KADIN

Yengeç Burcu Yıllık Yorumu

YENGEÇ

Sevgili Yengeçler 2017 Yılında,

-Yeteneklerinizi kazanca dönüştürecek, yatırıma yönelecek, çıkarlarınızı öne alacaksınız

-Kazancınızı yükseltici fırsatlar karşınıza çıkacak.

-Sahip olduklarımıza şükür duygusu yılın mottosu olacak.

-Aşk hayatınız canlanıyor. Çocuklarınızla ilgili konular gayet olumlu seyredecek.

-Çocuk sahibi olabilirsiniz.

-Herhangi bir isteğimizi, projemizi, arzumuzu adanmışlık duygusuyla ele alacağımız için, yenilgi sözcüğüne hayatımızda yer vermeyeceğiz.

-Kendi gücünüze güveneceksiniz.

-Sezgileriniz yükselecek.

-Cinsel çekiciliğiniz karşı cins üzerinde etkili olacak.

-Maddi açıdan güçlü partner hayatınıza girecek.

-Güçleniyorsunuz, her türlü baskının üstesinden geleceksiniz.

Dikkat edilecek Tarihler:

10 Nisan-3 Mayıs: İlişkilerde bilinçli düşünme vaktidir. Sosyal yaşamınız, arkadaşlıklar, dostluklar bu dönemde güven olgusu çerçevesinde ele alınmalıdır. Para kazandırıcı işler, projeler üzerinde durunuz. Çünkü bu dönemdeki gözden geçirmeler oldukça işinize yarar.

13 Ağustos-5 Eylül: İletişimde dikkatli olmak gerekiyor. Eleştirel davranmak çözüm değil. Hiç kimse kusursuz değildir. Bize karşı bu şekilde yaklaşan olursa kibarca uyaralım. Ancak pire için yorgan da yakmayalım. Bu süreçte eğitmenlik, ticaret (satış-pazarlama) tayin, atama, iş gereği çevre değişiklikleri gündeme gelebilir. Bunlarla ilgili konularda epeyce uğraş veririz. Bir şeyler tam olarak yerine oturmayabilir. İşlerimizin takibini iyi yapalım. Bir şey hakkında tam bilgi sahibi olmadan konuşmayalım, kararlar vermeyelim. Notlar alalım. Bilgisayarımızı kontrolden geçirelim. Ajandamıza bakalım. Unutma riskine karşılık bunlara önem vermekte yarar görüyorum. Kardeşlerimiz gibi yakın çevremizde bulunan kişilerin sağlık, iş gibi konularda yardıma ihtiyaçlarında yanlarında olmamız gerekebilir. Yolculuklarda güvenilir firmaları tercih edelim. Trafik sigortamızı yaptıralım.

3-23 Aralık: Sağlık kontrollerimizi mutlaka yaptıralım. Şikayetlerimizi hafife almayalım. İş hayatında bürokratik sorunlar yaşanabilir. Belgelerinizi bu devrede iyi koruyunuz. Bilgisayarınızı şifreleyiniz. Maillerinizi kontrol ediniz, bilmediğiniz, tanımadığınız insanlardan gelen mesajları açmayınız. Unutmamak için not almaya önem veriniz. Tedavilerinizi ihmal etmeyiniz. Yetenekli olduğunuz işlere önem veriniz. Aceleci kararlar almayınız. Karşınıza çıkan işi kabul etmeden önce enine boyuna araştırınız.

OCAK AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-8 OCAK ARASI

Sevgili Yengeçler 3 Ocak (saat 10:46)-3 Şubat (saat 18:51) tarihleri arasında Balık burcunda ilerleyecek Venüs süresi hayatı, sevgiyi, birlik ve beraberlik duygusunu, inancı, sevginin önemini, ilişkilerde merkez alacağımız bir dönemdir. Hayatın bütün zorluklarına rağmen paylaşmanın, ılımlı olmanın önemini fark ettiğimiz bir geçiştir. Huzuru, paylaşımı, hayata inançla sarılmayı başarabiliriz. Farklı bir açıdan bakmanızı sağlar. Problemler varsa da, bunları kavga ederek, tartışarak değil, ılımlı bir şekilde ele almaya çalışırız. Balık burcunda yücelen Venüs, hem ailevi ilişkilerinizi, hem ideallerinizi hem de hayata bakış açınızı güçlendirici, yardımseverlik duygunuzu yükseltici, şefkatle sevdiklerinizi kucaklamanızı sağlayıcıdır. Sizin hayatta en çok değer verdiğiniz ve olmazsa olmaz dediğiniz ne varsa bu olguları aşkla sahiplenmenizi sağlar. İç görü kazandırıcıdır. Bu iç görü hem maneviyatımızı güçlendiricidir hem de hayallerimizdeki bir dünyayı kurma arzumuzu teşvik edicidir. Aşk olgusunun özünde fedakarlık, bağımlılık, fantezileriniz baş sırada yer alır. Karşınıza biri çıktığında, onun size uygunluğu, hayata bakış açısını, eğitimden iş yaşamına kadar olan ideallerini öğrenmeyi, hakkında bilgilenmeyi de unutmayalım olur mu? Ailemiz, dostlarımız, çevremizdeki insanlarla ve karşı cinsle olan her türlü ilişkimizde duyarlılık ön planda olacak. Eşimizin, sevgilimizin sağlık veya bir başka sorunu, psikolojik durumu da aynı şekilde ilişkiyi zorlaştırıcı olabilir.

Not: 3 Nisan-15 Nisan tarihleri arasında Venüs-Balık burcunda gerileyecek. Her burç mensubu yukarıda yorumunda sözü edilen konularda iç gözlemde bulunacak. Bu meseleleri tekrar ele alacak, üzerinde düşünecekler. Bütün bu gözlemler iç ve dış dünya arasındaki dengenin sağlanmasında, gerekli ile gereksizlerin tespitinde yardımcı olacaktır.

4 Ocak 2017 (saat 17:17)-8 Ocak 2017 (saat 12:43) tarihleri arasında Yay burcunda gerileyecek Merkür: Günlük işlerimiz, çalışma ortamımız, sağlığımız, sorumluluğumuz, rutinleşen her şey zihnimizde yorgunluk, yanlış anlaşılma, huzursuzluk veya endişe yaratabilir veya biz böyle hissedebiliriz. İş ortamında en ufak bir sorunu, iş yerinde bir anlaşmazlığı sanki birileri arkamızdan oyun oynuyormuş, işler çeviriyormuş gibi düşünerek geri çekilmemize sebep olabilir. Bütün bunların ne kadarı doğru veya yanlıştır çok iyi araştırmak gerekir. İşlerimizi düzgün, planlı, sistemli yapmak kolay olmayabilir. Hamile Yengeçler bu dönemde kontrollerini ihmal etmemeliler. Evcil hayvanlarımızın bakımı, tedavileri, aşıları ihmal edilmemelidir. Bazen gizli sıkıntılarımız, kimseye açamadığımız problemler, ilişki veya maddi sorunlar ister istemez strese neden olur. Kendi kendimizi aldatıyor olabiliriz. Zihninizi dinlendirmek, yoğun çalışmalarda molalar vermek, kendi kendimizi tüketmemek lazım. Sağlık kontrollerimizi yaptıralım. Yarım kalan işlerimizi bitirelim. Eksiklerimiz var mı diye bakalım. Bilgisayar, belge, evrak, şifrelerimizi kontrol edelim.

Tüm burçlar için önemli Not:

Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 29 Aralık 2016 itibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 15 Ocak 2017 kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

8 Ocak saat 12:43-12 Ocak saat 17:03 tarihleri arasında Merkür-Yay burcunda düz ilerleyecek. Çalışma hayatında dağılmadan, işlerinize odaklanmalısınız. Bilgilenmeli, okumalı, keşfetmelisiniz. Bilmediğiniz konularda ahkam kesmemelisiniz. Beceri ve yeteneklerinize göre işler tercih etmelisiniz. Her işte olasılıkları hesaba katmalı, öyle karar vermelisiniz. Doğru bilgiye ulaşmaya çalışmalısınız. Ne de olsa bilgi korkuyu yenecektir. Karşımıza çıkan teklifleri artı ve eksi yönlerden değerlendirmekte fayda vardır. Bu geçiş, çalışma hayatımızla ilgili konularda strese yol açabilir. Normal zamanlarda zaten yoğun bir iş gündeminiz varsa, şimdi iki misli artabilir. Bir yandan rutin işleriniz, diğer taraftan üzerinize yüklenen işler derken, hakikaten yorgunluk bir hayli artabilir. Sorunlarla uğraşmanız, tabii ki sağlığınızı da ihmal etmemeniz, beslenmenize dikkat etmeniz, şikayetleriniz varsa mutlaka üzerinde durmanız gerekir. Bir yandan akıllıca ilerlemeye çalışacaksınız. Yaşamınızı tehdit edebilecek büyük sorunlar oluşturmayan bu dönem, geçici ancak bir hayli yorucudur. Sözgelimi psikolojik sorunlar, sizi hassaslaştıran problemler, çözmeye uğraştığınız halde yorucu olan meseleler, bu süreçte gerginliğe neden olabilir.

9-15 OCAK ARASI

Sevgili Yengeçler 12 Ocak saat:14:34 tarihinde burcunuzda oluşacak Dolunay, güvence denilen en kıymetli olgunun sizler için önemini iki kez vurguluyor. Yengeçler zaten bunu daima önemserler. Görüyoruz ki bu Dolunayda da buna fazlasıyla kıymet verecekler. Şimdi ikili ilişkilerde belli bir ciddiyetin önem kazandığını söyleyeyim. Karşımıza çıkan kişiyi veya mevcut ilişkimizi huzur, denge, paylaşım ve hepsinden önemlisi güvenilirlik çerçevesinde gözden geçirmeliyiz. Evlenmek, boşanmak veya iş ortaklığı konularında bu Dolunayda belli bir mücadelemiz var. Bir yuva kurmak isteyenler, karşınızdaki kişi ne kadar sağlam buna bakınız. Problemleri olan Yengeçler, asıl problem nedir aranızda, siz de bunu gerçekçi şekilde ele alınız. İş ortaklığında, hukuksal duruma göre karar veriniz. Bu Dolunay iş girişimleri veya işten ayrılma-işe girme gibi sürpriz kararları işaret etse de, duruma bir bakın. Bu karar doğru mu, uzun vadeli olur mu? Merkür bugün karşıt burcunuz Oğlakta seyrine başlayacak. Sizler için ilişkilerde kararlılık, ciddiyet, gerçekçilik bir hayli öne çıkıyor. Eşiniz sizden farklı düşünebilir veya her durumu fazla ciddiyetle ele alabilir. Siz duyarlısınızdır, o sert konuşabilir. Bu Dolunayın özünde zaten, ilişkiler bir hayli önemli olduğu için, iki yönlü gelişmeler yaşanabilir. Bir yanıyla aşka önem veririz, el üstünde tutarız, sevgimiz yoğundur, vazgeçemeyiz. Diğer yanıyla, farklı düşünceler, hayata bakış açımız nedeniyle ilişkide zorlanırız. Burada önemli olan, her iki kişinin de, sevgi gibi güven olgularını önemseyerek duruma bakmalarıdır.

12 Ocak-7 Şubat tarihindeki Merkür-Oğlak geçişi, bize partnerinizle olan iletişim ve ilişkinizle ilgili konularda belli bir durgunlaşma ve disiplinli şekilde düşünme süreci olarak önem taşıyor. Dağılan zihnimiz veya bizi yoran meselelere şimdi ciddi bir şekilde bakmamız gerekecek. Aslında bir yerde iyi, ancak problemler varsa, eski meseleler yine kafamızın içini kurcalayabilir. Hatta bu partnerimizin konuşmalarında daha fazla etkilidir. Bu geçiş, iki misli tedbir gerektirir. Bu tarihlerde partneriniz veya birileriyle problemleriniz varsa, bunların dürüstçe konuşulmasını istersiniz. Partneriniz de bu süreçte fikirlerini açıklamaktan veya duyarlı konuşmaktan uzak davranışlar sergileyebilir. Temeli güçlü ilişkilerde bu süreçte hayata, işe, sorumluluklara dair fikir alışverişinde bulunulur. Sağlamlık, uzun vadelilik çerçevesinde düşünülür. Bu süreç Merkür geri hareketinin sona ermesi nedeniyle 19 Aralık 2016-4 Ocak 2017 tarihleri arasındaki işlerin, meselelerin tekrar gündeme gelmesi ve yürürlüğe konması, işlerlik kazandırılması, halledilmesi yönünde etkili olacaktır.

16-22 OCAK ARASI

20 Ocak-18 Şubat tarihleri arasında Güneş-Kova burcunda ilerleyecek. Bu bir aylık bu süreçte, ilişkilerinizi, bağlantılarınızı, mali durumunuzu, çıkarlarınızı koruma anlamında akıllı davranmakta yarar var. Özel, parasal veya iş hayatınızda birileri sizi önemsemiyorsa, canınız sıkılabilir. Aradığınız duygusal güveni bulmakta, kararlar vermekte zorlanabilirsiniz. Mali konularda dikkatli olunuz.

23-31 OCAK ARASI

Sevgili Yengeçler 28 Ocak saat 03:07 KOVA BURCUNDA doğacak Yeniay, başkalarıyla olan her türlü ilişkinizi, eşitliğe dayalı ortaklaşa paylaşım ilkesi çerçevesinde ele almanızı sağlıyor. Ayrıca hakkınız olanı kimseye kaptırmamak adına hareket etmenizde destekçiniz oluyor. Bir malın, mülkün satışı, nafaka, kredi, miras hakkı, iş veya eş ortaklığı gibi konuları da kapsıyor. Bu Yeniayda ilerisi adına bir şeyler yapmak, ailemizi veya tek başımıza olsak dahi yuvamızı güçlendirmek için çabalayacağız. Bunun için çıkarlarımızı korumaya özen göstereceğiz. Yeniayın oluştuğu bugün Mars-Koç burcunda seyrine başlıyor. Zaten bu geçişin bize sunduğu enerjiyle iş hayatımızda mücadeleden yana olacağız. Girişimde bulunarak, üst pozisyonlara çıkarak, isteklerimizi elde etmenin yollarını keşfedeceğiz. Atılımcı, özgür, kendine güvenen bir kişi olarak, hakkımızı elde etmek, işimizde kendimizi göstermekten yana olacağız. Kimi Yengeçler tek başına ilerlemek, bir kısmı eş veya iş ortaklığı kurarak bir proje üzerinde hesap yapacaklar. Yenilikçi düşünmek, kendimizi geliştirmek ve bireyliğimizi kabul ettirmek adına yeni yollar ve yöntemlerin peşine düşeceğiz.

28 Ocak saat 08:39-10 Mart saat 03:33 tarihleri arasında, Mars-Koç burcunda ilerleyecek. Siz Yengeçlerin tümüyle kariyer hayatınızla ilgili konular üzerinde yoğunlaşmanız anlamındadır. Mars etkin bir güçtür ve hayatta kalabilmemiz için mücadele etmemiz gereken konuları, durumları işaret eder. Cesaretlilik, korkuyu yenmenin şartıdır. Eğer kişi ne yaptığını biliyorsa, içinde bulunduğu durumun farkında ise, tabii ki gücünü nasıl kullanacağını iyi bilir. Öyle bakmalıyız ki durumlara, dengemiz sarsılmasın ve doğru bir iz üzerinde ilerleyelim. Ben derim ki, iyice düşünün. Eğrisini, doğrusunu, gerçekçi bir şekilde gözlemleyin. Değişimlerin bazıları beklenmedik olabilir, bazıları zaten bildiğimiz şeylerdir. İlişkiler, kararlar gözden geçirilmeli. Ortam şartlarına dikkat etmeli. Kendimize güven duymayı da bilmeliyiz. Attığımız veya atacağımız adımın kökünün kuvvetli olması lazım. Alternatiflerimiz güçlü olmalı. Emin olmalıyız. Evet bunu yapacağım ama doğru mu yapıyorum diye düşünmeliyiz.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-7-8-11-12-15-16-20-21-30-31
Zayıf Enerjili Günler : 5-6-18-19-25-26
Aşkta En Şanslı Günler : 20-21
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 13-14

Yeniay : 11-12-13 (Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 25-26-27 (Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

ŞUBAT AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-5 ŞUBAT ARASI

3 Şubat (saat 18:51)-4 Mart (saat 12:09) tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Gerek ailevi gerekse kariyer hayatınızdaki ilişkilerimizi vurgulayıcı bu döneme genel olarak baktığımızda hem sorumluluklarımız hem de dış dünyanın zorlukları karşısında dayanıklı olmamız gerekiyor. Bu kolay mı, elbet çok kolay değil. Fakat hayat şartları güçlü olmamızı gerektiriyor. Öncelikle amacımızı bilmemiz, hedefimizi tayin etmemiz lazım. Çünkü dışarıda yaşanan bir gerilim ister istemez ev içinde huzursuzluk yaratabilir. Doğru kararlar vermek için ölçüp biçmeliyiz.

Not: 4 Mart-3 Nisan tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda gerileyecek. Her burç mensubu yukarıda yorumunda sözü edilen konularda iç gözlemde bulunacak. Bu meseleleri tekrar ele alacak, üzerinde düşünecekler. Bütün bu gözlemler iç ve dış dünya arasındaki dengenin sağlanmasında, gerekli ile gereksizlerin tespitinde yardımcı olacaktır.

