Fare Haberleri

Seslere uyandı! Odaya gittiğinde dev fare bebeğin yüzünü kemiriyordu

İngiltere’de sosyal konutlarda yaşayan bir aile tam anlamıyla kâbusu yaşadı. Bölgede bir süredir devam eden ve çözümsüz kalan haşere sorunu yüzünden huzursuz olan ailenin iki yaşındaki bebeklerinin yüzünü fare kemirdi. Korkunç saldırı sonrasında aile evden kaçmak zorunda kaldı. Bebeğin hayati tehlikesi yok, hastanede tedavisi devam ediyor.

Haber 24-09-22 17:21

Çocukken antibiyotik kullandıysanız dikkat! Bu hastalıklara yakalanma riskiniz daha yüksek

Uzmanlar antibiyotik kullanımları hakkında uyarılarda bulunuyor. Antibiyotik kullanımı son yıllarda azalsa da önceki yıllarda oldukça fazla kullanılıyordu. Yapılan araştırmalar çocukken antibiyotik kullananların çeşitli hastalıkları geçirme riskinin daha yüksek olduğunu buldu.

Haber 11-09-22 12:16

Fare rögar kapağına sıkıştı, vatandaşlar imdadına koştu! Şaşkına çeviren görüntü

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde şaşkına çeviren bir olay yaşandı. Rögar kapağından dışarı çıkmak isteyen fare, fazla kilosundan dolayı rögar kapağındaki deliğe sıkıştı. Fareyi o halde görenler önce hayretler içinde kaldı, sonra yardımına koştu. Fare daha sonra kendi imkanlarıyla sıkıştığı yerden çıkarak gözden kayboldu.

Haber 05-09-22 09:40

Bu kez fare kediyle oynadı! Sosyal medyada rekor kırdı

Afyonkarahisar’da vatandaş kamerasına yansıyan bir olay sosyal medyada tıklanma rekoru kırdı. Görüntülerde bir fare kendisini yemek isteyen kediye adeta kafa tutup, kediyi kovalayarak yem olmaktan kurtuldu.

Haber 12-08-22 10:11

Fare eş anlamlısı nedir? Farenin eş anlamlısı kelime ve cümle içinde örnek kullanımı nasıl olmalıdır?

Kökeni Arapça olan fare sözcüğü dilimizde bir hayvan ismidir. Ayrıca bilgisayar ekranını yönlendirmeye yarayan bir araç anlamına da gelir. Uzun zamandır dilimizde olan fare kelimesiyle aynı anlama gelen kelimeler de türemiştir. Peki, fare kelimesinin eş anlamı nedir?

Egitim 10-08-22 22:46

Markette skandal! Raflarda fare dışkısı ve yılan... Cips paketinden de fare ölüsü çıktı

ABD’de yaşanan mide bulandıran olayda küçük oğluyla birlikte alışveriş yapan kadın hayatının şokunu yaşadı. Cips almak için rafa yöneldiğinde yılan gördüğünü söyleyen kadın aynı zamanda fare dışkısına rastladı. Bununla da bitmeyen olayda kadının satın aldığı cips paketinden de fare ölüsü çıktı. Market araştırma başlattı.

Haber 06-08-22 07:09

Valorant hassasiyet ayarları: Valorant için en ideal fare DPI ayarları nasıl yapılır?

Dünya çapında çok fazla kullanıcıya sahip olan Valorant’ta oyun performansını artırmak oldukça önemlidir. Birinci şahıs nişancı oyunu olarak bilinen Valorant’ta oyun ayarları kullanıcıların kişisel tercihine göre ayarlanmaktadır. Kullanıcıların oyun içinde başarılı olabilmeleri için rakip takımları mağlup etmeleri gerekmektedir.

Haber 21-07-22 18:39

Fare, yavrusunu kapan yılanla böyle mücadele etti! O anlar saniye saniye görüntülendi

Antalya'nın Alanya ilçesinde farenin yavrusunu kapan yılanla mücadelesi vatandaş kamerasına yansıdı.

Haber 04-07-22 17:09

Sosyal medyada gündem oldu! Evcil hayvanını öldürdü, sonra çiğ çiğ yedi

İngiltere’nin Lincolnshire bölgesinde yaşanan bir olay sosyal medyanın gündemine oturdu. İsmi açıklanmayan bir kadın bir aile üyesiyle girdiği iddia sonucunda kızının hamsterını önce öldürdü, ardından ise çiğ çiğ yedi. Bu anları Facebook hesabında paylaşan kadın kısa sürede gözaltına alınarak tutuklandı.

