Hindistan Cevizi Haberleri

Badem sütü sağlığa yararlı mı, herkese uygun mu?

Son zamanlarda hindistan cevizi ve badem gibi yemişlerden yapılan süt alternatifleri, süte alerjisi olmayanların da ilgisini çeken ürünler haline geldi. Peki badem sütünün yararları neler, herkese uygun mu? Beslenme uzmanı Nicola Shubrook, BBC için yazdı.

Haber 10-07-22 14:26

Saç dökülmesine karşı tek malzemeyle etkili çözüm

Kadın erkek demeden saç dökülmesi sorunu ile herkes karşı karşıya kalabilir. Günümüzde en sık yaşanan sorunlardan biri olan saç dökülmesi nedenleri arasında bir sürü etken olur. Dış etkenler, genetik faktörler, yanlış bakım uygulamaları saç dökülmesine neden olabilir. Saç dökülmesini doğal yollarla durdurabilirsiniz. Saç dökülmesine karşı tek ihtiyacını olan şey...

Haber 02-07-22 15:25

Bağışıklık sistemini güçlendiriyor, sindirim sistemini düzenliyor! Günde iki kase öneriliyor...

Metabolizmanın hızlı ve yavaş çalışmasının insan vücuduna önemi büyüktür. Hızlı bir metabolizma yağ yakımını da beraberinde getirir. Metabolizmanın çalışması da bağırsakların çalışması demektir. Bağırsakları çalıştıracak doğal gıdaları haberimizde derledik.

Haber 20-06-22 19:46

Toprakta değil, hindistan cevizi kabuğunda yetişiyor! 41 dönüm arazide dünyaya ihraç ediyor

Bursa’nın Yenişehir ilçesinde en yeni teknolojilerin kullanıldığı 41 bin dönüm kapalı alandaki seralarda Hindistan cevizi kabuğu ile topraksız üretilen domatesler, Avrupa ve dünyanın birçok ülkesine ihraç ediliyor.

Haber 19-11-21 15:09

Hindistan Cevizi

Hindistan Cevizi Hakkındaki Haberler Mynet'te. Hindistan Cevizi Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Yıllardır kullanıyorlar! Hintli kadınların güzellik sırları çok eskiye dayanıyor

Güzellik tarih boyunca üzerine düşünülen meselelerden biri olmuştur. Teknolojinin gelişmesiyle beraber aslında kozmetik sektörü de oldukça değişik ürünlere ev sahipliği yapmaya başladı. Bütün kozmetik ürünleri ve teknolojin gelişmelerin yanında aslında yüzyıllardır devam eden güzellik trendleri de varlığını sürdürüyor. Güzellikleriyle görenleri büyüleyen birbirinden çekici Hint starların güzellik sırlarını öğrenmeye hazır mısınız?

Kadin 25-08-21 11:07

Sonucuna çok şaşıracaksınız! Hindistan cevizi yağını bu formüllerle saç ve cildinize uygularsanız...

Mucizevi performanslar sergileyen Hindistan cevizi yağı, her evde bulunması gereken malzemeler listesinin başında yer alıyor. Özellikle diyet listelerinin en önemli unsuru olarak değerlendirilen Hindistan cevizi yağının faydaları saymakla bitmiyor. Bu mucizevi yağ yalnızca yemeklerde değil, cilt ve saç bakımı için de kullanılıyor...

Kadin 26-07-21 11:59

Daha önce hiç duymadığınız birbirinden ilginç 10 egzotik meyve

Ananas, Hindistan cevizi ile mango artık yıl boyunca yaygın olan ve pek çok kişinin tükettiği egzotik meyveler arasında yer alır. Ancak dünyanın çeşitli yerlerinde yetişen ve ülkemizde sık rastlanmayan pek çok egzotik meyve çeşidi var. İşte değişik lezzetlerinin yanında sayısız faydası olan egzotik meyveler...

Yemek 24-05-21 12:16

Matkap ya da testereye gerek yok! Hindistan cevizinin kırmanın en kolu meğer...

Hindistan cevizi, özellikle taze yenildiğinde iyi olan lezzetli ve çok yönlü bir besindir. Ancak kabuklarını nasıl çıkaracağınızı ve nasıl keseceğinizi bilmiyorsanız almaktan vazgeçebilirsiniz. Matkap ya da demir testeresine gerek yok. Hindistan cevizini nasıl keseceğinizi anlatıyoruz.

Yemek 09-02-21 17:27

Hindistan cevizi suyu: Faydaları nelerdir?

Hindistan ceviz tropikal meyveler arasında bulunan bir çeşit meyvedir.

Haber 24-06-20 10:54