6-12 ŞUBAT ARASI

7 Şubat-26 Şubat tarihleri arasında Merkür-Kova burcunda ilerleyecek. Eşimiz, iş ortağımız, mali durumumuzla yakından ilgilenmemizde yarar var. Psikolojik olarak birilerine ihtiyaç duymak, kredi veya hukukla alakalı meselelerle uğraşmak ve bunlarla ilgili verileri gözden geçirmek zorundayız. Endişeli olabiliriz. Ancak burada önemli olan çözümcü düşünmektir. Böylece huzursuz olmayız.

Sevgili Yengeçler 11 Şubat saat 03:45 Aslan burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, maddi kazanç konularında kendinizi güçlü görme, gösterme ve bu güçle insanları etkileme arzunuzdur. Daha fazla kazanmak, daha güzel şeylere sahip olmak istersiniz. Şimdi birlikte tutulmanın görünümlerine bir bakalım. Nelere dikkat etmek gerekiyor, ne gibi etkileri var anlayalım. Öncelikle maddi kazanç ve yatırım konularında yeteneklerinizi, bugüne dek edindiğiniz iş veya özel tecrübelerinizi önemseyiniz. Çünkü onlar sizi güçlendirici kazançları getirir. Tabii ki tevazu sahibi olarak, böbürlenmeden, kibirlenmeden, elinize geçenlerin şükrünü bilerek yol alırsanız, önümüzdeki 6 aylık süreç olumlu atılımların göstergesidir. Ailenizin geleceğini garanti altına alacak yatırımlar yapabilirsiniz. Karşınıza güçlü kişiler, projeler çıkabilir. Huzura, uzlaşıya, paylaşmaya özellikle ailevi ilişkilerde dengeyi korumaya çalışınız. Bu Tutulma sizi maddi açıdan rahatlatırken, eşiniz veya iş ortaklarınızla maddi konularda bazen anlaşmazlık veya farklı hareket etmeleri nedeniyle sıkılmanıza yol açabilir. Bir şeyleri ortaklaşa halletmede size bir hayli iş düşüyor. Senin paran, benim param tarzında çekişmeler olabilir. Bunlara karşı dikkat ediniz. Bu Tutulma işlerinizi titizlikle takip etmek, çevrenizle iletişiminizi sağlıklı şekilde düzenlemektir. Buna önem vereceksiniz. Aileye ait mal-mülk paylaşımı, yatırım, kredi gibi konuları da bilinçli şekilde gözden geçirerek en doğru tercihi yapabilirsiniz. Mutlaka para biriktiriniz. Çok fazla cömert olmayın ancak para denilen olgunun huzurunuzu kaçırmasına izin vermeyin.

13-19 ŞUBAT ARASI

18 Şubat-20 Mart arasında Balık burcunda seyrini sürdürecek Güneş dönemi hayatın zorluklarına karşılık ruhsal dayanıklılık sağlar. Bu süreçte şartlarınızı şöyle bir gözden geçirin. Öyle bağımlı, karamsar, çelişkili, alıngan olmayın. Güneş Balık burcu geçişlerinde şiir, resim, müzik, edebiyat gibi çalışmalara ağırlık verebilirsiniz. Hayatın anlamını derinlikli olarak gözden geçirebilir, izlenimlerde bulunabilirsiniz. Eğitim hayatında olanlar ödevlerinizi ihmal etmeyiniz. İş sahipleri ticari konularda hesabınızı iyi biliniz. Öyle herkese güvenip yola çıkmayınız. Sırlarınızı vermeyiniz.

20-28 ŞUBAT ARASI

Sevgili Yengeçler 26 Şubat saat 17:54 tarihinde Balık burcunda oluşacak Halkalı Güneş Tutulması ve Merkür-Balık burcu geçişi sizi kısıtlayan, alıştığınız için sürdürdüğünüz ve belki de kaderi suçladığınız bakış açısına son vererek, idealleriniz için yola çıkmanın ve buna uygun şekilde hayatınızı düzenlemenin önemini vurgulamaktadır. Fedakarlık bir yere kadar. Siz bu Tutulmada yeni bir çevre, yeni bir iş, yeni bir bakış açısıyla cesaretle ilerleyebilirsiniz. Sorunlarınızı çözmeye, doğru bir tercihte bulunmaya, kendinizle yeniden buluşmaya hazırsanız, o zaman kendinize güveniniz. Birileri veya bir şeyler sizi etkilemesin. Sonuçta bu sizin hayatınız ve kendiniz için en doğru kararı tabii ki siz verebilirsiniz. Yeni bir çevre, yenilikler sizi korkutmasın. Bilakis bunlar sizi vizyon sahibi yapar. Tutulmanın oluştuğu bugün şöyle bir gökyüzüne baktığımızda Venüs ve Mars-Koç burcunda ilerliyor. Demek oluyor ki siz Yengeçler iş hayatınızda rekabetçisiniz, hırslı ve mücadelecisiniz. Hayalinizi kurduğunuz hayatı, işi ve geleceği kurmak, yaşatmak adına harekete geçmektesiniz. Elimden bir şey gelmiyor cümlesi yerine ideallerim için her türlü mücadeleye hazırım diyenler kazançlı çıkacaklardır.

26 Şubat-14 Mart tarihleri arasında Balık burcunda seyrini sürdürecek Merkür, doğru olan bilginin önemsenmesi gereken zaman dilimidir. Aklınızı karıştıran durumlarda, mutlaka durup etraflıca düşününüz, araştırınız, analiz ediniz. Empati gücümüz yükselecektir. Kendimizi bir başkasının yerine koyarak düşünürsünüz. Bu uzlaşmazlıkların önüne geçer. Bu süreçte, bir olay olmadan çok önce hissetmeye başlarsınız. Sanatsal alanda çalışanların ilham gücü yükselir. Mistik konulara merak duyabilirsiniz. Duygularınızı yazıya dökebilir, güzel sözlerle ifade edebilirsiniz. Farklı görüşte olan insanları anlayışla karşılayabilirsiniz. Ancak ben, özellikle yeni tanıştığınız insanları çok iyi gözlemlemenizden yanayım. Bazen görünenler yanıltıcı olabilir.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-7-8-12-13-16-17-26-27
Zayıf Enerjili Günler : 1-2-14-15-22-28
Aşkta En Şanslı Günler : 16-17
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 10

Yeniay : 7-8-9 (Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 21-22-23 (Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

MART AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-5 MART ARASI

4 Mart (saat 12:09)-3 Nisan (saat 03:25) tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda gerileyecek. İş hayatında ilişkilere, yürürlüğe koymak istediğimiz projelere, sorumluklara, görevlerimize, iletişim ve paylaşımlara, görüşmede bulunacağımız insanlara, ailemizle ilişkimize yeniden bakacağız. İster karşı cinsle ister diğer insanlarla olan bağımızın niteliği önemli. Ne kadar güçlü ise o kadar iyi. Ancak eğreti veya zoraki hiçbir şeye tahammülümüz yok. Bencil davranıyoruz. Çünkü kimsenin bizi, bizim kadar düşünmeyeceğini, herkesin kendine dönük hareket ettiğini biliyoruz. İçimize yöneliyoruz ve amacımız, hedefimiz nedir? Nasıl ilişkiler bizi mutlu ediyor, nasıl işler bizde doyum hissettiriyor, hangi planlar yürümüyor ve hangileri zevk vermiyor. Bunlar üzerinde duracağız. Tabii ki koparıp atmak, tartışmak veya çatışmak zamanı değil. Sadece gözlem vaktindeyiz. Duygularımızı ifade etmekte zorlanıyoruz. Haksızlıklar canımızı acıtıyor ve sabretmek kolay olmuyor. Yengeçler duyarlı kişiler olduklarından bu dönemde, zorlanabilirler. Bilirsiniz çalışma hayatında politik davranmak esastır. Karşınızdaki kişi patronunuz ise ve gerçekten kaprisli davranıyorsa bu süreçte sıkılabilirsiniz. Görevlerinizi isteksizce yapmanız mümkün olduğu gibi, iş hayatıyla alakalı konularda olmayacak idealler peşinde koşabilirsiniz. Mükemmel bir iş ve güvence istediğiniz halde bu gerçekleşmediğinde agresif tavırlar gösterebilir, çevrenizdeki insanlarla çatışabilirsiniz. Ne yapmalıyız? Ani kararlar vermemeli, yarım kalan işlerinizi bitirmeli, iş kriterlerinizi iyi belirlemeli, şartların farkında olmalı, insanlarla aranıza belli bir mesafe koymalı, elden geldiğince mantıklı davranmalıyız.

Önemli Not: 28 Nisan-6 Haziran tarihlerinde Venüs düz seyirle Koç burcunda ilerlediğinde, yukarıdaki konu ve alanlarda yaşanan gecikme, yanlış anlaşılma veya aksamalar yoluna girmeye başlar. Geri hareket esnasında karşınıza çıkan fırsatları, işleri ve yeniden ele alıp düzenlediklerinizi yürürlüğe koyabilirsiniz.

6-12 MART ARASI

10 Mart saat 03:33-21 Nisan saat 13:32 tarihleri arasında Mars-Boğa burcunda ilerleyecek. Hedeflerinizi uzun vadeli, sosyal ilişkilerinizi güvenilirlik ilkesini gözeterek kurarsınız. Kolay kolay kimseye inanmazsınız. Bu genel tanımlama iki yıl sonra Boğada ilerleyen Mars seyrinin özünde vardır. Gelelim bu yıl ki geçişin önemine. Mars-Boğa seyrinin yöneticisi Venüs-Koç burcunda 4 Mart ve ardından Merkür-Boğa burcunda, 31 Mart tarihinde gerileyecek. Bütün bunları göz önüne aldığımızda, çıkarlarımıza uygun ve ihtiyaçlarımızı elde etmeye yönelik planlarımızı uygulamak, iş hayatında bencil hareket etmek pek mümkün değil. Bilakis, mevcut şartlara uymamız gerekebilir. Kafamızdan ve gönlümüzden geçenleri doğru bir zamanlama çerçevesinde düşünmek gerekiyor. Aceleyle karar vermek, uygulamak, bundan olumlu sonuç almak için geri hareketlerin bitmesi lazım. Fakat şunu söyleyeyim, bu dönemde yapılacak gözden geçirmeler sonrasında işinize yarayabilir, arzu ettiğiniz ilerleme sağlanabilir.

Sevgili Yengeçler 12 Mart saat 17:54 Başak burcunda oluşacak Dolunay, dikkatli bir iletişim ve çevremizi titizlikle gözlem gücümüzdür. Hiçbir şeyi hafife almayız. Meseleleri ya didikler dururuz veyahut su aklar yolunu bulur deriz. Tabii ki bu ikilemin sebepleri vardır. Özellikle alıştığımız çevre, insanlar ve işler bizim bildiğimiz alanlardır. Bize bir şey söylemeden yardıma koşarız, destek oluruz ve karşılık beklemeyiz. Fakat ne zaman biz bir şey istesek veya bir meseleyle uğraşsak insanların anlayışlı olmadıklarını düşünürüz. Sakinliğimizden eser kalmaz, eleştiririz. Çünkü arzu etmediğimiz bir durumla karşılaşmışızdır. Bu Dolunayın yöneticisi Merkür-Balık burcunda olduğu için, iş görüşmeleri ve planlarımızı çok düzenli takip etmemiz gerekecek. Kararlılık önemli. Zihnimiz bizi yanıltmasın. Görünümlere baktığımızda, özel veya iş ilişkimiz olan kişilerle anlaşmamız aslında kolay. Sadece yüzeyde görünenle yetinmeyeceğiz. Meseleleri derinlikli olarak analiz edeceğiz. Bunu yapmadan içimiz pek rahat etmeyecek. Günlük hayatta uğraştığımız, didindiğimiz halde bir türlü yerli yerine oturmayan işlerden yorgunuz. Doğal olarak karşımıza çıkan bir teklifi hiç düşünmeden kabul edebiliriz. Bir başka yere gitmeyi, yerleşmeyi, farklı bir proje üzerinde çalışmayı aklınızdan geçirebilirsiniz. Ancak ben yine de, her yönüyle gözden geçirmenizi tavsiye ediyorum.

13-19 MART ARASI

14 Mart-31 Mart tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda ilerleyecektir. İş hayatınızda aktif düşünme, hızlıca hareket etme ve gerginlikten uzak durmanızda yarar var. Bazen bilinçli analizlerde bulunacağız ancak çoğu zaman gergin konuşmalar söz konusu olabilir. İş hayatında tartışmalardan uzak durmamızda yarar var. İş girişimlerinde özgüven duygumuzu sözlerimizle yansıtmamız iyi olacaktır.

20-26 MART ARASI

20 Mart-20 Nisan tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Güneş, Venüsün iki ayrı burçtaki gerilemesi ve Mars-Boğa burcu geçişiyle örtüşüyor. Bunları göz önüne almadan dönemi analiz edemeyiz. Evet hırslıyız ancak bunun ardında haklı nedenlerimiz var. Çünkü belirlediğimiz bir hedef var ve biz onu elde etmek için soğukkanlı şekilde planlar yapabileceğiz. Belki iş ilişkilerinde sabırlı olmamız gerekecek fakat bu bizi fazla yormayacak. Çünkü amaca giden yolda bu sabır işimize yarayabilir. Üstümüzde birileri baskı uyguladığında biz bileceğiz ki, hayatımızın kontrolünü elimizde tutarsak, hiç kimse bizi üzemez, yoramaz. İyi niyetin sınırlarını çizeceğiz. Hedefimize ulaşacağımızı, bunun için gerekenleri tekrar bir ele alacağız. Sağlam ve uzun vadeli olana yöneleceğiz. Ailevi veya başka sebepler bizi yorduğunda, gerginleştirdiğinde, bunu işimize yansıtmadan çözebileceğiz. Çünkü bu geçişin yöneticisi Mars, bizi destekliyor. Sakin ol, bilinçli hareket et, gözlemle ve amacının farkında ol diyor.

27-31 MART ARASI

Sevgili Yengeçler 28 Mart saat 05:57 tarihinde Koç burcunda doğacak Yeniay, Venüs gerileme dönemine denk geliyor. Önümüzdeki Nisan ayında da Merkür gerileyecek. Bütün bunları göz önüne almadan yorumda bulunmak eksik olurdu. Öncelikle iş hayatında hedeflerinizi, isteklerinizi, gerekli olanları belli bir zaman ve sağlamlık ilkesini merkez alarak düşünmeliyiz. Çünkü şu aralar bir durgunluk, insanlarla anlaşmakta zorluk ve kafamızın içinde bir doluluk söz konusu olabilir. Yeniay adı üstünde yenilik demekse de, bu Yeniay özellikle geçtiğimiz ayki meseleleri karşımıza çıkarıyor ve üzerinde düşünmek gerekiyor. Birileri sabrımızı zorluyor sanki. Bazen içimizden çalışmak dahi gelmiyor. Bütün bu yazdıklarım çoğumuzun üzerinde zaman zaman etkili. Yeniayı yöneten Mars-Boğa burcunda ilerliyor. Biz de ek kazanç anlamında veya güvence yönünde işlere bakıyoruz. Uzun vadeli bir yol ve yöntem belirlemekten yanayız. En azından bizi gerginleştiren iş ve ailevi sorunlarla mücadele ederken, farklı neler yapabiliriz, nasıl kendimizi sakinleştiririz onun peşindeyiz. Ben geri hareketlerle örtüşen Yeniayların aslında hem geçmişi hem de bugünü gözden geçirmede, probleme neden olan unsurları belirlemede olumlu bulurum. O nedenle sizler de bu Yeniayda, durumunuzu her yönüyle ele alınız ve alternatifiniz olmadan, bir şey kesin ve net olmadan fevri kararlar vermeyiniz.

Sevgili Yengeçler 31 Mart-10 Nisan tarihleri arasında düz seyirle Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, 10 Nisan tarihinde gerileyecek.Otarihe kadar, maddi güvence sağlayan hedef ve işlere yönelerek, dikkatlice düşünüp karar verebilirler. Eşiniz, iş ortağınız veya başkalarıyla sağlamlık olgusunu merkez alarak bağlantılarda bulunabilir, görüşebilirsiniz. Emniyet ve huzur duygusu bir Yengeç için her zaman önemlidir. Merkür-Boğa burcu geçişinde de, bunu size hissettiren kişi ve işlere yönelmeyi tercih edersiniz. Günlük olayları pratik ve gerçekçi bir şekilde analiz edebilir, size gerekli olan verileri toplayabilir, ekonomik şekilde hareket ederek, hedefinize nasıl ulaşacağınızın hesabını yapabilirsiniz.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-7-11-12-16-17-26-30
Zayıf Enerjili Günler : 1-13-14-21-22-28
Aşkta En Şanslı Günler : 16-17
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 9-10

Yeniay : 6-7-8 (Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 20-21-22-23 (Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

NİSAN AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-9 NİSAN ARASI

Sevgili Yengeçler, 3 Nisan (saat 03:25)-15 Nisan (saat 13:18) tarihleri arasında Venüs-Balık burcuna geriliyor. Bu süreçte, uzak şehir, ülke bağlantılı iş ve ilişkilerimizi bilinçli ele almalıyız. Sevdiklerimizi özleriz ve onlarla olmak isteriz. Ancak gecikme veya terslikler yaşanabilir. Arzu ettiğimiz tarihte veya istediğimiz şekilde yanlarında olamayabiliriz. Yolculuklar, ilişkiler, haberleşme, yabancılarla kurulan diyaloglar, sanatsal işler, dostluklar bu dönemde duyarlı olduğumuz konulardır. İşler yolunda gitmediğinde duygusallaşırız. Korumacı yönlerimiz, romantik duygularımız bizi içten içe büyütür ve geliştirir. İyi niyetliyiz. Zerre kötülük düşünmeden hareket ederiz. Karşımıza çıkan bir kişi bizi kolayca etkisi altına alır. Aşık oluruz, bağlanırız. Fakat bu ilişki hakkında hayati bir karar vermek, geri hareket bitene kadar beklemek gerekir. Gözlemde bulunmalıyız. Ayrıntılara önem vermeliyiz. Gerileme dönemleri genelde onarım, yeniden bakmak, fark etmek, özünü keşfetmek süreçleridir. Venüs-Balık etkisinde hayallerimiz bizi yönlendirir. Bu dönemde ilham gücümüz yüksektir. Bu sanatsal alanda çalışan kişiler için verimli bir zaman dilimidir. Yazdığımız, sunduğumuz eserler diğer kişiler tarafından beğenilir, tekrarı istenebilir. Bu süreçte gözden geçirdiğimiz işleri, geri hareket sonrası yürürlüğe koyabiliriz. Müzik, sanat ve mistik faaliyetlerin, çalışmaların ruhunuza iyi geleceğini biliniz. Geçtiğimiz Ocak-Şubat tarihlerinde önemsediğimiz ve üzerinde durduğumuz işler, gelişmeler geri hareket süresince gündemimizde yer alır. Yarım kalan işler bitirilir, o günlerde önemsemediğimiz fırsatlar tekrar karşımıza çıkabilir.

