeme gelebilir. Bunlar kısa veya uzun müddet gidiş-geliş tarzında gelişebilir. Tatil programınız varsa, gideceğiniz yeri bir daha kontrol ediniz, güvenilir firmalarla seyahat ediniz. Hızlı araba kullanmayınız.

Sevgili İkizler 13 Ağustos (saat 04:00)-31 Ağustos (saat 18:28) Merkür-Başak burcunda geriliyor.

-Ailevi Konular
- Ciddi ilişkiniz ve Evliliğinizle ilgili konular
-İş ortaklığı, sözleşme, anlaşma, yasal kontratlarınız
-Adli davalarınız
-Güvenceniz, ailevi meseleleriniz
-Gelecekle alakalı planlarınız
-Geçmiş sorunlarınız
-Eviniz sınırları içindeki egemenliğiniz
-İlişkinizdeki görüş farklılıkların yarattığı sorunlar

Merkür Geri Hareket süresince yukarıda belirtilen alanlarda:
- İletişimde hoşgörülü tarzda, birlik beraberlik ruhu içinde hareket etmeli.
- Durumunuzu riske atacak faaliyetlerde bulunmamalı, dikkatli olmalı.
-Bu süreç içinde yukarıdaki konularda baskılarla, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız halinde ani kararlar vermemeli, karar değişikliklerine gidilmemeli, elinizden geldiğince sakin olmaya çalışmalı.
-İletişim kurmakta zorlanacağınız için, olayları kendi akışı içinde değerlendirmeye çalışmalı.
-Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar. Bunlar üzerinde gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz.
- Geri hareket esnasında gelen yeni bir teklifi, karşınıza çıkan bir kişiyi, durumu ve olayı dikkatlice gözden geçiriniz. Özellikle planlamanız dışında bir seçenek karşınıza çıksa bile durup bekleyiniz, hesabınızı yapınız, enine boyuna düşününüz. Bunları geri hareketin bitim tarihinden bir hafta sonra yani gölgeli günlerin sonunda 12 Eylül itibariyle uygulayabilir, işleme koyabilirsiniz.

-Geri hareketin başlama tarihinden bir hafta öncesi(gölgeli günlerin başlangıcı) yani 6 Ağustos tarihinden önce enine boyuna düşündüğünüz, planladığınız, her türlü şekilde gözden geçirmesini yaptığınız, sağlam olduğuna karar verdiğiniz konuları yürürlüğe koymanızda sakınca yoktur. Çünkü bunlar zaten planlarınız arasında yer almaktaydı.

14-20 AĞUSTOS ARASI

Sevgili İkizler, haftanın enerjileri, parasal açıdan güven içinde yaşamayı, aşk hayatınızla ilgili konularda karşılıklı paylaşımı ve değer verdiğimiz her şeyi fazlasıyla önemsememizi sağlıyor. Kaybetmekten ve birilerine boyun eğmekten korkabiliriz. Gerekirse baskın davranarak kendimizi korumaya çalışabiliriz. Çıkarlarımız konusunda hassasiyet gösterebiliriz. Reddedilmekten, hafife almaktan hoşlanmayabiliriz. Sinirlerimize hakim olmayı başarırsak, illa ben haklıyım diyerek baskıda bulunmaya çalışmazsak gayet iyi olacaktır.

21-31 AĞUSTOS ARASI

Sevgili İkizler 21 Ağustos saat 21:26 Aslan burcunda oluşacak Tam Güneş Tutulması, yöneticiniz Merkürün iki ayrı burçtaki geri hareketiyle örtüştüğü için tabii ki yorumunuzu okurken uyarı noktaları da gözden kaçırmayalım. Önce görünümlere bir bakalım. Bu Tutulma, bilginizi, öğrendiklerinizi, yeteneklerinizi çevrenizle paylaşmanız ve kendinizi güçlü göstermek amaçlı hareket etmenizi sağlıyor. Aşk hayatınız, çocuk meselelerinde, sanatsal ve sportif konularda bu tavrı görüyoruz. Ben buradayım ve her insanla güçlü ilişkiler kurarak başarılı olurum düşüncesi üstünüzde hakim. Doğaldır ki bu bakış açınız, kardeşleriniz, eğitim, iş hayatı, evlilik ilişkilerinde bir hayli etkili oluyor. Söz hakkı olan taraf benim ancak gerektiğinde fikrinizi alırım gibi konuşuyoruz. İlerisi adına plan ve projeler yapabilir, sevdiklerinize iyimser şekilde yaklaşır, sizi onaylayan kişilerle bir arada olmayı tercih edebilirsiniz. Sosyal ortamlarda sizi lider özelliklerinizle görebiliriz. Karşı cinste en çok hoşunuza giden nokta, sizi onaylaması, takdir etmesi ve alkışlaması olacak. Bunun tersini düşünen bir partnerle anlaşmanız zor gibi. Ben derim ki, ayarı kaçırmayınız. Riskli karar ve adımlardan, sözlerden kaçınmayı da biliniz. Demiştik ya, Merkür geriliyor diye. O nedenle biraz dikkat diyorum. Görünümlerin özünde, aktif şekilde hareketli, konuya hakim ve organize işlere yatkınlık görmekteyim. Ekip çalışmaları hoşunuza gidecek ancak merkezde yer almak da sizin için kıymetli. Hedefinizin doğru temel ve kriterler çerçevesinde olmasına dikkat etmeniz iyi olur. Gelir geçer işlere ve kişilere zaman ayırmazsanız, gerçekten elle tutulur güçlü projelere yönelirseniz bu Tutulmadan gayet olumlu istifade edersiniz.

Not: Şimdi gelelim tüm burçlar için dikkat edilecek tarihlere. Merkür bu Tutulma esnasında iki ayrı burçta geriliyor. Sadece 13 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında, ailevi tüm kararların, gelişmelerin, durumun, yakın çevrenizle olan iletişimin, eğitimden ticari konulara kadar her şeyin iyice gözden geçirilmesi gerekiyor. Yeni bir karar vermek yerine, analiz etmekte yarar var. Böylece üstteki yorumunuzda sözünü ettiğim gelişmeler sağlıklı ve olumlu şekilde değerlendirilmiş olur.

23 Ağustos-22 Eylül tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Güneş, eviniz alanı içinde tadilat-bakım-onarım, hijyen, bebek bakımı, el işi veya ev-ofis tarzı çalışmaların işaretçisidir. Ayrıca eğitim ve iş hayatınızla ilgili konular ön plana gelecektir. Ev veya ofis yeri kiralamak bu süreçte etkilidir. Ev alanı içinde bu konularla ilgili konuşmalar, düzenlemeler yapılabilir. Ailenizle olan ilişkinizi ılımlı bir şekilde sürdürmek, onlara hizmette bulunmak, düzenlemeler nedeniyle her şeyin yerli yerine oturtulması anlamında sabırlı olmak gerekir. Mükemmellik arzusu bir hayli yoğundur veya şartlar gereği ister istemez her şeyin iyisi arzu edilebilir.