Trend 25-06-22 10:09

Piknikte mide bulandıran olay! İçinden fare çıktı, ekmek alamaz oldular: Olayın şokundayız

Antalya’da bir marketin fırınından ekmek alıp ailesiyle birlikte pikniğe giden genç adam, ekmeği bölünce karşılaştığı manzara karşısında adeta şoke oldu. Ekmeğin içinde telef olmuş fareyi gören vatandaş maddi ve manevi tazminat davası açarken Alihan Taş, ''Artık ekmek almıyoruz. Ekmeği kaynanam kendi yapıyor, öyle yiyebiliyoruz. Daha olayın şokunu üzerimizden atamadık” dedi. Bu arada yapılan denetimlerde söz konusu fırında fare kapanı ve fare pislikleri tespit edildi.

Haber 24-06-22 15:31

İstanbul'da ünlü zincir markette akılalmaz görüntü! ‘Böyle bir şey olabilir mi ya, şaka gibi…’

İstanbul'da ünlü bir zincir markette akılalmaz bir görüntü kaydedildi. Kaydedilen görüntülerde marketin pastane bölümüne giren farenin kurabiyeleri yeme anları yer aldı. Görüntülerde, kurabiyelerin üzerinde gezinen bir farenin kurabiyeleri yerken çevrede herhangi bir çalışanın bulunmadığı görüldü.

Haber 06-06-22 13:25

Benjamin Button etkisi şaşırttı: Fareler gençleşti! Artık amaç aynı şeyi insanlar için yapmak

Moleküler biyolog David Sinclair, Harvard Tıp Okulu'ndaki laboratuvarında yaşlı fareleri yeniden gençleştirdi. Yani farelerde yaşlanmayı tersine çevirdi. "Benjamin Button" etkisi olarak nitelenen bu olay, bilim dünyasını şaşkına döndürdü. Şimdi ise aynı şeyi insanlar için yapmaya çalışıyorlar.

Haber 05-06-22 11:38

İlk başta fare zannettiler, gerçek ise bambaşka çıktı: Çalışırken bir şeyin gittiğini fark ettik

Bolu'da tahtaların arasında gezmesi üzerine çalışanların fare zannettiği canlı, tilki yavruları çıktı. Tek tek yakalanan tilki yavruları, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüne teslim edildi.

Haber 27-05-22 14:47

Uyurken dev bir farenin saldırısına uğrayan kadın, hastanelik oldu! “Kemiğe kadar kemirmeye çalışmış”

Önceki yıllarda geçirdiği beyin kanaması nedeniyle yatağa bağlı halde yaşayan 76 yaşındaki Diana Kirk isimli bir kadın uykusunda korkunç bir olay yaşadı. Evlerinin içinde gezinen bir fare yaşlı kadını uykusu sırasında kemirmeye başladı. Hareket edemeyen ve konuşamayan kadın, saldırı karşısında hiçbir şey yapmadı. Kocasının eşini kontrol etmesiyle durum fark edildi ve Kirk, en yakın hastaneye götürüldü.

Trend 17-05-22 11:00

Oto lastikçinin fareyle imtihanı kamerada! En son asfaltta gördük

Kocaeli'de oto lastikçiye giren fare ile işçinin ilginç anları iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

Haber 14-05-22 10:59

Sosyal medyada büyük tepki çekti! Farenin poğaçalar arasında gezdiği kafeye inceleme

Kocaeli'de, dinlenme tesisindeki kafede poğaçaların bulunduğu vitrine giren farenin görüntülerini sosyal medyada izleyenler, tepki gösterdi. Görüntüler üzerine Körfez Tarım ve Orman Müdürlüğü'nce kafeye yönelik inceleme başlatıldı.