10-16 NİSAN ARASI

Sevgili Yengeçler 11 Nisan saat 09:08 Terazi burcunda oluşacak Dolunay, ailevi konulardan özel ilişkimize, iş hayatımızdan plan ve projelerimize kadar gözden geçirmelerde bulunmanın önemini vurguluyor. Çünkü Venüs ve Merkür geriliyor. Aslında bakacak olursak bu durum rahatsız edici gibi dursa da, belki de keskin yönde alınacak kararların önüne geçiyor da olabilir. Öncelikle aileyi ilgilendiren meselelerde ortaklaşa düşünmek gerekir. Eğer bir karar verilecekse, bunu uzun vadeli şekilde ele almamızda yarar var. Birbirinize baskı yapmadan demek istiyorum. Bu iş hayatı ve ortaklıkta da geçerlidir. İşimizle ilgili bir değişim düşünüyorsak, geçtiğimiz Ocak ayından bu yana yaşananlara bakalım. Elimizden geleni yaptık ancak olmuyorsa, bir dengesizlik varsa, bunu nasıl çözüme kavuştururuz diye düşünelim. Karşımıza etkili bir fırsat çıkmış ve biz daha önce bir adım atmışsak, ancak şimdi belli bir durgunluk varsa, bunu doğal karşılayalım. Belki de ekip, para veya başka nedenler bunda etkendir. Birilerini idare etmeye çalışırken, kendimizi de yormayalım. Seyahat, yeni tanışmalar, görüşmeler, eğitim, kişisel gelişim, romantizm gibi olgular bir hayli ön planda. Tekrar geçmişi hatırlatıcı kişiler, durumlar, görüşmeler söz konusu olabilir. Biz de olumlu karşılaşırız. Fakat geri hareketteki yenilikleri mercek altına alarak iyice bakmalıyız.

Sevgili Yengeçler 10 Nisan (Saat 02:14)-20 Nisan (Saat 20:37) Merkür-Boğa burcunda geriliyor. Birçok meselenin özüne varma, inceleme, sağlam mı değil mi diye üzerinde düşünme yönünde gayet olumludur. Zihnimiz kazanç ve biriktirme gibi olgulara dönük çalışır. Geçmişte başlanmış işlere ağırlık verilir. Bir bakarız duruma. Hangi yöntem, hangi yol daha uzun vadeli olur, hangisi kökleşir, hedefe nasıl varabiliriz gibi sorulara kendi içimizde cevaplar ararız. İhtiyaçlarımızı karşılama yönünde ekonomik düşünürüz. Ağır ve emin adımlarla ilerlemenin, hızlı gidip bazı detayları gözden kaçırmaktan daha iyi olduğunu biliriz.

Tüm burçlar için önemli Not:

Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 3 Nisan itibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 10 Mayıs tarihine kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

15 Nisan (saat 13:18)-28 Nisan (saat 16:13) tarihleri arasında Balık burcunda ilerleyecek Venüs süresi hayatı, sevgiyi, birlik ve beraberlik duygusunu, inancı, sevginin önemini, ilişkilerde merkez alacağımız bir dönemdir. Hayatın bütün zorluklarına rağmen paylaşmanın, ılımlı olmanın önemini fark ettiğimiz bir geçiştir. Huzuru, paylaşımı, hayata inançla sarılmayı başarabiliriz. Farklı bir açıdan bakmanızı sağlar. Problemler varsa da, bunları kavga ederek, tartışarak değil, ılımlı bir şekilde ele almaya çalışırız. Balık burcunda yücelen Venüs, hem ailevi ilişkilerinizi, hem ideallerinizi hem de hayata bakış açınızı güçlendirici, yardımseverlik duygunuzu yükseltici, şefkatle sevdiklerinizi kucaklamanızı sağlayıcıdır. Sizin hayatta en çok değer verdiğiniz ve olmazsa olmaz dediğiniz ne varsa bu olguları aşkla sahiplenmenizi sağlar. İç görü kazandırıcıdır. Bu iç görü hem maneviyatımızı güçlendiricidir hem de hayallerimizdeki bir dünyayı kurma arzumuzu teşvik edicidir. Aşk olgusunun özünde fedakarlık, bağımlılık, fantezileriniz baş sırada yer alır. Karşınıza biri çıktığında, onun size uygunluğu, hayata bakış açısını, eğitimden iş yaşamına kadar olan ideallerini öğrenmeyi, hakkında bilgilenmeyi de unutmayalım olur mu? Ailemiz, dostlarımız, çevremizdeki insanlarla ve karşı cinsle olan her türlü ilişkimizde duyarlılık ön planda olacak. Eşimizin, sevgilimizin sağlık veya bir başka sorunu, psikolojik durumu da aynı şekilde ilişkiyi zorlaştırıcı olabilir.

17-23 NİSAN ARASI

20 Nisan (Saat 20:37)-3 Mayıs (Saat 19:33) Merkür-Koç burcuna geriliyor. Mesleki konularda özellikle bu dönemde yapılan görüşmelerde sinirli tepkilerde bulunmaktan kaçınınız. Riskli işlere girişmeyiniz. İş girişimlerinde sabırlı olmaya çalışınız. Patron konumundaki kişilerle ilişkinize dikkat ediniz. İşlerinizi çabuk halletmekte zorlandığınızda etrafınızdaki insanlarla çatışmayınız. Toplum içinde kendinizi ifade ederken ve bir mesele için hakkınızı ararken kimi zaman gerilimli davranabilirsiniz. İşlerinizi takip ederken, bencil tavırlar içine girebilirsiniz. Bunlardan lütfen sakınınız.

20 Nisan-20 Mayıs tarihleri arasında Güneş-Boğa burcunda ilerleyecek. Merkür geri hareketini de göz önüne alınca, işlerimizi, planlarımızı, projelerimizi gözden geçirecek, garantili, uzun ömürlü ve sağlam olana yöneleceğiz. İşimizle ilgili kimlerle bağlantı kurabiliriz, bunları gözden geçireceğiz. Sağlığımıza iyi gelen, bize huzur veren molaları önemseyeceğiz. Pratik olarak işlerimizi düzenleyeceğiz. Maddi kazanç ve geleceğimizin teminat altına alınması yönünde kendimizi odaklayacağız.

21 Nisan saat 13:32-04 Haziran saat 19:16 tarihleri arasında etkili olacak Mars-İkizler burcu geçişi, geri planda çalışmak, veri toplamak, işlerinizi düzenlemek adına gayet faydalıdır. Edindiğiniz bilgileri arşivinizde çok dikkatli bir şekilde saklayınız. Çünkü bu geçişi yöneten Merkürün geri hareketi söz konusu. Gölgeli günleriyle birlikte 10 Mayıs tarihine kadar etkili olacak. Yukarıdaki konularda bilinçli bir gözden geçirmeye ihtiyaç var.

Mars İkizler burcunda zorlanmalara neden olsa da, durumu mantıklı bir şekilde analiz ettiğiniz zaman, altından kalkamayacağınız bir şey yoktur. Tek sorun, zaman faktörüdür. Özellikle kariyer ve aşk hayatınızla ilgili konularda sabırlı olmakta fayda vardır. Acele etmemek, enine boyuna her şeyi düşünmek yararlıdır. Bir olayın her iki boyutuyla analiz edilmesi gerekir. Kafanızı karıştıran, soru işaretleri uyandıran noktalar varsa, kesinlikle mercek altına almak lazımdır.

24-30 NİSAN ARASI

Sevgili Yengeçler 26 Nisan saat 15:16 Boğa burcunda doğacak Yeniay, hedefimize uygun işlere yönelme, mevcut şartlarımızı gözden geçirme, plan ve projelerimiz üzerinde çalışma anlamında, kazanç ve güvence sahibi olma yönünde önemlidir. Venüs geri hareketi sona erse de, kariyer evinizde gerileyen Merkür, daha önce görüşülmüş, karar verilmiş işlerde bazı sorunlara veya tekrar gözden geçirmelere neden oluyor. Durum böyle olunca sanki zaman kaybediyormuşuz gibi hissediyoruz. Böyle düşünmek yerine, neler sorun yaratıyor veya nelere dikkat etmek gerekiyor diye bakarsak, daha sonra kolayca ilerleyebiliriz. Belki de önemli bir projenizi ilgili kişilere ulaştırmak, görüşmede bulunmak istiyorsunuz. Bütün bunlar Mayıs ayında netleşebilir. Biraz sabır gerekiyor. Özellikle verilen sözlere ve siz de söz vermeden önce etraflıca düşünmeye çalışınız. Yeniayın görünümlerine baktığımızda, hırslı olduğumuzu görüyoruz. Bizi bağlayan, sıkboğaz eden bir şeylere tahammül edemiyoruz. Ancak bir yandan da, sağlam ve uzun vadeli düşünüyoruz. Çünkü geçmiş tecrübeler gösterdi ki, biz kararlı olmazsak, birileri üstümüzdeki baskı kuracak. Onun için dikkatliyiz. Siz bu Yeniayda sorumluluklarınız ve dış etkenler nedeniyle biraz huzursuzluk duysanız da, bundan sonraki süreçte gelişim hedefiniz para kazanmak amaçlı olacaktır. Kazandığınızla rahat bir yaşam sürmek sizin için artık çok önemli bir olgu haline geliyor. O nedenle işinize daha fazla önem vereceksiniz.

Sevgili Yengeçler, 28 Nisan 2017-16 Kasım 2018 tarihleri arasında Aslan-Kova burç aksı üzerinde etkili olacak düğüm geçişi, yeteneklerimizi kazanca dönüştürmek, bütçemizi düzenlemek, yatırıma yönelmek, çıkarlarımızı düşünmek, fırsatlardan yararlanmak gibi konular üzerinde duracağız. Bu süreçte biraz önce belirttiğim gibi yeteneklerimiz, iş seçiminde ve rahat bir yaşam sürebilmede etkili olabilir. Bunun üzerinde bilhassa durmak, tercihlerimizi bu doğrultuda yapmak faydalıdır. Bazen hiç istemediğimiz bir işte, uğraşıda az bir maaşla geçinmeye çalışıyoruz. Oysaki potansiyel açıdan bizde var olan ancak hiç kullanmadığımız bir yeteneği veya arzu ettiğimiz halde bir türlü cesaret edemediğimiz bir işi bu süreçte yürürlüğe koyabiliriz. Belki de bu yetenek, şu andaki mevcut işinizden daha tatmin edici olabilir. Bütçemizin organize edilmesi bu dönemde gayet olumludur. Alacak-borç dengesini iyi sağlamak, açık vermemek, lükse düşkünlük sonucu kredi kartlarımızda yekün oluşturmamak için bizim de dikkatli olmamız, bilinçli davranmamız gerekiyor. Tabii ki para güç aracı olarak her zaman insanlığı etkilemiştir. Fakat sadece parayı mutluluk, doyum aracı olarak görmek yanlıştır. Hani derler ya her şeyin hayırlısı olsun diye. Aynen öyle. Bu süreçte güçlü konumda olan kişilerle, kısaca parası olanlarla görüşmek, diğerlerini umursamamak yanlış bir tutumdur. Paranızla birileri üzerinde etkili olmak, baskı kurmak, tevazudan uzaklaşmak itici ve yalnız kalmanıza sebep olabilir. Sahip olduklarımızın şükrünü bildiğimiz gibi, başkalarıyla da belli ölçüde paylaşmaya açık olmalıyız. Bu süreçte, sadece bizim paramızla ilgilenen, bunu önemseyen ve yararlanmaya kalkışan yanlış bir ortaktan, israfçı kişilerden uzak durmalıyız. Aynı şekilde biz de başkalarının hayatımızdaki önemini maddi-manevi anlamda önemsemezlik etmemeliyiz. İlişkimizi gerçek bir paylaşım, ortaklık, sevgi, paylaşım üzerine kurmayı bilmeliyiz. Tatmin aracımız bu olabilir. Fakat hayatımızın merkezine sadece bu olguyu koyarsak, bir gün bu bizi mutlu etmediğinde veya olur ya insanlık hali, olmadığında, tükendiğinde ne yapacağız. Miras, hisseli paralar, nafaka, kredi ortaklık gelirlerinde düşüş, baskı veya karşı tarafın özgür kararları bizi rahatsız edebilir. Bu durumda bizim kendi ayaklarımızın üzerinde durmamız, hesabımızı bilmemiz bu süreçte gayet önemlidir.

28 Nisan (saat 16:13)-6 Haziran (saat 10:26) tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Gerek ailevi gerekse kariyer hayatınızdaki ilişkilerimizi vurgulayıcı bu döneme genel olarak baktığımızda hem sorumluluklarımız hem de dış dünyanın zorlukları karşısında dayanıklı olmamız gerekiyor. Bu kolay mı, elbet çok kolay değil. Fakat hayat şartları güçlü olmamızı gerektiriyor. Öncelikle amacımızı bilmemiz, hedefimizi tayin etmemiz lazım. Çünkü dışarıda yaşanan bir gerilim ister istemez ev içinde huzursuzluk yaratabilir. Doğru kararlar vermek için ölçüp biçmeliyiz.

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-7-8-12-13-22-23-26-27-30
Zayıf Enerjili Günler : 10-11-17-18-24-25
Aşkta En Şanslı Günler : 12-13
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 5-6

Yeniay : 2-3-4-5-30 (Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 17-18-19 (Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

MAYIS AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-7 MAYIS ARASI

3 Mayıs saat 19:33-16 Mayıs saat 07:07 tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda düz ilerleyecektir. İş hayatınızda aktif düşünme, hızlıca hareket etme ve gerginlikten uzak durmanızda yarar var. Bazen bilinçli analizlerde bulunacağız ancak çoğu zaman gergin konuşmalar söz konusu olabilir. İş hayatında tartışmalardan uzak durmamızda yarar var. İş girişimlerinde özgüven duygumuzu sözlerimizle yansıtmamız iyi olacaktır.

8-14 MAYIS ARASI

Sevgili Yengeçler 11 Mayıs saat 00:42 Akrep burcunda oluşacak Dolunay, aşk hayatımız, maddi konular, kariyerimizden sosyal hayatımıza kadar önemli konularda derinlemesine düşünmemizi gerektiricidir. Tabii ki özelimiz bizi ilgilendirir. Duygu dünyamızdaki gelgitler, bizi zorlayan durumlarla baş edebilmemiz için öncelikle sakin olmamız gerekir. Bu Dolunayın yöneticisi Mars-İkizler burcunda ilerliyor. Bir şeylere tam olarak güvenmekte veya keyif almakta zorlanıyoruz. Aşkta tutkuluyuz, çocuklarımızla ilgili konularda hassasız. Geleceğimizi önemsiyoruz. Plan ve projelerimizi başarılı şekilde yürürlüğe koymak için araştırıyoruz, soruşturuyoruz. Endişelerimiz olması doğaldır. Fakat pes etmek veya gergin tepkilerde bulunmak yerine, akıllıca hareket edersek hem endişelerimizden kurtuluruz hem de doğru bir adım atarız. Görünümlere baktığımızda bu Dolunayda paramızı dikkatli harcamak, hesabımızı bilmek önemli. Nereye ne verdiğimizi, aldığımızı bilmezsek zor durumda kalırız. Duygusal açıdan da, ilişkimizi gözden geçirelim. Bir sorun varsa bunu iki yönlü ele alalım ancak sinirlenmeden çözümüne bakalım. Özellikle bugünlerde yanlış bilgi, dedikodu, her duyduğumuzu inanmak yerine, meseleleri iyice öğrenelim. İşlerimizi planlı yapalım. Sağlığımıza önem verelim.

15-21 MAYIS ARASI

Sevgili Yengeçler 16 Mayıs saat 07:07-7 Haziran saat 01:15 tarihleri arasında Merkür-Boğa burcunda ilerleyecek. Maddi güvence sağlayan hedef ve işlere yönelerek, dikkatlice düşünüp karar verebilirler. Eşiniz, iş ortağınız veya başkalarıyla sağlamlık olgusunu merkez alarak bağlantılarda bulunabilir, görüşebilirsiniz. Emniyet ve huzur duygusu bir Yengeç için her zaman önemlidir. Merkür-Boğa burcu geçişinde de, bunu size hissettiren kişi ve işlere yönelmeyi tercih edersiniz. Günlük olayları pratik ve gerçekçi bir şekilde analiz edebilir, size gerekli olan verileri toplayabilir, ekonomik şekilde hareket ederek, hedefinize nasıl ulaşacağınızın hesabını yapabilirsiniz.