26 Ağustos saat 07:29-20 Eylül saat 04:15 tarihleri arasında etkili Venüs-Aslan burcunda seyredecek. Ancak Merkür 31 Ağustos-5 Eylül tarihlerinde gerileyecek. Tabii ki yorumunuzu bu durum çerçevesinde ele almamız gerekiyor. İletişimin her türlüsü, haberleşme, yolculuk, görüşmelerde dikkatli konuşmakta yarar var. Sözler vermeden önce iyice düşünelim. Bazen ani gelişmeler olabilir. Karşımıza yeni fırsatlar çıkabilir. Bunlar yararı mı, sakıncalı mı diye bir bakalım. Sabit görüşte olmayalım. Başkalarının görüşlerine de saygı duyalım. Bir yere yerleşim, çevre değişimi, kardeşlerimizle alakalı meseleler, komşuluk ilişkilerimizde temkinli olalım. Karşımıza çıkan ve bizi özel anlamda etkileyen kişiyi iyice tanımadan karar vermeyelim. Bize sunulan teklifleri, fırsatları, gelişmeleri uzun vadeli yönde ele alalım. Bonkörlüğün sınırlarını bilelim. Birilerine iyilik yapacağız diye kendimizi zor durumda bırakmayalım. Eksik işlerimizi bitirelim. Eğitimden özel hayatımıza kadar her konuyu 12 Eylül sonrası bir daha gözden geçirerek, eğer tamamsa uygulayalım.

Sevgili İkizler 31 Ağustos (saat 18:28)-5 Eylül (saat 14:29) Merkür-Aslan burcuna geriliyor.

-Eğitim hayatınız
-Yakın çevrenizle alakalı her türlü aktivite ve kardeş, komşu, yakın akraba ilişkileri
-Bilgi toplama ve bilgiyi yayma(medya, yayıncılık, haberleşme, internet) konuları

-İfade gücünüz, iş yapma kapasiteniz, tüm fikirleriniz, ticaret, satış işlemleriniz
-Günlük temaslarınız ve deneyimleriniz, kültürel yetenekleriniz, rapor veya belgeleriniz
-Çevrenizdeki dedikodular, yayımcılıkla ilgili faaliyetleriniz, konuşma şekliniz, bilgi toplama ve paylaşımlarınızla ilgili konuları
-Yakın çevrenizle olan her türlü iletişiminiz, haberleşme (posta, gazete, yazım, internet, telefon yoluyla konuşma ve yazışmalar)
-Öğrenme ve öğretmeyle alakalı her türlü eğitim faaliyetiniz (öğrenme yeteneğiniz)
-Kısa yolculuklar, komşularınız, kardeşlerinizle olan ilişkiler, nakliye,
-Trafik, Ulaşım
-Ticaret (Alış-Satış)

Merkür Geri Hareket süresince yukarıda belirtilen alanlarda:
- İletişimde hoşgörülü tarzda, birlik beraberlik ruhu içinde hareket etmeli.
- Durumunuzu riske atacak faaliyetlerde bulunmamalı, dikkatli olmalı.
-Bu süreç içinde yukarıdaki konularda baskılarla, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız halinde ani kararlar vermemeli, karar değişikliklerine gidilmemeli, elinizden geldiğince sakin olmaya çalışmalı.
-İletişim kurmakta zorlanacağınız için, olayları kendi akışı içinde değerlendirmeye çalışmalı.
-Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar. Bunlar üzerinde gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz.
- Geri hareket esnasında gelen yeni bir teklifi, karşınıza çıkan bir kişiyi, durumu ve olayı dikkatlice gözden geçiriniz. Özellikle planlamanız dışında bir seçenek karşınıza çıksa bile durup bekleyiniz, hesabınızı yapınız, enine boyuna düşününüz. Bunları geri hareketin bitim tarihinden bir hafta sonra yani gölgeli günlerin sonunda 12 Eylül itibariyle uygulayabilir, işleme koyabilirsiniz.

-Geri hareketin başlama tarihinden bir hafta öncesi(gölgeli günlerin başlangıcı) yani 6 Ağustos tarihinden önce enine boyuna düşündüğünüz, planladığınız, her türlü şekilde gözden geçirmesini yaptığınız, sağlam olduğuna karar verdiğiniz konuları yürürlüğe koymanızda sakınca yoktur. Çünkü bunlar zaten planlarınız arasında yer almaktaydı.

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 7-8-11-12-16-20-21-24-25
Zayıf Enerjili Günler : 2-3-9-10-22-23-29-30
Aşkta En Şanslı Günler : 24-25
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 18

Yeniay : 15-16-17 (Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-2-3-4-28-29-30-31 (Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

EYLÜL AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-10 EYLÜL ARASI

05 Eylül saat 12:35-22 Ekim saat 21:29 tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Mars, ailevi, evimiz, çalışma hayatımızla ilgili konular üzerinde hedeflerimizi gözden geçireceğiz. Enerjimiz çok yüksek olmayabilir. Çünkü Mars-Başak burcunda detaylara takılarak zaman kaybetmemize neden olabilir. Ancak şu da var ki, bu devrede titizlik, çalışkanlık ve özen olguları ön planda yer alacak. Öylesine değil, ciddi anlamda çabalayacağız. Evimizde bir yenilik düşünebiliriz veya onarım, bakım tarzında değişimler için kolları sıvayabiliriz. Ailemizle ilgili meseleler üzerinde durabiliriz.

5 Eylül (saat 14:29)-10 Eylül (saat 05:52) tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Aslan burcu seyir süresince, sizin gibi konuşma ustalarının ilgi uyandırmanızda gayet olumludur. Fikirlerinizi dış dünyaya sunuş biçiminiz artistik ve çok etkileyicidir. Sanatçılar için bu hem taklit gücünün artması hem de yeni bir karakter üzerinde çalışılması yönünde olumludur. Bildiklerimizi açıklamak, öğretmek, tasdik edilmek hoşunuza gider. Bu süreç, aşk hayatınızla ilgili konularda da etkili olup farklı yerler görmek, insanlarla tanışmak anlamında parlak bir zamandır. Ancak sabırsızlık yüksektir. Çabuk tanışırsınız sonra bir anda vazgeçersiniz. İlişkinize renk katmak, sorunları gözden geçirmek, verimli bir beraberlik için şarttır.

Sevgili İkizler 6 Eylül saat 10:03 Balık burcunda oluşacak Dolunay, toplumsal ilişkilerde, kariyer konularında duyguların önde olmasını sağlıyor. Bu belki mesleğinizle alakalı olabilir. Sanatçılar, engellilerle ilgili meslek grubunda olanlar, sosyal kurumlarda çalışanlar için bu gayet doğaldır. Hatta bu Dolunayda işlerinizi daha şevkle yaparsınız. Ancak bu meslek harici özellikle hesaba dayalı işlerde dikkatli olmakta yarar var. Bir de kararsızlık hali söz konusu. İnsanın ne yöne gitmesi gerektiğini bilememesi. Buna dikkat etmek gerekiyor. Görünümler Dolunayı detaylıca görmemizi sağlayıcıdır. Öncelikle iş hayatında sistemli çalışmanın önemi büyük. Dağılmamak lazım. Yaptığınız işin size bir getirisi olmalı veya üstünüze düşen sorumluluğun farkında olarak dış dünyada yer almalısınız. Çok önemli bir görünüm var. Jüpiter-Kuzey düğüm arasında gerçekleşiyor. Sizi rahatlatıcı bir etki bu. Aşk hayatınız, çocuk sahibi olmak, sanatsal veya diğer çalışmaların ekip, takım, grup içinde kendinize yer bulmanızda olumludur. Demek ki, geleceğimizi asla hafife almayacağız. Bir başka görünüm, iş hayatında ve özel ilişkilerde seçimlerimizi doğru yapmamız gerektiğini hatırlatıyor. Bu bizi rahatsız edici gibi gözükse de, buna önem vermeliyiz. Mali açıdan istikrarlı olmamızda yarar var. İş tercihimizi yaparken veya işimizden elde ettiğimiz gelire göre düşünmek gerekiyor. Bu Dolunayın özünde hem duygularımızı hem de mantığımızı kullanmamız gereken yeri bilmemiz lazım. Ne kendimizi ne başkalarını eleştirelim ne de hayallere dalıp, gerçek hayattan uzaklaşalım.

