KADIN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mynet Soran Anne Platformu

1 Bebeğinizin cinsiyeti nedir?
2 Bebeğinizin yaşını belirtir misiniz?
3 Sizlere hangi konuda yardımcı olmamızı istersiniz?
4 Öğrenmek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Yüz çukurları için etkili maske tarifi! Yüz çukurları nasıl geçer?

  Yüz çukurları ciltte istenmeyen problemler arasında bulunuyor. Toplumda birçok kişi yüz çukurlarından şikayet ediyor. Genellikle sivilcelerin sıkılması nedeniyle kaynaklanan bu durum için çeşitli çözüm önerileri bulunuyor. Yüz çukurları nasıl geçer? diye merak ediyorsanız ciltte oluşan delik ve çukurlar üzerinde etkili olan maske tarifine şans verebilirsiniz.

  Sivilce geçse bile ciltte sivilce lekesi, delik veya çukur bırakabiliyor. Bu durum özellikle kadınlar tarafından oldukça dert ediliyor. Yüzde oluşan çukurlar ve delikler dermatolojik rahatsızlık olarak görülüyor. Yüz çukurlarını geçirmek için kimyasal peeling, lazer, dermabrazyon, dermal dolgu, microneedling gibi işlemler yapılabiliyor. Ancak yüz çukurları için evde çözüm arıyorsanız etkili maske tariflerine bakabilirsiniz.

  YÜZ ÇUKURLARI NEDEN OLUŞUR?

  AKNE VE SİVİLCELER

  Çukurların en yaygın nedenlerinden biri sivilcedir. Akne, çoğu insan için, özellikle ergenlik çağıyla birlikte gelen hormonal değişiklikler sırasında yaygın bir durumdur. Cilt bu süre zarfında fazladan sebum üretebilir. Bu da gözenekleri tıkar ve sivilcelere neden olur. Sivilcelerin ve sivilcelerin patlaması, daha sonra çukur izlerine yol açabilir. Kişi sivilcenin kendi kendine iyileşmesine izin verse bile şiddetli sivilce vakaları da çukurlara neden olabilir.

  Ekran görüntüsü 2022-11-02 102546

  BULAŞICI HASTALIKLAR

  Çiçek hastalığı da dahil olmak üzere bulaşıcı hastalıklar, çukurların yaygın bir nedeniydi. Çiçek hastalığı çoğunlukla ortadan kalkmış olsa da, suçiçeği gibi benzer sorunlar da karakteristik yara izlerine neden olabilir. Suçiçeği, vücudun her yerinde görülen küçük kaşıntılı kabarcıklara neden olur. Kabukları tamamen iyileşmeden kaşımak bir çukur bırakabilir.

  Ekran görüntüsü 2022-11-02 102529

  ENFEKSİYONLAR

  Staphylococcus veya streptococcus bakterisinden kaynaklananlar gibi diğer enfeksiyonlar, arkasında bir çukur bırakabilen yaralara neden olabilir

  Express

  YÜZ ÇUKURLARI İÇİN MASKE TARİFLERİ

  En Çok Aranan Haberler