20 Mayıs-21 Haziran tarihleri arasında İkizler burcunda ilerleyecek Güneş ve yöneticisi Merkürün Boğa burcunda ilerlemesi, hangi konuda olursa olsun, kesin emin olmadığınız işlere adım atmayacağınızı işaret ediyor. Güven, istikrar, kazanç ve uzun ömürlülük sizin için kıymetli olacak. Hangi yöntem, hangi yol daha uzun vadeli olur, hangisi kökleşir, hedefe nasıl varabiliriz diye düşüneceğiz. Ekonomik düşüneceğiz. 7 Haziran sonrası, önemli proje ve planlarınızı, fikirlerinizi kendinize saklayacaksınız. Bazı meseleler sizi huzursuz edebilir. İstemeden de olsa dışa yansıtmadığınız tepkiyi kendinize yöneltirsiniz. Dedikodu, düşmanlık, gizli maceralara karşı dikkatli olunuz.

22-31 MAYIS ARASI

Sevgili Yengeçler 25 Mayıs saat 22:45 tarihinde İkizler burcunda doğacak Yeniay, tam emin olmadığımız hiçbir şeyi dış dünya ile paylaşmak istemeyeceğinizi işaret ediyor. İyice bilene, anlayana, görene ve keşfedene kadar pek duygularınızı belli etmezsiniz. Bu biraz da şartlar nedeniyle olabilir. Bu Yeniayda, özellikle plan ve projelerimiz üzerinde çalışabiliriz. Suskunluğumuz biraz da bundandır. Şöyle bir bakarız, neler eksik ve neler tam olarak içimize sinmiyor. Duygularımız inişli çıkışlı olsa da, kimin dost, kimin düşman olduğunu anlayacak aklımız var. Zihnimiz sağlam, güvenilir ve doğru olanı tespit edebilir. Yeniayın yöneticisi Merkür-Boğa burcunda ilerlediği için bize güven olgusunun, ayaklarımızı sağlam yere basmanın, kalıcı hedef belirlemenin kıymetli olduğunu düşündürüyor. Biz de başarılı olmak için hazırlanıyoruz. İstiyoruz ki, öyle bir şeyler yapalım ki, hakikaten kazandırıcı olsun. Yeniayın görünümleri, işte bu hazırlığın işaretçisi olabilir. Para çok önemli. Kazanmak ve günümüz dünyasında başarının kriteri sayılan paraya kavuşmaktan yanayız. Son zamanlarda özellikle bu olmazsa olmazımız. Yeniay bize, kendine güven, asla geri çekilme, inandığın yolda ilerle ve parana sahip çık. Çünkü sen de biliyorsun ki, parasız hayat zor. Yeniayın bir başka görünümü dikkat çekici. Özellikle kariyer ve ilişki konularında biraz sorunlarımız var. Dışarıdaki dünya veya bazen en yakınımızdaki kişi nasıl da bizi yoruyor. Bu yüzden belki, sevgimizi göstermekte veya birilerini anlamakta güçlük çekeceğiz. Ancak mutlaka gerçekçi olmamız gerektiğini bu Yeniayda bileceğiz.

MAYIS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-5-9-10-19-20-24-28
Zayıf Enerjili Günler : 7-8-14-15-22
Aşkta En Şanslı Günler : 9-10
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 2-3-30

Yeniay : 1-2-27-28-29 (Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 14-15-16 (Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

HAZİRAN AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-11 HAZİRAN ARASI

04 Haziran saat 19:16-20 Temmuz saat 15:19 tarihleri arasında Mars burcunuz üzerinde ilerleyecek. İş hayatında duyarlılığınızı bir kenara koyunuz. Çünkü bu enerjiyi kullanmak için aktif olmanız gerekir. Ben buradayım deme vaktiniz geldiğine göre, iş sorunlarınızı çözmenin de yolu cesur olmaktan geçiyor. İşsizlik problemi olanların da aynı şekilde kapıları çalma zamanları gelmiş bulunuyor. Yeteneklerinizi köreltmeyiniz ve seçenekleri gözden geçirip, güvenle atılımda bulununuz. Bu süreçte, tabii ki yükselen bu enerji, sizin bir terslik karşısında, çabucak öfkelenmenize neden olabilir. Hatta bu öfkeyi iş hayatında, ilişkilerinizde yansıttığınızda insanlar sizin son günlerde çok değiştiğinizi, fazla tepkili davrandığınızı söyleyebilirler. Oysaki bu aktif dönemi, paragrafın girişinde belirttiğim gibi, başarılı işler, girişimler için kullansanız gayet olumlu sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

6 Haziran saat 10:26-5 Temmuz saat 03:11 tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Bu süreçte, rahat ve konforlu bir yaşamın, bu yönde ilişkiler kurmanın, kendimizi garanti altına alacak kararlarımızı gözden geçirmenin vaktidir. Şimdi huzur duygumuz çok daha etkili oluyor. Sevdiğimiz, sahip olduğumuz için mutlu olduğumuz her şeye kol kanat geriyoruz. Hedefimiz güçlenmek ve güzel duygularla çevrili şekilde problemlerin üstesinden gelmek. Bir şeyler yoruyor bizi. Ancak biliyoruz ki, nefes almak, yaşamak her şeyden daha kıymetlidir. Sorunlar halledilir, pürüzler çözülür. Yeter ki insanın sağlığı yerinde olsun. Venüs-Boğa geçişi aileniz, eviniz, dostlarınızla kurulan güçlü bağların işaretçisi olarak gayet olumlu buluyorum.

7 Haziran saat 01:15-21 Haziran saat 12:57 tarihleri arasında, İkizler burcunda ilerleyecek Merkür, beklenmedik bir takım meseleler olduğunda, işler yolunda gitmediğinde, isteklerimizi dışarıya yansıtmakta zorlandığımızda, olaylara zekice bakmamızı sağlayacaktır. Duygusallığı bir kenara iterek, daha akıllıca yapılabilecekler üzerinde durulabilir. İletişim anlamında bazen huzursuzluklar görülebilir. Özellikle duygusal konularda suistimale uğradığımızda, gerginleşebiliriz. Üzerinize gelen veya canınızı sıkan bir şey olduğunda çabucak sinirlenebilirsiniz. Bazen mantıklı düşünürsünüz ancak çoğu zaman konuşmak istediğiniz halde susmak zorunda kalışınız sizi stres altına alır. İnatlaşmalardan mutlaka kaçınalım. Bazen kolayca dağılırız, stres altında kalabiliriz. Bunun farkında olarak işlerimizi düzenlersek iyi olur.

Sevgili Yengeçler 9 Haziran saat 16:10 Yay burcunda oluşacak Dolunay, günlük aktivitelerde veya çalışma yaşantınızla ilgili konularda, kendinizi şöyle bir toparlayıp, kimseyi eleştirmeden, yargılamadan enerjinizi verimli ve sağlıklı şekilde yönlendirmenin önemini vurguluyor. Jüpiter-Terazi burcunda ilerlediğinden insan bir şeylere zorlanmak, yorulmak istemiyor. Ancak konforlu bir yaşam ve yuvasında güzellik, hoşluk arıyor. Biraz da güzelliğimize, bakımımıza düşkünüz. Kilo almış olabiliriz veya sizi rahatsız eden bir sağlık sorununuz da olabilir. İşte bu Dolunayda bunları halletmek isteyeceksiniz. Görünümlere baktığımızda, konusunda deneyimli, gerçekten uzman kişilere görünmekte yarar var. Ayrıca yorumun başında da belirttiğim gibi işinize gücünüze önem vermelisiniz. Becerilerinizi hangi alanda göstermek istiyorsanız, o konuda bilgilenmeyi, araştırmayı, öğrenmeyi ihmal etmeyiniz. Bu Dolunayın bir başka etkili görünümü, sizin bu saydığım noktaları önemseyeceğinizi, huzurlu ve güvence dolu ilişkilere, dostluklara, projelere yöneleceğinizi gösteriyor. Dostlarınız size destek olacaklardır. Yaptığınız iş, verdiğiniz hizmet veya tanıttığınız ürün, başkaları tarafından beğenilir. Siz yeter ki, rehavete kapılmayın ve hedefinize yol alın. Planlı olun, dağılmayın. Başarılı olursunuz. Fırsatlarla karşılaşırsınız.

12-18 HAZİRAN ARASI

Sevgili Yengeçler haftanın enerjileri, maddi konularda hesabı bilmemiz gerektiğini işaret ediyor. Bir şeyleri kafamıza takıp, sanki hiç sevilmiyormuş gibi düşünmeyelim. Özel hayatımızda yanlış giden bir şeyler varsa, sorumluluklarımız ağır ise, şikayetçi olmak yerine yardım istemeyi de bilmeliyiz. Her şeyi düzeltmeyiz, her insana koşamayız. Bizim de bir dayanma sınırımız olduğunu bilelim. Çalışma hayatında veya günlük yaşamda kendimize özen gösterelim. Bu hafta, her şeyi bilmek, öğrenmek isteyeceğiz. Ancak edindiğiniz bilgiler yeterli gelmeyebilir veya başarılı olmak istediğiniz konularda engellendiğinizi düşünebilirsiniz. Sizi ilgilendirsin veya etmesin, her şeyin dibini kurcalayabilirsiniz. Bazen öylesine çok şey öğrenirsiniz ki, bunları nerede kullanmanız gerektiğini tam olarak bilmediğiniz için kolayca dağılabilirsiniz. 18 Haziran tarihindeki enerjiler sizi değişime çağırıyor. Yeni bir iş veya kariyer anlamında atılacak olumlu adımlar size iyi gelebilir. Böylece endişelerinizden kurtulabilirsiniz.

19-25 HAZİRAN ARASI

Sevgili Yengeçler, 21 Haziran-22 Temmuz tarihleri arasında burcunuzda ilerleyecek Güneş, güvenliğiniz, aileniz, kendiniz adına güven içinde yaşama arzunuzun simgesidir. Bir yıl sonra aynı noktaya gelen Güneş size hem aradığınız huzur ve mutluluğu hem de arzuladığınız adımları atmanızda sıcaklık, ışık ve destek olacaktır. Yapmanız gereken sadece kendinize ve içinizdeki inanca güvenerek yol almaktır. Dışarıdaki imajınız ve kendi çevrenizdeki saygınlığınızın arttığı bu dönemde öncelikle yaşamınız adına en önemli ihtiyacın ne olduğunu saptamaya ve onun peşinden gitmeye hazır olunuz. Kabuğunuzdan çıkarak etrafınızdaki dünyaya ben buradayım ve tüm amaçlarımı gerçekleştirmek üzere harekete geçiyorum, önümdeki engeller, hüzünler ve ayrılıkları geçmişte bırakarak kendime yeni bir sayfa açıyorum diyebilmelisiniz. Hatta bunu ajandanıza, masanızın üstüne bir yere, ara sıra hatırlatmak için cep telefonunuza not olarak ekleyin, ekleyin ki, artık sizi hiçbir şey etkilemesin. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken en önemli konu ne olursa olsun hiç kimsenin tesiri altında kalmamak ve yaşamınızı elleriniz arasında bir hamur gibi şekillendirmektir.

21 Haziran saat 12:57-6 Temmuz saat 03:20 tarihleri arasında, burcunuzda ilerleyecek Merkür süresince, etrafınızdaki dünya ile temasınız güçlenir. Şimdi düşünceleriniz, hisleriniz ve siz canlanmaya başlıyorsunuz. Kimsenin etki altında kalmadan kendiniz adına yeni kararlar alarak bunları uygulamaya çalışmak, eskiye yeni bir yüz geçirerek veya tümüyle değiştirerek hayatınızın kontrolünü ele geçirmektir. Duygusal konularda yaşamınızı gözden geçirebilir, geçmişin izlerini silmeye çalışırsınız. Kimi zaman birileri veya bazı olaylar sizi bağımlı olduğunuz alanlara doğru sürükleyebilir. Fakat bunların tümünde aldığınız dersler ön plandadır. Yani nerden nereye geldim tarzı bir düşünce halidir. Aileniz, vatanınız, değerleriniz, sizi bugüne getiren olaylar, insanlar ne varsa hepsine sahip çıkabilir, hatalarınızın bile sizi olgunlaştırdığını düşünebilirsiniz.

Sevgili Yengeçler 24 Haziran saat 05:31 burcunuzda doğacak Yeniay, değerli bulduğunuz, sizin için önemli her şeyi koruma, kollama arzunuz ve hassasiyetinizi vurguluyor. Bu Yeniay sosyal ilişkiler, özel hayatınız, ailevi yaşamınızla ilgili meseleleri de vurguluyor. Şimdi beraber bu Yeniayın görünümleri gözden geçirelim ve daha net bir şekilde durumu anlayalım. Ay-Merkür kavuşumu, güvendiğimiz insanlarla konuşmanın, sevdiklerimizi düşünmenin ve iş hayatından çevremize kadar her mesele üzerinde duyarlı olacağımızı gösteriyor. Venüs-Pluto görünümü, güvendiğimiz insanlarla bir arada olmak bize rahatlık sağlıyor. Ayrıca işlerimizi sağlam ve uzun vadeli planlamamızda yardımcı oluyor. Geleceğimiz önemli ve biz bunun gayet iyi farkındayız. Evlilik veya uzun süreli ciddi ilişkilere gayet önem vereceğiz. Gönül eğlendirmek değil, hayatı birlikte sürdürmek niyetindeyiz. Bizim için bütün bunlar kutsallığını koruyor. Toplumsal ilişkilerimizde de, özel hayatımızda da ilkelerimiz var ve bunlara göre tercihte bulunuyoruz. Bu Yeniayda saygı, güven ve sevgi üçlüsü bizim olmazsa olmazımızdır. Buna çok önem vereceğiz. Ay-Mars kavuşumu, ailemiz ve sevdiklerimiz söz konusu olduğunda kimseye taviz göstermeyeceğiz. Ay-Jüpiter görünümü, huzurumuz için elimizden geleni yapacağız. Ailemizle ilişkimizde özellikle bu çok fazla ön planda olacak. Ay-Neptün görünümü, ideallerimize sahip çıkmamızı sağlıyor.

26-30 HAZİRAN ARASI

Sevgili Yengeçler, haftanın ilk günündeki görünüm sayesinde, isteklerinizi dışarıya ifade etmeniz kolaydır hem de sizin arzularınıza uygun şekilde başkalarının desteğini görmeniz kolaylaşır. Gücünüzü, tatmin edici olan işlere, hedeflerinize yönelterek elde edebilirsiniz. Sezgileriniz sayesinde, gerçekleri algılayabilir, buna göre başarılı şekilde ilerleyebilirsiniz. Ticari, iş, eğitim, inanç konularında şansınız yüksek. Rüyalarınız gerçekleştirecek planlarınızı uygulayabilirsiniz.

HAZİRAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-6-7-16-20-21-24-25-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 3-4-11-12-18-19
Aşkta En Şanslı Günler : 6-7
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 26-27

Yeniay : 24-25-26 (Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 10-11-12-13 (Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

TEMMUZ AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-9 TEMMUZ ARASI

5 Temmuz saat 03:11-31 Temmuz saat 17:54 tarihleri arasında Venüs-İkizler burcunda seyrini sürdürecek. İlişkimizi, iş hayatımızı, bizi çelişkide bırakan meseleleri gözden geçireceğiz. Bazen kafamız karıştırabilir. Ailemizi, sevdiklerimizi, yarınlarımızı önemsiyoruz. Geçmişte yaşadığımız, tecrübe ettiğimiz zorlukları unutmadık. Bunlar kafamıza bir hayli takılabilir. Psikolojik ve bedensel anlamda yorgunluk görülse de, sürecin yöneticisi Merkür- Aslan burcunda ilerleyeceği için, yeniliklerin ve paranın işaretçisidir. Böylece Venüs-İkizlerin yarattığı iç huzursuzluğu, sıkıntıları, ikilemleri, moralimizi yükseltici seyahatlere çıkarak, alışveriş yaparak, sevdiklerimizle bir araya gelerek azaltmış oluruz.

6 Temmuz saat 03:20-26 Temmuz saat 02:41 tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Aslan burcu seyir geçişi, parasal konularda zeka ve ifade gücünü yükselticidir. Bu dönemde insanları ikna etmek kolaylaşır. Yengeçler pek öyle konuşmaktan, kendilerini öne sürmekten hoşlanmazlar. Ancak bu süreçte dilimiz kazandırıcıdır. Birkaç hafta sürecek işlerden para kazanabilirsiniz. Kalıcı olması için sabır gereklidir. Bir de yaz sezonu olması, tatil vb. konularda bütçemizi zorlayabilir. Bu dönem, yenilikçi düşünmek, piyasayı bir kontrol etmek, kimler ne yapıyor bir bakmak lazım. Çabuk sıkılmak, bir işi uzun süre devam ettirmemek, bitirmeden başka bir işe başlamak gibi durumlar yaşanabilir. Bir davranıştan bin bir tane yorum çıkarabilirsiniz. Bu da iş huzurunuzu kaçırabilir. Bu noktalara dikkat edelim lütfen. Merkür ileri geri hareketiyle Aslan burcunda 31 Ağustos-5 Eylül arasında gerileyecek. Yukarıdaki konular o tarihlerde tekrar gündemimizde yer alacak.