10 Eylül (saat 05:52)-30 Eylül (saat 03:42) tarihleri arasında Merkür-Başak burcunda seyrini sürdürecek. Ailemizle ilgili konularda bir takım meselelerin fazlasıyla incelendiği zaman dilimindeyiz. Bazen gereğinden fazla bizi yorması mümkün. İkizler hemen çözmek, bu denli vakit kaybetmemek istemez. Ancak şimdi bir nedenle, -Dur bakalım, bak şurada bir problem var, şunun halledilmesi lazım diyen sesler duyabiliriz. İlgilenmek zorundayız. Kiralama, satın alma, satma gibi, emlak yatırım veya işlerimizde hesabı iyi yapmak gerekiyor. Yeni bir çevre söz konusu olan her şeyde durup iki kere düşünmek zorundayız. Ev içinde onarım düşünülüyorsa, bakım ve tamirat işlerimiz varsa, bunları halletmek gerekir. Satın alınıyorsa tüm tesisat sistemine ince işlere bakmalısınız. Merkür-Başak geçişinde bu işler hem ekonomik olarak kolay halledilir hem de iyi bir ustaya rastlanması mümkündür. Birlikte yaşadığınız kişi ve kişilerle bu süreçte mantıklı, çözümcü, işlerlik kazandırıcı tarzda konuşulması iyi olur. Kusur bulmak, birbirinizi eleştirmek bir işe yaramadığı gibi boş yere huzursuzluk yaratır.

11-17 EYLÜL ARASI

Sevgili İkizler bu haftaki enerjiler, yakın çevremiz veya özel hayatımızla ilgili konular üzerinde ciddi ve akılcı şekilde düşünmenin önemini vurgulayacak. Zaten biz de, bir duruma bakacağız. Karşımıza biri çıksa dahi, onunla uyumlu bir ilişki yaşayabilir miyiz diye düşüneceğiz. Eğer partnerimizle aramızda bir sorun varsa, bu enerji sayesinde bir daha gözden geçireceğiz. Sağlam ve güvenilir olup olmadığına bakacağız. El birliği, gönül birliği, hayatı birlikte ele almak hali, özellikle kıymetli hala gelecek. Rastgele değil, hakikaten işe yarar olana yöneleceğiz.

18-24 EYLÜL ARASI

Sevgili İkizler 20 Eylül saat 08:30 Başak burcunda doğacak Yeniay, evimiz ve ailemizle ilgili her meseleyi detaylıca gözden geçirdiğimiz ve düzgün şekilde işlerliğine önemsediğimiz, temizliğimize, düzenimize dikkat ettiğimiz bir dönem ve etkidir. İş-ev arasındaki her türlü meselenin de dengeli ve ahenkli olacak şekilde ayarlanmasına bu Yeniayda özen göstereceğiz. Bugün Venüs-Başak burcunda seyrine başlıyor. Böylece bizler bu Yeniayda, başkalarından beklediğimiz ilgi ve sevgiyi, hissettiklerimizi gözden geçireceğiz. Bizi anlamalarını bekleyeceğiz. Bu beklentilere göre durumu kritik edeceğiz. Bu gayet mantıklı ve gerçekçi şekilde, detayların da farkında olarak yapılacaktır. Bir muhasebe dönemi gibi düşünebiliriz. Bu Yeniayın etkili bir görünümü var. Biraz önce iş-ev arasındaki dengenin sağlıklı şekilde kurulması gerekiyor demiştim. Evet titizlikle ailemiz, ev şartlarımızı, hislerimizi gözden geçirirken, hayalimiz, projemiz ve ideallerimizi de göz ardı etmemeliyiz. Dışarıda bir dünya var ve bazen insanlar göründükleri gibi değiller. Bizim bu gerçeğin farkında olarak işlerimize, ilişkilerimize bakmamız gerekiyor. Bu üzülmemek, yanılmamak için gayet önemli. Yeniayın bir başka etkisi aşk hayatımız, çocuklarımızla ilgili konularda nazik davranışların, ilgi görmekten hoşlanmamızın, sanatsal zevklere, sohbete, paylaşıma açık olmanın göstergesi oluyor. Bu tabii ki ruhumuza iyi gelecek, rahatlamamızı sağlayacak. Ayrıca becerilerimizi ortaya koyma yönünde etkili olacak. Ne kadar titizlensek de, bu Yeniayda hayatı güzel yanlarıyla ele almayı bileceğiz.

20 Eylül saat 04:15-14 Ekim saat 13:11 tarihleri arasında Başak burcunda seyrini sürdürecek Venüs, aileniz başta olmak üzere, karşılaştığınız insanlarla bağınızı gözden geçirmenizi ve evinizle alakalı konuları titizlikle düzenlemenizde yardımcıdır. Bazı zamanlarda eleştirinin dozunu kaçırma riskimiz vardır. Kolay kolay tatmin olmayız. Aile bireylerinin birbirlerine karşı anlayışlı olması ve eğer bir sıkıntı varsa bunu ortaklaşa çözmeleri yararlı olacaktır. Her şey istediğiniz gibi olsun diye diretmeyiniz. Bazen anlayışlı bazen ters tavır göstermeniz sizi ve etrafınızı huzursuz edebilir. Bu süreçte, aşk hayatınızla ilgili konularda arzu etmediğiniz durumlar oluştuğunda, lütfen sakin ve ılımlı bir şekilde bunları halletmeye çalışınız.

22 Eylül-23 Ekim tarihleri arasında Güneş-Terazi burcunda ilerleyecek. Bay ve Bayan İkizlerin çekici, nazik, hassas ve dengeli, uyumlu, nazik davrandığı zamandır. Güneş Terazi burcunda benlik kavramının bizliğe dönüşmesi anlamına geldiğinden, bu tarihler arasında partnerinizle paylaşımda bulunmaya gönüllü olmanız gayet faydalıdır. Eğer gerçekçi gözlemde bulunup, karşılıklı yanlış ve doğrularınızı ele alırsanız bu dönemi olumlu geçirirsiniz. İlişkisinde sorun olanlar, özellikle sakin davranmak, birbirlerine karşı anlayışlı olmak ve güven olgusunu ön planda tutmak durumundalar. Burada önemli olan ben haklıyım veya sen haksızsın şeklinde tepkilerde bulunmak yerine biz olmanın keyfine varmaktır. Terazi burcu seyirlerinde kendi zararınıza bile olsa haktan ve haklılıktan yana gerçekçi yüzleşmelerde bulunmak gerekiyor. Çünkü bilirsiniz aşk daima kazanır.

25-30 EYLÜL ARASI

30 Eylül (saat 03:42)-17 Ekim (saat 10:58) tarihleri arasında Merkür-Terazi burcunda ilerleyecek. Aşk hayatımızda iletişim ve paylaşımın önemi belirginleşiyor. Kendimizi hoş, uyumlu, nazik ve kibar bir şekilde ifade edeceğiz. Bir problem olduğunda tartışmak yerine çözümlemek isteyeceğiz. Kaba saba sözlerden hiç hoşlanmayacağız. Güzel sözler duymak, dengeli ve huzurlu ortamlarda bulunmak bize keyiflendirecek. İletişim ve haberleşme yoluyla biriyle tanışabiliriz. Sanatsal ve yaratıcı tarzda çalışanlar için Merkür-Terazi geçişi para kazandırıcıdır. Bir mekanda, bir ortamda sunumlarda bulunabilirsiniz. İlişkiler üzerine söyleşiler yapabilirsiniz. İnsanları bir araya getirebilir, tanışmalarını sağlayabilirsiniz. El becerilerinizi sergileyebilir, gelir elde edebilirsiniz.

