Dara Khosrowshahi Haberleri

Uber CEO'su Khosrowshahi'nin Kaşıkçı sözleri infial yarattı! Boykot çağrıları çığ gibi büyüyor!

Dünyanın en büyük araç paylaşım şirketi Uber’in Üst Yöneticisi (CEO) Dara Khosrowshahi’nin, Amerikan HBO kanalında Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili yaptığı yoruma tepkiler sürüyor.

Trend 12-11-19 03:38

Uber'in Üst Yöneticisi'nin Kaşıkçı cinayeti yorumu tepkilere neden oldu

Uber Üst Yöneticisi Dara Khosrowshahi'nin Amerikan HBO kanalında Kaşıkçı cinayetini "şoförsüz araç kazasına" benzetmesi üzerine sosyal medyada "Uber'i boykot edin (#BoycottUber)" etiketi hızla yayılmaya başladı - Washington Post gazetesi editörü Karren Attiah: - "Eğer Uber'in ana yatırımcılarından biri, bir kişiyi öldürürse bu çok önemli değil. Katil rejimin temsilcisi hala şirket yönetimindeki koltuğunu koruyabilir. Eğer zenginsen senin suçun 'hata' olur" - "Burada esas odaklanmamız gereken Uber'in Kaşıkçı cinayetinden sonra hala Suudi Arabistan'ı yönetimde tutma kararı. Khosrowshahi, Suudi Arabistan'ın parasının insan hayatından daha mı önemli olduğuna inanıyor?"

Haber 12-11-19 00:28

Uber büyümenin sonuna mı geldi?

Uber’in açıklamasına göre, yemek siparişi teslim servisi Eats’ten, pazarlama departmanından, otonom sürüş ekibinden ve dünya çapındaki bazı çalışanlarından olmak üzere toplam 350 kişinin işine son verildi. Öte yandan, son üç çeyrek finansal dönemde Uber’in işten çıkardığı çalışan sayısı 1100 kişiye ulaştı.

Trend 16-10-19 09:24

Uber CEO'sunu duyurdu: Uber'in yeni CEO'su Dara Khosrowshahi kimdir?

Bu yıl Google ile dava problemi yaşayan Uber, yeni CEO'sunu an itibariyle belirlendi ve şirketin İranlı bilişimcisi Dara Khosrowshahi ismi ortaya çıktı. Dara'nın ismi ise tamamiyle bir başarı öyküsü, zira bir mülteciden bir CEO'luğa geçişin hikayesi... Elektrik mühendisi olan ve şu an Uber'in yeni CEO'su olan Dara Khosrowshahi kimdir? İşte Dara'nın hayatı ve UBER'e dair her şey!

Haber 28-08-17 21:35

Diğer Haber Etiketleri