Sevgili Yengeçler 9 Temmuz saat 07:07 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, ilişki ve iş ortaklıklarında sorumlulukları ve ciddiyeti vurguluyor. Mesafeli ve soğuk tavırlar bir tarafın diğerine baskıda bulunduğu bir evlilikte veya beraberlikte mutlu ve keyifli olmak mümkün değil. Şimdi durumu hem yöneticisi hem de görünümleri şeklinde ele alarak genelden biraz daha detaya inelim. Dolunayın yöneticisi Satürn-Yay burcunda ilerliyor. Evli Yengeçler, uzun süredir finansal paylaşımlar, ortaklaşa yatırımlar üzerinde duruyorsunuz. Eşinizin maddi gücü ve bütçenin dengeli hale getirilmesi. Bekar Yengeçler ise, tabii ki maddiyatı bir güvence olarak görüyorlar. Eş seçiminde bu kriteri önemsiyorlar. İşte bu Dolunayda, ilişkiye biraz da bu açıdan bakıyoruz. Bu bazen hassasiyet veya birbiriniz üzerinde söz hakkı doğuruyor. Görünümlere baktığımızda, ilişkide empati, şefkat, sevgi gibi olguların önemi büyük. Birlikte yaşamı sürdürmek ve gönül gönüle olmak istediğimiz yoğun. Hayat şartları tabii ki bazen zorluyor insanı. O nedenle evli Yengeçler evin içinde huzuru önemsiyorlar, bekar Yengeçler bir yuvanın sağlam temelli, güvenceye dayalı olmasını istiyorlar. Problemli çiftler, sadakat, güvence, paylaşım eksikliğinin yarattığı krizleri aşmak istiyorlar. Bu Dolunayda önemli olan, aşırı hassasiyetin yarattığı sorunlara karşı elbirliğinde çözüm aramak. Bir de problemleri büyütmemektir. Çözüme odaklı düşünüldüğünde sorunları aşmak mümkün olabilir. Evlenmeye düşünenler sizler de bu Dolunayda yuvanızın temellerini ortaklaşa hareket ve farklı düşüncelerinize saygı göstererek kurarsanız ileride rahat edersiniz.

10-16 TEMMUZ ARASI

Sevgili Yengeçler bu haftaki enerjiler, kendinizi garanti altına almak, güven içinde yaşamak ve huzur dolu bir hayat sürmek isteğinizi işaret ediyor. Eviniz, aileniz önemlidir. Ancak ilişki konularında karşınıza çıkan partnerler baskıcı tutumda veya hakimiyetini kabul ettirmeye çalışan kişiler olabilir. Fazla tutkulu hatta kıskanç yapıda olmaları sizi rahatsız edebilir. Doğal olarak sağlıklı bir ilişki yaşanması pek mümkün olmaz. Bu hafta seçimlerinize dikkat etmek veya mevcut beraberliğinizi gözden geçirmekte yarar var.

17-23 TEMMUZ ARASI

20 Temmuz saat 15:19-05 Eylül saat 12:35 tarihleri arasında Mars-Aslan burcunda ilerleyecek. Maddi kazanç elde etmede gücümüz yükseliyor diyebiliriz. Aynı zamanda kazandığımızı istediğimiz şekilde değerlendirme ve harcama halimiz de ön planda olacaktır. Biriktirmeyi seven Yengeçler, sevdikleri söz konusu olduğunda harcamaktan çekinmezler. Bu dönemde jestlerde bulunmak, cömertçe kesenin ağzını açmak hali söz konusu olabilir. Giyim harcamaları, lüks tüketimler dönemin etkileri arasında yer alır. Tatil harcamaları da bu anlamda etkindir. Bir yere gideriz, bir bakmışız, fazladan para harcanmış, söylenenden daha fazla para istenmiş gibi. Bunlara da dikkat edelim.

22 Temmuz-23 Ağustos tarihleri arasında kazanç evinizde ilerlemeye başlayacak Güneş iş arama veya hakkınız olan paraya ve güce kavuşma arzunuzdur. Güneşin parlak ışıkları, sıcak ve özgüvenli bir şekilde hayata katılmanızı sağlar. Sanatsal konular, yöneticilik, eğlence hayatıyla ilgili kazançların elde edildiği bu dönemde, sahnede olmak, dikkat çekmek için güçlü bir istek duyabilirsiniz. Bu da size artı gelir olarak geri dönebilir. Aç gözlülük, kibir, ben bilirimcilik tarzında yaklaşımlardan kaçınmakta yarar var. Gösteriş yapacağım diye aşırı harcamalardan uzak durunuz. Sosyal ortamlar, aktiviteler, yayıncılık, politika, tanıtım, organize işler, sanat, çocuklarla alakalı alanlardan gelir elde etmek mümkündür. İsminizi ışıklı bir panoda veya bir kartvizitin üstünde veya bir tanıtım faaliyetinde ön sırada görürseniz şaşırmayın. Ekmeğinizi kazanmak için yetenekli olduğunuz alanlarda boy gösteriniz. Elinize geçenleri koruyunuz, çoğaltmak için çalışmalarınızı sürdürünüz. Bu yıl ki, Güneş-Aslan geçişi, gölgeli günleriyle birlikte 7 Ağustos itibariyle Merkür geri hareketiyle örtüşüyor. Bu tarih sonrası yakınlarınız, çevrenizle ilişkiniz, eğitim, iş, sağlık konuları dikkatli şekilde tekrar gözden geçireceksiniz.

Sevgili Yengeçler 23 Temmuz saat 12:46 Aslan burcunda doğacak Yeniay, maddi kazanç elde etme yönünde verilecek yeni kararların ve iş hayatımızdan ilişkilerimize kadar her alanda kendimize güvenmenin işaretçisidir. Yeniayın görünümleri şimdi birlikte inceleyelim ve etkilerini daha iyi anlayalım. Ay-Uranüs görünümü, iş hayatınızla ilgili kararları, girişimleri, ilişkileri duyarlı bir şekilde ele alabilirsiniz. Bu duyarlılık zaman zaman gerginliğe ve acil kararlar vermeye yol açabilir. Bu anlamda biraz sakin olmakta yarar var. Eğer inandığınız, hakikaten güvendiğiniz bir projeniz varsa, bu Yeniayda onu ilgili kişilerle görüşebilirsiniz. Fakat bir sorun varsa, bunu halletmek için sakin ve bilinçli olmak lazım. Yeni bir iş fırsatı karşınıza çıkarsa, bunu mutlaka iyi inceleyiniz. İdeallerinize uygunsa, zaten uzun süredir yapmayı düşündüğünüz bir şeyse tabii ki vakit kaybetmeyiniz. Çünkü bu Yeniayın özünde para kazanmak, güçlü olmak bir hayli etkili. Ay-Mars kavuşumu, kafanıza koyduğunuzu yapmaktan çekinmeyeceğinizi gösteriyor. Eğer bir getirisi varsa, size maddi anlamda yarar sağlayacaksa, o işi yapmaktan geri durmazsınız. Ben bu Yeniayda daha fazla kazanacağınız bir işe yöneleceğinizi veya işinize dört elle sarılacağınızı söyleyebilirim.

24-31 TEMMUZ ARASI

26 Temmuz saat 02:41-13 Ağustos saat 04:00 tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Merkür, etrafımızda bulunan kişiler ve günlük konuşmalarımız, işlerimizde ayrıntılara dikkat etmek gerekiyor. Problemlerin büyütülme zamanı değil. Bilakis çözüme kavuşturulması vaktidir. İş amaçlı görüşme, eğitim hayatında metodik düşünme, bütünden ziyade, detaylara bakma, doğru mu yanlış mı diye mercek altına alma ve bu yönde düşünme vaktindeyiz. Parasal konularda daha fazla özen göstermek gerekiyor. Merkür geri hareketi 13 Ağustos-31 Ağustos arasında etkili olacak. Yukarıdaki konular tekrar gündem maddemizde yer alacak.

31 Temmuz saat 17:54-26 Ağustos saat 07:29 tarihleri arasında Venüs burcunuzda ilerleyecek. Değerlerinize sahip çıkışınız öylesine güçleniyor ki, dışarıdan gelebilecek her türlü olumsuzluğa karşı kalenizi savunursunuz. Sevdikleriniz gözünüzün bebeğidir. Onların her türlü gereksinimlerini karşılamak, huzur ve güven içinde yaşamaları adına elinizden geleni yaparsınız. Anneniz, babanız, çocuğunuz, eşiniz, eviniz, yaşadığınız toprak, sahip olduğunuz her şeyi, kısaca sınırlarınızı korursunuz. Bu süreçte insanlar, sizin ne kadar duyarlı ve sevgi dolu bir insan olduğunuzu fark ederler. İlişki anlamında da karşınıza arzu ettiğiniz kişilik özelliklerine sahip biri çıkabilir. Devam eden ilişkilerde de sevgi alışverişi gayet olumludur.

TEMMUZ Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-13-14-17-18-22-26-30-31
Zayıf Enerjili Günler : 1-8-9-15-16-28-29
Aşkta En Şanslı Günler : 3-4-30-31
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 24

Yeniay : 21-22-23 (Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 7-8-9-10 (Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

AĞUSTOS AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-6 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Yengeçler, 4 Ağustos tarihinde ikinci kez oluşacak Jüpiter-Pluto görünümü, ailemiz-geleceğimiz-evliliğimiz-iş ortaklığımız, yuvamızla alakalı konularda bir dönüşüm ve değişimin işaretçisidir. Kolay değil belki ama biz bu konuları artık çok bilinçli şekilde ele almalıyız. Eğer huzurlu, güvenli bir hayat sürmek istiyorsak, eğer mutlu ve doyumlu bir ilişki yaşamayı arzuluyorsak gerçekçi ve tarafsız şekilde duruma bakmalıyız. Evli çiftler kendi aranızdaki sorun çocuklarınıza yansıyabilir. Yeni yuva kuracaklar, eğer birbirinizi iyice tanımadan evleniyorsanız ileride tatminsiz ve mutsuz olabilirsiniz. Yuvanızda huzur ve güveni karşılıklı olarak sağlamalısınız. Bu çok önemli. Birbiriniz üzerinde baskı kurmak, problemleri görmezden gelmek yanlıştır. Bu görünüm, sağlıklı bir yaşam, huzur dolu bir yuva, ortaklaşa bir hayatın ancak karşılıklı sorumluluk ve sevgiye dayalı yürütülebileceğini işaret ediyor. Bunun tersi bir durum, kopuşlara neden olabilir.

7-13 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Yengeçler 7 Ağustos saat 21:22 tarihinde Kova burcunda oluşacak Kısmi Ay Tutulması, önümüzdeki 21 Ağustosta Aslan burcunda oluşacak Güneş Tutulması öncesi, iş ortağımız veya eşimizle paylaşımlar, parasal konular, miras, kredi veya hukuki işleri farklı bir açıdan ele alarak bütçemizi gözden geçirmede etkili oluyor. Biz bu Tutulmada bu konularda gerçekçi olmalıyız. Bize göre doğru olan, karşımızdaki kişiye uymayabilir. Bizim isteklerimiz farklıdır, eşimiz farklı talepte bulunur. Bir yatırım düşünebiliriz. Eşimiz buna katılmayabilir. Biz paramızı bölüşmeye hazırızdır. Eşimiz tam tersine benim param diyebilir. Harcamalara dikkat etmek gerekir. Kredi kartımız açık verebilir. Krediyle borçlanmak şu aralar yanlış olabilir. Yatırım yapmışızdır. Bir durgunluk söz konusu olabilir. Alacağımız vardır. Bu gecikebilir. Vergi, sigorta, miras, nafaka gibi hukuki bir mesele sonuçlanabilir. Bir anlaşmaya varılabilir. Kazanmaya dönük düşünülse de, başkaları hak iddia edebilir. Muhasebe işlerimizin takibinin iyi yapılması gerekir. Bir şeyler satın alırken, harcamada bulunulurken, bunun size artı ve eksileri ne olur diye iyice düşünmek gerekir. Çünkü astarı yüzünden pahalıya da denk gelebilir. Bu Tutulmada, başkaları bizimle paylaşımda bulunsun, bize fikir sorsunlar, danışsınlar isteriz. Özellikle eş veya iş ortağımız kafasına göre hareket ettiğinde tepki gösteririz. Eşimizin dikkatsizce yaptığı harcamalar bütçenin şaşmasına sebep olabilir. Aranızda bu konuyu inatlaşarak çözmek yerine, karşılıklı konuşarak halletmek gerekir. fakat bu kolay olmayabilir. Mars, kazanç evinizde para konusunda hakim olmaya teşvik eder. Ancak bunun ayarını bilmek yararlıdır.

Sevgili Yengeçler 13 Ağustos (saat 04:00)-31 Ağustos (saat 18:28) Merkür-Başak burcunda geriliyor.

-Eğitim hayatınız
-Yakın çevrenizle alakalı her türlü aktivite ve kardeş, komşu, yakın akraba ilişkileri
-Bilgi toplama ve bilgiyi yayma(medya, yayıncılık, haberleşme, internet) konuları

-İfade gücünüz, iş yapma kapasiteniz, tüm fikirleriniz, ticaret, satış işlemleriniz
-Günlük temaslarınız ve deneyimleriniz, kültürel yetenekleriniz, rapor veya belgeleriniz
-Çevrenizdeki dedikodular, yayımcılıkla ilgili faaliyetleriniz, konuşma şekliniz, bilgi toplama ve paylaşımlarınızla ilgili konuları
-Yakın çevrenizle olan her türlü iletişiminiz, haberleşme (posta, gazete, yazım, internet, telefon yoluyla konuşma ve yazışmalar)
-Öğrenme ve öğretmeyle alakalı her türlü eğitim faaliyetiniz (öğrenme yeteneğiniz)
-Kısa yolculuklar, komşularınız, kardeşlerinizle olan ilişkiler, nakliye,
-Trafik, Ulaşım
-Ticaret (Alış-Satış)

Merkür Geri Hareket süresince yukarıda belirtilen alanlarda:
- İletişimde hoşgörülü tarzda, birlik beraberlik ruhu içinde hareket etmeli.
- Durumunuzu riske atacak faaliyetlerde bulunmamalı, dikkatli olmalı.
-Bu süreç içinde yukarıdaki konularda baskılarla, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız halinde ani kararlar vermemeli, karar değişikliklerine gidilmemeli, elinizden geldiğince sakin olmaya çalışmalı.
-İletişim kurmakta zorlanacağınız için, olayları kendi akışı içinde değerlendirmeye çalışmalı.
-Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar. Bunlar üzerinde gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz.
- Geri hareket esnasında gelen yeni bir teklifi, karşınıza çıkan bir kişiyi, durumu ve olayı dikkatlice gözden geçiriniz. Özellikle planlamanız dışında bir seçenek karşınıza çıksa bile durup bekleyiniz, hesabınızı yapınız, enine boyuna düşününüz. Bunları geri hareketin bitim tarihinden bir hafta sonra yani gölgeli günlerin sonunda 12 Eylül itibariyle uygulayabilir, işleme koyabilirsiniz.

-Geri hareketin başlama tarihinden bir hafta öncesi(gölgeli günlerin başlangıcı) yani 6 Ağustos tarihinden önce enine boyuna düşündüğünüz, planladığınız, her türlü şekilde gözden geçirmesini yaptığınız, sağlam olduğuna karar verdiğiniz konuları yürürlüğe koymanızda sakınca yoktur. Çünkü bunlar zaten planlarınız arasında yer almaktaydı.

14-20 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Yengeçler, haftanın enerjileri, ilişkimizde bizi zorlayabilir. Bir yandan şefkat, güven ve sahiplenilmek istiyoruz. Diğer yandan anlaşmazlıklar nedeniyle sıkıntılıyız. Şöyle bir düşünüyoruz. -Nedir bu hal, neden anlaşamıyoruz, şu iki günlük dünyada nedir paylaşamadığımız diye iç geçiriyoruz. Bir şeyleri düzeltmeye çalışsak bile, sanki gün geçtikçe daha fazla koptuğumuzu düşünüyoruz. Şöyle diyoruz içimizden. -Diyelim ki sen kazandın bu savaşta. Belki de ben. Peki bunun bize ne faydası var? O zaman her ikiniz de oturup ilişkinizi gözden geçiriniz.

21-31 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Yengeçler 21 Ağustos saat 21:26 Aslan burcunda oluşacak Tam Güneş Tutulması, Merkürün iki ayrı burçta gerilemesi nedeniyle tabii ki dikkatlice gözden geçirilmeyi gerektiriyor. Bunu es geçemeyiz. Önce görünümleri birlikte inceleyelim. Finansal harcama ve kazanma işlerimizde aceleyle karar vermemekte yarar var. Hesabı öyle iyi yapalım ki, paramızı doğru yatırım araçlarında değerlendirip, olumlu işlere yönelerek kazançlı çıkalım. Paramızın söz hakkının bizde olması tabii ki doğal. Bu Tutulmada kendi kazancınızı kendiniz yönlendirmek isteyeceksiniz. Eşiniz, ortağınız veya birileri dışarıdan müdahale etmemeli diye düşünebilirsiniz. Bunun ılımlı şekilde ayarını yaparsak iyi olur. EV satın alımı, ailenin ihtiyaçları, kiralama veya ofis açma gibi işleri organize edebilirsiniz. Güvence ve huzurun sizin için önemini belirleyen bu Tutulmada, sağlığınız da önemlidir. Kişisel bakımınız, kontrolleriniz ihmal edilmemelidir. Bir iş fırsatıyla karşılaştığınızda bunun size artı ve eksilerini iyi muhasebe etmenizde yarar var. Zaten kazanç olgusu merkez alınarak karar verileceği için, daha çok nerede ekmek var, ben oradayım diye düşünürsünüz. Hedefinize varmak için, her yolu denersiniz. Deneyin de, en başta dediğim gibi, Merkür geri hareket dönemindeyiz, aklımız da başımızda olsun. Attığımız adımın varacağı sonucu da tahmin etmek gerekiyor. işe göre ücret, aktif olacağınız bir meslek, kazançlı çıkacağınız bir hayat için, bu Tutulmada dikkat edilecek nokta, sektörel koşulları, piyasanın durumunu bilinçli analiz etmektir. Günlük hayatınızda verdiğiniz hizmeti önemseyiniz. Aldığınız hizmete bakınız. Detayları es geçmeyiniz. Sağlığınızı asla ihmal etmeyiniz.