EYLÜL Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-8-12-13-16-17-21-30
Zayıf Enerjili Günler : 5-6-18-19-25-26
Aşkta En Şanslı Günler : 21
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 14-15

Yeniay : 11-12-13-14 (Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 25-26-27 (Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

EKİM AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-8 EKİM ARASI

Sevgili İkizler 5 Ekim saat 21:40 Koç burcunda oluşacak Dolunay, sosyal yaşamdaki ilişkilerden, özel paylaşımlara kadar dengenin mutlak sağlanması yönünde önem taşıyor. Sizler bu Dolunayda ilgi uyandırmak, etkili olmak, net ve açık konuşarak kendinizi kabul ettirmekten yanasınız. Ancak bu bazen sorun oluşturabilir. Özellikle aşk hayatınızda daha paylaşımcı ve karşı tarafın fikirlerine de saygı göstermeyi bilmelisiniz. Çünkü Dolunayın yöneticisi Mars-Başak burcunda ilerliyor ve Venüsle kavuşum yapacak. Dışarıda baskın bir şekilde ilgiyi üzerinize toplarken, ailenizle olan ilişkiniz ve evinizde eleştirel tavırlar bazı sorunlara yol açabilir. Eğer ev içinde veya genelde gözünüze hoş görünmeyen, ince eleyip sık dokuduğunuz için beğenmediğiniz, onaylamadığınız bir şeyler varsa, bunları bu Dolunayda, pürüzleri düzeltmek adına hareket etmek faydalıdır. Merkür-Terazi burcunda ve Dolunay derecesiyle karşıtlık oluşturuyor. O zaman bu Dolunayda sizler çocuklarınız, eşiniz-sevgilinizle nazik, paylaşıma dönük şekilde birbirinize yönelirseniz emin olunuz ki, hem girişkenliğiniz hem kendinizden emin oluşunuzla ilgiyi üzerinize toplarsınız. Bu onların da dikkatli davranmalarını sağlayabilir. Tabii ki bunlar ödün vermek anlamına gelmiyor. En azından bu Dolunayda biz, bu noktalara dikkat ediyoruz. Böylece gereksiz streslerin önüne geçiyoruz. Plan ve projeleriniz için evde çalışmak, hazırlanmak, sosyal ağınızı güçlü tutarak trendleri takip etmek, elit ortamlar, moda, sanat, dergiler takip ederek, bu Dolunayı güce dönüştürebiliriz.

9-15 EKİM ARASI

Sevgili İkizler 10 Ekim 2017 (saat 16:20)-8 Kasım 2018 (saat 15:38) tarihleri arasında Jüpiter-Akrep burcunda seyrini sürdürecek. Bu sizin iş hayatınızla ilgili karşınıza çıkabilecek güçlü fırsatların göstergesidir. Ayrıca özel veya iş anlamındaki ortaklığın da işaretçisidir. Sağlığınızla ilgili araştırma veya tedaviler de bu dönemde etkili olur. Üstünüze düşen görevleri tutkulu, inançlı şekilde, zorlansanız bile yılmadan kararlılıkla bir şekilde sürdürdüğünüzde emin olunuz ki, başarısız olmanız mümkün değildir. Siz bu süreçte baskı veya bir takım güçlükler karşılaşabilirsiniz. Ancak bütün bunlar, o işi bütün derinliğiyle öğrenmenin yoludur. Eğer bu işe, bu yola kendinizi adamışsanız, o zorluk sizi yıldırmayacaktır. Bilakis güçlendirecektir. Çalışma hayatında ve günlük yaşamda, gücünüzü doğru kullanmayı, yönlendirmeyi, yönetmeyi öğreneceksiniz. Diyelim ki sizi rahatsız eden, çalışmanıza engel olan bazı rahatsızlıklarınız var. Jüpiter-Akrep burcunda bunların tedavisi mümkün olacaktır. Bir iş veya proje üzerinde odaklanmanın mümkün olduğu bu süreçte, işlemeyen, verimsiz olanı-olmayandan ayırarak temizleyebilir, işlerlik kazandırabilirsiniz. Şimdi gelelim bu geçişin gölge yanlarına. Aynı ortamda çalıştığınız veya yaşadığınız insanların sizin üzerinizde veya siz onlar üstünde baskı, güç, kıskançlık, manipülasyon, öfke, intikam gibi olumsuz duygulara karşı dikkatli olunuz. Bunlar insanı hasta eden olgulardır. Bunların kaynağına inmek gerekir. Neden böyle davranıyoruz veya neden bize karşı böyle davranıyorlar. Yüzleşmede bulunmak gerekir. Hırstan uzak durun lütfen. Siz bu dönemde potansiyel gücünüzü gelişim ve büyüme anlamındaki işlere yöneltirseniz muazzam başarılar elde edersiniz. Tam tersi durumda etrafınızla aranızda güç savaşları başlar ki, bunun size faydası olmaz. Üreme organlarıyla ilgili rahatsızlıkların tedavisi, ruhsal ve bedensel temizlik çok önemlidir. Hileli işlere karşı dikkatli olalım.

14 Ekim saat 13:11-07 Kasım saat 14:38 tarihleri arasında Terazi burcunda ilerleyecek Venüs süresince, öne çıkan en önemli olgu, aşk hayatınızdır. Ayrıca fiziksel ve ruhsal anlamda kaliteye, konfora, uyuma bir hayli önem verirsiniz. Eğer aşkta mutlu iseniz, huzurlusunuzdur. Tam tersi durumda hemen duygusallaşır, şöyle iç dünyanıza çekilerek geçmişi anarsınız. Aşk anlamında yılın güzel enerjilerinden biri olarak Venüs geçişi, şans verir. Sürpriz aşkları işaret eder. İlişkinizi güzelleştirir. Bekar İkizler için, yeni bir tanışmanın göstergesidir. Kendinizi huzurlu, mutlu ve uyumlu şekilde dışa yansıttığınız zamandır.

16-22 EKİM ARASI

17 Ekim (saat 10:58)-5 Kasım (saat 22:19) tarihleri arasında çalışma hayatınızla ilgili konularda etkili olacak Merkür-Akrep burcu geçişinde nelere dikkat edeceğiz? İş ortamındaki ilişkilerin niteliği, işinizle alakalı meselelere bakış açınız, iş tercihleriniz ve şu andaki mevcut işinizle alakalı finansal konular yine önemini koruyor. İsteklerimiz karşılanmadığında, bu bizi bir hayli rahatsız edebilir. Elde ettiğimiz gelir ile emeğimiz arasındaki farklılıklar, bir hayli gözümüze batabilir. Ancak burada sektörün içinde bulunduğu durum, tecrübemiz, eğitimimiz de, tercih edilme aşamasında önem taşıyacaktır. Bu süreçte, hakkımızı yedirmeyelim. Ancak başkalarına söz hakkı vermeyi de unutmayalım. Rutin sağlık şikayetlerimiz devam ediyorsa, kesinlikle ertelenmeden bir doktora görünmek lazım. Problem ne ise araştırılmalı ve kökünden halledilmesi için mutlaka konusunda deneyimli bir uzmana gösterilmelidir.