Haber 13-05-22 15:58

Genç farelerden alınıp yaşlı farelere aktarıldı! Şaşırtıcı sonuç

Yeni bir araştırma, genç farelerden alınan beyin omurilik sıvısının, yaşlı farelere aktarılarak, yaşlılardaki hafıza fonksiyonunu geliştirebileceğini ortaya koydu. Omurilik sıvısının aktarımı sonrası hafıza fonksiyonunun artma ihtimali bilim dünyasında heyecana neden oldu. Bilim insanları bu adımın heyecan verici olsa da henüz yeterli olmadığını ve konuyla ilgili daha fazla çalışma yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Haber 12-05-22 12:04

Bu tedavi ile yaşlanma geciktirilebilir

Zamanın ilerlemesiyle birlikte bedensel ve fiziksel olarak yaşlanma gerçekleşiyor. Bu yaşlanma hem kadınların hem de erkeklerin ortak sorunları arasında yer alıyor. Yaşlanmayı kabullenmek istemeyenler farklı çözümlere başvuruyorlar. Son uygulanan tedavilere göre yaşlanmayı geciktirmek mümkün olabilir…

Haber 09-03-22 09:25

Covid-19'la hamsterlar arasındaki bağlantı ortaya çıktı! Yetkililer harekete geçti

Hong Kong'da yapılan bir araştırma, Covid-19'un hamsterlardan insanlara bulaşabildiğini gösterdi. Bloomberg'in haberine göre, Hong Kong'da araştırmacılar, hamsterların insanlara Covid-19 bulaştırabileceğine dair kanıtlar buldu ve insanlar arasındaki enfeksiyonları hayvanlara bağladı.

Haber 29-01-22 15:26

8 yaşındaydı! Mayınları koklayan 'kahraman fare' Magawa öldü

Afrika dev keseli sıçanlarını eğiten sivil toplum kuruluşu APOPO, ülkede yıllar süren iç savaştan kalma 100’ün üzerinde kara mayını ve diğer patlayıcıyı koklayarak bulan Magawa’nın 8 yaşında öldüğünü duyurdu.

Haber 12-01-22 09:16

Nasıl bu kadar hızlı yayılıyor? Omicron varyantını farelere enfekte ettiler! İşte ortaya çıkan sonuç...

Koronavirüsün yeni varyantı Omicron konusunda son dakika bilgileri gelmeye devam ediyor. Son dönemde özellikle yılbaşından sonra vaka sayısında adeta patlama yaşandı. Omicron'un koronavirüsten çok daha hızlı yayılmasından sonra araştırmalar bu varyantın daha az öldürücü olduğunu gözler önüne serdi. Son olarak farelere Omicron varyantı enfekte edildi. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...

Haber 03-01-22 08:18

Kabusu yaşadı! Enginar yemeğinin arasından fare çıkınca şoke oldu

Yemek yapımı sırasında hijyen kurallarına uyulması ilk sırada gelen kuraldır. Yemeğin içinden hijyenik olmayan herhangi bir şeyin çıkması bütün iştahı bir anda kesebilir. Adı Juan José D.M olarak belirtilen İspanyol adam, dondurulmuş sebzelerden kendisine lezzetli bir yemek hazırlamıştı. Ancak yemeğinin arasında kendisine bakan bir ölmüş bir fare kafası keşfettiğinde her şey mahvoldu.

Trend 01-01-22 16:42

Köpek ile farenin oyunu saatlerce devam etti! Sokak ortasında şaşırtan anlar

Artvin'in Arhavi ilçesinde sokak köpeği, yolda gördüğü fare ile oyun oynadı. Görenlerin şaşkına döndüğü anlarda peşini bırakmadığı farenin kaçmasına izin vermeyen köpek, saatlerce oyununa devam etti.

Haber 14-11-21 15:06

İstanbul'da akrep ve fare istilası! Vatandaşların kâbusu oldular

İstanbul Sarıyer'de bir sokağı akrep ve fareler bastı. Evlerin duvarında ve bahçelerde bulunan fare ve akrepler vatandaşlara korku dolu anlar yaşattı.

Haber 24-10-21 10:34

İstanbul'da dev fare kâbusu! Korkularından evlerine giremediler

İstanbul Sultangazi'de iki çocuklu Çilesiz ailesi, gece saatlerinde evlerinde dev bir fare ile karşılaştı. Çilesiz ailesi, fare korkusundan gece apar topar çıktıkları evlerine giremedi.

Haber 17-10-21 10:53

Anbean görüntülendi! Yılan fareyi böyle yedi

Elazığ’da yılanın doğada fareyi yutma anı bir çoban tarafından görüntülendi.

Haber 15-10-21 13:22

Sıçanların tüyler ürperten görüntüsü! Kuyrukları dolandı

Rusya'da su basmış bir tarlada yavru fareler kuyrukları birbirine düğümlenmiş halde görüntülendi. Farelerin bu şekilde görüntülenmesi kimileri tarafından kıtlık alameti olarak yorumlanırken, Otago Müzesi küratörü tarafından normal olarak tanımlandı.

