KADIN

ikizler İkizler Burcu Yıllık Yorumu

Satürn yıl boyunca Kova burcunda ilerliyor. Kararlılığınızı arttıracak olan bu transit ile, geçen 2,5 yıldaki tıkanıklık, zorlanma ve sıkışıklık halini geride bırakacaksınız. Artık yaşamda yol kat etme, ilerleme zamanı. İlişkilerinizde sağlamlık ve güvenilirlik, ilişkilerin gelecek vadetmesi daha önemli olacak. Bazı aşk ilişkileri dönem içerisinde ciddiyete ve resmiyete gidebilir. Bu yıl karşınıza gelen ilişki fırsatlarına daha olgun bakmak, daha sağlıklı seçimler yapmak isteyeceksiniz. Nitekim, bazı ilişki fırsatları gelecek vadediyor olabilir.

Köklü değişimleri getiren Satürn & Uranüs ve Jüpiter & Uranüs arasındaki açı, Ocak ve Şubat aylarında hayata bakışınızda, tercihleriniz ve kararlarınızda, çevrenizdeki bazı insanlara dair fikirlerinizde önemli değişimlere neden olacak. Bu aylarda bazı kişilerin gerçek yüzünü, gerçek niyetini görebilirsiniz. Yasal konular, adli meseleler, davalar gündeme gelebilir. Hakkınızı savunmak adına yasal yollara başvurabilir, süregelen davalarınızda ise kararlar verilebilir, sonuca gidilebilir.

30 Ocak - 22 Şubat aralığında Kova burcunda Merkür retrosu olacak. Bu retro boyunca eğitim hayatınızda aksama, karışıklık ve stres durumları yaşanabilir. Hedeflerinize ulaşmak adına çaba harcamanız, stres yönetimi yapmanız ve pes etmemeniz gerekecek. Sabit fikirlilik bu süreçte zorlanmanıza neden olabilir. Patronlar, yöneticiler ve hocalarınızla iletişiminizde daha özenli ve kontrollü olmalısınız. Seyahat planlarınızda ani değişiklikler yapılabilir.

Jüpiter yılın büyük bir kısmında Kova burcunda ilerliyor. Yıl içerisinde eğitim hayatınızda ilerleme kaydedebilir, akademik süreçlerle ilgili önemli bir hedefinize ulaşabilirsiniz. İnanç ve umut, yaşamda yeni yolların önünüze gelmesini sağlayacak. Umutsuzluk, karamsarlık ise bu seneyi minimum fırsatlarla karşılaşamanıza neden olabilir. İlişkilerde yasal süreçler yıl içerisinde gündeme gelecek. Kova burcundaki Jüpiterin transiti ile evlilikler, ilişkilerde resmiyet gündeme gelecek. Fakat sorunlu evliliklerde boşanma kararı gibi konuları gündeme getirebilir.

Jüpiter, 13 Mayıs - 28 Temmuz aralığında kısa bir süreliğinde Balık burcunda ilerleyecek. Bu dönemde kariyeriniz adına şansın ve ilahi desteklerin arttığını göreceksiniz. Öne çıkabilir, dikkat çekebilir ve alternatif teklifler alabilirsiniz. Özellikle finansal alanlarda bolluk ve bereket sizi karşılayabilir. İlişkilerden yana destekler görebilir, ortaklı işler veya satış kanallı, danışan bazlı işler için adımlar atabilirsiniz. Taşınma ve yer değişiklikleri gündeme gelebilir.

29 Mayıs - 22 Haziran aralığında İkizler burcunda Merkür geriliyor. Burcunuzda yaşanan bu retro, diğer retrolardan daha fazla sizi etkiliyor olacak. Süreç boyunca içsel bir sorgulama yaşayabilir, daha fazla kararsızlıklar içerisinde olabilir, daha hızlı karar değiştirebilirsiniz. İlişkilerdeki tavrınız ise daha değişken olabilir. Süreç boyunca uzun vadeli kararlar almaktan, uzun vadeli imzalar atmaktan kaçınmalısınız. Dış görüntünüzle ilgili büyük değişikliklerden kaçınmak faydalı olacaktır. Beklediğiniz bir ödemeyi bu süreçte elde edebilir, beklediğiniz bir satın alımı gerçekleştirme fırsatı yakalayabilirsiniz.

26 Mayıs tarihinde Yay burcunda Ay Tutulması gerçekleşiyor. 10 Haziran tarihinde ise İkizler burcunda Güneş tutulması gerçekleşecek. Bu tarihler civarında ilişkilerinizde uzun vadeli değişiklikler yaşıyor olacaksınız. Yaşamınıza yeni insanlar dahil olabilir. Önemli ve kadersel tanışmalar yaşayabilirsiniz. Bu süreçlerde ilişkiler, ilişki süreçleri daha çok size, sizin tercihlerinize bağlı olacak. İlişkilere yüksek bir bağlılıkla yaklaşmak, takıntı durumlarına yenilmek, kendinizi arka planda tutmak ilişkilerden yana imtihanlar ve sınavlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Kendinizi keşfetme, ilişkilerden ne beklediğinize karar verme zamanı.

27 Eylül - 18 Ekim aralığında Terazi burcunda Merkür geriliyor. Bu retro sürecinde aşk hayatında ikili durumlar olabilir. Duygusal bir ikilem yaşayabilir, gerçek isteğinizi fark etmekte zorlanabilirsiniz. Anlık durumlar duygularınızda ve isteklerinizde değişimleri getirebilir. Bu dönemde ilişkilerde alınganlıklar, küslükler olabilir fakat sonrasında barışmalar yaşanabilir. Bu dönem daha önce ayrıldığınız eski sevgilinizle dönemsel barışmalar ve birliktelikler yaşanabilir.

19 Kasım tarihinde Boğa burcunda Ay Tutulması gerçekleşecek. Yıl boyunca İkizler-Yay aksında gerçekleşen tutulmaların aksine bu tutulma, yıl içerisindeki rotamızı değiştirecek, yılın enerjisinin dışında bir çizgide olacak. Bu tutulma civarındaki dönemde kontrolünüz dışında bir gelişme ile karşılaşabilirsiniz. Hayatı yönetmek yerine koşullara uyum sağlama, dış koşullara göre hareket etme zamanında olacaksınız. Bazı ilişkilerde arka plan durumları bu dönem açığa çıkarabilir.

Okuyucu Yorumları 0 yorum