Not: Şimdi gelelim tüm burçlar için dikkat edilecek tarihlere. Merkür bu Tutulma esnasında iki ayrı burçta geriliyor. Sadece 13 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında, iş veya yakın çevrenizle olan iletişime dikkat edelim. Karar vermeden önce özellikle maddi konularda dikkatli muhasebe yapalım. Böylece yorumunuzda sözünü ettiğim gelişmeleri aklımız başımızda değerlendirmiş oluruz. Gereksizleri ayıklarız, gerekliye odaklanırız.

23 Ağustos-22 Eylül tarihleri arasında Başak burcunda seyrini sürdürecek Güneş, yürürlüğe konulacak, düzenlenecek, verimli hale getirilecek işler anlamında önem taşıyor. Maddi konularda da etkilidir ve akıllıca hareket edilmesini sağlar. Eğitim ve iş hayatı yoğunlaşacaktır. Buna göre planlamanızı yapınız. Yakın çevrenizle alakalı sağlık, iş veya yardımlaşma konuları gündeme gelebilir. Kimlerle bağlantıya geçtiğiniz, hangi konularda kendinizi geliştirmeniz gerektiğini bu süreçte saptayabilirsiniz. Titiz düşüneceksiniz. Mükemmeli arzulayacaksınız. Kardeşiniz, yakın akrabalarınızla alakalı konular üzerinde düşüneceksiniz. Bu süreçte duygusal bir takım sorunları çok fazla didikleyebilirsiniz. Özellikle bazı meseleler yolunda gitmediğinde kafanıza takabilirsiniz.

26 Ağustos saat 07:29-20 Eylül saat 04:15 tarihleri arasında Venüs-Aslan burcunda ilerleyecek. Ancak Merkür-Aslan burcunda 31 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında gerileyecek. Yorumunuzda bu geri hareketi göz önüne alarak sizlere tavsiyede bulunacağım. Öncelikle avantajlı olup olmadığına bakmadan, üzerinde iyice düşünmeden yatırım yapmayalım. Elimizdekini 12 Eylül tarihine kadar koruyalım. Bize para konusunda verilen akıllara, tüyolara dikkat edelim. Bütçemizin dengesini koruyalım. Aldığımıza-verdiğimize bakalım. Kimlerle parasal ilişkimiz varsa, bu kişilerin doğruluğundan emin olmadan karar almayalım. Çıkarlarımızı tabii ki düşünelim. Ancak her şeyde sadece kendimize dönük hareket etmeyelim. Bazen başkalarının da fikirlerini almak gerekir. Savurgan olmayalım. Tatil, eğlence, zaruri ihtiyaçlarımızı bütçemiz çerçevesinde gözden geçirelim.

Sevgili Yengeçler 31 Ağustos (saat 18:28)-5 Eylül (saat 14:29) Merkür-Aslan burcuna geriliyor.

- Kişisel değerleriniz(maddi, manevi)
-Mali konular
- Yatırımlarınız
-Gelir ve giderleriniz
-Kazanma ve harcama biçiminiz
-Para kazanmanızı sağlayan yetenekleriniz
-Kazanç ve kayıplarınız
-Kendinizi maddi açıdan güvence altına alma isteğiniz.
-Parasal sorunlarla mücadele etme gücünüz

Merkür Geri Hareket süresince yukarıda belirtilen alanlarda:
- İletişimde hoşgörülü tarzda, birlik beraberlik ruhu içinde hareket etmeli.
- Durumunuzu riske atacak faaliyetlerde bulunmamalı, dikkatli olmalı.
-Bu süreç içinde yukarıdaki konularda baskılarla, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız halinde ani kararlar vermemeli, karar değişikliklerine gidilmemeli, elinizden geldiğince sakin olmaya çalışmalı.
-İletişim kurmakta zorlanacağınız için, olayları kendi akışı içinde değerlendirmeye çalışmalı.
-Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar. Bunlar üzerinde gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz.
- Geri hareket esnasında gelen yeni bir teklifi, karşınıza çıkan bir kişiyi, durumu ve olayı dikkatlice gözden geçiriniz. Özellikle planlamanız dışında bir seçenek karşınıza çıksa bile durup bekleyiniz, hesabınızı yapınız, enine boyuna düşününüz. Bunları geri hareketin bitim tarihinden bir hafta sonra yani gölgeli günlerin sonunda 12 Eylül itibariyle uygulayabilir, işleme koyabilirsiniz.

-Geri hareketin başlama tarihinden bir hafta öncesi(gölgeli günlerin başlangıcı) yani 6 Ağustos tarihinden önce enine boyuna düşündüğünüz, planladığınız, her türlü şekilde gözden geçirmesini yaptığınız, sağlam olduğuna karar verdiğiniz konuları yürürlüğe koymanızda sakınca yoktur. Çünkü bunlar zaten planlarınız arasında yer almaktaydı.

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 9-10-14-18-22-23-27
Zayıf Enerjili Günler : 4-5-11-12-24-25
Aşkta En Şanslı Günler : 27
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 20-21

Yeniay : 17-18-19 (Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 4-5-6-31 (Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

EYLÜL AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-10 EYLÜL ARASI

05 Eylül saat 12:35-22 Ekim saat 21:29 tarihleri arasında Mars-Başak burcunda ilerleyecek. Bu süreç sizin çevreniz, aşk hayatınız ve çocuklarınızla ilgili meseleleri ve hedeflerinizi bir an önce yürürlüğe koyma arzunuzu işaret etse de, enerjinizi mutlaka doğru biçimde kullanmak, kendinize de fazla yüklenmemek gerekir. Tamam, özen gösteririz. Sağlam ve güvenli olsun diye titizleniriz. Fakat bunu dozunu iyi ayarlayınız. Her şey sizin istediğiniz gibi olmadığında, geciktiğinde, en ufak bir meseleyi gözümüzde büyütmeyin. Organize ve planlamada bulunun. Çevresel şartları ve ilişkilere dikkat edin. Çünkü siz sinirli ve aşırı titiz olursanız stres altına girersiniz. Bu stres önce çevrenizdekilerle aranızda sorunlara yol açar. Kardeş-yakın akraba-komşular ve onlarla ilgili sorumluluklar gündemimizde yer alabilir. Ancak siz de önemlisiniz. Bunu unutmayın. Bu dönemde, bazı kişilerle aranızda fikirsel ve hedef anlamında farklılıklar oluşabilir. Bunları da sakince ele almak gerekiyor. Olumsuz düşünmek, kaygılı olmak, her şeyi didiklemek yanlıştır.

5 Eylül (saat 14:29)-10 Eylül (saat 05:52) tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Aslan burcu seyir geçişi, parasal konularda zeka ve ifade gücünü yükselticidir. Bu dönemde insanları ikna etmek kolaylaşır. Yengeçler pek öyle konuşmaktan, kendilerini öne sürmekten hoşlanmazlar. Ancak bu süreçte dilimiz kazandırıcıdır. Birkaç hafta sürecek işlerden para kazanabilirsiniz. Kalıcı olması için sabır gereklidir. Bir de yaz sezonu olması, tatil vb. konularda bütçemizi zorlayabilir. Bu dönem, yenilikçi düşünmek, piyasayı bir kontrol etmek, kimler ne yapıyor bir bakmak lazım. Çabuk sıkılmak, bir işi uzun süre devam ettirmemek, bitirmeden başka bir işe başlamak gibi durumlar yaşanabilir. Bir davranıştan bin bir tane yorum çıkarabilirsiniz. Bu da iş huzurunuzu kaçırabilir. Bu noktalara dikkat edelim lütfen.

Sevgili Yengeçler 6 Eylül saat 10:03 Balık burcunda oluşacak Dolunay, eğitim veya iş tercihleri, uzak-yakın çevre ilişkileri, yolculuk veya görüşmeler yönünde önemli olup, kararsızlığın, duyguların işin içine karışmasına, gerçekçi olmak yerine, her şeyin duyarlılıkla değerlendirilmesi halidir. Hayata tutunmada inancımız bilhassa önem taşır. Ancak kaygılarımız bazen bizi endişeye sürükler. Bu da ilerlemenin önüne geçer. Siz bu Dolunayda, ilişkinizden finansal konulara, eğitimden çalışma hayatınıza kadar tüm işlerinizi, şartların farkında ancak çözüme yatkın düşünerek, gerçekleri önemseyerek gözden geçirmelisiniz. Görünümler bu Dolunayın işaret ettiklerini daha iyi anlamamızı sağlayabilir. Sanat, mistik, duyarlılık gerektiren meslekler, bakım, sağlıkla alakalı konulara bilhassa önem vereceğiz. Eğer bir tercihte bulunacaksak, kazanç getirici olması önemlidir. Şu anda belki tam kararlı değilsiniz. Ancak 20 Eylül tarihindeki Yeniay tercihlerimizi görmemizde yardımcı olabilir. Dolunayın önemli bir görünümü var. Jüpiter-Kuzey düğüm arasında oluşacak. Finansal açıdan kazanç getirici işlere bizi yöneltecek. Evimizin konforu, aile içinde uyum ve güzellik baş tacımız olacak. Bunları merkez aldığımızda, zaten doğru bir seçimde bulunmak mümkün olacak. Sağlıklı yaşamın, kıymetinin farkında olmamız gerekiyor. Stres, endişe, her şeye bir şey bulmak, eleştirmek veya tümüyle pes etmek yanlış olur. Gemimizin kaptanı biziz. Bir şeyleri dönüştürmek, yenilemek, güçlenmek, hedefe varmak istiyorsak, mevcut koşulların farkında akıllıca yol almalıyız.

10 Eylül (saat 05:52)-30 Eylül (saat 03:42) tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Merkür, etrafımızda bulunan kişiler ve günlük konuşmalarımız, işlerimizde ayrıntılara dikkat etmek gerekiyor. Problemlerin büyütülme zamanı değil. Bilakis çözüme kavuşturulması vaktidir. İş amaçlı görüşme, eğitim hayatında metodik düşünme, bütünden ziyade, detaylara bakma, doğru mu yanlış mı diye mercek altına alma ve bu yönde düşünme vaktindeyiz. Parasal konularda daha fazla özen göstermek gerekiyor.

11-17 EYLÜL ARASI

Sevgili Yengeçler, bu haftaki enerjiler, iş veya özel ilişkilerimizi şöyle bir ciddiyetle ele almamızda yardımcı oluyor. Hem sağlıklı hem kazandırıcı hem de gerçekten güven verici olanı tercih etmekten yanayız. Zarar görmek, kayıp yaşamak, sonra pişmanlık duymak istemiyorsak, tabii ki aklımızı başımıza alıp düşünmek yararlı olacaktır.

18-24 EYLÜL ARASI

Sevgili Yengeçler 20 Eylül saat 08:30 Başak burcunda doğacak Yeniay, çevremizi temiz tutmak, yakınlarımızla ilgilenmek, onlara destek olmak, etrafımızda gördüğümüz dağınık veya düzensizliğe çözüm bulmak isteğimizin işaretçisidir. Bizden yardım isteyen kimseyi pek geri çevirmeyiz. İnsanların bizim ne kadar duyarlı ve özenli davranan bir kişi olduğumuzu takdir etmeleri hoşumuza gider. Bu Yeniayda çevre, bilgilenme, seyahat ve görüşmelerin etkin olduğunu, dikkatli bir şekilde işlerimizi düzenleyeceğimizi görüyoruz. Venüs bugün Başak burcunda ilerliyor. Merkür ileri-geri hareketleri derken Başakta düz yoluna devam ediyor. Bütün bunlar gösteriyor ki, siz bu Yeniayda iş amaçlı seyahatler, görüşmeler, toplantılar yapabilirsiniz. Bunların özünde, verimlilik, sağlıklı ilerleme, düzenleme ve işler hale getirme olguları bir hayli kıymetli. Yeniayın önemli bir görünümü var. Bu çevre değişimi, iş arayışı, ekmeğimizi kazanmak amaçlı koşturmanın göstergesi oluyor. Ancak size tavsiyem, çok iyi düşünün, karşınıza çıkan fırsatları detaylarıyla ele alın. Olmayacak hayallere kapılmadan, gerçekleri merkez alarak karar verin. Bu Yeniay bir diğer yönüyle aile huzuru, ilişkileri, anne ve babalık duyguları, nezaket ve paylaşıma verdiğiniz önemi işaret ediyor. Yeni bir yere yerleşmek, bir yuva kurmak, biraz başınızı dinlemek amaçlı gelişmeler yaşanabilir veya siz bu konuları mercek altına alabilirsiniz.

20 Eylül saat 04:15-14 Ekim saat 13:11 tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Venüs, yakın çevrenizdekilere yardımcı ve destek olmanız yönünde mutlu edicidir. Belki karşılık beklemezsiniz ancak en azından kıymeti bilinsin istersiniz. Arkadaşlık ilişkilerinde de durum böyledir. Dostlarınızın size bir işi düştüğünde, yardıma hazırsınızdır. Çünkü bilirsiniz ki, etrafınızın huzuru ve rahatlığı sizi de mutlu edecektir. İlişkilerde genel olarak ince eleme sık dokuma hali vardır.

22 Eylül-23 Ekim tarihleri arasında Terazi burcunda ilerleyecek para evinizin yöneticisi Güneş, yuvanızın giderleri nedeniyle paranızın keyfini sürememek veya evlenip en azından üstünüzdeki yükü azaltmak arzunuzu da ifade edebilir. Bu dönemde bir desteğe ihtiyaç duyabilirsiniz. Düşünmeden kararlar almamalı, paranıza dikkat etmeli, öfkeden veya problemlerin üstünü kapatmakta da uzak durunuz. Eğer sorunlarımız varsa, ev içinde rahatsızsak bunlara susmak yerine ılımlı bir şekilde konuşmak, sıkıntılarınızı dile getirmek, birbirinizi dinlemek faydalı olacaktır. Bu geçiş, finansal konularda da etkilidir. Güzel görünmek, modayı takip etmek, kaliteli ürünler satın almak amacıyla kesenin ağzını bir hayli açabilirsiniz. Partnerinize hediyeler sunmak, jestler yapmak, ne kadar kibar ve zarif biri olduğunuzu göstermek istersiniz. Evinizle ilgili alışverişlerde bulunabilirsiniz. Bütçenizin dengelerini bozmamaya gayret ediniz.

25-30 EYLÜL ARASI

30 Eylül (saat 03:42)-17 Ekim (saat 10:58) tarihleri arasında Merkür-Terazi burcunda ilerleyecek. Ev içindeki iletişim dengeli ve ölçülü olmak zorunda. Bir yandan akıllıca yuvanızın iç dengelerini yerli yerinde tutmak diğer yandan güzellikten, barıştan, sevgiden söz etmek gerekiyor. Ancak bunun tek taraflı değil, el birliğiyle halledilmesi lazım. Fakat problemleri yok saymak yanlıştır. Ev içinde yapılacak düzenlemeler, misafirlerinizi ağırlama, dışarıdan ziyade ailenizle bir arada olma, sanatsal el becerileri, ofis yenileme, düzenleme gibi konular üzerinde düşünebilirsiniz.

EYLÜL Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 5-6-10-14-15-18-19-23-24
Zayıf Enerjili Günler : 1-2-8-21-28-29
Aşkta En Şanslı Günler : 23-24
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 16-17

Yeniay : 14-15-16 (Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-2-27-28-29-30 (Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

EKİM AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-8 EKİM ARASI

Sevgili Yengeçler 5 Ekim saat 21:40 Koç burcunda oluşacak Dolunay, mesleki ve ailevi konularda dengenin yerli yerine konulmasını gerektiriyor. Çünkü bir yana ağırlık versek, öbür taraf ihmal edilecek. Onun için dikkatli olalım. Şimdi, mesleki açıdan bu Dolunay bir karar verişin işaretçisi olabilir. Kişi aktif olmak istediği, fazla sorumluluk nedeniyle yorulacağı işlere kalkışmak istemeyebilir. Kendine dönük düşünebilir. Sözgelimi home-ofis tarzı çalışma, işlerin evden yürütülmesi, sanatsal beceriler, eviyle yakından ilgilenmek, dekorasyon gibi. Bunları belirtmemin nedeni, öncelikle işinizden memnun musunuz, şu anda sorunlarınız var mı, kendinizi rahat ve güvende hissediyor musunuz? Çünkü bu soruları size Dolunay zaten soruyor. Bir memnuniyetsizlik varsa, kişi daha fazla evine yönelebilir, arayışta olabilir. Mars, bu Dolunayın yöneticisi olarak Başak burcunda ilerliyor ve Venüs ile kavuşum yapıyor. Çevremiz, eğitim hayatı, iş, girişim, organizasyon ve iletişime dayalı her şeyde ince eleyip sık dokumaya, analizde bulunmaya çağırıyor. Bu Dolunayda biz duruma bakacağız. Hem çevremizi hem işimizle ilgili konuları hem de ailevi meseleleri ölçüp tartmalıyız. Gerçekten ne istediğimizi bilmemiz gerekiyor. Merkür-Terazi burcunda ve Dolunay ile karşıtlık oluşturacak. Evimizdeki iletişimin özünde fikir paylaşımı ve uyum etkili olurken, işimizle ilgili konuların da dikkatlice ele alınması, üzerinde düşünülmesi, analiz yapılması gerekiyor.