Sevgili İkizler 19 Ekim saat 22:12 Terazi burcunda doğacak Yeniay, aşk hayatımızı güzellik, estetik, yenilik, değişim, paylaşmak, nezaket gibi kıymetli olgular çerçevesinde bakmamızı sağlıyor. Yeniayın yöneticisi Venüs güçlü olduğu Terazi burcunda ilerlediği için, ben bu Yeniayın sizler için sürpriz aşklara, arzu ettiğiniz değişikliklere işaret olduğunu söylemek isterim. Şimdi birlikte Yeniayın görünümlerini inceleyelim ve etkilerini daha net kafamızın içinde oturtalım. Öncelikle hakkınıza düşen ne varsa onun için mücadele etmek gerekiyor. Bu bir miras, alacak, sigorta, primler gibi hukuksal konularda olabilir. Belki de uzun zamandır mücadele veriyorsunuz. Şimdi bunu halletmek amaçlı girişimde bulunabilirsiniz. Bu Yeniay aşkta şanslı bir dönemi işaret ediyor. Hayatın güzel olduğunu hatırlatan bir aşk olabilir bu. Birden karşınıza çıkar ve sizi bir hayli etkileyebilir. Aynı şekilde partneriniz de bu etkilenmeyi yaşayabilir. Değişim ve yeniliklerin işaretçisi olan bu Yeniay, hedefinize korkusuz bir şekilde varmanın ve ne olursa olsun onu elde etmenin göstergesi. Hem aşkta hem sosyal dünyada bu şekilde hareket edeceğinizi görüyoruz. Yeniliklere gönüllüsünüz ve attığınız adımların hayatınıza apayrı bir güzellik katacağını söyleyebiliriz. Tatmin olmadığınızı aşklar bitiyor, sizi memnun edecek yeni aşklara yelken açılıyor.

22 Ekim saat 21:29-09 Aralık saat 11:59 tarihleri arasında Mars-Terazi burcunda ilerleyecek. Aşk yaşamınızda genel olarak bu dönem çok fazla baskın olmaya çalışmadan, ancak bir ilişki hakkında ciddi kararlar vermek yerine ortama, şartlara göre hayatın keyfini çıkarmak taraflısı olacağınız zamandır. Flört etmek, bazen aynı anda iki ayrı ilişkiyi sürdürmek, kendinizi fazla yormadan, sorunlarla yüzleşmeden her şeyi oluruna bırakmak hali, sürecin etkileri arasında yer alır.

23-31 EKİM ARASI

23 Ekim-22 Kasım tarihleri arasında çalışma evinizde ilerlemesini sürdürecek Güneş-Akrep burcu seyri, genel anlamıyla dönüşüm ve yenilenme konularında etkili olup, gayet hırslı bir şekilde çalışmanızı, isteklerinizi elde etmek için azami çaba harcamanızı sağlayıcı önemli bir kuvvettir. Bu süreçte Pluto idaresinde olan Güneş doğal olarak liderlik gücünü ortaya koymak isteyen kişinin, kimi zaman karşısındaki insanları çıkarları doğrultusunda kullanmasına neden olabilir. Bu etki altında, negatif her şeyden kaçarak, pozitif bir şeyler yapma içgüdünüz yoğunlaşabilir. Söz gelimi iş değiştirmek isteği veya yarım gün çalışma tarzı bir iş kurmanız mümkündür. Şimdiye kadar kullanmadığınız kaynaklarınız ve yetenekleriniz, durumunuzu geliştirerek ileri gitmenize yardımcıdır. Görünenlerden ziyade, her mevzunun geri planındaki bilgilere ulaşma isteğiniz size derinlik kazandırabilir. Sezgileriniz güçlenir. Kurnazlık, çıkarlarınızı iyi kollayarak ilerlemeye çalışmanız mümkündür. Yalnız şunu belirteyim. Bu tarihler arasında en çok nerede ve hangi konuda çabalamanız gerekiyorsa enerjinizi o yönde kullanmaya bakın. Zihninizi boşaltın. O zaman işte kullanabileceğiniz üretkenlik gücünüzü ortaya çıkarmış olursunuz.

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-5-6-9-10-13-14-18-19-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 3-4-16-23-24-30-31
Aşkta En Şanslı Günler : 18-19
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 11-12

Yeniay : 9-10-11 (Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 22-23-24-25 (Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

KASIM AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-5 KASIM ARASI

Sevgili İkizler 4 Kasım saat 08:23 Boğa burcunda oluşacak Dolunay, iç dünyamızın derinliklerinde maddi-manevi güvencemizi sorgulayacağız. Bu bazen çocuklarımız, çocuk sahibi olma arzumuz veya aşk hayatımız, iş veya genel bir sorun nedeniyle de olabilir. Burada önemli olan önce kendimizi keşfetmek, olmayanları kafamıza sürekli takmak yerine, olan güzelliklerimizin farkına varmaktır. Çünkü hayatta hiçbir şeyin garantisi yok. Biraz içe dönüp, bunları keşfetmek size iyi gelebilir. Eğer son zamanlarda bir sağlık sorunumuz veya günlük yaşantımızı zorlayan bir durum varsa, siz bunu fazla endişeli ve çözümsüz gibi görerek olumsuz bir yargıda bulunuyorsanız, yanlış yapıyorsunuz demektir. Bir şeyleri eleştirmek yerine, sağlıklı çözüm bulmak en doğrusudur. Sosyal ilişkilerinizi, hedeflerinizi yenileştirin. Kendinize yeni yollar, yeni çözümler bulun. Yeteneklerinizi değerlendirin, körleştirmeyin. Eğer iç huzuru ve güvence arıyorsanız, bunu gerçekten istiyor musunuz diye kendinize sorun. Çok mu eleştirelsiniz, az mı beğeniyorsunuz, hiçbir şeyi beğenmiyor sürekli irdeliyor musunuz? Bunlara tarafsız şekilde cevap veriniz ki, hem aşk hayatınız düzene girsin hem de sosyal ilişkileriniz yenilensin. Bu Dolunayda güvence, dışarıdan ziyade önce kendi içimizde oluşmalıdır. Bunun için gerekiyorsa yardım istenmesi, destek alınması yerinde olur. Sırf güvende olayım diye, çocuk yapmak veya çocuklarınızdan medet ummak, sürekli aşk yaşamak sonra bıkmak, ardından iç dünyanıza gömülüp neden böyleyim demek oldukça yanlıştır. Yukarıda belirttiğim gibi, kendinizi lütfen gözden geçiriniz.

05 Kasım saat (22:19)-03 Aralık saat (10:34) tarihleri arasında etkili olacak Merkür Yay burcunda ilerleyecek. Bu süre içinde, bir iş ortaklığı kurulacaksa, her bir noktanın iyice konuşulmasında yarar var. Sözleşme şarttır. İlişkiler açısından gayet önemli olan bu geçiş, partneriniz, rakipleriniz veya sizinle bir şekilde bağlantısı olan insanlarla aranızdaki farklılık ve benzerlikler gözden geçirilmesi yönünde kıymetlidir. Çiftlerin birbirine karşı abartılı şekilde konuşması, kendi bildiklerini dayatmaya çalışması sonucunda sıkıntılı bir süreç yaşanabilir. Özgürce konuşan taraf, diğerinin ilişkideki rolünü umursamayabilir. Olgun davranmayan partner veya iş ortağına karşı anlayış göstermeniz zorlaşır. Oysaki bu süreçte, öncelikle birbirinizi dinlemeniz, anlamanız çok önemlidir. Farklı düşünüyor olsanız bile, ortak bir nokta üzerinde buluşabilirsiniz. Hiç kimse, aynı düşünmek zorunda değildir. Fakat ilişki bir yaşam ortaklığı olduğuna göre, kavga-eleştiri-abartı-baskı gibi olguların da sizlere bir faydası yoktur. 3-23 Aralık tarihlerinde Merkür Yay burcunda gerileyecek. Tüm burçlar, yukarıda belirtilen konulardaki işler tekrar gündem maddemizde yer alacak.