Haber 01-09-21 08:49

Ayağının yanından fare geçince panikleyip yere düştü!

Malatya'da dijital ürün satılan mağazaya giren fare, çalışanların paniklemesine neden oldu. Mağaza çalışanı Atilla Durdu, ayağının yanından geçen fareyi görünce panik yaparak yere düştü. O anlar kameralara yansıdı.

Haber 23-08-21 14:56

Fareyi gören mağaza çalışanı neye uğradığını şaşırdı

Malatya’da Atilla Durdu isimli vatandaş, iş yerine giren fare yüzünden panik yaşayarak tepetaklak yere düştü. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Haber 23-08-21 14:30

Esenyurt'ta dev fare istilası: Vatandaşlar çözüm istiyor

Esenyurt'ta görülen fareler, çevre sakinlerini rahatsız ediyor. Gökevler Mahallesi'nde boş araziler ve bazı sokaklarda son günlerde artış gösteren fareler dikkati çekiyor.

Haber 15-08-21 23:05

Kablosuz Mouse ve Klavyeler ile çalışma ortamınızı özgürleştirin

Uzun çalışma saatlerinde rahatlığınızı ve verimizi arttıracak kablosuz Mouse ve Klavyeleri sizler için bir araya getirdik.

Haber 13-08-21 11:16

Tesla sürücülerinin başı fareler ile dertte! Arabaları yiyorlar

Tesla kullanıcıları şu sıralar fare sorunu ile karşı karşıya. Kullanıcıların iddialarına göre, Elon Musk'ın sahibi olduğu Tesla'nın bazı elektrikli araç modellerini fareler yiyor.

Haber 22-07-21 16:18

Endülüs Parlamentosu'na giren fare büyük korku yaşattı

İspanya'nın Endülüs Parlamentosu Genel Kurulu'na giren dev bir fare, oturumun askıya alınmasına neden oldu.

Haber 22-07-21 09:30

Avustralya'da fare istilası: Kapanlar yetersiz, yılanlar memnun

Avustralya'da çiftçiler dev boyutlardaki fare istilasına karşı aylardır ürünlerini koruma mücadelesi veriyor. Ama bütün mücadele yöntemlerinin de bazı sakıncaları ya da yetersizlikleri var.

Haber 08-07-21 13:40

Avustralya'nın fare kabusu bitmiyor! Şimdi de cezaevi boşaltılacak

Avustralya'nın Yeni Güney Galler ve Queensland eyaletlerinde fareler, aylardır hayatı olumsuz etkiliyor. Evleri ve tarım arazilerini istila eden fareler bu kez bir cezaevinin geçici olarak boşaltılmasına neden oldu.

Haber 22-06-21 13:44

Her yeri kapladı! Avustralya'da daha fare istilası bitmedi, örümcek istilası başladı!

Avustralya'nın birçok eyaletinde aylardır fare istilası yaşanıyor. Şu ana kadar denenen yollarla istilaya karşı çok az başarı elde edildi. Ülke, farelerle mücadele ederken yeni bir sorunla daha karşı karşıya kaldı. Birçok eyalet şimdi de örümcek ağlarıyla kaplandı.

Haber 16-06-21 08:47

Uzayda 200 yıldan fazla saklanabilecek! Fare spermlerinden üretildi

Japon bilim insanları, kozmik ışınların ve uzay radyasyonunun biyolojik etkisini değerlendirmek için uzun süre ISS’te saklanan dondurularak kurutulmuş spermlerin üreme potansiyelini inceledi. Bu inceleme kapsamında yapılan deneyde, bilim insanları uzayda yaklaşık 5 yıl saklanan spermlerden fare yavruları üretmeyi başardı.

Haber 12-06-21 14:07

Milyonlarca fare ülkeyi istila etti! Balıklar fareden, kuşlar fare zehrinden ölüyor

Avustralya'nın çoğunlukla Yeni Güney Galler eyaletini etkisi altına alan fare istilası, diğer canlıları da etkilemeye başladı. Balıkların içinden çıkarılan fareler, bu kez uçan kuşlara da zarar vermeye başladı. Fareler için kullanılan zehirler kuşların ölmesine yol açıyor.