9-15 EKİM ARASI

Sevgili Yengeçler 10 Ekim 2017 (saat 16:20)-8 Kasım 2018 (saat 15:38) tarihleri arasında Jüpiter-Akrep burcunda seyrini sürdürecek. Aşk hayatımız, çocuklarımız, yeteneklerimiz ve yaşamın tüm zevklerine tutkulu, oldukça derinlikli şekilde bağlanacağımız bir dönem olarak önem taşıyor. Herhangi bir isteğimizi, projemizi, arzumuzu adanmışlık duygusuyla ele alacağımız için, yenilgi sözcüğüne hayatımızda yer vermeyeceğiz. Kendi gücümüze güveneceğiz. Karşımıza çıkan kişinin içini okuyacak sezgiye sahibiz. Cinsel çekicilik aşkta bir hayli etkili olacaktır. Ayrıca maddi açıdan da güçlü partner ilgimizi çekecek. Çocuk sahibi olmanın işaretçisi olan bu dönemde, evlatlarımızın sağlığını, güçlü olmalarını önemseyeceğiz. Onları gücümüzün göstergesi olarak göreceğiz. Kendimizi aşka ve değerlerimize adayacağız. İçgüdüsel olarak arzularımızın peşinde olacağız. Bir şeyi yoğun şekilde istediğimizde, onun üzerine odaklandığımızda her türlü yolu deneyebiliriz. Tabii ki, bu denli yoğunluk zarar verici olabilir. Buna dikkat edelim. Tutku ve ihtiraslarımızın özünü anlamalıyız. Keskin duygularımızı terbiye edersek, dönüştürüp sağlıklı hale getirebiliriz. Ya benimsin ya da benimsin gibi hayli keskin sözcüklerle hayata yaklaşmak, karşımızdaki insanı değişmesi için zorlamak, her şeyi kontrol etmeye çalışmak, güçlü olmada aşırılığa kaçmak bu dönemin gölgeli yönüdür. Bu size çekicilik kazandırsa da, aynı şekilde itici olmanıza yol açabilir. Onun için, sizler bu dönemde neyin nereye varabileceğini iyi düşününüz. Sizin üstünüzde eğer birileri baskın olmaya çalışıyorsa, Jüpiter-Akrep geçişinde güçlenerek bu baskıların üstesinden gelirsiniz. Bu dönemde yeteneklerimiz bize kazanç getiricidir. Zaten biz de, gücün aşığı oluruz.

14 Ekim saat 13:11-07 Kasım saat 14:38 tarihleri arasında, yuvanız, ailevi konular, dostluklar, sosyal yaşam ve ilişkiler anlamında etkili olacak Venüs-Terazi burcu geçişi hoş ve ılımlı bir dönemin işaretçisidir. Ev hayatınızı güzelleştirir, konfor duygunuzu yükseltir, güzel bir yerde yaşamak arzunuzu yüceltir. Aile içindeki ilişkilerin düzelmesini sağlayıcıdır. Bir ev satın almayı düşünenlerin bu dönemde mutlaka mali açıdan durumlarını gözden geçirmelerinde yarar vardır.

16-22 EKİM ARASI

17 Ekim (saat 10:58)-5 Kasım (saat 22:19) tarihleri arasında Merkür Akrep burcunda seyrini sürdürecek. Aşk hayatımız, çocuk sahibi olma veya çocuğumuzla ilgili konular yine önemini koruyacak. Düşüncelerimizi çoğu zaman dışa karşı, gizleme gereği duyabiliriz. Bu üzülmemek veya tanımadığımız kişilere karşı bir güvenlik önlemidir. Gayet yararlı buluyorum. Bu süreçte aşk hayatımızla ilgili sorunları mutlaka gerçekçi bir şekilde ele almak gerekir. Denetimde bulunmak, her şeyin bizim istediğimiz şekilde olması için ısrar etmek bu süreçte sakıncalıdır. Bu süreçte canımızı sıkan mevzular olduğunda, sözlerimize dikkat edelim. Bazen elde olmadan sarf edilen sözler, sonradan pişmanlık yaratabilir. Problemleri çözmenin yolu, onlara neden olan şartları, noktaları gözden geçirmekle mümkündür. Bunları tedavi etmek lazım, yoksa kendi kendimizi üzebiliriz.

Sevgili Yengeçler 19 Ekim saat 22:12 Terazi burcunda doğacak Yeniay, ailevi ilişkilerin hakça ve gayet adil biçimde gözetilmesi, bir mal veya mülkün paylaşımı, yeni bir yere taşınmak şeklinde gelişmeleri işaret ettiği gibi, sanatsal becerilerimizi sergileme, kariyer yaşantımıza yeni bir yön verme anlamında da önemli görüyorum. Venüsün güçlü olduğu Terazi burcunda ilerlediğini düşünürsek, bu Yeniay, estetik, güzellik, nezaket gibi olgularını bir hayli etkili kılıyor. Bu açıdan eğer bir sorun varsa, bir şeyler bizi rahatsız ediyorsa, buna mutlaka yeni bir çözüm bulacağız. Şimdi birlikte Yeniayın görünümlerini ele alalım ve etkileri hakkında daha geniş fikre sahip olalım. Evli Yengeçler şu aralar eşleriyle önemli sorunları gözden geçiriyorlar. Huzur ve sevginin tekrar tesis olması için, mutlaka bir değişim ve dönüşümde bulunulması gerekiyor. Biz toplum içinde ilişkimizin saygınlık uyandırmasını istiyoruz. Aynı şekilde saygı, güven, sevgi üçlüsüne önem veriyoruz. Taraflar olarak bir şeyler sorunlu ise, bunun mutlaka halledilmesi adına karar verebiliriz. Maddi konular bu Yeniayda gündem maddemizde yer alıyor. Güzel bir evde yaşamak, kaliteli bir hayat sürmek için neler yapabiliriz bunlar üzerinde duracağız. İş hayatımızda bizi tatmin etmeyen durumlar varsa, bu Yeniayda yepyeni bir karar vererek başka bir tercihte bulunabiliriz. Belki de, iş hayatınızdaki önemli bir gelişme, yeni bir yere taşınmanızı sağlayabilir. Bu saydığımız gelişmelerin sizin için ben ilk başta zorlayıcı gibi dursa da, sonrasında mutlu edici olacağını söyleyebilirim.

22 Ekim saat 21:29-09 Aralık saat 11:59 tarihleri arasında Mars-Terazi burcunda ilerleyecek. Ailevi konular üzerinde bir hayli etkili olup, mesleki durumunuz, aşk hayatınız, çocuklarınız, sanatsal faaliyetlerinizle de birebir alakalıdır. Eğer huzursuz şartlarda ve bir hayli mutsuz yaşam sürüyorsanız, bu dönemde epeyce zorlanabiliriz. Bir yandan aktif, baskın olmaya çalışırken, diğer yandan ortama ve şartlara uyma gerekliliği sizi yorabilir. Ilımlı ve idareci bir kişiliğiniz varsa, ne olursa olsun birçok sıkıntıyı, baskıyı, gerginliği sineye çekebilirsiniz. Evinizi veya ofisinizi güzelleştirmek amaçlı çalışmalar söz konusu olabilir. Çocuk sahibi olmak veya çocuklarınız varsa onlarla ilgili konular da evin içinde önem taşıyabilir.

23-31 EKİM ARASI

23 Ekim-22 Kasım tarihleri arasında Güneş-Akrep burcunda seyrine başladığında aşkta güç, kararlılık, kazanma hırsı, derin kavrayış ve anlayış yükselir. Belli bir amacınız varsa ona ulaşmak için yeniliklerde bulunmanız mümkündür. Sizi motive edecek bir aşk kapınızı çalabilir. İlişkilerinizde kendi gücünüzü gösterebileceğiniz ve karşınızdaki kişi üzerinde güzel etkiler bırakabileceğiniz bir dönemdir. Ancak bu gücü doğru anlamda kullanmak için, tatminsizlik, güvensizlik gibi olumsuz duygulardan uzak durmak gerekir. Değişik zevkler, erotizm, tutkulu paylaşımlar ilgi alanınız içine girerler. Daha baskın tavırlar gösterebilirsiniz. Normaldeki hassasiyet yerini güçlenmeye bırakabilir. Cazibeniz ve çekiciliğiniz yükselir. Bu durum karşı cins üzerinde etkili olmanızı sağlayabilir. İlişkisinde sorun olanların bu tarih sonrası dikkat etmesi gereken en önemli konu, ya hep ya hiç tavırları içinde olmamaları, benim dediğim olacak şeklinde davranmamalarıdır. Tutkularınız ön planda olduğundan kıskançlık duygunuza yenilmeniz ve yok yere sert tepkilerde bulunmanız mümkündür. Dikkatli olmak gerekiyor.

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-7-8-11-12-16-20-21-30-31
Zayıf Enerjili Günler : 5-6-18-19-25-26
Aşkta En Şanslı Günler : 20-21
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 13-14

Yeniay : 11-12-13 (Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 25-26-27 (Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

KASIM AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-5 KASIM ARASI

Sevgili Yengeçler 4 Kasım saat 08:23 Boğa burcunda oluşacak Dolunay, sosyal ilişkilerde ve geleceğimizi ilgilendiren konularda maddi-manevi anlamda güvence bizim için çok önemli. O kadar önemli ki, insanların bizi başarılı bulmaları halinde mutluyuz, bulmuyorlarsa mutsuzuz. Kazancı önemsiyoruz. Doyum önemli. Ona göre dostlar, hedefler, ilişkiler belirliyoruz. Ancak gel gör ki bu yetmiyor. Çünkü tam anlamıyla tatmin olmuyoruz. Aşkta saplantılıyız, çocuklarımızı aşırı sahiplenmişiz, her şeyi sürekli kazanç-kayıp anlamında ele alıyoruz. Tabii ki, böyle giderse, hem kendi içimizde, hem evimizde hem de iş hayatımızda pek hoş şeyler yaşamayız. Dolunayın yöneticisi Venüs-Terazi burcunda ilerliyor. Bizim bu Dolunayda evimiz, ailemiz ve geçmişimizle alakalı sorunları çözmemiz, dengeye kavuşturmamız ve ardından iş hayatımız, sorumluluklarımızı gözden geçirmemiz lazım. Her zamankinden farklı şekilde duruma bakmak gerekiyor. Bunu yapmazsak, birilerinden bir şeyler bekleriz. Bulamadığımızda mutsuz oluruz. Kaldı ki Venüs ve Mars sizin içinizdeki huzuru, değerlerinizi, geçmiş ve gelecek arasındaki köprüde yeniden ayarlamanız için faydalıdır. Böylelikle kariyer hayatınızda doğru seçimler, sağlıklı ilerlemek, yenilikler ve sizi tatmin edecek gelişmeler yaşanır. Tam tersi durumda, ev-iş arasındaki denge bozulur ve bu hiç hoş olmaz. Güven duygusu hep dışarıdan beklenmez, biraz da insanın kendi içinde oluşturması gereken bir olgudur.

05 Kasım saat (22:19)-03 Aralık saat (10:34) tarihleri arasında Merkür-Yay burcunda düz seyirle ilerleyecek. Çalışma hayatında dağılmadan, işlerinize odaklanmalısınız. Bilgilenmeli, okumalı, keşfetmelisiniz. Bilmediğiniz konularda ahkam kesmemelisiniz. Beceri ve yeteneklerinize göre işler tercih etmelisiniz. Her işte olasılıkları hesaba katmalı, öyle karar vermelisiniz. Doğru bilgiye ulaşmaya çalışmalısınız. Ne de olsa bilgi korkuyu yenecektir. Karşımıza çıkan teklifleri artı ve eksi yönlerden değerlendirmekte fayda vardır. Bu geçiş, çalışma hayatımızla ilgili konularda strese yol açabilir. Normal zamanlarda zaten yoğun bir iş gündeminiz varsa, şimdi iki misli artabilir. Bir yandan rutin işleriniz, diğer taraftan üzerinize yüklenen işler derken, hakikaten yorgunluk bir hayli artabilir. Sorunlarla uğraşmanız, tabii ki sağlığınızı da ihmal etmemeniz, beslenmenize dikkat etmeniz, şikayetleriniz varsa mutlaka üzerinde durmanız gerekir. Bir yandan akıllıca ilerlemeye çalışacaksınız. Yaşamınızı tehdit edebilecek büyük sorunlar oluşturmayan bu dönem, geçici ancak bir hayli yorucudur. Sözgelimi psikolojik sorunlar, sizi hassaslaştıran problemler, çözmeye uğraştığınız halde yorucu olan meseleler, bu süreçte gerginliğe neden olabilir. 3-23 Aralık tarihlerinde Merkür Yay burcunda gerileyecek. Tüm burçlar, yukarıda belirtilen konulardaki işler tekrar gündem maddemizde yer alacak.

6-12 KASIM ARASI

07 Kasım saat 14:38-01 Aralık saat 12:14 tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Venüs, aile, çocuklar, aşk hayatınızla ilgili konularda etkilidir. Sevdiklerinize aşırı düşkünlük ön plandadır. Hatta çok daha fazla tutkulu davranırsınız. Bu çocuklarınız varsa onlarla ilgili konularda da böyledir. Derinlikli düşünürsünüz, geleceklerini sağlam temelli kurmak istersiniz. Geçmişte yaşananları göz önüne alarak daha dikkatli bir incelemede bulunursunuz. Eğer çocuk sahibi olmayı düşünüyorsunuz. O zaman hem mali, hem sağlık hem de geleceğiniz açısından düşünmeyi unutmayınız.

13-19 KASIM ARASI

Sevgili Yengeçler 18 Kasım saat 14:42 tarihinde Akrep burcunda doğacak Yeniay, aşk hayatımızdan çocuklarımıza kadar yaşamın genelinde tutkuların öne çıkışını sağlıyor. Biz sevdiğimiz her şeyi sahipleniyor, derinden seviyor, onu elimizde tutacak şekilde hareket ediyoruz. Bir şeye inanmışsak, bizi tatmin ediyorsa ondan uzaklaşmak mümkün değil. Bu Yengeçlerin koruma ve kollama güdüsüdür. Şimdi bu içgüdüsel duruma bir de tutkular eklenince tabii ki daha fazla sıkıca sarıp sarmalayacağız her şeyi. Bu Yeniayın yöneticisi Mars-Terazi burcunda ilerliyor. Bu da gösteriyor ki, biz bu Yeniayda, yuvamız içinde dengeli, ahenkli, gönül birliğinin temel alındığı bir ortamda yaşamak istiyoruz. Eğer karşımıza biri çıkarsa, bir yuva kurmayı dileriz. Hem cinsel açıdan hem de hayatı birlikte sürdürmekten yanayız. Çocuklarımız varsa, onların mutlu bir yuvada büyümeleri için elimizden geleni yapacağız. Bir yeteneğimiz varsa, bunu hobi anlamında sürdürürken, işe dönüştürebilir, ofis veya ev ortamında bunlarla uğraşabiliriz. Evimizi güzelleştirmek amaçlı değişiklikte bulunabiliriz. Bu Yeniayın bir başka özelliği, emek verdiğimiz işleri sergilemek ve bu konuda hizmet vermektir. Daha geniş bir kitleye erişmenin yollarını arayacağız. Hedeflerimizi gözden geçireceğiz. Müşteri portföyümüzü genişleteceğiz, araştıracağız ve bildiklerimizi başkalarına öğreteceğiz.

20-30 KASIM ARASI

22 Kasım-21 Aralık tarihleri arasında etkili Güneş-Yay burcu geçişi, genel olarak bilgilenmenin, kendinizi geliştirmenin, derinlikli düşünmenin işaretçisidir. Beceri ve yeteneklerinize göre iş tercihlerinde bulunuruz. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi 2017 yılında da Satürn-Yay burcunda ilerleyeceğinden, sorumluluklarımızın farkında olmamız gerekiyor. Bir işi yaparken veya karar verirken boşa kürek sallamayacağız. Zamanımız önemli ve kıymetli. İş hayatımızda düzen, intizam, planlı ve programlı olmaya mecburuz. Sistem de bunu bizden istiyor. Sabır kıymetli ve etrafımızdaki insanlarla iletişimde bulurken ağzımızdan çıkanı kulağımızın duyması gerekiyor.

KASIM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-8-12-13-17-27
Zayıf Enerjili Günler : 1-2-14-15-22-23-29-30
Aşkta En Şanslı Günler : 17
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 10

Yeniay : 7-8-9 (Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 21-22-23 (Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

ARALIK AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-10 ARALIK YORUMLARI

1 Aralık saat 12:14-25 Aralık saat 08:26 tarihleri arasında Venüs-Yay burcunda seyrine başlıyor ve Merkür 3 Aralık itibariyle geriliyor. Günlük işlerimiz, çalışma ortamımız, sağlığımız, sorumluluğumuz, rutinleşen her şey zihnimizde yorgunluk, yanlış anlaşılma, huzursuzluk veya endişe yaratabilir veya biz böyle hissedebiliriz. İş ortamında en ufak bir sorunu, iş yerinde bir anlaşmazlığı sanki birileri arkamızdan oyun oynuyormuş, işler çeviriyormuş gibi düşünerek geri çekilmemize sebep olabilir. Bütün bunların ne kadarı doğru veya yanlıştır çok iyi araştırmak gerekir. İşlerimizi düzgün, planlı, sistemli yapmak kolay olmayabilir. Hamile Yengeçler bu dönemde kontrollerini ihmal etmemeliler. Sağlık kontrollerimizi yaptıralım. Yarım kalan işlerimizi bitirelim. Eksiklerimiz var mı diye bakalım. İş ilişkilerimiz, özel hayatımızla ilgili konularda aceleci kararlar vermeyelim.