6-12 KASIM ARASI

07 Kasım saat 14:38-01 Aralık saat 12:14 arasında tarihleri arasında Venüs, Akrep burcunda seyrini sürdürecek. İş hayatınız, sağlığınızla ilgili konularda dikkatlice gözden geçirmelerde bulunun ve sizi rahatsız eden şeyin ne olduğunu tespit edin ve bunları elden geldiğince düzenlemeye çalışın. Mali konularda dikkatlice hareket edin. Dürüst insanlarla çalışın ve alışverişte bulunun. Sağlığınızı ihmal etmeyin. İdeallerinize önem verin. Hayatta huzuru yakalamanın yolu, önce huzur vermeyi bilmek ve huzur alabileceğiniz işlere, ilişkilere, ortaklıklara yönelmektir. Kaldı ki, eğer istenirse pekala bir çok güçlüğün üstesinden gelinebilir.

13-19 KASIM ARASI

Sevgili İkizler 18 Kasım saat 14:42 tarihinde Akrep burcunda doğacak Yeniay, çalışma hayatında özellikle güçlü bir mücadele vermemizi sağlıyor. Kazanmak, hırs, üstün gelmek, insanları etkilemek, sorunlara çözüm bulmak bizim için gayet önemli olacak. Çıkarlarımızı korumayı ve kollamayı bileceğiz. Zor durumda kalmamak için elimizden geleni yapacağız. Kendimizi ortaya koyacağız. Bazı ucuz numaralar sergileyen, arkamızdan işler çevirmeye çalışan kişileri gayet iyi sezeceğiz ve gerekeni yapacağız. Sağlık şikayetleriniz olmasa dahi, ben bu Yeniayda mutlaka kontrolden geçmenizi tavsiye ediyorum. Bu Yeniayın yöneticisi Mars-Terazi burcunda ilerlediği için, aşk hayatımız, çocuklarımız, sevdiklerimiz, ihtiyaçlarımız söz konusu olduğunda, tabii ki en iyisi olsun, en güzeli olsun isteyeceğiz. Bu yüzden sağlığımızı daha fazla önemseyeceğiz. Çünkü yaşamak, ayakta kalmak, hayattan zevk almak istiyoruz. Bu Yeniay, sanatsal çalışmalar, çocuk sahibi olmak arzusu, zararlı bir alışkanlıktan kurtulmak yönünde etkilidir. Bir başka özelliği, bizi motive edecek, pozitif kişilerden göreceğimiz destektir. Bu eşimiz, dostumuz, çocuklarımız olabilir. Biz de aynı şekilde sevdiklerimizi mutlu etmeye çalışacağız.

20-30 KASIM ARASI

22 Kasım-21 Aralık tarihleri arasında etkili Güneş-Yay burcu geçişi geçtiğimiz yıl olduğu gibi, Satürn-Yay geçişiyle örtüşüyor. İlişkilerde maceracı, gelir geçer tarzda düşünmüyoruz. Tamamen ciddi anlamda hayata bakış açımızdan, geleceğe kadar her noktayı dikkatli ve tedbirli bir şekilde gözden geçireceğiz. Farklı bir dil, din, görüş ve ülküye sahip kişiyle tanışmak mümkün olabilir, bu beraberliği sürdürmek adına mücadele verilebilir. Eş başka bir yerde çalışan, yaşayan biri olabilir. Ancak şunu belirteyim ki, Satürn etkisi ilişkilerde sorumluluk almak, hoşgörülü olmayı bilmek-öğrenmek, ilişkileri yapılandırmak, ciddi düşünmek demektir.

KASIM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-6-10-14-15-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 12-13-19-20-27
Aşkta En Şanslı Günler : 14-15
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 8

Yeniay : 5-6-7 (Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 18-19-20-21 (Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

ARALIK AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-10 ARALIK YORUMLARI

1 Aralık saat 12:14-25 Aralık saat 08:26 tarihleri arasında Venüs-Yay burcunda ilerleyecek. Ancak 3 Aralık itibariyle Merkür-Yay burcunda gerileyecek. Evlilik, uzun süreli ilişki, rakipleriniz, sözleşme ve anlaşmalar, imzalar, davalar konusunda tekrar bir analize ihtiyacınız var. Siz bir ilişkiyi kendinizce yorumlarsınız. Kendinizce bir karar verirsiniz. Ancak karşınızdaki kişi bu konuda sizin gibi düşünmeyebilir. Siz rahat davranırsınız, rakibiniz sizi geçebilir. Hani büyüklerimiz der ya, kimseye güven olmaz hayatta diye. Karşınızdaki kişi de sizin için böyle düşünerek hoşunuza gitmeyen bir karar verebilir. Yapılacak anlaşmalar ertelenir veya hukuki bir anlaşmazlık son anda bu ortaklığın bozulmasına yol açabilir. Her şeyin söz ile değil belge ile tescil edilmesinde yarar var. Bir anda verilen evlenme kararı, bir müddet sonra sıkıntı yaratabilir. Eşiniz boşanmaktan vazgeçebilir. Evlenme teklifi alabilirsiniz. Fakat bu kişiyi, bu ilişkiyi, ilerisi adına her yönüyle ele almakta yarar vardır. Hayallere kapılmamak gerekiyor. Aceleyle kararlar vermemek lazım.

Sevgili İkizler 3 Aralık saat 18:47 İkizler burcunda oluşacak Dolunay, yöneticiniz Merkür geri hareketiyle aynı zamana denk gelince, evlilik, uzun süreli ilişki, rakipleriniz, sözleşme ve anlaşmalar, imzalar, davalar konusunda tekrar bir analize ihtiyacınız var. Siz bir ilişkiyi kendinizce yorumlarsınız. Kendinizce bir karar verirsiniz. Ancak karşınızdaki kişi bu konuda sizin gibi düşünmeyebilir. Siz rahat davranırsınız, rakibiniz sizi geçebilir. Hani büyüklerimiz der ya, kimseye güven olmaz hayatta diye. Karşınızdaki kişi de sizin için böyle düşünerek hoşunuza gitmeyen bir karar verebilir. Yapılacak anlaşmalar ertelenir veya hukuki bir anlaşmazlık son anda bu ortaklığın bozulmasına yol açabilir. Her şeyin söz ile değil belge ile tescil edilmesinde yarar var. Kasım ayı öncesi verilen kararlar şimdi yürürlüğe konabilir. Fakat bazı aksaklıklar Ocak ortasına kadar sürebilir. Kasım ortası itibariyle karşımıza çıkan teklif, kişi, durum ve olanakların doğruluğu, faydası, eksileriyle ele alınması gerekir. Bir anda verilen evlenme kararı, bir müddet sonra sıkıntı yaratabilir. Bu Dolunayda devreye girecek Jüpiter-Neptün görünümü, çalışma hayatı, kariyer yaşamı, toplumsal hayatımızı ilgilendiren konularda hayalci veya sadece çıkarlarımızı göz önüne alarak değil, azimli ve kararlı şekilde doğru bir iş üzerinde ilerlememiz yararlı olur. Şu andaki mevcut görevinize iyileştirmeler yapılır. Boşanma gibi olumsuz durumlarda, karşı taraf geri dönebilir veya boşanmaktan vazgeçebilir. Kimi İkizler eski bir iş ortağıyla ilgili meselelerle uğraşabilir. Evlenme teklifi alabilirsiniz. Fakat bu kişiyi, bu ilişkiyi, ilerisi adına her yönüyle ele almakta yarar vardır. Hayallere kapılmamak gerekiyor. Aceleyle kararlar vermemek lazım. Sağlığımıza önem verelim. İş haklarımızı bilelim. Yalancı, dolandırıcı, dedikoducu insanlara dikkat edelim. Bir şeyi tam olarak garanti değilse, güvenmeyelim. Fiziksel görüntümüzde yapacağımız değişimleri konusunda deneyimli uzmanlara gösterelim. Ehil olmayan kişilere gitmeyelim. Bir yere imza atmadan önce düşünelim, şartlara bakalım. Eğer evliliğimizde sorunlar varsa, danışmanlık almakta yarar var.