Haber 05-06-21 07:56

Avustralya'yı fareler istila etti! Balıkların içinden bile çıkmaya başladı

Avustralya milyonlarca fare istilasıyla mücadelesini sürdürüyor ancak ülkeden gelen fotoğraflar durumun ne kadar vahim olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor. Avustralyalı balıkçı, farelerin morina balıklarının içinden çıktığı anları paylaştı.

Haber 04-06-21 07:55

Markette mide bulandıran görüntü! Farenin et reyonundaki anları dehşete düşürdü: Daha adım atmam

ABD'nin Manhattan eyaletindeki bir zincir mağazadaki görüntüler akıllara durgunluk veren türdendi. Brittany Ellis adındaki müşteri kasaptan alışveriş yaptığı esnada bir farenin et yediği anları gördüğünde hayatının şokunu yaşadı.

Haber 01-06-21 08:33

Ülkeyi fareler bastı: Önlem alınmazsa 2 yıl sürebilir

Avustralya, ülkeyi istila eden fareler nedeniyle zor günler geçiriyor. Birçok eyaleti esir alan fareler, çiftçilerin ekim yapamamasına neden olurken, istilanın 2 yıl kadar sürebileceği kaydedildi.

Haber 26-05-21 13:48

Farenin priz içine girdiği anlar izleyenleri dehşete düşürdü: Her yerdeler

Neredeyse 1 milyondan fazla görüntülenme alan TikTok videosunda farenin priz içine girdiği anlar ev sahibini de videoyu izleyenleri de dehşete düşürdü.

Haber 22-05-21 08:53

Korkunç istila: Leğenlerle fare boşaltıyorlar!

Avustralya'da son yılların en yoğun fare istilası yaşanıyor. İstilayla baş etmeye çalışan hükümet, 5 bin litre öldürücü etkisi en yüksek olan fere zehrinin kullanılmasını önerdi.

Haber 21-05-21 17:46

Ülkeyi fareler istila etti! 5 bin litre zehir kullanacaklar

Avustralya'da görülen son yılların en yoğun fare istilasıyla başa çıkmak isteyen hükümet, 5 bin litre ‘en öldürücü’ fare zehrinin kullanılması önerisinde bulundu.

Haber 21-05-21 12:10

Avustralya'da gökten fare yağdı

Avustralya'daki bir çiftlikte kaydedilen videoda, yıllardır yaşanan en kötü kemirgen salgınında makineden aşağı yağan fareler görülüyor.

Haber 13-05-21 15:32

Firavun faresi cehennemi yaşattı! Komadan çıktığında organlarını kaybetti, doktorlar ''yaşamaz'' dedi

Firavun faresi tarafından ısırılan Shaninlea Visser burnunu, dudaklarını, dilini, ellerini ve ayaklarını kaybetti. Bir ısırık nedeniyle organları iflas eden Visser için ''yaşamaz'' denildi ama o şimdi bir mucizenin içinde.

Haber 27-04-21 12:43

Şaşkına çeviren manzara: Yolu bastılar!

Tekirdağ'da İstanbul - Tekirdağ yolunu fareler bastı. Aç kalan farelerin yolda yiyecek aradığı anlar kameralara saniye saniye yansıdı. Zaman zaman ezilme tehlikesi geçiren farelerin yemek bulma çabası görenleri endişelendirdi.

Haber 07-04-21 12:27

Varyant virüste korkutan 'fare' detayı! 'İmkansız hale gelebilir'

Koronavirüs hayvanlara bulaşmadığından aşı çalışmaları, 'insanlaştırılmış fareler' üzerinde yapılıyordu. Ancak bazı araştırmalar, Güney Afrika ve Brezilya varyant virüslerinin normal fare hücrelerini de enfekte edebildiğini gösterdi. Uzmanlar, varyant virüslerin başka hayvanları da enfekte edebiliyor olmalarının, yayılımı çok daha hızlandırabileceğini ve virüsün kontrolünün çok daha imkansız hale gelebileceğini kaydetti.

Haber 27-03-21 12:13

Nadir görülen hastalığa yol açıyorlar! Avustralya’yı milyonlarca fare istila etti

Yoğun yağışların meydana getirdiği sele teslim olan Avustralya’yı, bu sefer fareler istila etti. Milyonlarca fare, New South Wales ve Queensland bölgelerindeki kırsal kasabalarda hayatı olumsuz etkiliyor.

Haber 21-03-21 13:54