Sevgili Yengeçler 3 Aralık saat 18:47 İkizler burcunda oluşacak Dolunayın yöneticisi Merkür gerilediği için, günlük işlerimiz, çalışma ortamımız, sağlığımız, sorumluluğumuz, rutinleşen her şey zihnimizde yorgunluk, yanlış anlaşılma, huzursuzluk veya endişe yaratabilir veya biz böyle hissedebiliriz. Ortamda en ufak bir sorunu, iş yerinde bir anlaşmazlığı sanki birileri arkamızdan oyun oynuyormuş, işler çeviriyormuş gibi düşünerek geri çekilmemize sebep olabilir. Bütün bunların ne kadarı doğru veya yanlıştır çok iyi araştırmak gerekir. Çünkü insan bazen hassasiyeti veya bilinçaltındaki bastırılmış duyguları, işe yansır ve günlük yaşamın kalitesi bozulur. Onun içindir ki, bu Dolunayda önce, ruh sağlığımızı mutlaka önemsemeliyiz. İşlerimizi düzgün, planlı, sistemli yapmak kolay olmayabilir. Hamile Yengeçler bu dönemde kontrollerini ihmal etmemeliler. Evcil hayvanlarımızın bakımı, tedavileri, aşıları ihmal edilmemelidir. Bazen gizli sıkıntılarımız, kimseye açamadığımız problemler, ilişki veya maddi sorunlar ister istemez strese neden olur. Kendi kendimizi aldatıyor olabiliriz. Zihninizi dinlendirmek, yoğun çalışmalarda molalar vermek, kendi kendimizi tüketmemek lazım. Kaderi, kendimizi, birileri yargılamak yerine mantıklı şekilde duruma bakmak lazım. Bu Dolunayda Jüpiter-Neptün arasında olumlu bir görünüm meydana geliyor. Bu size aşk hayatınız, idealleriniz, hayalleriniz, vizyonunuz anlamında destek veriyor. Farklı bir bakış açısıyla hayatı ele almanızda, azim ve kararlılıkla ideallerinizi gerçekleştirmede, maneviyatınızı güçlendirmenizde, bilgelik kazanmanızda etkin oluyor. Ancak şunu da belirteyim. Bu görünüm, mistik, astrolojik, yardımseverlik, eğitimcilik, felsefik alanlara yönelişin, bu konularda çalışmanın işaretçisidir. Demek oluyor ki bu Dolunayda farklı bir arayışa geçebiliriz. Mana aleminin derinliklerine dalabiliriz. Bu çalışmalar bizi daha fazla kendine çekebilir. Fakat bu çalışmalarda doğru bilgi, doğru kaynak, doğru uzmanla yapılmasında yarar vardır. Bazen öyle biri karşımıza çıkar ki, bizi madde aleminden manaya taşır. Ben bu hali biraz sufizm olarak görüyorum. Fakat bu çalışmalarda kendimizi kaptırmak yerine, iyice bilgi sahibi olmak, bakmak, anlamak gerektiğini düşünüyorum. Yanlış işler ve yanlış yollara girmemek için aklınız başınızda olsun. Psikolojik ve bedensel sağlığınızda bir sorun varsa, şifa tabii ki Allahtan, ancak bundan maddi anlamda yarar sağlayarak sizi yanlış yönlendirecek kişilerden de uzak durunuz derim. Siz birilerine yardımcı oluyorsanız, ilmen kendinizi geliştirmeden bunu yapmayınız.

Sevgili Yengeçler, 3 Aralık (saat 10:34)-23 Aralık (saat 04:51) tarihleri arasında Yay burcunda gerileyecek Merkür: Günlük işlerimiz, çalışma ortamımız, sağlığımız, sorumluluğumuz, rutinleşen her şey zihnimizde yorgunluk, yanlış anlaşılma, huzursuzluk veya endişe yaratabilir veya biz böyle hissedebiliriz. İş ortamında en ufak bir sorunu, iş yerinde bir anlaşmazlığı sanki birileri arkamızdan oyun oynuyormuş, işler çeviriyormuş gibi düşünerek geri çekilmemize sebep olabilir. Bütün bunların ne kadarı doğru veya yanlıştır çok iyi araştırmak gerekir. İşlerimizi düzgün, planlı, sistemli yapmak kolay olmayabilir. Hamile Yengeçler bu dönemde kontrollerini ihmal etmemeliler. Evcil hayvanlarımızın bakımı, tedavileri, aşıları ihmal edilmemelidir. Bazen gizli sıkıntılarımız, kimseye açamadığımız problemler, ilişki veya maddi sorunlar ister istemez strese neden olur. Kendi kendimizi aldatıyor olabiliriz. Zihninizi dinlendirmek, yoğun çalışmalarda molalar vermek, kendi kendimizi tüketmemek lazım. Sağlık kontrollerimizi yaptıralım. Yarım kalan işlerimizi bitirelim. Eksiklerimiz var mı diye bakalım. Bilgisayar, belge, evrak, şifrelerimizi kontrol edelim.

Tüm burçlar için önemli Not:

Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 27 Kasımitibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 30 Aralık kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

09 Aralık saat 11:59-26 Ocak 2018 saat 15:56 tarihleri arasında Akrep burcunda seyredecek Mars süresince bir hayli tutkulusunuz. İlişkinizi sorgulamanız mümkündür. Bu sorgulamanın altında yatan duygu, daha güçlü bir beraberlik yaşama, karşılıklı olarak paylaşımların dengeye kavuşturulması, sorunların halledilmesi şeklindedir. Kısaca yapıcı bir şekilde değişimde bulunmak, durgunluğa sebep olan her şeyden uzaklaşmak, tutkularınızı gönlünüzce yaşamak ve her şeyden önemlisi, güç birliğinde bulunmak. Eğer devam eden ilişkinizde bu noktalarda aksamalar varsa, doğal olarak bu enerjiler altında çatışma yaşanması mümkündür. Bu süreçte cinsel arzularınız doruk noktadadır. Partnerinizle bir olmak, kaynaşmak ihtiyacı yoğundur. Hatta bu yoğunluk, birbirinizin en özel yanlarını keşfetme ve bilme tarzında olabileceği gibi, birbirinizin yanında olmayı isteyecek kadar yükselebilir. Ancak tabii ki ister devam eden, ister sorunları olan isterse yeni başlayacak bir ilişki olsun, dengeli hareket etmek, sınırımızı bilmek de yararlıdır. Bebek sahibi olmayı düşünen Yengeçler için bu dönem gayet olumludur.

11-17 ARALIK YORUMLARI

Sevgili Yengeçler, bu haftaki enerjiler, çalışma hayatınızdan özel yaşantınıza kadar her konuyu düşünmenin işaretçisidir. İnsan bir yandan özgür olmak, farklı bir şeyler yaşamak, sorumluluklardan, kurallardan, baskılardan uzak durmak istiyor. Onu derle, bunu toparla, şu kişiye anlayış göster, buna sus derken ömür gelip geçiyor. Bu görünüm aslında sizin kendinizi, dünyayı, değerlerinizi yeniden ele almanızı sağlıyor. Kafanızın içinde bir şeyleri çözüme ulaştırmak istiyorsunuz. Bunun nedeni, artık yuvanızda, iç dünyanızda huzur bulmak. Tabii ki bu arzularınız gayet kıymetli. Ancak dikkat etmemiz gereken en önemli husus, Merkür geri hareket dönemindeyiz. Günlük işlerimiz, çalışma ortamımız, sağlığımız, sorumluluğumuz, rutinleşen her şey zihnimizde yorgunluk, yanlış anlaşılma, huzursuzluk veya endişe olabilir. İş ortamında en ufak bir sorunu, iş yerinde bir anlaşmazlığı sanki birileri arkamızdan oyun oynuyormuş, işler çeviriyormuş gibi düşünerek geri çekilmemize sebep olabilir. Bütün bunların ne kadarı doğru veya yanlıştır çok iyi araştırmak gerekir. İşlerimizi düzgün, planlı, sistemli yapmak kolay olmayabilir. Zihninizi dinlendirmek, yoğun çalışmalarda molalar vermek, kendi kendimizi tüketmemek lazım. Sağlık kontrollerimizi yaptıralım. Yarım kalan işlerimizi bitirelim. Eksiklerimiz var mı diye bakalım. Bilgisayar, belge, evrak, şifrelerimizi kontrol edelim.

18-24 ARALIK YORUMLARI

Sevgili Yengeçler 18 Aralık saat 09:30 tarihinde Yay burcunda doğacak Yeniay, Merkür geri hareketiyle örtüştüğü için bizler, çalışma hayatımızla ilgili plan ve projelerimizi, günlük hayatımızı, hazırlıklarımızı, hedeflerimizi dikkatli şekilde gözden geçirmeliyiz. Detayları atlamamalı, sağlığımızı da mutlaka önemsemeliyiz. Bu Yeniayda önemli olan, eksikleri tamamlamak, aşırı iyimser düşünmemek, iyi gözlemde bulunmaktır. Kontrollerimizi yaptıralım. Huzuru önemseyelim. Her şeyi de kafaya takmayalım. Bir başka önemli konu, bildiğinizi gibi Yeniayın yöneticisi Jüpiter-Akrep burcunda ilerliyor. Bu zaten aşkta tutkunun, cinselliğin, çocuklarla ilgili konularda onların gelişimi ve güçlenmesi adına düşünmenin ve moral-motivasyonun yükselmesi anlamındadır. Bazı sorunlar varsa eğer, biz bunları azimli ve kararlı şekilde çözebilecek güce sahibiz. Yeniayın görünümleri, iş hayatımızla ilgili konularda hızlılık ve yoğunluğun işaretçisidir. Ancak bizim yaptığımız işe, attığımız adıma, verdiğimiz kararlara iyice bakmamız gerekiyor. Gözümüzden bir şey kaçmaması için buna dikkat edelim. Bir başka önemli konu, 20 Aralıkta Satürn-Oğlak burcunda önemli bir seyre başlıyor. Bu, 2,5 yıl boyunca ilişki ve iş ortaklı konularında saygı ve ciddiyetin önemini vurgulayacak. Toplum içinde evliliğimizi, ilişkimizi önemseyeceğiz. Hayata bakış açımız gereği çok gerçekçi düşüneceğiz. Evleneceğimiz kişi veya evli olduğumuz kişinin davranışları, ilişkiye verdiği önem ve duruşu bizim için gayet önemli olacak. Bu devrede uzun ömürlü olanı isteyeceğiz. Ancak bir test dönemi olduğunu da unutmayalım. Kalıcı ve sağlam olan beraberlikler bu testten rahatlıkla geçerler. Özellikle 13 Ocak 2018 tarihindeki Merkür-Satürn kavuşumunda kararlarımızı gözden geçirelim.

Sevgili Yengeçler, 20 Aralık 2017-17 Aralık 2020 tarihleri arasında Satürn-Oğlak burcunda seyrini sürdürecek. Bu süreç, evlilik-boşanma-ortaklık-rakiplerimizle ilgili konularda etkili olup, bununla ilgili meselelerin ciddi biçimde ele alınması gerektiğini işaret eder. Mevcut evliliğimiz sağlam temeller üzerine inşa edilmiş, karşılıklı dürüstlük ilkesi çerçevesinde bugüne dek gelmişse, bu dönem evliliği daha da sağlamlaştırır. Ayrılmaz bir bütün olarak her türlü zorluğu ve krizi aşabilirsiniz. Tam tersine zaman zaman kavgalar, tartışmalar, sadakatsizlik, her konuda güvensizlik gibi olumsuz bir ilişki sürdürülmüşse, bu süreç boşanmayla neticelenebilir. Bekar Yengeçler bu dönemde kendilerinden yaşça büyük veya olgun ruh yapısında biriyle karşılaşabilirler. Bu ilişki en başında güven ilkesi, dürüstlük gibi olumlu niteliklerle kurulursa, çok sağlam bir evlilik yapılabilir. Bu kişi hali vakti yerinde ve iş hayatı düzgün bir insan olabilir. Satürn-Oğlak burcunda son 7-14-21-28 yıl önce verilen kararların test devresidir. Sağlamlık, dürüstlük, güvenilirlik sınavından geçmek vaktidir. Yanlışlar varsa bunlar olgunlaşma derslerimizdir. Bu dersi atlamak mümkün değildir. Kabul ederiz, yüzleşiriz ve ilişki hayatımızı kalıcı şekilde düzenleriz. Satürn-Oğlak geçişinde, öyle kolayca bir ilişkiye başlamayız. Seçici davranırız. Duygusal düşünmeyiz. Kırılmaktan, yanılmaktan, gelir geçer bir ilişkide zaman kaybetmekten çekiniriz. O nedenle herkese prim vermeyiz. Evlilikler de aynı şekildedir. Eşimiz veya kendimiz, sorumsuz davranamayız. Böyle davranmayan taraf, diğeri tarafından baskı görebilir. Düzgün hareket etmesi gerektiği söylenir. İş ortaklığı da aynı şekilde, tarafların birbirine karşı açık, kanuni ve sözleşmeye uygun şekilde hareket etmesi esasına dayanır. Böyle olmayan bir ortaklık sorun çıkartacağı için, en başında önlem alınmalıdır. Bu süreçte sizin de eş veya iş ortaklığında mutlaka adil, dürüst, sadık ve sorumluluk çerçevesinde hareket etmeniz kesinlikle önemlidir. Birbirinizin kişilik haklarına saygılı olunmalıdır. Biri diğerine sert davranarak, onu zorlayarak, baskı altına alarak hareket etmemelidir. Buna izin verilmemelidir.

21 Aralık-20 Ocak 2018 arasında Oğlak burcunda seyrini sürdürecek Güneş öz kimliğiniz ile partneriniz arasındaki farklılıkların belirgin hale geldiği zamanlardır. İlişkideki yerinizi oluşturabilmek için bir takım yenilgiler, belirsizlikler yaşanması ihtimali her zaman vardır. Her iki kişi de bu dönemde birbirine karşı açık ve dürüst şeklide yanaşabilirse, dış veya iç baskılarla el ele verilerek sorunlar çözülürse gayet faydalı olur. Genelde Oğlak süreçlerinde çok fazla duygusallık yoktur. Kararlar verilir, bir amaç üzerinde sağlam bir şekilde yürünüp yürünmediği hususları dikkate alınır. İlişkide sabırlılık esastır. Yani her iki tarafın da, bu beraberliğe duyduğu saygı ve sorumluluk hissiyatı kıymetlidir. İlişkisi olmayanlar bu süreçte genel olarak mesleki statüsü ve geleceği olan, dürüst ve güvenilir kişilere yönelirler veya bu nitelikte kişileri kendilerine doğru çekerler. Bu bir test dönemidir demiştik. Güneşin karşıt burcunuzda ilerleyişi, çiftler arasındaki ilişkinin niteliğini gözden geçirme anlamında, gayet kıymetli bir dönem diyebiliriz. Sağlığımıza dikkat etmeliyiz.

23 Aralık saat (04:51)-11 Ocak 2018 saat (08:09) tarihleri arasında Merkür-Yay burcunda düz ilerleyecek. Çalışma hayatında dağılmadan, işlerinize odaklanmalısınız. Bilgilenmeli, okumalı, keşfetmelisiniz. Bilmediğiniz konularda ahkam kesmemelisiniz. Beceri ve yeteneklerinize göre işler tercih etmelisiniz. Her işte olasılıkları hesaba katmalı, öyle karar vermelisiniz. Doğru bilgiye ulaşmaya çalışmalısınız. Ne de olsa bilgi korkuyu yenecektir. Karşımıza çıkan teklifleri artı ve eksi yönlerden değerlendirmekte fayda vardır. Bu geçiş, çalışma hayatımızla ilgili konularda strese yol açabilir. Normal zamanlarda zaten yoğun bir iş gündeminiz varsa, şimdi iki misli artabilir. Bir yandan rutin işleriniz, diğer taraftan üzerinize yüklenen işler derken, hakikaten yorgunluk bir hayli artabilir. Sorunlarla uğraşmanız, tabii ki sağlığınızı da ihmal etmemeniz, beslenmenize dikkat etmeniz, şikayetleriniz varsa mutlaka üzerinde durmanız gerekir. Bir yandan akıllıca ilerlemeye çalışacaksınız. Yaşamınızı tehdit edebilecek büyük sorunlar oluşturmayan bu dönem, geçici ancak bir hayli yorucudur. Sözgelimi psikolojik sorunlar, sizi hassaslaştıran problemler, çözmeye uğraştığınız halde yorucu olan meseleler, bu süreçte gerginliğe neden olabilir.

25-31 ARALIK YORUMLARI

25 Aralık saat 08:26-18 Ocak 2018 saat 04:43 tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Partnerimiz biraz ciddileşebilir, baskın olmaya çalışabilir. Bekar Yengeçler genellikle olgun, hoşgörülü, yaşça büyük insanlara çekilebilir. Eşimizle sorunlarımız varsa yönetici tavırları rahatsız edebilir. Bu geçişte eşle beraber bakış açıları dengelenmeye çalışılmalıdır. Sorunlu bir beraberlikte ise, partnerle olgun ve ılımlı bir şekilde konuşulmalıdır. İş ortaklığında ciddiyetle her şey ele alınmalıdır. Projeye başlıyorsak, bu projede kimlerle bir araya gelineceğine önem verilmelidir. Bekar Yengeçlerin karşısına olgun ve yaşça büyük insanlar çıkabilir. İlişkide çok büyük problemler varsa bu dönemde gerginlikler yaşanabilir.

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-5-6-9-10-14-15-24-25-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 11-12-19-20-26-27
Aşkta En Şanslı Günler : 14-15
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 7-8

Yeniay : 4-5-6 (Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 18-19-20-21 (Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Aşk Uyumu

Yükselen Burç