Sevgili İkizler, 3 Aralık (saat 10:34)-23 Aralık (saat 04:51) tarihleri arasında Yay burcunda gerileyecek Merkür: Evlilik, uzun süreli ilişki, rakipleriniz, sözleşme ve anlaşmalar, imzalar, davalar konusunda tekrar bir analize ihtiyacınız var. Siz bir ilişkiyi kendinizce yorumlarsınız. Kendinizce bir karar verirsiniz. Ancak karşınızdaki kişi bu konuda sizin gibi düşünmeyebilir. Siz rahat davranırsınız, rakibiniz sizi geçebilir. Hani büyüklerimiz der ya, kimseye güven olmaz hayatta diye. Karşınızdaki kişi de sizin için böyle düşünerek hoşunuza gitmeyen bir karar verebilir. Yapılacak anlaşmalar ertelenir veya hukuki bir anlaşmazlık son anda bu ortaklığın bozulmasına yol açabilir. Her şeyin söz ile değil belge ile tescil edilmesinde yarar var. Bir anda verilen evlenme kararı, bir müddet sonra sıkıntı yaratabilir. Eşiniz boşanmaktan vazgeçebilir. Kimi İkizler eski bir iş ortağıyla ilgili meselelerle uğraşabilir. Evlenme teklifi alabilirsiniz. Fakat bu kişiyi, bu ilişkiyi, ilerisi adına her yönüyle ele almakta yarar vardır. Hayallere kapılmamak gerekiyor. Aceleyle kararlar vermemek lazım. Eğer evliliğimizde sorunlar varsa, danışmanlık almakta yarar var.

Tüm burçlar için önemli Not:

Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 27 Kasımitibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 30 Aralık kadaretkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

09 Aralık saat 11:59-26 Ocak 2018 saat 15:56 tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Mars, çalışma hayatınız ve sağlık evinizde ilerleyecek. Yenilenmek için, düzene kavuşturulması gerekenlerin mutlaka ele alınması lazımdır. Mars Akrep burcunda güçlüdür. Tepkileriniz sertleşebilir veya size sert tepkilerde bulunabilir. İradenize hakim olmanız, restleşmelerden kaçınmanız, ortama göre tedbirli olmanız yararlıdır. İstekler tutku hatta ihtiras halini alabilir. Elde etmek, mutlak hakim olmak, inatlaşmak, benim arzularım önemli diyerek baskın olmanız hususunda sizi uyarmalıyım. Meseleleri, sisteme uygun şekilde halletmek son derece önemli. Stresten uzak durmalıyız. Özellikle iş hayatınızla alakalı konularda ılımlı hareket etmek şart. Rekabet, uyumsuzluk hem ilişkilerinizi bozar hem de verimsiz çalışmanıza neden olabilir. Güçlü kişi olmanın sınırını bilmekte yarar var. İş hayatına yeni atılacak olan gençlerimiz disiplinli bir şekilde çalışarak, işi iyice öğrenmeliler, çalışma hayatına alışmalılar. Ben buna staj dönemi olarak bakıyorum. İşi öğrendiğinizde başka bir iş başvurusunda bulunabilir veya bulunduğunuz yerde kalıcı olarak çalışabilirsiniz.

11-17 ARALIK YORUMLARI

Sevgili İkizler bu haftaki enerjiler, ilişkinizin, iş ortaklığınızın veyahut bir sözleşmenin ileriye dönük bir şekilde yenilenmesiyle ilgili konuları vurguluyor. Beraberliğinizde, birbirinizin değerlerine saygı duymayı bilmeniz lazım. Ardından, endişelerinizi konuşmalısınız. Bunları yaptığınız takdirde aşk hayatınızı canlandırır, yenilersiniz. Bu görünümü iş anlamında ele alırsak, mali konuların ve yerleşim yeriyle alakalı meselelerin dikkatlice ele alınması demektir. Bir de unutmayalım Merkür geriliyor. Bu hafta yapacağı görünümler, evlilik, uzun süreli ilişki, rakipleriniz, sözleşme ve anlaşmalar, imzalar, davalar konusunda tekrar bir analize ihtiyacınız var. Siz bir ilişkiyi kendinizce yorumlarsınız. Kendinizce bir karar verirsiniz. Ancak karşınızdaki kişi bu konuda sizin gibi düşünmeyebilir. Bir anda verilen evlenme kararı, bir müddet sonra sıkıntı yaratabilir. Eşiniz boşanmaktan vazgeçebilir. Kimi İkizler eski bir iş ortağıyla ilgili meselelerle uğraşabilir. Evlenme teklifi alabilirsiniz. Fakat bu kişiyi, bu ilişkiyi, ilerisi adına her yönüyle ele almakta yarar vardır. Hayallere kapılmamak gerekiyor. Aceleyle kararlar vermemek lazım. Eğer evliliğimizde sorunlar varsa, danışmanlık almakta yarar var.

18-24 ARALIK YORUMLARI

Sevgili İkizler 18 Aralık saat 09:30 tarihinde Yay burcunda doğacak Yeniay, yöneticiniz Merkürün geri hareketiyle örtüşüyor. Evlilik, uzun seyirli ilişki, iş ortaklığı ve karşıt görüşte olan kişilerle iletişimde tabii ki dikkatli olmayı gerektiriyor. Birbirinizi dinlemeniz, anlamanız, bir karar verilecekse, her iki tarafın da görüşlerine saygı duyulması önemlidir. Yanlış anlaşılmalara veya iyi niyetin aşılarak bir tarafın diğerini zorlamamasına özen gösterelim. Evlilik, boşanma gibi hayati konularda mutlaka her şeyi gözden geçirelim. Çünkü bu Yeniayda aceleci kararlar vermemekte yarar var. Daha önceden bir karar verilmiş olsa dahi, bir daha duruma bakmak faydalıdır. Yeniayın yöneticisi Jüpiter-Akrep burcunda ilerliyor. Günlük hayatta çözüm odaklı düşünmek gerekiyor. Bir şey sorun yaratıyorsa onu yıkmak yerine yapıcı şekilde nasıl düzenleriz buna bakalım. Gerektiğinde her şeye yeniden başlayıp güçlenmemiz bu geçişte mümkün olacak. Bir şeye karar verdik mi, ondan dönmeyeceğiz. Yeter ki isteyelim. Yeniayın görünümlerine baktığımızda, yeni tanışmaların, grup faaliyetlerinin, projelerin, fırsatların göstergesidir. Özgürce hareket etmek isteriz. Ancak ben, duruma gayet akıllıca bakılmasını tavsiye ediyorum. İnceleyici olalım. Şimdi bir başka önemli husus, 20 Aralık tarihinde Satürn-Oğlak burcunda 2,5 yıllık seyrine başlıyor. Borç-alacak, kredi, eşin mali durumu veya iş ortaklığıyla ilgili konularda zaten ciddiyet duracağız. Bu konuları sağlam ve uzun vadeli olacak şekilde gözden geçireceğiz. 13 Ocak 2018 tarihinde Merkür-Satürn kavuşumunda bu konularda görüşmede bulunacağız. Ona göre bir yön belirleyeceğiz.

Sevgili İkizler, 20 Aralık 2017-17 Aralık 2020 tarihleri arasında Satürn-Oğlak burcunda seyrini sürdürecek. Bu süreçte sevgiliniz, eşiniz veya iş ortaklarınızla ilgili finansal konularda ayaklarınızı sağlam olarak yere basmanız gerektiğini biliniz. Hakikaten güvenilir ve doğru bir ortakla çalışmalısınız. Birbirinize karşı sorumluluğunuz olduğunu bilerek, dürüst davranmalısınız. Eşinizin mali durumu, miras, hukuki işlerinde destek vermeniz gerekebilir. Onun da size karşı aynı dürüstlükle davranması şarttır. Bu her iki tarafın da önemsemesi gereken bir kriterdir. Oyunlar, yalanlar, dolambaçlı işlerden uzak duralım. Zaten bu süreçte, mali konularda temkinli olmak, hesaplarınızı kontrol etmek, vergilerinizi, borçlarınızı zamanında ödemek son derece önemlidir. Yüksek faizli krediler zorlanmanıza neden olabilir. Onun için, birileriyle finansal bir bağlantımız olacaksa, artı ve eksileriyle uzun vadeli düşünmek esastır. Ödenir mi, zorlanır mıyız, bu borcu almak veya vermek bize sıkıntı yaratır mı diyerek muhasebede bulunmalıyız. Sağlığımızla ilgili konuları da önemseyelim. Rahatsız olduğumuz durumlar varsa mutlaka gösterelim. Eşimizin, kendimizin veya iş ortağımızın hukuki işlerini çok iyi takip etmemiz, kanunlara uygun şekilde hareket etmemiz gerekiyor. Bir adım atarken, bir karar verirken itibarımızı düşünmeliyiz. Biriyle tanıştığımızda, özel bir ilişkiye girdiğimizde onun iş hayatı ve finansal durumunu öğrenmeliyiz. Borcu var mı, güvenilir biri mi diye araştırmalıyız. Eğer önceden vergi veya hukuki anlamda yanlış bir karar veya yol izlemişsek bu süreçte bu konular karşımıza çıkabilir. Bu eşimiz veya daha önceki ortağımızla ilgili de olabilir. Satürn yapılandırma gezegenidir. Bu açıdan bakarsak, borçlarımızı yapılandırabilir, uzun vadede geri ödeyebiliriz. Kimseye çok güvenmeyelim. Atımızı sağlam kazığa bağlayalım. Eğer bugüne dek, kanunlara uymuş, haksız bir kazanç elde etmemiş isek, bu süreçte lütuflarla karşılaşırız. Borçlarımızı kapatacak, bizi rahatlatacak kişi veya fırsatlar karşımıza çıkabilir. Unutmayalım ki, Satürn ders verici olduğu gibi, ödüllendiricidir de. O nedenle biz doğru, dürüst davranalım. Önemli bir başka konu, başkalarının bizim üstümüze yük oluşturabilecek karar ve sorumluluklara karşı dikkatli olmamız gerektiğidir. Boşanma davaları, iş ortaklığının feshedilmesi, miras paylaşımı, nafaka gibi hukuki konulardaki haklarınızın yasal takibini iyi yapınız.

21 Aralık-20 Ocak 2018 arasında Oğlak burcunda seyrini sürdürecek Güneş seyri, astrolojik olarak hayata gerçekçi bir şekilde bakıldığı, sorumluluk çerçevesinde hareket edildiği zamanlardır. Bu süreç, eşiniz veya partnerinizin iş hayatı, mali durumu, ortak kazançların dürüst bir şekilde pay edilmesi, birbirinize duyduğunuz sadakat tümüyle önemli hale gelir. Hem iş konuları üzerinde birlikte gözden geçirmelerde bulunulur hem de birbirinizle olan birlik ve bütünlük duygunuz gözden geçirilir. Eğer bu anlamda bir problem varsa ve bunlar bir türlü düzeltilmiyorsa, iki kişinin de oturup saygı çerçevesi içinde bunları ele almaları mutlaka gerekir. Güneş-Oğlak sürecinde, iş hayatınızla ilgili hedefler belirlerken, maddi açıdan rahatlık ve güvenilirlik gayet kıymetlidir. İş ortaklığında da aynı ilkeler geçerli olacaktır. Hukuki ve yasal haklarınızın farkında olmak gerekir.

23 Aralık saat (04:51)-11 Ocak 2018 saat (08:09) tarihleri arasında etkili olacak Merkür Yay burcunda düz ilerleyecek. Bu süre içinde, bir iş ortaklığı kurulacaksa, her bir noktanın iyice konuşulmasında yarar var. Sözleşme şarttır. İlişkiler açısından gayet önemli olan bu geçiş, partneriniz, rakipleriniz veya sizinle bir şekilde bağlantısı olan insanlarla aranızdaki farklılık ve benzerlikler gözden geçirilmesi yönünde kıymetlidir. Çiftlerin birbirine karşı abartılı şekilde konuşması, kendi bildiklerini dayatmaya çalışması sonucunda sıkıntılı bir süreç yaşanabilir. Özgürce konuşan taraf, diğerinin ilişkideki rolünü umursamayabilir. Olgun davranmayan partner veya iş ortağına karşı anlayış göstermeniz zorlaşır. Oysaki bu süreçte, öncelikle birbirinizi dinlemeniz, anlamanız çok önemlidir. Farklı düşünüyor olsanız bile, ortak bir nokta üzerinde buluşabilirsiniz. Hiç kimse, aynı düşünmek zorunda değildir. Fakat ilişki bir yaşam ortaklığı olduğuna göre, kavga-eleştiri-abartı-baskı gibi olguların da sizlere bir faydası yoktur.

25-31 ARALIK YORUMLARI

25 Aralık saat 08:26-18 Ocak 2018 saat 04:43 tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Ortaklaşa kazançlar, başkalarıyla bölüşülen miras, hisseli paralar veya boşanma nedeniyle oluşan durumların sizi biraz yoracağının göstergesidir. Çünkü bazı şeyleri hesaba kitaba uydurmaya çalışacağız. İş ortaklığınız varsa, kazanç-kayıp anlamında gözden geçirilmelidir. Miras ve hisseli paralar söz konusu olabilir, belirli bir zaman taahhüdü konulabilir. Venüs-Oğlak burcu geçişinde siz İkizler biraz sıkılabilirsiniz. Özgür olamadığınızı, bir şeyleri sürekli köşelemek zorunda kaldığınızı, aşkta aradığınızı bulamadığınızı hissedersiniz. Keyfiniz biraz kaçabilir.

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-7-8-11-12-21-22-26-27-31
Zayıf Enerjili Günler : 9-10-16-17-24-25
Aşkta En Şanslı Günler : 11-12
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 5-6

Yeniay : 3-4-30-31 (Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 16-17-18 (Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Aşk Uyumu

Yükselen Burç